Szczecin: Roboty dodatkowe dla zadania pn. Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie


Numer ogłoszenia: 161355 - 2013; data zamieszczenia: 13.08.2013

OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Roboty budowlane

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin, woj. zachodniopomorskie, tel. 91 4800703, faks 91 4800705


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty dodatkowe dla zadania pn. Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Roboty dodatkowe dla zadania pn. Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7.


II.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.

SEKCJA III: PROCEDURA


Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienie wyboru trybu

    Przedmiotem całości inwestycji jest wybudowanie budynku użyteczności publicznej o nazwie Międzywydziałowe Centrum Dydaktyki, o funkcji dydaktyczno-laboratoryjnej na terenie szpitala SPSK-2 przy al. Powstańców Wlkp. 72 w Szczecinie. W ramach zadania Wykonawca zobowiązany był między innymi do:
    rozbiórki istniejących budynków administracyjno-socjalnych oraz zaplecza technicznego PUM,
    budowy niezbędnej infrastruktury technicznej i zagospodarowania terenu,
    Ze względu na specyfikę przedmiotu inwestycji oraz projektowaną funkcjonalność obiektu, jako centrum dydaktyczno-laboratoryjnego dla potrzeb PUM, które miało współpracować ze szpitalem - podjęto decyzję o lokalizacji inwestycji w kompleksie SPSK-2, w miejscu wyburzanych istniejących obiektów (będących w eksploatacji), posadowionych na istniejącym schronie (Schron jako obiekt Obrony Cywilnej był czynnym obiektem).
    Przy opracowywaniu założeń dla inwestycji, sporządzaniu dokumentacji projektowej oraz podczas wykonywania niezbędnych odkrywek oraz inwentaryzacji opierano się między innymi na:
    Ekspertyzie Technicznej Ocena stanu technicznego schronu z maja 2011 roku,
    Projekcie Modernizacji Schronu z października 1983 roku.
    Podczas realizacji inwestycji, Wykonawca napotkał następujące nieprzewidziane istotne utrudnienia uniemożliwiające realizację prac zgodnie z dokumentacja projektową, których nieusunięcie całkowicie wyklucza ukończenie robót objętych zakresem zamówienia podstawowego i zakończenie inwestycji
    1 Po rozbiórkach budynków posadowionych na schronie, demontażu chodników oraz zdjęcia warstwy ziemnej stwierdzono istnienie dylatacji. - Ekspertyza Techniczna z maja 2011 r. oraz Projekt Modernizacji schronu z października 1983 r. nie wykazały dylatacji poprzecznej schronu. Oględziny wewnętrzne, z uwagi na istniejąca zabudowę użytkowanych budynków, uniemożliwiały wykrycie dylatacji. (zabudowa istniejąca w zakresie prac przeznaczona była do całkowitej rozbiórki).
    W związku z tym występuje konieczność wykonania sklamrowania ścian dylatacji.
    2. Dokonanie rozbiórek istniejących budynków na schronie (jak w punkcie 1) i zdjęcie warstwy gruntu wykazało, nieprzewidzianą w dokumentacji archiwalnej i inwentaryzacjach oraz dokumentacji projektowej - pochyłość stropu wzdłuż krótszych boków do 50 cm.
    Wymusza to konieczność zmiany (obniżenia) rzędnej 0 budynku o 30 cm tj. do 23,00 n.p.m., a w konsekwencji wymaga:
    wydłużenia ścian żelbetowych parteru,
    wyrównania powierzchni stropu schronu,
    obniżenia poziomu zagospodarowania terenu o 30 cm, a w konsekwencji wywóz nadmiaru ziemi z otoczenia obiektu, wyburzenia wystających żelbetowych ścian zjazdów do schronu.
    3. Odkrycie istnienia ścian dylatacyjnych (jak w punkcie 1 i 2) wymusza przeprojektowanie ścianek działowych schronu. Powoduje to konieczność wykonania dodatkowych wyburzeń ścian istniejących oraz postawienia nowych, w innej lokalizacji z jednoczesnym wykonaniem wycięć w ścianach żelbetowych nowych otworów na stolarkę drzwiową.
    4. Posiadane dokumentacje i inwentaryzacje wskazywały grubość ścian schronu w wymiarze 2 m, w osiach L i 5. Po wykonaniu wycinek drzew oraz wyburzeń dotychczasowych obiektów i przystąpieniu do wykonania izolacji pionowej schronu na głębokości 0,8 m okazało się, że istniejąca ściana gr 2 m odsadzką poziomą zwiększa się do grubości 3,10 m. Spowodowało to konieczność wykonania dodatkowych, nieprzewidzianych na etapie projektowania, przewiertów instalacyjnych oraz dodatkowego docieplenia termicznego i izolacji przeciwwodnej odsadzki o szerokości 1,10 m. dla wszystkich instalacji i przyłączy.
    W trakcie przewiertów instalacyjnych okazało się, że ścianka ceglana gr. 12 cm tworząca pustkę powietrzną na obwodzie ścian zewnętrznych schronu, nie nadaje się do dalszej eksploatacji i należy ja rozebrać. Po odkryciu ścian zewnętrznych żelbetowych stwierdzono liczne ubytki w strukturze powierzchni z liczne wystającymi prętami pokrytymi korozją. Należy zabezpieczyć pręty przed dalszą korozją (piaskowanie i pokrycie prętów środkami zabezpieczającymi) i uzupełnić konstrukcyjny beton.
    Po dokonanej rozbiórce posadzki schronu, natrafiono na grunt składający się z polepy glinianej z licznymi przewarstwieniami iłów. Części ilaste gruntu były w stanie półpłynnym. W zaistniałej sytuacji koniecznie należy pogłębić podłoże gruntowe o minimum 30 cm z wywiezieniem istniejącego i wymianą go na piasek stabilizowany cementem na całości powierzchni.
    Aby zrealizować niezbędne do ukończenia inwestycji prace Zamawiający zamierza udzielić dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych zamówienie publiczne na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
    1) Zakres robót nie został objęty zamówieniem podstawowym
    Umowa o udzielenie zamówienia podstawowego została zawarta dnia 07 września 2012 roku. Wykonawca zobowiązany był do wykonania Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Przewidywany zakres robót dla zamówienia podstawowego nie był w żadnej części objęty zamówieniem podstawowym.
    2)Wartość nie przekracza 50% wartości zamówienia podstawowego.
    Wartość zamówienia podstawowego wynosi 12 221 044,00 zł brutto, a więc całkowita wartość udzielonych zamówień uzupełniających nie może przekroczyć 6 110 522,00 zł.
    3) Zrealizowanie jest niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego a jego wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej do przewidzenia.
    Aby ukończyć inwestycję niezbędnym jest zlecić Wykonawcy
    Wykonanie sklamrowania ścian dylatacji - zapewnienie równomiernego osiadania obiektu.
    Wyburzenia istniejących ścian działowych schronu, postawienie nowych w innej lokalizacji, wycięcia w ścianach żelbetowych nowych otworów na stolarkę drzwiową. Dostosowanie instalacji elektrycznych i sanitarnych do nowych lokalizacji.
    Wykonanie dodatkowych przewiertów na potrzeby przyłączy i podejść instalacyjnych do budynku na poziomie schronu. Montaż dodatkowego docieplenia termicznego i izolacji przeciwwodnej. Dostosowanie do nowych warunków przepustów wodo i gazoszczelnych.
    Wykonanie pogłębienia podłoża gruntowego o 30 cm z wywiezieniem istniejącego (polepa gliniana z licznymi przewarstwieniami iłów w stanie półpłynnym) i wymianą go na piasek stabilizowany cementem na całości powierzchni.
    Wykonanie zabezpieczeń dla prętów zbrojeniowych schronu przed dalszą korozją (piaskowanie i pokrycie prętów środkami zabezpieczającymi). Wykonanie wszystkich uzupełnień betonowej konstrukcji schronu wraz z jej zabezpieczeniem.
    Wykonanie niwelacji pochyłość stropu wzdłuż krótszych boków do 50 cm schronu. Zmiana (obniżenie) rzędnej 0 budynku o 30 cm tj. do 23,00 n.p.m. Wydłużenie ścian żelbetowych dla poziomu parteru.
    Wyrównanie powierzchni stropu schronu. Obniżenie poziomu zagospodarowania terenu o 30 cm. Wywóz nadmiaru ziemi z otoczenia obiektu. Wykonanie wyburzenia wystających żelbetowych ścian zjazdów do schronu.
    Doprowadzenie do pełnej funkcjonalności obiektu zgodnie z wielobranżowym projektem zamiennym, uwzględniającym konieczne do przeprowadzenia zmiany projektowe, będące konsekwencją, napotkanych podczas realizacji inwestycji, nieprzewidzianych istotnych utrudnień, uniemożliwiających realizacje prac zgodnie z pierwotną dokumentacja projektową. Realizacja wyżej wskazanych prac nie była możliwa do przewidzenia, ponieważ uzyskanie wiedzy o konieczności wykonania przedmiotowych robót oraz o ich zakresie stało się możliwe dopiero w trakcie wykonania zamówienia podstawowego po dokonaniu wyburzeń. Nadto ustalając zakres robót dla tego zamówienia Zamawiający kierował się posiadaną dokumentacją, a w tym Ekspertyzą Techniczną - Ocena stanu technicznego schronu z maja 2011 roku oraz Projektem Modernizacji Schronu z października 1983 roku. Z treści tych dokumentów nie wynikało istnienie tych okoliczności
    Wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego
    Brak możliwości kontynuowania prac w zakresie realizacji umowy podstawowej przed zrealizowaniem robót objętych zamówieniem podstawowym

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


Część NR:
1   

Nazwa:
roboty dodatkowe dla zadania pn. Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie.


NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA

  • CALBUD S.A., ul. Kapitańska 2, 71-602 Szczecin, kraj/woj. zachodniopomorskie.


Szczecin: Roboty dodatkowe dla zadania pn. Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie


Numer ogłoszenia: 170749 - 2013; data zamieszczenia: 27.08.2013

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 161355 - 2013r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin, woj. zachodniopomorskie, tel. 91 4800703, faks 91 4800705.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Roboty dodatkowe dla zadania pn. Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Roboty dodatkowe dla zadania pn. Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


Część NR:
1   


Nazwa:
Roboty dodatkowe dla zadania pn. Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
22.08.2013.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • CALBUD sp. z o.o., {Dane ukryte}, 71-602 Szczecin, kraj/woj. zachodniopomorskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 666556,68 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    971700,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    971700,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    971700,00


  • Waluta:
    PLN.

ZAŁĄCZNIK I


Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Przedmiotem całości inwestycji jest wybudowanie budynku użyteczności publicznej o nazwie Międzywydziałowe Centrum Dydaktyki, o funkcji dydaktyczno-laboratoryjnej na terenie szpitala SPSK-2 przy al. Powstańców Wlkp. 72 w Szczecinie. W ramach zadania Wykonawca zobowiązany był między innymi do: rozbiórki istniejących budynków administracyjno-socjalnych oraz zaplecza technicznego PUM, budowy niezbędnej infrastruktury technicznej i zagospodarowania terenu, Ze względu na specyfikę przedmiotu inwestycji oraz projektowaną funkcjonalność obiektu, jako centrum dydaktyczno-laboratoryjnego dla potrzeb PUM, które miało współpracować ze szpitalem - podjęto decyzję o lokalizacji inwestycji w kompleksie SPSK-2, w miejscu wyburzanych istniejących obiektów (będących w eksploatacji), posadowionych na istniejącym schronie (Schron jako obiekt Obrony Cywilnej był czynnym obiektem). Przy opracowywaniu założeń dla inwestycji, sporządzaniu dokumentacji projektowej oraz podczas wykonywania niezbędnych odkrywek oraz inwentaryzacji opierano się między innymi na: Ekspertyzie Technicznej Ocena stanu technicznego schronu z maja 2011 roku, Projekcie Modernizacji Schronu z października 1983 roku. Podczas realizacji inwestycji, Wykonawca napotkał następujące nieprzewidziane istotne utrudnienia uniemożliwiające realizację prac zgodnie z dokumentacja projektową, których nieusunięcie całkowicie wyklucza ukończenie robót objętych zakresem zamówienia podstawowego i zakończenie inwestycji 1 Po rozbiórkach budynków posadowionych na schronie, demontażu chodników oraz zdjęcia warstwy ziemnej stwierdzono istnienie dylatacji. - Ekspertyza Techniczna z maja 2011 r. oraz Projekt Modernizacji schronu z października 1983 r. nie wykazały dylatacji poprzecznej schronu. Oględziny wewnętrzne, z uwagi na istniejąca zabudowę użytkowanych budynków, uniemożliwiały wykrycie dylatacji. (zabudowa istniejąca w zakresie prac przeznaczona była do całkowitej rozbiórki). W związku z tym występuje konieczność wykonania sklamrowania ścian dylatacji. 2. Dokonanie rozbiórek istniejących budynków na schronie (jak w punkcie 1) i zdjęcie warstwy gruntu wykazało, nieprzewidzianą w dokumentacji archiwalnej i inwentaryzacjach oraz dokumentacji projektowej - pochyłość stropu wzdłuż krótszych boków do 50 cm. Wymusza to konieczność zmiany (obniżenia) rzędnej 0 budynku o 30 cm tj. do 23,00 n.p.m., a w konsekwencji wymaga: wydłużenia ścian żelbetowych parteru, wyrównania powierzchni stropu schronu, obniżenia poziomu zagospodarowania terenu o 30 cm, a w konsekwencji wywóz nadmiaru ziemi z otoczenia obiektu, wyburzenia wystających żelbetowych ścian zjazdów do schronu. 3. Odkrycie istnienia ścian dylatacyjnych (jak w punkcie 1 i 2) wymusza przeprojektowanie ścianek działowych schronu. Powoduje to konieczność wykonania dodatkowych wyburzeń ścian istniejących oraz postawienia nowych, w innej lokalizacji z jednoczesnym wykonaniem wycięć w ścianach żelbetowych nowych otworów na stolarkę drzwiową. 4. Posiadane dokumentacje i inwentaryzacje wskazywały grubość ścian schronu w wymiarze 2 m, w osiach L i 5. Po wykonaniu wycinek drzew oraz wyburzeń dotychczasowych obiektów i przystąpieniu do wykonania izolacji pionowej schronu na głębokości 0,8 m okazało się, że istniejąca ściana gr 2 m odsadzką poziomą zwiększa się do grubości 3,10 m. Spowodowało to konieczność wykonania dodatkowych, nieprzewidzianych na etapie projektowania, przewiertów instalacyjnych oraz dodatkowego docieplenia termicznego i izolacji przeciwwodnej odsadzki o szerokości 1,10 m. dla wszystkich instalacji i przyłączy. W trakcie przewiertów instalacyjnych okazało się, że ścianka ceglana gr. 12 cm tworząca pustkę powietrzną na obwodzie ścian zewnętrznych schronu, nie nadaje się do dalszej eksploatacji i należy ja rozebrać. Po odkryciu ścian zewnętrznych żelbetowych stwierdzono liczne ubytki w strukturze powierzchni z liczne wystającymi prętami pokrytymi korozją. Należy zabezpieczyć pręty przed dalszą korozją (piaskowanie i pokrycie prętów środkami zabezpieczającymi) i uzupełnić konstrukcyjny beton. Po dokonanej rozbiórce posadzki schronu, natrafiono na grunt składający się z polepy glinianej z licznymi przewarstwieniami iłów. Części ilaste gruntu były w stanie półpłynnym. W zaistniałej sytuacji koniecznie należy pogłębić podłoże gruntowe o minimum 30 cm z wywiezieniem istniejącego i wymianą go na piasek stabilizowany cementem na całości powierzchni. Aby zrealizować niezbędne do ukończenia inwestycji prace Zamawiający udzielił dotychczasowemu wykonawcy robót budowlanych zamówienie publiczne na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. 1) Zakres robót nie został objęty zamówieniem podstawowym Umowa o udzielenie zamówienia podstawowego została zawarta dnia 07 września 2012 roku. Wykonawca zobowiązany był do wykonania Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Przewidywany zakres robót dla zamówienia podstawowego nie był w żadnej części objęty zamówieniem podstawowym. 2)Wartość nie przekracza 50% wartości zamówienia podstawowego. Wartość zamówienia podstawowego wynosi 12 221 044,00 zł brutto, a więc całkowita wartość udzielonych zamówień uzupełniających nie może przekroczyć 6 110 522,00 zł. 3) Zrealizowanie jest niezbędne do prawidłowego wykonania zamówienia podstawowego a jego wykonanie stało się konieczne na skutek sytuacji niemożliwej do przewidzenia. Aby ukończyć inwestycję niezbędnym jest zlecić Wykonawcy Wykonanie sklamrowania ścian dylatacji - zapewnienie równomiernego osiadania obiektu. Wyburzenia istniejących ścian działowych schronu, postawienie nowych w innej lokalizacji, wycięcia w ścianach żelbetowych nowych otworów na stolarkę drzwiową. Dostosowanie instalacji elektrycznych i sanitarnych do nowych lokalizacji. Wykonanie dodatkowych przewiertów na potrzeby przyłączy i podejść instalacyjnych do budynku na poziomie schronu. Montaż dodatkowego docieplenia termicznego i izolacji przeciwwodnej. Dostosowanie do nowych warunków przepustów wodo i gazoszczelnych. Wykonanie pogłębienia podłoża gruntowego o 30 cm z wywiezieniem istniejącego (polepa gliniana z licznymi przewarstwieniami iłów w stanie półpłynnym) i wymianą go na piasek stabilizowany cementem na całości powierzchni. Wykonanie zabezpieczeń dla prętów zbrojeniowych schronu przed dalszą korozją (piaskowanie i pokrycie prętów środkami zabezpieczającymi). Wykonanie wszystkich uzupełnień betonowej konstrukcji schronu wraz z jej zabezpieczeniem. Wykonanie niwelacji pochyłość stropu wzdłuż krótszych boków do 50 cm schronu. Zmiana (obniżenie) rzędnej 0 budynku o 30 cm tj. do 23,00 n.p.m. Wydłużenie ścian żelbetowych dla poziomu parteru. Wyrównanie powierzchni stropu schronu. Obniżenie poziomu zagospodarowania terenu o 30 cm. Wywóz nadmiaru ziemi z otoczenia obiektu. Wykonanie wyburzenia wystających żelbetowych ścian zjazdów do schronu. Doprowadzenie do pełnej funkcjonalności obiektu zgodnie z wielobranżowym projektem zamiennym, uwzględniającym konieczne do przeprowadzenia zmiany projektowe, będące konsekwencją, napotkanych podczas realizacji inwestycji, nieprzewidzianych istotnych utrudnień, uniemożliwiających realizacje prac zgodnie z pierwotną dokumentacja projektową. Realizacja wyżej wskazanych prac nie była możliwa do przewidzenia, ponieważ uzyskanie wiedzy o konieczności wykonania przedmiotowych robót oraz o ich zakresie stało się możliwe dopiero w trakcie wykonania zamówienia podstawowego po dokonaniu wyburzeń. Nadto ustalając zakres robót dla tego zamówienia Zamawiający kierował się posiadaną dokumentacją, a w tym Ekspertyzą Techniczną - Ocena stanu technicznego schronu z maja 2011 roku oraz Projektem Modernizacji Schronu z października 1983 roku. Z treści tych dokumentów nie wynikało istnienie tych okoliczności Wykonanie zamówienia podstawowego jest uzależnione od wykonania zamówienia dodatkowego Brak możliwości kontynuowania prac w zakresie realizacji umowy podstawowej przed zrealizowaniem robót objętych zamówieniem podstawowym

Adres: ul. Rybacka 1, 70-204 Szczecin
woj. zachodniopomorskie
Dane kontaktowe: email: przetargi@pum.edu.pl
tel: 91 48 00 779
fax: 91 48 00 769
Termin składania wniosków lub ofert:
- brak -
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 16135520130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-08-12
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [WR]: Zamówienia z wolnej ręki
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia:
Informacja dostępna pod:
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
45000000-7 Roboty budowlane
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Roboty dodatkowe dla zadania pn. Międzywydziałowego Centrum Dydaktyki na terenie SPSK 2 przy al. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie CALBUD sp. z o.o.
Szczecin
2013-08-27 971 700,00