Oświęcim: Przebudowa polegająca na wzmocnieniu konstrukcji, wymianie i modernizacji instalacji elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej centralnego ogrzewania oraz systemu sygnalizacji alarmu pożaru (SAP) w budynku o numerze inwentaryzacyjnym A-24, zlokalizowanym na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu


Numer ogłoszenia: 524000 - 2013; data zamieszczenia: 17.12.2013

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu , ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim, woj. małopolskie, tel. 33 844 8003, faks 33 843 18 62.


  • Adres strony internetowej zamawiającego:
    www.auschwitz.org


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Państwowa Istytucja Kultury.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa polegająca na wzmocnieniu konstrukcji, wymianie i modernizacji instalacji elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej centralnego ogrzewania oraz systemu sygnalizacji alarmu pożaru (SAP) w budynku o numerze inwentaryzacyjnym A-24, zlokalizowanym na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.


II.1.3) przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny


II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa polegająca na wzmocnieniu konstrukcji, wymianie i modernizacji instalacji elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej centralnego ogrzewania oraz systemu sygnalizacji alarmu pożaru (SAP) w budynku o numerze inwentaryzacyjnym A-24, zlokalizowanym na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Roboty budowlane w budynku o numerze inwentaryzacyjnym A-24, zlokalizowanym na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, będą wykonywane w następujących zakresach: przebudowy polegającej na wzmocnieniu konstrukcji budynku, emontu (wymiany i modernizacji): instalacji elektrycznej i teletechnicznej, instalacji sanitarnej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, centralnego ogrzewania, wykonania instalacji systemu sygnalizacji alarmu pożaru (SAP), malowania wszystkich pomieszczeń, sprawdzenia drożności i udrożnienia wszystkich kominów. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie dokumentacji powykonawczej i fotograficznej do wyżej wymienionych zakresów wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych..


II.1.5) przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:


  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających stanowiących nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia


II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.11.00.00-1, 45.22.00.00-5, 45.26.00.00-7, 45.40.00.00-1, 45.21.23.14-0, 45.30.00.00-0.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.


II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 9.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
10.1.Każda oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 25 000,00 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych 00/100). 10.2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert. 10.3. Za termin wniesienia wadium w pieniądzu uznaje się datę wpływu środków na rachunek Zamawiającego PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU w Oświęcimiu. 10.4. Termin wniesienia wadium upływa 07.01.2014 r. o godz.12:00. Wadium w pieniądzu zostanie skutecznie wniesione, jeżeli przed upływem terminu składania ofert kwota wadium znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU w Oświęcimiu. 10.5. Wadium musi obejmować okres związania ofertą. 10.6.Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: a) pieniądzu, b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) w gwarancjach bankowych, d) w gwarancjach ubezpieczeniowych, e) w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dn. 09.11.2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.). 10.7. Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek Zamawiającego PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU w Oświęcimiu: Bank Pekao S.A. I Śląskie Centrum Korporacyjne w Katowicach nr rachunku 90 1240 2975 1111 0010 4464 0881 z dopiskiem: wadium - tytuł lub numer postępowania 10.8. Wadium wnoszone w formie lub w formach innych niż w pieniądzu, powinno być złożone w oryginale oraz powinno zawierać przesłanki utraty wadium na rzecz Zamawiającego PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU w Oświęcimiu wskazane w art. 46 ust 4a) i ust. 5 ustawy. Ponadto, w przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja powinna być co najmniej gwarancją nieodwołalną, bezwarunkową i płatną na pierwsze żądanie oraz powinna być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem. Wadium takie powinno obejmować cały okres związania ofertą, poczynając od daty składania ofert. 10.9. Zamawiający dokona zwrotu wadium zgodnie z warunkami określonymi w art. 46 ustawy. 10.10. Zamawiający zatrzymuje wadium w wyniku okoliczności, o których mowa w art. 46 ust. 4a i 5ustawy.


III.2) ZALICZKI


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego) wykaże(-ą), że posiada koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia realizowanej w formie zabezpieczenia technicznego, polegającego na montażu elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych, sygnalizujących zagrożenie chronionych osób i mienia, oraz eksploatacji, konserwacji i naprawach w miejscach ich zainstalowania wydaną przez Ministra właściwego do spraw wewnętrznych zgodnie z Ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r o ochronie osób i mienia.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego) wykaże(-ą), że posiada doświadczenie polegające na należytym wykonaniu w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie: a) minimum jednej roboty budowlanej obejmującej remont więźby dachowej w budynku wpisanym do rejestru zabytków, o którym mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 roku nr 162 poz. 1568 z późn.zm.) lub rejestru zabytków prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w państwach obcych, b) minimum jednej roboty budowlanej obejmującej wzmocnienie stropów w budynku wpisanym do rejestru zabytków, o którym mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 roku nr 162 poz. 1568 z późn.zm.) lub rejestru zabytków prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w państwach obcych o wartości robót nie mniejszej niż 190.000,00zł brutto. c) minimum jednej instalacji elektrycznej obejmującej instalację zasilania, oświetlenia i instalację odgromową w budynku wpisanym do rejestru zabytków, o którym mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 roku nr 162 poz. 1568 z późn.zm.) lub rejestru zabytków prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w państwach obcych, o wartości robót nie mniejszej niż 200.000,00zł brutto. d) minimum jednej instalacji komputerowej lub teletechnicznej. e) minimum jednej instalacji systemu sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) i kontroli dostępu. f) minimum jednej instalacji CCTV. g) minimum jednej instalacji systemu sygnalizacji alarmu pożaru (SAP). h) minimum jednej instalacji sanitarnej w budynku wpisanym do rejestru zabytków, o którym mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 roku nr 162 poz. 1568 z późn.zm.) lub rejestru zabytków prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w państwach obcych. Przez instalacje sanitarną Zamawiający rozumie instalację C.O lub wodną lub kanalizacyjną lub klimatyzacyjną lub wentylacyjną. Uwaga: Wartości robót budowlanych i wykonanych instalacji określone w walucie innej niż PLN, Wykonawca przeliczy w złotych według kursu średniego NBP (Tabela A) na dzień zakończenia tych robót budowlanych i instalacji.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego) wykaże(-ą), że dysponuje lub będzie dysponował: 2.3.1. kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno-budowlanej do kierowania robotami budowlanymi oraz przebytą co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków. Ponadto kierownik budowy musi posiadać minimum 3 letnie (licząc od momentu uzyskania uprawnień do kierowania robotami przy zabytkach nieruchomych) doświadczenie (rozumiane jako suma przepracowanych miesięcy) w kierowaniu robotami budowlanymi na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków , o którym mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 roku nr 162 poz. 1568 z późn.zm.) lub rejestru zabytków prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w państwach obcych. 2.3.2. kierownikami robót branżowych tj: 2.3.2.1. osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych i wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych, która odbyła co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków , o którym mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 roku nr 162 poz. 1568 z późn.zm.) lub rejestru zabytków prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w państwach obcych. 2.3.2.2. osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych która odbyła co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków, o którym mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 roku nr 162 poz. 1568 z późn.zm.) lub rejestru zabytków prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w państwach obcych 2.3.2.3. osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności telekomunikacyjnej która odbyła co najmniej 2-letnią praktykę zawodową na budowie przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru zabytków, o którym mowa w ustawie z dnia 23 lipca 2003 roku o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2003 roku nr 162 poz. 1568 z późn.zm.) lub rejestru zabytków prowadzonego przez organy ustanowione w tym celu w państwach obcych. W/w osoby powinny posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (j.t. Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (j.t. Dz. U. Nr 83, poz. 578 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Stosownie do art. 12 ust. 7 ustawy - Prawo budowlane, podstawę do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie stanowi m.in. wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, potwierdzony zaświadczeniem wydanym przez tę izbę. Zgodnie z art. 12 a ww. ustawy, samodzielne funkcje techniczne w budownictwie mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Jeżeli Wykonawca dysponuje osobą posiadającą uprawnienia wskazane powyżej, która ma miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, musi wykazać, że osoba ta legitymuje się kwalifikacjami odpowiadającymi wymaganym uprawnieniom w kraju zamieszkania, jeśli takie w tym kraju obowiązują z uwzględnieniem prawa do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 18.03.2008 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. Nr 63, poz. 394). Zamawiający dopuszcza zgodnie z zapisami art. 20a Ustawy z dnia 15.12.2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r., nr 5 poz. 42 z późn. zm.) uprawnienia do -świadczenia usług transgranicznych-. Zamawiający wskazuje, iż obywatel państwa członkowskiego, posiadający kwalifikacje zawodowe architekta, inżyniera budownictwa lub urbanisty, który prowadzi zgodnie z prawem działalność w zakresie tego zawodu w innym niż Rzeczpospolita Polska państwie członkowskim ma prawo do tymczasowego i okazjonalnego wykonywania zawodu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, bez konieczności uznawania kwalifikacji zawodowych, z zastrzeżeniem wymogów określonych w ust. 2-11 ww. przepisu. W takiej sytuacji, osoby wskazane w powyższym przepisie, nie są obowiązane do przeprowadzenia procedury uznania kwalifikacji zawodowych w trybie przewidzianym w art. 33a wyżej wskazanej ustawy. W celu potwierdzenia spełnienia uznania wykonywania określonej działalności w charakterze -usługi transgranicznej- dana osoba musi posiadać m.in. tymczasowy wpis na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z art. 20a ust. 6 powołanej ustawy. W/w osoby wskazane do realizacji nin. zamówienia muszą również bezwzględnie spełniać wymogi, o których mowa w §24 Rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 27 lipca 2011 w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich i architektonicznych, a także innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych. 2.3.3. osobą posiadającą aktualne zaświadczenie o ukończeniu specjalistycznych kursów w zakresie zabezpieczenie obiektów muzealnych organizowanych przez Ośrodek Ochrony Zbiorów Publicznych lub Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów zgodnie z §12 Rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 1 grudnia 2008r w sprawie zabezpieczania zbiorów w muzeach przed pożarem, kradzieżą, i innym niebezpieczeństwem grożącym zniszczeniem lub utrata zbiorów oraz sposobów przygotowania zbiorów do ewakuacji w razie powstania zagrożenia (Dz. U 2008 nr 229 poz.1528). 2.3.4. osobą posiadającą licencję pracownika zabezpieczenia technicznego drugiego stopnia zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997r o ochronie osób i mienia. (t.j. Dz. U. z 2005r., nr 145, poz. 1221 ze zm.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca (Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego) wykaże(-ą), że posiada środki finansowe w wysokości co najmniej 300 000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych) lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 300 000,00 zł (słownie: trzysta tysięcy złotych). W przypadku, gdy Wykonawca przedstawi dokumenty potwierdzające spełnianie warunku określające wysokość posiadanych środków finansowych lub posiadanej zdolności kredytowej w innych walutach niż PLN, Wykonawca przeliczy wartość posiadanych środków finansowych lub posiadanej zdolności kredytowej według średniego kurs NBP (Tabela A) na dzień wystawienia dokumentu.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:

  • potwierdzenie posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia lub licencje;
  • wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
  • określenie robót budowlanych, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie
    Wykonawca zobowiązany jest wskazać w wykazie roboty wystarczające dla potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu, o którym mowa w pkt. III.3.2) niniejszego ogłoszenia oraz w dziale VI, pkt 6.2.2 SIWZ;
  • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
  • oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  • informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;


III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

  • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
  • aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.

III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

  • nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
  • nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;

III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej

  • lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;


III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

a. Formularz ofertowy - Załącznik nr 1 do SIWZ. b. Kopia dowodu wniesienia wadium. Oryginał wadium wniesionego w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, w gwarancjach bankowych, w gwarancjach ubezpieczeniowych lub w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dn. 09.11.2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z późn. zm.) - należy dołączyć w osobnej, odpowiednio oznaczonej kopercie. c. Pełnomocnictwo (jeśli dotyczy).

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.


IV.3) ZMIANA UMOWY


przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Informacja o przewidywanych zmianach postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której Zamawiający dokona wyboru Wykonawcy: 1. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której został dokonany wybór Wykonawcy. 2. Zamawiający określa następujące warunki, w jakich przewiduje możliwość dokonania zmian zawartej umowy: a) W przypadku konieczności przedłużenia terminu umownego z powodu: 1) udzielenia przez Zamawiającego zamówień dodatkowych lub uzupełniających, o których mowa w art. 67 Ustawy Prawo zamówień publicznych, których realizacja będzie miała wpływ na realizację zakresu zamówienia podstawowego 2) pojawienia się okoliczności związanych z niekorzystnymi warunkami pogodowymi mających wpływ na terminy realizacji przedmiotu umowy 3) wystąpienia konieczności wykonania dodatkowych badań konserwatorskich, których prowadzenie oraz wyniki wpływają na termin realizacji 4) działania siły wyższej, tj. wyjątkowego i nagłego zdarzenia lub okoliczności, którego nie można było wcześniej przewidzieć 5) braku możliwości udostępnienia pomieszczeń przez Zamawiającego, w określonym w harmonogramie rzeczowo-finansowych terminie, 6) z przyczyn zależnych od Zamawiającego 7) ujawnienia się w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia nieznanych wcześniej przeszkód wstrzymujących dalszą realizację przedmiotu zamówienia 8) konieczności wykonania przez Wykonawcę dokumentacji zamiennej 9) konieczności wykonania prac i robót dodatkowych, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy związanych z potrzebą usunięcia skutków błędów projektowych lub wykonawczych. b) W przypadkach zmian danych podmiotowych Wykonawcy, zmian przedstawicieli Zamawiającego i/lub Wykonawcy. 3. W przypadku żądania przedłużenia terminu umownego przez Wykonawcę, zostanie przeprowadzona następująca procedura: a) Wykonawca prześle Zamawiającemu projekt zmian do umowy (aneks) w terminie, co najmniej 14 dni przed datą upływu terminu zakończenia umowy wraz z pisemnym uzasadnieniem b) Zamawiający udzieli pisemnej odpowiedzi lub odeśle podpisany aneks do umowy przed upływem terminu wykonania umowy. 4. Warunkiem dokonania zmian postanowień umowy jest zgoda obu stron wyrażona na piśmie pod rygorem nieważności takiej zmiany w formie aneksu do umowy. Zamawiający przekazuje Wzór umowy, która będzie zawarta w sprawie zamówienia publicznego, stanowiący ZAŁĄCZNIK Nr 8 do Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.auschwitz.org

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32- 603 Oświęcim.


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
07.01.2014 godzina 12:00, miejsce: Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego PAŃSTWOWE MUZEUM AUSCHWITZ-BIRKENAU w Oświęcimiu, ul. Więźniów Oświęcimia 20, budynek administracyjny, Dziennik podawczy (pokój nr 1.8)..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
w zakresie wzmocnienia konstrukcji robota jest współfinansowana z Grantu z Komisji Europejskiej w ramach projektu pn.:-Auschwitz - Zachowanie Autentyzmu, dziewięć zadań na lata 2012-2015-..


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie


Oświęcim: Przebudowa polegająca na wzmocnieniu konstrukcji*, wymianie i modernizacji instalacji elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej centralnego ogrzewania oraz systemu sygnalizacji alarmu pożaru (SAP) w budynku o numerze inwentaryzacyjnym A-24, zlokalizowanym na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu


Numer ogłoszenia: 62626 - 2014; data zamieszczenia: 22.02.2014

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 524000 - 2013r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim, woj. małopolskie, tel. 33 844 8003, faks 33 843 18 62.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Inny: Państwowa Instytucja Kultury.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Przebudowa polegająca na wzmocnieniu konstrukcji*, wymianie i modernizacji instalacji elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej centralnego ogrzewania oraz systemu sygnalizacji alarmu pożaru (SAP) w budynku o numerze inwentaryzacyjnym A-24, zlokalizowanym na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa polegająca na wzmocnieniu konstrukcji, wymianie i modernizacji instalacji elektrycznej, teletechnicznej, sanitarnej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej centralnego ogrzewania oraz systemu sygnalizacji alarmu pożaru (SAP) w budynku o numerze inwentaryzacyjnym A-24, zlokalizowanym na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Roboty budowlane w budynku o numerze inwentaryzacyjnym A-24, zlokalizowanym na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, będą wykonywane w następujących zakresach: przebudowy polegającej na wzmocnieniu konstrukcji budynku, remontu (wymiany i modernizacji): instalacji elektrycznej i teletechnicznej instalacji sanitarnej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, centralnego ogrzewania, wykonania instalacji systemu sygnalizacji alarmu pożaru (SAP), malowania wszystkich pomieszczeń, sprawdzenia drożności i udrożnienia wszystkich kominów. Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie dokumentacji powykonawczej i fotograficznej do wyżej wymienionych zakresów wraz z przeniesieniem autorskich praw majątkowych..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.11.00.00-1, 45.22.00.00-5, 45.40.00.00-1, 45.21.23.14-0, 45.30.00.00-0.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: w zakresie wzmocnienia konstrukcji robota jest współfinansowana z Grantu z Komisji Europejskiej w ramach projektu pn.:Auschwitz - Zachowanie Autentyzmu, dziewięć zadań na lata 2012-2015..

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
07.02.2014.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
3.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Towarzystwo Wykonawstwa Obiektów Elektroenergetycznych EL-EN, A.Krzanowski i R. Wąsik, Głowackiego 56, 30-085 Kraków, kraj/woj. małopolskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 1399078,03 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    998630,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    998630,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    1126917,41


  • Waluta:
    PLN.

Ogłoszenie nr 103241 - 2017 z dnia 2017-07-03 r.
Gdynia: Zakup usługi sprzątania
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA -

Zamieszczanie ogłoszenia:
nieobowiązkowe.

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie

Nazwa projektu lub programu



Zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak
Numer ogłoszenia: 524000-N-2017


Ogłoszenie o zmianie ogłoszenia zostało zamieszczone w Biuletynie Zamówień Publicznych:

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie zostało przeprowadzone przez centralnego zamawiającego

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone przez podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie przez zamawiających

nie

Postępowanie zostało przeprowadzone wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych::


Informacje dodatkowe:

I. 1) NAZWA I ADRES:
Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o., krajowy numer identyfikacyjny 19056363200000, ul. ul. Opata Hackiego  14, 81213   Gdynia, państwo Polska, woj. pomorskie, tel. 58 627 38 18, faks 58 663 16 66, e-mail zamowienia.publiczne@opecgdy.com.pl
Adres strony internetowej (URL): https://opecgdy.com.pl/
Adres profilu: https://opecgdy.com.pl/przetargi-2/

I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Zamawiający udzielający zamówień sektorowych

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego udzielania zamówienia, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (jeżeli zamówienie zostało udzielone przez każdego z zamawiających indywidualnie informacja w sekcji I jest podawana przez każdego z zamawiających, jeżeli zamówienie zostało udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających w sekcji I należy wskazać który z zamawiających zawarł umowę):
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:

Zakup usługi sprzątania

Numer referencyjny (jeżeli dotyczy):


II.2) Rodzaj zamówienia:

Usługi

II.3) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań ) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie na rzecz Zamawiającego usług sprzątania budynków biurowych, czyszczenia okien oraz pomieszczeń wskazanych przez Zamawiającego środkami Wykonawcy, w godzinach wyznaczonych przez Zamawiającego. 2. Sprzątaniem codziennym objęte są pomieszczenia biurowe, socjalne, korytarze i klatki schodowe – w budynkach Zamawiającego, znajdujących się na terenie miast: Gdynia, Wejherowo, Rumia oraz Sopot. Sprzątanie musi zostać wykonane w czasie i w sposób nie utrudniający bieżącej pracy przedsiębiorstwa. 3. Wykonawca winien wyposażyć personel w sprzęt umożliwiający prawidłowe wykonanie przedmiotu zamówienia w ilości: a) odkurzacze suche w ilości minimum 12 szt. b) zwyżka do mycia okien na wysokości – minimum 3 szt. c) minimum jeden odkurzacz myjąco-piorący. 4. Zakres sprzątania codziennego – 5 dni w tygodniu, w dni powszednie: a) w pomieszczeniach biurowych: - odkurzanie wykładzin i mebli tapicerowanych, - czyszczenie (odkurzanie) mebli, urządzeń oraz parapetów, - opróżnianie koszy na śmieci i wykładanie worków na śmieci zakupionych przez Wykonawcę. b) w pomieszczeniach ogólnych (korytarze, klatki schodowe): - zamiatanie/odkurzanie i mycie podłóg, - odkurzanie/mycie poręczy oraz parapetów, - opróżnienie koszy na śmieci i wykładanie worków na śmieci zakupionych przez Wykonawcę. - mycie powierzchni przeszklonych w drzwiach oraz innych powierzchni przeszklonych (z wyłączeniem okien). c) w pomieszczeniach socjalnych (szatnie, łazienki, toalety, stołówki) - mycie podłóg, - mycie glazury i lamperii, - mycie luster, - czyszczenie i mycie armatury i urządzeń sanitarnych preparatem dezynfekcyjnym, - wyrzucanie śmieci i wykładanie worków na śmieci zakupionych przez Wykonawcę, - wykładanie i uzupełnianie środków toaletowych, tj. mydła w płynie, papieru toaletowego, ręczników papierowych - przekazanych przez Zamawiającego, - wykładanie środków dezynfekcyjno-zapachowych tj. kostek toaletowych i odświeżaczy do łazienek - zakupionych przez Wykonawcę. 5. Zamawiający dopuszcza stosowanie wyłącznie środków czystości wymienionych poniżej marek: a) kostki toaletowe marek: Domestos, Duck Fresh, Tytan, Bref, Harpic, Brait. b) odświeżacze powietrza marek: Glade, Air Wick, Ambi Pur, Brait. 6. Personel Wykonawcy zobowiązany jest do każdorazowego sprawdzania i w razie konieczności doprowadzenia do stanu prawidłowego, przed opuszczeniem sprzątanego budynku, we wszystkich udostępnionych pomieszczeniach: a) zamknięcia okien, b) wyłączenia oświetlenia, c) wyłączenia urządzeń grzewczych (innych niż c.o.), wentylacyjnych itp. 7. Zakres sprzątania okresowego, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, w pomieszczeniach biurowych, ogólnych i socjalnych: a) pranie wykładzin dywanowych metodą kapsułkowania - dwa razy w roku, b) obustronne mycie drzwi i przeszkleń - raz na kwartał, c) obustronne mycie okien, ram, parapetów oraz powierzchni przeszklonych - raz na kwartał, d) obustronne mycie szyb, ram oraz parapetów (okna trudnodostępne) - raz na kwartał, e) wykładzin oraz płytek PCV - raz w roku, f) czyszczenie tapicerki meblowej (krzesła) - dwa razy w roku, g) mycie opraw oświetleniowych po uprzednim zdemontowaniu przez Zamawiającego dwa - razy w roku, h) mycie kaloryferów - dwa razy na kwartał, i) czyszczenie aparatów telefonicznych i dezynfekcja słuchawek z użyciem środków myjąco – pielęgnacyjnych - raz w miesiącu. 8. Śmieci i odpady segregowane będą składowane wyłącznie do pojemników w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego. Za wywóz nieczystości odpowiedzialny jest Zamawiający. 9. Zamawiający udostępni Wykonawcy nieodpłatnie dostęp do ciepłej i zimnej wody oraz energii elektrycznej, niezbędnej do wykonania prac objętych przedmiotem zamówienia. 10. Zamawiający udostępni Wykonawcy pomieszczenia socjalne do przebierania się pracowników oraz przechowywania materiałów, maszyn i urządzeń. 11. Zamawiający wymaga zapewnienia w dni powszednie obsługi jednej osoby - w siedzibie Zamawiającego mieszczącej się w Gdyni przy ul. Opata Hackiego 14, w godzinach 06:30-–14:30. 12. Zakres obowiązków osoby, o której mowa w pkt. 3.2.11. siwz ponad czynności wymienione w pkt. 3.2.4 siwz obejmuje sprzątanie zaplecza gastronomicznego sekretariatu. 13. Szczegółowe zestawienie powierzchni sprzątanych, zakres godzin, w których dostępne będą pomieszczenia, ilości sanitariatów oraz koszy na śmieci zawarte zostały w załączniku nr 1 do siwz. 14. Zastosowane przez personel Wykonawcy środki czystości muszą być dedykowane wykonywanym czynnościom. 15. Zamawiający dopuszcza w trakcie wykonywania przez personel Wykonawcy poszczególnych czynności przedmiotu zamówienia, stosowanie wyłącznie środków czystości charakteryzujących się wysokimi standardami jakościowymi, przy zastrzeżeniu, że w trakcie realizacji przedmiotu umowy, Zamawiający może zażądać od Wykonawcy zmiany stosowanych przez niego środków czystości, jeśli uzna, iż jakość używanych produktów nie spełnia jego oczekiwań. 16. W przypadku gdy środki chemiczne stosowane przez Wykonawcę powodować będą nadmierne zużycie lub niszczenie wyposażenia obiektów Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany będzie do wymiany stosowanych środków na jakościowo lepsze, w terminie natychmiastowym. 17. Zastosowanie środków czystości, które spowodują uszkodzenia wyposażenia obiektów Zamawiającego skutkować będzie obciążeniem Wykonawcy kosztami zakupu i wymiany zniszczonych elementów wyposażenia. 18. Personel Wykonawcy zobowiązany jest do segregacji odpadów zgodnie z zasadami określonymi w załączniku nr 3 do siwz oraz do zapoznania się z treścią i podpisania załącznika nr 2 do wzoru umowy. 19. Każdorazowa zmiana w kadrze Wykonawcy powoduje konieczność dostarczenia Zamawiającemu podpisanego aktualnego załącznika, o którym mowa w pkt. 3.2.18. 20. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany, ze skutkiem natychmiastowym osoby lub osób wyznaczonych do obsługi pomieszczeń Zamawiającego w zakresie objętym przedmiotem zamówienia w przypadku nienależycie wykonywanych przez nią/nich prac. 21. Stały nadzór nad pracą personelu Wykonawcy pełnić będzie osoba wyznaczona przez Wykonawcę. Osoba ta będzie utrzymywać bezpośredni, stały kontakt z przedstawicielem Zamawiającego w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia. 22. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej. 23. Okres obowiązywania umowy: 01.07.2017r. – 30.06.2018r. 24. Zamawiający zastrzega możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy o kolejny rok (do dnia 30.06.2019r.) przy uzgodnieniu niezmienności stawek. 25. Zamawiający dopuszcza możliwość nabycia dodatkowej ilości usług (w przypadku zwiększenia ilości zamówienia obowiązywać będą ceny określone w załączniku nr 2 do siwz) i dodatkowych usług o zbliżonym charakterze (w cenie Wykonawcy, która będzie podlegała akceptacji Zamawiającego) do poziomu określonego w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie kwot wartości zamówień oraz konkursów, od których jest uzależniony obowiązek przekazywania ogłoszeń Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich.

II.4) Informacja o częściach zamówienia:


Zamówienie podzielone jest na części:

Nie

II.5) Główny Kod CPV: 90910000-9
Dodatkowe kody CPV: 90919000-2,
SEKCJA III: PROCEDURA

III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Przetarg nieograniczony

III.2) Ogłoszenie dotyczy zakończenia dynamicznego systemu zakupów


III.3) Informacje dodatkowe:

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Postępowanie/część zostało unieważnione nie
Należy podać podstawę i przyczynę unieważnienia postępowania:

IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
30/06/2017

IV.2 Całkowita wartość zamówienia

Wartość bez VAT
319694.76

Waluta
PLN


IV.3) INFORMACJE O OFERTACH

Liczba otrzymanych ofert
3
w tym

Liczba otrzymanych ofert od małych i średnich przedsiębiorstw:


Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z innych państw członkowskich Unii Europejskiej:


Liczba otrzymanych ofert od wykonawców z państw niebędących członkami Unii Europejskiej:


liczba ofert otrzymanych drogą elektroniczną:


IV.4) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1

IV.5) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
Zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie:
nie
INWEMER System Spółka z o.o.,  przetargi@inwemer.pl,  {Dane ukryte},  03-310,  Warszawa,  kraj/woj. mazowieckie
Wykonawca jest małym/średnim przedsiębiorcą: tak
Wykonawca pochodzi z innego państwa członkowskiego Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:
Wykonawca pochodzi z innego państwa nie będącego członkiem Unii Europejskiej: nie
Skrót literowy nazwy państwa:

IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY/ WARTOŚCI ZAWARTEJ UMOWY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ/KOSZTEM


Cena wybranej oferty/wartość umowy
353803.55

Oferta z najniższą ceną/kosztem
346358,.01
>
Oferta z najwyższą ceną/kosztem
432645.56

Waluta:
PLN


IV.7) Informacje na temat podwykonawstwa


Wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy/podwykonawcom


Wartość lub procentowa część zamówienia, jaka zostanie powierzona podwykonawcy lub podwykonawcom:


IV.8) Informacje dodatkowe:



IV.9) UZASADNIENIE UDZIELENIA ZAMÓWIENIA W TRYBIE NEGOCJACJI BEZ OGŁOSZENIA, ZAMÓWIENIA Z WOLNEJ RĘKI ALBO ZAPYTANIA O CENĘ

IV.9.1) Podstawa prawna

Postępowanie prowadzone jest w trybie   na podstawie art.  ustawy Pzp.


IV.9.2) Uzasadnienia wyboru trybu

Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.
Adres: ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32-603 Oświęcim
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: muzeum@auschwitz.org.pl
tel: 338 448 003
fax: 33 843 18 62
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-01-06
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 52400020130
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-12-16
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 9 miesięcy
Wadium: 101 ZŁ
Szacowana wartość* 3 366 PLN  -  5 050 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.auschwitz.org
Informacja dostępna pod: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu ul. Więźniów Oświęcimia 20, 32- 603 Oświęcim
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
45110000-1 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45212314-0 Roboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięci
45220000-5 Roboty inżynieryjne i budowlane
45260000-7 Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45300000-0 Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zakup usługi sprzątania INWEMER System Spółka z o.o.
Warszawa
2017-07-03 353 803,00