TI Tytuł PL-Łódź: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
ND Nr dokumentu 7283-2012
PD Data publikacji 10/01/2012
OJ Dz.U. S 5
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Łódzki Ośrodek Geodezji
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 05/01/2012
DT Termin 15/02/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 30211000 - Komputery wysokowydajne
30236000 - Różny sprzęt komputerowy
32552130 - Telefony publiczne
48000000 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
72212517 - Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego
72268000 - Usługi dostawy oprogramowania
72322000 - Usługi zarządzania danymi
72511000 - Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym
72512000 - Usługi zarządzania dokumentami
75100000 - Usługi administracji publicznej
OC Pierwotny kod CPV 30211000 - Komputery wysokowydajne
30236000 - Różny sprzęt komputerowy
32552130 - Telefony publiczne
48000000 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
72212517 - Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego
72268000 - Usługi dostawy oprogramowania
72322000 - Usługi zarządzania danymi
72511000 - Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym
72512000 - Usługi zarządzania dokumentami
75100000 - Usługi administracji publicznej
RC Kod NUTS PL113
IA Adres internetowy (URL) www.log.lodz.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

10/01/2012    S5    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Łódź: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

2012/S 5-007283

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Łódzki Ośrodek Geodezji
90-113 Łódź ul. Traugutta 21/23 z tymczasową siedzibą przy ul. Żeligowskiego 8/10
Osoba do kontaktów: Teresa Zając
90-753 Łódź
POLSKA
Tel.: +48 426374706
E-mail: t.zajac@log.lodz.pl
Faks: +48 426374877

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.log.lodz.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: tak

Miasto Łódź
Piotrkowska 104
90-926 Łódź
POLSKA

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Wdrożenie systemu informatycznego realizującego usługi Łódzkiego Centrum Kontaktu z Mieszkańcami (ŁCKZM).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy

Kod NUTS PL113

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Wdrożenie systemu informatycznego realizującego usługi Łódzkiego Centrum Kontaktu z Mieszkańcami (ŁCKZM) w tym w szczególności:
1. dostawa, instalacja i konfiguracja urządzeń do realizacji bezpiecznego styku z Internetem,
2. dostawa, instalacja i konfiguracja 4 serwerów wraz z zasobami masowymi,
3. dostawa i instalacja sprzętu komputerowego – 50 szt.,
4. dostawa, instalacja i konfiguracja systemu telefonii VoIP dla 100 użytkowników,
5. zakup i wdrożenie oprogramowania narzędziowego i aplikacyjnego Wielokanałowej Platformy Usług Publicznych,
6. zakup i wdrożenie oprogramowania narzędziowego i aplikacyjnego Bazy Wiedzy o Usługach Publicznych i usług Wsparcia procesu zmian organizacyjnych,
7. zakup i wdrożenie oprogramowania narzędziowego i aplikacyjnego Systemu Analiz Świadczonych Usług Publicznych,
8. szkolenia z obsługi aplikacji i administrowaniem systemem.
Termin wykonania zamówienia: 24 miesiące od dnia podpisania umowy, w tym:
Etap 1 – w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Etap 2 – w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Etap 3 - w terminie 24 miesiące od dnia podpisania umowy.
Okres gwarancji jakości i rękojmi – 24 miesiące, 36 miesięcy.
Etap 1 - Analiza, projekt, dostawa i uruchomienie podstawowej wersji systemu ŁCKzM.
Etap 2 - Dostosowanie i uruchomienie rozwiniętej wersji systemu ŁCKzM.
Etap 3 - Utrzymanie systemu ŁCKzM.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

48000000, 72000000, 75100000, 72212517, 72268000, 72322000, 72511000, 72512000, 30211000, 30236000, 32552130

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 000 000,00 i 1 245 000,00 EUR
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 24 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Wadium 115 000 PLN (słownie: sto piętnaście tysięcy złotych). Zabezpieczenie należytego wykonania umowy 5 % ceny brutto oferty,musi być wniesione przez Wykonawcę najpóżniej w dniu podpisania umowy. Kwota na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady 30 % wyżej wymienionego zabezpieczenia.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Zamówienie będzie finansowane z budżetu miasta Łodzi ze współudziałem środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego zgodnie z umową o dofinansowanie projektu.Płatność w roku:
— 2012 w II kwartale w wysokości 90 % całkowitej wartości zamówienia,
— 2012 w III / IV kwartale w wysokości 10 % całkowitej wartości zamówienia.
Płatność przelewem w ciągu 30 dni od daty otrzymania faktury.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie przedmiotowego zamówienia zgodnie z art. 23 ustawy zdnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2010 r. nr 113, poz. 759 ze zm.) zwanej dalej ustawą Pzp.
W takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty (w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii). Wykonawcy wspólnie ubiegający się o niniejsze zamówienie, których oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy o realizację zamówienia, są zobowiązani przedstawić Zamawiającemu stosowną umowę regulującą współpracę grupy Wykonawców występujących wspólnie, zawierającą w swojej treści następujące postanowienia:
1) określenie celu gospodarczego;
2) oznaczenie czasu trwania konsorcjum, obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji i rękojmi;
3) podział zadań pomiędzy poszczególnych Wykonawców występujących wspólnie;
4) wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy wspólnej przez któregokolwiek z Wykonawców występujących do czasu wykonania zamówienia w całości;
5) solidarną odpowiedzialność Wykonawców występujących wspólnie za realizację przedmiotu zamówienia;
6) zakaz zmian w umowie bez zgody Zamawiającego;
7) ustanowienie pełnomocnika do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Zamawiający informuje, że miejscem dostawy przedmiotu zamówienia jest Miasto Łódź.
1. Serwery i infrastruktura sieciowa zakupione w ramach projektu, muszą zostać dostarczone do serwerowni w siedzibie Łódzkiego Ośrodka Geodezji na ulicy Żeligowskiego 8/10 w Łodzi.
2. Komputery PC wraz z wyposażeniem muszą zostać dostarczone do wskazanych w trakcie realizacji umowy lokalizacji na terenie Łodzi. Zamawiający przewiduje więcej niż jedną lokalizację dostaw.
3. Wszelkie nośniki z oprogramowaniem i dokumentacja muszą zostać dostarczone do wskazanych w trakcie realizacji umowy lokalizacji na terenie Łodzi. Zamawiający przewiduje więcej niż jedną lokalizację dostaw.
4. Wszystkie instalacje sprzętu i oprogramowania muszą zostać przeprowadzone w lokalizacjach na terenie Łodzi wskazanych w trakcie realizacji umowy. Zamawiający przewiduje więcej niż jedną lokalizację dla instalacji.
5. W związku z planowaną przeprowadzką, w trakcie trwania realizacji umowy Wykonawca musi zapewnić nadzór nad demontażem i montażem dostarczonych przez siebie urządzeń zlokalizowanych w serwerowni Zamawiającego. Wykonawca musi dokonać ponownego uruchomienia systemu i zagwarantowania jego poprawnej pracy (po jego uruchomieniu).
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu zostanie dokonana na zasadzie: spełnia/nie spełnia. Zamawiający na podstawie złożonych wraz z ofertą dokumentów będzie badał czy dokumenty te potwierdzają wymóg spełnienia określonego przez Zamawiającego warunku. W przypadku, gdy wymóg spełnienia warunku zostanie potwierdzony w dokumentach złożonych przez Wykonawcę, warunek zostanie uznany za spełniony. W przypadku, gdy wymóg spełnienia warunku nie zostanie potwierdzony w dokumentach złożonych przez Wykonawcę, warunek zostanie uznany za niespełniony. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków określonych w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp oraz braku podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych wraz z ofertą należy załączyć:
1) oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp; Wykonawca złoży oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają certyfikaty typu np. Prince2 Practitioner, Managing Successful Programs Practitioner, ITIL Foundation lub inne równoważne wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami;
2) oświadczenie Wykonawcy, o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp;
3) aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
4) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt od 4 do 8ustawy Pzp;
5) aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy Pzp;
6) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
7) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
8) jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 3), 5), 6), 7) składa odpowiedni dokument lub dokumenty, wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
9) jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentu, o którym mowa w pkt 4), składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lubadministracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy Pzp;
10) jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, osoby, októrych mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem,właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób;
11) dokumenty o których mowa w pkt 3), 4), 5), 8) lit. a) i c) oraz w pkt 9) i 10) powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 m-cy przed upływem terminu składania ofert. Dokumenty o których mowa w pkt 6), 7), 8) lit. b) powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 m-ce przed upływem terminu składania ofert;
12) jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 3) -7), zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio dla miejsca zamieszkania osoby lub kraju,w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Zapis pkt 11) stosuje się odpowiednio;
13) jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, określonych w art. 22 ust. 1 ustawy Pzp polega naz asobach innych podmiotów - na zasadach określonych w art. 26 ust. 2 b), a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawców przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w pkt 2), 3), 4), 5), 6), 7) powyżej;
14) Zasady składania oferty przez podmioty występujące wspólnie;
a) oferta musi być podpisana przez pełnomocnika,
b) wymagane oświadczenia lub dokumenty wskazane w pkt 2)-7), oraz odpowiednio pkt 8) - 10) powyżej winny być złożone przez każdy podmiot.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu wykazania spełniania warunków, Wykonawca winien złożyć wraz z ofertą:
1) informację banku lub Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
2) opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzajacy, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który wwystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych dowykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnegoł ączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty wymienione w pkt 1), 2) powinien przedłożyć ten, lub ci spośród wykonawców, którzy potwierdzają spełnienie warunku.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: 1) posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialnościcywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia w wysokości co najmniej 2 000 000 PLN (słownie: dwa miliony zlotych),
2) posiadanie srodków finansowych lub zdolność kredytową na kwotę co najmniej 1 000 000 PLN (słownie:jeden milion zlotych). Wartości podane w walucie innej niż PLN w dokumentach potwierdzających spełnienie warunków, októrym mowa w pkt 1), 2), będą przeliczane na PLN według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego ogłoszonego w dniu opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia muszą wykazać, że łącznie spełniają warunki określone w pkt 1), 2).
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu wykazania spełniania warunków, Wykonawca winien złożyć wraz z ofertą:
1) wykaz wykonanych dostaw, w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy idoświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z załączeniem dokumentów potwierdzających, że dostawy/usługi zostały wykonane należycie;
2) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie dostaw/usług, kontrolę jakości i kierowanie dostawami, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.
Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych dowykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnegołączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okreskorzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty wymienione w pkt 1) i 2) powinien przedłożyć pełnomocnik-lider wykonawców, który potwierdza spełnienie warunków.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. Wykonawca wykaże, że wykonał (zakończył) w okresie trzech lat a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:
1) minimum 2 wdrożenia systemu typu „contact center”, opartego o system klasy CRM, obsługiwanego przez co najmniej 20 stanowisk operatorskich, integrującego co najmniej:
a) moduł rejestracji zgłoszeń w systemie w oparciu o zgłoszenia złożone telefonicznie,
b) pocztą elektroniczną oraz faxem,
c) moduł bazy wiedzy,
d) moduł zapowiedzi głosowych IVR z technologią czytania tekstów TTS (Text ToSpeach) w języku polskim,
e) moduł nagrywania rozmów w zakresie wsparcia infolinii oraz ich archiwizowanie.
2) minimum 2 zamówienia polegające na budowie i wdrożeniu platformy integracyjnej obejmujących system merytorycznej bazy wiedzy dla użytkowników końcowych, integrujący dane z co najmniej 3 różnych systemów dziedzinowych funkcjonujących w oparciu o odrębne bazy danych. Wdrożone rozwiązania powinny spełniać wymagania dotyczące Platformy Integracyjnej.
3) minimum jedno zamówienie polegające na integracji systemu zunifikowanej komunikacji (oznaczającego system obsługujący przynajmniej 3 kanały komunikacji: głos, video, poczta elektroniczna) portalu wielofunkcyjnego oraz rozwiązania klasy CRM przygotowanego do obsługi usług publicznych na platformie elektronicznej z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane należycie,(np.: referencje, protokoły odbiorów itp.).
2. Wykonawca wskaże osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia odpowiedzialne za kierowanie dostawami/usługami wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, spełniającymi następujące wymagania:
1) Kierownik Projektu - minimum 1 osoba posiadająca:
— wyższe wykształcenie,
— wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania projektami potwierdzoną certyfikatem, typu np. Prince2 Practitioner lub Managing Successful Programs Practitioner lub ITIL Foundation lub innym równoważnym,
— minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania projektami polegającymi na wdrożeniu systemów informatycznych,
— udział w roli Kierownika Projektu, w co najmniej 2 projektach.
2) Analityk procesów biznesowych – minimum 2 osoby posiadające:
— wyższe wykształcenie,
— udział w co najmniej 2 projektach polegających na analizie procesów biznesowych dla wdrożenia systemu „contact center”.
3) Architekt systemu – minimum 1 osoba posiadająca:
— wyższe wykształcenie techniczne, lub z zakresu nauk ścisłych,
— wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i wdrożenia systemów teleinformatycznych o charakterze zbliżonym do przedmiotu zamówienia a integrujących przynajmniej moduł „contact center” z systemem CRM,
— udział w roli Architekta systemu, w co najmniej 2 projektach.
4) Specjalista/Inżynier wdrożeniowy – minimum 1 osoba posiadająca:
— wyższe wykształcenie,
— wiedzę i umiejętności z zakresu wdrażaniu systemów typu „contact center”,
— udział w roli Wdrożeniowca Projektu, w co najmniej 2 projektach.
5) Specjalista/inżynier wdrożeniowy – minimum 1 osoba posiadająca:
— wyższe wykształcenie techniczne, lub z zakresu nauk ścisłych,
— wiedzę i umiejętności z zakresu w konfiguracji zaproponowanych w ofercie systemów wirtualizacyjnych”,
— udział w roli Wdrożeniowca Projektu, w co najmniej 2 projektach.
Zamawiający nie dopuszcza łączenia wyżej wymienionych funkcji przez tę samą osobę.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
OAZP.2710/1/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
15.2.2012 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 15.2.2012 - 10:15
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt pn. „Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami”, współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 - 2013 (IV OS priorytetowa: Społeczeństwo Informacyjne; Działanie IV.2 E-usługi publicznej na podstawie:
— umowy o dofinansowanie nr UDA-RPD.04.02.OM10-01510900 z dnia 30.7.2009 roku oraz,
— aneksu nr UDA-RPLD.04.02.00-00-015/09-01 z dnia 26.3.2010 r.,
— aneksu nr UDA-RPLD.04.02.00-00-015/09-02 z dnia 28.12.2010 r.,
— aneksu nr UDA-RPLD.04.02.00-00-015/09-03 z dnia 31.3.2011 r.
VI.3)Informacje dodatkowe
1.Oferta winna być sporzadzona przez Wykonawcę zgodnie z przepisami ustawy Pzp oraz zawierać wszelkie wymagane w SIWZ dokumenty.
2.Wykonawca winien zlożyć ofertę wraz z wymaganymi w ogłoszeniu oświadczeniami i dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zamkniętej i opisanej w SIWZ kopercie (opakowaniu).
3.Oferta musi być złożona w języku polskim. Dokumenty sporzadzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.
4. Wykonawca (Wykonawcy występujący wspólnie) może złożyć tylko jedną ofertę.
5. Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających i dodatkowych, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 i 6 ustawy Pzp.

6.Specyfikacje Istotnych Warunków Zamówienia, zamawiajacy udostępni na stronie internetowej www.log.lodz.pl w zakładce zamówienia publiczne od dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej do upływu terminu składania ofert.

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza za pośrednictwem Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zasady składania środków ochrony prawnej uregulowane są w dziale VI ustawy Pzp.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza za pośrednictwem Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych
Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
5.1.2012
TI Tytuł PL-Łódź: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
ND Nr dokumentu 53910-2012
PD Data publikacji 18/02/2012
OJ Dz.U. S 34
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Łódzki Ośrodek Geodezji
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 14/02/2012
DT Termin 08/03/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 30211000 - Komputery wysokowydajne
30236000 - Różny sprzęt komputerowy
32552130 - Telefony publiczne
48000000 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
72212517 - Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego
72268000 - Usługi dostawy oprogramowania
72322000 - Usługi zarządzania danymi
72511000 - Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym
72512000 - Usługi zarządzania dokumentami
75100000 - Usługi administracji publicznej
OC Pierwotny kod CPV 30211000 - Komputery wysokowydajne
30236000 - Różny sprzęt komputerowy
32552130 - Telefony publiczne
48000000 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
72212517 - Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego
72268000 - Usługi dostawy oprogramowania
72322000 - Usługi zarządzania danymi
72511000 - Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym
72512000 - Usługi zarządzania dokumentami
75100000 - Usługi administracji publicznej
RC Kod NUTS PL113

18/02/2012    S34    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

PL-Łódź: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

2012/S 34-053910

Łódzki Ośrodek Geodezji, 90-113 Łódź ul. Traugutta 21/23 z tymczasową siedzibą przy ul. Żeligowskiego 8/10, attn: Teresa Zając, POLSKA-90-753Łódź. Tel. +48 426374706. E-mail: t.zajac@log.lodz.pl. Fax +48 426374877.

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 10.1.2012, 2012/S 5-007283)

Przedmiot zamówienia:
CPV:48000000, 72000000, 75100000, 72212517, 72268000, 72322000, 72511000, 72512000, 30211000, 30236000, 32552130

Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne.

Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia.

Usługi administracji publicznej.

Zamiast: 

III.2.3) Kwalifikacje techniczne

2. Wykonawca wskaże osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia odpowiedzialne za kierowanie dostawami/usługami wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych i doświadczenia oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami, spełniającymi następujące wymagania:

1) Kierownik Projektu - minimum 1 osoba posiadająca:

— wyższe wykształcenie,

— wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania projektami potwierdzoną certyfikatem, typu np. Prince2 Practitioner lub Managing Successful Programs Practitioner lub ITIL Foundation lub innym równoważnym,

— minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania projektami polegającymi na wdrożeniu systemów informatycznych,

— udział w roli Kierownika Projektu, w co najmniej 2 projektach.

2) Analityk procesów biznesowych – minimum 2 osoby posiadające:

— wyższe wykształcenie,

— udział w co najmniej 2 projektach polegających na analizie procesów biznesowych dla wdrożenia systemu „contact center”.

3) Architekt systemu – minimum 1 osoba posiadająca:

— wyższe wykształcenie techniczne, lub z zakresu nauk ścisłych,

— wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i wdrożenia systemów teleinformatycznych o charakterze zbliżonym do przedmiotu zamówienia a integrujących przynajmniej moduł „contact center” z systemem CRM,

— udział w roli Architekta systemu, w co najmniej 2 projektach.

4) Specjalista/Inżynier wdrożeniowy – minimum 1 osoba posiadająca:

— wyższe wykształcenie,

— wiedzę i umiejętności z zakresu wdrażaniu systemów typu „contact center”,

— udział w roli Wdrożeniowca Projektu, w co najmniej 2 projektach.

5) Specjalista/inżynier wdrożeniowy – minimum 1 osoba posiadająca:

— wyższe wykształcenie techniczne, lub z zakresu nauk ścisłych,

— wiedzę i umiejętności z zakresu w konfiguracji zaproponowanych w ofercie systemów wirtualizacyjnych”,

— udział w roli Wdrożeniowca Projektu, w co najmniej 2 projektach.

Zamawiający nie dopuszcza łączenia wyżej wymienionych funkcji przez tę samą osobę.

2) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie dostaw/usług, kontrolę jakości i kierowanie dostawami, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych dowykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnegołączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okreskorzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.

W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty wymienione w pkt 1) i 2) powinien przedłożyć pełnomocnik-lider wykonawców, który potwierdza spełnienie warunków.

1. Wykonawca wykaże, że wykonał (zakończył) w okresie trzech lat a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:

1) minimum 2 wdrożenia systemu typu „contact center”, opartego o system klasy CRM, obsługiwanego przez co najmniej 20 stanowisk operatorskich, integrującego co najmniej:

a) moduł rejestracji zgłoszeń w systemie w oparciu o zgłoszenia złożone telefonicznie,

b) pocztą elektroniczną oraz faxem,

c) moduł bazy wiedzy,

d) moduł zapowiedzi głosowych IVR z technologią czytania tekstów TTS (Text ToSpeach) w języku polskim,

e) moduł nagrywania rozmów w zakresie wsparcia infolinii oraz ich archiwizowanie.

2) minimum 2 zamówienia polegające na budowie i wdrożeniu platformy integracyjnej obejmujących system merytorycznej bazy wiedzy dla użytkowników końcowych, integrujący dane z co najmniej 3 różnych systemów dziedzinowych funkcjonujących w oparciu o odrębne bazy danych. Wdrożone rozwiązania powinny spełniać wymagania dotyczące Platformy Integracyjnej.

3) minimum jedno zamówienie polegające na integracji systemu zunifikowanej komunikacji (oznaczającego system obsługujący przynajmniej 3 kanały komunikacji: głos, video, poczta elektroniczna) portalu wielofunkcyjnego oraz rozwiązania klasy CRM przygotowanego do obsługi usług publicznych na platformie elektronicznej z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane należycie,(np.: referencje, protokoły odbiorów itp.).

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego

1) oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp; Wykonawca złoży oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia, posiadają certyfikaty typu np. Prince2 Practitioner, Managing Successful Programs Practitioner, ITIL Foundation lub inne równoważne wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami;

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 15.2.2012 (10:00).

Powinno być: 

III.2.3) Kwalifikacje techniczne

2. Zamawiający wymaga, by Wykonawca dysponował zespołem osób zdolnym do wykonania zamówienia, tj. składającym się, ze specjalistów spełniających co najmniej niżej wymienione wymagania. Wszyscy niżej wymienieni specjaliści muszą biegle posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie.

1) Kierownik Projektu - minimum 1 osoba posiadająca:

— wyższe wykształcenie,

— wiedzę i umiejętności z zakresu zarządzania projektami potwierdzoną certyfikatem, typu np. Prince2 Practitioner lub Managing Successful Programs Practitioner lub ITIL Foundation lub innym równoważnym,

— doświadczenie zawodowe w zakresie zarządzania projektami polegającymi na wdrożeniu systemów informatycznych,

— udział w roli Kierownika Projektu, w co najmniej 2 projektach.

2) Analityk procesów biznesowych – minimum 2 osoby posiadające:

— wyższe wykształcenie,

— udział w co najmniej 2 projektach polegających na analizie procesów biznesowych dla wdrożenia systemu „contact center”.

3) Architekt systemu – minimum 1 osoba posiadająca:

— wyższe wykształcenie techniczne, lub z zakresu nauk ścisłych,

— wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i wdrożenia systemów teleinformatycznych o charakterze zbliżonym do przedmiotu zamówienia a integrujących przynajmniej moduł „contact center” z systemem CRM,

— udział w roli Architekta systemu, w co najmniej 2 projektach.

4) Specjalista/Inżynier wdrożeniowy – minimum 1 osoba posiadająca:

— wyższe wykształcenie,

— wiedzę i umiejętności z zakresu wdrażaniu systemów typu „contact center”,

— udział w roli Wdrożeniowca Projektu, w co najmniej 2 projektach.

5) Specjalista/inżynier wdrożeniowy – minimum 1 osoba posiadająca:

— wyższe wykształcenie techniczne, lub z zakresu nauk ścisłych,

— wiedzę i umiejętności z zakresu w konfiguracji zaproponowanych w ofercie systemów wirtualizacyjnych”,

— udział w roli Wdrożeniowca Projektu, w co najmniej 2 projektach.

Zamawiający nie dopuszcza łączenia wyżej wymienionych funkcji przez tę samą osobę.

2) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie dostaw/usług, kontrolę jakości i kierowanie pracami, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych dowykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnegołączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okreskorzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.

W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia dokumenty wymienione w pkt 1) i 2) powinien przedłożyć pełnomocnik-lider wykonawców, który potwierdza spełnienie warunków.

1. Wykonawca wykaże, że wykonał (zakończył) w okresie 3 lat a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie:

1) minimum dwa wdrożenia systemu typu „contact center”, opartego o system klasy CRM, obsługiwanego przez co najmniej 20 stanowisk operatorskich, integrującego co najmniej:

a) moduł rejestracji zgłoszeń w systemie w oparciu o zgłoszenia złożone telefonicznie pocztą elektroniczną oraz faxem,

b) ---

c) moduł bazy wiedzy,

d) moduł zapowiedzi głosowych IVR z technologią czytania tekstów TTS (Text ToSpeach) w języku polskim,

e) moduł nagrywania rozmów w zakresie wsparcia infolinii oraz ich archiwizowanie.

2) minimum dwa zamówienia polegające na budowie i wdrożeniu platformy integracyjnej obejmujących system merytorycznej bazy wiedzy dla użytkowników końcowych, integrujący dane z co najmniej 3 różnych systemów dziedzinowych funkcjonujących w oparciu o odrębne bazy danych.

3) minimum jedno zamówienie, którego celem była realizacja usług publicznych na platformie elektronicznej, polegające na integracji systemu zunifikowanej komunikacji (oznaczającego system obsługujący przynajmniej trzy kanały komunikacji: głos, video, poczta elektroniczna) portalu wielofunkcyjnego oraz rozwiązania klasy CRM z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że dostawy/usługi zostały wykonane należycie,(np.: referencje, protokoły odbiorów itp.).

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego

1) oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp; Wykonawca złoży oświadczenie, że osoba, która będzie uczestniczyć w wykonaniu zamówienia jako Kierownik Projektu, posiada certyfikaty typu np. Prince 2 Practitioner, Managing Successful Programs Practitioner, ITIL Foundation lub inne równoważne.

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: 8.3.2012 (10:00).

Inne dodatkowe informacje

Zmiany zostały wprowadzone do odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł PL-Łódź: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
ND Nr dokumentu 145597-2012
PD Data publikacji 10/05/2012
OJ Dz.U. S 89
TW Miejscowość ŁÓDŹ
AU Nazwa instytucji Łódzki Ośrodek Geodezji
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
DS Dokument wysłany 07/05/2012
NC Zamówienie 2 - Zamówienie publiczne na dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Udzielenie zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 30211000 - Komputery wysokowydajne
30236000 - Różny sprzęt komputerowy
32552130 - Telefony publiczne
48000000 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
72212517 - Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego
72268000 - Usługi dostawy oprogramowania
72322000 - Usługi zarządzania danymi
72511000 - Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym
72512000 - Usługi zarządzania dokumentami
75100000 - Usługi administracji publicznej
OC Pierwotny kod CPV 30211000 - Komputery wysokowydajne
30236000 - Różny sprzęt komputerowy
32552130 - Telefony publiczne
48000000 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
72000000 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
72212517 - Usługi opracowywania oprogramowania informatycznego
72268000 - Usługi dostawy oprogramowania
72322000 - Usługi zarządzania danymi
72511000 - Usługi zarządzania oprogramowaniem sieciowym
72512000 - Usługi zarządzania dokumentami
75100000 - Usługi administracji publicznej
RC Kod NUTS PL113
IA Adres internetowy (URL) www.log.lodz.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

10/05/2012    S89    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na dostawy - Udzielenie zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Łódź: Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

2012/S 89-145597

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Łódzki Ośrodek Geodezji
ul. Traugutta 21/23 z tymczasową siedzibą przy ul. Żeligowskiego 8/10, 90-753 Łódź
Osoba do kontaktów: Teresa Zając
90-113 Łódź
POLSKA
Tel.: +48 426374706
E-mail: t.zajac@log.lodz.pl
Faks: +48 426374877

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.log.lodz.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: tak

Miasto Łódź
Piotrkowska 104
90-926 Łódź
POLSKA

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Wdrożenie systemu informatycznego realizującego usługi Łódzkiego Centrum Kontaktu z Mieszkańcami (ŁCKZM).
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: miasto Łódź.

Kod NUTS PL113

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Wdrożenie systemu informatycznego realizującego usługi Łódzkiego Centrum Kontaktu z Mieszkańcami (ŁCKZM) w tym w szczególności:
1. dostawa, instalacja i konfiguracja urządzeń do realizacji bezpiecznego styku z Internetem,
2. dostawa, instalacja i konfiguracja 4 serwerów wraz z zasobami masowymi,
3. dostawa i instalacja sprzętu komputerowego – 50 szt.,
4. dostawa, instalacja i konfiguracja systemu telefonii VoIP dla 100 użytkowników,
5. zakup i wdrożenie oprogramowania narzędziowego i aplikacyjnego Wielokanałowej Platformy Usług Publicznych,
6. zakup i wdrożenie oprogramowania narzędziowego i aplikacyjnego Bazy Wiedzy o Usługach Publicznych i usług Wsparcia procesu zmian organizacyjnych,
7. zakup i wdrożenie oprogramowania narzędziowego i aplikacyjnego Systemu Analiz Świadczonych Usług Publicznych,
8. szkolenia z obsługi aplikacji i administrowaniem systemem.
Termin wykonania zamówienia: 24 miesiące od dnia podpisania umowy, w tym:
— etap 1 – w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy,
— etap 2 – w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy,
— etap 3 - w terminie 24 miesiące od dnia podpisania umowy.
Okres gwarancji jakości i rękojmi – 24 miesiące, 36 miesięcy.
Etap 1 - Analiza, projekt, dostawa i uruchomienie podstawowej wersji systemu ŁCKzM.
Etap 2 - Dostosowanie i uruchomienie rozwiniętej wersji systemu ŁCKzM.
Etap 3 - Utrzymanie systemu ŁCKzM.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

48000000, 72000000, 75100000, 72212517, 72268000, 72322000, 72511000, 72512000, 30211000, 30236000, 32552130

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 6 340 650,00 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
OAZP.2710/1/2012
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 5-007283 z dnia 10.1.2012

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2012/S 034-053910 z dnia 18.2.2012

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 1 Część nr: 1 - Nazwa: Wdrożenie systemu informatycznego realizującego usługi Łódzkiego Centrum Kontaktu z Mieszkańcami (ŁCKZM).
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
27.4.2012
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Pełnomocnik Lider Konsorcjum Arcus S.A.
{Dane ukryte}
00-180 Warszawa
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 245 000,00 EUR
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 6 340 650,00 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23,00
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę miesięcy: 24
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Proporcja: 10,00 %

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt pn. „Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami”, współfinansowany ze Środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 (IV OS priorytetowa: Społeczeństwo Informacyjne; Działanie IV.2 E-usługi publicznej na podstawie:
— umowy o dofinansowanie nr UDA-RPD.04.02.OM10-01510900 z dnia 30.7.2009 roku oraz,
— aneksu nr UDA-RPLD.04.02.00-00-015/09-01 z dnia 26.3.2010 r.,
— aneksu nr UDA-RPLD.04.02.00-00-015/09-02 z dnia 28.12.2010 r.,
— aneksu nr UDA-RPLD.04.02.00-00-015/09-03 z dnia 31.3.2011 r.,
— aneksu nr UDA-RPLD.04.02.00-00-015/09-04 z dnia 23.4.2012 r.
VI.2)Informacje dodatkowe:
Zamawiający przewiduje udzielenia zamówień uzupełniających i dodatkowych, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 i 6 ustawy Pzp.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwołania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
7.5.2012

Adres: 90-113 Łódź ul. Traugutta 21/23 z tymczasową siedzibą przy ul. Żeligowskiego 8/10, 90-753 Łódź, 90-113 Łódź
woj. ŁÓDZKIE
Dane kontaktowe: email: t.zajac@log.lodz.pl
tel: +48 426374706
fax: +48 426374877
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-02-15
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 728320121
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-01-10
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 24 miesięcy
Wadium: 115000 ZŁ
Szacowana wartość* 3 833 333 PLN  -  5 750 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.log.lodz.pl
Informacja dostępna pod: Łódzki Ośrodek Geodezji
90-113 Łódź ul. Traugutta 21/23 z tymczasową siedzibą przy ul. Żeligowskiego 8/10, 90-753 łódź, woj. łódzkie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
48000000-8 Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
72000000-5 Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Wdrożenie systemu informatycznego realizującego usługi Łódzkiego Centrum Kontaktu z Mieszkańcami (ŁCKZM). Pełnomocnik Lider Konsorcjum Arcus S.A.
Warszawa
2012-04-27 6 340 650,00