TI Tytuł Polska-Wieliczka: Usługi projektowania rurociągów
ND Nr dokumentu 328526-2014
PD Data publikacji 27/09/2014
OJ Dz.U. S 186
TW Miejscowość WIELICZKA
AU Nazwa instytucji Gmina Wieliczka
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/09/2014
DD Termin składania wniosków o dokumentację 04/11/2014
DT Termin 04/11/2014
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71322200 - Usługi projektowania rurociągów
OC Pierwotny kod CPV 71322200 - Usługi projektowania rurociągów
RC Kod NUTS PL214
IA Adres internetowy (URL) http://www.wieliczka.eu
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

27/09/2014    S186    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Wieliczka: Usługi projektowania rurociągów

2014/S 186-328526

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Wieliczka
ul. Powstania Warszawskiego 1
Punkt kontaktowy: Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce, ul. Powstania Warszawskiego 1, 32-020 Wieliczka
Osoba do kontaktów: Jolanta Sobol, Joanna Czyżowska
32-020 Wieliczka
POLSKA
Tel.: +48 122634100
E-mail: magistrat@wieliczka.eu
Faks: +48 122786860

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.wieliczka.eu

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Sprawy gospodarcze i finansowe
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
„Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa” działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie, Lednica Górna, Sułków, Mietniów, Pawlikowice, Wieliczka, Zabawa, Czarnochowice, Golkowice.

Kod NUTS PL214

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
3. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadań:
Część 1 – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie
Część 2 – Lednica Górna, Sułków
Część 3 – Mietniów, Pawlikowice
Część 4 – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice
Część 5 – Golkowice
Każde z zadań stanowi odrębną część zamówienia.
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
Uwaga:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 1. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 40 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4.
Część 2. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Lednica Górna, Sułków w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 16 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
Część 3. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej Mietniów, Pawlikowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 17 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
Część 4. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 5 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4.
Część 5. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Golkowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 17 km sieci kanalizacji sanitarnej zgodnie z zał. 11 do niniejszej SIWZ koncepcji kanalizacji sanitarnej Golkowice. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322200

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
3. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadań:
Część 1 – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie
Część 2 – Lednica Górna, Sułków
Część 3 – Mietniów, Pawlikowice
Część 4 – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice
Część 5 – Golkowice
Każde z zadań stanowi odrębną część zamówienia.
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 1. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 40 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4.
Część 2. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Lednica Górna, Sułków w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 16 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
Część 3. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej Mietniów, Pawlikowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 17 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
Część 4. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 5 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4.
Część 5. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Golkowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 17 km sieci kanalizacji sanitarnej zgodnie z zał. 11 do niniejszej SIWZ koncepcji kanalizacji sanitarnej Golkowice. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 i 2 937 000 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 17.11.2014. Zakończenie 30.10.2015

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Część 1 – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadania:
Część 1 – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 1. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 40 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322200

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadania:
Część 1 – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 1. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 40 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 i 1 242 000 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 17.11.2014. Zakończenie 30.10.2015
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67. 1. 6 uPzp. Zakres robót do wykonania w ramach zamówień uzupełniających dla Części 1 – opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 20 km sieci kanalizacji sanitarnej do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego
Część nr: 2 Nazwa: Część 2 – Lednica Górna, Sułków
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadania:
Część 2 – Lednica Górna, Sułków
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 2. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Lednica Górna, Sułków w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 16 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322200

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadania:
Część 2 – Lednica Górna, Sułków
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 2. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Lednica Górna, Sułków w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 16 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 i 495 000 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 17.11.2014. Zakończenie 30.10.2015
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67. 1. 6 uPzp. Zakres robót do wykonania w ramach zamówień uzupełniających dla Części 2 – opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 8 km sieci kanalizacji sanitarnej, do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego
Część nr: 3 Nazwa: Część 3 – Mietniów, Pawlikowice
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadania:
Część 3 – Mietniów, Pawlikowice
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 3. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej Mietniów, Pawlikowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 17 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322200

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadania:
Część 3 – Mietniów, Pawlikowice
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 3. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej Mietniów, Pawlikowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 17 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 i 525 000 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 17.11.2014. Zakończenie 30.10.2015
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67. 1. 6 uPzp. Zakres robót do wykonania w ramach zamówień uzupełniających dla:Części 3 – opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 8,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego
Część nr: 4 Nazwa: Część 4 – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadania
Część 4 – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 4. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 5 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4.
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322200

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadania
Część 4 – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 4. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 5 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4.
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 i 120 000 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 17.11.2014. Zakończenie 30.10.2015
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67. 1. 6 uPzp. Zakres robót do wykonania w ramach zamówień uzupełniających dla: Części 4 – opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 2,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego
Część nr: 5 Nazwa: Część 5 – Golkowice
1)Krótki opis
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadania
Część 5 – Golkowice
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 5. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Golkowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 17 km sieci kanalizacji sanitarnej zgodnie z zał. 11 do niniejszej SIWZ koncepcji kanalizacji sanitarnej Golkowice. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322200

3)Wielkość lub zakres
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadania
Część 5 – Golkowice
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
UWAGA:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 5. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Golkowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 17 km sieci kanalizacji sanitarnej zgodnie z zał. 11 do niniejszej SIWZ koncepcji kanalizacji sanitarnej Golkowice. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
UWAGA!
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2013r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. z 2002 Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2013r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
- 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015 r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym
- 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową
Szacunkowa wartość bez VAT:
Zakres: między 1 i 555 000 PLN
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 17.11.2014. Zakończenie 30.10.2015
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67. 1. 6 uPzp. Zakres robót do wykonania w ramach zamówień uzupełniających dla: Części 5 – opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 8,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
I. Wymagania dotyczące wadium.
I.1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości:
Część 1 – 24 000,00 zł (słownie: dwadzieścia cztery tysiące zł 00/100)
Część 2 – 9 000,00 zł (słownie: dziewięć tysięcy zł 00/100)
Część 3 – 10 000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy zł 00/100)
Część 4 – 2 000,00 zł (słownie: dwa tysiące zł 00/100)
Część 5 – 11 000,00 zł (słownie: jedenaście tysięcy zł 00/100)
Zaleca się, aby Wykonawcy którzy składają ofertę na więcej niż jedną część przedstawili dowody wniesienia wadium dla każdej części zamówienia oddzielnie (wykonawcy wnoszący wadium w pieniądzu mogą przedstawić sumaryczny dowód wpłacenia wadium) zgodnie z w/w opisem.
Wadium musi być wniesione do terminu składania ofert tj. do dnia 04.11.2014 r. do godz. 09:50
I.2. Wadium musi obejmować okres związania z ofertą.
I.3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
3) gwarancjach bankowych;
4) gwarancjach ubezpieczeniowych;
5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust.5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007r., Nr 42, poz. 275 z późń. zm.).
Wadium wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy:
Małopolski Bank Spółdzielczy Oddział w Wieliczce nr konta 21 8619 0006 0014 0200 4705 0075
Za termin wniesienia wadium uznaje się datę i godzinę wpływu środków na rachunek zamawiającego.
Wadium wnoszone w innej formie niż w pieniądzu należy złożyć w oryginale w Wydziale Rachunkowości Budżetowej U.M.i G. w Wieliczce, ul. Limanowskiego 32, pok. nr 2 w godz. 8:00 – 16:00 lub w oryginale dołączyć do oferty
Do oferty należy dołączyć kopię polecenia przelewu, a w przypadku innej formy wadium należy przedłożyć potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię wadium z adnotacją pracownika Wydziału Finansowego U.M.iG. Wieliczka o przyjęciu oryginału, lub oryginał wadium załączyć do oferty ale nie łączyć trwale z pozostałymi dokumentami.
I.4. Zwrot wadium.
I.4.1. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza z zastrzeżeniem wykonawców, o których mowa w art. 46 ust. 4a uPZP.
I.4.2. Zamawiający zwróci wadium wykonawcy którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego wraz z wniesieniem należytego zabezpieczenia wykonania umowy.
I.4.3. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
I.5. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami jeżeli:
I.5.1. wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 uPzp nie złożył dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 25 ust. 1 uPzp lub pełnomocnictw chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie.
I.5.2. wykonawca, którego oferta została wybrana:
a)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie
b) nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
I.5.3. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium zgodnie z art. 46 ust. 3 uPzp przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie pkt I.4.1. zgodnie z art. 46 ust.1 uPzp jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
I.5.4. Jeżeli wadium zostało wniesione w pieniądzu, zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez wykonawcę.
I.5.5. Zamawiający dopuszcza możliwość zaliczenia wadium na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą.
II. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
II.1. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wynosi 10% ceny całkowitej podanej w ofercie. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zobowiązany jest dostarczyć potwierdzenie wniesienia zabezpieczenia najpóźniej w dniu zawarcia umowy.
II.2. Zgodnie z art. 148 uPzp zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w jednej lub w kilku formach:
pieniądzu,
poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym,
gwarancjach bankowych
gwarancjach ubezpieczeniowych,
poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art.6b ust.5 pkt.2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
II.3. Forma zabezpieczenia należytego wykonania umowy zależy od woli Wykonawcy.
II.4. W przypadku wyboru pieniężnej formy, zabezpieczenie należytego wykonania umowy należy wpłacać przelewem na konto Zamawiającego:
Małopolski Bank Spółdzielczy Oddział w Wieliczce nr konta 21 8619 0006 0014 0200 4705 0075
II.5. Zabezpieczenie w jednej z form, o której mowa w pkt. II.2. winno być wniesione w całości
od daty podpisania umowy do końca jej realizacji. Natomiast 30 % zabezpieczenia należytego wykonania umowy z tytułu rękojmi za wady należy wnieść najpóźniej w dniu podpisania protokołu końcowego odbioru wykonanej usługi.
II.6. Dopuszcza się także wnoszenie zabezpieczenia do ustalonej wysokości w jednym lub kilku rodzajach, z tym, że w przypadku wyboru zabezpieczenia w formie gwarancji bankowej winno być ono w postaci gwarancji bezwarunkowej.
II.7. Zamawiający dokonuje zwolnienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w następujący sposób:
70 % zabezpieczenia w ciągu 30 dni od daty wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane.
30 % zabezpieczenia w ciągu 15 dni po upływie okresu rękojmi za wady
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Strony ustalają, że obowiązującą ich formą wynagrodzenia zgodnie ze SIWZ oraz wybraną w trybie przetargu ofertą Wykonawcy jest wynagrodzenie w formie ryczałtowej. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego: 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31 marca 2015r., wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym (Załącznik nr 4 do umowy). 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania. Wynagrodzenie jest niezmienne i nie będzie waloryzowane. Wynagrodzenie ryczałtowe obejmuje wszystkie koszty za wykonane prace niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu Umowy. Faktury płatne będą w terminie 30 od daty jej otrzymania przez Zamawiającego wraz z protokołem zdawczo-odbiorczym potwierdzającym realizację.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 5. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
5.1. Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu:
5.1.1. spełniać zgodnie z art. 22 ust.1 uPzp warunki dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
b) posiadania wiedzy i doświadczenia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykonali, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonują w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) o wartości brutto w wysokości co najmniej dla:
- Część 1 zamówienia – 400 000,00 złotych,
- Część 2 zamówienia – 150 000,00 złotych,
- Część 3 zamówienia – 150 000,00 złotych,
- Część 4 zamówienia – 40 000,00 złotych,
- Część 5 zamówienia – 150 000,00 złotych,
Uwaga. W przypadku składania ofert na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykazać odpowiednio posiadanie wiedzy i doświadczenia dla każdej części zamówienia jak opisane wyżej.
Jeżeli wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część musi spełnić warunek posiadania wiedzy i doświadczenia i udokumentować wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanie - usług w ilości nie większej niż liczba części na które składa ofertę, a sumaryczna wartość wykonanych usług musi być nie mniejsza niż suma wartości usług wymaganych dla poszczególnych części np.:
Wykonawca składający ofertę dla Części 1, Części 2, oraz Części 3 zamówienia musi wykazać, iż wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej:
- jedną usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) o wartości brutto w wysokości co najmniej 700 000,00 złotych,
lub
- wykonał dwie usługi polegające na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) o wartości brutto łącznie w wysokości co najmniej 700 000,00 złotych,
lub
- wykonał trzy usługi polegające na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) sanitarnej o wartości brutto łącznie w wysokości co najmniej 700 000,00 złotych.
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy udokumentują dysponowanie następującymi osobami (dla każdej części zamówienia oddzielnie):
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci kanalizacyjnych,
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej,
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- co najmniej jednym uprawnionym geodetą,
- co najmniej jednym uprawnionym geologiem.
Uwaga. W przypadku składania ofert na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykazać odpowiednio dysponowanie osobami posiadającymi uprawnienia jak wyżej, dla każdej części zamówienia oddzielnie.
Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji osób pod warunkiem posiadania przez nich uprawnień zarówno w obrębie części zamówienia jak również pomiędzy częściami zamówienia w przypadku gdy wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia np. ta sama osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej oraz posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej może być zarówno projektantem posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej oraz projektantem posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności drogowej.
W przypadku, gdy Wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia Zamawiający dopuszcza, aby ta sama osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w danej specjalności mogła być wykazana w więcej niż jednej części zamówienia np. we wszystkich częściach zamówienia.
Zamawiający także uznaje rodzaj uprawnień odpowiadających wyżej opisanym, a wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na zasadach określonych w przepisach odrębnych, tj. ustawie o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE z dnia 18.03.2008 r.
d) sytuacji ekonomicznej i finansowej.
5.1.3 nie podlegać wykluczeniu z postępowania zgodnie z art. 24 uPzp,
5.1.4 spełniać warunki określone w SIWZ,
5.2. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
5.3. jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
5.4. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek w zakresie art. 22 ust.1 uPzp może być spełniony łącznie przez tych wykonawców, natomiast w zakresie art. 24 uPzp każdy z członków konsorcjum lub spółki cywilnej nie może podlegać wykluczeniu na jego podstawie.
5.5. Uwaga. W przypadku, gdy złożone przez Wykonawców dokumenty, oświadczenia dotyczące warunków udziału w postępowaniu zawierają dane/informacje w innych walutach niż określono w nin. SIWZ, Zamawiający jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie kurs NBP z dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Jeżeli w dniu przekazania ogłoszenia nie został opublikowany średni kurs walut przez NBP, Zamawiający przyjmie kurs przeliczeniowy z ostatniej opublikowanej tabeli kursów NBP przed dniem przekazania do publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Kursy walut dostępne są pod następującym adresem internetowym:

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/Kursy/kursy.htm

Zamawiający będzie korzystał z „Archiwum kursów średnich – tabela A”

http://www.nbp.pl/home.aspx?c=/ascx/archa.ascx

5.6. Zamawiający dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu na podstawie złożonych przez wykonawcę dokumentów i oświadczeń wymaganych postanowieniami SIWZ - określonych w punkcie 6 niniejszej specyfikacji, przy zastosowaniu formuły: złożył dokumenty potwierdzające spełnianie warunków / nie złożył dokumentów potwierdzających spełnianie warunków.
6. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
6.1. W celu oceny spełnienia przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 uPzp Zamawiający żąda następujących dokumentów:
6.1.1. Oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu zgodnie z art. 22 ust.1 uPzp – sporządzonego wg formularza stanowiącego Załącznik nr 2 do SIWZ;
6.1.2. Wykazu wykonanych, a przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych głównych usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie - sporządzonego według formularza stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ
6.1.2a) Określenie usług, których dotyczy obowiązek wskazania przez Wykonawcę w wykazie:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykonali, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonują w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) o wartości brutto w wysokości co najmniej dla:
- Część 1 zamówienia – 400 000,00 złotych,
- Część 2 zamówienia – 150 000,00 złotych,
- Część 3 zamówienia – 150 000,00 złotych,
- Część 4 zamówienia – 40 000,00 złotych,
- Część 5 zamówienia – 150 000,00 złotych,
Uwaga. W przypadku składania ofert na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykazać odpowiednio posiadanie wiedzy i doświadczenia dla każdej części zamówienia jak opisane wyżej.
Jeżeli wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część musi spełnić warunek posiadania wiedzy i doświadczenia i udokumentować wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanie - usług w ilości nie większej niż liczba części na które składa ofertę, a sumaryczna wartość wykonanych usług musi być nie mniejsza niż suma wartości usług wymaganych dla poszczególnych części np.:
Wykonawca składający ofertę dla Części 1, Części 2, oraz Części 3 zamówienia musi wykazać, iż wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej:
- jedną usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) o wartości brutto w wysokości co najmniej 700 000,00 złotych,
lub
- wykonał dwie usługi polegające na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) o wartości brutto łącznie w wysokości co najmniej 700 000,00 złotych,
lub
- wykonał trzy usługi polegające na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) sanitarnej o wartości brutto łącznie w wysokości co najmniej 700 000,00 złotych.
6.1.2b) Dowodami są poświadczenie, z tym że w odniesieniu do nadal wykonywanych usług okresowych lub ciągłych poświadczenie powinno być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert lub oświadczenie wykonawcy – jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia.
6.1.2c) W przypadku gdy Zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego usługi wskazane w wykazie wykonanych usług zostały wcześniej wykonane, Wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów o których mowa w punkcie 6.1.3.
6.1.3. Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami sporządzonego według formularza stanowiącego Załącznik nr 7 do SIWZ
O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy udokumentują dysponowanie następującymi osobami (dla każdej części zamówienia oddzielnie):
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci kanalizacyjnych,
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej,
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- co najmniej jednym uprawnionym geodetą,
- co najmniej jednym uprawnionym geologiem.
Uwaga. W przypadku składania ofert na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykazać odpowiednio dysponowanie osobami posiadającymi uprawnienia jak wyżej, dla każdej części zamówienia oddzielnie.
Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji osób pod warunkiem posiadania przez nich uprawnień zarówno w obrębie części zamówienia jak również pomiędzy częściami zamówienia w przypadku gdy wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia np. ta sama osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej oraz posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej może być zarówno projektantem posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej oraz projektantem posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności drogowej.
W przypadku, gdy Wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia Zamawiający dopuszcza, aby ta sama osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w danej specjalności mogła być wykazana w więcej niż jednej części zamówienia np. we wszystkich częściach zamówienia.
Zamawiający także uznaje rodzaj uprawnień odpowiadających wyżej opisanym, a wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na zasadach określonych w przepisach odrębnych, tj. ustawie o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE z dnia 18.03.2008 r.
6.1.4. Oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają posiadanie takich uprawnień.
Potwierdzenie spełniania wymaganego warunku, nastąpi poprzez złożenie w/w oświadczenia – sporządzonego według formularza stanowiącego Zał. nr 8 do SIWZ.
6.1.5 Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający żąda dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
6.2. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, o których mowa w art. 24 ust. 1 uPzp zamawiający żąda następujących dokumentów:
6.2.1. Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia zgodnie z art. 24 ust 1 uPzp – sporządzone według formularza stanowiącego Załącznik nr 3 do SIWZ;
6.2.2. Aktualnego odpisu z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1pkt 2 uPzp wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert
6.2.3. Aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
6.2.4. Aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
6.2.5. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 uPzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6.2.6. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 uPzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6.2.7. Aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 uPzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
6.3. W ofercie Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
6.3.1. Wypełniony formularz oferty - sporządzony według formularza stanowiącego Załącznik nr 1 do SIWZ;
6.3.2. Wskazanie tej części zamówienia, której wykonanie wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcy - sporządzone według formularza stanowiącego Załącznik nr 6 do SIWZ; Niezłożenie załącznika nr 6 do oferty, jest rozumiane przez Zamawiającego, że Wykonawca nie zamierza powierzyć żadnej części zamówienia podwykonawcy.
6.3.3. Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacja o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej – sporządzoną na formularzu stanowiącym zał. nr 4 do SIWZ.
6.3.4. Dowód wniesienia wadium.
6.4. W razie konieczności, szczególnie gdy wykazy lub dowody wymagane zgodnie z punktem 6.1.2. SIWZ budzą wątpliwości zamawiającego, lub gdy z poświadczenia albo innego dokumentu wynika, że zamówienie nie zostało wykonane lub zostało wykonane nienależycie, zamawiający może zwrócić się do właściwego podmiotu, na rzecz którego usługi były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio zamawiającemu.
6.5. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w:
6.5.1. Pkt 6.2.2.- 6.2.4. i pkt 6.2.6. - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie,
6.5.2. Pkt. 6.2.5. i 6.2.7.- składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4-8, 10 i 11 uPzp.
6.5.3 Dokumenty, o których mowa w pkt 6.5.1. a) i 6.5.1. c) oraz 6.5.2. powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa w pkt. 6.5.1 b) powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
6.5.4. Jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 6.5.1., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Punkt 6.5.3. stosuje się odpowiednio.
6.5.5. Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń – zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
6.6. Dokumenty są składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez wykonawcę lub te podmioty.
6.7. Dokumenty sporządzone w języku obcym Wykonawca składa wraz z tłumaczeniem na język polski.
6.8. W przypadku składania oferty wspólnej przez kilku wykonawców, każdy z Wykonawców musi złożyć dokumenty wymienione w punkcie 6.2 oraz listę /informację, o której mowa w pkt 6.3.3. Pozostałe dokumenty będą traktowane wspólnie. Wykonawcy ponoszą solidarną odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zamówienia, określoną w art. 366 Kodeksu cywilnego. Do oferty należy załączyć - w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez notariusza - pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców wspólnie występujących w postępowaniu.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu oceny spełnienia przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust.1 uPzp Zamawiający żąda następujących dokumentów:
1. Wykazu wykonanych, a przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych głównych usług w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie - sporządzonego według formularza stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ.
2. Wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami sporządzonego według formularza stanowiącego Załącznik nr 7 do SIWZ.
3. Oświadczenia, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają posiadanie takich uprawnień.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykonali, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonują w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) o wartości brutto w wysokości co najmniej dla:
- Część 1 zamówienia – 400 000,00 złotych,
- Część 2 zamówienia – 150 000,00 złotych,
- Część 3 zamówienia – 150 000,00 złotych,
- Część 4 zamówienia – 40 000,00 złotych,
- Część 5 zamówienia – 150 000,00 złotych,
Uwaga. W przypadku składania ofert na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykazać odpowiednio posiadanie wiedzy i doświadczenia dla każdej części zamówienia jak opisane wyżej.
Jeżeli wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część musi spełnić warunek posiadania wiedzy i doświadczenia i udokumentować wykonanie, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanie - usług w ilości nie większej niż liczba części na które składa ofertę, a sumaryczna wartość wykonanych usług musi być nie mniejsza niż suma wartości usług wymaganych dla poszczególnych części np.:
Wykonawca składający ofertę dla Części 1, Części 2, oraz Części 3 zamówienia musi wykazać, iż wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej:
- jedną usługę polegającą na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) o wartości brutto w wysokości co najmniej 700 000,00 złotych,
lub
- wykonał dwie usługi polegające na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) o wartości brutto łącznie w wysokości co najmniej 700 000,00 złotych,
lub
- wykonał trzy usługi polegające na opracowaniu dokumentacji budowlanej i wykonawczej kanalizacji (sanitarnej, lub sanitarnej i deszczowej) sanitarnej o wartości brutto łącznie w wysokości co najmniej 700 000,00 złotych.
2. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy udokumentują dysponowanie następującymi osobami (dla każdej części zamówienia oddzielnie):
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci kanalizacyjnych,
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej,
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej,
- co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
- co najmniej jednym uprawnionym geodetą,
- co najmniej jednym uprawnionym geologiem.
Uwaga. W przypadku składania ofert na więcej niż jedną część zamówienia Wykonawca zobowiązany jest wykazać odpowiednio dysponowanie osobami posiadającymi uprawnienia jak wyżej, dla każdej części zamówienia oddzielnie.
Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji osób pod warunkiem posiadania przez nich uprawnień zarówno w obrębie części zamówienia jak również pomiędzy częściami zamówienia w przypadku gdy wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia np. ta sama osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno – budowlanej oraz posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności drogowej może być zarówno projektantem posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno – budowlanej oraz projektantem posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności drogowej.
W przypadku, gdy Wykonawca składa ofertę na więcej niż jedną część zamówienia Zamawiający dopuszcza, aby ta sama osoba posiadająca uprawnienia budowlane do projektowania w danej specjalności mogła być wykazana w więcej niż jednej części zamówienia np. we wszystkich częściach zamówienia.
Zamawiający także uznaje rodzaj uprawnień odpowiadających wyżej opisanym, a wydanych na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub na zasadach określonych w przepisach odrębnych, tj. ustawie o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich UE z dnia 18.03.2008 r.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
WZP.271.32.2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 4.11.2014 - 09:50
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
4.11.2014 - 09:50
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 4.11.2014 - 10:00

Miejscowość:

sala "Magistrat" w Urzędzie Miasta i Gminy w Wieliczce, 32-020 Wieliczka, ul. Powstania Warszawskiego 1

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
priorytet: I oś – „Gospodarka wodno – ściekowa”
działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM
VI.3)Informacje dodatkowe

1. SIWZ wraz z załącznikami udostępniona jest bezpłatnie na stronie internetowej Zamawiającego: www.wieliczka.eu.

2. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67. 1. 6 uPzp. Zakres robót do wykonania w ramach zamówień uzupełniających dla: Części 1 – opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 20 km sieci kanalizacji sanitarnej do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego Części 2 – opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 8 km sieci kanalizacji sanitarnej, do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego Części 3 – opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 8,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego, Części 4 – opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 2,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego, Części 5 – opracowanie dokumentacji projektowej dla ok. 8,5 km sieci kanalizacji sanitarnej, do wysokości 50 % wartości zamówienia podstawowego.
3. Warunki zmian istotnych postanowień umowy.
3.1. zmian nazwy, siedziby lub innych danych Wykonawcy
3.2. prośby Wykonawcy o udział lub zmianę podwykonawców
3.3. zmiany osób wymienionych w wykazie osób uczestniczących w wykonywaniu zamówienia, w przypadkach uzasadnionych przez Wykonawcę (np. choroba, śmierć, utrata uprawnień, braku przynależności do stosownej Izby), pod warunkiem, iż nie będą to osoby o kwalifikacjach niższych niż osoby zastępowane.
3.4. zmianę terminu wykonywania umowy wynikającą z przedłużającego się wykonawstwa robót geodezyjnych i geologiczno-inżynierskich, z powodu zdefiniowanej siły wyższej (w tym m. in. niekorzystnych warunków atmosferycznych),
3.5. zmianę terminu wykonywania umowy wynikającą z przedłużających się procedur administracyjnych (np. związanych z zamówieniami publicznymi, pozyskiwaniem dodatkowych uzgodnień lub decyzji),
3.6. na wniosek Wykonawcy o zmianę formy zabezpieczenia należytego wykonania umowy, pod warunkiem zachowania jego ciągłości i bez zmniejszania jego wysokości.
3.7. wszelkich zmian wynikających z konieczności dostosowania warunków już zawartej umowy do nowych uregulowań prawnych.
3.8. w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia - wszelkich zmian wynikających z umowy regulującej współpracę wykonawców.
3.9. Zmiany osób uczestniczących w wykonywaniu zamówienia w wyjątkowych i nieprzewidzianych przypadkach np. utraty zdolności prawnej do wykonywania usługi poprzez ograniczenie lub utratę praw obywatelskich, utratę kwalifikacji do prowadzenia usługi, długotrwałej udokumentowanej utraty zdrowia, utrata życia, innych nieprzewidzianych okoliczności, przy zastrzeżeniu że osoby zastępujące muszą posiadać nie niższe kwalifikacje niż wymagane w SIWZ. Wykonawca w takim przypadku jest zobowiązany do przedłożenia odpowiednich dowodów.
4. Wszystkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane będą w formie pisemnej. Dopuszcza się porozumiewanie za pomocą faksu. Strona, która otrzymuje dokumenty lub informacje faksem, zobowiązana jest na żądanie strony przekazującej dokument lub informację do niezwłocznego potwierdzenia ich otrzymania.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: W prowadzonym postępowaniu mają zastosowanie przepisy zawarte w dziale VI Prawa zamówień publicznych Środki ochrony prawnej - określające zasady wnoszenia odwołań i skarg do sądu na orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.9.2014
TI Tytuł Polska-Wieliczka: Usługi projektowania rurociągów
ND Nr dokumentu 11444-2015
PD Data publikacji 14/01/2015
OJ Dz.U. S 9
TW Miejscowość WIELICZKA
AU Nazwa instytucji Gmina Wieliczka
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 3 - Władze lokalne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 09/01/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 1 - Najniższa cena
PC Kod CPV 71322200 - Usługi projektowania rurociągów
OC Pierwotny kod CPV 71322200 - Usługi projektowania rurociągów
RC Kod NUTS PL214
IA Adres internetowy (URL) http://www.wieliczka.eu
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

14/01/2015    S9    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Wieliczka: Usługi projektowania rurociągów

2015/S 009-011444

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Gmina Wieliczka
ul. Powstania Warszawskiego 1
Punkt kontaktowy: Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce, ul. Powstania Warszawskiego 1, 32-020 Wieliczka
Osoba do kontaktów: Jolanta Sobol, Joanna Czyżowska
32-020 Wieliczka
POLSKA
Tel.: +48 122634100
E-mail: magistrat@wieliczka.eu
Faks: +48 122786860

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.wieliczka.eu

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Organ władzy regionalnej lub lokalnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
Sprawy gospodarcze i finansowe
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
„Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko priorytet: I oś – „Gospodarka wodno-ściekowa” działanie: 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 12: Usługi architektoniczne, inżynieryjne i zintegrowane usługi inżynieryjne; usługi urbanistyczne, architektury krajobrazu, związane z nimi usługi konsultacji naukowych i technicznych; usługi badań i analiz technicznych
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie, Lednica Górna, Sułków, Mietniów, Pawlikowice, Wieliczka, Zabawa, Czarnochowice, Golkowice.

Kod NUTS PL214

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
3. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej, budowlanej i wykonawczej, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych; budowy kanalizacji sanitarnej na terenie miasta i gminy Wieliczka wraz z pozyskaniem ostatecznych pozwoleń na budowę dla zadań:
Część 1 – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie;
Część 2 – Lednica Górna, Sułków;
Część 3 – Mietniów, Pawlikowice;
Część 4 – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice;
Część 5 – Golkowice.
Każde z zadań stanowi odrębną część zamówienia.
Zobowiązuje się wykonawcę do utrzymania w obszarze objętym pracami projektowanymi wskaźnika koncentracji (rozumianego jako stosunek przewidywanej do obsługi przez projektowaną sieć liczby mieszkańców do długości projektowanej sieci łącznie z kolektorami przerzutowymi) powyżej 120 osób/km.
Uwaga:
Niniejsze zamówienie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – Gospodarka wodno – ściekowa, działanie: 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.1. Opracowania:
Część 1. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 40 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4.
Część 2. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Lednica Górna, Sułków w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 16 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
Część 3. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej Mietniów, Pawlikowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 17 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
Część 4. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 5 km sieci kanalizacji sanitarnej. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4.
Część 5. Opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego kanalizacji sanitarnej – Golkowice w Gminie Wieliczka obejmujący zaprojektowanie ok. 17 km sieci kanalizacji sanitarnej zgodnie z zał. 11 do niniejszej SIWZ koncepcji kanalizacji sanitarnej Golkowice. Z uwagi na uwarunkowania terenowe planuje się układ grawitacyjno-tłoczny.
Wykonawca zobowiązany jest także przyjąć pozostałe elementy zamówienia wspólne i uwagi szczegółowe dla wszystkich części przetargu – wg pkt. 3.2. i 3.4
Uwaga
Podane długości sieci, jak i inne parametry sieci oraz zastosowane materiały są tylko orientacyjne, a ich zmiana może nastąpić po uzyskaniu odpowiednich warunków technicznych oraz zgód właścicieli nieruchomości i nie będzie skutkowała zmianą ceny oferty. W przypadku przepompowni ścieków Wykonawca zobowiązany jest do ich lokalizacji w pierwszej kolejności na działkach stanowiących własność Gminy Wieliczka. W przypadku braku możliwości należy pozyskać zgody od właścicieli nieruchomości na wykup lub wydzierżawienie terenu pod przepompownie ścieków. Wykup działek przeznaczonych pod realizację inwestycji zostanie dokonany pomiędzy właścicielem nieruchomości a zarządcą (właścicielem) sieci kanalizacyjnej.
3.2. Pozostałe do wykonania prace oraz roboty wspólne dla każdej z części zamówienia:
mapy syt. wys. w skali 1:500
dokumentacja geologiczno-inżynierska zgodnie z obowiązującymi przepisami
projekt techniczny budowlany i wykonawczy sieci kanalizacyjnych wraz z wyjściami do poszczególnych posesji
projekt techniczny budowlany i wykonawczy przepompowni ścieków wraz z drogą dojazdową oraz zagospodarowaniem terenu
projekt zasilania w/w przepompowni w energię elektryczną wraz ze sterowaniem
plan zagospodarowania terenu
przedmiary robót i zestawienie materiałów
pozyskanie w imieniu Zamawiającego zgód właścicieli nieruchomości, przez które przechodzi sieć kanalizacyjna, wyjścia lub zostanie zlokalizowana przepompownia ścieków
kosztorys inwestorski uwzględniający przywrócenie terenu do stanu pierwotnego
specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
wszystkie niezbędne a wymagane prawem uzgodnienia w tym: branżowe, ewentualne uzupełnienie istniejącej decyzji środowiskowych o dodatkowe działki, lub uzyskanie nowych decyzji środowiskowych
inwentaryzację zieleni wraz z zezwoleniem na wycinkę drzew lub krzewów
ostateczne pozwolenie na budowę
projekt odtworzenia stanu pierwotnego – dotyczy dróg i chodników
harmonogram czasowo-finansowy wykonania przedmiotu zamówienia publicznego
ilość dokumentacji która winna zostać przedłożona Zamawiającemu to 3 kpl. dokumentacji budowlanej (1 przed, a 2 po zatwierdzeniu w decyzji pozwolenia na budowę – w tym 1 kpl zawierający oryginały uzgodnień, decyzji, zgód, itp), 5 kpl dokumentacji wykonawczej dla wszystkich branż, 2 egz. inwentaryzacji zieleni, 1 egz. kosztorysu inwestorskiego, 2 egz. kompletu przedmiarów robót, 2 egz. Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, 2 egz. wersji elektronicznej całości dokumentacji - w wersji plików dwg oraz PDF; 2 egz wersji elektronicznej specyfikacji, przedmiarów oraz kosztorysu - w wersji PDF oraz w plikach programu kosztorysowego użytego przez wykonawcę.
3.3. Zamawiający dysponuje następującymi opracowaniami planistycznymi:
1. Koncepcja kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka autor: „EKO – PBH” Sp. z o. o. ul. M. Bałuckiego 28, 30-318 Kraków

2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (dostępny na stronie internetowej: www.wieliczka.eu)

3.4. Uwagi szczegółowe:
Opracowanie projektu w przypadku części 5 powinno uwzględniać koncepcję kanalizacji w Golkowicach Gmina Wieliczka. Dokument ten w całości jest załącznikiem nr 11 do niniejszej SIWZ.
Dokumentacja projektowa powinna być opracowana w pełnym zakresie wynikającym z charakterystyki obiektu, zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w szczególności: ustawy z 7.7.1994 Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 12.4.2002 w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2002 nr 75, poz. 690 z późn. zm.), Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 2.9.2004 w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz.U. z 2013 r., poz. 1129); Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 18.5.2004 w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 r. nr 130 poz. 1389); obowiązującymi normami, zasadami wiedzy technicznej, przepisami BHP, p.poż.,itp. oraz wymogami użytkownika.
Dokumentacja projektowo-kosztorysowa powinna być wykonana w stanie kompletnym z punktu widzenia celu któremu ma służyć, a przede wszystkim posiadać wymagane uzgodnienia projektowe między poszczególnymi branżami i instytucjami zewnętrznymi.
Zastosowane w projekcie materiały powinny odpowiadać wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie (art. 10 ustawy z 7.7.1994 Prawo budowlane) bez wskazania nazw firmowych oraz nazw producentów.
Dokumentacja projektowa w swej treści nie może określać technologii robót, materiałów, maszyn i urządzeń w sposób utrudniający uczciwą konkurencję.
Dokumentacja projektowa powinna określać parametry techniczne i funkcjonalne przyjętych rozwiązań materiałowych, technologii, urządzeń i wyposażenia (Wykonawca nie powinien wskazywać w dokumentacji na znak towarowy, patent lub pochodzenie) z zapisem i podaniem parametrów.
Wszelkie przyjęte rozwiązania powinny uzyskać akceptacje Zamawiającego oraz przyszłego Użytkownika (Zakład Gospodarki Komunalnej w Wieliczce Sp. z o.o. a w przypadku Części 5 także z MPWiK w Krakowie S.A. - w granicy Gminy Kraków)
W przypadkach stwierdzenia w trakcie projektowania wzajemnego oddziaływania opracowań projektowych, Wykonawcy poszczególnych części przedmiotu zamówienia mają obowiązek poinformowania Zamawiającego o tym fakcie, a następnie wzajemnej koordynacji.
Prace nie ujęte w opisie, a niezbędne do wykonania należy wkalkulować w cenę oferty.
Opracowanie Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko – o ile w toku postępowania taka konieczność nastąpi.
Wykonawca którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza dla więcej niż jednej części zamówienia, powinien w celu wykonania przedmiotu umowy, zrealizować poszczególne części zamówienia jako odrębne opracowania.
Wykonawca zobowiązany do udziału w zebraniach z mieszkańcami oraz w naradach zorganizowanych przez Zamawiającego.
Dokumentacja projektowa wykonywana w tym zamówieniu będzie podstawą do ogłoszenia przetargu nieograniczonego na wykonanie robót budowlanych, w związku z tym jej kompletność, zawartość i szczegółowość powinna być wystarczająca dla tego celu. Szczególnie specyfikacje techniczne powinny służyć do precyzyjnego opisania przedmiotu zamówienia.
Wykonawca w trakcie prac projektowych jest zobowiązany do dokonywania bieżących ustaleń z Zamawiającym i Użytkownikiem oraz przedstawiania do konsultacji poszczególnych etapów prac projektowych, a także do przedstawiania na żądanie Zamawiającego, informacji na temat aktualnego stanu realizacji przedmiotu umowy.
W trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej – w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
Wszystkie opracowania stanowiące przedmiot zamówienia mają posiadać adnotacje o fakcie dofinansowania Projektu pn. „Budowa kanalizacji w Gminie Wieliczka – etap II” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, priorytet: I oś – „Gospodarka wodno-ściekowa”, działanie: 1.1. Gospodarka wodno – ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
3.5. Raportowanie:
Wykonawca będzie przygotowywać raporty z postępu prac. Raporty będą opracowywane i przekazywane Zamawiającemu kwartalnie w formie pisemnej ze szczególnym uwzględnieniem postępu prac, planowanych działań w okresie następnym oraz zagrożeń dla terminu realizacji zadania.
Zamawiający może wyznaczyć inny zakres, sposób i terminy sporządzania raportów.
3.6. Ustala się następujący podział wynagrodzenia umownego o:
3.6.1. Wynagrodzenie dotyczące dokumentacji projektowej:
— 35 % wynagrodzenia umownego. Wykonawca przedłoży poprawną fakturę nie później niż 31.3.2015, wykazując odpowiednie zaawansowanie prac wymaganych w harmonogramie czasowo-finansowym,
— 65 % wynagrodzenia umownego płatne po odbiorze końcowym zadania.
CPV: 71 32 22 00-3 usługi projektowania rurociągów
3.7. Wykonawca udzieli Zamawiającemu 60 miesięcznej (licząc od daty odbioru końcowego) gwarancji jakości i rękojmi na wykonaną dokumentację projektową.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71322200

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 1 432 908,18 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Najniższa cena
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
WZP.271.32.2014
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2014/S 186-328526 z dnia 27.9.2014

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Część nr: 1 - Nazwa: Część 1 – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
11.12.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Geokart-International Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
35-113 Rzeszów
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 1 242 000 PLN
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 644 555,67 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Część nr: 2 - Nazwa: Część 2 – Lednica Górna, Sułków
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
17.12.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ADIR Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
25-127 Kielce
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 495 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 181 425 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Część nr: 3 - Nazwa: Część 3 – Mietniów, Pawlikowice
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
17.12.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ADIR Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
25-127 Kielce
POLSKA

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 525 000 PLN
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 185 730 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Część nr: 4 - Nazwa: Część 4 – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
12.12.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Biuro Projektów Gospodarki Wodno-Ściekowej HYDROSAN Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
44-101 Gliwice

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 120 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 110 700 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Część nr: 5 - Nazwa: Część 5 – Golkowice
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
11.12.2014
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Geokart-International Sp. z o.o.
{Dane ukryte}
35-113 Rzeszów

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 555 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 310 497,51 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Zadanie jest współfinansowane z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko
priorytet: I oś – „Gospodarka wodno-ściekowa”;
działanie: 1.1. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: W prowadzonym postępowaniu mają zastosowanie przepisy zawarte w dziale VI Prawa zamówień publicznych Środki ochrony prawnej – określające zasady wnoszenia odwołań i skarg do sądu na orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
9.1.2015

Adres: ul. Powstania Warszawskiego 1, 32-020 Wieliczka
woj. małopolskie
Dane kontaktowe: email: magistrat@wieliczka.eu
tel: 12 263 41 00
fax: 12 278 68 60
Termin składania wniosków lub ofert:
2014-11-04
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 32852620141
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2014-09-27
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 359 dni
Wadium: 56000 ZŁ
Szacowana wartość* 1 866 666 PLN  -  2 800 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 5
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.wieliczka.eu
Informacja dostępna pod: Gmina Wieliczka
ul. Powstania Warszawskiego 1, 32-020 wieliczka, woj. małopolskie
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 04/11/2014
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
71322200-3 Usługi projektowania rurociągów
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Część 1 – Siercza, Grabówki, Sygneczów, Podstolice, Koźmice Wielkie Geokart-International Sp. z o.o.
Rzeszów
2014-12-11 644 555,00
Część 2 – Lednica Górna, Sułków Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ADIR Sp. z o.o.
Kielce
2014-12-17 181 425,00
Część 3 – Mietniów, Pawlikowice Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe ADIR Sp. z o.o.
Kielce
2014-12-17 185 730,00
Część 4 – Wieliczka Centrum, Zabawa, Czarnochowice Biuro Projektów Gospodarki Wodno-Ściekowej HYDROSAN Sp. z o.o.
Gliwice
2014-12-12 110 700,00
Część 5 – Golkowice Geokart-International Sp. z o.o.
Rzeszów
2014-12-11 310 497,00