TI Tytuł Polska-Staszów: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 370976-2015
PD Data publikacji 21/10/2015
OJ Dz.U. S 204
TW Miejscowość STASZÓW
AU Nazwa instytucji Gmina Staszów
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 16/10/2015
DD Termin składania wniosków o dokumentację 26/11/2015
DT Termin 26/11/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511200 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511200 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
IA Adres internetowy (URL) www.staszow.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

21/10/2015    S204    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Staszów: Usługi związane z odpadami

2015/S 204-370976

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Staszów
ul. Opatowska 31
Punkt kontaktowy: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie ul. Opatowska 31, 28-200 Staszów
Osoba do kontaktów: Dorota Machnik
28-200 Staszów
POLSKA
Tel.: +48 158642014
E-mail: bzp@staszow.pl
Faks: +48 158643261

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.staszow.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na obszarze Miasta i Gminy Staszów.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Staszów.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie i transport do RIPOK regionu piątego stałych odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Staszów. Zakres zamówienia dotyczy wszystkich nieruchomości na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy z terenu Miasta i Gminy Staszów, Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz 137 szt. rozstawionych na terenie miasta i gminy gniazd selektywnej zbiórki odpadów (pojemniki typu „dzwon” o poj. 2,5 m3) oraz ok. 700 szt. (500 szt. – miasto, 200 szt. wieś) koszy ulicznych (o poj. 40 l ) zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Staszów.
A. Ogólna charakterystyka Miasta i Gminy Staszów w kontekście odbioru odpadów
1. Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie Miasta i Gminy Staszów wynosi (stan na 02.01.2015r.) – 26 579 (załącznik nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia), w tym:
Miasto Staszów -15 464;
35 Sołectw – 11 115;
2. Liczba nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych na terenie Miasta i Gminy Staszów
to ok. 5000.
3. Liczba nieruchomości niezamieszkałych według złożonych deklaracji to ok. 580.
4. Na terenie Miasta i Gminy Staszów funkcjonuje 1 Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych: w Staszowie na ul. Wojska Polskiego 3 (warunki korzystania na podstawie umowy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. Gminy z o. o. ul. Wojska Polskiego 3, 28-200 Staszów).
5. Powierzchnia gminy – 225,86 km 2.
6. Łączna długość tras, które muszą pokonać pojazdy odbierające odpady w celu jednokrotnego dotarcia do wszystkich właścicieli nieruchomości z terenu gminy wynosi ok. 1533 km.
7. Roczna szacunkowa ilość wytwarzanych odpadów to ok. 7000 Mg.
B. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
1. Wymogi dotyczące przekazywania odpadów: zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
a) Przedmiotem zamówienia jest ciągłe i nieprzerwane odbieranie i transport do RIPOK regionu piątego zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz odpadów komunalnych segregowanych z terenu Miasta i Gminy Staszów. Zakres zamówienia dotyczy wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i nie zamieszkują mieszkańcy z terenu Miasta i Gminy Staszów, Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, 137 szt. rozstawionych na terenie Miasta i Gminy Staszów gniazd selektywnej zbiórki odpadów oraz ok. 700 szt. (500szt. – miasto, 200 szt. wieś) koszy ulicznych zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Staszów.
b) Wykonawca otrzyma w dniu podpisania umowy od Zamawiającego w formie papierowej lub elektronicznej wykaz nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, z których odbierane będą stałe odpady komunalne, utworzony na podstawie złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wykaz rozstawionych na terenie miasta i gminy gniazd selektywnej zbiórki odpadów oraz wykaz ilości koszy ulicznych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy (przy ulicach, ciągach pieszych, placach, przystankach).
Liczba obsługiwanych nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, z których należy odbierać odpady może ulegać zmianie w wyniku ruchów ludności, powstawania nowych budynków zamieszkałych oraz nowych punktów niezamieszkałych. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest odbierać odpady również z tych nieruchomości.
c) Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
d) Wykonawca zobowiązany będzie do zebrania odpadów leżących obok altanek śmietnikowych i pojemników/kontenerów niezależnie od tego czy zostały one rozsypane przez Wykonawcę. Obowiązek ten winien być realizowany niezwłocznie po opróżnieniu pojemników/kontenerów, odebraniu worków.
e) Dokonywanie odbioru i transportu odpadów, również w przypadkach, kiedy dojazd do punktów zbiórki odpadów komunalnych będzie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów itp. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy,
f) Wykonawca zobowiązany będzie w ramach umowy do przygotowania w uzgodnieniu
z Zamawiającym harmonogramu odbioru odpadów. Wykonawca zobowiązany będzie do jego doręczenia właścicielom nieruchomości i zamieszczenia na swej stronie internetowej, w terminie 5 dni po podpisaniu umowy.
g) informowanie (przez wywieszanie ogłoszeń, zamieszczanie na stronach internetowych itd.)
o terminach i miejscach zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz o zmianach terminów wywozów wynikających z przypadających dni świątecznych,
h) W zakresie transportu i odbioru odpadów komunalnych:
1) zakaz mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości,
2) zakaz mieszania ze sobą poszczególnych frakcji selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
3) odbieranie odpadów w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 22.00,
4) odbieranie, w wyjątkowych sytuacjach, na zgłoszenie Zamawiającego, odpadów poza ustalonym harmonogramem, jeżeli odpady te zostaną zebrane i zgromadzone na nieruchomości w terminach innych niż przewiduje termin ich odbioru, a zagraża to bezpieczeństwu życia i zdrowia mieszkańców,
5) zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypaniem się w czasie transportu.
i) Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie w terminie 1 tygodnia od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację fotograficzną (w postaci elektronicznej) i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia.
j) W przypadku nieodebrania z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady w ciągu 24 godzin od otrzymania zawiadomienia e-mailem lub telefonicznie od Zamawiającego.
k) Wykonawca zobowiązany będzie do ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych na legalizowanej wadze i przechowywania dokumentacji pomiarów do wglądu Zamawiającego przez okres 3 lat po zakończeniu wykonywania zamówienia.
l) Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii regionalnej instalacji.
m) Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia właścicieli nieruchomości zamieszkałych
w zabudowie jednorodzinnej na terenie miasta i gminy Staszów, od których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny (na wymianę 1 za 1, lub zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców) w przeźroczyste (niebieskie, zielone, żółte i brązowe) worki 120 l z folii LDPE w ilości około 150 000 szt. Worki muszą być oznaczone napisem Gmina Staszów oraz informacją o rodzaju odpadów, które należy w nich gromadzić. Czytelny opis umieszczony na workach ma ułatwić właścicielom nieruchomości prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów.
Koszty wykonania tego obowiązku należy wliczyć do ceny oferty.
n) Wykonawca na własny koszt wyposaży na czas trwania umowy altany śmietnikowe oraz wyznaczone miejsca do gromadzenia odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej (załącznik nr 2) na terenie miasta Staszowa w pojemniki/kontenery do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych o pojemności i w ilości, która umożliwi właścicielom nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej na terenie miasta Staszowa właściwe gromadzenie odpadów do momentu opróżniania zgodnie z ustalonymi częstotliwościami. W przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia liczby pojemników /kontenerów, Wykonawca będzie zobowiązany je zapewnić.
Pojemniki/kontenery muszą posiadać informację o rodzaju odpadów, które należy w nich gromadzić. Pojemniki do selektywnej zbiórki muszą posiadać informację dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów.
o) Wykonawca odpowiada za stan techniczny i sanitarny pojemników/ kontenerów do gromadzenia odpadów.
Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca jest zobowiązany do ich napraw, systematycznych konserwacji oraz wymiany uszkodzonych lub zniszczonych pojemników. Wykonawca zobowiązany jest utrzymać pojemniki w odpowiednim stanie sanitarnym, w tym zapewnić mycie i dezynfekcję na własny koszt w zależności od potrzeb.
p) Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego uprzątnięcia terenu wokół odbieranych pojemników/kontenerów z odpadami komunalnymi a także uprzątnięcia i odbioru odpadów umieszczonych poza pojemnikiem/kontenerami w altanach śmietnikowych i miejscach gromadzenia odpadów, niezależnie od tego czy zostały one rozsypane przez Wykonawcę czy przez użytkownika. W przypadku opóźnienia w wykonaniu usługi wykonawca będzie ponosił wszelkie dodatkowe koszty związane z usunięciem rozerwanych worków jak również uporządkowania terenu.
r) Jeżeli podczas odbierania odpadów komunalnych dojdzie z winy Wykonawcy do uszkodzenia lub zniszczenia pojemników/kontenerów na odpady, Wykonawca dostarczy na własny koszt nowe pojemniki właścicielom nieruchomości.
s) Wykonawca zapewni dojazd do punktów trudno dostępnych (szczególnie zimą i w okresie wzmożonych opadów deszczu i śniegu) poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji – wynikających ze złych parametrów technicznych dróg.
t) W przypadku gdy właściciel nieruchomości zamieszkały w zabudowie jednorodzinnej oraz właściciel nieruchomości niezamieszkały nie posiada pojemnika na odpady komunalne, Wykonawca umożliwi zainteresowanym właścicielom nieruchomości zakup pojemnika lub wyposaży w pojemniki na podstawie zawarcia z właścicielami nieruchomości umów najmu, dzierżawy lub innej formy dysponowania pojemnikami, bez ponoszenia przez Gminę Staszów z tego tytułu żadnych kosztów.
u) Każdorazowe dostarczanie (w formie papierowej) zestawienia ilości i rodzaju zebranych odpadów komunalnych segregowanych (wzór zestawienia – załącznik nr 3 do opisu przedmiotu zamówienia) po ich odbiorze od właścicieli nieruchomości zamieszkałych zarówno w Staszowie (dotyczy zabudowy jednorodzinnej), jak i w poszczególnych miejscowościach zgodnie z obowiązującym harmonogramem.
Każdorazowe dostarczanie (w formie papierowej) zestawienia ilości i rodzaju odebranych odpadów komunalnych segregowanych i niesegregowanych (wzór zestawienia – załącznik nr 4 do opisu przedmiotu zamówienia) z nieruchomości niezamieszkałych tj. budynków użyteczności publicznej (budynki urzędów, szkół, przedszkoli, obiekty służby zdrowia i pomocy społecznej), lokali rzemieślniczych produkcyjnych i nieprodukcyjnych, lokali gastronomicznych i handlowych, a także obiektów przemysłowych i przekazywanie ich najpóźniej do dnia 5 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.
2. Instalacja do jakiej mogą trafić odpady:
Zgodnie z uchwałą Nr XXI/360/12 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 28 czerwca 2012r. w sprawie uchwalenia „Planu gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego” 2012 – 2018, oraz uchwałą nr XXI/361/12 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 28 czerwca 2012r. w sprawie wykonania „Planu gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego” 2012-2018” z późn. zm. – Gmina Staszów należy do 5 regionu gospodarki odpadami komunalnymi, dla którego Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych jest Zakład Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Rzędowie.
Zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz odpady komunalne segregowane zebrane od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Staszów Wykonawca zobowiązany będzie przekazać do RIPOK regionu piątego, lub w przypadku jej awarii do wskazanej w Planie instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi regionu piątego.
3. Rodzaj i częstotliwość odbioru stałych odpadów komunalnych:
1) Zmieszane odpady komunalne:
a) z zabudowy jednorodzinnej:
* na terenie miasta Staszowa – jeden raz w tygodniu;
* na terenach wiejskich w okresie co najmniej od kwietnia do października (tj. 7 miesięcy) – dwa razy w miesiącu, w pozostałym okresie obowiązywania umowy – jeden raz w miesiącu.
b) z zabudowy wielorodzinnej – codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt.
c) z nieruchomości niezamieszkałych – nie rzadziej niż raz w miesiącu.
2) Selektywnie zebrane odpady komunalne:
a) z zabudowy jednorodzinnej:
* na terenie miasta Staszowa – jeden raz w miesiącu;
* na terenach wiejskich – jeden raz w miesiącu.
b) z zabudowy wielorodzinnej – codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt
c) z nieruchomości niezamieszkałych – nie rzadziej niż raz w miesiącu
Selektywna zbiórka odpadów komunalnych odbywać się będzie w systemie pojemnikowo – workowym.
Częstotliwość odbierania pozostałych selektywnie zbieranych odpadów od właścicieli wszystkich nieruchomości – zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
4.Standardy sanitarne dotyczące wykonywania zamówienia – zgodnie z obowiązującymi
przepisami prawa oraz zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
5.Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
C. Wykaz urządzeń do gromadzenia odpadów,
zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
D. Wymagania techniczne – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 8 SIWZ
3. Usługi objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SIWZ.
4. Termin wykonania zamówienia: od dnia podpisania umowy, ale nie wcześniej niż od 1 stycznia 2016r. do dnia 31 grudnia 2016r.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90500000, 90511200, 90511000, 90512000, 90513100

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie i transport do RIPOK regionu piątego stałych odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Staszów. Zakres zamówienia dotyczy wszystkich nieruchomości na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy z terenu Miasta i Gminy Staszów, Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz 137 szt. rozstawionych na terenie miasta i gminy gniazd selektywnej zbiórki odpadów (pojemniki typu „dzwon” o poj. 2,5 m3) oraz ok. 700 szt. (500 szt. – miasto, 200 szt. wieś) koszy ulicznych (o poj. 40 l ) zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Staszów.
A. Ogólna charakterystyka Miasta i Gminy Staszów w kontekście odbioru odpadów
1. Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie Miasta i Gminy Staszów wynosi (stan na 02.01.2015r.) – 26 579 (załącznik nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia), w tym:
Miasto Staszów -15 464;
35 Sołectw – 11 115;
2. Liczba nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych na terenie Miasta i Gminy Staszów
to ok. 5000.
3. Liczba nieruchomości niezamieszkałych według złożonych deklaracji to ok. 580.
4. Na terenie Miasta i Gminy Staszów funkcjonuje 1 Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych: w Staszowie na ul. Wojska Polskiego 3 (warunki korzystania na podstawie umowy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. Gminy z o. o. ul. Wojska Polskiego 3, 28-200 Staszów).
5. Powierzchnia gminy – 225,86 km 2.
6. Łączna długość tras, które muszą pokonać pojazdy odbierające odpady w celu jednokrotnego dotarcia do wszystkich właścicieli nieruchomości z terenu gminy wynosi ok. 1533 km.
7. Roczna szacunkowa ilość wytwarzanych odpadów to ok. 7000 Mg.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 8 SIWZ.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.1.2016. Zakończenie 31.12.2016

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Oferta powinna być zabezpieczona wadium w wysokości 20 000 PLN (słownie złotych: dwadzieścia tysięcy 00/100) wniesionym w formach i w terminie określonych w SIWZ, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku składania oferty przez wykonawców występujących wspólnie, wykonawcy ustanowią pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania
w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. Przepisy dotyczące wykonawcy stosuje się odpowiednio do wykonawców wspólnie ubiegających się
o udzielenie zamówienia.
4. Jeżeli oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia została wybrana zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
5. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
6. Każdy oddzielnie z Wykonawców występujących wspólnie nie może podlegać wykluczeniu
z postępowania na podstawie art. 24 ust.1 i 2 Pzp;
7. Wykonawcy występujący wspólnie muszą łącznie spełnia warunki, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy
8. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) dokumenty wskazane w pkt 11ppkt 5,6,9 (jeżeli dotyczy) – każdy z Wykonawców musi złożyć oddzielnie,
b) dokumenty wskazane w pkt 11 ppkt 1,2,3,4,7,8,10 (jeżeli dotyczy) – Wykonawcy składają łącznie.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, określone art.22 ust.1 ustawy, dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
W zakresie warunku dotyczącego posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania zamawiający wymaga posiadania:
— zezwolenia na transport odpadów – zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r., poz. 21 z póź. zm.). Zgodnie z zapisami cyt. ustawy (art. 233 ust. 1), zezwolenia na transport odpadów wydane na podstawie przepisów dotychczasowych zachowują ważność na czas, na jaki zostały wydane, nie dłużej jednak, niż do czasu upływu terminu do złożenia wniosku o wpis do rejestru, o którym mowa w art. 49 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r., lub z dniem uzyskania wpisu do tego rejestru, w przypadku, gdy wpis nastąpił w terminie wcześniejszym. Utworzenie rejestru ma nastąpić do trzech lat od dnia wejścia w życie nowej ustawy o odpadach. Do wydawania zezwoleń na transport odpadów do czasu utworzenia rejestru, stosuje się przepisy dotychczasowej ustawy o odpadach tj. ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. (t.j.: Dz. U. z 2013 r. poz. 21 z póź. zm.),
wpis do rejestru działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, prowadzonego dla Miasta i Gminy Staszów, o którym mowa w art. 9b – 9c ustawy z dnia 13 wrzenia 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r., poz. 1399 z późn. zm.), w zakresie odpowiadającym przedmiotowi zamówienia (obejmujące następujące frakcje odpadów: zmieszane odpady komunalne, tworzywa sztuczne, szkło, papier, opakowania wielomateriałowe, metale, meble i odpady wielkogabarytowe, odpady ulegające biodegradacji);
Na potwierdzenie spełniania niniejszego warunku wykonawcy złożą określone w ogłoszeniu i SIWZ oświadczenia lub dokumenty. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają ww. warunek.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie złożonych oświadczeń lub dokumentów, uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy
b) posiadania wiedzy i doświadczenia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
W zakresie warunku dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia zamawiający wymaga należytego wykonania w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej jednej usługi obejmującej wykonanie lub wykonywanie usługi odbierania odpadów komunalnych, od min. 20 000 osób z terenu objętego usługą (np. terenu jednej gminy), o czasie świadczenia usługi nie krótszym niż 12 kolejnych miesięcy.
Na potwierdzenie spełniania niniejszego warunku wykonawcy złożą określone w ogłoszeniu i SIWZ oświadczenia lub dokumenty. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają ww. warunek.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie złożonych oświadczeń lub dokumentów, uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
W zakresie warunku dotyczącego dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym Zamawiający wymaga dysponowania pojazdami specjalistycznymi na poziomie odpowiadającym liczbą i rodzajem pojazdów, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U z 2013 r. poz.122), tj.:
co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych,
co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych,
co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,
co najmniej jeden pojazd o ładowności do 3,5 tony umożliwiający odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości trudno dostępnych,
urządzenie do opróżniania pojemników typu „dzwon” oraz KP7,
spełniające wszelkie wymagania, określone cytowanym wyżej Rozporządzeniem.
Na potwierdzenie spełniania niniejszego warunku wykonawcy złożą określone w ogłoszeniu i SIWZ oświadczenia lub dokumenty. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają ww. warunek.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie złożonych oświadczeń lub dokumentów, uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy.
Zamawiający nie określa szczegółowo warunku w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy.
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej;
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający nie określa szczegółowo warunku w zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy.
Uwaga:
Zgodnie z art.26 ust.2b ustawy Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia.
Dokument, z którego będzie wynikać zobowiązanie podmiotu trzeciego powinien określać w sposób jednoznaczny wolę udzielenia wykonawcy, ubiegającemu się o zamówienie odpowiedniego zasobu, w szczególności wskazując m.in. jego zakres, rodzaj, czas udzielenia, a także inne istotne okoliczności, w tym wynikające ze specyfiki tego zasobu. Z treści dokumentu musi jasno wynikać w szczególności:
a) zakres dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakter stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem
d) zakres i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia, w tym m.in.: informacje dotyczące udziału podmiotu udostępniającego zasoby przy wykonywaniu zamówienia w charakterze:
podwykonawcy – udostępnienie zasobów „bezpośrednie”
lub
— konsultanta, doradcy, itp. – udostępnienie zasobów „pośrednie” – podmiot udostępniający zasoby nie jest podwykonawcą.
Zgodnie z art.26 ust.2e ustawy Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art.26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu
z postępowania, na podstawie art. 24 ust.1 ustawy, który stanowi, że z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
2) wykonawców, w stosunku, do których otwarto likwidację lub, których upadłość ogłoszono,
z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3) wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków, gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4) osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku
z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5) spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione
w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6) spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7) spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8) osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9) podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
10) wykonawców będących osobami fizycznymi, które prawomocnie skazano za przestępstwo, o
którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769) – przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
11)wykonawców będących spółką jawną, spółką partnerską, spółką komandytową, spółką komandytowo-akcyjną lub osobą prawną, których odpowiednio wspólnika, partnera, członka zarządu, komplementariusza lub urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku.
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie oświadczeń oraz dokumentów, złożonych w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia wykonawcy z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art.24 ust.1 ustawy uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy.
Zgodnie z art. 24 ust.2 ustawy z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również wykonawców, którzy:
1) wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania, z wyłączeniem czynności wykonywanych podczas dialogu technicznego, o którym mowa w art. 31a ust. 1, lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji; przepisu nie stosuje się do wykonawców, którym udziela się zamówienia na podstawie art. 62 ust. 1 pkt 2 lub art. 67 ust. 1 pkt 1 i 2;
2) nie wnieśli wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3, albo nie zgodzili się na przedłużenie okresu związania ofertą;
3) złożyli nieprawdziwe informacje mające wpływ lub mogące mieć wpływ na wynik prowadzonego postępowania;
4) nie wykazali spełniania warunków udziału w postępowaniu;
5) należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.), złożyli odrębne oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w tym samym postępowaniu, chyba że wykażą, ze istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
Wykonawca, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego, zobowiązany jest wykazać odpowiednio, nie później niż na dzień składania ofert, spełnianie warunków, o których mowa w art.22 ust.1 ustawy i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art.24 ust.1 ustawy.
W zakresie powiązań, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, istniejących między przedsiębiorcami, Zamawiający, zgodnie z art.24b ustawy zwraca się do wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień, w celu ustalenia, czy zachodzą przesłanki wykluczenia wykonawcy.
Zamawiający, oceniając wyjaśnienia, bierze pod uwagę obiektywne czynniki, w szczególności wpływ powiązań, o których mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy, istniejących między przedsiębiorcami, na ich zachowania w postępowaniu oraz przestrzeganie zasady uczciwej konkurencji.
Zamawiający wyklucza z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który nie złożył wyjaśnień, oraz wykonawcę, który nie złożył listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej (art.26 ust.2d ustawy).
Na potwierdzenie spełniania niniejszych warunków wykonawcy złożą określone w pkt 11 SIWZ oświadczenia lub dokumenty.
Zamawiający dokona oceny spełniania powyższych warunków na podstawie złożonych oświadczeń lub dokumentów, uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy.
Oświadczenia i dokumenty wymagane w postępowaniu.
Wykonawca zobowiązany jest złożyć w terminie składania ofert w formie określonej w niniejszej SIWZ:
1. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 2 SIWZ;
2. Oświadczenia oraz dokumenty w celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy:
a) potwierdzające posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesji, zezwolenia lub licencji;
b) wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 3 SIWZ;
c) wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami, wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 4 SIWZ;
Uwaga:
Dowodami, o których mowa w ust.2 lit b), zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. poz. 231 z dnia 19 lutego 2013 r.), są:
1) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert;
2) w przypadku zamówień na dostawy lub usługi – oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 1.
W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane, dostawy lub usługi wskazane w wykazie, o którym mowa w ust. 2 lit. b), zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa powyżej.
3. Oświadczenia oraz dokumenty w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia wykonawcy
z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art.24 ust.1 ustawy:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 5 SIWZ;
b) aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
c) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
d) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
e) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
f) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
g) w przypadku zamówień innych niż zamówienia, o których mowa w art. 131a ust. 1 i art. 132 ust. 1 ustawy, aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
Uwaga
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
4. Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej:
a) lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 Pzp albo informacja o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej – wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 6 SIWZ,
Uwaga:
Zgodnie z ustawą z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331 z późn. zm.) przez grupę kapitałową rozumie się wszystkich przedsiębiorców, którzy są kontrolowani w sposób bezpośredni lub pośredni przez jednego przedsiębiorcę, w tym również tego przedsiębiorcę.
5. Jeżeli wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy zobowiązany jest udowodnić, że będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia (pkt. 10 SIWZ).
6. Jeżeli podmioty, o których mowa w ppkt 5, będą brały udział w realizacji części zamówienia wykonawca złoży wraz ofertą, dokumenty wymienione w ppkt 3, dotyczące tych podmiotów.
7. Jeżeli wykonawca zastrzegł, że informacje zawarte w ofercie, nie mogą być udostępniane zobowiązany jest wykazać, że zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
8. Pełnomocnictwo, określające jego zakres w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik.
9. Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego wykonawców występujących wspólnie (w tym: konsorcja, spółki cywilne) w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia.
Ponadto:
— wypełniony Formularz oferty wg załącznika nr 1 SIWZ
Dokumenty wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia
Każdy oddzielnie z Wykonawców występujących wspólnie nie może podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust.1 i 2 Pzp;
Wykonawcy występujący wspólnie muszą łącznie spełnia warunki, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) dokumenty wskazane w pkt 11ppkt 5,6,9 SIWZ (jeżeli dotyczy) – każdy z Wykonawców musi złożyć oddzielnie,
b) dokumenty wskazane w pkt 11 ppkt 1,2,3,4,7,8,10 SIWZ (jeżeli dotyczy) – Wykonawcy składają łącznie
Uwaga
1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów:
1) o których mowa w pkt 11 ust.4 SIWZ:
a) pkt b)-d) i f) – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
— nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
— nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
— nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
b) pkt e) i g) – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8,10 i 11 ustawy;
2. Dokumenty, o których mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a tiret pierwsze i trzecie, lit. b, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. Dokument, o którym mowa w ust. 1 pkt 1 lit. a tiret drugie, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym
albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio.
4. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, określone art.22 ust.1 ustawy, dotyczące:
sytuacji ekonomicznej i finansowej;
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
Zamawiający nie określa szczegółowo warunku w zakresie sytuacji ekonomicznej i finansowej.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, określone art.22 ust.1 ustawy, dotyczące:
— posiadania wiedzy i doświadczenia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
W zakresie warunku dotyczącego posiadania wiedzy i doświadczenia zamawiający wymaga należytego wykonania w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej jednej usługi obejmującej wykonanie lub wykonywanie usługi odbierania odpadów komunalnych, od min. 20 000 osób z terenu objętego usługą (np. terenu jednej gminy), o czasie świadczenia usługi nie krótszym niż 12 kolejnych miesięcy.
Na potwierdzenie spełniania niniejszego warunku wykonawcy złożą określone w ogłoszeniu i SIWZ oświadczenia lub dokumenty. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają ww. warunek.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie złożonych oświadczeń lub dokumentów, uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy
— dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku
W zakresie warunku dotyczącego dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym Zamawiający wymaga dysponowania pojazdami specjalistycznymi na poziomie odpowiadającym liczbą i rodzajem pojazdów, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U z 2013 r. poz.122), tj.:
co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych,
co najmniej dwa pojazdy przystosowane do odbierania selektywnie zbieranych odpadów komunalnych,
co najmniej jeden pojazd do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej,
co najmniej jeden pojazd o ładowności do 3,5 tony umożliwiający odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości trudno dostępnych,
urządzenie do opróżniania pojemników typu „dzwon” oraz KP7,
spełniające wszelkie wymagania, określone cytowanym wyżej Rozporządzeniem.
Na potwierdzenie spełniania niniejszego warunku wykonawcy złożą określone w ogłoszeniu i SIWZ oświadczenia lub dokumenty. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają ww. warunek.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie złożonych oświadczeń lub dokumentów, uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy.
Zamawiający nie określa szczegółowo warunku w zakresie dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
Zamawiający dokona oceny spełniania warunku na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, uwzględniając zapisy art. 26 ust. 3 ustawy.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 98

2. Wydłużenie okresu odbioru odpadów zmieszanych w zabudowie jednorodzinnej na terenie wiejskim z częstotliwością odbioru dwa razy w miesiącu. Waga 2

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
BZP.271. 37.15.2015.II
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 26.11.2015 - 10:55
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
26.11.2015 - 11:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 26.11.2015 - 11:15

Miejscowość:

Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, 28-200 Staszów, ul. Opatowska 31, pokój 306

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia jest dostępna:

w wersji elektronicznej na stronie internetowej: www.bip.staszow.pl

w wersji papierowej pod adresem: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, 28-200 Staszów, ul. Opatowska 31, pokój 307.
2. Miejsce składania ofert:
siedziba Zamawiającego: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, 28-200 Staszów, ul. Opatowska 31, sekretariat-pokój 104.
3. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających.
4. Na podstawie i w granicach art. 144 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany zawartej umowy o zamówienie w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy. Zmiana postanowień umowy, może nastąpić w przypadku wystąpienia, co najmniej jednej z okoliczności wymienionych w projekcie umowy, załącznik Nr 7 SIWZ, z uwzględnieniem wskazanych w niej warunków ich wprowadzenia.
5. Zamawiający nie zamierza ustanawiać dynamicznego systemu zakupów.
6. Nie przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
7. Nie przewiduje się unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, który ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP przysługują środki ochrony prawnej w formie:
1) odwołania wnoszonego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej lub elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu – wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy PZP.
a) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
b) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia– jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy PZP.
c) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt a) i b) wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
2) skargi – na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby Odwoławczej do sądu okręgowego właściwego dla siedziby Zamawiającego w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby.
Zasady wnoszenia i rozpatrywania środków ochrony prawnej regulują przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych od art. 179 do art. 198g.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
16.10.2015
TI Tytuł Polska-Staszów: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 455555-2015
PD Data publikacji 24/12/2015
OJ Dz.U. S 249
TW Miejscowość STASZÓW
AU Nazwa instytucji Gmina Staszów
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 22/12/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511200 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90511200 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513100 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
IA Adres internetowy (URL) www.staszow.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

24/12/2015    S249    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Staszów: Usługi związane z odpadami

2015/S 249-455555

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Staszów
ul. Opatowska 31
Punkt kontaktowy: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie
Osoba do kontaktów: Dorota Machnik
28-200 Staszów
Polska
Tel.: +48 158648305
E-mail: bzp@staszow.pl
Faks: +48 158643261

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.staszow.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na obszarze Miasta i Gminy Staszów.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot zamówienia obejmuje odbieranie i transport do RIPOK regionu piątego stałych odpadów komunalnych z terenu Miasta i Gminy Staszów. Zakres zamówienia dotyczy wszystkich nieruchomości na których zamieszkują i nie zamieszkują mieszkańcy z terenu Miasta i Gminy Staszów, Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz 137 szt. rozstawionych na terenie miasta i gminy gniazd selektywnej zbiórki odpadów (pojemniki typu „dzwon” o poj. 2,5 m3) oraz ok. 700 szt. (500 szt. – miasto, 200 szt. wieś) koszy ulicznych (o poj. 40 l ) zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Staszów.
A. Ogólna charakterystyka Miasta i Gminy Staszów w kontekście odbioru odpadów
1. Liczba mieszkańców zameldowanych na terenie Miasta i Gminy Staszów wynosi (stan na 02.01.2015r.) – 26 579 (załącznik nr 1 do opisu przedmiotu zamówienia), w tym:
Miasto Staszów -15 464;
35 Sołectw – 11 115;
2. Liczba nieruchomości zamieszkałych jednorodzinnych na terenie Miasta i Gminy Staszów
to ok. 5000.
3. Liczba nieruchomości niezamieszkałych według złożonych deklaracji to ok. 580.
4. Na terenie Miasta i Gminy Staszów funkcjonuje 1 Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych: w Staszowie na ul. Wojska Polskiego 3 (warunki korzystania na podstawie umowy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. Gminy z o. o. ul. Wojska Polskiego 3, 28-200 Staszów).
5. Powierzchnia gminy – 225,86 km 2.
6. Łączna długość tras, które muszą pokonać pojazdy odbierające odpady w celu jednokrotnego dotarcia do wszystkich właścicieli nieruchomości z terenu gminy wynosi ok. 1533 km.
7. Roczna szacunkowa ilość wytwarzanych odpadów to ok. 7000 Mg.
B. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
1. Wymogi dotyczące przekazywania odpadów: zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
a) Przedmiotem zamówienia jest ciągłe i nieprzerwane odbieranie i transport do RIPOK regionu piątego zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych oraz odpadów komunalnych segregowanych z terenu Miasta i Gminy Staszów. Zakres zamówienia dotyczy wszystkich nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy i nie zamieszkują mieszkańcy z terenu Miasta i Gminy Staszów, Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, 137 szt. rozstawionych na terenie Miasta i Gminy Staszów gniazd selektywnej zbiórki odpadów oraz ok. 700 szt. (500szt. – miasto, 200 szt. wieś) koszy ulicznych zlokalizowanych na terenie Miasta i Gminy Staszów.
b) Wykonawca otrzyma w dniu podpisania umowy od Zamawiającego w formie papierowej lub elektronicznej wykaz nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, z których odbierane będą stałe odpady komunalne, utworzony na podstawie złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wykaz rozstawionych na terenie miasta i gminy gniazd selektywnej zbiórki odpadów oraz wykaz ilości koszy ulicznych zlokalizowanych na terenie miasta i gminy (przy ulicach, ciągach pieszych, placach, przystankach).
Liczba obsługiwanych nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych, z których należy odbierać odpady może ulegać zmianie w wyniku ruchów ludności, powstawania nowych budynków zamieszkałych oraz nowych punktów niezamieszkałych. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest odbierać odpady również z tych nieruchomości.
c) Za szkody w majątku Zamawiającego lub osób trzecich spowodowane w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
d) Wykonawca zobowiązany będzie do zebrania odpadów leżących obok altanek śmietnikowych i pojemników/kontenerów niezależnie od tego czy zostały one rozsypane przez Wykonawcę. Obowiązek ten winien być realizowany niezwłocznie po opróżnieniu pojemników/kontenerów, odebraniu worków.
e) Dokonywanie odbioru i transportu odpadów, również w przypadkach, kiedy dojazd do punktów zbiórki odpadów komunalnych będzie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów itp. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługują roszczenia z tytułu wzrostu kosztów realizacji przedmiotu umowy,
f) Wykonawca zobowiązany będzie w ramach umowy do przygotowania w uzgodnieniu
z Zamawiającym harmonogramu odbioru odpadów. Wykonawca zobowiązany będzie do jego doręczenia właścicielom nieruchomości i zamieszczenia na swej stronie internetowej, w terminie 5 dni po podpisaniu umowy.
g) informowanie (przez wywieszanie ogłoszeń, zamieszczanie na stronach internetowych itd.)
o terminach i miejscach zbiórki odpadów wielkogabarytowych oraz o zmianach terminów wywozów wynikających z przypadających dni świątecznych,
h) W zakresie transportu i odbioru odpadów komunalnych:
1) zakaz mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości,
2) zakaz mieszania ze sobą poszczególnych frakcji selektywnie zebranych odpadów komunalnych,
3) odbieranie odpadów w dniach od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 22.00,
4) odbieranie, w wyjątkowych sytuacjach, na zgłoszenie Zamawiającego, odpadów poza ustalonym harmonogramem, jeżeli odpady te zostaną zebrane i zgromadzone na nieruchomości w terminach innych niż przewiduje termin ich odbioru, a zagraża to bezpieczeństwu życia i zdrowia mieszkańców,
5) zabezpieczenie przewożonych odpadów przed wysypaniem się w czasie transportu.
i) Wykonawca zobowiązany będzie do monitorowania obowiązku ciążącego na właścicielu nieruchomości w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych. W przypadku stwierdzenia, że właściciel nieruchomości nie wywiązuje się z obowiązku w zakresie segregacji odpadów, Wykonawca odbiera odpady jako zmieszane odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany będzie w terminie 1 tygodnia od dnia zaistnienia opisanej sytuacji do pisemnego lub drogą elektroniczną poinformowania Zamawiającego o niewywiązaniu się z obowiązków segregacji odpadów przez właściciela nieruchomości. Do informacji Wykonawca zobowiązany będzie załączyć dokumentację fotograficzną (w postaci elektronicznej) i protokół z zaistnienia takiego zdarzenia. Z dokumentacji musi jednoznacznie wynikać jakiej dotyczy nieruchomości, w jakim dniu i o jakiej godzinie doszło do ustalenia ww. zdarzenia.
j) W przypadku nieodebrania z nieruchomości odpadów zgodnie z harmonogramem, Wykonawca zobowiązany jest odebrać odpady w ciągu 24 godzin od otrzymania zawiadomienia e-mailem lub telefonicznie od Zamawiającego.
k) Wykonawca zobowiązany będzie do ważenia wszystkich odebranych odpadów komunalnych na legalizowanej wadze i przechowywania dokumentacji pomiarów do wglądu Zamawiającego przez okres 3 lat po zakończeniu wykonywania zamówienia.
l) Wykonawca zobowiązany będzie do dostarczenia odpadów na własny koszt do instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi w przypadku awarii regionalnej instalacji.
m) Wykonawca zobowiązany będzie do wyposażenia właścicieli nieruchomości zamieszkałych
w zabudowie jednorodzinnej na terenie miasta i gminy Staszów, od których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny (na wymianę 1 za 1, lub zgodnie z zapotrzebowaniem mieszkańców) w przeźroczyste (niebieskie, zielone, żółte i brązowe) worki 120 l z folii LDPE w ilości około 150 000 szt. Worki muszą być oznaczone napisem Gmina Staszów oraz informacją o rodzaju odpadów, które należy w nich gromadzić. Czytelny opis umieszczony na workach ma ułatwić właścicielom nieruchomości prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów.
Koszty wykonania tego obowiązku należy wliczyć do ceny oferty.
n) Wykonawca na własny koszt wyposaży na czas trwania umowy altany śmietnikowe oraz wyznaczone miejsca do gromadzenia odpadów komunalnych w zabudowie wielorodzinnej (załącznik nr 2) na terenie miasta Staszowa w pojemniki/kontenery do zbierania odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych o pojemności i w ilości, która umożliwi właścicielom nieruchomości w zabudowie wielorodzinnej na terenie miasta Staszowa właściwe gromadzenie odpadów do momentu opróżniania zgodnie z ustalonymi częstotliwościami. W przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia liczby pojemników /kontenerów, Wykonawca będzie zobowiązany je zapewnić.
Pojemniki/kontenery muszą posiadać informację o rodzaju odpadów, które należy w nich gromadzić. Pojemniki do selektywnej zbiórki muszą posiadać informację dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów.
o) Wykonawca odpowiada za stan techniczny i sanitarny pojemników/ kontenerów do gromadzenia odpadów.
Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca jest zobowiązany do ich napraw, systematycznych konserwacji oraz wymiany uszkodzonych lub zniszczonych pojemników. Wykonawca zobowiązany jest utrzymać pojemniki w odpowiednim stanie sanitarnym, w tym zapewnić mycie i dezynfekcję na własny koszt w zależności od potrzeb.
p) Wykonawca zobowiązany jest do każdorazowego uprzątnięcia terenu wokół odbieranych pojemników/kontenerów z odpadami komunalnymi a także uprzątnięcia i odbioru odpadów umieszczonych poza pojemnikiem/kontenerami w altanach śmietnikowych i miejscach gromadzenia odpadów, niezależnie od tego czy zostały one rozsypane przez Wykonawcę czy przez użytkownika. W przypadku opóźnienia w wykonaniu usługi wykonawca będzie ponosił wszelkie dodatkowe koszty związane z usunięciem rozerwanych worków jak również uporządkowania terenu.
r) Jeżeli podczas odbierania odpadów komunalnych dojdzie z winy Wykonawcy do uszkodzenia lub zniszczenia pojemników/kontenerów na odpady, Wykonawca dostarczy na własny koszt nowe pojemniki właścicielom nieruchomości.
s) Wykonawca zapewni dojazd do punktów trudno dostępnych (szczególnie zimą i w okresie wzmożonych opadów deszczu i śniegu) poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji – wynikających ze złych parametrów technicznych dróg.
t) W przypadku gdy właściciel nieruchomości zamieszkały w zabudowie jednorodzinnej oraz właściciel nieruchomości niezamieszkały nie posiada pojemnika na odpady komunalne, Wykonawca umożliwi zainteresowanym właścicielom nieruchomości zakup pojemnika lub wyposaży w pojemniki na podstawie zawarcia z właścicielami nieruchomości umów najmu, dzierżawy lub innej formy dysponowania pojemnikami, bez ponoszenia przez Gminę Staszów z tego tytułu żadnych kosztów.
u) Każdorazowe dostarczanie (w formie papierowej) zestawienia ilości i rodzaju zebranych odpadów komunalnych segregowanych (wzór zestawienia – załącznik nr 3 do opisu przedmiotu zamówienia) po ich odbiorze od właścicieli nieruchomości zamieszkałych zarówno w Staszowie (dotyczy zabudowy jednorodzinnej), jak i w poszczególnych miejscowościach zgodnie z obowiązującym harmonogramem.
Każdorazowe dostarczanie (w formie papierowej) zestawienia ilości i rodzaju odebranych odpadów komunalnych segregowanych i niesegregowanych (wzór zestawienia – załącznik nr 4 do opisu przedmiotu zamówienia) z nieruchomości niezamieszkałych tj. budynków użyteczności publicznej (budynki urzędów, szkół, przedszkoli, obiekty służby zdrowia i pomocy społecznej), lokali rzemieślniczych produkcyjnych i nieprodukcyjnych, lokali gastronomicznych i handlowych, a także obiektów przemysłowych i przekazywanie ich najpóźniej do dnia 5 każdego miesiąca za miesiąc poprzedni.
2. Instalacja do jakiej mogą trafić odpady:
Zgodnie z uchwałą Nr XXI/360/12 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 28 czerwca 2012r. w sprawie uchwalenia „Planu gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego” 2012 – 2018, oraz uchwałą nr XXI/361/12 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 28 czerwca 2012r. w sprawie wykonania „Planu gospodarki odpadami dla województwa świętokrzyskiego” 2012-2018” z późn. zm. – Gmina Staszów należy do 5 regionu gospodarki odpadami komunalnymi, dla którego Regionalną Instalacją Przetwarzania Odpadów Komunalnych jest Zakład Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Rzędowie.
Zmieszane odpady komunalne, odpady zielone oraz odpady komunalne segregowane zebrane od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu Miasta i Gminy Staszów Wykonawca zobowiązany będzie przekazać do RIPOK regionu piątego, lub w przypadku jej awarii do wskazanej w Planie instalacji przewidzianej do zastępczej obsługi regionu piątego.
3. Rodzaj i częstotliwość odbioru stałych odpadów komunalnych:
1) Zmieszane odpady komunalne:
a) z zabudowy jednorodzinnej:
* na terenie miasta Staszowa – jeden raz w tygodniu;
* na terenach wiejskich w okresie co najmniej od kwietnia do października (tj. 7 miesięcy) – dwa razy w miesiącu, w pozostałym okresie obowiązywania umowy – jeden raz w miesiącu.
b) z zabudowy wielorodzinnej – codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt.
c) z nieruchomości niezamieszkałych – nie rzadziej niż raz w miesiącu.
2) Selektywnie zebrane odpady komunalne:
a) z zabudowy jednorodzinnej:
* na terenie miasta Staszowa – jeden raz w miesiącu;
* na terenach wiejskich – jeden raz w miesiącu.
b) z zabudowy wielorodzinnej – codziennie z wyjątkiem niedziel i świąt
c) z nieruchomości niezamieszkałych – nie rzadziej niż raz w miesiącu
Selektywna zbiórka odpadów komunalnych odbywać się będzie w systemie pojemnikowo – workowym.
Częstotliwość odbierania pozostałych selektywnie zbieranych odpadów od właścicieli wszystkich nieruchomości – zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
4.Standardy sanitarne dotyczące wykonywania zamówienia – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
5.Obowiązki dotyczące prowadzenia dokumentacji związanej z realizacją zamówienia – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
C. Wykaz urządzeń do gromadzenia odpadów,
zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
D. Wymagania techniczne – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie ze szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia będącym załącznikiem SIWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik Nr 8 SIWZ
3.Usługi objęte przedmiotem zamówienia muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz warunkami zawartymi w SIWZ.
4.Termin wykonania zamówienia: od dnia podpisania umowy, ale nie wcześniej niż od 1 stycznia 2016r. do dnia 31 grudnia 2016r.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90500000, 90511200, 90511000, 90512000, 90513100

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 102 777,78 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 98
2. Wydłużenie okresu odbioru odpadów zmieszanych w zabudowie jednorodzinnej na terenie wiejskim z częstotliwością odbioru dwa razy w miesiącu. Waga 2
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
BZP.271.37.15.2015.II
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 204-370976 z dnia 21.10.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
21.12.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

„EKOM” Maciejczyk Sp. j.
{Dane ukryte}
26-052 Nowiny
Polska
Tel.: +48 413154003
Faks: +48 413154003

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 042 928,96 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 102 777,78 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, który ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP przysługują środki ochrony prawnej w formie:
1) odwołania wnoszonego do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej lub elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu – wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy PZP.
a) Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
b) Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia– jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust.2 ustawy PZP.
c) Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt a) i b) wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
2) skargi – na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby Odwoławczej do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby.
Zasady wnoszenia i rozpatrywania środków ochrony prawnej regulują przepisy ustawy PZP od art. 179 do art. 198g.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.12.2015

Adres: Opatowska 31, 28-200 Staszów
woj. świętokrzyskie
Dane kontaktowe: email: bzp@staszow.pl
tel: 158 642 014
fax: 158 643 261
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-11-26
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 37097620151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-10-21
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 400 dni
Wadium: 20000 ZŁ
Szacowana wartość* 666 666 PLN  -  1 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.staszow.pl
Informacja dostępna pod: Gmina Staszów
ul. Opatowska 31, 28-200 Staszów, woj. świętokrzyskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 26/11/2015
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90500000-2 Usługi związane z odpadami
90511200-4 Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Udzielenie i obsługa kredytu w wysokości 2 598 657,78 PLN na sfinansowanie planowanego deficytu budżetowego, w tym 315 553,66 PLN w związku z realizacją zadań inwestycyjnych (wkład własny do zadań finansowanych z udziałem środków europejskich) oraz na spła „EKOM” Maciejczyk Sp. j.
Nowiny
2015-12-21 1 102 777,00