TITytułPolska-Warszawa: Wkłady drukujące
NDNr dokumentu131110-2017
PDData publikacji07/04/2017
OJDz.U. S69
TWMiejscowośćWARSZAWA
AUNazwa instytucjiMazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji8 - Inne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany04/04/2017
DDTermin składania wniosków o dokumentację16/05/2017
DTTermin16/05/2017
NCZamówienie2 - Dostawy
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument3 - Ogłoszenie o zamówieniu
RPLegislacja5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TYRodzaj oferty1 - Wniosek dotyczący wszystkich partii
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV30192113 - Wkłady drukujące
OCPierwotny kod CPV30192113 - Wkłady drukujące
RCKod NUTSPL127
IAAdres internetowy (URL)www.arimr.gov.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna (2004/18/WE)

07/04/2017    S69    - - Dostawy - Ogłoszenie o zamówieniu - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Wkłady drukujące

2017/S 069-131110

Ogłoszenie o zamówieniu

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Mazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
al. Jana Pawła II 70
Punkt kontaktowy: jak wyżej
Osoba do kontaktów: Wioletta Cieślińska
00-175 Warszawa
Polska
Tel.: +48 225365740
E-mail: wioletta.cieslinska@arimr.gov.pl
Faks: +48 228602842


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.arimr.gov.pl


Więcej informacji można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Specyfikacje i dokumenty dodatkowe (w tym dokumenty dotyczące dialogu konkurencyjnego oraz dynamicznego systemu zakupów) można uzyskać pod adresem:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)


Oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu należy przesyłać na adres:
Powyższy(-e) punkt(-y) kontaktowy(-e)

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: agencja wykonawcza
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu przez instytucję zamawiającą:
Sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń biurowych dla Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Magazyn Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie.

Kod NUTS PL127

II.1.3)Informacje na temat zamówienia publicznego, umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
Ogłoszenie dotyczy zamówienia publicznego
II.1.4)Informacje na temat umowy ramowej
II.1.5)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z transportem, rozładowaniem i wniesieniem do magazynu Zamawiającego, fabrycznie nowych lub refabrykowanych (z wymienionymi wszelkimi elementami ruchomymi i zużywalnymi na fabrycznie nowe) materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukująco-kopiujących: Lexmark,OKI, HP, Kyocera, Samsung. Zamawiający nie dopuszcza materiałów eksploatacyjnych regenerowanych lub skopiowanych w sposób naruszający prawo polskie lub UE.
Zamawiający podzielił niniejsze zamówienie na dwie części, na które dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną liczbę części:
I część – sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń Lexmark,
II część – sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń OKI, Kyocera, HP, Samsung.
2. Wykaz asortymentu składającego się na przedmiot zamówienia, w tym opis jakościowy zawarty został
w formularzach cenowych dla części I i części II znajdujących się w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do SIWZ). Znaki towarowe służą celom identyfikacyjnym, a wskazane materiały eksploatacyjne określają oryginalne materiały eksploatacyjne zalecane przez producenta danego urządzenia, do którego materiał jest przeznaczony. Materiały te należy traktować, jako wzorzec materiałów eksploatacyjnych: ich parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych oraz jakościowych (np. wydajność tonera, jakość druku).
3. Ilości wskazane w Załączniku nr 1 do SIWZ są wielkościami orientacyjnymi, ustalonymi na podstawie zużycia w okresie ostatnich 12 miesięcy oraz jako przewidywane zapotrzebowanie na materiały eksploatacyjne, z uwzględnieniem planowanych zmian w sprzęcie drukującym Zamawiającego. Ilości te przyjęte są do wyceny i porównania ofert oraz wyboru oferty najkorzystniejszej, jednakże Zamawiający zastrzega, iż umowa będzie realizowana zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem, do wysokości zabezpieczonych w umowie środków.
4. Zamawiający wymaga dostarczenia materiałów eksploatacyjnych o najwyższej jakości, spełniających wszystkie parametry określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, pełnowartościowych, kompatybilnych ze sprzętem, do którego są przeznaczone, oryginalnych lub równoważnych.
5. Za oryginalne materiały eksploatacyjne uznaje się materiały eksploatacyjne, które zostały wyprodukowane lub są zalecane przez producentów urządzeń, w których mają być stosowane, niebędące naśladownictwem lub przeróbką, niefałszowane, nieposiadające elementów modyfikowanych oraz dostarczone
w opakowaniach stosowanych typowo dla danego produktu przez producenta. Pod pojęciem zalecane przez producenta danego urządzenia należy rozumieć te materiały eksploatacyjne (np. toner, bęben), które producent wymienił na swojej stronie internetowej przy opisie urządzenia (drukarki, kserokopiarki itd.) bądź w instrukcji obsługi urządzenia.
6. Za materiały równoważne uważa się materiały eksploatacyjne:
a) kompatybilne z urządzeniami, do których są przeznaczone, wymienionymi w Załączniku nr 1 do SIWZ;
b) których parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe i jakościowe (takie jak np. temperatura topnienia tonera, temperatura utrwalania, pojemność tonera, wydajność i jakość wydruku) są takie same bądź lepsze w stosunku do fabrycznie nowych, nieregenerowanych materiałów oryginalnych (wzorcowych), określonych w Załączniku nr 1 do SIWZ;
c) pochodzące z bieżącej produkcji, wytworzone seryjnie w cyklu produkcyjnym, zgodnym z normą ISO 9001 oraz ISO 14001 lub normami równoważnymi;
d) które nie powodują ograniczeń funkcji i możliwości sprzętu, w tym nie ograniczają pełnej współpracy
z oprogramowaniem monitorującym stan zasobników z tonerem;
e) w odniesieniu do tonerów – których wydajność, zgodnie z normą ISO/IEC 19752 dla kaset z tonerem do monochromatycznych drukarek laserowych, ISO/IEC 19798 dla kaset z tonerem do kolorowych drukarek laserowych lub innymi normami równoważnymi, jest, co najmniej taka jak materiału oryginalnego;
f) w odniesieniu do bębnów – które umożliwiają wydruk przynajmniej takiej samej ilości stron, co
w przypadku bębnów oryginalnych;
g) które zapewniają jakość wydruku co najmniej taką, jak materiały oryginalne, zalecane przez producenta sprzętu;
h) których zastosowanie nie spowoduje konieczności częstszej konserwacji urządzeń (np. czyszczenie wnętrza drukarki spowodowane wysypywaniem się tonera lub wymianą materiałów eksploatacyjnych – tj. rolek, wałków itp.) niż przewiduje to producent w instrukcji obsługi;
i) zaopatrzone w umieszczone bezpośrednio na materiale (kasecie z tonerem) informacje identyfikujące dany produkt i producenta, w tym co najmniej: znak firmowy lub logotyp producenta, numer katalogowy (symbol) produktu;
j) fabrycznie opakowane w nienoszące śladów otwierania opakowania producenta (opakowania zewnętrzne), zawierające trwale umieszczone na opakowaniach oznaczenia, pozwalające na identyfikację produktu oraz producenta, w tym co najmniej: nazwę producenta, znak firmowy lub logotyp producenta, numer katalogowy (symbol) produktu oraz listę modeli urządzeń, do których dany materiał jest przeznaczony (lista kompatybilności);
k) w odniesieniu do tonerów – fabrycznie opakowane w wewnętrzne, szczelne i hermetyczne opakowanie zabezpieczające przed kontaktem z otoczeniem;
l) które nie naruszają w żadnym stopniu praw patentowych ani własności intelektualnej.
7. Wykonawca musi zagwarantować jakość wydruku polegającą na równomiernym zaczernieniu/zabarwieniu drukowanego tekstu czy grafiki, jednakowym nasyceniu barw na całym wydruku, brak szarych/kolorowych smug na nośniku w miejscach nieprzeznaczonych do zadrukowania (100 % bieli w miejscach niezadrukowanych).
8. Żaden element zastosowany do produkcji jak i gotowy produkt nie może łamać praw patentowych żadnych podmiotów trzecich.
9. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp ciężar udowodnienia, iż produkt jest równoważny spoczywa na Wykonawcy, dlatego Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że oferowany przez niego produkt spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. Na potwierdzenie tego Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty stosowne dokumenty określone w rozdziale VI ust. 3 pkt 3.3. SIWZ, potwierdzające równoważność oferowanych materiałów z oryginalnymi (wzorcowymi), określonymi w formularzach cenowych dla części I i części II znajdujących się w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do SIWZ).
10. Artykuły równoważne winny być określone przez Wykonawcę we wskazanej do tego kolumnie składanego formularza cenowego (zgodnie ze wzorem zawartym w Załączniku nr 1 do SIWZ – Formularz ofertowy), poprzez nazwę artykułu, nazwę producenta zamiennika, symbol/kod artykułu oraz informację o wydajności.
11. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za uszkodzenie sprzętu spowodowane używaniem dostarczonych przez Wykonawcę materiałów eksploatacyjnych, niezależnie od tego czy sprzęt jest objęty gwarancją producenta czy nie.
12. Jeżeli w trakcie trwania rękojmi Zamawiający stwierdzi, iż wydajność, jakość lub niezawodność dostarczonych materiałów eksploatacyjnych niekorzystnie odbiega od parametrów produktu oryginalnego (pochodzącego od producenta urządzenia, do którego materiał jest przeznaczony) lub jeżeli materiał eksploatacyjny nie sygnalizuje we właściwy sposób stanu zużycia tonera lub też jest niekompatybilny
z urządzeniem, do którego był zamówiony, Wykonawca na żądanie Zamawiającego wymieni produkt, którego żądanie dotyczy na materiał wolny od wad, spełniający wymagania Zamawiającego (np. pochodzący od producenta sprzętu, do którego materiał jest przeznaczony), bez zmiany ceny.
13. Materiały eksploatacyjne winny być pakowane pojedynczo, za wyjątkiem zestawu bębnów określonego
w pozycji 7. formularza cenowego dla części I zamówienia.
14. W każdej z pozycji składanego formularza cenowego Wykonawca może zaoferować tylko jeden rodzaj materiału eksploatacyjnego.
15. Zamawiający nie dopuszcza materiałów eksploatacyjnych posiadających pojemności startowe.
16. Miejscem dostawy materiałów eksploatacyjnych będzie magazyn Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR przy Al. Jana Pawła II 70 w Warszawie. Koszty transportu związane z dostawą towarów ponosi Wykonawca.
17. Materiały eksploatacyjne będą dostarczane sukcesywnie, częściami w terminie 5 dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego pisemnego zamówienia za pośrednictwem faksu lub e-maila.
18. Dostawa materiałów eksploatacyjnych odbywać się będzie w dni robocze, od poniedziałku do piątku,
w godzinach od 8.00 do 15.00.
II.1.6)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

30192113

II.1.7)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.1.8)Części
To zamówienie podzielone jest na części: tak
Oferty można składać w odniesieniu do wszystkich części
II.1.9)Informacje o ofertach wariantowych
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie
II.2)Wielkość lub zakres zamówienia
II.2.1)Całkowita wielkość lub zakres:
Wartość bieżącego zamówienia, którego dotyczy niniejsze ogłoszenie wynosi 730 867 PLN netto. Oszacowana wartość całego zamówienia wynosi: 764 867 PLN netto.
II.2.2)Informacje o opcjach
Opcje: nie
II.2.3)Informacje o wznowieniach
Jest to zamówienie podlegające wznowieniu: nie
II.3)Czas trwania zamówienia lub termin realizacji
Rozpoczęcie 1.6.2017. Zakończenie 31.12.2017

Informacje o częściach zamówienia

Część nr: 1 Nazwa: Sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń Lexmark
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z transportem, rozładowaniem i wniesieniem do magazynu Zamawiającego, fabrycznie nowych lub refabrykowanych (z wymienionymi wszelkimi elementami ruchomymi i zużywalnymi na fabrycznie nowe) materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukująco-kopiujących marki Lexmark. Zamawiający nie dopuszcza materiałów eksploatacyjnych regenerowanych lub skopiowanych w sposób naruszający prawo polskie lub UE.
2. Wykaz asortymentu składającego się na przedmiot zamówienia, w tym opis jakościowy zawarty został
w formularzu cenowym dla części I zamówienia, znajdujących się w Formularzu ofertowym (Załącznik
nr 1 do SIWZ). Znaki towarowe służą celom identyfikacyjnym, a wskazane materiały eksploatacyjne określają oryginalne materiały eksploatacyjne zalecane przez producenta danego urządzenia, do którego materiał jest przeznaczony. Materiały te należy traktować, jako wzorzec materiałów eksploatacyjnych: ich parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych oraz jakościowych (np. wydajność tonera, jakość druku).
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

30192113

3)Wielkość lub zakres
Łączna ilość sztuk materiałów eksploatacyjnych do urządzeń marki Lexmark wynosi: 1059 szt.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.6.2017. Zakończenie 31.12.2017
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia
Część nr: 2 Nazwa: Sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń OKI, Kyocera, HP, Samsung
1)Krótki opis
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z transportem, rozładowaniem i wniesieniem do magazynu Zamawiającego, fabrycznie nowych lub refabrykowanych (z wymienionymi wszelkimi elementami ruchomymi i zużywalnymi na fabrycznie nowe) materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukująco-kopiujących marki OKI, Kyocera, HP, Samsung. Zamawiający nie dopuszcza materiałów eksploatacyjnych regenerowanych lub skopiowanych w sposób naruszający prawo polskie lub UE.
2. Wykaz asortymentu składającego się na przedmiot zamówienia, w tym opis jakościowy zawarty został
w formularzu cenowym dla części II zamówienia, znajdujących się w Formularzu ofertowym (Załącznik
nr 1 do SIWZ). Znaki towarowe służą celom identyfikacyjnym, a wskazane materiały eksploatacyjne określają oryginalne materiały eksploatacyjne zalecane przez producenta danego urządzenia, do którego materiał jest przeznaczony. Materiały te należy traktować, jako wzorzec materiałów eksploatacyjnych: ich parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych oraz jakościowych (np. wydajność tonera, jakość druku).
2)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

30192113

3)Wielkość lub zakres
Łączna ilość sztuk materiałów eksploatacyjnych do urządzeń marki OKI, Kyocera, HP, Samsung wynosi: 137 szt.
4)Informacje o różnych datach dotyczących czasu trwania lub rozpoczęcia/realizacji zamówienia
Rozpoczęcie 1.6.2017. Zakończenie 31.12.2017
5)Informacje dodatkowe na temat części zamówienia

Sekcja III: Informacje o charakterze prawnym, ekonomicznym, finansowym i technicznym

III.1)Warunki dotyczące zamówienia
III.1.1)Wymagane wadia i gwarancje:
1. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert w kwocie:
Część I – 15 000 PLN (słownie złotych: piętnaście tysięcy 00/100 )
Część II – 2 000 PLN (słownie złotych: dwa tysiące 00/100)
2. Warunkiem podpisania umowy jest wniesienie, najpóźniej w dniu podpisania umowy, przez Wykonawcę wyłonionego w postępowaniu, zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 2 % maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania Zamawiającego wynikającego z zawieranej umowy.
III.1.2)Główne warunki finansowe i uzgodnienia płatnicze i/lub odniesienie do odpowiednich przepisów je regulujących:
Zapłata przez Zamawiającego nastąpi w formie przelewu na rachunek bankowy wskazany na fakturze Wykonawcy, w terminie nie krótszym niż 21 dni i nie dłuższym niż 30 dni od dnia otrzymania prawidłowo wystawionej faktury VAT wraz z załączonym protokołem zdawczo-odbiorczym. Za dzień spełnienia świadczenia przez Zamawiającego przyjmuje się dzień obciążenia jego rachunku bankowego.
III.1.3)Forma prawna, jaką musi przyjąć grupa wykonawców, której zostanie udzielone zamówienie:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Stosowne pełnomocnictwo w oryginale lub w postaci kopii poświadczonej notarialnie należy dołączyć do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, żaden z nich nie może podlegać wykluczeniu z powodu niespełnienia warunków określonych w rozdziale V ust. 1 SIWZ, natomiast spełnianie warunków udziału w postępowaniu Wykonawcy wykazują zgodnie z rozdziałem V ust. 2 SIWZ.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, wypełniony druk Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, o którym mowa w rozdziale VI ust. 1 SIWZ składa każdy
z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców oświadczenie
o przynależności lub braku przynależności do grupy kapitałowej, o którym mowa w rozdziale VI
ust. 2 SIWZ, składa każdy z Wykonawców.
5. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców są oni zobowiązani na wezwanie Zamawiającego złożyć dokumenty i oświadczenia, o których mowa w rozdziale VI ust. 3 SIWZ.
III.1.4)Inne szczególne warunki
Wykonanie zamówienia podlega szczególnym warunkom: tak
Opis szczególnych warunków: W przypadku zaoferowania materiałów równoważnych, w celu potwierdzenia, że oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego, oferta musi zawierać:
a) certyfikaty potwierdzające, że proces produkcji zaproponowanego asortymentu równoważnego przebiega zgodnie z normami ISO 9001 lub równoważnymi;
b) certyfikat ISO 14001 lub równoważny na proces produkcji zaproponowanego asortymentu równoważnego, pozwalający zweryfikować czy producent spełnia przepisy związane z ochroną środowiska oraz potwierdzający, że materiały produkowane są w sposób bezpieczny i niewpływający negatywnie na środowisko;
c) wszystkie dane techniczne (dokładny opis) ze szczegółową specyfikacją produktu wraz z analizą porównawczą parametrów technicznych i jakościowych produktu równoważnego w stosunku do asortymentu wskazanego w odpowiedniej pozycji formularza/y cenowego/ych zawartych
w Załączniku nr 1 do SIWZ;
d) wyniki testów jakościowych i wydajnościowych przeprowadzonych według standardu ISO/IEC 19752 dla tonerów do monochromatycznych drukarek laserowych;
e) wyniki testów jakościowych i wydajnościowych przeprowadzonych według standardu ISO/IEC 19798 dla tonerów do kolorowych drukarek laserowych.
Raporty z testów ISO/IEC spełniające wymagania Zamawiającego muszą być wystawione przez laboratorium badawcze, które posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji w zakresie badań materiałów eksploatacyjnych do drukarek, kopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych (lub jednostki równoważnej zgodnie z art. 30b ustawy Prawo zamówień publicznych). Zamawiający wymaga, aby raport przedstawiał pełne badanie wydajności. Każdy zaoferowany materiał równoważny powinien posiadać ww. badania – Zamawiający nie wyraża zgody na przedstawienie zaświadczeń dotyczących grupy asortymentów (tonerów).
f) Oświadczenie, którego wzór stanowi Załącznik nr 4 do SIWZ, zawierające:
— potwierdzenie równoważności oferowanych materiałów z oryginalnymi (wzorcowymi);
— zobowiązanie do zwrotu Zamawiającemu kosztów naprawy urządzenia w autoryzowanym serwisie producenta sprzętu, jeżeli uszkodzenie urządzenia nastąpiło w wyniku stosowania i używania materiałów eksploatacyjnych dostarczonych przez Wykonawcę oraz, w przypadku wystąpienia takiej konieczności, do wymiany na własny koszt uszkodzonego urządzenia na urządzenie fabrycznie nowe
o takich samych lub wyższych parametrach i cechach, jeżeli okaże się, że naprawa urządzenia zgodnie z opinią autoryzowanego serwisu producenta sprzętu będzie niemożliwa;
— zobowiązanie do przejęcia obowiązków gwaranta urządzenia z chwilą, gdy gwarant odmówi w ramach gwarancji usunięcia uszkodzenia tego urządzenia spowodowanego równoważnym materiałem eksploatacyjnym nabytym w ramach niniejszego postępowania. Wówczas Wykonawca staje się gwarantem urządzenia przez okres, który pozostałby do zakończenia gwarancji obowiązującej
u producenta urządzenia.
III.2)Warunki udziału
III.2.1)Sytuacja podmiotowa wykonawców, w tym wymogi związane z wpisem do rejestru zawodowego lub handlowego
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: I. O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1. Nie podlegają wykluczeniu.
1.1. Zamawiający uzna, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z udziału w postępowaniu, jeżeli nie wystąpi którakolwiek z przesłanek/okoliczności wskazanych w art. 24 ust. 1 pkt 12 – 23 ustawy Pzp.
1.2. Zamawiający uzna, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z udziału w postępowaniu, jeżeli nie wystąpi którakolwiek z przesłanek/okoliczności wskazanych w art. 24 ust. 5 pkt 1, 2, 4 i 8 ustawy Pzp. Zamawiający wykluczy Wykonawcę we wskazanych poniżej okolicznościach spośród przewidzianych w art. 24 ust. 5 ustawy:
a) pkt 1 – w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd układzie
w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 332 ust. 1 ustawy z dnia 15.5.2015 r. – Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2015 r. poz. 978, 1259, 1513, 1830 i 1844 oraz z 2016 r. poz. 615) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie art. 366 ust. 1 ustawy z dnia 28.2.2003 r. – Prawo upadłościowe (Dz.U. z 2015 r. poz. 233, 978, 1166, 1259 i 1844 oraz z 2016 r. poz. 615);
b) pkt 2 – który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych;
c) pkt 4 – który, z przyczyn leżących po jego stronie, nie wykonał albo nienależycie wykonał
w istotnym stopniu wcześniejszą umowę w sprawie zamówienia publicznego lub umowę koncesji, zawartą z zamawiającym, o którym mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1–4, co doprowadziło do rozwiązania umowy lub zasądzenia odszkodowania;
d) pkt 8 – który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w ust. 1 pkt 15, chyba że wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
II. 1. Do oferty, w celu wstępnego wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw wykluczenia, każdy wykonawca musi dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w zakresie wskazanym w Załączniku nr 5 do SIWZ (Jednolity Europejski Dokument Zamówienia). Zamawiający informuje, że Wykonawca przy wypełnieniu oświadczenia na formularzu JEDZ może wykorzystać również narzędzie dostępne na stronie ec.europa.eu/growth/tools-databases/espd.

2. Wykonawca zobowiązany jest, w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej Zamawiającego – www.arimr.gov.pl informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 ustawy Pzp, do przekazania Zamawiającemu oświadczenia o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej,

o której mowa w art. 24 ust. 1 pkt 23 ustawy Pzp. Wraz ze złożeniem oświadczenia, Wykonawca może przedstawić dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji
w postępowaniu o udzielenie zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SIWZ.
3. Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta (w ramach danego zadania) została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów:
3.1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia wykonawca w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 i 5 ustawy Pzp zobowiązany będzie złożyć następujące dokumenty w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę lub osobę (osoby) upoważnioną, z zachowaniem sposobu reprezentacji (dotyczy wszystkich zadań):
a) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
b) Zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem podatkowym w sprawie spłat tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami,
w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
c) Zaświadczenia właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego albo innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, lub innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz
z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu.
d) Odpisu z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 5 pkt 1 ustawy Pzp.
e) Oświadczenia wykonawcy o braku wydania wobec niego prawomocnego wyroku sądu lub ostatecznej decyzji administracyjnej o zaleganiu z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne albo – w przypadku wydania takiego wyroku lub decyzji – dokumentów potwierdzających dokonanie płatności tych należności wraz z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami lub zawarcie wiążącego porozumienia w sprawie spłat tych należności.
f) Oświadczenia Wykonawcy o braku orzeczenia wobec niego tytułem środka zapobiegawczego zakazu ubiegania się o zamówienia publiczne;
g) Oświadczenia Wykonawcy o niezaleganiu z opłacaniem podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie z dnia 12.1.1991 r. o podatkach i opłatach lokalnych (Dz.U. z 2016 r. poz. 716);
4. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w ust. 3 pkt 3.1:
1) lit. a – składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 ustawy Pzp;
2) lit. b, c i d – składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie zalega z opłacaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, albo że zawarł porozumienie z właściwym organem w sprawie spłat tych należności wraz
z ewentualnymi odsetkami lub grzywnami, w szczególności uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu,
b) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości.
Dokumenty, o których mowa w ust. 4 pkt 1) i pkt 2 lit. b), powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokumenty, o których mowa w ust. 4 pkt 2 lit. a), powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem tego terminu.
5. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w ust. 4, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby wystawiony w terminach, o których mowa w ust. 4.
6. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
7. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w ust. 3 pkt 3.1 lit. a), składa dokument, o którym mowa w ust. 4 pkt 1, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 ustawy Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed terminem składania ofert.
8. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy,
o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
III.2.2)Zdolność ekonomiczna i finansowa
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów: W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności ekonomicznej i finansowej do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie na wezwanie Zamawiającego złożyć:
Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, potwierdzającą,
że Wykonawca posiada na rachunku środki finansowe lub posiada zdolność kredytową w wysokości określonej przez Zamawiającego dla poszczególnych części w tej sekcji (oraz w rozdziale V ust. 2 pkt 2.2 SIWZ), wystawioną nie wcześniej niż 1 miesiąc przed upływem terminu składania ofert.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów: O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej.
Wykonawca spełni ten warunek jeżeli:
a) przystępując do części I wykaże, że:
— posiada na rachunku bankowym środki finansowe lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 400 000 PLN (słownie: czterysta tysięcy złotych 00/100);
b) przystępując do części II wykaże, że:
— posiada na rachunku bankowym środki finansowe lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 50 000 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100);
c) przystępując do części I i II łącznie wykaże, że:
— posiada na rachunku bankowym środki finansowe lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 450 000 PLN (słownie: czterysta pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
III.2.3)Kwalifikacje techniczne
Informacje i formalności konieczne do dokonania oceny spełniania wymogów:
W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu dotyczących zdolności ekonomicznej i finansowej do wykonania zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie na wezwanie Zamawiającego złożyć:
Wykaz wykonanych dostaw, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zgodnie z warunkami określonymi w tej sekcji (oraz
w rozdziale V ust. 2 pkt 2.3 SIWZ) odpowiednio dla części, na które Wykonawca składa ofertę wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.
W przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert i na ten dzień potwierdzać spełnianie wymagań odpowiednio dla zadania/ń, na które Wykonawca składa ofertę.
Minimalny poziom ewentualnie wymaganych standardów:
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej.
Wykonawca spełni ten warunek jeśli wykaże, że wykonał, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonuje, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie minimum:
a) dla części I: co najmniej 2 (dwie) dostawy materiałów eksploatacyjnych do drukarek/faksów /kserokopiarek o wartości nie mniejszej niż 300 000 PLN (słownie: trzysta tysięcy złotych 00/100) brutto każda oraz załączy dowody, że dostawy te zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
b) dla części II: co najmniej 2 (dwie) dostawy materiałów eksploatacyjnych do drukarek/faksów /kserokopiarek o wartości nie mniejszej niż 50 000 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) brutto każda oraz załączy dowody, że dostawy te zostały wykonane lub są wykonywane należycie;.
c) dla części I i II łącznie: co najmniej 2 (dwie) dostawy materiałów eksploatacyjnych do drukarek/faksów /kserokopiarek o wartości nie mniejszej niż 350 000 PLN (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) brutto każda oraz załączy dowody, że dostawy te zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
W przypadku, gdy Wykonawca aktualnie wykonuje dostawy Zamawiający uzna, że warunek
w zakresie wiedzy i doświadczenia jest spełniony, jeżeli od rozpoczęcia realizacji dostaw do dnia wystawienia dowodu określającego czy te dostawy są wykonywane należycie, wartość tych dostaw w tym okresie odpowiada wartościom określonym odpowiednio dla części, na które Wykonawca składa ofertę.
III.2.4)Informacje o zamówieniach zastrzeżonych
III.3)Specyficzne warunki dotyczące zamówień na usługi
III.3.1)Informacje dotyczące określonego zawodu
III.3.2)Osoby odpowiedzialne za wykonanie usługi

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.1.2)Ograniczenie liczby wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do składania ofert lub do udziału
IV.1.3)Zmniejszenie liczby wykonawców podczas negocjacji lub dialogu
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia

Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów kryteria określone poniżej

1. Cena oferty. Waga 60

2. Jakość. Waga 40

IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystana będzie aukcja elektroniczna: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą:
BOR07.2610.2.2017.CW
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia
nie
IV.3.3)Warunki otrzymania specyfikacji, dokumentów dodatkowych lub dokumentu opisowego
Termin składania wniosków dotyczących uzyskania dokumentów lub dostępu do dokumentów: 16.5.2017 - 11:00
Dokumenty odpłatne: nie
IV.3.4)Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
16.5.2017 - 11:00
IV.3.5)Data wysłania zaproszeń do składania ofert lub do udziału zakwalifikowanym kandydatom
IV.3.6)Języki, w których można sporządzać oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
polski.
IV.3.7)Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą
w dniach: 60 (od ustalonej daty składania ofert)
IV.3.8)Warunki otwarcia ofert
Data: 16.5.2017 - 11:30

Miejscowość:

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Mazowiecki Oddział Regionalny, Al. Jana Pawła II 70,00-175 Warszawa

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o powtarzającym się charakterze zamówienia
Jest to zamówienie o charakterze powtarzającym się: nie
VI.2)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.3)Informacje dodatkowe
Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów:
1. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23.11.2012 r. – Prawo pocztowe (Dz.U. z 2016 r. poz. 1113 z późn. zm.), osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18.7.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2016 r. poz. 1030, z późn. zm.).
2. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski oraz informacje przekazywane przez Wykonawcę pisemnie winny być składane na adres:
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
Mazowiecki Oddział Regionalny,
Al. Jana Pawła II 70, 00-175 Warszawa.
3. Zawiadomienia, oświadczenia, wnioski oraz informacje przekazywane przez Wykonawcę faksem należy kierować na numer na nr (22) 860 28 42, a e-mailem na adres:

wioletta.cieslinska@arimr.gov.pl,

4. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18.7.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
5. W postępowaniu ofertę, Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (zgodnie ze wzorem standardowego formularza), oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty wymienione w rozdziale VI SIWZ (również
w przypadku ich złożenia w wyniku wezwania, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a ustawy) Wykonawca składa w formie pisemnej.
6. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. Dokumenty sporządzone
w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
7. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści niniejszej SIWZ. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert.
8. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SIWZ, o którym mowa w ust. 7.
9. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli SIWZ jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
10. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SIWZ. Dokonaną zmianę treści SIWZ Zamawiający udostępnia na stronie internetowej.
11. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej SIWZ, a treścią udzielonych odpowiedzi, jako obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie Zamawiającego.
12. Zamawiający nie przewiduje zwołania zebrania wszystkich Wykonawców w celu wyjaśnienia SIWZ.
UWAGA: Zamawiający zgodnie z art. 24aa ustawy Pzp przewiduje możliwość w pierwszej kolejności dokonania oceny ofert, a następnie zbadania, czy Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza, nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
VI.4)Procedury odwoławcze
VI.4.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803

VI.4.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Każdemu Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych, jak dla postępowań powyżej kwoty określonej w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp.
VI.4.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

jak w sekcji VI.4.1)
Polska

VI.5)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
4.4.2017
TITytułPolska-Warszawa: Maszyny biurowe, sprzęt i materiały, z wyjątkiem komputerów, drukarek i mebli
NDNr dokumentu235721-2017
PDData publikacji21/06/2017
OJDz.U. S117
TWMiejscowośćWARSZAWA
AUNazwa instytucjiMazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
OLJęzyk oryginałuPL
HDNagłówek- - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta
CYKrajPL
AARodzaj instytucji8 - Inne
HAEU Institution-
DSDokument wysłany19/06/2017
NCZamówienie2 - Dostawy
PRProcedura1 - Procedura otwarta
TDDokument7 - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia
RPLegislacja5 - Unia Europejska, z udziałem krajów GPA
TYRodzaj oferty9 - Nie dotyczy
ACKryteria udzielenia zamówienia2 - Oferta najbardziej korzystna ekonomicznie
PCKod CPV30100000 - Maszyny biurowe, sprzęt i materiały, z wyjątkiem komputerów, drukarek i mebli
30192113 - Wkłady drukujące
OCPierwotny kod CPV30100000 - Maszyny biurowe, sprzęt i materiały, z wyjątkiem komputerów, drukarek i mebli
30192113 - Wkłady drukujące
RCKod NUTSPL911
IAAdres internetowy (URL)www.arimr.gov.pl
DIPodstawa prawnaDyrektywa klasyczna 2004/18/WE

21/06/2017    S117    - - Dostawy - Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - Procedura otwarta 

Polska-Warszawa: Maszyny biurowe, sprzęt i materiały, z wyjątkiem komputerów, drukarek i mebli

2017/S 117-235721

Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia

Dostawy

Dyrektywa 2004/18/WE

Sekcja I: Instytucja zamawiająca

I.1)Nazwa, adresy i punkty kontaktowe

Mazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
al. Jana Pawła II 70
Punkt kontaktowy: jak wyżej
Osoba do kontaktów: Wioletta Cieślińska
00-175 Warszawa
Polska
Tel.: +48 225365740
E-mail: wioletta.cieslinska@arimr.gov.pl
Faks: +48 228602842


Adresy internetowe:

Ogólny adres instytucji zamawiającej: www.arimr.gov.pl

I.2)Rodzaj instytucji zamawiającej
Inna: agencja wykonawcza
I.3)Główny przedmiot lub przedmioty działalności
Ogólne usługi publiczne
I.4)Udzielenie zamówienia w imieniu innych instytucji zamawiających
Instytucja zamawiająca dokonuje zakupu w imieniu innych instytucji zamawiających: nie

Sekcja II: Przedmiot zamówienia

II.1)Opis
II.1.1)Nazwa nadana zamówieniu
Sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń biurowych dla Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR.
II.1.2)Rodzaj zamówienia oraz lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług
Dostawy
Kupno
Główne miejsce lub lokalizacja robót budowlanych, miejsce realizacji dostawy lub świadczenia usług: Magazyn Mazowieckiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Warszawie.

Kod NUTS PL911

II.1.3)Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów (DSZ)
II.1.4)Krótki opis zamówienia lub zakupu
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z transportem, rozładowaniem i wniesieniem do magazynu Zamawiającego, fabrycznie nowych lub refabrykowanych (z wymienionymi wszelkimi elementami ruchomymi i zużywalnymi na fabrycznie nowe) materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukująco-kopiujących: Lexmark, OKI, HP, Kyocera, Samsung. Zamawiający nie dopuszcza materiałów eksploatacyjnych regenerowanych lub skopiowanych w sposób naruszający prawo polskie lub UE.
Zamawiający podzielił niniejsze zamówienie na dwie części, na które dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolną liczbę części:
I część – sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń Lexmark,
II część – sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń OKI, Kyocera, HP, Samsung.
2. Wykaz asortymentu składającego się na przedmiot zamówienia, w tym opis jakościowy zawarty został w formularzach cenowych dla części I i części II znajdujących się w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1do SIWZ). Znaki towarowe służą celom identyfikacyjnym, a wskazane materiały eksploatacyjne określają oryginalne materiały eksploatacyjne zalecane przez producenta danego urządzenia, do którego materiał jest przeznaczony. Materiały te należy traktować, jako wzorzec materiałów eksploatacyjnych: ich parametrów technicznych, eksploatacyjnych, użytkowych oraz jakościowych (np. wydajność tonera, jakość druku).
3. Ilości wskazane w Załączniku nr 1 do SIWZ są wielkościami orientacyjnymi, ustalonymi na podstawie zużycia w okresie ostatnich 12 miesięcy oraz jako przewidywane zapotrzebowanie na materiały eksploatacyjne, z uwzględnieniem planowanych zmian w sprzęcie drukującym Zamawiającego. Ilości te przyjęte są do wyceny i porównania ofert oraz wyboru oferty najkorzystniejszej, jednakże Zamawiający zastrzega, iż umowa będzie realizowana zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem, do wysokości zabezpieczonych w umowie środków.
4. Zamawiający wymaga dostarczenia materiałów eksploatacyjnych o najwyższej jakości, spełniających wszystkie parametry określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, pełnowartościowych, kompatybilnych ze sprzętem, do którego są przeznaczone, oryginalnych lub równoważnych.
5. Za oryginalne materiały eksploatacyjne uznaje się materiały eksploatacyjne, które zostały wyprodukowane lub są zalecane przez producentów urządzeń, w których mają być stosowane, niebędące naśladownictwem lub przeróbką, niefałszowane, nieposiadające elementów modyfikowanych oraz dostarczone w opakowaniach stosowanych typowo dla danego produktu przez producenta. Pod pojęciem zalecane przez producenta danego urządzenia należy rozumieć te materiały eksploatacyjne (np. toner, bęben), które producent wymienił na swojej stronie internetowej przy opisie urządzenia (drukarki, kserokopiarki itd.) bądź w instrukcji obsługi urządzenia.
6. Za materiały równoważne uważa się materiały eksploatacyjne:
a) kompatybilne z urządzeniami, do których są przeznaczone, wymienionymi w Załączniku nr 1 do SIWZ;
b) których parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe i jakościowe (takie jak np. temperatura topnienia tonera, temperatura utrwalania, pojemność tonera, wydajność i jakość wydruku) są takie same bądź lepsze w stosunku do fabrycznie nowych, nieregenerowanych materiałów oryginalnych (wzorcowych), określonych w Załączniku nr 1 do SIWZ;
c) pochodzące z bieżącej produkcji, wytworzone seryjnie w cyklu produkcyjnym, zgodnym z normą ISO 9001 oraz ISO 14001 lub normami równoważnymi;
d) które nie powodują ograniczeń funkcji i możliwości sprzętu, w tym nie ograniczają pełnej współpracy z oprogramowaniem monitorującym stan zasobników z tonerem;
e) w odniesieniu do tonerów – których wydajność, zgodnie z normą ISO/IEC 19752 dla kaset z tonerem do monochromatycznych drukarek laserowych, ISO/IEC 19798 dla kaset z tonerem do kolorowych drukarek laserowych lub innymi normami równoważnymi, jest, co najmniej taka jak materiału oryginalnego;
f) w odniesieniu do bębnów – które umożliwiają wydruk przynajmniej takiej samej ilości stron, co
w przypadku bębnów oryginalnych;
g) które zapewniają jakość wydruku co najmniej taką, jak materiały oryginalne, zalecane przez producenta sprzętu;
h) których zastosowanie nie spowoduje konieczności częstszej konserwacji urządzeń (np. czyszczenie wnętrza drukarki spowodowane wysypywaniem się tonera lub wymianą materiałów eksploatacyjnych – tj. rolek, wałków itp.) niż przewiduje to producent w instrukcji obsługi;
i) zaopatrzone w umieszczone bezpośrednio na materiale (kasecie z tonerem) informacje identyfikujące dany produkt i producenta, w tym co najmniej: znak firmowy lub logotyp producenta, numer katalogowy (symbol)produktu;
j) fabrycznie opakowane w nienoszące śladów otwierania opakowania producenta (opakowania zewnętrzne),zawierające trwale umieszczone na opakowaniach oznaczenia, pozwalające na identyfikację produktu oraz producenta, w tym co najmniej: nazwę producenta, znak firmowy lub logotyp producenta, numer katalogowy (symbol) produktu oraz listę modeli urządzeń, do których dany materiał jest przeznaczony (lista kompatybilności);
k) w odniesieniu do tonerów – fabrycznie opakowane w wewnętrzne, szczelne i hermetyczne opakowanie zabezpieczające przed kontaktem z otoczeniem;
l) które nie naruszają w żadnym stopniu praw patentowych ani własności intelektualnej.
7. Wykonawca musi zagwarantować jakość wydruku polegającą na równomiernym zaczernieniu/zabarwieniu drukowanego tekstu czy grafiki, jednakowym nasyceniu barw na całym wydruku, brak szarych/kolorowych smug na nośniku w miejscach nieprzeznaczonych do zadrukowania (100 % bieli w miejscach niezadrukowanych).
8. Żaden element zastosowany do produkcji jak i gotowy produkt nie może łamać praw patentowych żadnych podmiotów trzecich.
9. Zgodnie z art. 30 ust. 5 ustawy Pzp ciężar udowodnienia, iż produkt jest równoważny spoczywa na Wykonawcy, dlatego Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że oferowany przez niego produkt spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. Na potwierdzenie tego Wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty stosowne dokumenty określone w rozdziale VI ust. 3 pkt 3.3. SIWZ, potwierdzające równoważność oferowanych materiałów z oryginalnymi (wzorcowymi), określonymi w formularzach cenowych dla części I i części II znajdujących się w Formularzu ofertowym (Załącznik nr 1 do SIWZ).
10. Artykuły równoważne winny być określone przez Wykonawcę we wskazanej do tego kolumnie składanego formularza cenowego (zgodnie ze wzorem zawartym w Załączniku nr 1 do SIWZ – Formularz ofertowy),poprzez nazwę artykułu, nazwę producenta zamiennika, symbol/kod artykułu oraz informację o wydajności.
11. Wykonawca bierze na siebie pełną odpowiedzialność za uszkodzenie sprzętu spowodowane używaniem dostarczonych przez Wykonawcę materiałów eksploatacyjnych, niezależnie od tego czy sprzęt jest objęty gwarancją producenta czy nie.
12. Jeżeli w trakcie trwania rękojmi Zamawiający stwierdzi, iż wydajność, jakość lub niezawodność dostarczonych materiałów eksploatacyjnych niekorzystnie odbiega od parametrów produktu oryginalnego (pochodzącego od producenta urządzenia, do którego materiał jest przeznaczony) lub jeżeli materiał eksploatacyjny nie sygnalizuje we właściwy sposób stanu zużycia tonera lub też jest niekompatybilny z urządzeniem, do którego był zamówiony, Wykonawca na żądanie Zamawiającego wymieni produkt, którego żądanie dotyczy na materiał wolny od wad, spełniający wymagania Zamawiającego (np. pochodzący od producenta sprzętu, do którego materiał jest przeznaczony), bez zmiany ceny.
13. Materiały eksploatacyjne winny być pakowane pojedynczo, za wyjątkiem zestawu bębnów określonego
w pozycji 7. formularza cenowego dla części I zamówienia.
14. W każdej z pozycji składanego formularza cenowego Wykonawca może zaoferować tylko jeden rodzaj materiału eksploatacyjnego.
15. Zamawiający nie dopuszcza materiałów eksploatacyjnych posiadających pojemności startowe.
16. Miejscem dostawy materiałów eksploatacyjnych będzie magazyn Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR przy Al. Jana Pawła II 70 w Warszawie. Koszty transportu związane z dostawą towarów ponosi Wykonawca.
17. Materiały eksploatacyjne będą dostarczane sukcesywnie, częściami w terminie 5 dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego pisemnego zamówienia za pośrednictwem faksu lub e-maila.
18. Dostawa materiałów eksploatacyjnych odbywać się będzie w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00.
II.1.5)Wspólny Słownik Zamówień (CPV)

30100000, 30192113

II.1.6)Informacje na temat Porozumienia w sprawie zamówień rządowych (GPA)
Zamówienie jest objęte Porozumieniem w sprawie zamówień rządowych (GPA): tak
II.2)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
II.2.1)Całkowita końcowa wartość zamówienia (zamówień)
Wartość: 866 545,46 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23

Sekcja IV: Procedura

IV.1)Rodzaj procedury
IV.1.1)Rodzaj procedury
Otwarta
IV.2)Kryteria udzielenia zamówienia
IV.2.1)Kryteria udzielenia zamówienia
Oferta najkorzystniejsza ekonomicznie z uwzględnieniem kryteriów
1. Cena oferty. Waga 60
2. Jakość. Waga 40
IV.2.2)Informacje na temat aukcji elektronicznej
Wykorzystano aukcję elektroniczną: nie
IV.3)Informacje administracyjne
IV.3.1)Numer referencyjny nadany sprawie przez instytucję zamawiającą
BOR07.2610.2.2017.CW
IV.3.2)Poprzednie publikacje dotyczące tego samego zamówienia


Ogłoszenie o zamówieniu

Numer ogłoszenia w Dz.U.: 2017/S 069-131110 z dnia 7.4.2017

Sekcja V: Udzielenie zamówienia

Zamówienie nr: U/R07/2610/000008/17 Część nr: 1 - Nazwa: Sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń Lexmark
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
12.6.2017
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 5
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Renopol s.c. Sebastian i Magda Kwiatkowscy
{Dane ukryte}
05-825 Grodzisk Mazowiecki
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 652 412 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 744 856,64 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie
Zamówienie nr: U/R07/2610/000009/17 Część nr: 2 - Nazwa: Sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń OKI, Kyocera, HP, Samsung
V.1)Data decyzji o udzieleniu zamówienia:
19.6.2017
V.2)Informacje o ofertach
Liczba otrzymanych ofert: 3
V.3)Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia

Praxis Łódź Pilecka i Petlak Spółka jawna
{Dane ukryte}
90-516 Łódź
Polska

V.4)Informacje na temat wartości zamówienia
Początkowa szacunkowa całkowita wartość zamówienia:
Wartość: 78 455 PLN
Bez VAT
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 79 964,76 PLN
Łącznie z VAT. Stawka VAT (%) 23
V.5)Informacje na temat podwykonawstwa
Przewidywane jest zlecenie podwykonawstwa w ramach zamówienia: nie

Sekcja VI: Informacje uzupełniające

VI.1)Informacje o funduszach Unii Europejskiej
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej: nie
VI.2)Informacje dodatkowe:
Zamawiający w kwietniu 2017 r. dokonał zakupu materiałów eksploatacyjnych do urządzeń biurowych w trybie art. 6a ustawy Prawo zamówień publicznych za kwotę 41 724,06 PLN brutto, co daje końcową wartość całego zamówienia, o której mowa w sekcji II.2.1): 866 545,46 PLN brutto:
VI.3)Procedury odwoławcze
VI.3.1)Organ odpowiedzialny za procedury odwoławcze

Urząd Zamówień Publicznych
ul. Postępu 17a
02-676 Warszawa
Polska
E-mail: odwolania@uzp.gov.pl
Adres internetowy: http://www.uzp.gov.pl
Faks: +48 224587803

VI.3.2)Składanie odwołań
Dokładne informacje na temat terminów składania odwołań: Każdemu Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Pzp przysługują środki ochrony prawnej przewidziane w dziale VI ustawy Prawo zamówień publicznych, jak dla postępowań powyżej kwoty określonej w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy Pzp.
VI.3.3)Źródło, gdzie można uzyskać informacje na temat składania odwołań

jak w sekcji VI.3.1)
Polska

VI.4)Data wysłania niniejszego ogłoszenia:
19.6.2017

Adres: al. Jana Pawła II 70, 00-175 Warszawa
woj. MAZOWIECKIE
Dane kontaktowe: email: wioletta.cieslinska@arimr.gov.pl
tel: +48 225365740
fax: +48 228602842
Termin składania wniosków lub ofert:
2017-05-16
Dane postępowania

ID postępowania BZP/TED: 13111020171
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2017-04-07
Rodzaj zamówienia: dostawy
Tryb& postępowania [PN]: Przetarg nieograniczony
Czas na realizację: 228 dni
Wadium: 15000 ZŁ
Szacowana wartość* 500 000 PLN  -  750 000 PLN
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: TAK
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 2
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.arimr.gov.pl
Informacja dostępna pod: Mazowiecki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
al. Jana Pawła II 70, 00-175 Warszawa, woj. MAZOWIECKIE
Dokumentacja dostępna na wniosek. Termin składania wniosków o dokumentację: 16/05/2017
Okres związania ofertą: 60 dni
Kody CPV
30192113-6 Wkłady drukujące
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń Lexmark Renopol s.c. Sebastian i Magda Kwiatkowscy
Grodzisk Mazowiecki
2017-06-12 744 856,00
Sukcesywne dostawy materiałów eksploatacyjnych do urządzeń OKI, Kyocera, HP, Samsung Praxis Łódź Pilecka i Petlak Spółka jawna
Łódź
2017-06-19 79 964,00