TI Tytuł Polska-Gdynia: Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
ND Nr dokumentu 165838-2015
PD Data publikacji 13/05/2015
OJ Dz.U. S 92
TW Miejscowość GDYNIA
AU Nazwa instytucji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 08/05/2015
DT Termin 22/05/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 85000000 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
OC Pierwotny kod CPV 85000000 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
RC Kod NUTS PL633
IA Adres internetowy (URL) http://www.mopsgdynia.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

13/05/2015    S92    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Gdynia: Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

2015/S 092-165838

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni
ul. Grabowo 2
Osoba do kontaktów: Honorata Woźniak
81-265 Gdynia
POLSKA
Tel.: +48 587810120
E-mail: h.wozniak@mopsgdynia.pl
Faks: +48 587820124

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.mopsgdynia.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: pomoc społeczna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Ochrona socjalna
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla mieszkańców Gdyni.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 25: Usługi społeczne i zdrowotne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gdynia.

Kod NUTS PL633

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania
(kod CPV 85.00.00.00-9), określonych w ustawie o pomocy społecznej, na rzecz osób z terenu Gdyni:
1.1 Część A zamówienia
rejon DOPS Nr 1 (tj. dzielnice: Redłowo, Orłowo, Karwiny, Dąbrowa, Mały Kack, Wielki Kack, część Wzgórza Św. Maksymiliana) – w wymiarze 79.200 godzin w czasie trwania umowy;
1.2 Część B zamówienia
rejon DOPS Nr 2 (tj. dzielnice: Oksywie, Obłuże, Pogórze) – w wymiarze 44.400 godzin w czasie trwania umowy;
1.3 Część C zamówienia
rejon DOPS Nr 3 (tj. dzielnice: Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Pustki Cisowskie - Demptowo, Cisowa) – w wymiarze 105.600 godzin w czasie trwania umowy;
1.4 Część D zamówienia
rejon DOPS Nr 4 (tj. dzielnice: Śródmieście, Kamienna Góra, część Wzgórza Św. Maksymiliana, Działki Leśne, Witomino, Chwarzno – Wiczlino) – w wymiarze 102.000 godzin w czasie trwania umowy.
Uwaga!
Zamawiający zaznacza, że pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia usług, należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia usług.
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia przewidywanego wymiaru godzin świadczonych usług. Podana powyżej liczba godzin usług jest maksymalna. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie zlecenia pełnej liczby godzin.
3. W przypadku zlecenia niepełnej liczby godzin Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych usług i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części. Minimalny wymiar godzin świadczonych usług wynosi w pełnym okresie realizacji przedmiotu zamówienia:
1) część A: 63.300 godzin;
2) część B: 35.500 godzin;
3) część C: 84.400 godzin;
4) część D: 81.600 godzin.
4. Informacje szczegółowe na temat przedmiotu zamówienia (w tym zakres usług opiekuńczych oraz warunki realizacji) określa „Gdyński standard usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania”, który stanowi załącznik nr 7 do SIWZ. Zindywidualizowany zakres usług dla każdej osoby nimi objętej każdorazowo zostanie określony przez Zamawiającego w drodze postępowania administracyjnego i przekazany na piśmie w ramach zawartej umowy z wybranym Wykonawcą.
5. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia wysokiej jakości usług opiekuńczych.
6. Celem zapewnienia należytego świadczenia usług, Wykonawca zobowiązany będzie przez cały okres realizacji zamówienia do:
1) zatrudniania osób (opiekunek/opiekunów), z których każda spełnia wszystkie wymogi określone w §8 ust. 5 (z wyłączeniem pkt 7) „Gdyńskiego standardu usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania” i biegle posługuje się językiem polskim, w takiej liczbie, aby indywidualny wymiar czasu ich pracy nie przekraczał obowiązujących norm czasu pracy przewidzianych w Kodeksie pracy, niezależnie od formy zatrudnienia.
Biegłe posługiwanie się językiem polskim przez osobę świadczącą przedmiotową usługę rozumiane jest jako sprawne i skuteczne komunikowanie się z osobami korzystającymi z usług opiekuńczych, z osobami z ich otoczenia, personelem medycznym i pomocy społecznej. Ponadto osoba świadcząca usługi opiekuńcze powinna posiadać umiejętność sprawnego i rzetelnego prowadzenia w języku polskim dokumentacji wymaganej w „Gdyńskim standardzie usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania”.
2) zapewnienia osobom świadczącym usługi opiekuńcze stawek godzinowych wynagrodzenia brutto niezależnie od formy zatrudnienia, które nie mogą być niższe niż stawka godzinowa wynikająca z wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2015 r. ustalonego w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 września 2014r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2015r., a ponadto:
a) dla osób posiadających dyplom zawodowy lub dokument potwierdzający ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie: opiekunki środowiskowej lub asystenta osoby niepełnosprawnej lub asystenta medycznego lub pielęgniarki lub opiekuna osoby starszej lub opiekuna medycznego lub opiekuna w domu pomocy społecznej – minimalna stawka godzinowa, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy, wynosi 13,00 zł brutto (dalej zwana „stawką podwyższoną”)
b) dla osób nie posiadających dyplomu zawodowego, o którym mowa w lit. a powyżej, które ukończyły szkolenie w wymiarze nie niższym niż 60 godz. Lekcyjnych uprawniające do świadczenia usług opiekuńczych – minimalna stawka godzinowa wynosi:10,42 zł brutto (dalej zwana „stawką bazową”).
3) zatrudnienia nie mniej niż dwóch osób, których zakres odpowiedzialności obejmuje koordynację wdrożenia i wykonania zleconych przez Zamawiającego usług opiekuńczych u wskazanych osób oraz bieżący kontakt z Zamawiającym w sprawach związanych z przyznawaniem i świadczeniem zleconych usług.
7. Wykonawca będzie zobowiązany do zawierania z opiekunkami/opiekunami pisemnych umów, zawierających postanowienia dotyczące zakresu ich obowiązków, a także zobowiązań Wykonawcy, o których mowa w § 8 ust. 3 pkt 8 lit. a „Gdyńskiego standardu usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania”.
8. Wykonawca będzie zobowiązany do współpracy z Zamawiającym w zakresie realizacji Teleopieki.
Teleopieka to system elektronicznego całodobowego monitoringu osób starszych i niepełnosprawnych w miejscu zamieszkania. Usługa zapewnia dodatkowe zabezpieczenie dla osób samotnych wymagających całodobowego monitoringu, korzystających z pomocy w formie usług opiekuńczych.
8.1. Osoby zatrudnione przez Wykonawcę do świadczenia przedmiotowych usług opiekuńczych muszą posiadać informacje o tym czy osoby, którymi się opiekują korzystają z Teleopieki i znać zasady działania usługi. Wszelkie informacje w tym zakresie Zamawiający przekaże Wykonawcy niezwłocznie po podpisaniu umowy, a w odniesieniu do nowych odbiorców usługi (Teleopieki) Zamawiający będzie przekazywal Wykonawcy informacje na bieżąco.
8.2. Wykonawca zobowiąże osoby świadczące usługi opiekuńcze do wykonania następujących czynności w środowiskach osób korzystających z usługi Teleopieki:
a) przekazanie 1 egz. Umowy użyczenia urządzenia do TELEOPIEKI klientowi (Zamawiający każdorazowo poinformuje Wykonawcę o obowiązku przekazania ww. umowy (zawartej pomiędzy MOPS Gdynia a danym klientem)),
b) umieszczenie w Dzienniczku usług klienta kartki z informacją o zasadach funkcjonowania Teleopieki (Kartka z informacją do umieszczenia w Dzienniczku zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego),
c) wykonywanie, jeden raz w miesiącu, kontrolnego połączenia z Centrum Operacyjno - Alarmowym Teleopieki w celu kontroli prawidłowości działania urządzenia. W przypadku wystąpienia przerwy w działaniu urządzenia lub w przypadku stwierdzenia braku urządzenia lub jego elementów – Wykonawca ma obowiązek natychmiastowego powiadomienia o tym fakcie Zamawiającego.
9. Zamawiający zastrzega sobie prawo nadzoru i kontroli nad realizacją usług oraz pozostałych zobowiązań wynikających z umowy. Wybrany Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia stosownej dokumentacji określonej w umowie, a także do udostępniania Zamawiającemu bądź osobom upoważnionym przez Zamawiającego wszelkiej dokumentacji pozwalającej na stwierdzenie prawidłowości realizacji umowy.
10. Jeżeli Wykonawca zamierza część zamówienia powierzyć podwykonawcom, to jego zakres wskazuje w ofercie z uwzględnieniem wymagań wynikających z rozdziału V pkt 4 ppkt 3 SIWZ.
11. Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za usługi wykonane przez podwykonawców.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85000000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 4 000 000 i 5 000 000 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: tak
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.7.2015. Zakończenie 30.6.2016

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla mieszkańców Gdyni
1)Krótki opis
Część A.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85000000

3)Wielkość lub zakres
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania
(kod CPV 85.00.00.00-9), określonych w ustawie o pomocy społecznej, na rzecz osób z terenu Gdyni: rejon DOPS Nr 1 (tj. dzielnice: Redłowo, Orłowo, Karwiny, Dąbrowa, Mały Kack, Wielki Kack, część Wzgórza Św. Maksymiliana) – w wymiarze 79.200 godzin w czasie trwania umowy;
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 900 000 i 1 000 000 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.7.2015. Zakończenie 30.6.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
3. W przypadku zlecenia niepełnej liczby godzin Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych usług i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części. Minimalny wymiar godzin świadczonych usług wynosi w pełnym okresie realizacji przedmiotu zamówienia: część A: 63.300 godzin;
Część nr: 2 Nazwa: Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla mieszkańców Gdyni
1)Krótki opis
Część B.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85000000

3)Wielkość lub zakres
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania
(kod CPV 85.00.00.00-9), określonych w ustawie o pomocy społecznej, na rzecz osób z terenu Gdyni: rejon DOPS Nr 2 (tj. dzielnice: Oksywie, Obłuże, Pogórze) - w wymiarze 44.400 godzin w czasie trwania umowy;
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 500 000 i 650 000 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.7.2015. Zakończenie 30.6.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
W przypadku zlecenia niepełnej liczby godzin Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych usług i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części. Minimalny wymiar godzin świadczonych usług wynosi w pełnym okresie realizacji przedmiotu zamówienia: 35.500 godzin.
Część nr: 3 Nazwa: Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla mieszkańców Gdyni
1)Krótki opis
Część C.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85000000

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania (kod CPV 85.00.00.00-9), określonych w ustawie o pomocy społecznej, na rzecz osób z terenu Gdyni: rejon DOPS Nr 3 (tj. dzielnice: Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Pustki Cisowskie - Demptowo, Cisowa) - w wymiarze 105.600 godzin w czasie trwania umowy;
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 200 000 i 1 550 000 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.7.2015. Zakończenie 30.6.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
W przypadku zlecenia niepełnej liczby godzin Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych usług i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części. Minimalny wymiar godzin świadczonych usług wynosi w pełnym okresie realizacji przedmiotu zamówienia: 84.400 godzin;
Część nr: 4 Nazwa: Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla mieszkańców Gdyni
1)Krótki opis
Część C.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85000000

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania
(kod CPV 85.00.00.00-9), określonych w ustawie o pomocy społecznej, na rzecz osób z terenu Gdyni: rejon DOPS Nr 4 (tj. dzielnice: Śródmieście, Kamienna Góra, część Wzgórza Św. Maksymiliana, Działki Leśne, Witomino, Chwarzno - Wiczlino) - w wymiarze 102.000 godzin w czasie trwania umowy.
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 300 000 i 1 500 000 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.7.2015. Zakończenie 30.6.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
W przypadku zlecenia niepełnej liczby godzin Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych usług i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części. Minimalny wymiar godzin świadczonych usług wynosi w pełnym okresie realizacji przedmiotu zamówienia: część D: 81.600 godzin.

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
W związku z tym, że jest to zamówienie, którego przedmiotem jest usługa o charakterze niepriorytetowym, Zamawiający nie żąda wniesienia wadium.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. ZAMAWIAJĄCY zapłaci WYKONAWCY wynagrodzenie za dany miesiąc z dołu za godziny usługowe należycie, faktycznie wykonane (za rzeczywisty czas świadczenia usług u osób objętych usługami) pomniejszone o należną odpłatność od osób objętych usługami za wykonane usługi w miesiącu poprzednim (w oparciu o rozliczenie zgodne ze wzorem Załącznika Nr 2 do umowy – Rozliczenie finansowe za usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania dla osób z terenu Gdyni).
2. Zapłata następować będzie przelewem na konto bankowe WYKONAWCY wskazane każdorazowo na fakturze / rachunku, do 10 dni od daty otrzymania faktury /rachunku, po przedłożeniu przez WYKONAWCĘ:
a) Formularza wykonania usług opiekuńczych za dany miesiąc, potwierdzonego przez Dzielnicowy Ośrodek Pomocy Społecznej, sporządzonego wg wzoru określonego w Standardzie, lub przy pomocy dedykowanego oprogramowania do rozliczania świadczeń zintegrowanego z systemem POMOST Std firmy Sygnity, które ZAMAWIAJĄCY udostępni WYKONAWCY;
b) Rozliczenia finansowego za usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania dla osób z terenu Gdyni za dany miesiąc (Załącznik nr 2), zgodnego z Formularzem wykonania usług opiekuńczych za dany miesiąc,
c) poprawnej pod względem formalnym i rachunkowym faktury lub rachunku, wystawionej /nym na podstawie w/w Rozliczenia finansowego,
d) Harmonogramu świadczenia usług opiekuńczych na kolejny miesiąc, sporządzonego wg wzoru określonego w Standardzie – harmonogram ten WYKONAWCA zobowiązany jest przekazać ZAMAWIAJĄCEMU nie później niż 3-go roboczego dnia miesiąca, którego dotyczy.
3. Harmonogram świadczenia usług opiekuńczych przekazywany jest ZAMAWIAJĄCEMU w formie dokumentu elektronicznego w arkuszu kalkulacyjnym, możliwego do edycji.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia musi być załączone pełnomocnictwo zgodnie z art. 23 ust. 2 ustawy prawo zamówień publicznych w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 Ustawy Pzp, Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty (załączniki do oferty):
1) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia – załącznik Nr 4 do SIWZ;
2) aktualny odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
3) aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4) aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5) aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 oraz pkt 10 i 11 Ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
2. W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 Ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 Ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1:
1) ppkt 2-5 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
2) składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8, 10 i 11 Ustawy pzp.
4. Dokumenty, o których mowa w pkt 3 ppkt 1) lit. a) oraz ppkt 2), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt 3 ppkt 1) lit. b), powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 5, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Przepis pkt 4 stosuje się odpowiednio.
6. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
7. Dokumenty dołączone do oferty winny być przedstawione w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem, zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z 19.2.2013 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U.2013r., poz. 231)
8. Zamawiający może żądać przedstawienia w wyznaczonym przez siebie terminie oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
9. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
10. Wykonawca, wraz z ofertą, składa listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w pkt 11, albo informację o tym, że nie należy do grupy kapitałowej. Ww. informację należy złożyć na druku oświadczenia stanowiącym załącznik nr 4 do SIWZ
11. Zamawiający wykluczy wykonawców, którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz. 331, z późn. zm.), złożyli odrębne oferty w tym samym postępowaniu, chyba że wykażą, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
1. W celu wykazania spełniania warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy Pzp, Wykonawca jest zobowiązany złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty/oświadczenia (załączniki do oferty):
1) oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu wymaganych przez Zamawiającego warunków udziału w postępowaniu (zgodnie z załącznikiem Nr 2 do SIWZ).
2) W zakresie warunku opisanego w Sekcji III.2.3 pkt 1 Ogłoszenia (wiedza i doświadczenia) - Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości brutto, miejsca wykonania, czasokresu wykonania, zakresu liczbowego i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie - według wzoru odpowiadającego załącznikowi Nr 3 do SIWZ.
Zamawiający pod pojęciem głównych usług rozumie usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania.
Uwaga, dowodami, o których mowa w ppkt 2 powyżej mogą być:
a) poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż na 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
b) lub oświadczenie Wykonawcy, jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w lit. a powyżej;
3) W zakresie warunku opisanego w Sekcji III.2.3 pkt 2 Ogłoszenia (potencjał kadrowy) – Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami, sporządzony na druku stanowiącym Załącznik nr 6 do niniejszej SIWZ.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. Zamawiający uzna, że warunek dotyczący posiadania wiedzy i doświadczenia został spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie usługi opiekuńcze świadczone w miejscu zamieszkania o łącznej wartości nie mniejszej niż 100 000 PLN brutto (słownie: sto tysięcy zł 00/100) w jednym roku kalendarzowym.
2. Zamawiający uzna, że warunek dotyczący dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia został spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje co najmniej:
1) w przypadku ubiegania się o Część A zamówienia - Rejon DOPS Nr 1 – 39 osobami spełniającymi wymogi określone w §8 ust. 5 pkt 1 Gdyńskiego standardu usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania, w tym co najmniej 11 osobami posiadającymi kwalifikacje, o których mowa w rozdziale II pkt 6 ppkt 2 lit. a) SIWZ;
2) w przypadku ubiegania się o Część B zamówienia - Rejon DOPS Nr 2 – 22 osobami spełniającymi wymogi określone w §8 ust. 5 pkt 1 Gdyńskiego standardu usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania, w tym co najmnie 6 osobami posiadającymi kwalifikacje, o których mowa w rozdziale II pkt 6 ppkt 2 lit. a) SIWZ;
3) w przypadku ubiegania się o Część C zamówienia - Rejon DOPS Nr 3 – 52 osobami spełniającymi wymogi określone w §8 ust. 5 pkt 1 Gdyńskiego standardu usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania, w tym co najmniej 15 osobami posiadającymi kwalifikacje, o których mowa w rozdziale II pkt 6 ppkt 2 lit. a) SIWZ;
4) w przypadku ubiegania się o Część D zamówienia - Rejon DOPS Nr 4 – 50 osobami spełniającymi wymogi określone w §8 ust. 5 pkt 1 Gdyńskiego standardu usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania, w tym co najmniej 15 osobami posiadającymi kwalifikacje, o których mowa w rozdziale II pkt 6 ppkt 2a) SIWZ.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena oferty brutto. Waga 70

2. Zobowiązanie do zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę w wymiarze minimum 0,5 etatu. Waga 30

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
MOPS.DZP.322.7/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
22.5.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 22.5.2015 - 10:15

Miejscowość:

Gdynia.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających. Zamówienia uzupełniające zostaną udzielone na podstawie odrębnej umowy lub umów zawartych z Wykonawcą w trybie art. 67 ust. 1 pkt 6 Ustawy Pzp. Wartość zamówień uzupełniających nie przekroczy 20 % wartości zamówienia podstawowego. W ramach zamówień uzupełniających Zamawiający przewiduje możliwość dokupienia ilości godzin usług opiekuńczych, w tym w związku z ewentualnym wydłużeniem czasu świadczenia przedmiotowej usługi.
2. Przed zawarciem umowy Wykonawca przedłoży, na wezwanie Zamawiającego, dokumenty potwierdzające posiadanie uprawnień do wykonywania zawodu przez osoby wymienione przez Wykonawcę w Wykazie osób (załącznik nr 6 do SIWZ).
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-679 Warszawa
POLSKA
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu niniejszego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Ustawy przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI Ustawy.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Ustawy.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami Ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
6. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia - jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 Ustawy, albo w terminie 15 dni - jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz postanowień SIWZ, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej
8. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
9. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana SIWZ, wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
10. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
11. Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postępowania odwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść jednej ze Stron.
12. Zamawiający lub odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy. KIO uwzględnia opozycję, jeżeli zgłaszający opozycję uprawdopodobni, że Wykonawca nie ma interesu w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystąpił; w przeciwnym razie KIO oddala opozycję.
13. Na orzeczenie KIO stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
14. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
15. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa KIO w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia KIO, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-679 Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
8.5.2015
TI Tytuł Polska-Gdynia: Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
ND Nr dokumentu 169825-2015
PD Data publikacji 16/05/2015
OJ Dz.U. S 94
TW Miejscowość GDYNIA
AU Nazwa instytucji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 13/05/2015
DT Termin 25/05/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 85000000 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
OC Pierwotny kod CPV 85000000 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
RC Kod NUTS PL633

16/05/2015    S94    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Gdynia: Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

2015/S 094-169825

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni, ul. Grabowo 2, Osoba do kontaktów: Honorata Woźniak, Gdynia 81-265, POLSKA. Tel.: +48 587810120. Faks: +48 587820124. E-mail: h.wozniak@mopsgdynia.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 13.5.2015, 2015/S 92-165838)

Przedmiot zamówienia:
CPV:85000000

Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

22.5.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

22.5.2015 (10:15)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

25.5.2015 (10:00)

IV.3.8) Warunki otwarcia ofert:

25.5.2015 (10:15)

Inne dodatkowe informacje

Informacje do poprawienia lub dodania w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.

Więcej informacji w odpowiedniej dokumentacji przetargowej.


TI Tytuł Polska-Gdynia: Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
ND Nr dokumentu 221204-2015
PD Data publikacji 26/06/2015
OJ Dz.U. S 121
TW Miejscowość GDYNIA
AU Nazwa instytucji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/06/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 85000000 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
OC Pierwotny kod CPV 85000000 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
RC Kod NUTS PL633
IA Adres internetowy (URL) http://www.mopsgdynia.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

{Dane ukryte}lDocument>
26/06/2015    S121    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Gdynia: Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

2015/S 121-221204

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni
{Dane ukryte}. Grabowo 2
Osoba do kontaktów: Honorata Woźniak
81-265 Gdynia
POLSKA
Tel.: +48 587810120
E-mail: h.wozniak@mopsgdynia.pl
Faks: +48 587820124

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.mopsgdynia.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: pomoc społeczna
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Ochrona socjalna
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania dla mieszkańców Gdyni.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 25: Usługi społeczne i zdrowotne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Gdynia.

Kod NUTS PL633

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania
(kod CPV 85.00.00.00-9), określonych w ustawie o pomocy społecznej, na rzecz osób z terenu Gdyni:
1.1 Część A zamówienia
rejon DOPS Nr 1 (tj. dzielnice: Redłowo, Orłowo, Karwiny, Dąbrowa, Mały Kack, Wielki Kack, część Wzgórza Św. Maksymiliana) – w wymiarze 79.200 godzin w czasie trwania umowy;
1.2 Część B zamówienia
rejon DOPS Nr 2 (tj. dzielnice: Oksywie, Obłuże, Pogórze) – w wymiarze 44.400 godzin w czasie trwania umowy;
1.3 Część C zamówienia
rejon DOPS Nr 3 (tj. dzielnice: Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Pustki Cisowskie – Demptowo, Cisowa) – w wymiarze 105.600 godzin w czasie trwania umowy;
1.4 Część D zamówienia
rejon DOPS Nr 4 (tj. dzielnice: Śródmieście, Kamienna Góra, część Wzgórza Św. Maksymiliana, Działki Leśne, Witomino, Chwarzno – Wiczlino) – w wymiarze 102.000 godzin w czasie trwania umowy.
Uwaga!
Zamawiający zaznacza, że pod pojęciem wymiaru godzin świadczenia usług, należy rozumieć wyłącznie rzeczywisty czas świadczenia usług.
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia przewidywanego wymiaru godzin świadczonych usług. Podana powyżej liczba godzin usług jest maksymalna. Wykonawcy nie przysługuje roszczenie zlecenia pełnej liczby godzin.
3. W przypadku zlecenia niepełnej liczby godzin Wykonawcy będzie przysługiwać tylko wynagrodzenie wynikające ze zrealizowanych usług i nie będzie on zgłaszać roszczeń co do realizacji pozostałej części. Minimalny wymiar godzin świadczonych usług wynosi w pełnym okresie realizacji przedmiotu zamówienia:
1) część A: 63.300 godzin;
2) część B: 35.500 godzin;
3) część C: 84.400 godzin;
4) część D: 81.600 godzin.
4. Informacje szczegółowe na temat przedmiotu zamówienia (w tym zakres usług opiekuńczych oraz warunki realizacji) określa „Gdyński standard usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania”, który stanowi załącznik nr 7 do SIWZ. Zindywidualizowany zakres usług dla każdej osoby nimi objętej każdorazowo zostanie określony przez Zamawiającego w drodze postępowania administracyjnego i przekazany na piśmie w ramach zawartej umowy z wybranym Wykonawcą.
5. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia wysokiej jakości usług opiekuńczych.
6. Celem zapewnienia należytego świadczenia usług, Wykonawca zobowiązany będzie przez cały okres realizacji zamówienia do:
1) zatrudniania osób (opiekunek/opiekunów), z których każda spełnia wszystkie wymogi określone w §8 ust.5 (z wyłączeniem pkt 7) „Gdyńskiego standardu usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania” i biegle posługuje się językiem polskim, w takiej liczbie, aby indywidualny wymiar czasu ich pracy nie przekraczał obowiązujących norm czasu pracy przewidzianych w Kodeksie pracy, niezależnie od formy zatrudnienia.
Biegłe posługiwanie się językiem polskim przez osobę świadczącą przedmiotową usługę rozumiane jest jako sprawne i skuteczne komunikowanie się z osobami korzystającymi z usług opiekuńczych, z osobami z ich otoczenia, personelem medycznym i pomocy społecznej. Ponadto osoba świadcząca usługi opiekuńcze powinna posiadać umiejętność sprawnego i rzetelnego prowadzenia w języku polskim dokumentacji wymaganej w „Gdyńskim standardzie usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania”.
2) zapewnienia osobom świadczącym usługi opiekuńcze stawek godzinowych wynagrodzenia brutto niezależnie od formy zatrudnienia, które nie mogą być niższe niż stawka godzinowa wynikająca z wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2015 r. ustalonego w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 11 września 2014r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2015r., a ponadto:
a) dla osób posiadających dyplom zawodowy lub dokument potwierdzający ukończenie kwalifikacyjnego kursu zawodowego w zawodzie: opiekunki środowiskowej lub asystenta osoby niepełnosprawnej lub asystenta medycznego lub pielęgniarki lub opiekuna osoby starszej lub opiekuna medycznego lub opiekuna w domu pomocy społecznej – minimalna stawka godzinowa, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy, wynosi 13,00zł brutto (dalej zwana „stawką podwyższoną”)
b) dla osób nie posiadających dyplomu zawodowego, o którym mowa w lit. a powyżej, które ukończyły szkolenie w wymiarze nie niższym niż 60 godz. Lekcyjnych uprawniające do świadczenia usług opiekuńczych – minimalna stawka godzinowa wynosi:10,42 zł brutto (dalej zwana „stawką bazową”).
3) zatrudnienia nie mniej niż dwóch osób, których zakres odpowiedzialności obejmuje koordynację wdrożenia i wykonania zleconych przez Zamawiającego usług opiekuńczych u wskazanych osób oraz bieżący kontakt z Zamawiającym w sprawach związanych z przyznawaniem i świadczeniem zleconych usług.
7. Wykonawca będzie zobowiązany do zawierania z opiekunkami/opiekunami pisemnych umów, zawierających postanowienia dotyczące zakresu ich obowiązków, a także zobowiązań Wykonawcy, o których mowa w § 8 ust.3 pkt 8 lit. a „Gdyńskiego standardu usług opiekuńczych świadczonych w miejscu zamieszkania”.
8. Wykonawca będzie zobowiązany do współpracy z Zamawiającym w zakresie realizacji Teleopieki.
Teleopieka to system elektronicznego całodobowego monitoringu osób starszych i niepełnosprawnych w miejscu zamieszkania. Usługa zapewnia dodatkowe zabezpieczenie dla osób samotnych wymagających całodobowego monitoringu, korzystających z pomocy w formie usług opiekuńczych.
8.1. Osoby zatrudnione przez Wykonawcę do świadczenia przedmiotowych usług opiekuńczych muszą posiadać informacje o tym czy osoby, którymi się opiekują korzystają z Teleopieki i znać zasady działania usługi. Wszelkie informacje w tym zakresie Zamawiający przekaże Wykonawcy niezwłocznie po podpisaniu umowy, a w odniesieniu do nowych odbiorców usługi (Teleopieki) Zamawiający będzie przekazywał Wykonawcy informacje na bieżąco.
8.2. Wykonawca zobowiąże osoby świadczące usługi opiekuńcze do wykonania następujących czynności w środowiskach osób korzystających z usługi Teleopieki:
a) przekazanie 1 egz. Umowy użyczenia urządzenia do TELEOPIEKI klientowi (Zamawiający każdorazowo poinformuje Wykonawcę o obowiązku przekazania ww. umowy (zawartej pomiędzy MOPS Gdynia a danym klientem)),
b) umieszczenie w Dzienniczku usług klienta kartki z informacją o zasadach funkcjonowania Teleopieki (Kartkaz informacją do umieszczenia w Dzienniczku zostanie przekazana Wykonawcy przez Zamawiającego),
c) wykonywanie, jeden raz w miesiącu, kontrolnego połączenia z Centrum Operacyjno – AlarmowymTeleopieki w celu kontroli prawidłowości działania urządzenia. W przypadku wystąpienia przerwy w działaniu urządzenia lub w przypadku stwierdzenia braku urządzenia lub jego elementów – Wykonawca ma obowiązek natychmiastowego powiadomienia o tym fakcie Zamawiającego.
9. Zamawiający zastrzega sobie prawo nadzoru i kontroli nad realizacją usług oraz pozostałych zobowiązań wynikających z umowy. Wybrany Wykonawca będzie zobowiązany do prowadzenia stosownej dokumentacji.
określonej w umowie, a także do udostępniania Zamawiającemu bądź osobom upoważnionym przez Zamawiającego wszelkiej dokumentacji pozwalającej na stwierdzenie prawidłowości realizacji umowy.
10. Jeżeli Wykonawca zamierza część zamówienia powierzyć podwykonawcom, to jego zakres wskazuje w ofercie z uwzględnieniem wymagań wynikających z rozdziału V pkt 4 ppkt 3 SIWZ.
11. Wykonawca będzie ponosił pełną odpowiedzialność wobec Zamawiającego i osób trzecich za usługi wykonane przez podwykonawców.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85000000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 4 926 210 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena oferty brutto. Waga 70
2. Zobowiązanie do zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę, każda w wymiarze minimum 0,5 etatu. Waga 30
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
MOPS.DZ.322.7/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 92-165838 z dnia 13.5.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 1 Część nr: 1 - Nazwa: Część A- Rejon DOPS nr 1
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
15.6.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Fundacja Niesiemy Pomoc
{Dane ukryte}
81-728 Sopot
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 132 560 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 163 448 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 1
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: 2 Część nr: 2 - Nazwa: Część B -Rejon DOPS nr 2
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
15.6.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Agencja Opiekuńczo-Pielęgnacyjna Senior Marek Olszewski
{Dane ukryte}
84-230 Rumia
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 634 920 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 701 520 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 1
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: 3 Część nr: 3 - Nazwa: Część C- Rejon DOPS nr 3
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
15.6.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Firma Gwarant -Tomczyk Sp. J
{Dane ukryte}
67-200 Głogów
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 510 080 PLN
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 562 880 PLN
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 1
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Zamówienie nr: 4 Część nr: 4 - Nazwa: Część D- Rejon DOPS nr 4
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
15.6.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 4
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Fundacja Niesiemy Pomoc
{Dane ukryte}
81-728 Sopot
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 458 600 PLN
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 1 498 380 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 1
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
{Dane ukryte}. Postępu 17a
02-679 Warszawa
POLSKA

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu niniejszego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów Ustawy przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI Ustawy.
2. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Ustawy.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami Ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
5. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
6. Odwołanie wnosi się w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 Ustawy, albo w terminie15 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
7. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz postanowień SIWZ, wnosi się w terminie 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Bi{Dane ukryte}etynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej
8. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w ust. 6 i 7 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
9. Zamawiający przesyła niezwłocznie, nie później niż w terminie 2 dni od dnia otrzymania, kopię odwołania innym Wykonawcom uczestniczącym w postępowaniu o udzielenie zamówienia, a jeżeli odwołanie dotyczy treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, zamieszcza ją również na stronie internetowej, na której jest zamieszczone ogłoszenie o zamówieniu lub jest udostępniana SIWZ, wzywając Wykonawców do przystąpienia do postępowania odwoławczego.
10. Wykonawca może zgłosić przystąpienie do postępowania odwoławczego w terminie 3 dni od dnia otrzymania kopii odwołania, wskazując stronę, do której przystępuje, i interes w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystępuje. Zgłoszenie przystąpienia doręcza się Prezesowi Izby w formie
pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu, a jego kopię przesyła się Zamawiającemu oraz Wykonawcy wnoszącemu odwołanie.
11. Wykonawcy, którzy przystąpili do postępowania odwoławczego, stają się uczestnikami postępowania odwoławczego, jeżeli mają interes w tym, aby odwołanie zostało rozstrzygnięte na korzyść jednej ze Stron.
12. Zamawiający lub odwołujący może zgłosić opozycję przeciw przystąpieniu innego Wykonawcy nie później niż do czasu otwarcia rozprawy. KIO uwzględnia opozycję, jeżeli zgłaszający opozycję uprawdopodobni, że Wykonawca nie ma interesu w uzyskaniu rozstrzygnięcia na korzyść strony, do której przystąpił; w przeciwnym razie KIO oddala opozycję.
13. Na orzeczenie KIO stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
14. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
15. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa KIO w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia KIO, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Krajowej Izby Odwoławczej
{Dane ukryte}. Postępu
02-679 Warszawa

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.6.2015

Adres: Grabowo2, 81-265 Gdynia
woj. POMORSKIE
Dane kontaktowe: email: h.wozniak@mopsgdynia.pl
tel: +48 587810120
fax: +48 587820124
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-05-22
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 16583820151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-05-13
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 404 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 4
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.mopsgdynia.pl
Informacja dostępna pod: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni
ul. Grabowo 2, 81-265 gdynia, woj. pomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
85000000-9 Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Część A- Rejon DOPS nr 1 Fundacja Niesiemy Pomoc
Sopot
2015-06-15 1 163 448,00
Część B -Rejon DOPS nr 2 Agencja Opiekuńczo-Pielęgnacyjna Senior Marek Olszewski
Rumia
2015-06-15 701 520,00
Część C- Rejon DOPS nr 3 Firma Gwarant -Tomczyk Sp. J
Głogów
2015-06-15 1 562 880,00
Część D- Rejon DOPS nr 4 Fundacja Niesiemy Pomoc
Sopot
2015-06-15 1 498 380,00