Wynik przetargu

Adres: Słowackiego 52/54, 01-629 Warszawa, woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: zam.pub@sgsp.edu.pl,
tel: 22 5617624,
fax: 22 8330724
Dane zamówienia
ID ogłoszenia wyniku: 36476920100 Data Udzielenia: 2010-12-20
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb postępowania [WR]: Zamówienia z wolnej ręki
Kody CPV
73110000-6 Usługi badawcze
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Wartość
1. Wpływ parametrów lotnych produktów spalania różnych materiałów wyposażenia obiektów budowlanych na czas zadziałania systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych, 2. Określenie wytycznych projektowania systemów sygnalizacji pożarowej w zakres Zespół Badawczy: dr inż.Waldemar Wnęk - pełnomocnik/lider
Marki
335 293,00
1,00
Barometr Ryzyka Nadużyć

Raport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego.


Kliknij we wskaźnik by poznać szczegóły

Dane ogłoszenia o wyniku:
Data udzielenia:
2010-12-20
Dotyczy cześci nr:
1
Kody CPV:
731100006
Ilość podmiotów składających się na wykonawcę:
1
Kwota oferty w PLN:
335 293,00 zł
Minimalna złożona oferta:
335 293,00 zł
Ilość złożonych ofert:
1
Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego:
0
Minimalna złożona oferta:
335 293,00 zł
Maksymalna złożona oferta:
335 293,00 zł
TREŚĆ OGŁOSZENIA


Warszawa: 1. Wpływ parametrów lotnych produktów spalania różnych materiałów wyposażenia obiektów budowlanych na czas zadziałania systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych, 2. Określenie wytycznych projektowania systemów sygnalizacji pożarowej w zakresie detekcji pożaru w obecności systemów wentylacji bytowej obiektów budowlanych, 3. Szacowanie zasiegu widzialności w dymie powstałym w czasie spalania wybranych materiałów wyposażenia i wykończenia wnętrz, 4. Badanie emisji gazów toksycznych i agresywnych podczas rozkładu termicznego materiałów budowlanych - wytyczne do klasyfikacji.


Numer ogłoszenia: 364769 - 2010; data zamieszczenia: 20.12.2010

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Szkoła Główna Służby Pożarniczej, ul. Słowackiego 52/54, 01-629 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 5617624, faks 022 8330724.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
1. Wpływ parametrów lotnych produktów spalania różnych materiałów wyposażenia obiektów budowlanych na czas zadziałania systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych, 2. Określenie wytycznych projektowania systemów sygnalizacji pożarowej w zakresie detekcji pożaru w obecności systemów wentylacji bytowej obiektów budowlanych, 3. Szacowanie zasiegu widzialności w dymie powstałym w czasie spalania wybranych materiałów wyposażenia i wykończenia wnętrz, 4. Badanie emisji gazów toksycznych i agresywnych podczas rozkładu termicznego materiałów budowlanych - wytyczne do klasyfikacji..


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Realizacja dzieła w pakiecie tematycznym Nowatorskie metody inżynierii bezpieczeństwa pożarowego zadanie 5.2.1. Wpływ parametrów lotnych produktów spalania różnych materiałów wyposażenia obiektów budowlanych na czas zadziałania systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych, 5.2.2. Określenie wytycznych projektowania systemów sygnalizacji pożarowej w zakresie detekcji pożaru w obecności systemów wentylacji bytowej obiektów budowlanych, 5.2.3. Szacowanie zasiegu widzialności w dymie powstałym w czasie spalania wybranych materiałów wyposażenia i wykończenia wnętrz, 5.2.4. Badanie emisji gazów toksycznych i agresywnych podczas rozkładu termicznego materiałów budowlanych - wytyczne do klasyfikacji, w ramach projektu Innowacyjne środki i efektywne metody poprawy bezpieczeństwa i trwałości obiektów budowlanych i infrastuktury transportowej w strategii zrównoważonego rozwoju..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
73.11.00.00-6.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Innowacyjne środki i efektywne metody poprawy bezpieczeństwa i trwałości obiektów budowlanych i infrastruktury transportowej w strategii zrównoważonego rozwoju w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka..

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
14.12.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Zespół Badawczy: dr inż.Waldemar Wnęk - pełnomocnik/lider, ul. Pułaskiego45d, 05-260 Marki, kraj/woj. mazowieckie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 288662,50 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    335293,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    335293,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    335293,00


  • Waluta:
    PLN.

ZAŁĄCZNIK I


Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    W ramach umowy Wykonawcą zadań będzie Zespół Badawczy składający się ze specjalistów, będących w większości pracownikami Zakładów Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego SGSP, tj.: 1. Pan Waldemar Wnęk, 2. Pan Przemysław Kubica, 3. Pani Agata Domżał 4. Pani Marzena Półka 5. Pan Marek Konecki 6. Pan Norbert Tuśnio 7. Pan Waldemar Jaskółowski 8. Pani Barbara Ościłowska 9. Pani Ewa Grodek i jako jedyny, zgodnie z poniższym uzasadnieniem, może zrealizować wskazane zadania ponieważ tematyka podjęta w przedmiotowym pakiecie tematycznym wykonywana jest przez ww. pracowników naukowo-dydaktycznych, którzy są autorami stanowisk badawczych opartych na normach europejskich, które stanowią ich własność intelektualną. Nie są to standardowe opracowania polegające na wykonaniu stanowiska wg przyjętego standardu. Stanowiska zostały zaprojektowane i wykonane pod nadzorem autorskim ww. osób w firmach wyspecjalizowanych do budowy takich stanowisk. Ponadto, została opracowana autorska metodyka pomiarów parametrów. We wszystkich przypadkach nie obciążały one projektu w trakcie budowy. Zakłada się, że dla potrzeb projektu dokonane zostaną prace dostosowania stanowisk dla potrzeb realizacji badań w tym zakresie proponowane przez autorów urządzeń. W komorze spalania o wymiarach 1,2m x 1,2m x 1,2m spalany jest płomieniowo (zapalane przez podpalenie określonej ilości spirytusu) lub bezpłomieniowo (rozkład termiczny na płycie grzejnej rozgrzanej do ok.500oC, regulowana moc grzejna do 2kW) materiał palny, a lotne produkty spalania są zasysane do tunelu przez przepływające powietrze. Układ wentylacyjny pozwala na regulację prędkości przepływu powietrza od 0,2m/s do 10m/s. Jest to unikalne stanowisko jedyne w kraju pozwalające na dokonanie badań elementów detekcyjnych systemu sygnalizacji pożarowej w regulowanym przepływie z możliwością określania m.in. rozkładu cząstek podczas spalania i rozkładu materiałów palnych. W przypadku badań emisji gazów toksycznych i agresywnych została zaprojektowana i wykonana w Szkole Głównej Służby Pożarniczej komora badawcza pozwalająca na ocenę produktów rozkładu termicznego wybranych materiałów. Wykonawcy badań byli autorami stanowiska jedynego w kraju z tak dobranym oprzyrządowaniem. Została opracowana przez te osoby procedura badań. Następne stanowisko wykorzystywane do badań w trakcie projektu to kalorymetr stożkowy oraz komora do szacowania zasięgu widzialności, gdzie ta ostatnia została opracowana i wykonana przez osoby realizujące zadanie. Badania na kalorymetrze stożkowym ze względu na jednostkowe rozwiązanie w kraju wykonywane musi być przez osoby z dużym doświadczeniem badawczym, co powoduje dodatkowe wymagania dla tych osób. Osoby dobrane w trakcie doboru zespołów badawczych spełniają te wymagania.