TI Tytuł Polska-Białystok: Usługi psychiatryczne lub psychologiczne
ND Nr dokumentu 24943-2015
PD Data publikacji 23/01/2015
OJ Dz.U. S 16
TW Miejscowość BIAŁYSTOK
AU Nazwa instytucji Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 20/01/2015
DT Termin 03/02/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 1 - Oferta całościowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 85121270 - Usługi psychiatryczne lub psychologiczne
OC Pierwotny kod CPV 85121270 - Usługi psychiatryczne lub psychologiczne
RC Kod NUTS PL343
IA Adres internetowy (URL) http://www.podlaska.ohp.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

23/01/2015    S16    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Białystok: Usługi psychiatryczne lub psychologiczne

2015/S 016-024943

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku
ul. Handlowa 6 G
Osoba do kontaktów: Agnieszka Pruszyńska
15-399 Białystok
POLSKA
Tel.: +48 856516187
E-mail: podlaska@ohp.pl
Faks: +48 856516187

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.podlaska.ohp.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: państwowa jednostka budżetowa nieposiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
Inny: zatrudnianie oraz przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Usługa przeprowadzenia grupowego wspracia psychologicznego – treningów i warsztatów oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych uczestnikom projektu „Równi na rynku pracy – EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 25: Usługi społeczne i zdrowotne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Wasilków.

Kod NUTS PL343

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Zamówienie obejmuje usługę przeprowadzenia grupowego wsparcia psychologicznego – treningów i warsztatów oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych 5 uczestnikom projektu „Równi na rynku pracy – EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z jednostki Zamawiającego: Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie, ul. Supraślska 21, 16-010 Wasilków.
Termin realizacji grupowego wsparcia psychologicznego: od momentu podpisania umowy do 31.5.2015 (zgodnie z utworzonym harmonogramem zajęć) – 10 h (po 45 minut) zajęć na grupę.
Termin realizacji indywidualnego wsparcia psychologicznego: od momentu podpisania umowy do 31.5.2015 (zgodnie z utworzonym harmonogramem zajęć) tj.:
— zajęcia powinny być realizowane danego dnia w przedziale czasowym 8:00–16:00 (wg szczegółowych ustaleń dat i godzin z lokalnym koordynatorem projektu/osobą do kontaktów);
— zajęcia indywidualne i grupowe powinny być prowadzone przez tego samego specjalistę;
— zajęcia stanowić będą część składową programu realizowanego przez uczestników danej grupy w ramach całego projektu.
Uczestnicy projektu:
Młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym, pozostająca bez zatrudnienia w wieku 18–24 lata (ukończony 18 r.ż. i nieukończony 25 r.ż.) mająca trudności z nabyciem umiejętności umożliwiających wejście na rynek pracy i gwarantujących udany start życiowy ze względu na ograniczenia materialne i środowiskowe, brak lub zbyt niskie kwalifikacje zawodowe, kwalifikacje zawodowe niedostosowane do potrzeb rynku pracy, brak doświadczenia zawodowego, brak wiedzy na temat skutecznych metod poszukiwania pracy.
Charakterystyka grupowego wsparcia psychologicznego: polegać będzie ono przede wszystkim na wzmocnieniu kompetencji społecznych uczestników projektu oraz zbudowaniu zaufania wobec grupy. W ramach treningu przewidziane są zajęcia z zakresu integracji, komunikacji, negocjacji i rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Ponadto w ramach warsztatów powinny zostać zorganizowane szkolenia (śr. 2 h) kształtujące umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, w celu podwyższenia samodzielności i zwiększenia szans znalezienia zatrudnienia. Podczas zajęć młodzież nauczy się jak samemu radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i/lub gdzie skutecznie zwrócić się o pomoc. Zakłada się przykładowo, że uczestnicy będą brali udział w symulacji rozwiązywania hipotetycznych problemów, z którymi mogliby zetknąć się: stres, agresja, uzależnienie, niska samoocena, odrzucenie itp.
Charakterystyka indywidualnego wsparcia psychologicznego: ma przede wszystkim na celu pomoc w rozwiązywaniu zdiagnozowanych, osobistych problemów uczestników związanych np. z sytuacją rodzinną, nieradzeniem sobie ze stresem i agresją, konfliktami z rówieśnikami, uzależnieniami, barierami w kontaktach interpersonalnych, niską samooceną oraz motywacją do podejmowania konstruktywnych działań. Forma wsparcia nie jest obowiązkowa. Skierowana jest głównie do osób, które będą potrzebowały pomocy w przedmiotowym zakresie. Godziny konsultacji nie wykorzystane przez poszczególnych uczestników przechodzą do wykorzystania innym uczestnikom zgłaszającym większe zapotrzebowanie na ten rodzaj wsparcia z danej grupy. W/w forma wsparcia dostępna będzie uczestnikom przez cały okres trwania projektu.
Podstawą przyjęcia uczestników na dane zajęcia będzie załączony do Umowy przez koordynatora projektu / osobę do kontaktów Imienny wykaz Uczestników zajęć – przekazany dla Wykonawcy na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć w danej grupie. Listy uczestników zostaną przekazane przed rozpoczęciem zajęć.
Do obowiązków psychologa prowadzącego indywidualne wsparcie psychologiczne należy m.in.:
— sporządzenie opinii na temat każdego uczestnika po zakończeniu zajęć indywidualnych z psychologiem,
— sporządzenie w porozumieniu z lokalnym koordynatorem projektu/opiekunem grupy – Harmonogramu indywidualnego wsparcia psychologicznego uczestnika w ramach projektu /powinny w nim się znaleźć: data spotkania, liczba godz., imię i nazwisko uczestnika, ogółem liczba godzin indywidualnego wsparcia psychologicznego oraz załączenie do harmonogramu „Karty indywidualnego wsparcia psychologicznego uczestnika” – sporządzonej wg poniższego wzoru:
„Karta indywidualnego wsparcia psychologicznego uczestnika”
Prowadzący specjalista:……....................
Imię i nazwisko uczestnika:…………...............
Lp. Data spotkania
Miejsce zajęć Godziny od do Ilość godzin ogółem Temat spotkania / omawiane zagadnienia Podpis prowadzącego psychologa (czytelny) Podpis uczestnika zajęć (czytelny)
Zatwierdził: lokalny koordynator projektu/opiekun grupy ........................ (imię i nazwisko)
— bieżącego dostarczania dla koordynatora projektu do zatwierdzenia podpisanych czytelnie wymaganych dokumentów (pokwitowania uczestników za ewentualnie otrzymane materiały itp.),
— bieżące uzupełnianie, czytelne podpisywanie i w celu rozliczenia merytorycznego zajęć dostarczanie dla koordynatora projektu/osobie do kontaktów zatwierdzonych wymaganych dokumentów (w tym pokwitowania uczestników za ewentualne otrzymane przez nich materiały/sporządzone wg ustalonego wcześniej wzoru z koordynatorem projektu/osobą do kontaktów i innych wymaganych dokumentów (jeśli zajdzie taka potrzeba) – do 3 dni od zakończenia zajęć),
— na bieżąco tuż po zakończeniu danych zajęć zawiadomienia koordynatora projektu o przypadkach niezdyscyplinowania, o 2-krotnej nieusprawiedliwionej nieobecności uczestnika i innych wydarzeniach losowych dotyczących uczestnika zajęć.
Do obowiązków psychologa prowadzącego grupowe wsparcie psychologiczne należy m.in.:
— prowadzenie zajęć metodami aktywizującymi w formie warsztatów,
— przeprowadzenie zajęć na podstawie przygotowanych przez siebie (zatwierdzonych przez koordynatora lokalnego projektu) przed rozpoczęciem zajęć z uczestnikami) konspektów zajęć (na podstawie wymaganych celów i zakresu tematycznego) - wzór konspektu w załączeniu do umowy,
— prowadzenie na bieżąco wpisów z zajęć do dziennika zajęć (udostępnionego przez Zamawiającego),
— prowadzenie listy obecności uczestników na odpowiednim druku w porozumieniu z koordynatorem lokalnym projektu/opiekunem grupy,
— bieżące dostarczanie dla koordynatora projektu do zatwierdzenia podpisanych czytelnie wymaganych dokumentów (m.in. konspektów zajęć, listy uczestników zajęć, pokwitowania uczestników za ewentualnie otrzymane materiały),
— bieżące uzupełnianie, czytelne podpisywanie i w celu rozliczenia merytorycznego zajęć dostarczanie dla koordynatora projektu/osobie do kontaktów zatwierdzonych wymaganych dokumentów: konspektów zajęć – na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć oraz listy obecności uczestników zajęć, pokwitowania uczestników za ewentualne otrzymane przez nich materiały/sporządzone wg ustalonego wcześniej wzoru z koordynatorem projektu/osobą do kontaktów i ewentualnie innych wymaganych dokumentów (jeśli zajdzie taka potrzeba) – do 3 dni od zakończenia zajęć,
— bieżące, tuż po zakończeniu danych zajęć, zawiadomienie koordynatora projektu o przypadkach niezdyscyplinowania, o 2-krotnej nieusprawiedliwionej nieobecności uczestnika i innych wydarzeniach losowych dotyczących uczestnika zajęć.
Pozostałe wymagania:
— Psycholodzy powinni być komunikatywni, odporni na stres, cierpliwi w pracy z młodzieżą, dyspozycyjni czasowo i elastyczni w kwestii ustalenia terminów zajęć grupy z lokalnym koordynatorem projektu, powinni motywować uczestników do uczęszczania na zajęcia (celem osiągnięcia przez nich m. in. wysokiej frekwencji),
— Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania (jeżeli zaistnieje taka konieczność), w porozumieniu z koordynatorem projektu/opiekunem grupy, do zajęć materiałów dla uczestników, które przejdą w posiadanie uczestników wsparcia (w ramach własnych środków finansowych),
— Wykonawca winien potwierdzać klauzulą „za zgodność z oryginałem” i podpisywać niebieskim długopisem kopie wszystkich sporządzanych dokumentów,
— Wykonawca zobowiązany jest do ustalania na bieżąco z koordynatorem lokalnym projektu/opiekunem grupy wszystkich szczegółów dot. organizowanych zajęć,
— Dodatkowo Wykonawca zatrudniający specjalistę na umowę zobowiązany będzie do monitorowania i kontrolowania organizowanych zajęć,
— Wykonawca zobowiązany jest do oznakowania logo PO WER i UE wszystkich dokumentów sporządzonych w ramach projektu wg obowiązującego wzoru i umieszczenia pod logotypami zapisu „Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego”,
— Wykonawca powinien utrzymywać czystość w pomieszczeniach dydaktycznych i sanitarnych w trakcie realizacji włącznie z zapewnieniem środków czystości (po uprzednim uzgodnieniu ich rodzaju z opiekunem grupy) wykorzystywanych do sprzątania sal i środków higienicznych wykorzystywanych w pomieszczeniach sanitarnych,
— Wszystkie dokumenty sporządzone w ramach zajęć powinny zawierać pieczęć i czytelny podpis (w przypadku osób fizycznych pieczęć nie jest wymagana) organizatora zajęć oraz obowiązujące logotypy,
— Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania do 31.12.2030 wszystkich oryginalnych dokumentów potwierdzających organizację zajęć. W przypadku zmiany okresu archiwizacji Zamawiający poinformuje o tym fakcie Wykonawcę,
— Wykonawca zobowiązany jest do udostępnienia dokumentów związanych z realizacją zajęć, w tym dokumenty finansowe, Zamawiającemu, bądź organowi kontrolnemu (w przypadku kontroli Zamawiającego przez organ do tego uprawniony itp.).
Zamawiający w ramach zajęć zastrzega:
— Prawo kontroli (przebiegu i efektywności zajęć) prowadzonej przez kierownika jednostki OHP wdrażającej projekt, wojewódzkiego koordynatora projektu oraz innych wytypowanych pracowników,
— Prawo rozwiązania umowy w przeciągu 7 dni w razie nienależytego jej wykonania przez Wykonawcę, w szczególności w przypadku przerwania lub zawieszenia zajęć oraz prowadzenia zajęć niezgodnie z programem, harmonogramem lub innych występujących problemów organizacyjnych (np. niskiej frekwencji uczestników projektu na zajęciach). Jednocześnie Zamawiający zobowiązuje się do wypłacenia Wykonawcy kosztów poniesionych do chwili zerwania umowy,
— Prawo zmniejszenia liczby uczestników zajęć w przypadku, jeśli przed rozpoczęciem zajęć w poszczególnych grupach zmniejszy się ich stan oraz zmniejszenia liczby uczestników zajęć w przypadku, kiedy dany uczestnik przerwie ich realizację z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. choroba, wypadek itp.). W takim przypadku Zamawiający zastrzega prawo ewentualnego wprowadzenia osoby z listy rezerwowej. Wykonawca zobowiązany będzie wówczas do przeprowadzenia zajęć w takiej liczbie godzin jaka została niewykorzystana przez poprzedniego uczestnika. Powyższe zmiany nie wymagają zmiany umowy w formie aneksu,
— Zamawiający zastrzega zmianę ilości uczestników w ww. grupach i będzie ona uzależniona od stanu rekrutacji młodzieży do projektu a także rotacji ilości osób między poszczególnymi grupami.
Wykonawcy z którymi podpisana będzie umowa na realizację zamówienia zobowiązani będą do podpisania Umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
Ponadto firmy zobowiązane będą do wydania najpóźniej w ciągu 7 dni (od daty podpisania Umowy z Podlaską WK OHP) upoważnień do przetwarzania danych osobowych pracownikom realizującym zajęcia oraz przekazania ich kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem dla koordynatora projektu/opiekuna grupy.
Wykonawca będący osobą fizyczną po podpisaniu umowy zobowiązany będzie do podpisania oświadczenia o zatrudnieniu, oświadczenia do umów EFS, prowadzenia Karty Czasu Pracy z prowadzonych zajęć oraz prowadzenia Ewidencji Czasu Pracy o ile dana osoba jest zaangażowana w realizacje innych projektów w ramach EFS i wykazała to w zaświadczeniu do umów EFS. Dodatkowo będzie zobowiązany on do comiesięcznego składania oświadczenia o dochodach.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121270

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: nie
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Zamówienie obejmuje usługę przeprowadzenia grupowego wsparcia psychologicznego – treningów i warsztatów oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych 5 uczestnikom projektu „Równi na rynku pracy – EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z jednostki Zamawiającego: Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie, ul. Supraślska 21, 16-010 Wasilków.
Termin realizacji grupowego wsparcia psychologicznego: od momentu podpisania umowy do 31.5.2015 (zgodnie z utworzonym harmonogramem zajęć) – 10 h (po 45 minut) zajęć na grupę.
Termin realizacji indywidualnego wsparcia psychologicznego: od momentu podpisania umowy do 31.5.2015 (zgodnie z utworzonym harmonogramem zajęć).
Zajęcia powinny być realizowane danego dnia w przedziale czasowym 8:00–16:00 (wg szczegółowych ustaleń dat i godzin z lokalnym koordynatorem projektu/osobą do kontaktów).
Szacunkowa wartość bez VAT: 3 033,45 PLN
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: tak
Proszę podać opis takich opcji: Zamawiający zastrzega możliwość zastosowania prawa opcji tj. możliwość zmniejszenia ilości osób w stosunku do podanych w powyższej tabeli. Maksymalny zakres przedmiotu zamówienia może zostać pomniejszony o nie więcej niż 60 % ilości osób tzn. zostanie zrealizowany w co najmniej 40 %.
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Okres w miesiącach: 4 (od udzielenia zamówienia)

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium – zgodnie z art. 5 ust. 1 ustawy Pzp.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
1. Rozliczenie finansowe za zajęcia zostanie dokonane po zakończeniu zajęć zrealizowanych zgodnie z wymaganymi dokumentami, po zatwierdzeniu dokumentacji merytorycznej przez koordynatora projektu oraz po podpisaniu Protokołu odbioru usługi (otrzymanego od koordynatora projektu) oddzielnie za poszczególny rodzaj zajęć.
2. Odpłatność za zajęcia będzie dokonana zgodnie z zawartą umową i po wystawieniu faktury/rachunku przez Wykonawcę w terminie 30 dni od otrzymania faktury/rachunku bądź po otrzymaniu przez Zamawiającego środków finansowych na realizację zadania w ramach projektu.
3. Fakturę/rachunek należy wystawić najpóźniej do 31.5.2015.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
WYkonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia
1. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
2. Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzieleniu zamówienia jeśli w ich imieniu składać będzie ofertę jeden podmiot lub jedna osoba, wówczas należy dołączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia, albo pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
3. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem).
4. Wykonawcy, o których mowa w punkcie 1 składają jeden formularz oferty oraz zobowiązani są do łącznego spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Wypełniając formularz oferty, jak również dokumenty powołujące się na „Wykonawcę” w miejscu np. „nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich współpartnerów, a nie ich pełnomocnika.
5. Dokumenty dot. braku podstaw do wykluczenia każdy z Wykonawców składa oddzielnie w formie oryginału i podpisuje we własnym imieniu (dopuszcza się możliwość złożenia na jednym formularzu z podpisami wszystkich Wykonawców, lub tylko przez pełnomocnika).
6. Do podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie publiczne stosuje się te same przepisy co do pojedynczego wykonawcy. Odpowiednie ich stosowanie oznacza, że każdy uczestnik wspólnej oferty musi posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności i nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. Natomiast przy ocenie spełniania warunków, brany jest pod uwagę łączny potencjał techniczny i kadrowy wykonawców ich łączne kwalifikacje i doświadczenie oraz łączną sytuację ekonomiczną i finansową.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: nie
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: 1. Aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
2. informację, iż Wykonawca posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych WUP lub certyfikat MEN bądź kserokopię dowodu o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych WUP lub certyfikatu MEN (poświadczona datą, czytelnym podpisem Wykonawcy lub osoby uprawnionej i klauzulą „za zgodność z oryginałem”) – nie dotyczy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 90

2. Doświadczenie Wykonawcy. Waga 10

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
POA-ZP-271-03/15
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
3.2.2015 - 09:45
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 3.2.2015 - 10:00

Miejscowość:

Białystok.

Osoby upoważnione do obecności podczas otwarcia ofert: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt „Równi na rynku pracy – EFS” jest realizowany w ramach Programu Gwarancje dla młodzieży, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
VI.3)Informacje dodatkowe
Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1) O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji, mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełnią warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień: o udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych WUP lub certyfikat MEN – w przypadku podmiotów prowadzących działalność gospodarczą;
b) posiadania wiedzy i doświadczenia: o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – zorganizowali i przeprowadzili (tj. zakończył) zajęcia/warsztaty/konsultacje z zakresu porad psychologicznych dla co najmniej 1 grupy liczącej min. 5 osób;
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: o udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który dysponuje wykwalifikowaną kadrą spełniającą następujące wymagania Zamawiającego: osoba przewidziana do realizacji zamówienia powinna posiadać dyplom magistra psychologii uzyskany w polskiej uczelni lub uzyskane za granicą wykształcenie uznane za równorzędne w Rzeczypospolitej Polskiej oraz co najmniej 2-letni okres doświadczenia w pracy z młodzieżą wieku 15–24 lata w ramach wykonywania zawodu psychologa lub udzielania porad psychologicznych.
Zajęcia grupowe i indywidualne winien prowadzić ten sam specjalista;
c) sytuacji ekonomicznej i finansowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) Z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się Wykonawców w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
3) Ocena spełnienia w/w warunków dokonana będzie przez Zamawiającego wg formuły „spełnia – nie spełnia” w oparciu o informacje zawarte w dokumentach wyszczególnionych w pkt 6 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego z ww. warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
4) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (zaleca się aby zobowiązanie określało zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu przez Wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia, charakter stosunku jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, zakres i okres udziału innego podmiotu w wykonywaniu zamówienia). Przez pisemne zobowiązanie Zamawiający rozumie zobowiązanie złożone w oryginale podpisane przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione zgodnie z zasadami reprezentacji podmiotu udostępniającego dany zasób.
Wykaz oświadczeń i dokumentów jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia
A. Wykaz dokumentów i oświadczeń
1) W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy oraz roz. 5 pkt 1 niniejszej SIWZ Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty:
1. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp (wzór – załącznik nr 2 do SIWZ);
2. informację, iż Wykonawca posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych WUP lub certyfikat MEN bądź kserokopię dowodu o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych WUP lub certyfikatu MEN (poświadczona datą, czytelnym podpisem Wykonawcy lub osoby uprawnionej i klauzulą „za zgodność z oryginałem”) – nie dotyczy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej;
3. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia (wzór stanowi załącznik nr 5 do SIWZ – nie dotyczy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej);
4. wykaz zorganizowanych zajęć/warsztatów/konsultacji z porad psychologicznych wraz z poświadczeniem ich należytego wykonania (wzór stanowi załącznik nr 8 do SIWZ);
5. oświadczenie Wykonawcy będącego osobą fizyczną o posiadaniu wymaganych uprawnień do wykonania zamówienia (wzór stanowi załącznik nr 6 do SIWZ – dotyczy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej).
2) W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty:
1. oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp (wzór – załącznik nr 3 do SIWZ);
2. aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
3. aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4. aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
7. aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) Dodatkowo do oferty należy dołączyć:
1. oświadczenie o przynależności/braku przynależności do grupy kapitałowej (wzór – załącznik nr 4 do SIWZ);
2. pisemne zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt 5 ppkt 4 SIWZ, o ile Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy;
3. pełnomocnictwo dla osoby podpisującej ofertę – dotyczy Wykonawców reprezentowanych przez pełnomocnika oraz Wykonawców składających wspólną ofertę (np. konsorcjum) o ile nie jest podpisana przez wszystkie podmioty występujące wspólnie (wymagana jest forma i rodzaj pełnomocnictwa właściwy do poszczególnych czynności, a przede wszystkim do reprezentowania w przedmiotowym postępowaniu, w tym do podpisania oferty, albo do reprezentowania w przedmiotowym postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego).
Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, na podstawie dokumentów wymienionych powyżej i dołączonych do ofert.
B. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia
1. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
2. Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzieleniu zamówienia jeśli w ich imieniu składać będzie ofertę jeden podmiot lub jedna osoba, wówczas należy dołączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia, albo pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
3. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem).
4. Wykonawcy, o których mowa w punkcie 1 składają jeden formularz oferty oraz zobowiązani są do łącznego spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Wypełniając formularz oferty, jak również dokumenty powołujące się na „Wykonawcę” w miejscu np. „nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich współpartnerów, a nie ich pełnomocnika.
5. Dokumenty dot. braku podstaw do wykluczenia każdy z Wykonawców składa oddzielnie w formie oryginału i podpisuje we własnym imieniu (dopuszcza się możliwość złożenia na jednym formularzu z podpisami wszystkich Wykonawców, lub tylko przez pełnomocnika).
6. Do podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie publiczne stosuje się te same przepisy co do pojedynczego wykonawcy. Odpowiednie ich stosowanie oznacza, że każdy uczestnik wspólnej oferty musi posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności i nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. Natomiast przy ocenie spełniania warunków, brany jest pod uwagę łączny potencjał techniczny i kadrowy wykonawców ich łączne kwalifikacje i doświadczenie oraz łączną sytuację ekonomiczną i finansową.
C. Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, stosuje się do przepisów § 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 19.2.2013 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia dokumentów wymienionych w punkcie A.
2. W przypadku załączenia do oferty dokumentów sporządzonych w obcym języku, Wykonawcy zobowiązani są załączyć tłumaczenie tekstów na język polski sporządzonych przez tłumaczy przysięgłych. W przypadku przedstawienia kopii tłumaczenia, kopia ta musi być poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
Sposób potwierdzania dokumentów załączonych do oferty:
Dokumenty mogą być przedstawiane w formie oryginałów (ew. notarialnie poświadczonej kserokopii) lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z zasadami reprezentacji określonymi w dokumencie rejestrowym, lub przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy.
Każda zapisana strona przedstawiająca niezbędną dla spełnienia warunków zamówienia stawianych przez Zamawiającego treść winna być opatrzona: datą oraz czytelnym podpisem lub imienną pieczątką i podpisem.
W przypadku, gdy przedstawiona kserokopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jego prawdziwości, a Zamawiający nie może sprawdzić jej prawdziwości w inny sposób, może on żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Departament Odwołań
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z ustawą z 29.1.2004 Pzp dział VI art. 179-198 (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.).
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publiczych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
POLSKA
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
20.1.2015
TI Tytuł Polska-Białystok: Usługi psychiatryczne lub psychologiczne
ND Nr dokumentu 91365-2015
PD Data publikacji 14/03/2015
OJ Dz.U. S 52
TW Miejscowość BIAŁYSTOK
AU Nazwa instytucji Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 10/03/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 1 - Procedura otwarta
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 85121270 - Usługi psychiatryczne lub psychologiczne
OC Pierwotny kod CPV 85121270 - Usługi psychiatryczne lub psychologiczne
RC Kod NUTS PL343
IA Adres internetowy (URL) http://www.podlaska.ohp.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

14/03/2015    S52    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Białystok: Usługi psychiatryczne lub psychologiczne

2015/S 052-091365

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku
ul. Handlowa 6 G
Osoba do kontaktów: Agnieszka Pruszyńska
15-399 Białystok
Polska
Tel.: +48 856516187
E-mail: podlaska@ohp.pl
Faks: +48 856516187

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://www.podlaska.ohp.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: państwowa jednostka budżetowa nieposiadająca osobowości prawnej
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Edukacja
Inny: zatrudnianie oraz przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu młodzieży
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Usługa przeprowadzenia grupowego wsparcia psychologicznego – treningów i warsztatów oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych uczestnikom projektu „Równi na rynku pracy – EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 25: Usługi społeczne i zdrowotne
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Wasilków.

Kod NUTS PL343

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Zamówienie obejmuje usługę przeprowadzenia grupowego wsparcia psychologicznego – treningów i warsztatów oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych 5 uczestnikom projektu „Równi na rynku pracy – EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z jednostki Zamawiającego: Ośrodek Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie, ul. Supraślska 21, 16-010 Wasilków.
Termin realizacji grupowego wsparcia psychologicznego: od momentu podpisania umowy do 31.5.2015 (zgodnie z utworzonym harmonogramem zajęć) – 10 h (po 45 minut) zajęć na grupę.
Termin realizacji indywidualnego wsparcia psychologicznego: od momentu podpisania umowy do 31.5.2015 (zgodnie z utworzonym harmonogramem zajęć) tj.: zajęcia powinny być realizowane danego dnia w przedziale czasowym 8:00–16:00 (wg szczegółowych ustaleń dat i godzin z lokalnym koordynatorem projektu/osobą do kontaktów):
Zajęcia indywidualne i grupowe powinny być prowadzone przez tego samego specjalistę.
Zajęcia stanowić będą część składową programu realizowanego przez uczestników danej grupy w ramach całego projektu.
Uczestnicy projektu:
Młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym, pozostająca bez zatrudnienia w wieku 18–24 lata (ukończony 18 r.ż. i nieukończony 25 r.ż.) mająca trudności z nabyciem umiejętności umożliwiających wejście na rynek pracy i gwarantujących udany start życiowy ze względu na ograniczenia materialne i środowiskowe, brak lub zbyt niskie kwalifikacje zawodowe, kwalifikacje zawodowe niedostosowane do potrzeb rynku pracy, brak doświadczenia zawodowego, brak wiedzy na temat skutecznych metod poszukiwania pracy.
Charakterystyka grupowego wsparcia psychologicznego: polegać będzie ono przede wszystkim na wzmocnieniu kompetencji społecznych uczestników projektu oraz zbudowaniu zaufania wobec grupy. W ramach treningu przewidziane są zajęcia z zakresu integracji, komunikacji, negocjacji i rozwiązywania sytuacji konfliktowych. Ponadto w ramach warsztatów powinny zostać zorganizowane szkolenia (śr. 2 h) kształtujące umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach życiowych, w celu podwyższenia samodzielności i zwiększenia szans znalezienia zatrudnienia. Podczas zajęć młodzież nauczy się jak samemu radzić sobie w sytuacjach kryzysowych i/lub gdzie skutecznie zwrócić się o pomoc. Zakłada się przykładowo, że uczestnicy będą brali udział w symulacji rozwiązywania hipotetycznych problemów, z którymi mogliby zetknąć się: stres, agresja, uzależnienie, niska samoocena, odrzucenie itp.
Charakterystyka indywidualnego wsparcia psychologicznego: ma przede wszystkim na celu pomoc w rozwiązywaniu zdiagnozowanych, osobistych problemów uczestników związanych np. z sytuacją rodzinną, nieradzeniem sobie ze stresem i agresją, konfliktami z rówieśnikami, uzależnieniami, barierami w kontaktach interpersonalnych, niską samooceną oraz motywacją do podejmowania konstruktywnych działań. Forma wsparcia nie jest obowiązkowa. Skierowana jest głównie do osób, które będą potrzebowały pomocy w przedmiotowym zakresie. Godziny konsultacji nie wykorzystane przez poszczególnych uczestników przechodzą do wykorzystania innym uczestnikom zgłaszającym większe zapotrzebowanie na ten rodzaj wsparcia z danej grupy. W/w forma wsparcia dostępna będzie uczestnikom przez cały okres trwania projektu.
Podstawą przyjęcia uczestników na dane zajęcia będzie załączony do Umowy przez koordynatora projektu/ osobę do kontaktów Imienny wykaz Uczestników zajęć – przekazany dla Wykonawcy na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć w danej grupie. Listy uczestników zostaną przekazane przed rozpoczęciem zajęć.
Do obowiązków psychologa prowadzącego indywidualne wsparcie psychologiczne należy m.in.:
— sporządzenie opinii na temat każdego uczestnika po zakończeniu zajęć indywidualnych z psychologiem,
— sporządzenie w porozumieniu z lokalnym koordynatorem projektu/opiekunem grupy – Harmonogramu indywidualnego wsparcia psychologicznego uczestnika w ramach projektu / powinny w nim się znaleźć: data spotkania, liczba godz., imię i nazwisko uczestnika, ogółem liczba godzin indywidualnego wsparcia psychologicznego oraz załączenie do harmonogramu „Karty indywidualnego wsparcia psychologicznego uczestnika” - sporządzonej wg poniższego wzoru:
„Karta indywidualnego wsparcia psychologicznego uczestnika”,
Prowadzący specjalista:……....................
Imię i nazwisko uczestnika:…………...............
Lp. Data spotkania
Miejsce zajęć Godziny od- do Ilość godzin ogółem Temat spotkania/ omawiane zagadnienia Podpis prowadzącego psychologa /czytelny/ Podpis uczestnika zajęć
/czytelny/
Zatwierdził: lokalny koordynator projektu/opiekun grupy ......................../imię i nazwisko/
— bieżącego dostarczania dla koordynatora projektu do zatwierdzenia podpisanych czytelnie wymaganych dokumentów (pokwitowania uczestników za ewentualnie otrzymane materiały itp.),
— bieżące uzupełnianie, czytelne podpisywanie i w celu rozliczenia merytorycznego zajęć dostarczanie dla koordynatora projektu/osobie do kontaktów zatwierdzonych wymaganych dokumentów (w tym pokwitowania uczestników za ewentualne otrzymane przez nich materiały/sporządzone wg ustalonego wcześniej wzoru
z koordynatorem projektu/osobą do kontaktów i innych wymaganych dokumentów /jeśli zajdzie taka potrzeba/ – do 3 dni od zakończenia zajęć),
— na bieżąco tuż po zakończeniu danych zajęć zawiadomienia koordynatora projektu
o przypadkach niezdyscyplinowania, o 2-krotnej nieusprawiedliwionej nieobecności uczestnika i innych wydarzeniach losowych dotyczących uczestnika zajęć.
Do obowiązków psychologa prowadzącego grupowe wsparcie psychologiczne należy m.in.:
— prowadzenie zajęć metodami aktywizującymi w formie warsztatów,
— przeprowadzenie zajęć na podstawie przygotowanych przez siebie (zatwierdzonych przez koordynatora lokalnego projektu) przed rozpoczęciem zajęć z uczestnikami) konspektów zajęć (na podstawie wymaganych celów i zakresu tematycznego) – wzór konspektu w załączeniu do umowy,
— prowadzenie na bieżąco wpisów z zajęć do dziennika zajęć (udostępnionego przez Zamawiającego),
— prowadzenie listy obecności uczestników na odpowiednim druku w porozumieniu z koordynatorem lokalnym projektu/opiekunem grupy,
— bieżące dostarczanie dla koordynatora projektu do zatwierdzenia podpisanych czytelnie wymaganych dokumentów (m.in. konspektów zajęć, listy uczestników zajęć, pokwitowania uczestników za ewentualnie otrzymane materiały),
— bieżące uzupełnianie, czytelne podpisywanie i w celu rozliczenia merytorycznego zajęć dostarczanie dla koordynatora projektu/osobie do kontaktów zatwierdzonych wymaganych dokumentów: konspektów zajęć – na 3 dni przed rozpoczęciem zajęć oraz listy obecności uczestników zajęć, pokwitowania uczestników za ewentualne otrzymane przez nich materiały/sporządzone wg ustalonego wcześniej wzoru z koordynatorem projektu/osobą do kontaktów i ewentualnie innych wymaganych dokumentów (jeśli zajdzie taka potrzeba) – do 3 dni od zakończenia zajęć,
— bieżące, tuż po zakończeniu danych zajęć, zawiadomienie koordynatora projektu o przypadkach niezdyscyplinowania, o 2-krotnej nieusprawiedliwionej nieobecności uczestnika i innych wydarzeniach losowych dotyczących uczestnika zajęć.
Pozostałe wymagania:
— psycholodzy powinni być komunikatywni, odporni na stres, cierpliwi w pracy z młodzieżą, dyspozycyjni czasowo i elastyczni w kwestii ustalenia terminów zajęć grupy z lokalnym koordynatorem projektu, powinni motywować uczestników do uczęszczania na zajęcia (celem osiągnięcia przez nich m. in. wysokiej frekwencji),
— Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania (jeżeli zaistnieje taka konieczność), w porozumieniu z koordynatorem projektu/opiekunem grupy, do zajęć materiałów dla uczestników, które przejdą w posiadanie uczestników wsparcia (w ramach własnych środków finansowych),
— Wykonawca winien potwierdzać klauzulą „za zgodność z oryginałem” i podpisywać niebieskim długopisem kopie wszystkich sporządzanych dokumentów,
— Wykonawca zobowiązany jest do ustalania na bieżąco z koordynatorem lokalnym projektu/opiekunem grupy wszystkich szczegółów dot. organizowanych zajęć,
— dodatkowo Wykonawca zatrudniający specjalistę na umowę zobowiązany będzie do monitorowania i kontrolowania organizowanych zajęć,
— Wykonawca zobowiązany jest do oznakowania logo PO WER i UE wszystkich dokumentów sporządzonych w ramach projektu wg obowiązującego wzoru i umieszczenia pod logotypami zapisu „Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego”,
— Wykonawca powinien utrzymywać czystość w pomieszczeniach dydaktycznych i sanitarnych w trakcie realizacji włącznie z zapewnieniem środków czystości (po uprzednim uzgodnieniu ich rodzaju z opiekunem grupy) wykorzystywanych do sprzątania sal i środków higienicznych wykorzystywanych w pomieszczeniach sanitarnych,
— wszystkie dokumenty sporządzone w ramach zajęć powinny zawierać pieczęć i czytelny podpis (w przypadku osób fizycznych pieczęć nie jest wymagana) organizatora zajęć oraz obowiązujące logotypy,
— Wykonawca zobowiązany jest do przechowywania do dnia 31.12.2030 r. wszystkich oryginalnych dokumentów potwierdzających organizację zajęć. W przypadku zmiany okresu archiwizacji Zamawiający poinformuje o tym fakcie Wykonawcę,
— Wykonawca zobowiązany jest do udostępnienia dokumentów związanych z realizacją zajęć, w tym dokumenty finansowe, Zamawiającemu, bądź organowi kontrolnemu (w przypadku kontroli Zamawiającego przez organ do tego uprawniony itp.).
Zamawiający w ramach zajęć zastrzega:
— prawo kontroli (przebiegu i efektywności zajęć) prowadzonej przez kierownika jednostki OHP wdrażającej projekt, wojewódzkiego koordynatora projektu oraz innych wytypowanych pracowników,
— prawo rozwiązania umowy w przeciągu 7 dni w razie nienależytego jej wykonania przez Wykonawcę, w szczególności w przypadku przerwania lub zawieszenia zajęć oraz prowadzenia zajęć niezgodnie z programem, harmonogramem lub innych występujących problemów organizacyjnych (np. niskiej frekwencji uczestników projektu na zajęciach). Jednocześnie Zamawiający zobowiązuje się do wypłacenia Wykonawcy kosztów poniesionych do chwili zerwania umowy,
— prawo zmniejszenia liczby uczestników zajęć w przypadku, jeśli przed rozpoczęciem zajęć w poszczególnych grupach zmniejszy się ich stan oraz zmniejszenia liczby uczestników zajęć w przypadku, kiedy dany uczestnik przerwie ich realizację z przyczyn niezależnych od Zamawiającego (np. choroba, wypadek itp.). W takim przypadku Zamawiający zastrzega prawo ewentualnego wprowadzenia osoby z listy rezerwowej. Wykonawca zobowiązany będzie wówczas do przeprowadzenia zajęć w takiej liczbie godzin jaka została niewykorzystana przez poprzedniego uczestnika. Powyższe zmiany nie wymagają zmiany umowy w formie aneksu,
— Zamawiający zastrzega zmianę ilości uczestników w w/w grupach i będzie ona uzależniona od stanu rekrutacji młodzieży do projektu a także rotacji ilości osób między poszczególnymi grupami.
Wykonawcy z którymi podpisana będzie umowa na realizację zamówienia zobowiązani będą do podpisania Umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.
Ponadto firmy zobowiązane będą do wydania najpóźniej w ciągu 7 dni (od daty podpisania Umowy z Podlaską WK OHP) upoważnień do przetwarzania danych osobowych pracownikom realizującym zajęcia oraz przekazania ich kopii potwierdzonych za zgodność z oryginałem dla koordynatora projektu/opiekuna grupy.
Wykonawca będący osobą fizyczną po podpisaniu umowy zobowiązany będzie do podpisania oświadczenia o zatrudnieniu, oświadczenia do umów EFS, prowadzenia Karty Czasu Pracy z prowadzonych zajęć oraz prowadzenia Ewidencji Czasu Pracy o ile dana osoba jest zaangażowana w realizacje innych projektów w ramach EFS i wykazała to w zaświadczeniu do umów EFS. Dodatkowo będzie zobowiązany on do comiesięcznego składania oświadczenia o dochodach.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

85121270

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 2 498,55 PLN

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 90
2. Doświadczenie Wykonawcy. Waga 10
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
POA-ZP-271-03/15
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 16-024943 z dnia 23.1.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Nazwa: Usługa przeprowadzenia grupowego wsparcia psychologicznego - treningów i warsztatów oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych uczestnikom projektu „Równi na rynku pracy – EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w Ośrodku Szkolenia i Wychowania w Wasilkowie
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
9.3.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 5
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Open Education Group Sp z o.o.
{Dane ukryte}
15-066 Białystok
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 3 033,45 PLN
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 2 498,55 PLN
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Projekt „Równi na rynku pracy – EFS” jest realizowany w ramach Programu Gwarancje dla młodzieży, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
VI.2)Informacje dodatkowe:
Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1) O udzielenie zamówienia, określonego w specyfikacji, mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełnią warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych dotyczące:
a) posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień: o udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych WUP lub certyfikat MEN – w przypadku podmiotów prowadzących działalność gospodarczą;
b) posiadania wiedzy i doświadczenia: o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie – zorganizowali i przeprowadzili (tj. zakończył) zajęcia/warsztaty/konsultacje z zakresu porad psychologicznych dla co najmniej 1 grupy liczącej min. 5 osób;
c) dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia: o udzielenie zamówienia może ubiegać się Wykonawca, który dysponuje wykwalifikowaną kadrą spełniającą następujące wymagania Zamawiającego: osoba przewidziana do realizacji zamówienia powinna posiadać dyplom magistra psychologii uzyskany w polskiej uczelni lub uzyskane za granicą wykształcenie uznane za równorzędne w Rzeczypospolitej Polskiej oraz co najmniej 2-letni okres doświadczenia w pracy z młodzieżą wieku 15–24 lata w ramach wykonywania zawodu psychologa lub udzielania porad psychologicznych.
Zajęcia grupowe i indywidualne winien prowadzić ten sam specjalista;
c) sytuacji ekonomicznej i finansowej: Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) Z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się Wykonawców w przypadku zaistnienia okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
3) Ocena spełnienia w/w warunków dokonana będzie przez Zamawiającego wg formuły „spełnia – nie spełnia” w oparciu o informacje zawarte w dokumentach wyszczególnionych w pkt 6 SIWZ. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnia. Nie spełnienie chociażby jednego z ww. warunków skutkować będzie wykluczeniem Wykonawcy z postępowania. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.
4) Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia (zaleca się aby zobowiązanie określało zakres dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, sposób wykorzystania zasobów innego podmiotu przez Wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia, charakter stosunku jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, zakres i okres udziału innego podmiotu w wykonywaniu zamówienia). Przez pisemne zobowiązanie Zamawiający rozumie zobowiązanie złożone w oryginale podpisane przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione zgodnie z zasadami reprezentacji podmiotu udostępniającego dany zasób.
Wykaz oświadczeń i dokumentów jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia
A. Wykaz dokumentów i oświadczeń:
1) W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy oraz Roz. 5 pkt 1 niniejszej SIWZ Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty:
1. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, określonych w art. 22 ust. 1 pkt 1-4 ustawy Pzp (wzór – załącznik nr 2 do SIWZ);
2. informację, iż Wykonawca posiada wpis do rejestru instytucji szkoleniowych WUP lub certyfikat MEN bądź kserokopię dowodu o wpisie do rejestru instytucji szkoleniowych WUP lub certyfikatu MEN (poświadczona datą, czytelnym podpisem Wykonawcy lub osoby uprawnionej i klauzulą „za zgodność z oryginałem”) – nie dotyczy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej;
3. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia (wzór stanowi załącznik nr 5 do SIWZ – nie dotyczy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej);
4. wykaz zorganizowanych zajęć/warsztatów/konsultacji z porad psychologicznych wraz z poświadczeniem ich należytego wykonania (wzór stanowi załącznik nr 8 do SIWZ);
5. oświadczenie Wykonawcy będącego osobą fizyczną o posiadaniu wymaganych uprawnień do wykonania zamówienia (wzór stanowi załącznik nr 6 do SIWZ – dotyczy osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej);
2) W celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty:
1. oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy Pzp (wzór – załącznik nr 3 do SIWZ);
2. aktualny odpis z właściwego rejestru lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
3. aktualnego zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
4. aktualnego zaświadczenia właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenia, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
5. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
6. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert;
7. aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3) Dodatkowo do oferty należy dołączyć:
1. oświadczenie o przynależności/braku przynależności do grupy kapitałowej (wzór – załącznik nr 4 do SIWZ);
2. pisemne zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt 5 ppkt 4 SIWZ, o ile Wykonawca polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy;
3. pełnomocnictwo dla osoby podpisującej ofertę – dotyczy Wykonawców reprezentowanych przez pełnomocnika oraz Wykonawców składających wspólną ofertę (np. konsorcjum) o ile nie jest podpisana przez wszystkie podmioty występujące wspólnie (wymagana jest forma i rodzaj pełnomocnictwa właściwy do poszczególnych czynności, a przede wszystkim do reprezentowania w przedmiotowym postępowaniu, w tym do podpisania oferty, albo do reprezentowania w przedmiotowym postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego).
Zamawiający dokona oceny spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu zgodnie z formułą spełnia/nie spełnia, na podstawie dokumentów wymienionych powyżej i dołączonych do ofert.
B. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia
1. Wykonawcy występujący wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
2. Wykonawcy występujący wspólnie muszą ustanowić pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w postępowaniu o udzieleniu zamówienia jeśli w ich imieniu składać będzie ofertę jeden podmiot lub jedna osoba, wówczas należy dołączyć do oferty pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawców w postępowaniu o udzielenie zamówienia, albo pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Treść pełnomocnictwa powinna dokładnie określać zakres umocowania.
3. Wszelka korespondencja oraz rozliczenia dokonywane będą wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem).
4. Wykonawcy, o których mowa w punkcie 1 składają jeden formularz oferty oraz zobowiązani są do łącznego spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Wypełniając formularz oferty, jak również dokumenty powołujące się na „Wykonawcę” w miejscu np. „nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich współpartnerów, a nie ich pełnomocnika.
5. Dokumenty dot. braku podstaw do wykluczenia każdy z Wykonawców składa oddzielnie w formie oryginału i podpisuje we własnym imieniu (dopuszcza się możliwość złożenia na jednym formularzu z podpisami wszystkich Wykonawców, lub tylko przez pełnomocnika).
6. Do podmiotów wspólnie ubiegających się o zamówienie publiczne stosuje się te same przepisy co do pojedynczego wykonawcy. Odpowiednie ich stosowanie oznacza, że każdy uczestnik wspólnej oferty musi posiadać uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności i nie może podlegać wykluczeniu z postępowania. Natomiast przy ocenie spełniania warunków, brany jest pod uwagę łączny potencjał techniczny i kadrowy wykonawców ich łączne kwalifikacje i doświadczenie oraz łączną sytuację ekonomiczną i finansową.
C. Wykonawcy mający siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
1. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, stosuje się do przepisów § 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z 19.2.2013 w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz form w jakich te dokumenty mogą być składane. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia dokumentów wymienionych w punkcie A.
2. W przypadku załączenia do oferty dokumentów sporządzonych w obcym języku, Wykonawcy zobowiązani są załączyć tłumaczenie tekstów na język polski sporządzonych przez tłumaczy przysięgłych. W przypadku przedstawienia kopii tłumaczenia, kopia ta musi być poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
Sposób potwierdzania dokumentów załączonych do oferty:
Dokumenty mogą być przedstawiane w formie oryginałów (ew. notarialnie poświadczonej kserokopii) lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę, zgodnie z zasadami reprezentacji określonymi w dokumencie rejestrowym, lub przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy.
Każda zapisana strona przedstawiająca niezbędną dla spełnienia warunków zamówienia stawianych przez Zamawiającego treść winna być opatrzona: datą oraz czytelnym podpisem lub imienną pieczątką i podpisem.
W przypadku, gdy przedstawiona kserokopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jego prawdziwości, a Zamawiający nie może sprawdzić jej prawdziwości w inny sposób, może on żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii dokumentu.
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Departament Odwołań
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Zgodnie z ustawą z 29.1.2004 Pzp, dział VI, art. 179-198 (Dz.U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.).
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

Urząd Zamówień Publiczych
ul. Postępu 17 a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Tel.: +48 224587801
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587800

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
10.3.2015

Adres: ul. Handlowa 6 G, 15-399 Białystok
woj. PODLASKIE
Dane kontaktowe: email: podlaska@ohp.pl
tel: +48 856516187
fax: +48 856516187
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-02-03
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 2494320151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-01-23
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 4 miesięcy
Wadium: -
Oferty uzupełniające: TAK
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 0
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://www.podlaska.ohp.pl
Informacja dostępna pod: Podlaska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Białymstoku
ul. Handlowa 6G, 15-399 Białystok, woj. podlaskie
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
85121270-6 Usługi psychiatryczne lub psychologiczne
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Usługa przeprowadzenia grupowego wsparcia psychologicznego - treningów i warsztatów oraz indywidualnych konsultacji psychologicznych uczestnikom projektu „Równi na rynku pracy – EFS” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Fu Open Education Group Sp z o.o.
Białystok
2015-03-09 2 498,00