IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Licytacja elektroniczna IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
Informacja na temat wadium
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena brutto za realizację zamówienia | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
http://aukcje.um.warszawa.pl
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
www.wola.waw.pl
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
1. Wykonawca, pobiera ze wskazanej w Ogłoszeniu o przedmiotowej licytacji strony internetowej www.wola.waw.pl „Wzór wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji” wraz z załącznikami. Następnie, w przypadku zainteresowania udziałem w licytacji elektronicznej, składa „Wniosek (…)” wraz z załącznikami w Siedzibie Zamawiającego. Wniosek o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej należy złożyć do dnia 20.03.2019 r. do godz. 09:00. Złożenie „Wniosku (…)” jednocześnie oznacza akceptację warunków licytacji i postanowień wzoru umowy. Zamawiający, po weryfikacji złożonych „Wniosków (…)” oraz oświadczeń i dokumentów, informuje Wykonawców o wyniku kwalifikacji oraz zaprasza do składania ofert (postąpień) wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający przekazuje zakwalifikowanym Wykonawcom, tj. Wykonawcom spełniającym warunki udziału w postępowaniu, zaproszenie do udziału w licytacji elektronicznej. Zaproszenie zostanie przekazane drogą elektroniczną na adres wskazany we „Wniosku (…)”. Treść zaproszenia zawierać będzie adres strony internetowej, na której odbywać się będzie licytacja oraz parametry licytacji elektronicznej takie jak: data i godzina otwarcia, czas trwania i warunki zamknięcia licytacji, cenę wywoławczą, wartość postąpienia minimalnego. 3. Operator platformy aukcyjnej przekazuje zakwalifikowanym przez Zamawiającego Wykonawcom informację o sposobie rejestracji na platformie aukcyjnej. W trakcie rejestracji Wykonawca otrzyma kod dostępu do platformy aukcyjnej. Otrzymany kod dostępu Wykonawca będzie musiał zmienić na nowy - określony przez siebie. 4. Komputer użytkownika powinien spełniać następujące wymagania: 1) posiadać zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 7/ Windows 8/ Windows 10; 2) w przypadku komputerów z systemem operacyjnym Windows 7/Windows8 komputer użytkownika powinien posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową Internet Explorer 10.0 lub nowszą z możliwością obsługi Active X lub przeglądarkę Firefox z obsługą Javy i siłą szyfrowania 128 bit. 3) w przypadku komputerów z systemem operacyjnym Windows 10 komputer użytkownika powinien posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową Internet Explorer 11 z obsługą Active X lub przeglądarkę Firefox z obsługą Javy, siłą szyfrowania 128 bit; 4) zainstalowane na komputerze środowisko uruchomieniowe JAVA 32 bit w wersji 1.8.0_191 lub nowszej, pozwalające na przyjmowanie przez użytkownika sesyjnych plików cookie oraz obsługująca szyfrowanie; 5) posiadać dostęp do Internetu: min. 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe).
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
1. Cena wywoławcza za całość zamówienia wynosi brutto 193.900,00 zł. 2. W trakcie licytacji Wykonawca podaje cenę brutto (z VAT) za wykonanie całego zamówienia. W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim Wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie Wykonawców biorących udział w licytacji, także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. 3. Minimalne postąpienie wynosi 1.000,00 zł. 4. Po zamknięciu licytacji elektronicznej, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, Wykonawca, który został zwycięzcą licytacji elektronicznej ma obowiązek przekazać Zamawiającemu wypełniony formularz cenowy (udostępniony na stronie internetowej Zamawiającego). Ceny jednostkowe w formularzu cenowym mają zostać określone tak, aby łączna cena zamówienia brutto była co najwyżej równa cenie oferty, która wygrała licytację elektroniczną. Wszystkie ceny muszą być wyrażone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
licytacja jednoetapowa Czas trwania: 15 min.
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: Nie
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
2019-03-20 godzina:
09:00:00 Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający przewiduje otwarcie licytacji elektronicznej w dniu 02.04.2019 r. o godzinie 10:00
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
02.04.2019 r. o godz. 10:15, gdy w podstawowym czasie nie zostanie złożona żadna oferta lub, gdy w ciągu 3 min. od złożenia oferty przez jednego z Wykonawców nie zostanie złożona żadna inna oferta, nie wcześniej jednak niż po upływie 15 min od otwarcia licytacji elektronicznej. Ostateczny termin otwarcia licytacji Zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji elektronicznej.
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
U M O W A Nr UD-XVII-WOŚ-B/III/1/5 -11- 2019 - 474 zawarta w dniu ..………………….2019 r. w Warszawie pomiędzy: Miastem Stołecznym Warszawa, Dzielnicą Wola, z siedzibą al. „Solidarności” 90, 01-003 Warszawa, NIP: 525-22-48-481, Regon: 015259640-00184, reprezentowanym przez: 1. ……………………….. – Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, działającego na podstawie udzielonego przez Prezydenta m. st. Warszawy pełnomocnictwa nr ……………… z dnia …………. 2. ……………………….. – Zastępcę Burmistrza Dzielnicy Wola m. st. Warszawy, działającego na podstawie udzielonego przez Prezydenta m. st. Warszawy pełnomocnictwa nr ……………… z dnia …………. zwanym dalej „ZAMAWIAJĄCYM”, a ………………………….…., z siedzibą w ………………………….…… przy………………………, NIP…………………., REGON………………..……, wpisaną do………………………..………….., zwanym dalej „WYKONAWCĄ" reprezentowaną przez: ………………………………………………….. zwanymi dalej łącznie „STRONAMI”, W wyniku rozstrzygniętego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie licytacji elektronicznej zgodnie z art. 74 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986, z późn. zm.), które to zamówienie wpisano do Rejestru Zamówień Publicznych pod numerem ……………./ZP/19 w dniu …………2019 r., została zawarta umowa o następującej treści: § 1 Przedmiot umowy 1. Zamawiający powierza, a Wykonawca zgodnie ze złożoną ofertą (załącznik nr 1) przyjmuje do wykonania prace polegające na realizacji zadania pn. „Likwidacja dzikich wysypisk na obszarze Dzielnicy Wola”. 2. Przedmiot umowy obejmuje: 1) odpady komunalne - w ilości 1900 m³, w tym: odbiór lub zebranie odpadów komunalnych, załadunek ręczny lub mechaniczny wraz z ich wywozem i przekazaniem do unieszkodliwienia; 2) odpady niebezpieczne - w ilości 100 m³, w tym: odbiór lub zebranie odpadów niebezpiecznych, załadunek ręczny lub mechaniczny wraz z ich wywozem i przekazaniem do unieszkodliwienia; 3) odpady organiczne - w ilości 700 m³, w tym: odbiór lub zebranie odpadów organicznych, załadunek ręczny lub mechaniczny wraz z ich wywozem oraz zbieraniem przed przekazaniem do unieszkodliwienia; 4) cięcia sanitarne - w ilości 700 m³ urobku, w tym: wycinkę krzewu albo krzewów rosnących w skupisku o powierzchni do 25 m², wycinkę drzew, których obwód na wysokości 130 cm nie przekracza 50 cm, cięcia sanitarne techniczne drzew i krzewów, zabezpieczenie ran po cięciach wraz z zebraniem, załadunkiem ręcznym lub mechanicznym i wywozem odpadów organicznych i przekazaniem ich do unieszkodliwienia; 5) nieużytki - w ilości 1000 m², w tym: mechaniczne koszenie trawy i chwastów na nieużytkach; 6) odpady budowlane - w ilości 150 m³, w tym: rozbiórkę ręczną lub mechaniczną pozostałości murowanych, metalowych lub drewnianych drobnych obiektów budowlanych o wysokości do 2 metrów, zebranie odpadów budowlanych, załadunek ręczny lub mechaniczny wraz z ich wywozem oraz zbieraniem przed przekazaniem do unieszkodliwienia; 7) plantowanie terenu - w ilości 200 m², w tym: mechaniczne lub ręczne plantowanie ziemi zanieczyszczonej, gracowanie, grabienie; 8) porządkowe - w liczbie 700 rg, w tym: inne nie ujęte wyżej prace porządkowe wg pojawiających się potrzeb (np. ustawianie zapór i palików ograniczających, itp.) wraz z odbiorem odpadów powstałych przy wykonywaniu tych prac wraz z ich transportem oraz zbieraniem przed przekazaniem do unieszkodliwienia; 9) odpady weterynaryjne – w liczbie 20 sztuk padłych zwierząt, w tym: odbiór lub zebranie odpadów oraz załadunek wraz z ich wywozem oraz przekazaniem do unieszkodliwienia, odpady będą zbierane i przekazywane pod kodem 16 81 01* - Odpady wykazujące właściwości niebezpieczne, z grupy odpadów 16 81 - Odpady powstałe w wyniku wypadków i zdarzeń losowych. § 2 Termin realizacji umowy 1. Umowa zostaje zawarta na czas określony, od dnia podpisania umowy tj. od dnia ………………. do dnia 10 grudnia 2019 r., lub do wyczerpania środków finansowych, o których mowa w § 5 ust. 1. 2. Wykonawca najpóźniej w terminie 48 godzin od zgłoszenia Zamawiającego lub służb dyżurnych miasta (§ 3 ust 1. pkt 5) przystąpi do wykonania prac. § 3 Obowiązki Wykonawcy 1. Do obowiązków Wykonawcy należy, w szczególności: 1) wykonanie przedmiotu umowy z należytą starannością i zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi w tym zakresie przepisami szczegółowymi oraz uzgodnieniami z Zamawiającym; 2) zabezpieczenie terenu wykonywanych prac, zgodnie z zasadami bhp; 3) użycie do wykonania przedmiotu umowy własnych materiałów, narzędzi, sprzętu i ludzi lub udostępnionego potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zadania; 4) posiadanie aktualnych zezwoleń na prowadzenie działalności związanej z realizacją przedmiotu umowy; 5) prowadzenie prac w soboty oraz niedziele na zgłoszenie Zamawiającego lub służb dyżurnych miasta; 6) telefoniczne, faksem lub e-mailem zgłoszenie przystąpienia do wykonywania prac osobie wskazanej w § 13 ust. 2 niniejszej umowy; 7) przedstawienie obmiarów prac, sporządzonych w 2 egzemplarzach oraz 2 egzemplarzy kart przekazania odpadu do unieszkodliwienia na składowisku lub kompostowni; 8) wykonanie na koszt własny niezbędnych poprawek i usuwanie usterek w przypadku wadliwie przeprowadzonych prac, w terminie do 5 dni od daty sporządzenia protokołu odbioru; 9) przerywanie prac na żądanie Zamawiającego. 2. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania polisy odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia nie mniejszą niż 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy zł 00/100) przez cały okres trwania umowy, (załącznik nr 2). 3. Wykonawca przyjmuje pełną odpowiedzialność cywilną za wszelkie zawinione przez niego szkody osobiste i majątkowe wobec osób trzecich, które mogą powstać w związku z wykonywaniem niniejszej umowy oraz za roszczenia odszkodowawcze wynikające z prawomocnych orzeczeń sądowych, łącznie z wszelkimi wynikającymi z tego tytułu kosztami, które mogłyby być skierowane do Zamawiającego lub przedsiębiorstw pozostających pod jego kontrolą, osób upoważnionych do ich reprezentacji, pracowników i innych osób działających w imieniu Zamawiającego. 4. Przed przystąpieniem do wykonania zamówienia (tj. w terminie 7 dni od daty zawarcia umowy) Wykonawca jest zobowiązany do podania nazw/imion i nazwisk oraz danych kontaktowych podwykonawców i osób do kontaktu z nimi. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego niezwłocznie o wszelkich zmianach danych, o których mowa w zdaniu pierwszym, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację zamówienia. § 4 Obowiązki Zamawiającego Do obowiązków Zamawiającego należy: 1) zlecenie i odbiór wykonanych prac odpowiednimi protokołami, o których mowa w § 8; 2) każdorazowe zgłoszenie: telefoniczne, faksem lub e-mailem Wykonawcy konieczności wykonania poszczególnych prac ujętych w § 1 ust. 2; 3) przeprowadzenie bieżących kontroli realizowanych prac; 4) sprawdzanie i weryfikacja obmiarów oraz faktur dotyczących realizacji zadania; 5) zapłata wynagrodzenia przysługującego Wykonawcy z tytułu realizacji przedmiotu umowy. § 5 Wynagrodzenie Wykonawcy 1. Za wykonanie przedmiotu umowy określonego w § 1, zgodnie z ofertą Wykonawcy stanowiącą załącznik nr 1 do umowy, Strony ustalają, że wynagrodzenie nie może przekroczyć kwoty: brutto ……..............……zł (słownie: ………………………………………………………….…….). 2. Wykonawca otrzyma wynagrodzenie wyłącznie za prace faktycznie wykonane i odebrane bez zastrzeżeń protokołem odbioru sporządzanym przez Zamawiającego. 3. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1, obejmuje całość kosztów związanych z realizacją przedmiotu umowy, jak również wszystkie inne wydatki nieuwzględnione przez Zamawiającego, a niezbędne do prawidłowego zrealizowania całości przedmiotu umowy określonego w § 1 bez względu na okoliczności i źródło ich powstania. 4. W przypadku nieuwzględnienia przez Wykonawcę wszystkich robót i innych wydatków niezbędnych do zrealizowania przedmiotu umowy określonego w § 1, na warunkach określonych niniejszą umową, powstała różnica jest elementem ryzyka Wykonawcy i nie skutkuje zwiększeniem wynagrodzenia. 5. Dopuszcza się dokonywanie zmian w zakresie przewidywanej liczby odpadów określonych w § 1 ust. 2, w ramach kwoty wynagrodzenia określonej w ust. 1. 6. Wynagrodzenie Wykonawcy nie podlega waloryzacji. § 6 Fakturowanie i rozliczenia 1. Rozliczenie wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie przedmiotu umowy nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionych przez Wykonawcę faktur na koniec każdego miesiąca, na podstawie sporządzanych protokołów odbioru. Ostatnia faktura musi zostać wystawiona najpóźniej do 11 grudnia 2019 r. 2. Wynagrodzenie Wykonawcy płatne będzie na podstawie faktury wystawionej przez Wykonawcę na – Nabywca: Miasto Stołeczne Warszawa, Plac Bankowy 3/5, Warszawa (kod 00-950), NIP 525-22-48-481, Regon 015259640; Odbiorcą faktur będzie Zamawiający tj. Dzielnica Wola m.st. Warszawy, Al. „Solidarności” 90 w Warszawie (kod 01-003). 3. Wykonawca oświadcza, że jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, NIP ………………….………. i jest uprawniony do wystawienia faktury. Należności Wykonawcy z tytułu realizacji umowy płatne będą przelewem na rachunek Wykonawcy …………………..………… wskazany w fakturze, w ciągu 21 dni liczonych od daty dostarczenia do siedziby Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury według zasad ustalonych w ust. 2, na bankowy rachunek rozliczeniowy Wykonawcy, do którego będzie utworzony rachunek VAT. W przypadku wskazania przez Wykonawcę niewłaściwego rachunku bankowego w fakturze, skutkującego zwrotem dokonanej płatności na rachunek Zamawiającego, Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie skutki z tego wynikające, w tym skutki odsetkowe z tytułu nieterminowej płatności faktur. 4. Wynagrodzenie Wykonawcy za wykonane prace będzie realizowane z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności. 5. Wykonawca oświadcza, że wskazany w umowie rachunek bankowy jest rachunkiem rozliczeniowym służącym wyłącznie do celów rozliczeń z tytułu prowadzonej przez niego działalności gospodarczej. *W przypadku, gdy Wykonawca jest osobą prawną zapis ten zostanie usunięty. 6. Za nieterminową zapłatę wynagrodzenia, Wykonawcy przysługują odsetki ustawowe za opóźnienie. 7. Za datę zapłaty faktury Strony uznają dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. 8. Wynagrodzenie płatne ze środków budżetowych m.st. Warszawy zaplanowanych w budżecie na rok 2019: Dział 900, Rozdział 90026, Paragraf 4300 zadanie B/III/1/5. § 7 Zabezpieczenie należytego wykonania umowy 1. Przed podpisaniem umowy Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy zwane dalej Zabezpieczeniem stanowiące 5 % Wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 1, w łącznej wysokości ……………….….. zł (słownie: …………….……………………) w formie…...………………………………….….. 2. Wykonawca ma obowiązek kontynuowania ważności zabezpieczenia przez cały okres obowiązywania umowy. W przypadku nieprzedłużenia lub niewniesienia nowego zabezpieczenia najpóźniej na 30 dni przed upływem terminu ważności dotychczasowego zabezpieczenia wniesionego w innej formie niż w pieniądzu, Zamawiający zmienia formę na zabezpieczenie w pieniądzu, poprzez wypłatę kwoty z dotychczasowego zabezpieczenia. 3. W ramach zabezpieczenia, o którym mowa w ust. 1, ustala się, że 100% wniesionej kwoty będzie stanowiło zabezpieczenie w okresie realizacji przedmiotu umowy i zostanie zwolnione w ciągu 30 dni od dnia wykonania przez Wykonawcę prac i przyjęcia ich przez Zamawiającego, jako należycie wykonanych tj. odebranych w formie protokołu odbioru, o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt 2. 4. Kwota Zabezpieczenia wniesiona w pieniądzu będzie podlegała zwrotowi z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym były one przechowywane, pomniejszonymi o koszty prowadzenia rachunku, prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek Wykonawcy, po należytym wykonaniu zobowiązań umownych, wynikających z niniejszej umowy. § 8 Odbiory 1. Strony ustalają, że odbiór prac odbywać się będzie na podstawie następujących protokołów: 1) wprowadzenia – określającego liczbę zgłoszonych do sprzątania miejsc wraz lokalizacją oraz datą wprowadzenia określającą również czas reakcji Wykonawcy na zgłoszenie (dotyczy § 2 ust. 2) i terminem realizacji prac. Protokół ten stanowi podstawę do sporządzenia obmiarów (faktycznych ilości wykonanych prac) i rozliczenia wykonanych prac; 2) odbioru – sporządzanych po zakończeniu miesiąca, w którym realizowane były prace, przy czym protokół za prace zrealizowane w miesiącu grudniu 2019 r. zostanie sporządzony najpóźniej do dnia 10.12.2019 r.; 3) stanu zaawansowania sporządzanego po dokonaniu odbioru przerwanych prac -odstąpienie od umowy; 2. Ustala się, że Zamawiający dokona odbiorów poszczególnych prac w terminie do 2 dni roboczych od daty zgłoszenia do odbioru przez Wykonawcę. § 9 Kary umowne 1. Zamawiający ma prawo naliczyć Wykonawcy niżej wymienione kary umowne: 1) z tytułu niedotrzymania terminu wykonania prac w wysokości 0,2% wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 1, za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia w realizacji przedmiotu zamówienia, licząc od terminu wykonania prac określonego w każdym protokole wprowadzenia; 2) z tytułu odstąpienia od umowy przez którąkolwiek ze stron, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy w wysokości 20% całkowitego wynagrodzenia umownego brutto, określonego w § 5 ust. 1; 2. Łączna wysokość naliczonych kar umownych nie może przekroczyć 60% wynagrodzenia brutto, określonego w § 5 ust. 1. 3. W przypadku niedokonania zapłaty kar umownych w ciągu 7 dni od daty otrzymania wezwania do ich dobrowolnej zapłaty, Zamawiający będzie uprawniony do potrącania tych kar z bieżących należności Wykonawcy lub pobrania ich z wniesionego Zabezpieczenia bez konieczności wzywania Wykonawcy do ich zapłaty na co Wykonawca wyraża bezwarunkową zgodę. Zapłata kary, jej potrącenie lub pobranie nie zwalnia Wykonawcy z obowiązku zakończenia robót oraz wykonania pozostałych zobowiązań umownych. 4. Postanowienia dotyczące kar umownych nie wyłączają prawa Zamawiającego do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego na zasadach ogólnych, wynikających z Kodeksu cywilnego. 5. Kary umowne mogą podlegać sumowaniu. § 10 Odstąpienie od umowy 1. Zamawiający ma prawo odstąpić od umowy z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, bez wyznaczania dodatkowego terminu w przypadku, gdy: 1) Wykonawcy zostanie cofnięte zezwolenie na prowadzenie działalności związanej z realizacją przedmiotu umowy; 2) Wykonawca bez uzasadnionych przyczyn w terminie dwóch dni od zgłoszenia nie rozpoczął wykonywania prac lub nie kontynuuje ich pomimo wezwania Zamawiającego; 3) Wykonawca nie wykonuje prac zgodnie z umową lub niezgodnie z ustaleniami i uzgodnieniami dokonanymi z Zamawiającym; 4) gdy w stosunku do Wykonawcy otwarto likwidację. 2. W przypadku odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z przyczyn określonych w ust. 1: 1) Wykonawca jest zobowiązany do zapłaty Zamawiającemu kar umownych określonych w § 9 umowy; 2) Wykonawca sporządzi przy udziale Zamawiającego protokół stanu zaawansowania prac na dzień odstąpienia od umowy, o którym mowa w § 8 ust. 1 pkt 3 oraz zabezpieczy na swój koszt przerwane prace w zakresie uzgodnionym przez Strony. 3. Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy, gdy wystąpi istotna zmiana okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili jej zawarcia, lub dalsze wykonywanie umowy może zagrażać istotnemu interesowi bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwu publicznemu, Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni, od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W tym przypadku, Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego mu z tytułu już wykonanej części umowy. 4. Odstąpienie od umowy nastąpi w formie pisemnej i zawierać będzie uzasadnienie pod rygorem nieważności, ze skutkiem na dzień doręczenia. § 11 Klauzule społeczne 1. Zgodnie z art. 29 ust. 3a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r., Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1986, z późn. zm.), Wykonawca lub Podwykonawca zatrudni na podstawie umowy o pracę zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r., Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r. poz. 917, z późn. zm.) osoby realizujące przedmiot zamówienia i wykonujące czynności polegające na porządkowaniu terenów wraz z likwidacją nielegalnych składowisk odpadów na obszarze Dzielnicy Wola m.st. Warszawy. 2. Wykonawca jest zobowiązany przedstawić Zamawiającemu, najpóźniej w ciągu trzech dni od daty podpisania Umowy, oświadczenie wraz z listą osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, wykonujących czynności wskazane w ust. 1, dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, które zawiera co najmniej: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy. 3. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie niezwłocznie udokumentować fakt zatrudnienia osób wskazanych w oświadczeniu. W celu udokumentowania zatrudnienia tych osób Zamawiający może żądać, aby Wykonawca przedłożył Zamawiającemu wskazane poniżej dowody: 1) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie Wykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania; 2) zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy; 3) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób dotyczący ochrony danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. 4. Dopuszcza się zmianę osób, o których mowa w ust. 1, wykonujących czynności związane z realizacją przedmiotu zamówienia. 5. W przypadku wygaśnięcia/rozwiązania stosunku pracy z osobami biorącymi udział przy realizacji zamówienia, Wykonawca lub Podwykonawca jest zobowiązany powiadomić Zamawiającego o tym fakcie (pisemnie, bądź faksem) w terminie do 5 dni, licząc od dnia, w którym nastąpiło rozwiązanie stosunku pracy oraz przedstawi nowe oświadczenie wraz z aktualną listą osób, o której mowa w ust. 2. 6. Do każdej faktury Wykonawca dołączy oświadczenie, że ww. osoby są zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę i Wykonawca nie zalega na ich rzecz z wypłatą należnego wynagrodzenia. 7. W przypadku niezatrudnienia przez Wykonawcę ww. osób na podstawie umowy o pracę (w okresie realizacji umowy) Zamawiający ma prawo żądać (za każdą osobę) kary umownej w wysokości iloczynu kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę wymogu zatrudniania osób na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy oraz liczby miesięcy w okresie realizacji umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu określonego w ust. 1. 8. Wykonawca oświadcza, że wypełnił obowiązek informacyjny względem osób fizycznych skierowanych do realizacji niniejszego zamówienia, o których mowa w ust. 1 i następnych, przewidziany w przepisach art. 13 i 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119 z 4 maja 2016 r., zwane dalej „RODO"), tj. że poinformował osoby skierowane do realizacji niniejszego zamówienia, o którym mowa w ust. 1 i następnych, że ich dane osobowe w zakresie wskazanym w ust. 2 i 3 zostaną udostępnione Zamawiającemu w celu związanym z realizacją niniejszej umowy. § 12 Bezpieczeństwo i ochrona danych osobowych 1. Wykonanie niniejszej umowy nie wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., dalej: RODO), dla których Administratorem Danych Osobowych jest Prezydent m.st. Warszawy. 2. Jednocześnie Zamawiający oświadcza, iż realizuje obowiązki Administratora Danych Osobowych określone w przepisach RODO także w zakresie dotyczącym danych osobowych pracowników Wykonawcy.” § 13 Osoby odpowiedzialne 1. Ze strony Wykonawcy osobą kierującą pracami będzie: ………………………….…………….. tel. …………………………………., mail: ……………..…………………………….……..………. 2. Ze strony Zamawiającego osobą odpowiedzialną za realizację zamówienia będzie Pan Robert Piotr Izmer, tel. 22 44 35 628, mail: pizmer@um.warszawa.pl § 14 Postanowienia końcowe 1. Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z Polityką Bezpieczeństwa Informacji w Urzędzie m.st. Warszawy, stanowiącą załącznik do zarządzenia nr 483/2018 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 20 marca 2018 r. oraz zobowiązuje się do przestrzegania zawartych w tym dokumencie reguł. 2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia w treści umowy wymagają pod rygorem nieważności formy pisemnej w postaci aneksu do umowy podpisanego przez obie Strony. 3. Wszelkie zawiadomienia i korespondencja związana z niniejszą umową powinna być kierowana pod następujące adresy: 1) Zamawiającego – Al. „Solidarności” 90, 01-003 Warszawa; 2) Wykonawcy - ………………………………………………. 4. Strony zobowiązują się do niezwłocznego wzajemnego pisemnego powiadamiania o każdej zmianie ich siedziby lub adresu dla doręczeń korespondencji. W przypadku naruszenia powyższego obowiązku pismo skierowane listem poleconym na ostatni podany adres będzie uznane za doręczone skutecznie z dniem jego zwrotu przez pocztę po dwukrotnym awizowaniu. 5. Nie stanowi zmiany umowy: 1) zmiana adresów Wykonawcy i Zamawiającego, o których mowa w ust. 3; 2) zmiana osób, o których mowa w § 13 ust. 2; 3) zmiana numeru rachunku bankowego Wykonawcy, wskazanego w § 6 ust. 3; 4) utrata mocy lub zmiana aktów prawnych powołanych w treści umowy. W każdym takim przypadku Wykonawca ma obowiązek stosowania się do obowiązujących w danym czasie aktów prawa. 6. Zmiany wskazane w ust. 5 pkt 1, 2, 3 dokonywane są w drodze jednostronnego pisemnego oświadczenia danej Strony i wywołują skutek od dnia doręczenia go drugiej Stronie. 7. Ewentualne spory wynikłe w trakcie realizacji umowy będą rozstrzygane w pierwszej kolejności polubownie, na zasadzie porozumienia Stron. W przypadku braku takiego porozumienia, sporne kwestie rozstrzygane będą przez sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego. 8. Wykonawca nie może dokonać cesji żadnych praw i roszczeń lub przeniesienia obowiązków wynikających z umowy na rzecz osoby trzeciej bez uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego. 9. Umowa podlega prawu polskiemu. 10. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie odpowiednie przepisy prawa, w tym Kodeksu cywilnego i ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Językiem korespondencji, dokumentacji oraz wszelkich kontaktów w sprawach realizacji niniejszej umowy jest język polski. 12. Integralną część niniejszej umowy stanowią jej załączniki. 13. Umowa niniejsza została sporządzona w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, dwa egzemplarze dla Zamawiającego i jeden egzemplarz dla Wykonawcy. Załączniki nr: 1) Oferta Wykonawcy, tj. formularz cenowy 2) Kserokopia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. ZAMAWIAJĄCY WYKONAWCA
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
1. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany będzie wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy stanowiące 5 % wynagrodzenia brutto za wykonanie Przedmiotu Umowy. 2. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru Wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 110 ze zm.). 3. Zabezpieczenie wniesione w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: w Banku Handlowym, Nr 23 1030 1508 0000 0005 5003 6118.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający, przewiduje możliwość istotnych zmian postanowień zawartej umowy. Zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian wskazane są we wzorze umowy. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2019-03-20, godzina:
09:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
Wniosek musi być sporządzony w języku polskim. IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: 1. Osoby uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami. - w zakresie formalno-prawnym: Alina Czajkowska - tel. 22 44-35-683, Anna Serafin Chwała - tel. 22 44-35-684. - w zakresie dotyczącym przedmiotu zamówienia: Robert Piotr Izmer - tel. 22 44-35-628. 2. Zamawiający zwraca się z prośbą o wypełnienie formularza „Informacje dotyczące Wykonawcy do celów sprawozdawczych”, który stanowi Załącznik nr 6 do „Wniosku (…)” 3. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: a) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Prezydent m.st. Warszawy, pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa; b) z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w Urzędzie m.st. Warszawy może się Pan/Pani skontaktować za pomocą adresu, e-mail: iod@um.warszawa.pl ; c) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego; d) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 i 2018), zwana dalej „ustawą Pzp”; e) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 20 października 2015 r. w sprawie klasyfikowania i kwalifikowania dokumentacji, przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych i brakowania dokumentacji niearchiwalnej; f) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; g) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; h) posiada Pani/Pan: − na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; − na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *; − na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO**; − prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; i) nie przysługuje Pani/Panu: − w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; − prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; − na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. * Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. ** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.