TI Tytuł PL-Suwałki: Usługi usuwania chwastów
ND Nr dokumentu 43747-2013
PD Data publikacji 08/02/2013
OJ Dz.U. S 28
TW Miejscowość SUWAŁKI
AU Nazwa instytucji Wigierski Park Narodowy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
DS Dokument wysłany 06/02/2013
DT Termin 20/03/2013
NC Zamówienie 4 - Zamówienie publiczne na usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 77312000 - Usługi usuwania chwastów
OC Pierwotny kod CPV 77312000 - Usługi usuwania chwastów
RC Kod NUTS PL345
IA Adres internetowy (URL) www.wigry.win.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

08/02/2013    S28    Państwa członkowskie - Zamówienie publiczne na usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

PL-Suwałki: Usługi usuwania chwastów

2013/S 028-043747

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wigierski Park Narodowy
Krzywe 82
Osoba do kontaktów: Lech Krzysztofiak
16-402 Suwałki
POLSKA
Tel.: +48 875632540
E-mail: wigry_pn@su.onet.pl
Faks: +48 875632541

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.wigry.win.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Usuwanie niecierpka gruczołowatego - inwazyjnego gatunku rośliny obcego pochodzenia w ramach realizacji projektu Czynna ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk na obszarze Natura 2000 „Ostoja Wigierska”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Teren Wigierskiego Parku Narodowego.

Kod NUTS PL345

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na usuwaniu roślin obcego pochodzenia z gatunku niecierpek gruczołowaty Impatiens glandulifera. Usługę należy wykonać wg podanych poniżej zaleceń:
1. Rośliny należy usuwać w całości, ręcznie poprzez ich wyrywanie z podłoża; w przypadku niemożności usunięcia całej rośliny (przy wyrywaniu nastąpiło obłamania się części łodygi) należy obciąć (ułamać) łodygę jak najbliżej ziemi, poniżej dolnego węzła.
2. Podstawowy zabieg usuwania należy wykonać w każdym roku realizacji zadania, przed zawiązaniem owoców, jednakże już na w pełni rozwiniętych osobnikach, czyli od końca maja do pierwszej połowy sierpnia - okres kwitnienia niecierpka gruczołowatego może różnić się w poszczególnych latach i lokalizacjach w zależności od warunków pogodowych; osoba sprawująca nadzór przyrodniczy musi dla każdego roku i dla każdej części Parku, w której prowadzony będzie zabieg, dokładnie określić czas rozpoczęcia zabiegu usuwania niecierpka gruczołowatego - właściwy czas jest wtedy, gdy pojawią się pierwsze kwiaty.
3. Czas trwania podstawowego zabiegu usuwania roślin będzie ograniczony do około 10 tygodni od momentu początku kwitnienia tak, by nie dopuścić do zawiązania się nasion (nasiona pojawiają się po 13 tygodniach od początku kwitnienia).
4. Po zakończeniu podstawowego zabiegu usuwania roślin należy na tych samych powierzchniach przeprowadzić zabieg uzupełniający, podczas którego wyrwane zostaną rośliny pominięte (niezauważone) lub te, które z jakichś powodów opóźniły swój rozwój; zabieg ten będzie przeprowadzony jeszcze przed zawiązaniem owoców - w sierpniu.
5. Wyrywane rośliny należy pakować szczelnie w worki, w 100% biodegradowalne i kompostowalne, a następnie przetransportować do miejsca składowania; należy dochować szczególnej dbałości, aby w czasie transportu nie nastąpiło rozwleczenie roślin czy nawet ich fragmentów; pozyskana w danym dniu biomasa musi być w tym samym dniu przetransportowana na miejsce kompostowania.
6. Wykonawca musi tak zorganizować prace przy usuwaniu roślin, aby na wszystkich stanowiskach, na których zaplanowano przeprowadzenie zabiegu, prace zakończyły się przed zawiązaniem się owoców; zaleca się zakończenie zabiegu podstawowego na tyle wcześnie, aby pozostawić jak najdłuższy okres na przeprowadzenie zabiegu uzupełniającego.
7. Wyrywanie roślin na obrzeżach wód (rzeki Czarna Hańcza oraz jezior Wigry i Czarne k. Gawrych Rudy) należy przeprowadzić zarówno z lądu, jak i z wody, w razie potrzeby wykorzystując środki pływające.
8. Biomasa przetransportowana na miejsce lub miejsca składowania musi być w tym samym dniu (najlepiej na bieżąco) układana w pryzmy kompostowe i przysypywana czarną ziemią (zaleca się układanie na przemian warstwy roślin i ziemi); biomasę należy kompostować na podłożu zabezpieczonym przed przenikaniem odcieków do gleby i wód (np. na płytach betonowych) - odcieki z pryzm kompostowych należy zbierać w szczelnych zbiornikach i co pewien czas przewozić do oczyszczalni ścieków (miejsce składowania biomasy musi być odpowiednio wyprofilowane i połączone ze zbiornikiem); zebrane odcieki przed wywiezieniem do oczyszczalni należy przefiltrować, używając gęstych sit (poniżej 1mm średnicy) pozwalających wyłapać większość nasion niecierpka gruczołowatego (nasiona należy zniszczyć przez spalenie).
9. Biomasa pozyskanych roślin musi być składowana do czasu naturalnego jej rozkładu; dopiero po tym okresie (może to nastąpić po 2-3 latach) będzie można wykorzystać uzyskaną ziemię próchniczą, np. do zasypania wyrobisk żwiru; konieczne jest, aby przed likwidacją pryzmy kompostowej pobrać z niej, z różnych miejsc, przynajmniej 12 próbek, które poddane zostaną badaniom na obecność nasion niecierpka gruczołowatego (test kiełkowania); w przypadku stwierdzenia obecności kiełkujących nasion niecierpka należy przedłużyć o kolejny rok okres kompostowania; w przypadku pojawiania się odrostów niecierpka gruczołowatego na pryzmach kompostowych należy je niszczyć poprzez wyrywanie (w przypadku lokalizacji pryzm z dala od wód i poza obszarem chronionym można zastosować opryski środkami chwastobójczymi, np. Raundup); biomasa roślin zebrana w ostatnich dwóch latach musi być kompostowana do naturalnego rozkładu, nawet jeżeli okres ten wykroczy poza ramy czasowe całego zadania.
10. Wszystkie prace muszą być prowadzone pod nadzorem przyrodniczym. Do zakresu obowiązków osoby sprawującej nadzór przyrodniczy należy: lustracja obszarów prowadzenia zabiegów usuwania niecierpka gruczołowatego przed rozpoczęciem zabiegów - w celu określenia optymalnego terminu rozpoczęcia prac na poszczególnych stanowiskach, w trakcie wykonywania zabiegów - w celu kontroli poprawności wykonywania prac oraz po zakończeniu podstawowego zabiegu - w celu określenia konieczności i rozmiaru przeprowadzenia zabiegów uzupełniających, formułowanie zaleceń działań minimalizujących, koniecznych dla złagodzenia ewentualnych skutków realizacji zamówienia na środowisko, niemożliwych do przewidzenia na etapie ustalania warunków prowadzenia zabiegów, szkolenie osób biorących udział w realizacji zamówienia - w zakresie rozpoznawania niecierpka gruczołowatego, jego biologii i ekologii, przeprowadzanie badań obecności i żywotności nasion niecierpka gruczołowatego w pryzmach kompostowych.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77312000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Obszar objęty zabiegiem zlokalizowany jest w granicach „Ostoi Wigierskiej” - wzdłuż doliny Czarnej Hańczy od Sobolewa (okolice mostu przy starym młynie) do ujścia rzeki do jeziora Wigry, wokół jeziora Czarne k. Gawrych Rudy oraz nad jeziorem Wigry: nad Zatoką Wigierki i wzdłuż brzegów Półwyspu Klasztornego; teren w przeważającej części jest podmokły i zabagniony; łączna powierzchnia obszaru, na którym prowadzone będą co roku zabiegi wynosi ok. 30 ha, jednak obszar do spenetrowania w poszukiwaniu roślin jest większy - ok. 50 ha; lokalizację miejsc prowadzenia zabiegu usuwania niecierpka gruczołowatego przedstawia Załącznik nr 2 do SIWZ.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 7.4.2013. Zakończenie 30.6.2017

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości:
20 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych)
1. Wybrany Wykonawca zobowiązany jest najpóźniej do dnia zawarcia umowy wnieść zabezpieczenie należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 2% całkowitej ceny oferty brutto.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Cenę (rozumianą jako „cena” zdefiniowana w ustawie z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach - Dz.U. 2001.97.1050.) wyrażoną w złotych polskich, zawierającą podatek VAT, należy podać w formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do SIWZ) cyfrowo z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku oraz słownie.
2. Cena oferty (wynagrodzenie) musi być skalkulowana w sposób jednoznaczny, powinna zawierać wszelkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia, ze szczególnym uwzględnieniem warunków realizacji przedmiotu zamówienia opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia oraz projekcie umowy.
3. Cena oferty winna być podana w PLN i winna obejmować cały zakres zamówienia zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
4. Niedoszacowanie, pominięcie oraz brak rozpoznania zakresu przedmiotu umowy nie może być podstawą do żądania zmiany wynagrodzenia. Cena oferty brutto jest ceną ostateczną obejmującą wszystkie koszty i składniki związane z realizacją przedmiotu zamówienia.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki zawarte w art. 22 ust. 1 ustawy - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007r. Nr 223, poz. 1655, z późn. zm.) oraz nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 w/w ustawy, Na potwierdzenie powyższego należy przedłożyć
1. Oświadczenie Wykonawcy o spełnianiu warunków określonych w art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SIWZ.
2. Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia z powodu nie spełnienia warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), zgodnie z Załącznikiem nr 7 do SIWZ, wraz z:
a. aktualnym odpisem z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt. 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
b. aktualnym zaświadczeniem właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert,
c. aktualnym zaświadczeniem z właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert,
d. aktualną informacją z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust.1 pkt. 4-8 ustawy – Prawo zamówień publicznych (na temat karalności Wykonawcy), wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert,
e. aktualną informacją z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 w/w ustawy (na temat karalności podmiotów zbiorowych), wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 2 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Przedłożenie polisy lub innego dokumentu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę minimum 250 000 zł.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: Wykonawca posiada polisę lub inny dokument ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę minimum 250 000 zł.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Na potwierdzenie spełniania warunku art. 22 ust. 1 pkt. 3, Zamawiający żąda przedłożenia następujących dokumentów:
- w zakresie posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia - wykazu wykonanych w ciągu ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwóch prac polegających na usuwaniu inwazyjnych gatunków roślin na kwotę co najmniej 30 000 zł każda, podając nazwę zadania, datę i miejsce jego wykonania, wartość prac, nazwę i adres Wykonawcy oraz nazwę i adres Zamawiającego, zgodnie z Załącznikiem nr 4 do SIWZ; na potwierdzenie prawidłowego wykonania do wykazu prac należy dołączyć referencje od zamawiających lub protokoły odbioru;
- w zakresie dysponowania odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia - wykazu osób i podmiotów (Załącznik nr 5 do SIWZ), którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich wykształcenia i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, zakresu wykonywanych przez nich czynności, a także informacją o podstawie do dysponowania nimi; Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dysponował co najmniej jedną osobą posiadającą wiedzę i doświadczenie do pełnienia nadzoru przyrodniczego nad prowadzonymi pracami, tj. osobą z wykształceniem wyższym przyrodniczym (biologicznym, leśnym, ogrodniczym), która w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert przynajmniej raz brała udział w pracach polegających na usuwaniu inwazyjnych gatunków roślin (udział ten musi być potwierdzony referencjami od zamawiającego);
- w zakresie dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym - wykazu co najmniej trzech samochodów ciężarowych o ciężarze całkowitym do 3,5 tony, z częścią ładunkową szczelnie zamykaną, do transportu biomasy, którymi dysponuje lub będzie dysponował Wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia oraz wykazem co najmniej dwóch placów do kompostowania biomasy o powierzchni min. 200 m2 każdy, zabezpieczonych przed przenikaniem odcieków do gleby i wód (podłoże placu musi być odpowiednio uszczelnione np. płytami betonowymi lub specjalistyczną folią uszczelniającą), połączonych ze zbiornikami na odcieki, zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SIWZ;
Inne wymagane dokumenty:
- opis placu przeznaczonego do kompostowania pozyskanej biomasy wraz z jego lokalizacją i fotografią
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia musi wykazać się:
- wykonaniem, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwóch prac polegających na usuwaniu inwazyjnych gatunków roślin na kwotę co najmniej 30 000 zł każda, podając nazwę zadania, datę i miejsce jego wykonania, wartość prac, nazwę i adres Wykonawcy oraz nazwę i adres Zamawiającego (przez pojęcie gatunku inwazyjnego Zamawiający rozumie: gatunek obcy o znacznej ekspansywności, który rozprzestrzenia się naturalnie lub z udziałem człowieka i stanowi zagrożenie dla fauny i flory danego ekosystemu, konkurując z gatunkami rodzimymi o niszę ekologiczną, a także przyczyniając się do wyginięcia gatunków miejscowych);
dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. Zamawiający uzna warunek za spełniony gdy Wykonawca wykaże, że:
- dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą wiedzę i doświadczenie do pełnienia nadzoru przyrodniczego nad prowadzonymi pracami, tj. osobą z wykształceniem wyższym przyrodniczym (biologicznym, leśnym, ogrodniczym), która w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert przynajmniej raz brała udział w pracach polegających na usuwaniu inwazyjnych gatunków roślin,
- dysponuje co najmniej trzema samochodami ciężarowymi o ciężarze całkowitym do 3,5 tony, z częścią ładunkową szczelnie zamykaną, do transportu biomasy,
- dysponuje miejscem do kompostowania pozyskanej biomasy, tj. co najmniej dwoma placami o powierzchni min. 200 m2 każdy, zabezpieczonymi przed przenikaniem odcieków do gleby i wód (podłoże placu musi być odpowiednio uszczelnione np. płytami betonowymi lub specjalistyczną folią uszczelniającą), połączonych ze szczelnymi zbiornikami na odcieki,
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
20.3.2013 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 20.3.2013 - 09:30

Miejscowość:

Krzywe.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Czynna ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk na obszarze Natura 2000 „Ostoja Wigierska”, współfinansowanego ze środków finansowych Unii Europejskiej LIFE (LIFE11NAT/PL/000431).
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
Warszawa
POLSKA

VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
6.2.2013
TI Tytuł PL-Suwałki: Usługi usuwania chwastów
ND Nr dokumentu 143567-2013
PD Data publikacji 02/05/2013
OJ Dz.U. S 85
TW Miejscowość SUWAŁKI
AU Nazwa instytucji Wigierski Park Narodowy
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 6 - Podmiot prawa publicznego
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 29/04/2013
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 77312000 - Usługi usuwania chwastów
OC Pierwotny kod CPV 77312000 - Usługi usuwania chwastów
RC Kod NUTS PL345
IA Adres internetowy (URL) www.wigry.win.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

02/05/2013    S85    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

PL-Suwałki: Usługi usuwania chwastów

2013/S 085-143567

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Wigierski Park Narodowy
Krzywe 82
Osoba do kontaktów: Lech Krzysztofiak
16-402 Suwałki
Polska
Tel.: +48 875632540
E-mail: wigry_pn@su.onet.pl
Faks: +48 875632541

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.wigry.win.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Podmiot prawa publicznego
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Środowisko
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Usuwanie niecierpka gruczołowatego - inwazyjnego gatunku rośliny obcego pochodzenia w ramach realizacji projektu Czynna ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk na obszarze Natura 2000 „Ostoja Wigierska”.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 16: Usługi w dziedzinie odprowadzania ścieków i wywozu nieczystości; usługi sanitarne i podobne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Teren Wigierskiego Parku Narodowego.

Kod NUTS PL345

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na usuwaniu roślin obcego pochodzenia z gatunku niecierpek gruczołowaty Impatiens glandulifera. Usługę należy wykonać wg podanych poniżej zaleceń:
1. Rośliny należy usuwać w całości, ręcznie poprzez ich wyrywanie z podłoża; w przypadku niemożności usunięcia całej rośliny (przy wyrywaniu nastąpiło obłamania się części łodygi) należy obciąć (ułamać) łodygę jak najbliżej ziemi, poniżej dolnego węzła.
2. Podstawowy zabieg usuwania należy wykonać w każdym roku realizacji zadania, przed zawiązaniem owoców, jednakże już na w pełni rozwiniętych osobnikach, czyli od końca maja do pierwszej połowy sierpnia - okres kwitnienia niecierpka gruczołowatego może różnić się w poszczególnych latach i lokalizacjach w zależności od warunków pogodowych; osoba sprawująca nadzór przyrodniczy musi dla każdego roku i dla każdej części Parku, w której prowadzony będzie zabieg, dokładnie określić czas rozpoczęcia zabiegu usuwania niecierpka gruczołowatego - właściwy czas jest wtedy, gdy pojawią się pierwsze kwiaty.
3. Czas trwania podstawowego zabiegu usuwania roślin będzie ograniczony do około 10 tygodni od momentu początku kwitnienia tak, by nie dopuścić do zawiązania się nasion (nasiona pojawiają się po 13 tygodniach od początku kwitnienia).
4. Po zakończeniu podstawowego zabiegu usuwania roślin należy na tych samych powierzchniach przeprowadzić zabieg uzupełniający, podczas którego wyrwane zostaną rośliny pominięte (niezauważone) lub te, które z jakichś powodów opóźniły swój rozwój; zabieg ten będzie przeprowadzony jeszcze przed zawiązaniem owoców - w sierpniu.
5. Wyrywane rośliny należy pakować szczelnie w worki, w 100% biodegradowalne i kompostowalne, a następnie przetransportować do miejsca składowania; należy dochować szczególnej dbałości, aby w czasie transportu nie nastąpiło rozwleczenie roślin czy nawet ich fragmentów; pozyskana w danym dniu biomasa musi być w tym samym dniu przetransportowana na miejsce kompostowania.
6. Wykonawca musi tak zorganizować prace przy usuwaniu roślin, aby na wszystkich stanowiskach, na których zaplanowano przeprowadzenie zabiegu, prace zakończyły się przed zawiązaniem się owoców; zaleca się zakończenie zabiegu podstawowego na tyle wcześnie, aby pozostawić jak najdłuższy okres na przeprowadzenie zabiegu uzupełniającego.
7. Wyrywanie roślin na obrzeżach wód (rzeki Czarna Hańcza oraz jezior Wigry i Czarne k. Gawrych Rudy) należy przeprowadzić zarówno z lądu, jak i z wody, w razie potrzeby wykorzystując środki pływające.
8. Biomasa przetransportowana na miejsce lub miejsca składowania musi być w tym samym dniu (najlepiej na bieżąco) układana w pryzmy kompostowe i przysypywana czarną ziemią (zaleca się układanie na przemian warstwy roślin i ziemi); biomasę należy kompostować na podłożu zabezpieczonym przed przenikaniem odcieków do gleby i wód (np. na płytach betonowych) - odcieki z pryzm kompostowych należy zbierać w szczelnych zbiornikach i co pewien czas przewozić do oczyszczalni ścieków (miejsce składowania biomasy musi być odpowiednio wyprofilowane i połączone ze zbiornikiem); zebrane odcieki przed wywiezieniem do oczyszczalni należy przefiltrować, używając gęstych sit (poniżej 1mm średnicy) pozwalających wyłapać większość nasion niecierpka gruczołowatego (nasiona należy zniszczyć przez spalenie).
9. Biomasa pozyskanych roślin musi być składowana do czasu naturalnego jej rozkładu; dopiero po tym okresie (może to nastąpić po 2-3 latach) będzie można wykorzystać uzyskaną ziemię próchniczą, np. do zasypania wyrobisk żwiru; konieczne jest, aby przed likwidacją pryzmy kompostowej pobrać z niej, z różnych miejsc, przynajmniej 12 próbek, które poddane zostaną badaniom na obecność nasion niecierpka gruczołowatego (test kiełkowania); w przypadku stwierdzenia obecności kiełkujących nasion niecierpka należy przedłużyć o kolejny rok okres kompostowania; w przypadku pojawiania się odrostów niecierpka gruczołowatego na pryzmach kompostowych należy je niszczyć poprzez wyrywanie (w przypadku lokalizacji pryzm z dala od wód i poza obszarem chronionym można zastosować opryski środkami chwastobójczymi, np. Raundup); biomasa roślin zebrana w ostatnich dwóch latach musi być kompostowana do naturalnego rozkładu, nawet jeżeli okres ten wykroczy poza ramy czasowe całego zadania.
10. Wszystkie prace muszą być prowadzone pod nadzorem przyrodniczym. Do zakresu obowiązków osoby sprawującej nadzór przyrodniczy należy: lustracja obszarów prowadzenia zabiegów usuwania niecierpka gruczołowatego przed rozpoczęciem zabiegów - w celu określenia optymalnego terminu rozpoczęcia prac na poszczególnych stanowiskach, w trakcie wykonywania zabiegów - w celu kontroli poprawności wykonywania prac oraz po zakończeniu podstawowego zabiegu - w celu określenia konieczności i rozmiaru przeprowadzenia zabiegów uzupełniających, formułowanie zaleceń działań minimalizujących, koniecznych dla złagodzenia ewentualnych skutków realizacji zamówienia na środowisko, niemożliwych do przewidzenia na etapie ustalania warunków prowadzenia zabiegów, szkolenie osób biorących udział w realizacji zamówienia - w zakresie rozpoznawania niecierpka gruczołowatego, jego biologii i ekologii, przeprowadzanie badań obecności i żywotności nasion niecierpka gruczołowatego w pryzmach kompostowych.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

77312000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 978 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
PN-070-37/13-LIFE11
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2013/S 28-043747 z dnia 8.2.2013

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
8.4.2013
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Budownictwo Przyrodnicze DANBUD, Aleksander Daniłowicz
{Dane ukryte}
16-400 Suwałki
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 170 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 978 000 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Czynna ochrona zagrożonych gatunków i siedlisk na obszarze Natura 2000 „Ostoja Wigierska”, współfinansowanego ze środków finansowych Unii Europejskiej LIFE (LIFE11NAT/PL/000431).
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
Warszawa
Polska

VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
29.4.2013

Adres: Krzywe 82, 16-402 Suwałki
woj. podlaskie
Dane kontaktowe: email: wigry_pn@wigry.org.pl
tel: 875 666 322
fax: 875 632 541
Termin składania wniosków lub ofert:
2013-03-20
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 4374720131
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2013-02-08
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 1563 dni
Wadium: 20000 ZŁ
Szacowana wartość* 666 666 PLN  -  1 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.wigry.win.pl
Informacja dostępna pod: Wigierski Park Narodowy
Krzywe 82, 16-400 Suwałki, woj. podlaskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
77312000-0 Usługi usuwania chwastów
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich uzgodnień, opinii i pozwoleń niezbędnych do zrealizowania planowanego przedsięwzięcia na terenie powiatu siemiatyckiego oraz sprawowania nadzoru autorskiego nad jego realizacją Budownictwo Przyrodnicze DANBUD, Aleksander Daniłowicz
Suwałki
2013-04-08 978 000,00