Ogłoszenie nr 533198-N-2019 z dnia 2019-04-03 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku: NADZÓR ARCHEOLOGICZNY NA OBSZARZE INWESTYCJI ZWIĄZANEJ Z BUDOWĄ DROGI EKSPRESOWEJ S6 SŁUPSK – GDAŃSK NA ODCINKU BOŻEPOLE WIELKIE – POCZĄTEK OBWODNICY TRÓJMIASTA Z PODZIAŁEM NA 3 CZĘŚCI ZAMÓWIENIA
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
Zamieszczanie obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

Nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

Nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

Nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

Nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

Nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, krajowy numer identyfikacyjny 17511575000000, ul. ul. Subisława  5 , 80-354  Gdańsk, woj. pomorskie, państwo Polska, tel. 585 112 400, e-mail oddzial@gdansk.gddkia.gov.pl, faks 585 112 405.
Adres strony internetowej (URL): www.gddkia.gov.pl
Adres profilu nabywcy:
Adres strony internetowej pod którym można uzyskać dostęp do narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja rządowa centralna

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
Nie


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
Tak
www.gddkia.gov.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
Nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
Nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Nie
Inny sposób:


Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

Tak
Inny sposób:
Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej - zgodnie z zapisami pkt. 12 Instrukcji dla Wykonawców (IDW), stanowiącej element SIWZ.
Adres:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, ul Subisława 5, 80-354 Gdańsk, pokój nr 10.


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
Nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
NADZÓR ARCHEOLOGICZNY NA OBSZARZE INWESTYCJI ZWIĄZANEJ Z BUDOWĄ DROGI EKSPRESOWEJ S6 SŁUPSK – GDAŃSK NA ODCINKU BOŻEPOLE WIELKIE – POCZĄTEK OBWODNICY TRÓJMIASTA Z PODZIAŁEM NA 3 CZĘŚCI ZAMÓWIENIA

Numer referencyjny:
O.Gd.I-2.2413.3.2019

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

Nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części

Zamawiający zastrzega sobie prawo do udzielenia łącznie następujących części lub grup części:



Maksymalna liczba części zamówienia, na które może zostać udzielone zamówienie jednemu wykonawcy:





II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Część nr 1: węzeł Bożepole Wielkie (z węzłem) – węzeł Luzino (z węzłem) – 10,403 km Część nr 2: węzeł Luzino (bez węzła) – węzeł Szemud (z węzłem) – 10,255 km Część nr 3: węzeł Szemud (bez węzła) – węzeł Gdynia Wielki Kack (z węzłem) – 20,192 km. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie badań archeologicznych w formie nadzorów w trakcie wykonywania robót ziemnych na całym obszarze inwestycji podzielonej na wymienione wyżej części i polega na wykonaniu (dla każdej części): a) badań w formie nadzoru archeologicznego w granicach przedmiotowej inwestycji na całej trasie jej przebiegu; b) interwencyjnych badań wykopaliskowych na stanowisku/ach nowoodkrytych, o łącznej powierzchni do dwóch arów; c) sprawozdania z nadzoru lub sprawozdania i opracowania wyników badań wykopaliskowych jeśli zostały wykonane.


II.5) Główny kod CPV:
71351914-3

Dodatkowe kody CPV:




II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
Tak
Określenie przedmiotu, wielkości lub zakresu oraz warunków na jakich zostaną udzielone zamówienia, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp: Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, tj.: wykonaniu (dla każdej części): badań w formie nadzoru archeologicznego w granicach przedmiotowej inwestycji na całej trasie jej przebiegu, interwencyjnych badań wykopaliskowych na stanowisku/ach nowoodkrytych o łącznej powierzchni do dwóch arów, sprawozdania z nadzoru lub sprawozdania i opracowania wyników badań wykopaliskowych jeśli zostały wykonane. Zamówienia te mogą zostać udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług. Wartość zamówień uzupełniających została uwzględniona przy szacowaniu wartości niniejszego zamówienia. Udzielenie zamówień podobnych będzie uzależnione od zaistnienia takiej konieczności i posiadania przez Zamawiającego środków finansowych.

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:

miesiącach:  30   lub
dniach:

lub

data rozpoczęcia:
  lub
zakończenia:



II.9) Informacje dodatkowe:
1. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia – dla każdej Części zamówienia - został zrealizowany w terminie nie dłuższym niż 30 miesięcy od dnia przekazania polecenia rozpoczęcia nadzoru, z zachowaniem terminów pośrednich określonych w punkcie 3. 2. Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia nadzoru archeologicznego od dnia uzyskania od Zamawiającego polecenia o konieczności rozpoczęcia nadzoru nad robotami ziemnymi do dnia zakończenia robót ziemnych, nad którymi będzie sprawowany nadzór archeologiczny. Informację o trwaniu lub zakończeniu robót ziemnych Zamawiający przekaże Wykonawcy drogą elektroniczną. 3. Na okres wykonania zamówienia składają się następujące terminy pośrednie (takie same dla każdej części): a) 7-21 dni (w zależności od oświadczenia Wykonawcy w ofercie) na wykonanie badań wykopaliskowych (w przypadku takiej konieczności) od dnia wydania, na podstawie decyzji konserwatorskiej, polecenia rozpoczęcia badań przez Zamawiającego; b) 1-3 miesiące (w zależności od oświadczenia Wykonawcy w ofercie) na wykonanie sprawozdania/opracowania wyników badań – od dnia podpisania protokołu konserwatorskiego, stwierdzającego zakończenie pełnienia nadzoru w terenie lub protokołu konserwatorskiego o zakończeniu badań. 4. Okres trwania nadzoru archeologicznego w terenie, tj. 30 miesięcy, jest okresem szacunkowym, zależnym od czasu wykonywania robót ziemnych w trakcie realizacji przedmiotowej inwestycji i w związku z tym może ulec wydłużeniu lub skróceniu. 5. Wykonawca jest uprawiony do otrzymania wynagrodzenia tylko za rzeczywistą liczbę dni pełnienia nadzoru, na zasadach określonych w SIWZ oraz w Umowie. 6. W harmonogramie robót budowlanych uwzględniona jest 3-miesięczna przerwa na okres zimowy, trwająca od 15 grudnia do 15 marca. W okresie tym wykonawca robót budowlanych może nie prowadzić żadnych prac i w związku z tym może nie zaistnieć konieczność wykonywania w tym czasie nadzoru archeologicznego. Tym niemniej, jeśli w ww. okresie zimowym roboty ziemne będą prowadzone, nadzór archeologiczny musi być wówczas również wykonywany.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: Nie dotyczy
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków: Nie dotyczy
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: a) Wykonawcy: Wykonawca musi wykazać się wiedzą i doświadczeniem w wykonaniu (zakończeniu) w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej: - jednego zadania polegającego na pełnieniu nadzoru archeologicznego w trakcie realizacji inwestycji, na które wydana została decyzja konserwatorska pozwalająca na wykonanie badań w formie nadzoru oraz - jednego zadania polegającego na wykonaniu badań wykopaliskowych na podstawie wydanej decyzji konserwatorskiej. Jako wykonanie usługi należy rozumieć realizację badań doprowadzone co najmniej do wystawienia Protokołu odbioru usług podpisanego przez obie strony, protokołu wojewódzkiego konserwatora zabytków (WKZ) lub innego równoważnego dokumentu. Te same zadania mogą potwierdzać spełnienie warunku w zakresie każdej z Części zamówienia. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnienie warunku, o którym mowa w pkt. III.1.3) a) Ogłoszenia Wykonawcy wykazują łącznie. b) Osób: Wykonawca musi wskazać osobę, która będzie skierowana do realizacji zamówienia publicznego, legitymującą się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem odpowiednim do funkcji, jaka zostanie jej powierzona. Wykonawca, na funkcję wymienioną poniżej, wskaże osobę, którą musi mieć dostępną na etapie realizacji zamówienia, która spełnia następujące wymagania. Osoba proponowana do pełnienia funkcji: Kierownik badań - wymagana liczba osób: po 1 osobie na każdą Część zamówienia; - minimalne kwalifikacje zawodowe i doświadczenie: • ukończenie studiów II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w zakresie archeologii • zakończona co najmniej 12 miesięczna praktyka zawodowa w zakresie badań wykopaliskowych • pełnienie samodzielnej funkcji kierownika archeologicznych badań na co najmniej jednym stanowisku. W przypadku złożenia oferty na więcej niż jedną Część, Zamawiający nie dopuszcza przedstawienia tej samej osoby do pełnienia ww. funkcji dla więcej niż jednej Części. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, spełnienie warunku w zakresie osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia, wykazuje dowolny Wykonawca.
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: Tak
Informacje dodatkowe: 1.1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych. 1.2. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia. 1.3. Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22 ustawy Pzp oraz, o których mowa w pkt III.2.2) Ogłoszenia. 1.4. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów, jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 1.5. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe, podmiotu, na którego zdolnościach polega Wykonawca, nie potwierdzają spełnienia przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, Zamawiający zażąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego: a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną, o których mowa w pkt 1.1. powyżej. 1.6. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunki udziału w postępowaniu zamieszcza informacje o tych podmiotach w oświadczeniu, o którym mowa w pkt III.3 Ogłoszenia. 1.7. Na wezwanie zamawiającego Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, zobowiązany jest do przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt III.4) Ogłoszenia oraz właściwych dokumentów wskazanych w pkt III.4) Ogłoszenia odpowiednio do udostępnianych zasobów. 1.8. W celu oceny, czy Wykonawca polegając na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów na zasadach określonych w art. 22a ustawy Pzp, będzie dysponował niezbędnymi zasobami w stopniu umożliwiającym należyte wykonanie zamówienia publicznego oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda dokumentów, które określają w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu; 2) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia publicznego; 3) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia publicznego; 4) czy podmiot, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą. Propozycja treści dokumentu (zobowiązania) została zamieszczona w Rozdziale 3 Tomu I SIWZ (Formularz 3.3. „Zobowiązanie podmiotu do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia”). 1.9. Wykonawca, który zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom, na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest zobowiązany wskazać w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz o ile jest to wiadome, podać firmy podwykonawców. 2.0. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2.1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp, oraz o których mowa w pkt III.2.2) Ogłoszenia, natomiast spełnianie warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy wykazują zgodnie z pkt III.1.3) Ogłoszenia. 2.2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt. III.3 Ogłoszenia, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia. 2.3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o którym mowa w pkt. 9.3. IDW składa każdy z Wykonawców. 2.4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców są oni zobowiązani na wezwanie Zamawiającego złożyć dokumenty i oświadczenia o których mowa w pkt III Ogłoszenia, przy czym : 1) dokumenty i oświadczenia o których mowa w pkt III.5.1) składa odpowiednio Wykonawca, który wykazuje spełnianie warunku, w zakresie i na zasadach opisanych w pkt III.1.3 Ogłoszenia. 2) dokumenty i oświadczenia o których mowa w pkt III.4) składa każdy z nich.

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
Tak Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak (podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp)








III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

Tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

Nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

- odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

a) wykazu usług wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; b) wykazu osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, certyfikatów, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
1) Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5, przekazuje zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym Wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia; 2) Oświadczenia wymagane postanowieniami pkt 9.1 IDW; 3) Zobowiązania wymagane postanowieniami pkt 10.2. IDW, w przypadku gdy Wykonawca polega na zdolnościach innych podmiotów w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu; 4) Oświadczenia dla podmiotów, na zdolnościach lub sytuacji których polega Wykonawca, wymagane postanowieniami pkt 10.6. IDW. 5) Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, ewentualnie umowa o współdziałaniu, z której będzie wynikać przedmiotowe pełnomocnictwo. Pełnomocnik może być ustanowiony do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Pełnomocnictwo winno być załączone w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii; 6) Dokumenty, z których wynika prawo do podpisania oferty (oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez notariusza) względnie do podpisania innych oświadczeń lub dokumentów składanych wraz z ofertą, chyba, że Zamawiający może je uzyskać w szczególności za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, a Wykonawca wskazał to wraz ze złożeniem oferty, o ile prawo do ich podpisania nie wynika z dokumentów złożonych wraz z ofertą; 7) Oryginał gwarancji lub poręczenia, jeśli wadium wnoszone jest w innej formie niż pieniądz.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
Przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
Tak
Informacja na temat wadium
1) Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości: - dla Części nr 1 – 2 000,00 zł (słownie złotych dwa tysiące 00/100) - dla Części nr 2 – 1 500,00 zł (słownie złotych jeden tysiąc pięćset 00/100) - dla Części nr 3 – 2 000,00 zł (słownie złotych dwa tysiące 00/100) Jeżeli Wykonawca składa oferty częściowe na więcej niż jedną Część, to wysokość wniesionego przez niego wadium powinna być równa sumie wysokości wadium tych Części, na które Wykonawca składa ofertę częściową. 2) Wadium musi być wniesione przed upływem terminu składania ofert w jednej lub kilku następujących formach wymienionych w art. 45 ust 6 ustawy Pzp, w zależności od wyboru Wykonawcy. 3) Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji powinno być złożone w oryginale i musi obejmować cały okres związania ofertą. Jako Beneficjenta wadium wnoszonego w formie poręczeń lub gwarancji należy wskazać – „Skarb Państwa – Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad w zakresie działalności Oddziału GDDKiA w Gdańsku, ul. Subisława 5, 80-354 Gdańsk”. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia, koniecznym jest, aby gwarancja lub poręczenie obejmowały odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę, określone w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. Gwarancja lub poręczenie musi zawierać w swojej treści nieodwołalne i bezwarunkowe zobowiązanie wystawcy dokumentu do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty wadium płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. Wadium wniesione w formie gwarancji (bankowej czy ubezpieczeniowej) musi mieć taką samą płynność jak wadium wniesione w pieniądzu – dochodzenie roszczenia z tytułu wadium wniesionego w tej formie nie może być utrudnione. Dlatego w treści gwarancji powinna znaleźć się klauzula stanowiąca, iż wszystkie spory odnośnie gwarancji będą rozstrzygane zgodnie z prawem polskim i poddane jurysdykcji sądów polskich, chyba, że wynika to z przepisów prawa. 4) Wadium wniesione w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy musi wpłynąć na rachunek bankowy Zamawiającego nr 86 1130 1121 0006 5577 7390 0001 (w tytule przelewu należy wpisać znak postępowania O.GD.I-2.2413.3.2019), najpóźniej przed upływem terminu składania ofert. Ze względu na ryzyko związane z okresem rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem. 5) Zamawiający dokona zwrotu wadium na zasadach określonych w art. 46 ust. 1-4 ustawy Pzp. 6) Zamawiający zatrzyma wadium wraz z odsetkami, w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:

Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:

Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:

Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:

Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:

Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie
Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:


Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:


Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:

Czas trwania:

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena60,00
Termin wykonania badań wykopaliskowych14,00
Termin wykonania sprawozdania/opracowania14,00
Doświadczenie Kierownika badań12,00


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
Tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:

Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data: godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Tak
Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Strony przewidują możliwość dokonania w Umowie następujących zmian: 1) skrócenia albo wydłużenia terminu wykonania przedmiotu Umowy w przypadku zaistnienia okoliczności wskazanej w § 4; 2) z powodu zaistnienia omyłki pisarskiej lub rachunkowej; 3) jeżeli nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub świadczenia jednej lub obu Stron; 4) powstania rozbieżności lub niejasności w rozumieniu pojęć lub sformułowań użytych w Umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób, a zmiana treści Umowy będzie umożliwiać usunięcie rozbieżności lub niejasności i doprecyzowanie umowy w celu jednoznacznej interpretacji jej zapisów przez Strony; 5) jeżeli nastąpi zmniejszenie zakresu przedmiotu Umowy wraz z ograniczeniem należnego Wykonawcy wynagrodzenia; 6) jeżeli nastąpi zwiększenie zakresu przedmiotu Umowy wraz ze wzrostem należnego Wykonawcy wynagrodzenia; 7) z powodu zaistnienia po zawarciu umowy przypadku „siły wyższej”, przez którą rozumieć się będzie zdarzenie zewnętrzne wobec łączącej Strony więzi prawnej o charakterze niezależnym od Stron, którego Strony nie mogły przewidzieć, i któremu nie mogły zapobiec przy zachowaniu należytej staranności i zaistnienia konieczności wydłużenia terminu zakończenia realizacji umowy na skutek zaistnienia „siły wyższej”. Za „siłę wyższą”, warunkującą zmianę umowy uważać się będzie w szczególności: powódź, pożar i inne klęski żywiołowe, zamieszki, strajki, ataki terrorystyczne. O interpretacji zdarzenia „siły wyższej” i ewentualnym uznaniu przedłużenia terminu wykonania usług z tego powodu, będzie decydował Zamawiający w trakcie realizacji usług, po złożeniu pisemnego wniosku Wykonawcy; 8) zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, o którym mowa w § 2 ust. 1 Umowy, w przypadku jednej z następujących okoliczności: 1) zmiany stawki podatku od towarów i usług; 2) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 roku o minimalnym wynagrodzeniu za pracę; 3) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne - na zasadach i w sposób określony w ust. 3÷13, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę 4) zmiany zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych. 2. Zmiana wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zaistnienia przesłanki, o której mowa w ust. 1 pkt 10 a), będzie odnosić się wyłącznie do części przedmiotu umowy zrealizowanego, zgodnie z terminami ustalonymi umową, po dniu wejścia w życie przepisów zmieniających stawkę podatku od towarów i usług oraz wyłącznie do części przedmiotu umowy, do której zastosowanie znajdzie zmiana stawki podatku od towarów i usług. 3. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 10 a), wartość wynagrodzenia netto nie zmieni się, a wartość wynagrodzenia brutto zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów. 4. Zmiana wysokości wynagrodzenia w przypadku zaistnienia przesłanki, o której mowa w ust. 1 pkt 10 b), c) lub d), będzie obejmować wyłącznie część wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w odniesieniu do której nastąpiła zmiana wysokości kosztów wykonania Umowy przez Wykonawcę w związku z wejściem w życie przepisów odpowiednio zmieniających wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę lub dokonujących zmian w zakresie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu, w zakresie wysokości stawki składki na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne lub zmian zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych. 5. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 10 b), wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą wzrostowi kosztu Wykonawcy w związku ze zwiększeniem wysokości wynagrodzeń Pracowników realizujących zamówienie do wysokości aktualnie obowiązującego wynagrodzenia za pracę, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia. Kwota odpowiadająca wzrostowi kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia pracowników, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy. 6. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 10 c), wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu Wykonawcy ponoszonego w związku z wypłatą wynagrodzenia pracownikom realizującym zamówienie. Kwota odpowiadająca zmianie kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia pracowników, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu umowy. 7. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 10 d), wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu Wykonawcy ponoszonego w związku z wysokością wpłat do pracowniczych planów kapitałowych odprowadzanych od pracowników realizującym zamówienie. Kwota odpowiadająca zmianie kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia pracowników, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu umowy. 8. W celu zawarcia aneksu, o którym mowa w ust. 1 pkt 10, każda ze Stron może wystąpić do drugiej Strony z wnioskiem o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, wraz z uzasadnieniem zawierającym w szczególności szczegółowe wyliczenie całkowitej kwoty, o jaką wynagrodzenie Wykonawcy powinno ulec zmianie oraz wskazaniem daty, od której nastąpiła bądź nastąpi zmiana wysokości kosztów wykonania umowy uzasadniająca zmianę wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 9. W przypadku zmian, o których mowa w ust. 1 pkt 10 b), c) lub d), jeżeli z wnioskiem występuje Wykonawca, jest on zobowiązany dołączyć do wniosku dokumenty, z których będzie wynikać, w jakim zakresie zmiany mają wpływ na koszty wykonania zamówienia, w szczególności: 1) Pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) pracowników realizujących zamówienie, wraz z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją zamówienia oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi – w przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 10 b), lub 2) Pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) pracowników realizujących zamówienie, wraz kwotami składek uiszczanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych/Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w części finansowanej przez Wykonawcę, z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją zamówienia oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi – w przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 10 c). 3) Pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) pracowników realizujących zamówienie, wraz kwotami składek uiszczanych do pracowniczych planów kapitałowych w części finansowanej przez Wykonawcę, z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją zamówienia oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi – w przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 10 d). 10. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 10 c) lub d), jeżeli z wnioskiem występuje Zamawiający jest on uprawniony do zobowiązania Wykonawcy do przedstawienia w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 10 dni roboczych, dokumentów, z których wynikać będzie w jakim zakresie zmiana ma wpływ na koszty wykonania umowy, w tym pisemnych zestawień wynagrodzeń, o których mowa w ust. 9 pkt 2) lub 3). 11. W terminie 10 dni roboczych od dnia przekazania wniosku, o którym mowa w ust. 8, Strona która otrzymała wniosek, przekaże drugiej stronie informację o zakresie, w jakim zatwierdza wniosek oraz wskaże kwotę, o którą wynagrodzenie należne Wykonawcy powinno ulec zmianie, albo informację o niezatwierdzeniu wniosku wraz z uzasadnieniem. 12. W przypadku otrzymania przez Stronę informacji o niezatwierdzeniu wniosku lub częściowym zatwierdzeniu wniosku, Strona ta może ponownie wystąpić z wnioskiem, o którym mowa w ust. 8. W takim przypadku przepisy ust. 9÷13 stosuje się odpowiednio. 13. W przypadku zmiany wartości minimalnego wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na umowę o pracę, wartość umowy wskazana w §2 ust. 1 zostanie zmieniona. 14. Ewentualne zmiany Umowy, o których mowa w ust. 1, zostaną dokonane w formie Aneksu do Umowy. 15. Ponadto Zamawiający ma prawo jednostronnie zobowiązać Wykonawcę do dokonania następujących zmian w przedmiocie Umowy: 1) pominięcie jakichkolwiek usług, 2) wykonanie nieprzewidzianych usług, niezbędnych do zakończenia przedmiotu umowy. 16. Wydane przez Zamawiającego polecenia, o których mowa w ust. 15, nie unieważniają w jakiejkolwiek mierze umowy, ale skutki tych poleceń mogą stanowić podstawę do zmiany – na wniosek Wykonawcy – terminu zakończenia usług, o którym mowa w § 3 ust. 1 oraz zmiany wynagrodzenia zgodnie z postanowieniami § 2 niniejszej umowy. 17. O zmianach teleadresowych i tym podobnych Wykonawca powiadomi pisemnie Zamawiającego. Takie zmiany nie wymagają sporządzenia Aneksu do Umowy. 18. Strony dopuszczają możliwość zmiany albo rezygnacji na etapie realizacji umowy z podmiotów trzecich za pomocą, których Wykonawca wykazał spełnienie warunków udziału w postępowaniu. W takim wypadku Wykonawca będzie zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podmiot trzeci lub Wykonawca samodzielnie, spełnia warunki udziału w postępowaniu w stopniu nie mniejszym niż podmiot trzeci, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym



IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 2019-04-12, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> Polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
do: okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
Nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
Nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

1. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, zgodnie z pkt 10.9 IDW. 2. W przypadku, gdy zostanie wybrana jako najkorzystniejsza oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, Wykonawca przed podpisaniem umowy na wezwanie Zamawiającego przedłoży umowę regulującą współpracę Wykonawców, w której m.in. zostanie określony pełnomocnik uprawniony do kontaktów z Zamawiającym oraz do wystawiania dokumentów związanych z płatnościami. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 93 ust. 1a ustawy Pzp jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


Część nr:
1Nazwa:
węzeł Bożepole Wielkie (z węzłem) – węzeł Luzino (z węzłem) – 10,403 km

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie badań archeologicznych w formie nadzorów w trakcie wykonywania robót ziemnych na całym obszarze inwestycji podzielonej na wymienione wyżej części i polega na wykonaniu: a) badań w formie nadzoru archeologicznego w granicach przedmiotowej inwestycji na całej trasie jej przebiegu; b) interwencyjnych badań wykopaliskowych na stanowisku/ach nowoodkrytych, o łącznej powierzchni do dwóch arów; c) sprawozdania z nadzoru lub sprawozdania i opracowania wyników badań wykopaliskowych jeśli zostały wykonane.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71351914-3,


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach: 30
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Termin wykonania badań wykopaliskowych14,00
Termin wykonania sprawozdania/opracowania14,00
Doświadczenie Kierownika badań12,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:
1. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia – dla każdej Części zamówienia - został zrealizowany w terminie nie dłuższym niż 30 miesięcy od dnia przekazania polecenia rozpoczęcia nadzoru, z zachowaniem terminów pośrednich określonych w punkcie 3. 2. Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia nadzoru archeologicznego od dnia uzyskania od Zamawiającego polecenia o konieczności rozpoczęcia nadzoru nad robotami ziemnymi do dnia zakończenia robót ziemnych, nad którymi będzie sprawowany nadzór archeologiczny. Informację o trwaniu lub zakończeniu robót ziemnych Zamawiający przekaże Wykonawcy drogą elektroniczną. 3. Na okres wykonania zamówienia składają się następujące terminy pośrednie (takie same dla każdej części): a) 7-21 dni (w zależności od oświadczenia Wykonawcy w ofercie) na wykonanie badań wykopaliskowych (w przypadku takiej konieczności) od dnia wydania, na podstawie decyzji konserwatorskiej, polecenia rozpoczęcia badań przez Zamawiającego; b) 1-3 miesiące (w zależności od oświadczenia Wykonawcy w ofercie) na wykonanie sprawozdania/opracowania wyników badań – od dnia podpisania protokołu konserwatorskiego, stwierdzającego zakończenie pełnienia nadzoru w terenie lub protokołu konserwatorskiego o zakończeniu badań. 4. Okres trwania nadzoru archeologicznego w terenie, tj. 30 miesięcy, jest okresem szacunkowym, zależnym od czasu wykonywania robót ziemnych w trakcie realizacji przedmiotowej inwestycji i w związku z tym może ulec wydłużeniu lub skróceniu. 5. Wykonawca jest uprawiony do otrzymania wynagrodzenia tylko za rzeczywistą liczbę dni pełnienia nadzoru, na zasadach określonych w SIWZ oraz w Umowie. 6. W harmonogramie robót budowlanych uwzględniona jest 3-miesięczna przerwa na okres zimowy, trwająca od 15 grudnia do 15 marca. W okresie tym wykonawca robót budowlanych może nie prowadzić żadnych prac i w związku z tym może nie zaistnieć konieczność wykonywania w tym czasie nadzoru archeologicznego. Tym niemniej, jeśli w ww. okresie zimowym roboty ziemne będą prowadzone, nadzór archeologiczny musi być wówczas również wykonywany.


Część nr:
2Nazwa:
węzeł Luzino (bez węzła) – węzeł Szemud (z węzłem) – 10,255 km

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie badań archeologicznych w formie nadzorów w trakcie wykonywania robót ziemnych na całym obszarze inwestycji podzielonej na wymienione wyżej części i polega na wykonaniu: a) badań w formie nadzoru archeologicznego w granicach przedmiotowej inwestycji na całej trasie jej przebiegu; b) interwencyjnych badań wykopaliskowych na stanowisku/ach nowoodkrytych, o łącznej powierzchni do dwóch arów; c) sprawozdania z nadzoru lub sprawozdania i opracowania wyników badań wykopaliskowych jeśli zostały wykonane.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71351914-3,


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach: 30
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Termin wykonania badań wykopaliskowych14,00
Termin wykonania sprawozdania/opracowania14,00
Doświadczenie Kierownika badań12,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:
1. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia – dla każdej Części zamówienia - został zrealizowany w terminie nie dłuższym niż 30 miesięcy od dnia przekazania polecenia rozpoczęcia nadzoru, z zachowaniem terminów pośrednich określonych w punkcie 3. 2. Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia nadzoru archeologicznego od dnia uzyskania od Zamawiającego polecenia o konieczności rozpoczęcia nadzoru nad robotami ziemnymi do dnia zakończenia robót ziemnych, nad którymi będzie sprawowany nadzór archeologiczny. Informację o trwaniu lub zakończeniu robót ziemnych Zamawiający przekaże Wykonawcy drogą elektroniczną. 3. Na okres wykonania zamówienia składają się następujące terminy pośrednie (takie same dla każdej części): a) 7-21 dni (w zależności od oświadczenia Wykonawcy w ofercie) na wykonanie badań wykopaliskowych (w przypadku takiej konieczności) od dnia wydania, na podstawie decyzji konserwatorskiej, polecenia rozpoczęcia badań przez Zamawiającego; b) 1-3 miesiące (w zależności od oświadczenia Wykonawcy w ofercie) na wykonanie sprawozdania/opracowania wyników badań – od dnia podpisania protokołu konserwatorskiego, stwierdzającego zakończenie pełnienia nadzoru w terenie lub protokołu konserwatorskiego o zakończeniu badań. 4. Okres trwania nadzoru archeologicznego w terenie, tj. 30 miesięcy, jest okresem szacunkowym, zależnym od czasu wykonywania robót ziemnych w trakcie realizacji przedmiotowej inwestycji i w związku z tym może ulec wydłużeniu lub skróceniu. 5. Wykonawca jest uprawiony do otrzymania wynagrodzenia tylko za rzeczywistą liczbę dni pełnienia nadzoru, na zasadach określonych w SIWZ oraz w Umowie. 6. W harmonogramie robót budowlanych uwzględniona jest 3-miesięczna przerwa na okres zimowy, trwająca od 15 grudnia do 15 marca. W okresie tym wykonawca robót budowlanych może nie prowadzić żadnych prac i w związku z tym może nie zaistnieć konieczność wykonywania w tym czasie nadzoru archeologicznego. Tym niemniej, jeśli w ww. okresie zimowym roboty ziemne będą prowadzone, nadzór archeologiczny musi być wówczas również wykonywany.


Część nr:
3Nazwa:
węzeł Szemud (bez węzła) – węzeł Gdynia Wielki Kack (z węzłem) – 20,192 km

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie badań archeologicznych w formie nadzorów w trakcie wykonywania robót ziemnych na całym obszarze inwestycji podzielonej na wymienione wyżej części i polega na wykonaniu: a) badań w formie nadzoru archeologicznego w granicach przedmiotowej inwestycji na całej trasie jej przebiegu; b) interwencyjnych badań wykopaliskowych na stanowisku/ach nowoodkrytych, o łącznej powierzchni do dwóch arów; c) sprawozdania z nadzoru lub sprawozdania i opracowania wyników badań wykopaliskowych jeśli zostały wykonane.

2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV):
71351914-3,


3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:

okres w miesiącach: 30
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia:

5) Kryteria oceny ofert:

KryteriumZnaczenie
Cena60,00
Termin wykonania badań wykopaliskowych14,00
Termin wykonania sprawozdania/opracowania14,00
Doświadczenie Kierownika badań12,00


6) INFORMACJE DODATKOWE:
1. Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia – dla każdej Części zamówienia - został zrealizowany w terminie nie dłuższym niż 30 miesięcy od dnia przekazania polecenia rozpoczęcia nadzoru, z zachowaniem terminów pośrednich określonych w punkcie 3. 2. Wykonawca zobowiązuje się do pełnienia nadzoru archeologicznego od dnia uzyskania od Zamawiającego polecenia o konieczności rozpoczęcia nadzoru nad robotami ziemnymi do dnia zakończenia robót ziemnych, nad którymi będzie sprawowany nadzór archeologiczny. Informację o trwaniu lub zakończeniu robót ziemnych Zamawiający przekaże Wykonawcy drogą elektroniczną. 3. Na okres wykonania zamówienia składają się następujące terminy pośrednie (takie same dla każdej części): a) 7-21 dni (w zależności od oświadczenia Wykonawcy w ofercie) na wykonanie badań wykopaliskowych (w przypadku takiej konieczności) od dnia wydania, na podstawie decyzji konserwatorskiej, polecenia rozpoczęcia badań przez Zamawiającego; b) 1-3 miesiące (w zależności od oświadczenia Wykonawcy w ofercie) na wykonanie sprawozdania/opracowania wyników badań – od dnia podpisania protokołu konserwatorskiego, stwierdzającego zakończenie pełnienia nadzoru w terenie lub protokołu konserwatorskiego o zakończeniu badań. 4. Okres trwania nadzoru archeologicznego w terenie, tj. 30 miesięcy, jest okresem szacunkowym, zależnym od czasu wykonywania robót ziemnych w trakcie realizacji przedmiotowej inwestycji i w związku z tym może ulec wydłużeniu lub skróceniu. 5. Wykonawca jest uprawiony do otrzymania wynagrodzenia tylko za rzeczywistą liczbę dni pełnienia nadzoru, na zasadach określonych w SIWZ oraz w Umowie. 6. W harmonogramie robót budowlanych uwzględniona jest 3-miesięczna przerwa na okres zimowy, trwająca od 15 grudnia do 15 marca. W okresie tym wykonawca robót budowlanych może nie prowadzić żadnych prac i w związku z tym może nie zaistnieć konieczność wykonywania w tym czasie nadzoru archeologicznego. Tym niemniej, jeśli w ww. okresie zimowym roboty ziemne będą prowadzone, nadzór archeologiczny musi być wówczas również wykonywany.






Gość
Zamawiający
Ogłoszenie nr 510123386-N-2019 z dnia 18-06-2019 r.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku: NADZÓR ARCHEOLOGICZNY NA OBSZARZE INWESTYCJI ZWIĄZANEJ Z BUDOWĄ DROGI EKSPRESOWEJ S6 SŁUPSK – GDAŃSK NA ODCINKU BOŻEPOLE WIELKIE – POCZĄTEK OBWODNICY TRÓJMIASTA Z PODZIAŁEM NA 3 CZĘŚCI ZAMÓWIENIA

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 533198-N-2019

Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, Krajowy numer identyfikacyjny 17511575000000, ul. ul. Subisława  5, 80-354  Gdańsk, woj. pomorskie, państwo Polska, tel. 585 112 400, e-mail oddzial@gdansk.gddkia.gov.pl, faks 585 112 405.
Adres strony internetowej (url): www.gddkia.gov.pl

I.2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja rządowa centralna
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

NADZÓR ARCHEOLOGICZNY NA OBSZARZE INWESTYCJI ZWIĄZANEJ Z BUDOWĄ DROGI EKSPRESOWEJ S6 SŁUPSK – GDAŃSK NA ODCINKU BOŻEPOLE WIELKIE – POCZĄTEK OBWODNICY TRÓJMIASTA Z PODZIAŁEM NA 3 CZĘŚCI ZAMÓWIENIA

Numer referencyjny
(jeżeli dotyczy):
O.Gd.I-2.2413.3.2019

II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

Część nr 1: węzeł Bożepole Wielkie (z węzłem) – węzeł Luzino (z węzłem) – 10,403 km Część nr 2: węzeł Luzino (bez węzła) – węzeł Szemud (z węzłem) – 10,255 km Część nr 3: węzeł Szemud (bez węzła) – węzeł Gdynia Wielki Kack (z węzłem) – 20,192 km. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie badań archeologicznych w formie nadzorów w trakcie wykonywania robót ziemnych na całym obszarze inwestycji podzielonej na wymienione wyżej części i polega na wykonaniu (dla każdej części): - badań w formie nadzoru archeologicznego w granicach przedmiotowej inwestycji na całej trasie jej przebiegu; - interwencyjnych badań wykopaliskowych na stanowisku/ach nowoodkrytych, o łącznej powierzchni do dwóch arów; - sprawozdania z nadzoru lub sprawozdania i opracowania wyników badań wykopaliskowych jeśli zostały wykonane.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie było podzielone na części:

tak

II.5) Główny Kod CPV:
71351914-3

SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów

nie

III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA

CZĘŚĆ NR:
1   

NAZWA:
węzeł Bożepole Wielkie (z węzłem) – węzeł Luzino (z węzłem) – 10,403 km

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
18/06/2019

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
117000.00

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  2
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  2
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: ARCHEO-POMORZE Agata Janczyńska
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: ul. Ornitologów 9
Kod pocztowy: 80-680
Miejscowość: Gdańsk
Kraj/woj.: pomorskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
100983.00
Oferta z najniższą ceną/kosztem 100983.00
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 125350.00
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


CZĘŚĆ NR:
2   

NAZWA:
węzeł Luzino (bez węzła) – węzeł Szemud (z węzłem) – 10,255 km

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
18/06/2019

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
87750.00

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  1
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  1
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: ARCHEO-POMORZE Agata Janczyńska
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: ul. Ornitologów 9
Kod pocztowy: 80-680
Miejscowość: Gdańsk
Kraj/woj.: pomorskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
64362.21
Oferta z najniższą ceną/kosztem 64362.21
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 64362.21
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


CZĘŚĆ NR:
3   

NAZWA:
węzeł Szemud (bez węzła) – węzeł Gdynia Wielki Kack (z węzłem) – 20,192 km

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
18/06/2019

IV.2) Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
121500.00

Waluta
PLN

IV.3) INFORMACJE O OFERTACH
Liczba otrzymanych ofert:  2
w tym:
liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:  2
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:  0
liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:  0
liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:  0

IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie

Nazwa wykonawcy: ARCHEO-POMORZE Agata Janczyńska
Email wykonawcy:
Adres pocztowy: ul. Ornitologów 9
Kod pocztowy: 80-680
Miejscowość: Gdańsk
Kraj/woj.: pomorskie

Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą:
tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej:
nie
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej:
nie

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
89638.71
Oferta z najniższą ceną/kosztem 89638.71
Oferta z najwyższą ceną/kosztem 192741.00
Waluta: PLN

IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa

Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom
nie

Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:

IV.8) Informacje dodatkowe:


IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ


IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.

IV.9.2) Uzasadnienie wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
 
Copyright © 2010 Urząd Zamówień Publicznych
Adres: ul. Subisława 5, 80-354 Gdańsk
woj. pomorskie
Dane kontaktowe: email: oddzial@gdansk.gddkia.gov.pl
tel: 585 112 400
fax: 585 112 405
Termin składania wniosków lub ofert:
2019-04-11
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 533198-N-2019
ID postępowania Zamawiającego: O.Gd.I-2.2413.3.2019
Data publikacji zamówienia: 2019-04-03
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 840 dni
Wadium: 5500 ZŁ
Szacowana wartość* 183 333 PLN  -  275 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.gddkia.gov.pl
Informacja dostępna pod: www.gddkia.gov.pl
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
71351914-3 Usługi archeologiczne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
węzeł Bożepole Wielkie (z węzłem) – węzeł Luzino (z węzłem) – 10,403 km ARCHEO-POMORZE Agata Janczyńska
Gdańsk
2019-06-17 100 983,00
węzeł Luzino (bez węzła) – węzeł Szemud (z węzłem) – 10,255 km ARCHEO-POMORZE Agata Janczyńska
Gdańsk
2019-06-17 64 362,00
węzeł Szemud (bez węzła) – węzeł Gdynia Wielki Kack (z węzłem) – 20,192 km ARCHEO-POMORZE Agata Janczyńska
Gdańsk
2019-06-17 89 638,00