TI Tytuł Polska-Tarnowo Podgórne: Służby ratownicze
ND Nr dokumentu 102038-2015
PD Data publikacji 24/03/2015
OJ Dz.U. S 58
TW Miejscowość TARNOWO PODGÓRNE
AU Nazwa instytucji Tarnowskie Termy Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 19/03/2015
DT Termin 03/04/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 75252000 - Służby ratownicze
OC Pierwotny kod CPV 75252000 - Służby ratownicze
RC Kod NUTS PL418
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

24/03/2015    S58    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Tarnowo Podgórne: Służby ratownicze

2015/S 058-102038

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Tarnowskie Termy Sp. z o.o.
ul. Poznańska 104
Osoba do kontaktów: Anita Stellmaszyk
62-080 Tarnowo Podgórne
POLSKA
Tel.: +48 618182863
E-mail: biuro@tarnowskie-termy.pl
Faks: +48 618959299

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: spółka prawa handlowego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Kompleksowe zabezpieczenie ratownicze Tarnowskich Term.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Tarnowo Podgórne.

Kod NUTS PL418

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
3. Opis przedmiotu zamówienia:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest
a) Przedmiotem zamówienia jest: Kompleksowe zabezpieczenie ratownicze oraz świadczenie usługi pierwszej pomocy przedlekarskiej w obiekcie Tarnowskie Termy, w skład którego wchodzi: basen sportowy o wymiarach 25 m x 12,5 m, basen do nauki pływania, 2 baseny rekreacyjne o nieregularnej linii, w tym jeden z termalnym basenem zewnętrznym, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw, baseny hamowni zjeżdżalni, strefa saun.
b) Szczegółowy opis stanowisk, procedur i obowiązków zamieszczony został w załączniku nr 1 do ogłoszenia stanowiącym audyt bezpieczeństwa obiektu.
c) Opis przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 75 25 20 00 7.
d) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa – szczegółowy zakres obowiązków określają przepisy prawa, w tym Ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.
3.2 Świadczenie usługi będzie polegało w szczególności na:
3.2.1. Zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa osobom przebywającym w obrębie hal basenowych, saun, a w szczególnych przypadkach zagrożenia na terenie całego obiektu.
3.2.2. Prowadzeniu nadzoru w zakresie, przestrzegania przez osoby korzystające z basenu obowiązującego Regulaminu, przepisów, BHP i ppoż., pouczania grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych korzystających z obiektu o obowiązujących przepisach, kontroli nad przestrzeganiem postanowień regulaminu obiektu, oraz ogólnych przepisów prawa.
3.2.3. Zapewnieniu ciągłości obsady stanowisk ratowniczych w godzinach pracy obiektu od 6:30–22:00 max 10 stanowisk, w tym jedno w strefie saun (stanowisko nr 10). Wykonawca powinien dysponować zespołem min. 20 ratowników posiadających odpowiednie uprawnienia.
3.2.4. Z proponowanego systemu rozmieszczenia stałych stanowisk ratowniczych i przypisanych do nich stref nadzoru wynika, że przy włączeniu wszystkich atrakcji wodnych minimalna liczba ratowników strzegących akweny nie powinna być mniejsza niż 8. Przy wyłączeniu poszczególnych stref z użytkowania ilość ratowników zmniejsza się proporcjonalnie. Należy przy tym przestrzegać generalnej zasady, że w żadnym przypadku dyżur ratowniczy nie może być pełniony wyłącznie przez jednego ratownika. Zamawiający wymaga stworzenia stanowiska ratowniczego w pomieszczeniu dyżurki ratowników (stanowisko 9) oraz stanowiska w strefie saun (stanowisko nr 10). Obsługujący je ratownik pełni dyżur przy monitoringu, podmienia ratowników z pozostałych stanowisk w czasie przysługujących im w czasie pracy przerw oraz przerw okazjonalnych, stanowił asystę przy slipowaniu osób niepełnosprawnych, interweniuje w sytuacjach wypadkowych w szatniach, holu głównym, SPA, terenach zewnętrznych, stanowi wsparcie w sytuacjach wypadkowych w innych miejscach obiektu i nieckach basenowych, kontaktuje się ze służbami zewnętrznymi w sytuacjach wypadkowych, prowadzi dokumentację, gospodarkę materiałową i sprzętową, prowadzi instruktaż grup zorganizowanych, dysponuje możliwością natychmiastowego wyłączenia atrakcji wodnych, itp. Dyżur na tym stanowisku może być połączony z pełnieniem funkcji szefa zmiany, organizującego i kierującego na bieżąco pracą zespołu ratowników oraz przebywającego na obiekcie min. 2 h 7 dni w tygodniu. (Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia obowiązku ratownika oraz osoby odpowiedzialnej za kontrolę i nadzór pod warunkiem, że ta sama osoba nie wykonuje powierzonych zadań w tym samym czasie). Zamawiający bezwzględnie wymaga zapewnienia na każdej zmianie osoby odpowiedzialnej ze strony Wykonawcy za kontrolę i nadzór prawidłowości realizacji powierzonego zadania. Stanowisko nr 10 powinno być bezwzględnie obsadzone w godzinach pracy saun.
3.2.5. Szacunkowa ilość godzin świadczenia przez Wykonawcę usług w miesięcznym okresie realizacji umowy wynosi 15,5 h dziennie x 30 dni x 10 ratowników = 4 650 h.
Wykonawca przyjmuje do wiadomości, iż wskazana w pkt 5 ilość godzin jest jedynie ilością szacunkową i może ulec zmianie, w szczególności w przypadku przerwy w funkcjonowaniu Tarnowskich Term, spowodowanej m. in. wymaganiami technologicznymi, modernizacją, remontem lub awarią a także zmianą godzin pracy Tarnowskich Term.
3.2.6. Zamawiający oświadcza, że przekaże Wykonawcy sprzęt ratunkowy oraz środki medyczne zgodne z obowiązującymi przepisami.
3.2.7. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonywania usługi zabezpieczenia ratowniczego z zakresu organizacyjnego, osobowego i pomocy przedlekarskiej, a w szczególności w zakresie:
a) uzupełniania niezbędnego, bieżącego sprzętu ratunkowego oraz środków medycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i bieżącymi potrzebami oraz zużyciem;
b) bieżącego wyposażenia ratowników w stroje i obuwie zgodne z wymogami BHP, zgodnie ze standardami i wymaganiami określonym przez Zamawiającego (koszulka w kolorze pomarańczowym z napisem ratownik z umieszczonym logo „tarnowskie termy”, spodenki w kolorze granatowym lub czarnym, dres, kurtka, czapka na stanowisku ratownika pełniącego obowiązki na zewnątrz oraz obuwie zgodne z wymogami BHP);
c) dbania o stanowisko ratownicze oraz konserwację powierzonego sprzętu;
d) prowadzenia podstawowej dokumentacji i systemu raportowania;
e) przestrzegania procedur wskazanych w audycie bezpieczeństwa stanowiącym załącznik nr 1 do ogłoszenia:
— obejmowania, przekazywania i zakończenia dyżuru,
— sygnałów alarmowych, przy wypadkach w rożnych miejscach obiektu,
— udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej,
— łączności (po stronie Wykonawcy jest zabezpieczenie łączności bezprzewodowej pomiędzy wszystkimi ratownikami i dodatkowo trzema wskazanymi przez Zamawiającego służbami na terenie obiektu. Zamawiający zabezpiecza łączność telefoniczną oraz połączenie z służbami ratunkowymi).
f) określenia i przestrzegania zakresu obowiązków i czynności ratowników na poszczególnych stanowiskach.
3.2.8. Szczegółowy zakres usług i warunki realizacji zamówienia przez wykonawcę określa wzór umowy oraz audyt bezpieczeństwa stanowiący załącznik nr 1 do ogłoszenia.
3.2.9. Zamawiający wyposaża cały obiekt i przekazuje Wykonawcy kompletny sprzęt niezbędny do udzielania pierwszej pomocy, sprzęt medyczny, leki i art. sanitarne oraz środki ochrony indywidualnej ratowników. Obiekt zostanie wyposażony w defibrylator.
3.2.10. Wykonawca zobowiązuje się do uzupełniania niezbędnego, bieżącego sprzętu ratunkowego oraz środków medycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i bieżącymi potrzebami oraz zużyciem. Wykonawca odpowiada za stan rzeczowy, ilościowy oraz właściwą jakość sprzętu ratunkowego, medycznego i sanitarnego przez cały okres trwania umowy. Stan sprzętu oraz środków medycznych przez cały okres trwania umowy nie może być gorszy niż w dniu przekazania przez Zamawiającego.
3.2.11 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia szkoleń i weryfikacji umiejętności ratowników wykonujących usługę w obiekcie Tarnowskich Term przez wykwalifikowanych instruktorów i trenerów pływania, w obiekcie Tarnowskich Term, na sprzęcie używanym w Tarnowskich Termach minimum raz na kwartał. Koszt pracy instruktorów i trenerów ponosi Wykonawca. Zamawiający udostępni nieodpłatnie baseny w godzinach najmniejszego obłożenia lub przed otwarciem obiektu dla publiczności.
3.2.12 Każdy ratownik ma prawo: na 30 min przed rozpoczęciem służby oraz 30 min po jej zakończeniu do skorzystania z basenu sportowego w celu wykonania treningu. Fakt odbywania treningu należy wpisać w dzienniku pracy służb ratowniczych.
Korzystanie z obiektu, w tym z sauny poza godzinami pełnienia służby odbywa się odpłatnie.
3.2.13. Po podpisaniu umowy Zamawiający zastrzega sobie możliwość weryfikacji umiejętności ratowników zgłoszonych do wykonania zadania w formie egzaminu. W przypadku uzyskania negatywnego wyniku egzaminu Wykonawca zobowiązany jest wskazać inną osobę, która wykonywać będzie zamówienie, posiadającą wymagane uprawnienia.
3.3. Personel służby ratowniczej:
Aby zostać uznanym za ratownika wodnego należy spełniać równocześnie sześć warunków wymienionych w ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych oraz ustawie z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym:
1. posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa i technik pływackich (kserokopię zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym Dz. U. 2012 Poz. 747) lub kserokopie uprawnień nabytych przed 1.1.2012 r w WOPR (pierwsza strona ze zdjęciem; strony z uzyskanymi stopniami wraz z datami ich uzyskania; plastikowe identyfikatory – awers i rewers);
2. posiadać inne kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym – kserokopie patentów żeglarskich, motorowodnych, nurków lub zaświadczenie o odbyciu szkoleń i kursów z zakresu przydatnego w ratownictwie wodnym;
3. posiadać tytuł ratownika systemu PRM (m. in. aktualne zaświadczenie KPP) kserokopie wszystkich uzyskanych zaświadczeń o ukończeniu szkolenia ratowników systemu PRM zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz.U. 2007 nr 60 poz. 408);
4. posiadać pełną zdolność do czynności prawnych – kopia dowodu osobistego, oświadczenie;
5. posiadać stan zdrowia pozwalający na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy – przed podjęciem pracy w Tarnowskich Termach zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy ratownika wodnego;
6. być zatrudnionym lub pełnić służbę w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub być członkiem tego podmiotu –zaświadczenie o stosunku zatrudnienia lub pełnienia służby w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub zaświadczenie o przynależności lub członkostwie w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub potwierdzenie opłacenia składek na dany rok kalendarzowy (kserokopia strony ze składkami legitymacji członkowskiej).
3.4. Przepisy prawne:
Usługa będzie świadczona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z:
— Ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.
— Ustawą z dnia 8 września 2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
— Aktualnym Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 23/01/2012 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących liczby ratowników wodnych zapewniających stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego Dz.U. z 2012 r. poz. 108.
3.5. Wykonawca musi wskazać w ofercie, które elementy zamówienia zamierza powierzyć do wykonania podwykonawcom.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

75252000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
A) Wadium:
Wykonawca, przed upływem terminu składania ofert musi wnieść wadium o wartości:
50 000 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).
Wadium może być wniesione w następujących formach: pieniądzu, poręczeniach bankowych, poręczeniach bankowych, poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej w formie pieniężnej, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 ust 3 pkt 4 lit b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić na rachunek bankowy PKO BP nr 51 1020 4027 0000 1402 1248 6223.
Wadium wnoszone w innej formie niż pieniężna należy złożyć w siedzibie Zamawiającego natomiast do oferty należy załączyć kopie złożonego dokumentu wadialnego potwierdzoną za zgodność z oryginałem.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
— odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie,
— nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
— zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Ponadto Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy Pzp, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust 2 pkt 5 ustawy Pzp, lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie myłki o której mowa w art. 87 ust 2 pkt 3 ustawy Pzp, co powodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
Zwrot wadium zostanie dokonany na zasadach określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
B) Zabezpieczenie:
Zamawiający żądać będzie od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy o wartości 8 % ceny całkowitej podanej w ofercie w danej części. Zabezpieczenie musi być wniesione do dnia podpisania umowy w następujących formach: pieniądzu, gwarancjach bankowych, poręczeniach bankowych, poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zamawiający nie dopuszcza innych form zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zwrot zabezpieczenia zostanie dokonany na zasadach określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych tzn. w terminie 30 dni od zakończenia realizacji zadania.
Na poczet zabezpieczenia roszczeń z tytułu rękojmi za wady Zamawiający zostawi 30 % kwoty zabezpieczenia. Zwrot tej części zabezpieczenia następuje najpóźniej w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
Zabezpieczenie wnoszone w innej formie niż pieniądz musi obejmować swym okresem również czas przewidziany na zwrot zabezpieczenia.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 7. Warunki udziału w postępowaniu
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 oraz nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.
8. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków:
a) Warunek art. 22 ust.1 pkt 1 – na podstawie oświadczenia
b) Warunek art. 22 ust.1 pkt 2:
wymagane jest doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji prac porównywalnych z przedmiotem zamówienia (wykonawca udokumentuje, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub nadal wykonuje należycie co najmniej 4 usługi polegające na świadczeniu usługi ratownictwa wodnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, wykonywane na pływalni krytej, o wartości minimum 500 000 PLN brutto każda, w tym 3 które trwały nieprzerwanie przez okres co najmniej 24 miesięcy,
Jedna usługa oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy.
W przypadku usług nadal wykonywanych pod uwagę brana będzie tylko wartość i okres wykonanej usługi do dnia składania ofert.
c) Warunek art. 22 ust. 1 pkt 3 – wymagane jest aby wykonawca dysponował osobami z odpowiednimi uprawnieniami, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia. Należy wykazać dysponowanie min 20 ratownikami wodnymi. Każdy ratownik, do zapewnienia bezpieczeństwa osobom kapiącym się na terenie obiektu Tarnowskie Termy, musi posiadać kwalifikacje zawodowe ratownika wodnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.
d) Warunek art. 22 ust. 1 pkt 4 – wymagane jest aby wykonawca był ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę równą co najmniej 500 000 PLN.
e) Warunek art. 24 ust. 1 – na podstawie oświadczenia.
Sposób dokonywania oceny spełniania warunków wymaganych od Wykonawców określony został według formuły „spełnia – nie spełnia”. Niespełnienie chociażby jednego warunku skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ocena spełniania warunków podmiotowych dokonywana będzie wyłącznie na podstawie dokumentów żądanych w pkt 9 SIWZ i przedstawionych w ofercie. Z treści załączonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, iż ww. warunki Wykonawca spełnia.
9. Wykaz oświadczeń i dokumentów:
Dla udokumentowania spełnienia wymaganych warunków oraz uznania ważności, oferta musi zawierać następujące dokumenty lub poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę ich odpisy lub kserokopie:
a) ofertę zgodną z formularzem oferty stanowiącym załącznik do specyfikacji;
b) oświadczenia oferenta w trybie art. 22 ust 1 oraz art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych;
c) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
d) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, zgodnie z załącznikiem do SIWZ oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie usług, o którym mowa powyżej i złożenia poświadczeń dotyczy tylko usług, które potwierdzają spełnianie warunku wiedzy i doświadczenia, o którym mowa w pkt 8b SIWZ.
e) wykaz osób które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, wykształcenia niezbędnego do wykonywania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informację o podstawie dysponowania tymi osobami, w zakresie określonym w pkt 8c SIWZ;
f) Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy Pzp, albo informacja o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej – wg załącznika do SIWZ.
g) opłaconej polisy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, w wysokości określonej w pkt 8d SIWZ. W przypadku wygaśnięcia terminu obowiązywania polisy w trakcie obowiązywania umowy Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia nowej umowy ubezpieczenia bez dnia przerwy w okresie ubezpieczenia i przedstawienia jej Zamawiającemu.
Na podstawie art. 26 ust. 2b ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Zobowiązanie musi być załączone do oferty przetargowej w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie.
Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, składa dokumenty zgodnie z dyspozycją § 3 pkt 3 oraz § 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane.
Wymagany dokument to: dokument potwierdzający że nie otwarto likwidacji ani nie ogłoszono upadłości wykonawcy wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Forma dokumentów zgodnie z § 7 w/w Rozporządzenia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: tak
Odniesienie do odpowiednich przepisów ustawowych, wykonawczych lub administracyjnych: Aby zostać uznanym za ratownika wodnego należy spełniać równocześnie sześć warunków wymienionych w ustawie z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych oraz ustawie z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym:
1. posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa i technik pływackich.
(kserokopię zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym Dz.U. 2012 Poz. 747) lub kserokopie uprawnień nabytych przed 01.01.2012 r w WOPR (pierwsza strona ze zdjęciem; strony z uzyskanymi stopniami wraz z datami ich uzyskania; plastikowe identyfikatory - awers i rewers).
2. posiadać inne kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym – kserokopie patentów żeglarskich, motorowodnych, nurków lub zaświadczenie o odbyciu szkoleń i kursów z zakresu przydatnego w ratownictwie wodnym;
3. posiadać tytuł ratownika systemu PRM (m. in. aktualne zaświadczenie KPP) kserokopie wszystkich uzyskanych zaświadczeń o ukończeniu szkolenia ratowników systemu PRM zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 19 marca 2007 r. w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz.U. 2007 nr 60 poz. 408);
4. posiadać pełną zdolność do czynności prawnych – kopia dowodu osobistego, oświadczenie;
5. posiadać stan zdrowia pozwalający na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy – przed podjęciem pracy w Tarnowskich Termach zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy ratownika wodnego;
6. być zatrudnionym lub pełnić służbę w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub być członkiem tego podmiotu –zaświadczenie o stosunku zatrudnienia lub pełnienia służby w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub zaświadczenie o przynależności lub członkostwie w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub potwierdzenie opłacenia składek na dany rok kalendarzowy (kserokopia strony ze składkami legitymacji członkowskiej).
3.4. Przepisy prawne:
Usługa będzie świadczona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z:
— Ustawą z dnia 18 sierpnia 2011 o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.
— Ustawą z dnia 8 września 2006r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
— Aktualnym Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 23/01/2012 r. w sprawie minimalnych wymagań dotyczących liczby ratowników wodnych zapewniających stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego Dz.U. z 2012 r. poz. 108.
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 80

2. Kompetencje zawodowe. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
3.4.2015 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 3.4.2015 - 12:15

Miejscowość:

Siedziba Zamawiającego.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zmiana terminu realizacji może nastąpić tylko za zgodą zamawiającego w przypadku gdy:
— wystąpią opóźnienia w wykonaniu robót budowlanych w obiekcie, co spowoduje niedotrzymanie planowanego terminu otwarcia obiektu,
— wystąpią nieprzewidziane okoliczności formalno-prawne.
4.3. Zmiany umowy w formie aneksu do umowy są również możliwe w przypadkach, w których nastąpiła:
a) zmiana osób wskazanych w ofercie, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, na inne osoby pod warunkiem, że nowe osoby będą spełniać wymagania (warunki) opisane dla tej osoby w ogłoszeniu o postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
b) Zamawiający dopuszcza zmianę ceny umownej przedmiotu zamówienia w przypadkach określonych w art. 142 ust. 5 ustawy Pzp. Wprowadzenie odpowiedniej zmiany ceny umownej przedmiotu umowy wymagać będzie wykazania przez Wykonawcę poniesionych kosztów. Zgłoszenie żądania przez Wykonawcę wymagać będzie udokumentowania poniesionych kosztów. Zamawiający dokona weryfikacji żądania w terminie nie dłuższym niż 30 dni od daty złożenia wniosku o zmianę ceny umownej przedmiotu zamówienia wskutek zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 142 ust. 5 ustawy Pzp.
c) zmiana podwykonawcy za zgodą Zamawiającego.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia uzupełniającego na zasadach określonych w art. 67 ust 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych do 20 % wartości zamówienia podstawowego, polegających na wykonaniu tego samego rodzaju usług.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odowławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
19.3.2015
TI Tytuł Polska-Tarnowo Podgórne: Służby ratownicze
ND Nr dokumentu 114304-2015
PD Data publikacji 02/04/2015
OJ Dz.U. S 65
TW Miejscowość TARNOWO PODGÓRNE
AU Nazwa instytucji Tarnowskie Termy Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 30/03/2015
DT Termin 08/04/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 75252000 - Służby ratownicze
OC Pierwotny kod CPV 75252000 - Służby ratownicze
RC Kod NUTS PL418

02/04/2015    S65    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Tarnowo Podgórne: Służby ratownicze

2015/S 065-114304

Tarnowskie Termy Sp. z o.o., ul. Poznańska 104, Osoba do kontaktów: Anita Stellmaszyk, Tarnowo Podgórne 62-080, POLSKA. Tel.: +48 618182863. Faks: +48 618959299. E-mail: biuro@tarnowskie-termy.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 24.3.2015, 2015/S 58-102038)

Przedmiot zamówienia:
CPV:75252000

Służby ratownicze

Zamiast: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

wymagane jest doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji prac porównywalnych z przedmiotem zamówienia (wykonawca udokumentuje, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub nadal wykonuje należycie co najmniej 4 usługi polegające na świadczeniu usługi ratownictwa wodnego w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 sierpnia 2011 r. o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, wykonywane na pływalni krytej, o wartości minimum 500 000 PLN brutto każda, w tym 3 które trwały nieprzerwanie przez okres co najmniej 24 miesięcy,

Jedna usługa oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy.

W przypadku usług nadal wykonywanych pod uwagę brana będzie tylko wartość i okres wykonanej usługi do dnia składania ofert.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

3.4.2015 (12:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

3.4.2015 (12:15)

Powinno być: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

wymagane jest doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji prac porównywalnych z przedmiotem zamówienia (wykonawca udokumentuje, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub nadal wykonuje należycie co najmniej 4 usługi polegające na świadczeniu usługi ratownictwa wodnego w rozumieniu przepisów ustawy z 18.8.2011 o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, wykonywane na pływalni krytej, o wartości minimum 500 000 PLN brutto każda, w tym 3 które trwały nieprzerwanie przez okres co najmniej 24 miesięcy.

Jedna usługa oznacza usługę wykonaną na podstawie jednej umowy. Zamawiający dopuszcza wykazanie realizacji usług na podstawie więcej niż jednej umowy, z zastrzeżeniem że usługa realizowana jest na rzecz tego samego podmiotu i trwa w sposób ciągły i nieprzerwany przez okres co najmniej 24 miesięcy, a łączna wartość umów nie może być mniejsza niż 500 000 PLN brutto.

W przypadku usług nadal wykonywanych pod uwagę brana będzie tylko wartość i okres wykonanej usługi do dnia składania ofert.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

8.4.2015 (12:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

8.4.2015 (12:15)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Tarnowo Podgórne: Służby ratownicze
ND Nr dokumentu 119205-2015
PD Data publikacji 04/04/2015
OJ Dz.U. S 67
TW Miejscowość TARNOWO PODGÓRNE
AU Nazwa instytucji Tarnowskie Termy Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 02/04/2015
DT Termin 09/04/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 75252000 - Służby ratownicze
OC Pierwotny kod CPV 75252000 - Służby ratownicze
RC Kod NUTS PL418

04/04/2015    S67    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Tarnowo Podgórne: Służby ratownicze

2015/S 067-119205

Tarnowskie Termy Sp. z o.o., ul. Poznańska 104, Osoba do kontaktów: Anita Stellmaszyk, Tarnowo Podgórne 62-080, POLSKA. Tel.: +48 618182863. Faks: +48 618959299. E-mail: biuro@tarnowskie-termy.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 24.3.2015, 2015/S 58-102038)

Przedmiot zamówienia:
CPV:75252000

Służby ratownicze

Zamiast: 

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

B) Zabezpieczenie:

Zamawiający żądać będzie od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy o wartości 8 % ceny całkowitej podanej w ofercie w danej części. Zabezpieczenie musi być wniesione do dnia podpisania umowy w następujących formach: pieniądzu, gwarancjach bankowych, poręczeniach bankowych, poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zamawiający nie dopuszcza innych form zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zwrot zabezpieczenia zostanie dokonany na zasadach określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych tzn. w terminie 30 dni od zakończenia realizacji zadania.

Na poczet zabezpieczenia roszczeń z tytułu rękojmi za wady Zamawiający zostawi 30 % kwoty zabezpieczenia. Zwrot tej części zabezpieczenia następuje najpóźniej w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.

Zabezpieczenie wnoszone w innej formie niż pieniądz musi obejmować swym okresem również czas przewidziany na zwrot zabezpieczenia.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

8.4.2015 (12:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

8.4.2015 (12:15)

Powinno być: 

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

B) Zabezpieczenie: Zamawiający żądać będzie od Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy o wartości 8 % ceny całkowitej podanej w ofercie w danej części. Zabezpieczenie musi być wniesione do dnia podpisania umowy w następujących formach: pieniądzu, gwarancjach bankowych, poręczeniach bankowych, poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Zamawiający nie dopuszcza innych form zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zwrot zabezpieczenia zostanie dokonany na zasadach określonych w ustawie Prawo zamówień publicznych tzn. w terminie 30 dni od zakończenia realizacji zadania.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

9.4.2015 (12:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

9.4.2015 (12:15)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Tarnowo Podgórne: Służby ratownicze
ND Nr dokumentu 198536-2015
PD Data publikacji 09/06/2015
OJ Dz.U. S 109
TW Miejscowość TARNOWO PODGÓRNE
AU Nazwa instytucji Tarnowskie Termy Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 05/06/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 75252000 - Służby ratownicze
OC Pierwotny kod CPV 75252000 - Służby ratownicze
RC Kod NUTS PL418
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

09/06/2015    S109    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Tarnowo Podgórne: Służby ratownicze

2015/S 109-198536

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Tarnowskie Termy Sp. z o.o.
ul. Poznańska 104
Osoba do kontaktów: Anita Stellmaszyk
62-080 Tarnowo Podgórne
Polska
Tel.: +48 618182863
E-mail: biuro@tarnowskie-termy.pl
Faks: +48 618959299

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: Spółka Prawa Handlowego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Rekreacja, kultura i religia
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Kompleksowe zabezpieczenie ratownicze Tarnowskich Term.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Tarnowo Podgórne.

Kod NUTS PL418

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
3. Opis przedmiotu zamówienia:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest
a) Przedmiotem zamówienia jest: Kompleksowe zabezpieczenie ratownicze oraz świadczenie usługi pierwszej
pomocy przedlekarskiej w obiekcie Tarnowskie Termy, w skład którego wchodzi: basen sportowy o wymiarach
25m x 12,5m, basen do nauki pływania, 2 baseny rekreacyjne o nieregularnej linii, w tym jeden z termalnym
basenem zewnętrznym, brodzik dla dzieci z wodnym placem zabaw, baseny hamowni zjeżdżalni, strefa saun.
b) Szczegółowy opis stanowisk, procedur i obowiązków zamieszczony został w załączniku nr 1 do ogłoszenia stanowiącym audyt bezpieczeństwa obiektu.
c) Opis przedmiotu zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 75 25 20 00 7.
d) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Zapewnienie bezpieczeństwa osób korzystających z obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
— szczegółowy zakres obowiązków określają przepisy prawa, w tym Ustawy z 18.8.2011 o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych
3.2 Świadczenie usługi będzie polegało w szczególności na:
3.2.1. Zapewnieniu porządku i bezpieczeństwa osobom przebywającym w obrębie hal basenowych, saun, a w szczególnych przypadkach zagrożenia na terenie całego obiektu.
3.2.2. Prowadzeniu nadzoru w zakresie, przestrzegania przez osoby korzystające z basenu obowiązującego
Regulaminu, przepisów, BHP i ppoż., pouczania grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych
korzystających z obiektu o obowiązujących przepisach, kontroli nad przestrzeganiem postanowień regulaminu obiektu, oraz ogólnych przepisów prawa;
3.2.3. Zapewnieniu ciągłości obsady stanowisk ratowniczych w godzinach pracy obiektu od 6.30 do -22.00 max
10 stanowisk, w tym jedno w strefie saun (stanowisko nr 10). Wykonawca powinien dysponować zespołem min.
20 ratowników posiadających odpowiednie uprawnienia.
3.2.4. Z proponowanego systemu rozmieszczenia stałych stanowisk ratowniczych i przypisanych do nich stref
nadzoru wynika, że przy włączeniu wszystkich atrakcji wodnych minimalna liczba ratowników strzegących
akweny nie powinna być mniejsza niż 8. Przy wyłączeniu poszczególnych stref z użytkowania ilość ratowników
zmniejsza się proporcjonalnie. Należy przy tym przestrzegać generalnej zasady, że w żadnym przypadku
dyżur ratowniczy nie może być pełniony wyłącznie przez jednego ratownika. Zamawiający wymaga stworzenia
stanowiska ratowniczego w pomieszczeniu dyżurki ratowników (stanowisko 9) oraz stanowiska w strefie saun
(stanowisko nr 10). Obsługujący je ratownik pełni dyżur przy monitoringu, podmienia ratowników z pozostałych
stanowisk w czasie przysługujących im w czasie pracy przerw oraz przerw okazjonalnych, stanowił asystę przy
slipowaniu osób niepełnosprawnych, interweniuje w sytuacjach wypadkowych w szatniach, holu głównym,
SPA, terenach zewnętrznych, stanowi wsparcie w sytuacjach wypadkowych w innych miejscach obiektu
i nieckach basenowych, kontaktuje się ze służbami zewnętrznymi w sytuacjach wypadkowych, prowadzi
dokumentację, gospodarkę materiałową i sprzętową, prowadzi instruktaż grup zorganizowanych, dysponuje
możliwością natychmiastowego wyłączenia atrakcji wodnych, itp. Dyżur na tym stanowisku może być połączony
z pełnieniem funkcji szefa zmiany, organizującego i kierującego na bieżąco pracą zespołu ratowników
oraz przebywającego na obiekcie min. 2h 7 dni w tygodniu. (Zamawiający dopuszcza możliwość łączenia
obowiązku ratownika oraz osoby odpowiedzialnej za kontrolę i nadzór pod warunkiem, że ta sama osoba nie
wykonuje powierzonych zadań w tym samym czasie). Zamawiający bezwzględnie wymaga zapewnienia na
każdej zmianie osoby odpowiedzialnej ze strony Wykonawcy za kontrolę i nadzór prawidłowości realizacji
powierzonego zadania. Stanowisko nr 10 powinno być bezwzględnie obsadzone w godzinach pracy saun.
3.2.5. Szacunkowa ilość godzin świadczenia przez Wykonawcę usług w miesięcznym okresie realizacji umowy wynosi 15,5 h dziennie x 30 dni x 10 ratowników = 4650 h
Wykonawca przyjmuje do wiadomości, iż wskazana w pkt 5 ilość godzin jest jedynie ilością szacunkową i może
ulec zmianie, w szczególności w przypadku przerwy w funkcjonowaniu Tarnowskich Term, spowodowanej m.in.
wymaganiami technologicznymi, modernizacją, remontem lub awarią a także zmianą godzin pracy Tarnowskich Term.
3.2.6. Zamawiający oświadcza, że przekaże Wykonawcy sprzęt ratunkowy oraz środki medyczne zgodne z obowiązującymi przepisami.
3.2.7. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonywania usługi zabezpieczenia ratowniczego z zakresu organizacyjnego, osobowego i pomocy przedlekarskiej, a w szczególności w zakresie:
a) uzupełniania niezbędnego, bieżącego sprzętu ratunkowego oraz środków medycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i bieżącymi potrzebami oraz zużyciem
b) bieżącego wyposażenia ratowników w stroje i obuwie zgodne z wymogami BHP, zgodnie ze standardami i
wymaganiami określonym przez Zamawiającego (koszulka w kolorze pomarańczowym z napisem ratownik z
umieszczonym logo „tarnowskie termy”, spodenki w kolorze granatowym lub czarnym, dres, kurtka, czapka na stanowisku ratownika pełniącego obowiązki na zewnątrz oraz obuwie zgodne z wymogami BHP),
c) dbania o stanowisko ratownicze oraz konserwację powierzonego sprzętu,
d) prowadzenia podstawowej dokumentacji i systemu raportowania,
e) przestrzegania procedur wskazanych w audycie bezpieczeństwa stanowiącym załącznik nr 1 do ogłoszenia:
— obejmowania, przekazywania i zakończenia dyżuru,
— sygnałów alarmowych, przy wypadkach w rożnych miejscach obiektu,
— udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej,
— łączności (po stronie Wykonawcy jest zabezpieczenie łączności bezprzewodowej pomiędzy wszystkimi
ratownikami i dodatkowo trzema wskazanymi przez Zamawiającego służbami na terenie obiektu. Zamawiający zabezpiecza łączność telefoniczną oraz połączenie z służbami ratunkowymi )
f) określenia i przestrzegania zakresu obowiązków i czynności ratowników na poszczególnych stanowiskach.
3.2.8. Szczegółowy zakres usług i warunki realizacji zamówienia przez wykonawcę określa wzór umowy oraz audyt bezpieczeństwa stanowiący załącznik nr 1 do ogłoszenia.
3.2.9. Zamawiający wyposaża cały obiekt i przekazuje Wykonawcy kompletny sprzęt niezbędny do udzielania
pierwszej pomocy, sprzęt medyczny, leki i art. sanitarne oraz środki ochrony indywidualnej ratowników. Obiekt zostanie wyposażony w defibrylator.
3.2.10. Wykonawca zobowiązuje się do uzupełniania niezbędnego, bieżącego sprzętu ratunkowego oraz
środków medycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami i bieżącymi potrzebami oraz zużyciem. Wykonawca
odpowiada za stan rzeczowy, ilościowy oraz właściwą jakość sprzętu ratunkowego, medycznego i sanitarnego
przez cały okres trwania umowy. Stan sprzętu oraz środków medycznych przez cały okres trwania umowy nie może być gorszy niż w dniu przekazania przez Zamawiającego.
3.2.11 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia szkoleń i weryfikacji umiejętności ratowników
wykonujących usługę w obiekcie Tarnowskich Term przez wykwalifikowanych instruktorów i trenerów pływania,
w obiekcie Tarnowskich Term, na sprzęcie używanym w Tarnowskich Termach minimum raz na kwartał. Koszt
pracy instruktorów i trenerów ponosi Wykonawca. Zamawiający udostępni nieodpłatnie baseny w godzinach najmniejszego obłożenia lub przed otwarciem obiektu dla publiczności.
3.2.12 Każdy ratownik ma prawo: na 30 min przed rozpoczęciem służby oraz 30 min po jej zakończeniu do
skorzystania z basenu sportowego w celu wykonania treningu. Fakt odbywania treningu należy wpisać w dzienniku pracy służb ratowniczych.
Korzystanie z obiektu, w tym z sauny poza godzinami pełnienia służby odbywa się odpłatnie.
3.2.13. Po podpisaniu umowy Zamawiający zastrzega sobie możliwość weryfikacji umiejętności ratowników
zgłoszonych do wykonania zadania w formie egzaminu. W przypadku uzyskania negatywnego wyniku
egzaminu Wykonawca zobowiązany jest wskazać inną osobę, która wykonywać będzie zamówienie, posiadającą wymagane uprawnienia.
3.3. Personel służby ratowniczej:
Aby zostać uznanym za ratownika wodnego należy spełniać równocześnie sześć warunków wymienionych w
ustawie z 18.8.2011 o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych oraz ustawie z 8.9.2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym:
1. posiadać wiedzę i umiejętności z zakresu ratownictwa i technik pływackich.
(kserokopię zaświadczenia o ukończeniu szkolenia ratowników wodnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z 21.6.2012 w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym Dz. U. 2012 Poz. 747) lub kserokopie uprawnień nabytych przed 1.1.2012 w WOPR (pierwsza strona ze zdjęciem; strony z uzyskanymi stopniami wraz z datami ich uzyskania; plastikowe identyfikatory – awers i rewers)
2. posiadać inne kwalifikacje przydatne w ratownictwie wodnym –kserokopie patentów żeglarskich,
motorowodnych, nurków lub zaświadczenie o odbyciu szkoleń i kursów z zakresu przydatnego w ratownictwie wodnym
3. posiadać tytuł ratownika systemu PRM (m. in. aktualne zaświadczenie KPP) kserokopie wszystkich
uzyskanych zaświadczeń o ukończeniu szkolenia ratowników systemu PRM zgodnie z Rozporządzeniem
Ministra Zdrowia z 19.3.2007 w sprawie kursu w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy (Dz.U. 2007 nr 60 poz. 408)
4. posiadać pełną zdolność do czynności prawnych – kopia dowodu osobistego, oświadczenie
5. posiadać stan zdrowia pozwalający na udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy – przed podjęciem pracy
w Tarnowskich Termach zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania pracy ratownika wodnego.
6. być zatrudnionym lub pełnić służbę w podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego
lub być członkiem tego podmiotu –zaświadczenie o stosunku zatrudnienia lub pełnienia służby w podmiocie
uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub zaświadczenie o przynależności lub członkostwie w
podmiocie uprawnionym do wykonywania ratownictwa wodnego lub potwierdzenie opłacenia składek na dany
rok kalendarzowy (kserokopia strony ze składkami legitymacji członkowskiej)
3.4. Przepisy prawne:
Usługa będzie świadczona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności z:
— Ustawą z 18.8.2011 o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych,
— Ustawą z 8.9.2006 o Państwowym Ratownictwie Medycznym,
— Aktualnym Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z 23.1.2012 w sprawie minimalnych
wymagań dotyczących liczby ratowników wodnych zapewniających stałą kontrolę wyznaczonego obszaru wodnego Dz.U. z 2012r. poz. 108.
3.5. Wykonawca musi wskazać w ofercie, które elementy zamówienia zamierza powierzyć do wykonania podwykonawcom.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

75252000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 697 312 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 80
2. Kompetencje zawodowe. Waga 20
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 58-102038 z dnia 24.3.2015

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 67-119205 z dnia 4.4.2015

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 65-114304 z dnia 2.4.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
25.5.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcjum: 1) Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Delphinus Sport Promotion; 2) Jarocki Tomasz Multigrupa
{Dane ukryte} ul. Chłopska 18, 55-080 Smolec
. .
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 2 016 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 697 312 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z przepisami ustawy Pzp.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
5.6.2015

Adres: ul. Poznańska, 62-080 Tarnowo Podgórne
woj. wielkopolskie
Dane kontaktowe: email: biuro@tarnowskie-termy.pl
tel: 618 164 705
fax: +48 618959299
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-04-03
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 10203820151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-03-24
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 24 miesięcy
Wadium: 50000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 666 666 PLN  -  2 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia:
Informacja dostępna pod: Tarnowskie Termy Sp. z o.o.
ul. Poznańska 104, 62-080 tarnowo podgórne, woj. wielkopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
75252000-7 Służby ratownicze
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Budowa sieci LAN, zasilania dedykowanego oraz serwerowni Konsorcjum: 1) Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe Delphinus Sport Promotion; 2) Jarocki Tomasz Multigrupa
.
2015-05-25 1 697 312,00