PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO na zadaniu pn. ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SĄDU REJONOWEGOW DĘBICY PRZY UL. SŁONECZNEJ 3
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem zamówienia (umowy) jest wykonywanie usługi prowadzenia nadzoru inwestorskiego inwestycji pn. Rozbudowa i przebudowa budynku Sądu Rejonowego w Dębicy przy ul. Słonecznej 3, realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych pn. Rozbudowa i przebudowa budynku Sądu Rejonowego w Dębicy przy ul. Słonecznej 3 na dz. Nr 33/5, 17/6 obr. 1. opracowanej przez GPVT Pracownia Architektoniczna s.c, ul. Pamiątkowa 2/37, 61-512 Poznań. - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia pn. PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO na zadaniu pn. ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SĄDU REJONOWEGOW DĘBICY PRZY UL. SŁONECZNEJ 3
Rzeszów: PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO na zadaniu pn. ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SĄDU REJONOWEGOW DĘBICY PRZY UL. SŁONECZNEJ 3
Numer ogłoszenia: 75314 - 2016; data zamieszczenia: 04.04.2016
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
V | zamówienia publicznego |
zawarcia umowy ramowej | |
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ) |
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Sąd Okręgowy w Rzeszowie , Pl. Śreniawitów 3, 35-959 Rzeszów, woj. podkarpackie, tel. 017 8756200, faks 017 8756299.
Adres strony internetowej zamawiającego:
http://www.rzeszow.so.gov.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO na zadaniu pn. ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SĄDU REJONOWEGOW DĘBICY PRZY UL. SŁONECZNEJ 3.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia (umowy) jest wykonywanie usługi prowadzenia nadzoru inwestorskiego inwestycji pn. Rozbudowa i przebudowa budynku Sądu Rejonowego w Dębicy przy ul. Słonecznej 3, realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych pn. Rozbudowa i przebudowa budynku Sądu Rejonowego w Dębicy przy ul. Słonecznej 3 na dz. Nr 33/5, 17/6 obr. 1. opracowanej przez GPVT Pracownia Architektoniczna s.c, ul. Pamiątkowa 2/37, 61-512 Poznań. - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia pn. PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO na zadaniu pn. ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SĄDU REJONOWEGOW DĘBICY PRZY UL. SŁONECZNEJ 3.
II.1.5)
przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.52.00.00-9.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 36.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
1. Składając ofertę Wykonawca wniesie wadium w wysokości 7 000,00. PLN (słownie: siedem tysięcy złotych ) przed upływem terminu składania ofert.
2.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach (zgodnie z art. 45 ust. 6 pkt 1-5 ustawy Pzp):
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ( j.t. Dz.U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późniejszymi zmianami).
3. Wadium Wykonawca wnosi przed upływem terminu składania ofert ( pkt XV ust.2 SIWZ ).
4. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: 22 1130 1017 0021 1000 8690 0004. z dopiskiem: Wadium , ze wskazaniem Wykonawcy, nazwy postępowania PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO na zadaniu pn. ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SĄDU REJONOWEGOW DĘBICY PRZY UL. SŁONECZNEJ 3, znak sprawy G2512-8/2016. W przypadku wpłaty wadium na rachunek bankowy uważa się, że termin określony w pkt XII ust.3 SIWZ został dotrzymany, jeżeli przed jego upływem zostało uznane konto zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5.W przypadku wniesienia wadium w pozostałych formach, o których mowa w pkt XII ust.2 lit b-e, winny one zawierać w szczególności: określenie przetargu (jego nazwę), nazwę Wykonawcy, określenie Zamawiającego jako beneficjenta, wysokość gwarantowanej kwoty wadium, termin ważności gwarancji (obejmujący okres związania ofertą) oraz zobowiązanie gwaranta do bezwarunkowej i nieodwołalnej wypłaty sumy wadium na pierwsze żądanie (wystąpienie, wniosek, wezwanie) Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4a i art. 46 ust. 5 ustawy Pzp poprzez określenie przypadków zatrzymania wadium lub wskazanie co najmniej przepisów ustawy.
6.Wadium wnoszone w formach, o których mowa w pkt XII ust.5 wykonawca musi złożyć w formie oryginału w Oddziale Gospodarczym Sądu Okręgowego w Rzeszowie, 35-959 Rzeszów Pl.Śreniawitów 3, pok. Nr 250 - II piętro przed upływem terminu składania ofert (pkt XV ust.2 SIWZ ).
7.Inne zapisy w treści gwarancji lub poręczeń (nie wynikające z odrębnych ogólnie obowiązujących przepisów, które winny być wówczas powołane) nie mogą utrudniać Zamawiającemu realizacji swoich praw do zatrzymania wadium wynikających z zapisów ustawy w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp. 8.Wykonawcy, których oferty nie będą zabezpieczone odpowiednią formą wadium, zostaną wykluczeni z postępowania na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 9.Zasady utraty, zwrotu oraz ponownego wnoszenia wadium reguluje art. 46 ustawy Pzp.
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art.22 ust.1 pkt1) ustawy Pzp poprzez złożenie wraz z ofertą w tym zakresie odpowiedniego oświadczenia (zgodnie z załącznikiem Nr 3 do SIWZ) . W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia niniejszy warunek udziału w postępowaniu Wykonawcy mogą spełniać wspólnie w taki sposób , że co najmniej jeden z Wykonawców wchodzących np. w skład Konsorcjum spełnia niniejszy warunek.
Ocena spełniania niniejszego warunku zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczeń wymaganych w postępowaniu(wyszczególnionych odpowiednio w pkt IX niniejszej SIWZ), na zasadzie : spełnia- nie spełnia
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art.22 ust.1 pkt2) ustawy Pzp w następujący sposób:
a)poprzez złożenie wraz z ofertą w tym zakresie odpowiedniego oświadczenia (zgodnie z załącznikiem Nr 3 do SIWZ),
b) poprzez złożenie wraz z ofertą załącznika Nr 9) do SIWZ (zgodnie z jego treścią), w celu wykazania w nim, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: wykonawca wykonał co najmniej dwie usługi nadzoru inwestorskiego w tym jedna w obiekcie użyteczności publicznej, polegające na sprawowaniu nadzoru inwestorskiego w zakresie budowy, rozbudowy, przebudowy lub remontu o wartości nadzoru inwestorskiego nie mniejszej niż 300 000 zł brutto każda (słownie:.trzysta tysięcy złotych brutto każda) ; , wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Uwaga: Przez budynek użyteczności publicznej - zgodnie z par.3 pkt 6 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (j.t. Dz.U.z 2015r., poz.1422) - należy rozumieć budynek przeznaczony na potrzeby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym, oraz inny budynek przeznaczony do wykonywania podobnych funkcji; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny; (Zamawiający dopuszcza inne waluty obce w przeliczeniu na dzień zakończenia robót budowlanych zgodnie z kursem średnim walut obcych ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski).
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia niniejszy warunek udziału w postępowaniu Wykonawcy mogą spełniać wspólnie w taki sposób , że co najmniej jeden z Wykonawców wchodzących np. w skład Konsorcjum spełnia niniejszy warunek Ocena spełniania niniejszego warunku zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczeń i dokumentów wymaganych w postępowaniu (wyszczególnionych odpowiednio w pkt IX niniejszej SIWZ), na zasadzie: spełnia- nie spełnia Ocena spełnienia tego warunku przez Wykonawcę powołującego się na zasoby innych podmiotów dokonana będzie w takim samym zakresie jaki jest wymagany dla Wykonawcy.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art.22 ust.1 pkt3) ustawy Pzp poprzez złożenie wraz z ofertą w tym zakresie odpowiedniego oświadczenia (zgodnie z załącznikiem Nr 3 do SIWZ) . W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia niniejszy warunek udziału w postępowaniu Wykonawcy mogą spełniać wspólnie w taki sposób , że co najmniej jeden z Wykonawców wchodzących np. w skład Konsorcjum spełnia niniejszy warunek Ocena spełniania niniejszego warunku zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczeń wymaganych w postępowaniu(wyszczególnionych odpowiednio w pkt IX niniejszej SIWZ), na zasadzie : spełnia- nie spełnia
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust.1 pkt3) ustawy Pzp w następujący sposób:
a)poprzez złożenie wraz z ofertą w tym zakresie odpowiedniego oświadczenia (zgodnie z załącznikiem Nr 3 do SIWZ),
b) poprzez złożenie wraz z ofertą załącznika Nr 5 do SIWZ (zgodnie z jego treścią), w celu wykazania w nim, że Wykonawca dysponuje zespołem inspektorów nadzoru inwestorskiego (posiadających odpowiednie niżej wymagane doświadczenie, uprawnienia i kwalifikacje zawodowe, potwierdzające posiadanie przygotowania zawodowego do wykonania nadzoru inwestorskiego) w co najmniej następującym składzie osobowym:
1)jedną osobą, zdolną do wykonania niniejszego zamówienia, która będzie pełnić przy realizacji zamówienia funkcję inspektora nadzoru (Koordynatora zespołu inspektorów nadzoru), posiadającego min. 5 -letnie doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru i posiadającego: -ukończone studia drugiego stopnia lub pierwszego stopnia na kierunku odpowiednim dla danej niżej wymienionej specjalności i -uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub równoważne,
2) jedną osobą, zdolną do wykonania niniejszego zamówienia, która będzie pełnić przy realizacji zamówienia funkcję inspektora nadzoru, posiadającego : -ukończone studia drugiego stopnia lub pierwszego stopnia na kierunku odpowiednim dla danej niżej wymienionej specjalności i -uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub równoważne,
3) jedną osobą, zdolną do wykonania niniejszego zamówienia, która będzie pełnić przy realizacji zamówienia funkcję inspektora nadzoru, posiadającego : -ukończone studia drugiego stopnia lub pierwszego stopnia na kierunku odpowiednim dla danej niżej wymienionej specjalności i -uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub równoważne,
4) jedną osobą, zdolną do wykonania niniejszego zamówienia, która będzie pełnić przy realizacji zamówienia funkcję inspektora nadzoru, posiadającego : -ukończone studia drugiego stopnia lub pierwszego stopnia na kierunku odpowiednim dla danej niżej wymienionej specjalności ) i -uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych
5) jedną osobą, zdolną do wykonania niniejszego zamówienia, która będzie pełnić przy realizacji zamówienia funkcję inspektora nadzoru, posiadającego : -ukończone studia drugiego stopnia lub pierwszego stopnia na kierunku odpowiednim dla danej niżej wymienionej specjalności i -uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej lub równoważne.
Wymienione powyżej w pkt. b) uprawnienia budowlane muszą być stwierdzone decyzją (wydaną przez organ samorządu zawodowego ), odpowiadające wymaganiom określonym w ustawie z dnia 7 lipca 1994r. - Prawo budowlane (j.t. Dz.U.2013.1409 z pozn. zm.)- zwaną dalej ustawą PB lub odpowiadające im - ważne w myśl art. 104 ustawy PB - uprawnienia budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Ponadto zgodnie z Art. 12a ustawy Prawo Budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w Art. 12 ust.1 ustawy PB mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych przepisami odrębnymi. Osoba taka musi posiadać odpowiednią decyzję o uznaniu tych kwalifikacji zawodowych na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Poza w.w. wymaganiami osoba, która będzie pełnić funkcję określone powyżej w pkt b) musi być wpisana, w drodze decyzji do centralnego rejestru, o którym mowa w art. 88a ust.1 pkt 3 lit.a ustawy PB (chyba, że przepisy obowiązujące w tym względzie stanowią inaczej), oraz - zgodnie z odrębnymi przepisami - wpisana na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego (wpis potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez tę izbę, z określonym w nim terminem ważności).
UWAGA: Zamawiający dopuszcza połączenie wyżej wskazanych funkcji w zakresie uprawnień co do osoby inspektora nadzoru (Koordynatora zespołu inspektorów nadzoru) oraz odpowiednio poszczególnych pozostałych inspektorów nadzoru (zgodnie z wymaganiami Prawa budowlanego) . W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia niniejszy warunek udziału w postępowaniu Wykonawcy mogą spełniać wspólnie w taki sposób , że co najmniej jeden z Wykonawców wchodzących np. w skład Konsorcjum spełnia niniejszy warunek Ocena spełniania niniejszego warunku zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczeń i dokumentów wymaganych w postępowaniu(wyszczególnionych odpowiednio w pkt IX niniejszej SIWZ), na zasadzie : spełnia- nie spełnia Ocena spełnienia tego warunku przez Wykonawcę powołującego się na zasoby innych podmiotów dokonana będzie w takim samym zakresie jaki jest wymagany dla Wykonawcy.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający wymaga, aby Wykonawca wykazał spełnianie warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 22 ust.1 pkt4) ustawy Pzp w następujący sposób:
a)poprzez złożenie wraz z ofertą w tym zakresie odpowiedniego oświadczenia (zgodnie z załącznikiem Nr 3 do SIWZ),
b) poprzez złożenie wraz z ofertą opłaconej polisy - a w przypadku jej braku - innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości minimum 200 000 zł.
(Zamawiający dopuszcza inne waluty obce w przeliczeniu na dzień wszczęcia postępowania (jest to data zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych) zgodnie z kursem średnim walut obcych ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia niniejszy warunek udziału w postępowaniu Wykonawcy mogą spełniać wspólnie w taki sposób, że co najmniej jeden z Wykonawców wchodzących np. w skład Konsorcjum spełnia niniejszy warunek. Ocena spełniania niniejszego warunku zostanie dokonana przez Zamawiającego na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą oświadczeń i dokumentów wymaganych w postępowaniu (wyszczególnionych odpowiednio w pkt IX niniejszej SIWZ), na zasadzie : spełnia - nie spełnia. Ocena spełnienia tego warunku przez Wykonawcę powołującego się na zasoby innych podmiotów dokonana będzie w takim samym zakresie jaki jest wymagany dla Wykonawcy.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
- 1 - Cena - 95
- 2 - Termin płatności - 5
IV.2.2)
przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona: |
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Strony przewidują możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej Umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w zakresie : 1. Zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, o którym mowa w § 7 ust. 1 umowy: 1.1. w/w zmiana wynagrodzenia może nastąpić w przypadku: 1) zmiany stawki podatku od towarów i usług, 2) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne 4) zmiany obowiązku podatkowego Wykonawcy powstałego po dacie złożenia oferty, czego pomimo dołożenia należytej staranności nie można było przewidzieć, - na zasadach i w sposób określony w ust.1 pkt 1.2 - pkt.1.12, jeżeli zmiany te z ust.1 pkt.1.1 ppkt. 1-4 niniejszego paragrafu będą miały wpływ na koszty wykonania Umowy (zamówienia) przez wykonawcę. 5) zmiany przez Zamawiającego zakresu realizowanego Przedmiotu Umowy i w związku z tym wynagrodzenia Wykonawcy, w przypadku gdy konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy tzn w sytuacji: a) zmian Budżetu Państwa skutkujących zwiększeniem lub zmniejszeniem środków finansowych które Zamawiający może przeznaczyć na finansowanie realizacji Przedmiotu Umowy, b) zmiany zatwierdzonego programu funkcjonalno-użytkowego dla Sądu Rejonowego w Dębicy, c) zmiany ZZK Inwestycji dot. S.R. Dębica, d) zmiany dokumentacji projektowej, e) zmiany Specyfikacji technicznej Wykonania i odbioru robót budowlanych, f) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub wynikających z prawomocnych orzeczeń lub ostatecznych aktów administracyjnych właściwych organów - w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne w celu dostosowania postanowień Umowy do zaistniałego stanu faktycznego lub prawnego. Zmiana wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zaistnienia okoliczności opisanych w ust. 1. pkt. 1.1. ppkt. 5 nastąpi proporcjonalnie do zmiany zakresu realizowanego Przedmiotu Umowy. Zmiana zakresu Przedmiotu Umowy może skutkować również zmianą terminu realizacji umowy ( określonego w § 2 ) o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany. Zamawiający niezwłocznie poinformuje Wykonawcę o wystąpieniu okoliczności powodującej zmianę. 1.2. Zmiana wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zaistnienia przesłanki, o której mowa w ust.1. pkt 1.1. ppkt 1, będzie odnosić się wyłącznie do części przedmiotu Umowy zrealizowanej, zgodnie z terminami ustalonymi Umową, po dniu wejścia w życie przepisów zmieniających stawkę podatku od towarów i usług oraz wyłącznie do części przedmiotu Umowy, do której zastosowanie znajdzie zmiana stawki podatku od towarów i usług. 1.3. W przypadku zmiany, o której mowa w ust.1 pkt 1.1. ppkt 1, wartość wynagrodzenia netto nie zmieni się, a wartość wynagrodzenia brutto zostanie wyliczona na podstawie nowych przepisów. 1.4. Zmiana wysokości wynagrodzenia w przypadku zaistnienia przesłanki, o której mowa w ust.1 pkt 1.1. ppkt 2 lub ppkt 3, będzie obejmować wyłącznie część wynagrodzenia należnego Wykonawcy, w odniesieniu do której nastąpiła zmiana wysokości kosztów wykonania Umowy przez Wykonawcę w związku z wejściem w życie przepisów odpowiednio zmieniających wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę lub dokonujących zmian w zakresie zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub w zakresie wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne. 1.5. W przypadku zmiany, o której mowa w ust.1 pkt 1.1. ppkt 2, wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą wzrostowi kosztu Wykonawcy w związku ze zwiększeniem wysokości wynagrodzeń Pracowników świadczących pracę bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy - do wysokości aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę, z uwzględnieniem wszystkich obciążeń publicznoprawnych od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia. Kwota odpowiadająca wzrostowi kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia Pracowników świadczących pracę, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy. 1.6. W przypadku zmiany, o której mowa w ust.1 pkt 1.1. ppkt 3, wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o kwotę odpowiadającą zmianie kosztu Wykonawcy ponoszonego w związku z wypłatą wynagrodzenia Pracownikom świadczącym pracę bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy. Kwota odpowiadająca zmianie kosztu Wykonawcy będzie odnosić się wyłącznie do części wynagrodzenia Pracowników Świadczących pracę, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, odpowiadającej zakresowi, w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy. 1.7. W celu zawarcia aneksu, o którym mowa w ust. 7 w zakresie zmian z ust.1 niniejszego paragrafu, każda ze Stron może wystąpić do drugiej Strony z wnioskiem o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, wraz z uzasadnieniem zawierającym w szczególności szczegółowe wyliczenie całkowitej kwoty, o jaką wynagrodzenie Wykonawcy powinno ulec zmianie, oraz wskazaniem daty, od której nastąpiła bądź nastąpi zmiana wysokości kosztów wykonania Umowy uzasadniająca zmianę wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 1.8. W przypadku zmian, o których mowa w ust. 1 pkt 1.1. ppkt 2 lub ppkt 3, jeżeli z wnioskiem z ust. 1 pkt 1.7. ,występuje Wykonawca, jest on zobowiązany dołączyć do wniosku dokumenty, z których będzie wynikać, w jakim zakresie zmiany te mają wpływ na koszty wykonania Umowy, w szczególności: 1) pisemne zestawienie wynagrodzeń (zarówno przed jak i po zmianie) Pracowników świadczących pracę, wraz z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi - w przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1pkt 1.1 ppkt 2 lub 2) pisemne zestawienie wynagrodzeń Pracowników świadczących pracę (zarówno przed jak i po zmianie), wraz z kwotami składek uiszczanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych/Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w części finansowanej przez Wykonawcę, z określeniem zakresu (części etatu), w jakim wykonują oni prace bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu Umowy oraz części wynagrodzenia odpowiadającej temu zakresowi - w przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 1.1 ppkt 3. 1.9. W przypadku zmiany, o której mowa w ust. 1 pkt 1.1. ppkt 3, jeżeli z wnioskiem z ust. 1 pkt 1.7. występuje Zamawiający, jest on uprawniony do zobowiązania Wykonawcy do przedstawienia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni roboczych, dokumentów, z których będzie wynikać w jakim zakresie zmiana ta ma wpływ na koszty wykonania Umowy, w tym pisemnego zestawienia wynagrodzeń, o którym mowa w ust. 1 pkt 1.8. ppkt 2. 1.10. W terminie 10 dni roboczych od dnia przekazania wniosku, o którym mowa w ust. 1 pkt 1.7., Strona, która otrzymała wniosek, przekaże drugiej Stronie informację o zakresie, w jakim zatwierdza wniosek oraz wskaże kwotę, o którą wynagrodzenie należne Wykonawcy powinno ulec zmianie, albo informację o niezatwierdzeniu wniosku wraz z uzasadnieniem. 1.11. W przypadku otrzymania przez Stronę informacji o niezatwierdzeniu wniosku z ust. 1 pkt 1.7. lub częściowym zatwierdzeniu wniosku, Strona ta może ponownie wystąpić z wnioskiem, o którym mowa w ust.1 pkt 1. 7. W takim przypadku przepisy ust.1 pkt 1. 8 - pkt 1.10. oraz pkt 1.12. stosuje się odpowiednio. 1.12. Zawarcie aneksu nastąpi nie później niż w terminie 10 dni roboczych od dnia zatwierdzenia wniosku o dokonanie zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, o którym mowa w ust. 1 pkt 1.10. 2. Zmiany osób funkcyjnych wskazanych w ofercie, biorących udział w realizacji zamówienia w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich jak: śmierć, choroba, ustanie stosunku pracy, zmiana zakresu obowiązków, rezygnacja z dalszego udziału w realizacji zamówienia, nienależyte wykonywanie obowiązków - pod warunkiem zapewnienia zastępców posiadających kwalifikacje wymagane w SIWZ. Kwalifikacje te muszą potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, w zakresie opisu warunku dotyczącego dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. W powyższej sytuacji w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowana osoba funkcyjna spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Niniejsza zmiana może spowodować zmniejszenie wynagrodzenia umownego, ale nie może spowodować wzrostu wynagrodzenia umownego, określonego w § 7 umowy. 3. Zmiany albo rezygnacji z podwykonawcy, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy pzp, - pod warunkiem, że wykonawca wykaże zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Niniejsza zmiana może spowodować zmniejszenie wynagrodzenia umownego, ale nie może spowodować wzrostu wynagrodzenia umownego, określonego w § 7 umowy. 4. Zmiany terminu realizacji umowy, określonego w § 2 umowy w sytuacji zmiany terminu zakończenia robót budowlanych, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski w następujących okolicznościach: a) jeżeli przyczyny, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu zakończenia robót będą następstwem konieczności zmian dokumentacji projektowej w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie Terminu zakończenia robót budowlanych. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, b) gdy wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prawidłowe wykonanie robót budowlanych, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski, w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej: umową o roboty budowlane, normami lub innymi przepisami, wymagającej konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, c) gdy wystąpi konieczność wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy o roboty budowlane, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski ze względu na zasady wiedzy technicznej, oraz udzielenia zamówień dodatkowych, które wstrzymują lub opóźniają realizację robót budowlanych, wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, d) wystąpią opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organy administracji państwowej ( również w stosunku do robót budowlanych, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski), które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, e) gdy wystąpią opóźnienia w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp., do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa ( również w stosunku do robót budowlanych, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski), jeżeli opóźnienie nie wynika z winy Wykonawcy i przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. decyzje powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, f) jeżeli wystąpi brak możliwości wykonywania robót budowlanych, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski z powodu nie dopuszczania do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, g) wystąpienia Siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu Umowy lub jego części ( również w stosunku do robót budowlanych, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski)zgodnie z jej postanowieniami. Jako siłę wyższą rozumie się wystąpienie zdarzenia nadzwyczajnego, zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia, którego nie dało się uniknąć nawet przy zachowaniu najwyższej staranności, a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie jego zobowiązania w całości lub części. W razie wystąpienia siły wyższej Strony Umowy zobowiązane są dołożyć wszelkich starań w celu ograniczenia do minimum opóźnienia w wykonywaniu swoich zobowiązań Umownych, powstałego na skutek działania siły wyższej. h) konieczności zrealizowania robót budowlanych, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych spowodowanych obowiązywaniem nowych lub/i zmienionych regulacji prawnych lub wytycznych Ministerstwa Sprawiedliwości wprowadzonych w życie i koniecznych do stosowania po dacie zawarcia umowy o roboty budowlane wywołujących potrzebę zmiany umowy wraz ze skutkami wprowadzenia takiej zmiany. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, 5. Zmiany umowy o roboty budowlane, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu Umowy w następujących sytuacjach: a) gdy wystąpi konieczność wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania przedmiotu Umowy o roboty budowlane ze względu na zasady wiedzy technicznej, oraz udzielenia zamówień dodatkowych czy wystąpienie niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, b) gdy nastąpi konieczność zrealizowania jakiejkolwiek części robót budowlanych, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski, przy zastosowaniu odmiennych rozwiązań technicznych lub technologicznych, niż wskazane w Dokumentacji projektowej, a wynikających ze stwierdzonych Wad tej Dokumentacji lub zmiany stanu prawnego w oparciu, o który je przygotowano, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu Umowy. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, c) konieczności realizacji robót budowlanych, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski, wynikających z wprowadzenia w Dokumentacji projektowej zmian uznanych za nieistotne odstępstwo od projektu budowlanego, wynikających z art. 36a ust. 1 Prawo Budowlane. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, d) wystąpienia warunków geologicznych, geotechnicznych lub hydrologicznych odbiegających w sposób istotny od przyjętych w Dokumentacji projektowej, rozpoznania terenu w zakresie znalezisk archeologicznych, występowania niewybuchów lub niewypałów, które mogą skutkować w świetle dotychczasowych założeń niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem przedmiotu Umowy o roboty budowlane, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski,. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, e) wystąpienia warunków zagospodarowania terenu w zakresie umowy o roboty budowlane, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski, odbiegających w sposób istotny od przyjętych w Dokumentacji projektowej, w szczególności napotkania niezinwentaryzowanych lub błędnie zinwentaryzowanych sieci, instalacji lub innych obiektów budowlanych. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, f) konieczności zrealizowania przedmiotu Umowy o roboty budowlane, których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski, przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych spowodowanych obowiązywaniem nowych lub/i zmienionych regulacji prawnych lub wytycznych Ministerstwa Sprawiedliwości wprowadzonych w życie i koniecznych do stosowania po dacie zawarcia umowy o roboty budowlane wywołujących potrzebę zmiany umowy o roboty budowlane których zakres będzie obejmował nadzór inwestorski, wraz ze skutkami wprowadzenia takiej zmiany. W takiej sytuacji termin realizacji umowy może być przedłużony o czas trwania przyczyny powodującej konieczność takiej zmiany, 6. Zmiany części zamówienia, którą Wykonawca powierzy do wykonania podwykonawcom - w sytuacji niemożliwej do przewidzenia w chwili składania oferty. Powyższe zmiany wymienione w ust. 2 - ust. 6 niniejszego paragrafu mogą spowodować zmniejszenie wynagrodzenia umownego, ale nie mogą spowodować wzrostu wynagrodzenia umownego, określonego w § 7 umowy. 7. Powyższe zmiany z ust.1 - ust. 6 niniejszego paragrafu Umowy inicjowane są na pisemny wniosek jednej ze stron. Wniosek w sprawie proponowanej zmiany musi zawierać co najmniej: - opis zmiany - uzasadnienie zmiany wraz z załączeniem odpowiednich oświadczeń lub/i dokumentów potwierdzających celowość, konieczność lub/i prawidłowość takiej zmiany - czas wykonania zmiany oraz jej wpływ na termin realizacji robót czy zmianę wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy, o którym mowa w § 7 umowy. Wszelkie zmiany Umowy wymagają zgody obu stron i muszą być dokonywane przez umocowanych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy w formie pisemnej w drodze aneksu do Umowy, podpisanego przez Zamawiającego i Wykonawcę pod rygorem
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
http://www.rzeszow.so.gov.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Sąd Okręgowy w Rzeszowie, Oddział Gospodarczy, Pl. Śreniawitów 3, 35-959 Rzeszów.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
14.04.2016 godzina 11:00, miejsce: Sąd Okręgowy w Rzeszowie, Oddział Gospodarczy, pokój nr 250 (II piętro)
35-959 Rzeszów, Pl. Śreniawitów 3,.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Rzeszów: PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO na zadaniu pn. ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SĄDU REJONOWEGOW DĘBICY PRZY UL. SŁONECZNEJ 3
Numer ogłoszenia: 115079 - 2016; data zamieszczenia: 01.07.2016
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 75314 - 2016r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Sąd Okręgowy w Rzeszowie, Pl. Śreniawitów 3, 35-959 Rzeszów, woj. podkarpackie, tel. 017 8756200, faks 017 8756299.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Organ kontroli państwowej lub ochrony prawa, sąd lub trybunał.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO na zadaniu pn. ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SĄDU REJONOWEGOW DĘBICY PRZY UL. SŁONECZNEJ 3.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia (umowy) jest wykonywanie usługi prowadzenia nadzoru inwestorskiego inwestycji pn. Rozbudowa i przebudowa budynku Sądu Rejonowego w Dębicy przy ul. Słonecznej 3, realizowanej na podstawie dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych pn. Rozbudowa i przebudowa budynku Sądu Rejonowego w Dębicy przy ul. Słonecznej 3 na dz. Nr 33/5, 17/6 obr. 1 opracowanej przez GPVT Pracownia Architektoniczna s.c, ul. Pamiątkowa 2/37, 61-512 Poznań. - szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 1 do SIWZ - Opis przedmiotu zamówienia pn. PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO na zadaniu pn. ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SĄDU REJONOWEGOW DĘBICY PRZY UL. SŁONECZNEJ 3.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.52.00.00-9.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
01.07.2016.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
8.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Biuro Obsługi Inwestycyjnej w Przemyślu Spółka z o.o., {Dane ukryte}, 37-700 Przemyśl, kraj/woj. podkarpackie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 345423,46 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
268140,00
Oferta z najniższą ceną:
268140,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
553500,00
Waluta:
PLN .
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 7531420160 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2016-04-03 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 36 miesięcy |
Wadium: | 1 ZŁ |
Szacowana wartość* | 33 PLN - 50 PLN |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 95% |
WWW ogłoszenia: | http://www.rzeszow.so.gov.pl |
Informacja dostępna pod: | Sąd Okręgowy w Rzeszowie, Oddział Gospodarczy, Pl. Śreniawitów 3, 35-959 Rzeszów |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
71520000-9 | Usługi nadzoru budowlanego |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
PROWADZENIE NADZORU INWESTORSKIEGO na zadaniu pn. ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA BUDYNKU SĄDU REJONOWEGOW DĘBICY PRZY UL. SŁONECZNEJ 3 | Biuro Obsługi Inwestycyjnej w Przemyślu Spółka z o.o. Przemyśl | 2016-07-01 | 268 140,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2016-07-01 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 715200009 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 268 140,00 zł Minimalna złożona oferta: 268 140,00 zł Ilość złożonych ofert: 8 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 2 Minimalna złożona oferta: 268 140,00 zł Maksymalna złożona oferta: 553 500,00 zł |