ROZBUDOWA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO MIASTA BIAŁEGOSTOKU
Opis przedmiotu przetargu: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa kamer oraz wykonanie robót mających na celu rozbudowę istniejącego systemu monitoringu wizyjnego miasta Białegostoku, zgodnie z wytycznymi zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ. 2. Zakres zamówienia obejmuje: a) montaż kompletnych punktów kamerowych w następujących lokalizacjach (rozmieszczenie kamer określa załącznik nr 7 do SIWZ) : 1) Aleja Bluesa 2) ul. Bema - Kaczorowskiego 3) ul. Bema-Kopernika 4) ul. Ciołkowskiego-Wiosenna (stadion) 5) ul. Dziesięciny - końcowy linii 5 6) ul. Fabryczna-Jagienki 7) ul. Mickiewicza-Orzeszkowej 8) ul. Okulickiego (Pietkiewicza 4A) 9) Skwer ks. Sopoćki 10) ul. Zamenhofa 5c b) podłączenie kamer do stanowiska obserwacyjnego w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku przy ul. gen. J. Bema 4, a przed przystąpieniem do montażu, szczegółową lokalizację należy uzgodnić z Komendą Miejską Policji i Zamawiającym, c) wykonanie linii zasilających i sygnałowych do budowanych punktów kamerowych, d) uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień w zakresie przedmiotu zamówienia, e) wykonanie na każdy punkt kamerowy w trzech egzemplarzach: - projektu budowlanego w zakresie robót kablowych i innych oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, w tym decyzję o pozwoleniu na budowę (nie dotyczy punktu kamerowego , - dokumentacji powykonawczej, zawierającej teczki: projekt techniczny, elektryczny, instrukcje obsługi urządzeń, zasady BHP korzystania z urządzeń, f) dostarczenie i instalację urządzeń niezbędnych do zapewnienia archiwizacji obrazu każdej z wymienionych kamer, g) przeszkolenie osób przewidzianych do pracy na instalowanym sprzęcie. 3. Montowane kamery winny pochodzić z bieżącej produkcji z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na Polskę oraz posiadać parametry nie gorsze niż zawarte w opisie załącznika nr 7 do SIWZ. 4. Wszystkie elementy winny być w pełni kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami monitoringu wizyjnego funkcjonującymi obecnie. 5. Prace w pasie drogowym muszą być wykonane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego i odpowiednimi przepisami w tym względzie. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 7 do niniejszej SIWZ. 7. Dopuszcza się oferowanie rozwiązań równoważnych zgodnie z zasadami określonymi w art. 29 ust. 3 oraz 30 ust. 5 ustawy w przypadku, gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia w sposób określony w art. 29 ust. 3 i art. 30 ust. 1-3 ustawy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne z opisywanym przez Zamawiającego zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy. 8. Zamawiający wymaga udzielenia min. 3 - letniej gwarancji na wykonane prace. Uwaga: Wykonawca może uzyskać dodatkowe punkty za wydłużenie terminu gwarancji zgodnie z rozdz. XIII SIWZ Kryteria i tryb oceny ofert.
Białystok: ROZBUDOWA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO MIASTA BIAŁEGOSTOKU
Numer ogłoszenia: 87038 - 2016; data zamieszczenia: 13.04.2016
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
V | zamówienia publicznego |
zawarcia umowy ramowej | |
ustanowienia dynamicznego systemu zakupów (DSZ) |
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Białystok , ul. Słonimska 1, 15-950 Białystok, woj. podlaskie, tel. 085 869 60 02, faks 085 869 62 65.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.bialystok.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ROZBUDOWA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO MIASTA BIAŁEGOSTOKU.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa kamer oraz wykonanie robót mających na celu rozbudowę istniejącego systemu monitoringu wizyjnego miasta Białegostoku, zgodnie z wytycznymi zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ. 2. Zakres zamówienia obejmuje: a) montaż kompletnych punktów kamerowych w następujących lokalizacjach (rozmieszczenie kamer określa załącznik nr 7 do SIWZ) : 1) Aleja Bluesa 2) ul. Bema - Kaczorowskiego 3) ul. Bema-Kopernika 4) ul. Ciołkowskiego-Wiosenna (stadion) 5) ul. Dziesięciny - końcowy linii 5 6) ul. Fabryczna-Jagienki 7) ul. Mickiewicza-Orzeszkowej 8) ul. Okulickiego (Pietkiewicza 4A) 9) Skwer ks. Sopoćki 10) ul. Zamenhofa 5c b) podłączenie kamer do stanowiska obserwacyjnego w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku przy ul. gen. J. Bema 4, a przed przystąpieniem do montażu, szczegółową lokalizację należy uzgodnić z Komendą Miejską Policji i Zamawiającym, c) wykonanie linii zasilających i sygnałowych do budowanych punktów kamerowych, d) uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień w zakresie przedmiotu zamówienia, e) wykonanie na każdy punkt kamerowy w trzech egzemplarzach: - projektu budowlanego w zakresie robót kablowych i innych oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, w tym decyzję o pozwoleniu na budowę (nie dotyczy punktu kamerowego , - dokumentacji powykonawczej, zawierającej teczki: projekt techniczny, elektryczny, instrukcje obsługi urządzeń, zasady BHP korzystania z urządzeń, f) dostarczenie i instalację urządzeń niezbędnych do zapewnienia archiwizacji obrazu każdej z wymienionych kamer, g) przeszkolenie osób przewidzianych do pracy na instalowanym sprzęcie. 3. Montowane kamery winny pochodzić z bieżącej produkcji z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na Polskę oraz posiadać parametry nie gorsze niż zawarte w opisie załącznika nr 7 do SIWZ. 4. Wszystkie elementy winny być w pełni kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami monitoringu wizyjnego funkcjonującymi obecnie. 5. Prace w pasie drogowym muszą być wykonane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego i odpowiednimi przepisami w tym względzie. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 7 do niniejszej SIWZ. 7. Dopuszcza się oferowanie rozwiązań równoważnych zgodnie z zasadami określonymi w art. 29 ust. 3 oraz 30 ust. 5 ustawy w przypadku, gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia w sposób określony w art. 29 ust. 3 i art. 30 ust. 1-3 ustawy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne z opisywanym przez Zamawiającego zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy. 8. Zamawiający wymaga udzielenia min. 3 - letniej gwarancji na wykonane prace. Uwaga: Wykonawca może uzyskać dodatkowe punkty za wydłużenie terminu gwarancji zgodnie z rozdz. XIII SIWZ Kryteria i tryb oceny ofert..
II.1.5)
przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
32.32.35.00-8, 35.12.00.00-1, 51.31.00.00-8, 32.33.32.00-8, 32.33.31.00-7.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 6.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
nie dotyczy
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkunie dotyczy
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuw celu potwierdzenia spełnienia warunku Wykonawca winien wykazać się zrealizowaniem w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 2 robotami budowlanymi o łącznej wartości min. 250 000,00 PLN polegającymi na budowie/przebudowie/modernizacji systemu monitoringu wizyjnego lub telewizji przemysłowej obejmującej swoim zakresem m.in. montaż kamer i uruchomienie cyfrowego przesyłu danych, w tym co najmniej 1 robotą budowlaną o wartości min. 100 000,00 PLN, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone; Wartości pieniężne wskazane w dokumentach jw., mające na celu wykazanie spełniania przez wykonawców warunków udziału w postępowaniu dotyczących posiadania wiedzy i doświadczenia, podane w walutach obcych, wykonawca przeliczy na złote polskie wg średniego kursu walut NBP z dnia opublikowania ogłoszenia o niniejszym postępowaniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkunie dotyczy
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuw celu potwierdzenia spełnienia warunku Wykonawca winien wykazać się dysponowaniem następującymi osobami, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia: a) projektantem posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania w rozumieniu ustawy z dnia 07 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r., poz. 290) lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo uprawnioną do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w specjalności telekomunikacyjnej, b) kierownikiem robót budowlanych posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w rozumieniu ustawy Prawo budowlane lub odpowiadające im uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów albo uprawnioną do sprawowania samodzielnej funkcji na podstawie odrębnych przepisów prawa, w specjalności telekomunikacyjnej, z podaniem informacji na temat ich kwalifikacji zawodowych, niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Zamawiający dopuszcza łączenie uprawnień przez jedną osobę.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkunie dotyczy
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
- określenie robót budowlanych, których dotyczy obowiązek wskazania przez wykonawcę w wykazie lub złożenia poświadczeń, w tym informacja o robotach budowlanych niewykonanych lub wykonanych nienależycie
- za najważniejsze roboty budowlane, których dotyczy obowiązek wskazania w wykazie i złożenia ww. dowodów, uznaje się roboty niezbędne do wykazania spełnienia warunku określonego w sekcji III.3.2). - Zamawiający nie wymaga wskazania w wykazie informacji o robotach niewykonanych lub wykonanych nienależycie oraz wskazania w nim wszystkich wykonanych robót;; - wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
- oświadczenie, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
inne dokumenty
W celu potwierdzenia, że oferowane urządzenia odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest przedłożyć: 1) wykaz urządzeń elektronicznych przewidzianych do zainstalowania w ramach realizacji niniejszego zamówienia, tj.: kamer, urządzeń transmisyjnych, rejestratorów cyfrowych i innych elementów aktywnych wraz z konfiguracją urządzeń (wg załącznika nr 7 do SIWZ), 2) karty katalogowe ww. urządzeń, 3) oświadczenie Wykonawcy, że kamery, które będą zamontowane w ramach niniejszego zamówienia będą pochodzić z bieżącej produkcji z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na Polskę oraz będą posiadać parametry zgodne z opisem zawartym w załączniku nr 6 do SIWZ (zawarte w formularzu ofertowym).
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: 1) każdy Wykonawca zobowiązany jest złożyć oddzielnie dokumenty określone w sekcji III.4.2 tired 2, 2) warunki dotyczące posiadania wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia badane będą łącznie - dokumenty określone w sekcji III.4.1 tiret 1-4 winien złożyć co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, 3) oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu określone w sekcji III.4.1 oraz oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia określone w sekcji III.4.2 tiret 1 oraz oświadczenie o pozostawaniu bądź niepozostawaniu w grupie kapitałowej określone w sekcji III.4.4 tiret 1, składa pełnomocnik Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w ich imieniu bądź każdy z Wykonawców oddzielnie. 2. Zgodnie z art. 26 ust. 2b) ustawy Pzp, Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach ekonomicznych lub finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów (przedstawione w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii) do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia (np. na lub wg zał. nr 5A do SIWZ) oraz dokumenty potwierdzające, że osoba podpisująca takie zobowiązanie, była uprawniona do działania w imieniu podmiotu trzeciego (ewentualne pełnomocnictwo należy składać w formie oryginału lub kopii poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem). W przypadku innych podmiotów, na zasobach których Wykonawca polega na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, kopie dokumentów stanowiące dowody, muszą być poświadczane za zgodność z oryginałem przez te podmioty. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów zgodnie z ust. 2b, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy 3. Jeżeli wykonawca, wykazując spełnienie warunków, o których mowa w art.22 ust.1 ustawy, polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, Zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący Wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, przedkładając w tym celu dokumenty, dotyczące w szczególności: a) zakresu dostępnych Wykonawcy zasobów innego podmiotu, b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez Wykonawcę przy wykonywaniu zamówienia, c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył Wykonawcę z innym podmiotem, d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia. Udostępnienie wykonawcy potencjału wiedzy i doświadczenia przez podmiot trzeci wiąże się z udziałem podmiotu trzeciego przy realizacji zamówienia, np. w formie podwykonawstwa, konsultacji, doradztwa. 4. Dowodami, o których mowa w sekcji III.3.2 są: 1) poświadczenie; 2) inne dokumenty - jeżeli z uzasadnionych przyczyn o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać poświadczenia, o którym mowa w pkt 1. W przypadku, gdy zamawiający jest podmiotem, na rzecz którego roboty budowlane wskazane w wykazie zostały wcześniej wykonane, wykonawca nie ma obowiązku przedkładania dowodów. 5. Dokumenty podmiotów zagranicznych: 1) jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w sekcji III.4.3.1) tiret 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem, 2) dokument, o którym mowa w sekcji III.4.3.1) tiret 1 lub zastępujący go dokument, o którym mowa wyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, 3) w przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu. PODWYKONAWCY: 1) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy oraz podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2) Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia. 3) W przypadku, gdy wykonawca zamierza powierzyć realizację podwykonawcom części zamówienia, stosuje się odpowiednie postanowienia określone w projekcie umowy stanowiącym zał. nr 6 do SIWZ.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
cena oraz inne kryteria związane z przedmiotem zamówienia:
- 1 - Cena - 90
- 2 - Gwarancja - 10
IV.2.2)
przeprowadzona będzie aukcja elektroniczna, adres strony, na której będzie prowadzona: |
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej pod rygorem nieważności i będą dopuszczalne w granicach unormowania artykułu 144 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Strony mają prawo do przedłużenia terminu zakończenia robót o okres trwania przyczyn, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu zakończenia robót, w następujących sytuacjach: 1) jeżeli przyczyny, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu zakończenia robót będą następstwem okoliczności, za które odpowiedzialności nie ponosi Wykonawca, w szczególności będą następstwem wystąpienia kolizji z innymi równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie, w jakim ww. okoliczności miały lub będą mogły mieć wpływ na dotrzymanie terminu zakończenia robót, 2) gdy wystąpią niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prawidłowe wykonanie robót zgodnie ze sztuką budowlaną i wiedzą techniczną, w szczególności z powodu technologii realizacji prac określonej: umową, normami lub innymi przepisami, wymagającej konkretnych warunków atmosferycznych, jeżeli konieczność wykonania prac w tym okresie nie jest następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, 3) gdy wystąpi konieczność wykonania robót zamiennych lub innych robót niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy ze względu na zasady wiedzy technicznej lub udzielenia zamówień dodatkowych, które wstrzymują lub opóźniają realizację przedmiotu umowy lub wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, 4) wystąpią opóźnienia w dokonaniu określonych czynności lub ich zaniechanie przez właściwe organy administracji państwowej, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, 5) gdy wystąpią opóźnienia w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp., do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. decyzje powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, 6) jeżeli wystąpi brak możliwości wykonywania robót z powodu nie dopuszczania do ich wykonywania przez uprawniony organ lub nakazania ich wstrzymania przez uprawniony organ, z przyczyn niezależnych od Wykonawcy, 7) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami. 3. Strony dopuszczają możliwość zmiany umowy w zakresie materiałów, parametrów technicznych, technologii wykonania robót budowlanych, sposobu i zakresu wykonania przedmiotu umowy, rozwiązań projektowych w stosunku do założeń PFU w następujących sytuacjach: 1) w przypadku ograniczenia zakresu robót przy jednoczesnym zmniejszeniu wynagrodzenia Wykonawcy, jeżeli okaże się, że niektóre elementy robót będą zbędne z punktu widzenia procesu inwestycyjnego lub technologicznego, 2) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji, 3) wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy, zgodnie z jej postanowieniami. 4) z uwagi na interes społeczny, poprawę bezpieczeństwa ruchu, przyczyny technologiczne lub techniczne o obiektywnym charakterze. 4. W przypadku okoliczności, o których mowa w ust. 3 dopuszcza się zmianę wynagrodzenia. W takim przypadku Wykonawca powinien przedłożyć do akceptacji Zamawiającego kalkulację cen jednostkowych robót, nie wyższych od średnich cen publikowanych w wydawnictwie Sekocenbud obowiązujących w miesiącu, w którym kalkulacja jest sporządzana oraz nakładów rzeczowych określonych w Katalogach Nakładów Rzeczowych (KNR), a w przypadku robót dla których nie określono nakładów rzeczowych w KNR, wg innych ogólnie stosowanych katalogów lub nakładów własnych zaakceptowanych przez Zamawiającego. 5. Strony dopuszczają możliwość zmiany umowy w zakresie podmiotu trzeciego (w tym podwykonawcy robót) i osób wskazanych w ofercie, pod warunkiem wyrażenia zgody Zamawiającego na taką zmianę oraz spełnieniu warunków określonych odpowiednio w § 9 umowy. 6. Warunkiem dokonania zmiany, o której mowa w ust. 2 - 5, jest złożenie uzasadnionego wniosku przez stronę inicjującą zmianę lub sporządzenie przez strony stosownego protokołu wraz z opisem zdarzenia lub okoliczności stanowiących podstawę do żądania takiej zmiany.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.bip.bialystok.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Zarząd Dróg Miejskich, Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Składowa 11 pokój nr 205.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
28.04.2016 godzina 09:45, miejsce: Zarząd Dróg Miejskich, Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Składowa 11 pokój nr 205.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
nie dotyczy.
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Numer ogłoszenia: 104650 - 2016; data zamieszczenia: 27.04.2016
OGŁOSZENIE O ZMIANIE OGŁOSZENIA
Ogłoszenie dotyczy:
Ogłoszenia o zamówieniu.
Informacje o zmienianym ogłoszeniu:
87038 - 2016 data 13.04.2016 r.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
Miasto Białystok, ul. Słonimska 1, 15-950 Białystok, woj. podlaskie, tel. 085 869 60 02, fax. 085 869 62 65.
SEKCJA II: ZMIANY W OGŁOSZENIU
II.1) Tekst, który należy zmienić:
Miejsce, w którym znajduje się zmieniany tekst:
IV.4.4).
W ogłoszeniu jest:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 28.04.2016 godzina 09:45, miejsce: Zarząd Dróg Miejskich, Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Składowa 11 pokój nr 205..
W ogłoszeniu powinno być:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 04.05.2016 godzina 09:45, miejsce: Zarząd Dróg Miejskich, Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Składowa 11 pokój nr 205..
Białystok: ROZBUDOWA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO MIASTA BIAŁEGOSTOKU
Numer ogłoszenia: 104703 - 2016; data zamieszczenia: 27.06.2016
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 87038 - 2016r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
tak.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miasto Białystok, ul. Słonimska 1, 15-950 Białystok, woj. podlaskie, tel. 085 869 60 02, faks 085 869 62 65.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
ROZBUDOWA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO MIASTA BIAŁEGOSTOKU.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa kamer oraz wykonanie robót mających na celu rozbudowę istniejącego systemu monitoringu wizyjnego miasta Białegostoku, zgodnie z wytycznymi zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ. 2. Zakres zamówienia obejmuje: a) montaż kompletnych punktów kamerowych w następujących lokalizacjach (rozmieszczenie kamer określa załącznik nr 7 do SIWZ) : 1) Aleja Bluesa 2) ul. Bema - Kaczorowskiego 3) ul. Bema-Kopernika 4) ul. Ciołkowskiego-Wiosenna (stadion) 5) ul. Dziesięciny - końcowy linii 5 6) ul. Fabryczna-Jagienki 7) ul. Mickiewicza-Orzeszkowej 8) ul. Okulickiego (Pietkiewicza 4A) 9) Skwer ks. Sopoćki 10) ul. Zamenhofa 5c b) podłączenie kamer do stanowiska obserwacyjnego w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku przy ul. gen. J. Bema 4, a przed przystąpieniem do montażu, szczegółową lokalizację należy uzgodnić z Komendą Miejską Policji i Zamawiającym, c) wykonanie linii zasilających i sygnałowych do budowanych punktów kamerowych, d) uzyskanie wszystkich niezbędnych uzgodnień w zakresie przedmiotu zamówienia, e) wykonanie na każdy punkt kamerowy w trzech egzemplarzach: - projektu budowlanego w zakresie robót kablowych i innych oraz uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, w tym decyzję o pozwoleniu na budowę (nie dotyczy punktu kamerowego , - dokumentacji powykonawczej, zawierającej teczki: projekt techniczny, elektryczny, instrukcje obsługi urządzeń, zasady BHP korzystania z urządzeń, f) dostarczenie i instalację urządzeń niezbędnych do zapewnienia archiwizacji obrazu każdej z wymienionych kamer, g) przeszkolenie osób przewidzianych do pracy na instalowanym sprzęcie. 3. Montowane kamery winny pochodzić z bieżącej produkcji z oficjalnego kanału dystrybucyjnego na Polskę oraz posiadać parametry nie gorsze niż zawarte w opisie załącznika nr 7 do SIWZ. 4. Wszystkie elementy winny być w pełni kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami monitoringu wizyjnego funkcjonującymi obecnie. 5. Prace w pasie drogowym muszą być wykonane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego i odpowiednimi przepisami w tym względzie. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 7 do niniejszej SIWZ. 7. Dopuszcza się oferowanie rozwiązań równoważnych zgodnie z zasadami określonymi w art. 29 ust. 3 oraz 30 ust. 5 ustawy w przypadku, gdy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia w sposób określony w art. 29 ust. 3 i art. 30 ust. 1-3 ustawy. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne z opisywanym przez Zamawiającego zobowiązany jest do wypełnienia wymogu wynikającego z art. 30 ust. 5 ustawy. 8. Zamawiający wymaga udzielenia min. 3 - letniej gwarancji na wykonane prace. Uwaga: Wykonawca może uzyskać dodatkowe punkty za wydłużenie terminu gwarancji zgodnie z rozdz. XIII SIWZ Kryteria i tryb oceny ofert..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
32.32.35.00-8, 35.12.00.00-1, 51.31.00.00-8, 32.33.32.00-8, 32.33.31.00-7.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
09.06.2016.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
3.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELŁĄCZ Jerzy Markiewicz, {Dane ukryte}, 15-771 Białystok, kraj/woj. podlaskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 441826,10 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
344348,95
Oferta z najniższą ceną:
344348,95
/ Oferta z najwyższą ceną:
538205,11
Waluta:
PLN .
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 8703820160 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2016-04-12 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 6 miesięcy |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 90% |
WWW ogłoszenia: | www.bialystok.pl |
Informacja dostępna pod: | Zarząd Dróg Miejskich, Urząd Miejski w Białymstoku, ul. Składowa 11 pokój nr 205 |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
32323500-8 | Urządzenia do nadzoru wideo | |
32333100-7 | Rejestratory obrazu wideo | |
32333200-8 | Kamery wideo | |
35120000-1 | Systemy i urządzenia nadzoru i bezpieczeństwa | |
51310000-8 | Usługi instalowania urządzeń telewizyjnych, radiowych, dźwiękowych i wideo |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
ROZBUDOWA SYSTEMU MONITORINGU WIZYJNEGO MIASTA BIAŁEGOSTOKU | Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELŁĄCZ Jerzy Markiewicz Białystok | 2016-06-27 | 344 348,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2016-06-27 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 323235008 351200001 513100008 323332008 323331007 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 344 349,00 zł Minimalna złożona oferta: 344 349,00 zł Ilość złożonych ofert: 3 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 344 349,00 zł Maksymalna złożona oferta: 538 205,00 zł |