IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1. Warunkiem udziału w postępowaniu przetargowym jest wniesienie wadium w wysokości: 3 000,00 zł (słownie: trzy tysiący złotych). 2. Wadium należy wnieść w jednej lub kilku następujących formach (art. 45 ust. 6 i 7 ustawy Pzp): 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2018 r., poz. 110). 3. Wadium wniesione w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Urzędu Gminy w Banku Spółdzielczym w Legionowie O/Nieporęt nr 25 8013 1029 2003 0003 7415 0002. Wskazane jest dołączenie kopii przelewu do oferty przetargowej. 4. Skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu następuje z chwilą wpływu środków pieniężnych na rachunek bankowy, o którym mowa w ust. 3, przed upływem terminem składania ofert. 5. Dokumenty, o których mowa w ust. 2 pkt 2 – 5, muszą obejmować swym zakresem wszelkie roszczenia Zamawiającego z tytułu wystąpienia zdarzeń, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5 ustawy Pzp, przy czym: 1) w przypadku gdy Wykonawcy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, dokumenty te muszą obejmować swym zakresem wszelkie roszczenia Zamawiającego z tytułu związanych z postępowaniem o udzielenie zamówienia działań lub zaniechań każdego z nich, 2) dokumenty te będą zawierały klauzule zapłaty sumy wadialnej na rzecz zamawiającego bezwarunkowo i na pierwsze żądanie. 6. Dokumenty, o których mowa w ust. 2 pkt 2 - 5, należy złożyć w oryginale w siedzibie Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert lub wraz z ofertą.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena ryczałtowa brutto wykonania zamówienia | 60,00 |
Termin udzielonej gwarancji | 20,00 |
Termin udzielonej rękojmi | 20,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Strony dopuszczają następujące rodzaje i zakres zmiany treści umowy: 1. Nastąpi zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu Umowy. 2. Konieczność wprowadzenia zmian będzie następstwem zmian wprowadzonych w umowach pomiędzy Zamawiającym a inną niż Wykonawca stroną, w tym instytucjami nadzorującymi realizację projektu, w ramach którego realizowane jest zamówienie. 3. W przypadku zaistnienia okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany terminu realizacji przedmiotu zamówienia, o ile okoliczności te skutkują brakiem możliwości wykonania zamówienia w terminie. Okolicznościami takimi będą w szczególności: warunki atmosferyczne, warunki terenowe, awarie, katastrofy, akty wandalizmu, koniecznością wykonania projektu zamiennego do pozwolenia na budowę oraz uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę, koniecznością wprowadzenia do realizowanego projektu zmian nieistotnych w rozumieniu ustawy Prawo budowlane. 4. Na wniosek Wykonawcy, w trakcie prowadzenia inwestycji, możliwa jest zmiana technologii wykonywania robót. Zmiana jest dopuszczalna jedynie w przypadku gdy proponowane rozwiązanie jest równorzędne lub lepsze funkcjonalnie, jakościowo i technicznie od przewidzianego w projekcie a jednocześnie nie spowoduje zwiększenia kosztów inwestycji. Wykonawca zobowiązany jest przedstawić projekt zamienny zawierający opis proponowanych zmian, rysunki i wycenę kosztów. Projekt zamienny wymaga akceptacji nadzoru autorskiego. Zmiany te nie mogą powodować zwiększenia wynagrodzenia Wykonawcy. 5. W przypadku - gdy z punktu widzenia Zamawiającego zachodzi potrzeba zmiany rozwiązań technicznych nie przewidzianych w umowie, Zamawiający sporządza protokół konieczności a następnie dostarcza Wykonawcy dokumentację projektową. 6. Konieczności wykonania robót zamiennych: 1) Z przyczyn natury technologicznej, materiałowej, konstrukcyjnej lub sprzętowej (rodzaj, typ, model sprzętu), pod warunkiem, że proponowane przez Wykonawcę zmiany, urządzenie lub urządzenia będą inną wersją urządzenia lub urządzeń wskazanych w części przedmiotu zamówienia (co oznacza że będą miały identyczne lub lepsze wszystkie parametry, bądź część parametrów lepsze i pozostałe parametry bez zmian), a także w wyniku regulacji wewnętrznych Zamawiającego, będzie konieczna albo obiektywnie zasadna zmiana w rozwiązaniach projektowych ujętych w dokumentacji projektowej, a zmiana ta nie wykroczy poza zakres prac składających się na przedmiot Umowy i jest związana z: a) koniecznością dostosowania robót do nowych wymagań wynikających ze zmienionych w czasie realizacji robót przepisów prawa lub b) potrzebą zwiększenia bezpieczeństwa realizowanych robót lub c) usprawnienia procesu budowy lub d) zapobieżenia powstania nieodwracalnych w skutkach strat w inwestycji Zamawiającego, Strony bezzwłocznie uzgodnią wszystkie warunki wykonania robót zamiennych, a jeżeli ich wykonanie będzie skutkować koniecznością przedłużenia terminu wykonania Umowy, strony uzgodnią również jego przedłużenie. 2) Uzgodnienie warunków wykonania robót zamiennych nastąpi poprzez: a) sporządzenie stosownego protokołu określającego zakres robót zamiennych oraz uzasadnienie opisujące podstawy konieczności lub celowości zmian, b) wykonanie odpowiednio do zakresu zmian projektu zamiennego lub opisu proponowanych zmian wraz z potrzebnymi rysunkami i uzyskanie akceptacji projektanta w ramach nadzoru autorskiego oraz zatwierdzenie go przez Zamawiającego, c) sporządzenie kosztorysu różnicowego, d) zawarcie przez strony aneksu do Umowy. 3) Wynagrodzenie za roboty zamienne ustalone zostanie na podstawie sporządzonego w tym celu przez Wykonawcę kosztorysu różnicowego, następnie zweryfikowanego przez Zamawiającego. Kosztorys różnicowy Wykonawca sporządzi na podstawie stawki robocizny i narzutów do kosztorysowania zastosowanych przy sporządzaniu oferty, a ceny materiałów – o ile nie występują w kosztorysach ofertowych – według cen rynkowych, nie wyższych niż średnie ceny określone w obowiązującym w tym okresie kwartalniku cenowym Sekocenbud lub Orgbud. Kosztorys różnicowy ma zawierać pozycje kosztorysu ofertowego robót pierwotnych, tj. objętych dokumentacją projektową oraz pozycje kosztorysowe robót zamiennych, z odpowiednio zaznaczonymi zmianami w stosunku do pozycji kosztorysu robót pierwotnych. 4) Uzgodnienie wynagrodzenia z tytułu robót zamiennych może spowodować zmniejszenie lub zwiększenie kwoty wynagrodzenia za cały przedmiot Umowy, przy czym zwiększenie wysokości wynagrodzenia może mieć miejsce tylko w przypadku, gdy wykonanie robót zamiennych jest konieczne. 5) Postanowienia pkt 1-4 nie uchybiają postanowieniom Umowy nakładającym na Wykonawcę obowiązek przeciwdziałania niebezpieczeństwu awarii, katastrofy budowlanej lub innego zdarzenia, z którym wiąże się ryzyko powstania szkody. 7. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od realizacji części przedmiotu Umowy. W tym przypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy. 8. Konieczność przedłużenia terminu wykonania Umowy: jest możliwe, jeżeli w czasie realizacji Umowy zaistnieją przypadki: 1) opóźnienia przekazania Wykonawcy terenu budowy, 2) siły wyższej lub zdarzenia w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu, uniemożliwiające realizację prac w obiekcie, 3) zostaną stwierdzone wady dokumentacji projektowej uniemożliwiające realizację prac lub zagrażające bezpieczeństwu realizacji prac i wystąpi konieczność ich wstrzymania, o ile Wykonawca wykaże, że wstrzymanie wykonania tych prac uniemożliwia mu terminowe zakończenie przedmiotu umowy, 4) w trakcie realizacji prac wystąpi konieczność ich wstrzymania na okres nie krótszy niż 8 godzin, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy np. technicznych lub organizacyjnych, wówczas termin zakończenia umowy ulega przedłużeniu o okres wstrzymania prac. Wstrzymanie to nastąpi wpisem do dziennika budowy, potwierdzonym przez Inspektora nadzoru inwestorskiego, 5) zostanie wydana decyzja administracyjna nakazująca wstrzymanie robót na określony czas, skutkująca koniecznością przedłużenia terminu wykonania Umowy. Przedłużenie terminu wykonania Umowy wymaga równocześnie wydłużenia przez Wykonawcę obowiązywania zabezpieczenia należytego wykonania Umowy na nowy okres. 9. Jeżeli w czasie realizacji Umowy, Wykonawca nie będzie mógł zainstalować urządzeń lub wbudować materiałów opisanych w dokumentacji projektowej ze względu na zaprzestanie przez producenta produkcji urządzenia lub materiału bądź wycofania i wprowadzenia przez producenta urządzenia lub materiału o parametrach i cechach eksploatacyjnych i użytkowych lepszych lub jakościowo wyższych lub technologicznie nowszych, wówczas Wykonawca złoży Zamawiającemu wniosek o akceptację zmiany urządzenia lub materiału, podając szczegółowe uzasadnienie zmiany. W takim przypadku akceptacja zmiany urządzenia lub materiału może nastąpić pod warunkiem zachowania wynagrodzenia ustalonego Umową, w formie wpisu inspektora nadzoru do dziennika budowy, bez konieczności zmiany Umowy. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2019-10-17, godzina:
10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: