IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1. Na mocy art. 45 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda od Wykonawców wniesienia wadium. 2. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości 7 000,00 zł (słownie: siedem tysięcy złotych). 3. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert. 4. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: 1) pieniądzu, 2) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, 3) gwarancjach bankowych, 4) gwarancjach ubezpieczeniowych, 5) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1804 oraz z 2015r.poz. 978 i 1240). 5. W przypadku wadium wnoszonego w innej formie niż w pieniądzu, dokument „wadialny” powinien zawierać zapis, że wadium dotyczy przetargu nieograniczonego, znak sprawy XIV.263.3.2019, pod nazwą: „Usługa utrzymania Modułu Archiwizacji Repozytorium Cyfrowego na potrzeby Biblioteki Narodowej”. 6. Wadium wnoszone w pieniądzu Wykonawca zobowiązany jest wpłacić przelewem na poniższy rachunek bankowy Zamawiającego (konto Biblioteki Narodowej): 56 1130 1017 0020 1461 0620 0005. Tytuł przelewu powinien zawierać następujący zapis: „Wadium dot. przetargu nieogr., zn. spr. XIV.263.3.2019– Usługa utrzymania Modułu Archiwizacji RCBN”. 7. Gwarancje lub poręczenia Wykonawca zobowiązany jest złożyć w oryginale w siedzibie Zamawiającego wraz z ofertą (w osobnej, opisanej kopercie), al. Niepodległości 213; 02-086 Warszawa, w pokoju 283 (Kancelaria). Ponadto zaleca się, aby Wykonawca załączył do oferty kopię dokumentu wadialnego/dowód wniesienia wadium, np. kopię wniesionej gwarancji, poręczenia lub polecenia przelewu. 8. Zamawiający zatrzymuje wadium Wykonawcy w przypadkach przewidzianych w art. 46 ust. 4a ustawy Pzp oraz art. 46 ust. 5 ustawy Pzp. 9. Wadium wniesione w formie gwarancji lub poręczeń musi zawierać w swojej treści zobowiązanie Gwaranta lub Poręczyciela do wypłaty sumy wadium na żądanie (wystąpienie, wniosek) Zamawiającego w przypadkach określonych w art. 46 ust. 4a ustawy Pzp i w art. 46 ust. 5 ustawy Pzp poprzez określenie przypadku zatrzymania wadium lub wskazanie co najmniej przepisów, tj. art. 46 ust. 4a ustawy Pzp oraz art. 46 ust. 5 ustawy Pzp. 10. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie w sposób nieprawidłowy, zostanie odrzucona na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 7b ustawy Pzp. 11. Okoliczności i zasady zwrotu wadium, jego przepadku oraz zasady jego zaliczenia na poczet zabezpieczenia należytego wykonania umowy określa ustawa Pzp. 12. W przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczeń i sporządzonych w języku obcym, Zamawiający żąda, aby do oferty lub w miejsce wskazane w ust. 7 zostało złożone jego tłumaczenie na język polski w oryginale podpisane przez Wykonawcę lub w postaci kopii tłumaczenia poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Maksymalny czas naprawy w przypadku zgłoszenia standardowego | 10,00 |
Doświadczenie programisty w programowaniu z wykorzystaniem sterownika open source LTFS | 30,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zamawiający przewiduje, że wynagrodzenie, o którym mowa w paragrafie 3 Wzoru umowy (Załącznik nr 2 do SIWZ), może ulec zmianie wyłącznie w przypadku: a) zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT), odpowiednio do wprowadzonej zmiany, b) zmiany wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, c) zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, tj. o ile zmiany, o których mowa w lit. b i c, będą dotyczyły osób realizujących przedmiot umowy, a jednocześnie Wykonawca wykaże Zamawiającemu, że wprowadzone zmiany, o których mowa w lit .a–c, mają wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. W tym celu Wykonawca ma prawo wystąpić do Zamawiającego z wnioskiem o zmianę wynagrodzenia, przedkładając odpowiednie dokumenty potwierdzające zasadność złożenia takiego wniosku. W takim przypadku Wykonawca winien wykazać w złożonym wniosku i załączonymi do niego dokumentami, że zaistniała zmiana powszechnie obowiązujących przepisów prawa ma bezpośredni wpływ na koszty wykonania zamówienia oraz stopień, w jakim zmiana ta wpłynęła na wysokość wynagrodzenia Wykonawcy. W przypadku zmiany, o której mowa w lit. a), wynagrodzenie brutto Wykonawcy ulegnie zmianie adekwatnie do wprowadzonej zmiany stawki podatku od towarów i usług. W przypadku zmiany, o której mowa w lit. b) wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie o wartość wynikającą ze zwiększenia wynagrodzeń osób realizujących przedmiot umowy do wysokości aktualnie obowiązującego minimalnego wynagrodzenia za pracę, z uwzględnieniem wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne od kwoty wzrostu minimalnego wynagrodzenia za pracę. W przypadku zmiany, o której mowa w lit. c), wynagrodzenie Wykonawcy ulegnie zmianie adekwatnie do zmiany zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu lub ulegnie zmianie o wartość wynikającą ze zwiększenia wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne osób realizujących przedmiot umowy do wysokości aktualnie obowiązującej stawki składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. W przypadku zmiany wysokości wynagrodzenia, o której mowa w paragrafie 3 ust. 8 i 9 Wzoru umowy, zmiana ta będzie obowiązywać od dnia wejścia w życie powszechnie obowiązujących przepisów prawa, z których to przepisów zmiana będzie wynikać. Zmiany i uzupełnienia Umowy wymagają formy pisemnej w postaci aneksu do umowy pod rygorem nieważności. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): 1. Zamawiający informuje, że na podstawie art. 37 ust. 6 ustawy Pzp nie może zostać udostępniony na stronie internetowej Zamawiającego Załącznik nr 1d do SIWZ (Załącznik nr 4 do OPZ) – Moduł archiwizacji – wersja z danymi poufnymi, tj. który jest wersją Załącznika nr 1a do SIWZ (Załącznik nr 1 do OPZ) – Projekt techniczny niezawierającą danych poufnych w Rozdziałach od 6.2.1 do 6.2.13, w Rozdziałach od 6.7.1 do 6.7.5. oraz Rozdziałach 10.1. i 10.2. . Ww. dokument zostanie przesłany pocztą elektroniczną na adres poczty elektronicznej wskazany przez Wykonawcę we „Wniosku o udostępnienie informacji poufnych/Zobowiązaniu do poufności”, którego wzór stanowi Załącznik nr 3 do SIWZ. „Wniosek wykonawcy o udostępnienie informacji poufnych/Zobowiązanie do poufności”, podpisany przez osobę upoważnioną/ osoby upoważnione do reprezentacji Wykonawcy, należy dostarczyć do Zamawiającego w oryginale na adres Biblioteki Narodowej w Warszawie podany w Rozdziale VII ust. 12 SIWZ. W przypadku, gdy ww. dokument został podpisany przez osobę niewymienioną jako upoważniona/ osoby niewymienione jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy w ogólnodostępnych bezpłatnych rejestrach przedsiębiorców Zamawiający żąda złożenia wraz z „Wnioskiem o udostępnienie informacji poufnych/Zobowiązaniu do poufności” stosownego pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo musi być wystawione przez osobę upoważnioną/osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy i złożone w oryginale albo jako kopia (odpis) poświadczona(-y) notarialnie. Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym 1. Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym 1.1. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, któremu udostępni informacje o charakterze poufnym, aby zobowiązał się do zachowania tajemnicy tych informacji, a także do powstrzymania się od przekazywania osobom trzecim tych informacji związanych z niniejszym zamówieniem, bez względu na rodzaj nośników, na jakich zostały utrwalone. 1.2. Wykonawca musi oświadczyć, że posiada i zastosuje środki niezbędne w celu zachowania tajemnicy zgodnie z postanowieniami pkt 1.1.; 1.3. Wykonawca musi zobowiązać się do wymagania od swoich pracowników, współpracowników i podwykonawców, przestrzegania obowiązku zachowania tajemnicy w zakresie określonym w pkt 1.1.; 1.4. Za naruszenie obowiązku zachowania tajemnicy przez osoby, o których mowa w pkt 1.3, Wykonawca odpowiada jak za naruszenie własne bez względu na przyczynę. 1.5. W przypadku niedotrzymania przez Wykonawcę zobowiązania do poufności Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia od Wykonawcy odszkodowania na zasadach ogólnych wynikających z Kodeksu Cywilnego. 1.6. Obowiązek zachowania poufności, o którym mowa w postanowieniach punktów poprzedzających, nie dotyczy informacji: 1.6.1.publicznie dostępnych; 1.6.2. co do których Zamawiający zwolnił Wykonawcę z obowiązku zachowania poufności, z zastrzeżeniem, że zwolnienie takie wymaga dla swej ważności formy pisemnej; 1.6.3. do których ujawnienia na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa Wykonawca został zobowiązany prawomocnym orzeczeniem sądu lub prawomocną decyzją innego organu władzy publicznej. IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2019-04-04, godzina:
12:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: