Rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków Studzieniec Łęg w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież”. - pl-chodzież: roboty budowlane
Opis przedmiotu przetargu: 1. przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków studzieniec łęg”, zgodnie z warunkami kontraktowymi dla budowy dla robót inżynieryjno budowlanych projektowanych przez zamawiającego, pierwsze wydanie w języku angielskim 1999, przygotowane i opublikowane przez międzynarodową federacje inżynierów konsultantów (fédération internationale des ingénieurs conseils fidic), p.o. box 311, ch 1215 geneva 15, szwajcaria, oraz trzecie wydanie angielsko polskie 2004. 2. jeżeli w którymkolwiek miejscu dokumentacji projektowej i w opisie przedmiotu zamówienia pojawiają się nazwy własne, to sytuacja ta ma charakter wyjątkowy i celem ich zamieszczenia nie jest naruszenie art. 29 ust. 3 i art. 7 upzp, a jedynie sprecyzowanie standardów i oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. nie są to wymagania bezwzględne, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia poziomu parametrów technicznych, technologicznych i wydajnościowych wskazanych w projektach i st. 3. szczegółowy przedmiot zamówienia określony został w części iii, iv i v specyfikacji istotnych warunków zamówienia. 4. załatwienie wszystkich formalności i kosztów związanych z robotami leżą po stronie wykonawcy robót. 5. obsługa geodezyjna wraz z inwentaryzacją powykonawczą i koszty z tym związane leżą po stronie wykonawcy robót. 6. odtworzenie dróg, chodników, podjazdów i terenów zielonych leżą po stronie wykonawcy robót. 7. materiały z rozbiórki wykonawca na własny koszt podda odzyskowi lub utylizacji, za wyjątkiem materiałów nadających się do ponownego wbudowania, które wykonawca protokolarnie przekaże do dyspozycji zamawiającemu. 8. urządzenia z rozbiórki nadające się do ponownego wbudowania wykonawca protokolarnie przekaże do dyspozycji zamawiającemu. 9. koszt zabezpieczenia terenu robót musi być włączony w cenę oferty zamówienia. 10. koszt wykonania dróg tymczasowych niezbędnych do realizacji zadania leżą po stronie wykonawcy i powinny zostać uwzględnione w kosztach ceny oferty. 11. wywóz ziemi z wykopu na odległość 5 km z wyrównaniem terenu. 12. materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z polską normą lub aprobatą techniczną, w przypadku braku polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane. 13. aprobata materiałów powinna być dokonana przez inżyniera kontraktu przed ich wbudowaniem. 14. roboty na oczyszczalni ścieków realizowane będą przez wykonawcę w sposób umożliwiający ciągłą pracę istniejącej oczyszczalni. ii.1.6)

TI | Tytuł | PL-Chodzież: Roboty budowlane |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 71770-2012 |
PD | Data publikacji | 03/03/2012 |
OJ | Dz.U. S | 44 |
TW | Miejscowość | CHODZIEŻ |
AU | Nazwa instytucji | Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 29/02/2012 |
DT | Termin | 12/04/2012 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 3 - Ogłoszenie o zamówieniu |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 45000000 - Roboty budowlane 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45252100 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków 45300000 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
OC | Pierwotny kod CPV | 45000000 - Roboty budowlane 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45252100 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków 45300000 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
RC | Kod NUTS | PL411 |
IA | Adres internetowy (URL) | http://www.mwik.pl |
DI | Podstawa prawna | Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE) |
PL-Chodzież: Roboty budowlane
2012/S 44-071770
Ogłoszenie o zamówieniu
Roboty budowlane
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży
ul. Kochanowskiego 29
Punkt kontaktowy: Jednostka Realizująca Projekt
Osoba do kontaktów: Wiesław Radomski
64-800 Chodzież
POLSKA
Tel.: +48 672811621
E-mail: wieslaw.radomski@mwik.pl
Faks: +48 672811620
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.mwik.pl
Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)
Inny: Gospodarka wodno-ściekowa
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Polska, woj. Wielkopolska, powiat chodzieski, miasto i gmina Chodzież, Studzieniec Łęg.
Kod NUTS PL411
2. Jeżeli w którymkolwiek miejscu dokumentacji projektowej i w opisie przedmiotu zamówienia pojawiają się nazwy własne, to sytuacja ta ma charakter wyjątkowy i celem ich zamieszczenia nie jest naruszenie art. 29 ust. 3 i art. 7 uPzp, a jedynie sprecyzowanie standardów i oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Nie są to wymagania bezwzględne, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia poziomu parametrów technicznych, technologicznych i wydajnościowych wskazanych w projektach i ST.
3. Szczegółowy przedmiot zamówienia określony został w Części III, IV i V Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
4. Załatwienie wszystkich formalności i kosztów związanych z robotami leżą po stronie Wykonawcy Robót.
5. Obsługa geodezyjna wraz z inwentaryzacją powykonawczą i koszty z tym związane leżą po stronie Wykonawcy Robót.
6. Odtworzenie dróg, chodników, podjazdów i terenów zielonych leżą po stronie Wykonawcy Robót.
7. Materiały z rozbiórki Wykonawca na własny koszt podda odzyskowi lub utylizacji, za wyjątkiem materiałów nadających się do ponownego wbudowania, które Wykonawca protokolarnie przekaże do dyspozycji Zamawiającemu.
8. Urządzenia z rozbiórki nadające się do ponownego wbudowania Wykonawca protokolarnie przekaże do dyspozycji Zamawiającemu.
9. Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być włączony w cenę oferty zamówienia.
10. Koszt wykonania dróg tymczasowych niezbędnych do realizacji zadania leżą po stronie Wykonawcy i powinny zostać uwzględnione w kosztach ceny oferty.
11. Wywóz ziemi z wykopu na odległość 5 km z wyrównaniem terenu.
12. Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną, w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane.
13. Aprobata materiałów powinna być dokonana przez Inżyniera Kontraktu przed ich wbudowaniem.
14. Roboty na oczyszczalni ścieków realizowane będą przez Wykonawcę w sposób umożliwiający ciągłą pracę istniejącej oczyszczalni.
45000000, 45100000, 45200000, 45252100, 45300000, 45400000
Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym
Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
Wybrany wykonawca zobowiązany jest wnieść zabezpieczenia należytego wykonania umowy przed dniem podpisania umowy.
Szczegółowe wymagania dotyczące wadium i zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawarte zostały w SIWZ.
2. Oferta musi być podpisana w taki sposób by prawnie zobowiązywała wszystkich partnerów (członków konsorcjum).
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizacje zamówienia są zobowiązani przedstawić Zamawiającemu stosowną umowę.
4. Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z Pełnomocnikiem.
Opis szczególnych warunków: Zamawiający ubiega się o dofinansowanie za środków Funduszu Spójności w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 1.1. Realizacja projektu musi odbywać się zgodnie z wytycznymi odpowiednich instytucji: zarządzającej, pośredniczącej i wdrażającej.
1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2) posiadają niezbędna wiedzę i doświadczenie;
3) dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
5) nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 uPzp.
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, i będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Dokumenty potwierdzające spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz nie podleganiu wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 uPzp.
3. W celu potwierdzenia warunków wymienionych pkt III.2.1)1.1) Wykonawcy zobowiązani są dołączyć do oferty:
a) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez 2 lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich);
b) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, wystawionych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich);
c) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 uPzp wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich),
d) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 uPzp wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich, o ile posiadają status podmiotu zbiorowego w rozumieniu ustawy z dnia z dnia 28.10.2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. nr 197, poz. 1661 z późn. zm.);
e) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 uPzp (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez 2 lub więcej Wykonawców w ofercie mogą być złożone przez każdego z Wykonawców składających ofertę wspólną (jedynie w sytuacji, jeśli każdy z nich spełnia wszystkie warunki samodzielnie), albo mogą być złożone wspólnie, lecz w takim przypadku oświadczenie musi być złożone i podpisane przez pełnomocnika lub przez osoby reprezentujące wszystkich wykonawców). W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć oświadczenie według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej IDW.
4. Stosownie do treści rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa powyżej w:
1) pkt III.2.1)3.a), b), d) składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
c) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
2) pkt III.2.1)3.c) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 uPzp.
5. Stosownie do treści § 2 ust. 2 powołanego powyżej rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, dokumenty, o których mowa powyżej w pkt III.2.1)4.1)a), b) oraz III.2.1)4.2) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Natomiast dokument, o którym mowa powyżej w pkt. III.2.1)3.1)c), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Stosownie do treści § 2 ust. 3 powołanego powyżej rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej w pkt III.2.1)4.1) i III.2.1)4.2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio do kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Postanowienia pkt III.2.1)7. znajdują odpowiednie zastosowanie.
7. Ocena spełniania przedstawionych powyżej warunków zostanie dokonana wg formuły: „spełnia – nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach lub oświadczeniach. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki Wykonawca spełnił. Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub którzy złożyli dokumenty zawierające błędy, do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich uzupełnienia konieczne byłoby unieważnienie postępowania. W przypadku niespełnienia jakiegokolwiek warunku udziału w postępowaniu Wykonawca zostanie wykluczony z postępowania na podstawie art. 24 ustawy Pzp.
Posiadać średni współczynnik szybkiej płynności finansowej w okresie ostatnich 3 latach obrotowych, (2009 r., 2010 r., 2011 r.) za 2011 r. może być druk F01 za IV kwartał 2011 r., a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1,00 przy czym dla każdego roku obrotowego nie może być on niższy niż 0,8.
Wyliczenie średniego współczynnika płynności finansowej należy przedstawić zgodnie z wzorem zawartym w załączniku nr 8 do IDW, który zawiera również wzór dokonania wyliczenia.
b) Posiadać środki finansowe w wysokości co najmniej 15 000 000 PLN lub posiadać zdolność kredytową w wysokości, co najmniej 15 000 000 PLN. W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert, w którym posiadają rachunek, potwierdzające posiadanie środków finansowych w wymaganej wysokości lub posiadanie przez Wykonawcę zdolności kredytowej łącznie w wymaganej wysokości,
c) Posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności w wysokości co najmniej 15 000 000 PLN. W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawca musi złożyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku posiadania przez Wykonawcę niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany jest spełniać warunki i przedłożyć następujące dokumenty (w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał techniczny i kadrowy oraz łączne kwalifikacje i doświadczenie):
b) wykazać w okresie ostatnich 5 lat, przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej 2 zamówienia polegające na budowie, rozbudowie lub przebudowie oczyszczalni ścieków o przepustowości min. Qśrd = 2 000 m3/d, przy czym jedno z żądanych zadań o wartości robót nie mniejszej niż 10 000 000 PLN netto powinno być zrealizowane w oparciu o warunki kontraktowe FIDIC lub równoważne, oraz zakres budowy, rozbudowy lub przebudowy obejmował co najmniej:
— budowę ciągu biologicznego oczyszczania ścieków,
— budowę ciągu osadowego.
Wykonawca nie może sumować wartości kilku robót o mniejszym zakresie dla uzyskania wymaganej wartości porównywalnej.
Jeżeli kwota ww. robót podana będzie w innej walucie niż PLN, Zamawiający w celu sprawdzenia spełnienia warunków przez Wykonawcę dokona ich przeliczenia na PLN według średniego kursu NBP z dnia przekazania ogłoszenia do publikacji Urzędowi Oficjalnych Publikacji Wspólnot Europejskich.
Za zamówienie wykonane z zakresu budowy, rozbudowy lub przebudowy oczyszczalni ścieków, Zamawiający uzna takie zamówienie, dla którego wydano co najmniej jedno Świadectwo Przejęcia.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz wykonanych robót sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do niniejszej IDW oraz dokumenty potwierdzające, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Zaleca się, aby przedkładane dokumenty potwierdzające, że wykonane przez Wykonawców roboty zostały wykonane należycie, zawierały, co najmniej:
— wskazanie, że Wykonawca składający ofertę w niniejszym postępowaniu realizował roboty, których dokumenty dotyczą,
— wskazanie Inwestora, na rzecz którego realizowane były roboty,
— wskazanie rodzaju robót,
— wskazanie wartości robót,
— wskazanie daty wykonania (rozpoczęcia i zakończenia),
— wskazanie miejsca wykonania,
— opinię inwestora stwierdzającą, że roboty zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
c) posiadać przeciętne zatrudnienie w okresie ostatnich 3 lat (licząc od dnia wszczęcia postępowania), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w wysokości co najmniej 20 pracowników. W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć informację na temat przeciętnej liczby zatrudnionych pracowników sporządzoną według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej IDW;
d) posiadać przeciętną liczebność personelu kierowniczego w okresie ostatnich 3 lat (od dnia wszczęcia postępowania), a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, ilości co najmniej 4 osób personelu kierowniczego. W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć informację na temat przeciętnej liczebności personelu kierowniczego sporządzoną według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej IDW;
e) wskazać osoby którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności:
1. Kierownik Budowy (jedna osoba), który posiada następujące kwalifikacje:
— łącznie co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, w tym 3 lata doświadczenia (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót w robotach budowlanych w zakresie konstrukcyjno-budowlanym, w tym przy realizacji co najmniej jednego zamówienia dotyczącego budowy, rozbudowy, lub przebudowy oczyszczalni ścieków o przepustowości min Qśrd = 2 000 m3/d i o wartości robót nie mniejszej niż 10 000 000 PLN netto, zrealizowanego w oparciu o warunki kontraktowe FIDIC lub równoważne,
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia funkcji kierownika robót w branży konstrukcyjno-budowlanej,
— znajomość języka polskiego - Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na własny koszt przez Wykonawcę tłumacza języka polskiego, zapewniającego stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach między Zamawiającym, a Wykonawcą. W takiej sytuacji Wykonawca powinien w ofercie zobowiązać się, iż zatrudni na własny koszt tłumacza języka;
2. Kierownik Robót Sanitarnych (jedna osoba), który posiada następujące kwalifikacje:
— łącznie co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, w tym 3 lata doświadczenia (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika budowy/robót sanitarnych w robotach budowlanych w zakresie inżynierii sanitarnej, w tym przy realizacji co najmniej jednego zamówienia dotyczącego budowy, rozbudowy, lub przebudowy oczyszczalni ścieków o przepustowości min Qśrd = 2 000 m3/d i o wartości robót nie mniejszej niż 10 000 000 PLN netto,
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia funkcji kierownika robót sanitarnych w zakresie budowy sieci wodociągowych i kanalizacyjnych,
— znajomość języka polskiego - Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na własny koszt przez Wykonawcę tłumacza języka polskiego, zapewniającego stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach między Zamawiającym, a Wykonawcą. W takiej sytuacji Wykonawca powinien w ofercie zobowiązać się, iż zatrudni na własny koszt tłumacza języka polskiego;
3. Kierownik Robót Konstrukcyjno–Budowlanych (jedna osoba), który posiada następujące kwalifikacje:
— łącznie co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, w tym 3 lata doświadczenia (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika budowy/robót budowlanych, w tym przy realizacji co najmniej jednego zamówienia dotyczącego budowy, rozbudowy, lub przebudowy oczyszczalni ścieków o przepustowości min Qśrd = 2 000 m3/d i o wartości robót nie mniejszej niż 10 000 000 PLN netto,
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia funkcji kierownika robót w branży konstrukcyjno-budowlanej,
— znajomość języka polskiego - Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na własny koszt przez Wykonawcę tłumacza języka polskiego, zapewniającego stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach między Zamawiającym, a Wykonawcą. W takiej sytuacji Wykonawca powinien w ofercie zobowiązać się, iż zatrudni na własny koszt tłumacza języka polskiego.
Zamawiający dopuszcza pełnienie funkcji kierownika budowy i kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych przez tą samą osobę;
4. Kierownik Robót Elektrycznych (jedna osoba), który posiada następujące kwalifikacje:
— łącznie, co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, w tym 3 lata doświadczenia (licząc od dnia uzyskania uprawnień) na stanowisku kierownika robót elektrycznych w robotach budowlanych w zakresie robót elektrycznych, w tym przy realizacji co najmniej jednego zamówienia dotyczącego budowy, rozbudowy, lub przebudowy oczyszczalni ścieków o przepustowości min Qśrd = 2 000 m3/d,
— uprawnienia budowlane do kierowania robotami elektrycznymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a które uprawniają do pełnienia funkcji kierownika robót elektrycznych w zakresie instalacji elektrycznych i urządzeń elektroenergetycznych,
— znajomość języka polskiego - Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na własny koszt przez Wykonawcę tłumacza języka polskiego, zapewniającego stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach między Zamawiającym, a Wykonawcą. W takiej sytuacji Wykonawca powinien w ofercie zobowiązać się, iż zatrudni na własny koszt tłumacza języka polskiego;
5. Technolog (jedna osoba), który posiada następujące kwalifikacje:
— łącznie, co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego, w tym 3 lata doświadczenia na stanowisku - technologa oczyszczania ścieków lub specjalisty ds. rozruchów oczyszczalni ścieków, w tym przy realizacji co najmniej jednego zamówienia dotyczącego budowy, rozbudowy, lub przebudowy oczyszczalni ścieków o przepustowości min Qśrd = 2 000 m3/d,
— znajomość języka polskiego Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na własny koszt przez Wykonawcę tłumacza języka polskiego, zapewniającego stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach między Zamawiającym, a Wykonawcą. W takiej sytuacji Wykonawca powinien w ofercie zobowiązać się, iż zatrudni na własny koszt tłumacza języka polskiego;
6. Przedstawiciel Wykonawcy - Kierownik Kontraktu (jedna osoba), który posiada następujące kwalifikacje:
— osoba wskazana przez Wykonawcę do kierowania całością Kontraktu musi posiadać minimum 3 letnie doświadczenie w zakresie zarządzania kontraktami na roboty budowlane z zakresu ochrony środowiska jako przedstawiciel Wykonawcy lub Kierownik projektu, w tym doświadczenie w kierowaniu co najmniej jednym kontraktem na roboty w zakresie gospodarki wodno-ściekowej tj. przy realizacji co najmniej jednego zamówienia dotyczącego budowy, rozbudowy, lub przebudowy oczyszczalni ścieków o przepustowości min Qśrd = 2 000 m3/d i o wartości robót nie mniejszej niż 10 000 000 PLN netto, zrealizowanego w oparciu o warunki kontraktowe FIDIC lub równoważne,
— znajomość języka polskiego - Zamawiający dopuszcza zatrudnienie na własny koszt przez Wykonawcę tłumacza języka polskiego, zapewniającego stałe i biegłe tłumaczenie w kontaktach między Zamawiającym, a Wykonawcą. W takiej sytuacji Wykonawca powinien w ofercie zobowiązać się, iż zatrudni na własny koszt tłumacza języka polskiego.
W celu potwierdzenia spełniania niniejszego warunku Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć: wykaz sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do niniejszej IDW.
Pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia, jeżeli w „wykazie osób którymi dysponuje lub będzie dysponował wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 6a do niniejszej IDW Wykonawca wskazał osoby, którymi będzie dysponował zgodnie z załącznikiem nr 6 do niniejszej IDW.
Uwaga:
W przypadku wskazania Ekspertów z poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, tacy Eksperci muszą legitymować się kwalifikacjami wymaganymi do świadczenia usług w odpowiedniej branży (wykonania zawodu w tej branży) w kraju zamieszkania wskazanych osób, jeśli takie w tym kraju obowiązują.
Sekcja IV: Procedura
Podać cenę: 1 400,00 PLN
Warunki i sposób płatności: Przelew 14 dni od daty dostarczenia faktury na rachunek bankowy Zamawiającego.
Na wniosek Wykonawcy Zamawiający przekaże w terminie 5 dni SIWZ w formie dokumentu papierowego. Opłata za przekazanie specyfikacji obejmować będzie jedynie koszt druku i przesyłki:
— za kartkę A4, 20 gr.,
— rysunki wielkoformatowe A1 5,00 PLN.
Miejscowość:
Siedziba zamawiającego, ul. Kochanowskiego 29, 64-800 Chodzież, POLSKA.
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nieSekcja VI: Informacje uzupełniające
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zamawiający ubiega się o dofinansowanie za środków Funduszu Spójności w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 1.1.
2. Termin realizacji zamówienia: 24 miesiące od daty wejścia w życie Kontraktu, przy czym Czas na Ukończenie Robót nie może przekroczyć daty 30.6.2014 roku, a Okres Zgłaszania Wad wynosi: 36 miesięcy od daty wydania Świadectwa Przejęcia dla całości Robót.
3. Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia w sytuacjach określonych w art. 93 ust. 1. i 1.a. uPzp.
4. Zgodnie z art. 93 ust. 3 ustawy Pzp o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający zawiadomi równocześnie wszystkich Wykonawców, którzy:
a) ubiegali się o udzielenie zamówienia – w przypadku unieważnienia postępowania przed upływem terminu składania ofert,
b) złożyli oferty – w przypadku unieważnienia postępowania po upływie terminu składania ofert – podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzg.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzg.gov.pl
Faks: +48 224587800
Informacje ogólne.
Wykonawcom, oraz innym osobom, których interes prawny w uzyskaniu niniejszego zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane art. 179 i następnych uPzp.
2. Środkami ochrony prawnej są:
a) odwołanie.
Odwołanie wnosi się do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w terminach określonych w art. 182 uPzp. Szczegółowo kwestie odnoszące się do odwołania przedstawione są w art. 180-198 uPzp;
b) skarga do sądu.
Skarga do sądu przysługuje na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej. Szczegółowo kwestie dotyczące skargi do sądu uregulowane zostały w art. 198a-198g uPzp.
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzg.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzg.gov.pl
Faks: +48 224587800
TI | Tytuł | PL-Chodzież: Roboty budowlane |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 102965-2012 |
PD | Data publikacji | 31/03/2012 |
OJ | Dz.U. S | 64 |
TW | Miejscowość | CHODZIEŻ |
AU | Nazwa instytucji | Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 27/03/2012 |
DT | Termin | 23/04/2012 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 2 - Dodatkowe informacje |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 45000000 - Roboty budowlane |
OC | Pierwotny kod CPV | 45000000 - Roboty budowlane |
RC | Kod NUTS | PL411 |
PL-Chodzież: Roboty budowlane
2012/S 64-102965
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży, ul. Kochanowskiego 29, Jednostka Realizująca Projekt, attn: Wiesław Radomski, POLSKA-64-800Chodzież. Tel. +48 672811621. E-mail: wieslaw.radomski@mwik.pl. Fax +48 672811620.
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 3.3.2012, 2012/S 44-071770)
CPV:45000000
Roboty budowlane.
Zamiast:
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 12.4.2012 - 11:45.
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 12.4.2012 - 12:00.
Powinno być:IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 23.4.2012 - 11:45.
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 23.4.2012 - 12:00.
Inne dodatkowe informacje
Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.
Pkt 10 ppkt 2 lit a) IDW.
Pkt 10 ppkt 2 lit d) 1. IDW.
Pkt 10 ppkt 2 lit d) 2. IDW.
Pkt 10 ppkt 2 lit d) 3. IDW.
Pkt 10 ppkt 3 lit a) IDW.
Pkt 12 ppkt 2 pppkt 2) IDW.
Pkt 12 ppkt 3 pppkt 1) IDW.
Pkt 15 (Opis sposobu przygotowania oferty) ppkt 1 pppkt 6) IDW.
Pkt 18 IDW.
Pkt 20 IDW.
Pkt 24 ppkt 1) IDW.
Pkt 35 IDW.
Załącznik nr 7 (Wzór załącznika do Oferty) tabela IDW.
Załącznik nr 8 (Współczynnik szybkiej płynności finansowej) IDW.
Klauzula 1.1.1.11 Kontraktu.
Klauzula 8.3 Kontraktu.
Klauzula 8.7 Kontraktu.
Klauzula 14.3 Kontraktu.
ST-05-03 pkt 5.2.3.3. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
ST-05-03 pkt 5.2.3.5. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
Preambuła pkt 6 Przedmiary robót.
Przedmiar robót 07 – instalacje elektryczne Przedmiary robót.
Pkt 10 ppkt 2 lit a) IDW.
Pkt 10 ppkt 2 lit d) 1. IDW.
Pkt 10 ppkt 2 lit d) 2. IDW.
Pkt 10 ppkt 2 lit d) 3. IDW.
Pkt 10 ppkt 3 lit a) IDW.
Pkt 12 ppkt 2 pppkt 2) IDW.
Pkt 12 ppkt 3 pppkt 1) IDW.
Pkt 18 IDW.
Pkt 20 IDW.
Pkt 24 ppkt 1) IDW.
Pkt 35 IDW.
Załącznik nr 7 (Wzór załącznika do Oferty) tabela IDW.
Załącznik nr 8 (Współczynnik szybkiej płynności finansowej) IDW.
Klauzula 1.1.1.11 Kontraktu.
Klauzula 8.3 Kontraktu.
Klauzula 8.7 Kontraktu.
Klauzula 14.3 Kontraktu.
ST-05-03 pkt 5.2.3.3. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
ST-05-03 pkt 5.2.3.5. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót.
Preambuła pkt 6 Przedmiary robót.
Przedmiar robót 07 – instalacje elektryczne Przedmiary robót.
Pkt 12 ppkt 3 pppkt 1) IDW.
Pkt 18 (składanie ofert) IDW.
Pkt 20 IDW.
Pkt 12 ppkt 3 pppkt 1) IDW.
Pkt 18 (składanie ofert) IDW.
Pkt 20 IDW.
TI | Tytuł | PL-Chodzież: Roboty budowlane |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 125953-2012 |
PD | Data publikacji | 20/04/2012 |
OJ | Dz.U. S | 77 |
TW | Miejscowość | CHODZIEŻ |
AU | Nazwa instytucji | Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 17/04/2012 |
DT | Termin | 11/05/2012 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 2 - Dodatkowe informacje |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 45000000 - Roboty budowlane 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45252100 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków 45300000 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
OC | Pierwotny kod CPV | 45000000 - Roboty budowlane 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45252100 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków 45300000 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
RC | Kod NUTS | PL411 |
PL-Chodzież: Roboty budowlane
2012/S 77-125953
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży, ul. Kochanowskiego 29, Jednostka Realizująca Projekt, attn: Wiesław Radomski, POLSKA-64-800Chodzież. Tel. +48 672811621. E-mail: wieslaw.radomski@mwik.pl. Fax +48 672811620.
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 3.3.2012, 2012/S 44-071770)
CPV:45000000, 45100000, 45200000, 45252100, 45300000, 45400000
Roboty budowlane.
Przygotowanie terenu pod budowę.
Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej.
Zamiast:
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 12.4.2012 - 11:45.
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert. Data: 12.4.2012 - 12:00.
Powinno być:IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 11.5.2012 (11:45).
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert. Data: 11.5.2012 (12:00).
Inne dodatkowe informacje
Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.
Pkt 12 ppkt 3 pppkt 1) IDW.
Pkt 18 IDW.
Pkt 20 IDW.
TI | Tytuł | PL-Chodzież: Roboty budowlane |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 136969-2012 |
PD | Data publikacji | 02/05/2012 |
OJ | Dz.U. S | 84 |
TW | Miejscowość | CHODZIEŻ |
AU | Nazwa instytucji | Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
DS | Dokument wysłany | 26/04/2012 |
DT | Termin | 21/05/2012 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 2 - Dodatkowe informacje |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 1 - Oferta całościowa |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 45000000 - Roboty budowlane 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45252100 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków 45300000 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
OC | Pierwotny kod CPV | 45000000 - Roboty budowlane 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45252100 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków 45300000 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
RC | Kod NUTS | PL411 |
PL-Chodzież: Roboty budowlane
2012/S 84-136969
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży, ul. Kochanowskiego 29, Jednostka Realizująca Projekt, attn: Wiesław Radomski, POLSKA-64-800Chodzież. Tel. +48 672811621. E-mail: wieslaw.radomski@mwik.pl. Fax +48 672811620.
(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 3.3.2012, 2012/S 44-071770)
CPV:45000000, 45100000, 45200000, 45252100, 45300000, 45400000
Roboty budowlane.
Przygotowanie terenu pod budowę.
Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej.
Zamiast:
IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 12.4.2012 (11:45).
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 12.4.2012 (12:00).
Powinno być:IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 21.5.2012 (11:45).
IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 21.5.2012 (12:00).
Inne dodatkowe informacje
Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.
TI | Tytuł | PL-Chodzież: Roboty budowlane |
---|---|---|
ND | Nr dokumentu | 261422-2012 |
PD | Data publikacji | 17/08/2012 |
OJ | Dz.U. S | 157 |
TW | Miejscowość | CHODZIEŻ |
AU | Nazwa instytucji | Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży |
OL | Język oryginału | PL |
HD | Nagłówek | - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta |
CY | Kraj | PL |
AA | Rodzaj instytucji | 8 - Inne |
HA | EU Institution | - |
DS | Dokument wysłany | 14/08/2012 |
NC | Zamówienie | 1 - Roboty budowlane |
PR | Procedura | 1 - Procedura otwarta |
TD | Dokument | 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia |
RP | Legislacja | 4 - Unia Europejska |
TY | Rodzaj oferty | 9 - Nie dotyczy |
AC | Kryteria udzielenia zamówienia | 1 - Najniższa cena |
PC | Kod CPV | 45000000 - Roboty budowlane 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45252100 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków 45300000 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
OC | Pierwotny kod CPV | 45000000 - Roboty budowlane 45100000 - Przygotowanie terenu pod budowę 45200000 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej 45252100 - Roboty budowlane w zakresie zakładów oczyszczania ścieków 45300000 - Roboty instalacyjne w budynkach 45400000 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych |
RC | Kod NUTS | PL411 |
IA | Adres internetowy (URL) | http://www.mwik.pl |
DI | Podstawa prawna | Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE) |
PL-Chodzież: Roboty budowlane
2012/S 157-261422
Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
Roboty budowlane
Sekcja I: Instytucja zamawiająca
Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Chodzieży
ul. Kochanowskiego 29
Punkt kontaktowy: Jednostka Realizująca Projekt
Osoba do kontaktów: Paweł Dubiał
64-800 Chodzież
Polska
Tel.: +48 672811621
E-mail: pawel.dubial@mwik.pl
Faks: +48 672811620
Adresy internetowe:
Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.mwik.pl
Inny: Gospodarka wodno-ściekowa
Sekcja II: Przedmiot zamówienia
Wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Polska, woj. Wielkopolska, powiat chodzieski, miasto Chodzież.
Kod NUTS PL411
2. Jeżeli w którymkolwiek miejscu dokumentacji projektowej i w opisie przedmiotu zamówienia pojawiają się nazwy własne, to sytuacja ta ma charakter wyjątkowy i celem ich zamieszczenia nie jest naruszenie art. 29 ust. 3 i art. 7 u.p.z.p., a jedynie sprecyzowanie standardów i oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Nie są to wymagania bezwzględne, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia poziomu parametrów technicznych, technologicznych i wydajnościowych wskazanych w projektach i ST.
3. Szczegółowy przedmiot zamówienia określony został w Części III, IV i V Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
4. Załatwienie wszystkich formalności i kosztów związanych z robotami leżą po stronie Wykonawcy Robót.
5. Obsługa geodezyjna wraz z inwentaryzacją powykonawczą i koszty z tym związane leżą po stronie Wykonawcy Robót.
6. Odtworzenie dróg, chodników, podjazdów i terenów zielonych leżą po stronie Wykonawcy Robót.
7. Materiały z rozbiórki Wykonawca na własny koszt podda odzyskowi lub utylizacji, za wyjątkiem materiałów nadających się do ponownego wbudowania, które Wykonawca protokolarnie przekaże do dyspozycji Zamawiającemu.
8. Urządzenia z rozbiórki nadające się do ponownego wbudowania Wykonawca protokolarnie przekaże do dyspozycji Zamawiającemu.
9. Koszt zabezpieczenia terenu robót musi być włączony w cenę oferty zamówienia.
10. Koszt wykonania dróg tymczasowych niezbędnych do realizacji zadania leżą po stronie Wykonawcy i powinny zostać uwzględnione w kosztach ceny oferty.
11. Wywóz ziemi z wykopu na odległość 5 km z wyrównaniem terenu.
12. Materiały użyte do wykonania zadania muszą posiadać deklarację zgodności lub certyfikat zgodności z Polską Normą lub aprobatą techniczną, w przypadku braku Polskich Norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane.
13. Aprobata materiałów powinna być dokonana przez Inżyniera Kontraktu przed ich wbudowaniem.
14. Roboty na oczyszczalni ścieków realizowane będą przez Wykonawcę w sposób umożliwiający ciągłą pracę istniejącej oczyszczalni.
45000000, 45100000, 45200000, 45252100, 45300000, 45400000
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
Sekcja IV: Procedura
Ogłoszenie o zamówieniu
Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 044-071770 z dnia 3.3.2012
Inne wcześniejsze publikacje
Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 084-136969 z dnia 2.5.2012
Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 077-125953 z dnia 20.4.2012
Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 064-102965 z dnia 31.3.2012
Sekcja V: Udzielenie zamówienia
Zamówienie nr: 1 Nazwa: Rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków Studzieniec Łęg w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież”.ATA – TECHNIK sp. z o.o. S.K.A.
{Dane ukryte}
64-840 Budzyń
Polska
E-mail: marketing@ata-technik.com.pl
Tel.: +48 672844184
Adres internetowy: www.ata-technik.com.pl
Faks: +48 672844185
Wartość: 19 566 141,76 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 9 798 192,62 PLN
Bez VAT
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana
Sekcja VI: Informacje uzupełniające
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko działanie 1.1.
2. Termin realizacji zamówienia: 24 miesiące od daty wejścia w życie Kontraktu, przy czym Czas na Ukończenie Robót nie może przekroczyć daty 30.6.2014 roku, a Okres Zgłaszania Wad wynosi: 36 miesięcy od daty wydania Świadectwa Przejęcia dla całości Robót.
3. Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia w sytuacjach określonych w art. 93 ust. 1. i 1.a. u.p.z.p.
4. Zgodnie z art. 93 ust. 3 ustawy Pzp o unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający zawiadomi równocześnie wszystkich Wykonawców, którzy:
a) ubiegali się o udzielenie zamówienia – w przypadku unieważnienia postępowania przed upływem terminu składania ofert,
b) złożyli oferty – w przypadku unieważnienia postępowania po upływie terminu składania ofert – podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzg.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzg.gov.pl
Faks: +48 224587800
Wykonawcom, oraz innym osobom, których interes prawny w uzyskaniu niniejszego zamówienia doznał lub może doznać uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej przewidziane art. 179 i następnych ustawy Pzp.
2. Środkami ochrony prawnej są:
a) Odwołanie
Odwołanie wnosi się do Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w terminach określonych w art. 182 ustawy Pzp. Szczegółowo kwestie odnoszące się do odwołania przedstawione są w art.180 -198 ustawy Pzp.
b) Skarga do sądu
Skarga do sądu przysługuje na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej. Szczegółowo kwestie dotyczące skargi do sądu uregulowane zostały w art.198a -198g ustawy Pzp.
Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzg.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzg.gov.pl
Faks: +48 224587800
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 7177020121 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-03-03 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 24 miesięcy |
Wadium: | 400000 ZŁ |
Szacowana wartość* | 13 333 333 PLN - 20 000 000 PLN |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 0 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | http://www.mwik.pl |
Informacja dostępna pod: | Miejskie Wodociągi i Kanalizacja sp. z o.o w Chodzieży ul. Kochanowskiego 29, 64-800 chodzież, woj. wielkopolskie |
Okres związania ofertą: | 60 dni |
Kody CPV
45000000-7 | Roboty budowlane | |
45100000-8 | Przygotowanie terenu pod budowę |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Rozbudowa i modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków Studzieniec Łęg w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież”. | ATA – TECHNIK sp. z o.o. S.K.A. Budzyń | 2012-07-27 | 9 798 192,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2012-07-27 Dotyczy cześci nr: 0 Kody CPV: 45000000 45100000 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 9 798 193,00 zł Minimalna złożona oferta: 9 798 193,00 zł Ilość złożonych ofert: 11 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 9 798 193,00 zł Maksymalna złożona oferta: 9 798 193,00 zł |