TI Tytuł Polska-Koleczkowo: Usługi recyklingu odpadów
ND Nr dokumentu 398193-2013
PD Data publikacji 26/11/2013
OJ Dz.U. S 229
TW Miejscowość KOLECZKOWO
AU Nazwa instytucji „EKO Dolina” Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 22/11/2013
DT Termin 07/01/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90514000 - Usługi recyklingu odpadów
OC Pierwotny kod CPV 90514000 - Usługi recyklingu odpadów
RC Kod NUTS PL63
IA Adres internetowy (URL) www.ekodolina.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

26/11/2013    S229    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Koleczkowo: Usługi recyklingu odpadów

2013/S 229-398193

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

„EKO Dolina” Sp. z o.o.
Łężyce, al. Parku Krajobrazowego 99
Osoba do kontaktów: Adrian Pobłocki, Agnieszka Borowska
84-207 Koleczkowo
POLSKA
Tel.: +48 586725000
E-mail: ekodolina@ekodolina.pl
Faks: +48 586727474

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.ekodolina.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
„Sukcesywny odbiór odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11– RDF gabaryt”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Łężyce, al. Parku Krajobrazowego 99, 84-207 Koleczkowo.

Kod NUTS PL63

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór przez Odbiorcę odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 [frakcja z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych, w skład których wchodzą głównie odpady meblowe] – dalej zwanych „Odpadem” – w celu poddania ich:
a) w ramach Odzysku wyłącznie procesom R1, R12 zgodnie z określeniem oznaczeń tych procesów w załączniku Nr 1 do ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013r., poz. 21) / załączniku IA do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej nr 1013/2006 ze zm.
i/lub
b) w ramach unieszkodliwiania wyłącznie procesowi: D10
(zgodnie z określeniem oznaczeń procesu w załączniku nr 2 do Ustawy o odpadach z dnia 14.12.2012 r./ załączniku nr IA do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej nr 1013/2006 ze zm.)
Uwaga:
W związku z wejściem w życie w dn. 23.1.2013 r. ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r., poz. 21) Zamawiający uzna za prawidłowe decyzje administracyjne zawierające rodzaje procesów odzysku/unieszkodliwiania zgodne z ustawą o odpadach w jej brzmieniu przed dniem 23.1.2013 r.
2. Rodzaj Odpadu
1. Odpad oznaczony w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, frakcja z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych, w skład których wchodzą głównie odpady meblowe po wstępnym rozdrobnieniu maszyną Terminator 3400, odpad luzem, w ilości 2 000 Mg (+/-) 10 Mg (różnice ilościowe mogą wynikać ze specyfiki procesu mielenia, rozwiązań technicznych systemu wagowego oraz warunków magazynowych).
2. Odbiór odpadu:
a) Odbiór frakcji odbywać się będzie z terenu zakładu [Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych] prowadzonego przez Przekazującego w Łężycach, Al. Parku Krajobrazowego 99, 84-207 Koleczkowo.
b) Odbiór następować będzie transportem zorganizowanym przez Odbiorcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu oraz rozładunku.
c) Odbiór frakcji na podstawie zamówień jednostkowych przygotowywanych przez Przekazującego i dostarczanych Odbiorcy.
d) Odbiór frakcji przez Odbiorcę możliwy w godzinach pracy zakładu Zamawiającego, tj. od poniedziałku do piątku [z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy] w godzinach od 7:00 do 14:00.
e) Załadunek odpadu na podstawione przez Odbiorcę samochody/kontenery jest obowiązkiem Przekazującego.
f) Ze względu na specyfikę odpadu (odpad luzem) samochody/kontenery muszą posiadać możliwość załadunku od góry.
g) Odbierany przez Odbiorcę przedmiot umowy będzie ważony na wadze samochodowej, z dokładnością do 40 kg, zlokalizowanej na terenie zakładu. Dla określenia wagi odbieranego przedmiotu umowy, pojazd Odbiorcy musi być zważony przed załadunkiem przez Zamawiającego.
h) Powyższa waga będzie wagą wiążącą dla rozliczeń pomiędzy Stronami.
i) Waga brutto pojedynczego pojazdu wjeżdżającego (pusty pojazd do załadunku) na teren Przekazującego nie może przekraczać 18 ton oraz odległości pomiędzy skrajnymi osiami pojedynczego pojazdu nie mogą przekraczać długości 16 metrów, a długość pojazdu nie przekroczy 18 m.
j) Odbiorca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, jak również za utratę, ubytki oraz uszkodzenia odpadów, powstałe w czasie transportu odpadów z zakładu Przekazującego oraz w trakcie rozładunku odpadów chyba, że powstały one wyłącznie z przyczyn zawinionych przez Przekazującego. Odbiorca ponosi w szczególności odpowiedzialność za działania oraz zaniechania swojego personelu oraz przewoźników.
k) W chwili przekazania odpadów przez Przekazującego na rzecz Odbiorcy, Odbiorca przejmuje odpowiedzialność za przejęte odpady, za należyte postępowanie z nimi i za skutki z tego wynikające.
l) Odbiór na podstawie zamówień przygotowywanych przez Przekazującego i dostarczonych Odbiorcy.
3. Opakowanie odpadu: Zamawiający nie dokona opakowania przekazywanych odpadów, tj. będą one załadowane na pojazdy Wykonawcy luzem.
4. Zanieczyszczenia: wyłączenie rękojmi.
5. Dokumenty wiążące:
a) Karta przekazania odpadu (KPO):
Przekazujący będzie wystawiał zbiorczą kartę przekazania odpadu, obejmującą Odpady odebrane przez Odbiorcę w okresie jednego miesiąca kalendarzowego, na podstawie ważeń z programu komputerowego obsługującego system wagowy u Przekazującego. Zbiorcza karta przekazania odpadu wystawiana będzie w 3 egz. – 1 egz. dla Przekazującego i 2 egz. dla Odbiorcy lub w 2 egzemplarzach w przypadku, gdy Odbiorca jest jednocześnie ‘transportującym' i ‘odbierającym' Odpad. Do każdej karty zostanie dołączony bilans ważeń z programu komputerowego obsługującego system wagowy w zakładzie Zamawiającego.
b) Wydanie z magazynu (WZ)
Ważenie odbieranych przez Odbiorcę Odpadów będzie się odbywało na wagach należących do Przekazującego, zlokalizowanych w EKO DOLINA Sp. z o.o. w Łężycach, al. Parku Krajobrazowego 99, 84-207 Koleczkowo, a każde ważenie będzie ewidencjonowane w systemie elektronicznym; przy każdym wyjeździe po załadunku Odbiorca otrzyma dokument WZ.
c) Sprawozdawczość
Odbiorca zobowiązany będzie dostarczyć Przekazującemu:
— informację z przetwarzania Odpadów w procesie odzysku/unieszkodliwiania (zgodnie ze wzorem stanowiącym zał. nr 5 i 5A do SIWZ),
a w przypadku gdy przemieszczenie Odpadów będzie miało charakter międzynarodowy:
— zaświadczenie uzyskane przez prowadzącego instalację przejściowego odzysku lub unieszkodliwiania (o ile jest dokonywany) w którym będzie uwzględniona ilość Odpadów odebranych przez Odbiorcę od Przekazującego oraz zaświadczenie od prowadzącego instalację ostatecznego odzysku lub unieszkodliwiania potwierdzające ostateczny odzysk/unieszkodliwienie spełniające wymagania Rozporządzenia z 14 VI 2006r. nr 1013/2006, oraz doręczy Przekazującemu kserokopie tych dokumentów poświadczone przez Odbiorcę za ich zgodność z oryginałem.
Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień:
90514000-3 usługi recyklingu odpadów
90513000-6 usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90511000-2 usługi wywozu odpadów
90500000-2 – Usługi związane z odpadami
Uwaga:
W czasie wykonywania umowy Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania na terenie zakładu Zamawiającego przepisów ppoż., wymagań normy PN-EN ISO 14001:2005 oraz regulaminów obowiązujących w zakładzie – miejscu odbioru – prowadzonym przez Zamawiającego, które dostępne są w biurze Zamawiającego w Łężycach, al. Parku Krajobrazowego 99.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90514000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 300 000 i 400 000 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Ustala się wadium w wysokości 7 500,00 PLN, słownie: siedem tysięcy pięćset 00/100 złotych.
Wykonawca wnosi wadium na kwotę stanowiącą sumę wadium na każdą z części, na którą składa ofertę. Z zaznaczeniem w opisie dokonania wadium, których części wadium dotyczy.
Wykonawca wnosi wadium:
— w pieniądzu, sposób przekazania: wpłaca się przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego wskazany poniżej:
Bank Pekao S.A. III O/ w Gdyni ul. Hutnicza 3a 81-212 Gdynia nr 28124035231111000043351129 – lub w jednej z poniżej podanych form:
1. w poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
2. gwarancjach bankowych,
3. w gwarancjach ubezpieczeniowych,
4. w poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 z późn. zm.)
Wadium wnosi się przed upływem ostatecznego terminu składania ofert. Przy czym za termin wniesienia wadium w formie przelewu pieniężnego przyjmuje się termin uznania na rachunku Zamawiającego.
Dokument w formie poręczenia i/lub gwarancji winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego wzywające do zapłaty wadium, zgodnie z warunkami przetargu, następuje jego bezwarunkowa wypłata.
Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem akapitu poniżej (art. 46 ust. 4a ustawy Pzp).
Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składani ofert.
Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2013.907 z późn. zm.), nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie.
2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki dotyczące:
1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności
Potwierdzenie spełniania tego warunku Zamawiający będzie badać na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą następujących dokumentów:
(i) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 2. (W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę, Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wynikającym z zapisów art. 22 ust. 1 pkt 1-4 PZP - musi być podpisane przez wszystkich Wykonawców składających wspólną ofertę lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy w sprawie zamówienia;)
(ii) Odbiorca przekaże Przekazującemu kopię decyzji administracyjnych w zakresie gospodarowania odbieranym rodzajem Odpadu,
przynajmniej:
- decyzję na odzysk odbieranego rodzaju odpadu (proces odzysku R1 i/lub R12)
i/lub
- decyzję na unieszkodliwianie odbieranego rodzaju odpadu (proces unieszkodliwiania D10)
Uwaga:
Wykonawca posiadający instalację (do odzysku lub unieszkodliwiania, w którym planuje odzyskać lub unieszkodliwić Odpad objęty niniejszym zamówieniem) poza terenem Rzeczpospolitej Polskiej powinien przedstawić zezwolenie równoważne decyzji na odzysk lub decyzję na unieszkodliwianie wystawiane w kraju, w którym ta instalacja się znajduje, tj. takie, które pozwala Wykonawcy na legalny odzysk lub unieszkodliwianie odpadów na terenie kraju, gdzie w/w będzie dokonywane.
2. posiadania wiedzy i doświadczenia
a) Wykonawca musi wykazać wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej usługi związanej z odbiorem, transportem i odzyskiem lub unieszkodliwieniem odpadów o kodzie 19 12 12 inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w ilości minimum 2000 Mg (nie dopuszcza się sumowania mniejszych, cząstkowych usług objętych odrębnymi umowami lub zleceniami).
Potwierdzenie spełniania tego warunku Zamawiający będzie badać na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą następujących dokumentów:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ (W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę, Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wynikającym z zapisów art. 22 ust. 1 pkt 1-4 PZP - musi być podpisane przez wszystkich Wykonawców składających wspólną ofertę lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy w sprawie zamówienia)
2) Wykaz wykonanych zamówień (jeden wspólny wykaz w przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną), sporządzony według załącznika nr 4A do SIWZ. Do wykazu należy dołączyć dowody potwierdzające, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
Za dowody potwierdzające, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane Zamawiający uzna:
a) poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
b) inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a)
W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dokumentów o których mowa w lit. a) i b).
W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych w okresie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2013r., poz. 231) – tzn. do dnia 20 lutego 2014r. – Wykonawca w miejsce poświadczeń może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług zgodnie z §1 ust. 1 pkt. 2 i 3 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).
3) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia; Wykonawca może w tym celu wykorzystać załącznik nr 4 do SIWZ;
4) Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda:
- dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, zamawiający żąda, następujących dokumentów:
a) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia zgodnie z załącznikiem nr 3;
b) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
c) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
d) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
e) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
f) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
g) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
h) oświadczenia o nie przynależności do grupy kapitałowej, o której mowa w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów zgodnie z załącznikiem nr 3A do SIWZ, lub listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej.
6. W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający żąda:
(i) fotografii przedstawiających instalację do przetwarzania odpadów w procesie odzysku/unieszkodliwiania, którą będzie dysponował Wykonawca (zgodnie z zał. Nr 4B) przy realizacji umowy zawartej na podstawie niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,
(ii) zbiorczego zestawienia danych w roku 2012 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010r. w sprawie zakresu informacji oraz wzorów formularzy służących do sporządzania i przekazywania zbiorczych zestawień danych o odpadach (Dz. U. 2010.249.1674) potwierdzającego odzysk odpadu w procesach R1, R12 i/lub unieszkodliwianie w procesie D10 przez instalację, którą będzie dysponował Wykonawca w trakcie realizacji umowy lub równoważnego dokumentu wystawionego przez upoważnioną instytucję w kraju, w którym Wykonawca lub osoby trzecie z poza terytorium RP posiadają instalację do przetwarzania odpadów w procesie odzysku/ unieszkodliwiania.
7. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w rozdz. VIII ust. 2, ust.3 oraz ust.4, polega na zasobach innych podmiotów, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w rozdz. VIII ust.5.
8. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.
9. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w rozdz. VIII ust. 5:
1) lit. b-d i lit. f - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;
2) lit. e) i g)- składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 oraz 10-11 ustawy.
3) Dokumenty, o których mowa w rozdz. VIII ust. 9.1 lit. a) i c) oraz VIII ust. 9.2, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w rozdz. VIII ust. 9.1 lit. b), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4) Jeżeli w kraju zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w rozdz. VIII ust. 9.1 i 9.2, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Terminy wymienionw w rozdz. VIII ust. 9. pkt 3 stosuje się odpowiednio.
10. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
11. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, na zasobach których polega Wykonawca składający ofertę, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.
12. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie Wykonawca winien poświadczyć za zgodne z oryginałem.
13. Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia powyższych warunków:
Zamawiający sprawdzi prawidłowość złożonych dokumentów i zgodność z wyżej wymienionymi, jako wymaganymi do wzięcia udziału w przetargu. Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych dokumentów i oświadczeń, zgodnie z formułą spełnia-nie spełnia. Z treści załączonych do oferty dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww. warunki Wykonawca spełnia na dzień składania ofert. W przypadku nie wykazania przez Wykonawców spełnienia warunków udziału w postępowaniu, zostaną oni wykluczeni z postępowania na podstawie odpowiednich przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2013.907 z późn.zm.).
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Potwierdzenie spełniania tego warunku Zamawiający będzie badać na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą następujących dokumentów:
1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ (W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę, Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wynikającym z zapisów art. 22 ust. 1 pkt 1-4 Pzp – musi być podpisane przez wszystkich Wykonawców składających wspólną ofertę lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy w sprawie zamówienia);
2) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia; Wykonawca może w tym celu wykorzystać załącznik nr 4 do SIWZ.
3) Wykonawca musi dołączyć informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w których wykonawca posiada rachunek, potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy, wystawioną nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, potwierdzającą posiadanie środków finansowych w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN lub posiadanie zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN
4) Wykonawca musi dołączyć opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę minimum 200 000,00 PLN.
5) Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego przez zamawiającego warunku.
6) Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunku, o którym mowa w art. 22 ust.1 pkt 4 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda:
— dokumentów o których mowa w pkt 4) i 5) powyżej, a także innych dokumentów dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej oraz dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
W przypadku Wykonawców wspólnie składających oferty (konsorcjum) Zamawiający uzna warunek posiadania polisy OC za spełniony w przypadku sumowania kwoty ubezpieczenia od każdego z konsorcjantów.
Zamawiający uzna również za prawidłowe złożenie polisy OC tylko przez jednego z konsorcjantów, pod warunkiem spełnienia przez polisę warunków opisanych w SIWZ.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: a) posiadanie środków finansowych w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN lub posiadanie zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 50 000,00 PLN.
b) posiadanie opłaconej polisy, a w przypadku jej braku – innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia. Suma gwarantowana polisy powinna wynosić minimum 200 000,00 PLN.
Wartości i dane ekonomiczne i finansowe przedstawione przez Wykonawcę, które mają potwierdzić spełnianie przez Wykonawcę warunków określonych przez Zamawiającego powyżej w niniejszym punkcie muszą być podane w PLN, a w przypadku Wykonawcy spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w walucie jego kraju, przy czym przeliczenia na PLN Zamawiający dokona według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego (NBP) obowiązującego w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Potwierdzenie spełniania tego warunku Zamawiający będzie badać na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą następujących dokumentów:
(i) Wykazu narzędzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami (załącznik nr 4B).
(ii) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 2 (w przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wynikającym z zapisów art. 22 ust. 1 pkt 1-4 PZP – musi być podpisane przez wszystkich Wykonawców składających wspólną ofertę lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy w sprawie zamówienia),
(iii) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia; Wykonawca może w tym celu wykorzystać załącznik nr 4 do SIWZ;
Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda:
— dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
a) dysponowanie aktywnym numerem faksowym wraz z urządzeniem,
b) dysponowanie instalacją do przetwarzania odpadów w procesie odzysku/unieszkodliwiania.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
OWP-P/53/2013/RDFgabaryt
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
7.1.2014 - 14:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 7.1.2014 - 14:30

Miejscowość:

Łężyce, al. Parku Krajobrazowego 99, 84-207 Koleczkowo.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia wykonawcy zamówień uzupełniających w wysokości 10 % wartości zamówienia podstawowego.
Zabezpieczenie ustala się w wysokości 5 % ceny całkowitej (cena brutto) podanej w ofercie.
Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego.
W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu wykonawca może wyrazić zgodę na zaliczenie kwoty wadium na poczet zabezpieczenia.
Dokument w formie poręczenia i/lub gwarancji winien zawierać stwierdzenie, że na pierwsze pisemne żądanie zamawiającego wzywające do zapłaty zabezpieczenia należytego wykonania zamówienia, zgodnie z warunkami przetargu, następuje jego bezwarunkowa wypłata bez jakichkolwiek zastrzeżeń.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2013.907 z późn. zm.).(DZIAŁ VI art. 179 ÷ 198g Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2013.907 z późn. zm.).
1. Odwołanie.
1.1 Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązanych na podstawie Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U.2013.907 z późn. zm.).
1.2 Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
1.3 Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
1.4 Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia z pomocą jednego ze sposobów określonych w pkt. IX.
1.5 Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w pkt. IX albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
1.6 Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówienia, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej
1.7 Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ppkt. 1.5 oraz 1.6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
1.8 Jeżeli Zamawiający, mimo takiego obowiązku, nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się:
w terminie 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia
w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17A
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
22.11.2013
TI Tytuł Polska-Koleczkowo: Usługi recyklingu odpadów
ND Nr dokumentu 408006-2013
PD Data publikacji 04/12/2013
OJ Dz.U. S 235
TW Miejscowość KOLECZKOWO
AU Nazwa instytucji „EKO Dolina” Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 02/12/2013
DT Termin 07/01/2014
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90514000 - Usługi recyklingu odpadów
OC Pierwotny kod CPV 90514000 - Usługi recyklingu odpadów
RC Kod NUTS PL63

04/12/2013    S235    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Koleczkowo: Usługi recyklingu odpadów

2013/S 235-408006

„EKO Dolina” Sp. z o.o., Łężyce, al. Parku Krajobrazowego 99, Osoba do kontaktów: Adrian Pobłocki, Agnieszka Borowska, Koleczkowo84-207, POLSKA. Tel.: +48 586725000. Faks: +48 586727474. E-mail: ekodolina@ekodolina.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 26.11.2013, 2013/S 229-398193)

Przedmiot zamówienia:
CPV:90514000

Usługi recyklingu odpadów

Zamiast: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki dotyczące:

1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności

Potwierdzenie spełniania tego warunku Zamawiający będzie badać na podstawie złożonych przez Wykonawcę

wraz z ofertą następujących dokumentów:

(i) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 2. (W przypadku

Wykonawców składających wspólną ofertę, Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w

zakresie wynikającym z zapisów art. 22 ust. 1 pkt 1-4 PZP - musi być podpisane przez wszystkich Wykonawców

składających wspólną ofertę lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu

lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy w sprawie zamówienia;)

(ii) Odbiorca przekaże Przekazującemu kopię decyzji administracyjnych w zakresie gospodarowania

odbieranym rodzajem Odpadu,

przynajmniej:

- decyzję na odzysk odbieranego rodzaju odpadu (proces odzysku R1 i/lub R12)

i/lub

- decyzję na unieszkodliwianie odbieranego rodzaju odpadu (proces unieszkodliwiania D10)

Uwaga:

Wykonawca posiadający instalację (do odzysku lub unieszkodliwiania, w którym planuje odzyskać lub

unieszkodliwić Odpad objęty niniejszym zamówieniem) poza terenem Rzeczpospolitej Polskiej powinien

przedstawić zezwolenie równoważne decyzji na odzysk lub decyzję na unieszkodliwianie wystawiane w kraju,

w którym ta instalacja się znajduje, tj. takie, które pozwala Wykonawcy na legalny odzysk lub unieszkodliwianie

odpadów na terenie kraju, gdzie w/w będzie dokonywane.

2. posiadania wiedzy i doświadczenia

a) Wykonawca musi wykazać wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również

wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres

prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej usługi związanej z odbiorem,

transportem i odzyskiem lub unieszkodliwieniem odpadów o kodzie 19 12 12 inne odpady (w tym zmieszane

substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w ilości minimum

2000 Mg (nie dopuszcza się sumowania mniejszych, cząstkowych usług objętych odrębnymi umowami lub

zleceniami).

Potwierdzenie spełniania tego warunku Zamawiający będzie badać na podstawie złożonych przez Wykonawcę

wraz z ofertą następujących dokumentów:

1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ

(W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę, Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału

w postępowaniu w zakresie wynikającym z zapisów art. 22 ust. 1 pkt 1-4 PZP - musi być podpisane

przez wszystkich Wykonawców składających wspólną ofertę lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy w

sprawie zamówienia)

2) Wykaz wykonanych zamówień (jeden wspólny wykaz w przypadku Wykonawców składających ofertę

wspólną), sporządzony według załącznika nr 4A do SIWZ. Do wykazu należy dołączyć dowody potwierdzające,

że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie;

Za dowody potwierdzające, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane Zamawiający uzna:

a) poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych

poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,

b) inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie

uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a)

W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane zostały wcześniej

wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dokumentów o których mowa w lit. a) i b).

W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych w okresie 12 miesięcy od dnia wejścia

w życie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów,

jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U.

z 2013r., poz. 231) – tzn. do dnia 20 lutego 2014r. – Wykonawca w miejsce poświadczeń może przedkładać

dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług zgodnie z §1 ust. 1 pkt. 2 i 3 rozporządzenia Prezesa

Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od

Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).

3) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do

wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego

łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż

będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym

celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres

korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia; Wykonawca może w tym celu wykorzystać załącznik nr 4 do

SIWZ;

4) Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega

na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w

celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla

należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje

rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda:

- dokumentów dotyczących w szczególności:

a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,

b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,

c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,

d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w

okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, zamawiający żąda, następujących dokumentów:

a) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia zgodnie z załącznikiem nr 3;

b) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej,

jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu

o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

c) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie

zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie

lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu -

wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

d) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego

Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na

ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie,

odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego

organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

e) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy,

wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

g) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy,

wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

h) oświadczenia o nie przynależności do grupy kapitałowej, o której mowa w ustawie o ochronie konkurencji

i konsumentów zgodnie z załącznikiem nr 3A do SIWZ, lub listy podmiotów należących do tej samej grupy

kapitałowej.

6. W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego,

Zamawiający żąda:

(i) fotografii przedstawiających instalację do przetwarzania odpadów w procesie odzysku/unieszkodliwiania,

którą będzie dysponował Wykonawca (zgodnie z zał. Nr 4B) przy realizacji umowy zawartej na podstawie

niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,

(ii) zbiorczego zestawienia danych w roku 2012 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia

8 grudnia 2010r. w sprawie zakresu informacji oraz wzorów formularzy służących do sporządzania i

przekazywania zbiorczych zestawień danych o odpadach (Dz. U. 2010.249.1674) potwierdzającego odzysk

odpadu w procesach R1, R12 i/lub unieszkodliwianie w procesie D10 przez instalację, którą będzie dysponował

Wykonawca w trakcie realizacji umowy lub równoważnego dokumentu wystawionego przez upoważnioną

instytucję w kraju, w którym Wykonawca lub osoby trzecie z poza terytorium RP posiadają instalację do

przetwarzania odpadów w procesie odzysku/ unieszkodliwiania.

7. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w rozdz. VIII ust. 2, ust.3 oraz ust.4,

polega na zasobach innych podmiotów, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia,

Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów

wymienionych w rozdz. VIII ust.5.

8. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których

mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego

miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8

ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku

gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem

zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo

organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.

9. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast

dokumentów, o których mowa w rozdz. VIII ust. 5:

1) lit. b-d i lit. f - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce

zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,

b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał

przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w

całości wykonania decyzji właściwego organu,

c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;

2) lit. e) i g)- składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania

albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 oraz 10-11

ustawy.

3) Dokumenty, o których mowa w rozdz. VIII ust. 9.1 lit. a) i c) oraz VIII ust. 9.2, powinny być wystawione nie

wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w rozdz. VIII ust.

9.1 lit. b), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

4) Jeżeli w kraju zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania,

nie wydaje się dokumentów, o których mowa w rozdz. VIII ust. 9.1 i 9.2, zastępuje się je dokumentem

zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy,

złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub

gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Terminy wymienione w w rozdz. VIII ust. 9. pkt 3 stosuje się odpowiednio.

10. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę

lub te podmioty.

11. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku

podmiotów, na zasobach których polega Wykonawca składający ofertę, kopie dokumentów dotyczących

odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez

Wykonawcę lub te podmioty.

12. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie

Wykonawca winien poświadczyć za zgodne z oryginałem.

13. Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia powyższych warunków:

Zamawiający sprawdzi prawidłowość złożonych dokumentów i zgodność z wyżej wymienionymi, jako

wymaganymi do wzięcia udziału w przetargu. Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców

warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych dokumentów i oświadczeń, zgodnie z formułą

spełnia-nie spełnia. Z treści załączonych do oferty dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww. warunki

Wykonawca spełnia na dzień składania ofert. W przypadku nie wykazania przez Wykonawców spełnienia

warunków udziału w postępowaniu, zostaną oni wykluczeni z postępowania na podstawie odpowiednich

przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2013.907 z późn.zm.).

Powinno być: 

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki dotyczące:

1. posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności

Potwierdzenie spełniania tego warunku Zamawiający będzie badać na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą następujących dokumentów:

(i) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 2. (W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę, Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w

zakresie wynikającym z zapisów art. 22 ust. 1 pkt 1-4 PZP - musi być podpisane przez wszystkich Wykonawców składających wspólną ofertę lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu

lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy w sprawie zamówienia;)

(ii) Odbiorca przekaże Przekazującemu kopię decyzji administracyjnych w zakresie gospodarowania odbieranym rodzajem Odpadu,

przynajmniej:

- decyzję na odzysk odbieranego rodzaju odpadu (proces odzysku R1 i/lub R12)

i/lub

- decyzję na unieszkodliwianie odbieranego rodzaju odpadu (proces unieszkodliwiania D10)

Uwaga:

Wykonawca posiadający instalację (do odzysku lub unieszkodliwiania, w którym planuje odzyskać lub unieszkodliwić Odpad objęty niniejszym zamówieniem) poza terenem Rzeczpospolitej Polskiej powinien

przedstawić zezwolenie równoważne decyzji na odzysk lub decyzję na unieszkodliwianie wystawiane w kraju,

w którym ta instalacja się znajduje, tj. takie, które pozwala Wykonawcy na legalny odzysk lub unieszkodliwianie odpadów na terenie kraju, gdzie w/w będzie dokonywane.

2. posiadania wiedzy i doświadczenia

a) Wykonawca musi wykazać wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres

prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jednej usługi związanej z odbiorem,

transportem i odzyskiem lub unieszkodliwieniem odpadów o kodzie 19 12 12 inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, w ilości minimum

2000 Mg (nie dopuszcza się sumowania mniejszych, cząstkowych usług objętych odrębnymi umowami lub zleceniami).

Potwierdzenie spełniania tego warunku Zamawiający będzie badać na podstawie złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą następujących dokumentów:

1) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z załącznikiem nr 2 do SIWZ

(W przypadku Wykonawców składających wspólną ofertę, Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wynikającym z zapisów art. 22 ust. 1 pkt 1-4 PZP - musi być podpisane

przez wszystkich Wykonawców składających wspólną ofertę lub przez Pełnomocnika upoważnionego do reprezentowania ich w postępowaniu lub do reprezentowania ich w postępowaniu i podpisania umowy w

sprawie zamówienia)

2) Wykaz wykonanych zamówień (jeden wspólny wykaz w przypadku Wykonawców składających ofertę

wspólną), sporządzony według załącznika nr 4A do SIWZ. Do wykazu należy dołączyć dowody potwierdzające, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie;

Za dowody potwierdzające, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane Zamawiający uzna:

a) poświadczenie, z tym, że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych

poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,

b) inne dokumenty, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a)

W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dokumentów o których mowa w lit. a) i b).

W postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego wszczynanych w okresie 12 miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013r. w sprawie rodzajów dokumentów,

jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U.

z 2013r., poz. 231) – tzn. do dnia 20 lutego 2014r. – Wykonawca w miejsce poświadczeń może przedkładać dokumenty potwierdzające należyte wykonanie usług zgodnie z §1 ust. 1 pkt. 2 i 3 rozporządzenia Prezesa

Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 226, poz. 1817).

3) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do

wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż

będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres

korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia; Wykonawca może w tym celu wykorzystać załącznik nr 4 do SIWZ;

4) Jeżeli Wykonawca wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy Pzp, Zamawiający, w

celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje

rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda:

- dokumentów dotyczących w szczególności:

a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,

b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,

c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,

d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy, zamawiający żąda, następujących dokumentów:

a) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia zgodnie z załącznikiem nr 3;

b) aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu

o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

c) aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie

lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

d) aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na

ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie,

odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

e) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy,

wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

g) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy,

wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

h) oświadczenia o nie przynależności do grupy kapitałowej, o której mowa w ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów zgodnie z załącznikiem nr 3A do SIWZ, lub listy podmiotów należących do tej samej grupy

kapitałowej.

6. W celu potwierdzenia, że oferowane usługi odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Zamawiający żąda:

a) dla instalacji wybudowanych/zamontowanych przed 2013r.:

(i) fotografii przedstawiających istniejące instalacje do przetwarzania odpadów w procesie odzysku i/lub unieszkodliwiania, którymi będzie dysponował Wykonawca (zgodnie z zał. nr 4B) przy realizacji umowy zawartej na podstawie niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,

(ii) zbiorczego zestawienia danych w roku 2012 zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010r. w sprawie zakresu informacji oraz wzorów formularzy służących do sporządzania i przekazywania zbiorczych zestawień danych o odpadach (Dz. U. 2010.249.1674) potwierdzającego odzysk odpadu w procesach R1, R12 i/lub unieszkodliwianie w procesie D10 przez instalację, którą będzie dysponował Wykonawca w trakcie realizacji umowy lub równoważnego dokumentu wystawionego przez upoważnioną instytucję w kraju, w którym Wykonawca lub osoby trzecie z poza terytorium RP posiadają instalację do przetwarzania odpadów w procesie odzysku/ unieszkodliwiania”

i/lub

(iii) pozwolenia na użytkowanie instalacji do przetwarzania odpadów w procesie odzysku i/lub unieszkodliwiania, którymi będzie dysponował Wykonawca (zgodnie z zał. nr 4B) przy realizacji umowy zawartej na podstawie niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,

b) dla instalacji wybudowanych/zamontowanych w 2013r.:

(i) fotografii przedstawiających istniejące instalacje do przetwarzania odpadów w procesie odzysku i/lub unieszkodliwiania, którymi będzie dysponował Wykonawca (zgodnie z zał. nr 4B) przy realizacji umowy zawartej na podstawie niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego,

(ii) Wykonawca w przypadku rozpoczęcia przetwarzania odpadów w instalacji w roku, w którym nastąpiło ogłoszenie przetargu, zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów w postaci Kart Ewidencji Odpadu za cały okres przetwarzania przedmiotu zamówienia w tym roku. Przedłożone Karty Ewidencji Odpadu muszą obejmować potwierdzenie przetwarzania przedmiotu zamówienia tj. wykazywać proces R1, R12 lub D10 dla odpadu o kodzie 19 12 12 (Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11) oraz w przypadku przeprowadzenia procesu R12 potwierdzić wytworzenie paliwa alternatywnego o kodzie 19 12 10 (Odpady palne (paliwo alternatywne)). Karty Ewidencji Odpadu muszą być sporządzone zgodnie z wzorem zawartym w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 8 grudnia 2010r. w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów (Dz.U.2010249.1673) lub równoważnego dokumentu wystawionego przez upoważnioną instytucję w kraju, w którym Wykonawca lub osoby trzecie z poza terytorium RP posiadają instalację do przetwarzania odpadów w procesie odzysku/ unieszkodliwiania.

i/lub

(iii) pozwolenia na użytkowanie instalacji do przetwarzania odpadów w procesie odzysku i/lub unieszkodliwiania, którymi będzie dysponował Wykonawca (zgodnie z zał. nr 4B) przy realizacji umowy zawartej na podstawie niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

7. Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w rozdz. VIII ust. 2, ust.3 oraz ust.4,

polega na zasobach innych podmiotów, a podmioty te będą brały udział w realizacji części zamówienia, Zamawiający żąda od Wykonawcy przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów

wymienionych w rozdz. VIII ust.5.

8. Jeżeli, w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których

mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8

ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem

zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób.

9. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w rozdz. VIII ust. 5:

1) lit. b-d i lit. f - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce

zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:

a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,

b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał

przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,

c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie;

2) lit. e) i g)- składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 oraz 10-11

ustawy.

3) Dokumenty, o których mowa w rozdz. VIII ust. 9.1 lit. a) i c) oraz VIII ust. 9.2, powinny być wystawione nie

wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w rozdz. VIII ust.

9.1 lit. b), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.

4) Jeżeli w kraju zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w rozdz. VIII ust. 9.1 i 9.2, zastępuje się je dokumentem

zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy,

złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Terminy wymienione w w rozdz. VIII ust. 9. pkt 3 stosuje się odpowiednio.

10. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.

11. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku podmiotów, na zasobach których polega Wykonawca składający ofertę, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty.

12. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Tłumaczenie Wykonawca winien poświadczyć za zgodne z oryginałem.

13. Opis sposobu dokonywania oceny spełnienia powyższych warunków:

Zamawiający sprawdzi prawidłowość złożonych dokumentów i zgodność z wyżej wymienionymi, jako

wymaganymi do wzięcia udziału w przetargu. Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych dokumentów i oświadczeń, zgodnie z formułą

spełnia-nie spełnia. Z treści załączonych do oferty dokumentów musi wynikać jednoznacznie, że ww. warunki Wykonawca spełnia na dzień składania ofert. W przypadku nie wykazania przez Wykonawców spełnienia

warunków udziału w postępowaniu, zostaną oni wykluczeni z postępowania na podstawie odpowiednich przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. 2013.907 z późn.zm.).

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Koleczkowo: Usługi recyklingu odpadów
ND Nr dokumentu 54185-2014
PD Data publikacji 15/02/2014
OJ Dz.U. S 33
TW Miejscowość KOLECZKOWO
AU Nazwa instytucji „Eko Dolina” Sp. z o.o.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 13/02/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 90514000 - Usługi recyklingu odpadów
OC Pierwotny kod CPV 90514000 - Usługi recyklingu odpadów
RC Kod NUTS PL63
IA Adres internetowy (URL) www.ekodolina.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

15/02/2014    S33    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Koleczkowo: Usługi recyklingu odpadów

2014/S 033-054185

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

„Eko Dolina” Sp. z o.o.
Łężyce, al. Parku Krajobrazowego 99
Punkt kontaktowy: Łężyce, al. Parku Krajobrazowego 99, 84-207 Koleczkowo
Osoba do kontaktów: Adrian Pobłocki, Agnieszka Borowska
84-207 Koleczkowo
Polska
Tel.: +48 586725000
E-mail: ekodolina@ekodolina.pl
Faks: +48 586727474

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.ekodolina.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Sukcesywny odbiór odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11– RDF gabaryt.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Łężyce, al. Parku Krajobrazowego 99, 84-207 Koleczkowo.

Kod NUTS PL63

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór przez Odbiorcę odpadów oznaczonych w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 – inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11 [frakcja z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych, w skład których wchodzą głównie odpady meblowe] – dalej zwanych „Odpadem” – w celu poddania ich:
a) w ramach Odzysku wyłącznie procesom R1, R12 zgodnie z określeniem oznaczeń tych procesów w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14.12.2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r., poz. 21) / załączniku IA do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej nr 1013/2006 ze zm.
i/lub
b) w ramach unieszkodliwiania wyłącznie procesowi: D10
(zgodnie z określeniem oznaczeń procesu w załączniku nr 2 do Ustawy o odpadach z dnia 14.12.2012r./ załączniku nr IA do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej nr 1013/2006 ze zm.)
Uwaga:
W związku z wejściem w życie w dn. 23.01.2013r. ustawy z dnia 14.12.2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r., poz. 21) Zamawiający uzna za prawidłowe decyzje administracyjne zawierające rodzaje procesów odzysku/unieszkodliwiania zgodne z ustawą o odpadach w jej brzmieniu przed dniem 23.1.2013 r.
2. Rodzaj Odpadu
1. Odpad oznaczony w klasyfikacji odpadów kodem 19 12 12 inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, frakcja z rozdrabniania odpadów wielkogabarytowych, w skład których wchodzą głównie odpady meblowe po wstępnym rozdrobnieniu maszyną Terminator 3400, odpad luzem, w ilości 2000 Mg (+/-) 10 Mg (różnice ilościowe mogą wynikać ze specyfiki procesu mielenia, rozwiązań technicznych systemu wagowego oraz warunków magazynowych).
2. Odbiór odpadu:
a) Odbiór frakcji odbywać się będzie z terenu zakładu [Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych] prowadzonego przez Przekazującego w Łężycach, Al. Parku Krajobrazowego 99, 84-207 Koleczkowo.
b) Odbiór następować będzie transportem zorganizowanym przez Odbiorcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu oraz rozładunku.
c) Odbiór frakcji na podstawie zamówień jednostkowych przygotowywanych przez Przekazującego i dostarczanych Odbiorcy.
d) Odbiór frakcji przez Odbiorcę możliwy w godzinach pracy zakładu Zamawiającego, tj. od poniedziałku do piątku [z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy] w godzinach od 07:00 do 14:00.
e) Załadunek odpadu na podstawione przez Odbiorcę samochody/kontenery jest obowiązkiem Przekazującego.
f) Ze względu na specyfikę odpadu (odpad luzem) samochody/kontenery muszą posiadać możliwość załadunku od góry.
g) Odbierany przez Odbiorcę przedmiot umowy będzie ważony na wadze samochodowej, z dokładnością do 40 kg, zlokalizowanej na terenie zakładu. Dla określenia wagi odbieranego przedmiotu umowy, pojazd Odbiorcy musi być zważony przed załadunkiem przez Zamawiającego.
h) Powyższa waga będzie wagą wiążącą dla rozliczeń pomiędzy Stronami.
i) Waga brutto pojedynczego pojazdu wjeżdżającego (pusty pojazd do załadunku) na teren Przekazującego nie może przekraczać 18 ton oraz odległości pomiędzy skrajnymi osiami pojedynczego pojazdu nie mogą przekraczać długości 16 metrów, a długość pojazdu nie przekroczy 18 m.
j) Odbiorca ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszelkie szkody, jak również za utratę, ubytki oraz uszkodzenia odpadów, powstałe w czasie transportu odpadów z zakładu Przekazującego oraz w trakcie rozładunku odpadów chyba, że powstały one wyłącznie z przyczyn zawinionych przez Przekazującego. Odbiorca ponosi w szczególności odpowiedzialność za działania oraz zaniechania swojego personelu oraz przewoźników.
k) W chwili przekazania odpadów przez Przekazującego na rzecz Odbiorcy, Odbiorca przejmuje odpowiedzialność za przejęte odpady, za należyte postępowanie z nimi i za skutki z tego wynikające.
l) Odbiór na podstawie zamówień przygotowywanych przez Przekazującego i dostarczonych Odbiorcy.
3. Opakowanie odpadu: Zamawiający nie dokona opakowania przekazywanych odpadów, tj. będą one załadowane na pojazdy Wykonawcy luzem.
4. Zanieczyszczenia: wyłączenie rękojmi.
5. Dokumenty wiążące:
a) Karta przekazania odpadu (KPO):
Przekazujący będzie wystawiał zbiorczą kartę przekazania odpadu, obejmującą Odpady odebrane przez Odbiorcę w okresie jednego miesiąca kalendarzowego, na podstawie ważeń z programu komputerowego obsługującego system wagowy u Przekazującego. Zbiorcza karta przekazania odpadu wystawiana będzie w 3 egz. – 1 egz. dla Przekazującego i 2 egz. dla Odbiorcy lub w 2 egzemplarzach w przypadku, gdy Odbiorca jest jednocześnie ‘transportującym' i ‘odbierającym' Odpad. Do każdej karty zostanie dołączony bilans ważeń z programu komputerowego obsługującego system wagowy w zakładzie Zamawiającego.
b) Wydanie z magazynu (WZ)
Ważenie odbieranych przez Odbiorcę Odpadów będzie się odbywało na wagach należących do Przekazującego, zlokalizowanych w Eko Dolina Sp. z o.o. w Łężycach, al. Parku Krajobrazowego 99, 84-207 Koleczkowo, a każde ważenie będzie ewidencjonowane w systemie elektronicznym; przy każdym wyjeździe po załadunku Odbiorca otrzyma dokument WZ.
c) Sprawozdawczość
Odbiorca zobowiązany będzie dostarczyć Przekazującemu:
— informację z przetwarzania Odpadów w procesie odzysku/unieszkodliwiania (zgodnie ze wzorem stanowiącym zał. nr 5 i 5A do SIWZ), a w przypadku gdy przemieszczenie Odpadów będzie miało charakter międzynarodowy:
— zaświadczenie uzyskane przez prowadzącego instalację przejściowego odzysku lub unieszkodliwiania (o ile jest dokonywany) w którym będzie uwzględniona ilość Odpadów odebranych przez Odbiorcę od Przekazującego oraz zaświadczenie od prowadzącego instalację ostatecznego odzysku lub unieszkodliwiania potwierdzające ostateczny odzysk/unieszkodliwienie spełniające wymagania Rozporządzenia z 14 VI 2006 r. nr 1013/2006, oraz doręczy Przekazującemu kserokopie tych dokumentów poświadczone przez Odbiorcę za ich zgodność z oryginałem.
Oznaczenie wg Wspólnego Słownika Zamówień:
90514000-3 usługi recyklingu odpadów
90513000-6 usługi obróbki i usuwania odpadów, które nie są niebezpieczne
90511000-2 usługi wywozu odpadów
90500000-2 – Usługi związane z odpadami
Uwaga:
W czasie wykonywania umowy Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania na terenie zakładu Zamawiającego przepisów ppoż., wymagań normy PN-EN ISO 14001:2005 oraz regulaminów obowiązujących w zakładzie – miejscu odbioru - prowadzonym przez Zamawiającego, które dostępne są w biurze Zamawiającego w Łężycach al. Parku Krajobrazowego 99.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

90514000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 366 362,70 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
OWP-P/53/2013/RDFgabaryt
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 229-398193 z dnia 26.11.2013

Inne wcześniejsze publikacje

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 235-408006 z dnia 4.12.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
28.1.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

MPK Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
07-401 Ostrołęka
Polska
E-mail: biuro@mpk.net.pl
Tel.: +48 297691800
Faks: +48 297691800

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 400 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 366 362,70 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 8
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2013.907 z późn. zm.).(Dział VI art. 179 ÷ 198g Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. 2013.907 z późn. zm.).
1. Odwołanie.
1.1 Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązanych na podstawie Ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U.2013.907 z późn. zm.).
1.2 Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
1.3 Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
1.4 Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia z pomocą jednego ze sposobów określonych w pkt IX.
1.5 Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w pkt IX albo w terminie 15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
1.6 Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówienia, a także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej
1.7 Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ppkt 1.5 oraz 1.6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
1.8 Jeżeli Zamawiający, mimo takiego obowiązku, nie przesłał wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej odwołanie wnosi się:
w terminie 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia
w terminie 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postepu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
13.2.2014

Adres: Al. Parku Krajobrazowego 99, Łężyce , 84-207 Koleczkowo
woj. pomorskie
Dane kontaktowe: email: ekodolina@ekodolina.pl
tel: 586 725 000
fax: 586 727 474
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-01-07
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 39819320131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-11-26
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 12 miesięcy
Wadium: 7500 ZŁ
Szacowana wartość* 250 000 PLN  -  375 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.ekodolina.pl
Informacja dostępna pod: „Eko Dolina” Sp. z o.o.
Łężyce, Al. Parku Krajobrazowego 99, 84-207 koleczkowo, woj. pomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
90514000-3 Usługi recyklingu odpadów
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Świadczenie usług Lidera SzPR w Zespół Szkół Mechanicznych im. L. Waryńskiego w Bolesławcu MPK Sp. z o.o.
Ostrołęka
2014-01-28 366 362,00