Warszawa: świadczenie usługi telefonii stacjonarnej.


Numer ogłoszenia: 346119 - 2010; data zamieszczenia: 02.12.2010

OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Kancelaria Senatu, ul. Wiejska 6, 00-902 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 6941046, faks 6290968


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Kancelaria Senatu.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
świadczenie usługi telefonii stacjonarnej..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są usługi telefonii stacjonarnej, do zakończenia VII kadencji Senatu, w zakresie i formie identycznej z dotychczasowymi. Własnością Kancelarii Senatu są: aparaty telefoniczne i okablowanie budynków zakończone na przełącznicy głównej. Kancelaria Senatu użytkuje telefony stacjonarne z centrali wewnętrznej i telefony analogowe na liniach miejskich. Przedmiotem zakupu jest kompleksowa obsługa (tryb outsourcing) sieci telefonicznej od przełącznicy głównej obejmująca: - utrzymanie centrali wewnętrznej i jej konfiguracji umożliwiającej obsługę zaawansowanych funkcjonalności telefonów cyfrowych; - zapewnienie traktów telekomunikacyjnych do central nadrzędnych; - realizacja połączeń wewnętrznych i zewnętrznych w tym lokalnych, strefowych, międzystrefowych, międzynarodowych i komórkowych; - taryfikacja dla wszystkich numerów i utrzymanie bazy bilingowej; - utrzymanie serwerów administrowania centralą i administrowanie; - utrzymanie serwerów aplikacji CTI; - utrzymanie i obsługa linii analogowych miejskich..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
64.20.00.00-8.


II.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.

SEKCJA III: PROCEDURA


Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienie wyboru trybu

    Zamówienie z wolnej ręki - zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a) ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 Nr 113, poz. 759 oraz Nr 161, poz. 1078) - gdyż usługa telefonii stacjonarnej, może być świadczona, do końca VII kadencji Senatu z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, przez jednego Wykonawcę, którym jest obecny operator, Telekomunikacja Polska, ponieważ: - zmiana operatora, centrali, jej konfiguracji i oprogramowania w czasie kadencji i w okresie bezpośrednio poprzedzającym Prezydencję Polski w Unii Europejskiej spowoduje wystąpienie problemów telekomunikacyjnych wobec swoistości, tj. złożoności i zaawansowania systemu telefonicznego używanego w Kancelarii Senatu na który składają się, złożona konfiguracja połączeń sekretarsko-dyrektorskich, uprawnień połączeń w ruchu wychodzącym i przychodzącym, system administrowania centralą SAS (umożliwiający zmiany w czasie rzeczywistym), aplikacja CTI (integracja telefonu z komputerem PC), identyfikacja wywołań poprzez numer i nazwę, zdefiniowane numery dodatkowe dla numeru podstawowego telefonu, dziennik połączeń, gorące linie, dodatkowe uprawnienia jak wejście na trzeciego, wywołanie zastrzeżone; - konieczna jest konsolidacja posiadanej puli numerów z grupy 22-694-9x-xx (1000 numerów) i zastąpienie numerów z 6, 7, 8, 9 setki numerami z 0, 1, 2, 3, 4, 5 setki. Obecnie na numerach z 6,7,8,9 setki ustawiono przekierowania na pożądane numery. Rozproszenie numerów używanych przez Kancelarię Senatu spowodowane jest sukcesywnym udostępnianiem przez operatora numeracji z puli 2000 numerów i wspólnym użytkowaniem centrali przez Kancelarię Sejmu i Kancelarię Senatu, zamianą prefiksu 6941 i 6942 na 6949 związaną z przejściem Kancelarii Sejmu do nowego operatora i koniecznością zwolnienia numeracji z zakresu 1 i 2 tysiąca; - należy zastąpić linie z centrali miejskiej numerami wewnętrznymi; - numery, które ulegną likwidacji/zastąpieniu są używane w newralgicznych lokalizacjach: sekretariatach marszałków i komisji, klubach parlamentarnych oraz w Biurze Spraw Międzynarodowych i Unii Europejskiej i w Biurze Polonijnym; - likwidacja/zastąpienie numerów z newralgicznych lokalizacji może się odbyć tylko przy zmianie kadencji i końcu prezydencji. Biorąc pod uwagę opisany stan faktyczny i prawny, proponujemy udzielić zamówienia wykonawcy Telekomunikacji Polskiej S.A., ul. Twarda 18, Warszawa.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA

  • Telekomunikacja Polska S. A., Twarda 18, 00-105 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.


Warszawa: świadczenie usługi telefonii stacjonarnej.


Numer ogłoszenia: 47721 - 2011; data zamieszczenia: 09.02.2011

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 346119 - 2010r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Kancelaria Senatu, ul. Wiejska 6, 00-902 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 22 6949035, faks 22 6949213.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Kancelaria Senatu.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
świadczenie usługi telefonii stacjonarnej..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są usługi telefonii stacjonarnej, do zakończenia VII kadencji Senatu, w zakresie i formie identycznej z dotychczasowymi. Własnością Kancelarii Senatu są: aparaty telefoniczne i okablowanie budynków zakończone na przełącznicy głównej. Kancelarii Senatu użytkuje telefony stacjonarne z centrali wewnętrznej i telefony analogowe na liniach miejskich. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa obsługa (tryb outsourcing) sieci telefonicznej od przełącznicy głównej obejmująca: - utrzymanie centrali wewnętrznej i jej konfiguracji umożliwiającej obsługę zaawansowanych funkcjonalności telefonów cyfrowych; - zapewnienie traktów telekomunikacyjnych do central nadrzędnych; - realizacja połączeń wewnętrznych i zewnętrznych w tym lokalnych, strefowych, międzystrefowych, międzynarodowych i komórkowych; - taryfikacja dla wszystkich numerów i utrzymanie bazy bilingowej; - utrzymanie serwerów administrowania centralą i administrowanie; - utrzymanie serwerów aplikacji CTI;, - utrzymanie i obsługa linii analogowych miejskich..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
64.20.00.00-8.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
04.02.2011.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Telekomunikacja Polska Spółka Akcyjna, {Dane ukryte}, 00-105 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 100000,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    123000,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    123000,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    123000,00


  • Waluta:
    PLN.

ZAŁĄCZNIK I


Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Zamówienie z wolnej ręki - zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit a) ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) - gdyż usługa telefonii stacjonarnej, może być świadczona, do końca VII kadencji Senatu z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, przez jednego Wykonawcę, którym jest obecny operator, Telekomunikacja Polska, ponieważ: - zmiana operatora, centrali, jej konfiguracji i oprogramowania w czasie kadencji i w okresie bezpośrednio poprzedzającym Prezydencję Polski w Unii Europejskiej spowoduje wystąpienie problemów telekomunikacyjnych wobec swoistości, tj. złożoności i zaawansowania systemu telefonicznego używanego w Kancelarii Senatu na który składają się, złożona konfiguracja połączeń sekretarsko-dyrektorskich, uprawnień połączeń w ruchu wychodzącym i przychodzącym, system administrowania centralą SAS (umożliwiający zmiany w czasie rzeczywistym), aplikacja CTI (integracja telefonu z komputerem PC), identyfikacja wywołań poprzez numer i nazwę, zdefiniowane numery dodatkowe dla numeru podstawowego telefonu, dziennik połączeń, gorące linie, dodatkowe uprawnienia jak wejście na trzeciego, wywołanie zastrzeżone; - konieczna jest konsolidacja posiadanej puli numerów z grupy 22-694-9x-xx (1000 numerów) i zastąpienie numerów z 6, 7, 8, 9 setki numerami z 0, 1, 2, 3, 4, 5 setki. Obecnie na numerach z 6,7,8,9 setki ustawiono przekierowania na pożądane numery. Rozproszenie numerów używanych przez Kancelarię Senatu spowodowane jest sukcesywnym udostępnianiem przez operatora numeracji z puli 2000 numerów i wspólnym użytkowaniem centrali przez Kancelarię Sejmu i Kancelarię Senatu, zamianą prefiksu 6941 i 6942 na 6949 związaną z przejściem Kancelarii Sejmu do nowego operatora i koniecznością zwolnienia numeracji z zakresu 1 i 2 tysiąca; - należy zastąpić linie z centrali miejskiej numerami wewnętrznymi; - numery które ulegną likwidacji/zastąpieniu są używane w newralgicznych lokalizacjach: sekretariatach marszałków i komisji, klubach parlamentarnych oraz w Biurze Spraw Międzynarodowych i Unii Europejskiej i w Biurze Polonijnym; - likwidacja/zastąpienie numerów z newralgicznych lokalizacji może się odbyć tylko przy zmianie kadencji i końcu prezydencji. Biorąc pod uwagę opisany stan faktyczny i prawny, zamówienie zostało udzielone wykonawcy Telekomunikacja Polska S.A., ul. {Dane ukryte}, 00-105 Warszawa. Umowa została zawarta na okres 7 miesięcy z mocą obowiązującą od dnia 4 kwietnia 2011 r.

Adres: Wiejska 6/8, 00-902 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: bpko@senat.gov.pl
tel: +48226949035
fax: +48226949213
Termin składania wniosków lub ofert:
- brak -
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 34611920100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-12-01
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [WR]: Zamówienia z wolnej ręki
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia:
Informacja dostępna pod:
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
64200000-8 Usługi telekomunikacyjne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
świadczenie usługi telefonii stacjonarnej. Telekomunikacja Polska Spółka Akcyjna
Warszawa
2011-02-09 123 000,00