TI Tytuł Polska-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego
ND Nr dokumentu 92168-2016
PD Data publikacji 18/03/2016
OJ Dz.U. S 55
TW Miejscowość KRAKÓW
AU Nazwa instytucji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji R - Agencja/Biuro regionalne lub lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 16/03/2016
DT Termin 26/04/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OC Pierwotny kod CPV 71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
IA Adres internetowy (URL) www.mops.krakow.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

18/03/2016    S55    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego

2016/S 055-092168

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
ul. Józefińska 14
Osoba do kontaktów: Tomasz Stefański
30-529 Kraków
POLSKA
Tel.: +48 126165469
E-mail: do@mops.krakow.pl
Faks: +48 126165428

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.mops.krakow.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Agencja/urząd regionalny lub lokalny
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ochrona socjalna
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy budynków przy ul. Sołtysowskiej 13C oraz 13D w Krakowie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Przedmiot zamówienia został podzielny na dwie części. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub na obie części zamówienia.
2. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają: niniejsza Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia oraz umowa, której wzór stanowi załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Zamawiający może udzielić zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień. Zamówienia uzupełniające muszą być zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
Opis przedmiotu zamówienia.
I część zamówienia opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D w Krakowie.
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Dokonanie obliczeń, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej (na potrzeby CO i CWU).
2) Oszacowanie kosztów realizacji inwestycji w dwóch wariantach – pierwszy z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi z zachowaniem istniejącego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową.
3) Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
4) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-wykonawczej.
5) Złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie jakim będzie wymagane.
6) Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
7) Podział dokumentacji na etapy realizacji inwestycji z uwzględnieniem środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach jej realizacji.
8) Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane.
9) Sprawowanie nadzoru autorskiego dla przeprowadzenia prac dotyczących przebudowy budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D w Krakowie.
Uwaga: budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D Krakowie jest ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Czyżyny – Łęg” (UP-5 – tereny o przeważającej funkcji usług publicznych).
Budynek czterokondygnacyjny, niepodpiwniczony, poddasze niemieszkalne. Ściany konstrukcyjne murowane, stropy żelbetowe, konstrukcja dachu drewniana, pokrycie blachą trapezową, tynk cienkowarstwowy na styropianie. Instalacje wod.-kan., gaz, elektryczna, SAP, CO z kotłowniami wewnętrznymi. Powierzchnia całkowita 1 732,70 m², kubatura 5 647,70 m³.
Zamawiający przewiduje do realizacji m.in. następujący zakres prac budowlanych:
1) Wykonanie wentylacji mechanicznej pomieszczenia kuchni.
2) Podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej (CO + CWU) wraz z likwidacją istniejących kotłowni – jako wariant, decyzję o realizacji podejmie zamawiający na podstawie warunków przyłączenia MPEC i wstępnych kosztów podłączenia, oszacowanych przez wykonawcę.
3) Dostosowanie budynku do aktualnych przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym m.in. uzupełnienie wydzielenia klatki schodowej przegrodami i drzwiami ognioodpornymi, wydzielenie pomieszczeń kotłowni przegrodami i drzwiami ognioodpornymi (jako wariant w zależności od decyzji w sprawie podłączenia budynku do sieci MPEC), podłączenie instalacji SAP do monitoringu Państwowej Straży Pożarnej.
4) Wykonanie nawiewów do kotłowni (w przypadku pozostawienia dotychczasowego sposobu ogrzewania).
5) Likwidacja barier architektonicznych dla niepełnosprawnych w 3 łazienkach.
6) Rozbudowa instalacji elektrycznej i montaż oświetlenia na poddaszu.
7) Otynkowanie i pobielenie kominów na poddaszu.
8) Remont pomieszczenia kuchni wraz z zapleczem, w tym m.in. wymiana posadzek i okładzin z płytek ceramicznych oraz malowanie.
9) Wykonanie wentylacji wywiewnej w pomieszczeniach 201 i 303.
10) Połączenie pomieszczenia świetlicy z jadalnią wraz z montażem drzwi przesuwnych.
11) Wymiana stolarki okiennej na PCV (jako wariant do rozpatrzenia w zależności od możliwości naprawy obecnej stolarki).
12) Przebudowa odpływu kanalizacji z kuchni w celu zapobiegnięcia jej zatykania.
13) Remont opaski z kostki betonowej wokół budynku.
14) Czyszczenie elewacji, uzupełnienie braków tynków oraz zabezpieczenie przed insektami.
15) Drobne naprawy uszkodzonych elementów budynku.
Termin realizacji zamówienia:
1. Dokonanie obliczeń zapotrzebowania mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej – do 40 dni od daty zawarcia umowy.
2. Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem przyjętego sposobu ogrzewania budynku – do 70 dni od daty zawarcia umowy.
3. Opracowanie kompletnego projektu budowlanego, wraz wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami oraz złożenie wniosku w sprawie wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i ewent. dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie w jakim będzie wymagane) – do 100 dni od daty zawarcia umowy.
4. Dostarczenie zamawiającemu kompletnej dokumentacji, w tym projektu wykonawczego wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami robót – do 120 dni od daty podpisania umowy.
5. Uzupełnienie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, z wyłączeniem dostarczonych przez zamawiającego: oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane oraz pełnomocnictwa udzielonego wykonawcy do występowania w imieniu zamawiającego – do 7 dni od daty otrzymania wezwania o usunięcie braków i nie dłużej niż termin wskazany w tym wezwaniu.
6. Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia/ sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane – do 3 dni roboczych od daty przekazania ich przez zamawiającego.
7. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego – do 7 dni od daty przekazania przez zamawiającego informacji o konieczności sporządzenia dokumentacji.
II część zamówienia opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C w Krakowie.
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Dokonanie obliczeń, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej (na potrzeby CO i CWU).
2) Oszacowanie kosztów realizacji inwestycji w dwóch wariantach – pierwszy z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi z zachowaniem istniejącego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową.
3) Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
4) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-wykonawczej.
5) Złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie jakim będzie wymagane.
6) Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
7) Podział dokumentacji na etapy realizacji inwestycji z uwzględnieniem środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach jej realizacji
8) Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane.
9) Sprawowanie nadzoru autorskiego, dla przeprowadzenia prac dotyczących przebudowy budynku Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C w Krakowie.
Uwaga: budynek Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C jest ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Czyżyny – Łęg” (UP-5 – tereny o przeważającej funkcji usług publicznych). Budynek czterokondygnacyjny (w tym strych), niepodpiwniczony. Ściany konstrukcyjne murowane, stropy żelbetowe, konstrukcja dachu drewniana, pokrycie blachą trapezową, tynk cienkowarstwowy na styropianie. Instalacje wod.-kan., gaz, elektryczna, SAP, CO z kotłowniami wewnętrznymi. Powierzchnia całkowita 1 340,00 m², kubatura 4 250,00 m³.
Zamawiający przewiduje do realizacji m.in. następujący zakres prac budowlanych:
1) Podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej (CO + CWU) wraz z likwidacją istniejących kotłowni – jako wariant, decyzję o realizacji podejmie zamawiający na podstawie warunków przyłączenia MPEC i wstępnych kosztów podłączenia, oszacowanych przez Wykonawcę.
2) Dostosowanie budynku do aktualnych przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym m.in. realizacja nakazu nałożonego mocą decyzji Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w zakresie długości dojść ewakuacyjnych, wydzielenie pomieszczeń kotłowni przegrodami i drzwiami ognioodpornymi (jako wariant w zależności od decyzji w sprawie podłączenia budynku do sieci MPEC).
3) Adaptacja poddasza na potrzeby pomieszczeń gospodarczych.
4) Remont łazienki na parterze.
5) Zabudowanie wystających rur CO.
6) Wymiana części zniszczonej stolarki drzwiowej oraz naprawa uszkodzonych okuć stolarki okiennej.
7) Wyrównanie posadzek w łazienkach.
8) Wykonanie nawiewów do kotłowni (w przypadku pozostawienia dotychczasowego sposobu ogrzewania).
9) Wykonanie nawiewów w drzwiach łazienek.
10) Odwrócenie sposobu otwierania drzwi w pomieszczeniu 129 – mają otwierać się na zewnątrz.
11) Wymiana obróbek blacharskich kominów.
12) Drobne naprawy uszkodzonych elementów budynku.
Termin realizacji zamówienia:
1. Dokonanie obliczeń zapotrzebowania mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej – do 40 dni od daty zawarcia umowy.
2. Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem przyjętego sposobu ogrzewania budynku – do 80 dni od daty zawarcia umowy.
3. Opracowanie kompletnego projektu budowlanego, wraz wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami oraz złożenie wniosku w sprawie wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i ewent. dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie w jakim będzie wymagane) – do 110 dni od daty zawarcia umowy.
4. Dostarczenie zamawiającemu kompletnej dokumentacji, w tym projektu wykonawczego wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami robót – do 130 dni od daty podpisania umowy.
5. Uzupełnienie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, z wyłączeniem dostarczonych przez zamawiającego: oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane oraz pełnomocnictwa udzielonego wykonawcy do występowania w imieniu zamawiającego – do 7 dni od daty otrzymania wezwania o usunięcie braków i nie dłużej niż termin wskazany w tym wezwaniu.
6. Sprawdzenie oraz akceptacja/ odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane – do 3 dni roboczych od daty przekazania ich przez zamawiającego.
7. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego – do 7 dni od daty przekazania przez zamawiającego informacji o konieczności sporządzenia dokumentacji.
Postanowienie wspólne dla obu części zamówienia
Przewiduje się dwa warianty realizacji inwestycji: pierwszy – z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi – z zachowaniem obecnego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową. Decyzję nt. przyjętego wariantu, a co za tym idzie, na temat zakresu dokumentacji projektowo-wykonawczej, podejmie zamawiający na podstawie oszacowania kosztów realizacji tych wariantów przez wykonawcę.
Rozwiązania techniczne oraz użyte materiały/wyposażenie/sprzęty mają być estetyczne, trwałe i dostosowane do funkcji budynków, z zastrzeżeniem, że nie mogą być to rozwiązania drogie i ekonomicznie nieuzasadnione, tzn. jedynym uzasadnieniem drogiego rozwiązania/materiału/wyposażenia będzie wyłącznie jego estetyka lub zaproponowany materiał będzie kilkukrotnie droższy od innych spełniających te same funkcje, mających odpowiednią jakość.
1. W zakres sporządzenia dokumentacji wchodzi:
1.1 Obliczenie mocy cieplnej na potrzeby CO i CWU.
1.2 Projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim będzie ono wymagane,
1.3 Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót, w tym projekty branżowe.
1.4 Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
1.4.1 standardu, sposobu i jakości wykonania robót,
1.4.2 standardu, jakości i właściwości użytych materiałów,
1.4.3 sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.
1.5 Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiar robót zostanie podzielony na części uwzględniające realizację poszczególnych etapów inwestycji w odniesieniu do środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach. Poszczególne etapy realizacji inwestycji muszą stanowić zamkniętą całość, w taki sposób by nie uniemożliwiać korzystania z budynku w czasie pomiędzy wykonaniem tych etapów.
1.6 Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa w p. 1.6, z uwzględniłem zakresu realizacji inwestycji w poszczególnych latach.
1.7 Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
1.8 Opracowanie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego na potrzeby zgłoszenia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
Szczegółowe wymagania dot. elementów dokumentacji projektowej:
Ad. 1.2 Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2012 poz. 462 z późniejszymi zmianami).
Ad. 1.3 Projekt wykonawczy ma uszczegóławiać dokumentację projektową w sposób pozwalający na bezproblemowe wykonywanie robót budowlanych i nie pozostawiający wątpliwości co do zakresu robót budowlanych. Do dokumentacji wykonawca załączy wykaz wszystkich materiałów, urządzeń i wyposażenia, które mają być użyte do realizacji robót budowlanych prowadzonych w oparciu o projekt budowlany oraz w które maja być wyposażone lokale/budynki i które maja wpływ na jakość, trwałość, estetykę, ergonomię lub jest konieczne z uwagi na specyfikę prac/obiektu/sposobu użytkowania. W wykazie tym należy podać markę i model urządzenia/materiału/wyposażenia oraz istotne parametry tych urządzeń /materiałów/wyposażenia z punktu widzenia ww. czynników (np. wymiary, wytrzymałość, klasę ścieralności, grubość itp.). Ponadto w zestawieniu mają bezwzględnie znaleźć się wszystkie materiały, urządzenia i sprzęty wymienione w dokumentacji projektowej, w tym kosztorysach i przedmiarach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, co do których użyto nazw producentów, marek i modeli nawet jeśli są to nazwy producentów/modeli zwyczajowo przyjęte jako nazwa danego rodzaju materiału/urządzenia/wyposażenia. Dodatkowo, wykonawca zobowiązany jest podać w wykazie kolorystykę materiałów/sprzętów/urządzeń.
Ad. 1.4 Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §13 i 14 (tekst jednolity: Dz.U. z 2013 poz. 1129).
— Specyfikacja ma w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów, bez naruszenia przepisów ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2015 poz. 2164), w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych. Specyfikacja ma zapobiec zastosowaniu materiałów niskiej jakości. Opis materiałów nie może ograniczać konkurencji w rozumieniu ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2015 poz. 2164), a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów jednego dostawcy. Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby, w odniesieniu do niektórych materiałów, znaki towarowe lub pochodzenie zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, dopuszcza oferowanie „produktów” równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów (produktów) ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały.
Ad. 1.5 Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §6 do 10 (tekst jednolity: Dz.U. z 2013 poz. 1129).
Ad. 1.6 Kosztorysy mają być opracowane zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 18.5.2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 nr 130, poz. 1389).
Przedmiot zamówienia ma uwzględniać wszystkie przepisy wymagane dla zapewnienia prawidłowej eksploatacji budynków, w tym w szczególności określone w regulacjach prawnych i warunkach wskazanych w pkt 9.
2. Wykonawca złoży również wniosek i uzyska decyzję o pozwoleniu na budowę oraz ewentualnie dokonana zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych – w zakresie, w jakim będzie ono wymagane. W zakres tego etapu wykonania przedmiotu zamówienia wchodzi również uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii itp. niezbędnych do uzyskania pozwolenia lub dokonania zgłoszenia. Wykonawca zobowiązany jest również do uzyskania wszelkich innych wymaganych prawem decyzji i pozwoleń, jeżeli będą one niezbędne do uzyskania pozwolenia lub dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym również uzgodnień przez rzeczoznawców branżowych, w tym sanitarnego-higienicznego oraz ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz właściwych jednostek Państwowej Straży Pożarnej i stacji epidemiologiczno-sanitarnych.
3. W ramach przedmiotu zamówienia zostanie również sporządzona inwentaryzacja w zakresie niezbędnym do sporządzenia opracowania będącego przedmiotem niniejszego zamówienia.
Uwaga: Zamawiający dysponuje projektem budowlanym obiektu przy ul. Sołtysowskiej 13D oraz projektem instalacji elektrycznej, gazowej i konstrukcyjnym budynku przy ul. Sołtysowskiej 13C. Zamawiający zaleca, aby wykonawca zapoznał się z opracowaniami będącymi w dyspozycji zamawiającego, celem określenia w jakim stopniu mogą one być przydatne na potrzeby sporządzenia inwentaryzacji.
4. Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych wg dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia. W ramach tego etapu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót prowadzoną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo-wykonawczej, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i standardami w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego. W ramach nadzoru autorskiego wykonawca zobowiązany jest m.in. do:
a) udziału w odbiorach końcowych, częściowych oraz odbiorach robót ulegających zakryciu,
b) wskazywania rozwiązań problemów wynikłych w trakcie realizacji robót wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowo-wykonawczej wchodzącej w zakres przedmiotu niniejszego zamówienia, w terminie do 3 dni roboczych od daty zgłoszenia problemu przez zamawiającego. Rozwiązania mają być kompleksowe i kompletne, z punktu widzenia celu jakiemu mają służyć, tj. umożliwiać kontynuację realizacji robót budowlanych. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się przedłużenie tego terminu do 7 dni,
c) kontrolowania zgodności wykonania prac budowlanych ze sporządzoną dokumentacją projektowo-wykonawczą, wchodzącą w skład przedmiotu niniejszego zamówienia,
d) sporządzania kosztorysów na roboty dodatkowe i zamienne, wykonywania korekt dokumentacji oraz dodatkowych uzgodnień, jeżeli będą one wymagane,
e) natychmiastowego nakazywania przerwania prowadzenia robót budowlanych, w przypadku stwierdzenia niewłaściwego, niezgodnego z dokumentacją, sztuką budowlaną, lub obowiązującymi przepisami ich wykonywania. W takim wypadku wykonawca natychmiastowo powiadomi zamawiającego o nakazie przerwania prac,
f) sporządzenia dokumentacji powykonawczej na potrzeby Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, w tym zaznaczenia na zatwierdzonym projekcie budowlanym zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od projektu,
g) częstotliwość kontroli placu budowy ma zapewnić należytą kontrolę nad realizacją robót budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem zapisów pod lit. c oraz f. Ponadto wykonawca ma się każdorazowo stawić na placu budowy na wezwanie zamawiającego,
h) na etapie składania ofert na roboty budowlane, które będą prowadzone w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną przez wykonawcę, wykonawca zaopiniuje zaproponowane zamienniki materiałów/urządzeń/sprzętów pod kątem ich zgodności z parametrami określonymi w dokumentacji projektowej. W tym celu otrzyma od zamawiającego wykaz materiałów/urządzeń/sprzętów załączony do oferty na wykonanie robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi parametry tych materiałów/urządzeń/sprzętów. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić brak akceptacji zaoferowanych przez wykonawcę robót budowlanych materiałów/urządzeń/sprzętów.
Planowany termin realizacji robót budowlanych 2016 rok, z możliwością realizacji w latach następnych – w zależności od kosztów inwestycji.
5. Dokumentacja wykonawcza (projekty wykonawcze, w tym branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestorskie i przedmiary) zostanie dostarczona zamawiającemu w 3 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej, wyłącznie jako skan jednego z egzemplarzy, w formie plików *.pdf (osobny plik dla każdego z elementów, o których mowa w p. 1.2 do 1.7). Ponadto wykonawca dostarczy wszystkie rysunki wchodzące w skład dokumentacji projektowej, na osobnym nośniku, w postaci plików *.dwg.
6. Projekt budowlany ma być dostarczony w 2 egzemplarzach wraz z pozwoleniem na budowę i/lub zaświadczeniem o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane.
7. Wykonawca ma obowiązek uzyskać akceptację przyjętych rozwiązań przez zamawiającego, przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz przed dokonaniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym w szczególności ma obowiązek uwzględnić i wprowadzić do dokumentacji uwagi zmawiającego zgłoszone do koncepcji architektonicznej (nie dotyczy to sytuacji, gdy uwagi te stałyby w sprzeczności z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa).
8. Wszelkich niezbędnych uzgodnień dokonuje wykonawca.
9. Dokumentacja projektowa i rozwiązania w niej przyjęte muszą spełniać w szczególności następujące warunki:
1) dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć,
2) wykonana dokumentacja ma być zgodna między innymi z:
a) wymogami ustawy z 7.7.1994 Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 poz. 1409 z późniejszymi zmianami) wraz z przepisami wykonawczymi,
b) przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12.4.2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2015 poz. 1422), w tym również nowe wymagania dotyczące izolacji termicznej przegród,
c) przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 18.5.2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 nr 130, poz. 1389),
d) przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7.6.2010 w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z 2010 nr 109, poz.719),
e) przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 24.7.2009 w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz.U. z 2009 nr 124, poz.1030),
f) przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2.12.2015 w sprawie uzgadniania projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej (Dz.U. z 2015 poz. 2117),
wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi, których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji.
10. Wykonawca zobowiązany jest reagować na wezwania do usunięcia braków we wszystkich złożonych przez siebie dokumentach w terminach wskazanych w tych wezwaniach. Jeżeli wezwanie dotyczy dokumentów otrzymanych od zamawiającego wykonawca zobowiązany jest odebrać od zamawiającego poprawne dokumenty, ale nie odpowiada za opóźnienie w przypadku, gdy zamawiający dopuścił się opóźnienia i nie przygotował tych dokumentów w odpowiednim czasie, tj. najpóźniej w dniu wyznaczonym na uzupełnienie braków.
11. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać niezbędne warunki dot. przyłączenia mediów we własnym zakresie.
Warunki płatności:
1. Należność za realizację przedmiotu zamówienia płatna będzie na następujących warunkach:
a) 10 % po opracowaniu kompletnego projektu budowlanego oraz złożeniu wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonaniu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie, w jakim będzie ono wymagane);
b) 70 % po dostarczeniu kompletnej dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia oraz złożeniu wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i dokonaniu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie, w jakim będzie ono wymagane);
d) 10 % po dostarczeniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu do zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane;
e) 10 % tytułem należności za nadzór autorski, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Należność za nadzór autorski płatna będzie po odbiorze danego etapu robót – proporcjonalnie do wartości wykonanych prac, obliczonej na podstawie kosztorysu inwestorskiego.
3. Płatności przelewem w terminie nie mniej niż 14 dni od daty doręczenia zamawiającemu faktury z załączonym:
— protokołem odbioru dokumentacji oraz zaświadczeniem o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, wydanym przez Wydział Architektury i Urbanistyki UMK i/lub potwierdzeniem dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych – dla płatności podanej w ust. 1 lit. a,
— protokołom odbioru dokumentacji – dla płatności podanej w ust.1 lit. b,
— bez załączników, po dostarczeniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane – dla płatności podanej w ust.1 lit. c,
— bezusterkowym protokołem odbioru robót prowadzonych w oparciu o dokumentację stanowiącą przedmiot niniejszego zamówienia – dla płatności podanej w ust. 1 lit. d.
Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia:
1. Dodatkowe obowiązki i informacje dot. wykonawcy.
a) Wykonawca złoży oświadczenie, że sporządzona przez niego, w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, dokumentacja została przygotowana zgodnie z obowiązującymi w zakresie jej sporządzenia przepisami prawa (w tym w szczególności prawa budowlanego), normami, standardami i zasadami oraz że jest kompletna z punktu widzenia celu do jakiego ma służyć.
b) Zamawiający zaleca, aby wykonawca zapoznał się z miejscem realizacji inwestycji przed złożeniem oferty.
c) Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów, jakie poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym również kosztów wszystkich uzgodnień. Stosowne oświadczenie w tej sprawie ma dołączyć do oferty.
d) Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zapewniając na własny koszt siłę roboczą, wszystkie środki techniczne potrzebne do jego realizacji oraz wszystkie usługi specjalistyczne.
e) Wraz z dokumentacją projektową wykonawca złoży oświadczenie o sporządzeniu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej zgodnie z art. 20, ust. 4 ustawy Prawo budowlane.
f) Wykonawca złoży oświadczenie, że wziął pod uwagę wszystkie okoliczności i uwarunkowania mające lub mogące mieć wpływ na realizację przedmiotu zamówienia i że zostało to przez niego uwzględnione w cenie realizacji przedmiotu zamówienia.
g) Wykonawca złoży oświadczenie w ofercie, że zapoznał się z warunkami realizacji zamówienia, w tym również z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
2. Odpowiedzialność za wady, zabezpieczenie wykonania umowy oraz warunki gwarancji i rękojmi:
a) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za opóźnienia w realizacji całego zamierzenia budowlanego powstałe w wyniku zaniechań i/lub popełnionych przez niego błędów w realizacji przedmiotu zamówienia oraz wad dokumentacji projektowej.
b) Zobowiązania wynikające z rękojmi, gwarancji oraz konsekwencje wad w dokumentacji projektowej ponosi wykonawca w całym zakresie prowadzonych działań w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
c) Gwarancja i rękojmia na dokumentację projektową opracowaną i dostarczoną przez wykonawcę obejmuje również ewentualne błędy, których konsekwencje zostaną ujawnione na etapie użytkowania budynku.
d) Wykonawca ma obowiązek usunąć wady dokumentacji projektowej w terminie:
— do 4 dni od daty przekazania przez uczestników procesu inwestycyjnego informacji w tym zakresie,
— jeżeli usunięcie wady w terminie 4 dni jest niemożliwe, z przyczyn obiektywnych i uzasadnionych przez wykonawcę, zamawiający może wyznaczyć wykonawcy inny termin usunięcia wad.
e) W przypadku nieusunięcia wad dokumentacji projektowej w terminie, o którym mowa w lit. d zamawiający ma prawo:
— obciążyć wykonawcę wszelkimi kosztami jakie powstaną w wyniku przerwy w robotach budowlanych,
— zlecić usunięcie wad dokumentacji projektowej osobie trzeciej. Wykonawca, na podstawie art. 49, ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wyraża zgodę na wprowadzenie zmian w opracowanej przez niego dokumentacji. Zmiany mają być wprowadzone przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Wykonawca ma prawo do analizy dokumentacji opracowanej przez osoby trzecie i wnioskowania o wprowadzenie zmian w terminie do 4 dni od daty przekazania przez zamawiającego dokumentów, w których osoba trzecia poprawiała wady dokumentacji sporządzonej przez wykonawcę. Nie wniesienie uwag w ww. terminie oznacza akceptację przekazanej dokumentacji. W takim wypadku wykonawca w dalszym ciągu pełni nadzór autorski nad realizacją całości prac budowlanych i składa u zamawiającego oświadczenie, o którym mowa w art. 36a, ust.6 ustawy Prawo budowlane.
f) Wykonawca ma obowiązek poinformowania w terminie do 2 dni roboczych o wszelkich okolicznościach, które mogą opóźnić lub uniemożliwić realizację przedmiotu zamówienia. Jeżeli przyczyną opóźnienia lub uniemożliwienia realizacji przedmiotu zamówienia jest sytuacja zastana przez projektanta, a nie posiadał on o tym wiedzy na etapie postępowania o udzieleniu zamówienia, to o fakcie uniemożliwiającym mu należyte i terminowe wywiązanie się z umowy zobowiązany będzie powiadomić zamawiającego w terminie do tygodnia od daty podpisania umowy. W przypadku niezachowania ww. terminów wykonawca ponosi odpowiedzialność za niezrealizowanie umowy lub za opóźnienia w jej realizacji z przyczyn zawinionych przez wykonawcę.
g) W przypadku, gdy wykonawca posłuży się do realizacji zamówienia podwykonawcą do każdej faktury wykonawca załączy oświadczenie upoważnionego przedstawiciela podwykonawcy, w którym podwykonawca potwierdzi, że wykonawca rozliczył się z nim.
h) Wykonawca odpowiada za działania podwykonawcy jak za własne.
i) Wykonawca nie może zmienić lub wprowadzić podwykonawcy bez pisemnej zgody zamawiającego. W tym celu, wykonawca jest zobowiązany przedłożyć zamawiającemu pisemny wniosek wraz z określeniem nazwy podwykonawcy, części zamówienia, którego wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcy.
j) Wszyscy podwykonawcy muszą posiadać wymagane prawem uprawnienia do wykonywania podzlecanych robót. Zamawiający może żądać przedstawienia stosownych dokumentów fakt ten poświadczających, przed przystąpieniem podwykonawców do prac.
k) Zobowiązania wynikające z gwarancji i rękojmi ponosi wykonawca w całym zakresie przedmiotu zamówienia, w tym również w zakresie zleconym podwykonawcom.
3. Prawa autorskie.
a) Zamawiający, wraz z dokumentacją projektową nabywa również autorskie prawa majątkowe oraz zależne prawa autorskie, zgodnie z art. 41 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z 4.2.1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 nr 90, poz. 631 z późniejszymi zmianami) zarówno do utworu zbiorowego jak również do poszczególnych jej części mających samodzielne znaczenie.
b) W rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zamawiający ma prawo do opublikowania, rozpowszechnienia, wprowadzenia przedmiotu zamówienia do obrotu i korzystania z dokumentacji w ramach odrębnych pól eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. do zwielokrotniania dowolną techniką, udostępniania publicznie, umieszczania na stronie internetowej, przesyłania w wersji elektronicznej opracowanej przez wykonawcę dokumentacji projektowej, w tym m.in. do celów udzielenia zamówienia publicznego zgodnie z wymogami ustawy Prawo zamówień publicznych, do konsultacji i uzgodnień przyjętych rozwiązań i ubiegania się na jej podstawie do uzyskania niezbędnych dla prawidłowego użytkowania i funkcjonowania obiektu decyzji i pozwoleń, do wykorzystania dokumentacji na cele budowlane i korzystania na placu budowy wraz z wykonaniem przy jej użyciu dokumentacji powykonawczej. Zamawiający ma prawo przekazywać i publikować dokumentację projektową lub jej część w oryginale lub zwielokrotnioną przez zamawiającego bez konieczności autoryzacji kopii przez wykonawcę.
c) Dokumentacja projektowa opracowana przez wykonawcę może być również wtórnie wykorzystywana przez zamawiającego, m. in. celem opracowania innych dokumentacji na jej podstawie, załączania jej kopii do umów, wystąpień o uzgodnienia, pozwolenia itp.
d) Wykonawca ma mieć własny egzemplarz kompletnej dokumentacji projektowej celem wykonywania nadzoru autorskiego i nie będzie korzystał z egzemplarzy dostarczonych zamawiającemu.
e) Autorskie prawa majątkowe oraz zależne prawa autorskie uprawniają zamawiającego do korzystania z dokumentacji projektowej w sposób zgodny z jej przeznaczeniem oraz w zakresie określonym w lit. a-d na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na czas nieoznaczony. Wykonawca nie może wypowiedzieć umowy w zakresie przeniesienia majątkowych praw autorskich.
Za powyższe nie przysługuje Wykonawcy żadne dodatkowe wynagrodzenie. Przeniesienie autorskich praw majątkowych następuje z chwilą przekazania zamawiającemu dokumentacji projektowej i przeniesieniem własności egzemplarzy dokumentacji projektowej. Wynagrodzenie za przeniesienie praw autorskich Wykonawca ma uwzględnić w cenie ofertowej.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71220000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
II.2.3)Informacje o wznowieniach
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D w Krakowie
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Dokonanie obliczeń, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej (na potrzeby CO i CWU).
2) Oszacowanie kosztów realizacji inwestycji w dwóch wariantach – pierwszy z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi z zachowaniem istniejącego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową.
3) Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
4) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-wykonawczej.
5) Złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie jakim będzie wymagane.
6) Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
7) Podział dokumentacji na etapy realizacji inwestycji z uwzględnieniem środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach jej realizacji.
8) Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane.
9) Sprawowanie nadzoru autorskiego dla przeprowadzenia prac dotyczących przebudowy budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D w Krakowie.
Uwaga: budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D Krakowie jest ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Czyżyny – Łęg” (UP-5 – tereny o przeważającej funkcji usług publicznych).
Budynek czterokondygnacyjny, niepodpiwniczony, poddasze niemieszkalne. Ściany konstrukcyjne murowane, stropy żelbetowe, konstrukcja dachu drewniana, pokrycie blachą trapezową, tynk cienkowarstwowy na styropianie. Instalacje wod.-kan., gaz, elektryczna, SAP, CO z kotłowniami wewnętrznymi. Powierzchnia całkowita 1 732,70 m², kubatura 5 647,70 m³.
Zamawiający przewiduje do realizacji m.in. następujący zakres prac budowlanych:
1) Wykonanie wentylacji mechanicznej pomieszczenia kuchni.
2) Podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej (CO + CWU) wraz z likwidacją istniejących kotłowni – jako wariant, decyzję o realizacji podejmie zamawiający na podstawie warunków przyłączenia MPEC i wstępnych kosztów podłączenia, oszacowanych przez wykonawcę.
3) Dostosowanie budynku do aktualnych przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym m.in. uzupełnienie wydzielenia klatki schodowej przegrodami i drzwiami ognioodpornymi, wydzielenie pomieszczeń kotłowni przegrodami i drzwiami ognioodpornymi (jako wariant w zależności od decyzji w sprawie podłączenia budynku do sieci MPEC), podłączenie instalacji SAP do monitoringu Państwowej Straży Pożarnej.
4) Wykonanie nawiewów do kotłowni (w przypadku pozostawienia dotychczasowego sposobu ogrzewania).
5) Likwidacja barier architektonicznych dla niepełnosprawnych w 3 łazienkach.
6) Rozbudowa instalacji elektrycznej i montaż oświetlenia na poddaszu.
7) Otynkowanie i pobielenie kominów na poddaszu.
8) Remont pomieszczenia kuchni wraz z zapleczem, w tym m.in. wymiana posadzek i okładzin z płytek ceramicznych oraz malowanie.
9) Wykonanie wentylacji wywiewnej w pomieszczeniach 201 i 303.
10) Połączenie pomieszczenia świetlicy z jadalnią wraz z montażem drzwi przesuwnych.
11) Wymiana stolarki okiennej na PCV (jako wariant do rozpatrzenia w zależności od możliwości naprawy obecnej stolarki).
12) Przebudowa odpływu kanalizacji z kuchni w celu zapobiegnięcia jej zatykania.
13) Remont opaski z kostki betonowej wokół budynku.
14) Czyszczenie elewacji, uzupełnienie braków tynków oraz zabezpieczenie przed insektami.
15) Drobne naprawy uszkodzonych elementów budynku.
Termin realizacji zamówienia:
1. Dokonanie obliczeń zapotrzebowania mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej – do 40 dni od daty zawarcia umowy.
2. Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem przyjętego sposobu ogrzewania budynku – do 70 dni od daty zawarcia umowy.
3. Opracowanie kompletnego projektu budowlanego, wraz wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami oraz złożenie wniosku w sprawie wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i ewent. dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie w jakim będzie wymagane) – do 100 dni od daty zawarcia umowy.
4. Dostarczenie zamawiającemu kompletnej dokumentacji, w tym projektu wykonawczego wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami robót – do 120 dni od daty podpisania umowy.
5. Uzupełnienie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, z wyłączeniem dostarczonych przez zamawiającego: oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane oraz pełnomocnictwa udzielonego wykonawcy do występowania w imieniu zamawiającego – do 7 dni od daty otrzymania wezwania o usunięcie braków i nie dłużej niż termin wskazany w tym wezwaniu.
6. Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia/ sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane – do 3 dni roboczych od daty przekazania ich przez zamawiającego.
7. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego – do 7 dni od daty przekazania przez zamawiającego informacji o konieczności sporządzenia dokumentacji.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71220000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C w Krakowie.
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Dokonanie obliczeń, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej (na potrzeby CO i CWU).
2) Oszacowanie kosztów realizacji inwestycji w dwóch wariantach – pierwszy z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi z zachowaniem istniejącego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową.
3) Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
4) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-wykonawczej.
5) Złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie jakim będzie wymagane.
6) Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
7) Podział dokumentacji na etapy realizacji inwestycji z uwzględnieniem środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach jej realizacji
8) Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane.
9) Sprawowanie nadzoru autorskiego, dla przeprowadzenia prac dotyczących przebudowy budynku Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C w Krakowie.
Uwaga: budynek Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C jest ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Czyżyny – Łęg” (UP-5 – tereny o przeważającej funkcji usług publicznych). Budynek czterokondygnacyjny (w tym strych), niepodpiwniczony. Ściany konstrukcyjne murowane, stropy żelbetowe, konstrukcja dachu drewniana, pokrycie blachą trapezową, tynk cienkowarstwowy na styropianie. Instalacje wod.-kan., gaz, elektryczna, SAP, CO z kotłowniami wewnętrznymi. Powierzchnia całkowita 1 340,00 m², kubatura 4 250,00 m³.
Zamawiający przewiduje do realizacji m.in. następujący zakres prac budowlanych:
1) Podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej (CO + CWU) wraz z likwidacją istniejących kotłowni – jako wariant, decyzję o realizacji podejmie zamawiający na podstawie warunków przyłączenia MPEC i wstępnych kosztów podłączenia, oszacowanych przez Wykonawcę.
2) Dostosowanie budynku do aktualnych przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym m.in. realizacja nakazu nałożonego mocą decyzji Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w zakresie długości dojść ewakuacyjnych, wydzielenie pomieszczeń kotłowni przegrodami i drzwiami ognioodpornymi (jako wariant w zależności od decyzji w sprawie podłączenia budynku do sieci MPEC).
3) Adaptacja poddasza na potrzeby pomieszczeń gospodarczych.
4) Remont łazienki na parterze.
5) Zabudowanie wystających rur CO.
6) Wymiana części zniszczonej stolarki drzwiowej oraz naprawa uszkodzonych okuć stolarki okiennej.
7) Wyrównanie posadzek w łazienkach.
8) Wykonanie nawiewów do kotłowni (w przypadku pozostawienia dotychczasowego sposobu ogrzewania).
9) Wykonanie nawiewów w drzwiach łazienek.
10) Odwrócenie sposobu otwierania drzwi w pomieszczeniu 129 – mają otwierać się na zewnątrz.
11) Wymiana obróbek blacharskich kominów.
12) Drobne naprawy uszkodzonych elementów budynku.
Termin realizacji zamówienia:
1. Dokonanie obliczeń zapotrzebowania mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej – do 40 dni od daty zawarcia umowy.
2. Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem przyjętego sposobu ogrzewania budynku – do 80 dni od daty zawarcia umowy.
3. Opracowanie kompletnego projektu budowlanego, wraz wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami oraz złożenie wniosku w sprawie wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i ewent. dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie w jakim będzie wymagane) – do 110 dni od daty zawarcia umowy.
4. Dostarczenie zamawiającemu kompletnej dokumentacji, w tym projektu wykonawczego wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami robót – do 130 dni od daty podpisania umowy.
5. Uzupełnienie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, z wyłączeniem dostarczonych przez zamawiającego: oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane oraz pełnomocnictwa udzielonego wykonawcy do występowania w imieniu zamawiającego – do 7 dni od daty otrzymania wezwania o usunięcie braków i nie dłużej niż termin wskazany w tym wezwaniu.
6. Sprawdzenie oraz akceptacja/ odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane – do 3 dni roboczych od daty przekazania ich przez zamawiającego.
7. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego – do 7 dni od daty przekazania przez zamawiającego informacji o konieczności sporządzenia dokumentacji.
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71220000

3)Wielkość lub zakres
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 95

2. Termin wykonania. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
26.4.2016 - 09:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
16.3.2016
TITytułPolska-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego
NDNr dokumentu290324-2016
PDData publikacji20/08/2016
OJDz.U. S160
TWMiejscowośćKRAKÓW
AUNazwa instytucjiMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucjiR - Agencja/Biuro regionalne lub lokalne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany17/08/2016
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty9 - Nie dotyczy
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OCPierwotny kod CPV71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
IAAdres internetowy (URL)www.mops.krakow.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

20/08/2016    S160    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego

2016/S 160-290324

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
ul. Józefińska 14
Osoba do kontaktów: Tomasz Stefański
30-529 Kraków
Polska
Tel.: +48 126165469
E-mail: sz@mops.krakow.pl
Faks: +48 126165428


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.mops.krakow.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Agencja/urząd regionalny lub lokalny
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ochrona socjalna
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy budynków przy ul. Sołtysowskiej 13C oraz 13D w Krakowie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Przedmiot zamówienia został podzielny na dwie części. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub na obie części zamówienia.
2. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają: niniejsza Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia oraz umowa, której wzór stanowi załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Zamawiający może udzielić zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień. Zamówienia uzupełniające muszą być zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
Opis przedmiotu zamówienia.
I część zamówienia opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D w Krakowie.
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Dokonanie obliczeń, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej (na potrzeby CO i CWU).
2) Oszacowanie kosztów realizacji inwestycji w dwóch wariantach – pierwszy z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi z zachowaniem istniejącego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową.
3) Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
4) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-wykonawczej.
5) Złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie jakim będzie wymagane.
6) Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
7) Podział dokumentacji na etapy realizacji inwestycji z uwzględnieniem środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach jej realizacji.
8) Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane.
9) Sprawowanie nadzoru autorskiego dla przeprowadzenia prac dotyczących przebudowy budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D w Krakowie.
Uwaga: budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D Krakowie jest ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Czyżyny – Łęg” (UP-5 – tereny o przeważającej funkcji usług publicznych).

Budynek czterokondygnacyjny, niepodpiwniczony, poddasze niemieszkalne. Ściany konstrukcyjne murowane, stropy żelbetowe, konstrukcja dachu drewniana, pokrycie blachą trapezową, tynk cienkowarstwowy na styropianie. Instalacje wod.-kan., gaz, elektryczna, SAP, CO z kotłowniami wewnętrznymi. Powierzchnia całkowita 1 732,70 m2, kubatura 5 647,70 m3.

Zamawiający przewiduje do realizacji m.in. następujący zakres prac budowlanych:
1) Wykonanie wentylacji mechanicznej pomieszczenia kuchni.
2) Podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej (CO + CWU) wraz z likwidacją istniejących kotłowni – jako wariant, decyzję o realizacji podejmie zamawiający na podstawie warunków przyłączenia MPEC i wstępnych kosztów podłączenia, oszacowanych przez wykonawcę.
3) Dostosowanie budynku do aktualnych przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym m.in. uzupełnienie wydzielenia klatki schodowej przegrodami i drzwiami ognioodpornymi, wydzielenie pomieszczeń kotłowni przegrodami i drzwiami ognioodpornymi (jako wariant w zależności od decyzji w sprawie podłączenia budynku do sieci MPEC), podłączenie instalacji SAP do monitoringu Państwowej Straży Pożarnej.
4) Wykonanie nawiewów do kotłowni (w przypadku pozostawienia dotychczasowego sposobu ogrzewania).
5) Likwidacja barier architektonicznych dla niepełnosprawnych w 3 łazienkach.
6) Rozbudowa instalacji elektrycznej i montaż oświetlenia na poddaszu.
7) Otynkowanie i pobielenie kominów na poddaszu.
8) Remont pomieszczenia kuchni wraz z zapleczem, w tym m.in. wymiana posadzek i okładzin z płytek ceramicznych oraz malowanie.
9) Wykonanie wentylacji wywiewnej w pomieszczeniach 201 i 303.
10) Połączenie pomieszczenia świetlicy z jadalnią wraz z montażem drzwi przesuwnych.
11) Wymiana stolarki okiennej na PCV (jako wariant do rozpatrzenia w zależności od możliwości naprawy obecnej stolarki).
12) Przebudowa odpływu kanalizacji z kuchni w celu zapobiegnięcia jej zatykania.
13) Remont opaski z kostki betonowej wokół budynku.
14) Czyszczenie elewacji, uzupełnienie braków tynków oraz zabezpieczenie przed insektami.
15) Drobne naprawy uszkodzonych elementów budynku.
Termin realizacji zamówienia:
1. Dokonanie obliczeń zapotrzebowania mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej – do 40 dni od daty zawarcia umowy.
2. Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem przyjętego sposobu ogrzewania budynku – do 70 dni od daty zawarcia umowy.
3. Opracowanie kompletnego projektu budowlanego, wraz wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami oraz złożenie wniosku w sprawie wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i ewent. dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie w jakim będzie wymagane) – do 100 dni od daty zawarcia umowy.
4. Dostarczenie zamawiającemu kompletnej dokumentacji, w tym projektu wykonawczego wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami robót – do 120 dni od daty podpisania umowy.
5. Uzupełnienie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, z wyłączeniem dostarczonych przez zamawiającego: oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane oraz pełnomocnictwa udzielonego wykonawcy do występowania w imieniu zamawiającego – do 7 dni od daty otrzymania wezwania o usunięcie braków i nie dłużej niż termin wskazany w tym wezwaniu.
6. Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia/ sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane – do 3 dni roboczych od daty przekazania ich przez zamawiającego.
7. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego – do 7 dni od daty przekazania przez zamawiającego informacji o konieczności sporządzenia dokumentacji.
II część zamówienia opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C w Krakowie.
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Dokonanie obliczeń, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej (na potrzeby CO i CWU).
2) Oszacowanie kosztów realizacji inwestycji w dwóch wariantach – pierwszy z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi z zachowaniem istniejącego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową.
3) Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
4) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-wykonawczej.
5) Złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie jakim będzie wymagane.
6) Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
7) Podział dokumentacji na etapy realizacji inwestycji z uwzględnieniem środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach jej realizacji
8) Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane.
9) Sprawowanie nadzoru autorskiego, dla przeprowadzenia prac dotyczących przebudowy budynku Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C w Krakowie.

Uwaga: budynek Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C jest ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Czyżyny – Łęg” (UP-5 – tereny o przeważającej funkcji usług publicznych). Budynek czterokondygnacyjny (w tym strych), niepodpiwniczony. Ściany konstrukcyjne murowane, stropy żelbetowe, konstrukcja dachu drewniana, pokrycie blachą trapezową, tynk cienkowarstwowy na styropianie. Instalacje wod.-kan., gaz, elektryczna, SAP, CO z kotłowniami wewnętrznymi. Powierzchnia całkowita 1 340,00 m2, kubatura 4 250,00 m3.

Zamawiający przewiduje do realizacji m.in. następujący zakres prac budowlanych:
1) Podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej (CO + CWU) wraz z likwidacją istniejących kotłowni – jako wariant, decyzję o realizacji podejmie zamawiający na podstawie warunków przyłączenia MPEC i wstępnych kosztów podłączenia, oszacowanych przez Wykonawcę.
2) Dostosowanie budynku do aktualnych przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym m.in. realizacja nakazu nałożonego mocą decyzji Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w zakresie długości dojść ewakuacyjnych, wydzielenie pomieszczeń kotłowni przegrodami i drzwiami ognioodpornymi (jako wariant w zależności od decyzji w sprawie podłączenia budynku do sieci MPEC).
3) Adaptacja poddasza na potrzeby pomieszczeń gospodarczych.
4) Remont łazienki na parterze.
5) Zabudowanie wystających rur CO.
6) Wymiana części zniszczonej stolarki drzwiowej oraz naprawa uszkodzonych okuć stolarki okiennej.
7) Wyrównanie posadzek w łazienkach.
8) Wykonanie nawiewów do kotłowni (w przypadku pozostawienia dotychczasowego sposobu ogrzewania).
9) Wykonanie nawiewów w drzwiach łazienek.
10) Odwrócenie sposobu otwierania drzwi w pomieszczeniu 129 – mają otwierać się na zewnątrz.
11) Wymiana obróbek blacharskich kominów.
12) Drobne naprawy uszkodzonych elementów budynku.
Termin realizacji zamówienia:
1. Dokonanie obliczeń zapotrzebowania mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej – do 40 dni od daty zawarcia umowy.
2. Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem przyjętego sposobu ogrzewania budynku – do 80 dni od daty zawarcia umowy.
3. Opracowanie kompletnego projektu budowlanego, wraz wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami oraz złożenie wniosku w sprawie wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i ewent. dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie w jakim będzie wymagane) – do 110 dni od daty zawarcia umowy.
4. Dostarczenie zamawiającemu kompletnej dokumentacji, w tym projektu wykonawczego wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami robót – do 130 dni od daty podpisania umowy.
5. Uzupełnienie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, z wyłączeniem dostarczonych przez zamawiającego: oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane oraz pełnomocnictwa udzielonego wykonawcy do występowania w imieniu zamawiającego – do 7 dni od daty otrzymania wezwania o usunięcie braków i nie dłużej niż termin wskazany w tym wezwaniu.
6. Sprawdzenie oraz akceptacja/ odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane – do 3 dni roboczych od daty przekazania ich przez zamawiającego.
7. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego – do 7 dni od daty przekazania przez zamawiającego informacji o konieczności sporządzenia dokumentacji.
Postanowienie wspólne dla obu części zamówienia
Przewiduje się dwa warianty realizacji inwestycji: pierwszy – z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi – z zachowaniem obecnego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową. Decyzję nt. przyjętego wariantu, a co za tym idzie, na temat zakresu dokumentacji projektowo-wykonawczej, podejmie zamawiający na podstawie oszacowania kosztów realizacji tych wariantów przez wykonawcę.
Rozwiązania techniczne oraz użyte materiały/wyposażenie/sprzęty mają być estetyczne, trwałe i dostosowane do funkcji budynków, z zastrzeżeniem, że nie mogą być to rozwiązania drogie i ekonomicznie nieuzasadnione, tzn. jedynym uzasadnieniem drogiego rozwiązania/materiału/wyposażenia będzie wyłącznie jego estetyka lub zaproponowany materiał będzie kilkukrotnie droższy od innych spełniających te same funkcje, mających odpowiednią jakość.
1. W zakres sporządzenia dokumentacji wchodzi:
1.1 Obliczenie mocy cieplnej na potrzeby CO i CWU.
1.2 Projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim będzie ono wymagane,
1.3 Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót, w tym projekty branżowe.
1.4 Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
1.4.1 standardu, sposobu i jakości wykonania robót,
1.4.2 standardu, jakości i właściwości użytych materiałów,
1.4.3 sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.
1.5 Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiar robót zostanie podzielony na części uwzględniające realizację poszczególnych etapów inwestycji w odniesieniu do środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach. Poszczególne etapy realizacji inwestycji muszą stanowić zamkniętą całość, w taki sposób by nie uniemożliwiać korzystania z budynku w czasie pomiędzy wykonaniem tych etapów.
1.6 Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa w p. 1.6, z uwzględniłem zakresu realizacji inwestycji w poszczególnych latach.
1.7 Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
1.8 Opracowanie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego na potrzeby zgłoszenia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
Szczegółowe wymagania dot. elementów dokumentacji projektowej:
Ad. 1.2 Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2012 poz. 462 z późniejszymi zmianami).
Ad. 1.3 Projekt wykonawczy ma uszczegóławiać dokumentację projektową w sposób pozwalający na bezproblemowe wykonywanie robót budowlanych i nie pozostawiający wątpliwości co do zakresu robót budowlanych. Do dokumentacji wykonawca załączy wykaz wszystkich materiałów, urządzeń i wyposażenia, które mają być użyte do realizacji robót budowlanych prowadzonych w oparciu o projekt budowlany oraz w które maja być wyposażone lokale/budynki i które maja wpływ na jakość, trwałość, estetykę, ergonomię lub jest konieczne z uwagi na specyfikę prac/obiektu/sposobu użytkowania. W wykazie tym należy podać markę i model urządzenia/materiału/wyposażenia oraz istotne parametry tych urządzeń /materiałów/wyposażenia z punktu widzenia ww. czynników (np. wymiary, wytrzymałość, klasę ścieralności, grubość itp.). Ponadto w zestawieniu mają bezwzględnie znaleźć się wszystkie materiały, urządzenia i sprzęty wymienione w dokumentacji projektowej, w tym kosztorysach i przedmiarach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, co do których użyto nazw producentów, marek i modeli nawet jeśli są to nazwy producentów/modeli zwyczajowo przyjęte jako nazwa danego rodzaju materiału/urządzenia/wyposażenia. Dodatkowo, wykonawca zobowiązany jest podać w wykazie kolorystykę materiałów/sprzętów/urządzeń.
Ad. 1.4 Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §13 i 14 (tekst jednolity: Dz.U. z 2013 poz. 1129).
— Specyfikacja ma w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów, bez naruszenia przepisów ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2015 poz. 2164), w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych. Specyfikacja ma zapobiec zastosowaniu materiałów niskiej jakości. Opis materiałów nie może ograniczać konkurencji w rozumieniu ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2015 poz. 2164), a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów jednego dostawcy. Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby, w odniesieniu do niektórych materiałów, znaki towarowe lub pochodzenie zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, dopuszcza oferowanie „produktów” równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów (produktów) ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały.
Ad. 1.5 Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §6 do 10 (tekst jednolity: Dz.U. z 2013 poz. 1129).
Ad. 1.6 Kosztorysy mają być opracowane zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 18.5.2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 nr 130, poz. 1389).
Przedmiot zamówienia ma uwzględniać wszystkie przepisy wymagane dla zapewnienia prawidłowej eksploatacji budynków, w tym w szczególności określone w regulacjach prawnych i warunkach wskazanych w pkt 9.
2. Wykonawca złoży również wniosek i uzyska decyzję o pozwoleniu na budowę oraz ewentualnie dokonana zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych – w zakresie, w jakim będzie ono wymagane. W zakres tego etapu wykonania przedmiotu zamówienia wchodzi również uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii itp. niezbędnych do uzyskania pozwolenia lub dokonania zgłoszenia. Wykonawca zobowiązany jest również do uzyskania wszelkich innych wymaganych prawem decyzji i pozwoleń, jeżeli będą one niezbędne do uzyskania pozwolenia lub dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym również uzgodnień przez rzeczoznawców branżowych, w tym sanitarnego-higienicznego oraz ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz właściwych jednostek Państwowej Straży Pożarnej i stacji epidemiologiczno-sanitarnych.
3. W ramach przedmiotu zamówienia zostanie również sporządzona inwentaryzacja w zakresie niezbędnym do sporządzenia opracowania będącego przedmiotem niniejszego zamówienia.
Uwaga: Zamawiający dysponuje projektem budowlanym obiektu przy ul. Sołtysowskiej 13D oraz projektem instalacji elektrycznej, gazowej i konstrukcyjnym budynku przy ul. Sołtysowskiej 13C. Zamawiający zaleca, aby wykonawca zapoznał się z opracowaniami będącymi w dyspozycji zamawiającego, celem określenia w jakim stopniu mogą one być przydatne na potrzeby sporządzenia inwentaryzacji.
4. Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych wg dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia. W ramach tego etapu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót prowadzoną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo-wykonawczej, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i standardami w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego. W ramach nadzoru autorskiego wykonawca zobowiązany jest m.in. do:
a) udziału w odbiorach końcowych, częściowych oraz odbiorach robót ulegających zakryciu,
b) wskazywania rozwiązań problemów wynikłych w trakcie realizacji robót wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowo-wykonawczej wchodzącej w zakres przedmiotu niniejszego zamówienia, w terminie do 3 dni roboczych od daty zgłoszenia problemu przez zamawiającego. Rozwiązania mają być kompleksowe i kompletne, z punktu widzenia celu jakiemu mają służyć, tj. umożliwiać kontynuację realizacji robót budowlanych. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się przedłużenie tego terminu do 7 dni,
c) kontrolowania zgodności wykonania prac budowlanych ze sporządzoną dokumentacją projektowo-wykonawczą, wchodzącą w skład przedmiotu niniejszego zamówienia,
d) sporządzania kosztorysów na roboty dodatkowe i zamienne, wykonywania korekt dokumentacji oraz dodatkowych uzgodnień, jeżeli będą one wymagane,
e) natychmiastowego nakazywania przerwania prowadzenia robót budowlanych, w przypadku stwierdzenia niewłaściwego, niezgodnego z dokumentacją, sztuką budowlaną, lub obowiązującymi przepisami ich wykonywania. W takim wypadku wykonawca natychmiastowo powiadomi zamawiającego o nakazie przerwania prac,
f) sporządzenia dokumentacji powykonawczej na potrzeby Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, w tym zaznaczenia na zatwierdzonym projekcie budowlanym zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od projektu,
g) częstotliwość kontroli placu budowy ma zapewnić należytą kontrolę nad realizacją robót budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem zapisów pod lit. c oraz f. Ponadto wykonawca ma się każdorazowo stawić na placu budowy na wezwanie zamawiającego,
h) na etapie składania ofert na roboty budowlane, które będą prowadzone w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną przez wykonawcę, wykonawca zaopiniuje zaproponowane zamienniki materiałów/urządzeń/sprzętów pod kątem ich zgodności z parametrami określonymi w dokumentacji projektowej. W tym celu otrzyma od zamawiającego wykaz materiałów/urządzeń/sprzętów załączony do oferty na wykonanie robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi parametry tych materiałów/urządzeń/sprzętów. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić brak akceptacji zaoferowanych przez wykonawcę robót budowlanych materiałów/urządzeń/sprzętów.
Planowany termin realizacji robót budowlanych 2016 rok, z możliwością realizacji w latach następnych – w zależności od kosztów inwestycji.
5. Dokumentacja wykonawcza (projekty wykonawcze, w tym branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestorskie i przedmiary) zostanie dostarczona zamawiającemu w 3 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej, wyłącznie jako skan jednego z egzemplarzy, w formie plików *.pdf (osobny plik dla każdego z elementów, o których mowa w p. 1.2 do 1.7). Ponadto wykonawca dostarczy wszystkie rysunki wchodzące w skład dokumentacji projektowej, na osobnym nośniku, w postaci plików *.dwg.
6. Projekt budowlany ma być dostarczony w 2 egzemplarzach wraz z pozwoleniem na budowę i/lub zaświadczeniem o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane.
7. Wykonawca ma obowiązek uzyskać akceptację przyjętych rozwiązań przez zamawiającego, przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz przed dokonaniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym w szczególności ma obowiązek uwzględnić i wprowadzić do dokumentacji uwagi zmawiającego zgłoszone do koncepcji architektonicznej (nie dotyczy to sytuacji, gdy uwagi te stałyby w sprzeczności z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa).
8. Wszelkich niezbędnych uzgodnień dokonuje wykonawca.
9. Dokumentacja projektowa i rozwiązania w niej przyjęte muszą spełniać w szczególności następujące warunki:
1) dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć,
2) wykonana dokumentacja ma być zgodna między innymi z:
a) wymogami ustawy z 7.7.1994 Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 poz. 1409 z późniejszymi zmianami) wraz z przepisami wykonawczymi,
b) przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12.4.2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2015 poz. 1422), w tym również nowe wymagania dotyczące izolacji termicznej przegród,
c) przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 18.5.2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 nr 130, poz. 1389),
d) przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7.6.2010 w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z 2010 nr 109, poz.719),
e) przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 24.7.2009 w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz.U. z 2009 nr 124, poz.1030),
f) przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2.12.2015 w sprawie uzgadniania projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej (Dz.U. z 2015 poz. 2117),
wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi, których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji.
10. Wykonawca zobowiązany jest reagować na wezwania do usunięcia braków we wszystkich złożonych przez siebie dokumentach w terminach wskazanych w tych wezwaniach. Jeżeli wezwanie dotyczy dokumentów otrzymanych od zamawiającego wykonawca zobowiązany jest odebrać od zamawiającego poprawne dokumenty, ale nie odpowiada za opóźnienie w przypadku, gdy zamawiający dopuścił się opóźnienia i nie przygotował tych dokumentów w odpowiednim czasie, tj. najpóźniej w dniu wyznaczonym na uzupełnienie braków.
11. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać niezbędne warunki dot. przyłączenia mediów we własnym zakresie.
Warunki płatności:
1. Należność za realizację przedmiotu zamówienia płatna będzie na następujących warunkach:
a) 10 % po opracowaniu kompletnego projektu budowlanego oraz złożeniu wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonaniu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie, w jakim będzie ono wymagane);
b) 70 % po dostarczeniu kompletnej dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia oraz złożeniu wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i dokonaniu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie, w jakim będzie ono wymagane);
d) 10 % po dostarczeniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu do zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane;
e) 10 % tytułem należności za nadzór autorski, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Należność za nadzór autorski płatna będzie po odbiorze danego etapu robót – proporcjonalnie do wartości wykonanych prac, obliczonej na podstawie kosztorysu inwestorskiego.
3. Płatności przelewem w terminie nie mniej niż 14 dni od daty doręczenia zamawiającemu faktury z załączonym:
— protokołem odbioru dokumentacji oraz zaświadczeniem o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, wydanym przez Wydział Architektury i Urbanistyki UMK i/lub potwierdzeniem dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych – dla płatności podanej w ust. 1 lit. a,
— protokołom odbioru dokumentacji – dla płatności podanej w ust.1 lit. b,
— bez załączników, po dostarczeniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane – dla płatności podanej w ust.1 lit. c,
— bezusterkowym protokołem odbioru robót prowadzonych w oparciu o dokumentację stanowiącą przedmiot niniejszego zamówienia – dla płatności podanej w ust. 1 lit. d.
Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia:
1. Dodatkowe obowiązki i informacje dot. wykonawcy.
a) Wykonawca złoży oświadczenie, że sporządzona przez niego, w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, dokumentacja została przygotowana zgodnie z obowiązującymi w zakresie jej sporządzenia przepisami prawa (w tym w szczególności prawa budowlanego), normami, standardami i zasadami oraz że jest kompletna z punktu widzenia celu do jakiego ma służyć.
b) Zamawiający zaleca, aby wykonawca zapoznał się z miejscem realizacji inwestycji przed złożeniem oferty.
c) Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów, jakie poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym również kosztów wszystkich uzgodnień. Stosowne oświadczenie w tej sprawie ma dołączyć do oferty.
d) Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zapewniając na własny koszt siłę roboczą, wszystkie środki techniczne potrzebne do jego realizacji oraz wszystkie usługi specjalistyczne.
e) Wraz z dokumentacją projektową wykonawca złoży oświadczenie o sporządzeniu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej zgodnie z art. 20, ust. 4 ustawy Prawo budowlane.
f) Wykonawca złoży oświadczenie, że wziął pod uwagę wszystkie okoliczności i uwarunkowania mające lub mogące mieć wpływ na realizację przedmiotu zamówienia i że zostało to przez niego uwzględnione w cenie realizacji przedmiotu zamówienia.
g) Wykonawca złoży oświadczenie w ofercie, że zapoznał się z warunkami realizacji zamówienia, w tym również z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
2. Odpowiedzialność za wady, zabezpieczenie wykonania umowy oraz warunki gwarancji i rękojmi:
a) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za opóźnienia w realizacji całego zamierzenia budowlanego powstałe w wyniku zaniechań i/lub popełnionych przez niego błędów w realizacji przedmiotu zamówienia oraz wad dokumentacji projektowej.
b) Zobowiązania wynikające z rękojmi, gwarancji oraz konsekwencje wad w dokumentacji projektowej ponosi wykonawca w całym zakresie prowadzonych działań w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
c) Gwarancja i rękojmia na dokumentację projektową opracowaną i dostarczoną przez wykonawcę obejmuje również ewentualne błędy, których konsekwencje zostaną ujawnione na etapie użytkowania budynku.
d) Wykonawca ma obowiązek usunąć wady dokumentacji projektowej w terminie:
— do 4 dni od daty przekazania przez uczestników procesu inwestycyjnego informacji w tym zakresie,
— jeżeli usunięcie wady w terminie 4 dni jest niemożliwe, z przyczyn obiektywnych i uzasadnionych przez wykonawcę, zamawiający może wyznaczyć wykonawcy inny termin usunięcia wad.
e) W przypadku nieusunięcia wad dokumentacji projektowej w terminie, o którym mowa w lit. d zamawiający ma prawo:
— obciążyć wykonawcę wszelkimi kosztami jakie powstaną w wyniku przerwy w robotach budowlanych,
— zlecić usunięcie wad dokumentacji projektowej osobie trzeciej. Wykonawca, na podstawie art. 49, ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wyraża zgodę na wprowadzenie zmian w opracowanej przez niego dokumentacji. Zmiany mają być wprowadzone przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Wykonawca ma prawo do analizy dokumentacji opracowanej przez osoby trzecie i wnioskowania o wprowadzenie zmian w terminie do 4 dni od daty przekazania przez zamawiającego dokumentów, w których osoba trzecia poprawiała wady dokumentacji sporządzonej przez wykonawcę. Nie wniesienie uwag w ww. terminie oznacza akceptację przekazanej dokumentacji. W takim wypadku wykonawca w dalszym ciągu pełni nadzór autorski nad realizacją całości prac budowlanych i składa u zamawiającego oświadczenie, o którym mowa w art. 36a, ust.6 ustawy Prawo budowlane.
f) Wykonawca ma obowiązek poinformowania w terminie do 2 dni roboczych o wszelkich okolicznościach, które mogą opóźnić lub uniemożliwić realizację przedmiotu zamówienia. Jeżeli przyczyną opóźnienia lub uniemożliwienia realizacji przedmiotu zamówienia jest sytuacja zastana przez projektanta, a nie posiadał on o tym wiedzy na etapie postępowania o udzieleniu zamówienia, to o fakcie uniemożliwiającym mu należyte i terminowe wywiązanie się z umowy zobowiązany będzie powiadomić zamawiającego w terminie do tygodnia od daty podpisania umowy. W przypadku niezachowania ww. terminów wykonawca ponosi odpowiedzialność za niezrealizowanie umowy lub za opóźnienia w jej realizacji z przyczyn zawinionych przez wykonawcę.
g) W przypadku, gdy wykonawca posłuży się do realizacji zamówienia podwykonawcą do każdej faktury wykonawca załączy oświadczenie upoważnionego przedstawiciela podwykonawcy, w którym podwykonawca potwierdzi, że wykonawca rozliczył się z nim.
h) Wykonawca odpowiada za działania podwykonawcy jak za własne.
i) Wykonawca nie może zmienić lub wprowadzić podwykonawcy bez pisemnej zgody zamawiającego. W tym celu, wykonawca jest zobowiązany przedłożyć zamawiającemu pisemny wniosek wraz z określeniem nazwy podwykonawcy, części zamówienia, którego wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcy.
j) Wszyscy podwykonawcy muszą posiadać wymagane prawem uprawnienia do wykonywania podzlecanych robót. Zamawiający może żądać przedstawienia stosownych dokumentów fakt ten poświadczających, przed przystąpieniem podwykonawców do prac.
k) Zobowiązania wynikające z gwarancji i rękojmi ponosi wykonawca w całym zakresie przedmiotu zamówienia, w tym również w zakresie zleconym podwykonawcom.
3. Prawa autorskie.
a) Zamawiający, wraz z dokumentacją projektową nabywa również autorskie prawa majątkowe oraz zależne prawa autorskie, zgodnie z art. 41 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z 4.2.1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 nr 90, poz. 631 z późniejszymi zmianami) zarówno do utworu zbiorowego jak również do poszczególnych jej części mających samodzielne znaczenie.
b) W rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zamawiający ma prawo do opublikowania, rozpowszechnienia, wprowadzenia przedmiotu zamówienia do obrotu i korzystania z dokumentacji w ramach odrębnych pól eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. do zwielokrotniania dowolną techniką, udostępniania publicznie, umieszczania na stronie internetowej, przesyłania w wersji elektronicznej opracowanej przez wykonawcę dokumentacji projektowej, w tym m.in. do celów udzielenia zamówienia publicznego zgodnie z wymogami ustawy Prawo zamówień publicznych, do konsultacji i uzgodnień przyjętych rozwiązań i ubiegania się na jej podstawie do uzyskania niezbędnych dla prawidłowego użytkowania i funkcjonowania obiektu decyzji i pozwoleń, do wykorzystania dokumentacji na cele budowlane i korzystania na placu budowy wraz z wykonaniem przy jej użyciu dokumentacji powykonawczej. Zamawiający ma prawo przekazywać i publikować dokumentację projektową lub jej część w oryginale lub zwielokrotnioną przez zamawiającego bez konieczności autoryzacji kopii przez wykonawcę.
c) Dokumentacja projektowa opracowana przez wykonawcę może być również wtórnie wykorzystywana przez zamawiającego, m. in. celem opracowania innych dokumentacji na jej podstawie, załączania jej kopii do umów, wystąpień o uzgodnienia, pozwolenia itp.
d) Wykonawca ma mieć własny egzemplarz kompletnej dokumentacji projektowej celem wykonywania nadzoru autorskiego i nie będzie korzystał z egzemplarzy dostarczonych zamawiającemu.
e) Autorskie prawa majątkowe oraz zależne prawa autorskie uprawniają zamawiającego do korzystania z dokumentacji projektowej w sposób zgodny z jej przeznaczeniem oraz w zakresie określonym w lit. a-d na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na czas nieoznaczony. Wykonawca nie może wypowiedzieć umowy w zakresie przeniesienia majątkowych praw autorskich.
Za powyższe nie przysługuje Wykonawcy żadne dodatkowe wynagrodzenie. Przeniesienie autorskich praw majątkowych następuje z chwilą przekazania zamawiającemu dokumentacji projektowej i przeniesieniem własności egzemplarzy dokumentacji projektowej. Wynagrodzenie za przeniesienie praw autorskich Wykonawca ma uwzględnić w cenie ofertowej.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71220000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 95
2. Termin wykonania. Waga 5
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia


Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 055-092168 z dnia 18.3.2016

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 271.2.7.2016 Część nr: 1 - Nazwa: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D w Krakowie
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
19.5.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Krzysztof S. Białka Architekt Biuro Architektoniczne, Agencja Informacyjno – Handlowa „DOMMARKET”
{Dane ukryte}
30-135 Kraków
Polska
E-mail: biuro@kb-architekt.pl
Tel.: +48 126334122
Faks: +48 126334122

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
17.8.2016

TITytułPolska-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego
NDNr dokumentu290325-2016
PDData publikacji20/08/2016
OJDz.U. S160
TWMiejscowośćKRAKÓW
AUNazwa instytucjiMiejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucjiR - Agencja/Biuro regionalne lub lokalne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany17/08/2016
NCZamówienie4 - Usługi
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja4 - Unia Europejska
TYRodzaj oferty9 - Nie dotyczy
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
OCPierwotny kod CPV71220000 - Usługi projektowania architektonicznego
IAAdres internetowy (URL)www.mops.krakow.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

20/08/2016    S160    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Kraków: Usługi projektowania architektonicznego

2016/S 160-290325

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie
ul. Józefińska 14
Osoba do kontaktów: Tomasz Stefański
30-529 Kraków
Polska
Tel.: +48 126165469
E-mail: sz@mops.krakow.pl
Faks: +48 126165428


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.mops.krakow.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Agencja/urząd regionalny lub lokalny
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ochrona socjalna
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy budynków przy ul. Sołtysowskiej 13C oraz 13D w Krakowie.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Przedmiot zamówienia został podzielny na dwie części. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub na obie części zamówienia.
2. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określają: niniejsza Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia oraz umowa, której wzór stanowi załącznik do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Zamawiający może udzielić zamówień uzupełniających, stanowiących nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówień. Zamówienia uzupełniające muszą być zgodne z przedmiotem zamówienia podstawowego.
Opis przedmiotu zamówienia.
I część zamówienia opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D w Krakowie.
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Dokonanie obliczeń, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej (na potrzeby CO i CWU).
2) Oszacowanie kosztów realizacji inwestycji w dwóch wariantach – pierwszy z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi z zachowaniem istniejącego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową.
3) Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
4) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-wykonawczej.
5) Złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie jakim będzie wymagane.
6) Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
7) Podział dokumentacji na etapy realizacji inwestycji z uwzględnieniem środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach jej realizacji.
8) Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane.
9) Sprawowanie nadzoru autorskiego dla przeprowadzenia prac dotyczących przebudowy budynku Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D w Krakowie.
Uwaga: budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D Krakowie jest ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Czyżyny – Łęg” (UP-5 – tereny o przeważającej funkcji usług publicznych).

Budynek czterokondygnacyjny, niepodpiwniczony, poddasze niemieszkalne. Ściany konstrukcyjne murowane, stropy żelbetowe, konstrukcja dachu drewniana, pokrycie blachą trapezową, tynk cienkowarstwowy na styropianie. Instalacje wod.-kan., gaz, elektryczna, SAP, CO z kotłowniami wewnętrznymi. Powierzchnia całkowita 1 732,70 m2, kubatura 5 647,70 m3.

Zamawiający przewiduje do realizacji m.in. następujący zakres prac budowlanych:
1) Wykonanie wentylacji mechanicznej pomieszczenia kuchni.
2) Podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej (CO + CWU) wraz z likwidacją istniejących kotłowni – jako wariant, decyzję o realizacji podejmie zamawiający na podstawie warunków przyłączenia MPEC i wstępnych kosztów podłączenia, oszacowanych przez wykonawcę.
3) Dostosowanie budynku do aktualnych przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym m.in. uzupełnienie wydzielenia klatki schodowej przegrodami i drzwiami ognioodpornymi, wydzielenie pomieszczeń kotłowni przegrodami i drzwiami ognioodpornymi (jako wariant w zależności od decyzji w sprawie podłączenia budynku do sieci MPEC), podłączenie instalacji SAP do monitoringu Państwowej Straży Pożarnej.
4) Wykonanie nawiewów do kotłowni (w przypadku pozostawienia dotychczasowego sposobu ogrzewania).
5) Likwidacja barier architektonicznych dla niepełnosprawnych w 3 łazienkach.
6) Rozbudowa instalacji elektrycznej i montaż oświetlenia na poddaszu.
7) Otynkowanie i pobielenie kominów na poddaszu.
8) Remont pomieszczenia kuchni wraz z zapleczem, w tym m.in. wymiana posadzek i okładzin z płytek ceramicznych oraz malowanie.
9) Wykonanie wentylacji wywiewnej w pomieszczeniach 201 i 303.
10) Połączenie pomieszczenia świetlicy z jadalnią wraz z montażem drzwi przesuwnych.
11) Wymiana stolarki okiennej na PCV (jako wariant do rozpatrzenia w zależności od możliwości naprawy obecnej stolarki).
12) Przebudowa odpływu kanalizacji z kuchni w celu zapobiegnięcia jej zatykania.
13) Remont opaski z kostki betonowej wokół budynku.
14) Czyszczenie elewacji, uzupełnienie braków tynków oraz zabezpieczenie przed insektami.
15) Drobne naprawy uszkodzonych elementów budynku.
Termin realizacji zamówienia:
1. Dokonanie obliczeń zapotrzebowania mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej – do 40 dni od daty zawarcia umowy.
2. Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem przyjętego sposobu ogrzewania budynku – do 70 dni od daty zawarcia umowy.
3. Opracowanie kompletnego projektu budowlanego, wraz wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami oraz złożenie wniosku w sprawie wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i ewent. dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie w jakim będzie wymagane) – do 100 dni od daty zawarcia umowy.
4. Dostarczenie zamawiającemu kompletnej dokumentacji, w tym projektu wykonawczego wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami robót – do 120 dni od daty podpisania umowy.
5. Uzupełnienie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, z wyłączeniem dostarczonych przez zamawiającego: oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane oraz pełnomocnictwa udzielonego wykonawcy do występowania w imieniu zamawiającego – do 7 dni od daty otrzymania wezwania o usunięcie braków i nie dłużej niż termin wskazany w tym wezwaniu.
6. Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia/ sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane – do 3 dni roboczych od daty przekazania ich przez zamawiającego.
7. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego – do 7 dni od daty przekazania przez zamawiającego informacji o konieczności sporządzenia dokumentacji.
II część zamówienia opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C w Krakowie.
Przedmiotem zamówienia jest:
1) Dokonanie obliczeń, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej (na potrzeby CO i CWU).
2) Oszacowanie kosztów realizacji inwestycji w dwóch wariantach – pierwszy z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi z zachowaniem istniejącego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową.
3) Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej.
4) Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-wykonawczej.
5) Złożenie wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie jakim będzie wymagane.
6) Uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych.
7) Podział dokumentacji na etapy realizacji inwestycji z uwzględnieniem środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach jej realizacji
8) Sprawdzenie oraz akceptacja/odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane.
9) Sprawowanie nadzoru autorskiego, dla przeprowadzenia prac dotyczących przebudowy budynku Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C w Krakowie.

Uwaga: budynek Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Sołtysowskiej 13C jest ujęty w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Czyżyny – Łęg” (UP-5 – tereny o przeważającej funkcji usług publicznych). Budynek czterokondygnacyjny (w tym strych), niepodpiwniczony. Ściany konstrukcyjne murowane, stropy żelbetowe, konstrukcja dachu drewniana, pokrycie blachą trapezową, tynk cienkowarstwowy na styropianie. Instalacje wod.-kan., gaz, elektryczna, SAP, CO z kotłowniami wewnętrznymi. Powierzchnia całkowita 1 340,00 m2, kubatura 4 250,00 m3.

Zamawiający przewiduje do realizacji m.in. następujący zakres prac budowlanych:
1) Podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej (CO + CWU) wraz z likwidacją istniejących kotłowni – jako wariant, decyzję o realizacji podejmie zamawiający na podstawie warunków przyłączenia MPEC i wstępnych kosztów podłączenia, oszacowanych przez Wykonawcę.
2) Dostosowanie budynku do aktualnych przepisów z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym m.in. realizacja nakazu nałożonego mocą decyzji Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w zakresie długości dojść ewakuacyjnych, wydzielenie pomieszczeń kotłowni przegrodami i drzwiami ognioodpornymi (jako wariant w zależności od decyzji w sprawie podłączenia budynku do sieci MPEC).
3) Adaptacja poddasza na potrzeby pomieszczeń gospodarczych.
4) Remont łazienki na parterze.
5) Zabudowanie wystających rur CO.
6) Wymiana części zniszczonej stolarki drzwiowej oraz naprawa uszkodzonych okuć stolarki okiennej.
7) Wyrównanie posadzek w łazienkach.
8) Wykonanie nawiewów do kotłowni (w przypadku pozostawienia dotychczasowego sposobu ogrzewania).
9) Wykonanie nawiewów w drzwiach łazienek.
10) Odwrócenie sposobu otwierania drzwi w pomieszczeniu 129 – mają otwierać się na zewnątrz.
11) Wymiana obróbek blacharskich kominów.
12) Drobne naprawy uszkodzonych elementów budynku.
Termin realizacji zamówienia:
1. Dokonanie obliczeń zapotrzebowania mocy cieplnej na potrzeby ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej, złożenie wniosku i uzyskanie warunków przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej – do 40 dni od daty zawarcia umowy.
2. Opracowanie ekspertyzy dotyczącej dostosowania budynku do wymogów w zakresie ochrony przeciwpożarowej, z uwzględnieniem przyjętego sposobu ogrzewania budynku – do 80 dni od daty zawarcia umowy.
3. Opracowanie kompletnego projektu budowlanego, wraz wszystkimi niezbędnymi uzgodnieniami i pozwoleniami oraz złożenie wniosku w sprawie wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i ewent. dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie w jakim będzie wymagane) – do 110 dni od daty zawarcia umowy.
4. Dostarczenie zamawiającemu kompletnej dokumentacji, w tym projektu wykonawczego wraz z specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosztorysami inwestorskimi, przedmiarami robót – do 130 dni od daty podpisania umowy.
5. Uzupełnienie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę/zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, z wyłączeniem dostarczonych przez zamawiającego: oświadczenia o dysponowaniu nieruchomością na cele budowlane oraz pełnomocnictwa udzielonego wykonawcy do występowania w imieniu zamawiającego – do 7 dni od daty otrzymania wezwania o usunięcie braków i nie dłużej niż termin wskazany w tym wezwaniu.
6. Sprawdzenie oraz akceptacja/ odrzucenie zestawienia materiałów/wyposażenia /sprzętów/urządzeń z ofert składanych na roboty budowlane – do 3 dni roboczych od daty przekazania ich przez zamawiającego.
7. Sporządzenie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego – do 7 dni od daty przekazania przez zamawiającego informacji o konieczności sporządzenia dokumentacji.
Postanowienie wspólne dla obu części zamówienia
Przewiduje się dwa warianty realizacji inwestycji: pierwszy – z podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej; drugi – z zachowaniem obecnego sposobu ogrzewania i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową. Decyzję nt. przyjętego wariantu, a co za tym idzie, na temat zakresu dokumentacji projektowo-wykonawczej, podejmie zamawiający na podstawie oszacowania kosztów realizacji tych wariantów przez wykonawcę.
Rozwiązania techniczne oraz użyte materiały/wyposażenie/sprzęty mają być estetyczne, trwałe i dostosowane do funkcji budynków, z zastrzeżeniem, że nie mogą być to rozwiązania drogie i ekonomicznie nieuzasadnione, tzn. jedynym uzasadnieniem drogiego rozwiązania/materiału/wyposażenia będzie wyłącznie jego estetyka lub zaproponowany materiał będzie kilkukrotnie droższy od innych spełniających te same funkcje, mających odpowiednią jakość.
1. W zakres sporządzenia dokumentacji wchodzi:
1.1 Obliczenie mocy cieplnej na potrzeby CO i CWU.
1.2 Projekt budowlany wraz z niezbędnymi uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim będzie ono wymagane,
1.3 Projekty wykonawcze, uzupełniające i uszczegółowiające projekt budowlany w zakresie i stopniu niezbędnym do przygotowania oferty przez wykonawcę robót budowlanych oraz przeprowadzenie tych robót, w tym projekty branżowe.
1.4 Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych, zawierająca szczegółowy opis wymagań niezbędnych do określenia:
1.4.1 standardu, sposobu i jakości wykonania robót,
1.4.2 standardu, jakości i właściwości użytych materiałów,
1.4.3 sposobu odbioru robót i wymogów Zamawiającego przy odbiorze.
1.5 Przedmiary robót zawierające zestawienie przewidywanych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania, wraz z ich szczegółowym opisem, miejscem wykonania, lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalenia cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiar robót zostanie podzielony na części uwzględniające realizację poszczególnych etapów inwestycji w odniesieniu do środków jakimi będzie dysponował zamawiający w poszczególnych latach. Poszczególne etapy realizacji inwestycji muszą stanowić zamkniętą całość, w taki sposób by nie uniemożliwiać korzystania z budynku w czasie pomiędzy wykonaniem tych etapów.
1.6 Kosztorysy inwestorskie, opracowane na podstawie przedmiarów, o których mowa w p. 1.6, z uwzględniłem zakresu realizacji inwestycji w poszczególnych latach.
1.7 Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
1.8 Opracowanie dokumentacji powykonawczej z zaznaczeniem zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego na potrzeby zgłoszenia do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
Szczegółowe wymagania dot. elementów dokumentacji projektowej:
Ad. 1.2 Projekt budowlany ma być sporządzony zgodnie z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2012 poz. 462 z późniejszymi zmianami).
Ad. 1.3 Projekt wykonawczy ma uszczegóławiać dokumentację projektową w sposób pozwalający na bezproblemowe wykonywanie robót budowlanych i nie pozostawiający wątpliwości co do zakresu robót budowlanych. Do dokumentacji wykonawca załączy wykaz wszystkich materiałów, urządzeń i wyposażenia, które mają być użyte do realizacji robót budowlanych prowadzonych w oparciu o projekt budowlany oraz w które maja być wyposażone lokale/budynki i które maja wpływ na jakość, trwałość, estetykę, ergonomię lub jest konieczne z uwagi na specyfikę prac/obiektu/sposobu użytkowania. W wykazie tym należy podać markę i model urządzenia/materiału/wyposażenia oraz istotne parametry tych urządzeń /materiałów/wyposażenia z punktu widzenia ww. czynników (np. wymiary, wytrzymałość, klasę ścieralności, grubość itp.). Ponadto w zestawieniu mają bezwzględnie znaleźć się wszystkie materiały, urządzenia i sprzęty wymienione w dokumentacji projektowej, w tym kosztorysach i przedmiarach oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, co do których użyto nazw producentów, marek i modeli nawet jeśli są to nazwy producentów/modeli zwyczajowo przyjęte jako nazwa danego rodzaju materiału/urządzenia/wyposażenia. Dodatkowo, wykonawca zobowiązany jest podać w wykazie kolorystykę materiałów/sprzętów/urządzeń.
Ad. 1.4 Specyfikacja techniczna ma uwzględniać wymagania wynikające z przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §13 i 14 (tekst jednolity: Dz.U. z 2013 poz. 1129).
— Specyfikacja ma w sposób szczegółowy opisywać wymogi dotyczące użytych materiałów, bez naruszenia przepisów ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2015 poz. 2164), w szczególności w zakresie podawania marek i nazw własnych. Specyfikacja ma zapobiec zastosowaniu materiałów niskiej jakości. Opis materiałów nie może ograniczać konkurencji w rozumieniu ustawy z 29.1.2004 Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity: Dz.U. z 2015 poz. 2164), a w szczególności nie może jednoznacznie wskazywać na zastosowanie materiałów jednego dostawcy. Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wskazywałaby, w odniesieniu do niektórych materiałów, znaki towarowe lub pochodzenie zamawiający, zgodnie z art. 29 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, dopuszcza oferowanie „produktów” równoważnych. Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dot. minimalnych wymagań parametrów jakościowych, zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów (produktów) ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały.
Ad. 1.5 Przedmiar robót ma uwzględnić wymagania wynikające z przepisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego, w szczególności w zakresie podanym w §6 do 10 (tekst jednolity: Dz.U. z 2013 poz. 1129).
Ad. 1.6 Kosztorysy mają być opracowane zgodnie z przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 18.5.2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 nr 130, poz. 1389).
Przedmiot zamówienia ma uwzględniać wszystkie przepisy wymagane dla zapewnienia prawidłowej eksploatacji budynków, w tym w szczególności określone w regulacjach prawnych i warunkach wskazanych w pkt 9.
2. Wykonawca złoży również wniosek i uzyska decyzję o pozwoleniu na budowę oraz ewentualnie dokonana zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych – w zakresie, w jakim będzie ono wymagane. W zakres tego etapu wykonania przedmiotu zamówienia wchodzi również uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii itp. niezbędnych do uzyskania pozwolenia lub dokonania zgłoszenia. Wykonawca zobowiązany jest również do uzyskania wszelkich innych wymaganych prawem decyzji i pozwoleń, jeżeli będą one niezbędne do uzyskania pozwolenia lub dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym również uzgodnień przez rzeczoznawców branżowych, w tym sanitarnego-higienicznego oraz ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz właściwych jednostek Państwowej Straży Pożarnej i stacji epidemiologiczno-sanitarnych.
3. W ramach przedmiotu zamówienia zostanie również sporządzona inwentaryzacja w zakresie niezbędnym do sporządzenia opracowania będącego przedmiotem niniejszego zamówienia.
Uwaga: Zamawiający dysponuje projektem budowlanym obiektu przy ul. Sołtysowskiej 13D oraz projektem instalacji elektrycznej, gazowej i konstrukcyjnym budynku przy ul. Sołtysowskiej 13C. Zamawiający zaleca, aby wykonawca zapoznał się z opracowaniami będącymi w dyspozycji zamawiającego, celem określenia w jakim stopniu mogą one być przydatne na potrzeby sporządzenia inwentaryzacji.
4. Sprawowanie nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych wg dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia. W ramach tego etapu realizacji zamówienia wykonawca zobowiązany jest do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót prowadzoną na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo-wykonawczej, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, obowiązującymi normami i standardami w zakresie sprawowania nadzoru autorskiego. W ramach nadzoru autorskiego wykonawca zobowiązany jest m.in. do:
a) udziału w odbiorach końcowych, częściowych oraz odbiorach robót ulegających zakryciu,
b) wskazywania rozwiązań problemów wynikłych w trakcie realizacji robót wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowo-wykonawczej wchodzącej w zakres przedmiotu niniejszego zamówienia, w terminie do 3 dni roboczych od daty zgłoszenia problemu przez zamawiającego. Rozwiązania mają być kompleksowe i kompletne, z punktu widzenia celu jakiemu mają służyć, tj. umożliwiać kontynuację realizacji robót budowlanych. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dopuszcza się przedłużenie tego terminu do 7 dni,
c) kontrolowania zgodności wykonania prac budowlanych ze sporządzoną dokumentacją projektowo-wykonawczą, wchodzącą w skład przedmiotu niniejszego zamówienia,
d) sporządzania kosztorysów na roboty dodatkowe i zamienne, wykonywania korekt dokumentacji oraz dodatkowych uzgodnień, jeżeli będą one wymagane,
e) natychmiastowego nakazywania przerwania prowadzenia robót budowlanych, w przypadku stwierdzenia niewłaściwego, niezgodnego z dokumentacją, sztuką budowlaną, lub obowiązującymi przepisami ich wykonywania. W takim wypadku wykonawca natychmiastowo powiadomi zamawiającego o nakazie przerwania prac,
f) sporządzenia dokumentacji powykonawczej na potrzeby Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, w tym zaznaczenia na zatwierdzonym projekcie budowlanym zmian stanowiących nieistotne odstępstwo od projektu,
g) częstotliwość kontroli placu budowy ma zapewnić należytą kontrolę nad realizacją robót budowlanych, ze szczególnym uwzględnieniem zapisów pod lit. c oraz f. Ponadto wykonawca ma się każdorazowo stawić na placu budowy na wezwanie zamawiającego,
h) na etapie składania ofert na roboty budowlane, które będą prowadzone w oparciu o dokumentację projektową sporządzoną przez wykonawcę, wykonawca zaopiniuje zaproponowane zamienniki materiałów/urządzeń/sprzętów pod kątem ich zgodności z parametrami określonymi w dokumentacji projektowej. W tym celu otrzyma od zamawiającego wykaz materiałów/urządzeń/sprzętów załączony do oferty na wykonanie robót budowlanych wraz z dokumentami potwierdzającymi parametry tych materiałów/urządzeń/sprzętów. Wykonawca ma obowiązek uzasadnić brak akceptacji zaoferowanych przez wykonawcę robót budowlanych materiałów/urządzeń/sprzętów.
Planowany termin realizacji robót budowlanych 2016 rok, z możliwością realizacji w latach następnych – w zależności od kosztów inwestycji.
5. Dokumentacja wykonawcza (projekty wykonawcze, w tym branżowe, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, kosztorysy inwestorskie i przedmiary) zostanie dostarczona zamawiającemu w 3 jednobrzmiących egzemplarzach, w formie papierowej oraz w wersji elektronicznej, wyłącznie jako skan jednego z egzemplarzy, w formie plików *.pdf (osobny plik dla każdego z elementów, o których mowa w p. 1.2 do 1.7). Ponadto wykonawca dostarczy wszystkie rysunki wchodzące w skład dokumentacji projektowej, na osobnym nośniku, w postaci plików *.dwg.
6. Projekt budowlany ma być dostarczony w 2 egzemplarzach wraz z pozwoleniem na budowę i/lub zaświadczeniem o nie wniesieniu sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane.
7. Wykonawca ma obowiązek uzyskać akceptację przyjętych rozwiązań przez zamawiającego, przed złożeniem wniosku o wydanie pozwolenia na budowę oraz przed dokonaniem zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w tym w szczególności ma obowiązek uwzględnić i wprowadzić do dokumentacji uwagi zmawiającego zgłoszone do koncepcji architektonicznej (nie dotyczy to sytuacji, gdy uwagi te stałyby w sprzeczności z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa).
8. Wszelkich niezbędnych uzgodnień dokonuje wykonawca.
9. Dokumentacja projektowa i rozwiązania w niej przyjęte muszą spełniać w szczególności następujące warunki:
1) dokumentacja ma być kompletna z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć,
2) wykonana dokumentacja ma być zgodna między innymi z:
a) wymogami ustawy z 7.7.1994 Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 poz. 1409 z późniejszymi zmianami) wraz z przepisami wykonawczymi,
b) przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12.4.2002 w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. 2015 poz. 1422), w tym również nowe wymagania dotyczące izolacji termicznej przegród,
c) przepisami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 18.5.2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 nr 130, poz. 1389),
d) przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7.6.2010 w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz.U. z 2010 nr 109, poz.719),
e) przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 24.7.2009 w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz.U. z 2009 nr 124, poz.1030),
f) przepisami rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 2.12.2015 w sprawie uzgadniania projektu budowlanego pod względem ochrony przeciwpożarowej (Dz.U. z 2015 poz. 2117),
wszystkimi innymi unormowaniami, zasadami, standardami i przepisami prawnymi, których należy przestrzegać przy realizacji tego typu inwestycji.
10. Wykonawca zobowiązany jest reagować na wezwania do usunięcia braków we wszystkich złożonych przez siebie dokumentach w terminach wskazanych w tych wezwaniach. Jeżeli wezwanie dotyczy dokumentów otrzymanych od zamawiającego wykonawca zobowiązany jest odebrać od zamawiającego poprawne dokumenty, ale nie odpowiada za opóźnienie w przypadku, gdy zamawiający dopuścił się opóźnienia i nie przygotował tych dokumentów w odpowiednim czasie, tj. najpóźniej w dniu wyznaczonym na uzupełnienie braków.
11. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać niezbędne warunki dot. przyłączenia mediów we własnym zakresie.
Warunki płatności:
1. Należność za realizację przedmiotu zamówienia płatna będzie na następujących warunkach:
a) 10 % po opracowaniu kompletnego projektu budowlanego oraz złożeniu wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub dokonaniu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie, w jakim będzie ono wymagane);
b) 70 % po dostarczeniu kompletnej dokumentacji wchodzącej w skład przedmiotu zamówienia oraz złożeniu wniosku w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę i dokonaniu zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (w zakresie, w jakim będzie ono wymagane);
d) 10 % po dostarczeniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zaświadczenia o nie wniesieniu sprzeciwu do zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane;
e) 10 % tytułem należności za nadzór autorski, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Należność za nadzór autorski płatna będzie po odbiorze danego etapu robót – proporcjonalnie do wartości wykonanych prac, obliczonej na podstawie kosztorysu inwestorskiego.
3. Płatności przelewem w terminie nie mniej niż 14 dni od daty doręczenia zamawiającemu faktury z załączonym:
— protokołem odbioru dokumentacji oraz zaświadczeniem o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o pozwoleniu na budowę, wydanym przez Wydział Architektury i Urbanistyki UMK i/lub potwierdzeniem dokonania zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych – dla płatności podanej w ust. 1 lit. a,
— protokołom odbioru dokumentacji – dla płatności podanej w ust.1 lit. b,
— bez załączników, po dostarczeniu prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę i/lub zaświadczenia o niewniesieniu sprzeciwu wobec zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych, w zakresie w jakim jest ono wymagane – dla płatności podanej w ust.1 lit. c,
— bezusterkowym protokołem odbioru robót prowadzonych w oparciu o dokumentację stanowiącą przedmiot niniejszego zamówienia – dla płatności podanej w ust. 1 lit. d.
Pozostałe warunki realizacji przedmiotu zamówienia:
1. Dodatkowe obowiązki i informacje dot. wykonawcy.
a) Wykonawca złoży oświadczenie, że sporządzona przez niego, w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, dokumentacja została przygotowana zgodnie z obowiązującymi w zakresie jej sporządzenia przepisami prawa (w tym w szczególności prawa budowlanego), normami, standardami i zasadami oraz że jest kompletna z punktu widzenia celu do jakiego ma służyć.
b) Zamawiający zaleca, aby wykonawca zapoznał się z miejscem realizacji inwestycji przed złożeniem oferty.
c) Wykonawca zobowiązany jest do uwzględnienia w ofercie wszystkich kosztów, jakie poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym również kosztów wszystkich uzgodnień. Stosowne oświadczenie w tej sprawie ma dołączyć do oferty.
d) Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia zapewniając na własny koszt siłę roboczą, wszystkie środki techniczne potrzebne do jego realizacji oraz wszystkie usługi specjalistyczne.
e) Wraz z dokumentacją projektową wykonawca złoży oświadczenie o sporządzeniu projektu zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej zgodnie z art. 20, ust. 4 ustawy Prawo budowlane.
f) Wykonawca złoży oświadczenie, że wziął pod uwagę wszystkie okoliczności i uwarunkowania mające lub mogące mieć wpływ na realizację przedmiotu zamówienia i że zostało to przez niego uwzględnione w cenie realizacji przedmiotu zamówienia.
g) Wykonawca złoży oświadczenie w ofercie, że zapoznał się z warunkami realizacji zamówienia, w tym również z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
2. Odpowiedzialność za wady, zabezpieczenie wykonania umowy oraz warunki gwarancji i rękojmi:
a) Wykonawca ponosi odpowiedzialność za opóźnienia w realizacji całego zamierzenia budowlanego powstałe w wyniku zaniechań i/lub popełnionych przez niego błędów w realizacji przedmiotu zamówienia oraz wad dokumentacji projektowej.
b) Zobowiązania wynikające z rękojmi, gwarancji oraz konsekwencje wad w dokumentacji projektowej ponosi wykonawca w całym zakresie prowadzonych działań w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
c) Gwarancja i rękojmia na dokumentację projektową opracowaną i dostarczoną przez wykonawcę obejmuje również ewentualne błędy, których konsekwencje zostaną ujawnione na etapie użytkowania budynku.
d) Wykonawca ma obowiązek usunąć wady dokumentacji projektowej w terminie:
— do 4 dni od daty przekazania przez uczestników procesu inwestycyjnego informacji w tym zakresie,
— jeżeli usunięcie wady w terminie 4 dni jest niemożliwe, z przyczyn obiektywnych i uzasadnionych przez wykonawcę, zamawiający może wyznaczyć wykonawcy inny termin usunięcia wad.
e) W przypadku nieusunięcia wad dokumentacji projektowej w terminie, o którym mowa w lit. d zamawiający ma prawo:
— obciążyć wykonawcę wszelkimi kosztami jakie powstaną w wyniku przerwy w robotach budowlanych,
— zlecić usunięcie wad dokumentacji projektowej osobie trzeciej. Wykonawca, na podstawie art. 49, ust. 2 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wyraża zgodę na wprowadzenie zmian w opracowanej przez niego dokumentacji. Zmiany mają być wprowadzone przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia. Wykonawca ma prawo do analizy dokumentacji opracowanej przez osoby trzecie i wnioskowania o wprowadzenie zmian w terminie do 4 dni od daty przekazania przez zamawiającego dokumentów, w których osoba trzecia poprawiała wady dokumentacji sporządzonej przez wykonawcę. Nie wniesienie uwag w ww. terminie oznacza akceptację przekazanej dokumentacji. W takim wypadku wykonawca w dalszym ciągu pełni nadzór autorski nad realizacją całości prac budowlanych i składa u zamawiającego oświadczenie, o którym mowa w art. 36a, ust.6 ustawy Prawo budowlane.
f) Wykonawca ma obowiązek poinformowania w terminie do 2 dni roboczych o wszelkich okolicznościach, które mogą opóźnić lub uniemożliwić realizację przedmiotu zamówienia. Jeżeli przyczyną opóźnienia lub uniemożliwienia realizacji przedmiotu zamówienia jest sytuacja zastana przez projektanta, a nie posiadał on o tym wiedzy na etapie postępowania o udzieleniu zamówienia, to o fakcie uniemożliwiającym mu należyte i terminowe wywiązanie się z umowy zobowiązany będzie powiadomić zamawiającego w terminie do tygodnia od daty podpisania umowy. W przypadku niezachowania ww. terminów wykonawca ponosi odpowiedzialność za niezrealizowanie umowy lub za opóźnienia w jej realizacji z przyczyn zawinionych przez wykonawcę.
g) W przypadku, gdy wykonawca posłuży się do realizacji zamówienia podwykonawcą do każdej faktury wykonawca załączy oświadczenie upoważnionego przedstawiciela podwykonawcy, w którym podwykonawca potwierdzi, że wykonawca rozliczył się z nim.
h) Wykonawca odpowiada za działania podwykonawcy jak za własne.
i) Wykonawca nie może zmienić lub wprowadzić podwykonawcy bez pisemnej zgody zamawiającego. W tym celu, wykonawca jest zobowiązany przedłożyć zamawiającemu pisemny wniosek wraz z określeniem nazwy podwykonawcy, części zamówienia, którego wykonanie wykonawca powierzy podwykonawcy.
j) Wszyscy podwykonawcy muszą posiadać wymagane prawem uprawnienia do wykonywania podzlecanych robót. Zamawiający może żądać przedstawienia stosownych dokumentów fakt ten poświadczających, przed przystąpieniem podwykonawców do prac.
k) Zobowiązania wynikające z gwarancji i rękojmi ponosi wykonawca w całym zakresie przedmiotu zamówienia, w tym również w zakresie zleconym podwykonawcom.
3. Prawa autorskie.
a) Zamawiający, wraz z dokumentacją projektową nabywa również autorskie prawa majątkowe oraz zależne prawa autorskie, zgodnie z art. 41 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z 4.2.1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2006 nr 90, poz. 631 z późniejszymi zmianami) zarówno do utworu zbiorowego jak również do poszczególnych jej części mających samodzielne znaczenie.
b) W rozumieniu ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych zamawiający ma prawo do opublikowania, rozpowszechnienia, wprowadzenia przedmiotu zamówienia do obrotu i korzystania z dokumentacji w ramach odrębnych pól eksploatacji określonych w art. 50 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, tj. do zwielokrotniania dowolną techniką, udostępniania publicznie, umieszczania na stronie internetowej, przesyłania w wersji elektronicznej opracowanej przez wykonawcę dokumentacji projektowej, w tym m.in. do celów udzielenia zamówienia publicznego zgodnie z wymogami ustawy Prawo zamówień publicznych, do konsultacji i uzgodnień przyjętych rozwiązań i ubiegania się na jej podstawie do uzyskania niezbędnych dla prawidłowego użytkowania i funkcjonowania obiektu decyzji i pozwoleń, do wykorzystania dokumentacji na cele budowlane i korzystania na placu budowy wraz z wykonaniem przy jej użyciu dokumentacji powykonawczej. Zamawiający ma prawo przekazywać i publikować dokumentację projektową lub jej część w oryginale lub zwielokrotnioną przez zamawiającego bez konieczności autoryzacji kopii przez wykonawcę.
c) Dokumentacja projektowa opracowana przez wykonawcę może być również wtórnie wykorzystywana przez zamawiającego, m. in. celem opracowania innych dokumentacji na jej podstawie, załączania jej kopii do umów, wystąpień o uzgodnienia, pozwolenia itp.
d) Wykonawca ma mieć własny egzemplarz kompletnej dokumentacji projektowej celem wykonywania nadzoru autorskiego i nie będzie korzystał z egzemplarzy dostarczonych zamawiającemu.
e) Autorskie prawa majątkowe oraz zależne prawa autorskie uprawniają zamawiającego do korzystania z dokumentacji projektowej w sposób zgodny z jej przeznaczeniem oraz w zakresie określonym w lit. a-d na terenie Rzeczypospolitej Polskiej na czas nieoznaczony. Wykonawca nie może wypowiedzieć umowy w zakresie przeniesienia majątkowych praw autorskich.
Za powyższe nie przysługuje Wykonawcy żadne dodatkowe wynagrodzenie. Przeniesienie autorskich praw majątkowych następuje z chwilą przekazania zamawiającemu dokumentacji projektowej i przeniesieniem własności egzemplarzy dokumentacji projektowej. Wynagrodzenie za przeniesienie praw autorskich Wykonawca ma uwzględnić w cenie ofertowej.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71220000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 95
2. Termin wykonania. Waga 5
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia


Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2016/S 055-092168 z dnia 18.3.2016

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: 271.2.7.2016 Część nr: 2 - Nazwa: Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – Schronisko dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie, ul. Sołtysowska 13C
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
19.5.2016
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 0
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Krzysztof S. Białka Architekt Biuro Architektoniczne, Agencja Informacyjno – Handlowa „DOMMARKET”
{Dane ukryte}
30-135 Kraków
Polska
E-mail: biuro@kb-architekt.pl
Tel.: +48 126334122
Faks: +48 126334122

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
17.8.2016

Adres: ul. Józefińska 14, 30-529 Kraków
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: do@poczta.mops.krakow.pl
tel: 12 6165482, 6165469
fax: 126 165 428
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-04-26
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 9216820161
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-03-18
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.mops.krakow.pl
Informacja dostępna pod: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniku
ul. Grunwaldzka 4a, 23-210 Kraśnik, woj. lubelskie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71220000-6 Usługi projektowania architektonicznego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – budynek Domu Pomocy Społecznej przy ul. Sołtysowskiej 13D w Krakowie Krzysztof S. Białka Architekt Biuro Architektoniczne, Agencja Informacyjno – Handlowa „DOMMARKET”
Kraków
2016-05-19 0,00
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę – Schronisko dla Bezdomnych Kobiet w Krakowie, ul. Sołtysowska 13C Krzysztof S. Białka Architekt Biuro Architektoniczne, Agencja Informacyjno – Handlowa „DOMMARKET”
Kraków
2016-05-19 0,00