TITytułPolska-Lublin: Usługi zbierania śmieci
NDNr dokumentu334683-2016
PDData publikacji27/09/2016
OJDz.U. S186
TWMiejscowośćLUBLIN
AUNazwa instytucjiZarząd Dróg i Mostów w Lublinie
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji8 - Inne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany22/09/2016
DDTermin składania wniosków o dokumentację07/11/2016
DTTermin07/11/2016
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511300 - Usługi zbierania śmieci
OCPierwotny kod CPV34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511300 - Usługi zbierania śmieci
RCKod NUTSPL314
IAAdres internetowy (URL)http://zdm.bip.lublin.eu
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/09/2016    S186    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Lublin: Usługi zbierania śmieci

2016/S 186-334683

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie
ul. Krochmalna 13j
Punkt kontaktowy: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, ul. Krochmalna 13j, 20-401 Lublin, pokój nr 9
Osoba do kontaktów: Paweł Czarnecki
20-401 Lublin
Polska
Tel.: +48 814665710
E-mail: zamowienia@zdm.lublin.eu
Faks: +48 814665701


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://zdm.bip.lublin.eu


Więcej informacji można uzyskać pod adresem:
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie
ul. Krochmalna 13j
Punkt kontaktowy: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, ul. Krochmalna 13i, 20-401 Lublin, pokój nr 109
Osoba do kontaktów: Iwona Marchel
20-401 Lublin
Polska
Tel.: +48 814665789
E-mail: zamowienia@zdm.lublin.eu
Faks: +48 814665701
Adres internetowy: http://zdm.bip.lublin.eu


Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: gminna jednostka budżetowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I i II w pasach drogowych na terenie miasta Lublin.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Lublin.

Kod NUTS PL314

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I i II w pasach drogowych na terenie miasta Lublin.
1.1. Część I – utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I.
1.2. Część II – utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie II.
2. Zakres zamówienia dla części I i II obejmuje:
2.1. Opróżnianie koszy ulicznych na odpady, koszy na psie odchody, ustawionych w pasach drogowych.
2.2. Prowadzenie opróżniania w sposób nie powodujący zanieczyszczania okolicznych terenów zielonych, jezdni i chodników oraz innych elementów pasów drogowych, przy użyciu odpowiednich pojazdów, tj. z zamykaną komorą do czasowego gromadzenia i transportu odpadów, uniemożliwiających zapylenie środowiska, a pozwalających na przewóz odpadów zgodnie z wymaganiami obowiązujących przepisów prawa.
2.3. Zbieranie i wywóz nieczystości zgromadzonych obok kosza, łącznie z posprzątaniem terenu w promieniu 5 m od kosza, poprzez zamiatanie chodnika i oczyszczanie trawnika.
2.4. Opróżnianie koszy ulicznych na odpady, koszy na psie odchody określonych w załączniku nr 10a/10b do SIWZ, w trybie interwencyjnym, tj. w ciągu 2 godzin od telefonicznego powiadomienia przez przedstawiciela Zamawiającego lub Straż Miejską Miasta Lublin, w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
2.5. Podstawienie w czasie trwania umowy w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w pasie drogowym, maksymalnie 50 sztuk estetycznych koszy ulicznych (tj. będących w dobrym stanie sanitarno – technicznym), o pojemności 40-50 l, stanowiących własność Wykonawcy, w terminie 3 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego i opróżnianie ich z częstotliwością od minimum 1 raz na dobę do maksymalnie 3 razy na dobę, każdorazowo przez okres nie dłuższy niż 7 dni.
2.6. Podstawienie w czasie trwania umowy w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w pasie drogowym, maksymalnie 30 sztuk estetycznych koszy ulicznych (tj. będących w dobrym stanie sanitarno – technicznym), o pojemności 51 – 120 l, stanowiących własność Wykonawcy, w terminie 3 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego i opróżnianie ich z częstotliwością od minimum 1 raz na dobę do maksymalnie 3 razy na dobę, każdorazowo przez okres nie dłuższy niż 7 dni.
2.7. Podstawienie w czasie trwania umowy w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w pasie drogowym, maksymalnie 20 sztuk estetycznych koszy ulicznych (tj. będących w dobrym stanie sanitarno – technicznym), o pojemności 121 – 240 l, stanowiących własność Wykonawcy, w terminie 3 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego i opróżnianie ich z częstotliwością od minimum 1 raz na dobę do maksymalnie 3 razy na dobę, każdorazowo przez okres nie dłuższy niż 7 dni.
2.8. Uzupełnienie brakujących elementów koszy (np. skradzionych, zdewastowanych itp.) w ciągu maksymalnie 5 godzin od chwili zgłoszenia przedstawiciela Zamawiającego.
2.9. Usuwanie na zgłoszenie Zamawiającego pozostałości po zniszczonych koszach oraz koszy, które nie nadają się do naprawy i dalszego użytkowania.
2.10. W przypadku stwierdzenia przemieszczenia kosza przez osoby trzecie w inne miejsce, poinformowanie o tym przedstawiciela Zamawiającego oraz ustawienie kosza w jego pierwotne położenie w terminie nie dłuższym niż dwa dni robocze.
2.11. Utrzymanie koszy tj. dokonywanie bieżącej naprawy i konserwacji koszy ulicznych w zakresie uzgodnionym z przedstawicielem Zamawiającego, a w szczególności:
2.11.1. systematyczne mycie i czyszczenie koszy (w tym wkładów metalowych do koszy betonowych), szczególnie podczas upałów, nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu,
2.11.2. dezynfekcja pojemników koszy na psie odchody min. co dwa tygodnie,
2.11.3. malowanie całych koszy co najmniej trzy razy w ciągu roku, a w szczególności po zakończonym sezonie zimowym (kwiecień), w okresie letnim (lipiec-sierpień), przed sezonem zimowym (październik-listopad) lub ich wybranych elementów w zależności od bieżących potrzeb,
2.11.4. bieżące, w zależności od potrzeb prostowanie wygiętych elementów i całych pojemników, w ciągu 4 godzin od chwili zgłoszenia przedstawiciela Zamawiającego,
2.11.5. ponowne zamontowanie elementów oderwanych od koszy, w ciągu 4 godzin od chwili zgłoszenia przedstawiciela Zamawiającego,
2.11.6. ponowne zamontowanie koszy wyrwanych, w terminie nie dłuższym niż dwa dni robocze,
2.11.7. ponowne ustawienie przewróconych koszy betonowych w czasie nie dłuższym niż dwie godziny od zgłoszenia przez zamawiającego.
2.12. Zapewnienie przez Wykonawcę powierzchni i warunków do przechowywania metalowych wkładów do betonowych koszy ulicznych, metalowych elementów koszy, stanowiących wyposażenie koszy ulicznych na odpady, jak również całych koszy na odpady i koszy na psie odchody, których właścicielem jest Zamawiający.
2.13. Zmiana lokalizacji (przestawienie) oraz montaż koszy o pojemności 40-50 l (kosze na odpady, kosze na psie odchody) trwale związanych z gruntem w terminie 3 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego i wskazania przez niego miejsca nowej lokalizacji kosza. Sposób montażu koszy w podłożu należy wykonać w następujący sposób:
2.13.1. rozebranie istniejącej nawierzchni (kostka brukowa, kostka bazaltowa, płyty betonowe, nawierzchnia asfaltowa, nawierzchnia betonowa, itp.),
2.13.2. wykonanie wykopu pod słupek o wymiarach minimalnych 25x25x50 cm,
2.13.3. ustawienie słupka z elementem kotwiącym i maskownicą, a następnie wypełnienie dołka betonem C8/10,
2.13.4. pionowanie słupka i dogęszczenie betonu,
2.13.5. ułożenie rozebranej nawierzchni (jw.) z wypełnieniem spoin piaskiem w taki sposób aby ułożona nawierzchnia znajdowała się pod maskownicą (stały element kosza – jeżeli występuje) lub odtworzenie nawierzchni trawnika.
2.14. Zmiana lokalizacji (przestawienie) koszy betonowych w terminie 3 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego i wskazania przez niego miejsca nowej lokalizacji kosza
2.15. Telefoniczne, bieżące informowanie przedstawiciela Zamawiającego o:
2.15.1. brakach w koszach na odpady i koszach na psie odchody,
2.15.2. uszkodzeniach utrzymywanych koszy na odpady i koszy na psie odchody,
2.15.3. stwierdzonych przepełnieniach koszy na odpady i koszy na psie odchody, zaobserwowanych uszkodzeniach koszy ulicznych na odpady oraz koszy na psie odchody.
3.Zamawiający wymaga, aby niżej wymienione czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia wykonywały osoby, które będą zatrudnione przez wykonawcę lub podwykonawcę (w przypadku realizacji zamówienia przy udziale podwykonawców) za wynagrodzeniem na podstawie umowy o pracę określonej w art. 22 § 1 ustawy z 26.6.1974 – Kodeks pracy (Dz.U. 2014 poz. 1502, z późn. zm.):
3.1. prowadzenie samochodu o masie całkowitej do 3,5 tony z zamykaną komorą do czasowego gromadzenia i transportu odpadów, uniemożliwiającym zapylanie środowiska i zapewniającym przewóz odpadów zgodnie z wymaganiami obowiązujących przepisów prawa.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90511300, 90511000, 34928480

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Jak w pkt II.1.5). Powyżej 209 000 EUR.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.1.2017. Zakończenie 31.12.2020

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Część I – utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I.
1)Krótki opis
Część I (rejon I) granice stanowią:
granica miasta – al. Warszawska – al. Solidarności – ul. Dolna 3 Maja, ul. 3 Maja – ul. Plac Litewski – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Kapucyńska – pl. Wolności – ul. Bernardyńska – ul. Zamojska – al. Unii Lubelskiej – ul. Fabryczna – ul. Wolska – ul. Kunickiego – ul. Abramowicka – granica miasta.
W skład rejonu nie wchodzą: ul. Dolna 3 Maja, ul. 3 Maja, ul. Plac Litewski, ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Kapucyńska, pl. Wolności, ul. Bernardyńska, ul. Wolska, ul. Kunickiego, ul. Abramowicka.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90511300, 90511000, 34928480

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2017. Zakończenie 31.12.2020
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Część II – utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie II.
1)Krótki opis
Część II (rejon II) którego granice stanowią:
granica miasta – al. Warszawska – al. Solidarności – ul. Dolna 3 Maja, ul. 3 Maja – ul. Plac Litewski – ul. Krakowskie Przedmieście – ul. Kapucyńska – pl. Wolności – ul. Bernardyńska – ul. Zamojska – al. Unii Lubelskiej – ul. Fabryczna – ul. Wolska – ul. Kunickiego – ul. Abramowicka – granica miasta.
W skład rejonu nie wchodzą: al. Warszawska, al. Solidarności, ul. Zamojska, al. Unii Lubelskiej, ul. Fabryczna.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90511300, 90511000, 34928480

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2017. Zakończenie 31.12.2020
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Składający ofertę powinien wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert, w wysokości:
1. Część I (rejon I) – 70 000 PLN (słownie: siedemdziesiąt tysięcy złotych i 00/100).
2. Część II (rejon II) – 70 000 PLN (słownie: siedemdziesiąt tysięcy złotych i 00/100).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1.1. nie podlegają wykluczeniu z art. 24 ust. 1 i art. 24 ust. 5 ustawy Pzp;
1.2. spełniają warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
2.1. kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów,
2.2. sytuacji ekonomicznej lub finansowej,
2.3. zdolności technicznej lub zawodowej.
3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
4. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez wykonawców dokumenty i oświadczenia.
5. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzą okoliczności wymienione w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 24 ust. 5 ustawy Pzp, Zamawiający wykluczy z postępowania również Wykonawcę:
5.1. w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z 15.5.2015 – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. 2015 poz. 978, 1259, 1513, 1830 i 1844 oraz 2016 poz. 615) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z 28.2.2003 – Prawo upadłościowe (Dz.U. 2015 poz. 233, 978, 1166, 1259 i 1844 oraz 2016 poz. 615);
5.2. który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych;
5.3. jeżeli wykonawca lub osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 14 ustawy Pzp, uprawnione do reprezentowania wykonawcy pozostają w relacjach określonych w art. 17 ust. 1 pkt 2–4 ustawy Pzp z:
5.3.1. zamawiającym,
5.3.2. osobami uprawnionymi do reprezentowania zamawiającego,
5.3.3. członkami komisji przetargowej,
5.3.4. osobami, które złożyły oświadczenie, o którym mowa w art. 17 ust. 2a ustawy Pzp
— chyba że jest możliwe zapewnienie bezstronności po stronie zamawiającego w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu;
5.4. który, z przyczyn leżących po jego stronie, nie wykonał albo nienależycie wykonał w istotnym stopniu wcześniejszą umowę w sprawie zamówienia publicznego lub umowę koncesji, zawartą z zamawiającym, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1–4 ustawy Pzp, co doprowadziło do rozwiązania umowy lub zasądzenia odszkodowania;
5.5. będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za wykroczenie przeciwko prawom pracownika lub wykroczenie przeciwko środowisku, jeżeli za jego popełnienie wymierzono karę aresztu, ograniczenia wolności lub karę grzywny nie niższą niż 3 000 PLN;
5.6. jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za wykroczenie, o którym mowa w pkt 5.6.5;
5.7. wobec którego wydano ostateczną decyzję administracyjną o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym, jeżeli wymierzono tą decyzją karę pieniężną nie niższą niż 3 000 PLN;
5.8. który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 15 ustawy Pzp, chyba że wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
6. Wykluczenie Wykonawcy następuje:
6.1. w przypadkach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. a–c i pkt 14 ustawy Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach została skazana za przestępstwo wymienione w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. a–c ustawy Pzp, jeżeli nie upłynęło 5 lat od dnia uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia;
6.2. w przypadkach, o których mowa:
6.2.1. w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. d i pkt 14 ustawy Pzp, gdy osoba, o której mowa w tych przepisach, została skazana za przestępstwo wymienione w art. 24 ust. 1 pkt 13 lit. d ustawy Pzp,
6.2.2. w art. 24 ust. 1 pkt 15 ustawy Pzp,
6.2.3. w art. 24 ust. 5 pkt 5–7 ustawy Pzp
— jeżeli nie upłynęły 3 lata od dnia odpowiednio uprawomocnienia się wyroku potwierdzającego zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia, chyba że w tym wyroku został określony inny okres wykluczenia lub od dnia w którym decyzja potwierdzająca zaistnienie jednej z podstaw wykluczenia stała się ostateczna;
6.3. w przypadkach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 18 i 20 lub ust. 5 pkt 2 i 4 ustawy Pzp, jeżeli nie upłynęły 3 lata od dnia zaistnienia zdarzenia będącego podstawą wykluczenia;
6.4. w przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 21 ustawy Pzp, jeżeli nie upłynął okres, na jaki został prawomocnie orzeczony zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
6.5. w przypadku, o którym mowa w art. 24 ust. 1 pkt 22 ustawy Pzp, jeżeli nie upłynął okres obowiązywania zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne.
7. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 lub ust. 5 ustawy Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
8. Wykonawca nie podlega wykluczeniu, jeżeli Zamawiający, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu wykonawcy, uzna za wystarczające dowody przedstawione na podstawie pkt 7.
9. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
10. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
10.1. warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 2. muszą zostać spełnione przez wykonawców łącznie.
10.2. brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 5 ustawy Pzp musi zostać wykazany przez każdego z wykonawców.
10.3. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełniania wymaganych warunków udziału w postępowaniu zostaną wykluczeni z postępowania.
11. Wykaz oświadczeń składanych przez wykonawcę w celu wstępnego potwierdzenia, że nie podlega on wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
11.1. Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego dokumentu – JEDZ.
11.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, jednolity dokument składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
11.3. Wykonawca, który w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
11.3.1. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także jednolite dokumenty dotyczące tych podmiotów.
11.3.1.1. JEDZ powinien być wypełniony w zakresie, w jakim wykonawca korzysta z zasobów podmiotu trzeciego niezależnie od tego czy podmiot trzeci będzie podwykonawcą w trakcie realizacji zamówienia, czy podwykonawcą nie będzie.
11.3.1.2. JEDZ powinien zawierać także informacje, że w stosunku do Wykonawcy nie zachodzą przesłanki (podstawy) wykluczenia.
11.3.2. Treść zobowiązania, o którym mowa w pkt. 11.3. powinna potwierdzać, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotem udostępniającym swoje zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów. W tym celu zasadne jest wskazanie w treści przedmiotowego dokumentu informacji dotyczących w szczególności:
11.3.2.1. zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu;
11.3.2.2. sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
11.3.2.3. zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego;
11.3.2.4. czy podmiot, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
11.4. Wykonawca może wraz ze zobowiązaniem, o którym mowa w pkt 11.3 złożyć inne dokumenty, które potwierdzają rzeczywisty dostęp wykonawcy do udostępnionych zasobów dotyczące, w szczególności informacji o których mowa w pkt. 11.3.2.1. – 11.3.2.4.
11.5. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22 i ust. 5 ustawy Pzp.
W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
11.6. Formularz JEDZ winien być składany w formie pisemnej.
11.7. Wykonawca może wykorzystać w jednolitym dokumencie nadal aktualne informacje zawarte w innym jednolitym dokumencie złożonym w odrębnym postępowaniu o udzielenie zamówienia.
11.8. Zobowiązanie, o którym mowa w pkt 11.3 należy złożyć w oryginale.
11.9. Dokumenty o których mowa w pkt 11.4. należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
11.10. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą.
11.11. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.
11.12. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
12. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, składanych przez Wykonawcę w postępowaniu na wezwanie Zamawiającego w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp:
12.1. Wykonawca na żądanie Zamawiającego zobligowany będzie przedstawić:
12.1.1. Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp oraz, odnośnie skazania za wykroczenie na karę aresztu, w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
12.1.2. Zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub inny dokument potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
12.1.3. Zaświadczenie właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub inny dokumentu potwierdzający, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
12.1.4. Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp.
12.1.5. Oświadczenie wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo – w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumenty potwierdzające dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności.
12.1.6. Oświadczenie wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne.
12.1.7. Oświadczenie wykonawcy o braku wydania prawomocnego wyroku sądu skazującego za wykroczenie na karę ograniczenia wolności lub grzywny w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy Pzp.
12.1.8. Oświadczenie wykonawcy o braku wydania wobec niego ostatecznej decyzji administracyjnej o naruszeniu obowiązków wynikających z przepisów prawa pracy, prawa ochrony środowiska lub przepisów o zabezpieczeniu społecznym w zakresie określonym przez zamawiającego na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 7 ustawy Pzp.
12.1.9. Oświadczenie wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z 12.1.1991 o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. 2016 poz. 716).
12.2. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 12.1:
12.2.1. w pkt 12.1.1. – składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 oraz ust. 5 pkt 5 i 6 ustawy Pzp;
12.2.2. w pkt 12.1.2. – 12.1.4. – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
12.3. Dokumenty, o których mowa w pkt 12.2.1. i 12.2.2. lit. b), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt 12.2.2. lit. a), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu.
12.4. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 12.2, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis pkt. 12.3. stosuje się.
12.5. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w pkt 12.1.1., składa dokument, o którym mowa w pkt 12.2.1., w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 oraz ust. 5 pkt 6 ustawy Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis pkt. 12.3. stosuje się.
12.6. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, zobligowany będzie przedstawić w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty wymienione w pkt. 12.1.
12.7. Oświadczenia, o których mowa w pkt 12 dotyczące wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy należy złożyć w oryginale.
12.8. Dokumenty o których mowa w pkt 12 inne niż oświadczenia, należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
12.9. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą.
12.10. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.
12.11. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę
warunków udziału w postępowaniu, o których mowa
w art. 22 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp, należy złożyć:
1.1. koncesję, zezwolenie, licencję lub dokument potwierdzający, że wykonawca jest wpisany do jednego z rejestrów zawodowych lub handlowych, prowadzonych w państwie członkowskim Unii Europejskiej, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania;
1.2. wykaz usług wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
1.3. wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami.
1.4. wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
2. Oświadczenia, dotyczące wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp należy złożyć w oryginale.
3. Dokumenty, inne niż oświadczenia, należy złożyć w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
4. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca,
wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie
zamówienia publicznego, w zakresie dokumentów,
które każdego z nich dotyczą.
5. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje
w formie pisemnej lub w formie elektronicznej.
6. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy
składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu Zamawiający żąda:
1. Posiadania aktualnego zaświadczenia potwierdzającego wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości prowadzonego przez Prezydenta Miasta Lublin na podstawie art. 9b ustawy z 13.9.1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. 2016 poz. 250) obejmującego następujące rodzaje odpadów: niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne; kod 20 03 01.
2. Wykonanie lub wykonywania usług polegających na utrzymaniu i opróżnianiu koszy na odpady o łącznej wartości usług nie mniejszej niż 1 000 000 PLN brutto w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie.
Wartość usług w walucie innej niż PLN, Wykonawca powinien przeliczyć na PLN wg średniego kursu NBP z dnia publikacji ogłoszenia o niniejszym zamówieniu, natomiast w przypadku braku przeliczenia przez Wykonawcę Zamawiający dokona przeliczenia na PLN wg kursu średniego NBP na dzień, w którym opublikowano ogłoszenie o niniejszym zamówieniu.
3. Dysponowania:
3.1. następującymi koszami (pojemnikami) na odpady o pojemności:
co najmniej 50 szt. koszy o pojemności 40 l – 50 l dla każdego z rejonów,
co najmniej 30 szt. koszy o pojemności 51 l – 120 l dla każdego z rejonów,
co najmniej 20 szt. koszy o pojemności 121 l – 240 l dla każdego z rejonów.
3.2. co najmniej 2 samochodami o masie całkowitej do 3,5 tony z zamykaną komorą do czasowego gromadzenia i transportu odpadów, uniemożliwiającym zapylanie środowiska i zapewniającym przewóz odpadów zgodnie z wymaganiami obowiązujących przepisów prawa dla każdego z rejonów.
3.3. magazynem o powierzchni co najmniej 30 m² do składowania i przetrzymywania metalowych wkładów i metalowych elementów, służących do naprawy koszy, jak również całych koszy na odpady i koszy na psie odchody, będących własnością Zamawiającego dla każdego z rejonów.
Uwaga: Wykonawca składając ofertę na 2 części przedmiotowego zamówienia może wykazać dysponowanie jednym magazynem o powierzchni co najmniej 60 m² do składowania i przetrzymywania metalowych wkładów i metalowych elementów, służących do naprawy koszy, jak również całych koszy na odpady i koszy na psie odchody, będących własnością Zamawiającego
3.4. co najmniej 4 osobowym zespołem dla każdego rejonu oddzielnie, w skład każdego z zespołów powinny wchodzić 2 osoby (kierowcy) posiadający dokument potwierdzający uprawnienia do kierowania pojazdem silnikowym minimum kat. B oraz 2 osoby pełniące funkcję pomocnika.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Oferowana cena. Waga 60

2. Ilość darmowych opróżnień. Waga 18

3. Termin płatności. Waga 10

4. Czas uzupełnienia kosza będącego własnością Wykonawcy po zgłoszeniu Zamawiającego. Waga 12

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP-PS.221.1.62.2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 7.11.2016 - 10:30
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
7.11.2016 - 10:30
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 7.11.2016 - 11:00

Miejscowość:

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, 20-401 Lublin, ul. Krochmalna 13 j, pok. 9 (I piętro).

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Termin wykonania zamówienia dla części I i II:
a) od dnia 1.1.2017 do dnia 31.12.2020 – w przypadku zawarcia umowy przed dniem 1.1.2017,
b) od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2020 – w przypadku zawarcia umowy po dniu 1.1.2017.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej
w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany
na podstawie ustawy Pzp.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się
niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz
wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane
bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub
równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej
podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 zdanie drugie ustawy
Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych
Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii
Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
6. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym
powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach
stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
20-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.p
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.9.2016
TITytułPolska-Lublin: Usługi zbierania śmieci
NDNr dokumentu348088-2016
PDData publikacji06/10/2016
OJDz.U. S193
TWMiejscowośćLUBLIN
AUNazwa instytucjiZarząd Dróg i Mostów w Lublinie
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji8 - Inne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany04/10/2016
DDTermin składania wniosków o dokumentację07/11/2016
DTTermin07/11/2016
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument2 - Dodatkowe informacje
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511300 - Usługi zbierania śmieci
OCPierwotny kod CPV34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511300 - Usługi zbierania śmieci
RCKod NUTSPL314

06/10/2016    S193    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Lublin: Usługi zbierania śmieci

2016/S 193-348088

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, ul. Krochmalna 13j, Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, ul. Krochmalna 13j, 20-401 Lublin, pokój nr 9, Osoba do kontaktów: Paweł Czarnecki, Lublin 20-401, Polska. Tel.: +48 814665710. Faks: +48 814665701. E-mail: zamowienia@zdm.lublin.eu

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 27.9.2016, 2016/S 186-334683)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90511300, 90511000, 34928480

Usługi zbierania śmieci

Usługi wywozu odpadów

Pojemniki i kosze na odpady i śmieci


Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

2. Zakres zamówienia dla części I i II obejmuje: (...)

2.11.5. ponowne zamontowanie elementów oderwanych od koszy, w ciągu 4 godzin od chwili zgłoszenia przedstawiciela Zamawiającego,


Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

2. Zakres zamówienia dla części I i II obejmuje: (...)

2.11.5. ponowne zamontowanie elementów oderwanych od koszy, w ciągu maksymalnie 5 godzin od chwili zgłoszenia przedstawiciela Zamawiającego.


TITytułPolska-Lublin: Usługi zbierania śmieci
NDNr dokumentu382769-2016
PDData publikacji29/10/2016
OJDz.U. S210
TWMiejscowośćLUBLIN
AUNazwa instytucjiZarząd Dróg i Mostów w Lublinie
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji8 - Inne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany27/10/2016
DDTermin składania wniosków o dokumentację07/11/2016
DTTermin07/11/2016
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument2 - Dodatkowe informacje
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511300 - Usługi zbierania śmieci
OCPierwotny kod CPV34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511300 - Usługi zbierania śmieci
RCKod NUTSPL314

29/10/2016    S210    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Lublin: Usługi zbierania śmieci

2016/S 210-382769

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, ul. Krochmalna 13j, Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, ul. Krochmalna 13j, 20-401 Lublin, pokój nr 9, Osoba do kontaktów: Paweł Czarnecki, Lublin 20-401, Polska. Tel.: +48 814665710. Faks: +48 814665701. E-mail: zamowienia@zdm.lublin.eu

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 27.9.2016, 2016/S 186-334683)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90511300, 90511000, 34928480

Usługi zbierania śmieci

Usługi wywozu odpadów

Pojemniki i kosze na odpady i śmieci


Zamiast: 

IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia:

4. Czas uzupełnienia kosza będącego własnością Wykonawcy po zgłoszeniu Zamawiającego.


Powinno być: 

IV.2.1) Kryteria udzielenia zamówienia:

4. Czas uzupełnienia brakujących elementów koszy po zgłoszeniu Zamawiającego.

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TITytułPolska-Lublin: Usługi zbierania śmieci
NDNr dokumentu48796-2017
PDData publikacji08/02/2017
OJDz.U. S27
TWMiejscowośćLUBLIN
AUNazwa instytucjiZarząd Dróg i Mostów w Lublinie
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji8 - Inne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany03/02/2017
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty9 - Nie dotyczy
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511300 - Usługi zbierania śmieci
OCPierwotny kod CPV34928480 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511300 - Usługi zbierania śmieci
RCKod NUTSPL314
IAAdres internetowy (URL)http://zdm.bip.lublin.eu
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

08/02/2017    S27    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Lublin: Usługi zbierania śmieci

2017/S 027-048796

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie
ul. Krochmalna 13j
Punkt kontaktowy: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, ul. Krochmalna 13j, 20-401 Lublin, pokój nr 9
Osoba do kontaktów: Paweł Czarnecki
20-401 Lublin
Polska
Tel.: +48 814665710
E-mail: zamowienia@zdm.lublin.eu
Faks: +48 814665701


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://zdm.bip.lublin.eu

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: gminna jednostka budżetowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I i II w pasach drogowych na terenie miasta Lublin.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 27: Inne usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Lublin.

Kod NUTS PL314

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I i II w pasach drogowych na terenie miasta Lublin.
1.1. Część I – utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I.
1.2. Część II – utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie II.
2. Zakres zamówienia dla części I i II obejmuje:
2.1. Opróżnianie koszy ulicznych na odpady, koszy na psie odchody, ustawionych w pasach drogowych.
2.2. Prowadzenie opróżniania w sposób nie powodujący zanieczyszczania okolicznych terenów zielonych, jezdni i chodników oraz innych elementów pasów drogowych, przy użyciu odpowiednich pojazdów, tj. z zamykaną komorą do czasowego gromadzenia i transportu odpadów, uniemożliwiających zapylenie środowiska, a pozwalających na przewóz odpadów zgodnie z wymaganiami obowiązujących przepisów prawa.
2.3. Zbieranie i wywóz nieczystości zgromadzonych obok kosza, łącznie z posprzątaniem terenu w promieniu 5 m od kosza, poprzez zamiatanie chodnika i oczyszczanie trawnika.
2.4. Opróżnianie koszy ulicznych na odpady, koszy na psie odchody określonych w załączniku nr 10a/10b do SIWZ, w trybie interwencyjnym, tj. w ciągu 2 godzin od telefonicznego powiadomienia przez przedstawiciela Zamawiającego lub Straż Miejską Miasta Lublin, w przypadku zaistnienia takiej konieczności.
2.5. Podstawienie w czasie trwania umowy w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w pasie drogowym, maksymalnie 50 sztuk estetycznych koszy ulicznych (tj. będących w dobrym stanie sanitarno – technicznym), o pojemności 40-50 l, stanowiących własność Wykonawcy, w terminie 3 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego i opróżnianie ich z częstotliwością od minimum 1 raz na dobę do maksymalnie 3 razy na dobę, każdorazowo przez okres nie dłuższy niż 7 dni.
2.6. Podstawienie w czasie trwania umowy w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w pasie drogowym, maksymalnie 30 sztuk estetycznych koszy ulicznych (tj. będących w dobrym stanie sanitarno – technicznym), o pojemności 51 – 120 l, stanowiących własność Wykonawcy, w terminie 3 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego i opróżnianie ich z częstotliwością od minimum 1 raz na dobę do maksymalnie 3 razy na dobę, każdorazowo przez okres nie dłuższy niż 7 dni.
2.7. Podstawienie w czasie trwania umowy w miejscach wskazanych przez Zamawiającego w pasie drogowym, maksymalnie 20 sztuk estetycznych koszy ulicznych (tj. będących w dobrym stanie sanitarno – technicznym), o pojemności 121 – 240 l, stanowiących własność Wykonawcy, w terminie 3 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego i opróżnianie ich z częstotliwością od minimum 1 raz na dobę do maksymalnie 3 razy na dobę, każdorazowo przez okres nie dłuższy niż 7 dni.
2.8. Uzupełnienie brakujących elementów koszy (np. skradzionych, zdewastowanych itp.) w ciągu maksymalnie 5 godzin od chwili zgłoszenia przedstawiciela Zamawiającego.
2.9. Usuwanie na zgłoszenie Zamawiającego pozostałości po zniszczonych koszach oraz koszy, które nie nadają się do naprawy i dalszego użytkowania.
2.10. W przypadku stwierdzenia przemieszczenia kosza przez osoby trzecie w inne miejsce, poinformowanie o tym przedstawiciela Zamawiającego oraz ustawienie kosza w jego pierwotne położenie w terminie nie dłuższym niż dwa dni robocze.
2.11. Utrzymanie koszy tj. dokonywanie bieżącej naprawy i konserwacji koszy ulicznych w zakresie uzgodnionym z przedstawicielem Zamawiającego, a w szczególności:
2.11.1. systematyczne mycie i czyszczenie koszy (w tym wkładów metalowych do koszy betonowych), szczególnie podczas upałów, nie rzadziej niż jeden raz w miesiącu,
2.11.2. dezynfekcja pojemników koszy na psie odchody min. co dwa tygodnie,
2.11.3. malowanie całych koszy co najmniej trzy razy w ciągu roku, a w szczególności po zakończonym sezonie zimowym (kwiecień), w okresie letnim (lipiec-sierpień), przed sezonem zimowym (październik-listopad) lub ich wybranych elementów w zależności od bieżących potrzeb,
2.11.4. bieżące, w zależności od potrzeb prostowanie wygiętych elementów i całych pojemników, w ciągu 4 godzin od chwili zgłoszenia przedstawiciela Zamawiającego,
2.11.5. ponowne zamontowanie elementów oderwanych od koszy, w ciągu maksymalnie 5 godzin od chwili zgłoszenia przedstawiciela Zamawiającego,
2.11.6. ponowne zamontowanie koszy wyrwanych, w terminie nie dłuższym niż dwa dni robocze,
2.11.7. ponowne ustawienie przewróconych koszy betonowych w czasie nie dłuższym niż dwie godziny od zgłoszenia przez zamawiającego.
2.12. Zapewnienie przez Wykonawcę powierzchni i warunków do przechowywania metalowych wkładów do betonowych koszy ulicznych, metalowych elementów koszy, stanowiących wyposażenie koszy ulicznych na odpady, jak również całych koszy na odpady i koszy na psie odchody, których właścicielem jest Zamawiający.
2.13. Zmiana lokalizacji (przestawienie) oraz montaż koszy o pojemności 40-50 l (kosze na odpady, kosze na psie odchody) trwale związanych z gruntem w terminie 3 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego i wskazania przez niego miejsca nowej lokalizacji kosza. Sposób montażu koszy w podłożu należy wykonać w następujący sposób:
2.13.1. rozebranie istniejącej nawierzchni (kostka brukowa, kostka bazaltowa, płyty betonowe, nawierzchnia asfaltowa, nawierzchnia betonowa, itp.),
2.13.2. wykonanie wykopu pod słupek o wymiarach minimalnych 25x25x50 cm,
2.13.3. ustawienie słupka z elementem kotwiącym i maskownicą, a następnie wypełnienie dołka betonem C8/10,
2.13.4. pionowanie słupka i dogęszczenie betonu,
2.13.5. ułożenie rozebranej nawierzchni (jw.) z wypełnieniem spoin piaskiem w taki sposób aby ułożona nawierzchnia znajdowała się pod maskownicą (stały element kosza – jeżeli występuje) lub odtworzenie nawierzchni trawnika.
2.14. Zmiana lokalizacji (przestawienie) koszy betonowych w terminie 3 dni roboczych od daty pisemnego zgłoszenia przez Zamawiającego i wskazania przez niego miejsca nowej lokalizacji kosza
2.15. Telefoniczne, bieżące informowanie przedstawiciela Zamawiającego o:
2.15.1. brakach w koszach na odpady i koszach na psie odchody,
2.15.2. uszkodzeniach utrzymywanych koszy na odpady i koszy na psie odchody,
2.15.3. stwierdzonych przepełnieniach koszy na odpady i koszy na psie odchody, zaobserwowanych uszkodzeniach koszy ulicznych na odpady oraz koszy na psie odchody.
3.Zamawiający wymaga, aby niżej wymienione czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia wykonywały osoby, które będą zatrudnione przez wykonawcę lub podwykonawcę (w przypadku realizacji zamówienia przy udziale podwykonawców) za wynagrodzeniem na podstawie umowy o pracę określonej w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.6.1974 – Kodeks pracy (Dz.U. 2014 poz. 1502, z późn. zm.):
3.1. prowadzenie samochodu o masie całkowitej do 3,5 tony z zamykaną komorą do czasowego gromadzenia i transportu odpadów, uniemożliwiającym zapylanie środowiska i zapewniającym przewóz odpadów zgodnie z wymaganiami obowiązujących przepisów prawa.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90511300, 90511000, 34928480

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Oferowana cena. Waga 60
2. Ilość darmowych opróżnień. Waga 18
3. Termin płatności. Waga 10
4. Czas uzupełnienia brakujących elementów po zgłoszeniu Zamawiającego. Waga 12
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP-PS.221.1.62.2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia


Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 186-334683 z dnia 27.9.2016


Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 193-348088 z dnia 6.10.2016

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 210-382769 z dnia 29.10.2016

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: Utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I i II w pasach drogowych na terenie miasta Lublin. Część nr: 1 - Nazwa: Część I – utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
1.2.2017
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Kom-Eko S.A.
{Dane ukryte}
20-424 Lublin
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 5 200 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: Utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I i II w pasach drogowych na terenie miasta Lublin. Część nr: 2 - Nazwa: Część II – utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie II.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
1.2.2017
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Kom-Eko S.A.
{Dane ukryte}
20-424 Lublin
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 5 600 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
Termin wykonania zamówienia dla części I i II:
a) od dnia 1.1.2017 do dnia 31.12.2020 – w przypadku zawarcia umowy przed dniem 1.1.2017,
b) od dnia zawarcia umowy do dnia 31.12.2020 – w przypadku zawarcia umowy po dniu 1.1.2017.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej
w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany
na podstawie ustawy Pzp.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się
niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz
wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane
bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub
równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej
podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 180 ust. 5 zdanie drugie ustawy
Pzp, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych
Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii
Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
6. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym
powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach
stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
20-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.p
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
3.2.2017

Adres: Krochmalna 13j, 20-401 Lublin
woj. lubelskie
Dane kontaktowe: email: zamowienia@zdm.lublin.eu
tel: 814 665 700
fax: 814 665 701
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-11-07
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 33468320161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-09-27
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 1514 dni
Wadium: 70000 ZŁ
Szacowana wartość* 2 333 333 PLN  -  3 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://zdm.bip.lublin.eu
Informacja dostępna pod: Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie
ul. Krochmalna 13j, 20-401 Lublin, woj. LUBELSKIE
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 07/11/2016
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
34928480-6 Pojemniki i kosze na odpady i śmieci
90511000-2 Usługi wywozu odpadów
90511300-5 Usługi zbierania śmieci
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Część I – utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie I. Kom-Eko S.A.
Lublin
2017-02-01 5 200 000,00
Część II – utrzymanie, opróżnianie, podstawianie i montaż koszy ulicznych na odpady (w tym koszy na psie odchody) w rejonie II. Kom-Eko S.A.
Lublin
2017-02-01 5 600 000,00