wykonywanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej
Opis przedmiotu przetargu: wykonywanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej firmy Siemens: rezonans magnetyczny angiograf ultrasonograf - 2 sztuki
Poznań: wykonywanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej
Numer ogłoszenia: 120161 - 2011; data zamieszczenia: 20.04.2011
OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Długa 1/2, 61-848 Poznań, woj. wielkopolskie, tel. 61 8549121, faks 61 8529472 , strona internetowa www.skpp.edu.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wykonywanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
wykonywanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej firmy Siemens: rezonans magnetyczny angiograf ultrasonograf - 2 sztuki.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
50.80.00.00-0, 50.42.10.00-0.
II.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.
SEKCJA III: PROCEDURA
Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki
1. Podstawa prawnaPostępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienie wyboru trybuZgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy, podstawowymi trybami udzielania zamówienia są przetarg nieograniczony oraz przetarg ograniczony. Zamawiający może zaś udzielić zamówienia w trybie negocjacji z ogłoszeniem, dialogu konkurencyjnego, negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki, zapytania o cenę albo licytacji elektronicznej tylko w przypadkach określonych w ustawie. Katalog przesłanek stosowania trybu zamówienia z wolnej ręki zawiera przepis 67 ust. 1 ustawy. Tak jak w przypadku wszystkich trybów niemających charakteru podstawowego, także w przypadku zamówienia z wolnej ręki, zamawiający jest uprawniony zastosować ten tryb jedynie w okolicznościach określonych w ustawie. Zgodnie z jego treścią art. 67 ust. 1. pkt 1 lit. a ustawy zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. W myśl cytowanego wyżej przepisu zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli, usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. W literaturze jako przykład przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze najczęściej wymienia się udzielanie zamówień monopolistom naturalnym, jednakże omawiana przesłanka obejmuje szereg stanów faktycznych. Może np. znaleźć zastosowanie w sytuacji unikatowej technologii, którą dysponuje tylko jeden wykonawca, albo w konieczności kontynuowania standardu urządzeń, którymi dysponuje zamawiający. Ustawa wskazuje przyczyny techniczne przesądzające o możliwości wykonania zamówienia tylko przez jednego wykonawcę. Muszą one mieć charakter zobiektywizowany. Jak wskazywał Sąd Najwyższy pod rządami ustawy o zamówieniach publicznych z 1994 r. przesłanka prawna jedynego wykonawcy, warunkująca dopuszczalność udzielenia tzw. zamówienia z wolnej ręki na podstawie tego przepisu ustawy, ma charakter obiektywny i dotyczy sytuacji faktycznej, w której w danym miejscu i czasie na rynku występuje tylko jeden wykonawca. W analizowanym stanie faktycznym, przedmiot zamówienia może zostać zrealizowany wyłącznie przez wykonawcę, który posiada dostęp do, wprowadzonych przez producenta sprzętu, specjalnych kodów zabezpieczających. Jak wynika z treści pisma Zamawiającego i załączonych do niego dokumentów, Siemens Sp. z o.o. jest autoryzowanym serwisem sprzętu firmy Siemens AG i jako jedyny podmiot w kraju posiada dostęp do ww. kodów. Wykonawca posiada ponadto odpowiednią wiedzę i dysponuje technologią niezbędną do należytego wykonania będących przedmiotem zamówienia usług przeglądów technicznych i konserwacji aparatów medycznych. Tym samym za spełniony należy uznać wymóg z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a p.z.p. Konkludując powyższe ustalenia wskazać należy, iż Zamawiający ma prawo zastosować tryb z wolnej ręki, w celu udzielenia zamówienia publicznego na usługi przeglądów technicznych i konserwacji aparatów medycznych.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Część NR:
1
Nazwa:
wykonywanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej
NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA
Siemens Sp. z o.o., ul. Żupnicza 11, 03-821 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.
Poznań: wykonanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej firmy Siemens rezonans magnatyczny angiograf ultrasonograf -2 szt.
Numer ogłoszenia: 121908 - 2011; data zamieszczenia: 20.05.2011
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 120161 - 2011r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Długa 1/2, 61-848 Poznań, woj. wielkopolskie, tel. 61 8549121, faks 61 8529472.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Podmiot prawa publicznego.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
wykonanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej firmy Siemens rezonans magnatyczny angiograf ultrasonograf -2 szt..
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
wykonanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej firmy Siemens rezonans magnatyczny angiograf ultrasonograf -2 szt..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
50.80.00.00-0, 50.42.10.00-0.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Część NR:
1
Nazwa:
wykonanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej firmy Siemens rezonans magnatyczny angiograf ultrasonograf -2 szt.
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
29.04.2011.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Siemens Sp. z o.o., {Dane ukryte}, 03-821 Warszawa, kraj/woj. mazowieckie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 207130,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
254769,90
Oferta z najniższą ceną:
254769,90
/ Oferta z najwyższą ceną:
0,00
Waluta:
PLN.
ZAŁĄCZNIK I
Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę
1. Podstawa prawnaPostępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.
2. Uzasadnienia wyboru trybuNależy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Zgodnie z art. 10 ust. 1 ustawy, podstawowymi trybami udzielania zamówienia są przetarg nieograniczony oraz przetarg ograniczony. Zamawiający może zaś udzielić zamówienia w trybie negocjacji z ogłoszeniem, dialogu konkurencyjnego, negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki, zapytania o cenę albo licytacji elektronicznej tylko w przypadkach określonych w ustawie. Katalog przesłanek stosowania trybu zamówienia z wolnej ręki zawiera przepis 67 ust. 1 ustawy. Tak jak w przypadku wszystkich trybów niemających charakteru podstawowego, także w przypadku zamówienia z wolnej ręki, zamawiający jest uprawniony zastosować ten tryb jedynie w okolicznościach określonych w ustawie. Zgodnie z jego treścią art. 67 ust. 1. pkt 1 lit. a ustawy zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. W myśl cytowanego wyżej przepisu zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. W literaturze jako przykład przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze najczęściej wymienia się udzielanie zamówień monopolistom naturalnym, jednakże omawiana przesłanka obejmuje szereg stanów faktycznych. Może np. znaleźć zastosowanie w sytuacji unikatowej technologii, którą dysponuje tylko jeden wykonawca, albo w konieczności kontynuowania standardu urządzeń, którymi dysponuje zamawiający. Ustawa wskazuje przyczyny techniczne przesądzające o możliwości wykonania zamówienia tylko przez jednego wykonawcę. Muszą one mieć charakter zobiektywizowany. Jak wskazywał Sąd Najwyższy pod rządami ustawy o zamówieniach publicznych z 1994 r. przesłanka prawna jedynego wykonawcy, warunkująca dopuszczalność udzielenia tzw. zamówienia z wolnej ręki na podstawie tego przepisu ustawy, ma charakter obiektywny i dotyczy sytuacji faktycznej, w której w danym miejscu i czasie na rynku występuje tylko jeden wykonawca. W analizowanym stanie faktycznym, przedmiot zamówienia może zostać zrealizowany wyłącznie przez wykonawcę, który posiada dostęp do, wprowadzonych przez producenta sprzętu, specjalnych kodów zabezpieczających. Jak wynika z treści pisma Zamawiającego i załączonych do niego dokumentów, Siemens Sp. z o.o. jest autoryzowanym serwisem sprzętu firmy Siemens AG i jako jedyny podmiot w kraju posiada dostęp do ww. kodów. Wykonawca posiada ponadto odpowiednią wiedzę i dysponuje technologią niezbędną do należytego wykonania będących przedmiotem zamówienia usług przeglądów technicznych i konserwacji aparatów medycznych. Tym samym za spełniony należy uznać wymóg z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a p.z.p. Z uwagi na powyższe ustalenia wskazać należy, iż Zamawiający ma prawo zastosować tryb z wolnej ręki, w celu udzielenia zamówienia publicznego na usługi przeglądów technicznych i konserwacji aparatów medycznych.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 12016120110 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2011-04-19 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [WR]: | Zamówienia z wolnej ręki |
Czas na realizację: | - |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.skpp.edu.pl |
Informacja dostępna pod: | |
Okres związania ofertą: | 0 dni |
Kody CPV
50421000-2 | Usługi w zakresie napraw i konserwacji sprzętu medycznego | |
50800000-3 | Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
wykonanie przeglądów technicznych i konserwacji aparatury medycznej firmy Siemens rezonans magnatyczny angiograf ultrasonograf -2 szt. | Siemens Sp. z o.o. Warszawa | 2011-05-20 | 254 769,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2011-05-20 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 508000000 504210000 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 254 770,00 zł Minimalna złożona oferta: 254 770,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 254 770,00 zł Maksymalna złożona oferta: 0,00 zł |