Wynik przetargu

Zamawiający:
Gmina Wólka
Adres: Jakubowice Murowane 8, 20-258 Lublin, woj. lubelskie
Dane kontaktowe: email: gmina@wolka.pl, tomasz.misiura@wolka.pl
tel: +48 (81) 478 17 50, +48782333200
fax: +48(81) 7465001
Dane zamówienia
ID ogłoszenia wyniku: 23468720100 Data Udzielenia: 2010-08-30
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb postępowania [WR]: Zamówienia z wolnej ręki
Kody CPV
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Wartość
Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkół - zamówienie uzupełniające na dwa miesiące WIM s.c. Przewozy Osób Witold i Mieczysław Wróblewscy
Lublin
21 130,00
0,67
Barometr Ryzyka Nadużyć

Raport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego.


Kliknij we wskaźnik by poznać szczegóły

Dane ogłoszenia o wyniku:
Data udzielenia:
2010-08-30
Dotyczy cześci nr:
1
Kody CPV:
601134007
Ilość podmiotów składających się na wykonawcę:
1
Kwota oferty w PLN:
21 130,00 zł
Minimalna złożona oferta:
21 130,00 zł
Ilość złożonych ofert:
1
Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego:
0
Minimalna złożona oferta:
21 130,00 zł
Maksymalna złożona oferta:
21 130,00 zł
TREŚĆ OGŁOSZENIA


Lublin: Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkół - zamówienie uzupełniające na dwa miesiące


Numer ogłoszenia: 234687 - 2010; data zamieszczenia: 30.08.2010

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
nie.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Gmina Wólka, Jakubowice Murowane 8, 20-258 Lublin, woj. lubelskie, tel. 081 7464844, 7510060, faks 081 7465001.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Dowóz dzieci niepełnosprawnych do szkół - zamówienie uzupełniające na dwa miesiące.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:

1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Wólka do szkół przez pierwsze dwa miesiące roku szkolnego wrzesień-październik 2010 z podziałem na trasy:
Trasa I
Dowóz do szkoły 8 dzieci + 1 opiekuna trasą Rudnik, Pliszczyn, Łysaków, Turka - Lublin, ul. Spółdzielczości Pracy 65, ul. Bronowicka 21, ul. Głuska 5, ul.Tetmajera 2- od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej, przed rozpoczęciem lekcji. Godziny rozpoczynania lekcji przeciętnie 7:30-9:30 - zależnie od planu lekcji. Dowóz odbywa się w ten sposób, że na początku trasy zabierany jest opiekun w miejscowości Wólka, a następnie dzieci, po czym dzieci rozwożone są do poszczególnych szkół. Opiekun odprowadza dzieci pod szkoły. Praca opiekuna kończy się w momencie odprowadzenia ostatniego dziecka, więc wykonawca nie ma obowiązku odwożenia opiekuna.
Powrót ze szkoły 8 dzieci + 1 opiekuna trasą Lublin ul. Głuska 5, ul. Bronowicka 21, ul. Tetmajera 2, ul. Spółdzielczości Pracy 65 - Rudnik, Pliszczyn, Łysaków, Turka - od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej, w godzinach 14:00-17:00 -dostosowanych do planu lekcji. Dowóz odbywa się w ten sposób, że na początku trasy zabierany jest opiekun w miejscu odbioru pierwszego dziecka w Lublinie, następnie zabierane są dzieci ze szkół, po czym dzieci rozwożone są w okolice domu. Praca opiekuna kończy się w momencie odprowadzenia ostatniego dziecka, więc wykonawca nie ma obowiązku odwożenia opiekuna.
Dzienna ilość kilometrów wykonywanych przez pojazd na trasie I nie przekracza 115km (bez dojazdu do miejscowości początkowej).
Dzieci jadące na trasie I maja wystarczającą sprawność ruchową aby korzystać ze zwykłych siedzeń pojazdu. Pojazd dowożący dzieci na trasie I musi posiadać minimum 8 miejsc siedzących + kierowca (jedno miejsce na zapas). Pojazd musi zapewniać opiekunowi swobodny dostęp do każdego dziecka w czasie jazdy.
Trasa II
Dowóz do szkoły z internatem jednego dziecka na wózku inwalidzkim i opiekuna z miejscowości Rudnik do miejscowości Kębło w poniedziałki, w dni nauki szkolnej, w godzinach porannych zależnych od planu zajęć dziecka. Dzień dowozu może być zmieniony w przypadku gdy dzień dowozu jest dniem wolnym. Dowóz trwa do 3 godzin i odbywa się najczęściej w godzinach 6:30-9:30 lub 9:00-12:00. Dowóz odbywa się w ten sposób, że na początku trasy zabierany jest opiekun w miejscowości Wólka, a następnie dziecko w miejscowości Rudnik. Dziecko dowożone jest do ośrodka w miejscowości Kębło, a opiekun odwożony jest do miejscowości Wólka.
Trasa II - powrót ze szkoły z internatem jednego dziecka na wózku inwalidzkim i opiekuna z miejscowości Kębło w piątki, w dni nauki szkolnej, w godzinach 13:30-17:00 zależnych od planu zajęć. Dzień dowozu może być zmieniony w przypadku, gdy dzień powrotu ze szkoły jest dniem wolnym. Dowóz odbywa się w ten sposób, że na początku trasy zabierany jest opiekun w miejscowości Wolka, a następnie dziecko w miejscowości Kębło. Dziecko dowożone jest w okolice domu w miejscowości Rudnik, a opiekun odwożony jest do miejscowości Wólka.
Dzienna ilość kilometrów wykonywanych przez pojazd na trasie II nie przekracza 90km (bez dojazdu do miejscowości początkowej). Dziecko jeżdżące na trasie II porusza się na wózku inwalidzkim i pozostaje na wózku również w czasie przejazdu.
Pojazd na trasie II musi być wyposażony w windę umożliwiającą załadunek i rozładunek wózka razem z pasażerem oraz zapewniać bezpieczeństwo pasażera w czasie podróży. Pojazd musi zapewniać opiekunowi swobodny dostęp do dziecka w czasie jazdy. W przypadku choroby dziecka lub pobytu w szpitalu kurs może zostać odwołany przez Zamawiającego. Wykonawca nie otrzyma zapłaty za taki kurs. W związku z tym ryzyko odwołania kursu musi być ujęte w uśrednionej cenie stawki dziennej.
2. Końcowe odcinki tras, w okolicach domów częściowo odbywają się po drogach nieutwardzonych, z utrudnieniami w postaci gałęzi ocierających się o pojazd.
3. Kierowcy prowadzący pojazdy muszą wykazywać się odpornością psychiczną na nietypowe, często głośne zachowanie dzieci oraz prowadzić pojazdy w sposób łagodny nie powodujący u dzieci choroby lokomocyjnej.
4. W przypadku posiadania wolnych miejsc w pojeździe Wykonawca zobowiązany jest objąć przewozem ucznia wskazanego przez Zamawiającego lub dodatkowego opiekuna.
5. Kursy nie mogą być odwołane przez Wykonawcę.
6. W przypadku konieczności zorganizowania dodatkowego dowozu z uwagi na zwiększoną liczbę uczniów niepełnosprawnych lub zmiany planu zajęć przewożonych uczniów zleceniobiorca zobowiązany będzie do uruchomienia dodatkowego przewozu według tych samych stawek za kilometr (stawka dzienna / szacowana liczba kilometrów).
7. Pojazdy dowożące dzieci muszą posiadać opony zachowujące dobre właściwości jezdne nawet na ośnieżonej nawierzchni, a rok produkcji pojazdów nie może być starszy niż 1994..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
60.11.34.00-7.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
30.08.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • WIM s.c. Przewozy Osób Witold i Mieczysław Wróblewscy, ul. Lipińskiego 7/22, 20-849 Lublin, kraj/woj. lubelskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 18684,39 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    21130,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    21130,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    21130,00


  • Waluta:
    PLN.

ZAŁĄCZNIK I


Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Jest to zamówienie uzupełniające do 50% wartośći zamówienia podstawowego udzielone w okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego, przy czym zamówienie podstawowe zostało udzielone w trybie przetargu nieograniczonego, a zamówienie uzupełniające było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego nr Biuletynu Zamówień Publicznych 178187 - 2009.
    Jest to zamówienie na pierwsze dwa miesiące roku szkolnego 2010-2011 ponieważ dokładna liczba dzieci dowożonych i ich stopień niepełnosprawności znany jest dopiero na koniec września i dopiero wtedy można określić dokładnie ilość i rodzaj potrzebnych pojazdów i ogłosić przetarg na usługe całoroczną.
    Ze względu na to że usługi dowozu powtarzają się regularnie wartość usługi dowozu dzieci niepełnosprawnych w roku szkolnym 2010/2011może przekroczyć 14tys euro. Dlatego zamówienie uzupełniające na usługę jest udzielane jest jak dla zamówien powyżej 14000 euro.