TI Tytuł Polska-Wrocław: Usługi eksperymentalno-rozwojowe
ND Nr dokumentu 432763-2015
PD Data publikacji 09/12/2015
OJ Dz.U. S 238
TW Miejscowość WROCŁAW
AU Nazwa instytucji Muses Labs Europe Sp. z o.o. (Numer KRS: 0000542808, REGON: 360762455, NIP: 8992762466)
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura przyspieszona ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 08/12/2015
DT Termin 18/12/2015
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 3 - Procedura przyspieszona ograniczona
TD Dokument 3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 3 - Oferta całościowa lub częściowa
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 73110000 - Usługi badawcze
73120000 - Usługi eksperymentalno-rozwojowe
73210000 - Usługi doradcze w zakresie badań
73220000 - Usługi doradcze w zakresie rozwoju
OC Pierwotny kod CPV 73110000 - Usługi badawcze
73120000 - Usługi eksperymentalno-rozwojowe
73210000 - Usługi doradcze w zakresie badań
73220000 - Usługi doradcze w zakresie rozwoju
IA Adres internetowy (URL) http://astoriacapital.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

09/12/2015    S238    - - Usługi - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura przyspieszona ograniczona 

Polska-Wrocław: Usługi eksperymentalno-rozwojowe

2015/S 238-432763

Ogłoszenie o zamówieniu

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Muses Labs Europe Sp. z o.o.
Numer KRS: 0000542808, REGON: 360762455, NIP: 8992762466
pl. Powstańców Śląskich 1, lok. 201
Punkt kontaktowy: pl. Powstańców Śląskich 1, lok. 201
Osoba do kontaktów: Adrian Dzielnicki
53-329 Wrocław
POLSKA
Tel.: +48 717911555
E-mail: ad@wdmcapital.com
Faks: +48 717911556

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://astoriacapital.pl

Adres profilu nabywcy: http://museslabs.com

Dostęp elektroniczny do informacji: http://astoriacapital.pl

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres: Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie biotechnologii
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
MusesLabsEU/2015-1.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 8: Usługi badawcze i rozwojowe
Kod NUTS
II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Konsultacje oraz przeprowadzenie badań klinicznych i diagnostycznych wśród pacjentów MCI i AD wg protokołu badania klinicznego.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

73120000, 73110000

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do jednej lub więcej części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.6.2016. Zakończenie 30.5.2019

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: MusesLabsEU/2015-1
1)Krótki opis
Przeprowadzenie badań klinicznych i diagnostycznych wśród pacjentów MCI i AD wg protokołu badania klinicznego,
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

73120000, 73110000

3)Wielkość lub zakres
Celem etapu 2 projektu, w którym uwzględniona jest przedmiotowa usługa badań klinicznych i diagnostycznych jest przeprowadzenie badań klinicznych przez wykonawcę medycznego wśród pacjentów przejawiających MCI i AD wg zatwierdzonego protokołu badania klinicznego ze zdefiniowanymi punktami końcowymi. Kolejno celem jest opracowywanie prototypów innowacyjnego narzędzia diagnostycznego i przetestowanie go w warunkach rzeczywistych przez wykonawcę informatycznego. Oczekiwanym kamieniem milowym jest potwierdzenie skuteczności nowego urządzenia diagnostycznego do terapii spersonalizowanej pacjentów z MCI i AD poprzez długofalową obserwację, że terapia przyczyni się do poprawy funkcji poznawczych pacjentów MCI/AD oraz do ograniczenia objawów choroby Alzheimera w ciągu kolejnych kilku miesięcy. Proponowana terapia spersonalizowana uwzględnia mechanizmy biologiczne, analizę historii medycznej pacjentów, analizę parametrów biochemicznych, analizę profilu genetycznego, stąd może mieć przewagę na dotąd stosowanymi podejściami terapeutycznymi względem MCI i AD, opartymi na stosowaniu monoterapii, np. za pomocą leków psychoaktywnych.
Głównym celem podczas realizacji prac powinno być przygotowanie protokołu badania klinicznego oraz przeprowadzenie badań klinicznych związanych z badaniem skuteczności nowego narzędzia diagnostycznego do terapii spersonalizowanej i nadzór nad prawidłowym wykonaniem tych czynności. Prace powinny być wykonane na oddziale diagnostyczno-terapeutycznym, koedukacyjnym i posiadającym min. 25 łóżek. W czasie realizacji projektu podwykonawca będzie odpowiedzialny za prowadzenie badań klinicznych w oparciu o opracowywane narzędzie diagnostyczne do terapii spersonalizowanej. Pełna diagnostyka psychiatryczna dotycząca zaburzeń psychicznych związanych z MCI i AD obejmować powinna przeprowadzenie podstawowych badań psychiatrycznych, badań ogólnego stanu zdrowia, badań neurologicznych i psychologicznych oraz badań dodatkowych z zakresu pełnej diagnostyki laboratoryjnej, badań tomografii komputerowej (TK) lub rezonansu magnetycznego (MRI), elektroencefalografii (EEG,) badania aparatem rentgenowskim (RTG), opcjonalnie badań genetycznych. Poza częścią diagnostyczną związaną z zastosowaniem nowego narzędzia diagnostycznego do terapii spersonalizowanej w leczeniu MCI i AD, zespół medyczny powinien brać udział w pracach związanych z ewaluacją projektu oraz w procesie przygotowywania publikacji naukowych związanych z tematyką realizowanego projektu oraz w konferencjach promujących uzyskiwane wyniki w czasie realizacji projektu.
W badaniach klinicznych powinno się zaplanować przeprowadzenie szeregu badań pacjentów, którzy będą brali udział w projekcie celem zebrania jak największej ilości informacji o nich. Badania te i otrzymane wyniki powinny posłużyć za bazę do opracowania algorytmów informatycznych. Protokół badań klinicznych zakłada przeprowadzenie podstawowych badań fizycznych, zbadanie genomu, przeprowadzenie testów kognitywne, MRI oraz testów laboratoryjnych: krwi, moczu oraz oznaczenie poziomu: Wapń, Chlor, Kreatynina, poziom glukozy we krwi na czczo, wielkość przesączania kłębuszkowego, MCV, Potas, Sód, Cholesterol: HDL, LDL, VLDL, Triglicerydy, Lipoproteina, lipidogram (frakcje lipidowe po rozdzialele), AM Kortyzol, Siarczan dehydroepiandrosteronu, TSH, T3, T4, Estradiol, Pregnenolon, Progesteron, Testosteron, szybko działająca insulina, ceruloplazmina (białko), Miedź, feryttyna (białko), RBC, Magnez, Cynk, Albumina, Globulina, Hemoglobina A1c,hs-CRP, IL-6, MMA, TNFalpha, Witamina B9, B12, D, E. Założono w zadaniu 1 przebadanie 200 pacjentów oraz z zadaniu 2 – 200 pacjentów. Protokół badań przewiduje pięciokrotne wykonanie badań podstawowych, jednokrotne wykonanie badania genomu, dwukrotne wykonanie testów kognitywnych, jednokrotne wykonanie rezonansu komputerowego oraz pięciokrotne wykonanie testów laboratoryjnych w czasie badań klinicznych zarówno w zadaniu 3 jak i 5 przy czym w zadaniu 5 nie zakłada on badań kognitywnych.
3. Badanie efektywności i skuteczności dla prototypu narzędzia diagnostycznego w wersji 1.0 w badaniu klinicznym z pacjentami MCI i AD
Celem zadania są badania kliniczne na grupie 200 pacjentów MCI i AD w celu potwierdzenia efektywności i skuteczności dla prototypu 1.0 narzędzia diagnostycznego. Rekrutacja pacjentów do badania powinna odbywać się na podstawie diagnozy MCI i AD, za zgodą pacjentów, nieprzerwanie przez ok. 6 m-cy, w jednostkach szpitalnych podwykonawcy i za pomocą Internetu. Powinno się zaplanować nierandomizowane, prowadzone metodą otwartej próby badanie względem grupy kontrolnej zdrowych ochotników, uwzględniające dotychczasowe leczenie pacjentów z MCI i AD. W badaniach powinny wziąć udział kobiety i mężczyźni, w wieku 35-77 lat, z diagnozą wczesnego MCI lub AD i typowymi zaburzeniami poznawczymi w przeciągu ostatnich 5 lat. Z badań wyłączeni powinni być więźniowie, dzieci, kobiety ciężarne, osoby przyjmujące leki psychoaktywne lub przeciwdepresyjne, przez min. okres 6 m-cy oraz osoby z przebytymi urazami głowy. W czasie badań powinny być prowadzone podstawowe badania fizykalne oraz kluczowe dla opracowywanego urządzenia diagnostycznego – testy biomedyczne. Personalizacja terapii powinna być realizowana przez określanie profilu metabolicznego, lipidowego i hormonalnego oraz stężenia różnych substancji toksycznych i jonów metali w organizmie. Kluczowym elementem dla opracowywanej terapii powinno być wykonanie testów genetycznych w oparciu o DNA pacjentów, a także testów zdolności poznawczych (np. test CVLT II, MoCA, SAGE), czy zapisu obrazu z rezonansu magnetycznego (MRI). W czasie badań powinno się zaplanować również prowadzenie ćwiczeń stymulujących funkcje poznawcze przez fizjoterapeutów i instruktorów. Zadaniem lekarzy przeprowadzających badanie kliniczne będzie monitorowanie terapii, aktualizowanie i wprowadzanie wyników badań biomedycznych, określanie efektów ubocznych i wpływu terapii, obserwacja stylu funkcjonowania pacjentów, określanie statusu funkcji poznawczych. Po przeprowadzonych badaniach pacjenci będą poddawani testom zdolności poznawczych. Wymagany czas badania: przez 12 m-cy.
Rezultat zadania: raport z przeprowadzonego badania klinicznego oraz stworzenie bazy danych medycznych w celu opracowywania innowacyjnego narzędzia diagnostycznego (prototyp 1.0).
5. Badanie efektywności i skuteczności dla prototypu w wersji 2.0 w badaniu klinicznym z pacjentami MCI i AD
Celem zadania jest przeprowadzenie badania klinicznego na grupie 200 pacjentów MCI i AD na podstawie rezultatów uzyskanych w Zadaniu 1 w celu potwierdzenia efektywności i skuteczności dla ulepszonego prototypu (wersja 2.0). Badania kliniczne powinny przebiegać wg opracowanego protokołu (W załączeniu). Wymagany czas badania: 12 m-cy.
Rezultat zadania: raport z przeprowadzonego badania klinicznego oraz stworzenie bazy danych medycznych w celu opracowania innowacyjnego narzędzia diagnostycznego (prototyp 2.0).
7. Badania nad profilowaniem MicroRNA jako potencjalnego biomarkera do wykrywania choroby Alzheimer'a.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.6.2016. Zakończenie 31.5.2019
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Oferty powinny być ważne przez minimum 60 dni do czasu podpisania umowy warunkowej lub listu intencyjnego.
Część nr: 2 Nazwa: MusesLabsEU/2015-1
1)Krótki opis
Konsultacje w ramach opracowania innowacyjnego narzędzia diagnostycznego wykorzystywanego do planowania i prowadzenia spersonalizowanej terapii u pacjentów z łagodnym zaburzeniem poznawczym (MCI) i chorobą Alzheimera (AD).
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

73210000, 73220000

3)Wielkość lub zakres
Celem etapu 1 projektu w którym uwzględniona jest przedmiotowa usługa konsultacji jest określenie wymogów dla powstającego prototypu urządzenia diagnostycznego, uwzględniającego wymagania technologiczne wykorzystujące zaawansowane algorytmy informatyczne, nowoczesne narzędzia do analizy i przechowywania danych oraz wymagane elementy istotne dla przygotowania dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia badań klinicznych.
1. Konsultacje w opracowaniu dokumentacji związanej z planowaniem badania klinicznego wśród pacjentów z MCI i AD.
Celem zadania będzie określenie wymagań oraz opracowanie dokumentacji niezbędnej do przeprowadzenia badania klinicznego z udziałem pacjentów, których rekrutacja do badań zostanie przeprowadzona wg ustalonych wytycznych i wobec posiadanych, koniecznych zgód, uwzględniając zdefiniowane punkty końcowe badania klinicznego.
Rezultat zadania: opracowanie protokołu dla planowanego badania klinicznego oraz uzyskanie wszelkich wymagań niezbędnych do przeprowadzenia badania
2. Konsultacje w integracji wymagań technologicznych dla opracowywanego urządzenia diagnostycznego z systemami elektronicznej dokumentacji medycznej.
Celem zadania będzie określenie sposobu implementacji danych biomedycznych z przeprowadzonych badań klinicznych integrowanych z systemami elektronicznej dokumentacji medycznej w miejscu prowadzonych badań. Realizacja zadania może przebiegać poprzez rozbudowanie istniejącego systemu zarządzania dokumentami w miejscu badania w celu rejestrowania, porządkowania, klasyfikowania, kontrolowania, archiwizowania, monitorowania, obsługi, zarządzania obiegiem dokumentacji lub przez opracowanie dedykowanego systemu zarządzenia informacjami medycznymi pochodzącymi z przeprowadzonych badań, spójnego z systemami elektronicznej dokumentacji medycznej w miejscu przeprowadzania badania.
Rezultat zadania: opracowanie protokołu z pracy nad integracją wymagań technologicznych dla opracowywanego urządzenia diagnostycznego z systemami elektronicznej dokumentacji medycznej
Efektem końcowym etapu nr 1 będzie opracowanie pre-prototypu narzędzia diagnostycznego w terapii spersonalizowanej w łagodnym zaburzeniu poznawczym (MCI oraz w chorobie Alzheimera (AD), uwzględniającego opracowanie dokumentacji związanej z planowaniem badania klinicznego wśród pacjentów z MCI i AD, opracowanie wymagań technologicznych dla nowatorskiego narzędzia diagnostycznego do prowadzenia terapii spersonalizowanej wśród pacjentów z MCI i AD, określenie wymagań technologicznych dla opracowywanego urządzenia diagnostycznego do prowadzenia terapii
spersonalizowanej wśród pacjentów MCI i AD z systemami elektronicznej dokumentacji medycznej, przeprowadzenie wstępnej fazy implementacji opracowanej technologii przez określenie cech funkcjonalnych dla rozwijanego urządzenia diagnostycznego jako prototypu (wersja 1.0) do prowadzenia terapii spersonalizowanej wśród pacjentów MCI i AD.
4. Konsultacja wymagań dla prototypu narzędzia diagnostycznego w wersji 2.0 w oparciu o wyniki badań klinicznych (zad. 1) i wieloparametrową analizę danych biomedycznych z zad. 1 we współpracy z podwykonawcą informatycznym
Celem zadania jest określenie warunków prawidłowego funkcjonowania rozwijanego urządzenia diagnostycznego (prototyp wersja 2.0), po przeprowadzonych badaniach klinicznych wśród pacjentów z MCI i AD. Podstawą dla rozwijania prototypu 2.0 będzie analiza danych biomedycznych pacjentów, ustalanie warunków brzegowych analiz, poszukiwanie korelacji lub niezidentyfikowanych dotąd parametrów w celu ulepszenia funkcjonalności urządzenia i testowanie narzędzia diagnostycznego w warunkach rzeczywistych. Opracowywane narzędzie będzie wykorzystywało informacje z wywiadów lekarskich i ankiet, których celem będzie analiza historii medycznej, stylu życia, czy diety pacjentów w nawiązaniu do równolegle prowadzonych badań klinicznych.
Wieloparametrowa analiza danych biomedycznych. Na bieżąco gromadzone dane biomedyczne z przeprowadzonych analiz próbek pacjentów ze zdiagnozowanym MCI i AD, biorących udział w dwóch fazach badań klinicznych, powinny być analizowane zaawansowanymi metodami statystycznymi za pomocą dedykowanego urządzeniu diagnostycznemu oprogramowaniu w celu interpretacji i wnioskowania, co przyczyni się do stworzenia protokołu opisującego sposób działania opracowywanego i unikalnego urządzenia diagnostycznego, istotne parametry dla prowadzonych analiz, czy podstawę dla opracowania protokołu/ wytycznych dla środowiska medycznego opisującego prawidłowe postępowanie z osobami z podejrzeniem łagodnego zaburzenia poznawczego (MCI) i choroby Alzheimera lub z osobami, u których potwierdzono diagnozę MCI lub AD jako część nowatorskiej terapii o charakterze spersonalizowanym.
Rezultat zadania: opracowanie dokumentacji z prac nad opracowaniem prototypu w wersji 2.0 w oparciu o wyniki z badań klinicznych. Wymagany czas badania: przez 6 m-cy.
Celem etapu 4 w którym uwzględniona jest przedmiotowa usługa konsultacji składającego się z czterech zadań jest przeprowadzenie prac walidacyjnych nad ostatecznym przedprodukcyjnym prototypem narzędzia diagnostycznego do terapii spersonalizowanej łagodnego zaburzenia poznawczego (MCI) i choroby Alzheimera (AD).
6. Konsultacje w przeprowadzeniu ostatecznej analizy danych biomedycznych w celu walidacji przedprodukcyjnego prototypu narzędzia diagnostycznego do terapii spersonalizowanej łagodnego zaburzenia poznawczego (MCI) i choroby Alzheimera (AD).
Celem zadania będzie określenie wymagań technologicznych oraz medycznych w celu walidacji przedprodukcyjnego prototypu narzędzia diagnostycznego do terapii spersonalizowanej łagodnego zaburzenia poznawczego (MCI) i choroby Alzheimera (AD) jako rezultat wykonanej końcowej analizy danych z przeprowadzonych badań klinicznych, z uwzględnieniem, że proponowane urządzenie przeznaczone będzie do prowadzenia terapii spersonalizowanej wśród pacjentów ze zdiagnozowanymi MCI i AD oraz u osób z podejrzeniem tych chorób przez lekarzy specjalistów z zakresu psychiatrii i neurologii, w szpitalach specjalistycznych oraz w placówkach opiekuńczo-leczniczych, domach dla osób starszych oraz w gabinetach prywatnych lekarzy specjalistów.
W wyniku realizacji zadań opisanych w pakiecie roboczym nr 4 kamieniem milowym będzie zwalidowanie ostatecznego przedprodukcyjnego prototypu narzędzia diagnostycznego terapii spersonalizowanej MCI i AD. Istotne będzie określenie wymagań technologicznych i medycznych procesu walidacji w wyniku końcowej analizy danych z badań klinicznych, z uwzględnieniem, że proponowane rozwiązanie przeznaczone jest dla lekarzy specjalistów z zakresu psychiatrii i neurologii, szpitali specjalistycznych oraz placówek opiekuńczo-leczniczych, domów opieki, praktyk prywatnych lekarzy. Istotne będzie też określenie wymagań procedur regulacyjnych oraz spełnienie warunków dla dopuszczenia do stosowania narzędzia w terapii MCI i AD. Zbadanie potencjału dla nowego narzędzia terapii spersonalizowanej MCI i AD, określenie grupy docelowej, instytucji publicznych i niepublicznych stosujących innowacyjne podejście do terapii spersonalizowanej, może przyczynić się do rozpowszechnienia wyników uzyskanych w projekcie.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.6.2016. Zakończenie 31.5.2019
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Oferty powinny być ważne przez minimum 60 dni do czasu podpisania umowy warunkowej lub listu intencyjnego.

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Płatność za usługi uzależniona od pozyskania grantu na projekt badawczo-rozwojowy.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
Zapytanie skierowane do:
Uczelni publicznej, państwowego instytutu badawczego, instytutu PAN lub innej jednostki naukowej będącej organizacją prowadzącą badania i upowszechniającą wiedzę, o której mowa w art. 2 pkt 83 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r., która podlega ocenie jakości działalności naukowej lub badawczo-rozwojowej jednostek naukowych, o której mowa w art. 41 ust. 1 pkt 1 i art. 42 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki (Dz. U. z 2014 r., poz. 1620), i otrzymała co najmniej ocenę B.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: Informacje na temat zakresu wykluczenia
Oferty nie może złożyć podmiot powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
— uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
— posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
— pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
— pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
Zespół medyczny zaangażowany do realizacji usługi powinni stanowić lekarze specjaliści z zakresu psychiatrii. Do współpracy zaproszone zostaną tylko jednostki naukowo-badawcze, których parametryzacja zakończyła się uzyskaniem kategorię A lub B i posiadają laboratoria badawcze z poświadczonymi uprawnieniami oraz wdrożone międzynarodowe systemy jakości. W zakresie badań klinicznych w ramach projektu, Wykonawca będzie musiał posiadać min. 5 letnie doświadczenie w prowadzeniu badań i diagnostyki związanej z chorobami MCI i AD oraz posiadać doświadczona kadrę medyczną. W skład zespołu badawczego ze strony podwykonawcy będzie musiało wejść min. 3 lekarzy, z tytułem doktora nauk medycznych o specjalizacji z zakresu psychiatrii. Lekarze desygnowani do projektu będą musieli udokumentować posiadanie min. 3 letniego doświadczenia w pracy z pacjentami wykazującymi zaburzenia otępienne.
W zakresie badań diagnostycznych w ramach projektu, Wykonawca będzie musiał posiadać min. 5 letnie doświadczenie w prowadzeniu badań i diagnostyki wymienionej w protokole badawczym oraz posiadać doświadczoną kadrę medyczną. W skład zespołu diagnostycznego ze strony podwykonawcy będzie musiało wejść min. 3 lekarzy, z tytułem doktora nauk medycznych o specjalizacji z zakresu medycyny ogólnej/diagnostyki laboratoryjnej/geriatrii/medycyny rodzinnej. Lekarze desygnowani do projektu będą musieli udokumentować posiadanie min. 3 letniego doświadczenia. Ponadto kadra laboratorium musi liczyć co najmniej 3 diagnostów laboratoryjnych z wykształceniem kierunkowym i min. 3 letnim doświadczeniem w pracy na zajmowanym stanowisku oraz min. 2 asystentów laboratoryjnych i/lub 2 techników analityków z wykształceniem kierunkowym i min. 2 letnim doświadczeniem w pracy na zajmowanym stanowisku.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
Dostęp do minimum 200 pacjentów MCI i AD w przeciągu trwania zamówienia.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
Świadczenie usługi zastrzeżone jest dla określonego zawodu: nie
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi
Osoby prawne powinny wskazać nazwiska oraz kwalifikacje zawodowe osób odpowiedzialnych za wykonanie usługi: tak

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona przyspieszona
Uzasadnienie wyboru procedury przyspieszonej: Zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia.
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
Przewidywana liczba wykonawców: 5
Obiektywne kryteria wyboru ograniczonej liczby kandydatów: Zespół medyczny zaangażowany do realizacji usługi powinni stanowić lekarze specjaliści z zakresu psychiatrii i mieć dostęp do minimum 200 pacjentów w czasie trwania realizacji zamówienia.
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena. Waga 70

2. Doświadczenie w tym badania w takim samym lub podobnym zakresie. Waga 30

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
18.12.2015 - 15:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Poddziałanie 1.1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
VI.3)Informacje dodatkowe
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.4.2)Składanie odwołań
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
8.12.2015
TI Tytuł Polska-Wrocław: Usługi badawcze
ND Nr dokumentu 81807-2016
PD Data publikacji 10/03/2016
OJ Dz.U. S 49
TW Miejscowość WROCŁAW
AU Nazwa instytucji Muses Labs Europe Sp. z o.o. (Numer KRS: 0000542808, REGON: 360762455, NIP: 8992762466)
OL Język oryginału PL
HD Nagłówek - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura przyspieszona ograniczona
CY Kraj PL
AA Rodzaj instytucji 8 - Inne
HA EU Institution -
DS Dokument wysłany 08/03/2016
NC Zamówienie 4 - Usługi
PR Procedura 3 - Procedura przyspieszona ograniczona
TD Dokument 7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RP Legislacja 4 - Unia Europejska
TY Rodzaj oferty 9 - Nie dotyczy
AC Kryteria udzielenia zamówienia 2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PC Kod CPV 73110000 - Usługi badawcze
73120000 - Usługi eksperymentalno-rozwojowe
OC Pierwotny kod CPV 73110000 - Usługi badawcze
73120000 - Usługi eksperymentalno-rozwojowe
RC Kod NUTS PL514
IA Adres internetowy (URL) http://astoriacapital.pl
DI Podstawa prawna Dyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

10/03/2016    S49    - - Usługi - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura przyspieszona ograniczona 

Polska-Wrocław: Usługi badawcze

2016/S 049-081807

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Usługi

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Muses Labs Europe Sp. z o.o.
Numer KRS: 0000542808, REGON: 360762455, NIP: 8992762466
pl. Powstańców Śląskich 1, lok. 201
Osoba do kontaktów: Adrian Dzielnicki
53-329 Wrocław
Polska
Tel.: +48 717911555
E-mail: ad@wdmcapital.com
Faks: +48 717911556

Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: http://astoriacapital.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Inny: badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie biotechnologii
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
MusesLabsEU/2015-1.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Usługi
Kategoria usług: nr 8: Usługi badawcze i rozwojowe

Kod NUTS PL514

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
Konsultacje oraz przeprowadzenie badań klinicznych i diagnostycznych wśród pacjentów MCI i AD wg protokołu
badania klinicznego.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

73110000, 73120000

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): nie
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 3 770 000 PLN
Bez VAT

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Ograniczona przyspieszona
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena. Waga 70
2. Doświadczenie w tym badania w takim samym lub podobnym zakresie. Waga 30
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia

Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2015/S 238-432763 z dnia 9.12.2015

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: MusesLabsEU/2015-1 Nazwa: Konsultacje oraz przeprowadzenie badań klinicznych i diagnostycznych wśród pacjentów MCI i AD wg protokołu badania klinicznego
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
21.12.2015
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 1
Liczba ofert otrzymanych środkami elektronicznymi: 1
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
{Dane ukryte}
50-367 Wrocław
E-mail: teresa.bec@umed.wroc.pl
Tel.: +48 717841032
Adres internetowy: http://www.umed.wroc.pl/

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 3 770 000 PLN
Bez VAT
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: tak
Wartość lub część zamówienia, które prawdopodobnie będzie zlecone stronom trzecim:
Nieznana

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: tak
Podać odniesienie do projektu (projektów) i/lub programu (programów): Poddziałanie 1.1.1 Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.
VI.2)Informacje dodatkowe:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze
VI.3.2)Składanie odwołań
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań
VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
8.3.2016

Adres: pl. Powstańców Śląskich 1, lok. 201, 53-329 Wrocław
woj. DOLNOŚLĄSKIE
Dane kontaktowe: email: ad@wdmcapital.com
tel: +48 717911555
fax: +48 717911556
Termin składania wniosków lub ofert:
2015-12-18
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 43276320151
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2015-12-09
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [PO]: Przetarg Ograniczony
Czas na realizację: 1258 dni
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: http://astoriacapital.pl
Informacja dostępna pod: Muses Labs Europe Sp. z o.o.
Numer KRS: 0000542808, REGON: 360762455, NIP: 8992762466, wrocław, woj. nierozpoznano
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
73110000-6 Usługi badawcze
73120000-9 Usługi eksperymentalno-rozwojowe
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Konsultacje oraz przeprowadzenie badań klinicznych i diagnostycznych wśród pacjentów MCI i AD wg protokołu badania klinicznego Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
Wrocław
2015-12-21 3 770 000,00