Opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wykonanie obiektu p.n.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych
Opis przedmiotu przetargu: 1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wykonanie obiektu p.n.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (ŚMCEiBI). Wykonawca zrealizuje inwestycje w systemie zaprojektuj i wybuduj, tzw. pod klucz, pełniąc funkcję Generalnego Wykonawcy, którego zadaniem będzie:
a) wykonanie wielobranżowego projektu wykonawczego,
b) realizacja budowy Obiektu wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu i uzyskaniem w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie Obiektu.
2) Zakres opracowań wykonawczej dokumentacji technicznej.
Dokumentacja projektowa wykonawcza winna zawierać:
a) Projekt zagospodarowania terenu i placu budowy;
b) Projekt wykonawczy w branżach:
architektoniczna;
konstrukcyjno-budowlana;
instalacja elektryczna;
instalacja wentylacji bytowej z funkcją ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń;
instalacja wentylacji technologicznej;
instalacja wod.-kan. bytowa (tj. wszelka kanalizacja nie związana z procesami chemicznymi, wodociągowa, w której wymagana jest woda pitna (wc, umywalki i punkty poboru wody pitnej w pomieszczeniach);
instalacja wod.-kan. technologiczna;
instalacja centralnej ciepłej wody;
instalacja niskoprądowa w zakresie analogicznym do występującej w istniejącej części obiektu (patrz pkt 4 a poniżej) wraz z automatyką sterowania scenariusz pożarowy zapewniającą współpracę urządzeń na wypadek pożaru;
instalacje specjalistyczne, tj. próżni technicznej, sprężonego powietrza, azotu gazowego;
instalacja solarna;
c) Informacja dotycząca Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BiOZ);
d) Certyfikat energetyczny na zakończenie budowy;
e) Instrukcje, oznakowania i procedury p. poż. oraz bhp i inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiektu, w tym Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego Obiektu jako element dokumentacji powykonawczej;
f) Instrukcje i procedury dotyczące obsługi zamontowanego w obiekcie wyposażenia, sprzętu i urządzeń (nie dotyczy aparatury badawczo-naukowej);
g) Rysunki warsztatowe wykonywane w trakcie realizacji robót;
h) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
3) Projekt wykonawczy należy wykonać w oparciu o: a) Program funkcjonalno-użytkowy wraz z aneksem nr 1 i aneksem nr 2 (stanowiący załącznik nr 2A do siwz);
b) projekt budowlany (stanowiący załącznik nr 2B do siwz);
c) pozwolenie na budowę z dn. 25.06.2012 r., decyzja nr 167(stanowiące załącznik nr 2 C do siwz);
d) wytyczne wykonania dokumentacji wykonawczej i powykonawczej, opisane w załącznikach do wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 3 do siwz.
4) Wytyczne Zamawiającego dotyczące sposobu wykonania instalacji niskoprądowych, instalacji BMS i instalacji solarnej.
a) Wszystkie wewnętrzne instalacje muszą być połączone z instalacjami wykonanymi w pierwszej części obiektu. Szczególną uwagę należy zwrócić na systemy niskoprądowe.
W istniejącym budynku ŚMCEiBI zostały zainstalowane i uruchomione następujące systemy niskoprądowe:
instalacja okablowania strukturalnego;
system nadzoru wizyjnego CCTV;
system sygnalizacji włamania i napadu SSWiN;
system kontroli dostępu KD;
system sygnalizacji pożaru SSP;
dźwiękowy system ostrzegania DSO;
system audio-wizualny sal wykładowych;
centrala telefoniczna.
Systemy niskoprądowe projektowane dla nowej części Obiektu muszą stanowić rozbudowę istniejących systemów i muszą być kompatybilne systemowo i sprzętowo oraz zgodne wzorniczo. Wszystkie funkcjonalności systemów już istniejących muszą być zachowane. Miejsce i sposób zarządzania systemami nie ulega zmianie.
W trakcie realizacji inwestycji Wykonawca musi zapewnić działanie istniejących systemów przez cały czas trwania budowy oraz pełną docelową integrację systemów nowoprojektowanych z istniejącymi. Wykonawca może zaprojektować i wykonać w nowej części Obiektu ww. instalacje w dowolnym systemie pod warunkiem kompatybilności z systemami i oprogramowaniem już istniejącym. Wykonawca przejmie gwarancję na istniejące instalacje, z którymi będzie integrowana część nowa w zakresie w jakim będzie w nie ingerował, w terminie do dnia 29.10.2014r. (okres rękojmi jest o 3 m-ce dłuższy niż okres gwarancji). Wykonawca może zrezygnować z integracji obu części, w tym przypadku musi zaprojektować i wykonać jednolite instalacje dla części projektowanej i istniejącej, o funkcjonalności i parametrach nie gorszych niż w części istniejącej i wymaganej, tj. projektowanej.
Zamawiający posiada w chwili obecnej czynne instalacje grzania/chłodzenia, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i AKPiA pracujące na bazie programu komunikacyjnego Vista (system TAC), a wszystkie elementy sterowania są wykonane w technologii TAC. Nowe elementy instalacji Wykonawca może wykonać w dowolnym systemie pod warunkiem bezusterkowego współdziałania nowych elementów instalacji z już działającymi fragmentami instalacji (instalacja już działająca stanowi 70% całości instalacji). Zintegrowanie w jeden system obu elementów wymagać będzie ingerencji w tą cześć instalacji oprogramowanej i wykonanej w technologii TAC. Aby ingerować w tą część instalacji Wykonawca musi posiadać narzędzia i wiedzę pozwalającą na uzupełnienie programu sterującego o nowe części oraz autoryzację firmy TAC. Zamawiający dopuszcza, aby Wykonawca nie integrował wykonanego przez siebie elementu systemu z elementem instalacji już działającej u Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca musi wymienić na nowe, urządzenia działające obecnie u Zamawiającego (tj. urządzenia sterujące, sterowniki, instalację sterującą, oprogramowanie i odpowiednie elementy BMS) tak, aby oba elementy systemu stanowiły jedną całość.
b) Instalacja BMS:
Należy zaprojektować i wykonać punkt BMS, który musi być zintegrowany z już istniejącym BMS.
Zamawiający dopuszcza dwa sposoby rozwiązania:
- Rozszerzenie istniejącego BMS i doprowadzenie do niego sygnałów z nowej części. Zamawiający informuje, iż obecnie BMS oprogramowany jest programem komunikacyjnym na bazie programu Vista, a istniejąca instalacja jest wyposażona w sterowniki typu XENTA. Nowe elementy instalacji należy wykonać w sposób zapewniający pełną kompatybilność oraz poprawne działanie elementów starej i nowej instalacji, co będzie wymagało ingerencji w część już działającą i przejęcie gwarancji na instalację już działającej części, w zakresie w jakim Wykonawca będzie w nią ingerował, w terminie do dnia 29.10.2014r. (okres rękojmi jest o 3 m-ce dłuższy niż okres gwarancji).
- Wykonanie nowego BMS z doprowadzeniem sygnałów ze starej i nowej części obiektu.
c) Instalacja solarna:
Podstawowym zadaniem instalacji solarnej jest produkcja czynnika grzewczego do zasilania agregatu absorpcyjnego produkującego wodę lodową dla potrzeb układu chłodzenia wentylacją.
Zamawiający posiada w chwili obecnej wykonaną w pierwszym etapie instalację solarną, która dla obu etapów, tj. I wykonanego i II do wykonania łącznie stanowi 80% całości instalacji. Nowoprojektowaną część należy we wszystkich jej elementach zintegrować w jeden system, co będzie wymagało ingerencji w część już działającą i przejęcie gwarancji na instalację solarną w już działającej części, w zakresie w jakim Wykonawca będzie w nią ingerował, w terminie do dnia 29.10.2014r. (okres rękojmi jest o 3 m-ce dłuższy niż okres gwarancji). Zamawiający dopuszcza aby Wykonawca nie integrował wykonanego przez siebie elementu systemu solarnego z już istniejącym. W tym przypadku, Wykonawca musi wymienić na nowe urządzenia już działające u Zamawiającego (tj. solary, urządzenia sterujące i sterowniki, instalację sterującą, oprogramowanie, system obrotu solarów pozwalający na obrót solarów za słońcem). W istniejących panelach solarnych w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności cieplnej harfa grzewcza składa się z 18 elementów umieszczonych pionowo, równolegle do osi obrotu solara i zamawiający spodziewa się zastosowania tego samego rozwiązania w nowo projektowanej części obiektu.
Wykonawca może zaprojektować swój solar, który będzie spełniał te same wymogi co solar już istniejący (zastosowany w realizacji I etapu Obiektu) o wydajności cieplnej określonej w projekcie budowlanym.
5) Wykonawca zrealizuje Obiekt wraz z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu według sporządzonego projektu wykonawczego, zaktualizowanych uzgodnień, projektu budowlanego i wymagań zawartych w pozwoleniu na budowę.
6) Wykonawca opracuje i przekaże Zamawiającemu do weryfikacji komplet materiałów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu oraz uzyska w imieniu Zamawiającego ostateczne pozwolenie na użytkowanie.
7) Na etapie projektowania w pierwszej kolejności Wykonawca wprowadzi do projektu numerację i nazwy pomieszczeń, zgodne z Programem funkcjonalno-użytkowym oraz rysunkami stanowiącymi załącznik pn.: zaktualizowana numeracja pomieszczeń i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu. We wszystkich projektach należy stosować zaktualizowaną numerację i nazewnictwo pomieszczeń. Wykonanie numeracji i opisu pomieszczeń objęte jest przedmiotem niniejszego zamówienia.
8) W opracowaniu projektowym, jak i w wykonawstwie należy uwzględnić:
a) W salach wykładowych krzesła audytoryjne wraz z pulpitami. Krzesła te należy przewidzieć jako elementy na stałe połączone z konstrukcją budynku.
b) Wszystkie stoły laboratoryjne wraz z przyłączeniem niezbędnych mediów, tj.: woda bieżąca zimna-ciepła wraz z odprowadzeniem ścieków;
instalacja próżni technicznej;
sprężonego powietrza;
azotu gazowego;
gazu ziemnego;
elementów instalacji elektrycznej.
c) Okapy odciągowe nad stołami laboratoryjnymi wraz z instalacjami wyciągowymi; wentylatory dla dygestoriów i okapów z nad stołów laboratoryjnych wyprowadzić ponad dach).
d) Wyposażenie audiowizualne na stałe zamontowane w obiekcie.
9) Wykonawca sporządzi dokumentację powykonawczą zgodnie z wytycznymi wykonania dokumentacji powykonawczej opisanymi w załączniku nr 3 do wzoru umowy (który stanowi załącznik nr 3 do siwz).
10) Termin gwarancji.
Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty minimalnie 36 miesięcy. Wymagany okres gwarancji na zamontowane materiały, urządzenia itp. - nie mniejszy niż 36 miesięcy, a jeżeli gwarancja producenta jest dłuższa, zgodnie z gwarancją producenta.
Termin rękojmi jest równy terminowi gwarancji i rozpoczyna się w dacie podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego.
Wykonawca przejmie gwarancję na wszystkie elementy obiektu istniejącego, w które Wykonawca będzie ingerował i które wymagają integracji elementów nowych i już istniejących na okres do dn. 29.10.2014 r., oraz rękojmię, która jest o 3 m-ce dłuższa niż okres gwarancji.
Rodzaj i ilość elementów, na które należy przejąć gwarancję będzie wynikać z przyjętych rozwiązań projektowych w projektach, które należy wykonać , zgodnie z rozdz. II ust. 1 pkt 6 lit. a) - c) siwz. Uprawnienia z tytułu rękojmi na wady przedmiotu umowy przysługują niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
11) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią następujące załączniki do SIWZ:
Program funkcjonalno-użytkowy wraz z aneksem nr 1 i aneksem nr 2 - załącznik nr 2A do SIWZ
Projekt budowlany - załącznik nr 2B do SIWZ;
Pozwolenie na budowę - załącznik nr 2C do SIWZ.
Wytyczne opracowania dokumentacji wykonawczej i powykonawczej - załącznik nr 3 i nr 7 do wzoru umowy (stanowiącego załącznik nr 3 do siwz).
12. Miejsce realizacji i parametry obiektu:
a) Miejsce realizacji: Chorzów ul. 75-tego Pułku Piechoty 1a - działka nr 1/6, karta mapy 85, obręb Królewska Huta.
b) Parametry obiektu:
powierzchnia zabudowy - 1460m2;
powierzchnia całkowita - 5072,95m2;
kubatura - 21754m3;
liczba kondygnacji - bloki naukowo-dydaktyczne A i C czterokondygnacyjne, blok komunikacyjny B pięciokondygnacyjny.
13. Oferty równoważne. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w przypadkach, w których Zamawiający wskazuje znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia, z zachowaniem przez Wykonawcę zasad i wymogów opisanych w SIWZ, w szczególności określonych w rozdz. II ust. 1 pkt 6 lit. a) -c ). Wpisanie znaków towarowych jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą innych dostatecznie dokładnych określeń. Użyte w specyfikacji określenia wskazujące znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać z wyrazami lub równoważne. Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, w przypadku przywołanych w specyfikacji norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ww. ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w specyfikacji jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego.
Katowice: Opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wykonanie obiektu p.n.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych
Numer ogłoszenia: 99235 - 2014; data zamieszczenia: 08.05.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych , ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, faks 32 3592048.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.us.edu.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wykonanie obiektu p.n.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wykonanie obiektu p.n.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (ŚMCEiBI). Wykonawca zrealizuje inwestycje w systemie zaprojektuj i wybuduj, tzw. pod klucz, pełniąc funkcję Generalnego Wykonawcy, którego zadaniem będzie:
a) wykonanie wielobranżowego projektu wykonawczego,
b) realizacja budowy Obiektu wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu i uzyskaniem w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie Obiektu.
2) Zakres opracowań wykonawczej dokumentacji technicznej.
Dokumentacja projektowa wykonawcza winna zawierać:
a) Projekt zagospodarowania terenu i placu budowy;
b) Projekt wykonawczy w branżach:
architektoniczna;
konstrukcyjno-budowlana;
instalacja elektryczna;
instalacja wentylacji bytowej z funkcją ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń;
instalacja wentylacji technologicznej;
instalacja wod.-kan. bytowa (tj. wszelka kanalizacja nie związana z procesami chemicznymi, wodociągowa, w której wymagana jest woda pitna (wc, umywalki i punkty poboru wody pitnej w pomieszczeniach);
instalacja wod.-kan. technologiczna;
instalacja centralnej ciepłej wody;
instalacja niskoprądowa w zakresie analogicznym do występującej w istniejącej części obiektu (patrz pkt 4 a poniżej) wraz z automatyką sterowania scenariusz pożarowy zapewniającą współpracę urządzeń na wypadek pożaru;
instalacje specjalistyczne, tj. próżni technicznej, sprężonego powietrza, azotu gazowego;
instalacja solarna;
c) Informacja dotycząca Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BiOZ);
d) Certyfikat energetyczny na zakończenie budowy;
e) Instrukcje, oznakowania i procedury p. poż. oraz bhp i inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiektu, w tym Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego Obiektu jako element dokumentacji powykonawczej;
f) Instrukcje i procedury dotyczące obsługi zamontowanego w obiekcie wyposażenia, sprzętu i urządzeń (nie dotyczy aparatury badawczo-naukowej);
g) Rysunki warsztatowe wykonywane w trakcie realizacji robót;
h) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
3) Projekt wykonawczy należy wykonać w oparciu o: a) Program funkcjonalno-użytkowy wraz z aneksem nr 1 i aneksem nr 2 (stanowiący załącznik nr 2A do siwz);
b) projekt budowlany (stanowiący załącznik nr 2B do siwz);
c) pozwolenie na budowę z dn. 25.06.2012 r., decyzja nr 167(stanowiące załącznik nr 2 C do siwz);
d) wytyczne wykonania dokumentacji wykonawczej i powykonawczej, opisane w załącznikach do wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 3 do siwz.
4) Wytyczne Zamawiającego dotyczące sposobu wykonania instalacji niskoprądowych, instalacji BMS i instalacji solarnej.
a) Wszystkie wewnętrzne instalacje muszą być połączone z instalacjami wykonanymi w pierwszej części obiektu. Szczególną uwagę należy zwrócić na systemy niskoprądowe.
W istniejącym budynku ŚMCEiBI zostały zainstalowane i uruchomione następujące systemy niskoprądowe:
instalacja okablowania strukturalnego;
system nadzoru wizyjnego CCTV;
system sygnalizacji włamania i napadu SSWiN;
system kontroli dostępu KD;
system sygnalizacji pożaru SSP;
dźwiękowy system ostrzegania DSO;
system audio-wizualny sal wykładowych;
centrala telefoniczna.
Systemy niskoprądowe projektowane dla nowej części Obiektu muszą stanowić rozbudowę istniejących systemów i muszą być kompatybilne systemowo i sprzętowo oraz zgodne wzorniczo. Wszystkie funkcjonalności systemów już istniejących muszą być zachowane. Miejsce i sposób zarządzania systemami nie ulega zmianie.
W trakcie realizacji inwestycji Wykonawca musi zapewnić działanie istniejących systemów przez cały czas trwania budowy oraz pełną docelową integrację systemów nowoprojektowanych z istniejącymi. Wykonawca może zaprojektować i wykonać w nowej części Obiektu ww. instalacje w dowolnym systemie pod warunkiem kompatybilności z systemami i oprogramowaniem już istniejącym. Wykonawca przejmie gwarancję na istniejące instalacje, z którymi będzie integrowana część nowa w zakresie w jakim będzie w nie ingerował, w terminie do dnia 29.10.2014r. (okres rękojmi jest o 3 m-ce dłuższy niż okres gwarancji). Wykonawca może zrezygnować z integracji obu części, w tym przypadku musi zaprojektować i wykonać jednolite instalacje dla części projektowanej i istniejącej, o funkcjonalności i parametrach nie gorszych niż w części istniejącej i wymaganej, tj. projektowanej.
Zamawiający posiada w chwili obecnej czynne instalacje grzania/chłodzenia, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i AKPiA pracujące na bazie programu komunikacyjnego Vista (system TAC), a wszystkie elementy sterowania są wykonane w technologii TAC. Nowe elementy instalacji Wykonawca może wykonać w dowolnym systemie pod warunkiem bezusterkowego współdziałania nowych elementów instalacji z już działającymi fragmentami instalacji (instalacja już działająca stanowi 70% całości instalacji). Zintegrowanie w jeden system obu elementów wymagać będzie ingerencji w tą cześć instalacji oprogramowanej i wykonanej w technologii TAC. Aby ingerować w tą część instalacji Wykonawca musi posiadać narzędzia i wiedzę pozwalającą na uzupełnienie programu sterującego o nowe części oraz autoryzację firmy TAC. Zamawiający dopuszcza, aby Wykonawca nie integrował wykonanego przez siebie elementu systemu z elementem instalacji już działającej u Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca musi wymienić na nowe, urządzenia działające obecnie u Zamawiającego (tj. urządzenia sterujące, sterowniki, instalację sterującą, oprogramowanie i odpowiednie elementy BMS) tak, aby oba elementy systemu stanowiły jedną całość.
b) Instalacja BMS:
Należy zaprojektować i wykonać punkt BMS, który musi być zintegrowany z już istniejącym BMS.
Zamawiający dopuszcza dwa sposoby rozwiązania:
- Rozszerzenie istniejącego BMS i doprowadzenie do niego sygnałów z nowej części. Zamawiający informuje, iż obecnie BMS oprogramowany jest programem komunikacyjnym na bazie programu Vista, a istniejąca instalacja jest wyposażona w sterowniki typu XENTA. Nowe elementy instalacji należy wykonać w sposób zapewniający pełną kompatybilność oraz poprawne działanie elementów starej i nowej instalacji, co będzie wymagało ingerencji w część już działającą i przejęcie gwarancji na instalację już działającej części, w zakresie w jakim Wykonawca będzie w nią ingerował, w terminie do dnia 29.10.2014r. (okres rękojmi jest o 3 m-ce dłuższy niż okres gwarancji).
- Wykonanie nowego BMS z doprowadzeniem sygnałów ze starej i nowej części obiektu.
c) Instalacja solarna:
Podstawowym zadaniem instalacji solarnej jest produkcja czynnika grzewczego do zasilania agregatu absorpcyjnego produkującego wodę lodową dla potrzeb układu chłodzenia wentylacją.
Zamawiający posiada w chwili obecnej wykonaną w pierwszym etapie instalację solarną, która dla obu etapów, tj. I wykonanego i II do wykonania łącznie stanowi 80% całości instalacji. Nowoprojektowaną część należy we wszystkich jej elementach zintegrować w jeden system, co będzie wymagało ingerencji w część już działającą i przejęcie gwarancji na instalację solarną w już działającej części, w zakresie w jakim Wykonawca będzie w nią ingerował, w terminie do dnia 29.10.2014r. (okres rękojmi jest o 3 m-ce dłuższy niż okres gwarancji). Zamawiający dopuszcza aby Wykonawca nie integrował wykonanego przez siebie elementu systemu solarnego z już istniejącym. W tym przypadku, Wykonawca musi wymienić na nowe urządzenia już działające u Zamawiającego (tj. solary, urządzenia sterujące i sterowniki, instalację sterującą, oprogramowanie, system obrotu solarów pozwalający na obrót solarów za słońcem). W istniejących panelach solarnych w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności cieplnej harfa grzewcza składa się z 18 elementów umieszczonych pionowo, równolegle do osi obrotu solara i zamawiający spodziewa się zastosowania tego samego rozwiązania w nowo projektowanej części obiektu.
Wykonawca może zaprojektować swój solar, który będzie spełniał te same wymogi co solar już istniejący (zastosowany w realizacji I etapu Obiektu) o wydajności cieplnej określonej w projekcie budowlanym.
5) Wykonawca zrealizuje Obiekt wraz z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu według sporządzonego projektu wykonawczego, zaktualizowanych uzgodnień, projektu budowlanego i wymagań zawartych w pozwoleniu na budowę.
6) Wykonawca opracuje i przekaże Zamawiającemu do weryfikacji komplet materiałów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu oraz uzyska w imieniu Zamawiającego ostateczne pozwolenie na użytkowanie.
7) Na etapie projektowania w pierwszej kolejności Wykonawca wprowadzi do projektu numerację i nazwy pomieszczeń, zgodne z Programem funkcjonalno-użytkowym oraz rysunkami stanowiącymi załącznik pn.: zaktualizowana numeracja pomieszczeń i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu. We wszystkich projektach należy stosować zaktualizowaną numerację i nazewnictwo pomieszczeń. Wykonanie numeracji i opisu pomieszczeń objęte jest przedmiotem niniejszego zamówienia.
8) W opracowaniu projektowym, jak i w wykonawstwie należy uwzględnić:
a) W salach wykładowych krzesła audytoryjne wraz z pulpitami. Krzesła te należy przewidzieć jako elementy na stałe połączone z konstrukcją budynku.
b) Wszystkie stoły laboratoryjne wraz z przyłączeniem niezbędnych mediów, tj.: woda bieżąca zimna-ciepła wraz z odprowadzeniem ścieków;
instalacja próżni technicznej;
sprężonego powietrza;
azotu gazowego;
gazu ziemnego;
elementów instalacji elektrycznej.
c) Okapy odciągowe nad stołami laboratoryjnymi wraz z instalacjami wyciągowymi; wentylatory dla dygestoriów i okapów z nad stołów laboratoryjnych wyprowadzić ponad dach).
d) Wyposażenie audiowizualne na stałe zamontowane w obiekcie.
9) Wykonawca sporządzi dokumentację powykonawczą zgodnie z wytycznymi wykonania dokumentacji powykonawczej opisanymi w załączniku nr 3 do wzoru umowy (który stanowi załącznik nr 3 do siwz).
10) Termin gwarancji.
Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty minimalnie 36 miesięcy. Wymagany okres gwarancji na zamontowane materiały, urządzenia itp. - nie mniejszy niż 36 miesięcy, a jeżeli gwarancja producenta jest dłuższa, zgodnie z gwarancją producenta.
Termin rękojmi jest równy terminowi gwarancji i rozpoczyna się w dacie podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego.
Wykonawca przejmie gwarancję na wszystkie elementy obiektu istniejącego, w które Wykonawca będzie ingerował i które wymagają integracji elementów nowych i już istniejących na okres do dn. 29.10.2014 r., oraz rękojmię, która jest o 3 m-ce dłuższa niż okres gwarancji.
Rodzaj i ilość elementów, na które należy przejąć gwarancję będzie wynikać z przyjętych rozwiązań projektowych w projektach, które należy wykonać , zgodnie z rozdz. II ust. 1 pkt 6 lit. a) - c) siwz. Uprawnienia z tytułu rękojmi na wady przedmiotu umowy przysługują niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
11) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią następujące załączniki do SIWZ:
Program funkcjonalno-użytkowy wraz z aneksem nr 1 i aneksem nr 2 - załącznik nr 2A do SIWZ
Projekt budowlany - załącznik nr 2B do SIWZ;
Pozwolenie na budowę - załącznik nr 2C do SIWZ.
Wytyczne opracowania dokumentacji wykonawczej i powykonawczej - załącznik nr 3 i nr 7 do wzoru umowy (stanowiącego załącznik nr 3 do siwz).
12. Miejsce realizacji i parametry obiektu:
a) Miejsce realizacji: Chorzów ul. 75-tego Pułku Piechoty 1a - działka nr 1/6, karta mapy 85, obręb Królewska Huta.
b) Parametry obiektu:
powierzchnia zabudowy - 1460m2;
powierzchnia całkowita - 5072,95m2;
kubatura - 21754m3;
liczba kondygnacji - bloki naukowo-dydaktyczne A i C czterokondygnacyjne, blok komunikacyjny B pięciokondygnacyjny.
13. Oferty równoważne. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w przypadkach, w których Zamawiający wskazuje znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia, z zachowaniem przez Wykonawcę zasad i wymogów opisanych w SIWZ, w szczególności określonych w rozdz. II ust. 1 pkt 6 lit. a) -c ). Wpisanie znaków towarowych jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą innych dostatecznie dokładnych określeń. Użyte w specyfikacji określenia wskazujące znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać z wyrazami lub równoważne. Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, w przypadku przywołanych w specyfikacji norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ww. ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w specyfikacji jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego..
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.21.44.00-4, 71.22.10.00-3.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.09.2015.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
1. Oferta winna być zabezpieczona wadium w wysokości: 200.000,00 PLN
(słownie: dwieście tysięcy złotych, 00/100).
2. Wadium może być wniesione:
1) w pieniądzu, na rachunek Zamawiającego:ING Bank Śląski Spółka Akcyjna o/Katowice, nr rachunku: 29 1050 1214 1000 0022 0331 4816 lub
2) w poręczeniach bankowych lub w poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy oszczędnościowo - kredytowej jest zawsze poręczeniem pieniężnym lub
3) w gwarancjach bankowych lub
4) w gwarancjach ubezpieczeniowych lub
5) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. 2007, nr 42 poz. 275 z późn. zm.).
3. Za datę wniesienia wadium przelewem uważa się datę uznania rachunku bankowego Zamawiającego -Wadium powinno wpłynąć na rachunek bankowy Zamawiającego do upływu terminu wyznaczonego na składanie ofert.
4. Wymagania dotyczące wadium wnoszonego w formie gwarancji i poręczeń:
1) nie budzące wątpliwości, zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty beneficjentowi/wierzycielowi (Zamawiającemu) należności, w przypadku, gdy:
a) zleceniodawca/dłużnik (Wykonawca) w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie;
b) oferta zleceniodawcy / dłużnika (Wykonawcy) została wybrana, a zleceniodawca/dłużnik (Wykonawca) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
c) dłużnik (Wykonawca) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
d) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie zleceniodawcy/dłużnika (Wykonawcy).
2) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela winno być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie beneficjenta/wierzyciela (Zamawiającego),
3) gwarancja/poręczenie winny spełniać wymogi określone we właściwych przepisach. Powyższe warunki muszą wynikać z gwarancji lub poręczenia.
5. Wadium, bez względu na sposób jego wniesienia, musi obejmować cały okres związania ofertą, o którym mowa w rozdziale VI ust. 1 SIWZ.
6. W przypadkach, o których mowa w rozdziale VI ust. 3 SIWZ, Wykonawca zobowiązany będzie do przedłużenia okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, do wniesienia nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Wykonawca dokonuje przedłużenia okresu ważności wadium samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego zgodnie z przepisem art. 85 ust. 2 ustawy - Prawo zamówień publicznych albo na wezwanie Zamawiającego, zgodnie z przepisem art. 184 ustawy - Prawo zamówień publicznych (w trakcie toczącego się postępowania odwoławczego).
7. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu na rachunek Zamawiającego zaleca się, aby Wykonawca dołączył do oferty kserokopię dokonania przelewu.
8. W przypadku wniesienia wadium w formie niepieniężnej oryginał wadium wniesionego w formie innej niż pieniądz należy złożyć wraz z ofertą w miejscu składania ofert w osobnej kopercie natomiast kopię tego dokumentu, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, należy dołączyć do oferty.
9. Kopertę z wadium wniesionym w formie niepieniężnej należy opisać w następujący sposób:
Nazwa i adres Wykonawcy, Przetarg nieograniczony - DZP.381.1.2014.RB: Opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wykonanie obiektu p.n.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II etap ŚMCEiBI, z dopiskiem: Wadium w formie niepieniężnej.
10. Zamawiający dokona zwrotu wadium Wykonawcom zgodnie z postanowieniami art. 46 ust. 1 - 4 ustawy - Prawo zamówień publicznych.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca:
1) w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy - Prawo zamówień publicznych, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie,
2) którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
12. Gwarant/poręczyciel nie może uzależniać wykonania obciążającego go świadczenia na rzecz Zamawiającego od zachowania jakichkolwiek innych rygorów poza złożeniem przez Zamawiającego gwarantowi pisemnego oświadczenia, w którym zawarte jest żądanie wypłacenia oznaczonej kwoty pieniężnej na mocy udzielonej gwarancji (np. rygorem powodującym wadliwość złożonego dokumentu będą zapisy typu: w celu identyfikacji żądanie zapłaty należy przesłać za pośrednictwem banku prowadzącego rachunek beneficjenta, bank musi potwierdzić, że podpisy złożone na żądaniu zapłaty należą do osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu beneficjenta; kwota gwarancji ulega zmniejszeniu w miarę upływu terminu jej ważności; gwarant jest zwolniony z realizacji gwarancji na skutek działań wojennych, stanu wyjątkowego, strajków, manifestacji, rewolucji, wewnętrznych zamieszek, aktów terroru, sabotażu, działania energii jądrowej, itp.).
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca winien wykazać, iż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
1) wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie budynku użyteczności publicznej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), z wyłączeniem budynków przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego, handlu, gastronomii, usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, o kubaturze budynku nie mniejszej niż 20.000 m3 i wartości robót budowlanych nie mniejszej niż 18 000 000 zł brutto oraz
2) wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie budynku zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających instalacje specjalistyczne co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni oraz
3) wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej jedną instalację solarną o powierzchni czynnej zwierciadła solarów co najmniej 100 m2, obrotowych wzdłuż osi podłużnej zwierciadła solara, podążających za słońcem oraz
Wykonawca winien wykazać, iż w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
4) wykonał należycie co najmniej jedną usługę polegającą na opracowaniu projektu budowlanego lub wykonawczego dla budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), zawierającego jedno lub więcej laboratoriów posiadających instalacje specjalistyczne co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni.
Dopuszcza się w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienie warunku wiedzy i doświadczenia wykonanie wymaganych robót budowlanych w ramach jednego zamówienia.
Dopuszcza się w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienie warunku wiedzy i doświadczenia wykonanie wymaganych usług i robót budowalnych w ramach jednego zamówienia w systemie zaprojektuj i wybuduj.
(Przypis: W takim przypadku Wykonawca na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postepowaniu składa oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdz. IV ust. 1 pkt 1 SIWZ oraz wykaz wykonanych robót budowlanych, o którym mowa w rozdz. IV ust. 1 pkt 2 SIWZ)
Ocena spełnienia warunku:
Zamawiający dokona oceny spełniania powyższego warunku w oparciu o: - oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdz. IV ust. 1 pkt 1 SIWZ oraz
- wykaz wykonanych robót budowlanych, o którym mowa w rozdz. IV ust. 1 pkt 2 oraz
- wykaz głównych usług, o którym mowa w rozdz. IV ust. 1 pkt 3;
Jeżeli Wykonawca na potwierdzenie spełniania warunku udziału
w postępowaniu dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia wykaże się realizacją robót budowlanych/usług, których wartości wyrażone zostaną w walucie innej niż PLN, Zamawiający w celu dokonania oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu dokona przeliczenia wskazanych wartości według średniego kursu NBP z dnia wszczęcia postępowania (tj. dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego oraz na stronie internetowej).
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie konkretyzuje powyższego warunku poprzez stworzenie opisu sposobu dokonywania oceny jego spełniania. Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust.1 pkt 1 SIWZ.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania niniejszego zamówienia, posiadającymi doświadczenie, wymagane uprawnienia do projektowania i odpowiednio kierowania robotami oraz prawo wykonywania zawodu w niżej wymienionych specjalnościach i zakresach robót, tj.:
1) Kierownik Zespołu Projektowego który:
- posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu zespołem projektowym (tj. okres liczony od daty wydania uprawnień do projektowania w specjalności architektonicznej, do daty wszczęcia postępowania), w tym opracowanie lub kierowanie zespołem, który opracował co najmniej jedną dokumentację projektową na budowę budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), o kubaturze budynku co najmniej 20 000 m3, zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających instalacje specjalistyczne co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni.
2) Projektant w specjalności architektonicznej który:
- posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności architektonicznej bez ograniczeń i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe (tj. okres liczony od daty wydania uprawnień budowlanych do projektowania w specjalności architektonicznej do daty wszczęcia postępowania) w projektowaniu w specjalności architektonicznej, w tym doświadczenie w pracach zespołu projektowego, który opracował co najmniej jedną dokumentację projektową na budowę budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), z wyłączeniem budynków przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego, handlu, gastronomii, usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, o kubaturze budynku co najmniej 20 000 m3, zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających instalacje specjalistyczne, co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni.
3) Projektant w specjalności konstrukcyjno-budowlanej który:
- posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe (tj. okres liczony od daty wydania uprawnień budowlanych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do daty wszczęcia postępowania) w projektowaniu w specjalności konstrukcyjno-budowalnej, w tym doświadczenie w pracach zespołu projektowego, który opracował co najmniej jedną dokumentację projektową na budowę budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), z wyłączeniem budynków przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego, handlu, gastronomii, usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, o kubaturze budynku co najmniej 20 000 m3; zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających instalacje specjalistyczne, co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni oraz,
- zaprojektował elementy konstrukcji nośnej pod instalację solarną.
4) Projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, który:
- posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności sanitarnej w ww. zakresie bez ograniczeń i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe (tj. okres liczony od daty wydania uprawnień budowlanych do projektowania w ww. specjalności do daty wszczęcia postępowania) w projektowaniu w ww. specjalności, w tym doświadczenie w pracach zespołu projektowego, który opracował co najmniej jedną dokumentację projektową dla robót sanitarnych w budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), z wyłączeniem budynków przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego, handlu, gastronomii, usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających instalacje specjalistyczne, co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni oraz,
- zaprojektował instalację solarną o powierzchni czynnej zwierciadła solarów co najmniej 360 m2, obrotowych wzdłuż osi podłużnej zwierciadła solara, podążających za słońcem.
5) Projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych, który:
- posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności elektrycznej w ww. zakresie bez ograniczeń i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe (tj. okres liczony od daty wydania uprawnień budowlanych do projektowania w ww. specjalności do daty wszczęcia postępowania) w projektowaniu w ww. specjalności, w tym doświadczenie w pracach zespołu projektowego, który opracował co najmniej jedną dokumentację projektową dla robót elektrycznych w budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), z wyłączeniem budynków przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego, handlu, gastronomii, usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających instalacje specjalistyczne, co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni oraz,
- zaprojektował instalację elektryczną obsługującą instalację solarną o powierzchni czynnej zwierciadła solarów co najmniej 360m2, obrotowych wzdłuż osi podłużnej zwierciadła solara, podążających za słońcem.
6) Projektant w specjalności telekomunikacyjnej który:
- posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności telekomunikacyjnej bez ograniczeń i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe (tj. okres liczony od daty wydania uprawnień budowlanych do projektowania w ww. specjalności do daty wszczęcia postępowania) w projektowaniu w specjalności telekomunikacyjnej, w tym doświadczenie pracach zespołu projektowego, który opracował co najmniej jedną dokumentację projektową dla robót telekomunikacyjnych w budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), z wyłączeniem budynków przeznaczonych na potrzeby kultu religijnego, handlu, gastronomii, usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających instalacje specjalistyczne, między innymi: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni.
7) Projektant w specjalności drogowej, który:
- posiada uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada doświadczenie w opracowaniu co najmniej jednej dokumentacji projektowej dla robót drogowych, nabyte po wydaniu uprawnień budowlanych w ww. specjalności.
8) Kierownik budowy w branży konstrukcyjno-budowlanej, który:
- posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe w kierowaniu budową (tj. okres liczony od daty wydania uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi w ww. specjalności do daty wszczęcia postępowania), w tym przy budowie co najmniej jednego budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), o kubaturze budynku co najmniej 20 000 m3 i wartości robót budowlanych nie mniejszej niż 18 000 000 zł brutto.
9) Kierownik robót w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, który:
- posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności sanitarnej w ww. zakresie bez ograniczeń i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe (tj. okres liczony od daty wydania uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi w specjalności sanitarnej w ww. zakresie do daty wszczęcia postępowania) w kierowaniu robotami budowlanymi w ww. specjalności, w tym przy budowie co najmniej jednego budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających instalacje specjalistyczne, co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni oraz,
- kierował robotami budowlanymi polegającymi na wykonaniu instalacji solarnej o powierzchni czynnej zwierciadła solarów co najmniej 100m2, obrotowych wzdłuż osi podłużnej zwierciadła solara, podążających za słońcem.
10)Kierownik robót w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych, który:
- posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności elektrycznej w ww. zakresie bez ograniczeń i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe (tj. okres liczony od daty wydania uprawnień budowlanych do kierowania robotami budowlanymi w specjalności elektrycznej ww. zakresie do daty wszczęcia postępowania) w kierowaniu robotami budowlanymi w ww. specjalności, w tym przy budowie co najmniej jednego budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających co najmniej jedną z wymienionych instalacji: instalację wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni oraz,
- kierował robotami budowlanymi polegającymi na wykonaniu instalacji elektrycznej obsługującej instalację solarną o powierzchni czynnej zwierciadła solarów co najmniej 100m2, obrotowych wzdłuż osi podłużnej zwierciadła solara, podążających za słońcem.
11) Kierownik robót w branży telekomunikacyjnej, który:
- posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności telekomunikacyjnej bez ograniczeń i prawo wykonywania zawodu oraz,
- posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie zawodowe (licząc od daty wydania uprawnień budowlanych do daty wszczęcia postępowania) w kierowaniu robotami budowlanymi w ww. specjalności w tym przy budowie co najmniej jednego budynku użyteczności publicznej, w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 marca 2009r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2009, nr 56, poz. 461), wyposażonego w instalacje teletechniczne.
UWAGA 1:
Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji tylko w procesie projektowym. W pozostałych przypadkach (projektant/kierownik robót, kierownik robót/kierownik robót) Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji.
Wymieniony w rozdz. III ust. 1 pkt 1 lit. c) SIWZ skład osobowy zespołu Wykonawcy należy traktować jako minimalne wymagania Zamawiającego i nie wyczerpuje całości personelu niezbędnego do rzetelnego wypełnienia zobowiązań Wykonawcy. Uwaga 2 : Wykonawca winien wykazać się osobami posiadającymi uprawnienia budowlane do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zgodnie z wymaganymi przepisami ustawy z dn. 07.07.1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dn. 28.04.2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. nr 83, poz. 578 z późn. zm.) lub innymi uprawnieniami umożliwiającymi wykonywanie tych samych czynności, do wykonania których w aktualnym stanie prawnym upoważniają uprawnienia budowlane w tej samej specjalności. Zgodnie z art. 104 ustawy - Prawo budowlane - osoby, które przed dniem wejścia w życie ustawy (tj. przed dniem 01.01.1995 r.) uzyskały uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, zachowują uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie. Powyższe oznacza, iż w razie złożenia oferty zawierającej wskazanie osób posiadających uprawnienia budowlane uzyskane przez 1995 r., wymaga się od Wykonawcy, aby osoby te posiadały uprawnienia zgodne z zakresem wskazanym w SIWZ. W przypadku specjalistów zagranicznych posiadających uprawnienia wydane poza terytorium RP wymaga się od Wykonawcy, aby osoby te spełniały odpowiednie warunki opisane w art. 12a ustawy Prawo budowlane (Dz. U. z 2013r., poz. 1409 z późn. zm.) oraz pozostałych przepisów ustawy ww. ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2008 r., nr 63, poz. 394) oraz art. 20a ustawy z dn. 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2013r., poz. 932 z późn. zm.) Ocena spełniania warunku Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o: - oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ oraz, - wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 4 SIWZ oraz, - oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 5 SIWZ. Jeżeli Wykonawca na potwierdzenie spełniania warunku udziału w postępowaniu, dotyczącego posiadania dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia wykaże doświadczenie w zakresie wykonania robót budowlanych/usług, których wartości wyrażone zostaną w walucie innej niż PLN, Zamawiający w celu dokonania oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu dokona przeliczenia wskazanych wartości według średniego kursu NBP z dnia wszczęcia postępowania (tj. dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego oraz na stronie internetowej).
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZdolność ekonomiczna:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż posiada ubezpieczenie OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę ubezpieczenia stanowiącą wartość lub równowartość co najmniej: 6.000.000,00 PLN (słownie: sześć milionów zł, 00/100).
Jeśli Wykonawca przedstawi w ofercie sumę ubezpieczenia w walucie innej niż PLN, przeliczenie zostanie dokonane według średniego kursu NBP z dnia wszczęcia postępowania (tj. dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego oraz na stronie internetowej).
Ocena spełniania warunku
Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o:
- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ oraz,
- opłaconą polisę lub inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej, w wysokości wymaganej przez Zamawiającego, o których mowa w rozdz. IV ust. 1 pkt 6) SIWZ.
Zdolność finansowa:
Zamawiający uzna powyższy warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż posiada środki finansowe lub zdolność kredytową w wysokości nie mniejszej niż 6.000.000,00 PLN (słownie: sześć milionów zł, 00/100).
Ocena spełniania warunku
Zamawiający oceni, czy Wykonawca spełnia powyższy warunek w oparciu o:
- oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w rozdziale IV ust. 1 pkt 1 SIWZ oraz,
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w wysokości nie mniejszej niż wymagana przez Zamawiającego, wystawionej nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, o których mowa w rozdz. IV ust. 1 pkt 7) SIWZ.
Jeśli Wykonawca przedstawi w ofercie wartości w walucie innej niż PLN, przeliczenie zostanie dokonane według średniego kursu NBP z dnia wszczęcia postępowania (tj. dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego oraz na stronie internetowej). UWAGA:
W przypadku, gdy informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, złożona w celu oceny warunków udziału w postępowaniu, zostanie przedstawiona w kwocie 7-cyfrowej (tj. bez wskazania dokładnej kwoty) Zamawiający uzna, że przedstawia ona równowartość kwoty 1.000.000,00 PLN.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełnienia warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy, na zasoby innych podmiotów przedkłada następujące dokumenty dotyczące podmiotów, zasobami których będzie dysponował wykonawca:
- informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową innego podmiotu, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że inny podmiot jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3.2)
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 -11 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Pełnomocnictwo - wymagane, jeżeli ofertę w postępowaniu składa w imieniu Wykonawcy pełnomocnik. W przypadku, kiedy osoba składająca w imieniu Wykonawcy ofertę, nie jest osobą uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy i złożenia oferty w postępowaniu na podstawie aktualnego odpisu z właściwego rejestru (np. prowadzonego przez sąd rejestru handlowego, rejestru spółdzielni lub rejestru przedsiębiorstw państwowych albo odpisu z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej), wraz z ofertą powinno zostać złożone stosowne pełnomocnictwo dla tej osoby/ób wystawione przez osobę/y uprawnioną/e do reprezentowania Wykonawcy. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie zobowiązani są załączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Forma dokumentu: Oryginał lub kopia poświadczona notarialnie.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1. Zmiana treści umowy może nastąpić wyłącznie w granicach unormowania art.144 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych i pod rygorem nieważności wymaga formy pisemnego aneksu skutecznego po podpisaniu przez obie Strony.
2. Zamawiający może wyrazić zgodę na dokonanie istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy wyłącznie w przypadku:
1) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawierania umowy (np. siła wyższa, niesprzyjające warunki atmosferyczne, udokumentowane w dzienniku budowy i uniemożliwiające kontynuowanie robót zgodnie ze sztuką budowlaną, działania sił natury, które zostały uznane na stan klęski żywiołowej, przed którymi Wykonawca nie mógł w racjonalny sposób poczynić zabezpieczenia, opóźnienia w uzyskaniu decyzji z właściwych organów z przyczyn dotyczących organu ją wydającego);
2) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek okoliczności leżących po stronie Zamawiającego,
3) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, jeśli konieczność ta nastąpiła na skutek zmiany umowy o dofinansowanie, wytycznych do projektu, harmonogramu rzeczowo-finansowego, w tym przesunięcia terminu zakończenia projektu,
4) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, w przypadku konieczności wykonania dodatkowych badań, ekspertyz, analiz itp.,
5) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia konieczności wykonania robót zamiennych, zamówień dodatkowych, jeśli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Wykonawca,
6) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, w wyniku konieczności wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej - o czas niezbędny do zakończenia wykonania przedmiotu umowy w sposób należyty w zgodzie ze zmienioną dokumentacją;
7) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia, gdy zaistnieje konieczność wykonania robót wynikających z zaleceń organów uprawnionych np. Nadzoru budowlanego;
8) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia szkód oraz następstw nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników i osób trzecich a powstałych w związku z prowadzonymi robotami budowlanymi, w tym także ruchem pojazdów mechanicznych na terenie budowy;
9) konieczności przesunięcia terminu przekazania terenu budowy ze względu na przyczyny leżące po stronie Zamawiającego, niezależne od niego, dotyczące np. braku przygotowania/możliwości przekazania miejsca realizacji zamówienia z uwagi na istotne czynniki uniemożliwiające podjęcie robót budowlanych;
10) konieczności wprowadzenia zmian projektowych, nie mających wpływu na cenę;
11) zaistnienia odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych (kategoria gruntu, kurzawka, głazy, itp.) skutkujących niemożnością realizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych,
12) zmiany sposobu realizacji zamówienia z samodzielnej realizacji przez Wykonawcę, na realizację z udziałem podwykonawców lub zmiany zakresu zamówienia powierzonego podwykonawcom, z zastrzeżeniem, że podwykonawcy będą posiadać właściwości niezbędne do realizacji zamówienia (dotyczy przypadku, w którym Wykonawca powierza wykonanie części zamówienia podwykonawcom),
13) zmiany lub rezygnacji z podwykonawców wskazanych w §5 ust. 2 umowy (podwykonawców, na zasoby których Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy - Prawo zamówień publicznych), z zastrzeżeniem postanowień §5 ust. 3 umowy;
14) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub umowy o dofinansowanie projektu w zakresie mającym wpływ na realizację umowy;
15) ustawowej zmiany stawek podatkowych (VAT) w okresie obowiązywania umowy, Zamawiający nie dopuszcza możliwości zwiększenia wartości umowy, o której mowa w § 12 ust. 1 umowy;
16) zmiany cen w sytuacji, kiedy zmiana ta będzie korzystna dla Zamawiającego tzn. na cenę niższą - na pisemny wniosek jednej ze Stron;
17) możliwość wprowadzenia innych rozwiązań technologicznych usprawniających wykonanie przedmiotu zamówienia ze względów technicznych lub finansowych z zastrzeżeniem, ze zmiany nie mają istotnego wpływu na pierwotne warunki udziału w postępowaniu oraz na pierwotny przedmiot zamówienia określony w SIWZ oraz nie spowodują zwiększenia ceny. Niniejsza zmiana musi być zaakceptowana przez Zamawiającego i Wykonawcę.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://www.us.edu.pl/zamowienia-publiczne/1/r/1
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego
40-007 Katowice, ul. Bankowa 12
pokój 69, III piętro.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
29.05.2014 godzina 10:30, miejsce: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego
40-007 Katowice, ul. Bankowa 12
pokój 69, III piętro.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pt.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II Etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, w ramach działania 13.1 Infrastruktura szkolnictwa wyższego; UDA-POIS.13.01-032/12-00..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
tak
Numer ogłoszenia: 113333 - 2014; data zamieszczenia: 27.05.2014
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
99235 - 2014 data 08.05.2014 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, fax. 32 3592048.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
II.1.4).
W ogłoszeniu jest:
pkt 10) Termin gwarancji, zdanie 3: Termin rękojmi jest równy terminowi gwarancji i rozpoczyna się w dacie podpisania przez Zamawiającego protokołu odbioru końcowego..
W ogłoszeniu powinno być:
pkt 10) Termin gwarancji, zdanie 3: Termin rękojmi rozpoczyna bieg w dacie podpisania protokołu odbioru końcowego i jest równy terminowi gwarancji.
Numer ogłoszenia: 114607 - 2014; data zamieszczenia: 28.05.2014
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
99235 - 2014 data 08.05.2014 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, fax. 32 3592048.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV.3.
W ogłoszeniu jest:
w ust. 2 pkt 5) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia konieczności wykonania robót zamiennych, zamówień dodatkowych, jeśli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Wykonawca;.
W ogłoszeniu powinno być:
w ust. 2 pkt 5) konieczności przesunięcia terminu realizacji zamówienia w przypadku wystąpienia konieczności wykonania robót zamiennych, zamówień dodatkowych, jeśli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Wykonawca bądź zaistniały odmienne od przyjętych w dokumentacji projektowej warunki geologiczne (kategoria gruntu, kurzawka, głazy, itp.) skutkujące niemożnością realizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych;.
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV.3).
W ogłoszeniu jest:
w ust. 2 pkt. 11) zaistnienia odmiennych od przyjętych w dokumentacji projektowej warunków geologicznych (kategoria gruntu, kurzawka, głazy, itp.) skutkujących niemożnością realizowania przedmiotu umowy przy dotychczasowych założeniach technologicznych,.
W ogłoszeniu powinno być:
w ust.2 pkt 11) wykreśla się w całości, a pkt 12) - 17) zmieniają się odpowiednio na pkt 11) - 16)..
Numer ogłoszenia: 116643 - 2014; data zamieszczenia: 30.05.2014
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
99235 - 2014 data 08.05.2014 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, fax. 32 3592048.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
III.1).
W ogłoszeniu jest:
12. Gwarant/poręczyciel nie może uzależniać wykonania obciążającego go świadczenia na rzecz Zamawiającego od zachowania jakichkolwiek innych rygorów poza złożeniem przez Zamawiającego gwarantowi pisemnego oświadczenia, w którym zawarte jest żądanie wypłacenia oznaczonej kwoty pieniężnej na mocy udzielonej gwarancji (np. rygorem powodującym wadliwość złożonego dokumentu będą zapisy typu: w celu identyfikacji żądanie zapłaty należy przesłać za pośrednictwem banku prowadzącego rachunek beneficjenta, bank musi potwierdzić, że podpisy złożone na żądaniu zapłaty należą do osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu beneficjenta; kwota gwarancji ulega zmniejszeniu w miarę upływu terminu jej ważności; gwarant jest zwolniony z realizacji gwarancji na skutek działań wojennych, stanu wyjątkowego, strajków, manifestacji, rewolucji, wewnętrznych zamieszek, aktów terroru, sabotażu, działania energii jądrowej, itp.).
W ogłoszeniu powinno być:
ust. 12 wykreśla się w całości.
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV.4.4).
W ogłoszeniu jest:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 29.05.2014 godzina 10:30, miejsce: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego 40-007 Katowice, ul. Bankowa 12 pokój 69, III piętro.
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 06.06.2014 godzina 11:30, miejsce: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego 40-007 Katowice, ul. Bankowa 12 pokój 69, III piętro.
Numer ogłoszenia: 120883 - 2014; data zamieszczenia: 04.06.2014
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
99235 - 2014 data 08.05.2014 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, fax. 32 3592048.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
III.3.4).
W ogłoszeniu jest:
4) Projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, który:
- zaprojektował instalację solarną o powierzchni czynnej zwierciadła solarów co najmniej 360 m2, obrotowych wzdłuż osi podłużnej zwierciadła solara, podążających za słońcem..
W ogłoszeniu powinno być:
4) Projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, który:
- zaprojektował instalację solarną o powierzchni czynnej zwierciadła solarów co najmniej 100 m2, obrotowych wzdłuż osi podłużnej zwierciadła solara, podążających za słońcem..
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
III.3.4).
W ogłoszeniu jest:
5) Projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych, który:
- zaprojektował instalację elektryczną obsługującą instalację solarną o powierzchni czynnej zwierciadła solarów co najmniej 360m2, obrotowych wzdłuż osi podłużnej zwierciadła solara, podążających za słońcem..
W ogłoszeniu powinno być:
5) Projektant w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych, który:
- zaprojektował instalację elektryczną obsługującą instalację solarną o powierzchni czynnej zwierciadła solarów co najmniej 100m2, obrotowych wzdłuż osi podłużnej zwierciadła solara, podążających za słońcem..
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV.4.4).
W ogłoszeniu jest:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 29.05.2014 godzina 10:30, miejsce: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego 40-007 Katowice, ul. Bankowa 12 pokój 69, IIIp..
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 10.06.2014 godzina 11:30, miejsce: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego 40-007 Katowice, ul. Bankowa 12 pokój 69, IIIp..
Numer ogłoszenia: 174060 - 2014; data zamieszczenia: 22.05.2014
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
99235 - 2014 data 08.05.2014 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, fax. 32 3592048.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
III.3.2.
W ogłoszeniu jest:
2) wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie budynku zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających instalacje specjalistyczne co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni oraz.
W ogłoszeniu powinno być:
2) wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończył co najmniej jedną robotę budowlaną polegającą na budowie budynku zawierającego jedno lub więcej laboratoriów, posiadających instalacje specjalistyczne co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni oraz
UWAGA:
Zamawiający uzna za laboratorium dowolnie nazwane pomieszczenie, w którym prowadzi się doświadczenia dydaktyczno-naukowe lub/i badawcze lub/i diagnostyczne lub/i przygotowania materiałów badawczych, posiadające ww. instalacje specjalistyczne, co najmniej: instalacje wentylacji technologicznej, kanalizacji technologicznej oraz gazów technicznych lub próżni
.
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
III.3.4.
W ogłoszeniu jest:
UWAGA 1: Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji tylko w procesie projektowym. W pozostałych przypadkach (projektant/kierownik robót, kierownik robót/kierownik robót) Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji.
W ogłoszeniu powinno być:
UWAGA 1: Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji w procesie projektowym oraz funkcji projektant/kierownik robót, w pozostałych przypadkach (tj. kierownik robót/kierownik robót) Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji.
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV.4.4.
W ogłoszeniu jest:
29.05.2014 godzina 10:30, miejsce: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego 40-007 Katowice, ul. Bankowa 12 pokój 69, III piętro.
W ogłoszeniu powinno być:
03.06.2014 godzina 10:30, miejsce: Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego 40-007 Katowice, ul. Bankowa 12 pokój 69, III piętro.
Katowice: Opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wykonanie obiektu p.n.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych
Numer ogłoszenia: 261364 - 2014; data zamieszczenia: 05.08.2014
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 99235 - 2014r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Uniwersytet Śląski w Katowicach Dział Zamówień Publicznych, ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice, woj. śląskie, tel. 32 3592048, faks 32 3592048.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wykonanie obiektu p.n.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wykonanie obiektu p.n.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (ŚMCEiBI). Wykonawca zrealizuje inwestycje w systemie zaprojektuj i wybuduj, tzw. pod klucz, pełniąc funkcję Generalnego Wykonawcy, którego zadaniem będzie:
a) wykonanie wielobranżowego projektu wykonawczego,
b) realizacja budowy Obiektu wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu i uzyskaniem w imieniu Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie Obiektu.
2) Zakres opracowań wykonawczej dokumentacji technicznej.
Dokumentacja projektowa wykonawcza winna zawierać:
a) Projekt zagospodarowania terenu i placu budowy;
b) Projekt wykonawczy w branżach:
architektoniczna;
konstrukcyjno-budowlana;
instalacja elektryczna;
instalacja wentylacji bytowej z funkcją ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń;
instalacja wentylacji technologicznej;
instalacja wod.-kan. bytowa (tj. wszelka kanalizacja nie związana z procesami chemicznymi, wodociągowa, w której wymagana jest woda pitna (wc, umywalki i punkty poboru wody pitnej w pomieszczeniach);
instalacja wod.-kan. technologiczna;
instalacja centralnej ciepłej wody;
instalacja niskoprądowa w zakresie analogicznym do występującej w istniejącej części obiektu (patrz pkt 4 a poniżej) wraz z automatyką sterowania scenariusz pożarowy zapewniającą współpracę urządzeń na wypadek pożaru; instalacje specjalistyczne, tj. próżni technicznej, sprężonego powietrza, azotu gazowego;
instalacja solarna;
c) Informacja dotycząca Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BiOZ);
d) Certyfikat energetyczny na zakończenie budowy;
e) Instrukcje, oznakowania i procedury p. poż. oraz bhp i inne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania obiektu, w tym Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego Obiektu jako element dokumentacji powykonawczej;
f) Instrukcje i procedury dotyczące obsługi zamontowanego w obiekcie wyposażenia, sprzętu i urządzeń (nie dotyczy aparatury badawczo-naukowej);
g) Rysunki warsztatowe wykonywane w trakcie realizacji robót;
h) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
3) Projekt wykonawczy należy wykonać w oparciu o:
a) Program funkcjonalno-użytkowy wraz z aneksem nr 1 i aneksem nr 2 (stanowiący załącznik nr 2A do siwz);
b) projekt budowlany (stanowiący załącznik nr 2B do siwz);
c) pozwolenie na budowę z dn. 25.06.2012 r., decyzja nr 167(stanowiące załącznik nr 2 C do siwz);
d) wytyczne wykonania dokumentacji wykonawczej i powykonawczej, opisane w załącznikach do wzoru umowy, który stanowi załącznik nr 3 do siwz.
4) Wytyczne Zamawiającego dotyczące sposobu wykonania instalacji niskoprądowych, instalacji BMS i instalacji solarnej.
a) Wszystkie wewnętrzne instalacje muszą być połączone z instalacjami wykonanymi w pierwszej części obiektu. Szczególną uwagę należy zwrócić na systemy niskoprądowe.
W istniejącym budynku ŚMCEiBI zostały zainstalowane i uruchomione następujące systemy niskoprądowe: instalacja okablowania strukturalnego; system nadzoru wizyjnego CCTV; system sygnalizacji włamania i napadu SSWiN; system kontroli dostępu KD; system sygnalizacji pożaru SSP; dźwiękowy system ostrzegania DSO; system audio-wizualny sal wykładowych; centrala telefoniczna. Systemy niskoprądowe projektowane dla nowej części Obiektu muszą stanowić rozbudowę istniejących systemów i muszą być kompatybilne systemowo i sprzętowo oraz zgodne wzorniczo. Wszystkie funkcjonalności systemów już istniejących muszą być zachowane. Miejsce i sposób zarządzania systemami nie ulega zmianie. W trakcie realizacji inwestycji Wykonawca musi zapewnić działanie istniejących systemów przez cały czas trwania budowy oraz pełną docelową integrację systemów nowoprojektowanych z istniejącymi. Wykonawca może zaprojektować i wykonać w nowej części Obiektu ww. instalacje w dowolnym systemie pod warunkiem kompatybilności z systemami i oprogramowaniem już istniejącym. Wykonawca przejmie gwarancję na istniejące instalacje, z którymi będzie integrowana część nowa w zakresie w jakim będzie w nie ingerował, w terminie do dnia 29.10.2014r. (okres rękojmi jest o 3 m-ce dłuższy niż okres gwarancji). Wykonawca może zrezygnować z integracji obu części, w tym przypadku musi zaprojektować i wykonać jednolite instalacje dla części projektowanej i istniejącej, o funkcjonalności i parametrach nie gorszych niż w części istniejącej i wymaganej, tj. projektowanej. Zamawiający posiada w chwili obecnej czynne instalacje grzania/chłodzenia, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i AKPiA pracujące na bazie programu komunikacyjnego Vista (system TAC), a wszystkie elementy sterowania są wykonane w technologii TAC. Nowe elementy instalacji Wykonawca może wykonać w dowolnym systemie pod warunkiem bezusterkowego współdziałania nowych elementów instalacji z już działającymi fragmentami instalacji (instalacja już działająca stanowi 70% całości instalacji). Zintegrowanie w jeden system obu elementów wymagać będzie ingerencji w tą cześć instalacji oprogramowanej i wykonanej w technologii TAC. Aby ingerować w tą część instalacji Wykonawca musi posiadać narzędzia i wiedzę pozwalającą na uzupełnienie programu sterującego o nowe części oraz autoryzację firmy TAC. Zamawiający dopuszcza, aby Wykonawca nie integrował wykonanego przez siebie elementu systemu z elementem instalacji już działającej u Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca musi wymienić na nowe, urządzenia działające obecnie u Zamawiającego (tj. urządzenia sterujące, sterowniki, instalację sterującą, oprogramowanie i odpowiednie elementy BMS) tak, aby oba elementy systemu stanowiły jedną całość.
b) Instalacja BMS:
Należy zaprojektować i wykonać punkt BMS, który musi być zintegrowany z już istniejącym BMS. Zamawiający dopuszcza dwa sposoby rozwiązania: - Rozszerzenie istniejącego BMS i doprowadzenie do niego sygnałów z nowej części. Zamawiający informuje, iż obecnie BMS oprogramowany jest programem komunikacyjnym na bazie programu Vista, a istniejąca instalacja jest wyposażona w sterowniki typu XENTA. Nowe elementy instalacji należy wykonać w sposób zapewniający pełną kompatybilność oraz poprawne działanie elementów starej i nowej instalacji, co będzie wymagało ingerencji w część już działającą i przejęcie gwarancji na instalację już działającej części, w zakresie w jakim Wykonawca będzie w nią ingerował, w terminie do dnia 29.10.2014r. (okres rękojmi jest o 3 m-ce dłuższy niż okres gwarancji). - Wykonanie nowego BMS z doprowadzeniem sygnałów ze starej i nowej części obiektu.
c) Instalacja solarna:
Podstawowym zadaniem instalacji solarnej jest produkcja czynnika grzewczego do zasilania agregatu absorpcyjnego produkującego wodę lodową dla potrzeb układu chłodzenia wentylacją. Zamawiający posiada w chwili obecnej wykonaną w pierwszym etapie instalację solarną, która dla obu etapów, tj. I wykonanego i II do wykonania łącznie stanowi 80% całości instalacji. Nowoprojektowaną część należy we wszystkich jej elementach zintegrować w jeden system, co będzie wymagało ingerencji w część już działającą i przejęcie gwarancji na instalację solarną w już działającej części, w zakresie w jakim Wykonawca będzie w nią ingerował, w terminie do dnia 29.10.2014r. (okres rękojmi jest o 3 m-ce dłuższy niż okres gwarancji). Zamawiający dopuszcza aby Wykonawca nie integrował wykonanego przez siebie elementu systemu solarnego z już istniejącym. W tym przypadku, Wykonawca musi wymienić na nowe urządzenia już działające u Zamawiającego (tj. solary, urządzenia sterujące i sterowniki, instalację sterującą, oprogramowanie, system obrotu solarów pozwalający na obrót solarów za słońcem). W istniejących panelach solarnych w celu osiągnięcia maksymalnej wydajności cieplnej harfa grzewcza składa się z 18 elementów umieszczonych pionowo, równolegle do osi obrotu solara i zamawiający spodziewa się zastosowania tego samego rozwiązania w nowo projektowanej części obiektu. Wykonawca może zaprojektować swój solar, który będzie spełniał te same wymogi co solar już istniejący (zastosowany w realizacji I etapu Obiektu) o wydajności cieplnej określonej w projekcie budowlanym.
5) Wykonawca zrealizuje Obiekt wraz z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu według sporządzonego projektu wykonawczego, zaktualizowanych uzgodnień, projektu budowlanego i wymagań zawartych w pozwoleniu na budowę.
6) Wykonawca opracuje i przekaże Zamawiającemu do weryfikacji komplet materiałów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu oraz uzyska w imieniu Zamawiającego ostateczne pozwolenie na użytkowanie.
7) Na etapie projektowania w pierwszej kolejności Wykonawca wprowadzi do projektu numerację i nazwy pomieszczeń, zgodne z Programem funkcjonalno-użytkowym oraz rysunkami stanowiącymi załącznik pn.: zaktualizowana numeracja pomieszczeń i przedstawi do akceptacji Zamawiającemu. We wszystkich projektach należy stosować zaktualizowaną numerację i nazewnictwo pomieszczeń. Wykonanie numeracji i opisu pomieszczeń objęte jest przedmiotem niniejszego zamówienia.
8) W opracowaniu projektowym, jak i w wykonawstwie należy uwzględnić:
a) W salach wykładowych krzesła audytoryjne wraz z pulpitami. Krzesła te należy przewidzieć jako elementy na stałe połączone z konstrukcją budynku.
b) Wszystkie stoły laboratoryjne wraz z przyłączeniem niezbędnych mediów, tj.: woda bieżąca zimna-ciepła wraz z odprowadzeniem ścieków; instalacja próżni technicznej; sprężonego powietrza; azotu gazowego; gazu ziemnego; elementów instalacji elektrycznej.
c) Okapy odciągowe nad stołami laboratoryjnymi wraz z instalacjami wyciągowymi; wentylatory dla dygestoriów i okapów z nad stołów laboratoryjnych wyprowadzić ponad dach).
d) Wyposażenie audiowizualne na stałe zamontowane w obiekcie.
9) Wykonawca sporządzi dokumentację powykonawczą zgodnie z wytycznymi wykonania dokumentacji powykonawczej opisanymi w załączniku nr 3 do wzoru umowy .
10) Termin gwarancji.
Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty minimalnie 36 miesięcy.
Wymagany okres gwarancji na zamontowane materiały, urządzenia itp. - nie mniejszy niż 36 miesięcy, a jeżeli gwarancja producenta jest dłuższa, zgodnie z gwarancją producenta.
Termin rękojmi rozpoczyna bieg w dacie podpisania protokołu odbioru końcowego i jest równy terminowi gwarancji.
Wykonawca przejmie gwarancję na wszystkie elementy obiektu istniejącego, w które Wykonawca będzie ingerował i które wymagają integracji elementów nowych i już istniejących na okres do dn. 29.10.2014 r., oraz rękojmię, która jest o 3 m-ce dłuższa niż okres gwarancji. Rodzaj i ilość elementów, na które należy przejąć gwarancję będzie wynikać z przyjętych rozwiązań projektowych w projektach, które należy wykonać , zgodnie z rozdz. II ust. 1 pkt 6 lit. a) - c) siwz. Uprawnienia z tytułu rękojmi na wady przedmiotu umowy przysługują niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji.
11) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią następujące załączniki do SIWZ:
Program funkcjonalno-użytkowy wraz z aneksem nr 1 i aneksem nr 2 - załącznik nr 2A do SIWZ
Projekt budowlany - załącznik nr 2B do SIWZ;
Pozwolenie na budowę - załącznik nr 2C do SIWZ.
Wytyczne opracowania dokumentacji wykonawczej i powykonawczej - załącznik nr 3 i nr 7 do wzoru umowy (stanowiącego załącznik nr 3 do siwz).
12. Miejsce realizacji i parametry obiektu:
a) Miejsce realizacji: Chorzów ul. 75-tego Pułku Piechoty 1a - działka nr 1/6, karta mapy 85, obręb Królewska Huta.
b) Parametry obiektu: powierzchnia zabudowy - 1460m2; powierzchnia całkowita - 5072,95m2; kubatura - 21754m3; liczba kondygnacji - bloki naukowo-dydaktyczne A i C czterokondygnacyjne, blok komunikacyjny B pięciokondygnacyjny.
13. Oferty równoważne. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w przypadkach, w których Zamawiający wskazuje znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia, z zachowaniem przez Wykonawcę zasad i wymogów opisanych w SIWZ, w szczególności określonych w rozdz. II ust. 1 pkt 6 lit. a) -c ). Wpisanie znaków towarowych jest uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą innych dostatecznie dokładnych określeń. Użyte w specyfikacji określenia wskazujące znaki towarowe, patent lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać z wyrazami lub równoważne. Zgodnie z art. 30 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, w przypadku przywołanych w specyfikacji norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1-3 ww. ustawy, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w specyfikacji jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.21.44.00-4, 71.22.10.00-3.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Zamówienie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu pt.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II Etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013, w ramach działania 13.1 Infrastruktura szkolnictwa wyższego; UDA-POIS.13.01-032/12-00..
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
04.08.2014.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
3.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- MOSTOSTAL WARSZAWA S.A., {Dane ukryte}, 02-673 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 20201020,33 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
21464056,88
Oferta z najniższą ceną:
21464056,88
/ Oferta z najwyższą ceną:
23185500,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 9923520140 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2014-05-07 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 489 dni |
Wadium: | 1 ZŁ |
Szacowana wartość* | 33 PLN - 50 PLN |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.us.edu.pl |
Informacja dostępna pod: | Dział Zamówień Publicznych Uniwersytetu Śląskiego 40-007 Katowice, ul. Bankowa 12 pokój 69, III piętro |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45214400-4 | Roboty budowlane w zakresie obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem wyższym | |
71221000-3 | Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Opracowanie dokumentacji projektowej wykonawczej oraz wykonanie obiektu p.n.: Centrum Nauk Stosowanych (CNS) - II etap Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych | MOSTOSTAL WARSZAWA S.A. Warszawa | 2014-08-05 | 21 464 056,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2014-08-05 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 452144004 712210003 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 21 464 057,00 zł Minimalna złożona oferta: 21 464 057,00 zł Ilość złożonych ofert: 3 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 21 464 057,00 zł Maksymalna złożona oferta: 23 185 500,00 zł |