IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
Oferta musi być zabezpieczona wadium: w wysokości 1.500,00 zł. (słownie złotych: jeden tysiąc pięćset 00/100 zł.) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert tj. przed dniem 7 grudnia 2017 r. godz. 14:00 Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu; 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; 3) gwarancjach bankowych; 4) gwarancjach ubezpieczeniowych; 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t. j. Dz. U. z 2016 r., poz. 359). Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na podany niżej rachunek bankowy zamawiającego: Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze BANK GOSPODARSTWA KRAJOWEGO 75 1130 1017 0021 1001 8090 0004 W tytule przelewu należy wpisać: wadium w przetargu OG/ZP-11/2017 Wniesienie wadium jest skuteczne z chwilą uznania rachunku bankowego zamawiającego należną kwotą wadium. Oznacza to, że wymagana kwota wadium musi być zaksięgowana na koncie zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym. Wadium wnoszone w innej formie niż pieniężna należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w kasie zamawiającego. Kasa zamawiającego znajduje się w budynku Sądu Okręgowego przy Al. Wojska Polskiego nr 56 w Jeleniej Górze (parter) i jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 14:00. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniężna musi zawierać w szczególności: 1) zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierającego oświadczenie, że zaistniały okoliczności, o których mowa w art. 46 ust. 4a, lub ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, 2) termin obowiązywania gwarancji – nie może być krótszy niż termin związania ofertą, 3) miejsce i termin zwrotu gwarancji, 4) wysokość wadium zgodną z określoną w s.i.w.z., 5) wadium nie może mieć zapisów ograniczających możliwość ściągnięcia wadium, dowodem wniesienia wadium jest oryginalny dokument poręczenia lub gwarancji, zawierający informację o udzieleniu poręczenia w wypadku udzielenia poręczenia, lub że udzielona gwarancja w wypadku udzielenia gwarancji, stanowi zabezpieczenie wadium na rzecz Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze w przetargu nieograniczonym w postępowaniu numer OG/ZP-11/2017 o udzielenie zamówienia na wykonanie zadania pod nazwą: USŁUGI SPRZĄTANIA NIERUCHOMOŚCI POŁOŻONEJ PRZY UL. WOJSKA POLSKIEGO NR 7 W LWÓWKU ŚLĄSKIM, BĘDĄCEJ W ZARZĄDZIE SĄDU OKRĘGOWEGO W JELENIEJ GÓRZE
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena | 60,00 |
jakość | 20,00 |
doświadczenie | 20,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Załącznik nr 7 (do s.i.w.z) projekt Umowa Nr OG…………… zawarta dnia …………………………….. r. w Jeleniej Górze pomiędzy: Sądem Okręgowym w Jeleniej Górze z siedzibą Al. Wojska Polskiego nr 56; 58-500 Jelenia Góra NIP 611-11-19-612; REGON: 000641756 reprezentowanym przez: ............................................................................................................................................ zwanym dalej Zamawiającym a Firmą …………………………………………………………………………… z siedzibą przy ul. ………………………………………, NIP …………………………….; REGON: …………………, reprezentowaną przez 1. ............................................................................................................................................ 2. ............................................................................................................................................. zwaną w dalszej części umowy Wykonawcą. Niniejsza umowa jest konsekwencją zamówienia publicznego realizowanego w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004r. (tekst jednolity Dz. U. z 2017 r., poz. 1579) oraz następstwem wyboru przez Zamawiającego oferty w postępowaniu Nr OG/ZP-11/2017. § 1 Przedmiot umowy: usługi sprzątania nieruchomości położonej przy ul. Wojska Polskiego nr 7 w Lwówku Śląskim, będącej w zarządzie Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. 1. Wykonawca oświadcza, że: 1) zapoznał się szczegółowo ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia a także z załączonymi do niej dokumentami stanowiącymi załączniki specyfikacji; 2) oferta przez niego sporządzona na podstawie specyfikacji istotnych warunków zamówienia zawiera wszystkie elementy niezbędne do realizacji usług sprzątania określonych w opisie przedmiotu zamówienia; 3) rozwiązania zawarte w opisie przedmiotu zamówienia nie budzą wątpliwości a ewentualne niejasności zostały rozstrzygnięte do dnia złożenia oferty; 2. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określony jest w załącznikach do umowy. 3. Usługi będą świadczone w dni …………….. w godzinach ……………………………………… 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany godzin świadczenia usług w przypadku zmiany organizacji czasu pracy Zamawiającego, informując o tym Wykonawcę z miesięcznym wyprzedzeniem. W szczególnie uzasadnionych, nagłych przypadkach Zamawiający, wyłącznie po uzgodnieniu z Wykonawcą, może ustalić krótkookresową zmianę godzin świadczenia usług sprzątania. Dzienny wymiar godzin świadczenia usług przez Wykonawcę pozostanie bez zmian, chyba, że z uzasadnionych powodów Strony tymczasowo zmienią dzienny wymiar godzin świadczenia usług w okresie przez Strony ustalonym, z zachowaniem wymiaru godzin świadczenia usług przewidzianych w danym cyklu rozliczeniowym (miesiąc kalendarzowy). 5. Zmiana godzin świadczenia usług oraz zmiana dziennego wymiaru godzin świadczenia usług, o którym mowa w ust. 4, nie stanowi zmiany umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. § 2 Termin wykonania umowy 1. Termin rozpoczęcia usług objętych niniejszą umową ustala się na: 1 stycznia 2018 r. 2. Termin zakończenia usług objętych niniejszą umową ustala się na: 31 grudnia 2018 r. § 3 Zobowiązania Wykonawcy 1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, z postanowieniami dokumentów składających się na umowę, oraz aktualnie obowiązującymi normami, przepisami prawa i wiedzą techniczną. Za jakość wykonanych usług sprzątania odpowiada Wykonawca 2. Wykonawca zobowiązuje się strzec mienia znajdującego się w miejscu wykonywania pracy oraz zapewnić warunki bezpieczeństwa w okresie prowadzenia usług sprzątania. 3. O wszelkich zauważonych uszkodzeniach, zagrożeniach i brakach w mieniu Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie poinformować Zamawiającego. 4. Wykonawca obowiązany jest do wyznaczenia przynajmniej jednego pracownika, który będzie pełnił funkcje stałego Koordynatora w trakcie świadczenia usług objętych przedmiotem umowy. Koordynator będzie obowiązany do utrzymania stałego kontaktu telefonicznego i drogą elektroniczną z Zamawiającym. Do zadań Koordynatora będzie należało organizowanie i sprawowanie nadzoru nad świadczeniem usług oraz zarzadzanie personelem Wykonawcy. 5. Oceny prawidłowości wykonania przedmiotu umowy dokonuje Zamawiający. 6. Stwierdzone przez Zamawiającego nieprawidłowości w wykonaniu przedmiotu umowy zgłaszane będą Wykonawcy na bieżąco w formie pisemnej/ droga elektroniczna, a w nagłych przypadkach ustnie lub telefonicznie pracownikowi Wykonawcy pełniącemu funkcję Koordynatora. 7. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia zgłoszonych mu nieprawidłowości w wykonaniu przedmiotu umowy lub zmiany sposobu świadczenia usług w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, uwzględniającym w szczególności rodzaj stwierdzonych nieprawidłowości, czas, w którym mogą zostać usunięte, oraz uzasadnione potrzeby Zamawiającego. 8. W przypadku nierozpoczęcia lub przerwania świadczenia usług Zamawiający wyznaczy Wykonawcy odpowiedni termin dodatkowy na rozpoczęcie lub wznowienie wykonywania usług. 9. Wykonawca i Zamawiający zobowiązani są do ścisłego współdziałania w zakresie niezbędnym do prawidłowej realizacji umowy. 10. Wykonawca będzie czerpał energię elektryczną dla potrzeb wykonywania usług sprzątania nieodpłatnie z przyłącza znajdującego się na terenie budynku Sądu Rejonowego …………….. przy …………………………………………... 11. Wykonawca będzie czerpał wodę dla potrzeb wykonywania usług sprzątania nieodpłatnie z przyłącza znajdującego się na terenie budynku Sądu Rejonowego w ………………………………… przy…………………………... 12. Wykonawca zobowiązuje się do bezwzględnego przestrzegania obowiązujących w Sądzie Rejonowym ………………………, przepisów dotyczących bezpieczeństwa, w szczególności przepisów i instrukcji bhp i p.poż. § 4 Personel Wykonawcy 1. Usługi sprzątania objęte niniejszą umową będą świadczone przez osoby wymienione w załączniku nr …... do umowy pn. „Wykaz pracowników świadczących usługi”, które zostały wskazane przez Wykonawcę w złożonej ofercie, zwane dalej „pracownikami świadczącymi usługi” 2. Wykonawca zobowiązuje się, że pracownicy świadczący usługi będą w trakcie realizacji umowy zatrudnieni na umowę o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2016 r, poz. 1666), zgodnie z oświadczeniem załączonym do oferty (zapis ust. 2 zostanie uzupełniony zgodnie z treścią złożonej oferty oraz z zapisami s.i.w.z. określającymi wymagania dotyczące zatrudnienia osób na umowę o pracę). 3. Każdorazowo zgodnie z art. 36 ust. 2 pkt 8a ustawy Prawo zamówień publicznych, na żądanie Zamawiającego w terminie nie krótszym niż 3 dni robocze Wykonawca zobowiązuje się przedłożyć do wglądu kopie umów o pracę zawartych przez Wykonawcę z pracownikami świadczącymi usługi sprzątania wskazanych w § 1 niniejszej umowy, zawierających dane takie jak: imię i nazwisko pracownika, datę zawarcia umowy o pracę, jej rodzaj oraz wymiar etatu. 4. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę kopii umów o pracę zawartych przez Wykonawcę z pracownikami świadczącymi usługi sprzątania w terminie wskazanym przez Zamawiającego zgodnie z ust. 3 będzie traktowane jako niewypełnienia obowiązku zatrudnienia pracowników świadczących usługi sprzątania na podstawie umowy o pracę. 5. Wykonawca zobowiązuje się, że pracownikami świadczącymi usługi sprzątania wewnątrz budynku, oraz świadczącymi usługi sprzątania zewnętrznego chodników i posesji sądowej będą osoby, które nie figurują w Krajowym Rejestrze Karnym, co zostanie potwierdzone oświadczeniem Wykonawcy. 6. Wykonawca zobowiązuje się że przed rozpoczęciem wykonywania przedmiotu umowy pracownicy świadczący usługi zostaną przeszkoleni w zakresie przestrzegania przepisów bhp i przepisów przeciwpożarowych oraz przepisów o ochronie danych osobowych. 7. Wykonawca zobowiązuje się, ze pracownicy świadczący usługi sprzątania będą posiadać aktualne badania lekarskie niezbędne do wykonywania powierzonych im obowiązków. 8. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia pracownikom świadczącym usługi sprzątania odzieży ochronnej, odzieży roboczej i środków ochrony osobistej, zgodnie z przepisami i zasadami bhp. 9. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za prawidłowe wyposażenie pracowników świadczących usługi sprzątania oraz za ich bezpieczeństwo w trakcie wykonywania przedmiotu umowy. 10. Pracownicy świadczący usługi sprzątania wewnętrznego i zewnętrznego zobowiązani są do stosowania się do obowiązujących u Zamawiającego zasad porządkowych w zakresie niezbędnym do realizacji umowy. § 5 Zmiany personelu Wykonawcy 1. Zmiana pracownika świadczącego usługi sprzątania będzie możliwa w następującej sytuacji : - na żądanie Zamawiającego w przypadku nienależytego świadczenia przez niego usługi sprzątania - na wniosek Wykonawcy uzasadniony obiektywnymi okolicznościami 2. W przypadku zmiany pracownika świadczącego usługi, Wykonawca zobowiązany będzie do potwierdzenia, iż osoba ta spełnia wymagania określone zapisami specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz postanowieniami niniejszej umowy. 3. Zmiana pracownika świadczącego usługi dokonywana jest poprzez pisemne powiadomienie Zamawiającego przez Wykonawcę o zmianie pracownika świadczącego usługę co najmniej na 3 dni robocze przed zamiarem dokonania zmiany, po uprzednim przedstawieniu i zaakceptowaniu kandydatury innej osoby spełniającej wymagania określone zapisami specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz postanowieniami niniejszej umowy 4. Zmiana pracownika świadczącego usługi dokonana zgodnie z pkt. 3 skutkuje zmianą załącznika do umowy „Wykaz pracowników świadczących usługi” i nie wymaga zawierania przez strony aneksu do umowy. § 6 Zasady współpracy i kontaktowania się stron: 1. Wykonawca ustanawia koordynatora w osobie: tel. ……………… e-mail …………………….. , 2. Zamawiający ustanawia koordynatora w osobie: tel. ……………… e-mail …………………….. , 3. Strony zobowiązują się do wzajemnej współpracy, w szczególności Wykonawca zobowiązuje się do informowania Zamawiającego o przebiegu wykonania przedmiotu umowy, przy czym o zaistniałych w tym zakresie trudnościach i przeszkodach Wykonawca będzie informował Zamawiającego niezwłocznie na piśmie/drogą elektroniczną, a w nagłym przypadku – także ustnie lub drogą telefoniczną. Strony zobowiązują się współdziałać w zakresie rozwiązywania wszelkich sytuacji spornych w okresie wykonywania umowy. 4. Stronom przysługuje możliwość zmiany osób, o których mowa w ust. 1 – 2. 5. Zmiany osób, o których mowa w ust. 1 - 2, dokonuje się poprzez pisemne powiadomienie drugiej Strony, wraz z podaniem imienia i nazwiska, służbowego numeru telefonu oraz adresu służbowej poczty elektronicznej osoby zmieniającej jedną z osób, o których mowa w ust. 2 – 4. 6. Zmiana osób, o których mowa w ust. 1 - 2, nie wymaga zawarcia aneksu do umowy. 7. Każda ze Stron jest zobowiązana zawiadomić drugą Stronę o zmianie wszelkich danych, które uniemożliwią należytą współpracę pomiędzy Stronami. W szczególności dotyczy to zmiany adresu do doręczeń, numerów telefonów, adresów poczty elektronicznej oraz rachunków bankowych. Zmiana danych kontaktowych nie wymaga zawarcia aneksu do umowy, a jedynie pisemnego powiadomienia drugiej Strony o ich dokonaniu. Zmiana powyższych danych, w braku niezwłocznego powiadomienia o zmianie, nie może wywołać negatywnych skutków dla drugiej Strony, w szczególności korespondencja wysłana na dotychczasowy adres będzie uważana za skutecznie doręczoną. § 7 Podwykonawcy (zapis zostaje sporządzony w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom). 1. Wykonawca powierzy podwykonawcy wykonanie następujących usług stanowiących część przedmiotu umowy: ……………………………………………………………………………………………………….. 2. Powierzenie wykonania części przedmiotu umowy Podwykonawcy nie wyłącza obowiązku spełnienia przez Wykonawcę wszystkich wymogów określonych postanowieniami umowy w tym dotyczących personelu Wykonawcy. 3. Wykonawca uprawniony jest do powierzenia wykonania części przedmiotu umowy nowemu Podwykonawcy, zmiany albo rezygnacji z Podwykonawcy. Do powierzenia wykonania części przedmiotu umowy nowemu podwykonawcy, zmiany albo rezygnacji z podwykonawcy konieczna jest zgoda Zamawiającego w przypadku o którym mowa w art. 36 b ust 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. W pozostałych przypadkach zmiana Podwykonawcy następuje za uprzednim poinformowaniem Zamawiającego, dokonanym co najmniej na 3 dni robocze przed dokonaniem zmiany Podwykonawcy. 4. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za dochowanie przez podwykonawców warunków umowy (w tym odnoszących się do personelu Wykonawcy i informacji poufnych) oraz odpowiada za ich działania lub zaniechania jak za swoje własne. § 8 Środki czystości i środki higieniczne oraz narzędzia i urządzenia techniczne 1. Wykonawca zobowiązany jest wykonywać przedmiot umowy przy użyciu własnych środków czystości i środków higienicznych, własnych środków utrzymania zimowego, oraz własnych narzędzi i urządzeń technicznych. 2. Stosowane przez Wykonawcę środki czystości i środki higieniczne musza być odpowiedniej jakości, skuteczne w stosowaniu, powszechnie dostępne i używane na rynku, bezpieczne dla każdej zmywalnej powierzchni, rozkładalne, nietoksyczne, posiadające właściwości odtłuszczająco-myjące. 3. Zamawiający wymaga aby Wykonawca stosował środki czystości o jakości, która zapewni wysoką jakość stanu czyszczonych powierzchni w sprzątanych obiektach. Stosowane przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu zamówienia środki czystości powinny posiadać odpowiednie atesty higieniczne, w rozumieniu - odpowiednie dokumenty poświadczające, zaświadczające, że spełniają one aktualnie wymagane prawem normy dla środków czyszczących, konserwujących czy zapachowych. Wskazane środki czystości winny być także odpowiednie dla poszczególnych powierzchni. 4. Stosowane przez Wykonawcę środki czystości muszą odpowiadać wymogom ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (t. j. Dz. U. z 2015 r., poz. 1203), tj. nie mogą zawierać substancji powodujących zagrożenie dla środowiska, zdrowia lub życia człowieka. 5. Środki czystości i środki higieniczne będą dostarczane i uzupełniane według bieżących potrzeb w celu należytego wykonania umowy. 6. Narzędzia i urządzenia techniczne muszą być sprawne technicznie i bezpieczne, zgodne z obowiązującymi wymaganiami i przepisami. 7. W przypadku stwierdzenia nienależytego wykonania usługi spowodowanego stosowaniem nieodpowiednich środków czystości, narzędzi lub urządzeń technicznych Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania od Wykonawcy zmiany środków czystości, narzędzi lub urządzeń technicznych. § 9 Odpowiedzialność Wykonawcy 1. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie ewentualne szkody na osobie lub mieniu powstałe w wyniku niewykonywania bądź nienależytego wykonywania zobowiązań wynikających z umowy. Wykonawca ponosi tez odpowiedzialność za inne działania lub zaniechania Pracowników świadczących usługi i osób trzecich, którymi będzie się posługiwał w celu wykonania umowy. 2. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczące pracowników świadczących usługi i osób trzecich, wynikające bezpośrednio z wykonywanych usług, spowodowane z winy Wykonawcy. 3. W przypadku kradzieży, pożaru lub innych zdarzeń losowych, których uczestnikami byli pracownicy świadczący usługi, Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia Zamawiającego o powstałym zdarzeniu oraz uczestnictwa w komisji badającej okoliczności zdarzenia. § 10 Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej 1. Wykonawca zobowiązuje się posiadać przez cały okres obowiązywania umowy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności z suma ubezpieczenia nie mniejszą niż 50.000,00 zł. dla jednej i wszystkich szkód. Jeżeli suma ubezpieczenia wyrażona jest w innej walucie niż złoty, zostanie przeliczona według średniego kursu NBP na dzień zawarcia umowy. 2. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu dowód zawarcia umowy ubezpieczenia, warunki odpowiedzialności ubezpieczyciela oraz dowód opłacenia składki. Dokumenty te stanowią załączniki do niniejszej umowy. 3. Jeżeli okres ubezpieczenia będzie krótszy niż okres trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest do przedłużenia ubezpieczenia i przedłożenia Zamawiającemu dokumentów , o których mowa w ust. 2. 4. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o wszelkich zmianach treści zawartej umowy ubezpieczenia, o której mowa w ust. 1 w terminie 3 dni roboczych od dnia ich wejścia w życie. § 11 Obowiązki Zamawiającego Zamawiający zobowiązuje się: 1) w okresie obowiązywania umowy umożliwić pracownikom świadczącym usługę wstęp na teren budynku, posesji, o których mowa w § 1 ust. 1, 2) zapewnić pracownikom świadczącym usługi odpowiednie warunki wykonywania pracy, w tym w zakresie wymagań bhp oraz przepisów przeciwpożarowych, a także udostępnić pomieszczenia sanitarnohigieniczne, 3) udostępnić Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy odpowiednie miejsce, w którym w sposób bezpieczny będą mogły być przechowywane środki czystości i środki higieniczne, narzędzia i urządzenia niezbędne do wykonywania przedmiotu umowy. § 12 Odbiór usług 1. Zamawiający dokonuje odbioru usług wykonanych w danym cyklu rozliczeniowym, poprzez podpisanie miesięcznego protokołu odbioru usług, którego wzór stanowi załącznik do niniejszej umowy. 2. Cyklem rozliczeniowym jest miesiąc kalendarzowy. 3. Wykonawca zobowiązany jest do prawidłowego wypełnienia i przedłożenia Zamawiającemu miesięcznego protokołu odbioru usług w terminie do 5 dni roboczych od dnia zakończenia danego cyklu rozliczeniowego. § 13 Wynagrodzenie Wykonawcy 1. Strony ustalają, że wysokość wynagrodzenia wynikająca z oferty złożonej przez Wykonawcę w toku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego za realizację całego przedmiotu umowy wynosi : netto: …………………………………………………………………………………………….. słownie netto: ………………………………………………………………………………… brutto (z podatkiem VAT): ……………………………………………………………………………. słownie brutto z podatkiem VAT: ………………………………………………………………. W tym: 1) Miesięczne wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy – usługi sprzątania powierzchni biurowych wynosi: netto: …………………………………………………………………………………………….. słownie netto: ………………………………………………………………………………… brutto (z podatkiem VAT): ……………………………………………………………………………. słownie brutto z podatkiem VAT: ………………………………………………………………. 2) Miesięczne wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy – usługi sprzątania posesji sądowej wynosi: netto: …………………………………………………………………………………………….. słownie netto: ………………………………………………………………………………… brutto (z podatkiem VAT): ……………………………………………………………………………. słownie brutto z podatkiem VAT: ………………………………………………………………. 2. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 powyżej ma charakter ryczałtowy oraz obejmuje wszystkie koszty związane z prawidłową realizacją umowy oraz uwzględnia wszelkie elementy wykonania usług sprzątania. 3. Zapłata należności określonej w ust. 1 pkt 1) i pkt 2) dokonywana będzie po upływie cyklu rozliczeniowego (miesiąca kalendarzowego) w terminie do 21 dni od dnia otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury/rachunku. 4. Podstawą do wystawienia faktury/rachunku jest podpisany przez strony miesięczny, bezusterkowy protokół odbioru usług. Wykonawca zobowiązany jest wystawić fakturę/rachunek do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym świadczone były usługi podlegające rozliczeniu. 5. W przypadku gdy Wykonawca świadczył usługi przez okres krótszy niż cykl rozliczeniowy, Wykonawcy przysługuje miesięczne wynagrodzenie brutto w wysokości odpowiadającej (proporcjonalnie) części cyklu rozliczeniowego, w którym Wykonawca świadczył usługi. Okoliczność powyższa podlega potwierdzeniu w miesięcznym protokole odbioru usług. 6. Zapłata należności będzie dokonywana przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę na fakturze/rachunku. Za dzień zapłaty uważa się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. § 14 Kary umowne 1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną: - za odstąpienie od umowy przez Zamawiającego z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Wykonawca w wysokości 5,0% ceny netto ryczałtowej za wykonanie całości przedmiotu umowy wskazanej w § 13 ust 1. - za zwłokę w usunięciu wad lub za nienależyte wykonanie prac stwierdzonych przy odbiorze w wysokości 1,0% ceny netto ryczałtowej przedmiotu umowy wskazanej w § 13 ust 1 za każdy dzień zwłoki, liczonej od dnia wyznaczonego na usunięcie, - za niedopełnienie wymogu zatrudnienia pracowników świadczących usługi na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy – w wysokości kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, (obowiązujących w chwili stwierdzenia przez Zamawiającego niedopełnienia przez Wykonawcę, wymogu zatrudniania pracowników świadczących usługi na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy) oraz liczby miesięcy w okresie realizacji umowy, w których nie dopełniono przedmiotowego wymogu – za każdą osobę poniżej liczby wymaganych pracowników świadczących usługi na podstawie umowy o pracę wskazane przez Zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 2. Wykonawca wyraża zgodę na potrącenie kary o której mowa w pkt 1 z jego faktury. 3. Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną za odstąpienie od umowy przez Wykonawcę, z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Zamawiający w wysokości 5,0% ceny ryczałtowej, za wyjątkiem wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy np. w przypadku braku środków finansowych na realizację dalszej części umowy. Zamawiający z wyprzedzeniem 30 dni zawiadomi Wykonawcę o zaistniałej sytuacji. Wtedy Wykonawcy nie będą przysługiwały jakiekolwiek roszczenia dotyczące kwoty stanowiącej różnicę pomiędzy maksymalną kwotą brutto umowy a kwotą wykorzystaną w okresie obowiązywania umowy, a także roszczenia odszkodowawcze jak i kary umowne. 4. Strony zastrzegają sobie prawo do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego podnoszącego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody. 5. Zamawiający może zlecić w zastępstwie Wykonawcy i na jego koszt wykonanie zaniechanych prac przez Wykonawcę w wyznaczonym terminie bez konieczności wzywania po raz kolejny, Wykonawcy do ich usunięcia. 6. Wykonawcę obciążają koszty odszkodowania wobec osób trzecich w przypadku wyrządzenia im szkody z tytułu niewysprzątania pomieszczeń. 7. Zamawiający uzyska uprawnienie do odstąpienia od niniejszej umowy po stwierdzeniu co najmniej czterokrotnie uchybień w zakresie wykonywania umowy o charakterze umożliwiającym naliczenie kar umownych. § 15 Zmiana umowy 1. Strony przewidują możliwość zmiany zawartej umowy w przypadku, gdy konieczność wprowadzenia zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy tj. spowodowanych: - zmianą powszechnie obowiązujących przepisów prawa lub wynikających z prawomocnych orzeczeń lub ostatecznych aktów administracyjnych właściwych organów – w takim zakresie, w jakim będzie to niezbędne w celu dostosowania postanowień umowy do zaistniałego stanu prawnego lub faktycznego. - siłą wyższą – rozumianą jako wystąpienie zdarzenia nadzwyczajnego, zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia, którego nie dało się uniknąć nawet przy zachowaniu najwyższej staranności, a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie jego zobowiązania w całości lub w części. W razie wystąpienia siły wyższej strony umowy zobowiązane są dołożyć wszelkich starań w celu ograniczenia do minimum opóźnienia w wykonywaniu swoich zobowiązań umownych, powstałego na skutek działania siły wyższej. 2. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia zakresu świadczonych usług i w związku z tym wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku: - wystąpienia prac remontowy, inwestycyjnych, - zmian organizacyjnych u Zamawiającego, - wyłączenia pomieszczeń (budynków) z eksploatacji. 3. Zmniejszenie wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w ust. 2, nastąpi proporcjonalnie do okresu wyłączenia wykonywania usługi oraz zmniejszenia zakresu (powierzchni) na której wykonywana jest usługa. 4. Zamawiający poinformuje Wykonawcę o wystąpieniu okoliczności wskazanych w ust. 2 z miesięcznym wyprzedzeniem. § 16 Odstąpienie od umowy 1. Poza przypadkami określonymi przepisami powszechnie obowiązującego prawa, Stronom przysługuje prawo odstąpienia od umowy w przypadkach określonych w niniejszym paragrafie. 2. Zamawiającemu przysługuje odstąpienie od umowy: - w przypadku nieprzystąpienia przez Wykonawcę do świadczenia usług lub przerwania ich wykonywania na okres dłuższy niż 3 dni robocze i bezskutecznym upływie terminu dodatkowego wyznaczonego przez Zamawiającego zgodnie z § 3 ust. 8 umowy; - w przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego nieprawidłowości w wykonywaniu usług i bezskutecznym upływie terminu dodatkowego wyznaczonego przez Zamawiającego zgodnie z § 3 ust. 7 umowy; - w przypadku stwierdzenia przez przedstawiciela Zamawiającego nieprzestrzegania przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę przepisów bhp i przepisów przeciwpożarowych i bezskutecznym upływie terminu dodatkowego wyznaczonego przez Zamawiającego zgodnie z § 3 ust. 7 umowy; - w przypadku trzykrotnego naliczenia przez Zamawiającego kar umownych. 3. W przypadku, o którym mowa w ust. 2 pkt 1, Zamawiający nie jest uprawniony do odstąpienia od umowy po przystąpieniu przez Wykonawcę do realizacji umowy. 4. Wykonawcy przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w przypadku zwłoki Zamawiającego w zapłacie wynagrodzeń za co najmniej dwa cykle rozliczeniowe. § 17 Informacje poufne 1. Wykonawca zobowiązuje się w okresie obowiązywania umowy oraz po jej wygaśnięciu lub rozwiązaniu, do zachowania w ścisłej tajemnicy wszelkich informacji dotyczących Zamawiającego, obejmujących: - dane osobowe – chronione na podstawie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r., poz. 2135 z późn. zm.); - informacje, które mogą mieć wpływ na funkcjonowanie lub stan bezpieczeństwa Zamawiającego. 2. Zamawiający zobowiązuje się w okresie obowiązywania umowy oraz po jej wygaśnięciu lub rozwiązaniu do zachowania w ścisłej tajemnicy treści umów zawartych przez Wykonawcę z pracownikami świadczącymi usługi, których kopie Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć do wglądu Zamawiającemu zgodnie z zapisami niniejszej umowy. 3. Informacje, o których mowa w ust. 1 oraz ust. 2, zwane są dalej „informacjami poufnymi”. 4. Informacje poufne mogą być udostępnione wyłącznie osobom dającym rękojmię zachowania tajemnicy i tylko w zakresie niezbędnym dla należytego wykonania przedmiotu umowy. 5. Ujawnianie informacji poufnych, niezależnie od sposobu ich ujawnienia, w wypadku gdy ma zostać dokonane w celu innym niż należyte wykonanie umowy, jest dopuszczalne tylko za uprzednim zezwoleniem drugiej Strony, wyrażonym w formie pisemnej pod rygorem nieważności, przy czym w razie wątpliwości należy skonsultować zamiar ujawnienia informacji poufnej z przedstawicielem drugiej Strony. 6. W przypadku, gdy Strona została zobowiązana do ujawnienia informacji poufnych w całości lub w części uprawnionemu organowi, w granicach obowiązującego prawa, Strona ta zobowiązana jest jedynie uprzedzić drugą Stronę o nałożonym na nią obowiązku. 7. W razie powzięcia przez Stronę wiedzy o nieuprawnionym ujawnieniu informacji poufnych zobowiązana jest niezwłocznie powiadomić o tym fakcie drugą Stronę w celu umożliwienia jej podjęcia stosowanych środków zapobiegawczych. 8. Strona ma obowiązek zapewnić ochronę informacji poufnych według najwyższych przewidzianych prawem standardów, w tym zapewnić ochronę systemów i sieci teleinformatycznych, w których są przetwarzane, przechowywane lub przekazywane informacje poufne drugiej Strony, a także kontrolować ochronę informacji poufnych oraz przestrzegać przepisów o ochronie poufności informacji. § 18 Postanowienia końcowe i załączniki 1. Umowę niniejszą sporządza się w czterech egzemplarzach po dwa dla każdej ze stron. 2. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową znajdują zastosowanie przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych i Kodeksu Cywilnego. 3. Zmiana lub odstąpienie od umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności. 4. Wykaz załączników do umowy: – szczegółowy zakres umowy – lista osób zatrudnionych na umowę o pracę wraz z oświadczeniem (kserokopie umów) – wzór protokołu odbioru wykonanych usług ZAMAWIAJĄCY WYKONAWCA
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Zamawiający nie będzie wymagał wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1.Zamawiający wymaga od Wykonawcy aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego na realizację zadania objętego niniejszym postępowaniem, na warunkach określonych w projekcie umowy stanowiącej załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 2. Wynagrodzenie należne wykonawcy podlega automatycznej waloryzacji odpowiednio o kwotę podatku VAT wynikającą ze stawki tego podatku obowiązującą w chwili powstania obowiązku podatkowego. 3. Zamawiający nie będzie udzielał zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 4. Zapisy dotyczące możliwości wprowadzenia zmian do umowy oraz warunki dokonywania tych zmian zostały szczegółowo określone w załączniku do niniejszej specyfikacji – „projekt umowy”. 5. Umowa podlega unieważnieniu w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w specyfikacji. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2017-12-07, godzina:
14:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane IV.6.6) Informacje dodatkowe: