Łosice: usługa szkoleniowa


Numer ogłoszenia: 248849 - 2012; data zamieszczenia: 23.11.2012

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiatowy Urząd Pracy w Łosicach , ul. Narutowicza 6, 08-200 Łosice, woj. mazowieckie, tel. 083 3573330, faks 083 3573330.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA


II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
usługa szkoleniowa.


II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.


II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zakup usługi szkoleniowej dla 6 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach (czterech pośredników pracy i dwóch doradców zawodowych) - uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 6.1.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.Usługa szkoleniowa będzie realizowana w dwóch częściach: Część 1: Organizacja i przeprowadzenie szkolenia Przygotowanie i realizacja programu specjalnego dla 6 pracowników PUP w Łosicach, Część 2: Organizacja i przeprowadzenie szkolenia Analiza lokalnego rynku pracy z uwzględnieniem segmentacji pracodawców i osób zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy dla 6 pracowników PUP w Łosicach..


II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających:
nie.


II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.


II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 2.


II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.



II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 21.12.2012.

SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM


III.1) WADIUM


Informacja na temat wadium:
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium


III.2) ZALICZKI


  • Czy przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia:
    nie


III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW


  • III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający wymaga aby Wykonawca posiadał wpis do rejestru instytucji szkoleniowych (RIS) zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (tekst jednolity: Dz. U. z 2008r Nr 69, poz. 415 z późn. zm.). Ocena spełnienia warunku na podstawie Oświadczenia, że wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (zał. nr 3 do SIWZ) zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia. Dodatkowo ocena spełnienia warunku dokonana będzie przez Zamawiającego poprzez weryfikację wpisu do RIS w elektronicznej bazie danych prowadzonej przez wojewódzki urząd pracy właściwy ze względu na siedzibę instytucji szkoleniowej. Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca będzie figurował w RIS na dzień składania ofert. Wykonawca może dołączyć do oferty zaświadczenie o wpisie do RIS.


  • III.3.2) Wiedza i doświadczenie


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawcy powinni udokumentować posiadanie wiedzy i doświadczenia poprzez wykazanie, że w ostatnich trzech latach do dnia składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności był krótszy to w tym okresie zrealizowali należycie co najmniej trzy szkolenia grupowe (dla grup o liczebności co najmniej sześciu osób każda i o liczbie godzin minimum 12 ) na zlecenie instytucji zewnętrznej w zakresie żądanym:Część 1: Realizacja szkolenia Przygotowywanie i realizacja programów specjalnych. Część 2: Realizacja szkolenia Analiza lokalnego rynku pracy z uwzględnieniem segmentacji pracodawców i osób zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy lub zbliżonym zakresie tematycznym (dopuszcza się wskazanie szkoleń o zbliżonym zakresie tematycznym , realizowanych pod inną nazwą) oraz potwierdzą należyte wykonanie usługi. W tym celu należy przedłożyć Wykaz wykonanych usług (zał nr 4 do SIWZ) w zakresie objętym przedmiotem zamówienia. Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie treści wymaganego dokumentu, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia.


  • III.3.3) Potencjał techniczny


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawcy powinni wykazać, że dysponują odpowiednią liczbą miejsc noclegowych w ośrodku wypoczynkowo - szkoleniowym lub hotelu o standardzie na poziomie co najmniej trzech gwiazdek (jedno lub dwuosobowe pokoje z łazienkami) oraz znajdującą się w tym ośrodku/hotelu salą wykładową, dostosowaną do grupy minimum 6 uczestników (min 2 m2 na uczestnika), odpowiednio oświetloną i spełniającą wymogi BHP oraz posiadającą zaplecze sanitarne. Sala powinna być wyposażona w sprzęt dydaktyczny, niezbędny do prowadzenia zajęć w tym: tablicę lub filipchart, rzutnik pisma lub projektor multimedialny, ekran do rzutnika. W tym celu należy przedłożyć Wykaz bazy lokalowej i techniczno - dydaktycznej (zał. nr 5 do SIWZ). Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie treści wymaganego dokumentu, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia.


  • III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Wykonawcy powinni wykazać, że wskazani przez nich trenerzy/wykładowcy/szkoleniowcy posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe, doświadczenie i wykształcenie uprawniające do prowadzenia zajęć w powierzonym sobie zakresie. Część 1: Realizacja szkolenia Przygotowanie i realizacja programu specjalnego Wymagane jest, by osoby wyznaczone do realizacji niniejszego zamówienia posiadały wykształcenie wyższe, uprawnienia do prowadzenia szkoleń dla kadry PSZ (Publicznych Służb Zatrudnienia) metodą MES, prowadziły szkolenia z zakresu usług i instrumentów rynku pracy oraz posiadały 10 letnie doświadczenie zawodowe w pracy w publicznych służbach zatrudnienia, w tym w zakresie nadzoru, koordynacji lub realizacji projektów, programów dotyczących aktywizacji osób bezrobotnych. Część 2: Realizacja szkolenia Analiza lokalnego rynku pracy z uwzględnieniem segmentacji pracodawców i osób zarejestrowanych w powiatowym urzędzie. pracy Wymagane jest, by osoby wyznaczone do realizacji niniejszego zamówienia posiadały wykształcenie wyższe, uprawnienia do prowadzenia szkoleń dla kadry PSZ (Publicznych Służb Zatrudnienia) metodą MES, przeprowadziły co najmniej 5 szkoleń z zakresu segmentacji na rynku pracy i posiadały co najmniej 10 letnie doświadczenie zawodowe w pracy w publicznych służbach zatrudnienia . W tym celu należy przedłożyć Wykaz osób, przewidzianych do realizacji zamówienia (zał. nr 6 do SIWZ). Ocena spełnienia warunku dokonana będzie na podstawie treści wymaganych dokumentów, zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia.


  • III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa


    Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku

    • Zamawiający nie wskazuje szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocena spełnienia warunku na podstawie Oświadczenia, że wykonawca spełnia warunki określone w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (zał. nr 3 do SIWZ) zgodnie z formułą spełnia - nie spełnia.


III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY


  • III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, należy przedłożyć:

    • wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
    • wykaz narządzi, wyposażenia zakładu i urządzeń technicznych dostępnych wykonawcy usług lub robót budowlanych w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o podstawie dysponowania tymi zasobami
    • wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych dla wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami

  • III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:

    • oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
    • aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
    • wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na potencjał innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
  • III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych

    Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:

    III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:

    • nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

III.6) INNE DOKUMENTY

Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)

zamiast dokumentu wymienionego w pkt 4.3.1 dopuszcza się oświadczenie


III.7) Czy ogranicza się możliwość ubiegania się o zamówienie publiczne tylko dla wykonawców, u których ponad 50 % pracowników stanowią osoby niepełnosprawne:
nie

SEKCJA IV: PROCEDURA


IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA


IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.


IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT


IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

  • 1 - Cena - 70
  • 2 - doświadczenie wykonawcy w prowadzeniu tego typu szkoleń - 20
  • 3 - posiadanie certyfikatu jakości kształcenia/szkolenia - 10


IV.2.2) Czy przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna:
nie.


IV.3) ZMIANA UMOWY


Czy przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
tak


Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian

Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania istotnej zmiany zawartej umowy dotyczącej organizacji i przeprowadzenia szkolenia w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności wymienionych poniżej, z uwzględnieniem podawanych warunków ich wprowadzenia. 1. Zmiany mogą dotyczyć: terminu i miejsca realizacji przedmiotu umowy a) w przypadku wystąpienia sytuacji związanych z działaniem siły wyższej lub zdarzeń i nieprzewidzianych okoliczności nie zależnych od Strony, która się na nie powołuje i których konsekwencji mimo zachowania należytej staranności nie można było uniknąć, uniemożliwiających przeprowadzenie szkolenia w terminie (miejscu) wskazanym w ofercie. b) konieczne okaże się wydłużenie terminu realizacji umowy z przyczyn organizacyjnych leżących po stronie Zamawiającego, w związku z niemożliwością realizacji przedmiotu zamówienia w zakładanym terminie. Powyższe zmiany muszą zostać zaakceptowane przez obie strony, nie mogą wpłynąć na jakość realizowanej usługi i na wysokość ceny za realizację usługi. Zmiana musi być dokonana w formie pisemnej . Do dokonania zmiany wymagane jest zawarcie stosownego aneksu. 2. osób wykonujących usługę. Zmiana osoby, wymienionej w złożonej ofercie przetargowej musi być zgłoszona i uzasadniona przez wykonawcę na piśmie nie później niż w terminie 3 dni przed planowanym jej wprowadzeniem i wymaga akceptacji Zamawiającego. Wskazana przez Wykonawcę osoba przewidziana do realizacji zamówienia musi posiadać kwalifikacje i doświadczenie co najmniej takie same lub wyższe jak osoba wcześniej wskazana. Wykonawca zobowiązany jest do natychmiastowego informowania o wszelkich przypadkach nieobecności prowadzącego zajęcia wynikłej wskutek zdarzeń i nieprzewidzianych okoliczności oraz do zastąpienia jej inną osobą, posiadającą takie same lub wyższe kwalifikacje i doświadczenie. 3. wynagrodzenia w sytuacji zmniejszenia liczby osób na szkoleniu (choroba, wypadek pracownika) jednak nie więcej niż o jedną osobę Zamawiający wypłaci Wykonawcy kwotę będącą iloczynem liczby osób i kosztu szkolenia jednej osoby. Powyższa zmiana nie wymaga zmian w umowie i sporządzenia aneksu.


IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


IV.4.1)
 
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.puplosice.pl zakładka - Pliki do pobrania Zamówienia publiczne

Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach, ul. Narutowicza 6, 08-200 Łosice, pok. nr 59, I piętro..


IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
29.11.2012 godzina 10:00, miejsce: miejsce: w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach, ul. Narutowicza 6, 08-200 Łosice, sekretariat, II piętro..


IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).


IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Szkolenia realizowane będą w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa pod nazwą Wsparcie Urzędu Szansą Na Sukces Bezrobotnych III Poddziałania 6.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki..


IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie

ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH


CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia Przygotowanie i realizacja programu specjalnego dla 6 pracowników PUP w Łosicach..


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Zakres szkolenia 1) przygotowanie programu specjalnego a) podstawa prawna - zadania dotyczące programów specjalnych wynikające z ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 r. oraz Rozporządzenia w sprawie programów specjalnych, b) analiza lokalnego rynku pracy na potrzeby realizacji programów specjalnych (narzędzia, metody gromadzenia danych i sposoby ich analizy oraz sporządzanie raportu końcowego), c) dobór odpowiednich usług, instrumentów oraz elementów specyficznych do potrzeb grupy docelowej programu specjalnego, d) zadania poszczególnych pracowników przygotowujących program specjalny, e) konstruowanie programu specjalnego 2) realizacja programu specjalnego a) zasady realizacji programu specjalnego, b) współpraca pracowników urzędu przy realizacji programu specjalnego, c) problemy pojawiające się w trakcie realizacji programu i sposoby ich rozwiązywania, d) dobre praktyki w zakresie realizacji programów specjalnych. Miejsce odbywania szkolenia: miejscowość w odległości minimum 50 km i maksymalnie 150 km od granic powiatu łosickiego Termin realizacji szkolenia : od dnia podpisania umowy do dnia 21.12.2012 r. do 07.12.2012 r. Liczba godzin szkolenia: 16 godzin zegarowych, w tym 16 godzin dydaktycznych (po 45 min) plus przerwy - 2 dni szkolenia Zamawiający wymaga, aby kadra dydaktyczna wskazana przez Wykonawcę (trenerzy/wykładowcy/szkoleniowcy) posiadała odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe uprawniające do prowadzenia zajęć w powierzonym sobie zakresie. Osoby wyznaczone do realizacji niniejszego zamówienia mają posiadać wykształcenie wyższe, uprawnienia do prowadzenia szkoleń dla kadry PSZ (Publicznych Służb Zatrudnienia) metodą MES, prowadziły szkolenia z zakresu usług i instrumentów rynku pracy oraz posiadają 10 letnie doświadczenie zawodowe w pracy w publicznych służbach zatrudnienia, w tym w zakresie nadzoru, koordynacji lub realizacji projektów, programów dotyczących aktywizacji osób bezrobotnych. Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć program szkolenie na druku stanowiącym zał. Nr 1 do Formularza Ofertowego. Plan nauczania zamieszczony w Programie szkolenia powinien być sporządzony w oparciu o zaproponowany przez Zamawiającego zakres szkolenia. Należy przedstawić szczegółowe zagadnienia, jakie będą zawierać poszczególne zakresy szkolenia. Dopuszcza się modyfikacje planu nauczania, jeżeli chodzi o kolejność poszczególnych zagadnień i ewentualne dodanie pewnych elementów. Zamawiający dopuszcza dołączenie wskazanej grupy uczestników szkolenia do innych grup, uczestniczących w szkoleniach organizowanych przez wykonawcę na otwartym rynku, o ile szkolenia te spełnią wymagania zawarte w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (dopuszcza się szkolenia pod inną nazwą o ile pokrywają się zakresy szkoleń) . Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić szkolenia w formie pozaszkolnej kursu umożliwiającego uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych z wykorzystaniem takich metod pracy jak wykład, ćwiczenia, dyskusje. Należy założyć organizację zajęć w tygodniu, od poniedziałku do piątku, z pominięciem niedziel i świąt, w oparciu o plan nauczania obejmujący co najmniej 16 godzin zegarowych na każdego uczestnika kursu (godzina zegarowa obejmuje zajęcia dydaktyczne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerwy może być ustalana w sposób elastyczny). Zajęcia powinny być zorganizowane w godzinach od 8.00 do 18.00. Wykonawca musi zapewnić salę wykładową dostosowaną do co najmniej 6 uczestników (min 2 m2 na uczestnika), odpowiednio oświetloną, spełniającą wymogi BHP oraz posiadającą zaplecze sanitarne (WC, umywalka). Sala powinna być wyposażona w sprzęt dydaktyczny: tablicę do pisania lub flipchart, diaskop lub rzutnik multimedialny. Do realizacji szkolenia Wykonawca zakupi każdemu uczestnikowi szkolenia materiały szkoleniowe na własność: podręczniki lub skrypty dotyczące zakresu szkolenia, materiały pomocnicze (w tym skoroszyt do sporządzania notatek, twardą teczkę na dokumenty, długopis, zestaw kolorowych zakreślaczy i zakładki indeksujące kolorowe do zaznaczania testu). Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia: zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowo - szkoleniowym lub hotelu, o standardzie na poziomie co najmniej trzech gwiazdek w jedno lub dwuosobowych pokojach, z których każdy posiada własną łazienkę, całodobowe wyżywienie (w tym obiad składający się z pierwszego i drugiego dania z deserem, śniadania i kolacje w formie stołu szwedzkiego). W zależności od miejsca organizacji szkolenia i pory dnia, w jakiej rozpocznie się szkolenie uczestnicy przed zajęciami jako pierwszy posiłek otrzymają śniadanie lub obiad i przed wyjazdem ze szkolenia również będą mieli zapewniony gorący posiłek,serwis kawowy w trakcie zajęć dydaktycznych (herbata i kawa, soki i zimne napoje, ciastka). Wykonawca zapewni opiekuna, czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca przeprowadzi ankietę oceniającą szkolenie i wyda zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji. W związku z realizacją szkolenia w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego należy wydać zaświadczenie z logo EFS i Kapitału Ludzkiego lub inny dokument z logo EFS i Kapitału Ludzkiego i informacją o współfinansowaniu projektu..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 21.12.2012.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 70
    • 2. doświadczenie wykonawcy w prowadzeniu tego typu szkoleń - 20
    • 3. posiadanie certyfikatu jakości kształcenia/szkolenia - 10


CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia Analiza lokalnego rynku pracy z uwzględnieniem segmentacji pracodawców i osób zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy dla 6 pracowników PUP w Łosicach..


  • 1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
    Zakres szkolenia: 1) monitorowanie lokalnego rynku pracy a) monitoring lokalnego rynku pracy jako podstawa efektywnych działań urzędu pracy, b) źródła i rodzaje informacji o rynku pracy, c) zasady i narzędzia wykorzystywane do prowadzenia monitoringu rynku pracy, d) ocena przydatności informacji o rynku pracy z punktu widzenia realizowanych przez urząd usług i instrumentów rynku pracy 2) segmentacja pracodawców a) sposoby i metody identyfikowania źródeł informacji o pracodawcach funkcjonujących na lokalnym rynku pracy, b) segmentacja podmiotów gospodarczych występujących na lokalnym rynku pracy (sektor, branża, wielkość zatrudnienia, inne) c) różne sposoby segmentacji pracodawców współpracujących z urzędem (pod kątem częstotliwości kontaktów z urzędem, jakości kontaktów z urzędem, inne) 3) segmentacja osób bezrobotnych a) metody i narzędzia segmentacji klientów urzędu pracy, b) znaczenie Matrycy Kurcmana jako narzędzia diagnostycznego do pomiaru kwalifikacji i motywacji, c) inne metody i narzędzia segmentacji osób zarejestrowanych w urzędzie pracy, d) klasyfikowanie osób bezrobotnych i poszukujących pracy do określonych segmentów jako wynik współpracy kluczowych pracowników urzędu pracy, 4) praktyczne wykorzystanie rezultatów segmentacji a) bariery i korzyści płynące z segmentacji pracodawców i osób bezrobotnych b) wykorzystanie segmentacji pracodawców w kontekście planowania działań aktywizacyjnych na lokalnym rynku pracy i w celu efektywnej współpracy z pracodawcami w zakresie aktywizacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy c) praktyczne wykorzystanie segmentacji bezrobotnych i poszukujących pracy przy planowaniu działań aktywizacyjnych w stosunku do tych osób. Miejsce odbywania szkolenia: miejscowość w odległości minimum 50 km i maksymalnie 150 km od granic powiatu łosickiego. Termin realizacji szkolenia: od dnia podpisania umowy do dnia 21.12.2012 r. Liczba godzin szkolenia: 16 godzin zegarowych, w tym 16 godzin dydaktycznych (po 45 min) plus przerwy - 2 dni szkolenia Zamawiający wymaga, aby kadra dydaktyczna wskazana przez Wykonawcę (trenerzy/wykładowcy/szkoleniowcy) posiadała odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe uprawniające do prowadzenia zajęć w powierzonym sobie zakresie: Osoby wyznaczone do realizacji niniejszego zamówienia mają posiadać wykształcenie wyższe, uprawnienia do prowadzenia szkoleń dla kadry PSZ (Publicznych Służb Zatrudnienia) metodą MES, przeprowadziły co najmniej 5 szkoleń z zakresu segmentacji na rynku pracy oraz posiadają co najmniej 10 letnie doświadczenie zawodowe w pracy w publicznych służbach zatrudnienia . Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć program szkolenia na druku stanowiącym zał. Nr 1 do Formularza Ofertowego. Plan nauczania zamieszczony w Programie szkolenia powinien być sporządzony w oparciu o zaproponowany przez Zamawiającego zakres szkolenia. Należy przedstawić szczegółowe zagadnienia, jakie będą zawierać poszczególne zakresy szkolenia. Dopuszcza się modyfikacje planu nauczania, jeżeli chodzi o kolejność poszczególnych zagadnień i ewentualne dodanie pewnych elementów. Zamawiający dopuszcza dołączenie wskazanej grupy uczestników szkolenia do innych grup, uczestniczących w szkoleniach organizowanych przez wykonawcę na otwartym rynku, o ile szkolenia te spełnią wymagania zawarte w niniejszej Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia (dopuszcza się szkolenia pod inną nazwą o ile pokrywają się zakresy szkoleń) . Wykonawca zobowiązany jest przeprowadzić szkolenia w formie pozaszkolnej kursu umożliwiającego uzupełnienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych z wykorzystaniem takich metod pracy jak wykład, ćwiczenia, dyskusje. Należy założyć organizację zajęć w tygodniu, od poniedziałku do piątku, z pominięciem niedziel i świąt, w oparciu o plan nauczania obejmujący co najmniej 21 godzin zegarowych na każdego uczestnika kursu (godzina zegarowa obejmuje zajęcia dydaktyczne liczące 45 minut oraz przerwę, liczącą średnio 15 minut; długość przerwy może być ustalana w sposób elastyczny). Zajęcia powinny być zorganizowane w godzinach od 8.00 do 18.00. Wykonawca musi zapewnić salę wykładową dostosowaną do co najmniej 6 uczestników (min 2 m2 na uczestnika), odpowiednio oświetloną, spełniającą wymogi BHP oraz posiadającą zaplecze sanitarne (WC, umywalka). Sala powinna być wyposażona w sprzęt dydaktyczny: tablicę do pisania lub flipchart, diaskop lub rzutnik multimedialny. Do realizacji szkolenia Wykonawca zakupi każdemu uczestnikowi szkolenia materiały szkoleniowe na własność: podręczniki lub skrypty dotyczące zakresu szkolenia, materiały pomocnicze (w tym skoroszyt do sporządzania notatek, twardą teczkę na dokumenty, długopis, zestaw kolorowych zakreślaczy i zakładki indeksujące kolorowe do zaznaczania testu). Wykonawca zapewni uczestnikom szkolenia: zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowo - szkoleniowym lub hotelu, o standardzie na poziomie co najmniej trzech gwiazdek w jedno lub dwuosobowych pokojach, z których każdy posiada własną łazienkę, całodobowe wyżywienie (w tym obiad składający się z pierwszego i drugiego dania z deserem, śniadania i kolacje w formie stołu szwedzkiego). W zależności od miejsca organizacji szkolenia i pory dnia, w jakiej rozpocznie się szkolenie uczestnicy przed zajęciami jako pierwszy posiłek otrzymają śniadanie lub obiad i przed wyjazdem ze szkolenia również będą mieli zapewniony gorący posiłek, serwis kawowy w trakcie zajęć dydaktycznych (herbata i kawa, soki i zimne napoje, ciastka). Wykonawca zapewni opiekuna, czyli osobę odpowiedzialną za organizację szkolenia, wskazaną do kontaktu z uczestnikami szkolenia oraz Zamawiającym. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca przeprowadzi ankietę oceniającą szkolenie i wyda zaświadczenie lub inny dokument potwierdzający ukończenie szkolenia i uzyskanie kwalifikacji. W związku z realizacją szkolenia w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego należy wydać zaświadczenie z logo EFS i Kapitału Ludzkiego lub inny dokument z logo EFS i Kapitału Ludzkiego i informacją o współfinansowaniu projektu..


  • 2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
    80.50.00.00-9.


  • 3) Czas trwania lub termin wykonania:
    Zakończenie: 21.12.2012.


  • 4) Kryteria oceny ofert:
    cena oraz dodatkowe kryteria i ich znaczenie:

    • 1. Cena - 70
    • 2. doświadczenie wykonawcy w prowadzeniu tego typu szkoleń - 20
    • 3. posiadanie certyfikatu jakości kształcenia/szkolenia - 10


Łosice: usługa szkoleniowa


Numer ogłoszenia: 513346 - 2012; data zamieszczenia: 17.12.2012

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 248849 - 2012r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiatowy Urząd Pracy w Łosicach, ul. Narutowicza 6, 08-200 Łosice, woj. mazowieckie, tel. 083 3573330, faks 083 3573330.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
usługa szkoleniowa.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zakup usługi szkoleniowej dla 6 pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach (czterech pośredników pracy i dwóch doradców zawodowych) - uczestników projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Poddziałania 6.1.2. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.Usługa szkoleniowa będzie realizowana w dwóch częściach: Część 1: Organizacja i przeprowadzenie szkolenia Przygotowanie i realizacja programu specjalnego dla 6 pracowników PUP w Łosicach, Część 2: Organizacja i przeprowadzenie szkolenia Analiza lokalnego rynku pracy z uwzględnieniem segmentacji pracodawców i osób zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy dla 6 pracowników PUP w Łosicach.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Szkolenie realizowane będzie w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa pod nazwą Wsparcie Urzędu Szansą Na Sukces Bezrobotnych III Poddziałania 6.1.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki...

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


Część NR:
2   


Nazwa:
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia Analiza lokalnego rynku pracy z uwzględnieniem segmentacji pracodawców i osób zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy dla 6 pracowników PUP w Łosicach


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
17.12.2012.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • CENTER CONSULTING Piotr Piaseczny, {Dane ukryte}, 10-575 Olsztyn, kraj/woj. warmińsko-mazurskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 5988,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    6940,80


  • Oferta z najniższą ceną:
    6090,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    6940,80


  • Waluta:
    PLN.

Adres: ul. Narutowicza 6, 08-200 Łosice
woj. mazowieckie
Dane kontaktowe: email: walo@praca.gov.pl
tel: 083 3573330
fax: 083 3573330
Termin składania wniosków lub ofert:
2012-11-28
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 24884920120
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2012-11-22
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 22 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 70%
WWW ogłoszenia: www.puplosice.pl zakładka - Pliki do pobrania Zamówienia publiczne
Informacja dostępna pod: w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Łosicach, ul. Narutowicza 6, 08-200 Łosice, pok. nr 59, I piętro.
Okres związania ofertą: 30 dni
Kody CPV
80500000-9 Usługi szkoleniowe
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Organizacja i przeprowadzenie szkolenia Analiza lokalnego rynku pracy z uwzględnieniem segmentacji pracodawców i osób zarejestrowanych w powiatowym urzędzie pracy dla 6 pracowników PUP w Łosicach CENTER CONSULTING Piotr Piaseczny
Olsztyn
2012-12-17 6 940,00