Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia (jeżeli dotyczy):

http://www.jedlnia.pl

Ogłoszenie nr 361942 - 2016 z dnia 2016-12-08 r.
Jedlnia-Letnisko: Świadczenie usługi dowozu dzieci oraz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko na zajęcia szkolne oraz do specjalistycznych placówek oświatowych w roku 2017
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - Usługi

Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe

Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego

Zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

nie


Nazwa projektu lub programu


O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie zakłady pracy chronionej oraz wykonawcy, których działalność, lub działalność ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, obejmuje społeczną i zawodową integrację osób będących członkami grup społecznie marginalizowanych

nie

Należy podać minimalny procentowy wskaźnik zatrudnienia osób należących do jednej lub więcej kategorii, o których mowa w art. 22 ust. 2 ustawy Pzp, nie mniejszy niż 30%, osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej lub wykonawców albo ich jednostki (w %)
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY

Postępowanie przeprowadza centralny zamawiający

nie

Postępowanie przeprowadza podmiot, któremu zamawiający powierzył/powierzyli przeprowadzenie postępowania

nie

Informacje na temat podmiotu któremu zamawiający powierzył/powierzyli prowadzenie postępowania:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie przez zamawiających

nie

Jeżeli tak, należy wymienić zamawiających, którzy wspólnie przeprowadzają postępowanie oraz podać adresy ich siedzib, krajowe numery identyfikacyjne oraz osoby do kontaktów wraz z danymi do kontaktów:


Postępowanie jest przeprowadzane wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej

nie

W przypadku przeprowadzania postępowania wspólnie z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej – mające zastosowanie krajowe prawo zamówień publicznych:


Informacje dodatkowe:


I. 1) NAZWA I ADRES:
Wójt Gminy Jedlnia Letnisko, krajowy numer identyfikacyjny 5374808596759, ul. ul. Radomska  43, 26630   Jedlnia-Letnisko, woj. mazowieckie, państwo Polska, tel. 483 848 470, e-mail inwestycje@jedlnia.pl, faks 048 3848470 w. 222.
Adres strony internetowej (URL): www.jedlnia.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa

I.3) WSPÓLNE UDZIELANIE ZAMÓWIENIA (jeżeli dotyczy):
Podział obowiązków między zamawiającymi w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania, w tym w przypadku wspólnego przeprowadzania postępowania z zamawiającymi z innych państw członkowskich Unii Europejskiej (który z zamawiających jest odpowiedzialny za przeprowadzenie postępowania, czy i w jakim zakresie za przeprowadzenie postępowania odpowiadają pozostali zamawiający, czy zamówienie będzie udzielane przez każdego z zamawiających indywidualnie, czy zamówienie zostanie udzielone w imieniu i na rzecz pozostałych zamawiających):

I.4) KOMUNIKACJA:


Nieograniczony, pełny i bezpośredni dostęp do dokumentów z postępowania można uzyskać pod adresem (URL)
tak
www.jedlnia.pl


Adres strony internetowej, na której zamieszczona będzie specyfikacja istotnych warunków zamówienia
tak
www.jedlnia.pl


Dostęp do dokumentów z postępowania jest ograniczony - więcej informacji można uzyskać pod adresem
nie


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać:


Elektronicznie
nie
adres


Dopuszczone jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

nie

Wymagane jest przesłanie ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu w inny sposób:

tak
Inny sposób:
Ofertę wykonawca zobowiązany jest składać wyłącznie w formie pisemnej, za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012r. Prawo pocztowe (Dz. U. z 2012 r. poz.1529 oraz z 2015 r. poz.1830), osobiście lub za pośrednictwem posłańca
Adres:
Urząd Gminy w Jedlni-Letnisko ul. Radomska 43, 26-630 Jedlnia-Letnisko - Biuro Obsługi Mieszkańca w terminie do dnia 16.12.2016 roku, godz. 10:00.


Komunikacja elektroniczna wymaga korzystania z narzędzi i urządzeń lub formatów plików, które nie są ogólnie dostępne
nie
Nieograniczony, pełny, bezpośredni i bezpłatny dostęp do tych narzędzi można uzyskać pod adresem: (URL)
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Świadczenie usługi dowozu dzieci oraz dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko na zajęcia szkolne oraz do specjalistycznych placówek oświatowych w roku 2017

Numer referencyjny:
RIGP.271.24.2016

Przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia przeprowadzono dialog techniczny

nie


II.2) Rodzaj zamówienia:
usługi

II.3) Informacja o możliwości składania ofert częściowych

Zamówienie podzielone jest na części:
Tak

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu można składać w odniesieniu do:

wszystkich części



II.4) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań )
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:



II.5) Główny kod CPV:
60130000-8


II.6) Całkowita wartość zamówienia
(jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):
Wartość bez VAT:
Waluta:

(w przypadku umów ramowych lub dynamicznego systemu zakupów – szacunkowa całkowita maksymalna wartość w całym okresie obowiązywania umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów)


II.7) Czy przewiduje się udzielenie zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub w art. 134 ust. 6 pkt 3 ustawy Pzp:
nie

II.8) Okres, w którym realizowane będzie zamówienie lub okres, na który została zawarta umowa ramowa lub okres, na który został ustanowiony dynamiczny system zakupów:
Okres w miesiącach: 12


II.9) Informacje dodatkowe:
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM

III.1) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU


III.1.1) Kompetencje lub uprawnienia do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów

Określenie warunków: • wykonawca spełni powyższy warunek, jeżeli wykaże, że posiada aktualną licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób, wydaną na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1907).
Informacje dodatkowe

III.1.2) Sytuacja finansowa lub ekonomiczna

Określenie warunków:
Informacje dodatkowe

III.1.3) Zdolność techniczna lub zawodowa

Określenie warunków: • 4 autokarami min. 39 miejsc - jakimi dysponuje Wykonawca z informacjami na ich temat /kopie dowodów rejestracyjnych dołączyć do wykazu potencjału technicznego/. Ocena spełniania tego warunku na podstawie dołączonego do oferty wykazu niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń (Załącznik nr 5). (W przypadku składania oferty na część I), • 1 pojazdem min. 25 miejsc przystosowanym do przewozu zorganizowanej grupy dzieci niepełnosprawnych wyposażonym w windę lub platformę - jakim dysponuje Wykonawca z informacjami na ich temat /kopie dowodów rejestracyjnych dołączyć do wykazu potencjału technicznego/. Ocena spełniania tego warunku na podstawie dołączonego do oferty wykazu niezbędnych do wykonania zamówienia narzędzi i urządzeń (Załącznik nr 5). (W przypadku składania oferty na część II), • osobami, które będą wykonywać zamówienie lub pisemnym zobowiązaniem innych podmiotów do udostępnienia tych osób, w tym: osobami uprawnionymi do wykonania zamówienia wraz z kserokopią uprawnień do realizacji przedmiotu. Ocena spełniania tego warunku na podstawie dołączonego do oferty wykazu wykonanych usług (Załącznik nr 7), • posiadają niezbędną wiedzą i doświadczenie, tzn.: wykonali w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej jedną usługę roczną o wartości brutto min. 100.000,00zł (sto tysięcy zł.) obejmującą przewóz osób. Ocena spełniania tego warunku na podstawie dołączonego do oferty wykazu wykonanych usług (Załącznik nr 6).
Zamawiający wymaga od wykonawców wskazania w ofercie lub we wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu imion i nazwisk osób wykonujących czynności przy realizacji zamówienia wraz z informacją o kwalifikacjach zawodowych lub doświadczeniu tych osób: tak
Informacje dodatkowe:

III.2) PODSTAWY WYKLUCZENIA


III.2.1) Podstawy wykluczenia określone w art. 24 ust. 1 ustawy Pzp


III.2.2) Zamawiający przewiduje wykluczenie wykonawcy na podstawie art. 24 ust. 5 ustawy Pzp
tak
Zamawiający przewiduje następujące fakultatywne podstawy wykluczenia:
(podstawa wykluczenia określona w art. 24 ust. 5 pkt 3 ustawy Pzp)

III.3) WYKAZ OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W CELU WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA, ŻE NIE PODLEGA ON WYKLUCZENIU ORAZ SPEŁNIA WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPEŁNIA KRYTERIA SELEKCJI


Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

tak

Oświadczenie o spełnianiu kryteriów selekcji

nie

III.4) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW , SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 3 USTAWY PZP:

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające że nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu. Dokumenty te powinny być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się ww. dokumentów, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.

III.5) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 1 USTAWY PZP


III.5.1) W ZAKRESIE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:

- aktualna licencja na wykonywanie krajowego transportu drogowego osób, wydaną na podstawie ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 1907). Zakres ww. dokumentów musi potwierdzać spełnienie odpowiednio warunku określonego w Rozdziale 5 pkt. 5.3.1 SIWZ. - wykaz dostaw lub usług wykonanych (Załącznik nr 6), a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy lub usługi były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; Zakres przedstawionych dokumentów musi potwierdzać spełnienie odpowiednio warunku określonego w Rozdziale 5 pkt. 5.3.2 SIWZ. - wykaz narzędzi, wyposażenia zakładu lub urządzeń technicznych (Załącznik nr 5) dostępnych wykonawcy w celu wykonania zamówienia publicznego wraz z informacją o podstawie do dysponowania tymi zasobami; Zakres ww. dokumentów musi potwierdzać spełnienie odpowiednio warunku określonego w Rozdziale 5 pkt. 5.3.2 SIWZ - wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (Załącznik nr 7); Zakres ww. dokumentów musi potwierdzać spełnienie odpowiednio warunku określonego w Rozdziale 5 pkt. 5.3.2 SIWZ

III.5.2) W ZAKRESIE KRYTERIÓW SELEKCJI:


III.6) WYKAZ OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW SKŁADANYCH PRZEZ WYKONAWCĘ W POSTĘPOWANIU NA WEZWANIE ZAMAWIAJACEGO W CELU POTWIERDZENIA OKOLICZNOŚCI, O KTÓRYCH MOWA W ART. 25 UST. 1 PKT 2 USTAWY PZP


III.7) INNE DOKUMENTY NIE WYMIENIONE W pkt III.3) - III.6)
Wykonawca, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej informacji z otwarcia ofert (o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy), samodzielnie (bez odrębnego wezwania ze strony zamawiającego) przekaże zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej z innymi wykonawcami składającymi oferty w danym postępowaniu (o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 PZP) – wg załącznika Nr 3. Wraz ze złożeniem oświadczenia, wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie zamówienia.
SEKCJA IV: PROCEDURA

IV.1) OPIS


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony

IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium:
tak,
Informacja na temat wadium
Przystępując do niniejszego postępowania każdy Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości: Dla części I: w wysokości 9.000,00 zł (słownie: dziewięć tysięcy złotych). Dla części II: w wysokości 10.000,00 zł (słownie: dziesięć tysięcy złotych). Wadium może być wnoszone w następujących formach: - pieniądzu, - poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; - gwarancjach bankowych, - gwarancjach ubezpieczeniowych; - poręczeniach udzielanych przez podmioty o których mowa w art. 6b ust.5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. 2014 poz. 1804 ze zm.) Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto Zamawiającego: Bank Spółdzielczy w Pionkach Oddział w Jedlni-Letnisko Nr 90 9141 0005 0117 0107 2000 0030 Tytułem: Wadium w post. Nr RIGP 271.24.2016 Ze względów księgowych w postępowaniach podzielonych na części uprasza się nie o sumowanie wadiów, a o wpłacanie wadium oddzielnymi przelewami. Za termin wniesienia wadium przyjmuje się datę uznania na rachunku Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia dokument zabezpieczenia należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego. Wadium wniesione w formie gwarancji ubezpieczeniowej lub bankowej będzie akceptowane pod warunkiem, że jest zgodne z Prawem Zamówień Publicznych, a w szczególności: gwarancja będzie zawierała wszystkie przypadki utraty wadium przez wykonawcę określone w art. 46. ust. 4a i ust. 5 Prawa Zamówień Publicznych, okres ważności gwarancji będzie nie krótszy niż okres związania ofertą określony w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Wadium wniesione w formie poręczenia bankowego, poręczenia spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej lub poręczenia udzielanego przez podmiot, o którym mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości będzie akceptowane pod warunkiem, że jest zgodne z Prawem Zamówień Publicznych, a w szczególności: poręczenie będzie zawierało wszystkie przypadki utraty wadium przez wykonawcę określone w art. 46 ust. 4 a i ust. 5 Prawa Zamówień Publicznych poręczenie będzie zawierało określony datą termin odpowiedzialności, nie krótszy niż okres związania ofertą określony w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Niewniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje odrzucenie oferty Wykonawcy na podstawie art. 89 ust. 1 pkt. 7b ustawy Pzp.


IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
nie


IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej:
nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
nie


IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu

(przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne)
Liczba wykonawców  
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców  
Kryteria selekcji wykonawców:


IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów:
Umowa ramowa będzie zawarta:

Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
nie
Informacje dodatkowe:

Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
nie
Informacje dodatkowe:

W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
nie
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
nie


IV.1.8) Aukcja elektroniczna


Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej
(przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) nie

Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej:


Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia:

nie
Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Aukcja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:


IV.2.2) Kryteria

KryteriaZnaczenie
Cena60
Ilość bezpłatnych kilometrów40


IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp
(przetarg nieograniczony)
tak

IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne


IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem

Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:

Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji nie
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert: nie
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):

Informacje dodatkowe



IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego

Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:

Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:

Wstępny harmonogram postępowania:

Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań: nie
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:


Informacje dodatkowe:


IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego

Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:

Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
nie
Informacje dodatkowe:


IV.4) Licytacja elektroniczna

Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Licytacja wieloetapowa
etap nrczas trwania etapu

Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: nie
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:

Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:

Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:

Informacje dodatkowe:

IV.5) ZMIANA UMOWY


Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
nie

IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE



IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym
(jeżeli dotyczy):


Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym

W przypadku gdyby oferta, oświadczenia lub dokumenty zawierały informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, Wykonawca powinien w sposób nie budzący wątpliwości zastrzec, że nie mogą być one udostępnione oraz wykazywać, że zastrzeżone informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa. Informacje te powinny być umieszczone w osobnym wewnętrznym opakowaniu, trwale ze sobą połączone i ponumerowane. Nie mogą stanowić tajemnicy przedsiębiorstwa informacje podane do wiadomości podczas otwarcia ofert, tj. informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofercie.

IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu:

Data: 16/12/2016, godzina: 10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
nie
Wskazać powody:

Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
> polski

IV.6.3) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert)

IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane
nie

IV.6.6) Informacje dodatkowe:

Otwarcie ofert nastąpi w Urzędzie Gminy w Jedlni-Letnisko, ul. Radomska 43, 26-630 Jedlnia-Letnisko, pok. 120 /sala konferencyjna/ dnia 16.12.2016 roku, godz. 10.30.
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH

Część nr:
I   
Nazwa:
Świadczenie usługi dowozu dzieci z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko na zajęcia szkolne

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Dotyczy dowozu uczniów w roku 2017 z obwodów : • PG w Jedlni-Letnisko ul. Słoneczna 5, 26-630 Jedlnia-Letnisko • PSP w Jedlni-Letnisko ul. Słoneczna 5, 26-630 Jedlnia-Letnisko • PSP w Natolinie Natolin 59, 26-613 Radom • ZSO w Myśliszewicach Myśliszewice 15, 26-630 Jedlnia-Letnisko • PSP w Słupicy Słupica 84, 26-630 Jedlnia-Letnisko 1. Dowóz i odwóz uczniów z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko wg harmonogramu opracowanego przez Zamawiającego/ harmonogram zostanie opracowany z dyrektorami szkół : • PG w Jedlni-Letnisko • PSP w Jedlni-Letnisko • PSP w Natolinie • ZSO w Myśliszewicach • PSP w Słupicy 2. Przewidziana liczba uczniów przewożonych w roku szkolnym wynosi ok. 700 uczniów ( podana liczba uczniów może ulec zmianie) 3. Przewidziany łączny dzienny przebieg czterech autobusów o liczbie co najmniej 39 miejsc siedzących każdy, wynosi około 420 km. ( podana liczba może ulec zmianie) 4. Przewozy odbywają się tyko w dni nauki szkolnej i są realizowane na podstawie imiennych biletów miesięcznych. 5. Przewozy uczniów realizowane są na następujących trasach: • Lasowice, Myśliszewice, ZSO Myśliszewice, • Groszowice, Antoniówka, Rajec Poduchowny, Groszowice ZSO Myśliszewice, • Piotrowice, Gzowice, ZSO Jedlnia-Letnisko, • Aleksandrów, Maryno, Słupica, Cudnów, ZSO Jedlnia-Letnisko, • Kolonka, Siczki, Antoniówka, Wrzosów, ZSO Jedlnia-Letnisko, • Rajec Szlachecki, Natolin, Sadków, ZSO Natolin, - Dowóz i odwóz uczniów do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jedlni-Letnisko, - Dowóz i odwóz uczniów do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Natolinie, - Dowóz i odwóz do Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myśliszewicach, - Dowóz i odwóz do Publicznej Szkoły Podstawowej w Słupicy, 6. Przewiduje się co najmniej jeden dowóz dziennie do każdej ze szkół oraz co najmniej po dwa odwozy dziennie z każdej ze szkół. 7. Obowiązkiem przewoźnika jest opieka nad przewożonymi dziećmi, z zagwarantowaniem im bezpieczeństwa podczas wsiadania, przewozu i wysiadania, w tym ubezpieczenie dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. W ramach opieki wykonujący dowóz zobowiązuje się do zatrudnienia opiekunów (po jednej osobie na każdy przejazd wykonujący dowóz i odwóz uczniów – funkcji opiekuna nie może pełnić kierowca autobusu). 8. Przewoźnik zobowiązany jest zapewnić do wykonania usługi ilość taboru niezbędną do realizacji zamówienia / minimum 4 autobusy – 39 miejsc.

2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
60130000-8

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 12

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Cena60
Ilość bezpłatnych kilometrów40

6) INFORMACJE DODATKOWE:



Część nr:
II   
Nazwa:
Świadczenie usługi dowozu dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko na zajęcia szkolne oraz do specjalistycznych placówek oświatowych w roku 2017

1) Krótki opis przedmiotu zamówienia
(wielkość, zakres, rodzaj i ilość dostaw, usług lub robót budowlanych lub określenie zapotrzebowania i wymagań)
a w przypadku partnerstwa innowacyjnego - określenie zapotrzebowania na innowacyjny produkt, usługę lub roboty budowlane:
Dotyczy dowozu dzieci niepełnosprawnych (ok. 26 osób w tym 6 poruszających się na wózkach inwalidzkich) (z dysfunkcjami ruchu i dysfunkcjami umysłowymi) w roku 2017 do: • Szkoła Podstawowa z oddziałami Przedszkolnymi „Nasza Szkoła”, ul. Królowej Jadwigi 12, 26-600 Radom • Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II ul. Wierzbicka 81/83, 26-600 Radom • Publiczne Gimnazjum Nr 21 w Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych ul. Lipska 2, 26-600 Radom • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla dzieci niewidomych i słabowidzących, ul. Struga 86, 26-600 Radom • XI LO im. Stanisława Staszica ul. 11 Listopada 27, 26-600 Radom • Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących, ul. Wernera 6 , 26-600 Radom • SOS dla Dzieci niewidomych i słabowidzących ul. Struga 86, 26-600 Radom • Zespół Szkół Ogólnokształcących ul. Słoneczna 5 , 26-630 Jedlnia-Letnisko • Warsztaty Terapii Zajęciowej, ul. Leśna 3, 26-670 Pionki • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Bp Jana Chrapka w Zespole Szkół Specjalnych ul. Armii Ludowej 1a, 26-600 Radom • Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Janusza Korczaka Al. Grzecznarowskiego 15, 26-600 Radom • Szkoła Przysposabiająca do Pracy ul. Wośnicka 125 C, 26-600 Radom • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. J. śniadeckiego w Pionkach Przewozy będą dokonywane w okresie trwania roku szkolnego w dniach zajęć szkolnych według rozkładu uzgodnionego z Zamawiającym z wyłączeniem przerw świątecznych, ferii zimowych i letnich oraz dni dodatkowo wolnych od nauki w szkole. Usługa obejmuje dowożenie i odwożenie dzieci niepełnosprawnych pięć dni w tygodniu z miejsca zamieszkania tj. z Jedlni – Letnisko z ul. Słupickiej do Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi „Nasza Szkoła”; z Antoniówki do Zespołu Zespół Szkół Integracyjnych im. Jana Pawła II ul. Wierzbicka 81/83, 26-600 Radom; z Antoniówki, Rajca Szlacheckiego, z Jedlni-Letnisko z ul. Kolejowej, z Sadkowa do Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych ul. Lipska 2, 26-600 Radom; z Groszowic, z Cudnowa do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci niewidomych i słabowidzących, ul. Struga 86, 26-600 Radom; z Jedlni-Letnisko z ul. Słonecznej do XI LO ul. 11Listopada , 26-600 Radom, z Rajca Poduchownego, z Jedlni-letnisko z ul. Piotrowickiej do Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy dla Dzieci Niesłyszących ul. Wernera 6 , 26-600 Radom; z Aleksandrowa, z Jedlni-Letnisko z ul. Żytniej do Zespołu Szkół Ogólnokształcących ul. Słoneczna 5, 26-630 Jedlnia-Letnisko; z Kolonki, z Jedlni-Letnisko z ul. Wojciechowskiego i ul. Radomskiej, z Groszowic na Warsztaty Terapii Zajęciowej ul. Leśna 3, 26-670 Pionki; z Groszowic, z Jedlni-Letnisko z ul. Cichej do Zespołu Szkół Specjalnych ul. Armii Ludowej 1a, 26-600 Radom ; z Rajca Szlacheckiego, z Gzowic do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka ul. Al. Grzecznarowskiego 15, 26-600 Radom; z Sadkowa do Szkoły Przysposabiającej do Pracy ul. Wośnicka 125 C,26-600 Radom, z Lasowic do Publicznego Gimnazjum Nr 8 ul. Piastowska 17, 26-600 Radom; z Sadkowa do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. J. Śniadeckich w Pionkach. Godziny przejazdów (dojazd i powrót) od poniedziałku do piątku, w dni nauki szkolnej zgodnie z ustalonym planem lekcji. Wykonawca powinien dysponować pojazdem wyposażonym w min. 25 miejsc siedzących lub więcej opisanych w dowodzie rejestracyjnym przystosowanym do przewozu zorganizowanej grupy dzieci niepełnosprawnych w tym kilku poruszających się wózkami inwalidzkimi tj. pojazdem, który spełnia wymogi techniczne umożliwiające załadunek i wyładunek osoby niepełnosprawnej poruszającej się na wózku inwalidzkim (specjalistyczna winda lub platforma) posiadający umocowanie wózków wraz z pasażerem podczas transportu wraz z opieką. Wykonawca zapewni doprowadzenie dzieci przez opiekuna z samochodu do szkoły i ze szkoły do samochodu oraz zapewni ubranie i rozebranie dziecka z odzieży wierzchniej. Odbiór uczniów będzie następował z miejsca ich zamieszkania ( dokładne adresy wskazane zostaną Wykonawcy przy podpisaniu umowy). Liczba uczniów objętych dowozem może się zwiększyć lub zmniejszyć; po każdej zmianie Zamawiający przedłoży Wykonawcy aktualny wykaz uczniów. W przypadku zmian liczby dowożonych uczniów Wykonawca zobowiązuje się do dowożenia uczniów, zgodnie ze zmienionym wykazem od następnego dnia po wprowadzeniu przez strony zmiany umowy w zakresie wykazu uczniów i miejsca ich odbioru. Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji kierowcy i opiekuna. Osoba pełniąca funkcje opiekuna musi posiadać przygotowanie z zakresu pierwszej pomocy medycznej. W przypadku awarii środka transportowego Wykonawca zapewni zastępczy środek transportu, w taki sposób aby nie powodować opóźnień czasowych kursu. W przypadku niemożności zrealizowania przewozu Wykonawca pokryje dodatkowo koszty przewozu wynikłe z wykonania usługi przez podmiot zastępczy wybrany przez Zamawiającego. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za wypadki i zdarzenia jakiegokolwiek typu, w wyniku których nastąpi szkoda materialna, uszkodzenie ciała czy śmierć spowodowana działalnością Wykonawcy. Zamawiający ma prawo do kontroli osób oraz pojazdu realizujących zamówieniem, a także zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdu oraz stanu trzeźwości kierowcy przez powołane do tego celu służby (Policja, Inspekcja Ruchu Drogowego).

2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
60130000-8

3) Wartość części zamówienia (jeżeli zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia):

Wartość bez VAT:
Waluta:


4) Czas trwania lub termin wykonania:
okres w miesiącach: 12

5) Kryteria oceny ofert:
KryteriaZnaczenie
Cena60
Ilość bezpłatnych kilometrów40

6) INFORMACJE DODATKOWE:



Psary: Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy i przebudowy budynku Urzędu Gminy w Psarach oraz budynku szkoły podstawowej w Strzyżowicach wraz z zagospodarowaniem terenu


Numer ogłoszenia: 98 - 2017; data zamieszczenia: 05.01.2017

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 92936 - 2016r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Gminy w Psarach, ul. Malinowicka 4, 42-512 Psary, woj. śląskie, tel. 32 294 49 00 wew. 41, faks 32 294 49 01.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy i przebudowy budynku Urzędu Gminy w Psarach oraz budynku szkoły podstawowej w Strzyżowicach wraz z zagospodarowaniem terenu.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnych dokumentacji projektowo-kosztorysowych obejmujących projekty budowlano-wykonawcze, kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz inne opracowania niezbędne do spełnienia wszystkich zakładanych funkcji oraz niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę dla rozbudowy i przebudowy budynku Urzędu Gminy w Psarach wraz z zagospodarowaniem terenu na działce nr ewid. 2367/38 oraz dla rozbudowy i przebudowy budynku szkoły podstawowej w Strzyżowicach wraz z zagospodarowaniem terenu na działkach nr ewid. 1583/3, 1583/4, 1614/2, 1614/3, wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji o pozwoleniu na budowę i sprawowaniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji. 2.Szczegółowy zakres przedmiotu umowy obejmuje: 1) Rozbudowa i przebudowa budynku Urzędu Gminy w Psarach wraz z zagospodarowaniem terenu na działce nr ewid. 2367/38 Podstawowe założenia projektowe: a) rozbudowa budynku w kierunku północnym w stronę granicy z działką 2367/15, b) szerokość projektowanego budynku zgodna z istniejącym obiektem - około 12,7m, c) długość rozbudowy od 12,0m do 15,0m w zależności od przyjętych rozwiązań funkcjonalno-użytkowych, d) budynek należy zaprojektować jako trzykondygnacyjny podpiwniczony o wysokości istniejącego budynku, e) zagospodarowanie terenu wokół budynku - przestrzeń należy tak zaplanować aby była wykorzystana nie tylko jako miejsca postojowe dla osób pracujących lub odwiedzających urząd gminy ale również mogła służyć pod okolicznościowe imprezy, należy również zaplanować miejsce pod sezonową scenę - w to miejsce doprowadzony prąd, w zagospodarowaniu zaplanować miejsca na klomby, ławeczki oraz wiatę zabudowaną na rowery. Podstawowe wymagania funkcjonalno-użytkowe budynku: a) wejście do budynku na poziomie umożliwiającym dostęp dla osób niepełnosprawnych, należy zaprojektować pochylnię, b) komunikację pionową budynku dopuszcza się poprzez istniejącą klatkę schodową, jeżeli zostaną spełnione wymagane przepisy bezpieczeństwa p.poż. c) należy przewidzieć połączenia komunikacyjne z budynkiem istniejącym na każdej kondygnacji, d) w piwnicy budynku należy wygospodarować pomieszczenia na dwa garaże jednostanowiskowe z wjazdem od tyłu budynku (elewacja wschodnia) oraz na archiwum. e) na parterze budynku zaprojektować punkt obsługi interesantów, miejsce oczekiwania dla petentów z możliwością wypełnienia wniosków, pokój socjalny dla pracowników, f) I piętro - pokoje przeznaczone dla Zakładu Gospodarki Komunalnej - łącznie dla około 10 pracowników, w tym dwa pomieszczenia dla księgowych, jedno dla inkasentów, jedno dla zamówień publicznych, jedno dla pracowników od monitoringu stanu wody, sekretariat, pokój dyrektora, g) II piętro - pomieszczenie stołówki dla pracowników, kącik kuchenny, sala narad, h) należy przewidzieć ogrzewanie budynku w oparciu o istniejące źródło ciepła z uwzględnieniem nowych źródeł odnawialnych - należy wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie, przygotowanie ciepłej wody w oparciu o rozwiązanie w istniejącym budynku. i) należy przewidzieć wszelkie niezbędne przyłącza i przebudowę (przełożenie) ewentualnych kolizji istniejącego uzbrojenia podziemnego i nadziemnego z projektowanymi obiektami wraz z projektami oświetlenia zewnętrznego i projektem drogowym. j) należy przewidzieć odwodnienie i odprowadzenie wód opadowych (np. do zbiorników lub dołów chłonnych) k) odprowadzenie ścieków sanitarnych należy przewidzieć do istniejącej indywidualnej czynnej oczyszczalni ścieków znajdującej się z tyłu budynku gminy. l) budynek ma być zaprojektowany w taki sposób, aby był kompletny z punktu widzenia celu jakiemu ma służyć, bez konieczności wykonania dodatkowych opracowań. 2) Rozbudowa i przebudowa budynku szkoły podstawowej w Strzyżowicach wraz z zagospodarowaniem terenu na działkach nr ewid. 1583/3, 1583/4, 1614/2, 1614/3. Podstawowe założenia projektowe związane z rozbudową budynku szkoły podstawowej. a) rozbudowa budynku szkoły w kierunku północnym w stronę ulicy 1-Maja, b) szerokość projektowanej dobudowy budynku zgodna z szerokością istniejącego budynku szkoły - około 9,0m, c) długość rozbudowy maksymalnie do 16,0m w zależności od przyjętych rozwiązań funkcjonalno-użytkowych, d) budynek należy zaprojektować jako dwukondygnacyjny (parter i piętro), całkowicie podpiwniczony, e) projektowana część budynku musi być połączenia komunikacyjne z budynkiem istniejącym na każdej kondygnacji, f) komunikacje pionową budynku dopuszcza się poprzez istniejącą klatkę schodową, jeżeli zostaną spełnione wymagane przepisy bezpieczeństwa p.poż. g) w piwnicy budynku należy zaprojektować np. pomieszczenia techniczne, szatnie dla uczniów szkoły itp. h) na parterze i piętrze budynku projekt powinien przewidywać po dwie sale lekcyjne o zaproponowanej przez projektanta wielkości, i) dobudowanie do Sali gimnastycznej magazynku sportowego połączonego z salą gimnastyczną j) zadaszenie wejścia głównego do szkoły podstawowej. Podstawowe założenia projektowe związane z zagospodarowaniem terenu. a) zaprojektować zagospodarowanie i ukształtowanie terenu przy dobudowanej części budynku Szkoły Podstawowej działka nr ewid. 1583/3 - spadki terenu, ogrodzenie, zieleń, b) zaprojektować wymianę nawierzchni poliuretanowej na boisku znajdującym się za budynkiem szkoły. Przeanalizować czy zachodzi konieczność wymiany podbudowy nawierzchni, c) na dzień dzisiejszy za bramkami boiska wykonane są piłkochwyty, należy zaprojektować ogrodzenie boiska z dwóch dłuższych boków boiska, d) projektant zaadoptuje istniejący projekt trybun który jest w posiadaniu inwestora, trybuny usytuowane wzdłuż jednej strony boiska (strona od działki 1614/3 droga). Trybuny o konstrukcji stalowej, szerokość około 2m, długość ok 40m, e) przed budynkiem przedszkola działka nr ewid. 1583/4 zaprojektować układ komunikacyjny z zjazdem i miejscami postojowymi dla samochodów w maksymalnej ilości. Należy zaprojektować nową lokalizację ogrodzenia terenu przedszkola, f) za budynkiem przedszkola zaprojektować plac zabaw o powierzchni około 400m2 z urządzeniami dostosowanymi do wieku dzieci uczęszczających do przedszkola o nawierzchni sztucznej poliuretanowej, g) w tylnej części terenu działki nr ewid. 1583/4 (za przedszkolem i placem zabaw) zaprojektować parking na około 35 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych wraz z drogami dojazdowymi o nawierzchni z kostki brukowej. Parking należy skomunikować z pozostałą częścią terenu przedszkola i szkoły za pomocą ciągów pieszych, h) należy zaprojektować drogę dojazdową do parkingu za przedszkolem i do działek budowlanych od ulicy 1-Maja poprzez działkę 1614/3 i 1614/2. Droga o szerokości około 5,0m i długości około 335m. Nawierzchnia drogi zostanie zaproponowana przez projektanta. i) ze względu na dużą różnicę poziomów terenu sięgającą około 2,0m między tyłem działki 1583/3 a planowaną drogą o nr 1614/3 do parkingów na długości około 50m będzie konieczne zaprojektowanie muru oporowego, j) projekt powinien przewidzieć odwodnienie i odprowadzenie wód opadowych z projektowanej drogi i terenów utwardzonych np. do zbiorników lub dołów chłonnych, k) projektant przeanalizuje istniejące rozwiązanie związane z gromadzeniem ścieków odprowadzanych z budynku szkoły i przedszkola, jeśli zajdzie konieczność zaprojektuje inne rozwiązanie, 3. Pozostałe wspólne wymagania: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) wykonanie mapy do celów projektowych, b) wykonanie inwentaryzacji budowlanej istniejącego budynku urzędu z uwzględnieniem instalacji w zakresie wymaganym do wykonania projektu budowlanego, c) wykonanie ekspertyzy budowlanej istniejącego budynku urzędu pod kątem jego rozbudowy i przebudowy, d) wykonanie badań geologicznych gruntu w niezbędnym zakresie do prawidłowego opracowania dokumentacji projektowej, e) wykonanie koncepcji funkcjonalnej w dwóch wersjach wraz z wykonaniem wizualizacji projektowanego terenu (z każdej strony światła min. 2 widoki), f) Wykonawca będzie zobowiązany do skonsultowania wstępnej wersji projektów (założeń projektowych) oraz do wykonania dokumentacji zgodnie z wytycznymi Zamawiającego.  Wykonawca jest zobowiązany do zebrania, analizy zasadności oraz uwzględnienia w projekcie uwag Zamawiającego, przekazanych w trakcie prezentacji. Zamawiający zaakceptuje założenia projektowe z naniesionymi uwagami w terminie nie przekraczającym 14 dni od daty dostarczenia poprawionych założeń Zamawiającemu. W razie przekroczenia tego terminu uzgodnienia przez Zamawiającego, termin wykonania przedmiotu umowy zostanie przedłużony odpowiednio o okres zwłoki. g) wykonanie projektu budowlanego zawierającego wszystkie elementy projektu wykonawczego - dla wszystkich branż, h) informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, i) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (wszystkie branże)+wersja elektroniczna (format pdf), j) przedmiar robót + wersja elektroniczna (format pdf i ath), k) kosztorys inwestorski uproszczony + wersja elektroniczna (format pdf i ath), l) kosztorys inwestorski szczegółowy + wersja elektroniczna (format pdf i ath), m) dokumentacja projektowa także w wersji elektronicznej w formacie pdf i dwg. n) dokumentacja projektowa ma zostać wykonana w formie papierowej w następujących ilościach: projekt budowlano-wykonawczy wielobranżowy - w 5 egzemplarzach specyfikacje techniczne - w 2 egzemplarzach przedmiary robót - w 2 egzemplarzach kosztorys inwestorski (szczegółowy i uproszczony) - w 2 egzemplarzach o) Przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie muszą zawierać zestawienia przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz ze szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wraz z podaniem założeń wyjściowych do kosztorysowania robót. Specyfikacje techniczne muszą dotyczyć konkretnych robót przewidzianych w projekcie oraz zawierać zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania robót w zakresie wykonania robót budowlanych, właściwości robót budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót, p) uzgodnienia, warunki, decyzje i pozwolenia niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu zamówienia, w tym w szczególności uzyskanie decyzji o pozwoleniu na usunięcie drzew i krzewów i lub nasadzenia zewnętrzne (jeśli będzie wymagana), w przypadku konieczności wykonanie operatu wodno-prawnego i uzyskanie decyzji o pozwoleniu wodno-prawnym (jeśli będzie wymagane), uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień i zatwierdzeń związanych z ingerencją w istniejące sieci zewnętrzne oraz projektowane sieci i przekładki oraz uzgodnień z zarządcami sąsiadujących dróg (jeśli będzie wymagane), uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień, warunków technicznych i zgód właścicieli sąsiednich nieruchomości (jeśli będą wymagane), uzyskanie wszystkich niezbędnych zgód na wejścia w teren nieruchomości nie będących własnością Zamawiającego (jeśli będą wymagane), q) uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę, r) przeniesienie na Zamawiającego praw autorskich majątkowych do wykonanej dokumentacji projektowej w zakresie objętym umową, s) sprawowanie nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji (na podstawie dokumentacji projektowej objętej przedmiotem umowy), 1) stwierdzanie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji inwestycji z projektem budowlano-wykonawczym, 2) usuwanie wad i uszczegóławianie projektu technicznego w trakcie realizacji robót budowlanych na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, 3) uzgadnianie możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego, 4) udział w naradach technicznych, 5) udział w odbiorze poszczególnych etapów robót budowlanych potwierdzonym wpisem do dziennika budowy oraz w odbiorze końcowym inwestycji, 6) sporządzanie i zatwierdzanie dokumentacji powykonawczej uwzględniającej wszystkie zmiany wprowadzone do dokumentacji projektowej w trakcie realizacji. 4. Obowiązujące przepisy: Na etapie wykonywania prac projektowych należy przestrzegać przepisów zawartych w szczególności w następujących aktach prawnych: a) ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016r. Nr 0 poz. 290 ze zm.), b) rozporządzeniu Ministra Transportu, Budownictwa, Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2012r. poz. 462 z póź. zm.), c) ustawie z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015r. Nr 0 poz. 2164 z póź. zm.), d) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. z 2004r. Nr 202, poz. 2072 ze zm.), e) rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389), f) ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5 poz. 42 ze zm.), g) ustawie z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. u. z 2013r. Nr 0 poz. 1232 z późn. zm.), h) ustawie z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz. U. z 2013r. poz. 21 z późn. zm.), i) obowiązujących normach.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
71.22.00.00-6, 71.32.00.00-7, 71.24.70.00-1, 71.24.80.00-8.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    nie

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
17.06.2016.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
7.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • WWS ENERGIA Sp. z o.o, ul. Św Jana 16, 44-300 Wodzisław Śląski, kraj/woj. śląskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 298600,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    131610,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    131610,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    400000,00


  • Waluta:
    PLN .


Adres: ul. Radomska 43, 26-630 Jedlnia-Letnisko
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: inwestycje@jedlnia.pl
tel: 483 848 470
fax: 048 3848470 w. 222
Termin składania wniosków lub ofert:
2016-12-15
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 36194220160
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2016-12-07
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 60%
WWW ogłoszenia: www.jedlnia.pl
Informacja dostępna pod: www.jedlnia.pl
Okres związania ofertą: 31 dni
Kody CPV
60130000-8 (1) Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Świadczenie usługi dowozu dzieci z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko na zajęcia szkolne Usługi Transportowe Dorota Frączek
Kozienice
2017-01-02 194 250,00
Świadczenie usługi dowozu dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy Jedlnia-Letnisko na zajęcia szkolne oraz do specjalistycznych placówek oświatowych w roku 2017 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Radomiu Sp. z o.o.
Skaryszew
2017-01-02 200 729,00