TI Tytuł Polska-Szczecin: Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
ND Nr dokumentu 252938-2015
PD Data publikacji 18/07/2015
OJ Dz.U. S 137
TW Miejscowość SZCZECIN
AU Nazwa instytucji Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 15/07/2015
DT Termin 26/08/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 50800000 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
OC Pierwotny kod CPV 50800000 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
RC Kod NUTS PL42
IA Adres internetowy (URL) www.szczecin.rzgw.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

18/07/2015    S137    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Szczecin: Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

2015/S 137-252938

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie
ul. Tama Pomorzańska 13A
Punkt kontaktowy: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, Zespół ds. zamówień pok. nr 128
Osoba do kontaktów: Maciej Leszczyński
70-030 Szczecin
POLSKA
Tel.: +48 914411281
E-mail: maciej.leszczynski@szczecin.rzgw.gov.pl
Faks: +48 914411313

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.szczecin.rzgw.gov.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Prace konserwacyjno – utrzymaniowe dla budowli hydrotechnicznych będących w administracji RZGW Szczecin – NW Gozdowice.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 1: Usługi konserwacyjne i naprawcze
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Powiat gryfiński, Gmina Mieszkowice, wieś Gozdowice.

Kod NUTS PL42

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie usługi polegającej na pracach konserwacyjno – utrzymaniowych dla budowli hydrotechnicznych będących w zarządzie RZGW w Szczecinie, a znajdujących się w obszarze administracji Nadzoru Wodnego Gozdowice – oznaczonych kodem CPV: 50800000-3 – Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50800000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
1. Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie usługi polegającej na pracach konserwacyjno – utrzymaniowych dla budowli hydrotechnicznych będących w administracji RZGW w Szczecinie oznaczonych kodem CPV: 50800000-3 – Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji.
Zakres prac konserwacyjno – utrzymaniowych dla poszczególnych budowli znajdujących się w obszarze administracji Nadzoru Wodnego Gozdowice:
A. Nadzór Wodny Gozdowice, 74-505 Mieszkowice – rzeka Odra km 645,3.
a. Nabrzeże niskie o łącznej długości w linii cumowniczej 20,75mb,
1. Przełożenie nawierzchni z kostki typu trylinka. Teren za nabrzeżem do skarpy (ok. 16,70 m) jest utwardzony kostką typu trylinka. Na całej powierzchni kostka jest zapadnięta, w szczególności przy oczepie. Należy przełożyć nawierzchnię z kostki typu trylinka na całej powierzchni nabrzeża tj. ok. 350m2. Zakres prac: rozbiórka istniejącej nawierzchni z kostki typu trylinka, oczyszczenie pojedynczych kostek i przygotowanie do ponownego montażu, złożenie w stosy kostki do ponownego montażu, wykonanie podsypki wraz z zagęszczeniem o gr. 10 cm na całej powierzchni, ponowne ułożenie nawierzchni z wykorzystaniem uprzednio złożonej w stosy kostki, należy założyć do wymiany na nową ok. 10 % kostki typu trylinka.
2. Naprawa nieszczelności w ściance nabrzeża niskiego (naprawa od strony lądu) Nieszczelność o szer. 0,3 m przy połączeniu ostatniego brusa ścianki szczelnej z elementem typu ACROW. W tym celu należy wykonać wykop na głębokość ok. 1,0 m (ok. 6m3) grunt odłożyć na bok, ułożyć od strony odlądowej geotkaninę (ok. 20m2) aby ograniczyć wypłukiwanie gruntu za ścianką szczelną w części podwodnej przy filtrach odwrotnych, zasypać wykop gruntem odłożonym obok. Nawierzchnia nabrzeża z kostki typu trylinka do ułożenia zgodnie z pkt. 1).
3. Montaż odbojnic. Konstrukcję nabrzeża stanowi stalowa ścianka szczelna typu larsen. Korona stalowej ścianki szczelnej zwieńczona została ceownikiem 120 (od strony lądu), kątownikiem 120 × 80 (od strony wody) i pasem blachy o szer. 0,40 m. Pod kątownikiem na brusach ścianki szczelnej (brzuszkach wypukłych) co drugi brus (łącznie 15 szt.), należy zamontować odbojnice typu Milanówek 200 ×200 mm o długości 50 cm.
4. Naprawa murku oporowego oddzielającego nabrzeże niskie i wysokie. Pomiędzy nabrzeżem wysokim i niskim naziom utrzymany jest murkiem oporowym z cegły, od strony nabrzeża niskiego przy murku zlokalizowana jest pochylnia o nawierzchni betonowej. W murku oporowym z cegły widoczne jest pęknięcie, wypłukane są spoiny między cegłami. Należy przemurować fragment muru na całej wysokości tj, 1,7m i szerokości max. 1,5m.
5. Malowanie oczepu stalowego nabrzeża. Korona stalowej ścianki szczelnej nabrzeża zwieńczona została ceownikiem 120 (od strony lądu), kątownikiem 120 × 80 (od strony wody) i pasem blachy o szer. 0,40 m. Elementy te należy zabezpieczyć poprzez pomalowanie naprzemianległymi pasami żółtymi i czarnymi, pochylonymi pod kątem 45—, o identycznej szerokości, nie mniejszej niż 0,10 m i nie większej niż 0,25 m. długość oczepu do malowania: 20,75mb.
6. Wydobycie spod wody elementów zalegających na dnie mogących stanowić przeszkody nawigacyjne (3 szt. opon samochodowych, element betonowy 0,65×0,25 wystający 0,3m ponad dno oraz blacha o wym. 0,6×0,6m) ilość 5 szt.
7. Malowanie elementów wyposażenia nabrzeża. Nabrzeże niskie wyposażone jest w 2 szt. polerów cumowniczych ZL-10, 1 szt. drabinki wyłazowej oraz 2 szt. podwójnych polerków cumowniczych zamontowanych na ściance szczelnej. Przy pochylni znajduje się balustrada stalowa o długości ok. 16 m. Konstrukcja balustrady wykonana jest z rur fi 40mm, słupki rozmieszczone są co ok. 1,5m poręcz na całej długości stanowi rura fi 40mm, pod poręczą zamontowana jest poprzeczka z rury stalowej fi 40mm. Balustrada o takiej konstrukcji znajduje się również przy schodkach prowadzących na nabrzeże niskie – długość ok. 3m, na murku oporowym oddzielającym nabrzeże niskie i wysokie o długości ok. 17m. Wymienione elementy należy pomalować – zabezpieczyć antykorozyjnie.
b. Nabrzeże wysokie o łącznej długości w linii cumowniczej 28,65 m,
1. Przełożenie nawierzchni z kostki typu trylinka. Teren za nabrzeżem jest utwardzony kostką typu trylinka. Na powierzchni w odległości 6,0m b od krawędzi oczepu kostka jest zapadnięta, w szczególności przy oczepie. Należy przełożyć nawierzchnię z kostki typu trylinka na powierzchni w odległości do 6,0mb od oczepu nabrzeża tj. ok. 180m2. Zakres prac: rozbiórka istniejącej nawierzchni z kostki typu trylinka, oczyszczenie pojedynczych kostek i przygotowanie do ponownego montażu, złożenie w stosy kostki do ponownego montażu, wykonanie podsypki wraz z zagęszczeniem o gr. 10 cm na całej powierzchni, ponowne ułożenie nawierzchni z wykorzystaniem uprzednio złożonej w stosy kostki, należy założyć do wymiany na nową ok. 10 % kostki typu trylinka.
2. Malowanie oczepu stalowego nabrzeża. Korona stalowej ścianki szczelnej nabrzeża zwieńczona została ceownikiem 120 (od strony lądu), kątownikiem 120 × 80 (od strony wody) i pasem blachy o szer. 0,40 m. elementy te należy zabezpieczyć poprzez pomalowanie naprzemianległymi pasami żółtymi i czarnymi, pochylonymi pod kątem 45—, o identycznej szerokości, nie mniejszej niż 0,10 m i nie większej niż 0,25 m. długość oczepu do malowania: 28,65mb. Barwne oznakowanie należy wykonać z użyciem farb odblaskowych.
3. Malowanie elementów wyposażenia nabrzeża. Nabrzeże wysokie wyposażone jest w 2 szt. polerów cumowniczych ZL-15, 1 szt. drabinki wyłazowej oraz 9 szt. podwójnych polerków cumowniczych zamontowanych na ściance szczelnej. Na zamknięciu nabrzeża wysokiego znajduje się balustrada o długości ok. 15m. Konstrukcja balustrady wykonana jest z rur fi 40mm, słupki rozmieszczone są co ok. 1,5m poręcz na całej długości stanowi rura fi 40mm, pod poręczą zamontowana jest poprzeczka z rury stalowej fi 40mm. Wymienione elementy należy pomalować – zabezpieczyć antykorozyjnie.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
w dniach: 90 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wadium należy wnieść w wysokości 2 000 zł (słownie: dwa tysiące 00/100 złotych) w terminie
do dnia 26.08.2015 r., do godziny 10:00. Decyduje data wpływu środków do Zamawiającego.
2. Wadium może być wnoszone:
1) w pieniądzu – przelewem na konto Zamawiającego – NBP O/O Szczecin – 58 1010 1599 0518
5513 9120 0000.
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej
(z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym), gwarancjach bankowych,
gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których
mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2) ustawy z dnia 9 listopada 2000r. o utworzeniu Polskiej Agencji
Rozwoju Przedsiębiorczości – w kasie Zamawiającego tj. pok. nr 317, w godz. 08:00 – 13:00.
3. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach.
4. W przypadku, gdy wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji bankowej lub gwarancji
ubezpieczeniowej z treści tych gwarancji musi w szczególności jednoznacznie wynikać:
zobowiązanie gwaranta (banku, zakładu ubezpieczeń) do zapłaty całej kwoty wadium nieodwołalnie i bezwarunkowo na pierwsze żądanie Zamawiającego (beneficjenta gwarancji) zawierające oświadczenie, że zaistniały okoliczności, o których mowa w pkt 7 bez potwierdzania tych okoliczności,
2) termin obowiązywania gwarancji, który nie może być krótszy niż termin związania ofertą,
3) miejsce i termin zwrotu gwarancji.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowa na rachunku bankowym.
6. Wykonawca, który nie zabezpieczy swojej oferty akceptowaną formą wadium zostanie przez
Zamawiającego wykluczony a jego oferta odrzucona.
7. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami w sytuacji, gdy:
1) Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach
określonych w ofercie,
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) spowodował, że zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się
niemożliwe z przyczyn leżących po jego stronie,
Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w Rozdziale V pkt 5 niniejszej
SIWZ, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub
pełnomocnictw.
Zamawiający zwróci wadium jeśli wykonawca udowodni, że nastąpiło to z przyczyn
nieleżących po jego stronie.
8. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty
najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została
wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 7 ppkt 2).
9. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca
wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu
zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
10. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę
przed upływem terminu składania ofert.
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono
wadium na podstawie pkt 8, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta
została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym
przez Zamawiającego.
12. Jeżeli wadium zostanie wniesione w pieniądzu Zamawiający zwróci je wraz z odsetkami
wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane,
pomniejszonym o koszty prowadzenia rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy
na rachunek wykonawcy.
13. W ofercie należy wpisać nr konta, na które zamawiający ma zwrócić wadium lub dołączyć do
oferty upoważnienie do odbioru wadium przez wskazaną osobę.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1) Rozliczenie przedmiotu umowy nastąpi jedną fakturą końcową.
2) Podstawę do wystawienia faktury stanowić będzie protokół odbioru końcowego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Wykonawcy ubiegający się wspólnie o zamówienie są zobowiązani do przedłozenia Zamawiajacemu po wygraniu postepowania umowę regulującą współpracę tych Wykonawców przy realizacji zamówienia.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1) Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia,
2) Aktualny odpis z właściwego rejestru (jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru), w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy.
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i opłat lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności, lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
4) Aktualne zaświadczenie z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego albo równoważne zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia osoby w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4) – 8) ustawy – wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6) Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust 1 pkt 9) ustawy – wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy lub oświadczenie, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej;
8) Oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu,
9) Wykaz wykonanych usług wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
10) Odpowiednie pełnomocnictwa,
11) Dowód wniesienia wadium,
12) Oferta Wykonawcy.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Wykonawca, musi wykazać się doświadczeniem polegającym na tym, iż w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem otwarcia ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie lub wykonuje, co najmniej 1 usługę podobną do przedmiotu zamówienia. Za usługę podobną Zamawiający uzna wykonanie prac konserwacyjno – utrzymaniowych o wartości nie mniejszej niż 60 000,00zł, w których zakres wchodziło wykonanie lub przełożenie lub uzupełnienie nawierzchni utwardzonej (typu „trylinka”, „polbruk”, płyty chodnikowe itp.).
Ocena spełnienia warunku będzie dokonana na zasadzie „spełnia/nie spełnia” na podstawie potwierdzających go dokumentów.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 80

2. Termin realizacji. Waga 20

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IW – 232-9.2.1/15
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
26.8.2015 - 10:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 26.8.2015 - 11:00

Miejscowość:

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, pok. nr 106.

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających do wartości 50 % zamówienia podstawowego.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587702
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnejz przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej zwanej dalej Izbą w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przestawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołujący przesyła kopie odwołania Zamawiającemu przez upływem terminu wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy.
5. Odwołanie wnosi się:
a. w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni jeżeli zostały przesłane w inny sposób;
b. wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ w terminie 10 dni od dnia publikacjiogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej;
c. wobec czynności innych niż wymienione w ppkt a) i b) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia;
d. jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej w terminie:
— 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia,
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii
Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Szczegółowo kwestie odnoszące się do odwołania przedstawione są w art. 180 -198 ustawy.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587701
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
15.7.2015
TI Tytuł Polska-Szczecin: Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
ND Nr dokumentu 330413-2015
PD Data publikacji 19/09/2015
OJ Dz.U. S 182
TW Miejscowość SZCZECIN
AU Nazwa instytucji Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 1 - Ministerstwo lub inny organ państwowy lub federalny
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 16/09/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 50800000 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
OC Pierwotny kod CPV 50800000 - Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
RC Kod NUTS PL42
IA Adres internetowy (URL) www.szczecin.rzgw.gov.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

19/09/2015    S182    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Szczecin: Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji

2015/S 182-330413

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie
ul. Tama Pomorzańska 13A
Punkt kontaktowy: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie, ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, Zespoł ds. zamówień, pok. nr 128
Osoba do kontaktów: Maciej Leszczyński
70-030 Szczecin
Polska
Tel.: +48 914411281
E-mail: maciej.leszczynski@szczecin.rzgw.gov.pl
Faks: +48 914411313

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.szczecin.rzgw.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Ministerstwo lub inny organ krajowy lub federalny, w tym jednostki regionalne i lokalne
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Prace konserwacyjno-utrzymaniowe dla budowli hydrotechnicznych będących w administracji RZGW Szczecin – NW Gozdowice.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 1: Usługi konserwacyjne i naprawcze
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Powiat gryfiński, Gmina Mieszkowice, wieś Gozdowice.

Kod NUTS PL42

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiot zamówienia stanowi wykonanie usługi polegającej na pracach konserwacyjno-utrzymaniowych dla budowli hydrotechnicznych będących w zarządzie RZGW w Szczecinie, a znajdujących się w obszarze administracji Nadzoru Wodnego Gozdowice – oznaczonych kodem CPV: 50800000-3 – Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

50800000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 98 615,53 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 80
2. Termin realizacji. Waga 20
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IW-232-9.2.1/15
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 137-252938 z dnia 18.7.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
15.9.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 4
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

NURPOL Prace Podwodne i Hydrotechniczne Pola-Anna Śmiejkowska
{Dane ukryte}
74-202 Bielice
Polska
E-mail: info@pracehydrotechniczne.pl
Tel.: +48 797582738

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 116 946,67 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 98 615,53 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających do wartości 50 % zamówienia podstawowego.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: uzp@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587702
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: 1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej zwanej dalej Izbą w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
3. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przestawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
4. Odwołujący przesyła kopie odwołania Zamawiającemu przez upływem terminu wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy.
5. Odwołanie wnosi się:
a. w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia jeżeli zostały przesłane w sposób określony w art. 27 ust. 2 ustawy, albo w terminie 15 dni jeżeli zostały przesłane w inny sposób;
b. wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia SIWZ na stronie internetowej;
c. wobec czynności innych niż wymienione w ppkt a) i b) w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
d. jeżeli Zamawiający nie przesłał Wykonawcy zawiadomienia o wyborze oferty najkorzystniejszej w terminie:
— 30 dni od dnia publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenie o udzieleniu zamówienia,
— 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jeżeli Zamawiający nie opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o udzieleniu zamówienia.
Szczegółowo kwestie odnoszące się do odwołania przedstawione są w art. 180–198 ustawy.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Departament Odwołań Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587701
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587700

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
16.9.2015

Adres: ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin
woj. ZACHODNIOPOMORSKIE
Dane kontaktowe: email: zamowienia@szczecin.rzgw.gov.pl
tel: +48 914411222
fax: +48 914411313
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-08-26
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 25293820151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-07-18
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: 2000 ZŁ
Szacowana wartość* 66 666 PLN  -  100 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.szczecin.rzgw.gov.pl
Informacja dostępna pod: Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie
ul. Tama Pomorzańska 13A, 70-030 Szczecin, woj. zachodniopomorskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
50800000-3 Różne usługi w zakresie napraw i konserwacji
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Administrowanie nieruchomościami Banku Gospodarstwa Krajowego na terenie Polski – Część VII NURPOL Prace Podwodne i Hydrotechniczne Pola-Anna Śmiejkowska
Bielice
2015-09-15 98 615,00