Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania lotniskiem użytku wyłącznego
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiot zamówienia: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania lotniskiem użytku wyłącznego. Kod CPV: Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (CPV 66.51.64.00-4); Zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej - wymagany zakres zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 30.04.2004r. w sprawie wymagań dotyczących ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej użytkowników statków powietrznych, przewoźników i innych przedsiębiorców prowadzących działalność lotniczą - Rozdział 4, par 22 pkt 2. Suma ubezpieczenia: 10000 SDR - lotnisko użytku wyłącznego o kodzie referencyjnym 2. Informacje niezbędne do oceny ryzyka: Stan obecny Lotnisko Krosno o powierzchni ok. 199 ha zlokalizowane w południowo-zachodniej części miasta Krosno w odległości ok. 2,5 km od centrum. Teren lotniska jest własnością miasta Krosna. Lotnisko służy przede wszystkim funkcjom szkoleniowym i sportowym (głównie loty samolotowe, szybowcowe, skoki spadochronowe, modelarstwo lotnicze, sporty balonowe). Jest użytkowane przez Aeroklub Podkarpacki - Szkołę Lotniczą w Krośnie oraz 4 innych użytkowników (ośrodki kształcenia lotniczego, firmy zajmujące się produkcją i serwisem statków powietrznych). Lotnisko posiada pięć pasów startowych o nawierzchni naturalnej, wykorzystywanych do lotów szybowcami i samolotami o maksymalnej masie startowej mniejszej niż 5700 kg. Przeważająca większość operacji wykonywanych z wykorzystaniem lotniska Krosno to loty lokalne (start i lądowanie na tym samym lotnisku) oraz loty krajowe (loty do/z innych lotnisk w Polsce). Lotnisko Krosno nie służy do wykonywania lotów handlowych, czyli lotów związanych z odpłatnym przewozem pasażerów, bagażu, towarów lub poczty. W 2011 r. na lotnisku Krosno wykonanych zostało ok. 7500 operacji lotniczych. 1. Miasto Krosno jest właścicielem terenu lotniska oraz zabudowań lotniskowych (hangary, budynek administracyjno-szkoleniowy i in.). Budynki zostały przekazane Aeroklubowi Podkarpackiemu w drodze umowy najmu. 2. Pozostały teren lotniska, w szczególności pole wzlotów, jest własnością miasta nieobciążoną w chwili obecnej żadną umową. Miasto nie będzie prowadzić obsługi samolotów, przeglądów technicznych i innych czynności związanych z prowadzeniem operacji lotniczych. 3. Cała działalność na lotnisku, wymagająca odpowiednich certyfikatów, będzie prowadzona przez jego użytkowników (Aeroklub Podkarpacki, inne osoby prawne lub fizyczne). W szczególności chodzi tu o prowadzenie szkoleń lotniczych, obsługę i remonty statków powietrznych itp. Miasto nie będzie organizowało własnej szkoły latania ani firmy remontowej.
Krosno: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania lotniskiem użytku wyłącznego
Numer ogłoszenia: 32367 - 2012; data zamieszczenia: 08.02.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Krosno , ul. Lwowska 28a, 38-400 Krosno, woj. podkarpackie, tel. 13 47 43 312, faks 13 47 43 312.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.krosno.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania lotniskiem użytku wyłącznego.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiot zamówienia: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania lotniskiem użytku wyłącznego. Kod CPV: Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (CPV 66.51.64.00-4); Zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej - wymagany zakres zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 30.04.2004r. w sprawie wymagań dotyczących ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej użytkowników statków powietrznych, przewoźników i innych przedsiębiorców prowadzących działalność lotniczą - Rozdział 4, par 22 pkt 2. Suma ubezpieczenia: 10000 SDR - lotnisko użytku wyłącznego o kodzie referencyjnym 2. Informacje niezbędne do oceny ryzyka: Stan obecny Lotnisko Krosno o powierzchni ok. 199 ha zlokalizowane w południowo-zachodniej części miasta Krosno w odległości ok. 2,5 km od centrum. Teren lotniska jest własnością miasta Krosna. Lotnisko służy przede wszystkim funkcjom szkoleniowym i sportowym (głównie loty samolotowe, szybowcowe, skoki spadochronowe, modelarstwo lotnicze, sporty balonowe). Jest użytkowane przez Aeroklub Podkarpacki - Szkołę Lotniczą w Krośnie oraz 4 innych użytkowników (ośrodki kształcenia lotniczego, firmy zajmujące się produkcją i serwisem statków powietrznych). Lotnisko posiada pięć pasów startowych o nawierzchni naturalnej, wykorzystywanych do lotów szybowcami i samolotami o maksymalnej masie startowej mniejszej niż 5700 kg. Przeważająca większość operacji wykonywanych z wykorzystaniem lotniska Krosno to loty lokalne (start i lądowanie na tym samym lotnisku) oraz loty krajowe (loty do/z innych lotnisk w Polsce). Lotnisko Krosno nie służy do wykonywania lotów handlowych, czyli lotów związanych z odpłatnym przewozem pasażerów, bagażu, towarów lub poczty. W 2011 r. na lotnisku Krosno wykonanych zostało ok. 7500 operacji lotniczych. 1. Miasto Krosno jest właścicielem terenu lotniska oraz zabudowań lotniskowych (hangary, budynek administracyjno-szkoleniowy i in.). Budynki zostały przekazane Aeroklubowi Podkarpackiemu w drodze umowy najmu. 2. Pozostały teren lotniska, w szczególności pole wzlotów, jest własnością miasta nieobciążoną w chwili obecnej żadną umową. Miasto nie będzie prowadzić obsługi samolotów, przeglądów technicznych i innych czynności związanych z prowadzeniem operacji lotniczych. 3. Cała działalność na lotnisku, wymagająca odpowiednich certyfikatów, będzie prowadzona przez jego użytkowników (Aeroklub Podkarpacki, inne osoby prawne lub fizyczne). W szczególności chodzi tu o prowadzenie szkoleń lotniczych, obsługę i remonty statków powietrznych itp. Miasto nie będzie organizowało własnej szkoły latania ani firmy remontowej..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających- Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających w rozumieniu art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych w wysokości 30%.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
66.51.64.00-4.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 12.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuO udzielenie niniejszego zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania poprzez wykazanie, że Wykonawca posiada zezwolenie na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej, gdyż ustawy nakładają obowiązek posiadania zezwolenia na podjęcie działalności gospodarczej w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, tj. Wykonawca musi posiadać aktualne na dzień składania ofert zezwolenie na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej wydane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 22 maja 2003r. o działalności ubezpieczeniowej (art. 92 w/w ustawy) lub inne odpowiadające mu zezwolenie, które zostało wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów prawa w zakresie obejmującym przynajmniej następujące zezwolenia / według działów, grup i rodzajów ubezpieczeń działu II Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe załącznika do ustawy z dnia z dnia 22 maja 2003r. o działalności ubezpieczeniowej (Dz. U. 2010 nr 11 poz. 66 z późn. zm.) W przypadku Wykonawców występujących wspólnie ww. warunek zostanie uznany przez Zamawiającego za spełniony, jeżeli posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia udokumentuje ten Wykonawca, który będzie odpowiedzialny za wykonanie tej części zamówienia do realizacji, której wymagane jest posiadanie uprawnień wymaganych powyżej przez Zamawiającego. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu: Zezwolenie do prowadzenia działalności ubezpieczeniowej na terenie Polski w zakresie nie mniejszym niż to wynika z przedmiotu zamówienia.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuO udzielenie niniejszego zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące: sytuacji ekonomicznej i finansowej. Za spełnienie warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej Zamawiający uzna: a) posiadanie pokrycia marginesu wypłacalności środkami własnymi powyżej 100% według stanu na 31 grudnia 2010r., obliczonego według następującego wzoru: wielkość środków własnych / marginesu wypłacalności x 100 %, o którym mowa w ustawie z dnia 22 maja 2003r. o działalności ubezpieczeniowej ( Dz. U. z 2010r. nr 11 poz. 66 z późn. zm.) oraz na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2003r. w sprawie sposobu wyliczenia wysokości marginesu wypłacalności oraz minimalnej wysokości kapitału gwarancyjnego dla działów i grup ubezpieczeń (Dz. U. z 2003r. Nr 211, poz. 2060). Wymagane dane są pozycjami pozabilansowymi jakimi musi wykazać się Wykonawca w sprawozdaniu finansowym, zgodnie z załącznikiem numer 3 do ustawy z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości / Dz. U. 1994 nr 121 poz. 591 z późn. zm./ W celu potwierdzenia spełnienia niniejszego warunku Wykonawca zobowiązany będzie przedłożyć oświadczenie dotyczące pokrycia marginesu wypłacalności środkami własnymi oraz pokrycia rezerw techniczno - ubezpieczeniowych aktywami sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie ww. warunek zostanie uznany przez Zamawiającego za spełniony, jeżeli Wykonawcy ubiegający się wspólnie o zamówienie będą spełniać go łącznie. Powyższy warunek dot. sytuacji ekonomicznej i finansowej jest wspólny dla wszystkich części zamówienia. Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu przedmiotowego zamówienia. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunku dotyczącego sytuacji ekonomicznej i finansowej, o którym mowa w art. 22 ust. 1 pkt. 4 ustawy P.z.p., polega na zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy P.z.p., wymaga się wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa powyżej dotyczącego tego podmiotu. Przedkładane przez Wykonawcę kopie dokumentów dotyczące każdego z tych podmiotów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez te podmioty.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- koncesję, zezwolenie lub licencję
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Pełnomocnictwo: Oferta musi być podpisana przez osobę/osoby wykonawcy uprawnioną/ne do zaciągania zobowiązań w Jego imieniu bądź przez ustanowionego przez nią/nie pełnomocnika/ów. Wykonawcy składający ofertę wspólną są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika. Pełnomocnictwo może dotyczyć zarówno reprezentowania wszystkich wykonawców składających wspólną ofertę w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jak i podpisania w ich imieniu umowy o zamówienie publiczne. Jeżeli pełnomocnictwo upoważnia jedynie do reprezentowania wykonawców w postępowaniu, to przed podpisaniem umowy z Zamawiającym wymagane będzie złożenie umowy, w której określone będą prawa i obowiązki poszczególnych wykonawców. Pełnomocnictwo musi wskazywać pełnomocnika (w tym zakres jego umocowania), a także wskazywać wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Pełnomocnictwo musi być podpisane przez osoby wykonawców składających wspólną ofertę uprawnione do zaciągania zobowiązań w jego imieniu. Pełnomocnictwo, o którym mowa w niniejszym punkcie musi zostać złożone wraz z ofertą w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie. Korespondencja z Zamawiającym oraz rozliczenia z wykonawcami dokonywane będą przez pełnomocnika wskazanego pełnomocnictwem. Podmiot składający ofertę jako uczestnik konsorcjum i jednocześnie składający ofertę samodzielnie lub jako uczestnik innego konsorcjum zostanie potraktowany jako składający dwie oferty i na tej podstawie wszystkie oferty z Jego udziałem zostaną odrzucone. Zasady podpisywania oferty dotyczą wszystkich jej dokumentów (informacji, wykazów, oświadczeń) oraz potwierdzania za zgodność z oryginałem składanych kopii. Dokumenty złożone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniami na język polski. Oświadczenie dotyczące pokrycia marginesu wypłacalności środkami własnymi oraz pokrycia rezerw techniczno - ubezpieczeniowych aktywami sporządzone według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SIWZ.
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający przewiduje możliwość zmiany umowy, która polegać może, w szczególności na: 1. zmianie wysokości sumy ubezpieczenia ( nabywania i zbywania mienia ) / sumy gwarancyjnej 2. likwidacji środków trwałych, czy też inwestycji, 3. zmianie zakresu wykonywanej działalności, w szczególności rodzaju miejsca działalności, 4. rozszerzenie zakresu ubezpieczenia na wniosek Zamawiającego i za zgodą Wykonawcy w przypadku ujawnienia się, bądź powstania nowego ryzyka ubezpieczeniowego nie przewidzianego w SIWZ; 5. zmiany przewidziane w klauzulach zawartych w SIWZ, bądź w opisie przedmiotu zamówienia określone w SIWZ; 6. zmiana zakresu ubezpieczenia wynikająca ze zmian przepisów prawnych. 7. wydłużeniu/skróceniu okresu ochrony ubezpieczeniowej oraz wyrównaniu terminów ubezpieczenia. Warunki zmian: a) inicjowanie zmian - na wniosek wykonawcy lub Zamawiającego, b) uzasadnienie zmian - prawidłowa realizacja przedmiotu umowy, obniżenie kosztów, c) forma zmian - aneks do umowy w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.krosno.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia można odebrać w siedzibie Zamawiającego - pokój nr 312, przy ul. Lwowskiej 28a w Krośnie - III piętro lub przesyłką pocztową.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
16.02.2012 godzina 09:00, miejsce: URZĄD MIASTA W KROŚNIE, ul. Lwowska 28a, 38-400 KROSNO, pokój nr 01 (kancelaria ogólna).
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Sposób porozumiewania się Zamawiającego z wykonawcami 1. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje dotyczące postępowania Zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie, drogą mailową lub faksem. Jeżeli Zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub pocztą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. 2. Powyższe zasady porozumiewania się (tj. faks i e-mail) nie będą miały zastosowania do dokumentów, oświadczeń lub pełnomocnictw składanych w odpowiedzi na wezwanie dokonane przez Zamawiającego w trybie art. 26 ust. 3 Ustawy, ze względu na konieczność zachowania formy tychże oświadczeń lub dokumentów przewidzianej w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817) lub przepisów Kodeksu cywilnego w przypadku pełnomocnictwa. 3. Osobami upoważnionymi do kontaktowania się z wykonawcami w powyższy sposób są: 1) Ze strony Urzędu Miasta Krosna: Małgorzata Wanat - Stanowisko ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Krośnie, ul. Lwowska 28a, w godz. 7.30 do 15.30 - w sprawach formalno - prawnych; 2) Ze strony Brokera Nord Partner sp. z o.o. Oddział w Rzeszowie, ul. Słowackiego 20: Mariusz Stępień - od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 15.00 - w sprawach merytorycznych, Sposób porozumiewania się: a) pisemnie - Krosno, ul. Lwowska 28a, z dopiskiem Zamówienia publiczne b) faksem - nr: 0-13 47 43 312 c) drogą mailową - zp@um.krosno.pl Jeżeli Zamawiający lub wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje faksem lub drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. Termin wykonania zamówienia. Termin realizacji zamówienia: 12 miesięcy liczone od dnia udzielenia ochrony ubezpieczeniowej. Planowany początek udzielania ochrony ubezpieczeniowej 29.02.2012 roku.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Krosno: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania lotniskiem użytku wyłącznego
Numer ogłoszenia: 48885 - 2012; data zamieszczenia: 01.03.2012
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 32367 - 2012r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Krosno, ul. Lwowska 28a, 38-400 Krosno, woj. podkarpackie, tel. 13 47 43 312, faks 13 47 43 312.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania lotniskiem użytku wyłącznego.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiot zamówienia: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania lotniskiem użytku wyłącznego. Kod CPV: Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (CPV 66.51.64.00-4); Zakres ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej - wymagany zakres zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 30.04.2004r. w sprawie wymagań dotyczących ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej użytkowników statków powietrznych, przewoźników i innych przedsiębiorców prowadzących działalność lotniczą - Rozdział 4, par 22 pkt 2. Suma ubezpieczenia: 10000 SDR - lotnisko użytku wyłącznego o kodzie referencyjnym 2. Informacje niezbędne do oceny ryzyka: Stan obecny Lotnisko Krosno o powierzchni ok. 199 ha zlokalizowane w południowo-zachodniej części miasta Krosno w odległości ok. 2,5 km od centrum. Teren lotniska jest własnością miasta Krosna. Lotnisko służy przede wszystkim funkcjom szkoleniowym i sportowym (głównie loty samolotowe, szybowcowe, skoki spadochronowe, modelarstwo lotnicze, sporty balonowe). Jest użytkowane przez Aeroklub Podkarpacki - Szkołę Lotniczą w Krośnie oraz 4 innych użytkowników (ośrodki kształcenia lotniczego, firmy zajmujące się produkcją i serwisem statków powietrznych). Lotnisko posiada pięć pasów startowych o nawierzchni naturalnej, wykorzystywanych do lotów szybowcami i samolotami o maksymalnej masie startowej mniejszej niż 5700 kg. Przeważająca większość operacji wykonywanych z wykorzystaniem lotniska Krosno to loty lokalne (start i lądowanie na tym samym lotnisku) oraz loty krajowe (loty do/z innych lotnisk w Polsce). Lotnisko Krosno nie służy do wykonywania lotów handlowych, czyli lotów związanych z odpłatnym przewozem pasażerów, bagażu, towarów lub poczty. W 2011 r. na lotnisku Krosno wykonanych zostało ok. 7500 operacji lotniczych. 1. Miasto Krosno jest właścicielem terenu lotniska oraz zabudowań lotniskowych (hangary, budynek administracyjno-szkoleniowy i in.). Budynki zostały przekazane Aeroklubowi Podkarpackiemu w drodze umowy najmu. 2. Pozostały teren lotniska, w szczególności pole wzlotów, jest własnością miasta nieobciążoną w chwili obecnej żadną umową. Miasto nie będzie prowadzić obsługi samolotów, przeglądów technicznych i innych czynności związanych z prowadzeniem operacji lotniczych. 3. Cała działalność na lotnisku, wymagająca odpowiednich certyfikatów, będzie prowadzona przez jego użytkowników (Aeroklub Podkarpacki, inne osoby prawne lub fizyczne). W szczególności chodzi tu o prowadzenie szkoleń lotniczych, obsługę i remonty statków powietrznych itp. Miasto nie będzie organizowało własnej szkoły latania ani firmy remontowej.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
66.51.64.00-4.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
27.02.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- PZU S.A., Oddział Regionalny w Lublinie, Pion Klienta Korporacyjnego, {Dane ukryte}, 38-400 Krosno, kraj/woj. podkarpackie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 4065,04 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
6600,00
Oferta z najniższą ceną:
6600,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
6600,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 3236720120 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-02-07 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 12 miesięcy |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.krosno.pl |
Informacja dostępna pod: | Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia można odebrać w siedzibie Zamawiającego - pokój nr 312, przy ul. Lwowskiej 28a w Krośnie - III piętro lub przesyłką pocztową |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
66516400-4 | Usługi ubezpieczenia od ogólnej odpowiedzialności cywilnej |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu zarządzania lotniskiem użytku wyłącznego | PZU S.A., Oddział Regionalny w Lublinie, Pion Klienta Korporacyjnego Krosno | 2012-03-01 | 6 600,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2012-03-01 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 665164004 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 6 600,00 zł Minimalna złożona oferta: 6 600,00 zł Ilość złożonych ofert: 1 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 6 600,00 zł Maksymalna złożona oferta: 6 600,00 zł |