Usługa polegająca na konserwacji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na konserwacji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych. Szczegółowy opis dot. przedmiotu zamówienia oraz zestawienie urządzeń i ich rozmieszczenie zawiera załącznik nr 1 do SIWZ. Oprócz czynności wymienionych ww. załączniku Wykonawca zobowiązany będzie do: -pisemnego powiadamiania o konieczności wymiany lub naprawy uszkodzonych części lub urządzeń oraz o kosztach ich naprawy lub wymiany, po uzyskaniu oddzielnego zlecenia, -podejmowania wszelkich działań mających na celu obniżenie kosztów dostawy ciepła do celów c.o. i c.c.w., -w przypadku wystąpienia awarii do niezwłocznego wykonania prac zabezpieczających i poinformowania o zaistniałej awarii Inspektora Nadzoru Zamawiającego oraz do uporządkowania miejsca po awarii. Koszty usunięcia awarii będą pokrywane przez Zamawiającego na podstawie odrębnej wyceny przedstawianej każdorazowo Zamawiającemu do akceptacji. Wykonanie naprawy nastąpi nie wcześniej niż po otrzymaniu odrębnego zlecenia od Zamawiającego. Wymagania dot. gwarancji i serwisu odnośnie usługi związanej z naprawą: -Zamawiający na wykonane usługi wymaga min. 12 miesięcznego okresu gwarancji i rękojmi, licząc od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru, przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. -Gwarancji stanowi rozszerzenie odpowiedzialności Wykonawcy przedmiotu zamówienia z tytułu rękojmi. Termin gwarancji biegnie wraz z terminem rękojmi. -W okresie gwarancji, Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego usuwania wad przedmiotu zamówienia. -O wystąpieniu wady Zamawiający powiadomi Wykonawcę (Gwaranta) w formie pisemnej podając rodzaj stwierdzonej wady. -W przypadku stwierdzenia, że wykonany przedmiot zamówienia ma wady, Zamawiający może żądać usunięcia wady (usterki), wyznaczając Wykonawcy w tym celu odpowiedni, technicznie uzasadniony termin z zagrożeniem, że po bezskutecznym upływie terminu może usunąć wady na koszt i ryzyko Wykonawcy wybierając w tym celu dowolny podmiot. Koszty poniesione przez Zamawiającego z tego tytuły powiększone o kary umowne wynikające z przedmiotowej umowy, mogą być potrącane przez Zamawiającego z wierzytelności Wykonawcy lub Wykonawca zostanie obciążony na podstawie faktury VAT wystawionej przez Zamawiającego. -Fakt usunięcia wad zostanie potwierdzony na podstawie obustronnie podpisanego protokołu. -W przypadku wystąpienia wad materiałów, które będą się powtarzały max. 3 razy, bądź, których nie da się usunąć, nastąpi ich wymiana na koszt Wykonawcy (Gwaranta). -W przypadku reklamacji wady Wykonawca (Gwarant), na swój koszt przedstawi dowód uwalniający Wykonawcę od odpowiedzialności za wystąpienie wady. Oferty zawierające okres gwarancji, krótszy niż wymagana przez Zamawiającego, zostaną odrzucone zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 2).
Kielce: Usługa polegająca na konserwacji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych
Numer ogłoszenia: 247133 - 2012; data zamieszczenia: 22.11.2012
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach , ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce, woj. świętokrzyskie, tel. 41 3497277, faks 41 3497278.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.ujk.edu.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa polegająca na konserwacji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na konserwacji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych. Szczegółowy opis dot. przedmiotu zamówienia oraz zestawienie urządzeń i ich rozmieszczenie zawiera załącznik nr 1 do SIWZ. Oprócz czynności wymienionych ww. załączniku Wykonawca zobowiązany będzie do: -pisemnego powiadamiania o konieczności wymiany lub naprawy uszkodzonych części lub urządzeń oraz o kosztach ich naprawy lub wymiany, po uzyskaniu oddzielnego zlecenia, -podejmowania wszelkich działań mających na celu obniżenie kosztów dostawy ciepła do celów c.o. i c.c.w., -w przypadku wystąpienia awarii do niezwłocznego wykonania prac zabezpieczających i poinformowania o zaistniałej awarii Inspektora Nadzoru Zamawiającego oraz do uporządkowania miejsca po awarii. Koszty usunięcia awarii będą pokrywane przez Zamawiającego na podstawie odrębnej wyceny przedstawianej każdorazowo Zamawiającemu do akceptacji. Wykonanie naprawy nastąpi nie wcześniej niż po otrzymaniu odrębnego zlecenia od Zamawiającego. Wymagania dot. gwarancji i serwisu odnośnie usługi związanej z naprawą: -Zamawiający na wykonane usługi wymaga min. 12 miesięcznego okresu gwarancji i rękojmi, licząc od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru, przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. -Gwarancji stanowi rozszerzenie odpowiedzialności Wykonawcy przedmiotu zamówienia z tytułu rękojmi. Termin gwarancji biegnie wraz z terminem rękojmi. -W okresie gwarancji, Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego usuwania wad przedmiotu zamówienia. -O wystąpieniu wady Zamawiający powiadomi Wykonawcę (Gwaranta) w formie pisemnej podając rodzaj stwierdzonej wady. -W przypadku stwierdzenia, że wykonany przedmiot zamówienia ma wady, Zamawiający może żądać usunięcia wady (usterki), wyznaczając Wykonawcy w tym celu odpowiedni, technicznie uzasadniony termin z zagrożeniem, że po bezskutecznym upływie terminu może usunąć wady na koszt i ryzyko Wykonawcy wybierając w tym celu dowolny podmiot. Koszty poniesione przez Zamawiającego z tego tytuły powiększone o kary umowne wynikające z przedmiotowej umowy, mogą być potrącane przez Zamawiającego z wierzytelności Wykonawcy lub Wykonawca zostanie obciążony na podstawie faktury VAT wystawionej przez Zamawiającego. -Fakt usunięcia wad zostanie potwierdzony na podstawie obustronnie podpisanego protokołu. -W przypadku wystąpienia wad materiałów, które będą się powtarzały max. 3 razy, bądź, których nie da się usunąć, nastąpi ich wymiana na koszt Wykonawcy (Gwaranta). -W przypadku reklamacji wady Wykonawca (Gwarant), na swój koszt przedstawi dowód uwalniający Wykonawcę od odpowiedzialności za wystąpienie wady. Oferty zawierające okres gwarancji, krótszy niż wymagana przez Zamawiającego, zostaną odrzucone zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 2)..
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
tak.
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających- Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia uzupełniającego zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt. 6) ustawy.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
50.00.00.00-5, 50.72.10.00-5.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 24.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Warunkiem udziału w postępowaniu jest wniesienie przelewem wadium w kwocie: 5 000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert zgodnie z art. 45 ust 3. Ustawy Pzp. Wykonawca, który zamierza wnieść wadium w pieniądzu powinien wpłacić ww. kwotę, przed upływem terminu składania ofert na konto Zamawiającego: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach Bank Handlowy w Warszawie S.A. Nr 17 1030 1508 0000 0008 0371 1208. Na dowodzie przelewu należy wpisać: Wadium- Znak sprawy DP/2310/129/12 Potwierdzoną za zgodność kopię dowodu dokonania przelewu wadium należy dołączyć do oferty. Wadium uważa się za wniesione w terminie, jeżeli kwota wadium znajdzie się na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert. W myśl art. 63 ust. 3 pkt 1 ustawy Prawo bankowe z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2002 r. Nr 72 poz. 665 z póź. zm.) polecenie przelewu jest jedną z form rozliczenia bezgotówkowego. Zgodnie z art. 63c Prawa bankowego pole-cenie przelewu stanowi udzieloną bankowi, z zastrzeżeniem art. 63g tej ustawy, dyspozycję dłużnika obciążenia jego rachunku określoną kwotą i uznania tą kwotą rachunku wierzyciela. Oznacza to, że wpłata gotówkowa wadium wnoszona na poczcie lub w banku nie stanowi polecenia przelewu w rozumieniu wyżej cytowanej ustawy. W przypadku wniesienia wadium w innych formach, dopuszczonych przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych art. 45 ust. 6, należy stosowny dokument w formie oryginału dołączyć do oferty, który w swej treści musi zawierać przesłanki do zatrzymania wadium określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Pzp. Brak którejkolwiek z przesłanek w treści gwarancji spowoduje uznanie wadium za wniesione nieprawidłowo, co będzie skutkować wykluczeniem Wykonawcy. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczeń, winno być sporządzone zgodnie z obowiązującym prawem i zawierać: 1)nazwę i adres: a)dającego zlecenie tj. Wykonawcy, b)beneficjenta gwarancji tj. Zamawiającego, c)gwaranta tj. banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielającej gwarancji, 2)określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją, 3)kwotę gwarancji, 4)termin ważności gwarancji, 5)przesłanki do zatrzymania wadium określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 ustawy Pzp 6)zobowiązanie gwaranta, do zapłacenia kwoty gwarancji na pierwsze pisemne żądanie beneficjenta- Zamawiającego w przypadku spełnienia przesłanek, o których mowa powyżej (pkt. 5)). Wnoszona gwarancja ubezpieczeniowa lub bankowa musi mieć charakter samoistny, nieodwołalny, bezwarunkowy oraz płatny na każde żądanie Zamawiającego. Oferta niezabezpieczona jedną z form wadium zostanie odrzucona zgodnie z art. 24 ust 4 ustawy. Zwrot wadium nastąpi zgodnie z art. 46 ust. 1, ust. 1a i ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający zwraca wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym, mowa w art. 26 ust. 3 nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana: -odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; -zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.2) ZALICZKI
Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku1. Zgodnie z zapisem art. 22 ust. 1 ustawy Pzp o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: a)posiadania wiedzy i doświadczenia, tzn.: -wykażą się minimum dwoma usługami polegającymi na okresowej konserwacji lub serwisie instalacji: ~wentylacji o wydajności min. 30 tys. m3/h, ~grzewczych o mocy min. 300 kW, ~chłodniczych o wydajności min. 200 kW, które Wykonawca w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a je-żeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, o wartości nie mniejszej niż: 200 000 zł brutto każda usługa oraz załączą dokumenty potwierdzające, że te usługi zostały wykonane należycie UWAGA!! Zamawiający nie będzie oceniał zrealizowanych lub realizowanych usług o wartości poniżej wymaganej (wartości poszczególnych usług nie będą sumowane). Przez jedną usługę Zamawiający rozumie świadczenie realizowane w ramach jednej umowy. W przypadku usług realizowanych- doświadczeniem wykonawcy są usługi zrealizowane do daty składania ofert w niniejszym postępowaniu. Wykonawca podaje wartość wykonanych usług w ramach wykonywanej umowy, nie zaś łączną wartość umowy. W celu potwierdzenia spełniania w/w warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia (co najmniej dwie usługi) w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, z podaniem ich wartości, przed?miotu, dat wykonania i odbiorców, sporządzonego wg zał. Nr 4 do SIWZ oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Uwaga!!! Załączone dokumenty winny w sposób jednoznaczny wskazywać wykazane roboty oraz potwierdzać ich należyte wykonanie. Z treści załączonych dokumentów winno wynikać jednoznacznie, że Wykonawca spełnił w/w warunek. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/ nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach załączonych do oferty
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku1. Zgodnie z zapisem art. 22 ust. 1 ustawy Pzp o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: a) dysponowania osobą/osobami posiadającymi niezbędne kwalifikacje (potwierdzone świadectwem kwalifikacyjnym) na stanowisku Dozoru gr. D grupa 1 i 2 (minimum 2 osoby) oraz świadectwo kwalifikacyjne na stanowisku Eksploatacji grupa E 1 i 2 (minimum 2 osoby), w zakresie: ~obsługi, konserwacji, remontów, montażu, kontrolno-pomiarowym dla: GRUPA 1: urządzenia i instalacje elektroenergetyczne, a w tym: ^urządzeń i instalacji o napięciu nie wyższym niż 1 kV, ^aparatury kontrolno- pomiarowej oraz urządzeń instalacji automatycznej regulacji sterowania i zabezpieczeń urządzeń i instalacji wymienionych powyżej; ~obsługi, konserwacji i remontów, montażu, kontrolno-pomiarowym dla: GRUPA 2: urządzeń wytwarzających, przetwarzających, przesyłających i zużywających ciepło oraz innych urządzeń energetycznych, takich jak: ^sieci i instalacje cieplne wraz z urządzeniami pomocniczymi o przesyłce ciepła powyżej 50kW ^urządzenia wentylacji, klimatyzacji i chłodnicze, o mocy powyżej 50kW ^pompy, wentylatory i dmuchawy o mocy powyżej 50kW ^sprężarki o mocy powyżej 20kW oraz instalacje sprężonego powietrza i gazów technicznych ^aparatura kontrolno- pomiarowa i urządzenia automatycznej regulacji i instalacji wymienionych powyżej. oraz dysponują osobami, które posiadają: ~świadectwa kwalifikacyjne w zakresie naprawy i obsługi technicznej urządzeń i instalacji chłodniczych zawierających substancje kontrolowane oraz obrotu tymi substancjami, ~świadectwa ukończenia szkolenia z programowania automatyki budynkowej w tym: sterowników swobodnie programowalnych serii DESIGO PX. 2. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków. W celu potwierdzenia spełniania w/w warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykony?waniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług objętych niniejszym zamówieniem, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzonego wg zał. Nr 5 do SIWZ. 2) Oświadczenie, że osoby, które, będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają wymagane uprawnienia do wykonywania czynności wykazanych w wykazie osób, sporządzonego wg zał. Nr 6 do SIWZ. Z treści załączonego oświadczenia winno wynikać jednoznacznie, że Wykonawca spełnił w/w warunek. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/ nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach załączonych do oferty.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku1. Zgodnie z zapisem art. 22 ust. 1 ustawy Pzp o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: a)sytuacji ekonomicznej i finansowej, tzn.: -są ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż: 200 000 PLN. 2. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunków. W celu potwierdzenia spełniania w/w warunku Wykonawca zobowiązany jest złożyć: 1)Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Z treści załączonego oświadczenia winno wynikać jednoznacznie, że Wykonawca spełnił w/w warunek. Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą spełnia/ nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w oświadczeniach i dokumentach załączonych do oferty. Uwaga!!! Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia wzór zobowiązania stanowi zał. Nr 3.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
-
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień
- opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
- aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
-
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Oprócz dokumentów wymienionych powyżej, do oferty należy załączyć: 1) W przypadku, gdy oferta jest podpisywana przez pełnomocnika-pełnomocnictwo. 2) Dowód wpłaty wadium. 3) Oświadczenie o pracach przeznaczonych do podwykonania (w przypadku, gdy Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia z udziałem podwykonawców) (wzór oświadczenia stanowi zał. Nr 9 do SIWZ).
III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.
IV.3) ZMIANA UMOWY
Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
Zamawiający może wyrazić zgodę na dokonanie istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy wyłącznie w sytuacji: a)ewentualnej zmiany osób uczestniczących w wykonywaniu zamówienia, z zastrzeżeniem posiadania przez te osoby, co najmniej takich samych uprawnień/kwalifikacji, co dana osoba wykazana na etapie składania ofert, pod rygorem niedopuszczenia tych osób do wykonywania czynności/pełnienia funkcji. b)ewentualnej zmiany podwykonawców, z zastrzeżeniem posiadania przez tych podwykonawców, co najmniej takich samych właściwości, kalifikacji, co podwykonawca wykazany w ofercie (dot. przypadku, w którym Wykonawca posługuje się potencjałem podwykonawcy). c)zmiany terminu wykonania usługi w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia (z przyczyn, na które Wykonawca nie miał wpływu np. w przypadku klęski żywiołowej, zjawisk atmosferycznych, siły wyższej itp.). d)zmiany obowiązujących przepisów, jeżeli konieczne będzie dostosowanie treści umowy do aktualnego stanu prawnego. e)ustawowej zmiany stawek podatku VAT w okresie obowiązywania umowy. f)zmiany cen w przypadku, kiedy zmiana ta będzie korzystna dla Zamawiającego tzn. na cenę niższą (na pisemny wniosek jednej ze stron).
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.ujk.edu.pl/dzp/przetargi.php
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
SIWZ w formie papierowej można uzyskać w DZP w siedzibie Zamawiającego. Koszt SIWZ-5,4 zł. Do ceny należy dodać koszt przesyłki.SIWZ pobrana ze strony internetowej http://ujk.edu.pl, jest bezpłatna.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
30.11.2012 godzina 11:00, miejsce: Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach 25-369 Kielce; ul. Żeromskiego 5, SEKRETARIAT KANCLERZA UJK pokój nr 5..
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Kielce: Usługa polegająca na konserwacji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych
Numer ogłoszenia: 532936 - 2012; data zamieszczenia: 31.12.2012
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 247133 - 2012r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, ul. Żeromskiego 5, 25-369 Kielce, woj. świętokrzyskie, tel. 41 3497277, faks 41 3497278.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa polegająca na konserwacji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na konserwacji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych. Szczegółowy opis dot. przedmiotu zamówienia oraz zestawienie urządzeń i ich rozmieszczenie zawiera załącznik nr 1 do SIWZ. Oprócz czynności wymienionych ww. załączniku Wykonawca zobowiązany będzie do: -pisemnego powiadamiania o konieczności wymiany lub naprawy uszkodzonych części lub urządzeń oraz o kosztach ich naprawy lub wymiany, po uzyskaniu oddzielnego zlecenia, -podejmowania wszelkich działań mających na celu obniżenie kosztów dostawy ciepła do celów c.o. i c.c.w., -w przypadku wystąpienia awarii do niezwłocznego wykonania prac zabezpieczających i poinformowania o zaistniałej awarii Inspektora Nadzoru Zamawiającego oraz do uporządkowania miejsca po awarii. Koszty usunięcia awarii będą pokrywane przez Zamawiającego na podstawie odrębnej wyceny przedstawianej każdorazowo Zamawiającemu do akceptacji. Wykonanie naprawy nastąpi nie wcześniej niż po otrzymaniu odrębnego zlecenia od Zamawiającego. Wymagania dot. gwarancji i serwisu odnośnie usługi związanej z naprawą: -Zamawiający na wykonane usługi wymaga min. 12 miesięcznego okresu gwarancji i rękojmi, licząc od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru, przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy. -Gwarancji stanowi rozszerzenie odpowiedzialności Wykonawcy przedmiotu zamówienia z tytułu rękojmi. Termin gwarancji biegnie wraz z terminem rękojmi. -W okresie gwarancji, Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego usuwania wad przedmiotu zamówienia. -O wystąpieniu wady Zamawiający powiadomi Wykonawcę (Gwaranta) w formie pisemnej podając rodzaj stwierdzonej wady. -W przypadku stwierdzenia, że wykonany przedmiot zamówienia ma wady, Zamawiający może żądać usunięcia wady (usterki), wyznaczając Wykonawcy w tym celu odpowiedni, technicznie uzasadniony termin z zagrożeniem, że po bezskutecznym upływie terminu może usunąć wady na koszt i ryzyko Wykonawcy wybierając w tym celu dowolny podmiot. Koszty poniesione przez Zamawiającego z tego tytuły powiększone o kary umowne wynikające z przedmiotowej umowy, mogą być potrącane przez Zamawiającego z wierzytelności Wykonawcy lub Wykonawca zostanie obciążony na podstawie faktury VAT wystawionej przez Zamawiającego. -Fakt usunięcia wad zostanie potwierdzony na podstawie obustronnie podpisanego protokołu. -W przypadku wystąpienia wad materiałów, które będą się powtarzały max. 3 razy, bądź, których nie da się usunąć, nastąpi ich wymiana na koszt Wykonawcy (Gwaranta). -W przypadku reklamacji wady Wykonawca (Gwarant), na swój koszt przedstawi dowód uwalniający Wykonawcę od odpowiedzialności za wystąpienie wady..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
50.00.00.00-5, 50.72.10.00-5.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
28.12.2012.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Kontrol- Serwis Rafał Rostocki, {Dane ukryte}, 26-085 Miedziana Góra, kraj/woj. świętokrzyskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 360000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
242064,00
Oferta z najniższą ceną:
76752,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
242064,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 24713320120 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2012-11-21 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 24 miesięcy |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | TAK |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.ujk.edu.pl |
Informacja dostępna pod: | SIWZ w formie papierowej można uzyskać w DZP w siedzibie Zamawiającego. Koszt SIWZ-5,4 zł. Do ceny należy dodać koszt przesyłki.SIWZ pobrana ze strony internetowej http://ujk.edu.pl, jest bezpłatna |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
50000000-5 | Usługi naprawcze i konserwacyjne | |
50721000-5 | Obsługa instalacji grzewczych |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Usługa polegająca na konserwacji urządzeń grzewczych i wentylacyjnych | Kontrol- Serwis Rafał Rostocki Miedziana Góra | 2012-12-31 | 242 064,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2012-12-31 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 500000005 507210005 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 242 064,00 zł Minimalna złożona oferta: 76 752,00 zł Ilość złożonych ofert: 2 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 1 Minimalna złożona oferta: 76 752,00 zł Maksymalna złożona oferta: 242 064,00 zł |