Wynik przetargu

Adres: Wały Chrobrego 1-2, 70-500 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Dane kontaktowe: email: bzp@am.szczecin.pl
tel: 914 809 400
fax: 914 809 575
Dane zamówienia
ID ogłoszenia wyniku: 10197620160 Data Udzielenia: 2016-04-25
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb postępowania [WR]: Zamówienia z wolnej ręki
Kody CPV
80000000-4 Usługi edukacyjne i szkoleniowe
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Wartość
Usługa realizacji praktyki morskiej na statku Dar Młodzieży BZP - MM/272 - 1/16 Akademia Morska w Gdyni
Gdynia
571 957,00
0,67
Barometr Ryzyka Nadużyć

Raport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego.


Kliknij we wskaźnik by poznać szczegóły

Dane ogłoszenia o wyniku:
Data udzielenia:
2016-04-25
Dotyczy cześci nr:
1
Kody CPV:
800000004
Ilość podmiotów składających się na wykonawcę:
1
Kwota oferty w PLN:
571 958,00 zł
Minimalna złożona oferta:
571 958,00 zł
Ilość złożonych ofert:
1
Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego:
0
Minimalna złożona oferta:
571 958,00 zł
Maksymalna złożona oferta:
571 958,00 zł
TREŚĆ OGŁOSZENIA


Szczecin: Usługa realizacji praktyki morskiej na statku Dar Młodzieży BZP - MM/272 - 1/16


Numer ogłoszenia: 101976 - 2016; data zamieszczenia: 25.04.2016

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Akademia Morska w Szczecinie, ul. Wały Chrobrego 1/2, 70-500 Szczecin, woj. zachodniopomorskie, tel. 91 4809400, faks 91 4809575.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa realizacji praktyki morskiej na statku Dar Młodzieży BZP - MM/272 - 1/16.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa realizacji praktyki morskiej na statku Dar Młodzieży 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia Praktyka morska ma odbyć się na statku szkolnym, dla studentów wydziału nawigacyjnego w zakresie umiejętności marynarskich wraz z obsługą ożaglowania. Jednostka musi być statkiem morskim, zapewniającym realizację praktyki zgodnie z wymaganiami Konwencji STCW (Manila) oraz ustawą o bezpieczeństwie morskim. Statek musi posiadać możliwość jednorazowego zaokrętowania co najmniej 128 osób, ze względu na wielkość grupy kierowanej na praktykę, tj. ok. 128 osób. Grupa 128 studentów wydziału nawigacyjnego nie może zostać podzielona ze względu na realizację praktyki w semestrze i koniecznością przesunięcia terminu zakończenia semestru. Praktykę morską będą odbywać studenci bez wcześniejszego przygotowania praktycznego, bez potwierdzonej znajomości języka angielskiego w zakresie terminologii morskiej, w związku z czym, załoga statku winna posługiwać się językiem polskim (polecenia winny być wydawane w języku polskim ze względu za zachowanie bezpieczeństwa pracy i życia na morzu). Na statku studenci przez cały okres odbywania praktyki muszą mieć zapewnione zakwaterowanie w kabinach studenckich (osobne koje wraz z pościelą) oraz wyżywienie (co najmniej 3 posiłki - śniadanie, obiad, kolacja) jak dla załogi statku. Praktyka morska musi zrealizować następujące cele: -sprawdzenie przydatności studentów do pracy na morzu, -zapoznanie z życiem i pracą na statku, -nauczenie podstawowych umiejętności i zachowań oraz ogólne zaznajomienie z wybranymi zagadnieniami wiedzy zawodowej, -kształtowanie cech osobowych niezbędnych do pracy na morzu. Program praktyki musi być realizowany przez instruktaże, demonstracje, ćwiczenia praktyczne, pełnienie wacht i służbę oraz pracę na statku, w zakresie: -organizacji pracy na statku, -ratownictwa, -ochrony przeciwpożarowej, -marynarskich wacht morskich i służby portowej, -bezpieczeństwa i higieny pracy, -wiedzy okrętowej, -nautyki, -MPDM, -prac obsługowo-konserwacyjnych, -instalacji siłowni okrętowych, -maszyn i urządzeń okrętowych, -elektrotechniki okrętowej, -języka angielskiego. Szczegółowy program praktyki dla wydziału nawigacyjnego stanowi załącznik nr 1 do zaproszenia. Statek musi zapewnić nadzór starszego oficera pokładowego nad realizacja praktyki. Kontrola przebiegu praktyki musi być odnotowywana w Książce praktyk morskich i potwierdzona przez kapitana statku. 3. Przedmiot zamówienia określono poprzez wskazanie obiektywnych cech jakościowych oraz standardów, dla których określenia dopuszcza się wskazanie przykładowych znaków towarowych. 4. Nomenklatura według CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe 5. Wszelkie postanowienia zawarte zostaną w umowie. Wzór umowy stanowi załącznik nr 3 do Zaproszenia..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.00.00.00-4.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
25.04.2016.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Akademia Morska w Gdyni, ul. Morska 81/87, 81-225 Gdynia, kraj/woj. pomorskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 571957,76 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    571957,76


  • Oferta z najniższą ceną:
    571957,76
    / Oferta z najwyższą ceną:
    571957,76


  • Waluta:
    PLN .


ZAŁĄCZNIK I


Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Praktyka morska wg programu kształcenia powinna się odbyć na statku szkolnym Nawigator XXI. Jednakże ze względu na dużą liczbę studentów przyjętych na Wydział Nawigacyjny oraz dobre wyniki sesji nie ma możliwości zrealizowania praktyki na m/s Nawigator XXI dla ok. 128 osób. Dlatego praktykę tę należy zrealizować na innym statku szkolnym. Statek musi posiadać możliwość jednorazowego zaokrętowania co najmniej 128 osób, z racji wielkości grupy kierowanej na praktykę. Ponieważ tę praktykę będą odbywać studenci II TM załoga statku powinna posługiwać się językiem polskim. Ze względu na długość praktyki oraz organizację roku akademickiego grupa musi zrealizować praktykę w jednym terminie. Czas realizacji praktyki, tj. druga połowa sierpnia br. pozwoli na realizację programu studiów przy jednoczesnym zapewnieniu studentom regulaminowego okresu wypoczynku wakacyjnego. Praktyka morska powinna odbyć się na statku żaglowym dla studentów Wydziału Nawigacyjnego w zakresie praktyki działu pokładowego wraz z obsługą ożaglowania i nauką podstawowych umiejętności marynarskich. Jednostka morska musi być statkiem szkolnym, zapewniającym realizację praktyki zgodnie z wymaganiami Konwencji STCW (Manila) oraz Ustawą o Bezpieczeństwie Morskim. Zgodnie ze stanem wiedzy Działu Spraw Morskich i Praktyk statkiem żaglowym spełniającym ww. wymagania dysponuje Akademia Morska w Gdyni.