TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
ND Nr dokumentu 299233-2015
PD Data publikacji 25/08/2015
OJ Dz.U. S 163
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji PGE Energia Odnawialna S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 20/08/2015
DT Termin 17/09/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71313000 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71351900 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
71353100 - Usługi badania hydrograficznego
71354100 - Usługi odwzorowania cyfrowego
OC Pierwotny kod CPV 71313000 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71351900 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
71353100 - Usługi badania hydrograficznego
71354100 - Usługi odwzorowania cyfrowego
RC Kod NUTS PL63
IA Adres internetowy (URL) http://www.pgeeo.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa sektorowa (2004/17/WE)

25/08/2015    S163    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura ograniczona 

Polska-Warszawa: Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne

2015/S 163-299233

Ogłoszenie o zamówieniu – zamówienia sektorowe

Usługi

Dyrektywa 2004/17/WE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

PGE Energia Odnawialna S.A.
ul. Ogrodowa 59a
Osoba do kontaktów: Piotr Gowik
00-876 Warszawa
POLSKA
Tel.: +48 226242358
E-mail: piotr.gowik@gkpge.pl
Faks: +48 226242555

Adresy internetowe:

Ogólny adres podmiotu zamawiającego: http://www.pgeeo.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Sektor elektroenergetyczny
I.3)Udzielenie zamówienia w imieniu innych podmiotów zamawiających

Podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych podmiotów zamawiających: tak

Elektrownia Wiatrowa Baltica-3 Sp. z o.o.
ul. Ogrodowa 59a
00-876 Warszawa
POLSKA

Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 Sp. z o.o.
ul. Ogrodowa 59a
00-876 Warszawa
POLSKA

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez podmiot zamawiający:
Przeprowadzenie badań środowiskowych wraz ze sporządzeniem Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowiskowo i uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia obejmującego budowę na Morzu Bałtyckim farmy wiatrowej wraz z morską i lądową infrastrukturą przyłączeniową.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 8: Usługi badawcze i rozwojowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Morze Bałtyckie oraz woj. pomorskie;

Kod NUTS PL63

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu:
1.CELE PROJEKTU
Planowane przedsięwzięcie dotyczy morskiej farmy wiatrowej wraz z morska i lądową infrastrukturą przyłączeniową.
Celem projektu jest wykonanie badań geofizycznych, badań środowiskowych na potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko, sporządzenie Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko oraz materiałów niezbędnych do wniosku o wydanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach, udział w procedurze wydawania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach wraz z jej uzyskaniem, oraz uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i opinii niezbędnych do przygotowania Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko.
Badania geofizyczne mają na celu ocenę dna morskiego i stanu płytkiej strefy podpowierzchniowej oraz uzyskanie niezbędnych informacji ogólnych dla celów pomiarów geotechnicznych koniecznych do zaprojektowania i ułożenia fundamentów i konstrukcji podstawowych farmy wiatrowej, wszystkich urządzeń podmorskich oraz przewodów zlokalizowanych na obszarze objętym projektem. Pomiary mają na celu identyfikację potencjalnych zagrożeń geologicznych, które mogłyby negatywnie wpływać na instalację i użytkowanie farmy wiatrowej.
Badania środowiskowe obejmują wykonanie rozpoznania wszystkich elementów środowiska morskiego i lądowego znajdujących się na obszarze planowanego przedsięwzięcia oraz w zasięgu jego przewidywanego oddziaływania. Przeprowadzone badania powinny umożliwiać przeprowadzenie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz sporządzenie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko powinien być sporządzony w zakresie umożliwiającym kompleksową ocenę przedsięwzięcia na środowisko. Zakres raportu powinien obejmować wymogi określone w obowiązujących przepisach prawa polskiego i UE.
Udział w procedurze uzyskiwania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach będzie obejmować, uczestnictwo w procedurze administracyjnej, przygotowanie niezbędnych materiałów w tym wyjaśnień i uzupełnień do Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko oraz do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Udział w spotkaniach i konsultacjach społecznych na etapie procedur administracyjnych w tym reprezentowanie Zamawiającego. Prace obejmują również doradztwo w zakresie prowadzonego postępowania administracyjnego. Celem pracy jest uzyskanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia.
Prowadzenie spotkań informacyjnych i konsultacyjnych. Zadanie obejmuje organizację i prowadzenie spotkań informacyjnych i konsultacyjnych z poszczególnymi grupami interesariuszy. Prace tę będą wykonywane przed złożeniem Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko i wznowieniem procedury administracyjnej w sprawie wydania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach. Celem prac jest zapoznanie poszczególnych grup interesariuszy z projektem oraz identyfikacja potencjalnych konfliktów w tym konfliktów społecznych.
Uzyskanie niezbędnych uzgodnień i opinii. Prace Wykonawcy obejmują przygotowanie i złożenie wniosków i dokumentacji do uzgodnień i pozyskania opinii niezbędnych przed złożeniem Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko i uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach w szczególności wynikających z Pozwolenia na wznoszenie i wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich wydanych decyzjami z dnia 16 kwietnia 2012 nr MFW/5/12 (znak: GT7/62/1157768/decyzja/2012) oraz MFW/4/12 (znak: GT7/62/1157765/decyzja/2012) wydanymi przez Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
Wykonawca będzie zobowiązany do regularnego raportowania o postępie prac, odbywania spotkań z Zamawiającym w siedzibie Zamawiającego. Przekazywania wyników badań w opracowaniach cząstkowych i końcowych. Przedłożenia szczegółowej metodyki badań i opisu dotyczącego sposobu i harmonogramu prowadzenia prac.
Badaniami zostanie objęty następujący obszar.
Obszar pomiarowy obejmuje: strefę koncesyjną EW Baltica-2, strefę koncesyjną EW Baltica-3 wraz ze strefami oddziaływań o szerokości nie mniejszej niż 1 mila morska od zewnętrznych granic dla każdego z obszarów.
Obszar EW Baltica-2 jest położony 31 km od polskiego wybrzeża na granicy Ławicy Słupskiej. W tym obszarze głębokość wody wynosi pomiędzy 21 i 53 m.
Obszar EW Baltica-3 jest położony 25 km od polskiego wybrzeża na granicy Ławicy Słupskiej. W tym obszarze głębokość wody wynosi pomiędzy 30 i 46 m. Dodatkowo w zakresie awifauny zostanie zbadany obszar „Ławicy Słupskiej”.
Morska infrastruktura przyłączeniowa obejmuje wariantowe przebiegi trasy kabla od obszarów EW Baltica 3 do wejść na ląd w rejonie gminy Choczewo i gminy Krokowa.
Lądowa infrastruktura przyłączeniowa – obejmuje fragment terenu gminy Choczewo i Gniewino oraz fragment terenu gminy Krokowa od wejścia na ląd do miejsca przyłączenia w stacji elektroenergetycznej w Żarnowcu
2. PLANOWANE DZIAŁANIA
Wykonawca jest odpowiedzialny za przeprowadzenie badań z wykorzystaniem najbardziej aktualnych „najlepszych praktyk” i przy uwzględnieniu aktualnych przepisów prawa oraz przekazanie informacji o ich wynikach w sposób zwięzły, ale również wyczerpujący, najlepiej dopasowany do planowanych zadań inżynieryjnych.
Wszystkie urządzenia wykorzystane w pracach muszą być odpowiednie do ich realizacji oraz przystosowane do użycia na głębokości oraz odporne na działanie warunków atmosferycznych i nadające się do badań oceanograficznych na obszarze projektu, na którym mają zostać przeprowadzone badania.
Wykonawca przygotowuje i przeprowadza Prace zgodnie z wytycznymi Zamawiającego.
Prace zostaną przeprowadzone zgodnie z Umową i będą składać się z następujących głównych etapów:
— Przekazanie szczegółowego Planu realizacji badań do weryfikacji przez Zamawiającego, w oparciu o najnowsze informacje uzyskane w wyniku badań teoretycznych i aktualne wymagania techniczne Zamawiającego.
— Zgromadzenie niezbędnego sprzętu i personelu oraz kalibracja/próby terenowe.
— Przeprowadzenie pomiarów geofizycznych.
— Przeprowadzenie co najmniej rocznych badań środowiska przyrodniczego w obszarze morza i lądu.
— Przetwarzanie i wstępna interpretacja danych pomiarowych przedstawiona w raportach okresowych przekazywanych do Zamawiającego.
— Przygotowanie wyczerpujących raportów z wynikami badań i ich interpretacją w j. polskim i przetłumaczonych na język angielski (po akceptacji wersji w j. polskim) zawierających wszystkie powyższe dane i wszystkie dostępne dane wcześniejsze.
— Prowadzenie i organizacja spotkań z grupami interesariuszy oraz informowanie w uzgodnieniu i za zgodą Zamawiającego o wynikach badań.
— Sporządzenie niezbędnych materiałów do wniosku o wydanie Decyzji Środowiskowej w tym Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko w języku polskim i przetłumaczonych na język angielski (po akceptacji wersji w j. polskim)
— Udział w procedurze uzyskiwania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach w tym udzielanie wyjaśnień, przygotowanie uzupełnień i korekt do raportu w języku polskim i przetłumaczonych na język angielski (po akceptacji wersji w j. polskim). Weryfikacja poprawności procedury w kontekście ryzyka związanego z niedopełnieniem wymogów formalnych stanowiących podstawę do wznowienia postępowania, uchylenia decyzji lub zaskarżenia do instancji odwoławczych.
— Językiem roboczym i obwiązującym projektu będzie język polski.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71351900, 71353100, 71354100, 71313000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Informacje o częściach zamówienia
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Wartość zamówienia przekracza kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy z 29 stycznia 2004 Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2013 poz. 907 ze zm.) – dalej: Ustawy Pzp, wartość zamówienia przekracza wyrażoną w złotych równowartość kwoty 414 000 EUR.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: W zakresie badań awifauny przewidzianej jako opcja Zamawiający przewiduje zlecenie wykonania dodatkowych badań awifauny poza okresem rocznych zasadniczych badań awifauny. Dodatkowe badania awifauny będące przewidziane jako opcja, zostaną wykonane zgodnie z metodykami i technikami stosowanymi w okresie wykonywania badań zasadniczych. W zależności od harmonogramu prac Zamawiający przewiduje wykonanie dodatkowych badań w zimie i na wiosnę.
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 30 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1.Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 500.000 PLN (słownie: pięćset tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert.
2. Zamawiający przewiduje obowiązek wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Wykonawcę zktórym podpisana zostanie Umowa w wysokości do 10 % całkowitej wartości brutto podanej w ofercie.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Warunki umowy, w tym warunki finansowe zostaną określone we Wzorze Umowy, który będzie stanowił załącznik do SIWZ.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, do wniosku należy dołączyć pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców w postępowaniu lub reprezentowania wykonawców w postępowaniu i podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości zmiany składu tzw. „Konsorcjum” (podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
4. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
5.Zaleca się, aby pełnomocnictwo jednoznacznie określało postępowanie, do którego się odnosi, zakres czynności, do których został umocowany pełnomocnik, wskazywało pełnomocnika, wskazywało wszystkich Wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo należy załączyć do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie.
6.Przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego Zamawiający mogą żądać przedstawienia do wglądu umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
III.1.4)Inne szczególne warunki:
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 Ustawy pzp.
II. O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z Postępowania, również na podstawie przesłanki art. 24 ust. 2 pkt 5) ustawy pzp tj. Wykonawcy, którzy należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. nr 50,poz. 331, z późn. zm.), złożą odrębne wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba ze wykażą w złożonych wnioskach o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, że istniejące między nimi powiązania nie prowadzą do zachwiania uczciwej konkurencji pomiędzy Wykonawcami w Postępowaniu.
III. Na potwierdzenie braku zajścia okoliczności stanowiących przesłanki wykluczenia, wymienionych w art. 24ust. 1 i ust. 2 pkt 5) Ustawy pzp, Wykonawca powinien złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z Postępowania na podstawie przesłanek wymienionych w art. 24 ust. 1 Ustawy pzp (wg. wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego – www.pgeeo.plzakładka „Przetargi”) – oryginał.

2. Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej (wg. wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego – www.pgeeo.plzakładka „Przetargi”) – oryginał.

3. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 Ustawy pzp, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (oryginał/kopia poświadczona za zgodność z oryg.).
4. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 Ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (oryginał/kopia poświadczona za zgodność z oryg.).
5. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 Ustawy pzp, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (oryginał/kopia poświadczona za zgodność z oryg.).
6. Aktualne zaświadczenia:
a) właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz
b) właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego– potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne lub społeczne, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (oryginał/kopia poświadczona za zgodność z oryg.).
7. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów określonych w ust. 3, 5, 6 powyżej, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości;
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o Zamówienie.
8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów określonych w ust. 4 powyżej, składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4–8 Ustawy pzp.
9. Dokumenty, o których mowa w pkt 7 lit. a) i c) i pkt 8 powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
10. Dokument, o którym mowa w pkt 7 lit. b) powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
11. Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 7 i 8, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Zapisy pkt 9 i 10 stosuje się odpowiednio.
12. Jeżeli w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby których dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8 Ustawy pzp mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Wykonawca składa w odniesieniu do nich (zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 4 powyżej) zaświadczenia właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5–8 Ustawy pzp, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
13. Jeżeli w miejscu zamieszkania osób, o których mowa w pkt 12 powyżej, nie wydaje się takich zaświadczeń– zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
14. W przypadku złożenia dokumentu oświadczenia, o którym mowa w pkt 13 powyżej wymagane jest potwierdzenie przez notariusza lub inny organ wystawiający dokument oświadczenia, zrozumienia przez niego treści składanego oświadczenia, wskazania osoby składającej oświadczenie, określenia faktu i daty stawiennictwa przed notariuszem lub innym organem oraz złożenia oświadczenia.
15. Dokumenty wskazane w pkt 3–6 powyżej oraz odpowiednio w pkt 7–8 i 11–12 składane są w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
16. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
17. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, jeżeli złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
18. W przypadku składania wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia, oświadczenia określone w pkt 1–2 oraz dokumenty określone w pkt 3–6 lub odpowiednio w pkt 7–8 oraz 11–13powyżej składa każdy z Wykonawców składających wspólnie wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu we własnym imieniu.

IV. O udzielenie Zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust 1 Ustawy Pzp. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa powyżej Wykonawca powinien złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w przedmiotowym postępowaniu (wg. wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego – www.pgeeo.pl) – oryginał.

III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w Postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust.1 Ustawy pzp dotyczące sytuacji ekonomicznej finansowej tj. posiadają zdolność finansową oraz znajdują się w sytuacji ekonomicznej niezbędnej do prawidłowej realizacji Zamówienia, tj.:
1) Posiadają przychód netto za rok obrotowy 2014, przy czym w przypadku gdy u danego Wykonawcy rok obrotowy nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym – przychód netto za jego ostatni rok obrotowy, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, za ten okres, w wysokości nie mniejszej niż 10.000.000,00 PLN (słownie: dziesięć milionów złotych 00/100) lub równowartość tej kwoty w innej walucie (na podstawie „rachunku zysków i strat” pozycja „przychód netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów” lub „przychód netto ze sprzedaży i zrównane z nimi”).
2) posiadają zdolność kredytową na kwotę nie niższą niż 2 000 000 PLN (słownie: dwa miliony złotych) lub środki finansowe na rachunku bankowym w kwocie nie niższej niż 2 000 000 PLN (słownie: dwa miliony złotych).
3) posiadają polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem Zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 5 000 000 PLN (słownie: pięć milionów złotych);
II. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa powyżej Wykonawca powinien złożyć wraz z wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:
1) rachunek zysków i strat za rok obrotowy 2014, przy czym w przypadku gdy u danego Wykonawcy rok obrotowy nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym – za jego ostatni rok obrotowy, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, za ten okres; jeżeli sprawozdanie finansowe Wykonawcy podlega badaniu przez biegłego rewidenta zgodnie z przepisami o rachunkowości, Wykonawca powinien złożyć także opinię biegłego rewidenta o badanym rachunku zysków i strat; w przypadku, gdy Wykonawca nie jest zobowiązany do sporządzania sprawozdania finansowego, powinien złożyć inny dokument określający „przychód netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów” lub „przychód netto ze sprzedaży i zrównane z nimi” za rok obrotowy 2014, przy czym w przypadku gdy u danego Wykonawcy rok obrotowy nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym – za jego ostatni rok obrotowy, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, za ten okres.
2) Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą, iż Wykonawca posiada zdolność kredytową na sumę nie mniejszą niż 2 000 000 PLN (słownie: dwa milion złotych) lub informację z banku bądź spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej o wysokości posiadanych środków finansowych na sumę nie mniejszą niż 2 000 000 PLN (słownie: jeden milion złotych). Informacje z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej dot. odpowiednio posiadanej zdolności kredytowej czy wysokości środków finansowych winny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
3) Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem Zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 5.000.000 mln PLN na jedno i wszystkie zdarzenia.
III. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia warunek określony powyżej w pkt I. 1) i I.2) wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie mogą spełniać łącznie.
IV. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie Zamówienia warunek określony w pkt I.3) powyżej powinien spełniać, co najmniej jeden z tych Wykonawców samodzielnie tj. jeden z nich musi posiadać polisę na kwotę 5.000.000 PLN (słownie pięć milionów złotych).
V. Wszystkie dokumenty i oświadczenia Wykonawcy składają w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania Wykonawcy.
VI. Wykonawca może polegać na zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, że będzie dysponował tymi zasobami w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia oraz w zależności od rodzaju i zakresu udostępnianych zasobów – dokumenty dotyczące podmiotu trzeciego, wskazane odpowiednio (opłacona polisa lub inny dokument potwierdzający posiadanie ubezpieczenia wraz z dokumentami potwierdzającymi opłacenie ubezpieczenia, jak również bilans oraz rachunek zysków i strat, informacje z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej), potwierdzające zdolności podmiotu trzeciego, na której/-ych Wykonawca polega w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Pisemne zobowiązanie lub inny pisemny dowód wskazujący na udostępnienie własnych zasobów podmiotu trzeciego Wykonawcy powinny zostać złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie.
VII. W przypadku złożenia przez Wykonawcę dokumentu lub oświadczenia, w którym zostanie wskazana kwota w walucie innej niż PLN, wówczas zostanie ona przeliczona na PLN wg średniego kursu NBP obowiązującego na dzień ukazania się niniejszego ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (w przypadku braku średniego kursu NBP w dniu ukazania się ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, wskazana kwota zostanie przeliczona na PLN wg średniego kursu NBP obowiązującego w najbliższym dniu po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu).
VIII. Zgodnie z art. 26 ust. 2e Ustawy Pzp – podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy Pzp, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. O udzielenie Zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w Postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust.1 Ustawy pzp.
1. Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie do wykonania Zamówienia tj.: w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonali lub wykonują co najmniej:
1) jedno zamówienie, którego przedmiotem były geofizyczne pomiary morskie pod inwestycje o powierzchni co najmniej 200 km2 lub dwa zamówienia których przedmiotem były geofizyczne pomiary morskie pod inwestycje o powierzchni co najmniej 100 km2 każde.
2) jedno zamówienie, którego przedmiotem było wykonanie badań oceanograficznych obejmujących pomiar co najmniej dwóch parametrów z następującego zakresu tj. pomiary zasolenia, zawartości tlenu w wodzie, prądów morskich, warunków lodowych, przy czym okres utrzymywania sprzętu pomiarowego na obszarach morskich na potrzeby danego zamówienia powinien wynosić co najmniej pół roku.
3) jedno zamówienie, którego przedmiotem było wykonanie badań obszarów morskich obejmujących co najmniej jedną z następujących grup organizmów zasiedlających obszary morskie, tj. organizmy bentosowe (fitobentos, zoobentos), ichtiofauna, ptaki morskie, ssaki morskie o wartości zamówienia nie mniejszej niż 2.000.000 PLN netto.
4) jedno zamówienie, którego przedmiotem było wykonanie badań w zakresie chronionych gatunków np. roślin, grzybów, porostów, zwierząt w tym owadów, płazów, gadów, ptaków, ssaków dla infrastruktury liniowej o długości co najmniej 20 km.
5) jedno zamówienie, którego przedmiotem było przygotowanie wniosku o wydanie Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach wraz ze sporządzeniem raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia zgodnie z zakresem określonym w ustawie z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2008 nr 199 poz. 1227 z późn. zm.) oraz udziałem w postępowaniu dotyczącego uzyskania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach zakończonych wydaniem pozytywnej decyzji dla przedsięwzięcia mogącego zawsze znacząco oddziaływać na środowisko.
2. Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym tj.:
1) Specjalistyczną jednostką pływającą mogącą wykonywać symultanicznie pomiary hydrograficzne i geofizyczne następującymi zestawami pomiarowymi: echosondą wielowiązkową, echosondą jednowiązkową, holowanym sonarem bocznym, profilomierzami osadów, magnetometrem. Jednostka powinna posiadać system pozycjonowania dynamicznego, satelitarny system łączności z zapewnieniem poprawki systemu DGPS RTK. Statek powinien mieć autonomiczność co najmniej 15 dób i być zdolny wykonywać pomiary geofizyczne i hydrograficzne do stanu morza co najmniej 3 B. Jednostka powinna posiadać aktualne audyty IMCA lub równoważnej organizacji w zakresie przystosowania do prowadzenia pomiarów morskich
2) Dwa radary odpowiednie do badań ptaków na morzu przystosowane do montażu i pracy na statkach. Każdy radar umożliwiać będzie jednoczesne śledzenie kierunków przelotu i jego wysokości, zarówno w porze dziennej i nocnej. Zasięg roboczy radaru poziomego powinien umożliwiać rejestrację ptaków przelatujących w promieniu co najmniej 6 km od radaru i do wysokości co najmniej 1500 m ponad poziom morza.
3) Samolot dostosowany do obserwacji ssaków morskich tj. samolot dostosowany do lotów nad obszarami morskimi (w odległości od lądu odpowiedniego do wykonania lądowania awaryjnego większej niż odpowiadająca 30 minutom lotu z normalną prędkością przelotową lub większej niż 50 mil morskich przy czym należy stosować mniejszą z tych wartości) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa tj. Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 965/2012 z dnia 5 października 2012 r. ustanawiającym wymagania techniczne i procedury administracyjne odnoszące się do operacji lotniczych zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2008 z późniejszymi zmianami przystosowany do obserwacji powierzchni morza znajdującej się pod samolotem i wykonywania jednoczesnej obserwacji przez dwóch obserwatorów po obu stronach samolotu. Samolot powinien być zdolny w trakcie prowadzenia obserwacji ssaków, podczas przelotu wzdłuż wyznaczonych transektów do lotu na niskiej wysokości równej lub poniżej 200 m z małą prędkością, równą lub poniżej 190 km/h.
4) Dwie pławy pomiarowe przystosowane do długotrwałego umieszczania w toni wodnej i kotwiczenia. Pławy będą dostosowane do montażu na nich lub łączenia z nimi urządzeń pomiarowych niezbędnych do pomiarów meteorologicznych, pomiarów fizyko-chemicznych wody morskiej, prądów morskich i falowania. Pławy będą wyposażone w nadajniki umożliwiające przesyłanie drogą satelitarną zbieranych danych pomiarowych w odstępach jednogodzinnych do odbiorników na lądzie.
5) Wdrożony system zarządzania jakością, i bezpieczeństwem pracy zgodny z polskimi lub międzynarodowymi normami.
3. Wykonawca dysponuje osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu Zamówienia, w szczególności odpowiedzialnymi za świadczenie usług stanowiących przedmiot Zamówienia posiadającymi wykształcenie i doświadczenie w następującym zakresie:
1) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Koordynatora Projektu posiadającą wykształcenie wyższe w dziedzinie związanej z badaniami morza (oceanologiczne lub biologiczne lub geofizyczne lub geologiczne), posiadającą co najmniej 10-letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego i która w tym czasie kierowała co najmniej 6 projektami dotyczącymi badań wielkoobszarowych czyli o powierzchni co najmniej 50km2 i multi-dyscyplinarnych obszarów morskich czyli obejmujących co najmniej 3 spośród wymienionych poniżej specjalności w pkt – 2 – 11 poniżej.
2) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Kierownika Zespołu Geofizycznego, posiadającą wykształcenie wyższe geologiczne lub geofizyczne oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego i która w tym czasie brała udział w co najmniej 2 projektach dotyczących badań geofizycznych morza w których kierowała badaniami geofizycznymi oraz co najmniej 2 projektach dla których opracowała i zinterpretowała wyniki badań geofizycznych dna morskiego. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika i interpretacji wyników badań w tym samym projekcie
3) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Kierownika Zespołu Hydrograficznego, posiadającą wykształcenie wyższe oceanologiczne lub geofizyczne, uprawnienia hydrograficzne klasy A (zgodne z standardami Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej dotyczącej kompetencji hydrografów to jest standard S-5 Standards of Competence for Hydrographic Surveyors (Dec. 2014 lub odpowienie uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów), oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego i która w tym czasie brała udział w co najmniej 2 projektach dotyczących pomiarów hydrograficznych morza na akwenach płytkich wód szelfowych (głębokości do 50 m) w których kierowała badaniami hydrograficznymi oraz w co najmniej 2 projektach dla których opracowała wyniki badań hydrograficznych na akwenach płytkich wód szelfowych (głębokości do 50 m). Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika i opracowywania wyników badań w tym samym projekcie.
4) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Kierownika Zespołu Geologicznego, posiadającą wykształcenie wyższe geologiczne lub geofizyczne oraz posiadającą co najmniej 5-letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego i która w tym czasie brała udział w co najmniej 2 projektach dotyczących badań geologicznych morza, w których kierowała badaniami geologicznymi dna morskiego oraz w co najmniej 2 projektach opracowała wyniki badań geologicznych dna morskiego. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika i opracowywania wyników badań w tym samym projekcie.
5) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Kierownika Zespołu Hydrologicznego, posiadającą wykształcenie wyższe chemiczne lub oceanologiczne lub geograficzne oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego i która w tym czasie brała udział w co najmniej 2 projektach dotyczących badań hydrologicznych na obszarach morskich, w których kierowała tymi badaniami oraz w co najmniej 2 projektach w zakresie badań hydrologicznych na obszarach morskich i przynajmniej dla dwóch projektów opracowała wyniki badań hydrologicznych dla obszarów morskich. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika i opracowywania wyników badań w tym samym projekcie.
6) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Kierownika Badań Biologicznych na Lądzie, posiadającą wykształcenie wyższe biologiczne lub ochrony środowiska oraz posiadająca co najmniej 5-letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego i która w tym czasie brała udział w co najmniej 2 projektach dotyczących inwentaryzacji przyrodniczych w zakresie flory i fauny na lądzie, w których kierowała tymi projektami w zakresie inwentaryzacji flory i fauny na lądzie oraz co najmniej 2 projektów, w których opracowała wyniki badań flory i fauny na lądzie. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika i opracowywania wyników badań w tym samym projekcie.
7) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Kierownika Badań Bentosu, posiadającą wykształcenie wyższe biologiczne lub oceanologiczne oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego i w tym czasie brała udział w co najmniej 2 projektach dotyczących badań bentosu morskiego, w których kierował inwentaryzacją i badaniami bentosu morskiego oraz w co najmniej 2 projektach dla których opracowała wyniki badań bentosu morskiego Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika i opracowywania wyników badań w tym samym projekcie.
8) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Kierownika Morskich Badań Ichtiofauny, posiadającą wykształcenie wyższe biologiczne lub oceanologiczne lub rybackie oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego i która w tym czasie brała udział w co najmniej 2 projektach w których kierowała badaniami ichtiofauny morskiej oraz w co najmniej 2 projektach dla których opracowała wyniki badań ichtiofauny morskiej. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika i opracowywania wyników badań w tym samym projekcie.
9) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Kierownika Morskich Badań Awifauny, posiadającą wykształcenie wyższe biologiczne lub ochrony środowiska oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego i która w tym czasie brała udział w co najmniej 2 projektach dotyczących badań awifauny na obszarach morskich, w których kierowała badaniami awifauny na obszarach morskich oraz co najmniej 2 projektach dla których opracowała wyniki badań awifauny na obszarach morskich. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika i opracowywania wyników badań w tym samym projekcie.
10) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Kierownika Morskich Badań Ssaków Morskich, posiadającą wykształcenie wyższe biologiczne lub oceanologiczne oraz co najmniej 5-letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego i która w tym czasie brała udział w co najmniej 2 projektach w których kierowała badaniami ssaków morskich oraz co najmniej 2 projektach w których opracowała wyniki badań ssaków morskich. Zamawiający dopuszcza łączenie funkcji kierownika i opracowywania wyników badań w tym samym projekcie.
11) Co najmniej jedną osobą na stanowisko Koordynatora ds. Oceny Oddziaływania Na Środowisko, posiadającą wykształcenie wyższe biologiczne lub oceanologiczne lub ochrony środowiska, oraz
a) co najmniej 10 letnie doświadczenie, liczone od dnia uzyskania tytułu potwierdzającego posiadanie wykształcenia wyższego, w sporządzaniu raportów o oddziaływaniu przedsięwzięć na środowisko realizowanych na terenie Polski,
b) doświadczenie w przygotowaniu co najmniej 4 raportów o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko na podstawie których uzyskano decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko w tym: dwóch przedsięwzięć z sektora energetycznego rozumianego jako wymienione w § 2 ust. 1 pkt. 3-6 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 listopada 2010 w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko (Dz.U. 2010 Nr 213 poz. 1397 z późniejszymi zmianami) lub dwóch przedsięwzięć zlokalizowanych na obszarach morskich,
c) doświadczenie w co najmniej w 5 postępowaniach o udzielenie Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach w których uczestniczył do momentu uzyskania Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla inwestycji zlokalizowanych na terenie Polski.
II. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa powyżej Wykonawca powinien złożyć wraz z Wnioskiem o dopuszczenie do udziału w postępowaniu

1) Wykaz usług [wg wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego www.pgeeo.pl zakładka „Przetargi” ] wykonanych należycie w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania Wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, niezbędnych do wykazania spełniania warunku określonego w części I ust. 1 pkt 1-5 Ogłoszenia, z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania, nazwy inwestora oraz innych wartości (w przypadku, gdy warunek udziału w postępowaniu odnosi się do wskazanej wartości).

Ponadto Zamawiający wymagają podania pełnych danych kontaktowych (imię i nazwisko, adres do korespondencji, e-mail, numer telefonu) do osoby po stronie inwestora, mogącej potwierdzić należyte wykonanie danej usługi.

2) Wykaz potencjału technicznego (wg. wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego –www.pgeeo.pl zakładka „Przetargi”), dostępnego wykonawcy usług w celu realizacji zamówienia, o którym mowa w części 1 ust. 2 pkt 1-5 niniejszego Ogłoszenia z podaniem podstawy dysponowania wskazanym sprzętem oraz parametrami potwierdzającymi spełnianie warunku udziału w postępowaniu, oraz Zaświadczenie/Certyfikat potwierdzający posiadanie wdrożonego systemu zarządzania jakością i bezpieczeństwem pracy zgodny z polskimi lub międzynarodowymi normami

3) Wykaz osób (wg. wzoru zamieszczonego na stronie internetowej Zamawiającego – www.pgeeo.pl zakładka „Przetargi”), zdolnych do wykonania zamówienia, o których mowa w części I ust 3 pkt 1-17 niniejszego Ogłoszenia, którymi dysponuje Wykonawca i które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z podaniem informacji o wykształceniu dacie uzyskania stopnia naukowego, opisem doświadczenia, imieniem i nazwiskiem.

Zamawiający dopuszcza wykazanie jednej osoby na co najwyżej trzy stanowiska.
III. Wykazy składane na potwierdzenie dysponowaniem odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia a także posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia Wykonawcy do niniejszego ogłoszenia powinny zostać złożone w formie oryginału natomiast dowody potwierdzające należyte wykonanie usług składane są w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
IV. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia powyższe warunki udziału w postępowaniu mogą zostać spełnione łącznie przez wszystkich Wykonawców.
VII. W przypadku złożenia przez Wykonawcę dokumentu lub oświadczenia, w którym zostanie wskazana kwota w walucie innej niż PLN, wówczas zostanie ona przeliczona na PLN wg średniego kursu NBP obowiązującego na dzień ukazania się niniejszego ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (w przypadku braku średniego kursu NBP w dniu ukazania się ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, wskazana kwota zostanie przeliczona na PLN wg średniego kursu NBP obowiązującego w dniu najbliższym po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu).
VIII. Jeżeli Wykonawca w celu spełnienia warunków udziału w postępowaniu wskazanych w części I powyżej polega na zdolnościach innych podmiotów (podmiotów trzecich) w zakresie wiedzy i doświadczenia, potencjału technicznego, osobach zdolnych do wykonania zamówienia niezależnie od charakteru prawnego łączącego go z nimi stosunków, jest on zobowiązany udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami w trakcie realizacji zamówienia w szczególności przedstawiając we Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w tym celu pisemne zobowiązanie tego podmiotu/-ów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu Zamówienia w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie.
Jeżeli Wykonawca, wykazując spełnianie warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 Ustawy Pzp, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b Ustawy Pzp, Zamawiający, w celu oceny, czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, żąda również dokumentów dotyczących:
1) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu,
2) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
3) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem,
4) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie metodą „spełnia”/„nie spełnia” na podstawie dokumentów/oświadczeń wskazanych powyżej.
Zgodnie z art. 26 ust. 2e Ustawy Pzp – podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z art. 26 ust. 2b Ustawy Pzp, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
IX. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez Wykonawcę.
X. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz w przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy pzp, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów są poświadczane za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub te podmioty.
XI. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający mogą zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
XII W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniana będzie ich łączna wiedza i doświadczenie.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: nie

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczony
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 90

2. Cena opcji. Waga 5

3. Czas pracy radarów do obserwacji ptaków. Waga 5

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający:
4110-107/DM/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki uzyskania specyfikacji i dokumentów dodatkowych (z wyjątkiem dynamicznego systemu zakupów)
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
17.9.2015 - 12:15
IV.3.5)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.6)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.7)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe:
1) PGE Energia Odnawialna S.A. jest podmiotem upoważnionym do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia w imieniu i na rzecz spółek: Elektrownia Wiatrowa Baltica -2 Sp. z o.o. ; Elektrownia Wiatrowa Baltica -3 Sp. z o.o.
2) Wykonawca może złożyć jeden Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
3) Zamawiający wymagają, aby Informacja o złożeniu Wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przekazane telefonicznie, faksem lub drogą elektroniczną została niezwłocznie potwierdzona pisemnie, zgodnie z art. 27 ust. 5 Ustawy Pzp.
4) Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu powinien zawierać wszystkie dane umożliwiające prawidłową identyfikację Wykonawcy/Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (tj. nazwa, siedziba, adres do korespondencji, osoba upoważniona do kontaktów z Zamawiającymi, NIP, wskazanie Lidera Konsorcjum itp.), wszystkie informacje oraz dokumenty wymagane Ogłoszeniem o zamówieniu.
5) Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest zgodnie z art. 134 ust. 1 Pzp w trybie przetargu ograniczonego. Wykonawcy zainteresowani udziałem w postępowaniu powinni złożyć wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przygotowany w oparciu opublikowane ogłoszenie o zamówieniu. Z zastrzeżeniem art. 93 ust. 4 ustawa pzp, wszelkie koszty związane z przygotowaniem i przedłożeniem wniosku niezależnie od wyniku postępowania, ponosi wyłącznie Wykonawca.
6) Wszystkie dokumenty składane przez Wykonawcę powinny być złożone w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem, przez osobę (osoby) uprawnioną do reprezentowania Wykonawcy. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
7) Wszystkie dokumenty i oświadczenia Wykonawcy składają w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania Wykonawcy. Jeżeli uprawnienie do reprezentacji nie wynika z przedłożonych dokumentów Zamawiający wymaga załączenia pełnomocnictwa w oryginale lub kopii poświadczonej notarialnie.
8) Wszelkie wyjaśnienia i zawiadomienia oraz zapytania czy inne pisma przekazywane w toku Postępowania mogą być składane przez Strony drogą elektroniczną. Wybrany sposób komunikacji nie dotyczy złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w postepowaniu wraz załącznikami, pełnomocnictw oraz uzupełnianych dokumentów składanych przez Wykonawcę w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 Ustawy, które muszą być przekazywane w formie pisemnej.
9) Wyjaśnienia i zawiadomienia oraz zapytania przekazane drogą elektroniczną uważa się za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem terminu wskazanego przez Zamawiającego. Wszelka korespondencja by mogła być uznana za ważną wymaga potwierdzenia odbioru przez Stronę o ile strona tego zażąda.
10) Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wraz z załącznikami powinien być podpisany w sposób umożliwiający identyfikację podpisów osób upoważnionych (np. czytelnie napisane imię i nazwisko lub parafka z pieczęcią imienną).
11) Wskazane jest, aby wszystkie strony wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zawierające treść były ponumerowane i parafowane przez osobę/y podpisującą/e wniosek. Wymaga się, aby wszelkie poprawki były dokonane w sposób czytelny i parafowane przez osobę/y podpisującą/e wniosek oraz opatrzone datą dokonania poprawki. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za nie zastosowanie się przez Wykonawców do tego zalecenia.
12) Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy sporządzić w języku polskim. Wszystkie dokumenty sporządzone w języku obcym należy załączyć wraz z ich tłumaczeniem na język polski.
13) Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczenia i informacje Wykonawcy powinny być sporządzone trwałą techniką pisarską.
14) Wykonawca może, zgodnie z art. 8 ust. 3 Ustawy Prawo zamówień publicznych, zastrzec informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (t.j. Dz. U. z 2003 r. Nr 153 poz. 1503, z późn. zm.). Przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności. Wykonawca powinien złożyć niniejsze informacje w oddzielnej wewnętrznej kopercie z oznakowaniem „TAJEMNICA PRZEDSIĘBIORSTWA”. Zastrzeżenie niniejszych informacji może nastąpić nie później niż w terminie składania Wniosków. Równocześnie Wykonawca zastrzegając tajemnice przedsiębiorstwa zobowiązany jest wykazać iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Brak takiego zastrzeżenia traktowany będzie, jako zgoda na ujawnienie treści Wniosku w całości. Zastrzeżenie informacji, danych, dokumentów lub oświadczeń nie stanowiących tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o nieuczciwej konkurencji spowoduje ich odtajnienie. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy pzp.
15) Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, zawierający wymagane oświadczenia i dokumenty Wykonawcy, należy złożyć w 2 egzemplarzach: 1 w formie oryginału (w formie pisemnej) oraz 1w formie papierowej kopii, podpisane przez osoby uprawnione oraz w wersji elektronicznej (PDF) na płycie CD lub DVD. W przypadku jakichkolwiek rozbieżności między treścią poszczególnych egzemplarzy za rozstrzygającą będzie uznana treść oryginału w formie pisemnej.
16) Wymaga się, aby wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu był dostarczony w nieprzejrzystym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie jego zawartości. Opakowanie zewnętrzne Wniosku powinno być opisane w następujący sposób: "Wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na (przedmiot zamówienia) oraz winien zawierać dopisek" Nie otwierać przed dniem (termin złożenia wniosku)".
17) Zamawiający dokona oceny spełnienia przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu na podstawie załączonych do Wniosku dokumentów i oświadczeń.
18) Zamawiający informuje, iż na etapie od publikacji Ogłoszenia o zamówieniu do terminu wyznaczonego na składanie wniosków o dopuszczenie do udziału nie jest zobowiązany do udzielania wyjaśnień na zapytania składane przez Wykonawców. Zamawiający może udzielić wyjaśnień, jednakże nie jest do tego zobowiązany na mocy przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
19) Zamawiający zaprosi do składania ofert Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu, w liczbie nie większej niż 5 (Wykonawców). W przypadku, gdy Wnioski złoży mniej niż 5 Wykonawców, Zamawiający zaprosi do składania ofert wszystkich Wykonawców spełniających warunki udziału w postępowaniu.
20) Jeżeli liczba Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu jest większa niż 5. Zamawiający zaprosi do składania ofert Wykonawców, którzy uzyskają najwyższą liczbę punktów uzyskaną na podstawie rankingu dodatkowej kwalifikacji Wykonawców.
17) Zasady rankingu dodatkowej kwalifikacji Wykonawców:
a) dla potrzeby rankingu Wykonawców Zamawiający przyzna za każdą usługę badań geofizycznych przeprowadzonych na Morzu Bałtyckim i obszarze o powierzchni co najmniej 50 km2 – 1 pkt.
b) dla potrzeby rankingu Wykonawców Zamawiający przyzna za każda usługę badań obszarów morskich obejmujących co najmniej jedną z następujących grup organizmów zasiedlających obszary morskie, tj. organizmy bentosowe (fitobentos, zoobentos), ichtiofauna, ptaki morskie, ssaki morskich przeprowadzonych na Morzu Bałtyckim o wartości zamówienia co najmniej 750.000 PLN netto – 1 pkt.
c) w przypadku, gdy kilku Wykonawców uzyska jednakową liczbę punktów zgodnie z punktacja opisaną powyżej w lit „a” – „b”, wyższą pozycję w rankingu uzyska Wykonawca, który dokonał badań na Morzu Bałtyckim o większej łącznej powierzchni (wskazanej w lit „a”) a w następnej kolejności decydować będzie liczba wykonanych dokumentacji na podstawie których uzyskano Decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach (pkt 5 wykazu usług).
d) W przypadku wskazania tej samej usługi w wykazie usług (zał nr 4) oraz wykazie usług na potrzeby dodatkowej kwalifikacji wykonawców (Zał. nr 6) Zamawiający przyzna punkty tylko dla jednej usługi, ilość punktów nie będzie liczona podwójnie.
18) Zamawiający, w oparciu o art. 48 ust. 2 pkt. 8a) ustawy Pzp informuje, iż w ramach dodatkowej kwalifikacji będzie punktował tylko i wyłącznie doświadczenie własne Wykonawcy. Zamawiający w tym zakresie wyłącza możliwość odwoływania się przez Wykonawców do potencjału podmiotu trzeciego w oparciu o treść normy z art.26 ust. 2b ustawy Pzp, celem spełnienia powyższych wymagań.
19) Miejsce składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: PGE Energia Odnawialna SA, ul. Ogrodowa 59a, 00-876 Warszawa, Kancelaria, budynek A, kancelaria.
20) Pozostałe osoby do kontaktu w sprawie przedmiotowego Ogłoszenia:

— Piotr Gowik e-mail: piotr.gowik@gkpge.pl (zakres formalno-prawny)

— Beata Rogalska e-mail: beata.rogalska@gkpge.pl (zakres formalno-prawny)

Wszelką korespondencję należy wysyłać na oba adresy e-mail jednocześnie.

21) Wzory załączników do Ogłoszenia tj. Wzór formularza wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu (zał. nr 1), wzór oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (zał. nr 2)oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu (Zał. nr 3), wzór wykazu wykonanych usług na potrzeby oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu (Zał. nr 4), wzór wykazu osób (zał. nr 5), wzór wykazu usług kwalifokacji dodatkowej (Zał. Nr 6) wzór informacji o należeniu / nienależeniu do grupy kapitałowej (zał. nr 7), wzór zobowiązania podmiotu trzeciego (zał nr 8) wzór wykazu sprzętu którym będzie dysponował Wykonawca (zał. 9) znajdują się na stronie internetowej Zamawiającego www.pgeeo.pl /zakładka "Przetargi"/. Zamawiający informuje, że załączone wzory mają charakter pomocniczy i organizacyjny i skorzystanie z nich nie jest obowiązkowym warunkiem udziału w postępowaniu. Wykonawca może złożyć Wniosek na własnych formularzach, jednakże zgodnie z wymaganiami wskazanymi w przedmiotowym Ogłoszeniu.

VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dział VI, Rozdział 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
20.8.2015
TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
ND Nr dokumentu 311647-2015
PD Data publikacji 04/09/2015
OJ Dz.U. S 171
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji PGE Energia Odnawialna S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 02/09/2015
DT Termin 17/09/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71313000 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71351900 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
71353100 - Usługi badania hydrograficznego
71354100 - Usługi odwzorowania cyfrowego
OC Pierwotny kod CPV 71313000 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71351900 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
71353100 - Usługi badania hydrograficznego
71354100 - Usługi odwzorowania cyfrowego
RC Kod NUTS PL63

04/09/2015    S171    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura ograniczona 

Polska-Warszawa: Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne

2015/S 171-311647

PGE Energia Odnawialna S.A., ul. Ogrodowa 59a, PGE Energia Odnawialna S.A., Osoba do kontaktów: Piotr Gowik, Warszawa 00-876, POLSKA. Tel.: +48 224331358. Faks: +48 226242555. E-mail: piotr.gowik@gkpge.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 25.8.2015, 2015/S 163-299233)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71351900, 71353100, 71354100, 71313000

Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne

Usługi badania hydrograficznego

Usługi odwzorowania cyfrowego

Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego

Zamiast: 

I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe:

Tel:+48 226242358.

—.

Powinno być: 

I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe:

Tel. +48 224331358.

I.1) Nazwa, adresy i punkty kontaktowe:

PGE Energia Odnawialna S.A., ul. Ogrodowa 59a, PGE Energia Odnawialna S.A., Osoba do kontaktów: Piotr Gowik, 00-876 Warszawa, PL. Tel.: +48 224331358. E-mail: piotr.gowik@gkpge.pl. Faks: +48 226242555. Adresy internetowe: www.pgeeo.pl


TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
ND Nr dokumentu 325969-2015
PD Data publikacji 16/09/2015
OJ Dz.U. S 179
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji PGE Energia Odnawialna S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 11/09/2015
DT Termin 28/09/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 2 - Dodatkowe informacje
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71313000 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71351900 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
71353100 - Usługi badania hydrograficznego
71354100 - Usługi odwzorowania cyfrowego
OC Pierwotny kod CPV 71313000 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71351900 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
71353100 - Usługi badania hydrograficznego
71354100 - Usługi odwzorowania cyfrowego
RC Kod NUTS PL63

16/09/2015    S179    - - Usługi - Dodatkowe informacje - Procedura ograniczona 

Polska-Warszawa: Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne

2015/S 179-325969

PGE Energia Odnawialna S.A., ul. Ogrodowa 59a, PGE Energia Odnawialna S.A., Osoba do kontaktów: Piotr Gowik, Warszawa 00-876, POLSKA. Tel.: +48 224331358. Faks: +48 226242555. E-mail: piotr.gowik@gkpge.pl

(Suplement do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej, 25.8.2015, 2015/S 163-299233)

Przedmiot zamówienia:
CPV:71351900, 71353100, 71354100, 71313000

Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne

Usługi badania hydrograficznego

Usługi odwzorowania cyfrowego

Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego

Zamiast: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

17.9.2015 (12:15)

Powinno być: 

IV.3.4) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

28.9.2015 (12:00)

Inne dodatkowe informacje

Osoby do kontaktu w sprawie przedmiotowego Ogłoszenia:

— Piotr Gowik e-mail: piotr.gowik@gkpge.pl (zakres formalno-prawny) tel.: +48 224331358,

— Beata Rogalska e-mail: beata.rogalska@gkpge.pl (zakres formalno-prawny).

Wszelką korespondencję należy wysyłać na oba adresy e-mail jednocześnie.


TI Tytuł Polska-Warszawa: Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
ND Nr dokumentu 100390-2016
PD Data publikacji 24/03/2016
OJ Dz.U. S 59
TW Miejscowość WARSZAWA
AU Nazwa instytucji PGE Energia Odnawialna S.A.
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 4 - Podmiot działający w sektorze użyteczności publicznej
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 23/03/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 2 - Procedura ograniczona
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 71313000 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71351900 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
71353100 - Usługi badania hydrograficznego
71354100 - Usługi odwzorowania cyfrowego
OC Pierwotny kod CPV 71313000 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71351900 - Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
71353100 - Usługi badania hydrograficznego
71354100 - Usługi odwzorowania cyfrowego
RC Kod NUTS PL63
IA Adres internetowy (URL) http://www.pgeeo.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa sektorowa (2004/17/WE)

24/03/2016    S59    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura ograniczona 

Polska-Warszawa: Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne

2016/S 059-100390

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia – zamówienia sektorowe

Dyrektywa 2004/17/WE

Sekcja I: Podmiot zamawiający

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

PGE Energia Odnawialna S.A.
ul. Ogrodowa 59a
Osoba do kontaktów: Piotr Gowik
00-876 Warszawa
Polska
Tel.: +48 224331358
E-mail: piotr.gowik@gkpge.pl
Faks: +48 226242555

Adresy internetowe:

Ogólny adres podmiotu zamawiającego: http://www.pgeeo.pl

I.2)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Sektor elektroenergetyczny
I.3)Udzielenie zamówienia w imieniu innych podmiotów zamawiających

Podmiot zamawiający dokonuje zakupu w imieniu innych podmiotów zamawiających: tak

Elektrownia Wiatrowa Baltica-2 Sp. z o.o.
ul. Ogrodowa 59a
00-876 Warszawa
Polska

Elektrownia Wiatrowa Baltica-3 Sp. z o.o.
ul. Ogrodowa 59a
00-876 Warszawa
Polska

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Przeprowadzenie badań środowiskowych wraz ze sporządzeniem Raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko i uzyskaniem Decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia obejmującego budowę na Morzu Bałtyckim farmy wiatrowej wraz z morską i lądową infrastrukturą przyłączeniową.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 8: Usługi badawcze i rozwojowe
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Morze Bałtyckie oraz woj. pomorskie;

Kod NUTS PL63

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu:
Planowane przedsięwzięcie dotyczy morskiej farmy wiatrowej wraz z morska i lądową infrastrukturą przyłączeniową.
Celem projektu jest wykonanie badań geofizycznych, badań środowiskowych na potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania planowanego przedsięwzięcia na środowisko, sporządzenie Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko oraz materiałów niezbędnych do wniosku o wydanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach, udział w procedurze wydawania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach wraz z jej uzyskaniem, oraz uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i opinii niezbędnych do przygotowania Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko.
Badania geofizyczne mają na celu ocenę dna morskiego i stanu płytkiej strefy podpowierzchniowej oraz uzyskanie niezbędnych informacji ogólnych dla celów pomiarów geotechnicznych koniecznych do zaprojektowania i ułożenia fundamentów i konstrukcji podstawowych farmy wiatrowej, wszystkich urządzeń podmorskich oraz przewodów zlokalizowanych na obszarze objętym projektem. Pomiary mają na celu identyfikację potencjalnych zagrożeń geologicznych, które mogłyby negatywnie wpływać na instalację i użytkowanie farmy wiatrowej.
Badania środowiskowe obejmują wykonanie rozpoznania wszystkich elementów środowiska morskiego i lądowego znajdujących się na obszarze planowanego przedsięwzięcia oraz w zasięgu jego przewidywanego oddziaływania. Przeprowadzone badania powinny umożliwiać przeprowadzenie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz sporządzenie raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko.
Raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko powinien być sporządzony w zakresie umożliwiającym kompleksową ocenę przedsięwzięcia na środowisko. Zakres raportu powinien obejmować wymogi określone w obowiązujących przepisach prawa polskiego i UE.
Udział w procedurze uzyskiwania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach będzie obejmować,uczestnictwo w procedurze administracyjnej, przygotowanie niezbędnych materiałów w tym wyjaśnień i uzupełnień do Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko oraz do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Udział w spotkaniach i konsultacjach społecznych na etapie procedur administracyjnych w tym reprezentowanie Zamawiającego. Prace obejmują również doradztwo w zakresie prowadzonego postępowania administracyjnego. Celem pracy jest uzyskanie Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla planowanego przedsięwzięcia.
Prowadzenie spotkań informacyjnych i konsultacyjnych. Zadanie obejmuje organizację i prowadzenie spotkań informacyjnych i konsultacyjnych z poszczególnymi grupami interesariuszy. Prace tę będą wykonywane przed złożeniem Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko i wznowieniem procedury administracyjnej w sprawie wydania Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach. Celem prac jest zapoznanie poszczególnych grup interesariuszy z projektem oraz identyfikacja potencjalnych konfliktów w tym konfliktów społecznych.
Uzyskanie niezbędnych uzgodnień i opinii. Prace Wykonawcy obejmują przygotowanie i złożenie wnioskówi dokumentacji do uzgodnień i pozyskania opinii niezbędnych przed złożeniem Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko i uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach w szczególności wynikających z Pozwolenia na wznoszenie i wykorzystywanie sztucznych wysp, konstrukcji i urządzeń w polskich obszarach morskich wydanych decyzjami z 16.4.2012 nr MFW/5/12 (znak: GT7/62/1157768/decyzja/2012) oraz MFW/4/12 (znak: GT7/62/1157765/decyzja/2012) wydanymi przez MinistraTransportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.
Wykonawca będzie zobowiązany do regularnego raportowania o postępie prac, odbywania spotkań z Zamawiającym w siedzibie Zamawiającego. Przekazywania wyników badań w opracowaniach cząstkowych i końcowych. Przedłożenia szczegółowej metodyki badań i opisu dotyczącego sposobu i harmonogramu prowadzenia prac.
Badaniami zostanie objęty następujący obszar.
Obszar pomiarowy obejmuje: strefę koncesyjną EW Baltica-2, strefę koncesyjną EW Baltica-3 wraz ze strefami oddziaływań o szerokości nie mniejszej niż 1 mila morska od zewnętrznych granic dla każdego z obszarów.
Obszar EW Baltica-2 jest położony 31 km od polskiego wybrzeża na granicy Ławicy Słupskiej. W tym obszarze głębokość wody wynosi pomiędzy 21 i 53 m.
Obszar EW Baltica-3 jest położony 25 km od polskiego wybrzeża na granicy Ławicy Słupskiej. W tym obszarze głębokość wody wynosi pomiędzy 30 i 46 m. Dodatkowo w zakresie awifauny zostanie zbadany obszar „Ławicy Słupskiej”.
Morska infrastruktura przyłączeniowa obejmuje wariantowe przebiegi trasy kabla od obszarów EW Baltica 3 do wejść na ląd w rejonie gminy Choczewo i gminy Krokowa.
Lądowa infrastruktura przyłączeniowa – obejmuje fragment terenu gminy Choczewo i Gniewino oraz fragment terenu gminy Krokowa od wejścia na ląd do miejsca przyłączenia w stacji elektroenergetycznej w Żarnowcu.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

71351900, 71353100, 71354100, 71313000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 38 750 000 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez podmiot zamawiający:
4110-107/DM/2015
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 163-299233 z dnia 25.8.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

V.1)Udzielenie zamówienia i jego wartość
Zamówienie nr: 4110-107/DM/2015
Nazwa: Przeprowadzenie badań środowiskowych wraz ze sporządzeniem Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko i uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia obejmującego budowę na Morzu Bałtyckim farmy wiatrowej wraz z morską i lądową infrastrukturą przyłączeniową
V.1.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
29.2.2016
V.1.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 2
V.1.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Instytut Morski w Gdańsku (Lider) MEWO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (partner)
{Dane ukryte}
80-830 Gdańsk
Polska
Tel.: +58 3011879
E-mail: im@im.gda.pl
Faks: +58 3013513

V.1.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 32 600 000 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 38 750 000 PLN
Bez VAT
V.1.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana
V.1.6)Cena zapłacona za zakupy okazyjne

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
Zamówienie zostało udzielone Konsorcjum: Lider: Instytut Morski w Gdańsku Ul Długi Targ 41/42, 80-830 Gdańsk Partner: MEWO spółka z ograniczona odpowiedzialnością S.K.A Al. Gen. Hallera 140, 80-416 Gdańsk.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Prezes Krajowej Izby Odwoławczej
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 22458784
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Dział VI, Rozdział 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Krajowa Izba Odwoławcza
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587840
Adres internetowy: www.uzp.gov.pl

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
23.3.2016

Adres: ul. Ogrodowa , 00-876 Warszawa
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: beata.rychter@gkpge.pl
tel: 22 433 11 00
fax: 22 624 25 55
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-09-17
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 29923320151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-08-25
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 30 miesięcy
Wadium: 500000 ZŁ
Szacowana wartość* 16 666 666 PLN  -  25 000 000 PLN
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.pgeeo.pl
Informacja dostępna pod: PGE Energia Odnawialna SA
ul. Ogrodowa 59a, 00-876 warszawa, woj. mazowieckie
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
71351900-2 Usługi geologiczne, oceanograficzne i hydrologiczne
71353100-8 Usługi badania hydrograficznego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Przeprowadzenie badań środowiskowych wraz ze sporządzeniem Raportu o Oddziaływaniu Przedsięwzięcia na Środowisko i uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia obejmującego budowę na Morzu Bałtyckim farmy wiatrowej wraz z morską Instytut Morski w Gdańsku (Lider) MEWO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A. (partner)
Gdańsk
2016-02-29 38 750 000,00