IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1. Wykonawca wniesie wadium przed terminem składania ofert w wysokości: dla części I – 6 000,00 PLN (sześć tysięcy złotych), dla części II –1 400,00 PLN (jeden tysiąc czterysta złotych). dla części III –1 200,00 PLN (jeden tysiąc dwieście złotych). 2. W zależności od woli wykonawcy wadium może być wnoszone w następujących formach: a) pieniądzu, b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt. 2 ustawy z dnia 09.11.2000r. o utworzeniu PARP (Dz. U. z 2016 r., poz. 359 ze zmianami). 3. Złożone poręczenie lub gwarancja muszą zawierać w swojej treści zobowiązanie zgodne z art. 46 ust. 4a i ust. 5 pkt 1 i 3 ustawy PZP. Dokument wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia winien zawierać bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela zapłaty wymaganej kwoty wadium, na pierwsze, pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium, powstałe na skutek okoliczności określonych w ustawie pzp. W dokumencie tym, gwarant/poręczyciel nie może uzależniać dokonania zapłaty od spełnienia przez beneficjenta (Gminę Sawin) dodatkowych warunków (np. żądanie przesłania wezwania zapłaty za pośrednictwem banku prowadzącego rachunek Gminy Sawin), albo żądania potwierdzenia przez notariusza, że podpisy złożone na żądaniu zapłaty należą do osób umocowanych do występowania w imieniu Gminy Sawin, albo żądanie złożenia wezwania np. tylko w formie listu poleconego czy kurierem) albo przedłożenia dodatkowych dokumentów (oprócz dokumentu potwierdzającego umocowanie osób do występowania w imieniu Gminy Sawin z żądaniem zapłaty). 4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy zamawiającego w BS Sawin nr 47 8192 0002 2001 0000 0853 0004. Przy czym za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego. Wadium wniesione w pozostałych formach należy w oryginale dołączyć do oferty. 5. Wadium zostanie zwrócone lub zatrzymane zgodnie z art.46 ustawy pzp.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
-------
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
-----------
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
-------------
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
---------
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
--------- Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: ----------- Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
----------- Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
--------- Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
---------- Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
--------- Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
---------- Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
---------
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena dla części 1, 2 i 3 | 60,00 |
Termin realizacji dla częsci 1 | 20,00 |
Termin realizacji dla częsci 2 i 3 | 40,00 |
Okres udzielanej gwarancji dla części 1 | 20,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
------------ Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
------------------ Informacje dodatkowe
---------------- IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
-------------------- Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
----------------- Wstępny harmonogram postępowania:
----------------- Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
-------------------- Informacje dodatkowe:
------------------- IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
-------------------- Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
---------------------- IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
-------------
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
--------------
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
-----------------
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
----------------
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
----------------
Informacje dodatkowe:
--------------
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Nie Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
----------------- IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): ------------ Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym ------------- IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2017-10-25, godzina:
12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
---------- Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: -------------- Część nr:
| 1 | Nazwa:
| Dostawa pomocy dydaktycznych, sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz wdrożenie i szkolenie w zakresie oprogramowania do monitorowania kompetencji |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Dostarczył przedmiot zamówienia na własny koszt do siedziby Zespołu Szkół w Sawinie, ul. Brzeska14, 22-107 Sawin, wraz z wniesieniem do budynku rozpakowania i montażu, wdrożył oprogramowanie oraz przeprowadził szkolenie oraz aby dostarczony przedmiot zamówienia był oznakowany numeracją zgodnie z pozycjami zamieszczonymi w załączniku Nr 2 - „Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia”, 2. Dostarczył instrukcje obsługi i dokumentację techniczną oferowanego sprzętu w języku polskim. 3. Zamawiający wymaga , aby licencje na oprogramowanie pochodziły z legalnego kanału dystrybucji, nie mogą być przedmiotem przestępstwa lub naruszenia praw autorskich oraz aby nie były dotychczas aktywowane ani odnawiane. 4. Tam , gdzie w SIWZ i dołączonych do niej załącznikach zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca itp.) materiałów lub normy , aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie, Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych, pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie nie gorszych parametrów technicznych. 5. W przypadku wskazania w zapisach SIWZ nazw własnych, typów, modelów, symboli itp., należy zapisy te rozumieć jako zapis o produkcie wzorcowym, wszędzie należy rozumieć, iż Zamawiający dodaje tam wyrazy „lub równoważny”. 6. Określone parametry dotyczące przedmiotu zamówienia są wymaganiami minimalnymi . 7. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o lepszych parametrach. 8. Wykonawca musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymogami Zamawiającego określonymi w SIWZ, przy czym zobowiązany jest do wskazania w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia tj. załącznik Nr 2 lub w Formularzu oferty. 9. Przedmiotem zamówienia jest System informatyczny wraz z oprogramowaniem i licencjami – umożliwiający zarządzenia elementami systemu. Pozwalający na gromadzenie materiałów, współdzielenie zasobów edukacyjnych, monitoring rozwoju kompetencji, tworzenie sprawdzianów, zarządzanie wynikami, nadzorowanie pracy ucznia, rozliczanie wykonywanych prac i monitorowanie poprawnego funkcjonowania całej platformy - dla minimum 129 uczestników projektu: „Wsparcie uczniów Gimnazjum w Sawinie w zakresie kompetencji kluczowych.” Skład zestawu będzie zawierać: 1. wielozadaniową bazę programowo-sprzętowa - urządzenie wielofunkcyjne, kolorowe z funkcjami kopiowania, skanowania i drukowania, wyposażone w dedykowany panel wyświetlacza wraz z aplikacją połączoną z repozytorium systemu, który będzie stanowił interfejs komunikacyjny do obsługi systemu przez użytkownika. – 1 sztuka, 2. terminal programowy z możliwością autoryzacji użytkowników – 1 sztuka, 3. centrum rejestracji użytkowników – służące do rejestrowania użytkowników platformy i umożliwiający uzupełnianie kont użytkowników wraz z ich identyfikacją – 1 sztuk, 4. serwer – z zainstalowanym oprogramowaniem zarządzającym pracą systemu i oprogramowaniem monitorującym stan techniczny urządzeń wchodzących w skład rozwiązania – 1 sztuka. 5. wdrożenie wraz z certyfikowanym szkoleniem w zakresie kompetencji cyfrowych nauczycieli i uczniów obejmujące wykorzystanie nowych metod kształcenia z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i systemu monitorowania kompetencji. Dla 116 uczniów oraz 13 nauczycieli. 6. zabezpieczenie wydruków dla 116 uczniów oraz 13 nauczycieli na okres 10 miesięcy . 1) System informatyczny spełniający funkcję systemu monitorowania kompetencji musi posiadać następujące funkcjonalności: a) System musi pracować w architekturze „klient – serwer" w oparciu o SQL-ową bazę danych. b) Musi istnieć możliwość wyboru systemu bazodanowego w zależności od preferencji i uwarunkowań środowiska systemowego, w jakim system będzie zainstalowany i eksploatowany. c) System musi umożliwiać zintegrowanie z bazami danych MySQL, MSSQL, H2, PostgreSQL. d) Wszelkie dane muszą być przechowywane na zabezpieczonym serwerze, a komunikacja pomiędzy elementami systemu musi być szyfrowana (SSL). e) Identyfikacja użytkownika w systemie musi odbywać się z wykorzystaniem pary identyfikatorów (login i hasło i/lub kod PIN). Opcjonalnie za pomocą karty z chipem/zbliżeniową. 2) System ma przechowywać następujące dane: a) dane o użytkownikach, b) informacje o wykonanych zadaniach: c) rodzaj zadania: wydruk, kopia, skan, d) czas i miejsce, e) parametry: liczba stron, mono/kolor, simplex/duplex, A4/A3, f) wartość, g) status wykonania zadania: ukończono poprawnie, błąd (w przypadku awarii urządzenia), h) informacje o użytkowniku, i) prywatne dokumenty dodane przez użytkownika do kolejki [Moje dokumenty], j) dokumenty publiczne dodane do zakładki [Repozytorium]. k) informacje o stanie konta oraz danych abonamentowych, 3) Dla każdego zarejestrowanego użytkownika musi być dostępna osobna kolejka wydruków, w której są przechowywane wszystkie oczekujące dokumenty dodane przez użytkownika z możliwością konfigurowania parametrów wydruku oraz podglądu dokumentu za pomocą przeglądarki internetowej. a) Kolejka wydruków musi umożliwiać określenie następujących parametrów: b) maksymalna liczba dokumentów na pojedynczego użytkownika, c) maksymalny rozmiar pojedynczego dokumentu, d) sumaryczny rozmiar dokumentów na danym koncie użytkownika. 4) System musi udostępniać mechanizm do zarządzania zasobami dostępnymi dla szerszego grona odbiorców. a) Użytkownicy z szerszymi uprawnieniami muszą mieć możliwość dodawania dokumentu do wyznaczonego katalogu w drzewiastej strukturze, z którego pozostali użytkownicy mogą korzystać oraz zapisywać je w swojej kolejce dokumentów. b) Użytkownik umieszczając dane w [Repozytorium] musi mieć możliwość różnicowania praw dostępu dla poszczególnych użytkowników lub stworzonych grup użytkowników (np. grup ćwiczeniowych, uczniów konkretnego roku, uczniów poszczególnych klas, szkół, itp.). 5) W zależności od nadanych uprawnień dokumenty w systemie [Repozytorium] mogą podlegać różnym funkcjonalnościom: a) mogą być wyświetlane przez użytkownika na ekranie z blokadą funkcji pobierania, b) mogą być pobierane przez użytkownika na komputer, tablet itp. c) mogą być drukowane przez użytkownika, d) mogą być zarządzane (edycja nazwy, przenoszenie w strukturze) przez użytkownika, 6) Użytkownik musi mieć możliwość wyświetlania i podglądu udostępnianego w [Repozytorium] dokumentu na dedykowanym urządzeniu. 7) System musi automatycznie konwertować dokumenty skierowane do wydruku do formatu PDF. 8) Użytkownik musi mieć możliwość wyboru parametrów, z jakimi dokument zostanie zapisany w [Moich dokumentach] i/lub wydrukowany (zakres stron, ilość kopii, simpleks/dupleks, mono/kolor, A4/A3, składkowanie). 9) Wybór parametrów druku oraz pokrycie tonerem ma mieć wpływ na koszt drukowanego dokumentu, a użytkownik musi być o tym koszcie poinformowany po zapisaniu dokumentu i przed jego wydrukowaniem. 10) Muszą być zbierane i przechowywane takie informacje jak: a) dla urządzeń drukująco – kopiujących - skanujących: stan urządzenia, stan tonera/tonerów, stan podajników na papier, liczniki urządzenia, b) stany awaryjne: brak papieru, brak tonera, otwarta pokrywa, zacięcie papieru, inne powodujące niezdolność do pracy, c) dla Centrum Rejestracji Użytkowników: stan urządzenia, możliwość wyświetlenia stanu konta, informacje o użyciu urządzenia – osoba korzystająca/stan konta, 11) System musi informować wyznaczone osoby e-mailem o stanach awaryjnych urządzeń wchodzących w jego skład za pomocą protokołu SMTP. 12) System musi umożliwiać wgląd w stan urządzeń oraz pozwalać na wyświetlenie historycznej listy zdarzeń. 13) System musi umożliwiać definiowanie kosztów: zadruku dla każdego urządzenia indywidualnie w rozbiciu na mono i kolor, papieru w rozbiciu na formaty A3 i A4 z możliwością indywidualnego zdefiniowania dla każdego urządzenia, skanów z możliwością zdefiniowania dla każdego urządzenia indywidualnie, amortyzacji urządzenia. koszty wydruku oraz kopii muszą być rozliczane indywidualnie dla każdej strony na podstawie analizy stopnia pokrycia strony tonerem czarnym i kolorowym. 14) System musi umożliwiać tworzenie raportów takich, jak: raport reklamacji, raport stanu kont, raport zużycia – parametryzowany (m.in. z podziałem na grupy, na struktury), wszystkie prace użytkownika – parametryzowany, 15) System raportowania musi umożliwiać cykliczne wysyłanie raportów e-mailem do wyznaczonych użytkowników za pomocą protokołu SMTP. 16) Korzystanie z systemu musi być możliwe poprzez interfejsu WWW, który pozwala użytkownikowi na: zalogowanie się do swojego konta poprzez użycie loginu i hasła za pomocą szyfrowanego połączenia (https), wyświetlenie informacji o stanie konta, wyświetlenie historii transakcji oraz wykonanych zadań, tj.: rodzaj zadania: wpłata, wydruk, kopia, skan, czas i miejsce wykonania zadania, wartość, parametry zadania, zmianę kodu PIN, zmianę hasła użytkownika, zmianę konta e-mail, dodawanie do [Repozytorium] plików w różnych formatach, min. w DOC, DOCX, XLS, XLSX, TXT, JPG, PNG, BNP, ODT, ODS, PDF, EPUB, MOBI, MP3, MPG, MPEG, AVI, MP4, WMV, WAV. dodanie do kolejki wydruków dokumentu z [Repozytorium], dodawanie własnych plików do katalogu Portfolio, wyświetlanie i podgląd wybranego dokumentu, pobieranie plików zapisanych w [Repozytorium] zdefiniowanie oraz zmiana parametrów wydruku, tj.: zakres stron, ilość kopii, tryb koloru – mono/kolor, rozmiar papieru – A4/A3, tryb druku – jednostronnie, dwustronnie względem krótszej/dłuższej krawędzi, składkowanie (od 1 do 16 stron na arkusz), poinformowanie o konkretnej cenie wydruku dokumentu (zależnego od stopnia pokrycia tonerem i wybranych parametrów wydruku), wyświetlenie i pobranie zeskanowanego wcześniej dokumentu, określanie i różnicowanie praw dostępu do danych publikowanych w [Repozytorium] (dla osób uprawnionych do zarządzania zasobami). 17) Interfejs WWW musi być dostępny w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej. Musi również istnieć możliwość dodania innych wersji językowych. 18) System musi mieć możliwość implementacji strony logowania do potrzeb zamawiającego. 19) System musi umożliwiać zapisywanie i udostępnianie plików multimedialnych, tj. filmy, e-booki, nagrania audio w formatach EPUB, MOBI, MP3, MPG, MPEG, AVI, MP4, WMV, WAV., itp. 20) System musi współpracować z tablicami interaktywnymi. 21) System musi być wyposażony w semantyczną wyszukiwarkę dokumentów, która umożliwia wyszukiwanie zasobów po tytule oraz frazie, która występuje wewnątrz dokumentu. 22) Użytkownik musi posiadać możliwość stałego wglądu w stan swojego konta abonamentowego z poziomu panelu dotykowego urządzenia. 23) Urządzenia wchodzące w skład systemu muszą być cały czas monitorowane, a informacje na ich temat nieustannie rejestrowane na serwerze. 24) Wsparcie użytkowników musi mieć na celu przygotowanie potencjalnych użytkowników do korzystania z systemu. W skład czynności przygotowawczych muszą wejść następujące działania i elementy: instruktorzy certyfikowani przez producenta oprogramowania przeprowadzą szkolenie dla użytkowników i administratorów, przygotowana zostanie instrukcja dla użytkowników systemu. Instrukcja musi zawierać opis następujących procedur: rejestrowania i logowania się użytkownika w systemie, gromadzenie materiałów w ramach swojego konta, korzystanie z materiałów dostępnych w repozytorium, tworzenia wydruków, kopii i skanów, zasilania konta użytkownika środkami abonamentowymi, instrukcja musi być dostępna z poziomu głównej strony WWW oferowanego systemu po zalogowaniu przygotowanie instrukcji objaśniającej procedury umieszczania materiałów w repozytorium danych (dla użytkowników z szerszymi uprawnieniami) 25) System musi umożliwiać monitoring rozwoju kompetencji, w tym poprzez możliwość tworzenia sprawdzianów, zarządzanie wynikami, nadzorowanie pracy ucznia 26) Wraz z dostawą oprogramowania spełniającego funkcję systemu monitorowania kompetencji należy dostarczyć licencje na oprogramowanie dla minimum 161 uczestników projektu: „Wsparcie uczniów Gimnazjum w Sawinie w zakresie kompetencji kluczowych.” 27) Wielozadaniowa baza programowo-sprzętowa - 1 szt. 28) Wielozadaniowa Baza programowo-sprzętowa ma budowę modułową i składa się z terminalu programowego oraz bazy sprzętowej. Terminal programowy jest elementem bazy programowo – sprzętowej wraz z urządzeniem drukująco – kopiująco – skanującym, wyposażonym w interfejs sieciowy z dedykowanym panelem wyświetlacza wraz z aplikacją połączoną z repozytorium systemu. Terminal programowy pozwala na autoryzację i odblokowanie urządzenia oraz wykonanie prac na urządzeniu 29) Centrum rejestracji użytkowników – 1szt. a) Centrum rejestracji użytkowników musi posiadać następujące elementy: wyświetlacz ciekłokrystaliczny dotykowy pokazujący informacje na temat użytkownika (nazwa użytkownika i stan jego konta finansowego w systemie) oraz możliwość logowania przy użyciu pary Login/Pin (opcjonalnie karty z chipem). kasetkę, pozwalającą na bezpieczne przechowywanie zgromadzonych środków b) Centrum rejestracji użytkowników musi podawać użytkownikowi informację o aktualnym stanie konta abonamentowego. c) Centrum rejestracji użytkowników musi być zbudowany z blachy malowanej proszkowo, lub blachy nierdzewnej. rozmieszczenie elementów służących do autoryzacji powinno być zgodne z zasadami ergonomii. Obsługa centrum rejestracji użytkowników musi być możliwa dla osób niepełnosprawnych. Urządzenie, za pomocą którego dokonywane są wpłaty bilonem musi posiadać certyfikat CE. System dokonywania wpłat musi być przystosowany do zmiany waluty na €. Centrum rejestracji użytkowników musi umożliwiać rejestrowanie nowych użytkowników przy użyciu karty z chipem. 30) Serwer – 1 szt. a) Serwer musi spełniać następujące minimalne wymagania: min. ilość rdzeni procesora: 4 min. częstotliwość taktowania procesora: 2,5 GHz min. ilość pamięci RAM: 8 GB min. częstotliwość taktowania pamięci RAM: 1333MHz min. dyski twarde: 2 x 1TB, 2 x 128 GB SSD z prędkością zapisu i odczytu na poziomie nie mniejszym niż 500 MB/s karta graficzna: zintegrowana Karta sieciowa 10/100/1000 Mb/s RAID: 0, 1, 5, 10 31) Wdrożenie i integracja wraz z certyfikowanym szkoleniem w zakresie kompetencji cyfrowych nauczycieli i uczniów obejmujące wykorzystanie nowych metod kształcenia z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych i systemu monitorowania kompetencji. Wdrożenie oraz integracja przewidziana jest dla wszystkich podmiotów realizujących zadania wynikające z projektu: „Wsparcie uczniów Gimnazjum w Sawinie w zakresie kompetencji kluczowych.”. Szkolenia w zakresie kompetencji cyfrowych przewidziane są dla wszystkich nauczycieli biorących udział powyższym projekcie tj.: dla 129 osób. 32) Zabezpieczenie wydruków dla 116 uczniów oraz 13 nauczycieli na okres 10 miesięcy . a) Wykonawca dostarczając system monitorowania kompetencji zabezpieczy wydruki materiałów edukacyjnych dla 129 uczestników projektu „Wsparcie uczniów Gimnazjum w Sawinie w zakresie kompetencji kluczowych.” w okresie 10 miesięcy od wdrożenia w kwocie 20,00zł na uczestnika miesięcznie.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 39162100-6, 32320000-2, 32322000-6, 32321300-2, 22114000-2, 39160000-1, 39180000-7, 38000000-5, 33793000-5, 30213000-5, 30230000-0, 48624000-8, 48000000-8, 38652100-1, 38653400-1, 30195800-0, 72212190-7, 48900000-7, 48820000-2, 30233110-8, 38520000-6
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2017-11-30
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Termin realizacji | 20,00 |
Okres udzielonej gwarancji | 20,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:------------
Część nr:
| 2 | Nazwa:
| Dostawa wyżywienia dla uczniów |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Przygotowanie kanapek: a) Kanapek z bułek na bazie mąki pszennej lub graham o następującej gramaturze i składzie: masło roślinne, jajko na twardo, dodatek warzywny w postaci: rzodkiewki, papryki, ogórka, sałaty lodowej, pomidora, masło roślinne, dżem min. 35% owoców, słodzony cukrem (smak truskawkowy, wiśniowy, morelowy, owoce leśne masło roślinne, szynka wieprzowa min. 80% mięsa 2 plasterki, ser żółty 1 plasterek, dodatek warzywny w postaci: rzodkiewki, papryki, ogórka, sałaty lodowej, pomidora, masło roślinne, polędwica drobiowa min. 80% mięsa 2 plasterki, ser żółty 1 plasterek, dodatek warzywny w postaci: rzodkiewki, papryki, ogórka, sałaty lodowej, pomidora, masło roślinne, ser żółty 3 plasterki, masło roślinne, kiełbasa np. typu krakowska min 80% mięsa 2 plasterki, 2. Dodatek owocowy lub warzywny. a) Dodatek owocowy Zamawiający rozumie przez: jabłko, gruszka, śliwa, brzoskwinia, banan, kiwi, pomarańcz, mandarynka, b) Dodatek warzywny Zamawiający rozumie przez: marchew surową, pomidor koktajlowy, rzodkiew. 3. Kanapki oraz dodatek owocowy lub warzywny muszą być sporządzone i wydane zgodnie z wymogami sztuki kulinarnej i sanitarnej dla żywienia zbiorowego oraz wykonane ze świeżych artykułów spożywczych, posiadających aktualne terminy ważności. Wyklucza się mięso i przetwory z puszek konserwowych. Wykonawca zobowiązany będzie do nieodpłatnego przechowywania próbek odpowiedniej gramatury dla celów badań przez Państwową Stację Sanitarną, zgodnie z obowiązującymi przepisami. 4. Wykonawca dostarczy kanapki i niepowtarzalnym składzie przynajmniej co pięć dni. 5. Wykonawca zabierać będzie pozostałości posiłków. 6. Zamawiający odmówi przyjęcia dostawy w przypadku: stwierdzenia nieświeżości dostarczonego posiłku, dostarczenia innego asortymentu niż zamówiony, dostarczenia posiłków w terminie nie uzgodnionym z Zamawiającym. 7. Wykonawca odpowiedzialny jest za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, 8. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość dostaw, zgodność z wymaganiami jakościowymi określonymi dla przedmiotu zamówienia, 9. Wykonawca zapewni należytą staranność przy realizacji zamówienia, rozumianą jako staranność profesjonalną w działalności objętej przedmiotem zamówienia, 10. Wykonawca wyda przedmiot zamówienia zgodnie ze zgłoszonym zapotrzebowaniem ilościowym. 11. W przypadku zgłoszenia reklamacji, Zamawiający odmówi przyjęcia dostawy i zwróci na koszt Wykonawcy wyroby będące przedmiotem reklamacji, celem wymiany na wolne od wad. Wykonawca w ciągu 2 godzin wymieni towar na inny, odpowiadający Zamawiającemu. 12. W przypadku nie dotrzymania terminu o którym mowa w ppkt. (11), Zamawiający zastrzega sobie możliwość nabycia posiłków na koszt Wykonawcy. 13. W cenę posiłku wliczony będzie odwóz (zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi), zapakowanie i dostarczenie Zespołu Szkół w Sawinie. 14. Należność za dostarczone posiłki, Wykonawca będzie ustalał każdorazowo w oparciu o ceny jednostkowe kanapki, określone przez Wykonawcę w ofercie. 15. Podstawą do wystawienia faktury będzie potwierdzony odbiór dostawy przez upoważnionego pracownika Zamawiającego. 16. Wykonawca będzie wystawiał faktury na koniec każdego miesiąca po dokonaniu dostaw. 17. Zapłata za dostarczone posiłki będzie płatna w terminie do 7 dni od daty dostarczenia prawidłowo wystawionych faktur Zamawiającemu, w drodze przelewu z konta Zamawiającego na konto Wykonawcy. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia. 18. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niewykorzystania pełnego limitu ilościowego i wartościowego przedmiotu zamówienia, bez prawa roszczeń z tego tytułu przez Wykonawcę, 19. Każdy Wykonawca w prowadzonym postępowaniu może złożyć tylko jedną ofertę.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 55524000-9, 55524000-9
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-06-29
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Termin realizacji | 40,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:-------------------
Część nr:
| 3 | Nazwa:
| Odwoz uczniów |
1) Krótki opis przedmiotu zamówienia (wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań) a w przypadku partnerstwa innowacyjnego -określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:1. Odwóz uczniów realizujących dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z Gminy Sawin zapewnioną przez Wykonawcę. Usługa objęta przedmiotem zamówienia musi być zgodna z obowiązującymi przepisami dotyczącymi przewozów szkolnych. 2. Odwozy odbywać się będą z różną częstotliwością, od do 3 razy na tydzień. 3. Średnia trasa odwozu uczniów to 50 km.
2) Wspólny Słownik Zamówień(CPV): 60140000-1, 60140000-1
3) Wartość części zamówienia(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):Wartość bez VAT:
Waluta:
PLN
4) Czas trwania lub termin wykonania: okres w miesiącach:
okres w dniach:
data rozpoczęcia:
data zakończenia: 2018-06-29
5) Kryteria oceny ofert: Kryterium | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Termin realizacji | 40,00 |
6) INFORMACJE DODATKOWE:------------------