TI Tytuł PL-Suwałki: Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych
ND Nr dokumentu 393801-2011
PD Data publikacji 17/12/2011
OJ Dz.U. S 243
TW Miejscowość SUWAŁKI
AU Nazwa instytucji Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Spółka z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 14/12/2011
DD Termin składania wniosków o dokumentację 20/01/2012
DT Termin 23/01/2012
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45214610 - Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych
71221000 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
OC Pierwotny kod CPV 45214610 - Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych
71221000 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
IA Adres internetowy (URL) http://www.park.suwalki.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

17/12/2011    S243    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Suwałki: Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych

2011/S 243-393801

Ogłoszenie o zamówieniu

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Spółka z o.o.
ul. Noniewicza 10 lok. 426
Osoba do kontaktów: Bogusław Brzostowski
16-400 Suwałki
POLSKA
Tel.: +48 875628461
E-mail: boguslaw.brzostowski@park.suwalki.pl
Faks: +48 875628478

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.park.suwalki.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Rozszerzenie funkcji laboratoriów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach w ramach realizowanego projektu nr POPW.01.03.00-20-028/09 „Budowa i uruchamianie nowych obiektów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Suwałki.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej w zakresie określonym Programem Funkcjonalno użytkowym, a na jej podstawie wykonanie robót budowlanych związanych z rozszerzeniem funkcji laboratoriów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach w ramach realizowanego projektu nr POPW.01.03.00-20-028/09 „Budowa i uruchamianie nowych obiektów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach”, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia zawartym w treści niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, a w szczególności Programem funkcjonalno użytkowym stanowiącym integralną część specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Objęte zamówieniem roboty budowlane prowadzone będą w trakcie realizacji obecnie prowadzonej inwestycji przez Generalnego Wykonawcę na podstawie prawomocnej Decyzji nr 61/09 z dnia 10.4.2009 r. znak AGP V-7353-75/2009 o pozwoleniu na budowę.
Budynek składa się z czterech segmentów, powiązanych ze sobą funkcjonalnie i przestrzennie.
Segment A – w formie przeszklonego prostopadłościanu o 4 kondygnacjach naziemnych, kondygnacje I, II i III piętra są nadwieszone nad parterem. Budynek zaprojektowano jako 9-cio osiowy, trzy traktowy o siatce konstrukcyjnej 6x6m, z nadwieszeniami zewnętrznymi 1,5 m dookoła budynku, symetryczny. W osiach 3 i 6 zlokalizowano piony techniczne – klatki schodowe, szyby windowe, szachty instalacyjne oraz zespoły sanitariatów i pomieszczeń socjalnych. W środkowej osi zlokalizowano wejście do całego zespołu, z akcentująca wnęką oraz przestrzennym, dwukondygnacyjnym hallem wejściowym. Parter przeznaczono na funkcje ekspozycyjne (przestrzeń hallu może być adaptowana na wystawy); pomocnicze (archiwum, recepcja, pomieszczenie ochrony) i techniczne (wentylatornia, węzeł cieplny). Pozostałe piętra budynku mają funkcję biurową, podzieloną na 3 typy pomieszczeń biurowych: o pow. ok. 16m2 (typ III); o pow. około 50m2 (typ II) oraz o pow. około 90m2 (typ I). Część czwartej kondygnacji budynku zajmują pomieszczenia biur administracji Parku Naukowo - technologicznego.
Segment B – przekryty dachem łukowym, 2-kondygnacyjny, zawiera 4 laboratoria naukowe. Komunikacja pomiędzy segmentem A odbywa się za pomocą łącznika na I piętrze. Parter został zaprojektowany w siatce 6x6 słupów, I piętro przekryte konstrukcję stalową dźwigarami o rozpiętości 12 i 18 m. W części niższej budynku (styk łuku dachu z terenem) zlokalizowano pomieszczenia techniczne (magazyn gazów technicznych, wentylatornię, sprężarkownię).
Segment C – przekryty dachem łukowym, jednoprzestrzenna hala z wydzielonymi 2 pomieszczeniami magazynów i halą procesów logistycznych. W części niższej budynku znajdują się zaplecza socjalne oraz sanitariaty i biura.
Segment D - przekryty dachem łukowym, 2-kondygnacyjny, zawiera sale konferencyjne, sanitariaty szatnie. W części niższej znajdują się pomieszczenia wentylatorni i agregatu prądotwórczego.
Zakres obejmujący niniejszy program obejmuje cały segment B - 2 kondygnacje oraz połowę segmentu C - jedną kondygnację. Zakres prac nie obejmuje zagospodarowania terenu. Ze względu na specyfikę laboratoriów i już zaprojektowanych lokalizacji pomieszczeń technicznych, serwerowni, wentylatorni itp. może zajść potrzeba ingerencji w pomieszczeniach poza wymienionym wyżej tj. poza segmentami B i C.
Rozszerzenie funkcji laboratoriów będzie skutkowało zmianami w zakresie:
1. robót budowlanych i wykończeniowych (nowy układ ścian działowych, nowy podział pomieszczeń, użycie specjalistycznych materiałów zgodnie z wytycznymi szczegółowymi),
2. instalacji wodno – kanalizacyjnych (zmiana lokalizacji i ilości przyborów sanitarnych, pionów i instalacji),
3. instalacji c.o. (zmiana w zakresie dostosowania instalacji do nowego podziału pomieszczeń),
4. instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji (dostosowanie do nowego podziału pomieszczeń, uwzględnienie wyciągów miejscowych – digestoriów),
5. instalacji gazów technicznych (zmiana w zakresie dostosowania instalacji do nowego podziału pomieszczeń),
6. instalacji elektrycznej (dostosowanie do nowego podziału pomieszczeń, uwzględnienie nowych odbiorów i urządzeń elektrycznych),
7. instalacji teletechnicznych - instalację pożarową, monitoringu wewnętrznego, instalację komputerową (logiczną i komputerową), instalację telefoniczną, instalację nagłośnienia, BMS, SWIN, kontroli i dostępu itp (dostosowanie do potrzeb i wymagań nowej funkcji),
Realizacja robót budowlano – instalacyjnych będzie przebiegała równolegle z budową całego kompleksu budynku siedziby PNT Polska - Wschód. Zakres projektu winien uwzględniać funkcje i wymogi wynikające z dokumentacji pierwotnej; roboty budowlane należy prowadzić w uzgodnieniu i koordynacji z aktualnym Generalnym Wykonawcą obiektu.
1. Zamówienie obejmuje usługi projektowe w zakresie określonym Programem Funkcjonalno użytkowym dotyczące opracowania dokumentacji zamiennej, pełnienie nadzoru autorskiego, wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji zamiennej robót budowlanych zgodnie z Programem funkcjonalno – użytkowym i koncepcją graficzną zagospodarowania technologicznego w zakresie aparatury naukowo-badawczej, specjalistycznej zabudowy laboratoryjnej dla pomieszczeń laboratoryjnych oraz hali procesów logistyczno-technologicznych stanowiącymi integralną część specyfikacji istotnych warunków zamówienia w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, a w szczególności:
— Opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej budowlanej wraz z dokumentacją kosztorysową, przeprowadzenie wymaganych prawem niezbędnych uzgodnień oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę w przypadku takiej konieczności,
— Opracowanie dokumentacji wykonawczej, w tym rysunków warsztatowych w zakresie niezbędnym do realizacji robót budowlanych,
— Sprawowanie nadzoru autorskiego,
— Opracowanie dokumentacji powykonawczej,
— Przygotowanie dokumentacji związanej z uzyskaniem przez Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie w zakresie objętym zamówieniem.
2. Zamówieniem objęte są usługi projektowe w zakresie umożliwiającym uzyskanie zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę o ile taka konieczność nastąpi i wykonaniu w oparciu o opracowaną zamienną dokumentację projektową robót budowlanych stanowiących zakres opisany w Programie funkcjonalno użytkowym w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
3.1 wykonanie wielobranżowego zamiennego projektu budowlanego w zakresie niezbędnym do uzyskania zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę w przypadku zajścia takiej konieczności oraz projektu wykonawczego, w tym rysunków warsztatowych wraz z dokumentacją kosztorysową służącą Zamawiającemu w zakresie niezbędnym do rozliczenia inwestycji w ramach środków pochodzących z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007 – 2013 Kontrakt: Budowa Obiektów Parku Naukowo – Technologicznego Polska - Wschód w Suwałkach w ramach projektu nr POPW.01.03.00-20-028/09 „Budowa i uruchamianie nowych obiektów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach”, 16- 400 Suwałki, ul. Walerego Romana, działka nr ew. 35204/4 w stopniu szczegółowości umożliwiającym należyte wykonanie robót budowlanych w następującym minimalnym zakresie:
3.1.1 Uszczegółowienie koncepcji graficznej zagospodarowania technologicznego w zakresie aparatury naukowo-badawczej, specjalistycznej zabudowy laboratoryjnej dla pomieszczeń laboratoryjnych oraz hali procesów logistyczno-technologicznych, uzgodnienie jej z autorem podstawowej dokumentacji projektowej oraz przekazanie Zamawiającemu do akceptacji w 2 egzemplarzach w wersji papierowej oraz wersji elektronicznej w formacie „*.pdf” i wersji edytowalnej.
3.1.2 Opracowanie zamiennego projektu budowlanego wielobranżowego w oparciu o zaakceptowaną koncepcję graficznej zagospodarowania technologicznego w zakresie aparatury naukowo-badawczej, specjalistycznej zabudowy laboratoryjnej dla pomieszczeń laboratoryjnych oraz hali procesów logistyczno-technologicznych, wraz z uzyskaniem uzgodnień z autorem projektu w zakresie wymaganym dla uzyskania zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę w 6 egzemplarzach w wersji papierowej oraz wersji elektronicznej w formacie „*.pdf” i wersji edytowalnej.
3.1.3 Opracowanie projektów wykonawczych, przy czym projekty wykonawcze powinny uzupełniać i uszczegóławiać projekt budowlany w zakresie i stopniu dokładności niezbędnym do należytego wykonania robót budowlanych w 6 egzemplarzach w wersji papierowej oraz wersji elektronicznej w formacie „*.pdf” i wersji edytowalnej.
3.1.4 Opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót dla każdej branży wraz z instrukcjami montażu, instrukcjami użytkowania, instrukcjami BHP i ppoż. z uwzględnieniem wytycznych zawartych w treści Programu funkcjonalno użytkowego w 2 egzemplarzach każdej branży w wersji papierowej oraz wersji elektronicznej w formacie „*.pdf” i wersji edytowalnej.
3.1.5 Opracowanie informacji o wymaganiach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w 6 egzemplarzach w wersji papierowej oraz wersji elektronicznej w formacie „*.pdf” i wersji edytowalnej.
3.1.6 Opracowanie dokumentacji kosztorysowej do celów rozliczenia finansowania projektu w 2 egzemplarzach.
3.2 Wystąpienie w imieniu Zamawiającego i uzyskanie niezbędnych pozwoleń, uzgodnień, decyzji, a w przypadku konieczności wraz z ostateczną zmianą decyzji o pozwoleniu na budowę o ile taka konieczność nastąpi.
3.3 Wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej przez Wykonawcę i zatwierdzonej przez Zamawiającego zamiennej dokumentacji projektowej oraz ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę w zakresie umożliwiającym oddanie obiektu do użytkowania oraz przygotowanie niezbędnych dokumentów do uzyskania przez Zamawiającego decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program funkcjonalno użytkowy oraz koncepcja graficzna zagospodarowania technologicznego w zakresie aparatury naukowo-badawczej, specjalistycznej zabudowy laboratoryjnej dla pomieszczeń laboratoryjnych oraz hali procesów logistyczno-technologicznych.
5. O ile w Programie funkcjonalno użytkowym oraz koncepcji graficznej zagospodarowania technologicznego w zakresie aparatury naukowo-badawczej, specjalistycznej zabudowy laboratoryjnej dla pomieszczeń laboratoryjnych oraz hali procesów logistyczno-technologicznych, stanowiącymi opis przedmiotu zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub określenia wskazujące na określone pochodzenie produktów lub nazwy własne wyrobów, urządzeń materiałów lub rozwiązań technologicznych należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych jakim mają odpowiadać wymagane rozwiązania techniczne i materiałowe, a oznaczeniom tym towarzyszą słowa: wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Oznacza to, że zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający dopuszcza składanie ofert zawierających rozwiązania równoważne o parametrach nie gorszych niż wskazane w treści programu funkcjonalno użytkowego i koncepcji architektonicznej przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalnym rozwiązania oferowanego.
6. Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych niż podane w opisie przedmiotu zamówienia (równoważnych), które to winny być wykazane na etapie składania oferty przetargowej, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W takiej sytuacji Zamawiający w oparciu o art.35 ust.5 ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga złożenia w treści oferty stosownych dokumentów, potwierdzających spełnienie wymaganych parametrów technicznych i jakościowych, dobór rodzaj i formę dokumentów potwierdzających równoważność rozwiązań Zamawiający pozostawia do decyzji Wykonawcy.
7. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane, stanowiące przedmiot zamówienia, na okres 60 miesięcy licząc od daty bezusterkowego odbioru końcowego całego zadania.
8. Wykonawca przyjmuje na siebie między innymi następujące obowiązki:
8.1 Pełnienie funkcji koordynujących w stosunku do robót realizowanych przez podwykonawców, którym powierzył wykonanie części zamówienia;
8.2 Prowadzenie przez osoby pełniące samodzielne funkcje wpisów w Dzienniku budowy wymaganych ustawą Prawo budowlane;
8.3 Sukcesywnie w zależności od kolejno wykonywanych robót, Wykonawca ma obowiązek przedstawienia Zamawiającemu wszelkich próbek materiałów instalacyjnych i wykończeniowych oraz kart katalogowych urządzeń i wyposażenia, które mają być użyte podczas realizacji przedmiotu umowy, w celu ich zatwierdzenia w terminie 7 dni roboczych od daty otrzymania kompletnych materiałów do zatwierdzenia. Przedstawienie próbek materiałów instalacyjnych i wykończeniowych oraz kart katalogowych urządzeń i wyposażenia musi następować odpowiednio wcześniej, tak, aby Wykonawca miał możliwość i czas na ponowną prezentację próbek i kart, które nie zostały zaaprobowane;
8.4 Informowania inspektora nadzoru o terminie zakrycia robót ulegających zakryciu, oraz terminie odbioru robót zanikowych; jeżeli Wykonawca nie poinformował o tych faktach inspektora nadzoru, zobowiązany jest odkryć roboty lub wykonać otwory niezbędne do zbadania robót, a następnie przywrócić do stanu poprzedniego na własny koszt. Wykonawca jest zwolniony od ponoszenia kosztów, jeżeli Zamawiający nie odbierze tych robót w terminie 3 dni roboczych od daty ich zgłoszenia;
8.5 W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia już wykonanych elementów, ich części lub urządzeń w toku realizacji - naprawiania ich i doprowadzenia do stanu poprzedniego na własny koszt;
8.6 Przeprowadzenia prób, badań i odbiorów wymaganych przy uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie (np.: sanepid, straż pożarna, PIP, Dozór Techniczny);
8.7 Wykonania badań, prób, testów, odbiorów technicznych, rozruchów i regulacji, badań powietrza, badań poziomu hałasu oraz badań w zakresie branży elektrycznej i sanitarnej (np.: badania skuteczności ochrony przeciwpożarowej, natężenia oświetlenia, prób szczelności instalacji, badania hydrantów, itd.);
8.8 Wykonywania pełnej zamiennej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień z autorem projektu, wykonania rysunków warsztatowych oraz detali instalacji, konstrukcji wsporczych, podpór, zawieszeń i kształtek wentylacyjnych i przedstawienie ich do akceptacji przez Zamawiającego;
8.9 Wykonania instrukcji obsługi i eksploatacji obiektów w zakresie wykonanych robót oraz wyposażenia laboratoryjno - naukowego, uwzględniającą listę producentów i dostawców urządzeń zainstalowanych w obiekcie, w trzech egzemplarzach wraz ze szkoleniem użytkownika;
8.10 Opracowania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego;
8.11 Zapewnienia pełnej obsługi geologicznej i geodezyjnej przez uprawnione służby o ile zajdzie taka konieczność, obejmującej nadzór nad realizacją i wytyczenia oraz bieżącej inwentaryzacji powykonawczej i wykonanie dokumentacji projektowej powykonawczej i geodezyjnej w trzech egzemplarzach w formie papierowej i jednej na płytce CD (format zapisu DWG oraz PDF);
8.12 Wykonania obowiązków wynikających z pozwolenia na budowę;
8.13 Zakupu materiałów, transportu elementów i materiałów budowlanych, wyposażenia;
8.14 Wywiezienia gruzu, złomu, śmieci i ich utylizacji;
8.15 Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót i utrzymania terenu budowy w zakresie mu powierzonym, wykonania obiektów tymczasowego zaplecza budowy oraz ich rozbiórki po zakończeniu budowy w uzgodnieniu z Generalnym Wykonawcą Inwestycji;
8.16 Wykonania projektu zagospodarowania placu budowy z uwzględnieniem obowiązującego projektu opracowanego przez Generalnego Wykonawcę;
8.17 Sporządzenia planu BIOZ z uwzględnieniem wytycznych zawartych w opracowanym i aktualnym planie BIOZ sporządzonym przez Generalnego Wykonawcę Inwestycji;
8.18 Wykonania projektu zabezpieczenia BHP z uwzględnieniem opracowanego projektu przez Generalnego Wykonawcę Inwestycji;
8.19 Wykonania projektu organizacji ruchu na czas budowy z uwzględnieniem opracowanego projektu przez Generalnego Wykonawcę Inwestycji;
8.20 Wykonawca w kosztach oferty winien uwzględnić współudział w ponoszeniu kosztów utrzymania placu budowy, rozliczenia kosztów energii, wody, dozoru itp. Zamawiający szacuje udział w tych kosztach w wysokości około 20 % kosztów ponoszonych przez Generalnego Wykonawcę w skali miesiąca.
8.21 Wykonawca zobowiązany jest podporządkować się pod względem organizacji placu budowy, obowiązującym regulaminom na terenie placu budowy, wymaganiom dotyczących przepisów BHP, ppoż, obowiązującym instrukcjom i poleceniom Kierownika Budowy oraz Generalnego Wykonawcy Inwestycji.
8.22 Wykonawca każdorazowo zobowiązany jest uzgadniać terminy dostaw materiałów, maszyn, urządzeń, wyposażenia itp. z Generalnym Wykonawcą Inwestycji;
8.23 Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie po podpisaniu umowy o zamówienie publiczne przedstawić Generalnemu Wykonawcy listę pracowników i osób uprawnionych do pobytu na placu budowy. Osoby nie wskazane przez Wykonawcę mogą przebywać na terenie budowy wyłącznie na podstawie wyrażonej pisemnej zgody przez Kierownika budowy lub generalnego Wykonawcę;
8.24 Wykonawca zobowiązany jest do utrzymania w należytym porządku dróg dojazdowych do placu budowy;
8.25 Zapewnienia dozoru, warunków bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ppoż;
8.26 Współudział w kosztach opłat za energię elektryczną, cieplną, wodę i ścieki zużyte przy realizacji zamówienia;
8.27 Współudział w kosztach ogrzewania obiektów w okresie obniżonych temperatur i osuszania w zakresie prowadzonych robót;
8.28 Udzielania wszelkiej pomocy w przygotowaniu niezbędnych dokumentów wymaganych przez jednostki finansujące przy realizacji i rozliczeniu inwestycji;
8.29 Wykonania dokumentacji fotograficznej z realizacji przedmiotu umowy wraz z raportowaniem miesięcznym o postępie prac. Dokumentację fotograficzną i raporty Wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu w terminie 3 dni po upływie każdego miesiąca;
8.30 Wykonania usług serwisowych, przeglądów, konserwacji wszystkich zamontowanych przez Wykonawcę urządzeń w zakresie ustalonym w dokumentacjach techniczno-ruchowych i instrukcjach, przez okres gwarancji wynikającej z umowy. Usługa serwisowa obejmuje pełne koszty, także robocizny z wyłączeniem kosztów materiałów eksploatacyjnych;
8.31 Udostępniania pomieszczeń dostawcom wyposażenia w celu jego montażu oraz współpracy z dostawcami w celu uzyskania zgodności technologicznej wykonywania prac. Udostępnienia placu budowy innym Wykonawcom realizującym inwestycję na podstawie odrębnych umów zawartych z Zamawiającym.
8.32 Doprowadzenia do należytego stanu i porządku terenu budowy po wykonaniu robót;
8.33 Ubezpieczenia robót budowlano – montażowych objętych umową wraz z materiałami i urządzeniami, które mają zostać wbudowane lub zamontowane do wysokości kontraktu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej za szkody rzeczowe i osobowe wyrządzone osobom trzecim w związku z prowadzeniem robót do wysokości 1 000 000,00 PLN.
9. Zamienna dokumentacja projektowa powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności z:
9.1 Ustawą z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr243, poz. 1623 z późn. zm.);
9.2 Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2.9.2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.);
9.3 Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18.5.2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389);
9.4 Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.4.2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 r. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.);
9.5 Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3.7.2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1133 z późn. zm.).
10. Wykonawca złoży oświadczenie, że przekazana wersja elektroniczna jest odzwierciedleniem zamiennej dokumentacji projektowej w wersji papierowej. Zamawiający wymaga ponadto, żeby zamawiane egzemplarze dokumentacji nie różniły się zawartością i kolejnością wpięcia dokumentów
11. Wykonawca w ramach ceny ofertowej zapewni na swój koszt pełnienie nadzoru autorskiego we wszystkich specjalnościach objętych dokumentacją projektową. Projektanci sprawujący nadzór autorski będą posiadali uprawnienia budowlane bez ograniczeń w odpowiedniej specjalności.
12. Projektant zobowiązany jest do sprawowania nadzoru autorskiego zgodnie z ustawą z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.), tj. m.in.:
12.1 stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem,
12.2 uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
12.3 w terminie 3 dni od otrzymania pytania wyjaśniania wątpliwości dotyczących dokumentacji projektowej,
12.4 uczestniczenia przynajmniej jeden raz w miesiącu oraz na każde wezwanie Zamawiającego w naradach na budowie lub w siedzibie Zamawiającego. Jeżeli będzie to konieczne w naradzie będą uczestniczyli projektanci wszystkich specjalności,
12.5 sprawdzania, opiniowania oraz poprawy rysunków warsztatowych,
12.6 kwalifikowania zmian dokumentacji projektowej w zakresie zmian istotnych lub nieistotnych w świetle ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz. 1623 z późn. zm.),
12.7 akceptacji i opiniowania przedstawionych próbek wyrobów budowlanych,
12.8 wykonywania rysunków zamiennych,
12.9 wykonania rewizji jeżeli w dokumentacji projektowej zachodzą zmiany wraz z koordynacją międzybranżową nowych rozwiązań,
12.10 uczestniczenia oraz pomocy przy odbiorze obiektu i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie,
12.11 wyjaśniania wątpliwości technicznych i współpracy z Zamawiającym, nadzorem inwestorskim i innymi uczestnikami procesu budowlanego.
13. Wykonawca zobowiązany będzie do uczestniczenia w naradach koordynacyjnych raz w tygodniu.
14. Projekt budowlany zamienny – sporządzony, co do zakresu i formy zgodnie z postanowieniami niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na podstawie projektu technologicznego. Projekt budowlany będzie służył uzyskaniu ostatecznej decyzji o zmianie pozwolenia na budowę. Projekt budowlany powinien posiadać wszystkie niezbędne opinie, uzgodnienia oraz pozwolenia wymagane innymi przepisami.
15. Projekt budowlany winien zawierać:
a) ekspertyzę techniczną uwzględniającą zakres przewidywanych prac oraz ich wpływ na obecny stan obiektu.
b) w ramach projektu budowlanego Wykonawca winien wykonać oprócz projektów branżowych także charakterystykę energetyczną budynku.
c) W ramach projektu budowlanego zamiennego należy wykonać i uzgodnić projekty projektowanych przyłączy w zakresie: kanalizacji sanitarnej.
16. Poziom uszczegółowienia i zakres projektów wykonawczych winien być dostosowany do zakresu planowanych robót budowlanych. Projekty wykonawcze winny być skoordynowane międzybranżowo i przedstawione do uzgodnienia z Zamawiającym. Projekty wykonawcze w zakresie:
a) architektury wraz z wystrojem i aranżacją wnętrz,
b) instalacji wod.-kan. i c.w.u.,
c) instalacji c. o.,
d) instalacji gazów technicznych,
e) instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji,
f) instalacji elektrycznych wewnętrznych z liniami zasilającymi,
g) instalacji telefonicznej,
h) instalacji sygnalizacji pożaru,
i) instalacji okablowania strukturalnego,
j) instalacji telewizji dozorowej dla wskazanych pomieszczeń
k) instalacji włamania i kontroli dostępu,
l) projekt gospodarki odpadami, w tym niebezpiecznymi.
17. Świadectwo energetyczne budynku, które wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć Zamawiającemu do przekazania budynku do użytkowania.
18. Zaleca się by Wykonawca zapoznał się z lokalnymi warunkami realizacji przedmiotu zamówienia oraz zdobył wszelkie informacje niezbędne do właściwego przygotowania oferty i prawidłowego wykonania robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia z uwzględnieniem wszelkich utrudnień oraz kosztów mogących wpłynąć na cenę składanej oferty.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

45214610, 71221000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT: 4 000 000,00 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 15.2.2012. Zakończenie 31.7.2012

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych) na okres związania ofertą.
2. Zamawiający żąda od wykonawcy, którego ofertę wybrano, przed podpisaniem umowy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 5 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.
2. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją umowy zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacja istotnych warunków zamówienia dokonywane będą w PLN.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, są zobowiązani przed podpisaniem umowy o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego, przedłożyć Zamawiającemu łączącą Wykonawców umowę regulującą współpracę wykonawców, która powinna zawierać co najmniej:
2.1. Określenie zasad współdziałania wykonawców w celu wykonania zamówienia;
2.2. Określenie wewnętrznej odpowiedzialności za wykonanie poszczególnego zakresu robót;
2.3. Sposób i zasady wzajemnego rozliczenia za wykonany zakres zamówienia;
2.4. Zasady koordynacji współdziałania oraz wskazanie osób odpowiedzialnych za koordynację poszczególnego zakresu zamówienia.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: 1. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom. Wykaz części zamówienia, które zostaną powierzone podwykonawcom stanowi załącznik nr 8 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:
1.1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania - z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający nie określa żadnych w tym zakresie wymagań;
1.2. posiadania wiedzy i doświadczenia;
1.3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
1.4. sytuacji ekonomicznej i finansowej.
7. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817):
7.1 Wymienionych w §2 ust.1 pkt. 2—4 i pkt. 6 Rozporządzenia (pkt. 4.2 do pkt.4.4 i pkt.4.6 specyfikacji istotnych warunków zamówienia), — składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
7.1.1 nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
7.1.2 nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
7.1.3 nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
7.1.4 Dokumenty, o których mowa w ust. 7.1.1 i 7.1.3, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. Dokument, o którym mowa w ust. 7.1.2, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
7.2 Wymienionym w §2 ust. 1 pkt. 5 Rozporządzenia (pkt.4.5 specyfikacji istotnych warunków zamówienia) — składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4—8 ustawy. Dokument ten, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7.3 Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 7.1 i 7.2, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
4 Za Wykonawcę dysponującego osobami zdolnymi do wykonania zamówienia uznany zostanie taki, który dysponuje lub będzie dysponować osobami o następujących kwalifikacjach zawodowych uprawniających do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7.7.1994 r. prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr.243, poz. 1623 z późn. zm.) lub uprawniających do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa:
4.1 Osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr.243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą minimum 5 letnią praktykę zawodową w kierowaniu robotami budowlanymi na stanowisku kierownika budowy posiadającą doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi związanymi z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2;
4.2 Co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr.243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą minimum 2 letnią praktykę zawodową w kierowaniu robotami budowlanymi na stanowisku kierownika robót sanitarnych, posiadającą doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi związanymi z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2;
4.3 Co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr.243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą minimum 2 letnią praktykę zawodową w kierowaniu robotami budowlanymi na stanowisku kierownika robót elektrycznych, posiadającą doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi związanymi z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2;
4.4 Co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, posiadającą minimum 5-cio letnią praktykę zawodowa w projektowaniu, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr.243, poz. 1623 z późn. zm.) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów w specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą doświadczenie w projektowaniu budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2;
4.5 Co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i energetycznych, posiadającą minimum 5-cio letnią praktyka zawodowa w projektowaniu, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr.243, poz. 1623 z późn. zm.) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i energetycznych, lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w projektowaniu budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2;
4.6 Co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie urządzeń i instalacji sanitarnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadającą minimum 5-cio letnią praktykę zawodową w projektowaniu, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. Nr.243, poz. 1623 z późn. zm.) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów w specjalności instalacyjnej w zakresie urządzeń i instalacji sanitarnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w projektowaniu budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 5 Za Wykonawcę znajdującego się w sytuacji ekonomicznej i finansowej gwarantującej wykonanie zamówienia uzna się takiego, który:
5.1 Posiada aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w wysokości minimum 1 000 000,00 PLN słownie: jeden milion złotych;
5.2 Posiada zdolność kredytową lub wykaże się posiadaniem środków na rachunku bankowym w wysokości minimum 2 000 000,00 PLN słownie: dwa miliony złotych;
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
2. Za Wykonawcę posiadającego niezbędną wiedzę i doświadczenie Zamawiający uzna takiego, który:
2.1 W okresie ostatnich pięciu lat przed dniem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykaże się posiadanym doświadczeniem w realizacji, co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na wykonaniu robót budowlanych wraz z projektowaniem wielobranżowym związanych z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2, w tym roboty budowlane związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych elektrycznych, wod - kan, co, instalacji teletechnicznych wewnętrznych. Zamawiający uzna za spełniony warunek, o ile wykonawca wykaże, iż opracowana dokumentacja projektowa wielobranżowa zawierała technologie wyposażenia laboratoriów badawczo – naukowych, a roboty budowlane zostały wykonane w oparciu o tą dokumentację. lub
2.2 W okresie ostatnich trzech lat przed dniem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykaże się posiadanym doświadczeniem w wykonaniu minimum jednej usługi polegającej na wykonaniu wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z technologią wyposażenia laboratoriów badawczo – naukowych budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2 oraz w okresie ostatnich pięciu lat przed dniem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykaże się posiadanym doświadczeniem w realizacji, co najmniej jednej roboty budowlanej, polegającej na wykonaniu robót budowlanych związanych z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. Nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2, w tym roboty budowlane związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych elektrycznych, wod - kan, co, instalacji teletechnicznych wewnętrznych.
Wykazane przez Wykonawcę usługi i roboty budowlane muszą być zakończone i odebrane przez ich zleceniodawców. W celu potwierdzenia spełniania wyżej wymienionego warunku udziału w postępowaniu należy złożyć wykaz wykonanych zamówień z podaniem daty wykonania, miejsca, opisu przedmiotu zamówienia i zakresu zamówienia, wartości oraz zleceniodawców – według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia wraz z dokumentami potwierdzającymi, że roboty wymienione w wykazie zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone oraz w celu potwierdzenia wykonanych usług dokumenty potwierdzające, że usługi wymienione w wykazie zostały wykonane należycie.
3. Wykonawca dysponuje lub będzie dysponował odpowiednim potencjałem technicznym umożliwiającym wykonanie przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami zamawiającego określonymi w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót.
Za Wykonawcę dysponującego odpowiednim potencjałem technicznym.
Zamawiający uzna takiego, który złoży pisemne oświadczenie, iż dysponuje lub będzie dysponować niezbędnym potencjałem technicznym do należytego wykonania przedmiotu zamówienia – zgodnie z załącznikiem nr 7 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
1/2011/PNTPW
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 20.1.2012 - 15:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
23.1.2012 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 23.1.2012 - 09:30

Miejscowość:

Park Naukowo – Technologiczny Polska – Wschód w Suwałkach Sp. z o. o., 16-400 Suwałki ul. Noniewicza 10 sala konferencyjna.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z przepisami Dizłu VI - Środki ochrony prawnej ustawy z dnia 29.1.2004 roku Prawo zamówień publicznych.(tekst jednolity Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759).
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
14.12.2011
TI Tytuł PL-Suwałki: Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych
ND Nr dokumentu 21320-2012
PD Data publikacji 21/01/2012
OJ Dz.U. S 14
TW Miejscowość SUWAŁKI
AU Nazwa instytucji Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Spółka z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 18/01/2012
DD Termin składania wniosków o dokumentację 20/01/2012
DT Termin 10/02/2012
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45214610 - Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych
71221000 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
OC Pierwotny kod CPV 45214610 - Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych
71221000 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

21/01/2012    S14    Państwa członkowskie - Roboty budowlane - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Suwałki: Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych

2012/S 14-021320

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Spółka z o.o., ul. Noniewicza 10 lok. 426, attn: Bogusław Brzostowski, POLSKA-16-400Suwałki. Tel. +48 875628461. E-mail: boguslaw.brzostowski@park.suwalki.pl. Fax +48 875628478.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 17.12.2011, 2011/S 243-393801)

Przedmiot zamówienia:
CPV:45214610, 71221000

Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych.

Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych.

Zamiast: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:

1. O udzielenie zamówieniapublicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:

1.1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy praw anakładają obowiązek ich posiadania - z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający nie określa żadnych w tym zakresie wymagań;

1.2. posiadania wiedzy i doświadczenia;

1.3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

1.4. sytuacji ekonomicznej i finansowej.

7. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. nr 226, poz. 1817):

7.1 wymienionych w § 2 ust. 1 pkt 2—4 i pkt 6 Rozporządzenia (pkt 4.2 do pkt 4.4 i pkt 4.6 specyfikacji istotnych warunków zamówienia), — składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

7.1.1 nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,

7.1.2 nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,

7.1.3 nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;

7.1.4 Dokumenty, o których mowa w ust. 7.1.1 i 7.1.3, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. Dokument, o którym mowa w ust. 7.1.2, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

7.2 Wymienionym w § 2 ust. 1 pkt. 5 Rozporządzenia (pkt 4.5 specyfikacji istotnych warunków zamówienia) — składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4—8 ustawy. Dokument ten, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

7.3 Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 7.1 i 7.2, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, wktórym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

4 Za Wykonawcę dysponującego osobami zdolnymi do wykonania zamówienia uznany zostanie taki, który dysponuje lub będzie dysponować osobami o następujących kwalifikacjach zawodowych uprawniającychdo sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7.7.1994 r. prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) lub uprawniających dosprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa:

4.1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno–budowlanej wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą minimum 5 letnią praktykę zawodową w kierowaniu robotami budowlanymi na stanowisku kierownika budowy posiadającą doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi związanymi z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2;

4.2 co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych,gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane(tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr.243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą minimum 2 letnią praktykę zawodową w kierowaniu robotami budowlanymi na stanowisku kierownika robót sanitarnych, posiadającą doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi związanymi z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2;

4.3 co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowaniarobotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydanena podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą minimum 2 letnią praktykę zawodową w kierowaniu robotami budowlanymi na stanowisku kierownika robót elektrycznych, posiadającą doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi związanymi z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2;

4.4 co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeńw specjalności konstrukcyjno–budowlanej, posiadającą minimum 5-cio letnią praktykę zawodowa w projektowaniu, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów w specjalności konstrukcyjno–budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą doświadczenie w projektowaniu budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2;

4.5 co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i energetycznych, posiadającą minimum 5-cio letnią praktyka zawodowa w projektowaniu, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.:Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i energetycznych, lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w projektowaniu budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2;

4.6 Co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie urządzeń i instalacji sanitarnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadającą minimum 5-cio letnią praktykę zawodową w projektowaniu, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów w specjalności instalacyjnej wzakresie urządzeń i instalacji sanitarnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w projektowaniu budynku lub budynków użyteczności publicznej wyszczególnionych w Polskiej Klasyfikacji Obiektów Budowlanych (Dz. U. z 1999 r. nr 112, poz. 1316) w klasie nr 1263, w których zlokalizowane były laboratoria badawcze o minimalnej powierzchni 800 m2.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 23.1.2012 (09:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 23.1.2012 (09:30).

Powinno być: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego

Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:

1. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące:

1.1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania - z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia Zamawiający nie określa żadnych w tym zakresie wymagań;

1.2. posiadania wiedzy i doświadczenia;

1.3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;

1.4. sytuacji ekonomicznej i finansowej.

7. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. nr 226, poz. 1817):

7.1 wymienionych w § 2 ust. 1 pkt 2—4 i pkt. 6 Rozporządzenia (pkt 4.2 do pkt 4.4 i pkt 4.6 specyfikacji istotnych warunków zamówienia), — składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

7.1.1 nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,

7.1.2 nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,

7.1.3 nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;

7.1.4 dokumenty, o których mowa w ust. 7.1.1 i 7.1.3, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert. Dokument, o którym mowa w ust. 7.1.2, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

7.2 wymienionym w § 2 ust. 1 pkt 5 Rozporządzenia (pkt 4.5 specyfikacji istotnych warunków zamówienia) — składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4—8 ustawy. Dokument ten, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

7.3 jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 7.1 i 7.2, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

4 Za Wykonawcę dysponującego osobami zdolnymi do wykonania zamówienia uznany zostanie taki, który dysponuje lub będzie dysponować osobami o następujących kwalifikacjach zawodowych uprawniających do sprawowania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7.7.1994 r. prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) lub uprawniających do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa:

4.1 osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno – budowlanej wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą minimum 5 letnią praktykę zawodową w kierowaniu robotami budowlanymi na stanowisku kierownika budowy posiadającą doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi związanymi z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej;

4.2 co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą minimum 2 letnią praktykę zawodową w kierowaniu robotami budowlanymi na stanowisku kierownika robót sanitarnych, posiadającą doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi związanymi z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej;

4.3 co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą minimum 2 letnią praktykę zawodową w kierowaniu robotami budowlanymi na stanowisku kierownika robót elektrycznych, posiadającą doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi związanymi z budową, rozbudową, przebudową budynku lub budynków użyteczności publicznej;

4.4 co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, posiadającą minimum 5-cio letnią praktykę zawodowa w projektowaniu, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów w specjalności konstrukcyjno – budowlanej lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, posiadającą doświadczenie w projektowaniu budynku lub budynków użyteczności publicznej;

4.5 co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i energetycznych, posiadającą minimum 5-cio letnią praktyka zawodowa w projektowaniu, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych i energetycznych, lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w projektowaniu budynku lub budynków użyteczności publicznej;

4.6 co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane bez ograniczeń do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie urządzeń i instalacji sanitarnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, posiadającą minimum 5-cio letnią praktykę zawodową w projektowaniu, posiadającą uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, wydane na podstawie ustawy z dnia 7.7.1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn.: Dz. U. z 2010 r. nr 243, poz. 1623 z późn. zm.) do projektowania bez ograniczeń i sprawdzania projektów w specjalności instalacyjnej w zakresie urządzeń i instalacji sanitarnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych, lub odpowiadające im ważne uprawnienia, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub uprawniają do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w projektowaniu budynku lub budynków użyteczności publicznej;

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 10.2.2012 (09:00).

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert: 10.2.2012 (09:30).


TI Tytuł PL-Suwałki: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 92273-2012
PD Data publikacji 22/03/2012
OJ Dz.U. S 57
TW Miejscowość SUWAŁKI
AU Nazwa instytucji Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Spółka z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 21/03/2012
NC Zamówienie 1 - Roboty budowlane
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 45212411 - Roboty budowlane w zakresie hoteli
45214610 - Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych
45262700 - Przebudowa budynków
45300000 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311200 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312000 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45312100 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45314200 - Instalowanie linii telefonicznych
45314320 - Instalowanie okablowania komputerowego
45330000 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45421100 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45421152 - Instalowanie ścianek działowych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71247000 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
OC Pierwotny kod CPV 45212411 - Roboty budowlane w zakresie hoteli
45214610 - Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych
45262700 - Przebudowa budynków
45300000 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311200 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312000 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45312100 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych
45314200 - Instalowanie linii telefonicznych
45314320 - Instalowanie okablowania komputerowego
45330000 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45421100 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45421152 - Instalowanie ścianek działowych
71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
71247000 - Nadzór nad robotami budowlanymi
71320000 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
IA Adres internetowy (URL) http://www.park.suwalki.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

22/03/2012    S57    - - Roboty budowlane - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Suwałki: Usługi projektowania architektonicznego

2012/S 57-092273

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Roboty budowlane

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach Spółka z o.o.
ul. Noniewicza 10 lok. 426
Osoba do kontaktów: Bogusław Brzostowski
16-400 Suwałki
Polska
Tel.: +48 875628461
E-mail: boguslaw.brzostowski@park.suwalki.pl
Faks: +48 875628478

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.park.suwalki.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Rozszerzenie funkcji laboratoriów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach w ramach realizowanego projektu nr POPW.01.03.00-20-028/09 "Budowa i uruchamianie nowych obiektów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach".
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Roboty budowlane
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: działka nr 35204/4 ul. Walerego Romana w Suwałkach.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie zamiennej dokumentacji projektowej w zakresie określonym programem funkcjonalno użytkowym, a na jej podstawie wykonanie robót budowlanych związanych z rozszerzeniem funkcji laboratoriów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach w ramach realizowanego projektu nr POPW. 01.03.00-20-028/09 Budowa i uruchamianie nowych obiektów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71220000, 71320000, 71247000, 45212411, 45214610, 45262700, 45300000, 45311200, 45310000, 45312000, 45312100, 45314200, 45314320, 45330000, 45421100, 45421152

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 5 885 000,00 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
1/2011/PNTPW
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2011/S 243-393801 z dnia 19.12.2011

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
13.3.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Konsorcium w składzie Lider Konsorcjum Przedsiębiorstwo Remontów i Budownictwa Ogólnego sp. z o.o. 16-400 Suwałki ul. Przytorowa 2 oraz Partner Kornsorcjum "ARH+" Architekt Andrzej Rydzewski 15-345 Białystok, ul. Zachodnia 14a m. 47
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 5 127 277,00 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 5 885 000,00 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt nr POPW.01.03.00-20-028/09 "Budowa i uruchamianie nowych obiektów Parku Naukowo-Technologicznego Polska-Wschód w Suwałkach" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, Osi priorytetowej I nowoczesna Gospodarka. Działania I.3 Wspieranie Innowacji.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwołania@uzp.pl
Tel.: +48 224587801

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwołania@uzp.pl
Tel.: +48 224587801

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
21.3.2012

Adres: ul. Noniewicza 10 lok. 426, 16-400 Suwałki
woj. PODLASKIE
Dane kontaktowe: email: boguslaw.brzostowski@park.suwalki.pl
tel: +48 875628461
fax: +48 875628478
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-01-23
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 39380120111
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2011-12-17
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 190 dni
Wadium: 50000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 666 666 PLN  -  2 500 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.park.suwalki.pl
Informacja dostępna pod: Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach sp. z o.o.
ul. Noniewicza 10/426, 16-400 Suwałki, woj. podlaskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 20/01/2012
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
45214610-9 Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych
71221000-3 Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Lina stalowo – gumowa 15,6 – 1x780mb. Konsorcium w składzie Lider Konsorcjum Przedsiębiorstwo Remontów i Budownictwa Ogólnego sp. z o.o. 16-400 Suwałki ul. Przytorowa 2 oraz Partner Kornsorcjum "ARH+" Architekt Andrzej Rydzewski 15-345 Białystok, ul. Zachodnia 14a m. 47
2012-03-13 5 885 000,00