TI Tytuł Polska-Dęblin: Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
ND Nr dokumentu 365976-2015
PD Data publikacji 17/10/2015
OJ Dz.U. S 202
TW Miejscowość DĘBLIN
AU Nazwa instytucji 41 Baza Lotnictwa Szkolnego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 14/10/2015
DT Termin 24/11/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 15100000 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
OC Pierwotny kod CPV 15100000 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
IA Adres internetowy (URL) http://www.41blsz.wp.mil.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

17/10/2015    S202    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Dęblin: Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne

2015/S 202-365976

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

41 Baza Lotnictwa Szkolnego
ul. Brygady Pościgowej 5
Osoba do kontaktów: Małgorzata Sępka
08-521 Dęblin
POLSKA
Tel.: +48 261517818
E-mail: przetargi.41blsz@wp.pl
Faks: +48 261519536

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.41blsz.wp.mil.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: jednostka wojskowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Obrona
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Dostawy mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych, wędlin z mięsa czerwonego, wędlin drobiowych – Nr 32/15/N.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Jednostko Wojskowa 4929, 08-521 Dęblin.
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostaw mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych, wędlin z mięsa czerwonego, wędlin drobiowych.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 (trzy) niezależne grupy:
— GRUPA I – sukcesywne dostawy mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych;
— GRUPA II – sukcesywne dostawy wędlin z mięsa czerwonego;
— GRUPA III – sukcesywne dostawy wędlin drobiowych.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, przez co należy rozumieć, że Wykonawca może złożyć ofertę na pełen zakres przedmiotowy poszczególnych grup. Zamawiający nie ogranicza ilości grup, na które wykonawca może złożyć ofertę. Każde grupa będzie oceniana odrębnie.
4. Wytworzenie towaru, sposób jego opakowania i transportu muszą spełniać wymagania powszechnie obowiązujących przepisów krajowych i unijnych, a w szczególności:
1) przepisów ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2015 r. poz. 594) i aktów wykonawczych do tej ustawy oraz Rozporządzenia (WE) Nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiającego ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiającego procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz. U. UE L 31 z dnia 01 lutego 2002 r.);
2) przepisów ustawy z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. z 2006 r. Nr 17, poz. 127, z późn. zm.), przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. UE L 139 z dnia 30 kwietnia 2004 r.), oraz przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 854/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące organizacji urzędowych kontroli w odniesieniu do produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do spożycia przez ludzi(Dz. U. UE L 226 z 25 czerwca 2004 r.) oraz innych przepisów Unii Europejskiej wydanych na podstawie tych rozporządzeń;
3) przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylające Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz. U. UE L 338 z 13 listopada 2004 r.);
4) przepisów Dz.U.2015.29 Rozporządzenie Ministra Rolnictwa I Rozwoju Wsi(1) z dnia 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych;
5) przepisów ustawy z dnia 21 grudnia 2000 roku o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U.2015 poz. 678);
6) przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE L 139 z dnia 30 kwietnia 2004 r.).
5. Wytworzenie towaru, sposób przechowywania i transportu muszą spełniać wymagania obowiązujących krajowych i unijnych przepisów w zakresie prawa żywnościowego. Obowiązujące Wykonawcę szczegółowe wymagania jakościowe dla poszczególnych środków spożywczych, w tym wymagania w zakresie terminów przydatności do spożycia, znakowania i opakowania towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami, określa załącznik nr 1a do swiz, tj. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia. W szczególności zaś dostarczone towary muszą być oznakowane w sposób zrozumiały, napisy w języku polskim muszą być wyraźne, czytelne i nieusuwalne, umieszczone w widocznym miejscu, w żaden sposób nie ukryte, zasłonięte czy przysłonięte innymi nadrukami czy obrazkami. Opakowania stanowią pojemniki wykonane z materiałów opakowaniowych przeznaczonych do kontaktu z żywnością, zamknięte pokrywą i oplombowane pieczęcią producenta w sposób uniemożliwiający ich otwarcie bez uszkodzenia plomby. Każdy asortyment produktów powinien być dostarczony w oddzielnym pojemniku. Nie dopuszcza się stosowania opakowań zastępczych oraz umieszczania reklam na opakowaniach.
6. Przedmiot zamówienia nie generuje i nie wygeneruje żadnych kosztów eksploatacji
w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym nie mogą być one uwzględnione w opisie przedmiotu zamówienia.
7.Wybrany wykonawca przedstawi osobie odpowiedzialnej za realizacje umowy/umów ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie odpowiadającym przedmiotowi umowy w terminie 4 dnioddniazawarcia umowy (odrębnie dla każdej grupy). Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności musi obejmować także odpowiedzialność ubezpieczonego za szkody osobowe i rzeczowe spowodowane przez wyprodukowane, dostarczone lub sprzedane towary (środki spożywcze) oraz spowodowane przez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się do posiadania ubezpieczenia, o którym mowa wyżej przez cały okres obowiązywania umowy. Niedostarczenie w/w dokumentu skutkować będzie rozwiązaniem umowy przez zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym oraz naliczeniem kary umownej.
8. Uregulowania odnoszące się do podwykonawców:
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (zgodnie z art. 36a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych). W takim przypadku zamawiający zgodnie z art. 36b ust. 1 ustawy żąda wskazania przez wykonawcę w formularzu ofertowym (załączniku Nr 1 do SIWZ) części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy.Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust.2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przez umowę o podwykonawstwo rozumie się umowę w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, której przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane stanowiące część zamówienia publicznego, zawartą między wybranym przez zamawiającego wykonawcą a innym podmiotem (podwykonawcą), a w przypadku zamówień publicznych na roboty budowlane także między podwykonawcą a dalszym podwykonawcą lub między dalszymi podwykonawcami. Postanowienia dotyczące wymagań zamawiającego co do umów o podwykonawstwo oraz zasad zawierania takich umów zawarte zostały we wzorze umowy.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

15100000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Grupa I – mięso czerwone oraz tłuszcze zwierzęce
1. Antrykot wołowy b/k kręg. kg 2 500
2. Wołowina ekstra kg 1 000
3. Polędwica wołowa kg 200
4. Wołowina zrazowa b/k kg 4 500
5. Udziec cielęcy b/k kg 100
6. Karkówka wieprzowa b/k kg 3 700
7. Łopatka wieprzowa b/k kg 3 000
8. Schab wieprzowy b/k kg 4 600
9. Żeberka wieprzowe kg 500
10. Szynka wieprzowa b/k kg 2 000
11. Mięso wieprzowe od szynki b/k drobne kg 50
12. Ozorki wieprzowe kg 200
13. Wątroba wieprzowa kg 800
14. Smalec wieprzowy kg 800
15. Słonina kg 300
Grupa II – wędliny z mięsa czerwonego
16 Pasztetowa kg 500
17. Salceson włoski kg 200
18. Salceson ozorkowy kg 400
19. Kaszanka z kaszy gryczanej kg 600
20. Kiełbasa szynkowa wołowa specjalna kg 1 500
21. Kiełbasa myśliwska kg 500
22. Kiełbasa jałowcowa kg 300
23. Kiełbasa parówkowa specjalna kg 300
24. Parówki specjalne kg 1 000
25. Mortadela specjalna kg 500
26. Kiełbasa biała parzona specjalna kg 200
27. Kiełbasa podlaska specjalna kg 1 000
28. Kiełbasa wojskowa specjalna kg 100
29. Kiełbasa śląska specjalna kg 1 000
30. Kiełbasa toruńska specjalna kg 800
31. Kiełbasa zwyczajna specjalna kg 1 000
32. Kiełbasa krakowska parzona specjalna kg 1 500
33. Kiełbasa szynkowa wieprzowa specjalna kg 1 500
34. Kiełbasa krakowska sucha kg 1 000
35. Kiełbasa żywiecka kg 1 500
36. Kabanosy kg 300
37. Baleron kg 1 500
38. Polędwica wędzona wieprzowa kg 1 600
39. Szynka wieprzowa wędzona kg 1 100
40. Szynka wieprzowa gotowana kg 1 000
41. Szynka wieprzowa mielona kg 300
42. Szynka wieprzowa konserwowa kg 900
43. Boczek wędzony parzony b/k kg 2 200
44. Rolada z boczku kg 200
45. Golonka wieprzowa kg 500
46. Ogonówka kg 500
Grupa III – wędliny drobiowe
47. Parówki drobiowe kg 50
48. Szynka drobiowa kg 500
49. Szynka z indyka kg 500
50. Mortadela drobiowa kg 50.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.1.2016. Zakończenie 31.12.2016

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Sukcesywne dostawy mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych
1)Krótki opis
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

15100000

3)Wielkość lub zakres
Grupa I – mięso czerwone oraz tłuszcze zwierzęce
1. Antrykot wołowy b/k kręg. kg 2 500
2. Wołowina ekstra kg 1 000
3. Polędwica wołowa kg 200
4. Wołowina zrazowa b/k kg 4 500
5. Udziec cielęcy b/k kg 100
6. Karkówka wieprzowa b/k kg 3 700
7. Łopatka wieprzowa b/k kg 3 000
8. Schab wieprzowy b/k kg 4 600
9. Żeberka wieprzowe kg 500
10. Szynka wieprzowa b/k kg 2 000
11. Mięso wieprzowe od szynki b/k drobne kg 50
12. Ozorki wieprzowe kg 200
13. Wątroba wieprzowa kg 800
14. Smalec wieprzowy kg 800
15. Słonina kg 300.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2016. Zakończenie 31.12.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Sukcesywne dostawy wędlin z mięsa czerwonego
1)Krótki opis
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

15100000

3)Wielkość lub zakres
Grupa II – wędliny z mięsa czerwonego
Pasztetowa kg 500
Salceson włoski kg 200
Salceson ozorkowy kg 400
Kaszanka z kaszy gryczanej kg 600
Kiełbasa szynkowa wołowa specjalna kg 1 500
Kiełbasa myśliwska kg 500
Kiełbasa jałowcowa kg 300
Kiełbasa parówkowa specjalna kg 300
Parówki specjalne kg 1 000
Mortadela specjalna kg 500
Kiełbasa biała parzona specjalna kg 200
Kiełbasa podlaska specjalna kg 1 000
Kiełbasa wojskowa specjalna kg 100
Kiełbasa śląska specjalna kg 1 000
Kiełbasa toruńska specjalna kg 800
Kiełbasa zwyczajna specjalna kg 1 000
Kiełbasa krakowska parzona specjalna kg 1 500
Kiełbasa szynkowa wieprzowa specjalna kg 1 500
Kiełbasa krakowska sucha kg 1 000
Kiełbasa żywiecka kg 1 500
Kabanosy kg 300
Baleron kg 1 500
Polędwica wędzona wieprzowa kg 1 600
Szynka wieprzowa wędzona kg 1 100
Szynka wieprzowa gotowana kg 1 000
Szynka wieprzowa mielona kg 300
Szynka wieprzowa konserwowa kg 900
Boczek wędzony parzony b/k kg 2 200
Rolada z boczku kg 200
Golonka wieprzowa kg 500
Ogonówka kg 500.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2016. Zakończenie 31.12.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 3 Nazwa: Sukcesywne dostawy wędlin drobiowych.
1)Krótki opis
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

15100000

3)Wielkość lub zakres
Grupa III – wędliny drobiowe
Parówki drobiowe kg 50
Szynka drobiowa kg 500
Szynka z indyka kg 500
Mortadela drobiowa kg 50.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.1.2016. Zakończenie 31.12.2016
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Zamawiający ustala wadium w wysokości:
— GRUPA I – 7 000,00 PLN (słownie: siedem tysięcy złotych),
— GRUPA II- 6 500,00 PLN (słownie: sześć tysięcy pięćset złotych),
— GRUPA III – 300,00 PLN (słownie: trzysta złotych),
Zamawiający żąda od wykonawców wniesienia wadium na każdą grupę oddzielnie w określonych wyżej wysokościach.
2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b)poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d)gwarancjach ubezpieczeniowych,
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r. Nr 42 poz. 275 z późn. zm.).
3. Wadium w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy:
76 10101339 0016161391201000 z dopiskiem
„Wadium na przetarg nieograniczony na dostawę mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych, wędlin z mięsa czerwonego, wędlin drobiowych – Nr 32/15/N– grupa .........”.
Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, na cały okres związania ofertą.
UWAGA!!! W przypadku wnoszenia wadium w formie pieniężnej, wykonawca z zachowaniem właściwej staranności winien dokonać przelewu pieniężnego z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania kwoty wadium na podanym wyżej rachunku bankowym.
UWAGA!!!W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w poręczeniach lub gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przezinne podmioty:
— oryginał dokumentu musi być złożony Kancelarii Jawnej 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie, Lotnisko przy ul. Brygady Pościgowej 5 przed upływem terminu składania ofert lub dołączony do oferty w oddzielnej kopercie z oznaczeniem: „Wadium na przetarg nieograniczony Nr 32/15/N– grupa......,- a kserokopia dokumentu powinna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez wykonawcę i dołączona do oferty (i zszyta z ofertą).
4. Dokument wniesienia wadium w formie gwarancjilub poręczenia winien zawierać bezwarunkowe i nieodwołalne zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela zapłaty wymaganej kwoty wadium, na pisemne żądanie zamawiającego wzywające do zapłaty kwoty wadium, powstałe na skutek okoliczności określonych w ustawie.
5.Zamawiający zwróci wadium na zasadach określonych w ustawie.
6. Zamawiający zatrzyma wadium w przypadkach określonych w ustawie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Rozliczenie za wykonaną dostawę będzie następowało bezgotówkowo, na podstawie faktur VAT wystawianych osobno za każdą dostawę towaru.
Wykonawca zobowiązany jest wystawić osobną fakturę VAT z trzema jej kopiami (łącznie 4 egzemplarze) i dostarczyć je razem z dostawą towaru do magazynu Zamawiającego.. Faktura VAT musi zawierać następujące dane:
— pełne dane zamawiającego (nazwę, adres, NIP);
— opis towaru w sposób zgodny z umową;
— jednostkę miary zgodnie z umową;
— dokładna ilość odebranego towaru;
— cenę jednostkową netto;
— stawkę podatku VAT;
— wartość brutto odebranego towaru.
Rozliczenie za wykonane usługi będzie następowało w terminie 21 dni
od dnia otrzymania
prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT.
Zapłata wynagrodzenia będzie następować w terminie 30 dni (trzydziestu dni) od dnia każdorazowego otrzymania przez Zamawiającego prawidłowo wystawionej faktury VAT. Zapłata następować będzie na rachunek bankowy wykonawcy wynikający z faktury. Za dzień spełnienia świadczenia uznaje się dzień obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego. Zamawiający oświadcza, iż jest płatnikiem VAT.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Kilku wykonawców może wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku,
wykonawcy ustanawiają pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego. Do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo podpisane przez wszystkich wykonawców, którzy
wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia:
a) pełnomocnictwo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego musi dokładnie
określać zakres umocowania;
b) jeżeli oferta wykonawców wspólnie obiegających się o udzielenie zamówienia publicznego zostanie
wybrana, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy przedstawienia umowy regulującej współpracę
wykonawców;
c) wszelka korespondencja związana z postępowaniem będzie kierowana do ustanowionego przez
wykonawców pełnomocnika (należy podać adres na jaki ma być wysyłana korespondencja);
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Wykonawca jest zobowiązany wykazać spełnienie warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ust. 2 pkt. 5) ustawy:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzyspełniają warunki określone przepisami art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) dotyczące:
a) Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania:
Dla każdej z grup I-III:
Warunek ten spełnią wykonawcy, którzy przedstawią:
1. Aktualną decyzję administracyjną Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie zatwierdzenia zakładu do produkcji lub obrotu, określającą rodzaj i zakres działalności
(art. 20 ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego Dz. U. z 2006 r. Nr 17, poz. 127
z późn. zm.)
lub
Aktualną decyzję administracyjną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu do wprowadzania do obrotu produktów pochodzenia zwierzęcego, nieobjętego urzędową kontrolą organów Inspekcji Weterynaryjnej, określającą rodzaj i zakres działalności (art. 61 i 62 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia).
Przedmiot zamówienia nie może pochodzić od podmiotów zakwalifikowanych przez cywilne organy urzędowej kontroli żywności (Inspekcja Weterynaryjna, Państwowa Inspekcja Sanitarna) do działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej.
2. Aktualny dokument potwierdzający stosowanie wdrożonego systemu HACCP:
— certyfikat HACCP, wystawiony przez niezależną, akredytowaną jednostkę certyfikującą
lub
— zaświadczenie właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub właściwego organu Inspekcji Weterynaryjnej o sprawowaniu nadzoru nad stosowaniem zasad wdrożonego systemu HACCP, wydane na podstawie art. 59 i art. 73 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Przedłożone na tej podstawie zaświadczenie winno potwierdzać, że Wykonawca wdrożył oraz stosuje zasady systemu HACCP.
lub
— protokół z kontroli sanitarnej przeprowadzonej przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, jako organ urzędowej kontroli żywności, w skład którego wchodzi punkt zawierający pozytywną ocenę opracowania, wdrożenia i utrzymania systemu HACCP na podstawie art. 59 i art. 73 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności
i żywienia,
3. W przypadku, gdy ofertę składa Wykonawca z Unii Europejskiej, spoza obszaru RP, do oferty należy załączyć aktualną decyzję wydaną przez właściwy organ danego kraju o zatwierdzeniu zakładu w zakresie części zamówienia lub rodzaju żywności (grupy produktów) obejmujących tę część zamówienia wraz z weterynaryjnym numerem identyfikacyjnym w przypadku dotyczącym żywności (grupy produktów) pochodzenia zwierzęcego.
2) O udzielnie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 1-11 ustawy Prawo zamówień publicznych:
a) oświadczają brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia (wzór wg załącznika nr 3 do siwz);
b) przedstawią aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji
o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
c) przedstawią aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu –wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
d)przedstawią aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu –wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
e)przedstawią aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym
w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
f)przedstawią aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
g)przedstawią aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
3) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 5) ustawy:
Wykonawcy należący do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy
z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (DZ. U. Nr 50, poz. 331 z póżn. zm), składający odrębne oferty, zobowiązani są wykazać, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy Wykonawcami w niniejszym postępowaniu.
4) Na podstawie art. 24 ust. 2a. ustawy Prawo zamówień publicznych -zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.
5)Wykonawca może polegać na wiedzy, doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonywania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy realizacji zamówienia podpisane przez osoby upoważnione do reprezentacji tych podmiotów. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
6) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np.: konsorcja, spółki cywilne) warunki określone w części V pkt. 1 lit. a), b), c), d), powinien spełniać co najmniej jeden z tych wykonawców albo wszyscy ci wykonawcy wspólnie.
Warunek określony w części V pkt. 2), 3), 4) dotyczący niepodleganiu wykluczeniu z postępowania musi być spełniony przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
Warunek określony w części V pkt 1) a) –posiadanie uprawnień -musi być spełniony przez tych spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, którzy będą realizować część zamówienia wymagającą, zgodnie z przepisami prawa, posiadania stosownych dla tej części uprawnień
Warunek określony w części V pkt 1) b) -Posiadanie wiedzy i doświadczenia -w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia –przynajmniej jeden z nich musi udokumentować –wykonanie przynajmniej jednego zamówienia o żądanej przez zamawiającego wartości -zamawiający nie dopuszcza sumowania wartości dostaw (umów) kilku wykonawców –by uzyskać żądaną przez zamawiającego wartość.
Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców w/w warunkówdokonana będzie zgodnie z formułą spełnia – nie spełnia na podstawie treści złożonych i oświadczeń określonych części VI SIWZ,
Z treści załączonych dokumentów oraz oświadczeń musi jednoznacznie wynikać, iż w/w warunki wykonawca spełnił. Jeśli Wykonawca nie wykaże spełnienia chociażby jednego
z w/w warunków, zostanie wykluczony z postępowania o udzielenie zamówienia.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone przepisami art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) dotyczące:Sytuacji ekonomicznej i finansowej – dla każdej z grup I-III: Opis sposobu dokonywania oceny spełniania warunku: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Warunek ten spełnią Wykonawcy, którzy złożą oświadczenie w trybie art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (załącznik nr 2 do siwz).
Na potwierdzenie.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Na potwierdzenie spełnienia warunku dotyczącego
Sytuacji ekonomicznej i finansowej wykonawcy
zobowiązani są załączyć do oferty:
— oświadczenie o spełnieniu warunków określonych
w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych
— Załącznik Nr 2 (oświadczenie to zobowiązany
jest złożyć przynajmniej jeden z wykonawców
ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, np.
przedsiębiorców będących wspólnikami spółki cywilnej,
członków konsorcjum lub wszyscy ci wykonawcy
wspólnie lub Pełnomocnik wykonawców w imieniu
wszystkich wykonawców) – dotyczy grupy I, II oraz III.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone przepisami art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia. Opis sposou dokonania oceny spełniania warunku dla każdej z III grup:Warunek posiadania wiedzy i doświadczenia niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia zostanie spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech latach przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie wykonał(tj. zakończył)co najmniej (1) jedno zamówienie obejmujące:
— GRUPA I – dostawę mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych o wartości nie mniejszej niż 230.000,00 PLN brutto(słownie: dwieście trzydzieści tysięcy złotych);
— GRUPA II – dostawę wędlin z mięsa czerwonego o wartości nie mniejszej niż 206.000,00 PLN brutto(słownie: dwieście sześć tysięcy złotych);
— GRUPA III – dostawę wędlin drobiowych o wartości nie mniejszej niż 10.000,00 PLN brutto(słownie: dziesięć tysięcy złotych)
wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane oraz z załączeniem dowodów, czy zostały wykonane należycie.
W przypadku, gdy wartość zamówienia (umowy) jest określona w innej walucie niż w złotych polskich, Zamawiający dokona przeliczenia tej wartości na złote polskie -na podstawie średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych określonego w Tabeli Kursów Narodowego Banku Polskiego na dzień zakończenia usługi (podpisania protokołu zdawczo -odbiorczego).
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Określenie dostaw, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie (na podstawie § 1 ust. 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 lutego 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. 2013, poz. 231)-zamówienia polegające na dostawie:
— GRUPA I –mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych o wartości nie mniejszej niż 230.000,00 PLN brutto(słownie: dwieście trzydzieści tysięcy złotych);
— GRUPA II –wędlin z mięsa czerwonego o wartości nie mniejszej niż 206.000,00 PLN brutto(słownie: dwieście sześć tysięcy złotych);
— GRUPA III –wędlin drobiowych o wartości nie mniejszej niż 10.000,00 PLN brutto(słownie: dziesięć tysięcy złotych)
Zamawiający nie wymaga informacji o dostawach niewykonanych lub wykonanych nienależycie.Z wykazu musi wynikać, iżwokresie ostatnich trzech latprzed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy –w tym okresie -wykonawca należycie wykonał (tj. zakończył) co najmniej (1) jedno zamówienie obejmujące:
— GRUPA I – dostawę mięsa czerwonego i tłuszczy zwierzęcych o wartości nie mniejszej niż 230.000,00 PLN brutto (słownie: dwieście trzydzieści tysięcy złotych);
— GRUPA II – dostawę wędlin z mięsa czerwonego o wartości nie mniejszej niż 206.000,00 PLN brutto (słownie: dwieście sześć tysięcy złotych);
— GRUPA III – dostawę wędlin drobiowych o wartości nie mniejszej niż 10.000,00 PLN brutto (słownie: dziesięć tysięcy złotych)
Wzór wykazu stanowi załącznik Nr 5 do SIWZ.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
32/15/N
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: tak
Podać cenę: 65 PLN
Warunki i sposób płatności: Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem: 41 Baza Lotnictwa Szkolnego,
08-521 Dęblin, Lotnisko bud. 205 (sekcja zamówień publicznych pokój nr 304) w godz. 7:30-15:30 lub pocztą po
wpłacie 65 PLN , na konto: 24 1010 1339 0016 1622 3100 0000.
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
24.11.2015 - 12:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 24.11.2015 - 13:00

Miejscowość:

41 Baza Lotnictwa Szkolnego, 08-521 Dęblin, Lotnisko, bud. 205 (Sekcja Zamówień Publicznych)

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
1.W niniejszym postępowaniu zgodnie z art. 27 ustawy Pzp, zamawiający przewiduje następujące sposoby przekazywania przez strony (uczestników postępowania) wniosków, zawiadomień oraz informacji.
— pisemnie na adres: 41 Baza Lotnictwa Szkolnego, 08-521 Dęblin, ul. Brygady Pościgowej 5, budynek Nr 226, pokój Nr 7 (Kancelaria Jawna);
— faksem na numer: +48 261519536;

— drogą elektroniczną na adres: przetargi.41blsz@wp.pl

2. Forma pisemna zastrzeżona jest dla:
a) złożenia oferty wraz z załącznikami;
b)złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw do wykluczenia:
c) złożenia dokumentów potwierdzających spełnianie przez oferowany przedmiot zamówienia wymagań określonych przez zamawiającego;
d) zmiany lub wycofania oferty;
e) dokumentów i oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw do wykluczenia oraz potwierdzających, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada określonym wymaganiom – składanych przez wykonawcę na skutek wezwania zamawiającego, na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.
3. Zamawiający powiadomi Wykonawców o wynikach postępowania w sposób zgodny
z przepisami ustawy. Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania zostanie przesłane faksem na numer wskazany w ofercie Wykonawcy. Jeśli próba przesłania faksem okaże się negatywna, zawiadomienie zostanie przesłane drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w ofercie wykonawcy. Jeżeli wskazane próby przesłania faksem i drogą elektroniczną będą nieskuteczne, zawiadomienie zostanie przesłane na numer faksu lub adres e-mail Wykonawcy ujawniony na stronie internetowej wskazanej w ofercie lub na stemplu firmowym Wykonawcy (w przypadku braku numeru faksu lub e-mail w ofercie Wykonawcy, Zamawiający skontaktuje się z Wykonawcą w celu ustalenia danych kontaktowych).Jednocześnie zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania zostanie przesłane pisemnie na adres korespondencyjny wskazany przez wykonawcę w ofercie.
4. Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane za pomocą faksu bądź drogą elektroniczną wymagają na żądanie każdej ze stron, niezwłocznego potwierdzenia faktu ich otrzymania. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez wykonawcę Zamawiający domniema,
że pismo wysłane przez niego na numer faksu lub e-mail podany przez wykonawcę w ofercie zostało doręczone w sposób umożliwiający zapoznanie się wykonawcy z treścią pisma.
5. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nieotrzymania przez Wykonawcę informacji związanych z prowadzonym postępowaniem w przypadku wskazania przez Wykonawcę w ofercie błędnego adresu, numeru telefonu/faksu lub adresu, albo – w przypadku nieprawidłowego działania wskazanych urządzeń – nieprzekazania Zamawiającemu numerów zamiennych.
6.Dokumenty i oświadczenia, potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniu
i braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w części VI siwz, składane przez wykonawcę na skutek wezwania Zamawiającego, na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, muszą być złożone w formie pisemnej. Mogą one być przesłane przez Wykonawcę najpierw faksem lub drogą elektroniczną i następnie niezwłocznie potwierdzone w formie pisemnej (pismo powinno być nadane w tej samej dacie co faks lub mail).Zamawiający uzna te dokumenty i oświadczenia za złożone w wyznaczonym terminie, jeśli ich treść w formie pisemnej dotrze do siedziby Zamawiającego przed upływem wyznaczonego terminu!
7.Wykonawca może zwracać się do Zamawiającego o wyjaśnienia dotyczące wszelkich wątpliwości związanych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, sposobem przygotowania i złożenia oferty, kierując swoje zapytania na piśmie pod adres: Dowódca 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie ul. Brygady Pościgowej 5, (budynek 226) 08-521 Dęblin. Zapytania mogą być składane faksem pod numer (81) 551-95-36 bądź drogą elektroniczną (po telefonicznym uzgodnieniu) pod warunkiem niezwłocznego potwierdzenia treści zapytania na piśmie – pismo winno być nadane w tej samej dacie co faks lub e-mail.Zaleca się nadawanie pism przesyłką listową priorytetową.
8. Zamawiający udzieli odpowiedzi niezwłocznie na wszelkie zapytania związane z prowadzonym postępowaniem, jednak nie później niż:
a) na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydawanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
9. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa w pkt. 7, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zmawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.
10. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa w pkt. 7.

11. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zostanie przekazana jednocześnie wszystkim Wykonawcom, którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia oraz zamieszczona na stronie internetowej Zamawiającego www.41blsz.wp.mil.pl bez wskazania źródła zapytania.

12. Nie udziela się żadnych ustnych i telefonicznych informacji, wyjaśnień czy odpowiedzi na kierowane do zamawiającego zapytania, w sprawach wymagających zachowania pisemności postępowania.
13. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej siwz a treścią udzielonych odpowiedzi, jako obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie zamawiającego.

14. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający może zmienić treść Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Dokonaną zmianę Zamawiający przekaże niezwłocznie wszystkim wykonawcom, którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieści ją także na tej stronie – www.41blsz.wp.mil.pl

15.W przypadku, jeżeli w wyniku zmiany treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie prowadzącej do zamiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuży termin składania ofert i poinformuje o tym wykonawców którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej – zamieści informację na tej stronie.
16. Wykonawcy zobowiązni są złożyć wraz z ofertą Inne dokumenty: oświadczenie dotyczące decyzji Wojskowego Inspektora Weterynaryjnego (wzór oświadczenia stanowi załącznik Nr 7 do SIWZ).
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Wykonawcy, a także innemu podmiotowi jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu tego zamówienia oraz poniósł
lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień
publicznych przysługują środki ochrony prawnej określone w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
Warszawa
POLSKA

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
14.10.2015
TI Tytuł Polska-Dęblin: Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
ND Nr dokumentu 387966-2015
PD Data publikacji 04/11/2015
OJ Dz.U. S 213
TW Miejscowość DĘBLIN
AU Nazwa instytucji 41 Baza Lotnictwa Szkolnego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 30/10/2015
DT Termin 24/11/2015
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 15100000 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
OC Pierwotny kod CPV 15100000 - Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne

04/11/2015    S213    - - Dostawy - Dodatkowe informacje - Procedura otwarta 

Polska-Dęblin: Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne

2015/S 213-387966

41 Baza Lotnictwa Szkolnego, ul. Brygady Pościgowej 5, Osoba do kontaktów: Małgorzata Sępka, Dęblin 08-521, POLSKA. Tel.: +48 261517818. Faks: +48 261519536. E-mail: przetargi.41blsz@wp.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 17.10.2015, 2015/S 202-365976)

Przedmiot zamówienia:
CPV:15100000

Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne

Zamiast: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostaw mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych, wędlin z

mięsa czerwonego, wędlin drobiowych.

2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 (trzy) niezależne grupy:

— GRUPA I – sukcesywne dostawy mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych;

— GRUPA II – sukcesywne dostawy wędlin z mięsa czerwonego;

— GRUPA III – sukcesywne dostawy wędlin drobiowych.

3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, przez co należy rozumieć, że Wykonawca

może złożyć ofertę na pełen zakres przedmiotowy poszczególnych grup. Zamawiający nie ogranicza ilości grup,

na które wykonawca może złożyć ofertę. Każde grupa będzie oceniana odrębnie.

4. Wytworzenie towaru, sposób jego opakowania i transportu muszą spełniać wymagania powszechnie

obowiązujących przepisów krajowych i unijnych, a w szczególności:

1) przepisów ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2015 r. poz.

594) i aktów wykonawczych do tej ustawy oraz Rozporządzenia (WE) Nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego

i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiającego ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego,

powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiającego procedury w zakresie

bezpieczeństwa żywności (Dz. U. UE L 31 z dnia 01 lutego 2002 r.);

2) przepisów ustawy z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. z 2006 r. Nr

17, poz. 127, z późn. zm.), przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z

dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności

pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. UE L 139 z dnia 30 kwietnia 2004 r.), oraz przepisów Rozporządzenia

(WE) Nr 854/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczególne

przepisy dotyczące organizacji urzędowych kontroli w odniesieniu do produktów pochodzenia zwierzęcego

przeznaczonych do spożycia przez ludzi(Dz. U. UE L 226 z 25 czerwca 2004 r.) oraz innych przepisów Unii

Europejskiej wydanych na podstawie tych rozporządzeń;

3) przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października

2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylające Dyrektywy

80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz. U. UE L 338 z 13 listopada 2004 r.);

4) przepisów Dz.U.2015.29 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI(1) z dnia 23

grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych;

5) przepisów ustawy z dnia 21 grudnia 2000 roku o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U.2015

poz. 678);

6) przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w

sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE L 139 z dnia 30 kwietnia 2004 r.).

5. Wytworzenie towaru, sposób przechowywania i transportu muszą spełniać wymagania obowiązujących

krajowych i unijnych przepisów w zakresie prawa żywnościowego. Obowiązujące Wykonawcę szczegółowe

wymagania jakościowe dla poszczególnych środków spożywczych, w tym wymagania w zakresie terminów

przydatności do spożycia, znakowania i opakowania towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami, określa

załącznik nr 1a do swiz, tj. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia. W szczególności zaś dostarczone

towary muszą być oznakowane w sposób zrozumiały, napisy w języku polskim muszą być wyraźne, czytelne

i nieusuwalne, umieszczone w widocznym miejscu, w żaden sposób nie ukryte, zasłonięte czy przysłonięte

innymi nadrukami czy obrazkami. Opakowania stanowią pojemniki wykonane z materiałów opakowaniowych

przeznaczonych do kontaktu z żywnością, zamknięte pokrywą i oplombowane pieczęcią producenta w sposób

uniemożliwiający ich otwarcie bez uszkodzenia plomby. Każdy asortyment produktów powinien być dostarczony

w oddzielnym pojemniku. Nie dopuszcza się stosowania opakowań zastępczych oraz umieszczania reklam na

opakowaniach.

6. Przedmiot zamówienia nie generuje i nie wygeneruje żadnych kosztów eksploatacji

w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym nie mogą być one uwzględnione w opisie przedmiotu zamówienia.7.Wybrany wykonawca przedstawi osobie odpowiedzialnej za realizacje umowy/umów ubezpieczenie

odpowiedzialności cywilnej w zakresie odpowiadającym przedmiotowi umowy w terminie 4 dnioddniazawarcia

umowy (odrębnie dla każdej grupy). Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej

działalności musi obejmować także odpowiedzialność ubezpieczonego za szkody osobowe i rzeczowe

spowodowane przez wyprodukowane, dostarczone lub sprzedane towary (środki spożywcze) oraz

spowodowane przez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się do

posiadania ubezpieczenia, o którym mowa wyżej przez cały okres obowiązywania umowy. Niedostarczenie w/w

dokumentu skutkować będzie rozwiązaniem umowy przez zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym oraz

naliczeniem kary umownej.

8. Uregulowania odnoszące się do podwykonawców:

Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (zgodnie z art. 36a ust. 1 ustawy

Prawo zamówień publicznych). W takim przypadku zamawiający zgodnie z art. 36b ust. 1 ustawy żąda

wskazania przez wykonawcę w formularzu ofertowym (załączniku Nr 1 do SIWZ) części zamówienia, której

wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców,

na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, ustawy Prawo

zamówień publicznych, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w

art.22 ust. 1 ustawy.Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby

wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust.2b ustawy, w celu wykazania spełniania

warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać

zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie

mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przez umowę o podwykonawstwo

rozumie się umowę w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, której przedmiotem są usługi, dostawy lub

roboty budowlane stanowiące część zamówienia publicznego, zawartą między wybranym przez zamawiającego

wykonawcą a innym podmiotem (podwykonawcą), a w przypadku zamówień publicznych na roboty budowlane

także między podwykonawcą a dalszym podwykonawcą lub między dalszymi podwykonawcami. Postanowienia

dotyczące wymagań zamawiającego co do umów o podwykonawstwo oraz zasad zawierania takich umów

zawarte zostały we wzorze umowy.

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

Wykonawca jest zobowiązany wykazać spełnienie warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.

1 ustawy i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ust.

2 pkt. 5) ustawy1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzyspełniają warunki określone przepisami art.

22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.)

dotyczące:

a) Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają

obowiązek ich posiadania:

Dla każdej z grup I-III:

Warunek ten spełnią wykonawcy, którzy przedstawią:

1. Aktualną decyzję administracyjną Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie zatwierdzenia zakładu do

produkcji lub obrotu, określającą rodzaj i zakres działalności

(art. 20 ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego Dz. U. z 2006 r. Nr 17, poz. 127

z późn. zm.)

lub

Aktualną decyzję administracyjną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu

do wprowadzania do obrotu produktów pochodzenia zwierzęcego, nieobjętego urzędową kontrolą organów

Inspekcji Weterynaryjnej, określającą rodzaj i zakres działalności (art. 61 i 62 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o

bezpieczeństwie żywności i żywienia).

Przedmiot zamówienia nie może pochodzić od podmiotów zakwalifikowanych przez cywilne organy urzędowej

kontroli żywności (Inspekcja Weterynaryjna, Państwowa Inspekcja Sanitarna) do działalności marginalnej,

lokalnej i ograniczonej.

2. Aktualny dokument potwierdzający stosowanie wdrożonego systemu HACCP:

— certyfikat HACCP, wystawiony przez niezależną, akredytowaną jednostkę certyfikującą

lub

— zaświadczenie właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub właściwego organu Inspekcji

Weterynaryjnej o sprawowaniu nadzoru nad stosowaniem zasad wdrożonego systemu HACCP, wydane na

podstawie art. 59 i art. 73 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Przedłożone

na tej podstawie zaświadczenie winno potwierdzać, że Wykonawca wdrożył oraz stosuje zasady systemu

HACCP.

lub

— protokół z kontroli sanitarnej przeprowadzonej przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, jako organ

urzędowej kontroli żywności, w skład którego wchodzi punkt zawierający pozytywną ocenę opracowania,

wdrożenia i utrzymania systemu HACCP na podstawie art. 59 i art. 73 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o

bezpieczeństwie żywności

i żywienia,

3. W przypadku, gdy ofertę składa Wykonawca z Unii Europejskiej, spoza obszaru RP, do oferty należy załączyć

aktualną decyzję wydaną przez właściwy organ danego kraju o zatwierdzeniu zakładu w zakresie części

zamówienia lub rodzaju żywności (grupy produktów) obejmujących tę część zamówienia wraz z weterynaryjnym

numerem identyfikacyjnym w przypadku dotyczącym żywności (grupy produktów) pochodzenia zwierzęcego.

2) O udzielnie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24

ust. 1 pkt. 1-11 ustawy Prawo zamówień publicznych:

a) oświadczają brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia (wzór wg załącznika nr 3

do siwz);

b) przedstawią aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji

o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu

wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż

6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

c) przedstawią aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego,

że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem

zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji

właściwego organu –wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

d)przedstawią aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy

Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie,

odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego

organu –wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

e)przedstawią aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym

w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

f)przedstawią aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9

ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

g)przedstawią aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10

i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert

3) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art.

24 ust. 2 pkt. 5) ustawy:

Wykonawcy należący do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy

z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (DZ. U. Nr 50, poz. 331 z póżn. zm), składający

odrębne oferty, zobowiązani są wykazać, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania

uczciwej konkurencji pomiędzy Wykonawcami w niniejszym postępowaniu.

4) Na podstawie art. 24 ust. 2a. ustawy Prawo zamówień publicznych -zamawiający wykluczy z postępowania o

udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony

poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania

lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie

wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wykluczy z postępowania o udzielenie

zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które

mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił

szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.

5)Wykonawca może polegać na wiedzy, doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do

wykonywania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru

prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić

Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, w

szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji

niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy realizacji zamówienia podpisane przez osoby

upoważnione do reprezentacji tych podmiotów. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów

zgodnie z art. 26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek

nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na

zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy

wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania

zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do

ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności:

a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,

b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,

c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,

d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

6) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np.: konsorcja, spółki

cywilne) warunki określone w części V pkt. 1 lit. a), b), c), d), powinien spełniać co najmniej jeden z tych

wykonawców albo wszyscy ci wykonawcy wspólnie.

Warunek określony w części V pkt. 2), 3), 4) dotyczący niepodleganiu wykluczeniu z postępowania musi być

spełniony przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

Warunek określony w części V pkt 1) a) –posiadanie uprawnień -musi być spełniony przez tych spośród

wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, którzy będą realizować część zamówienia wymagającą,

zgodnie z przepisami prawa, posiadania stosownych dla tej części uprawnień

Warunek określony w części V pkt 1) b) -Posiadanie wiedzy i doświadczenia -w przypadku wykonawców

wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia –przynajmniej jeden z nich musi udokumentować –

wykonanie przynajmniej jednego zamówienia o żądanej przez zamawiającego wartości -zamawiający niedopuszcza sumowania wartości dostaw (umów) kilku wykonawców –by uzyskać żądaną przez zamawiającego

wartość.

Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców w/w warunkówdokonana będzie zgodnie z formułą

spełnia – nie spełnia na podstawie treści złożonych i oświadczeń określonych części VI SIWZ,

Z treści załączonych dokumentów oraz oświadczeń musi jednoznacznie wynikać, iż w/w warunki wykonawca

spełnił. Jeśli Wykonawca nie wykaże spełnienia chociażby jednego

z w/w warunków, zostanie wykluczony z postępowania o udzielenie zamówienia.

VI.3) Informacje dodatkowe:

1.W niniejszym postępowaniu zgodnie z art. 27 ustawy Pzp, zamawiający przewiduje następujące sposoby

przekazywania przez strony (uczestników postępowania) wniosków, zawiadomień oraz informacji.

— pisemnie na adres: 41 Baza Lotnictwa Szkolnego, 08-521 Dęblin, ul. Brygady Pościgowej 5, budynek Nr 226,

pokój Nr 7 (Kancelaria Jawna);

— faksem na numer: 261-519-536;

— drogą elektroniczną na adres: przetargi.41blsz@wp.pl

2. Forma pisemna zastrzeżona jest dla:

a) złożenia oferty wraz z załącznikami;

b)złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu i brak

podstaw do wykluczenia:

c) złożenia dokumentów potwierdzających spełnianie przez oferowany przedmiot zamówienia wymagań

określonych przez zamawiającego;

d) zmiany lub wycofania oferty;

e) dokumentów i oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw do

wykluczenia oraz potwierdzających, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada określonym wymaganiom -

składanych przez wykonawcę na skutek wezwania zamawiającego, na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.

3. Zamawiający powiadomi Wykonawców o wynikach postępowania w sposób zgodny

z przepisami ustawy. Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania

zostanie przesłane faksem na numer wskazany w ofercie Wykonawcy. Jeśli próba przesłania faksem okaże

się negatywna, zawiadomienie zostanie przesłane drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w ofercie

wykonawcy. Jeżeli wskazane próby przesłania faksem i drogą elektroniczną będą nieskuteczne, zawiadomienie

zostanie przesłane na numer faksu lub adres e-mail Wykonawcy ujawniony na stronie internetowej wskazanej

w ofercie lub na stemplu firmowym Wykonawcy (w przypadku braku numeru faksu lub e-mail w ofercie

Wykonawcy, Zamawiający skontaktuje się z Wykonawcą w celu ustalenia danych kontaktowych).Jednocześnie

zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania zostanie przesłane

pisemnie na adres korespondencyjny wskazany przez wykonawcę w ofercie.

4. Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane za pomocą faksu bądź drogą

elektroniczną wymagają na żądanie każdej ze stron, niezwłocznego potwierdzenia faktu ich otrzymania. W

przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez wykonawcę Zamawiający domniema,

że pismo wysłane przez niego na numer faksu lub e-mail podany przez wykonawcę w ofercie zostało doręczone

w sposób umożliwiający zapoznanie się wykonawcy z treścią pisma.

5. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nieotrzymania przez Wykonawcę informacji związanych

z prowadzonym postępowaniem w przypadku wskazania przez Wykonawcę w ofercie błędnego adresu,

numeru telefonu/faksu lub adresu, albo – w przypadku nieprawidłowego działania wskazanych urządzeń –

nieprzekazania Zamawiającemu numerów zamiennych.

6.Dokumenty i oświadczenia, potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniui braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w części VI siwz, składane przez wykonawcę na skutek

wezwania Zamawiającego, na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, muszą być złożone w formie pisemnej.

Mogą one być przesłane przez Wykonawcę najpierw faksem lub drogą elektroniczną i następnie niezwłocznie

potwierdzone w formie pisemnej (pismo powinno być nadane w tej samej dacie co faks lub mail).Zamawiający

uzna te dokumenty i oświadczenia za złożone w wyznaczonym terminie, jeśli ich treść w formie pisemnej dotrze

do siedziby Zamawiającego przed upływem wyznaczonego terminu!

7.Wykonawca może zwracać się do Zamawiającego o wyjaśnienia dotyczące wszelkich wątpliwości związanych

ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, sposobem przygotowania i złożenia oferty, kierując swoje

zapytania na piśmie pod adres: Dowódca 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie ul. Brygady Pościgowej 5,

(budynek 226) 08-521 Dęblin. Zapytania mogą być składane faksem pod numer (81) 551-95-36 bądź drogą

elektroniczną (po telefonicznym uzgodnieniu) pod warunkiem niezwłocznego potwierdzenia treści zapytania na

piśmie – pismo winno być nadane w tej samej dacie co faks lub e-mail.Zaleca się nadawanie pism przesyłką

listową priorytetową.

8. Zamawiający udzieli odpowiedzi niezwłocznie na wszelkie zapytania związane z prowadzonym

postępowaniem, jednak nie później niż:

a) na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty

określone w przepisach wydawanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie

treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w

którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.

9. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu

składania wniosku, o którym mowa w pkt. 7, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zmawiający może udzielić

wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.

10. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa w pkt.

7.

11. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zostanie przekazana jednocześnie wszystkim Wykonawcom,

którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia oraz zamieszczona na stronie internetowej

Zamawiającego www.41blsz.wp.mil.pl bez wskazania źródła zapytania.

12. Nie udziela się żadnych ustnych i telefonicznych informacji, wyjaśnień czy odpowiedzi na kierowane do

zamawiającego zapytania, w sprawach wymagających zachowania pisemności postępowania.

13. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej siwz a treścią udzielonych odpowiedzi, jako

obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie zamawiającego.

14. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający może

zmienić treść Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Dokonaną zmianę Zamawiający przekaże

niezwłocznie wszystkim wykonawcom, którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli

specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieści ją także na tej stronie – www.41blsz.wp.mil.pl

15.W przypadku, jeżeli w wyniku zmiany treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie prowadzącej do

zamiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach,

Zamawiający przedłuży termin składania ofert i poinformuje o tym wykonawców którym doręczono specyfikację

istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej – zamieści

informację na tej stronie.

16. Wykonawcy zobowiązni są złożyć wraz z ofertą Inne dokumenty: oświadczenie dotyczące decyzji

Wojskowego Inspektora Weterynaryjnego (wzór oświadczenia stanowi załącznik Nr 7 do SIWZ).

Powinno być: 

II.1.5) Krótki opis zamówienia lub zakupu:

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostaw mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych, wędlin z mięsa czerwonego, wędlin drobiowych.

2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 (trzy) niezależne grupy:

— GRUPA I – sukcesywne dostawy mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych;

— GRUPA II – sukcesywne dostawy wędlin z mięsa czerwonego;

— GRUPA III – sukcesywne dostawy wędlin drobiowych.

3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, przez co należy rozumieć, że Wykonawca może złożyć ofertę na pełen zakres przedmiotowy poszczególnych grup. Zamawiający nie ogranicza ilości grup, na które wykonawca może złożyć ofertę. Każde grupa będzie oceniana odrębnie.

4. Wytworzenie towaru, sposób jego opakowania i transportu muszą spełniać wymagania powszechnie obowiązujących przepisów krajowych i unijnych, a w szczególności:

1) przepisów ustawy z 25.8.2006 o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2015 r. poz. 594) i aktów wykonawczych do tej ustawy oraz Rozporządzenia (WE) Nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z 28.1.2002 ustanawiającego ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiającego procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz. U. UE L 31 z 1.2.2002);

2) przepisów ustawy z 16.12.2005 o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. z 2006 r. Nr 17, poz. 127, z późn. zm.), przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 29.4.2004 ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. UE L 139 z 30.4.2004), oraz przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 854/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 29.4.2004 ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące organizacji urzędowych kontroli w odniesieniu do produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do spożycia przez ludzi(Dz. U. UE L 226 z 25.6.2004) oraz innych przepisów Unii Europejskiej wydanych na podstawie tych rozporządzeń;

3) przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylające Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz. U. UE L 338 z 13.11.2004);

4) przepisów Dz.U.2015.29 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI(1) z 23.12.2014 w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych;

5) przepisów ustawy z 21.12.2000 o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U.2015 poz. 678);

6) przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 29.4.2004 w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE L 139 z 30.4.2004).

5. Wytworzenie towaru, sposób przechowywania i transportu muszą spełniać wymagania obowiązujących krajowych i unijnych przepisów w zakresie prawa żywnościowego. Obowiązujące Wykonawcę szczegółowe wymagania jakościowe dla poszczególnych środków spożywczych, w tym wymagania w zakresie terminów przydatności do spożycia, znakowania i opakowania towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami, określa załącznik nr 1a do swiz, tj. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia. W szczególności zaś dostarczone towary muszą być oznakowane w sposób zrozumiały, napisy w języku polskim muszą być wyraźne, czytelne i nieusuwalne, umieszczone w widocznym miejscu, w żaden sposób nie ukryte, zasłonięte czy przysłonięte innymi nadrukami czy obrazkami. Opakowania stanowią pojemniki wykonane z materiałów opakowaniowych przeznaczonych do kontaktu z żywnością, zamknięte pokrywą i oplombowane pieczęcią producenta w sposób uniemożliwiający ich otwarcie bez uszkodzenia plomby. Każdy asortyment produktów powinien być dostarczony w oddzielnym pojemniku. Nie dopuszcza się stosowania opakowań zastępczych oraz umieszczania reklam na opakowaniach.

6. Przedmiot zamówienia nie generuje i nie wygeneruje żadnych kosztów eksploatacji

w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym nie mogą być one uwzględnione w opisie przedmiotu zamówienia.

7. Wybrany Wykonawca, z którym Zamawiający podpisze umowę w sprawie zamówienia publicznego musi posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż:

— grupa I: 250 000,00 PLN (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100),

— grupa II: 220 000,00 PLN (słownie: dwieście dwadzieścia tysięcy złotych 00/100),

— grupa III: 10 000,00 PLN (słownie: dziesięć tysięcy złotych 00/100),

obejmujące również odpowiedzialność ubezpieczonego za szkody osobowe lub rzeczowe wyrządzone przez wyprodukowane, dostarczone lub sprzedane towary (środki spożywcze) oraz spowodowane przez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia. Wykonawca przedstawi dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w terminie 4 dni od zawarcia umowy pod rygorem rozwiązania umowy z Wykonawcą z winy Wykonawcy”.

8. Uregulowania odnoszące się do podwykonawców:

Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (zgodnie z art. 36a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych). W takim przypadku zamawiający zgodnie z art. 36b ust. 1 ustawy żąda wskazania przez wykonawcę w formularzu ofertowym (załączniku Nr 1 do SIWZ) części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust.2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przez umowę o podwykonawstwo rozumie się umowę w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, której przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane stanowiące część zamówienia publicznego, zawartą między wybranym przez zamawiającego wykonawcą a innym podmiotem (podwykonawcą), a w przypadku zamówień publicznych na roboty budowlane także między podwykonawcą a dalszym podwykonawcą lub między dalszymi podwykonawcami. Postanowienia dotyczące wymagań zamawiającego co do umów o podwykonawstwo oraz zasad zawierania takich umów zawarte zostały we wzorze umowy.

III.2.1) Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego:

Wykonawca jest zobowiązany wykazać spełnienie warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust.1 ustawy i brak podstaw do wykluczenia z powodu niespełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ust. 2 pkt 5) ustawy 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki określone przepisami art.22 ust. 1 ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) dotyczące:

a) Posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładająobowiązek ich posiadania:

Dla każdej z grup I-III:

Warunek ten spełnią wykonawcy, którzy przedstawią:

1.Obowiązującą decyzję administracyjną Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie zatwierdzenia zakładu do produkcji lub obrotu, określającą rodzaj i zakres prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia (art. 20 ustawy o produktach pochodzenia zwierzęcego Dz. U. z 2006 r. Nr 17, poz. 127 z późn. zm.)

lub

Obowiązującą decyzję administracyjną Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o zatwierdzeniu zakładu do wprowadzania do obrotu produktów pochodzenia zwierzęcego, nieobjętego urzędową kontrolą organów Inspekcji Weterynaryjnej, określającą rodzaj

i zakres prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia (ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia Dz. U. z 2015 r. poz. 594).

Przedmiot zamówienia nie może pochodzić od podmiotów zakwalifikowanych przez cywilne organy urzędowej kontroli żywności (Inspekcja Weterynaryjna, Państwowa Inspekcja Sanitarna) do działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej ze względu na ograniczone wymagania sanitarno – weterynaryjne wobec tych podmiotów.

2.Obowiązujący dokument potwierdzający stosowanie wdrożonego systemu HACCP:

— certyfikat HACCP, wystawiony przez niezależną, akredytowaną jednostkę certyfikującą

lub

— zaświadczenie właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej lub właściwego organu Inspekcji Weterynaryjnej o sprawowaniu nadzoru nad stosowaniem zasad wdrożonego systemu HACCP. Przedłożone na tej podstawie zaświadczenie winno potwierdzać, że Wykonawca wdrożył oraz stosuje zasady systemu HACCP.

lub

— protokół z kontroli sanitarnej przeprowadzonej przez organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej, jako organ urzędowej kontroli żywności, w skład którego wchodzi punkt zawierający pozytywną ocenę opracowania, wdrożenia i utrzymania systemu HACCP.

Podstawa prawna: ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2015 r. poz. 594).

3.W przypadku, gdy ofertę składa Wykonawca z Unii Europejskiej, spoza obszaru RP, do oferty należy załączyć aktualną decyzję wydaną przez właściwy organ danego kraju o zatwierdzeniu zakładu w zakresie części zamówienia lub rodzaju żywności (grupy produktów) obejmujących tę część zamówienia wraz z weterynaryjnym numerem identyfikacyjnym w przypadku dotyczącym żywności (grupy produktów) pochodzenia zwierzęcego.

2) O udzielnie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24

ust. 1 pkt. 1-11 ustawy Prawo zamówień publicznych:

a) oświadczają brak podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia (wzór wg załącznika nr 3

do siwz);

b) przedstawią aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji

o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu

wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż

6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

c) przedstawią aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego,

że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem

zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji

właściwego organu –wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

d)przedstawią aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy

Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie,

odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego

organu –wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;

e)przedstawią aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym

w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

f)przedstawią aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9

ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;

g)przedstawią aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10

i 11 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert

3) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 pkt. 5) ustawy:

Wykonawcy należący do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy

z 16.2.2007 o ochronie konkurencji i konsumentów (DZ. U. Nr 50, poz. 331 z póżn. zm), składający odrębne oferty, zobowiązani są wykazać, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania

uczciwej konkurencji pomiędzy Wykonawcami w niniejszym postępowaniu.

4) Na podstawie art. 24 ust. 2a. ustawy Prawo zamówień publicznych -zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcę, który w okresie3 lat przed wszczęciem postępowania, w sposób zawiniony

poważnie naruszył obowiązki zawodowe, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie

wykazać za pomocą dowolnych środków dowodowych. Zamawiający nie wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia wykonawcy, który udowodni, że podjął konkretne środki techniczne, organizacyjne i kadrowe, które

mają zapobiec zawinionemu i poważnemu naruszaniu obowiązków zawodowych w przyszłości oraz naprawił szkody powstałe w wyniku naruszenia obowiązków zawodowych lub zobowiązał się do ich naprawienia.

5)Wykonawca może polegać na wiedzy, doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonywania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru

prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji niniejszego zamówienia, w

szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy realizacji zamówienia podpisane przez osoby

upoważnione do reprezentacji tych podmiotów. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b, odpowiada solidarnie z wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek

nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.

Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy

wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do

ich zasobów, żąda dokumentów dotyczących w szczególności:

a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,

b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,

c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,

d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.

6) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np.: konsorcja, spółki

cywilne) warunki określone w części V pkt. 1 lit. a), b), c), d), powinien spełniać co najmniej jeden z tych

wykonawców albo wszyscy ci wykonawcy wspólnie.

Warunek określony w części V pkt. 2), 3), 4) dotyczący niepodleganiu wykluczeniu z postępowania musi być

spełniony przez każdego z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

Warunek określony w części V pkt 1) a) –posiadanie uprawnień -musi być spełniony przez tych spośród

wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, którzy będą realizować część zamówienia wymagającą,

zgodnie z przepisami prawa, posiadania stosownych dla tej części uprawnień

Warunek określony w części V pkt 1) b) -Posiadanie wiedzy i doświadczenia -w przypadku wykonawców

wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia –przynajmniej jeden z nich musi udokumentować – wykonanie przynajmniej jednego zamówienia o żądanej przez zamawiającego wartości -zamawiający nie dopuszcza sumowania wartości dostaw (umów) kilku wykonawców –by uzyskać żądaną przez zamawiającego wartość.

Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców w/w warunków dokonana będzie zgodnie z formułą

spełnia – nie spełnia na podstawie treści złożonych i oświadczeń określonych części VI SIWZ,

Z treści załączonych dokumentów oraz oświadczeń musi jednoznacznie wynikać, iż w/w warunki wykonawca

spełnił. Jeśli Wykonawca nie wykaże spełnienia chociażby jednego

z w/w warunków, zostanie wykluczony z postępowania o udzielenie zamówienia.

VI.3) Informacje dodatkowe:

1.W niniejszym postępowaniu zgodnie z art. 27 ustawy Pzp, zamawiający przewiduje następujące sposoby

przekazywania przez strony (uczestników postępowania) wniosków, zawiadomień oraz informacji.

— pisemnie na adres: 41 Baza Lotnictwa Szkolnego, 08-521 Dęblin, ul. Brygady Pościgowej 5, budynek Nr 226,

pokój Nr 7 (Kancelaria Jawna);

— faksem na numer: +48 261519536;

— drogą elektroniczną na adres: przetargi.41blsz@wp.pl

2. Forma pisemna zastrzeżona jest dla:

a) złożenia oferty wraz z załącznikami;

b)złożenia oświadczeń i dokumentów potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu i brak

podstaw do wykluczenia:

c) złożenia dokumentów potwierdzających spełnianie przez oferowany przedmiot zamówienia wymagań

określonych przez zamawiającego;

d) zmiany lub wycofania oferty;

e) dokumentów i oświadczeń potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu i brak podstaw do

wykluczenia oraz potwierdzających, że oferowany przedmiot zamówienia odpowiada określonym wymaganiom -

składanych przez wykonawcę na skutek wezwania zamawiającego, na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp.

3. Zamawiający powiadomi Wykonawców o wynikach postępowania w sposób zgodny

z przepisami ustawy. Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania

zostanie przesłane faksem na numer wskazany w ofercie Wykonawcy. Jeśli próba przesłania faksem okaże

się negatywna, zawiadomienie zostanie przesłane drogą elektroniczną na adres e-mail wskazany w ofercie

wykonawcy. Jeżeli wskazane próby przesłania faksem i drogą elektroniczną będą nieskuteczne, zawiadomienie

zostanie przesłane na numer faksu lub adres e-mail Wykonawcy ujawniony na stronie internetowej wskazanej

w ofercie lub na stemplu firmowym Wykonawcy (w przypadku braku numeru faksu lub e-mail w ofercie

Wykonawcy, Zamawiający skontaktuje się z Wykonawcą w celu ustalenia danych kontaktowych).Jednocześnie

zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania zostanie przesłane

pisemnie na adres korespondencyjny wskazany przez wykonawcę w ofercie.

4. Wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane za pomocą faksu bądź drogą

elektroniczną wymagają na żądanie każdej ze stron, niezwłocznego potwierdzenia faktu ich otrzymania. W

przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez wykonawcę Zamawiający domniema,

że pismo wysłane przez niego na numer faksu lub e-mail podany przez wykonawcę w ofercie zostało doręczone

w sposób umożliwiający zapoznanie się wykonawcy z treścią pisma.

5. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności z tytułu nieotrzymania przez Wykonawcę informacji związanych

z prowadzonym postępowaniem w przypadku wskazania przez Wykonawcę w ofercie błędnego adresu,

numeru telefonu/faksu lub adresu, albo – w przypadku nieprawidłowego działania wskazanych urządzeń –

nieprzekazania Zamawiającemu numerów zamiennych.

6.Dokumenty i oświadczenia, potwierdzające spełnianie warunków udziału w postępowaniui braku podstaw do wykluczenia, o których mowa w części VI siwz, składane przez wykonawcę na skutek

wezwania Zamawiającego, na podstawie art. 26 ust. 3 ustawy Pzp, muszą być złożone w formie pisemnej.

Mogą one być przesłane przez Wykonawcę najpierw faksem lub drogą elektroniczną i następnie niezwłocznie

potwierdzone w formie pisemnej (pismo powinno być nadane w tej samej dacie co faks lub mail).Zamawiający

uzna te dokumenty i oświadczenia za złożone w wyznaczonym terminie, jeśli ich treść w formie pisemnej dotrze

do siedziby Zamawiającego przed upływem wyznaczonego terminu!

7.Wykonawca może zwracać się do Zamawiającego o wyjaśnienia dotyczące wszelkich wątpliwości związanych

ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, sposobem przygotowania i złożenia oferty, kierując swoje

zapytania na piśmie pod adres: Dowódca 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie ul. Brygady Pościgowej 5,

(budynek 226) 08-521 Dęblin. Zapytania mogą być składane faksem pod numer +48 815519536 bądź drogą elektroniczną (po telefonicznym uzgodnieniu) pod warunkiem niezwłocznego potwierdzenia treści zapytania na

piśmie – pismo winno być nadane w tej samej dacie co faks lub e-mail.Zaleca się nadawanie pism przesyłką listową priorytetową.

8. Zamawiający udzieli odpowiedzi niezwłocznie na wszelkie zapytania związane z prowadzonym postępowaniem, jednak nie później niż:

a) na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty

określone w przepisach wydawanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie

treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.

9. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu

składania wniosku, o którym mowa w pkt. 7, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zmawiający może udzielić

wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.

10. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa w pkt.

7.

11. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zostanie przekazana jednocześnie wszystkim Wykonawcom,

którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia oraz zamieszczona na stronie internetowej

Zamawiającego www.41blsz.wp.mil.pl bez wskazania źródła zapytania.

12. Nie udziela się żadnych ustnych i telefonicznych informacji, wyjaśnień czy odpowiedzi na kierowane do

zamawiającego zapytania, w sprawach wymagających zachowania pisemności postępowania.

13. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej siwz a treścią udzielonych odpowiedzi, jako

obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie zamawiającego.

14. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający może

zmienić treść Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Dokonaną zmianę Zamawiający przekaże

niezwłocznie wszystkim wykonawcom, którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej, zamieści ją także na tej stronie – www.41blsz.wp.mil.pl

15.W przypadku, jeżeli w wyniku zmiany treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie prowadzącej do zamiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach,

Zamawiający przedłuży termin składania ofert i poinformuje o tym wykonawców którym doręczono specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniana na stronie internetowej – zamieści

informację na tej stronie.

16. Wykonawcy zobowiązani są złożyć wraz z ofertą Dokumenty potwierdzające, że dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego – Zamawiający żąda:

— Oświadczenia Wykonawcy, że nie została wydana aktualnie obowiązująca decyzja Wojskowego Inspektora Weterynaryjnego nakazująca dowódcom jednostek i instytucjom wojskowym zaprzestania zaopatrywania się u Wykonawcy. (według wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do siwz)”.


TI Tytuł Polska-Dęblin: Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne
ND Nr dokumentu 5153-2016
PD Data publikacji 08/01/2016
OJ Dz.U. S 5
TW Miejscowość DĘBLIN
AU Nazwa instytucji 41 Baza Lotnictwa Szkolnego
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 07/01/2016
NC Zamówienie 2 - Dostawy
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 15000000 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne
OC Pierwotny kod CPV 15000000 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne
IA Adres internetowy (URL) http://www.41blsz.wp.mil.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

08/01/2016    S5    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Dęblin: Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne

2016/S 005-005153

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

41 Baza Lotnictwa Szkolnego
ul. Brygady Pościgowej 5
Osoba do kontaktów: Małgorzata Sępka
08-521 Dęblin
POLSKA
Tel.: +48 261517818
E-mail: przetargi.41blsz@wp.pl
Faks: +48 261519536

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.41blsz.wp.mil.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: jednostka wojskowa
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Obrona
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych, wędlin z mięsa czerwonego, wędlin drobiowych, nr 32/15/N.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostaw mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych, wędlin z mięsa czerwonego, wędlin drobiowych.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 (trzy) niezależne grupy:
— Grupa I – sukcesywne dostawy mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych;
— Grupa II – sukcesywne dostawy wędlin z mięsa czerwonego;
— Grupa III – sukcesywne dostawy wędlin drobiowych.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, przez co należy rozumieć, że Wykonawca może złożyć ofertę na pełen zakres przedmiotowy poszczególnych grup. Zamawiający nie ogranicza ilości grup, na które wykonawca może złożyć ofertę. Każde grupa będzie oceniana odrębnie.
4. Wytworzenie towaru, sposób jego opakowania i transportu muszą spełniać wymagania powszechnie obowiązujących przepisów krajowych i unijnych, a w szczególności:
1) przepisów ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 roku o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz. U. z 2015 r. poz. 594) i aktów wykonawczych do tej ustawy oraz Rozporządzenia (WE) Nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z 28 stycznia 2002 r. ustanawiającego ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołujące Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiającego procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz. U. UE L 31 z 1 lutego 2002 r.);
2) przepisów ustawy z dnia 16 grudnia 2005 r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. z 2006 r. nr 17, poz. 127, z późn. zm.), przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 853/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 29 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące higieny w odniesieniu do żywności pochodzenia zwierzęcego (Dz. U. UE L 139 z dnia 30 kwietnia 2004 r.), oraz przepisów Rozporządzenia (WE) nr 854/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 29 kwietnia 2004 r. ustanawiającego szczególne przepisy dotyczące organizacji urzędowych kontroli w odniesieniu do produktów pochodzenia zwierzęcego przeznaczonych do spożycia przez ludzi(Dz. U. UE L 226 z 25 czerwca 2004 r.) oraz innych przepisów Unii Europejskiej wydanych na podstawie tych rozporządzeń;
3) przepisów Rozporządzenia (WE) Nr 1935/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 27 października 2004 r. w sprawie materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością oraz uchylające Dyrektywy 80/590/EWG i 89/109/EWG (Dz. U. UE L 338 z 13 listopada 2004 r.);
4) przepisów Dz.U.2015.29 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI(1) z 23 grudnia 2014 r. w sprawie znakowania poszczególnych rodzajów środków spożywczych;
5) przepisów ustawy z 21 grudnia 2000 roku o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych (Dz.U.2015 poz. 678);
6) przepisów Rozporządzenia (WE) nr 852/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 29 kwietnia 2004 r. w sprawie higieny środków spożywczych (Dz. U. UE L 139 z 30 kwietnia 2004 r.).
5. Wytworzenie towaru, sposób przechowywania i transportu muszą spełniać wymagania obowiązujących krajowych i unijnych przepisów w zakresie prawa żywnościowego. Obowiązujące Wykonawcę szczegółowe wymagania jakościowe dla poszczególnych środków spożywczych, w tym wymagania w zakresie terminów przydatności do spożycia, znakowania i opakowania towaru zgodnie z obowiązującymi przepisami, określa załącznik nr 1a do SIWZ, tj. Szczegółowe opisy przedmiotu zamówienia. W szczególności zaś dostarczone towary muszą być oznakowane w sposób zrozumiały, napisy w języku polskim muszą być wyraźne, czytelne i nieusuwalne, umieszczone w widocznym miejscu, w żaden sposób nie ukryte, zasłonięte czy przysłonięte innymi nadrukami czy obrazkami. Opakowania stanowią pojemniki wykonane z materiałów opakowaniowych przeznaczonych do kontaktu z żywnością, zamknięte pokrywą i oplombowane pieczęcią producenta w sposób uniemożliwiający ich otwarcie bez uszkodzenia plomby. Każdy asortyment produktów powinien być dostarczony w oddzielnym pojemniku. Nie dopuszcza się stosowania opakowań zastępczych oraz umieszczania reklam na opakowaniach.
6. Przedmiot zamówienia nie generuje i nie wygeneruje żadnych kosztów eksploatacji
w całym okresie korzystania z przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym nie mogą być one uwzględnione w opisie przedmiotu zamówienia.
7.Wybrany wykonawca przedstawi osobie odpowiedzialnej za realizacje umowy/umów ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie odpowiadającym przedmiotowi umowy w terminie 4 dni od dnia zawarcia umowy (odrębnie dla każdej grupy). Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności musi obejmować także odpowiedzialność ubezpieczonego za szkody osobowe i rzeczowe spowodowane przez wyprodukowane, dostarczone lub sprzedane towary (środki spożywcze) oraz spowodowane przez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się do posiadania ubezpieczenia, o którym mowa wyżej przez cały okres obowiązywania umowy. Niedostarczenie w/w dokumentu skutkować będzie rozwiązaniem umowy przez zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym oraz naliczeniem kary umownej.
8. Uregulowania odnoszące się do podwykonawców:
Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (zgodnie z art. 36a ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych). W takim przypadku zamawiający zgodnie z art. 36b ust. 1 ustawy żąda wskazania przez wykonawcę w formularzu ofertowym (załączniku nr 1 do SIWZ) części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b, ustawy Prawo zamówień publicznych, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art.22 ust. 1 ustawy. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. Przez umowę o podwykonawstwo rozumie się umowę w formie pisemnej o charakterze odpłatnym, której przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane stanowiące część zamówienia publicznego, zawartą między wybranym przez zamawiającego wykonawcą a innym podmiotem (podwykonawcą), a w przypadku zamówień publicznych na roboty budowlane także między podwykonawcą a dalszym podwykonawcą lub między dalszymi podwykonawcami. Postanowienia dotyczące wymagań zamawiającego co do umów o podwykonawstwo oraz zasad zawierania takich umów zawarte zostały we wzorze umowy.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

15000000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 652 485 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
32/15/N
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 202-365976 z dnia 17.10.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Część nr: 1 - Nazwa: Dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
31.12.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Wędzonka Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
{Dane ukryte}
32-400 Myślenice
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 365 502 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 349 205 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 1
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Część nr: 2 - Nazwa: Dostawa wędlin z mięsa czerwonego
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
31.12.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 4
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Grzegorz Nowakowski Zakład Przetwórstwa Mięsnego
{Dane ukryte}
26-332 Sławno
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 328 415 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 303 280 PLN
Bez VAT
Jeżeli jest to wartość roczna lub miesięczna,:
liczbę lat: 1
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
Warszawa
POLSKA

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
7.1.2016

Adres: ul. Brygady Pościgowej 5, 08-521 Dęblin
woj. lubelskie
Dane kontaktowe: email: 41blsz.przetargi@ron.mil.pl,
tel: 261 517 525,
fax: 261 519 536
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-11-24
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 36597620151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-10-17
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 402 dni
Wadium: 13800 ZŁ
Szacowana wartość* 460 000 PLN  -  690 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 3
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.41blsz.wp.mil.pl
Informacja dostępna pod: 41 Baza Lotnictwa Szkolnego
506-011-18-75, 08-521 dęblin, woj. lubelskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
15100000-9 Produkty zwierzęce, mięso i produkty mięsne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Dostawa wędlin z mięsa czerwonego Grzegorz Nowakowski Zakład Przetwórstwa Mięsnego
Sławno
2015-12-31 303 280,00
Dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych Wędzonka Sp. z o.o. Spółka Komandytowa
Myślenice
2015-12-31 349 205,00