TI Tytuł PL-Poznań: Usługi nadzoru budowlanego
ND Nr dokumentu 116754-2012
PD Data publikacji 11/04/2012
OJ Dz.U. S 70
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Politechnika Poznańska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 06/04/2012
DT Termin 18/05/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
OC Pierwotny kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
RC Kod NUTS PL415
IA Adres internetowy (URL) www.put.poznan.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

11/04/2012    S70    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Poznań: Usługi nadzoru budowlanego

2012/S 70-116754

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Politechnika Poznańska
Pl. M. Skłodowskiej- Curie 5
Punkt kontaktowy: Politechnika Poznańska, Pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań, Budynek Rektoratu, pokój 205
Osoba do kontaktów: Edyta Klebaniuk
60-965 Poznań
POLSKA
Tel.: +48 616653524
E-mail: sekretariat.kanclerza@put.poznan.pl
Faks: +48 616653530

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.put.poznan.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Nadzór Inwestorski.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Budowa Centrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej, położona w Poznaniu, przy ulicy Berdychowo, na działkach: 30/3, części działki 29/3 i 30/4 ark.14, obręb Śródka oraz części działki 1/25 ark. 15, obręb Śródka.

Kod NUTS PL415

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Zrealizowanie usługi pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego (przez zespół inspektorów nadzoru), przy realizacji budynku Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej, położonego w Poznaniu, przy ulicy Berdychowo, na działkach: 30/3, części działki 29/3 i 30/4 ark.14, obręb Śródka oraz części działki 1/25 ark. 15, obręb Śródka, w pełnym zakresie robót budowlanych i budowlano-montażowych wykończeniowych, instalacji wewnętrznych, sieci telekomunikacyjnej i zagospodarowania terenu. Zamawiający prowadzić będzie jeszcze dwa postępowania przetargowe na: „Roboty budowlane w zakresie wykończenia laboratoriów oraz ich wyposażenie” oraz „Roboty budowlane w zakresie instalacji wewnątrzbudynkowych niskoprądowych”. Nadzór inwestorski będzie obejmował również roboty realizowane w ramach tych przetargów. Usługa ta musi być wykonana w zakresie wymaganym przez przepisy prawa budowlanego, dokumentację projektową oraz umowę z Zamawiającym. Zakres usługi obejmuje:
1) nadzór techniczny nad realizacją budowy;
2) sukcesywne odbiory robót budowlanych, instalacji i urządzeń oraz systemów automatyki i systemów bezpieczeństwa;
3) udział w przekazaniu zrealizowanej budowy użytkownikowi;
4) bieżący nadzór techniczny nad wykonaniem robót budowlano-montażowych i instalacyjnych;
5) nadzór nad usunięciem usterek i braków;
6) potwierdzenie rysunków powykonawczych opracowanych przez Wykonawców.
2. Ogólny opis zakresu robót, nad którymi ma być sprawowany nadzór inwestorski:
Opis zakresu robót, nad którymi ma być sprawowany nadzór inwestorski znajduje się w:
a) załączniku nr 8 do SIWZ – Zakres robót budowlanych, instalacyjnych oraz zagospodarowania terenu,
b) załączniku nr 9 do SIWZ - Zakres robót w zakresie wykończenia laboratoriów oraz ich wyposażenie,
c) załączniku nr 10 do SIWZ – Zakres robót dotyczący instalacji wewnątrzbudynkowych niskoprądowych.
3. Do zakresu obowiązków Zamawiającego należy:
3.1 dostarczenie Wykonawcy całości dokumentacji technicznej (projektu budowlanego oraz sporządzanych sukcesywnie w trakcie realizacji projektów wykonawczych) i kontraktowej z niezbędnymi załącznikami, zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą robót podstawowych (robót ziemnych, stanu surowego otwartego, stanu surowego zamkniętego, instalacji wewnętrznych – z wyłączeniem instalacji niskoprądowych – sieci, roboty drogowe, roboty związane z zagospodarowaniem terenu, roboty wykończeniowe, w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie) oraz Wykonawcą/ami wyłonionymi w ramach kolejnych postępowań na: roboty budowlane w zakresie wykończenia i wyposażenia laboratoriów (po zakończeniu tego postepowania) oraz na roboty budowlane w zakresie instalacji niskoprądowych wraz z instalacjami p.-poż. (po zakończeniu postępowania przetargowego na te roboty), w celu umożliwienia Wykonawcy właściwego wywiązania się z jego obowiązków.
3.2 zapewnienie ciągłości konsultacji i współpracy technicznej ze służbami i kontrahentami Zamawiającego, jak również z Wykonawcą robót podstawowych oraz Wykonawcami wyłonionymi w ramach kolejnych, odrębnych postępowań (j.w.) realizacji budynku CDWTCh.
3.3 zapewnienie w kontraktach z Wykonawcą robót podstawowych oraz Wykonawcami wyłonionymi w drodze kolejnych, odrębnych postępowań (j.w.) odpowiednich uprawnień nadzoru technicznego, w celu umożliwienia inspektorom nadzoru wypełniania swoich obowiązków.
3.4 zapewnienie nadzoru autorskiego – powołany został przez Zamawiającego Zespół Projektantów-Weryfikatorów pełniących funkcję takiego nadzoru nad realizacją części projektowej i zgodności realizacji inwestycji z Programem Funkcjonalno-Użytkowym, projektem budowlanym i ustaleniami projektowymi w trakcie realizacji projektu wykonawczego.
3.5 Zamawiający zobowiązuje się do informowania Wykonawcy o wszystkich decyzjach i sprawach mających związek z pełnioną przez niego funkcją
4. Ogólne obowiązki Inspektora Nadzoru Inwestorskiego (Wykonawcy).
4.1. Wykonawca sprawuje kontrolę przebiegu realizacji budowy w zakresie niezbędnym dla zabezpieczenia interesów Zamawiającego na budowie, z zachowaniem zasad obiektywizmu i niezależności zawodowej wymaganej przepisami prawa polskiego. Zasady te odnoszą się do kierowania procesem realizacji, jak i stosunku do uczestników realizacji Inwestycji.
4.2. Wykonawca zobowiązany jest do dbałości o jakość wykonawstwa oraz o zgodność realizacji Inwestycji z zatwierdzonymi projektami realizacyjnymi.
4.3. Wykonawca zapewnia ciągłość świadczenia usług przez zespół inspektorów nadzoru. Na pisemne żądanie Zamawiającego, bądź z inicjatywy Wykonawcy w uzgodnieniu z Zamawiającym, poszczególni inspektorzy nadzoru mogą być zastąpieni, przez innych inspektorów o równorzędnych kwalifikacjach.
4.4. Wykonawca gwarantuje, że powołani przez niego członkowie zespołu inspektorów nadzoru posiadają wymagane kwalifikacje i uprawnienia.
4.5. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić nadzór inwestorski w okresie realizacji robót w zakresie wszystkich ogłoszonych i rozstrzygniętych postępowań na roboty budowlane, które ma nadzorować, łącznie z bezusterkowym odbiorem końcowym, uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie oraz przekazaniem Zamawiającemu przez Wykonawcę/ców wszystkich robót poprawnie działających instalacji i systemów technicznych;
4.6. Nadzór inwestorski prowadzony będzie przez zespół inspektorów reprezentujących następujące specjalności:
1) konstrukcyjno-budowlanej;
2) instalacyjnej – w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, gazowych (w budynku zaprojektowano instalację gazów technicznych);
3) instalacyjnej – w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
4) telekomunikacyjnej;
5) drogowej.
5. Do obowiązków Inspektora Nadzoru Inwestorskiego (Wykonawcy) należy w szczególności:
5.1. czynności wstępne:
1) przyjęcie od Zamawiającego dokumentacji projektowej inwestycji;
2) uzgadnianie harmonogramu realizacji budowy.
5.2. czynności w okresie realizacji budowy:
1) reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę oraz przepisami i zasadami wiedzy technicznej (obecność na budowie minimum 3 dni w tygodniu),
2) sprawdzanie jakości wykonywanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie oraz niskiej jakości,
3) sprawdzanie jakości wykonywanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznych, dokumentacji projektowej, obowiązującymi przepisami dot. bezpieczeństwa pożarowego obiektu oraz praktyką inżynierską,
4) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, w tym ulegających zakryciu lub zanikających,
5) zapewnienie sprawdzania i odbioru robót budowlanych w zakresie dot. bezpieczeństwa pożarowego obiektu,
6) monitorowanie postępu robót poprzez sprawdzanie ich rzeczywistego zaawansowania i zgodności realizacji z obowiązującym przy realizacji Kontraktu, harmonogramem robót,
7) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji budynkowych (w tym także przeciwpożarowych), urządzeń technicznych, przewodów kominowych,
8) kontrolowanie rozliczeń budowy, w tym kontrola pod względem merytorycznym dokumentów finansowych (faktur), wystawianych przez Wykonawcę robót podlegających nadzorowi,
9) potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad,
10) odbiory techniczne wykonanych elementów budowy oraz zakończonych robót, instalacji, zamontowanych urządzeń i wyposażenia,
11) udział w odbiorach technicznych robót, instalacji, urządzeń i elementów itd., należących do kompetencji urzędów lub instytucji państwowych,
12) sprawdzenie, czy Wykonawcy i podwykonawcy oraz ich personel posiadają niezbędne dokumenty do prowadzenia robót objętych ich kontraktami,
13) współpraca z nadzorem autorskim,
14) uczestnictwo w naradach koordynacyjnych na budowie oraz udział w pracach komisji związanych z budową,
15) sporządzanie dla Zamawiającego, jeden raz w miesiącu raportów z realizacji budowy, uwzględniających realizowane na danym etapie roboty,
16) uczestniczenie na żądanie Zamawiającego w kontrolach przeprowadzanych przez Instytucję Zarządzającą oraz inne instytucje uprawnione do kontrolowania projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej,
17) koordynacja pracy inspektorów nadzoru inwestorskiego w trakcie realizacji całej Inwestycji (wszystkich robót we wszystkich rozstrzygniętych dla budynku CDWTCh postępowaniach o roboty budowlane),
18) wyegzekwowanie od Wykonawcy robót podlegających nadzorowi kompletu dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia odbioru końcowego,
19) branie udziału w posiedzeniach rady budowy nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu oraz uczestniczenie w naradach technicznych, problemowych i innych organizowanych przez pozostałe strony procesu inwestycyjnego,
20) Nadzór inwestorski zobowiązany jest do składania Zamawiającemu pisemnych miesięcznych raportów rozliczeniowych.
5.3. czynności Inspektora Nadzoru Inwestorskiego (Wykonawcy) związane z odbiorem końcowym i przekazaniem obiektu do użytkowania:
1) przeprowadzenie inspekcji, dokonanie protokolarnych odbiorów robót, instalacji, zamontowanych urządzeń, łącznie z przeprowadzeniem testów rozruchu oraz wskazaniem ewentualnych braków i usterek oraz ustaleniem terminu ich naprawy;
2) powiadomienie Zamawiającego o gotowości do odbioru końcowego;
3) potwierdzenie wniesionego do Dziennika Budowy wpisu o zakończeniu robót;
4) udział w pracach komisji odbioru i przekazanie obiektu do użytkowania;
5) przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania;
6) uczestniczenie w kontrolach przeprowadzanych przez instytucje zewnętrzne związanych z uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie;
7) sprawdzanie kompletności i prawidłowości przedłożonych przez Wykonawcę robót dokumentów wymaganych do odbioru oraz uczestnictwo w odbiorze robót;
8) przechowywanie złożonej oferty, zawartej z Zamawiającym umowy, umów z podwykonawcami oraz dokumentacji finansowej do dnia 31.12.2024 r.;
9) nadzór nad uruchomieniem i przekazaniem Zamawiającemu przez Wykonawcę wszystkich robót poprawnie działających instalacji i systemów technicznych.
5.4. Inspektor nadzoru inwestorskiego, jako osoba pełniąca samodzielne funkcje techniczne, jest odpowiedzialny za wykonywanie tych funkcji zgodnie z przepisami i zasadami wiedzy technicznej oraz za należytą staranność w wykonywaniu pracy, jej właściwą organizację, bezpieczeństwo i jakość.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71520000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Wartość zamówienia przekracza kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust.8 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 21 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wysokość wadium (przepisy art. 45. PZP): Zamawiający ustalił wysokość wadium w wysokości 15 000 PLN (słownie: piętnaście tysięcy PLN). Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert.
2. Forma wadium: wadium może być wniesione w następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d)gwarancjach ubezpieczeniowych;e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W przypadku składania przez Wykonawcę wadium w formie gwarancji, gwarancja ma być, co najmniej gwarancją nieodwołalną i płatną na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego. 3. Miejsce i sposób wniesienia wadium:
a) wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Politechniki Poznańskiej do Banku Zachodniego WBK VI Oddział w Poznaniu na nr konta: 02 1090 1362 0000 0000 3601 7895 z dopiskiem:„Wadium w przetargu na „Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej Nadzór Inwestorski”,
b) Zamawiający, wymaga by Wadium wnoszone w innych formach niż w pieniądzu, a dopuszczonych do wniesienia zgodnie z ustawą PZP, było złożone w oryginale w siedzibie Zamawiającego, tj. Politechnika Poznańska, Pl. Marii Skłodowskiej – Curie 5, 60-965 Poznań, POLSKA, Budynek Rektoratu, pokój 205 - przed upływem terminu składania ofert. Złożenie oryginału dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium w innych formach niż pieniądz, o którym mowa w niniejszym punkcie jest wymagane jako warunek konieczny c) Zaleca się, by do oferty dołączyć kopię dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium, tzn. potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, kopię polecenia przelewu na konto Zamawiającego lub potwierdzoną przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem, kopię dokumentu będącego każdą inną formą wadium dopuszczoną przez Zamawiającego. Załączenie w/w kopii do oferty, o których mowa w niniejszym punkcie jest pożądane, lecz nie jest to warunek konieczny.
4. Termin wniesienia wadium - Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert, przy czym wniesienie wadium w pieniądzu za pomocą przelewu bankowego Zamawiający będzie uważał za skuteczne tylko wówczas, gdy bank prowadzący rachunek Zamawiającego potwierdzi, że otrzymał taki przelew przed upływem terminu składania ofert.
5. Zwrot wadium:
1) Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
2) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3) Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
4) Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium w przypadku, o którym mowa w ppkt 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
5) w pozostałych sprawach dotyczących zwrotu wadium, nieuregulowanych w niniejszym ogłoszeniu, mają zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Utrata wadium.
1)Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie o którym mowa w art. 26 ust. 3 PZP nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 PZP lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
2) Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
7. Wysokość zabezpieczenia należytego wykonania umowy Zamawiający ustala zabezpieczenie należytego wykonania Umowy zawartej w wyniku postępowania o udzielenie niniejszego zamówienia w wysokości 10 % całkowitej ceny ofertowej (art. 150 ust. 2 PZP).
8. Forma zabezpieczenia należytego wykonania Umowy:
1) zabezpieczenie należytego wykonania Umowy może być wniesione według wyboru Wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych; e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9.11.2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
2) zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaci przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego do Banku Zachodniego WBK VI Oddział w Poznaniu na nr konta: 02 1090 1362 0000 0000 3601 7895 z dopiskiem: „Zabezpieczenie należytego wykonania umowy w przetargu na: Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej Nadzór Inwestorski” Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Wykonawcy.
3) zabezpieczenie należytego wykonania umowy winno zostać wniesione w PLN.
4) w przypadku wniesienia wadium w pieniądzu Wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
5) zabezpieczenie należytego wykonania Umowy składane w formie gwarancji powinno spełniać następujące wymagania: zabezpieczenie winno być bezwarunkowe, nieodwołalne i płatne na pierwsze żądanie; zabezpieczenie należytego wykonania umowy musi być wykonalne na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
6) Zamawiający, w terminie 3 dni roboczych od otrzymania stosownego dokumentu (gwarancji, poręczenia), ma prawo zgłosić do niego zastrzeżenia lub potwierdzić przyjęcie dokumentu bez zastrzeżeń. Wykonawca winien wnieść Zamawiającemu stosowny dokument w terminie umożliwiającym Zamawiającemu wykonanie tego prawa. Nie zgłoszenie zastrzeżeń w terminie trzech dni roboczych od otrzymania dokumentu uważane będzie za przyjęcie dokumentu bez zastrzeżeń.
7) jeżeli, Wykonawca, którego oferta została wybrana nie wniesie zabezpieczenia należytego wykonania Umowy, Zamawiający może wybrać najkorzystniejszą ofertę spośród pozostałych ofert stosownie do treści art. 94 ust. 3 PZP.
8) do zmiany formy zabezpieczenia Umowy w trakcie realizacji Umowy stosuje się art. 149 PZP.
9. Zwrot zabezpieczenia należytego wykonania Umowy:
a) Zamawiający zwróci 70 % wartości zabezpieczenia w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane.
b) pozostałą część zabezpieczenia, tj. 30 % jego wartości pozostawioną na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady, Zamawiający zwróci nie później niż w 15 dniu po upływie okres rękojmi za wady.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, o którym mowa w niniejszym ogłoszeniu o zamówieniu, dokonywane będą w PLN.
2. Podana w ofercie cena ofertowa będzie ceną ryczałtową i będzie uwzględniała wszystkie wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu oraz obejmowała wszelkie koszty, jakie poniesie Wykonawca z tytułu należytej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami realizacji przedmiotu zamówienia.
3. Cenę ofertową należy wyliczyć wg kalkulacji własnej. Cena ofertowa powinna obejmować kompletne wykonanie przedmiotu zamówienia określonego w niniejszym ogłoszeniu o zamówieniu, zgodnie z SIWZ, w szczególności zgodnie z treścią załącznika nr 7 do SIWZ i postanowieniami umowy. Cena ryczałtowa zawierać będzie również koszty prac nieujętych w opisie przedmiotu zamówienia, a których wykonanie niezbędne jest dla jego prawidłowego wykonania.
4. Przy ustalaniu ceny oferty należy ująć wszystkie koszty jakie poniesie Wykonawca w celu wykonania zgodnie z przepisami, zasadami wiedzy technicznej przedmiotu zamówienia.
5. Ustalona w umowie wysokość wynagrodzenia ryczałtowego jest ostateczna, niezależnie od ponoszonych przez Wykonawcę kosztów realizacji zamówienia. Za sposób przeprowadzenia kalkulacji wynagrodzenia ryczałtowego odpowiada wyłącznie Wykonawca.
6. W przypadku przerwania wykonywania usług będących przedmiotem umowy, z powodu okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Wykonawca, wysokość wynagrodzenia za wykonane do dnia przerwania usługi ustalona będzie przez przedstawicieli obu stron na podstawie protokołu zaawansowania realizacji inwestycji, podpisanego przez obie strony umowy.
7. Płatność za wykonanie przedmiotu zamówienia będzie dokonywana w częściach. Podstawą rozliczeń między stronami będą faktury częściowe i faktura końcowa, wystawione przez Wykonawcę.
8. Wykonawca wystawiać będzie faktury częściowe opiewające na kwoty odpowiadające stosunkowi wysokości jego wynagrodzenia do procentowego stopnia zaawansowania robót budowlanych, określonego według wartości odebranych robót budowlanych w stosunku do całkowitej wartości nadzorowanych robót budowlanych. Po rozstrzygnięciu postępowań na roboty budowlane, o których mowa w sekcji VI.3) ust. 5 niniejszego ogłoszenia o zamówieniu oraz po udzieleniu zamówień na realizację tych robót, całkowita wartość nadzorowanych robót budowlanych obejmować będzie również wynagrodzenie wykonawcy/ów tych robót. Faktury częściowe wystawiane będą nie częściej niż na koniec każdego kwartału kalendarzowego, a łączna wartość wynagrodzenia brutto Wykonawcy rozliczonego fakturami częściowymi nie przekroczy 80 % wartości wynagrodzenia Wykonawcy.
9. Ostateczne rozliczenie wynagrodzenia Wykonawcy zostanie dokonane w oparciu o fakturę końcową, której wartość nie może być niższa niż 20 % wartości wynagrodzenia Wykonawcy.
10. Faktura końcowa będzie wystawiona nie wcześniej niż po wykonaniu przedmiotu umowy.
11. Dniem zapłaty wynagrodzenia jest dzień obciążenia rachunku Zamawiającego.
12. Faktury za usługi stanowiące przedmiot umowy będą płatne w terminie 14 dni od dnia otrzymania przez Zamawiającego, przelewem na konto Wykonawcy.
13. Ceny usług nie będą podlegały rewaloryzacji ze względu na inflację.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani przyjąć pisemne porozumienie wszystkich Wykonawców. W tym celu przed podpisaniem umowy o niniejsze zamówienie są oni zobowiązani przedstawić Zamawiającemu stosowną umowę regulującą współpracę tych Wykonawców.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy PZP i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w sekcji III.2.1), III.2.2), III.2.3) niniejszego ogłoszenia oraz niepodlegający wykluczeniu z powodu niespełniania warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy PZP.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania: Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania w/w warunku.
2) posiadania wiedzy i doświadczenia: Zamawiający zamieścił opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku w sekcji III.2.3) niniejszego ogłoszenia o zamówieniu.
3) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
a) potencjał techniczny - Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny spełniania w/w warunku,
b) osoby zdolne do wykonania zamówienia - Zamawiający zamieścił opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku w sekcji III.2.3) niniejszego ogłoszenia o zamówieniu.
4) sytuacji ekonomicznej i finansowej - Zamawiający zamieścił opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku w sekcji III.2.2) niniejszego ogłoszenia o zamówieniu.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy PZP, natomiast spełnianie warunków wskazanych w art. 22. ust.1 ustawy PZP i których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w sekcji III.2.2) i sekcji III.2.3) niniejszego ogłoszenia o zamówieniu, wykazują łącznie.
5. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie oświadczeń i dokumentów o których mowa w niniejszym ogłoszeniu o zamówieniu, w myśl zasady spełnia/nie spełnia.
6. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust.1 ustawy PZP, należy – pod rygorem wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust.2 pkt 4) ustawy PZP złożyć następujące dokumenty:
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia (załącznik nr 5 do SIWZ).
2) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy PZP, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust.1 pkt 2 ustawy PZP (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez 2 lub więcej Wykonawców do oferty muszą być załączone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich).
3) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez 2 lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich).
4) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich.
5) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy PZP, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez dwóch lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich).
6) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 PZP, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert (w przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie niniejszego zamówienia przez 2 lub więcej Wykonawców w ofercie muszą być złożone przedmiotowe dokumenty dla każdego z nich).
7. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy PZP, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt 5-8 ustawy PZP, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt. 6 ppkt 2 - 6 składa odpowiednie dokumenty, wystawione zgodnie z § 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane tj.:
1) zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 6 ppkt 2, pkt 6 ppkt 3, pkt 6 ppkt 4, pkt 6 ppkt 6 – składa dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) zamiast dokumentu o którym mowa w pkt. 6 ppkt 5 składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 PZP.
9. Stosownie do treści § 4 ust. 2 powołanego powyżej rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, dokumenty, o których mowa powyżej w pkt 8 ppkt 1 lit. a i pkt 8. ppkt 1 lit. c oraz w pkt 8 ppkt 2 powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Natomiast dokument, o którym mowa powyżej w pkt 8. ppkt 1 lit. b, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
10. Stosownie do treści § 4 ust. 3 powołanego powyżej rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej w pkt 8, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
11. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
12. Dokumenty i oświadczenia wymagane dla potwierdzenia spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
13. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w § 1 ust.2 i 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, kopie dokumentów tych Wykonawców bądź podmiotów winny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawców lub przez te podmioty.
14. Zamawiający żąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu będzie nieczytelna lub budziła wątpliwości co do jej prawdziwości.
15. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Na potwierdzenie spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy PZP, których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w niniejszej sekcji ogłoszenia należy – pod rygorem wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust.2 pkt 4 ustawy PZP, złożyć następujące dokumenty:
1) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
2) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP (załącznik nr 2 do SIWZ).
2. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
3. Dokumenty i oświadczenia wymagane dla potwierdzenia spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w § 1 ust.2 i 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, kopie dokumentów tych Wykonawców bądź podmiotów winny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawców lub przez te podmioty.
5. Zamawiający żąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu będzie nieczytelna lub budziła wątpliwości co do jej prawdziwości.
6. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, związanej z przedmiotem umowy, na sumę gwarancyjną wynoszącą minimum 800 000,00 PLN (słownie: osiemset tysięcy złotych 00/100) brutto.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Na potwierdzenie spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy PZP, których opis sposobu dokonywania oceny spełniania został zamieszczony w niniejszej sekcji ogłoszenia należy – pod rygorem wykluczenia z postępowania na podstawie art. 24 ust.2 pkt 4 ustawy PZP, złożyć następujące dokumenty:
1) wykaz wykonanych usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że usługi te zostały wykonane (tzw. referencji).
Wykonawcy zobowiązani są przedłożyć wykaz usług, sporządzony według wzoru stanowiącego Załącznik nr 3 do SIWZ oraz dokumenty potwierdzające, że usługi te zostały wykonane należycie.
2) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informację o podstawie dysponowania nimi – zgodnie z treścią załącznika nr 4 do SIWZ.
3) oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy PZP, (załącznik nr 2 do SIWZ).
2. W sytuacji, gdy Wykonawca polega na wiedzy i doświadczeniu, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP, zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
3. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
4. Dokumenty i oświadczenia wymagane dla potwierdzenia spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu należy składać w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
5. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, o których mowa w § 1 ust.2 i 3 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane, kopie dokumentów tych Wykonawców bądź podmiotów winny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawców lub przez te podmioty.
6. Zamawiający żąda przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu będzie nieczytelna lub budziła wątpliwości co do jej prawdziwości.
7. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1.1. posiadania wiedzy i doświadczenia:
Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał, co najmniej 2 usługi nadzoru inwestorskiego, o wartości każda, co najmniej 400 000,00 PLN (czterysta tysięcy złotych 00/100) brutto, każda w specjalnościach:
— konstrukcyjno - budowlanej,
— drogowej,
— instalacyjnej w zakresie sieci,
— instalacji i urządzeń cieplnych,
— wentylacyjnych,
— gazowych,
— wodociągowych i kanalizacyjnych,
— instalacyjnej w zakresie sieci,
— instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
— telekomunikacyjnej, przy czym każda z tych usług obejmowała nadzór inwestorski nad zakończonymi robotami budowlanymi, o wartości każdej z tych robót wynoszącej co najmniej 50 000 000,00 PLN (pięćdziesiąt milionów złotych 00/100) brutto, a jedna z tych robót polegała na budowie budynku użyteczności publicznej o kubaturze co najmniej 60 000 m3. Jako zakończone roboty budowlane należy rozumieć doprowadzenie realizacji określonych robót budowlanych co najmniej do podpisania protokołu odbioru robót, stwierdzającego niewadliwe, tj. prawidłowe wykonanie tych robót.
Wartości podane, w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku, w walutach obcych Wykonawca przeliczy wg średniego kursu NBP na dzień podpisania umowy, podając ten dzień i kurs;
1.2. Dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
1.2.1) potencjał techniczny - Zamawiający odstępuje od opisu sposobu dokonywania oceny w/w warunku,
1.2.2) osoby zdolne do wykonania zamówienia: 1.2.2)1. Zamawiający uzna spełnienie przez Wykonawcę przedmiotowego warunku, jeżeli Wykonawca wykaże, że wśród osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, jako inspektorzy nadzoru inwestorskiego oraz jako Kierownik Zespołu Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego, zapewni minimum po jednej osobie w każdej ze specjalności:
a) konstrukcyjno – budowlanej;
b) drogowej;
c) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych;
d) instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
e) telekomunikacyjnej.
1.2.2) 2. Osoby te muszą:
a) posiadać minimum 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego, w tym w nadzorowaniu - każda w swojej specjalności, w której została wskazana w niniejszym postępowaniu - minimum jednej wykonanej roboty budowlanej, o wartości min. 50 000 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt milionów złotych 00/100) brutto, obejmującej wykonanie budynku użyteczności publicznej o kubaturze co najmniej 60 000 m3,
— za wyjątkiem osoby wskazanej przez Wykonawcę jako inspektor nadzoru inwestorskiego w specjalności drogowej, w którym to przypadku osoba ta musi posiadać minimum 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności drogowej,
— za wyjątkiem osoby wskazanej przez Wykonawcę jako Kierownik Zespołu Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego, w którym to przypadku osoba ta musi posiadać minimum 5-letnie doświadczenie w nadzorowaniu robót budowlanych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub kierowaniu robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej, w tym w nadzorowaniu minimum jednej wykonanej roboty budowlanej, o wartości min. 50 000 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt milionów złotych 00/100) brutto, obejmującej wykonanie budynku użyteczności publicznej o kubaturze co najmniej 60 000 m3,
— za wyjątkiem osoby wskazanej przez Wykonawcę jako inspektor nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, w którym to przypadku osoba ta musi posiadać minimum 3-letnie doświadczenie w pełnieniu funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, w tym w nadzorowaniu budowy instalacji minimum 5 różnych gazów technicznych (palnych i niepalnych) w budynku o kubaturze min. 1 000 m3.
b) posiadać uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w zakresie specjalności, w której została wskazana w niniejszym postępowaniu jako inspektor nadzoru inwestorskiego,
1.2.2) 3. Osoba, która będzie nadzorowała roboty związane z wykonaniem instalacji zabezpieczenia technicznego (monitoring, kontrola dostępu, system włamania i napadu) musi posiadać licencję pracownika zabezpieczenia technicznego I stopnia.
1.2.2) 4. Funkcja Kierownika Zespołu Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego może być łączona z pełnieniem funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. W takim wypadku osoba ta musi spełniać warunki dla Kierownika Zespołu Inspektorów Nadzoru Inwestorskiego.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
AD/ZP/51/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: tak
Podać cenę: 50,00 PLN
Warunki i sposób płatności: Na podstawie kosztów druku oraz przekazania.
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
18.5.2012 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 18.5.2012 - 10:30

Miejscowość:

Politechnika Poznańska, pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań, Budynek Rektoratu, pokój 203, POLSKA.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających.
2. Pełnienie funkcji Nadzoru inwestorskiego odbywać się będzie od dnia zawarcia umowy na pełnienie funkcji Nadzoru inwestorskiego.
3. Umowa zostanie zawarta na czas określony.
4. Termin wykonania zamówienia określa się do dnia uzyskania decyzji pozwolenia na użytkowanie wydanej przez PINB, i przekazania Zamawiającemu przez Wykonawcę/ców wszystkich robót poprawnie działających instalacji i systemów technicznych, jednak nie dłużej niż przez 21 miesięcy od dnia udzielenia zamówienia.
5. Zamawiający zastrzega, że prowadzone będą jeszcze dwa postępowania przetargowe na: „Roboty budowlane w zakresie wykończenia laboratoriów oraz ich wyposażenie” oraz „Roboty budowlane w zakresie instalacji wewnątrzbudynkowych niskoprądowych”. Nadzór inwestorski będzie obejmował również roboty realizowane w ramach tych przetargów.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza (Sekretariat Departamentu Odwołań)
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Środki ochrony prawnej określone w niniejszym ogłoszeniu przysługują Wykonawcom oraz innym podmiotom, jeżeli mieli lub mają interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zrzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienia odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust.2 ustawy Pzp.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę do jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust.2 ustawy Pzp albo w terminie 15 dni, jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz treści SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż te określone w pkt. 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.

8. Zamawiający przesyła niezwłocznie nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści SIWZ lub ogłoszenia o zamówieniu, zamieszcza ją również na stronie internetowej: www.put.poznan.pl., wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego

9. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę do której przystępuje i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyć strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się niezwłocznie Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
10. Izba rozpoznaje odwołanie w terminie 15 dni od dnia doręczenia go Prezesowi Izby. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony wpis.
11. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni do dnia odręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
12. W pozostałych sprawach nieuregulowanych w SIWZ, dotyczących w szczególności środków ochrony prawnej stosuje się przepisy ustawy PZP.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.4.2012
TI Tytuł PL-Poznań: Usługi nadzoru budowlanego
ND Nr dokumentu 127407-2012
PD Data publikacji 21/04/2012
OJ Dz.U. S 78
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Politechnika Poznańska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 19/04/2012
DT Termin 18/05/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
OC Pierwotny kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
RC Kod NUTS PL415

21/04/2012    S78    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Poznań: Usługi nadzoru budowlanego

2012/S 78-127407

Politechnika Poznańska, pl. M. Skłodowskiej-Curie 5, Politechnika Poznańska, Pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań, Budynek Rektoratu, pokój 205, attn: Edyta Klebaniuk, POLSKA-60-965Poznań. Tel. +48 616653524. E-mail: sekretariat.kanclerza@put.poznan.pl. Fax +48 616653530.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.4.2012, 2012/S 70-116754)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71520000

Usługi nadzoru budowlanego.

Zamiast: 

VI.2) Informacje o funduszach Unii Europejskiej:

Nie.

Powinno być: 

VI.2) Informacje o funduszach Unii Europejskiej:

Tak.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.


TI Tytuł PL-Poznań: Usługi nadzoru budowlanego
ND Nr dokumentu 156318-2012
PD Data publikacji 19/05/2012
OJ Dz.U. S 95
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Politechnika Poznańska
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 15/05/2012
DT Termin 11/06/2012
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
OC Pierwotny kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
RC Kod NUTS PL415

19/05/2012    S95    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Poznań: Usługi nadzoru budowlanego

2012/S 95-156318

Politechnika Poznańska, Pl. M. Skłodowskiej-Curie 5, Politechnika Poznańska, Pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań, Budynek Rektoratu, pokój 205, attn: Edyta Klebaniuk, POLSKA-60-965Poznań. Tel. +48 616653524. E-mail: sekretariat.kanclerza@put.poznan.pl. Fax +48 616653530.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 11.4.2012, 2012/S 70-116754)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71520000

Usługi nadzoru budowlanego.

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu.

1. Przedmiotem zamówienia jest:

Zrealizowanie usługi pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego (przez zespół inspektorów nadzoru), przy realizacji budynku Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej, położonego w Poznaniu, przy ulicy Berdychowo, na działkach: 30/3, części działki 29/3 i 30/4 ark.14, obręb Śródka oraz części działki 1/25 ark. 15, obręb Śródka, w pełnym zakresie robót budowlanych i budowlano-montażowych wykończeniowych, instalacji wewnętrznych, sieci telekomunikacyjnej i zagospodarowania terenu. Zamawiający prowadzić będzie jeszcze dwa postępowania przetargowe na: „Roboty budowlane w zakresie wykończenia laboratoriów oraz ich wyposażenie” oraz „Roboty budowlane w zakresie instalacji wewnątrzbudynkowych niskoprądowych”. Nadzór inwestorski będzie obejmował również roboty realizowane w ramach tych przetargów. Usługa ta musi być wykonana w zakresie wymaganym przez przepisy prawa budowlanego, dokumentację projektową oraz umowę z Zamawiającym. Zakres usługi obejmuje:

1) nadzór techniczny nad realizacją budowy;

2) sukcesywne odbiory robót budowlanych, instalacji i urządzeń oraz systemów automatyki i systemów bezpieczeństwa

3) udział w przekazaniu zrealizowanej budowy użytkownikowi;

4) bieżący nadzór techniczny nad wykonaniem robót budowlano-montażowych i instalacyjnych;

5) nadzór nad usunięciem usterek i braków;

6) potwierdzenie rysunków powykonawczych opracowanych przez wykonawców.

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu.

20) nadzór inwestorski zobowiązany jest do składania Zamawiającemu pisemnych miesięcznych raportów rozliczeniowych

III.2.3) Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów.

Osoba, która będzie nadzorowała roboty związane z wykonaniem instalacji zabezpieczenia technicznego (monitoring, kontrola dostępu, system włamania i napadu) musi posiadać licencję pracownika zabezpieczenia technicznego I stopnia.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 18.5.2012 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 18.5.2012 (10:30)

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu.

1. Przedmiotem zamówienia jest:

Zrealizowanie usługi pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego (przez zespół inspektorów nadzoru), przy realizacji budynku Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej, położonego w Poznaniu, przy ulicy Berdychowo, na działkach: 30/3, części działki 29/3 i 30/4 ark.14, obręb Śródka oraz części działki 1/25 ark. 15, obręb Śródka, w pełnym zakresie robót budowlanych i budowlano-montażowych wykończeniowych, instalacji wewnętrznych, sieci telekomunikacyjnej i zagospodarowania terenu. Zamawiający prowadzić będzie jeszcze dwa postępowania przetargowe na: „Roboty budowlane w zakresie wykończenia laboratoriów oraz ich wyposażenie” oraz „Roboty budowlane w zakresie instalacji wewnątrzbudynkowych niskoprądowych”. Nadzór inwestorski będzie obejmował również roboty realizowane w ramach tych przetargów. Usługa ta musi być wykonana w zakresie wymaganym przez przepisy prawa budowlanego, dokumentację projektową oraz umowę z Zamawiającym. Zakres usługi obejmuje:

1) nadzór techniczny nad realizacją budowy;

2) sukcesywne odbiory robót budowlanych, instalacji i urządzeń oraz systemów automatyki i systemów bezpieczeństwa

3) udział w przekazaniu zrealizowanej budowy użytkownikowi;

4) bieżący nadzór techniczny nad wykonaniem robót budowlano-montażowych i instalacyjnych;

5) nadzór nad usunięciem usterek i braków;

6) potwierdzenie rysunków powykonawczych opracowanych przez wykonawców. Potwierdzanie rysunków powykonawczych polegać będzie na potwierdzeniu zgodności z dokumentacją wykonawczą.

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu.

20) Nadzór inwestorski zobowiązany jest do składania Zamawiającemu pisemnych miesięcznych raportów rozliczeniowych. Zamawiający nie precyzuje szczegółowych wymagań odnośnie treści jaką zawierać mają raporty rozliczeniowe. Przedmiotowe raporty rozliczeniowe służyć mają rozliczeniu się (sprawozdaniu) z danego miesięcznego etapu pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego.

III.2.3) Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów.

Osoba, która będzie nadzorowała roboty związane z wykonaniem instalacji zabezpieczenia technicznego (monitoring, kontrola dostępu, system włamania i napadu) musi posiadać licencję pracownika zabezpieczenia technicznego co najmniej I stopnia.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 11.6.2012 - 10:00.

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert. 11.6.2012 - 10:30.


TI Tytuł PL-Poznań: Usługi nadzoru budowlanego
ND Nr dokumentu 255222-2012
PD Data publikacji 10/08/2012
OJ Dz.U. S 153
TW Miejscowość POZNAŃ
AU Nazwa instytucji Politechnika Poznańska (000001608)
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 08/08/2012
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
OC Pierwotny kod CPV 71520000 - Usługi nadzoru budowlanego
RC Kod NUTS PL415
IA Adres internetowy (URL) www.put.poznan.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

10/08/2012    S153    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Poznań: Usługi nadzoru budowlanego

2012/S 153-255222

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Politechnika Poznańska
000001608
Pl. M. Skłodowskiej- Curie 5
Punkt kontaktowy: Politechnika Poznańska, pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań Budynek Rektoratu
Osoba do kontaktów: Edyta Klebaniuk
60-965 Poznań
Polska
Tel.: +48 616653524
E-mail: sekretariat.kanclerza@put.poznan.pl
Faks: +48 616653530

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.put.poznan.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej. Nadzór Inwestorski.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: BudowaCentrum Dydaktycznego Wydziału Technologii Chemicznej, położona w Poznaniu, przy ulicy Berdychowo, nadziałkach: 30/3, części działki 29/3 i 30/4 ark.14, obręb Śródka oraz części działki 1/25 ark. 15, obręb Śródka.

Kod NUTS PL415

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Zrealizowanie usługi pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego (przez zespół inspektorów nadzoru),przy realizacji budynku Centrum Dydaktyczne Wydziału Technologii Chemicznej, położonego w Poznaniu, przy ulicy Berdychowo, na działkach: 30/3, części działki 29/3 i 30/4 ark.14, obręb Śródka oraz części działki 1/25ark. 15, obręb Śródka, w pełnym zakresie robót budowlanych i budowlano-montażowych wykończeniowych,instalacji wewnętrznych, sieci telekomunikacyjnej i zagospodarowania terenu. Zamawiający prowadzić będzie jeszcze dwa postępowania przetargowe na: „Roboty budowlane w zakresie wykończenia laboratoriów oraz ich wyposażenie” oraz „Roboty budowlane w zakresie instalacji wewnątrz budynkowych niskoprądowych”. Nadzór inwestorski będzie obejmował również roboty realizowane w ramach tych przetargów. Usługa ta musi być wykonana w zakresie wymaganym przez przepisy prawa budowlanego, dokumentację projektową oraz umowę z Zamawiającym. Zakres usługi obejmuje:
1) nadzór techniczny nad realizacją budowy;
2) sukcesywne odbiory robót budowlanych, instalacji i urządzeń oraz systemów automatyki i systemów bezpieczeństwa;
3) udział w przekazaniu zrealizowanej budowy użytkownikowi;
4) bieżący nadzór techniczny nad wykonaniem robót budowlano-montażowych i instalacyjnych;
5) nadzór nad usunięciem usterek i braków;
6) potwierdzenie rysunków powykonawczych opracowanych przez Wykonawców. Potwierdzanie rysunków powykonawczych polegać będzie na potwierdzeniu zgodności z dokumentacją wykonawczą.
2. Ogólny opis zakresu robót, nad którymi ma być sprawowany nadzór inwestorski:
Opis zakresu robót, nad którymi ma być sprawowany nadzór inwestorski znajduje się w:
a) załączniku nr 8 do SIWZ – Zakres robót budowlanych, instalacyjnych oraz zagospodarowania terenu,
b) załączniku nr 9 do SIWZ - Zakres robót w zakresie wykończenia laboratoriów oraz ich wyposażenie,
c) załączniku nr 10 do SIWZ – Zakres robót dotyczący instalacji wewnątrzbudynkowych niskoprądowych.
3. Do zakresu obowiązków Zamawiającego należy:
3.1 dostarczenie Wykonawcy całości dokumentacji technicznej (projektu budowlanego oraz sporządzanych sukcesywnie w trakcie realizacji projektów wykonawczych) i kontraktowej z niezbędnymi załącznikami, zawartej przez Zamawiającego z Wykonawcą robót podstawowych (robót ziemnych, stanu surowego otwartego,stanu surowego zamkniętego, instalacji wewnętrznych – z wyłączeniem instalacji niskoprądowych – sieci,roboty drogowe, roboty związane z zagospodarowaniem terenu, roboty wykończeniowe, w ramach formuły zaprojektuj i wybuduj wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie) oraz Wykonawcą/ami wyłonionymi w ramach kolejnych postępowań na: roboty budowlane w zakresie wykończenia i wyposażenia laboratoriów(po zakończeniu tego postępowania) oraz na roboty budowlane w zakresie instalacji niskoprądowych wraz z instalacjami p.-poż. (po zakończeniu postępowania przetargowego na te roboty), w celu umożliwienia Wykonawcy właściwego wywiązania się z jego obowiązków.
3.2 zapewnienie ciągłości konsultacji i współpracy technicznej ze służbami i kontrahentami Zamawiającego, jak również z Wykonawcą robót podstawowych oraz Wykonawcami wyłonionymi w ramach kolejnych, odrębnych postępowań (j.w.) realizacji budynku CDWTCh.
3.3 zapewnienie w kontraktach z Wykonawcą robót podstawowych oraz Wykonawcami wyłonionymi w drodze kolejnych, odrębnych postępowań (j.w.) odpowiednich uprawnień nadzoru technicznego, w celu umożliwienia inspektorom nadzoru wypełniania swoich obowiązków.
3.4 zapewnienie nadzoru autorskiego – powołany został przez Zamawiającego Zespół Projektantów-Weryfikatorów pełniących funkcję takiego nadzoru nad realizacją części projektowej i zgodności realizacji inwestycji z Programem Funkcjonalno-Użytkowym, projektem budowlanym i ustaleniami projektowymi w trakcie realizacji projektu wykonawczego.
3.5 Zamawiający zobowiązuje się do informowania Wykonawcy o wszystkich decyzjach i sprawach mających związek z pełnioną przez niego funkcją
4. Ogólne obowiązki Inspektora Nadzoru Inwestorskiego (Wykonawcy).
4.1. Wykonawca sprawuje kontrolę przebiegu realizacji budowy w zakresie niezbędnym dla zabezpieczenia interesów Zamawiającego na budowie, z zachowaniem zasad obiektywizmu i niezależności zawodowej wymaganej przepisami prawa polskiego. Zasady te odnoszą się do kierowania procesem realizacji, jak i stosunku do uczestników realizacji Inwestycji.
4.2. Wykonawca zobowiązany jest do dbałości o jakość wykonawstwa oraz o zgodność realizacji Inwestycji z zatwierdzonymi projektami realizacyjnymi.
4.3. Wykonawca zapewnia ciągłość świadczenia usług przez zespół inspektorów nadzoru. Na pisemne żądanie Zamawiającego, bądź z inicjatywy Wykonawcy w uzgodnieniu z Zamawiającym, poszczególni inspektorzy nadzoru mogą być zastąpieni, przez innych inspektorów o równorzędnych kwalifikacjach.
4.4. Wykonawca gwarantuje, że powołani przez niego członkowie zespołu inspektorów nadzoru posiadają wymagane kwalifikacje i uprawnienia.
4.5. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić nadzór inwestorski w okresie realizacji robót w zakresie wszystkich ogłoszonych i rozstrzygniętych postępowań na roboty budowlane, które ma nadzorować,łącznie z bezusterkowym odbiorem końcowym, uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie oraz przekazaniem Zamawiającemu przez Wykonawcę/ców wszystkich robót poprawnie działających instalacji i systemów technicznych;
4.6. Nadzór inwestorski prowadzony będzie przez zespół inspektorów reprezentujących następujące specjalności:
1) konstrukcyjno-budowlanej;
2) instalacyjnej – w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych i kanalizacyjnych, gazowych (w budynku zaprojektowano instalację gazów technicznych);
3) instalacyjnej – w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych;
4) telekomunikacyjnej;
5) drogowej.
5. Do obowiązków Inspektora Nadzoru Inwestorskiego (Wykonawcy) należy w szczególności:
5.1. czynności wstępne:
1) przyjęcie od Zamawiającego dokumentacji projektowej inwestycji;
2) uzgadnianie harmonogramu realizacji budowy.
5.2. czynności w okresie realizacji budowy:
1) reprezentowanie inwestora na budowie przez sprawowanie kontroli zgodności jej realizacji z projektem i pozwoleniem na budowę oraz przepisami i zasadami wiedzy technicznej (obecność na budowie minimum 3 dni w tygodniu),
2) sprawdzanie jakości wykonywanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, w szczególności zapobieganie zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie oraz niskiej jakości,
3) sprawdzanie jakości wykonywanych robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, zgodnie z wymaganiami specyfikacji technicznych, dokumentacji projektowej, obowiązującymi przepisami dot. bezpieczeństwa pożarowego obiektu oraz praktyką inżynierską,
4) sprawdzanie i odbiór robót budowlanych, w tym ulegających zakryciu lub zanikających,
5) zapewnienie sprawdzania i odbioru robót budowlanych w zakresie dot. bezpieczeństwa pożarowego obiektu,
6) monitorowanie postępu robót poprzez sprawdzanie ich rzeczywistego zaawansowania i zgodności realizacji zobowiązującym przy realizacji Kontraktu, harmonogramem robót,
7) uczestniczenie w próbach i odbiorach technicznych instalacji budynkowych (w tym także przeciwpożarowych), urządzeń technicznych, przewodów kominowych,
8) kontrolowanie rozliczeń budowy, w tym kontrola pod względem merytorycznym dokumentów finansowych(faktur), wystawianych przez Wykonawcę robót podlegających nadzorowi,
9) potwierdzanie faktycznie wykonanych robót oraz usunięcia wad,
10) odbiory techniczne wykonanych elementów budowy oraz zakończonych robót, instalacji, zamontowanych urządzeń i wyposażenia,
11) udział w odbiorach technicznych robót, instalacji, urządzeń i elementów itd., należących do kompetencji urzędów lub instytucji państwowych,
12) sprawdzenie, czy Wykonawcy i podwykonawcy oraz ich personel posiadają niezbędne dokumenty doprowadzenia robót objętych ich kontraktami,
13) współpraca z nadzorem autorskim,
14) uczestnictwo w naradach koordynacyjnych na budowie oraz udział w pracach komisji związanych z budową,
15) sporządzanie dla Zamawiającego, jeden raz w miesiącu raportów z realizacji budowy, uwzględniających realizowane na danym etapie roboty,
16) uczestniczenie na żądanie Zamawiającego w kontrolach przeprowadzanych przez Instytucję Zarządzającą oraz inne instytucje uprawnione do kontrolowania projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej,
17) koordynacja pracy inspektorów nadzoru inwestorskiego w trakcie realizacji całej Inwestycji (wszystkich robót we wszystkich rozstrzygniętych dla budynku CDWTCh postępowaniach o roboty budowlane),
18) wyegzekwowanie od Wykonawcy robót podlegających nadzorowi kompletu dokumentów niezbędnych do przeprowadzenia odbioru końcowego,
19) branie udziału w posiedzeniach rady budowy nie rzadziej niż jeden raz w tygodniu oraz uczestniczenie w naradach technicznych, problemowych i innych organizowanych przez pozostałe strony procesu inwestycyjnego,
20) Nadzór inwestorski zobowiązany jest do składania Zamawiającemu pisemnych miesięcznych raportów rozliczeniowych. Zamawiający nie precyzuje szczegółowych wymagań odnośnie treści jaką zawierać mają raporty rozliczeniowe. Przedmiotowe raporty rozliczeniowe służyć mają rozliczeniu się (sprawozdaniu) z danego miesięcznego etapu pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego.
5.3. czynności Inspektora Nadzoru Inwestorskiego (Wykonawcy) związane z odbiorem końcowym i przekazaniem obiektu do użytkowania:
1) przeprowadzenie inspekcji, dokonanie protokolarnych odbiorów robót, instalacji, zamontowanych urządzeń,łącznie z przeprowadzeniem testów rozruchu oraz wskazaniem ewentualnych braków i usterek oraz ustaleniem terminu ich naprawy;
2) powiadomienie Zamawiającego o gotowości do odbioru końcowego;
3) potwierdzenie wniesionego do Dziennika Budowy wpisu o zakończeniu robót;
4) udział w pracach komisji odbioru i przekazanie obiektu do użytkowania;
5) przygotowanie i udział w czynnościach odbioru gotowych obiektów budowlanych i przekazywanie ich do użytkowania;
6) uczestniczenie w kontrolach przeprowadzanych przez instytucje zewnętrzne związanych z uzyskaniem decyzji pozwolenia na użytkowanie;
7) sprawdzanie kompletności i prawidłowości przedłożonych przez Wykonawcę robót dokumentów wymaganych do odbioru oraz uczestnictwo w odbiorze robót;
8) przechowywanie złożonej oferty, zawartej z Zamawiającym umowy, umów z podwykonawcami oraz dokumentacji finansowej do dnia 31.12.2024 r.;
9) nadzór nad uruchomieniem i przekazaniem Zamawiającemu przez Wykonawcę wszystkich robót poprawnie działających instalacji i systemów technicznych.
5.4. Inspektor nadzoru inwestorskiego, jako osoba pełniąca samodzielne funkcje techniczne, jest odpowiedzialny za wykonywanie tych funkcji zgodnie z przepisami i zasadami wiedzy technicznej oraz za należytą staranność w wykonywaniu pracy, jej właściwą organizację, bezpieczeństwo i jakość.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71520000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Najniższa oferta 427 425,00 i najwyższa oferta 966 780,00 EUR
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
AD/ZP/51/12
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 070-116754 z dnia 11.4.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
17.7.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 7
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Zachodnie Centrum Konsultingowe „EURO INVEST” Sp. z o.o.,
{Dane ukryte}
66-400 Gorzów Wlkp.
Polska
E-mail: info@euroinvest.pl
Tel.: +48 957208999
Adres internetowy: www.euroinvest.pl
Faks: +48 957208998

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 788 617,89 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Najniższa oferta 427 425,00 i najwyższa oferta 966 780,00 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza (Sekretariat Departamentu Odwołań)
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Środki ochrony prawnej przysługują wykonawcom oraz innym podmiotom, jeżeli mieli lub mają interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz ponieśli lub mogą ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zrzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienia odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej, opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust.2 ustawy Pzp.
5. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę do jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust.2 ustawy Pzp albo w terminie 15 dni, jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
6. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz treści SIWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
7. Odwołanie wobec czynności innych niż te określone w pkt. 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.

8. Zamawiający przesyła niezwłocznie nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści SIWZ lub ogłoszenia o zamówieniu, zamieszcza ją również na stronie internetowej: www.put.poznan.pl., wzywając wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego

9. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę do której przystępuje i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyć strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się niezwłocznie zamawiającemu oraz wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
10. Izba rozpoznaje odwołanie w terminie 15 dni od dnia doręczenia go Prezesowi Izby. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli nie zawiera braków formalnych oraz został uiszczony wpis.
11. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni do dnia odręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi.
12. W pozostałych sprawach nieuregulowanych w SIWZ, dotyczących w szczególności środków ochrony prawnej stosuje się przepisy ustawy PZP.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
8.8.2012

Adres: Pl. M. Skłodowskiej-Curie 5, 60965 Poznań
woj. wielkopolskie
Dane kontaktowe: email: zamowienia.publiczne@put.poznan.pl
tel: 616 653 538
fax: 616 653 738
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-05-18
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 11675420121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-04-11
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 21 miesięcy
Wadium: 15000 ZŁ
Szacowana wartość* 500 000 PLN  -  750 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.put.poznan.pl
Informacja dostępna pod: Politechnika Poznańska
pl. M. Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań, woj. wielkopolskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71520000-9 Usługi nadzoru budowlanego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Obsługa szatni, sprzątanie pomieszczeń oraz posesji wokół budynku Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych przy ul. Szewskiej 49 we Wrocławiu. Zachodnie Centrum Konsultingowe „EURO INVEST” Sp. z o.o.,
Gorzów Wlkp.
2012-07-17 0,00