TI Tytuł Polska-Lublin: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 148770-2016
PD Data publikacji 29/04/2016
OJ Dz.U. S 84
TW Miejscowość LUBLIN
AU Nazwa instytucji Gmina Wólka
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 26/04/2016
DT Termin 14/06/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513000 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90514000 - Usługi recyklingu odpadów
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513000 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90514000 - Usługi recyklingu odpadów
RC Kod NUTS PL314
IA Adres internetowy (URL) http://bip.wolka.pl/
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

29/04/2016    S84    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Lublin: Usługi związane z odpadami

2016/S 084-148770

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Wólka
Jakubowice Murowane 8
Punkt kontaktowy: Urząd Gminy Wólka, pokój 24, Jakubowice Murowane 8, 20-258 Lublin
Osoba do kontaktów: Tomasz Misiura
20-258 Lublin
Polska
Tel.: +48 817464844
E-mail: wolka@bazagmin.pl
Faks: +48 817465001

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://bip.wolka.pl/

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Urząd Gminy Wólka, pokój nr 19 (sekretariat)
Jakubowice Murowane 8
Osoba do kontaktów: Tomasz Misiura
20-258 Lublin
Polska
Tel.: +48 817510060
Adres internetowy: http://bip.wolka.pl/

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Gminy Wólka przez okres 12 miesięcy.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Wólka.

Kod NUTS PL314

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Gminy Wólka przez okres 12 miesięcy.
1. Ilość odpadów
Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz przez właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany jest również do odbioru i zagospodarowania odpadów gromadzonych w sposób selektywny z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) usytuowanego w m. Turka, os. Borek, ul. Brzozowa 32, plac k/targowiska, ze szkół na terenie gminy Wólka, z cmentarzy z terenu gminy Wólka, z budynku Urzędu Gminy Wólka oraz boiska Orlik w Turce.
2. Rodzaje odpadów.
2.1. Odpady komunalne powstałe na terenie nieruchomości zbierane są selektywnie z podziałem na frakcje obejmujące następujące rodzaje odpadów:
a) odpady z papieru i tektury oraz odpady opakowaniowe z papieru i tektury odbierane bezpośrednio od właścicieli nieruchomości (gromadzone w workach niebieskich)
b) frakcja sucha odpadów komunalnych odbierana bezpośrednio od właścicieli nieruchomości: odpady z metali, tworzyw sztucznych oraz opakowania wielomateriałowe (gromadzone w workach żółtych);
c) odpady ze szkła oraz odpady opakowaniowe ze szkła odbierane bezpośrednio od właścicieli nieruchomości (gromadzone w workach zielonych);
d) odpady roślinne, zielone ulegające biodegradacji odbierane bezpośrednio od właścicieli nieruchomości np.: skoszona trawa, liście, gałęzie, wycięte rośliny (gromadzone w workach brązowych) oraz choinki bożonarodzeniowe;
e) przeterminowane leki i przeterminowane chemikalia np.: oleje, rozpuszczalniki, farby wodne i olejne, środki ochrony roślin, w tym opakowania po tych środkach (oddawane do PSZOK);
f) zużyte baterie i zużyte akumulatory (oddawane do PSZOK);
g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym zużyte świetlówki (oddawane do PSZOK lub odbierane bezpośrednio z nieruchomości podczas zbiórki objazdowej odpadów wielkogabarytowych);
h) zużyte opony (oddawane do PSZOK lub odbierane bezpośrednio z nieruchomości podczas zbiórki objazdowej odpadów wielkogabarytowych);
i) odpady budowlane i rozbiórkowe obejmujące odpady pochodzące z przebudowy, montażu lub remontu budynków prowadzonych we własnym zakresie przez właścicieli nieruchomości, pochodzących z robót budowlanych niewymagających zgłoszenia lub pozwolenia na budowę (oddawane do PSZOK);
j) odpady wielkogabarytowe (meble, dywany, radia, telewizory, pralki, kuchenki, umywalki, wanny, sedesy, itp.) obejmujące odpady, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczone w pojemnikach stosowanych na terenie nieruchomości (oddawane do PSZOK lub odbierane bezpośrednio z nieruchomości podczas zbiórki objazdowej organizowanej przez wykonawcę co najmniej 2 razy w okresie trwania umowy).
k) popiół z palenisk (spakowany w worki czarne z napisem POPIÓŁ) odbierane bezpośrednio od właścicieli nieruchomości w miesiącach: październik, grudzień, luty, kwiecień;
l) pozostałe, niewymienione wyżej odpady komunalne powstałe na terenie nieruchomości kwalifikuje się jako zmieszane odpady komunalne (gromadzone w pojemnikach o wielkości od 120L do 1100L lub w wyjątkowych sytuacjach w workach czarnych )
2.2. Właściciele nieruchomości deklarują czy gromadzą odpady w sposób selektywny czy nieselektywny (tylko zmieszane), a Zamawiający przekazuje taką informację wykonawcom. W niektórych przypadkach, tam gdzie nie powstają odpady frakcji suchej segregacja oznacza, że w odpadach zmieszanych nie występują żadne odpady z frakcji zbieranych selektywnie (np. na cmentarzach).
3. Pojemniki do gromadzenia odpadów.
3.1. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów komunalnych gromadzonych w:
— pojemnikach na odpady o pojemności od 120 L do 1100 L,

— kontenerach o pojemności od 2 do 7 m3,

— workach o pojemności od 80 L, przy czym worki posiadają odpowiedni kolor (oznaczenie) w zależności od frakcji: papier – niebieski, tworzywa sztuczne, metale – żółty, odpady ze szkła opakowaniowego – zielone, odpady zielone (biodegradowalne) – kolor brązowy, popiół – czarne z napisem POPIÓŁ, odpady zamieszane (wyjątkowych przypadkach) – kolor czarny. Kolor worków może ulec zmianie w trakcie obowiązywania umowy w przypadku zmian przepisów w tym zakresie. Worki foliowe na odpady segregowane powinny zapewniać szczelność i odpowiednią wytrzymałość, a folia przezroczystość umożliwiającą identyfikację zawartości bez konieczności ich otwierania. W zabudowie wielorodzinnej dla budynków zamieszkanych odpady segregowane gromadzone są w altanach śmietnikowych workach typu BIG-BAG pojemności co najmniej 1500L oznakowanych odpowiednio do każdej frakcji.
Pojemniki na odpady zmieszane wyposażone są w uchwyty umożliwiające mechaniczne opróżnianie pojemników na miejscu lub załadunek całego pojemnika (hakowiec) i są zgodne z normą PN-EN 840 lub równoważną.
Pojemniki (w przeciwieństwie do worków na odpady segregowane) stanowią koszt właściciela nieruchomości z wyjątkiem pojemników w PSZOK. Pojemniki najczęściej są własnością właściciela nieruchomości.
W zabudowie wielorodzinnej odpady segregowane mogą być gromadzone w specjalnych pojemnikach przystosowanych do tego rodzaju odpadów zapewniających estetykę i zabezpieczenie przed rozwiewaniem (np. kanarki, dzwony, itp), o ile wykonawca zapewnia odbiór takich pojemników (dodatkowe kryterium oceny ofert).
3.2. Pojemniki będą oznakowane w sposób jednoznacznie identyfikujący właściciela nieruchomości. Oznakowania pojemników dokonuje właściciel nieruchomości na swój koszt.
3.3. Wykonawca wyposaży na własny koszt nieruchomości, na których prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów w komplet nowych worków o pojemności 120L do selektywnego zbierania odpadów w ilości po jednej sztuce w kolorze niebieskim, żółtym, zielonym i brązowym, przy każdorazowym odbiorze odpadów, przy czym kolory worków mogą być zamieniane w zależności od potrzeb właściciela nieruchomości natomiast łączna ilość worków (4 szt.) pozostaje stała. Worki powinny zapewniać szczelność i odpowiednią wytrzymałość, a folia przezroczystość umożliwiającą identyfikację zawartości bez konieczności ich otwierania oraz spełniać normę PN-EN13592 lub równoważną.
W zabudowie wielorodzinnej zamieszkanej, na których prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów wykonawca wyposaża na własny koszt altany śmietnikowe w worki typu BIG-BAG pojemności co najmniej 1500L oznakowane odpowiednio do każdej frakcji odpadów zbieranych selektywnie. W miejsce odebranego worka BIG-BAG wykonawca zostawia drugi pusty worek. W zabudowie wielorodzinnej nie występują odpady zielone z wyjątkiem choinek bożonarodzeniowych. Worki mogą być używane, ale musza być czyste i niedziurawe.
Koszt zakupu i dystrybucji worków wykonawca musi ująć w uśrednionej cenie ryczałtowej od osoby (lub od pojemnika). Wykonawca pozostawia puste worki na posesjach w sposób uniemożliwiający ich zwianie przez wiatr.
3.4. Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia wyposażenia każdej nieruchomości w odpowiednie pojemniki w formie najmu lub dzierżawy lub użyczenia lub sprzedaży oraz umożliwi zakup worków na popiół. Jeśli właściciel nieruchomości zwróci się do Wykonawcy o pojemnik, to Wykonawca musi przedstawić mu ofertę np. sprzedaży z dowozem do nieruchomości. Cena takiego pojemnika jest sprawą do uzgodnienia pomiędzy właścicielem nieruchomości i Wykonawcą. W przypadku worków na popiół optymalnym rozwiązaniem byłaby możliwość zakupu takich worków z samochodu podczas odbioru odpadów lub w punkcie PSZOK.
3.5. W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego użyczenia Zamawiającemu zamykanych pojemników, w ilości i o pojemności potrzebnej do bezpiecznego magazynowania odpadów w sposób selektywny, frakcji wymienionych w punkcie 3.2.1, to jest, minimum trzech kontenerów typu KP-7 (pojemności 7m3) na odpady budowlane i odpady wielkogabarytowe, oraz minimum 8 pojemników 1100L
3.6. Wykonawca ma obowiązek odbierania odpadów gromadzonych w pojemnikach będących własnością właścicieli nieruchomości. Za zawinione szkody w majątku osób trzecich oraz Zamawiającego (w tym uszkodzenie pojemników) w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
W przypadku uszkodzenia pojemników o bardzo niskiej jakości podczas rozładunku każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Wykonawca powinien na bieżąco zgłaszać takie przypadki. Zamawiający pomoże rozwiązywać takie konflikty, jednak należy wziąć pod uwagę, że pojemniki należą do właściciela nieruchomości i on będzie składał roszczenie bezpośrednio do wykonawcy.
W przypadku stwierdzenia uszkodzenia pojemnika przed rozładunkiem, odbiór odpadów musi być zrealizowany o ile pozwala na to stan pojemnika (np. oberwane uchwyty) i jeśli nie spowoduje to dalszego uszkodzenia pojemnika. Uszkodzenie pojemnika powstałe przed wykonaniem usługi odbioru odpadów należy dokumentować przez wykonanie fotografii. Informację taka należy zgłaszać Zamawiającemu tak jak nieprawidłowości związane z nadmierną ilością lub brakiem segregacji odpadów.
3.7. W zakres zamówienia wchodzi także porządkowanie terenu w miejscu gromadzenia odpadów w przypadku jego zanieczyszczenia podczas załadunku odpadów.
4. Dojazd do nieruchomości.
Właściciel nieruchomości w dniu odbioru odpadów komunalnych jest obowiązany zapewnić pracownikom przedsiębiorcy odbierającemu odpady komunalne dostęp do pojemników w sposób umożliwiający ich opróżnienie:
4.1. z nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi oraz zabudową zagrodową bez konieczności otwierania wejścia na teren nieruchomości lub gdy takiej możliwości nie ma, poprzez wystawienie pojemników lub worków na utwardzony teren przed posesją przy drodze ogólnodostępnej;
4.2. z nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi oraz budynkami przeznaczonymi do okresowego pobytu ludzi, w szczególności budynkami zamieszkania zbiorowego i budynkami użyteczności publicznej oraz z terenów przeznaczonych do użytku publicznego poprzez udostępnienie pojemników lub worków w miejscach zbierania odpadów, bądź w uzgodnionych miejscach odbioru odpadów, w sposób umożliwiający dojazd pojazdem przewidzianym do transportu odpadów.
4.3. Usługa obejmuje dojazd do nieruchomości również tych trudno dostępnych (szczególnie zimą i w okresie wzmożonych opadów deszczu i śniegu lub w czasie remontów dróg) poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji m.in.: Łysaków dz. nr 123 – dojazd drogą gruntową od strony pól, Łysaków nr domu 3 – dojazd drogą gruntową, Świdnik Duży Pierwszy nr domu 107 – dojazd od strony Łuszczowa Drugiego przez miejscowość Janówek lub drogą przy lotnisku, budynki w Sobianowicach nr 35, 35a,b,c,D, położone przy drodze gminnej urządzonej na dz. nr 744 – stromy zjazd w pobliżu rzeki. Gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową z przyczyn zależnych od Zamawiającego, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą, i może polegać w szczególności na wyznaczeniu zastępczych miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości, oraz innych terminów ich odbioru. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie z tego tytułu.

4.4. Na stronie internetowej http://www.wolka.e-mapa.net/ dostępna jest mapa Gminy Wólka obrazująca położenie budynków wraz z numeracją porządkową, numery ewidencyjne działek, rozkład dróg. Mapa umożliwia wyszukiwanie nieruchomości po numerach domów lub numerach działek. Mapa umożliwia również pomiar odległości. Po włączeniu ikony -drzewko_warstw- możliwe jest włączenie widoku różnych map np. ortofotomapy (zdjęcia lotnicze). Przy włączeniu mapy topograficznej możliwe jest sprawdzenie nachylenia terenu – część gminy położona jest w terenie pagórkowatym.

5. Częstotliwość odbioru odpadów.
3.5.1. Odbieranie odpadów zmieszanych, odpadów ulegających biodegradacji (zielonych) i odpadów zebranych selektywnie będzie prowadzone przez cały rok:
— raz na tydzień – od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej;
— raz na dwa tygodnie – ze szkół z terenu gminy Wólka oraz od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej na osiedlu Borek w miejscowości Turka oraz z cmentarzy z terenu gminy Wólka;
— raz na miesiąc od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej, od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych i użytkowanych sezonowo. Odstępy pomiędzy kolejnymi odbiorami nie mogą być dłuższe niż 35 dni.
— dwa razy w tygodniu z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w tym obowiązkowo w piątki.
— wykonawca może zaoferować zwiększoną częstotliwość odbioru odpadów spod siedziby zamawiającego tj. raz na tydzień, za co otrzyma dodatkową punktację.
5.2. Odpady wielkogabarytowe odbierane są bezpośrednio z nieruchomości przez Wykonawcę w formie zbiórki objazdowej, w terminach uzgodnionych z wójtem nie rzadziej niż dwa razy w trakcie trwania umowy (zbiórka jesienna i wiosenna).
5.3. Popiół z palenisk domowych (spakowany w worki) odbierany jest bezpośrednio od właścicieli nieruchomości w miesiącach: październik, grudzień, luty, kwiecień – raz w miesiącu. Właściciele nieruchomości samodzielnie kupują worki na popiół, a wykonawca tylko umożliwia ich zakup.
5.4. Wykonawca zobowiązany jest sporządzić harmonogramy usuwania odpadów zmieszanych i segregowanych, popiołu i odpadów wielkogabarytowych (w formie papierowej i elektronicznej) na okres trwania umowy, z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów może odbywać się wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 – 19.00. Harmonogram musi uwzględniać częstotliwość odbioru odpadów zgodną z zapisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Wólka. Obowiązkiem Wykonawcy jest aktualizowanie Harmonogramu w miarę zaistniałych potrzeb – informując Zamawiającego z miesięcznym wyprzedzeniem. Harmonogram na drugą połowę roku 2016 Wykonawca powinien przedstawić Zamawiającemu do akceptacji najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem odbioru, a na I-wsze półrocze 2017 r. do końca listopada 2016r. .
Wykonawca zobowiązany jest nieodpłatnie uczestniczyć w dystrybucji harmonogramów wydrukowanych przez Zamawiającego przez wrzucenie do pustych pojemników lub przytrzaśnięcie pokrywą pojemnika na odpady.
5.5. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów danego rodzaju w terminie określonym w harmonogramie. Wykonawca pozostawia nieodebrane np. odpady wielkogabarytowe lub popiół jeśli zgodnie z harmonogramem nie jest to dzień ich odbioru.
6. Sposób zagospodarowania odpadów.
6.1. Wykonawca ma obowiązek przekazywania zmieszanych odpadów, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Wólka do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) lub, w szczególnych przypadkach przewidzianych obowiązującymi przepisami prawa, do instalacji przewidzianych do zastępczej obsługi regionu (Zmieszane odpady komunalne z terenu gminy Wólka dostarczane będą do RIPOK prowadzonego przez Zakład Zagospodarowania Odpadów „KOM- EKO ” S.A. w Lublinie ul. Wojenna 3, 20-424 Lublin – Region Centralny).
6.2. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować zebrane odpady w sposób, który zapewni osiągniecie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 29.5.2012 w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz.U. z 2012 r. poz. 645) następujących frakcji odpadów: papier metale, tworzywa sztuczne i szkło, inne niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych. W przypadku niewywiązania się z niniejszego obowiązku na Wykonawcę nałożona zostanie kara umowna określona w projekcie umowy z Wykonawcą.
7. Wykazy nieruchomości.
Zamawiający przekaże Wykonawcy przed rozpoczęciem realizacji usługi wykaz nieruchomości, z których należy odbierać odpady z podziałem na zamieszkane jednorodzinne, wielorodzinne i niezamieszkane, zawierające informacje o liczbie zadeklarowanych mieszkańców lub zadeklarowanych pojemników, selektywnej zbiórce odpadów lub jej braku, częstotliwości odbioru odpadów.
Zamawiający będzie aktualizował wykazy w miarę otrzymywania nowych deklaracji lub ich zmiany i na bieżąco przekazywał je wykonawcy.
8. Kontrola zgodności rzeczywistej ilości odpadów i prawidłowości segregacji z deklaracjami.
8.1. Do obowiązków Wykonawcy należy kontrolowanie właścicieli nieruchomości pod kątem wypełniania obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych i w zakresie większej niż deklarowana ilości odpadów oraz niezwłoczne informowanie Zamawiającego o przypadkach naruszenia przez właścicieli nieruchomości zadeklarowanych obowiązków.
W przypadku zaistnienia takiej sytuacji Wykonawca sporządza protokół wraz z dokumentacją fotograficzną, (zalecany aparat fotograficzny wyposażony w lokalizację GPS), które stanowią dowód nie wywiązania się właściciela nieruchomości z obowiązku prowadzenia selektywnej zbiórki lub przekroczonej ilości odpadów i przekazuje Zamawiającemu w ciągu 72 godzin od momentu stwierdzenia naruszenia zasad selektywnej zbiórki odpadów.
Wykonawca może zgłosić roszczenie związane ze zwiększonymi kosztami usługi wynikającymi rozbieżności pomiędzy deklarowaną i rzeczywistą ilością odpadów lub brakiem segregacji odpadów, pod warunkiem przekazania kompletnej informacji o nieprawidłowościach w terminie 72 godzin od stwierdzenia nieprawidłowości.
Zamawiający w pierwszej kolejności sprawdzi czy nieprawidłowości miały miejsce i kto jest za nie odpowiedzialny. W przypadku gdy za nieprawidłowości odpowiedzialny jest właściciel nieruchomości:
a) W przypadku braku segregacji odpadów Zamawiający oszacuje, jakie wynagrodzenie należałoby się Wykonawcy gdyby właściciel nieruchomości zadeklarował oddawanie wyłącznie odpadów zmieszanych i pokryje różnicę wynagrodzenia;
b) W przypadku nadmiernej ilości odpadów Zamawiający oszacuje, jakie wynagrodzenie należałoby się Wykonawcy gdyby właściciel nieruchomości zadeklarował odpowiednio większą ilość odpadów i pokryje różnicę wynagrodzenia. W przypadku nieruchomości niezamieszkanych gdzie deklarowana jest wielkość pojemnika, nadmierna ilość odpadów jest łatwa do stwierdzenia. Natomiast w przypadku nieruchomości zamieszkanych gdzie deklarowana jest ilość osób, żeby doszło do nieprawidłowości nadmierna ilość odpadów musi powtarzać się przez co najmniej 3 kolejne miesiące, a Zamawiający musi stwierdzić że na nieruchomości zamieszkuje więcej osób niż zadeklarowano lub odpady pochodzą z innych źródeł niż zamieszkiwanie ludzi np. działalność gospodarcza.
Ewentualne roszczenia powinny mieć formę pisemną i zawierać dokładny opis których zgłoszonych wcześniej nieprawidłowości dotyczą oraz oszacowaną kwotę jakiej domaga się wykonawca. Kwota powinna być podana w rozbiciu na każdą sprawę związaną z nieprawidłowościami oraz jako łączna suma zgłaszana w jednorazowym roszczeniu. Roszczenia, w których sumaryczna wartość jest mniejsza niż 100,00 zł brutto nie będą rozpatrywane. Roszczenia można składać do nieprawidłowości, które miały miejsce w przeciągu ostatnich 3 miesięcy przed zgłoszeniem roszczenia.
Dodatkowo wykonawca przekazuje krótką informację właścicielowi nieruchomości np. w formie naklejki na pojemniku „ZA DUŻO ODPADÓW”, „NIEWŁAŚCIWA SEGREGACJA” jako ostrzeżenie o nieprawidłowościach.
Wykonawca poda do publicznej wiadomości nr telefonu do dyspozytora kierującego odbiorem odpadów, pod który właściciele nieruchomości mogą zgłaszać reklamacje lub uwagi do świadczonej usługi, a także gdzie będą mogli uzyskać informację na czym polega w ich przypadku nieprawidłowa segregacja odpadów jeśli dostali ostrzeżenie.
Nawet w przypadku niewłaściwej segregacji lub za dużej ilości odpadów wszystkie odpady musza być zabrane jeśli wypada termin ich odbioru. Niewłaściwie posegregowane odpady należy zakwalifikować jako odpady zmieszane, przy czym należy rozumieć przez to przypadek, w którym odpady segregowane, które powinny być wyłącznie w workach o odpowiednim kolorze są ze sobą pomieszane lub są wymieszane z odpadami mokrymi oddawanymi w pojemniku.
Rodzaje odpadów, które nie są przewidziane do odbioru w danym terminie należy pozostawić w miejscu, w którym są wystawione.
8.2. Wykonawca może nieodpłatnie udostępnić zamawiającemu informatyczny system monitoringu pojazdów realizujących usługę odbioru odpadów za co przyznana będzie dodatkowa punktacja przy ocenie ofert. Dostęp do systemu może być zapewniany przez logowanie na stronie internetowej lub zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania na komputerze zamawiającego z systemem operacyjnym windows. Używanie systemu przez zamawiającego nie może naruszać żadnych praw autorskich. System musi spełniać co najmniej wymagania wymienione poniżej:
— dotyczyć wszystkich pojazdów realizujących usługę dla zamawiającego
— pokazywać na mapie z dokładnością co najmniej 10m aktualną pozycje pojazdów w oparciu o system pozycjonowania satelitarnego GPS lub podobny oraz identyfikację tych pojazdów
— umożliwiać podgląd na mapie historii przebytych tras przez pojazdy z uwzględnieniem miejsc zatrzymania na załadunek i rozładunek odpadów z okresu ostatnich 2 miesięcy.
9. Sprawozdawczość.
Wykonawca będzie prowadził i przedkładał Zamawiającemu dokumentację z realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
9.1. Karty przekazania odpadów, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.
9.2. Kwartalną informację zgodnie z art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
9.3. Miesięczne oświadczenia o ilości odebranych odpadów komunalnych zawierających co najmniej informacje o:
— ilości nieruchomości, z których zostały odebrane odpady
— ilości odebranych odpadów zmieszanych [Mg],
— ilości odebranych odpadów segregowanych[Mg],
— ilości odebranych odpadów zielonych [Mg],
— ilości odebranych odpadów budowlanych i rozbiórkowych [Mg],
— ilości odebranych mebli i innych odpadów wielkogabarytowych [Mg],
— ilości odebranego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego [Mg],
— ilości odebranych opon [Mg],
— ilości odebranych przeterminowanych leków i chemikaliów [Mg],
— ilości odebranych zużytych baterii i akumulatorów [Mg],
— ilości odebranego popiołu [Mg]
— informacji o sposobie zagospodarowania w/w odpadów.
10. Dodatkowe zobowiązania.
10.1.Wykonawca zobowiązany jest do spełniania przez cały okres wykonywania usługi wszystkich wymogów wynikających z obowiązujących przepisów, dotyczących odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, w tym uchwał Rady Gminy Wólka.
10.2. Wykonawca jest obowiązany posiadać bazę magazynowo-transportową, usytuowaną w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Wólka, na terenie, do którego posiada tytuł prawny, spełniającą wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 11.1.2013 w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90500000, 90511000, 90512000, 90513000, 90514000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Zakres jak w punkcie II.1.5). Ponadto zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówień uzupełniających do 50 % wartości zamówienia podstawowego w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień: wydłużenie okresu zamówienia, zwiększenie częstotliwości odbioru, zwiększenie liczby rodzajów lub ilości odpadów.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: tak
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.7.2016. Zakończenie 30.6.2017

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Składający ofertę winien wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert,
w wysokości 20 000 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych)
2. Wadium może być wnoszone w następujących formach:
— pieniądzu;
— poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
— gwarancjach bankowych;
— gwarancjach ubezpieczeniowych;
— poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. nr 109, poz. 1158, z późn. zm.).
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto
Zamawiającego: 94868900076500010820000040, tytułem: Wadium – odpady komunalne. Za termin wniesienia wadium przyjmuje się datę uznania rachunku Zamawiającego.
4. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia oryginał dokumentu należy złożyć w miejscu składania ofert lub włożyć do koperty z ofertą, przed upływem terminu składania ofert.
5. Wadium wniesione w formie gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej będzie akceptowane pod warunkiem, że jest zgodne z Prawem zamówień publicznych, a w szczególności:
5.1. gwarancja będzie zawierała wszystkie przypadki utraty wadium przez wykonawcę określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 Prawa zamówień publicznych
5.2. okres ważności gwarancji będzie nie krótszy niż okres związania ofertą określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia
6. Wadium wniesione w formie poręczenia bankowego, poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej lub poręczenia udzielonego przez podmiot, o którym mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9.11.2000 o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości będzie akceptowane pod warunkiem, że jest zgodne z Prawem zamówień publicznych, a w szczególności:
6.1. poręczenie będzie zawierało wszystkie przypadki utraty wadium przez wykonawcę określone w art. 46 ust. 4a i ust. 5 Prawa zamówień publicznych
6.2. poręczenie będzie zawierało określony datą termin odpowiedzialności, nie krótszy niż okres związania ofertą określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
7. Wykonawca, którego oferta nie będzie zabezpieczona wadium wniesionym we właściwej formie, terminie i kwocie zostanie wykluczony z przedmiotowego postępowania.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia musi spełniać warunki udziału w postępowaniu dotyczące:
1.1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
1.2. posiadania wiedzy i doświadczenia,
1.3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
1.4. sytuacji ekonomicznej i finansowej,
2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.
3. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu będzie przeprowadzona w oparciu o przedłożone przez wykonawców dokumenty i oświadczenia.
4. Jako spełniający warunki udziału w postępowaniu zostaną ocenieni wykonawcy, którzy:
4.1. w zakresie warunku określonego w pkt 1.1. wykażą, że posiadają:
— wpis do rejestru działalności regulowanej, prowadzonego przez Wójta Gminy Wólka, o którym mowa w art. 9b ustawy z 13.9.1996 o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia (t.j. Dz.U z 2013 r., poz.1399 z późn. zm); oraz
— zezwolenie na transport odpadów, o którym mowa w art. 233 ustawy o odpadach lub odpowiedni wpis do rejestru o którym mowa w art. 49 ustawy o odpadach (Dz. U z 2013 r., poz. 21 z późn. zm.);
5. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
5.1. warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 1 muszą zostać spełnione przez wykonawców łącznie.
5.2. brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy prawo zamówień publicznych musi zostać wykazany przez każdego z wykonawców.
6. Oferty wykonawców, którzy wykażą spełnianie wymaganych warunków zostaną dopuszczone do badania i oceny.
7. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełniania wymaganych warunków zostaną wykluczeni z postępowania.
8. Z postępowania zostaną wykluczeni Wykonawcy, podlegający wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy.
9. Oświadczenia i dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
9.1. Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu (wg załącznika do SIWZ) dotyczących:
9.1.1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania,
9.1.2. posiadania wiedzy i doświadczenia
9.1.3. dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
9.1.4. sytuacji ekonomicznej i finansowej
10. Dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
10.1. Dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesji, zezwolenia lub licencji
11. Wykonawca w sytuacji, gdy polega na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków, zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
12. Zobowiązanie o którym mowa w pkt 11. powinno określać co najmniej: zakres dostępnych zasobów innego podmiotu, sposób wykorzystania zasobów, stosunek prawny jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem i okres udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
13. Dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy:
13.1. Oświadczenie, o braku podstaw do wykluczenia (wg załącznika do SIWZ).
13.2. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
13.3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
13.4. Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzające, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
13.5. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
13.6. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
13.7. Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
14. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
15. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium -Rzeczypospolitej Polskiej:
15.1. zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 13.2 -13.4. i 13.6 składa dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
15.1.1. nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
15.1.2. nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego
organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert
15.1.3 nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
15.2. zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 13.5 i 6.7.7. składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8,10 i 11 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
15.3. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w 15.1.1., 15.1.3., 15.2. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem – wystawionym nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w 15.1.2. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem – wystawionym nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
16. Dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej:
16.1 Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, póz. 331, z późn. zm.) albo informacja o tym, że wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.
17. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, wykonawca przedstawia w odniesieniu do tych podmiotów dokumenty określone w punktach 13.-14.
18. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
18.1. oświadczenie wymagane w pkt 9.1 oraz dokumenty wymagane w pkt 10, 11, winny być złożone wspólnie przez wykonawców.
18.2. dokumenty wymagane w pkt 13-16 winien złożyć każdy wykonawca.
19. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, wymagane w pkt 9.1 oraz dokumenty, o których mowa w pkt 11 i 16 winny być składane w formie oryginału.
20. Dokumenty, o których mowa w pkt 10, 13-15 winny być składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę – poświadczenie winno zawierać zapis odręczny lub w formie pieczęci \za zgodność z oryginałem\.
21. W przypadku składania elektronicznych dokumentów powinny być one opatrzone przez wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
22. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
23. Wykonawcy zamiast dokumentów składanych w celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy i w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia mogą składać Jednolity Europejski Dokument Zamówienia zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2016/7 z 5.1.2016 ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia stanowiący wstępne potwierdzenie spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
1.1. Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku, inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia
2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
2.1. dokumenty wymagane w pkt 1, winny być złożone wspólnie przez wykonawców
3. Dokumenty, o których mowa w pkt 1, winny być składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę – poświadczenie winno zawierać zapis odręczny lub w formie pieczęci \za zgodność z oryginałem\.
4. W przypadku składania elektronicznych dokumentów powinny być one opatrzone przez wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
6. Wykonawcy zamiast dokumentów składanych w celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy i w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia mogą składać Jednolity Europejski Dokument Zamówienia zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2016/7 z 5.1.2016 ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia stanowiący wstępne potwierdzenie spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 7. Jako spełniający warunki udziału w postępowaniu zostaną ocenieni wykonawcy, którzy wykażą się posiadaniem ubezpieczenia OC w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejsza, niż 100 000 PLN (słownie: sto tysięcy złotych).
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. Dokumenty, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy.
1.1. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków, o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
1.2. Określenie usług, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o usługach niewykonanych lub wykonanych nienależycie:
1.2.1. Wykaz winien wskazywać należyte wykonanie lub wykonywanie co najmniej jednej usługi polegającej na odbiorze, transporcie i przekazaniu do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych na rzecz właścicieli nieruchomości w sposób ciągły, przez okres co najmniej 12 miesięcy o łącznej masie co najmniej 100 Mg w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie.
1.2.2. Złożone poświadczenia winny potwierdzać należyte wykonanie lub wykonywanie co najmniej jednej usługi polegającej na odbiorze, transporcie i przekazaniu do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych na rzecz właścicieli nieruchomości w sposób ciągły, przez okres co najmniej 12 miesięcy o łącznej masie co najmniej 100 Mg w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie.
1.3. Wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług w celu wykonania zamówienia wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami.
2. Dowodami, o których mowa w pkt 1.1. są:
2.1. poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych dostaw lub usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert,
2.2. oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 2.1.
3. W przypadku gdy zamawiającym, na rzecz którego usługi, wskazane w wykazie, o którym mowa w pkt 1.1. zostały wykonane jest Gmina Wólka, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów, o których mowa w pkt 2.
4. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
4.1. dokumenty wymagane w pkt 1, 2, winny być złożone wspólnie przez wykonawców
5. Dokumenty, o których mowa w pkt 1, 2, winny być składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę – poświadczenie winno zawierać zapis odręczny lub w formie pieczęci \za zgodność z oryginałem\.
6. W przypadku składania elektronicznych dokumentów powinny być one opatrzone przez wykonawcę bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
7. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy składać wraz z tłumaczeniem na język polski.
8. Wykonawcy zamiast dokumentów składanych w celu oceny spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy i w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia mogą składać Jednolity Europejski Dokument Zamówienia zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2016/7 z 5.1.2016 ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia stanowiący wstępne potwierdzenie spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw wykluczenia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
9. Jako spełniający warunki udziału w postępowaniu zostaną ocenieni wykonawcy, którzy:
9.1. wykażą, że w okresie ostatnich 3 latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał lub wykonuje usługi polegające na odbiorze, transporcie i przekazaniu do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych na rzecz właścicieli nieruchomości w sposób ciągły, przez okres co najmniej 12 miesięcy o łącznej masie co najmniej 100 Mg
9.2. wykażą się dysponowaniem co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania zmieszanych odpadów komunalnych oraz co najmniej dwoma pojazdami przystosowanymi do odbierania selektywnie zebranych odpadów komunalnych, oraz co najmniej jednym pojazdem do odbierania odpadów bez funkcji kompaktującej, przy czym wszystkie pojazdy muszą być sprawne i dopuszczone do ruchu.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 98

2. Dodatkowe nieodpłatne usługi. Waga 2

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
RI.271.3.2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
14.6.2016 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 14.6.2016 - 10:15

Miejscowość:

Urząd Gminy Wólka, pokój 22 lub 21, Jakubowice Murowane 8.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
W przypadku zawarcia umowy przed 1.7.2016 termin rozpoczęcia realizacji usługi
od 1.7.2016. W przypadku zawarcia umowy po 1.7.2016 termin rozpoczęcia realizacji usługi niezwłocznie od zawarcia umowy, a termin zakończenia do 30.6.2017.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587700

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

nie dotyczy
Polska

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
4. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a także wobec postanowień Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia na stronie internetowej.
6. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 4 i 5 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
26.4.2016
TI Tytuł Polska-Lublin: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 150812-2016
PD Data publikacji 30/04/2016
OJ Dz.U. S 85
TW Miejscowość LUBLIN
AU Nazwa instytucji Gmina Wólka
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 27/04/2016
DT Termin 07/06/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513000 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90514000 - Usługi recyklingu odpadów
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513000 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90514000 - Usługi recyklingu odpadów
RC Kod NUTS PL314

30/04/2016    S85    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Lublin: Usługi związane z odpadami

2016/S 085-150812

Gmina Wólka, Jakubowice Murowane 8, Urząd Gminy Wólka, pokój 24, Jakubowice Murowane 8, 20-258 Lublin, Osoba do kontaktów: Tomasz Misiura, Lublin 20-258, Polska. Tel.: +48 817464844. Faks: +48 817465001. E-mail: wolka@bazagmin.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 29.4.2016, 2016/S 084-148770)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90500000, 90511000, 90512000, 90513000, 90514000

Usługi związane z odpadami

Usługi wywozu odpadów

Usługi transportu odpadów

Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne

Usługi recyklingu odpadów

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

14.6.2016 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

14.6.2016 (10:15)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

7.6.2016 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

7.6.2016 (10:15)


TI Tytuł Polska-Lublin: Usługi związane z odpadami
ND Nr dokumentu 222654-2016
PD Data publikacji 30/06/2016
OJ Dz.U. S 124
TW Miejscowość LUBLIN
AU Nazwa instytucji Gmina Wólka
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 28/06/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513000 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90514000 - Usługi recyklingu odpadów
OC Pierwotny kod CPV 90500000 - Usługi związane z odpadami
90511000 - Usługi wywozu odpadów
90512000 - Usługi transportu odpadów
90513000 - Usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90514000 - Usługi recyklingu odpadów
RC Kod NUTS PL314
IA Adres internetowy (URL) http://bip.wolka.pl/
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

30/06/2016    S124    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Lublin: Usługi związane z odpadami

2016/S 124-222654

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Wólka
Jakubowice Murowane 8
Punkt kontaktowy: Urząd Gminy Wólka, pokój 24, Jakubowice Murowane 8, 20-258 Lublin
Osoba do kontaktów: Tomasz Misiura
20-258 Lublin
Polska
Tel.: +48 817464844
E-mail: wolka@bazagmin.pl
Faks: +48 817465001

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://bip.wolka.pl/

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Gminy Wólka przez okres 12 miesięcy.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gmina Wólka.

Kod NUTS PL314

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest usługa odbioru i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości położonych na terenie Gminy Wólka przez okres 12 miesięcy.
1. Ilość odpadów
Wykonawca zobowiązany jest do odbioru i zagospodarowania całej masy odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz przez właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne. Wykonawca zobowiązany jest również do odbioru i zagospodarowania odpadów gromadzonych w sposób selektywny z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) usytuowanego w m. Turka, os. Borek, ul. Brzozowa 32, plac k/targowiska, ze szkół na terenie gminy Wólka, z cmentarzy z terenu gminy Wólka, z budynku Urzędu Gminy Wólka oraz boiska Orlik w Turce.
2. Rodzaje odpadów.
2.1. Odpady komunalne powstałe na terenie nieruchomości zbierane są selektywnie z podziałem na frakcje obejmujące następujące rodzaje odpadów:
a) odpady z papieru i tektury oraz odpady opakowaniowe z papieru i tektury odbierane bezpośrednio od właścicieli nieruchomości (gromadzone w workach niebieskich)
b) frakcja sucha odpadów komunalnych odbierana bezpośrednio od właścicieli nieruchomości: odpady z metali, tworzyw sztucznych oraz opakowania wielomateriałowe (gromadzone w workach żółtych);
c) odpady ze szkła oraz odpady opakowaniowe ze szkła odbierane bezpośrednio od właścicieli nieruchomości (gromadzone w workach zielonych);
d) odpady roślinne, zielone ulegające biodegradacji odbierane bezpośrednio od właścicieli nieruchomości np.: skoszona trawa, liście, gałęzie, wycięte rośliny (gromadzone w workach brązowych) oraz choinki bożonarodzeniowe;
e) przeterminowane leki i przeterminowane chemikalia np.: oleje, rozpuszczalniki, farby wodne i olejne, środki ochrony roślin, w tym opakowania po tych środkach (oddawane do PSZOK);
f) zużyte baterie i zużyte akumulatory (oddawane do PSZOK);
g) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, w tym zużyte świetlówki (oddawane do PSZOK lub odbierane bezpośrednio z nieruchomości podczas zbiórki objazdowej odpadów wielkogabarytowych);
h) zużyte opony (oddawane do PSZOK lub odbierane bezpośrednio z nieruchomości podczas zbiórki objazdowej odpadów wielkogabarytowych);
i) odpady budowlane i rozbiórkowe obejmujące odpady pochodzące z przebudowy, montażu lub remontu budynków prowadzonych we własnym zakresie przez właścicieli nieruchomości, pochodzących z robót budowlanych niewymagających zgłoszenia lub pozwolenia na budowę (oddawane do PSZOK);
j) odpady wielkogabarytowe (meble, dywany, radia, telewizory, pralki, kuchenki, umywalki, wanny, sedesy, itp.) obejmujące odpady, które ze względu na swoje rozmiary i masę nie mogą być umieszczone w pojemnikach stosowanych na terenie nieruchomości (oddawane do PSZOK lub odbierane bezpośrednio z nieruchomości podczas zbiórki objazdowej organizowanej przez wykonawcę co najmniej 2 razy w okresie trwania umowy).
k) popiół z palenisk (spakowany w worki czarne z napisem POPIÓŁ) odbierane bezpośrednio od właścicieli nieruchomości w miesiącach: październik, grudzień, luty, kwiecień;
l) pozostałe, niewymienione wyżej odpady komunalne powstałe na terenie nieruchomości kwalifikuje się jako zmieszane odpady komunalne (gromadzone w pojemnikach o wielkości od 120L do 1100L lub w wyjątkowych sytuacjach w workach czarnych )
2.2. Właściciele nieruchomości deklarują czy gromadzą odpady w sposób selektywny czy nieselektywny (tylko zmieszane), a Zamawiający przekazuje taką informację wykonawcom. W niektórych przypadkach, tam gdzie nie powstają odpady frakcji suchej segregacja oznacza, że w odpadach zmieszanych nie występują żadne odpady z frakcji zbieranych selektywnie (np. na cmentarzach).
3. Pojemniki do gromadzenia odpadów.
3.1. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów komunalnych gromadzonych w:
— pojemnikach na odpady o pojemności od 120 L do 1100 L,
— kontenerach o pojemności od 2 do 7 m3,
— workach o pojemności od 80 L, przy czym worki posiadają odpowiedni kolor (oznaczenie) w zależności od frakcji: papier – niebieski, tworzywa sztuczne, metale – żółty, odpady ze szkła opakowaniowego – zielone, odpady zielone (biodegradowalne) – kolor brązowy, popiół – czarne z napisem POPIÓŁ, odpady zamieszane (wyjątkowych przypadkach) – kolor czarny. Kolor worków może ulec zmianie w trakcie obowiązywania umowy w przypadku zmian przepisów w tym zakresie. Worki foliowe na odpady segregowane powinny zapewniać szczelność i odpowiednią wytrzymałość, a folia przezroczystość umożliwiającą identyfikację zawartości bez konieczności ich otwierania. W zabudowie wielorodzinnej dla budynków zamieszkanych odpady segregowane gromadzone są w altanach śmietnikowych workach typu BIG-BAG pojemności co najmniej 1500L oznakowanych odpowiednio do każdej frakcji.
Pojemniki na odpady zmieszane wyposażone są w uchwyty umożliwiające mechaniczne opróżnianie pojemników na miejscu lub załadunek całego pojemnika (hakowiec) i są zgodne z normą PN-EN 840 lub równoważną.
Pojemniki (w przeciwieństwie do worków na odpady segregowane) stanowią koszt właściciela nieruchomości z wyjątkiem pojemników w PSZOK. Pojemniki najczęściej są własnością właściciela nieruchomości.
W zabudowie wielorodzinnej odpady segregowane mogą być gromadzone w specjalnych pojemnikach przystosowanych do tego rodzaju odpadów zapewniających estetykę i zabezpieczenie przed rozwiewaniem (np. kanarki, dzwony, itp), o ile wykonawca zapewnia odbiór takich pojemników (dodatkowe kryterium oceny ofert).
3.2. Pojemniki będą oznakowane w sposób jednoznacznie identyfikujący właściciela nieruchomości. Oznakowania pojemników dokonuje właściciel nieruchomości na swój koszt.
3.3. Wykonawca wyposaży na własny koszt nieruchomości, na których prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów w komplet nowych worków o pojemności 120L do selektywnego zbierania odpadów w ilości po jednej sztuce w kolorze niebieskim, żółtym, zielonym i brązowym, przy każdorazowym odbiorze odpadów, przy czym kolory worków mogą być zamieniane w zależności od potrzeb właściciela nieruchomości natomiast łączna ilość worków (4 szt.) pozostaje stała. Worki powinny zapewniać szczelność i odpowiednią wytrzymałość, a folia przezroczystość umożliwiającą identyfikację zawartości bez konieczności ich otwierania oraz spełniać normę PN-EN13592 lub równoważną.
W zabudowie wielorodzinnej zamieszkanej, na których prowadzona jest selektywna zbiórka odpadów wykonawca wyposaża na własny koszt altany śmietnikowe w worki typu BIG-BAG pojemności co najmniej 1500L oznakowane odpowiednio do każdej frakcji odpadów zbieranych selektywnie. W miejsce odebranego worka BIG-BAG wykonawca zostawia drugi pusty worek. W zabudowie wielorodzinnej nie występują odpady zielone z wyjątkiem choinek bożonarodzeniowych. Worki mogą być używane, ale musza być czyste i niedziurawe.
Koszt zakupu i dystrybucji worków wykonawca musi ująć w uśrednionej cenie ryczałtowej od osoby (lub od pojemnika). Wykonawca pozostawia puste worki na posesjach w sposób uniemożliwiający ich zwianie przez wiatr.
3.4. Wykonawca zobowiązany jest do umożliwienia wyposażenia każdej nieruchomości w odpowiednie pojemniki w formie najmu lub dzierżawy lub użyczenia lub sprzedaży oraz umożliwi zakup worków na popiół. Jeśli właściciel nieruchomości zwróci się do Wykonawcy o pojemnik, to Wykonawca musi przedstawić mu ofertę np. sprzedaży z dowozem do nieruchomości. Cena takiego pojemnika jest sprawą do uzgodnienia pomiędzy właścicielem nieruchomości i Wykonawcą. W przypadku worków na popiół optymalnym rozwiązaniem byłaby możliwość zakupu takich worków z samochodu podczas odbioru odpadów lub w punkcie PSZOK.
3.5. W Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) Wykonawca zobowiązany jest do bezpłatnego użyczenia Zamawiającemu zamykanych pojemników, w ilości i o pojemności potrzebnej do bezpiecznego magazynowania odpadów w sposób selektywny, frakcji wymienionych w punkcie 3.2.1, to jest, minimum trzech kontenerów typu KP-7 (pojemności 7m3) na odpady budowlane i odpady wielkogabarytowe, oraz minimum 8 pojemników 1100L
3.6. Wykonawca ma obowiązek odbierania odpadów gromadzonych w pojemnikach będących własnością właścicieli nieruchomości. Za zawinione szkody w majątku osób trzecich oraz Zamawiającego (w tym uszkodzenie pojemników) w trakcie odbioru odpadów odpowiedzialność ponosi Wykonawca.
W przypadku uszkodzenia pojemników o bardzo niskiej jakości podczas rozładunku każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie. Wykonawca powinien na bieżąco zgłaszać takie przypadki. Zamawiający pomoże rozwiązywać takie konflikty, jednak należy wziąć pod uwagę, że pojemniki należą do właściciela nieruchomości i on będzie składał roszczenie bezpośrednio do wykonawcy.
W przypadku stwierdzenia uszkodzenia pojemnika przed rozładunkiem, odbiór odpadów musi być zrealizowany o ile pozwala na to stan pojemnika (np. oberwane uchwyty) i jeśli nie spowoduje to dalszego uszkodzenia pojemnika. Uszkodzenie pojemnika powstałe przed wykonaniem usługi odbioru odpadów należy dokumentować przez wykonanie fotografii. Informację taka należy zgłaszać Zamawiającemu tak jak nieprawidłowości związane z nadmierną ilością lub brakiem segregacji odpadów.
3.7. W zakres zamówienia wchodzi także porządkowanie terenu w miejscu gromadzenia odpadów w przypadku jego zanieczyszczenia podczas załadunku odpadów.
4. Dojazd do nieruchomości.
Właściciel nieruchomości w dniu odbioru odpadów komunalnych jest obowiązany zapewnić pracownikom przedsiębiorcy odbierającemu odpady komunalne dostęp do pojemników w sposób umożliwiający ich opróżnienie:
4.1. z nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi oraz zabudową zagrodową bez konieczności otwierania wejścia na teren nieruchomości lub gdy takiej możliwości nie ma, poprzez wystawienie pojemników lub worków na utwardzony teren przed posesją przy drodze ogólnodostępnej;
4.2. z nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi wielorodzinnymi oraz budynkami przeznaczonymi do okresowego pobytu ludzi, w szczególności budynkami zamieszkania zbiorowego i budynkami użyteczności publicznej oraz z terenów przeznaczonych do użytku publicznego poprzez udostępnienie pojemników lub worków w miejscach zbierania odpadów, bądź w uzgodnionych miejscach odbioru odpadów, w sposób umożliwiający dojazd pojazdem przewidzianym do transportu odpadów.
4.3. Usługa obejmuje dojazd do nieruchomości również tych trudno dostępnych (szczególnie zimą i w okresie wzmożonych opadów deszczu i śniegu lub w czasie remontów dróg) poprzez zorganizowanie środków transportu, które umożliwią odbiór odpadów z punktów adresowych o problematycznej lokalizacji m.in.: Łysaków dz. nr 123 – dojazd drogą gruntową od strony pól, Łysaków nr domu 3 – dojazd drogą gruntową, Świdnik Duży Pierwszy nr domu 107 – dojazd od strony Łuszczowa Drugiego przez miejscowość Janówek lub drogą przy lotnisku, budynki w Sobianowicach nr 35, 35a,b,c,D, położone przy drodze gminnej urządzonej na dz. nr 744 – stromy zjazd w pobliżu rzeki. Gdy nie jest możliwa realizacja usługi zgodnie z umową z przyczyn zależnych od Zamawiającego, sposób i termin odbioru odpadów będzie każdorazowo uzgadniany pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą, i może polegać w szczególności na wyznaczeniu zastępczych miejsc gromadzenia odpadów przez właścicieli nieruchomości, oraz innych terminów ich odbioru. W takich przypadkach Wykonawcy nie przysługuje dodatkowe wynagrodzenie z tego tytułu.

4.4. Na stronie internetowej http://www.wolka.e-mapa.net/ dostępna jest mapa Gminy Wólka obrazująca położenie budynków wraz z numeracją porządkową, numery ewidencyjne działek, rozkład dróg. Mapa umożliwia wyszukiwanie nieruchomości po numerach domów lub numerach działek. Mapa umożliwia również pomiar odległości. Po włączeniu ikony -drzewko_warstw- możliwe jest włączenie widoku różnych map np. ortofotomapy (zdjęcia lotnicze). Przy włączeniu mapy topograficznej możliwe jest sprawdzenie nachylenia terenu – część gminy położona jest w terenie pagórkowatym.

5. Częstotliwość odbioru odpadów.
3.5.1. Odbieranie odpadów zmieszanych, odpadów ulegających biodegradacji (zielonych) i odpadów zebranych selektywnie będzie prowadzone przez cały rok:
— raz na tydzień – od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej;
— raz na dwa tygodnie – ze szkół z terenu gminy Wólka oraz od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej na osiedlu Borek w miejscowości Turka oraz z cmentarzy z terenu gminy Wólka;
— raz na miesiąc od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej, od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych i użytkowanych sezonowo. Odstępy pomiędzy kolejnymi odbiorami nie mogą być dłuższe niż 35 dni.
— dwa razy w tygodniu z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) w tym obowiązkowo w piątki.
— wykonawca może zaoferować zwiększoną częstotliwość odbioru odpadów spod siedziby zamawiającego tj. raz na tydzień, za co otrzyma dodatkową punktację.
5.2. Odpady wielkogabarytowe odbierane są bezpośrednio z nieruchomości przez Wykonawcę w formie zbiórki objazdowej, w terminach uzgodnionych z wójtem nie rzadziej niż dwa razy w trakcie trwania umowy (zbiórka jesienna i wiosenna).
5.3. Popiół z palenisk domowych (spakowany w worki) odbierany jest bezpośrednio od właścicieli nieruchomości w miesiącach: październik, grudzień, luty, kwiecień – raz w miesiącu. Właściciele nieruchomości samodzielnie kupują worki na popiół, a wykonawca tylko umożliwia ich zakup.
5.4. Wykonawca zobowiązany jest sporządzić harmonogramy usuwania odpadów zmieszanych i segregowanych, popiołu i odpadów wielkogabarytowych (w formie papierowej i elektronicznej) na okres trwania umowy, z zastrzeżeniem, że odbiór w/w odpadów może odbywać się wyłącznie w dni robocze od poniedziałku do soboty w godzinach 7.00 – 19.00. Harmonogram musi uwzględniać częstotliwość odbioru odpadów zgodną z zapisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Wólka. Obowiązkiem Wykonawcy jest aktualizowanie Harmonogramu w miarę zaistniałych potrzeb – informując Zamawiającego z miesięcznym wyprzedzeniem. Harmonogram na drugą połowę roku 2016 Wykonawca powinien przedstawić Zamawiającemu do akceptacji najpóźniej na 14 dni przed rozpoczęciem odbioru, a na I-wsze półrocze 2017 r. do końca listopada 2016r. .
Wykonawca zobowiązany jest nieodpłatnie uczestniczyć w dystrybucji harmonogramów wydrukowanych przez Zamawiającego przez wrzucenie do pustych pojemników lub przytrzaśnięcie pokrywą pojemnika na odpady.
5.5. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru odpadów danego rodzaju w terminie określonym w harmonogramie. Wykonawca pozostawia nieodebrane np. odpady wielkogabarytowe lub popiół jeśli zgodnie z harmonogramem nie jest to dzień ich odbioru.
6. Sposób zagospodarowania odpadów.
6.1. Wykonawca ma obowiązek przekazywania zmieszanych odpadów, odpadów zielonych oraz pozostałości z sortowania odpadów komunalnych, odebranych od właścicieli nieruchomości położonych na terenie gminy Wólka do regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK) lub, w szczególnych przypadkach przewidzianych obowiązującymi przepisami prawa, do instalacji przewidzianych do zastępczej obsługi regionu (Zmieszane odpady komunalne z terenu gminy Wólka dostarczane będą do RIPOK prowadzonego przez Zakład Zagospodarowania Odpadów „KOM- EKO ” S.A. w Lublinie ul. Wojenna 3, 20-424 Lublin – Region Centralny).
6.2. Wykonawca ma obowiązek zagospodarować zebrane odpady w sposób, który zapewni osiągniecie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 29.5.2012 w sprawie poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami niektórych frakcji odpadów komunalnych (Dz.U. z 2012 r. poz. 645) następujących frakcji odpadów: papier metale, tworzywa sztuczne i szkło, inne niż niebezpieczne odpadów budowlanych i rozbiórkowych. W przypadku niewywiązania się z niniejszego obowiązku na Wykonawcę nałożona zostanie kara umowna określona w projekcie umowy z Wykonawcą.
7. Wykazy nieruchomości.
Zamawiający przekaże Wykonawcy przed rozpoczęciem realizacji usługi wykaz nieruchomości, z których należy odbierać odpady z podziałem na zamieszkane jednorodzinne, wielorodzinne i niezamieszkane, zawierające informacje o liczbie zadeklarowanych mieszkańców lub zadeklarowanych pojemników, selektywnej zbiórce odpadów lub jej braku, częstotliwości odbioru odpadów.
Zamawiający będzie aktualizował wykazy w miarę otrzymywania nowych deklaracji lub ich zmiany i na bieżąco przekazywał je wykonawcy.
8. Kontrola zgodności rzeczywistej ilości odpadów i prawidłowości segregacji z deklaracjami.
8.1. Do obowiązków Wykonawcy należy kontrolowanie właścicieli nieruchomości pod kątem wypełniania obowiązku w zakresie selektywnego zbierania odpadów komunalnych i w zakresie większej niż deklarowana ilości odpadów oraz niezwłoczne informowanie Zamawiającego o przypadkach naruszenia przez właścicieli nieruchomości zadeklarowanych obowiązków.
W przypadku zaistnienia takiej sytuacji Wykonawca sporządza protokół wraz z dokumentacją fotograficzną, (zalecany aparat fotograficzny wyposażony w lokalizację GPS), które stanowią dowód nie wywiązania się właściciela nieruchomości z obowiązku prowadzenia selektywnej zbiórki lub przekroczonej ilości odpadów i przekazuje Zamawiającemu w ciągu 72 godzin od momentu stwierdzenia naruszenia zasad selektywnej zbiórki odpadów.
Wykonawca może zgłosić roszczenie związane ze zwiększonymi kosztami usługi wynikającymi rozbieżności pomiędzy deklarowaną i rzeczywistą ilością odpadów lub brakiem segregacji odpadów, pod warunkiem przekazania kompletnej informacji o nieprawidłowościach w terminie 72 godzin od stwierdzenia nieprawidłowości.
Zamawiający w pierwszej kolejności sprawdzi czy nieprawidłowości miały miejsce i kto jest za nie odpowiedzialny. W przypadku gdy za nieprawidłowości odpowiedzialny jest właściciel nieruchomości:
a) W przypadku braku segregacji odpadów Zamawiający oszacuje, jakie wynagrodzenie należałoby się Wykonawcy gdyby właściciel nieruchomości zadeklarował oddawanie wyłącznie odpadów zmieszanych i pokryje różnicę wynagrodzenia;
b) W przypadku nadmiernej ilości odpadów Zamawiający oszacuje, jakie wynagrodzenie należałoby się Wykonawcy gdyby właściciel nieruchomości zadeklarował odpowiednio większą ilość odpadów i pokryje różnicę wynagrodzenia. W przypadku nieruchomości niezamieszkanych gdzie deklarowana jest wielkość pojemnika, nadmierna ilość odpadów jest łatwa do stwierdzenia. Natomiast w przypadku nieruchomości zamieszkanych gdzie deklarowana jest ilość osób, żeby doszło do nieprawidłowości nadmierna ilość odpadów musi powtarzać się przez co najmniej 3 kolejne miesiące, a Zamawiający musi stwierdzić że na nieruchomości zamieszkuje więcej osób niż zadeklarowano lub odpady pochodzą z innych źródeł niż zamieszkiwanie ludzi np. działalność gospodarcza.
Ewentualne roszczenia powinny mieć formę pisemną i zawierać dokładny opis których zgłoszonych wcześniej nieprawidłowości dotyczą oraz oszacowaną kwotę jakiej domaga się wykonawca. Kwota powinna być podana w rozbiciu na każdą sprawę związaną z nieprawidłowościami oraz jako łączna suma zgłaszana w jednorazowym roszczeniu. Roszczenia, w których sumaryczna wartość jest mniejsza niż 100,00 zł brutto nie będą rozpatrywane. Roszczenia można składać do nieprawidłowości, które miały miejsce w przeciągu ostatnich 3 miesięcy przed zgłoszeniem roszczenia.
Dodatkowo wykonawca przekazuje krótką informację właścicielowi nieruchomości np. w formie naklejki na pojemniku „ZA DUŻO ODPADÓW”, „NIEWŁAŚCIWA SEGREGACJA” jako ostrzeżenie o nieprawidłowościach.
Wykonawca poda do publicznej wiadomości nr telefonu do dyspozytora kierującego odbiorem odpadów, pod który właściciele nieruchomości mogą zgłaszać reklamacje lub uwagi do świadczonej usługi, a także gdzie będą mogli uzyskać informację na czym polega w ich przypadku nieprawidłowa segregacja odpadów jeśli dostali ostrzeżenie.
Nawet w przypadku niewłaściwej segregacji lub za dużej ilości odpadów wszystkie odpady musza być zabrane jeśli wypada termin ich odbioru. Niewłaściwie posegregowane odpady należy zakwalifikować jako odpady zmieszane, przy czym należy rozumieć przez to przypadek, w którym odpady segregowane, które powinny być wyłącznie w workach o odpowiednim kolorze są ze sobą pomieszane lub są wymieszane z odpadami mokrymi oddawanymi w pojemniku.
Rodzaje odpadów, które nie są przewidziane do odbioru w danym terminie należy pozostawić w miejscu, w którym są wystawione.
8.2. Wykonawca może nieodpłatnie udostępnić zamawiającemu informatyczny system monitoringu pojazdów realizujących usługę odbioru odpadów za co przyznana będzie dodatkowa punktacja przy ocenie ofert. Dostęp do systemu może być zapewniany przez logowanie na stronie internetowej lub zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania na komputerze zamawiającego z systemem operacyjnym windows. Używanie systemu przez zamawiającego nie może naruszać żadnych praw autorskich. System musi spełniać co najmniej wymagania wymienione poniżej:
— dotyczyć wszystkich pojazdów realizujących usługę dla zamawiającego
— pokazywać na mapie z dokładnością co najmniej 10m aktualną pozycje pojazdów w oparciu o system pozycjonowania satelitarnego GPS lub podobny oraz identyfikację tych pojazdów
— umożliwiać podgląd na mapie historii przebytych tras przez pojazdy z uwzględnieniem miejsc zatrzymania na załadunek i rozładunek odpadów z okresu ostatnich 2 miesięcy.
9. Sprawozdawczość.
Wykonawca będzie prowadził i przedkładał Zamawiającemu dokumentację z realizacji przedmiotu zamówienia, tj.:
9.1. Karty przekazania odpadów, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami.
9.2. Kwartalną informację zgodnie z art. 9n ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
9.3. Miesięczne oświadczenia o ilości odebranych odpadów komunalnych zawierających co najmniej informacje o:
— ilości nieruchomości, z których zostały odebrane odpady
— ilości odebranych odpadów zmieszanych [Mg],
— ilości odebranych odpadów segregowanych[Mg],
— ilości odebranych odpadów zielonych [Mg],
— ilości odebranych odpadów budowlanych i rozbiórkowych [Mg],
— ilości odebranych mebli i innych odpadów wielkogabarytowych [Mg],
— ilości odebranego zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego [Mg],
— ilości odebranych opon [Mg],
— ilości odebranych przeterminowanych leków i chemikaliów [Mg],
— ilości odebranych zużytych baterii i akumulatorów [Mg],
— ilości odebranego popiołu [Mg]
— informacji o sposobie zagospodarowania w/w odpadów.
10. Dodatkowe zobowiązania.
10.1.Wykonawca zobowiązany jest do spełniania przez cały okres wykonywania usługi wszystkich wymogów wynikających z obowiązujących przepisów, dotyczących odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych, w tym uchwał Rady Gminy Wólka.
10.2. Wykonawca jest obowiązany posiadać bazę magazynowo-transportową, usytuowaną w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Wólka, na terenie, do którego posiada tytuł prawny, spełniającą wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 11.1.2013 w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90500000, 90511000, 90512000, 90513000, 90514000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 043 972,40 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 98
2. Dodatkowe nieodpłatne usługi. Waga 2
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
RI.271.3.2016
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 084-148770 z dnia 29.4.2016

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 085-150812 z dnia 30.4.2016

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
27.6.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

P.H.U. EKO-TRANS Cezary Kubacki
{Dane ukryte}
21-143 Abramów
Polska
E-mail: phu.ekotrans@wp.pl
Tel.: +48 818529035
Adres internetowy: www.eko-trans.biz.pl
Faks: +48 818529035

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 468 769,54 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 043 972,40 EUR
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587700

Organ odpowiedzialny za procedury mediacyjne

nie dotyczy
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Odwołanie można wnosić można do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w następujących terminach:
— 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faksem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób
— 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia, wobec czynności innych niż określone powyżej
— 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia jeżeli zamawiający nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
28.6.2016

Adres: Jakubowice Murowane 8, 20-258 Lublin
woj. lubelskie
Dane kontaktowe: email: gmina@wolka.pl, tomasz.misiura@wolka.pl
tel: +48 (81) 478 17 50, +48782333200
fax: +48(81) 7465001
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-06-14
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 14877020161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-04-29
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 380 dni
Wadium: 20000 ZŁ
Szacowana wartość* 666 666 PLN  -  1 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://bip.wolka.pl/
Informacja dostępna pod: Nierozpoznana
, 00-000 gdańsk, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90500000-2 Usługi związane z odpadami
90511000-2 Usługi wywozu odpadów
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Ochrona obiektów, osób i mienia Oddziału ZUS w Lublinie oraz podległych jednostek terenowych P.H.U. EKO-TRANS Cezary Kubacki
Abramów
2016-06-27 4 358 478,00