TI Tytuł Polska-Katowice: Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
ND Nr dokumentu 9434-2016
PD Data publikacji 13/01/2016
OJ Dz.U. S 8
TW Miejscowość KATOWICE
AU Nazwa instytucji Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 08/01/2016
DD Termin składania wniosków o dokumentację 20/02/2016
DT Termin 22/02/2016
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 34300000 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
OC Pierwotny kod CPV 34300000 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
RC Kod NUTS PL22
IA Adres internetowy (URL) www.slaska.policja.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

13/01/2016    S8    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Katowice: Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

2016/S 008-009434

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
ul. Lompy 19
Osoba do kontaktów: Agnieszka Gwóźdź-Kuzior
40-038 Katowice
POLSKA
Tel.: +48 322002050
E-mail: agnieszka.gwozdz-kuzior@ka.policja.gov.pl
Faks: +48 322002060

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.slaska.policja.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
ZP-2380-386-85/15/16 Zakup części do pojazdów służbowych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno

Kod NUTS PL22

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa części do pojazdów służbowych eksploatowanych w śląskim garnizonie Policji
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 zadań:
2.1 Zakup części do pojazdów marki: Fiat, Alfa Romeo
2.2 Zakup części do pojazdów marki: Chevrolet, Daewoo, Opel, Saab, Lublin, LDV Convoy
2.3 Zakup części do pojazdów marki: Kia, Hyundai, Honda, Toyota, Mitsubishi, Subaru, Nissan
2.4 Zakup części do pojazdów marki: Citroen, Renault, Peugeot
2.5 Zakup części do pojazdów marki: Mercedes.
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w:
3.1 załączniku nr 2 do SIWZ – projekt umowy;
3.2 załączniku nr 3 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami stałymi;
3.3 załączniku nr 4 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr dla zadania nr 1, 2, 3 ,4 i 5 z cenami z AUDATEX.
4. Przedmiotem zamówienia są części do marek samochodów wskazanych w ppkt 2.1–2.5, w ilościach i rodzajach zależnych od potrzeb Zamawiającego w trakcie realizacji umowy tj. od stwierdzonych awarii w pojazdach.
4.1 Części wymienione w załączniku nr 4 – formularz cenowy do SIWZ zostały podane jako oryginały wraz z cenami określonymi według systemu Audatex na wybrany dzień w celu zapewnienia jednolitości i możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty. Podane ceny mają służyć wyłącznie do określenia upustu, według którego będą wyliczane ceny jednostkowe części dostarczanych w trakcie realizacji umowy. W trakcie realizacji Zamawiający dopuszcza dostarczanie zamienników według zasad określonych w załączniku nr 2 do SIWZ – projektu umowy. Powyższy sposób realizacji wynika z braku możliwości określenia zamkniętego wykazu zamawianych części z uwagi na brak przewidywalności występujących awarii w pojazdach.
4.2 Części wykazane w załącznikach nr 3 – formularz cenowy będą obowiązywały zgodnie ze złożoną ofertą przez cały okres obowiązywania umowy.
5. Dostarczany asortyment winien posiadać gwarancję producenta, licząc od daty danej dostawy. Gwarancja na zakupiony asortyment jest trzecim kryterium w postępowaniu. Wykonawcy będą zwiększać zaoferowaną gwarancję zgodnie z zapisami rozdziału XI SIWZ.
6. Zamawiający wymaga, aby dostarczany asortyment był produkowany jako fabrycznie nowy, wolny od wad technicznych i prawnych, dopuszczony do obrotu oraz gatunku I-go i posiadały gwarancję zgodną ze złożoną ofertą lecz nie krótszą niż okres gwarancji producenta oraz należały do jednej z niżej wymienionych grup:
a) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo–znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu numer katalogowy;
b) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego dany element na pierwszy montaż i zawierające przynajmniej na opakowaniu numer wg katalogu tego producenta;
c) części zamienne o porównywalnej jakości – muszą to być „części zamienne o porównywalnej jakości” zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz. U. 10.198.1315), oznakowane przynajmniej na opakowaniu numerem części wg producenta danej części. Są to części zamienne, których producent zaświadczy, że są one tej samej jakości co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych.
W celu zapewnienia bezpiecznych warunków eksploatacji pojazdów służbowych, w przypadku części zamiennych oznaczonych dodatkowo symbolem „OE”/„OEM” Zamawiający wymaga dostawy wyłącznie części należących do jednej z poniższych grup (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz.U 10.198.1315):
a) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu katalogowym – OE;
b) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego części na pierwszy montaż i przynajmniej na opakowaniu numerem katalogowym – OEM czyli części zamienne największych światowych producentów o jakości identycznej z jakością części produkowanych na wyposażenie fabryczne.
Części zamienne oznaczone symbolem „OE”/„OEM”, jak również pozostałe muszą charakteryzować się najwyższą jakością ze względu na bezpieczeństwo policjantów pełniących służbę patrolową jak i biorących udział w pościgach oraz konwojach. Jakość tych elementów ma wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo, ale także pośrednio na koszty związane z eksploatacją. Materiały zastosowane do produkcji muszą gwarantować bezpieczeństwo i komfort eksploatacji.
7. Wykonawca będzie realizował dostawę wyłącznie na podstawie otrzymanego od Zamawiającego zgłoszenia i w zakresie wskazanym w tym zgłoszeniu. Zamówienie będące przedmiotem umowy będzie realizowane sukcesywnie poprzez pojedyncze dostawy i wyłącznie w zakresie stwierdzonych przez Zamawiającego potrzeb.
8. Ceny jednostkowe zakupowych części określane będą:
— dla części wykazanych w załącznikach nr 3 zgodnie ze złożoną ofertą obowiązującą przez cały okres obowiązywania umowy,
— dla pozostałych części zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUDATEX – na podstawie cen aktualnych na dzień otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia, wskazanych w systemie Audatex poprzez zastosowanie upustu (stałego zarówno dla części oryginalnych, jak i zamienników różnej jakości) zaoferowanego w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym i będą wyliczane na podstawie poniższego wzoru:
Wartość = (cena jednostkowa brutto części wyznaczona z programu Audatex na dzień składania zamówienia – stały przez cały okres obowiązywania umowy upust zgodny z formularzem ofertowym/ cenowym) x ilość zamawianego asortymentu.
Uwaga: Wykonawca podaje jeden upust określony procentowo dla wszystkich części w trakcie realizacji zadania na cały okres tej realizacji. Podanie różnych upustów dla różnych rodzajów części będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. jako niezgodnej z SIWZ.
9. Wyboru jakości części nie wymienionych w załączniku nr 4 do SIWZ, tzn. zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUATEX dokona Zamawiający, zgodnie z określeniami jakości obowiązującymi w przedmiotowym systemie.
10. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. Zamawiający wymaga od Wykonawcy oświadczenia złożonego w załączniku nr 1 do SIWZ – formularzu ofertowym czy powierza podwykonawcy/com wykonanie zamówienia. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale.
Uwaga: Maksymalna wartość umowy będzie opiewać na kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia podaną na otwarciu ofert. Wartości wskazane w formularzach cenowych – załącznik nr 3 i 4 do SIWZ należy podać w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. Ceny jednostkowe Wartości wskazane w formularzu cenowym – załącznik nr 3 do SIWZ, będą obowiązywały na stale przez cały okres realizacji umowy. Zamawiający podczas otwarcia ofert poda dwie kwoty dla każdego zadania tj. wartość przeznaczona na realizację całego zadania, którego zostanie wprowadzona jako maksymalna wartość umowy. Wartość dla zakresu określonego w załączniku nr 3 do SIWZ oddzielnie dla każdego zadania, celem stwierdzenia czy kwota nie przekracza środków przeznaczonych na realizację zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5. Przekroczenie wartość podanej na otwarciu ofert dla wartości określonych w załączniku nr 3 do SIWZ będzie oznaczało, że Zamawiający nie posiada środków na realizację zamówienia dla danego zadania.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

34300000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
II.2.3)Informacje o wznowieniach
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 18 (od udzielenia zamówienia)

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Zadanie nr 1 Zakup części do pojazdów marki: Fiat, Alfa Romeo
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa części do pojazdów służbowych eksploatowanych w śląskim garnizonie Policji
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 zadań:
2.1 Zakup części do pojazdów marki: Fiat, Alfa Romeo
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w:
3.1 załączniku nr 2 do SIWZ – projekt umowy.
3.2 załączniku nr 3 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami stałymi.
3.3 załączniku nr 4 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami z AUDATEX
4. Przedmiotem zamówienia są części do marek samochodów wskazanych w ppkt 2.1–2.5, w ilościach i rodzajach zależnych od potrzeb Zamawiającego w trakcie realizacji umowy tj. od stwierdzonych awarii w pojazdach.
4.1 Części wymienione w załączniku nr 4 – formularz cenowy do SIWZ zostały podane jako oryginały wraz z cenami określonymi według systemu Audatex na wybrany dzień w celu zapewnienia jednolitości i możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty. Podane ceny mają służyć wyłącznie do określenia upustu, według którego będą wyliczane ceny jednostkowe części dostarczanych w trakcie realizacji umowy. W trakcie realizacji Zamawiający dopuszcza dostarczanie zamienników według zasad określonych w załączniku nr 2 do SIWZ – projektu umowy. Powyższy sposób realizacji wynika z braku możliwości określenia zamkniętego wykazu zamawianych części z uwagi na brak przewidywalności występujących awarii w pojazdach.
4.2 Części wykazane w załącznikach nr 3 – formularz cenowy będą obowiązywały zgodnie ze złożoną ofertą przez cały okres obowiązywania umowy.
5. Dostarczany asortyment winien posiadać gwarancję producenta, licząc od daty danej dostawy. Gwarancja na zakupiony asortyment jest trzecim kryterium w postępowaniu. Wykonawcy będą zwiększać zaoferowaną gwarancję zgodnie z zapisami rozdziału XI SIWZ.
6. Zamawiający wymaga, aby dostarczany asortyment był produkowany jako fabrycznie nowy, wolny od wad technicznych i prawnych, dopuszczony do obrotu oraz gatunku I-go i posiadały gwarancję zgodną ze złożoną ofertą lecz nie krótszą niż okres gwarancji producenta oraz należały do jednej z niżej wymienionych grup:
a) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo–znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu numer katalogowy;
b) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego dany element na pierwszy montaż i zawierające przynajmniej na opakowaniu numer wg katalogu tego producenta;
c) części zamienne o porównywalnej jakości – muszą to być „części zamienne o porównywalnej jakości” zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz. U. 10.198.1315), oznakowane przynajmniej na opakowaniu numerem części wg producenta danej części. Są to części zamienne, których producent zaświadczy, że są one tej samej jakości co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych.
W celu zapewnienia bezpiecznych warunków eksploatacji pojazdów służbowych, w przypadku części zamiennych oznaczonych dodatkowo symbolem „OE”/„OEM” Zamawiający wymaga dostawy wyłącznie części należących do jednej z poniższych grup (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz.U 10.198.1315):
a) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu katalogowym – OE;
b) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego części na pierwszy montaż i przynajmniej na opakowaniu numerem katalogowym – OEM czyli części zamienne największych światowych producentów o jakości identycznej z jakością części produkowanych na wyposażenie fabryczne.
Części zamienne oznaczone symbolem „OE”/„OEM”, jak również pozostałe muszą charakteryzować się najwyższą jakością ze względu na bezpieczeństwo policjantów pełniących służbę patrolową jak i biorących udział w pościgach oraz konwojach. Jakość tych elementów ma wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo, ale także pośrednio na koszty związane z eksploatacją. Materiały zastosowane do produkcji muszą gwarantować bezpieczeństwo i komfort eksploatacji.
7. Wykonawca będzie realizował dostawę wyłącznie na podstawie otrzymanego od Zamawiającego zgłoszenia i w zakresie wskazanym w tym zgłoszeniu. Zamówienie będące przedmiotem umowy będzie realizowane sukcesywnie poprzez pojedyncze dostawy i wyłącznie w zakresie stwierdzonych przez Zamawiającego potrzeb.
8. Ceny jednostkowe zakupowych części określane będą:
— dla części wykazanych w załącznikach nr 3 zgodnie ze złożoną ofertą obowiązującą przez cały okres obowiązywania umowy;
— dla pozostałych części zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUDATEX – na podstawie cen aktualnych na dzień otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia, wskazanych w systemie Audatex poprzez zastosowanie upustu (stałego zarówno dla części oryginalnych, jak i zamienników różnej jakości) zaoferowanego w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym i będą wyliczane na podstawie poniższego wzoru:
Wartość = ( cena jednostkowa brutto części wyznaczona z programu Audatex na dzień składania zamówienia – stały przez cały okres obowiązywania umowy upust zgodny z formularzem ofertowym/ cenowym ) x ilość zamawianego asortymentu
Uwaga: Wykonawca podaje jeden upust określony procentowo dla wszystkich części w trakcie realizacji zadania na cały okres tej realizacji. Podanie różnych upustów dla różnych rodzajów części będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. jako niezgodnej z SIWZ.
9. Wyboru jakości części nie wymienionych w załączniku nr 4 do SIWZ, tzn. zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUATEX dokona Zamawiający, zgodnie z określeniami jakości obowiązującymi w przedmiotowym systemie.
10. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. Zamawiający wymaga od Wykonawcy oświadczenia złożonego w załączniku nr 1 do SIWZ – formularzu ofertowym czy powierza podwykonawcy/com wykonanie zamówienia. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale.
Uwaga: Maksymalna wartość umowy będzie opiewać na kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia podaną na otwarciu ofert. Wartości wskazane w formularzach cenowych – załącznik nr 3 i 4 do SIWZ należy podać w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. Ceny jednostkowe Wartości wskazane w formularzu cenowym – załącznik nr 3 do SIWZ, będą obowiązywały na stale przez cały okres realizacji umowy. Zamawiający podczas otwarcia ofert poda dwie kwoty dla każdego zadania tj. wartość przeznaczona na realizację całego zadania, którego zostanie wprowadzona jako maksymalna wartość umowy. Wartość dla zakresu określonego w załączniku nr 3 do SIWZ oddzielnie dla każdego zadania, celem stwierdzenia czy kwota nie przekracza środków przeznaczonych na realizację zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5. Przekroczenie wartość podanej na otwarciu ofert dla wartości określonych w załączniku nr 3 do SIWZ będzie oznaczało, że Zamawiający nie posiada środków na realizację zamówienia dla danego zadania.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

34300000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 18 (od udzielenia zamówienia)
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Zadanie nr 2 Zakup części do pojazdów marki: Chevrolet, Daewoo, Opel, Saab, Lublin, LDV Convoy
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa części do pojazdów służbowych eksploatowanych w śląskim garnizonie Policji
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 zadań:
2.1 Zakup części do pojazdów marki: Chevrolet, Daewoo, Opel, Saab, Lublin, LDV Convoy
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w:
3.1 załączniku nr 2 do SIWZ – projekt umowy.
3.2 załączniku nr 3 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami stałymi.
3.3 załączniku nr 4 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami z AUDATEX
4. Przedmiotem zamówienia są części do marek samochodów wskazanych w ppkt 2.1–2.5, w ilościach i rodzajach zależnych od potrzeb Zamawiającego w trakcie realizacji umowy tj. od stwierdzonych awarii w pojazdach.
4.1 Części wymienione w załączniku nr 4 – formularz cenowy do SIWZ zostały podane jako oryginały wraz z cenami określonymi według systemu Audatex na wybrany dzień w celu zapewnienia jednolitości i możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty. Podane ceny mają służyć wyłącznie do określenia upustu, według którego będą wyliczane ceny jednostkowe części dostarczanych w trakcie realizacji umowy. W trakcie realizacji Zamawiający dopuszcza dostarczanie zamienników według zasad określonych w załączniku nr 2 do SIWZ – projektu umowy. Powyższy sposób realizacji wynika z braku możliwości określenia zamkniętego wykazu zamawianych części z uwagi na brak przewidywalności występujących awarii w pojazdach.
4.2 Części wykazane w załącznikach nr 3 – formularz cenowy będą obowiązywały zgodnie ze złożoną ofertą przez cały okres obowiązywania umowy.
5. Dostarczany asortyment winien posiadać gwarancję producenta, licząc od daty danej dostawy. Gwarancja na zakupiony asortyment jest trzecim kryterium w postępowaniu. Wykonawcy będą zwiększać zaoferowaną gwarancję zgodnie z zapisami rozdziału XI SIWZ.
6. Zamawiający wymaga, aby dostarczany asortyment był produkowany jako fabrycznie nowy, wolny od wad technicznych i prawnych, dopuszczony do obrotu oraz gatunku I-go i posiadały gwarancję zgodną ze złożoną ofertą lecz nie krótszą niż okres gwarancji producenta oraz należały do jednej z niżej wymienionych grup:
a) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo–znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu numer katalogowy;
b) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego dany element na pierwszy montaż i zawierające przynajmniej na opakowaniu numer wg katalogu tego producenta;
c) części zamienne o porównywalnej jakości – muszą to być „części zamienne o porównywalnej jakości” zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz. U. 10.198.1315), oznakowane przynajmniej na opakowaniu numerem części wg producenta danej części. Są to części zamienne, których producent zaświadczy, że są one tej samej jakości co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych.
W celu zapewnienia bezpiecznych warunków eksploatacji pojazdów służbowych, w przypadku części zamiennych oznaczonych dodatkowo symbolem „OE”/„OEM” Zamawiający wymaga dostawy wyłącznie części należących do jednej z poniższych grup (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz.U 10.198.1315):
a) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu katalogowym – OE;
b) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego części na pierwszy montaż i przynajmniej na opakowaniu numerem katalogowym – OEM czyli części zamienne największych światowych producentów o jakości identycznej z jakością części produkowanych na wyposażenie fabryczne.
Części zamienne oznaczone symbolem „OE”/„OEM”, jak również pozostałe muszą charakteryzować się najwyższą jakością ze względu na bezpieczeństwo policjantów pełniących służbę patrolową jak i biorących udział w pościgach oraz konwojach. Jakość tych elementów ma wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo, ale także pośrednio na koszty związane z eksploatacją. Materiały zastosowane do produkcji muszą gwarantować bezpieczeństwo i komfort eksploatacji.
7. Wykonawca będzie realizował dostawę wyłącznie na podstawie otrzymanego od Zamawiającego zgłoszenia i w zakresie wskazanym w tym zgłoszeniu. Zamówienie będące przedmiotem umowy będzie realizowane sukcesywnie poprzez pojedyncze dostawy i wyłącznie w zakresie stwierdzonych przez Zamawiającego potrzeb.
8. Ceny jednostkowe zakupowych części określane będą:
— dla części wykazanych w załącznikach nr 3 zgodnie ze złożoną ofertą obowiązującą przez cały okres obowiązywania umowy;
— dla pozostałych części zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUDATEX – na podstawie cen aktualnych na dzień otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia, wskazanych w systemie Audatex poprzez zastosowanie upustu (stałego zarówno dla części oryginalnych, jak i zamienników różnej jakości) zaoferowanego w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym i będą wyliczane na podstawie poniższego wzoru:
Wartość = ( cena jednostkowa brutto części wyznaczona z programu Audatex na dzień składania zamówienia – stały przez cały okres obowiązywania umowy upust zgodny z formularzem ofertowym/ cenowym ) x ilość zamawianego asortymentu
UWAGA: Wykonawca podaje jeden upust określony procentowo dla wszystkich części w trakcie realizacji zadania na cały okres tej realizacji. Podanie różnych upustów dla różnych rodzajów części będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. jako niezgodnej z SIWZ.
9. Wyboru jakości części nie wymienionych w załączniku nr 4 do SIWZ, tzn. zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUATEX dokona Zamawiający, zgodnie z określeniami jakości obowiązującymi w przedmiotowym systemie.
10. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. Zamawiający wymaga od Wykonawcy oświadczenia złożonego w załączniku nr 1 do SIWZ – formularzu ofertowym czy powierza podwykonawcy/com wykonanie zamówienia. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale.
Uwaga: Maksymalna wartość umowy będzie opiewać na kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia podaną na otwarciu ofert. Wartości wskazane w formularzach cenowych – załącznik nr 3 i 4 do SIWZ należy podać w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. Ceny jednostkowe Wartości wskazane w formularzu cenowym – załącznik nr 3 do SIWZ, będą obowiązywały na stale przez cały okres realizacji umowy. Zamawiający podczas otwarcia ofert poda dwie kwoty dla każdego zadania tj. wartość przeznaczona na realizację całego zadania, którego zostanie wprowadzona jako maksymalna wartość umowy. Wartość dla zakresu określonego w załączniku nr 3 do SIWZ oddzielnie dla każdego zadania, celem stwierdzenia czy kwota nie przekracza środków przeznaczonych na realizację zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5. Przekroczenie wartość podanej na otwarciu ofert dla wartości określonych w załączniku nr 3 do SIWZ będzie oznaczało, że Zamawiający nie posiada środków na realizację zamówienia dla danego zadania.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

34300000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 18 (od udzielenia zamówienia)
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 3 Nazwa: Zadanie nr 3 Zakup części do pojazdów marki: Kia, Hyundai, Honda, Toyota, Mitsubishi, Subaru, Nissan
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa części do pojazdów służbowych eksploatowanych w śląskim garnizonie Policji
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 zadań:
2.1 Zakup części do pojazdów marki: Kia, Hyundai, Honda, Toyota, Mitsubishi, Subaru, Nissan
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w:
3.1 załączniku nr 2 do SIWZ – projekt umowy.
3.2 załączniku nr 3 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami stałymi.
3.3 załączniku nr 4 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami z AUDATEX
4. Przedmiotem zamówienia są części do marek samochodów wskazanych w ppkt 2.1–2.5, w ilościach i rodzajach zależnych od potrzeb Zamawiającego w trakcie realizacji umowy tj. od stwierdzonych awarii w pojazdach.
4.1 Części wymienione w załączniku nr 4 – formularz cenowy do SIWZ zostały podane jako oryginały wraz z cenami określonymi według systemu Audatex na wybrany dzień w celu zapewnienia jednolitości i możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty. Podane ceny mają służyć wyłącznie do określenia upustu, według którego będą wyliczane ceny jednostkowe części dostarczanych w trakcie realizacji umowy. W trakcie realizacji Zamawiający dopuszcza dostarczanie zamienników według zasad określonych w załączniku nr 2 do SIWZ – projektu umowy. Powyższy sposób realizacji wynika z braku możliwości określenia zamkniętego wykazu zamawianych części z uwagi na brak przewidywalności występujących awarii w pojazdach.
4.2 Części wykazane w załącznikach nr 3 – formularz cenowy będą obowiązywały zgodnie ze złożoną ofertą przez cały okres obowiązywania umowy.
5. Dostarczany asortyment winien posiadać gwarancję producenta, licząc od daty danej dostawy. Gwarancja na zakupiony asortyment jest trzecim kryterium w postępowaniu. Wykonawcy będą zwiększać zaoferowaną gwarancję zgodnie z zapisami rozdziału XI SIWZ.
6. Zamawiający wymaga, aby dostarczany asortyment był produkowany jako fabrycznie nowy, wolny od wad technicznych i prawnych, dopuszczony do obrotu oraz gatunku I-go i posiadały gwarancję zgodną ze złożoną ofertą lecz nie krótszą niż okres gwarancji producenta oraz należały do jednej z niżej wymienionych grup:
a) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo–znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu numer katalogowy;
b) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego dany element na pierwszy montaż i zawierające przynajmniej na opakowaniu numer wg katalogu tego producenta;
c) części zamienne o porównywalnej jakości – muszą to być „części zamienne o porównywalnej jakości” zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz. U. 10.198.1315), oznakowane przynajmniej na opakowaniu numerem części wg producenta danej części. Są to części zamienne, których producent zaświadczy, że są one tej samej jakości co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych.
W celu zapewnienia bezpiecznych warunków eksploatacji pojazdów służbowych, w przypadku części zamiennych oznaczonych dodatkowo symbolem „OE”/„OEM” Zamawiający wymaga dostawy wyłącznie części należących do jednej z poniższych grup (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz.U 10.198.1315):
a) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu katalogowym – OE;
b) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego części na pierwszy montaż i przynajmniej na opakowaniu numerem katalogowym – OEM czyli części zamienne największych światowych producentów o jakości identycznej z jakością części produkowanych na wyposażenie fabryczne.
Części zamienne oznaczone symbolem „OE”/„OEM”, jak również pozostałe muszą charakteryzować się najwyższą jakością ze względu na bezpieczeństwo policjantów pełniących służbę patrolową jak i biorących udział w pościgach oraz konwojach. Jakość tych elementów ma wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo, ale także pośrednio na koszty związane z eksploatacją. Materiały zastosowane do produkcji muszą gwarantować bezpieczeństwo i komfort eksploatacji.
7. Wykonawca będzie realizował dostawę wyłącznie na podstawie otrzymanego od Zamawiającego zgłoszenia i w zakresie wskazanym w tym zgłoszeniu. Zamówienie będące przedmiotem umowy będzie realizowane sukcesywnie poprzez pojedyncze dostawy i wyłącznie w zakresie stwierdzonych przez Zamawiającego potrzeb.
8. Ceny jednostkowe zakupowych części określane będą:
— dla części wykazanych w załącznikach nr 3 zgodnie ze złożoną ofertą obowiązującą przez cały okres obowiązywania umowy,
— dla pozostałych części zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUDATEX – na podstawie cen aktualnych na dzień otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia, wskazanych w systemie Audatex poprzez zastosowanie upustu (stałego zarówno dla części oryginalnych, jak i zamienników różnej jakości) zaoferowanego w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym i będą wyliczane na podstawie poniższego wzoru:
Wartość = ( cena jednostkowa brutto części wyznaczona z programu Audatex na dzień składania zamówienia – stały przez cały okres obowiązywania umowy upust zgodny z formularzem ofertowym/ cenowym ) x ilość zamawianego asortymentu
Uwaga: Wykonawca podaje jeden upust określony procentowo dla wszystkich części w trakcie realizacji zadania na cały okres tej realizacji. Podanie różnych upustów dla różnych rodzajów części będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. jako niezgodnej z SIWZ.
9. Wyboru jakości części nie wymienionych w załączniku nr 4 do SIWZ, tzn. zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUATEX dokona Zamawiający, zgodnie z określeniami jakości obowiązującymi w przedmiotowym systemie.
10. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. Zamawiający wymaga od Wykonawcy oświadczenia złożonego w załączniku nr 1 do SIWZ – formularzu ofertowym czy powierza podwykonawcy/com wykonanie zamówienia. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale.
Uwaga: Maksymalna wartość umowy będzie opiewać na kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia podaną na otwarciu ofert. Wartości wskazane w formularzach cenowych – załącznik nr 3 i 4 do SIWZ należy podać w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. Ceny jednostkowe Wartości wskazane w formularzu cenowym – załącznik nr 3 do SIWZ, będą obowiązywały na stale przez cały okres realizacji umowy. Zamawiający podczas otwarcia ofert poda dwie kwoty dla każdego zadania tj. wartość przeznaczona na realizację całego zadania, którego zostanie wprowadzona jako maksymalna wartość umowy. Wartość dla zakresu określonego w załączniku nr 3 do SIWZ oddzielnie dla każdego zadania, celem stwierdzenia czy kwota nie przekracza środków przeznaczonych na realizację zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5. Przekroczenie wartość podanej na otwarciu ofert dla wartości określonych w załączniku nr 3 do SIWZ będzie oznaczało, że Zamawiający nie posiada środków na realizację zamówienia dla danego zadania.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

34300000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 18 (od udzielenia zamówienia)
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 4 Nazwa: Zadanie nr 4 Zakup części do pojazdów marki: Citroen, Renault, Peugeot
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa części do pojazdów służbowych eksploatowanych w śląskim garnizonie Policji
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 zadań:
2.1 Zakup części do pojazdów marki: Citroen, Renault, Peugeot
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w:
3.1 załączniku nr 2 do SIWZ – projekt umowy.
3.2 załączniku nr 3 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami stałymi.
3.3 załączniku nr 4 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami z AUDATEX
4. Przedmiotem zamówienia są części do marek samochodów wskazanych w ppkt 2.1–2.5, w ilościach i rodzajach zależnych od potrzeb Zamawiającego w trakcie realizacji umowy tj. od stwierdzonych awarii w pojazdach.
4.1 Części wymienione w załączniku nr 4 – formularz cenowy do SIWZ zostały podane jako oryginały wraz z cenami określonymi według systemu Audatex na wybrany dzień w celu zapewnienia jednolitości i możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty. Podane ceny mają służyć wyłącznie do określenia upustu, według którego będą wyliczane ceny jednostkowe części dostarczanych w trakcie realizacji umowy. W trakcie realizacji Zamawiający dopuszcza dostarczanie zamienników według zasad określonych w załączniku nr 2 do SIWZ – projektu umowy. Powyższy sposób realizacji wynika z braku możliwości określenia zamkniętego wykazu zamawianych części z uwagi na brak przewidywalności występujących awarii w pojazdach.
4.2 Części wykazane w załącznikach nr 3 – formularz cenowy będą obowiązywały zgodnie ze złożoną ofertą przez cały okres obowiązywania umowy.
5. Dostarczany asortyment winien posiadać gwarancję producenta, licząc od daty danej dostawy. Gwarancja na zakupiony asortyment jest trzecim kryterium w postępowaniu. Wykonawcy będą zwiększać zaoferowaną gwarancję zgodnie z zapisami rozdziału XI SIWZ.
6. Zamawiający wymaga, aby dostarczany asortyment był produkowany jako fabrycznie nowy, wolny od wad technicznych i prawnych, dopuszczony do obrotu oraz gatunku I-go i posiadały gwarancję zgodną ze złożoną ofertą lecz nie krótszą niż okres gwarancji producenta oraz należały do jednej z niżej wymienionych grup:
a) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo–znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu numer katalogowy;
b) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego dany element na pierwszy montaż i zawierające przynajmniej na opakowaniu numer wg katalogu tego producenta;
c) części zamienne o porównywalnej jakości – muszą to być „części zamienne o porównywalnej jakości” zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz. U. 10.198.1315), oznakowane przynajmniej na opakowaniu numerem części wg producenta danej części. Są to części zamienne, których producent zaświadczy, że są one tej samej jakości co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych.
W celu zapewnienia bezpiecznych warunków eksploatacji pojazdów służbowych, w przypadku części zamiennych oznaczonych dodatkowo symbolem „OE”/„OEM” Zamawiający wymaga dostawy wyłącznie części należących do jednej z poniższych grup (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz.U 10.198.1315):
a) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu katalogowym – OE;
b) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego części na pierwszy montaż i przynajmniej na opakowaniu numerem katalogowym – OEM czyli części zamienne największych światowych producentów o jakości identycznej z jakością części produkowanych na wyposażenie fabryczne.
Części zamienne oznaczone symbolem „OE”/„OEM”, jak również pozostałe muszą charakteryzować się najwyższą jakością ze względu na bezpieczeństwo policjantów pełniących służbę patrolową jak i biorących udział w pościgach oraz konwojach. Jakość tych elementów ma wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo, ale także pośrednio na koszty związane z eksploatacją. Materiały zastosowane do produkcji muszą gwarantować bezpieczeństwo i komfort eksploatacji.
7. Wykonawca będzie realizował dostawę wyłącznie na podstawie otrzymanego od Zamawiającego zgłoszenia i w zakresie wskazanym w tym zgłoszeniu. Zamówienie będące przedmiotem umowy będzie realizowane sukcesywnie poprzez pojedyncze dostawy i wyłącznie w zakresie stwierdzonych przez Zamawiającego potrzeb.
8. Ceny jednostkowe zakupowych części określane będą:
— dla części wykazanych w załącznikach nr 3 zgodnie ze złożoną ofertą obowiązującą przez cały okres obowiązywania umowy;
— dla pozostałych części zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUDATEX – na podstawie cen aktualnych na dzień otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia, wskazanych w systemie Audatex poprzez zastosowanie upustu (stałego zarówno dla części oryginalnych, jak i zamienników różnej jakości) zaoferowanego w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym i będą wyliczane na podstawie poniższego wzoru:
Wartość = ( cena jednostkowa brutto części wyznaczona z programu Audatex na dzień składania zamówienia – stały przez cały okres obowiązywania umowy upust zgodny z formularzem ofertowym/ cenowym ) x ilość zamawianego asortymentu
UWAGA: Wykonawca podaje jeden upust określony procentowo dla wszystkich części w trakcie realizacji zadania na cały okres tej realizacji. Podanie różnych upustów dla różnych rodzajów części będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. jako niezgodnej z SIWZ.
9. Wyboru jakości części nie wymienionych w załączniku nr 4 do SIWZ, tzn. zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUATEX dokona Zamawiający, zgodnie z określeniami jakości obowiązującymi w przedmiotowym systemie.
10. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. Zamawiający wymaga od Wykonawcy oświadczenia złożonego w załączniku nr 1 do SIWZ – formularzu ofertowym czy powierza podwykonawcy/com wykonanie zamówienia. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale.
Uwaga: Maksymalna wartość umowy będzie opiewać na kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia podaną na otwarciu ofert. Wartości wskazane w formularzach cenowych – załącznik nr 3 i 4 do SIWZ należy podać w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. Ceny jednostkowe Wartości wskazane w formularzu cenowym – załącznik nr 3 do SIWZ, będą obowiązywały na stale przez cały okres realizacji umowy. Zamawiający podczas otwarcia ofert poda dwie kwoty dla każdego zadania tj. wartość przeznaczona na realizację całego zadania, którego zostanie wprowadzona jako maksymalna wartość umowy. Wartość dla zakresu określonego w załączniku nr 3 do SIWZ oddzielnie dla każdego zadania, celem stwierdzenia czy kwota nie przekracza środków przeznaczonych na realizację zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5. Przekroczenie wartość podanej na otwarciu ofert dla wartości określonych w załączniku nr 3 do SIWZ będzie oznaczało, że Zamawiający nie posiada środków na realizację zamówienia dla danego zadania.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

34300000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 18 (od udzielenia zamówienia)
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 5 Nazwa: Zakup części do pojazdów marki: Mercedes
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa części do pojazdów służbowych eksploatowanych w śląskim garnizonie Policji
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 zadań:
2.1 Zakup części do pojazdów marki: Mercedes
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w:
3.1 załączniku nr 2 do SIWZ – projekt umowy.
3.2 załączniku nr 3 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami stałymi.
3.3 załączniku nr 4 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami z AUDATEX.
4. Przedmiotem zamówienia są części do marek samochodów wskazanych w ppkt 2.1–2.5, w ilościach i rodzajach zależnych od potrzeb Zamawiającego w trakcie realizacji umowy tj. od stwierdzonych awarii w pojazdach.
4.1 Części wymienione w załączniku nr 4 – formularz cenowy do SIWZ zostały podane jako oryginały wraz z cenami określonymi według systemu Audatex na wybrany dzień w celu zapewnienia jednolitości i możliwości wyboru najkorzystniejszej oferty. Podane ceny mają służyć wyłącznie do określenia upustu, według którego będą wyliczane ceny jednostkowe części dostarczanych w trakcie realizacji umowy. W trakcie realizacji Zamawiający dopuszcza dostarczanie zamienników według zasad określonych w załączniku nr 2 do SIWZ – projektu umowy. Powyższy sposób realizacji wynika z braku możliwości określenia zamkniętego wykazu zamawianych części z uwagi na brak przewidywalności występujących awarii w pojazdach.
4.2 Części wykazane w załącznikach nr 3 – formularz cenowy będą obowiązywały zgodnie ze złożoną ofertą przez cały okres obowiązywania umowy.
5. Dostarczany asortyment winien posiadać gwarancję producenta, licząc od daty danej dostawy. Gwarancja na zakupiony asortyment jest trzecim kryterium w postępowaniu. Wykonawcy będą zwiększać zaoferowaną gwarancję zgodnie z zapisami rozdziału XI SIWZ.
6. Zamawiający wymaga, aby dostarczany asortyment był produkowany jako fabrycznie nowy, wolny od wad technicznych i prawnych, dopuszczony do obrotu oraz gatunku I-go i posiadały gwarancję zgodną ze złożoną ofertą lecz nie krótszą niż okres gwarancji producenta oraz należały do jednej z niżej wymienionych grup:
a) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo–znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu numer katalogowy;
b) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego dany element na pierwszy montaż i zawierające przynajmniej na opakowaniu numer wg katalogu tego producenta;
c) części zamienne o porównywalnej jakości – muszą to być „części zamienne o porównywalnej jakości” zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz. U. 10.198.1315), oznakowane przynajmniej na opakowaniu numerem części wg producenta danej części. Są to części zamienne, których producent zaświadczy, że są one tej samej jakości co komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych.
W celu zapewnienia bezpiecznych warunków eksploatacji pojazdów służbowych, w przypadku części zamiennych oznaczonych dodatkowo symbolem „OE”/„OEM” Zamawiający wymaga dostawy wyłącznie części należących do jednej z poniższych grup (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8 października 2010 r. w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz.U 10.198.1315):
a) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu katalogowym – OE;
b) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego części na pierwszy montaż i przynajmniej na opakowaniu numerem katalogowym – OEM czyli części zamienne największych światowych producentów o jakości identycznej z jakością części produkowanych na wyposażenie fabryczne.
Części zamienne oznaczone symbolem „OE”/„OEM”, jak również pozostałe muszą charakteryzować się najwyższą jakością ze względu na bezpieczeństwo policjantów pełniących służbę patrolową jak i biorących udział w pościgach oraz konwojach. Jakość tych elementów ma wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo, ale także pośrednio na koszty związane z eksploatacją. Materiały zastosowane do produkcji muszą gwarantować bezpieczeństwo i komfort eksploatacji.
7. Wykonawca będzie realizował dostawę wyłącznie na podstawie otrzymanego od Zamawiającego zgłoszenia i w zakresie wskazanym w tym zgłoszeniu. Zamówienie będące przedmiotem umowy będzie realizowane sukcesywnie poprzez pojedyncze dostawy i wyłącznie w zakresie stwierdzonych przez Zamawiającego potrzeb.
8. Ceny jednostkowe zakupowych części określane będą:
— dla części wykazanych w załącznikach nr 3 zgodnie ze złożoną ofertą obowiązującą przez cały okres obowiązywania umowy;
— dla pozostałych części zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUDATEX – na podstawie cen aktualnych na dzień otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia, wskazanych w systemie Audatex poprzez zastosowanie upustu (stałego zarówno dla części oryginalnych, jak i zamienników różnej jakości) zaoferowanego w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym i będą wyliczane na podstawie poniższego wzoru:
Wartość = (cena jednostkowa brutto części wyznaczona z programu Audatex na dzień składania zamówienia – stały przez cały okres obowiązywania umowy upust zgodny z formularzem ofertowym/ cenowym) x ilość zamawianego asortymentu
Uwaga: Wykonawca podaje jeden upust określony procentowo dla wszystkich części w trakcie realizacji zadania na cały okres tej realizacji. Podanie różnych upustów dla różnych rodzajów części będzie skutkowało odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. jako niezgodnej z SIWZ.
9. Wyboru jakości części nie wymienionych w załączniku nr 4 do SIWZ, tzn. zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUATEX dokona Zamawiający, zgodnie z określeniami jakości obowiązującymi w przedmiotowym systemie.
10. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. Zamawiający wymaga od Wykonawcy oświadczenia złożonego w załączniku nr 1 do SIWZ – formularzu ofertowym czy powierza podwykonawcy/com wykonanie zamówienia. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale.
Uwaga: Maksymalna wartość umowy będzie opiewać na kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia podaną na otwarciu ofert. Wartości wskazane w formularzach cenowych – załącznik nr 3 i 4 do SIWZ należy podać w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. Ceny jednostkowe Wartości wskazane w formularzu cenowym – załącznik nr 3 do SIWZ, będą obowiązywały na stale przez cały okres realizacji umowy. Zamawiający podczas otwarcia ofert poda dwie kwoty dla każdego zadania tj. wartość przeznaczona na realizację całego zadania, którego zostanie wprowadzona jako maksymalna wartość umowy. Wartość dla zakresu określonego w załączniku nr 3 do SIWZ oddzielnie dla każdego zadania, celem stwierdzenia czy kwota nie przekracza środków przeznaczonych na realizację zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5. Przekroczenie wartość podanej na otwarciu ofert dla wartości określonych w załączniku nr 3 do SIWZ będzie oznaczało, że Zamawiający nie posiada środków na realizację zamówienia dla danego zadania.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

34300000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Okres w miesiącach: 18 (od udzielenia zamówienia)
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zamawiający wymaga wniesienia wadium dla:
zadania nr 1 – w wysokości 28 000 PLN
zadania nr 2 – w wysokości 12 000 PLN
zadania nr 3 – w wysokości 40 000 PLN
zadania nr 4 – w wysokości 12 000 PLN
zadania nr 5 – w wysokości 3 500 PLN.
1.Wadium należy wnieść w formach określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.).
2. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Zamawiającego tj. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach NBP O/O Katowice nr 91 1010 1212 0050 5013 9120 0000. Rachunek bankowy Zamawiającego jest rachunkiem nieoprocentowanym. Zaleca się umieszczenie dopisku – wadium dot. ZP-2380-386-85/15/16 dla zadania nr …………. ( Podać nr zadania na które składa się ofertę oraz wadium). Wadium musi być wniesione najpóźniej w terminie do 22.2.2016 do godziny 12:00. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu Zamawiający uważa wadium, które w oznaczonym terminie tj. najpóźniej w dniu 22.2.2016 o godzinie 12:00 znajdzie się na koncie Zamawiającego.
Uwaga: Wadium w pieniądzu wnosi się przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego (art. 45 ust. 7 ustawy Pzp). Z przepisu tego wynika jednoznacznie obowiązek bezgotówkowego rozliczenia wadium w drodze przelewu bankowego. Przepis ten wyraźnie wyklucza dokonywanie wpłat gotówkowych na rachunek Zamawiającego i to niezależnie od tego, czy wpłata taka dokonywana byłaby w kasie banku prowadzącego rachunek Zamawiającego, czy też zupełnie innego banku. Przepis mówi o przelewie, a więc operacji bezgotówkowej, a nie gotówkowej. Wniesienie wadium w formie gotówkowej na rachunek Zamawiającego jest niedopuszczalną formą zabezpieczenia oferty, co w konsekwencji skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
3.Wadium w innej formie niż w ppkt. 2 należy załączyć (oryginał) do oferty w oddzielnej kopercie. Wadium w innej formie musi zostać złożone najpóźniej do dnia 22.02.2016 do godziny 12.00. Wadium ma zabezpieczać interes Zamawiającego na okres wskazany w rozdz. VII SIWZ. Zamawiający zwraca się również z prośba o załączenie do oferty kserokopię gwarancji.
4. Wadium zostanie zwrócone w trybie określonym
a) w art. 46 ust. 1 z zastrzeżeniem art. 46 ust. 4a ustawy Prawo zamówień publicznych wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania;
b) w art. 46 ust. 1a ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) w art.46 ust 2 ustawy Prawo zamówień publicznych na pisemny wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
5. Zgodnie z art.46 ust 4 a ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, pełnomocnictw, listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt. 5 lub informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej, lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej.
6. Zgodnie z art. 46 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
7. Uwaga: W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, wadium wnoszone w formie innej niż w pieniądzu musi w pozycji zobowiązanego (Wykonawcy) wskazywać wszystkich Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie lub lidera konsorcjum.
1. Zgodnie z projektem umowy wybrany Wykonawca zobowiązany będzie wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 10 % wartości umowy. Najpóźniej w dniu zawarcia umowy Wykonawca musi wnieść 100 % wartości zabezpieczenia. Zabezpieczenie Wykonawca wnosi w sposób określony w § 7 projektu umowy (załącznik nr 2 SIWZ) oraz zgodnie z rozdziałem XI SIWZ.
2. Zabezpieczenie należy wnieść w formach określonych art. 148 ust. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych w pieniądzu, poręczeniach bankowych, poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Zamawiający nie wyraża zgody na wniesienie zabezpieczenia:
1. w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej;
2. przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego;
3. przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
4. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SIWZ).
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Całkowita wartość umowy wynosi …..... zł brutto, w tym podatek VAT …% wg cen cen jednostkowych wskazanych w załączniku nr 3 do SIWZ – formularz cenowy, stanowiącego załącznik nr 1 do umowy.
Wartość upustu od obowiązujących cen AUDATEX (oryginałów i zamienników różnej jakości) wynosi .............% zgodnie z załącznikiem nr 4 do SIWZ – formularz cenowy, stanowiącego załącznik nr 2 do umowy.
2. Umowa obowiązuje przez okres 18 miesięcy od dnia zawarcia z zastrzeżeniem zapisu § 4 ust. 3 umowy.
3. Uzyskanie wartości, o której mowa w ust. 1 przed upływem terminu wskazanego w § 4 ust. 2 umowy skutkować będzie zakończeniem realizacji niniejszej umowy.
4. Zamawiający zobowiązuje się zapłacić należność za dostarczony towar przelewem w ciągu 30 dni od dnia otrzymania faktury.
5. Za datę dokonania płatności strony będą uważały datę przekazania przez Zamawiającego polecenia przelewu do banku.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
3. W przypadku wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego przed zawarciem umowy konieczne jest przedłożenie umowy konsorcjum, która będzie regulować wzajemną współpracę Wykonawców, czyli zawierać postanowienia dotyczące m.in. realizacji poszczególnych części zamówienia, sposobu dokonywania rozliczeń. Zgodnie z treścią art. 141 ustawy Pzp Wykonawcy ubiegający się wspólnie o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. Zasady solidarnej odpowiedzialności zostały uregulowane art. 366 § 1 Kodeksu cywilnego.
Umowa regulująca współpracę podmiotów występujących wspólnie (konsorcjum) ma m.in.:
— upoważniać jednego z członków konsorcjum – Głównego Partnera – jako osobę prawną i reprezentującą go wskazaną osobę fizyczną, do występowania w imieniu każdego z pozostałych Partnerów we wszystkich sprawach związanych z umową,
— stwierdzać, że Partnerzy będą odpowiedzialni solidarnie za całość podjętych zobowiązań w ramach realizacji zamówienia,
— być zawarta na czas trwania umowy, aż do ostatecznego wygaśnięcia obowiązków i praw wobec Zamawiającego,
— być zawarta w formie pisemnej,
— określać zakres rzeczowo-finansowy każdego z członków konsorcjum.
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Rozdział III – Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełnienia tych warunków
1 O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności:
1.1 posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie w wykonywaniu dostaw odpowiadających swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia.
1.1.1 Jako dostawy odpowiadające swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, Wykonawca składając ofertę na zadanie nr 1 musi wykazać się wykonaniem, co najmniej jednej dostawy części samochodowych o wartości co najmniej 250.000,00 zł netto lub kilku dostaw w ramach jednej umowy / umów lub otrzymywanych zamówień w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, o wartości łącznej, co najmniej 250 000 PLN netto łącznie.
1.1.2 Jako dostawy odpowiadające swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, Wykonawca składając ofertę na zadanie nr 2 musi wykazać się wykonaniem, co najmniej jednej dostawy części samochodowych o wartości co najmniej 100.000,00 zł netto lub kilku dostaw w ramach jednej umowy / umów lub otrzymywanych zamówień w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, o wartości łącznej, co najmniej 100 000 PLN netto łącznie.
1.1.3 Jako dostawy odpowiadające swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, Wykonawca składając ofertę na zadanie nr 3 musi wykazać się wykonaniem, co najmniej jednej dostawy części samochodowych o wartości co najmniej 300.000,00 zł netto lub kilku dostaw w ramach jednej umowy / umów lub otrzymywanych zamówień w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, o wartości łącznej, co najmniej 300 000 PLN netto łącznie.
1.1.4 Jako dostawy odpowiadające swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, Wykonawca składając ofertę na zadanie nr 4 musi wykazać się wykonaniem, co najmniej jednej dostawy części samochodowych o wartości co najmniej 100.000,00 zł netto lub kilku dostaw w ramach jednej umowy / umów lub otrzymywanych zamówień w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, o wartości łącznej, co najmniej 100 000 PLN netto łącznie.
1.1.5 Jako dostawy odpowiadające swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, Wykonawca składając ofertę na zadanie nr 5 musi wykazać się wykonaniem, co najmniej jednej dostawy części samochodowych o wartości co najmniej 30.000,00 zł netto lub kilku dostaw w ramach jednej umowy / umów lub otrzymywanych zamówień w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, o wartości łącznej, co najmniej 30 000 PLN netto łącznie.
Jeżeli Wykonawca składa ofertę na więcej niż jedno zadanie może złożyć jeden dowód potwierdzający należyte wykonanie dostaw w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, o ile suma wartości żądanych przez Zamawiającego dostaw potwierdzających wykonanie dostaw części samochodowych na zadania, na które Wykonawca składa ofertę, nie przekroczy wartości wskazanej na dowodzie przedstawionym przez Wykonawcę.
1.2 Na potwierdzenie spełniania ww warunku Zamawiający żąda dołączenia do oferty wykazu wykonanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie; polegających na wykonaniu oraz z załączeniem dowodów określających czy dostawy te zostały wykonane w sposób należyty.
Dowodem, że dostawy zostały wykonane w sposób należyty są:
a) poświadczenie;
b) w przypadku zamówienia na dostawy – oświadczenie Wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest wstanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 1.2;
W przypadku gdy Zamawiający, jest podmiotem na rzecz, którego dostawy wskazane w wykazie zostały wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów wskazanych w III punkt 1.2 litera a) i b).
2 Zgodnie z art. 26 ust. 2b Prawa zamówień publicznych Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia, zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2B, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
3 Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków będzie polegał na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Prawo Zamówień Publicznych, zobowiązany jest udowodnić, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz, że stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania do dyspozycji Wykonawcy niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia oraz dokumenty dotyczące:
3.1 zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
4 Zamawiający w oparciu o art. 26 ust. 2a ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga wykazania przez Wykonawcę braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5 Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych do oferty dokumentów i oświadczeń w formie spełnia, nie spełnia. Wykonawca niespełniający warunków udziału w postępowaniu zostanie wykluczony zgodnie z art. 24 ust. 2 pkt 4 ustawy Pzp.
6 Aktualność dokumentów składanych do oferty, a określonych w rozdziale IV.A SIWZ:
6.1 Za aktualny zostanie uznany zarówno dokument wystawiony odpowiednio nie wcześniej niż 3 m-ce i 6 m-cy przed upływem terminu składania ofert, jak również dokument wystawiony w okresie wcześniejszym, jeżeli istnienie określonych w nim okoliczności potwierdzone zostanie przez właściwy organ w wymaganym terminie.
6.2 W przypadku spółek prawa handlowego zmiany w składzie zarządu są skuteczne z chwilą podjęcia uchwały przez odpowiedni organ. Skuteczność takiej uchwały nie jest uzależniona od dokonania odpowiedniego wpisu w KRS. Wystarczającym będzie, że Wykonawca dołączy do oferty dotychczasowy obowiązujący KRS uchwałę o zmianie zarządu jak również przedłożenie informacji z KRK dotyczącej urzędującego na tej podstawie członka zarządu. Brak informacji z KRK dotyczącej osoby figurującej w KRS, ale faktycznie nie będącej członkiem zarządu, co wynikać będzie z uchwały nie będzie miało negatywnych skutków dla Wykonawcy.
Rozdział IV – Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
A. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 ustawy Pzp
1 W zakresie wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1.1 Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp (wzór zał. nr 1 do SIWZ).
1.2 Wykazu wykonanych dostaw, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, wg wzoru załącznika nr 5 do SIWZ, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie.
2 W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy, należy przedłożyć:
2.1 oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia (wzór zał. nr 1 do SIWZ).
2.2 aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
2.3 aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
2.4 aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
2.5 aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
2.6 aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
2.7 aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
3 W zakresie potwierdzenia, niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy PZP, Zamawiający żąda następujących dokumentów:
3.1 Jeżeli Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej – informacje (oświadczenie) Wykonawcy o braku przynależności do grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów złożone na załączniku nr 1 do SIWZ – formularz ofertowy
3.2 Jeżeli Wykonawca należy do grupy kapitałowej – Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej złożona na odrębnym dokumencie.
4 Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art 22 ust.1 ustawy Pzp, polegający na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy PZP, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla Wykonawcy, określonym w rozdziale IV A ppkt od 2.1 do 2.7.
5 W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, każdy z podmiotów występujących w konsorcjum musi przedłożyć w ofercie dokumenty określone w podpunkcie od 2.1 do 2.7. oraz 3.1 lub 3.2 SIWZ. Dokumenty i oświadczenia wymienione w podpunktach od 1.1 do 1.2 SIWZ mogą przedstawić łącznie.
6 Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów:
1) o których mowa w rozdziale IV litera A:
a) podpunkcie 2.2–2.4 i 2.6 – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu, nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
b) podpunkcie 2.5 i 2.7 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego
miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym
w art. 24 ust. 1 pkt 4–8,10 i 11 ustawy.
7 Definicje dotyczące grupy kapitałowej
7.1 Grupa kapitałowa – rozumie się przez to wszystkich przedsiębiorców, którzy są kontrolowani w sposób bezpośredni lub pośredni przez jednego przedsiębiorcę, w tym również tego przedsiębiorcę. (zgodnie z art. 4 pkt. 14 Ustawy z 16.2.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów)
7.2 Przedsiębiorcy – rozumie się przez to przedsiębiorcę w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, a także:
7.2.1 osobę fizyczną, osobę prawną, a także jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną, organizującą lub świadczącą usługi o charakterze użyteczności publicznej, które nie są działalnością w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej,
7.2.2 osobę fizyczną wykonującą zawód we własnym imieniu i na własny rachunek lub prowadzącą działalność gospodarczą w ramach wykonywania takiego zawodu,
7.2.3 osobę fizyczną, która posiada kontrolę w rozumieniu pkt. 4 (definicja poniżej), nad co najmniej jednym przedsiębiorcą, choćby nie prowadziła działalności gospodarczej w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, jeżeli podejmuje dalsze działania podlegające kontroli koncentracji.
7.2.4 związek przedsiębiorców (rozumie się przez to izby, zrzeszenia i inne organizacje zrzeszające przedsiębiorców, o których mowa w pkt 1–4, jak również związki tych organizacji) – na potrzeby przepisów dotyczących praktyk ograniczających konkurencję oraz praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów. (zgodnie z art. 4 pkt. 1 Ustawy z 16.2.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów)
7.3 Przejęciu kontroli – rozumie się przez to wszelkie formy bezpośredniego lub pośredniego uzyskania przez przedsiębiorcę uprawnień, które osobno albo łącznie, przy uwzględnieniu wszystkich okoliczności prawnych lub faktycznych, umożliwiają wywieranie decydującego wpływu na innego przedsiębiorcę lub przedsiębiorców; uprawnienia takie tworzą w szczególności:
7.3.1 dysponowanie bezpośrednio lub pośrednio większością głosów na zgromadzeniu wspólników albo na walnym zgromadzeniu, także jako zastawnik albo użytkownik, bądź w zarządzie innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego), także na podstawie porozumień z innymi osobami,
7.3.2 uprawnienie do powoływania lub odwoływania większości członków zarządu lub rady nadzorczej innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego), także na podstawie porozumień z innymi osobami,
7.3.3 członkowie jego zarządu lub rady nadzorczej stanowią więcej niż połowę członków zarządu innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego),
7.3.4 dysponowanie bezpośrednio lub pośrednio większością głosów w spółce osobowej zależnej albo na walnym zgromadzeniu spółdzielni zależnej, także na podstawie porozumień z innymi osobami,
7.3.5 prawo do całego albo do części mienia innego przedsiębiorcy (przedsiębiorcy zależnego),
7.3.6 umowa przewidująca zarządzanie innym przedsiębiorcą (przedsiębiorcą zależnym) lub przekazywanie zysku przez takiego przedsiębiorcę. (zgodnie z art. 4 pkt. 4 Ustawy z 16.2.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów)
B. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania wymagań zamawiającego na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 2 ustawy Pzp.
1 Załączyć formularze cenowe dla danego zadania, na które składa ofertę – załączniki nr 3 oraz załącznik nr 4 do SIWZ. W przypadku braku załączenia formularza cenowego lub załączenia niepodpisanego formularza cenowego oferta zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp ponieważ jej treść jest niezgodna z treścią SIWZ.
2 Oświadczenie, Wykonawcy o udzielonej gwarancji złożonym na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ lub na odrębnym dokumencie.
3 Oświadczenie Wykonawcy, że przedmiot dostawy jest fabrycznie nowy, wolny od wad technicznych i prawnych, dopuszczony do obrotu oraz gatunku I-go oraz należały do jednej z wymienionych grup wskazanych w rozdziale I punkcie 6 SIWZ.
4 W przypadku, gdy Wykonawca powierzy wykonanie zamówienia podwykonawcy/om oświadczenie Wykonawcy wskazujące, jaki zakres zamówienia będzie realizował przy udziale podwykonawcy/ów złożone na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ lub na odrębnym dokumencie.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena brutto oferty zgodnie z załącznikiem nr 3. Waga 60

2. Cena brutto oferty zgodnie z załącznikiem nr 4. Waga 30

3. Gwarancja na części. Waga 10

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
ZP-2380-386-85/15/16
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 20.2.2016 - 12:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
22.2.2016 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 22.2.2016 - 12:30

Miejscowość:

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach Zespół Zamówień Publicznych 40-038 Katowice ul. J. Lompy 19 parter budynek A – sekretariat ZZP KWP.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1 Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu VI ustawy Prawo zamówień publicznych – środki ochrony prawnej oraz odwołania (art. 179–198 ustawy Pzp).
2 Środki ochrony prawnej określone w dziale VI przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
3 Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz SIWZ, przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
4 Terminy wnoszenia odwołań:
4.1 Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności stanowiącej podstawę jego wniesienia.
4.2 Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie:
10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej.
4.3 Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 4.1. i 4.2. wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
5 Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy Pzp.
5.1 Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności, zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5.2 Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5.3 Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą faksu lub drogą elektroniczną.
6 Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
8.1.2016
TI Tytuł Polska-Katowice: Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
ND Nr dokumentu 47871-2016
PD Data publikacji 12/02/2016
OJ Dz.U. S 30
TW Miejscowość KATOWICE
AU Nazwa instytucji Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 10/02/2016
DD Termin składania wniosków o dokumentację 20/02/2016
DT Termin 04/03/2016
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 34300000 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
OC Pierwotny kod CPV 34300000 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
RC Kod NUTS PL22

12/02/2016    S30    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Katowice: Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

2016/S 030-047871

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, ul. Lompy 19, Osoba do kontaktów: Agnieszka Gwóźdź-Kuzior, Katowice 40-038, POLSKA. Tel.: +48 322002050. Faks: +48 322002060. E-mail: agnieszka.gwozdz-kuzior@ka.policja.gov.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 13.1.2016, 2016/S 008-009434)

Przedmiot zamówienia:
CPV:34300000

Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

Zamiast: 

III.1.1) Wymagane wadia:

22.2.2016 (12:00)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

22.2.2016 (12:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

22.2.2016 (12:30)

Powinno być: 

III.1.1) Wymagane wadia:

4.3.2016 (12:00)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

4.3.2016 (12:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

4.3.2016 (12:30)


TI Tytuł Polska-Katowice: Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
ND Nr dokumentu 75446-2016
PD Data publikacji 05/03/2016
OJ Dz.U. S 46
TW Miejscowość KATOWICE
AU Nazwa instytucji Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 03/03/2016
DT Termin 14/03/2016
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 34300000 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
OC Pierwotny kod CPV 34300000 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
RC Kod NUTS PL22

05/03/2016    S46    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Katowice: Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

2016/S 046-075446

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, ul. Lompy 19, Osoba do kontaktów: Agnieszka Gwóźdź-Kuzior, Katowice 40-038, POLSKA. Tel.: +48 322002050. Faks: +48 322002060. E-mail: agnieszka.gwozdz-kuzior@ka.policja.gov.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 13.1.2016, 2016/S 008-009434)

Przedmiot zamówienia:
CPV:34300000

Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

Zamiast: 

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

4.3.2016 (12:00)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

4.3.2016 (12:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

4.3.2016 (12:30)

Powinno być: 

III.1.1) Wymagane wadia i gwarancje:

14.3.2016 (12:00)

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

14.3.2016 (12:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

14.3.2016 (12:30)


TI Tytuł Polska-Katowice: Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
ND Nr dokumentu 219071-2016
PD Data publikacji 28/06/2016
OJ Dz.U. S 122
TW Miejscowość KATOWICE
AU Nazwa instytucji Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/06/2016
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 34300000 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
OC Pierwotny kod CPV 34300000 - Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
RC Kod NUTS PL22
IA Adres internetowy (URL) www.slaska.policja.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

28/06/2016    S122    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Katowice: Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich

2016/S 122-219071

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
ul. Lompy 19
Osoba do kontaktów: Agnieszka Gwóźdź-Kuzior
40-038 Katowice
Polska
Tel.: +48 322002050
E-mail: agnieszka.gwozdz-kuzior@ka.policja.gov.pl
Faks: +48 322002060

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.slaska.policja.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Porządek i bezpieczeństwo publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
ZP-2380-386-85/15/16 Zakup części do pojazdów służbowych.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno

Kod NUTS PL22

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa części do pojazdów służbowych eksploatowanych w
śląskim garnizonie Policji
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 5 zadań:
2.1 Zakup części do pojazdów marki: Fiat, Alfa Romeo
2.2 Zakup części do pojazdów marki: Chevrolet, Daewoo, Opel, Saab, Lublin, LDV Convoy
2.3 Zakup części do pojazdów marki: Kia, Hyundai, Honda, Toyota, Mitsubishi, Subaru, Nissan
2.4 Zakup części do pojazdów marki: Citroen, Renault, Peugeot
2.5 Zakup części do pojazdów marki: Mercedes.
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w:
3.1 załączniku nr 2 do SIWZ – projekt umowy;
3.2 załączniku nr 3 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5 z cenami stałymi;
3.3 załączniku nr 4 do SIWZ – formularz cenowy dla zadania nr dla zadania nr 1, 2, 3 ,4 i 5 z cenami z
AUDATEX.
4. Przedmiotem zamówienia są części do marek samochodów wskazanych w ppkt 2.1–2.5, w ilościach i
rodzajach zależnych od potrzeb Zamawiającego w trakcie realizacji umowy tj. od stwierdzonych awarii w
pojazdach.
4.1 Części wymienione w załączniku nr 4 – formularz cenowy do SIWZ zostały podane jako oryginały wraz z
cenami określonymi według systemu Audatex na wybrany dzień w celu zapewnienia jednolitości i możliwości
wyboru najkorzystniejszej oferty. Podane ceny mają służyć wyłącznie do określenia upustu, według którego
będą wyliczane ceny jednostkowe części dostarczanych w trakcie realizacji umowy. W trakcie realizacji
Zamawiający dopuszcza dostarczanie zamienników według zasad określonych w załączniku nr 2 do SIWZ
— projektu umowy. Powyższy sposób realizacji wynika z braku możliwości określenia zamkniętego wykazu
zamawianych części z uwagi na brak przewidywalności występujących awarii w pojazdach.
4.2 Części wykazane w załącznikach nr 3 – formularz cenowy będą obowiązywały zgodnie ze złożoną ofertą
przez cały okres obowiązywania umowy.
5. Dostarczany asortyment winien posiadać gwarancję producenta, licząc od daty danej dostawy. Gwarancja
na zakupiony asortyment jest trzecim kryterium w postępowaniu. Wykonawcy będą zwiększać zaoferowaną
gwarancję zgodnie z zapisami rozdziału XI SIWZ.
6. Zamawiający wymaga, aby dostarczany asortyment był produkowany jako fabrycznie nowy, wolny od wad
technicznych i prawnych, dopuszczony do obrotu oraz gatunku I-go i posiadały gwarancję zgodną ze złożoną
ofertą lecz nie krótszą niż okres gwarancji producenta oraz należały do jednej z niżej wymienionych grup:
a) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo–znakiem towarowym producenta pojazdu i
przynajmniej na opakowaniu numer katalogowy;
b) części samochodowe fabrycznie nowe – oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części
dostarczającego dany element na pierwszy montaż i zawierające przynajmniej na opakowaniu numer wg
katalogu tego producenta;
c) części zamienne o porównywalnej jakości – muszą to być „części zamienne o porównywalnej jakości”
zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8.10.2010 w sprawie wyłączenia określonych
porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających
konkurencję (Dz. U. 10.198.1315), oznakowane przynajmniej na opakowaniu numerem części wg producenta
danej części. Są to części zamienne, których producent zaświadczy, że są one tej samej jakości co
komponenty, które są lub były stosowane do montażu danych pojazdów samochodowych.
W celu zapewnienia bezpiecznych warunków eksploatacji pojazdów służbowych, w przypadku części
zamiennych oznaczonych dodatkowo symbolem „OE”/„OEM” Zamawiający wymaga dostawy wyłącznie części
należących do jednej z poniższych grup (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 8.10.2010 w sprawie wyłączenia określonych porozumień wertykalnych w sektorze pojazdów samochodowych spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję (Dz.U 10.198.1315):
a) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta pojazdu i przynajmniej na opakowaniu
katalogowym – OE;
b) części oznakowane logo-znakiem towarowym producenta części dostarczającego części na pierwszy montaż
i przynajmniej na opakowaniu numerem katalogowym – OEM czyli części zamienne największych światowych
producentów o jakości identycznej z jakością części produkowanych na wyposażenie fabryczne.
Części zamienne oznaczone symbolem „OE”/„OEM”, jak również pozostałe muszą charakteryzować się
najwyższą jakością ze względu na bezpieczeństwo policjantów pełniących służbę patrolową jak i biorących
udział w pościgach oraz konwojach. Jakość tych elementów ma wpływ przede wszystkim na bezpieczeństwo,
ale także pośrednio na koszty związane z eksploatacją. Materiały zastosowane do produkcji muszą
gwarantować bezpieczeństwo i komfort eksploatacji.
7. Wykonawca będzie realizował dostawę wyłącznie na podstawie otrzymanego od Zamawiającego zgłoszenia
i w zakresie wskazanym w tym zgłoszeniu. Zamówienie będące przedmiotem umowy będzie realizowane
sukcesywnie poprzez pojedyncze dostawy i wyłącznie w zakresie stwierdzonych przez Zamawiającego
potrzeb.
8. Ceny jednostkowe zakupowych części określane będą:
— dla części wykazanych w załącznikach nr 3 zgodnie ze złożoną ofertą obowiązującą przez cały okres
obowiązywania umowy,
— dla pozostałych części zakupowanych z wykorzystaniem systemu AUDATEX – na podstawie cen aktualnych
na dzień otrzymania przez Wykonawcę zgłoszenia, wskazanych w systemie Audatex poprzez zastosowanie
upustu (stałego zarówno dla części oryginalnych, jak i zamienników różnej jakości) zaoferowanego w
przeprowadzonym postępowaniu przetargowym i będą wyliczane na podstawie poniższego wzoru:
Wartość = (cena jednostkowa brutto części wyznaczona z programu Audatex na dzień składania zamówienia
— stały przez cały okres obowiązywania umowy upust zgodny z formularzem ofertowym/ cenowym) x ilość
zamawianego asortymentu.
Uwaga: Wykonawca podaje jeden upust określony procentowo dla wszystkich części w trakcie realizacji
zadania na cały okres tej realizacji. Podanie różnych upustów dla różnych rodzajów części będzie skutkowało
odrzuceniem oferty na podstawie art. 89 ust 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. jako niezgodnej z
SIWZ.
9. Wyboru jakości części nie wymienionych w załączniku nr 4 do SIWZ, tzn. zakupowanych z wykorzystaniem
systemu AUATEX dokona Zamawiający, zgodnie z określeniami jakości obowiązującymi w przedmiotowym
systemie.
10. Wykonawca może powierzyć wykonanie zamówienia podwykonawcom. Zamawiający wymaga od
Wykonawcy oświadczenia złożonego w załączniku nr 1 do SIWZ – formularzu ofertowym czy powierza
podwykonawcy/com wykonanie zamówienia. W przypadku powierzenia podwykonawcy/com wykonania
zamówienia Zamawiający wymaga wskazania zakresu jaki będzie realizował przy jego/ich udziale.
Uwaga: Maksymalna wartość umowy będzie opiewać na kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na
realizację zamówienia podaną na otwarciu ofert. Wartości wskazane w formularzach cenowych – załącznik nr
3 i 4 do SIWZ należy podać w celu wyboru najkorzystniejszej oferty. Ceny jednostkowe Wartości wskazane
w formularzu cenowym – załącznik nr 3 do SIWZ, będą obowiązywały na stale przez cały okres realizacji
umowy. Zamawiający podczas otwarcia ofert poda dwie kwoty dla każdego zadania tj. wartość przeznaczona
na realizację całego zadania, którego zostanie wprowadzona jako maksymalna wartość umowy. Wartość dla
zakresu określonego w załączniku nr 3 do SIWZ oddzielnie dla każdego zadania, celem stwierdzenia czy kwota
nie przekracza środków przeznaczonych na realizację zadania nr 1, 2, 3, 4 i 5. Przekroczenie wartość podanej
na otwarciu ofert dla wartości określonych w załączniku nr 3 do SIWZ będzie oznaczało, że Zamawiający nie
posiada środków na realizację zamówienia dla danego zadania.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

34300000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena brutto oferty zgodnie z załącznikiem nr 3. Waga 60
2. Cena brutto oferty zgodnie z załącznikiem nr 4. Waga 30
3. Gwarancja na części.. Waga 10
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
ZP-2380-386-85/15/16
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 008-009434 z dnia 13.1.2016

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Część nr: 2 - Nazwa: Zakup części do pojazdów marki: Chevrolet, Daewoo, Opel, Saab, Lublin, LDV Convoy
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
31.5.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

ARMAPOL Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
81-571 Gdynia
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 406 504,07 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 500 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Część nr: 3 - Nazwa: Zakup części do pojazdów marki: Kia, Hyundai, Honda, Toyota, Mitsubishi, Subaru, Nissan
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
31.5.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

JADAR Auto Dariusz Seif Sp. jawna
{Dane ukryte}
41-500 Chorzów

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 382 113,82 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 700 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Część nr: 4 - Nazwa: Zakup części do pojazdów marki: Citroen, Renault, Peugeot
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
31.5.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

ARMAPOL Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
81-571 Gdynia
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 406 504,07 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 500 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Część nr: 5 - Nazwa: Zakup części do pojazdów marki: Mercedes
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
31.5.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

ARMAPOL Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
81-571 Gdynia
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 121 951,22 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 500 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1 Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze
środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu VI ustawy Prawo zamówień publicznych –
środki ochrony prawnej oraz odwołania (art. 179–198 ustawy Pzp).
2 Środki ochrony prawnej określone w dziale VI przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma
lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia
przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp.
3 Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz SIWZ, przysługują również organizacjom
wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez
Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.
4 Terminy wnoszenia odwołań:
4.1 Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności stanowiącej podstawę jego
wniesienia.
4.2 Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie:
10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na
stronie internetowej. 4.3 Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt 4.1. i 4.2. wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w
którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach
stanowiących podstawę jego wniesienia.
5 Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej przepisami ustawy Pzp czynności Zamawiającego podjętej w
postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na
podstawie ustawy Pzp.
5.1 Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności, zamawiającego, której zarzuca
się niezgodność z przepisami ustawy Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz
wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
5.2 Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym
podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5.3 Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania
w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się,
iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli
przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą faksu lub drogą
elektroniczną.
6 Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.6.2016

Adres: ul. J. Lompy 19, 40-038 Katowice
woj. śląskie
Dane kontaktowe: email: zamowienia@slaska.policja.gov.pl
tel: 322 002 050
fax: 322 002 060
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-02-22
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 943420161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-01-13
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 18 miesięcy
Wadium: 95500 ZŁ
Szacowana wartość* 3 183 333 PLN  -  4 775 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 5
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.slaska.policja.gov.pl
Informacja dostępna pod: Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach
ul. J. Lompy 19, 40-038 Katowice, woj. śląskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 20/02/2016
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
34300000-0 Części i akcesoria do pojazdów i silników do nich
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Zakup części do pojazdów marki: Chevrolet, Daewoo, Opel, Saab, Lublin, LDV Convoy ARMAPOL Sp. z o.o.
Gdynia
2016-05-31 500 000,00
Zakup części do pojazdów marki: Kia, Hyundai, Honda, Toyota, Mitsubishi, Subaru, Nissan JADAR Auto Dariusz Seif Sp. jawna
Chorzów
2016-05-31 1 700 000,00
Zakup części do pojazdów marki: Citroen, Renault, Peugeot ARMAPOL Sp. z o.o.
Gdynia
2016-05-31 500 000,00
Zakup części do pojazdów marki: Mercedes ARMAPOL Sp. z o.o.
Gdynia
2016-05-31 500 000,00