TI Tytuł PL-Zabrze: Analizatory chemiczne
ND Nr dokumentu 259629-2011
PD Data publikacji 17/08/2011
OJ Dz.U. S 156
TW Miejscowość ZABRZE
AU Nazwa instytucji Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 11/08/2011
DT Termin 21/09/2011
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 8 - Nie określone
PC Kod CPV 38434560 - Analizatory chemiczne
OC Pierwotny kod CPV 38434560 - Analizatory chemiczne
RC Kod NUTS PL229
IA Adres internetowy (URL) www.ichpw.zabrze.pl

17/08/2011    S156    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Zabrze: Analizatory chemiczne

2011/S 156-259629

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU

Dostawy

SEKCJA I: INSTYTUCJA ZAMAWIAJĄCA

I.1)NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
ul. Zamkowa 1
Do wiadomości: Łukasz Gawliński
41-803 Zabrze
POLSKA
Tel. +48 322710041
E-mail: office@ichpw.zabrze.pl
Faks +48 322710809

Adresy internetowe

Ogólny adres instytucji zamawiającej www.ichpw.zabrze.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz Dynamicznego Systemu Zakupów) można uzyskać pod adresem: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: jak podano wyżej dla punktu kontaktowego

I.2)RODZAJ INSTYTUCJI ZAMAWIAJĄCEJ I GŁÓWNY PRZEDMIOT LUB PRZEDMIOTY DZIAŁALNOŚCI
Podmiot prawa publicznego
Inne Instytut Badawczy
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających Nie

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1)OPIS
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą
Dostawę wysokociśnieniowego analizatora termograwimetrycznego sprzężonego ze spektrometrem masowym.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostaw lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce realizacji dostawy Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze, POLSKA.

Kod NUTS PL229

II.1.3)Ogłoszenie dotyczy
Zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów)
1. Przedmiotem zamówienia jest ratalny zakup analizatora termograwimetrycznego sprzężonego ze spektrometrem masowym wraz z instalacją i uruchomieniem analizatora oraz szkoleniem pracowników Zamawiającego.
1.1 Oferowane urządzenie musi być fabrycznie nowe, posiadać deklarację zgodności i być oznakowanie CE zgodnie z obowiązującymi przepisami.
1.2 Aparat musi być kompletny, aby po zainstalowaniu wszystkich elementów urządzenia przez Wykonawcę oraz podłączeniu do instalacji elektrycznej przyrząd był gotowy do pracy, bez konieczności zakupu dodatkowych elementów przez Zamawiającego.
1.3 Aparat musi być dostarczony do Zamawiającego na koszt Wykonawcy, transportem dostosowanym do warunków komunikacyjnych na terenie Instytutu.
1.4 W cenie oferty powinny być uwzględnione wszelkie koszty dostawy do użytkownika m.in. opakowanie, ubezpieczenie, transport (wraz z dostarczeniem – wniesieniem do miejsca wskazanego).
1.5 Wykonawca zobowiązany będzie w terminie uzgodnionym z Zamawiającym do instalacji i uruchomienia sprzętu.
1.6 Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia kompletnego szkolenie użytkowników z zakresu obsługi urządzenia. Szkolenie obejmować będzie 3 osoby.
1.7 Wykonawca zobowiązany będzie przeprowadzić jednodniowe kontrolne szkolenie w okresie jednego miesiąca od szkolenia podstawowego.
1.8 Wymagana przez Zamawiającego długość okresu gwarancji na aparaturę wynosi minimum 24 miesiące od bezusterkowego zakończenia instalacji na warunkach szczegółowo określonych w dokumentach gwarancyjnych dostarczonych wraz ze sprzętem.
1.9 Wykonawca będzie dokonywał napraw gwarancyjnych w miejscu użytkowania sprzętu, chyba, że rodzaj uszkodzenia wymaga naprawy w siedzibie Wykonawcy.
Przewóz do i z miejsca naprawy następuje na koszt i ryzyko Wykonawcy.
1.10 Wykonawca powinien zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zlokalizowany w Polsce lub innych krajach Unii Europejskiej, wykonywany przez autoryzowanego przedstawiciela producenta.
1.11 Wykonawca zapewnia czas reakcji serwisu od momentu zgłoszenia usterki maksymalnie 48 h. Przez czas reakcji serwisu rozumie się czas przystąpienia grupy serwisowej Wykonawcy do usuwania usterki lub awarii aparatury po jej zdiagnozowaniu, liczony od chwili jej zgłoszenia.
1.12 Wykonawca, niebędący producentem aparatury, załączy do oferty oświadczenie Producenta stwierdzające, ze bierze on pełną odpowiedzialność za wysoką jakość fabrycznie nowego urządzenia dostarczonego przez Wykonawcę, jak również w przypadku likwidacji firmy Wykonawcy lub innych powodów ustania współpracy miedzy Zamawiającym a Wykonawcą, Producent automatycznie przejmie odpowiedzialność za serwis gwarancyjny aparatury.
1.13 Wraz z dostawą urządzenia Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia karty gwarancyjnej zgodnie z wymogami SIWZ i złożoną ofertą oraz instrukcji obsługi w języku polskim.
1.14 Zestaw po zainstalowaniu w IChPW powinien być gotowy do użycia bez spełnienia dodatkowych wymagań ze strony Zamawiającego.
1.15 Zamawiający oczekuje podania, wraz z ofertą, wymagań lokalowo-środowiskowych, które musi spełnić by w sposób prawidłowy przygotować się do instalacji aparatury w IChPW.
1.16 W celu potwierdzenia spełniania wymagań Zamawiającego dotyczących parametrów aparatu, do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć oficjalne druki reklamowe lub specyfikację techniczną producenta aparatu.
2. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty równoważnej.
2.1. W wypadku zastosowania produktu równoważnego Wykonawca powinien wykazać równoważność w stosunku do produktu wskazanego w SIWZ, w formie pisemnej.
2.2. Za równoważny przedmiot zamówienia Zamawiający uzna oferowany przedmiot zamówienia o cechach (parametrach) nie gorszych niż określony w SIWZ.
2.3. W przypadku równoważnego przedmiotu zamówienia Wykonawca winien dołączyć do oferty dane umożliwiające jego porównanie z parametrami odpowiedniej pozycji z opisu przedmiotu zamówienia.
3. Dostarczony przedmiot zamówienia powinien być oryginalnie zapakowany i nieuszkodzony.
4. Przedmiot zamówienia będzie realizowany po cenach określonych w ofercie.
I. Parametry wymagane przez Zamawiajacego
1. Wysokociśnieniowy analizator temograwimetryczny do badań izotermicznych lub dynamicznych przystosowany do pracy w szerokim zakresie ciśnień sprzężony z analizatorem wydzielających się gazów, ze spektrometrem masowym MS, pracującym w trybie „on – line”
2. Analizator wyposażony w układ mikrowagi ze sprzężeniem magnetycznym zapewniającym całkowitą izolację komory pieca(reaktora) od układu mikrowagi
3. Układ sprzężenia magnetycznego wykorzystujący elektromagnes wysokotemperaturowy (do 250oC)
4. Zakres zmiany masy 0-25g, czułość10μg
5. Dokładność ważenia 0,002 %, precyzja pomiaru masy ±30μg
6. Zakres pomiaru temperatury od temperatury otoczenia do 1200 oC
7. Zestaw powinien mieć w pełni zintegrowane oprogramowanie, pracujące w środowisku MS Windows (wersja angielska lub polska), umożliwiające jednoczesną obsługę i wymianę danych oraz synchronizację pozwalającą na rejestrację czasu startu wszystkich urządzeń jednocześnie
8. Zakres ciśnienia od ciśnienia otoczenia 150bar w temperaturach do 750oC: do 50 bar w temperaturze do 1200 oC
9. Dokładność pomiaru temperatury ±0,1 oC w zakresie do temperatury 80oC oraz ±0,5oC powyżej 80oC
10. Komora pomiarowa – reaktor dwuścienny część wewnętrzna – tuba ceramiczna umieszczona wewnątrz kołnierza ze stali nierdzewnej 316SS
11. Układ podawania gazów wykonany ze stali nierdzewnej 316SS, obejmujący, co najmniej 5 masowych kontrolerów dla poszczególnych gazów oraz regulator ciśnienia typu back-pressure. Masowe kontrolery gazów sterowane z poziomu oprogramowania z możliwością pracy sekwencyjnej lub symultanicznej
12. Możliwość podawania do reaktora następujących gazów reakcyjnych: wodór, CO, CO2,NH3,(wszystkie w stężeniach do 100 %), SO2(stężenia do 10 %), H2S (stężenia do 0,5 %), CH4(do stężeń poniżej granicy wybuchowości), powietrze, gazy obojętne, Ar, N2
13. Generator pary wodnej w postaci tulei wykonanej z materiału Inconel 625 z ceramicznymi kulkami, ogrzewany przez odrębny układ grzewczy z kontrolerem PID i termoparą K do kontroli temperatury
14. W zestawie wysokociśnieniowa pompa HPLC dostarczająca wodę do generatora pary wodnej. Zakres przepływu 0,01-5ml/min
15. Układ zbiorczy kondensatu wykonany ze stali nierdzewnej 316SS umieszczony za zaworem regulacji ciśnienia
16. W zestawie układ łaźni do chłodzenia zbiornika kondensatu
17. Wszystkie przewody gazowe oraz zawory poniżej układu generatora pary wodnej termostatowane w zakresie temp. do 250oC za pomocą układu taśm grzewczych z odrębnymi kontrolerami PID i termoparami, wyposażony w system zabezpieczeń chroniący przed przekroczeniem żądanej temperatury
18. Przetwornik ciśnienia o zakresie 150 bar oraz dokładności 0,04 % pełnego zakresu
19. Szybkość grzania do 50OC/min
20. Komplet tygli do termograwimetru, w skład, którego wchodzą:
— cztery tygle o pojemności nie mniejszej niż 2,2ml ceramiczne,
— cztery tygle – koszyczki (z dnem porowatym) o pojemności nie mniejszej niż 2,2 ml wykonane z kwarcu.
21. Połączenie z układem poboru próbek gazowych (produktów reakcji) dla MS
22. Oprogramowanie pracujące w środowisku Windows z kreatorem czynności i kontrolą eksperymentu, wizualizacją i rejestracją danych (komputer, monitor, drukarka)
23. Oprogramowanie powinno zawierać procedury kalibracyjne dla termowagi
24. Komplet instrukcji i kluczy instalacyjnych.
25. Spektrometr masowy MS: Quadropolowy spektrometr masowy o zakresie detekcji 1-300amu z przeznaczeniem dla jakościowej analizy on-line gazów wydzielających się z próbki podczas rozkładu termicznego w termograwimetrze
26. Źródło jonów pracujące w zakresie 1-130 eV z dostrajaniem automatycznym
27. Detektor - puszka Faradaya i Channeltron
28. System próżniowy:
— Próżnia wstępna –dwustopniowa pompa rotacyjna,
— Próżnia zasadnicza detektora i analizatora; pompa turbomolekularna.
29. Połączenie analizatora MS z termograwimetrem – kapilara kwarcowa nie dłuższa niż 1m, ogrzewana, co najmniej do 300oC, z czujnikiem temperatury i kontrolą temperatury, izolowana
30. Oprogramowanie dla analizatora MS; system analizowania, zbierania i edycji danych
31. Zestaw instalacyjnych do MS: komplet instrukcji, klucze, uszczelki interfejsu.
32. Zestaw po zainstalowaniu w IChPW powinien być gotowy do użycia bez spełnienia dodatkowych wymagań ze strony Zamawiającego
33. Zamawiający oczekuje podania, wraz z ofertą, wymagań lokalowo-środowiskowych, które musi spełnić by w sposób prawidłowy przygotować się do instalacji aparatury w IChPW
II. Wyposażenie dodatkowe
1. Serwis i szkolenie z obsługi aparatów wchodzących w skład zestawu
2. Serwis gwarancyjny całego zestawu aparatury i szkolenia z zakresu obsługi całego zestawu
3. Dokumentację techniczno – ruchową całego zestawu aparatury
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

38434560

II.1.7)Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Nie
II.1.8)Podział na części
Nie
II.1.9)Dopuszcza się składanie ofert wariantowych
Nie
II.2)WIELKOŚĆ LUB ZAKRES ZAMÓWIENIA
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres
II.2.2)Opcje
II.3)CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN REALIZACJI

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1)WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIENIA
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje
I. Wadium
.1. Każdy Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć swoją ofertę wadium, w wysokości: 37 500,00 PLN (słownie: trzydzieści siedem tysięcy pięćset PLN 00/100),
2. Wadium może być wniesione w następujących formach:
2.1. Pieniądzu.
2.2. Poręczeniach bankowych lub poręczeniach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, z tym że poręczenie kasy będzie poręczeniem pieniężnym.
2.3. Gwarancjach bankowych.
2.4. Gwarancjach ubezpieczeniowych.
2.5. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tj. Dz. U. 2007 Nr 42, poz. 275 z późn. zm.).
3. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji lub poręczenia, gwarancja/poręczenie powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
3.1. Gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (instytucji udzielających gwarancji / poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib.
3.2. Określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem.
3.3. Kwotę gwarancji/poręczenia.
3.4. Termin ważności gwarancji/poręczenia.
3.5. Oświadczenie Gwaranta/Poręczyciela, w którym zobowiązuje się on do bezwarunkowej wypłaty kwoty wadium na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż zaszła jedna z przesłanek wymienionych w art. 46 ust. 5 ustawy oraz jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Pzp, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 PZP, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, iż wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
3.6. Jednocześnie Zamawiający wymaga, aby okres ważności gwarancji/poręczenia nie był krótszy niż okres związania ofertą i wynosił, co najmniej 60 dni od upływu ostatecznego terminu składania oferty.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek Zamawiającego: 36 1240 4849 1111 0010 1889 8168.
5. Wadium wnoszone w innych dopuszczonych przez Zamawiającego formach należy złożyć w oryginale w siedzibie Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla ul. Zamkowa 1,
41-803 Zabrze pok. nr 111 przed upływem terminu składania ofert. Kserokopię dowodu wniesienia wadium należy dołączyć do składanej oferty.
6. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia wadium może być wniesione przez Pełnomocnika.
7. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi uznanie środków na koncie Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
W wymienionym przypadku dołączenie do oferty kopii polecenia przelewu wystawionego przez Wykonawcę jest warunkiem koniecznym, ale niewystarczającym do stwierdzenia przez Zamawiającego wniesienia wadium przez Wykonawcę.
8. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium:
8.1. Wszystkim Wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
8.2. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8.3. Na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Wykonawca, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 12.8.1 ponownie wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
10. Jeżeli wadium było wniesione w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
11. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
11.1 Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie.
11.2 Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
11.3 Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
11.4 W odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 PZP, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 PZP, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
II. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy
1. Zamawiający żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy od Wykonawcy, którego oferta zostanie wybrana.
2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
3. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 5 % ceny całkowitej brutto podanej w ofercie.
4. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
5. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego. Numer konta 36 1240 4849 1111 0010 1889 8168.
6. W przypadku zabezpieczenia wniesionego w formie gwarancji ubezpieczeniowej, gwarancja ta powinna być gwarancją nieodwołalną wykonywalną na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz sporządzoną zgodnie z obowiązującym prawem i winna zawierać następujące elementy:
6.1 Nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji (Zamawiającego), gwaranta (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji) oraz wskazanie siedzib.
6.2 Określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją.
6.3 Kwotę gwarancji.
6.4 Termin ważności gwarancji.
6.5 Zobowiązanie gwaranta do „zapłacenia” kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, iż Gwarant, pokryje roszczenia z tytułu:
6.5.1 Niewykonania umowy (odstąpienie od umowy) z przyczyn niezależnych od Zamawiającego, a leżących wyłącznie po stronie wykonawcy.
6.5.2 Nienależytego wykonania umowy (za opóźnienie w wykonaniu przedmiotu umowy, za spóźnienie w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym robót lub w okresie udzielonej przez wykonawcę rękojmi za wady).
7. Postanowienia, o których mowa w pkt. 26.5. SIWZ odnoszą się również do poręczeń bankowych lub poręczeń spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym oraz do poręczeń udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
8. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy należy wnieść najpóźniej z dniem podpisania umowy.
9. W przypadku wadium wniesionego w pieniądzu wykonawca może wystąpić do Zamawiającego z pisemnym wnioskiem o zaliczenie kwoty wadium na poczet należytego zabezpieczenia wykonania umowy.
10. Jeżeli zabezpieczenie zostanie wniesione w pieniądzu, Zamawiający przechowa je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwróci zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wykonawcy.
11. W przypadku należytego wykonania zamówienia, Zamawiający zobowiązuje się zwrócić lub zwolnić zabezpieczenie w następujący sposób:
11.1. 70 % kwoty zabezpieczenia zostanie zwrócone lub zwolnione do 30 dni od dnia wykonania przez wykonawcę przedmiotu umowy.
11.2 30 % kwoty zabezpieczenia zostanie pozostawione na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady. Zwrot lub zwolnienie zabezpieczenia nastąpi nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.
III.1.2)Główne warunki finansowania i płatności i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie
III.1.4)Inne szczególne warunki, którym podlega realizacja zamówienia
Nie
III.2)WARUNKI UDZIAŁU
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi dotyczące wpisu do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Aktualny odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 PZP, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 PZP.
2. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego, potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
3. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 Pzp, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
5. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Pzp, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Zdolność techniczna
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
10.1.2. posiadania wiedzy i doświadczenia tj. w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonali, co najmniej 3 dostawy odpowiadające swoim rodzajem dostawom będącym przedmiotem zamówienia i wartości nie mniejszej niż 450 000,00 PLN (brutto) każda z nich. Przez dostawę odpowiadającą swoim rodzajem dostawom będącym przedmiotem zamówienia rozumie się dostawę aparatury naukowo – badawczej obejmującej analizatory termiczne o stopniu zaawansowania technologicznego porównywalnym z aparaturą będącą przedmiotem zamówienia;
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów
10.4.2.1 Wykaz wykonanych dostaw w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że dostawy zostały wykonane należycie.
III.2.4)Zamówienia zastrzeżone
Nie
III.3)SPECYFICZNE WARUNKI DOTYCZĄCE ZAMÓWIEŃ NA USŁUGI
III.3.1)Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu
III.3.2)Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi

SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1)RODZAJ PROCEDURY
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)KRYTERIA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.2)Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna
Nie
IV.3)INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
17/ICHPW/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
Nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
21.9.2011
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Język(i), w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 21.9.2011

Miejsce

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze, POLSKA.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert Nie

SEKCJA VI: INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE

VI.1)JEST TO ZAMÓWIENIE O CHARAKTERZE POWTARZAJĄCYM SIĘ
Nie
VI.2)ZAMÓWIENIE DOTYCZY PROJEKTU/PROGRAMU FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW WSPÓLNOTOWYCH
Nie
VI.3)INFORMACJE DODATKOWE
1. Termin wykonania zamówienia:
1.1 Termin dostawy: 26 tygodni od daty zawarcia umowy
1.2. Termin szkolenia: do 14 dni od daty dostawy do siedziby Zamawiającego
2. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 Pzp.
3. Sprawdzenie spełnienia warunków określonych powyżej zostanie dokonane na podstawie złożonych oświadczeń oraz dołączonych do oferty dokumentów wymienionych poniżej, według zasady spełnia/nie spełnia.
4. Informacja o oświadczeniach i dokumentach, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu:
4.1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 PZP - wzór druku oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do SIWZ
4.2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 PZP, należy załączyć następujące dokumenty:
4.2.1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia - wzór druku oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SIWZ.udostępnionej na stronie internetowej Zamawiającego
5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, składa dokumenty zgodnie z przepisami rozporządzenia wykonawczego do PZP w sprawie rodzajów dokumentów, jakie może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).
6. Stosownie do § 6 ust. 4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 10.5 powyżej, dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
7. Wykonawcy wspólnie ubiegający się udzielenie zamówienia
7.1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przesłanki dotyczące wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 PZP, muszą być spełnione odrębnie przez każdego z Wykonawców występujących wspólnie, natomiast warunki powinny być spełnione łącznie przez wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
7.2. W związku z powyższym oświadczenia i dokumenty wymienione w pkt 10.4.3 muszą być złożone odrębnie dla każdego z występujących wspólnie Wykonawcy.
7.3. Ponadto tacy Wykonawcy ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
7.4. W takim przypadku Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego są zobowiązani do złożenia w ofercie pełnomocnictwa ustanawiającego pełnomocnika, o którym mowa w pkt 11.3.
7.5. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem.
7.6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani dostarczyć Zamawiającemu stosowną umowę konsorcjum albo spółki cywilnej zawierającą w swojej treści minimum następujące postanowienia:
1) określenie celu gospodarczego,
2) określenie, który z podmiotów jest upoważniony do występowania w imieniu pozostałych przy realizacji ww. zamówienia,
3) oznaczenie czasu trwania konsorcjum obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia oraz gwarancji i rękojmi,
4) zakaz zmian w umowie bez zgody Zamawiającego.
7.7. Nie dopuszcza się składania umowy przedwstępnej konsorcjum lub umowy zawartej pod warunkiem zawieszającym.
8.Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w skali od 0 do 100 pkt., w oparciu o następujące kryterium:
Cena - 80 %.
Termin dostawy - 10 %.
Okres udzielonej gwarancji - 10 %.
9. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze, pok. nr 111 w nieprzekraczalnym terminie: do dnia 21.9.2011 do godziny 10:00 czasu lokalnego.
10. Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze, pok. nr 108 w dniu 21.9.2011 o godz. 10:15 czasu lokalnego.
VI.4)PROCEDURY ODWOŁAWCZE
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel. +48 224587701
Faks +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie składa się zgodnie z zapisami art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszwawa
POLSKA
Tel. +48 224587701
Faks +48 224587700

VI.5)DATA WYSŁANIA NINIEJSZEGO OGŁOSZENIA:
11.8.2011
TI Tytuł PL-Zabrze: Analizatory chemiczne
ND Nr dokumentu 295863-2011
PD Data publikacji 22/09/2011
OJ Dz.U. S 182
TW Miejscowość ZABRZE
AU Nazwa instytucji Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 16/09/2011
DT Termin 21/09/2011
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia Z - Nie określono
PC Kod CPV 38434560 - Analizatory chemiczne
OC Pierwotny kod CPV 38434560 - Analizatory chemiczne
RC Kod NUTS PL229

22/09/2011    S182    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Zabrze: Analizatory chemiczne

2011/S 182-295863

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla , ul. Zamkowa 1, attn: Łukasz Gawliński, POLSKA-41-803Zabrze. Tel. +48 322710041. E-mail: office@ichpw.zabrze.pl. Fax +48 322710809.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 17.8.2011, 2011/S 156-259629)

Przedmiot zamówienia:
CPV:38434560

Analizatory chemiczne.

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów):

I. Parametry wymagane przez Zamawiającego

8. Zakres ciśnienia od ciśnienia otoczenia 150 bar w temperaturach do 750 st. C: do 50 bar w temperaturze do 1 200 st. C

Uwaga:

Pozostałe punkty Krótkiego opisu przedmiotu zamówienia pozostają bez zmian.

VI.3) Informacje dodatkowe:

9. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze, pok. nr 111 w nieprzekraczalnym terminie: do dnia 21.9.2011 do godziny 10:00 czasu lokalnego.

10. Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze, pok. nr 108 w dniu 21.9.2011 o godz. 10:15 czasu lokalnego.

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu(ów):

I. Parametry wymagane przez Zamawiającego

8. Zakres ciśnienia od ciśnienia otoczenia do 50 bar w temperaturze do 1 200 st. C

Uwaga:

Pozostałe punkty Krótkiego opisu przedmiotu zamówienia pozostają bez zmian.

VI.3) Informacje dodatkowe:

9. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze, pok. nr 111 w nieprzekraczalnym terminie: do dnia 22.9.2010 do godziny 10:00 czasu lokalnego.

10. Otwarcie ofert nastąpi w siedzibie Zamawiającego w Instytucie Chemicznej Przeróbki Węgla ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze, pok. nr 108 w dniu 22.9.2011 o godz. 10:15 czasu lokalnego.


TI Tytuł PL-Zabrze: Analizatory chemiczne
ND Nr dokumentu 354965-2011
PD Data publikacji 12/11/2011
OJ Dz.U. S 218
TW Miejscowość ZABRZE
AU Nazwa instytucji Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 10/11/2011
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 38434560 - Analizatory chemiczne
OC Pierwotny kod CPV 38434560 - Analizatory chemiczne
RC Kod NUTS PL229
IA Adres internetowy (URL) www.ichpw.zabrze.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

12/11/2011    S218    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Zabrze: Analizatory chemiczne

2011/S 218-354965

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
ul. Zamkowa 1
Osoba do kontaktów: Łukasz Gawliński
41-803 Zabrze
Polska
Tel.: +48 322710041
E-mail: office@ichpw.zabrze.pl
Faks: +48 322710809

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.ichpw.zabrze.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: Instytut Badawczy
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Ostawa wysokociśnieniowego analizatora termograwimetrycznego sprzężonego ze spektrometrem masowym.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla, ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze, POLSKA.

Kod NUTS PL229

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest ratalny zakup analizatora termograwimetrycznego sprzężonego ze spektrometrem masowym wraz z instalacją i uruchomieniem analizatora oraz szkoleniem pracowników Zamawiającego.
1.1 Oferowane urządzenie musi być fabrycznie nowe, posiadać deklarację zgodności i być oznakowanie CE zgodnie z obowiązującymi przepisami.
1.2 Aparat musi być kompletny, aby po zainstalowaniu wszystkich elementów urządzenia przez Wykonawcę oraz podłączeniu do instalacji elektrycznej przyrząd był gotowy do pracy, bez konieczności zakupu dodatkowych elementów przez Zamawiającego.
1.3 Aparat musi być dostarczony do Zamawiającego na koszt Wykonawcy, transportem dostosowanym do warunków komunikacyjnych na terenie Instytutu.
1.4 W cenie oferty powinny być uwzględnione wszelkie koszty dostawy do użytkownika m.in. opakowanie, ubezpieczenie, transport (wraz z dostarczeniem – wniesieniem do miejsca wskazanego).
1.5 Wykonawca zobowiązany będzie w terminie uzgodnionym z Zamawiającym do instalacji i uruchomienia sprzętu.
1.6 Wykonawca zobowiązany będzie do przeprowadzenia kompletnego szkolenie użytkowników z zakresu obsługi urządzenia. Szkolenie obejmować będzie 3 osoby.
1.7 Wykonawca zobowiązany będzie przeprowadzić jednodniowe kontrolne szkolenie w okresie jednego miesiąca od szkolenia podstawowego.
1.8 Wymagana przez Zamawiającego długość okresu gwarancji na aparaturę wynosi minimum 24 miesiące od bezusterkowego zakończenia instalacji na warunkach szczegółowo określonych w dokumentach gwarancyjnych dostarczonych wraz ze sprzętem.
1.9 Wykonawca będzie dokonywał napraw gwarancyjnych w miejscu użytkowania sprzętu, chyba, że rodzaj uszkodzenia wymaga naprawy w siedzibie Wykonawcy.
Przewóz do i z miejsca naprawy następuje na koszt i ryzyko Wykonawcy.
1.10 Wykonawca powinien zapewnić serwis gwarancyjny i pogwarancyjny zlokalizowany w Polsce lub innych krajach Unii Europejskiej, wykonywany przez autoryzowanego przedstawiciela producenta.
1.11 Wykonawca zapewnia czas reakcji serwisu od momentu zgłoszenia usterki maksymalnie 48 h. Przez czas reakcji serwisu rozumie się czas przystąpienia grupy serwisowej Wykonawcy do usuwania usterki lub awarii aparatury po jej zdiagnozowaniu, liczony od chwili jej zgłoszenia.
1.12 Wykonawca, niebędący producentem aparatury, załączy do oferty oświadczenie Producenta stwierdzające, ze bierze on pełną odpowiedzialność za wysoką jakość fabrycznie nowego urządzenia dostarczonego przez Wykonawcę, jak również w przypadku likwidacji firmy Wykonawcy lub innych powodów ustania współpracy miedzy Zamawiającym a Wykonawcą, Producent automatycznie przejmie odpowiedzialność za serwis gwarancyjny aparatury.
1.13 Wraz z dostawą urządzenia Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia karty gwarancyjnej zgodnie z wymogami SIWZ i złożoną ofertą oraz instrukcji obsługi w języku polskim.
1.14 Zestaw po zainstalowaniu w IChPW powinien być gotowy do użycia bez spełnienia dodatkowych wymagań ze strony Zamawiającego.
1.15 Zamawiający oczekuje podania, wraz z ofertą, wymagań lokalowo-środowiskowych, które musi spełnić by w sposób prawidłowy przygotować się do instalacji aparatury w IChPW.
1.16 W celu potwierdzenia spełniania wymagań Zamawiającego dotyczących parametrów aparatu, do oferty Wykonawca zobowiązany jest załączyć oficjalne druki reklamowe lub specyfikację techniczną producenta aparatu.
2. Zamawiający dopuszcza złożenie oferty równoważnej.
2.1. W wypadku zastosowania produktu równoważnego Wykonawca powinien wykazać równoważność w stosunku do produktu wskazanego w SIWZ, w formie pisemnej.
2.2. Za równoważny przedmiot zamówienia Zamawiający uzna oferowany przedmiot zamówienia o cechach (parametrach) nie gorszych niż określony w SIWZ.
2.3. W przypadku równoważnego przedmiotu zamówienia Wykonawca winien dołączyć do oferty dane umożliwiające jego porównanie z parametrami odpowiedniej pozycji z opisu przedmiotu zamówienia.
3. Dostarczony przedmiot zamówienia powinien być oryginalnie zapakowany i nieuszkodzony.
4. Przedmiot zamówienia będzie realizowany po cenach określonych w ofercie.
I. Parametry wymagane przez Zamawiajacego
1. Wysokociśnieniowy analizator temograwimetryczny do badań izotermicznych lub dynamicznych przystosowany do pracy w szerokim zakresie ciśnień sprzężony z analizatorem wydzielających się gazów, ze spektrometrem masowym MS, pracującym w trybie „on – line”
2. Analizator wyposażony w układ mikrowagi ze sprzężeniem magnetycznym zapewniającym całkowitą izolację komory pieca(reaktora) od układu mikrowagi
3. Układ sprzężenia magnetycznego wykorzystujący elektromagnes wysokotemperaturowy (do 250oC)
4. Zakres zmiany masy 0-25g, czułość 10μg
5. Dokładność ważenia 0,002 %, precyzja pomiaru masy ±30μg
6. Zakres pomiaru temperatury od temperatury otoczenia do 1200 oC
7. Zestaw powinien mieć w pełni zintegrowane oprogramowanie, pracujące w środowisku MS Windows (wersja angielska lub polska), umożliwiające jednoczesną obsługę i wymianę danych oraz synchronizację pozwalającą na rejestrację czasu startu wszystkich urządzeń jednocześnie
8. Zakres ciśnienia od ciśnienia otoczenia do 50 bar w temperaturze do 1 200 st. C
9. Dokładność pomiaru temperatury ±0,1 oC w zakresie do temperatury 80oC oraz ±0,5oC powyżej 80oC
10. Komora pomiarowa – reaktor dwuścienny część wewnętrzna – tuba ceramiczna umieszczona wewnątrz kołnierza ze stali nierdzewnej 316SS
11. Układ podawania gazów wykonany ze stali nierdzewnej 316SS, obejmujący, co najmniej 5 masowych kontrolerów dla poszczególnych gazów oraz regulator ciśnienia typu back-pressure. Masowe kontrolery gazów sterowane z poziomu oprogramowania z możliwością pracy sekwencyjnej lub symultanicznej
12. Możliwość podawania do reaktora następujących gazów reakcyjnych: wodór, CO, CO2,NH3,(wszystkie w stężeniach do 100 %), SO2(stężenia do 10 %), H2S (stężenia do 0,5 %), CH4(do stężeń poniżej granicy wybuchowości), powietrze, gazy obojętne, Ar, N2
13. Generator pary wodnej w postaci tulei wykonanej z materiału Inconel 625 z ceramicznymi kulkami, ogrzewany przez odrębny układ grzewczy z kontrolerem PID i termoparą K do kontroli temperatury
14. W zestawie wysokociśnieniowa pompa HPLC dostarczająca wodę do generatora pary wodnej. Zakres przepływu 0,01-5ml/min
15. Układ zbiorczy kondensatu wykonany ze stali nierdzewnej 316SS umieszczony za zaworem regulacji ciśnienia
16. W zestawie układ łaźni do chłodzenia zbiornika kondensatu
17. Wszystkie przewody gazowe oraz zawory poniżej układu generatora pary wodnej termostatowane w zakresie temp. do 250oC za pomocą układu taśm grzewczych z odrębnymi kontrolerami PID i termoparami, wyposażony w system zabezpieczeń chroniący przed przekroczeniem żądanej temperatury
18. Przetwornik ciśnienia o zakresie 150 bar oraz dokładności 0,04 % pełnego zakresu
19. Szybkość grzania do 50OC/min
20. Komplet tygli do termograwimetru, w skład, którego wchodzą:
— cztery tygle o pojemności nie mniejszej niż 2,2ml ceramiczne,
— cztery tygle – koszyczki (z dnem porowatym) o pojemności nie mniejszej niż 2,2 ml wykonane z kwarcu.
21. Połączenie z układem poboru próbek gazowych (produktów reakcji) dla MS
22. Oprogramowanie pracujące w środowisku Windows z kreatorem czynności i kontrolą eksperymentu, wizualizacją i rejestracją danych (komputer, monitor, drukarka)
23. Oprogramowanie powinno zawierać procedury kalibracyjne dla termowagi
24. Komplet instrukcji i kluczy instalacyjnych.
25. Spektrometr masowy MS: Quadropolowy spektrometr masowy o zakresie detekcji 1-300amu z przeznaczeniem dla jakościowej analizy on-line gazów wydzielających się z próbki podczas rozkładu termicznego w termograwimetrze
26. Źródło jonów pracujące w zakresie 1-130 eV z dostrajaniem automatycznym
27. Detektor - puszka Faradaya i Channeltron
28. System próżniowy:
— Próżnia wstępna –dwustopniowa pompa rotacyjna,
— Próżnia zasadnicza detektora i analizatora; pompa turbomolekularna.
29. Połączenie analizatora MS z termograwimetrem – kapilara kwarcowa nie dłuższa niż 1m, ogrzewana, co najmniej do 300oC, z czujnikiem temperatury i kontrolą temperatury, izolowana
30. Oprogramowanie dla analizatora MS; system analizowania, zbierania i edycji danych
31. Zestaw instalacyjnych do MS: komplet instrukcji, klucze, uszczelki interfejsu.
32. Zestaw po zainstalowaniu w IChPW powinien być gotowy do użycia bez spełnienia dodatkowych wymagań ze strony Zamawiającego
33. Zamawiający oczekuje podania, wraz z ofertą, wymagań lokalowo-środowiskowych, które musi spełnić by w sposób prawidłowy przygotować się do instalacji aparatury w IChPW
II. Wyposażenie dodatkowe
1. Serwis i szkolenie z obsługi aparatów wchodzących w skład zestawu;
2. Serwis gwarancyjny całego zestawu aparatury i szkolenia z zakresu obsługi całego zestawu;
3. Dokumentację techniczno – ruchową całego zestawu aparatury.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

38434560

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 975 478,40 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 80
2. Termin dostawy. Waga 10
3. Okres udzielonej gwarancji. Waga 10
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
17/ichpw/2011
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 156-259629 z dnia 17.8.2011

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 17/ichpw/2011 Nazwa: Dostawa wysokociśnieniowego analizatora termograwimetrycznego sprzężonego ze spektrometrem masowym.
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
6.10.2011
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Spectro - Lab Jan Borkowski
{Dane ukryte}
00-391 Warszawa
Polska
Tel.: +48 226752567
Faks: +48 228119818

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 291 170,19 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 975 478,40 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587701
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie składa się zgodnie z zapisami art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587701
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
10.11.2011

Adres: ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: zamowieniapubliczne@ichpw.pl
tel: 322 710 041
fax: 322 710 809
Termin składania wniosków lub ofert:
2011-09-21
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 25962920111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-08-16
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 37500 ZŁ
Szacowana wartość* 1 250 000 PLN  -  1 875 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.ichpw.zabrze.pl
Informacja dostępna pod: Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla
ul. Zamkowa 1, 41-803 Zabrze, woj. śląskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
38434560-9 Analizatory chemiczne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dostawa wysokociśnieniowego analizatora termograwimetrycznego sprzężonego ze spektrometrem masowym. Spectro - Lab Jan Borkowski
Warszawa
2011-10-06 1 975 478,00