TI Tytuł PL-Bobolice: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
ND Nr dokumentu 105645-2013
PD Data publikacji 29/03/2013
OJ Dz.U. S 63
TW Miejscowość BOBOLICE
AU Nazwa instytucji Gmina Bobolice
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 27/03/2013
DT Termin 07/05/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty Z - Nie określono
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 60130000 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
OC Pierwotny kod CPV 60130000 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
RC Kod NUTS PL422
IA Adres internetowy (URL) http://www.bobolice.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

29/03/2013    S63    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Bobolice: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

2013/S 063-105645

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Bobolice
ul. Ratuszowa 1
Punkt kontaktowy: Urząd Miejski w Bobolicach
Osoba do kontaktów: Irena Zadrożna
76-020 Bobolice
POLSKA
Tel.: +48 943458419
E-mail: i.zadrozna@bobolice.pl
Faks: +48 943458420

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.bobolice.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Świadczenie usług w zakresie dowozu, odwozu uczniów do szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkola na terenie gminy Bobolice.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 2: Usługi transportu lądowego [2] ,w tym usługi samochodów opancerzonych oraz usługi kurierskie, z wyjątkiem przewozu poczty
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Polska, województwo Zachodniopomorski, powiat Koszalin, gmina Bobolice.

Kod NUTS PL422

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SIWZ w Rozdziale B Opis przedmiotu zamówienia.
Wszystkie zapisy SIWZ i załącznikach dotyczące przedmiotu zamówienia rozpatrywać należy łącznie – wraz z wszystkimi załączonymi dokumentami (kompleksowo).
Przedmiotem zamówienia jest:
Dowóz i odwóz uczniów do i ze szkół i przedszkola na terenie gminy Bobolice poprzez zakup od Wykonawcy przez Zamawiającego biletów miesięcznych w roku szkolnym 2013/2014 i 2014/2015.
I. Wykaz placówek oświatowych objętych przedmiotem zamówienia:
1. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach ul. Szkolna 1.
2. Gimnazjum im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Bobolicach ul Głowackiego 7 b-c.
3. Zespół Szkól w Dargini, Dargiń 47, w skład którego wchodzą:
Szkoła Podstawowa w Dargini oraz Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Dargini.
4. Szkoła Podstawowa w Kłaninie, Kłanino 7.
5. Szkoła Podstawowa w Kurowie, Kurowo 48 .
6. Szkoła Podstawowa w Drzewianach, Drzewiany 76.
7. Przedszkole w Bobolicach, ul. Szkolna 1.
II. Przedmiot zamówienia stanowi jedną, niepodzielną całość.
Podstawa sporządzenia oferty to m.in.:
1. Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych kosztów z tytułu dowożenia uczniów z i do punktów zbiórki/przystanku do i z placówek oświatowych objętych przedmiotem zamówienia.
2. Liczba kursów podana w tabeli nr 1 może ulec zmianie, lecz dzienna liczba kursów na każdej trasie nie powinna zmniejszyć się lub zwiększyć o więcej niż 1 kurs.
3. Szacuje się, że ogólna liczba dowożonych uczniów w roku szkolnym 2013/2014 wynosić będzie ok. 467 uczniów. Ogólną liczbę dowożonych uczniów w roku szkolnym 2014/2015 szacuje się na ilość około 478 uczniów.
4. Przewozy dotyczą dni w każdym roku szkolnym, w których odbywają się zajęcia szkolne, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego województwa zachodniopomorskiego oraz rozporządzeniem MEN z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.
5. Rozkład jazdy autobusów zostanie ustalony przez Wykonawcę, w uzgodnieniu z dyrektorami placówek oświatowych, po opracowaniu przez nich projektu planu lekcji, który dostarczą Wykonawcy po podpisaniu umowy, jednak nie wcześniej niż 30 czerwca 2013 r. oraz 30 czerwca 2014 roku. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania zamian w rozkładzie jazdy. Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z dyrektorami placówek w zakresie dowozów i odwozów uczniów uwzględniając organizację roku szkolnego, zmian organizacyjne w szkołach ( np. zmiany planu lekcji, skrócenie lekcji, odpracowania dania wolnego w sobotę). Informacje o wystąpieniu zmian organizacyjnych szkołach mających wpływ na zmianę rozkładu jazdy dyrektor jest zobowiązany powiadomić przewoźnika z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem.
6. W związku z nierealizowaniem usługi dowozu uczniów do placówek w okresie ferii zimowych, wykonawca pomniejszy fakturę za bilety wystawione za ten okres o 50 % ich wartości.
7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości kupowanych biletów, która regulowana będzie zapotrzebowaniem składanym przez dyrektorów placówek oświatowych terenu gminy Bobolice.
8. W celu minimalizacji ilości odbywanych kursów Wykonawca ma obowiązek zapewnić pojemność środków transportu dostosowaną do potrzeb ilości uczniów przewożonych na poszczególnych trasach. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wszystkim dojeżdżającym uczniom miejsca siedzące.
9. Zamawiający wymaga, aby okres oczekiwania uczniów w szkole, po ich przywiezieniu do szkoły, na rozpoczęcie zajęć (lekcji) w szkole, przedszkolu i odwóz do domu po skończonych zajęciach (lekcjach) nie był w sumie dłuższy niż 2 godziny dziennie. W związku z tym Wykonawca musi realizować przedmiot zamówienia tak aby dotrzymać powyższego warunku.
10. Wykonawca zabezpiecza kompetentne kierownictwo, siłę roboczą, środki transportu, które winny być sprawne przez cały okres wykonywania zamówienia i gwarantować maksimum bezpieczeństwa przewożonych uczniów zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi i normami dotyczącymi transportu zbiorowego osób, oznakowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami, powinny być ubezpieczenie w zakresie OC, NW oraz posiadać aktualne badanie techniczne przez cały okres wykonywania zamówienia. Wykonawca na swój koszt utrzymuje środki transportu w należytym stanie oraz dokonuje bieżących napraw, konserwacji oraz badań. W razie wystąpienia awarii sprzętu Wykonawca musi zapewnić środek transportu zastępczy o równoważnym standardzie technicznym.
11. Zamawiający zatrudni osoby w charakterze opiekunów, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez Wykonawcę.
12. Zamawiający dopuszcza możliwość realizowania przedmiotu zamówienia w ramach przewozów regularnych i za biletami miesięcznymi. Wykonawca korzystając z tego rodzaju rozliczeń ponosi bezpośrednio wszelkie skutki prawno-finansowe.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

60130000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
II.2.3)Informacje o wznowieniach
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.9.2013. Zakończenie 30.6.2015

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 18 000,00 PLN (słownie: osiemnaście tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium należy wnieść w terminie do dnia 07.05.2013 r. do godziny 11:00. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy Pzp.
3. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
4. Wadium w pieniądzu należy wnieść na konto Zamawiającego: BBS w Darłowie Oddział w Bobolicach nr: 49 8566 1013 0200 2020 2001 0003 z dopiskiem „WADIUM - PRZETARG NIEOGRANICZONY NA ŚWIADCZENIE USŁUG W ZAKRESIE DOWOZU, ODWOZU UCZNIÓW DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW I PRZEDSZKOLA NA TERENIE GMINY BOBOLICE”.
W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu za termin wniesienia uznaje się chwilę (godzinę minutę) uznania kwoty na rachunku Zamawiającego.
5. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć w osobnej kopercie – opisanej „WADIUM – PRZETARG NIEOGRANICZONY NA ŚWIADCZENIE USŁUG W ZAKRESIE DOWOZU, ODWOZU UCZNIÓW DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJÓW I PRZEDSZKOLA NA TERENIE GMINY BOBOLICE” załączając ją do oferty lub składając bezpośrednio w siedzibie Zamawiającego, tj. Urząd Miejski w Bobolicach ul. Ratuszowa 1, 76 - 020 Bobolice w dni powszednie w terminie do dnia 07.05.2013 r. do godz. 11:00 w pok. nr 12 – sekretariat.
6. Wadium w formie gwarancji/poręczenia powinno być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i powinno zawierać: nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczyciela (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej) oraz wskazanie ich siedzib; określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem, kwotę gwarancji/poręczenia, termin ważności gwarancji/poręczenia, bezwarunkowe zobowiązanie do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium, na pierwsze żądanie Zamawiającego, w okolicznościach zawartych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych. Gwarancja/poręczenie musi być podpisana przez upoważnionego (upełnomocnionego) przedstawiciela Gwaranta/Poręczyciela. Podpis winien być sporządzony w sposób umożliwiający jego identyfikację (np. złożony wraz z imienną pieczątką lub czytelny z podaniem imienia i nazwiska).
7. Każda forma wadium musi gwarantować Zamawiającemu natychmiastowe i bezwarunkowe uzyskanie kwoty wadium, po zaistnieniu przesłanek zatrzymania wadium.
8. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Pzp.
9. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
10. Na wniosek Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą Zamawiający zaliczy wadium wpłacone w pieniądzu na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
11. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
12. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
13. Wadium wniesione w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
14. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust.3 ustawy Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust.1 lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie (art. 46 ust. 4a).
15. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówi podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
16. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć ofertę wadium na cały okres związania ofertą.
17. W przypadku konsorcjum: wadium wnoszone jest przez konsorcjum lub uprawnionego pełnomocnictwem członka konsorcjum.
18. Nie wniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 2 ustawy, a jego oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 24 ust. 4 ustawy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
zgodnie z SIWZ i jej wszystkimi załącznikami stanowiącymi integralną całość SIWZ.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie:
1) Ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania.
2) Muszą ustanowić pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich dokumentów. Pełnomocnictwo musi być załączone do oferty wspólnej Wykonawców. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
3) Pełnomocnictwo musi jednocześnie wynikać z umowy lub z innej czynności prawnej, mieć formę pisemną, fakt ustanowienia Pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów, wszelka korespondencja Zamawiającego prowadzona będzie z Pełnomocnikiem.
4) Przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający może wezwać do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców, obejmującą m.in.:
- zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia;
- określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
- czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy niż okres obejmujący realizację zamówienia.
Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w SIWZ w pkt. IX pkt.6 i 7.
Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej Wykonawców powinna spełniać następujące wymagania:
1) musi być zgodna z postanowieniami SIWZ;
2) sposób składania oświadczeń i dokumentów w przypadku składania oferty wspólnej:
a) dokumenty wspólne, takie jak np.: formularz ofertowy, wykaz głównych usług, wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, oświadczenie o posiadaniu uprawnień, oświadczenie o spełnianiu warunków podanych w art. 22 ust. 1 pkt. 1-4 ustawy Pzp, itp. składa pełnomocnik Wykonawców w imieniu wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną.
b) dokumenty, dotyczące własnej firmy, tj. oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt. IX pkt. 3 podpunkt 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) oraz pkt. IX pkt. 4 podpunkt 1), składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną we własnym imieniu.
3) Kopie dokumentów dotyczących każdego z Wykonawców składających ofertę wspólną muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania tych Wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, tj.:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku: gdy Wykonawca wykaże, że posiada odpowiednie uprawnienia w szczególności koncesję, zezwolenie lub licencję do wykonywania (na terenie Polski) transportu drogowego osób, ważne na cały okres realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 125, poz. 1371 ze zm.) oraz ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2012, poz. 1137 ze zm.);
2) posiadania wiedzy i doświadczenia
opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku: gdy Wykonawca wykaże, że wykonał a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje należycie, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej 1 (jedną) główną usługę polegającą na przewozie dzieci do szkół o wartości nie mniejszej niż 300.000,00 zł brutto (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100 brutto).
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku:
a) gdy Wykonawca wykaże, że posiada minimalny poziom potencjału technicznego tj. odpowiedni tabor do przewozu osób w ilości zapewniającej dzieciom i młodzieży szkolnej przejazd zgodnie z opracowanym rozkładem jazdy. Tabor przeznaczony do dowozu winien posiadać odpowiednią ilość miejsc siedzących. Wykonawca musi dysponować minimum 4 (czteroma) autobusami o ilości miejsc pasażerskich min. 42 miejsc, 1 autobus o ilości miejsc pasażerskich min. 50 miejsc, 1 (jeden) mikrobus o ilości miejsc pasażerskich min. 18 miejsc. Przewóz uczniów musi odbywać się autobusami spełniającymi przewidziane przepisami prawa wymagania dotyczące przewozu dzieci, muszą odpowiadać wymogom, które reguluje § 22 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262 ze zm.) oraz oznakowane zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2012 r., poz. 1137 ze zm.).Środki transportu muszą być prawidłowo oznakowane w obowiązujące na terenie Polski tablice informacyjne o przewozie uczniów, tablice informującą o trasie przewozu uczniów, muszą posiadać prawidłową kolorystykę. Rodzaj, wielkość, kolor oraz materiał oznaczeń środka transportu regulują obowiązujące przepisy (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów – Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322. ze zm.). Wyposażenie środka transportu musi spełniać obowiązujące przepisy z zakresu bhp oraz p.poż.;
b) gdy Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować w realizacji przedmiotu zamówienia min. 6 (sześcioma) osobami na stanowisku kierowcy, posiadający uprawnienia do transportu drogowego osób, wymagane ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 125, poz. 1371 ze zm.) oraz ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2012 r., poz. 1137 ze zm.);
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej
opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku:
a) gdy Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe w wysokości nie niższej niż 100.000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych 00/100);
b) gdy Wykonawca wykaże, że posiada opłaconą polisę na kwotę nie niższą niż 600.000,00 PLN (słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100) na jedno i na wszystkie zdarzenia, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. W sytuacji, gdy fakt opłacenia składek nie wynika z samej treści polisy Wykonawca winien załączyć do polisy inny dokument potwierdzający odprowadzenie stosownych składek np. wyciąg z konta bankowego, rachunek.
W przypadku, gdy jakakolwiek wartość dotycząca ww. warunków wyrażona będzie w walucie obcej, Zamawiający przeliczy tę wartość na walutę polską na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego, dla danej waluty, z daty wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (za datę wszczęcia postępowania Zamawiający uznaje datę umieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej). Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP, Zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed wszczęciem postępowania.
2. Wykonawca na żądanie Zamawiającego i w zakresie przez niego wskazanym jest zobowiązany wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1, i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust.1.
3. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana wg formuły „spełnia - nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach (wymaganych przez Zamawiającego i podanych w SIWZ) dołączonych do oferty. Z treści załączonych dokumentów i oświadczeń musi wynikać jednoznacznie, iż Wykonawca spełnia wyżej wymienione warunki.
4. Zamawiający na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz.759 ze zm.) wezwie Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty zawierające błędy, lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane usługi wymagań określonych przez Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
II. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1. W celu oceny spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp oraz SIWZ, Rozdział A pkt.VIII Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) Oświadczenie o spełnianiu przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp – Załącznik Nr 2 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu Wykonawców składających ofertę wspólną.
2) Odpowiednie uprawnienia w szczególności koncesję, zezwolenie lub licencję do wykonywania (na terenie Polski) transportu drogowego osób, ważne na cały okres realizacji przedmiotu zamówienia, zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 125, poz. 1371 ze zm.) oraz ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2012, poz. 1137 ze zm.). W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa ten z Wykonawców składających ofertę wspólną, który w ramach konsorcjum będzie odpowiadał za realizację usług objętych koncesją, zezwoleniem lub licencją.
3) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie - Załącznik Nr 4 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
Za główne usługi uznaje się usługi niezbędne do wykazania spełnienia warunku określonego w SIWZ, Rozdział A pkt. VIII pkt. ppkt. 2), tj. co najmniej 1 (jedną) główną usługę polegającą na przewozie dzieci do szkół o wartości nie mniejszej niż 300.000,00 zł brutto (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100 brutto).
Dowodami potwierdzającymi, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie są:
a) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
b) oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
Wykonawca w miejsce poświadczeń, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług, określone w § 1 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz U. Nr 226, poz. 1817).
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie (Załącznik nr 3 do SIWZ), zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów potwierdzających, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
4) Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług (minimalny poziom potencjału technicznego) w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – Załącznik nr 5 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
5) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonywania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – Załącznik nr 6 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
6) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wymienione ww. wykazie osób), posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - Załącznik nr 7 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
7) Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w wysokości nie niższej niż 100.000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych 00/100), wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa ten lub ci z Wykonawców składających ofertę wspólną, który lub którzy w ramach konsorcjum odpowiada/ją za spełnienie tego warunku.
8) Opłacona polisa na kwotę nie niższą niż 600.000,00 PLN (słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100) na jedno i na wszystkie zdarzenia, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. W sytuacji, gdy fakt opłacenia składek nie wynika z samej treści polisy Wykonawca winien załączyć do polisy inny dokument potwierdzający odprowadzenie stosownych składek np. wyciąg z konta bankowego, rachunek.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa ten lub ci z Wykonawców składających ofertę wspólną, który lub którzy w ramach konsorcjum odpowiada/ją za spełnienie tego warunku.
9) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia (art. 26 ust. 2b ustawy Pzp). Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy (SIWZ, Rozdział A, pkt. pkt.VIII), polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
a) w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 4 ustawy - informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w wysokości nie niższej niż 100.000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych 00/100), wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
b) dokumentów dotyczących w szczególności:
- zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
10) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiedni przez Wykonawcę lub te podmioty.
2. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia Zamawiający żąda od Wykonawca przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w SIWZ, Rozdział A pkt. IX pkt. 3 i 4.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, w postępowaniach określonych w art. 26 ust. 1 Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia – Załącznik nr 3 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną we własnym imieniu.
2) Aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
3) Aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
4) Aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
5) Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
6) Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
7) Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 10 i pkt. 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8, 10-11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 5-8, 10-11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
4. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy mają obowiązek złożyć:
1) Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy, albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej – Załącznik nr 8 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną.
5. Inne dokumenty wymagane przez Zamawiającego:
1) Formularz ofertowy.
2) Dowód wniesienia wadium.
3) Pełnomocnictwo zgodne z obowiązującymi przepisami prawa, wystawione dla osoby (osób) upoważnionych do reprezentowania Wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o ile nie wynika ono z przedstawionych dokumentów (dotyczy sytuacji określonych w SIWZ, Rozdział A pkt. XIII pkt. 3 ppkt. 1 lub w przypadku składania oferty wspólnej pkt. IX pkt. 6 ppkt. 2).
6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie:
1) Ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania.
2) Muszą ustanowić pełnomocnika Wykonawców występujących wspólnie do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia. Przyjmuje się, że pełnomocnictwo do podpisania oferty obejmuje pełnomocnictwo do poświadczenia za zgodność z oryginałem wszystkich dokumentów. Pełnomocnictwo musi być załączone do oferty wspólnej Wykonawców. Pełnomocnictwo musi być złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
3) Pełnomocnictwo musi jednocześnie wynikać z umowy lub z innej czynności prawnej, mieć formę pisemną, fakt ustanowienia Pełnomocnika musi wynikać z załączonych do oferty dokumentów, wszelka korespondencja Zamawiającego prowadzona będzie z Pełnomocnikiem.
4) Przed zawarciem umowy o niniejsze zamówienie publiczne, jeżeli oferta konsorcjum zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający może wezwać do przedstawienia umowy regulującej współpracę tych Wykonawców, obejmującą m.in.:
- zobowiązanie do realizacji wspólnego przedsięwzięcia gospodarczego obejmującego swoim zakresem realizację przedmiotu zamówienia;
- określenie zakresu działania poszczególnych stron umowy,
- czas obowiązywania umowy, który nie może być krótszy niż okres obejmujący realizację zamówienia.
Wspólnicy spółki cywilnej są traktowani jak Wykonawcy składający ofertę wspólną i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt. IX pkt.6 i 7.
7. Oferta wspólna, składana przez dwóch lub więcej Wykonawców powinna spełniać następujące wymagania:
1) musi być zgodna z postanowieniami SIWZ;
2) sposób składania oświadczeń i dokumentów w przypadku składania oferty wspólnej:
a) dokumenty wspólne, takie jak np.: formularz ofertowy, wykaz głównych usług, wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, oświadczenie o posiadaniu uprawnień, oświadczenie o spełnianiu warunków podanych w art. 22 ust. 1 pkt. 1-4 ustawy Pzp, itp. składa pełnomocnik Wykonawców w imieniu wszystkich Wykonawców składających ofertę wspólną.
b) dokumenty, dotyczące własnej firmy, tj. oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt. IX pkt. 3 podpunkt 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) oraz pkt. IX pkt. 4 podpunkt 1), składa każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną we własnym imieniu.
3) Kopie dokumentów dotyczących każdego z Wykonawców składających ofertę wspólną muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę lub osoby upoważnione do reprezentowania tych Wykonawców.
8. Wykonawca mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa dokumenty zgodnie z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013 r., poz. 231).
1) W przypadku dokumentów, o których mowa w SIWZ, Rozdział A, pkt. IX, pkt. 1, ppkt. 2), składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma miejsce zamieszkania lub siedzibę, potwierdzające odpowiednio, że posiada uprawnienia do wykonywania działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
2) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, których mowa w § 3 ust.1 Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. oraz SIWZ, Rozdział A, pkt. IX, pkt. 3:
2.1) ppkt. 2-4 i ppkt. 6 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2.2) pkt. 5 i 7 - składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8, 10-11 ustawy Pzp - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa § 4 ust. 1 Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. oraz w SIWZ, Rozdział A pkt. IX, pkt. 8, ppkt2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepisy pkt. IX pkt. 8 ppkt. 2.1) i 2.2) stosuje się odpowiednio.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Każdy z Wykonawców w celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu ma obowiązek złożyć następujące dokumenty:
1) Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w wysokości nie niższej niż 100.000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych 00/100), wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa ten lub ci z Wykonawców składających ofertę wspólną, który lub którzy w ramach konsorcjum odpowiada/ją za spełnienie tego warunku.
2) Opłacona polisa na kwotę nie niższą niż 600.000,00 PLN (słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100) na jedno i na wszystkie zdarzenia, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. W sytuacji, gdy fakt opłacenia składek nie wynika z samej treści polisy Wykonawca winien załączyć do polisy inny dokument potwierdzający odprowadzenie stosownych składek np. wyciąg z konta bankowego, rachunek.
W przypadku składania oferty wspólnej ww. dokument składa ten lub ci z Wykonawców składających ofertę wspólną, który lub którzy w ramach konsorcjum odpowiada/ją za spełnienie tego warunku.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia (art. 26 ust. 2b ustawy Pzp). Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy (SIWZ, Rozdział A, pkt. pkt.VIII), polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
a) w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 4 ustawy - informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w wysokości nie niższej niż 100.000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych 00/100), wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
b) dokumentów dotyczących w szczególności:
- zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiedni przez Wykonawcę lub te podmioty.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że:
a) gdy Wykonawca wykaże, że posiada środki finansowe w wysokości nie niższej niż 100 000,00 PLN (słownie: sto tysięcy złotych 00/100);
b) gdy Wykonawca wykaże, że posiada opłaconą polisę na kwotę nie niższą niż 600 000,00 PLN (słownie: sześćset tysięcy złotych 00/100) na jedno i na wszystkie zdarzenia, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. W sytuacji, gdy fakt opłacenia składek nie wynika z samej treści polisy Wykonawca winien załączyć do polisy inny dokument potwierdzający odprowadzenie stosownych składek np. wyciąg z konta bankowego, rachunek.
W przypadku, gdy jakakolwiek wartość dotycząca ww. warunków wyrażona będzie w walucie obcej, Zamawiający przeliczy tę wartość na walutę polską na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego, dla danej waluty, z daty wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego (za datę wszczęcia postępowania Zamawiający uznaje datę umieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie oraz na stronie internetowej). Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP, Zamawiający przyjmie kurs średni z ostatniej tabeli przed wszczęciem postępowania.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Każdy z Wykonawców w celu wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu ma obowiązek złożyć następujące dokumenty:
1) Oświadczenie o spełnianiu przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp – Załącznik Nr 2 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej ww. oświadczenie składa pełnomocnik w imieniu Wykonawców składających ofertę wspólną.
2)Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie - Załącznik Nr 4 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
Za główne usługi uznaje się usługi niezbędne do wykazania spełnienia warunku określonego w SIWZ, Rozdział A pkt. VIII pkt. ppkt. 2), tj. co najmniej 1 (jedną) główną usługę polegającą na przewozie dzieci do szkół o wartości nie mniejszej niż 300.000,00 zł brutto (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100 brutto).
Dowodami potwierdzającymi, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie są:
a) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
b) oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
Wykonawca w miejsce poświadczeń, może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług, określone w § 1 ust. 1 pkt. 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz U. Nr 226, poz. 1817).
W przypadku, gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie (Załącznik nr 3 do SIWZ), zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów potwierdzających, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
3) Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy usług (minimalny poziom potencjału technicznego) w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami – Załącznik nr 5 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
4) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonywania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – Załącznik nr 6 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
5) Oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (wymienione ww. wykazie osób), posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień - Załącznik nr 7 (druk do wypełnienia).
W przypadku składania oferty wspólnej Wykonawcy składający ofertę wspólną składają jeden wspólny ww. wykaz.
9) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia (art. 26 ust. 2b ustawy Pzp). Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy (SIWZ, Rozdział A, pkt. pkt.VIII), polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda:
b) dokumentów dotyczących w szczególności:
- zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
- sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
- charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
- zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczone za zgodność z oryginałem odpowiedni przez Wykonawcę lub te podmioty.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Warunek zostanie uznany za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że:
1) posiadania wiedzy i doświadczenia
opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku: gdy Wykonawca wykaże, że wykonał a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje należycie, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej 1 (jedną) główną usługę polegającą na przewozie dzieci do szkół o wartości nie mniejszej niż 300.000,00 zł brutto (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100 brutto).
2) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tego warunku:
a) gdy Wykonawca wykaże, że posiada minimalny poziom potencjału technicznego tj. odpowiedni tabor do przewozu osób w ilości zapewniającej dzieciom i młodzieży szkolnej przejazd zgodnie z opracowanym rozkładem jazdy. Tabor przeznaczony do dowozu winien posiadać odpowiednią ilość miejsc siedzących. Wykonawca musi dysponować minimum 4 (czteroma) autobusami o ilości miejsc pasażerskich min. 42 miejsc, 1 autobus o ilości miejsc pasażerskich min. 50 miejsc, 1 (jeden) mikrobus o ilości miejsc pasażerskich min. 18 miejsc. Przewóz uczniów musi odbywać się autobusami spełniającymi przewidziane przepisami prawa wymagania dotyczące przewozu dzieci, muszą odpowiadać wymogom, które reguluje § 22 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003 r. Nr 32, poz. 262 ze zm.) oraz oznakowane zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2012 r., poz. 1137 ze zm.).Środki transportu muszą być prawidłowo oznakowane w obowiązujące na terenie Polski tablice informacyjne o przewozie uczniów, tablice informującą o trasie przewozu uczniów, muszą posiadać prawidłową kolorystykę. Rodzaj, wielkość, kolor oraz materiał oznaczeń środka transportu regulują obowiązujące przepisy (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie rejestracji i oznaczenia pojazdów – Dz. U. z 2007 r. Nr 186, poz. 1322. ze zm.). Wyposażenie środka transportu musi spełniać obowiązujące przepisy z zakresu bhp oraz p.poż.;
b) gdy Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponować w realizacji przedmiotu zamówienia min. 6 (sześcioma) osobami na stanowisku kierowcy, posiadający uprawnienia do transportu drogowego osób, wymagane ustawą z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (Dz. U. z 2001 r. Nr 125, poz. 1371 ze zm.) oraz ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. 2012 r., poz. 1137 ze zm.);
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP.271.722.2013.
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: tak
Podać cenę: 40,00 PLN
Warunki i sposób płatności: Opłata za SIWZ pokrywa koszty jej druku (bez przekazania, wysyłka za pobraniem opłaty od Wykonawcy), tj. 40,00 zł (słownie: czterdzieści złotych 00/100).
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
7.5.2013 - 11:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 7.5.2013 - 11:15

Miejscowość:

siedziba Zamawiającego Urząd Miejski w Bobolicach sala konferencyjna nr 5.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana będzie musiał wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 3% maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania Zamawiającego wynikającego z umowy.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcom, którzy mają lub mieli interes w uzyskaniu zamówienia oraz poniesli lub mogą ponieść szkodęw wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidzianej w dziele IV ustawy Pzp: odwołanie i skarga.
Odwołanie wnosi się do Prezesa KIO w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu w terminie określonym w art. 182 ustawy Pzp. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Na orzeczenie KIO stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
27.3.2013
TI Tytuł PL-Bobolice: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
ND Nr dokumentu 117042-2013
PD Data publikacji 11/04/2013
OJ Dz.U. S 71
TW Miejscowość BOBOLICE
AU Nazwa instytucji Gmina Bobolice
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 09/04/2013
DT Termin 07/05/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty Z - Nie określono
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 60130000 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
OC Pierwotny kod CPV 60130000 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
RC Kod NUTS PL422

11/04/2013    S71    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Bobolice: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

2013/S 071-117042

Gmina Bobolice, ul. Ratuszowa 1, Osoba do kontaktów: Irena Zadrożna, Bobolice76-020, POLSKA. Tel.: +48 943458419. Faks: +48 943458420. E-mail: i.zadrozna@bobolice.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 29.3.2013, 2013/S 63-105645)

Przedmiot zamówienia:
CPV:60130000

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Zamiast: 

VI.3) Informacje dodatkowe:

—.

Powinno być: 

VI.3) Informacje dodatkowe:

Zamawiający przewiduje udzielenia Wykonawcy usług zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp.


TI Tytuł Polska-Bobolice: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
ND Nr dokumentu 222875-2013
PD Data publikacji 05/07/2013
OJ Dz.U. S 129
TW Miejscowość BOBOLICE
AU Nazwa instytucji Gmina Bobolice
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 03/07/2013
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja Z - Nie określono
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 60130000 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
OC Pierwotny kod CPV 60130000 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
RC Kod NUTS PL422
IA Adres internetowy (URL) http://www.bobolice.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

05/07/2013    S129    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Bobolice: Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

2013/S 129-222875

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Bobolice
ul. Ratuszowa 1
Osoba do kontaktów: Irena Zadrożna
76-020 Bobolice
Polska
Tel.: +48 943458419
E-mail: i.zadrozna@bobolice.pl
Faks: +48 943458420

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.bobolice.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Świadczenie usług w zakresie dowozu, odwozu uczniów do szkół podstawowych, gimnazjów i przedszkola na terenie gminy Bobolice
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Polska, Województwo Zachodniopomorskie, Powiat Koszalin, Gmina Bobolice

Kod NUTS PL422

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w SIWZ w Rozdziale B „Opis przedmiotu zamówienia”.
Wszystkie zapisy SIWZ i załącznikach dotyczące przedmiotu zamówienia rozpatrywać należy łącznie – wraz z wszystkimi załączonymi dokumentami (kompleksowo).Przedmiotem zamówienia jest:
Dowóz i odwóz uczniów do i ze szkół i przedszkola na terenie gminy Bobolice poprzez zakup od Wykonawcy przez Zamawiającego biletów miesięcznych w roku szkolnym 2013/2014 i 2014/2015.
I. Wykaz placówek oświatowych objętych przedmiotem zamówienia:
1. Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach ul. Szkolna 1.
2. Gimnazjum im. Agaty Mróz – Olszewskiej w Bobolicach ul Głowackiego 7 b-c.
3. Zespół Szkól w Dargini, Dargiń 47, w skład którego wchodzą:
Szkoła Podstawowa w Dargini oraz Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Dargini.
4. Szkoła Podstawowa w Kłaninie, Kłanino 7.
5. Szkoła Podstawowa w Kurowie, Kurowo 48 .
6. Szkoła Podstawowa w Drzewianach, Drzewiany 76.
7. Przedszkole w Bobolicach, ul. Szkolna 1.
II. Przedmiot zamówienia stanowi jedną, niepodzielną całość.
Podstawa sporządzenia oferty to m.in.:
1. Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych kosztów z tytułu dowożenia uczniów z i do punktów zbiórki/przystanku do i z placówek oświatowych objętych przedmiotem zamówienia.
2. Liczba kursów podana w tabeli nr 1 może ulec zmianie, lecz dzienna liczba kursów na każdej trasie nie powinna zmniejszyć się lub zwiększyć o więcej niż 1 kurs.
3. Szacuje się, że ogólna liczba dowożonych uczniów w roku szkolnym 2013/2014 wynosić będzie ok. 467 uczniów. Ogólną liczbę dowożonych uczniów w roku szkolnym 2014/2015 szacuje się na ilość około 478 uczniów.
4. Przewozy dotyczą dni w każdym roku szkolnym, w których odbywają się zajęcia szkolne, zgodnie z kalendarzem roku szkolnego województwa zachodniopomorskiego oraz rozporządzeniem MEN z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.
5. Rozkład jazdy autobusów zostanie ustalony przez Wykonawcę, w uzgodnieniu z dyrektorami placówek oświatowych, po opracowaniu przez nich projektu planu lekcji, który dostarczą Wykonawcy po podpisaniu umowy, jednak nie wcześniej niż 30 czerwca 2013 r. oraz 30 czerwca 2014 roku. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonywania zamian w rozkładzie jazdy. Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z dyrektorami placówek w zakresie dowozów i odwozów uczniów uwzględniając organizację roku szkolnego, zmian organizacyjne w szkołach ( np. zmiany planu lekcji, skrócenie lekcji, odpracowania dania wolnego w sobotę). Informacje o wystąpieniu zmian organizacyjnych szkołach mających wpływ na zmianę rozkładu jazdy dyrektor jest zobowiązany powiadomić przewoźnika z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem.
6. W związku z nierealizowaniem usługi dowozu uczniów do placówek w okresie ferii zimowych, wykonawca pomniejszy fakturę za bilety wystawione za ten okres o 50 % ich wartości.
7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości kupowanych biletów, która regulowana będzie zapotrzebowaniem składanym przez dyrektorów placówek oświatowych terenu gminy Bobolice.
8. W celu minimalizacji ilości odbywanych kursów Wykonawca ma obowiązek zapewnić pojemność środków transportu dostosowaną do potrzeb ilości uczniów przewożonych na poszczególnych trasach. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić wszystkim dojeżdżającym uczniom miejsca siedzące.
9. Zamawiający wymaga, aby okres oczekiwania uczniów w szkole, po ich przywiezieniu do szkoły, na rozpoczęcie zajęć (lekcji) w szkole, przedszkolu i odwóz do domu po skończonych zajęciach (lekcjach) nie był w sumie dłuższy niż 2 godziny dziennie. W związku z tym Wykonawca musi realizować przedmiot zamówienia tak aby dotrzymać powyższego warunku.
10. Wykonawca zabezpiecza kompetentne kierownictwo, siłę roboczą, środki transportu, które winny być sprawne przez cały okres wykonywania zamówienia i gwarantować maksimum bezpieczeństwa przewożonych uczniów zgodnie z obowiązującymi przepisami technicznymi i normami dotyczącymi transportu zbiorowego osób, oznakowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami, powinny być ubezpieczenie w zakresie OC, NW oraz posiadać aktualne badanie techniczne przez cały okres wykonywania zamówienia. Wykonawca na swój koszt utrzymuje środki transportu w należytym stanie oraz dokonuje bieżących napraw, konserwacji oraz badań. W razie wystąpienia awarii sprzętu Wykonawca musi zapewnić środek transportu zastępczy o równoważnym standardzie technicznym.
11. Zamawiający zatrudni osoby w charakterze opiekunów, zgodnie z zapotrzebowaniem zgłoszonym przez Wykonawcę.
12. Zamawiający dopuszcza możliwość realizowania przedmiotu zamówienia w ramach przewozów regularnych i za biletami miesięcznymi. Wykonawca korzystając z tego rodzaju rozliczeń ponosi bezpośrednio wszelkie skutki prawno-finansowe.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

60130000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP.271.722.2013
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 63-105645 z dnia 29.3.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
2.7.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. w Koszalinie
{Dane ukryte}
75-216 Koszalin
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 26 891,73 i najwyższa oferta 32 924,34 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 1
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcom którzy mają lub mieli interes w uzyskaniu zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu w terminie określonym w art. 182 ustawy Pzp.
3. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
4. Na orzeczenie KIO Stronom oraz Uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 A
02-676 Warszawa
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
3.7.2013

Adres: ul. Ratuszowa 1, 76-020 Bobolice
woj. zachodniopomorskie
Dane kontaktowe: email: gmina@bobolice.pl
tel: 94 34 58 401
fax: 94 34 58 420
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-05-07
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 10564520131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-03-29
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 783 dni
Wadium: 18000 ZŁ
Szacowana wartość* 600 000 PLN  -  900 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.bobolice.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Bobolice
Ul. Ratuszowa 1, 76-020 bobolice, woj. zachodniopomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
60130000-8 (1) Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Odbiór i zagospodarowanie komunalnych stałych odpadów zmieszanych i zbieranych selektywnie od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy i Miasta Witkowo. Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Spółka z o.o. w Koszalinie
Koszalin
2013-07-02 0,00