IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Licytacja elektroniczna IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
Informacja na temat wadium
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
http://aukcje.um.warszawa.pl
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
http://www.srodmiescie.warszawa.pl/zamowienia-2-zamowienia_powyzej_30_000_euro.html
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Wykonawca składa wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu zgodnie ze wzorem zamieszczony na stronie internetowej www.srodmiescie.warszawa.pl wraz z załącznikami. Zamawiający przekazuje zakwalifikowanym Wykonawcom zaproszenie do udziału w licytacji elektronicznej. Zaproszenie zostanie przekazane drogą elektroniczną na adres wskazany we wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji. Treść zaproszenia zawierać będzie adres strony internetowej, na której odbywać się będzie licytacja oraz parametry licytacji elektronicznej takie jak: data i godzina otwarcia, czas trwania i warunki zamknięcia licytacji, cenę wywoławczą, wartość postąpienia minimalnego. Operator platformy aukcyjnej przekaże zakwalifikowanym przez Zamawiającego Wykonawcom informację o sposobie rejestracji na platformie aukcyjnej. Loginem do platformy aukcyjnej jest adres mailowy wskazany we wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji, natomiast hasło przypisane do konkretnego loginu Wykonawcy otrzymują w oddzielnym mailu. Jednorazowe hasła dostępu otrzymują wyłącznie nowi użytkownicy platformy aukcyjnej. Po ich otrzymaniu użytkownicy proszeni są o zalogowanie się do platformy aukcyjnej przed rzeczywistą licytacją w celu zmiany hasła jednorazowego. Każdy użytkownik, który w przeszłości logował się do platformy aukcyjnej m. st. Warszawy na adres mailowy (login) wskazany we wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej, proszony jest o sprawdzenie przed rzeczywistą licytacją ważności ustanowionego przez siebie hasła. Wykonawca chcący wziąć udział w licytacji elektronicznej musi dysponować sprzętem, spełniającym poniższe wymagania: - posiadać zainstalowany system operacyjny wspierany przez producenta tego systemu (Windows 7/Windows 8/Windows 10 bądź nowszy), - być wyposażony w procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i posiadać co najmniej 1 GB pamięci RAM (są to wymagania jakie powinien spełnić komputer z systemem Windows 7), - posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową wspieraną przez jej producenta: Microsoft Internet Explorer w wersji co najmniej IE10 albo Mozilla Firefox, - posiadać połączenie z siecią Internet o przepustowości nie mniejszej niż 128 kb/s.
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
1. W trakcie licytacji Wykonawca licytuje wynagrodzenie miesięczne brutto (z VAT) za wykonanie całego przedmiotu zamówienia. 2. Minimalna wysokość postąpień – 200,00 zł. 3. Cena wywoławcza: 40.000,00 zł brutto (wynagrodzenie miesięczne). 4. Liczba etapów licytacji elektronicznej: 1. 5. W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim Wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie Wykonawców biorących udział w licytacji, a także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. 6. Cena ofertowa winna obejmować wszystkie koszty, niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia. 7. Zamawiający przewiduje otwarcie licytacji elektronicznej w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przekazania zaproszenia do udziału w licytacji elektronicznej (składania ofert). Ostateczny termin licytacji Zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji elektronicznej. Zamawiający ustala czas trwania licytacji na 30 minut. Zamawiający zamknie licytację po 30 minutach od otwarcia licytacji. 8. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która zawierać będzie w chwili zamknięcia licytacji elektronicznej, najniższą miesięczną cenę brutto za realizację całego zamówienia. 9. Zamawiający podpisze umowę, z Wykonawcą, który w chwili zamykania licytacji elektronicznej zaproponował najniższe wynagrodzenie miesięczne brutto przedmiotowego zamówienia. O miejscu i terminie zawarcia umowy Wykonawca zostanie poinformowany przez Zamawiającego. 10. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza w wyniku przeprowadzonej licytacji elektronicznej, przed podpisaniem umowy obowiązany będzie złożyć: 1) formularz ofertowy wg wzoru określonego w Załączniku nr 3 do projektu umowy. Ceny muszą zostać określone tak, aby łączna cena miesięcznego wynagrodzenia brutto była, co najwyżej równa cenie realizacji, która wygrała licytację elektroniczną. Ceny miesięcznego wynagrodzenia muszą być wyrażone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku; 2) zabezpieczenie należytego wykonania umowy (zgodnie z wymogami określonymi w ogłoszeniu). 11. Zapłata nastąpi zgodnie z warunkami umowy - wzór umowy (załącznik nr 6 do instrukcji) zamieszczony został w ogłoszeniu o zamówieniu oraz na stronie internetowej Zamawiającego www.srodmiescie.warszawa.pl 12. Zamawiający dopuszcza prowadzenie rozliczeń z Wykonawcą jedynie w walucie polskiej. Dodatkowo nadmienia się, iż składanie ofert (postąpień) w licytacji elektronicznej musi być także wyrażone w walucie polskiej.
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
licytacja jednoetapowa Czas trwania: 30 min
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
2018-08-28 godzina:
10:00:00 Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający przewiduje otwarcie licytacji elektronicznej w dniu 25.09.2018r. o godzinie 10:00. Ostateczny termin otwarcia licytacji Zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji elektronicznej, z tym że termin ten nie może być krótszy niż 5 dni od dnia przekazania zaproszenia do udziału w licytacji elektronicznej (składania ofert).
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający przewiduje zamknięcie licytacji elektronicznej w dniu 25.09.2018r. o godzinie 10:30. Zamawiający zamknie licytację, po 30 minutach od otwarcia licytacji. Ostateczny termin otwarcia licytacji Zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji.
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Umowa Zawarta w dniu ......................................... w Warszawie pomiędzy: Miastem Stołecznym Warszawa - Dzielnicą Śródmieście, w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 43, 00-691 Warszawa, zwanym w treści umowy „Zamawiającym”, w imieniu, którego działają: Pan ……………………… – …………………………., na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta m.st. Warszawy ……………………….. z dnia ………………………. r. oraz Pan/i ………………………. – …………………………………….., na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta m. st. Warszawy …………………….. z dnia ………………… r. a …………………………………….…………………………………………………………………………………………………….......…………………, zwanym dalej „Wykonawcą”. w wyniku rozstrzygnięcia postępowania przeprowadzonego w trybie licytacji elektronicznej zgodnie z Ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2017 r. poz. 1579 ze zm.) została zawarta niniejsza umowa, zwana dalej „Umową”. W postepowaniu zastosowano klauzule społeczne na podstawie art. 29 ust. 3a Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych ( tekst jednolity Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.). § 1 1. Zamawiający zamawia, a Wykonawca zobowiązuje się do sprzątania obiektów Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy wraz z przyległymi terenami (podwórka, chodniki), położonych w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 43, Mariańskiej 5, Wspólnej 65a, Nowy Świat 39, Marszałkowskiej 87 lok. 85, Mokotowskiej 17 lok. 35 i 36, Mokotowskiej 55 oraz Nowolipki 2a. Termin realizacji praw i obowiązków wynikających z Umowy strony ustalają na okres od dnia 2 listopada 2018 roku do dnia 31 października 2019 r. 2. Przedmiotem umowy jest wykonywanie usług: a) sprzątania powierzchni biurowej i pomieszczeń archiwalnych, toalet, klatek schodowych, korytarzy i pomieszczeń pomocniczych o łącznej powierzchni ok. 8 433,63 m², b) sprzątania schodów wejściowych, parkingów i terenu zewnętrznego wokół budynków o łącznej powierzchni ok. 1106,50 m², c) innych czynności wymienionych w załączniku nr 1 do umowy. 3. Szczegółowy zakres czynności Wykonawcy oraz powierzchnie sprzątanych nieruchomości określa załącznik nr 1 do umowy, który stanowi integralną część umowy. § 2 1. Wykonawca zobowiązany jest do: 1) wykonania przedmiotu umowy z należytą starannością, przy zachowaniu przepisów sanitarno – epidemiologicznych, przeciwpożarowych, bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów wewnętrznych; 2) realizacji przedmiotu umowy zgodnie ze szczegółowym ich opisem, określonym w załącznikach do umowy; 3) zapewnienia profesjonalnych chemicznych środków czystości oraz narzędzi i sprzętu niezbędnego do prawidłowego wykonywania przedmiotu umowy, a w szczególności wykonywania prac porządkowych w zakresie mycia mebli biurowych, mycia toalet, używania odpowiednich środków do poszczególnych powierzchni podłogowych. Środki chemiczne muszą spełniać wymagania ustawy z dnia 25.02.2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2018 r. poz. 143); 4) przedstawienia w ciągu 3 dni od daty otrzymania pisemnego żądania Zamawiającego karty charakterystyki stosowanych środków czystościowych i higienicznych; 5) wykonywania przedmiotu umowy z należytą starannością, właściwą podmiotom profesjonalnym, zgodnie z postanowieniami umowy, regulacjami wewnętrznymi Zamawiającego oraz zgodnie z wytycznymi, wskazaniami i poleceniami upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego złożonych na piśmie; 6) oznakowania sprzętu, urządzeń w logo Wykonawcy; 7) zapewnienia jednolitej odzieży roboczej oznakowanej w logo Wykonawcy oraz identyfikatorów zawierających co najmniej imię i nazwisko wszystkim pracownikom wykonującym przedmiot umowy (poprzez „pracowników” rozumie się wszystkie osoby, które wykonują przedmiot umowy w ramach umowy o pracę lub umów cywilno-prawnych z Wykonawcą); 8) zobowiązania pracowników do dbania o estetykę stroju oraz sprawne i profesjonalne wykonywanie usług, w sposób nie powodujący zakłóceń w pracy pracowników Zamawiającego; 9) zobowiązania pracowników do bezzwłocznego informowania Zamawiającego o wszystkich zauważonych uszkodzeniach, usterkach i awariach w sprzątanych obiektach; 2. Wykonawca zobowiązany jest wyznaczyć kompetentną osobę - kierownika obecnego w budynku przy ul. Nowogrodzkiej 43, lub innym, który wskaże upoważniony pracownik Zamawiającego, w dni powszednie od godziny 8.00 do 16.00 i okresowo w miarę potrzeb Zamawiającego w dni wolne od pracy, oraz zawsze w sytuacjach nagłych. Zamawiający zastrzega sobie prawo do całodobowego kontaktu telefonicznego z kierownikiem pod nr tel. ……………………..……………. 3. Wykonawca oświadcza, że posiada wymagane uprawnienia do wykonania prac określonych w przedmiotowej umowie, a także odpowiednią wiedzę, doświadczenie i środki w tym zakresie. 4. Wykonawca zobowiązuje się w ramach realizacji przedmiotu umowy ponadto do : 1) zapewnienia pracownikom zaświadczeń lekarza medycyny pracy dopuszczających do wykonywania pracy na wyznaczonym stanowisku i okazania ich na żądanie Zamawiającego; 2) zapewnienia swoim pracownikom niezbędnych środków ochrony indywidualnej na podstawie Rozporządzenia Ministra i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 ze zm.) ; 3) zachowania w tajemnicy wszelkich informacji dotyczących obiektów, na terenie których wykonywana jest usługa oraz innych informacji związanych z działalnością Zamawiającego; 4) minimalizowania zmian personalnych pracowników sprzątających, a w przypadku konieczności zmiany zawiadomienie o tym fakcie na piśmie Zamawiającego; 5) przeszkolenia pracowników w zakresie ich obowiązków służbowych, zapewnienie znajomości przez nich topografii obiektu, w tym rozkładu pomieszczeń, przebiegu dróg ewakuacyjnych; 6) zapewnienia swym pracownikom niezbędnych szkoleń w zakresie bhp; 7) zgłoszenia swojemu Inspektorowi ds. BHP oraz Inspektorowi Zamawiającego, informacji o wypadku przy pracy, który wystąpił w obiektach Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy i dotyczy pracowników Wykonawcy. 5. Wykonawca zobowiązuje się do zapoznania swoich pracowników i/lub podwykonawców - delegowanych do wykonania zadania w obiektach Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, z treścią przekazanych instrukcji w zakresie bhp i ppoż - obowiązujących w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, tj.: „Instrukcja alarmowa postępowania pracowników Urzędu m. st. Warszawy i pracowników ochrony w przypadku napadu, podłożenia ładunku wybuchowego, zagrożenia atakiem bioterrorystycznym, włamania i zdarzeń losowych”, „Instrukcja bezpieczeństwa Pożarowego dla budynku Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Nowogrodzkiej 43 w Warszawie” oraz „Instrukcja bezpieczeństwa Pożarowego dla budynku Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Mariańskiej 5 w Warszawie”. Wykonawca oświadcza, że otrzymał i zapoznał się z instrukcjami, o których mowa w zdaniu poprzednim. 6. Wykonawca odpowiada za aktualne szkolenie swoich pracowników i/lub podwykonawców, w zakresie stosowania przepisów bhp i ppoż. 7. Wykonawca oświadcza, że: 1) znane mu są wymagania przepisów prawnych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska, jak również wymagania pozostałych przepisów prawnych, które mają zastosowanie przy realizacji prac określonych w umowie; 2) zapozna swoich pracowników i/lub podwykonawców, z zagrożeniami związanymi z wykonywanymi zadaniami, w tym z wymaganiami z zakresu bhp i ochrony przeciwpożarowej. 8. Wykonawca najpóźniej w dniu przystąpienia do wykonywania umowy zobowiązany jest do złożenia oświadczenia, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do umowy. 9. W przypadku włamania, kradzieży lub zniszczenia znajdującego się w pomieszczeniach mienia, osoby wykonujące umowę zobowiązane są do natychmiastowego powiadomienia o tym fakcie ochrony danego obiektu. 10. Zamawiający zobowiązany jest do: 1) zapewnienia Wykonawcy pomieszczenia socjalno-magazynowego koniecznego do realizacji prac objętych umową; 2) zapewnienia dostępu do pomieszczeń lub miejsc, w których będą wykonywane usługi; 3) ponoszenia kosztów zużycia energii elektrycznej i wody oraz kosztów wywozu odpadów komunalnych w zakresie niezbędnym do wykonania prac objętych umową; 4) bieżącego kontrolowania prawidłowości wykonywanych usług, a w przypadku ich nieprawidłowego wykonania niezwłocznego powiadomienia Wykonawcy (telefonicznie, faksem, pisemnie lub poprzez upoważnionego pracownika Wykonawcy). § 3 1. Wykonawca przedstawia Zamawiającemu listę osób, które będą świadczyć usługi będące przedmiotem umowy najpóźniej w dniu rozpoczęcia realizacji umowy. 2. Wszystkie zmiany na liście osób, o której mowa w ust 1, zostaną zgłoszone przez Wykonawcę w formie pisemnej na 24 godziny przed planowaną zmianą osoby. 3. Zmiany na liście osób wykonujących usługi porządkowe, o której mowa w ust 1, częściej niż 3 osoby na miesiąc będą skutkowały karą umowną o której mowa w § 9 ust 7 przy każdej kolejnej zmianie. 4. Pracownicy Wykonawcy otrzymają od Zamawiającego karty elektroniczne uprawniające do wstępu na cały teren budynku przy ul. Nowogrodzkiej 43, które będą musieli zwrócić w chwili zakończenia świadczenia usług (wygaśnięcia lub rozwiązania umowy). 5. Zamawiający będzie żądać od Wykonawcy równowartości kosztu karty elektronicznej w przypadku jej zagubienia, zniszczenia lub nie zwrócenia w terminie najpóźniej ostatniego dnia zakończenia świadczenia usługi. 6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do niedopuszczenia do realizacji usług przez osoby, co do których istnieje podejrzenie, że znajdują się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, co będzie traktowane jak nie stawienie się pracownika do pracy. 7. Wykonawca zobowiązany jest najpóźniej w terminie do 1 godziny zegarowej od chwili telefonicznego powiadomienia przez Zamawiającego o sytuacji, o której mowa w ust. 6, do zapewnienia osób zastępczych do świadczenia usług będących przedmiotem umowy. § 4 1. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za osoby wykonujące w jego imieniu przedmiot umowy. 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za szkody wynikłe z zaniechania lub niestarannego działania, niedbalstwa, nieprawidłowego zabezpieczenia sprzętu oraz środków chemicznych stosowanych do realizacji usług, działania niezgodne z przepisami BHP i p. poż. oraz obowiązków wynikających z ustawy z dnia 13.09.1996 r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. 3. Wykonawca ponosi odpowiedzialność materialną za utratę, uszkodzenie, zniszczenie mienia Zamawiającego, zaistniałe podczas realizacji umowy a zawinione przez Wykonawcę. 4. Zmiana środków myjących, myjąco-dezynfekujących, bakteriobójczych, dezynfekcyjnych będzie wymagała uzgodnienia z Zamawiającym. Zamawiający ma prawo do kontroli stosowanych środków, sposobu ich przygotowania i zasad stosowania. 5. Wykonawca ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą wobec Zamawiającego oraz osób trzecich za wszelkie szkody powstałe w wyniku niewykonania lub nienależytego wykonania niniejszej umowy. § 5 1. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 29 ust. 3a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r., Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.). 2. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności wykonywane codziennie w zakresie realizacji zamówienia na sprzątanie obiektów przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy będą wykonywane przez osoby, zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu Pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę. 3. Warunek, o którym mowa w ust. 2 zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowego pracownika lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionej już osoby. Rodzaj czynności wykonywanych codziennie przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę został opisany w załączniku nr 1 do umowy. 4. Wykonawca w terminie 3 dni od dnia rozpoczęcia wykonania przedmiotu umowy oraz na każde żądanie Zamawiającego w terminie 2 dni roboczych od dnia otrzymania wezwania, zobowiązany jest do złożenia Zamawiającemu oświadczeń pracodawcy o osobach zatrudnionych na umowę o pracę. 5. W przypadku wątpliwości, czy osoby realizujące zamówienie są zatrudnione na podstawie umowy o pracę, Zamawiający powiadomi właściwy inspektorat pracy, celem przeprowadzenia czynności kontrolnych. 6. W przypadku niezatrudnienia osób, o których mowa w ust. 2, Zamawiający ma prawo rozwiązać Umowę bez wypowiedzenia z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. 7. Zamawiający ma prawo zażądać od Wykonawcy przedstawienia dokumentacji świadczącej o zatrudnieniu osób, o których mowa w ust. 2, wraz z dowodami potwierdzającymi odprowadzanie składek na ubezpieczenie społeczne oraz ewidencją czasu pracy, natomiast Wykonawca ma obowiązek niezwłocznie, ale nie później niż w ciągu dwóch dni roboczych przedstawić je Zamawiającemu. 8. Wykonawca zobowiązany jest do składania faktur VAT wraz z pisemnym oświadczeniem o wykonaniu obowiązku określonego w ust. 2 i 3. 9. Wykonawca zobowiązany jest do zatrudniania osób, o których mowa w ust. 2 i 3 przy realizacji przedmiotu umowy w okresie od dnia wykonywania umowy do dnia zakończenia wykonywania przedmiotu umowy. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu, Wykonawca zobowiązuje się, w terminie 14 dni od dnia rozwiązania umowy z zatrudnioną osobą, do zatrudnienia na to miejsce innej osoby na warunkach określonych w ust. 2 i 3. Zmiany te nie stanowią zmiany niniejszej umowy. § 6 1. Wykonawcy za wykonanie czynności określonych w § 1 przysługuje wynagrodzenie miesięczne w wysokości: brutto ................... zł (słownie: .......................................................). W przypadku niepełnego miesiąca wykonywania sprzątania wynagrodzenie zostanie proporcjonalnie zmniejszone. 2. Łączne wynagrodzenie Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy nie przekroczy kwoty (stanowiącej iloczyn wynagrodzenia miesięcznego i ilości miesięcy świadczenia usług) brutto .................................zł (słownie: .................................................) zgodnie z formularzem ofertowym stanowiącym Załącznik nr 3 do niniejszej umowy. 3. Zmniejszenie powierzchni, o których mowa w § 1 ust. 2 powoduje proporcjonalne zmniejszenie wynagrodzenia miesięcznego określonego w ust. 1. § 7 1. Wynagrodzenie miesięczne Wykonawcy płatne będzie w terminie 21 dni od daty doręczenia prawidłowo wystawionej faktury przez Wykonawcę, przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze. Datą zapłaty będzie data obciążenia konta Zamawiającego. 2. Wykonawca zobowiązany jest do wystawienia faktury na: Odbiorca: Miasto Stołeczne Warszawa, Pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa NIP 525-22-48-481. Płatnik: Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy, ul. Nowogrodzka 43, 00-691 Warszawa. Podstawę do wystawienia faktury stanowił będzie protokół odbioru wykonania prac, o którym mowa w § 8 ust. 1. 3. Do faktury Wykonawca każdorazowo dołączy pisemne oświadczenie o wykonaniu obowiązku określonego w § 5 ust. 2. § 8 1. Poprawność wykonania usługi sprzątania będzie stwierdzana protokolarnie podczas przeglądów kontrolnych dokonywanych przez Zamawiającego. 2. Przeglądy kontrolne przeprowadzane będą przez Komisję powołaną przez Naczelnika Wydziału Administracyjno – Gospodarczego lub osobę go zastępującą. Protokół z przeglądu kontrolnego będzie podstawą do naliczenia kar umownych. 3. Przeglądy kontrolne sprzątania mogą być wykonywane również przez osoby sprawujące nadzór, o których mowa w §9 ust. 11, na żądanie Zamawiającego. 4. W przypadku stwierdzenia nienależytego wykonania usługi sprzątania, Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia uchybień w trybie natychmiastowym, tj. w ciągu 1 godziny od zgłoszenia przez Zamawiającego. 5. Uwagi dotyczące wykonania umowy będą składane do osoby wyznaczonej przez Wykonawcę do sprawowania nadzoru, o której mowa w §9 ust. 11. 6. W razie powstania sporu związanego z wykonaniem umowy, strony podejmują niezwłocznie działania w kierunku polubownego rozwiązania kwestii spornych, mając na uwadze konieczność zapewnienia ciągłości świadczenia usługi. § 9 1. Wystawienie przez Zamawiającego w danym miesiącu drugiego i każdego następnego negatywnego protokołu kontroli poprawności wykonania przedmiotu umowy, o którym mowa w § 8 ust. 2, skutkuje naliczeniem przez Zamawiającego kary umownej w wysokości 3% należnego łącznego miesięcznego wynagrodzenia Wykonawcy brutto, o którym mowa w § 6 ust. 1, za każdy negatywny protokół. 2. W przypadku nieprzestrzegania przez Wykonawcę warunków umowy zawartych w §2 ust. 1-9, Zamawiający ma prawo do żądania od Wykonawcy zapłacenia kary umownej w wysokości 2% należnego łącznego miesięcznego wynagrodzenia Wykonawcy brutto, o którym mowa w § 6 ust. 1, za każde naruszenie. 3. W przypadku pięciokrotnego w okresie trwania umowy niedotrzymania przez Wykonawcę warunków umowy zawartych w §2 ust. 1-9 Zamawiający ma prawo wypowiedzieć umowę z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. 4. W przypadku nienależytego wykonania usługi Zamawiający ma prawo obciążyć Wykonawcę kosztami zastępczego wykonania usługi. 5. W przypadku stwierdzenia stosowania sprzętu i preparatów niezgodnych z postanowieniami umowy i nieodpowiednich do czyszczonej powierzchni, Zamawiający ma prawo każdorazowo do żądania od Wykonawcy zapłacenia kary umownej w wysokości 1% należnego łącznego miesięcznego wynagrodzenia Wykonawcy brutto, o którym mowa w § 6 ust. 1. 6. W przypadku niespełnienia przez Wykonawcę wymagania w zakresie zatrudnienia osób, zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, o którym mowa w §5 ust. 2, Wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości 0,05% miesięcznego wynagrodzenia brutto, o którym mowa w §6 ust. 1. 7. Wykonawca każdorazowo zapłaci karę umowną w wysokości 500,00 zł brutto za każdą zmianę osób częściej niż 3 osoby na miesiąc, o której mowa w § 3 ust. 3. 8. W przypadku wypowiedzenia umowy przez Zamawiającego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, Zamawiającemu przysługuje prawo naliczenia kary umownej w wysokości 30% wartości łącznego wynagrodzenia brutto Wykonawcy za cały okres obowiązywania umowy, o którym mowa w § 6 ust. 2. W takim przypadku Zamawiający zaliczy na poczet kary umownej, o której w zdaniu pierwszym, kary umowne naliczone zgodnie z ust. 1,2 i 5. 9. Zamawiający może dochodzić na zasadach ogólnych odszkodowań jeżeli wartość szkody przekroczy wysokość zastrzeżonych kar umownych. 10. W przypadku wypowiedzenia przez Zamawiającego umowy, Wykonawcy przysługiwać będzie zwrot kosztów poniesionych w niezbędnym do tego zakresie, w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy. 11. Funkcje nadzoru nad wykonywaniem umowy w imieniu Zamawiającego pełnić będzie ………………………..……………., tel. ……………..………., a w imieniu Wykonawcy ............................................................................... 12. Zamawiający zastrzega sobie prawo potrącania kar umownych z wynagrodzenia Wykonawcy, bez konieczności uzyskania zgody Wykonawcy. 13. Postanowienia niniejszego paragrafu pozostają w mocy również po rozwiązaniu lub wygaśnięciu niniejszej umowy. 14. Zamawiający może potrącić kary umowne również z Zabezpieczenia, o którym mowa w §12 ust. 1. § 10 Zamawiający nie wyraża zgody na dokonanie cesji wierzytelności wynikających z realizacji umowy na rzecz osób trzecich. § 11 1. Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy w przypadkach określonych prawem oraz: a) określonych w art. 145 ust.1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579), 2. W przypadku odstąpienia przez Zamawiającego od umowy w okolicznościach wymienionych w ust. 1, Zamawiający wyznaczy termin, do którego Wykonawca ma obowiązek realizować przedmiot zamówienia. 3. W przypadku nienależytego wykonania umowy przez Wykonawcę, Zamawiający uprawniony jest do zastępczego wykonania umowy na koszt Wykonawcy. 4. Wszelkie koszty wynikłe z odstąpienia od umowy przez Zamawiającego z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, ponosi Wykonawca. § 12 1. Zamawiający ustala kwotę zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości ................................. zł, tj. 10% kwoty brutto określonej w § 6 ust 2. 2. Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania umowy w ............................... 3. Wniesione zabezpieczenie należytego wykonania umowy przeznaczone jest w 100% jako gwarancja należytego wykonania umowy. 4. Zamawiający zwróci 100% kwoty stanowiącej zabezpieczenie należytego wykonania umowy w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. § 13 1. Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, z zastrzeżeniem postanowień ust. 2. 2. Zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje zmiany zawartej umowy w zakresie lokalizacji obiektów, zmniejszenia powierzchni do sprzątania, zmiany godzin sprzątania lub zmniejszenia wynagrodzenia w przypadku zaistnienia jednej z następujących okoliczności, 1) w przypadku zmiany stanu prawnego lub faktycznego, które mają wpływ na treść zawartej umowy; 2) w przypadku wystąpienia wszelkich obiektywnych zmian niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, jeśli taka zmiana leży w interesie publicznym. 3. Warunkiem wprowadzenia istotnych zmian zawartej umowy jest sporządzenie podpisanego przez Strony Protokołu konieczności określającego przyczyny zmiany oraz potwierdzającego wystąpienie okoliczności wymienionej w ust. 2. Protokół konieczności będzie załącznikiem do aneksu zmieniającego niniejszą umowę. 4. Termin powiadomienia o konieczności wprowadzenia zmian w zawartej umowie nie może nastąpić później niż 3 dni od zaistnienia okoliczności uzasadniających zmiany w umowie. 5. W przypadku zmiany: 1) stawki podatku od towarów i usług, 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne – jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, każda ze Stron może złożyć wniosek o wprowadzenie odpowiednich zmian w zakresie wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 6. Każda ze Stron, w przypadku złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 5 przedstawi drugiej ze Stron szczegółowe wyliczenie kosztów wykonania zamówienia przez Wykonawcę. Druga ze Stron może wnieść uwagi do przedstawionego wyliczenia w terminie 7 dni roboczych od ich przedstawienia. 7. W przypadku uznania przez drugą ze Stron wyliczenia kosztów wykonania zamówienia przez Wykonawcę za zasadne, Strony dokonają zmiany umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 8. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy muszą mieć formę pisemną pod rygorem nieważności. § 14 Wykonawca oświadcza, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w tym w zakresie przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się w całym okresie obowiązywania niniejszej umowy do utrzymania lub posiadania nowego ubezpieczenia. Wykonawca doręczy Zamawiającemu odpis polisy w zakresie ubezpieczenia, o którym mowa wyżej, najpóźniej w dniu przystąpienia do wykonywania umowy lub na 10 dni przed upływem okresu dotychczasowego ubezpieczenia. § 15 Wykonanie niniejszej umowy nie wiąże się z przetwarzaniem danych osobowych w rozumieniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r., dalej RODO), dla których Administratorem Danych Osobowych jest Prezydent m.st. Warszawy. Jednocześnie Zamawiający oświadcza, iż realizuje obowiązki Administratora Danych Osobowych określone w przepisach RODO także w zakresie dotyczącym danych osobowych Wykonawcy (a także jego pracowników). § 16 1. Strony ustalają, że w sprawach nieuregulowanych w niniejszej umowie będą miały zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz kodeksu cywilnego. 2. Strony umowy zobowiązują się do niezwłocznego powiadamiania o każdej zmianie adresu. 3. W przypadku niezrealizowania zobowiązania wskazanego w ust. 2, pisma dostarczane pod adres wskazany w niniejszej umowie uważa się za doręczone. 4. Sądem właściwym dla rozstrzygnięcia sporów związanych z umową jest Sąd miejscowo właściwy dla siedziby Zamawiającego. 5. Umowę sporządzono w trzech jednobrzmiących egzemplarzach, jeden dla Wykonawcy, dwa dla Zamawiającego. § 17 Integralną część umowy stanowią: a. Załącznik nr 1 - Szczegółowy zakres czynności Wykonawcy oraz powierzchnie sprzątanych nieruchomości, b. Załącznik nr 2 – Wzór oświadczenia, c. Załącznik nr 3 – Formularz ofertowy. Opis przedmiotu zamówienia Załącznik nr 1 do Umowy nr …………………………………… 1. Do obowiązków Wykonawcy należy utrzymanie czystości we wskazanych przez Zamawia-jącego pomieszczeniach, w szczególności polegających na: 1. Czynności wykonywane codziennie: 1.1 czyszczenie powierzchni podłogowych w pomieszczeniach biurowych – w godzinach pracy urzędu na czas schnięcia podłóg obowiązkiem Wykonawcy jest ustawianie znaków zabezpieczających „Śliska podłoga” 1.2 odkurzanie wykładzin dywanowych, dywanów i usuwanie ewentualnych plam i zabru-dzeń 1.3 czyszczenie i wycieranie kurzu na mokro z powierzchni biurek, szafek i innego sprzętu biurowego, a także z parapetów, listew ściennych, drzwi itp. 1.4 czyszczenie i wycieranie kurzu na sucho z drukarek, kopiarek, niszczarek, monitorów, lampek, pulpitów itp. 1.5 opróżnianie i czyszczenie koszy na śmieci oraz wymiana worków z koszy (wymiana wor-ków w niszczarkach w miarę potrzeb) 1.6 mycie korytarzy i klatek schodowych oraz czyszczenie poręczy i balustrad 1.7 mycie, czyszczenie i dezynfekowanie urządzeń sanitarnych (umywalki, muszle i deski klozetowe, pisuary, armatura, inne akcesoria), czyszczenie glazury łazienkowej, luster wraz z ramami 1.8 zaopatrzenie toalet w biały papier toaletowy przynajmniej dwuwarstwowy dopasowany rozmiarem rolki do zamontowanych w poszczególnych toaletach pojemników, zaopatrzenie toalet w wysokiej jakości białe ręczniki papierowe („ZZ” – nie w rolkach) i mydło w płynie oraz w środki dezynfekujące i zapachowe, zapewnienie i wymiana kostek w WC 1.9 sprawdzenie czystości toalet i uzupełnianie zapasów papieru, ręczników i mydła obowiązkowo o godzinie 9.00, 12.00 oraz 15.00 a także według zgłaszanych potrzeb 1.10 mycie i dezynfekowanie podłóg w sanitariatach 1.11 utrzymanie czystości na podwórkach, parkingu, chodnikach i schodach wejściowych – zamiatanie lub odśnieżanie, posypywanie piaskiem (w przypadku oblodzenia zapewnienie bezpiecznego użytkowania schodów wejściowych, parkingu i podwórek). Schodów wejściowych do budynku Urzędu przy ul. Nowogrodzkiej 43 nie wolno posypywać solą (należy stosować specjalny środek do granitu) 1.12 utrzymywanie czystości w pomieszczeniach archiwum zakładowego oraz innych wskaza-nych pomieszczeniach 1.13 czyszczenie szklanych drzwi wejściowych i przeszklonych drzwi wewnętrznych 1.14 utrzymanie czystości w windach 1.15 mycie naczyń w sekretariatach Zarządu oraz w Sali Rady po sesjach Rady Dzielnicy i po obradach komisji Rady Dzielnicy; Wykonawca na własny koszt zamontuje na czas trwania umowy we wskazanym pomieszczeniu w budynku przy ul. Nowogrodzkiej 43 w Warszawie zmywarkę wolnostojącą o szerokości 60+/- 5 cm 2. Czynności wykonywane w miarę potrzeb, lecz nie rzadziej niż raz w tygodniu 2.1 odkurzanie żaluzji, wertikali, czyszczenie wyłączników światła 2.2 wycieranie na mokro grzejników 2.3 odkurzanie mebli tapicerowanych 2.4 czyszczenie mebli i pokrywanie ich emulsją 2.5 mycie luster wraz z ramami i przeszklonych ścianek w regałach 2.6 odkurzanie telefonów i faksów 2.7 doczyszczanie miejsc trudnodostępnych i usuwanie pajęczyn 2.8 usuwanie kurzu z kratek wentylacyjnych 2.9 sprzątanie pomieszczeń z kartotekami, magazynów, głównych punktów dystrybucyjnych, centrali telefonicznej itp. – dostępnych tylko w godzinach pracy Urzędu 3. Czynności wykonywane w miarę potrzeb, lecz nie rzadziej niż dwa razy do roku 3.1 mycie okien wraz z ramami, ościeżnicami, żaluzjami, wertikalami – kwiecień oraz paź-dziernik, wg szczegółowego harmonogramu ustalonego z Zamawiającym; osoby myjące okna muszą mieć aktualne badania dopuszczające do pracy na wysokości; część okien w budynku przy ul. Nowogrodzkiej 43 na 1 i 2 piętrze wymaga mycia z zewnątrz (z zastoso-waniem drabiny/podnośnika/wysięgnika); 3.2 konserwacja schodów wejściowych do budynku przy ul. Nowogrodzkiej 43 profesjonal-nymi środkami, przeznaczonymi do konserwacji schodów granitowych 3.3 czyszczenie i konserwacja środkami specjalnego przeznaczenia płyt elewacyjnych w budynku przy ul. Nowogrodzkiej 43 4. Czynności wykonywane raz w miesiącu 4.1 maszynowe mycie korytarzy i holi 5. Inne obowiązki 5.1 wyłączanie światła, zamykanie okien 5.2 mycie ścian na klatkach schodowych – w miarę potrzeb 5.3 przestrzeganie przepisów i instrukcji służbowych o ochronie BHP i Ppoż. , 5.4 informowanie Zamawiającego o zauważonych uszkodzeniach urządzeń znajdujących się w pomieszczeniach 5.5 wykonanie czynności porządkowych po przeprowadzonych remontach 5.6 zapewnienie dyżurów serwisu sprzątającego w przypadku okazjonalnych potrzeb Zama-wiającego (sesje Rady, konferencje, szkolenia, wybory) 5.7 mechaniczne czyszczenie wykładzin profesjonalnym sprzętem na wezwanie Zamawiają-cego, ok. 200m2 rocznie 5.8 utrzymanie w czystości ok. 10 szt. lodówek wskazanych przez Zamawiającego 5.9 wykonywanie innych czynności niezbędnych do utrzymania czystości w obiektach Urzędu 2. W celu zapewnienia stałej obsługi porządkowej w obiekcie Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Nowogrodzkiej w godzinach od 8.00 do 18.00 w poniedziałki, a od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00 Wykonawca zapewni w okresie letnim jed-ną, a w okresie zimowym (od 2 listopada do 31 marca) dwie osoby dyżurujące, których zadaniem będzie wyłącznie wykonywanie prac porządkowych zlecanych w miarę potrzeb przez Zamawiającego, np. odśnieżanie, utrzymanie czystości na ciągach komunikacyjnych i w sanitariatach (uzupełnianie mydła w dozownikach, papieru toaletowego, ręczników pa-pierowych („ZZ”), okresowe mycie lodówek w sekretariatach Zarządu) oraz konieczność do-raźnego posprzątania pomieszczeń i korytarzy oraz holu wejściowego i Sali obsługi mieszkań-ców. 3. W celu zapewnienia odpowiedniej jakości usług Wykonawca zapewni minimalną ilość pra-cowników w podanym wymiarze godzin na poszczególnych obiektach: a) ul. Nowogrodzka 43 – przynajmniej 3 osób w godzinach 16.00-22.00 na minimum 4 godzi-ny każda do sprzątania korytarzy, Sali obsługi Mieszkańców oraz łazienek i toalet ; przynajm-niej 4 osoby na co najmniej 6 godzin każda w godzinach 8.00 – 16.00 do sprzątania pokoi biurowych, pokoi Członków Zarządu oraz pomieszczeń archiwum; b) ul. Mariańska 5 – przynajmniej jedna osoba od godziny 10.00 do godziny 18.00; w okresie od 2 listopada do 31 marca dodatkowo 1 osoba do odśnieżania; c) ul. Wspólna 65a – przynajmniej 1 osoba na minimum 4 godziny dziennie między godziną 8.00 a 16.00; d) ul. Nowy Świat 39 - przynajmniej 1 osoba na minimum 4 godziny dziennie między godziną 8.00 a 16.00; e) ul. Marszałkowska 87 lok. 85 - przynajmniej 1 osoba na minimum 4 godziny dziennie mię-dzy godziną 8.00 a 16.00; f) ul. Mokotowska 17 lok. 35 i 36 - przynajmniej 1 osoba na minimum 6 godzin dziennie mię-dzy godziną 8.00 a 16.00; g) ul. Mokotowska 55 – przynajmniej 1 osoba na minimum 4 godziny dziennie między godzi-ną 8.00 a 16.00. 4. Ewidencja czasu pracy osób sprzątających należy do obowiązków Wykonawcy i na żądanie udostępniana jest Zamawiającemu. 5. Osoba nadzorująca pracę osób sprzątających ze strony Wykonawcy przebywa w godzinach 8.00 – 16.00 na terenie budynków Zamawiającego. 6. Godziny wykonywania w/w czynności: po zakończeniu pracy Urzędu – w poniedziałki w godzinach 1830 – 2300, od wtorku do piątku w godzinach 1630 - 2200 lub przed rozpoczęciem pracy Urzędu - w godzinach 500 - 730: 1) sprzątanie pomieszczeń ogólnodostępnych (korytarze, toalety, sala obsługi mieszkańców) w godz. 745 – 1600 1) sprzątanie pokoi i sekretariatów Członków Zarządu 2) sprzątanie pokoi biurowych i pomieszczeń wymienionych w tabeli powyżej w punkcie 2.9; 3) interwencyjne sprzątanie w pokojach biurowych; 4) utrzymanie stałej czystości w pomieszczeniach: • korytarze, klatki schodowe - ze szczególnym uwzględnieniem bieżącego zmywania i czysz-czenia podłóg i schodów, • toalety - utrzymanie w stałej czystości podłóg, ścian oraz wszystkich urządzeń sanitarnych i armatury, bieżące uzupełnianie mydła w dozownikach, papieru toaletowego i ręczników, kostek WC, neutralizowanie zapachów; • utrzymanie czystości na podwórkach, chodnikach i schodach wejściowych – zamiatanie lub odśnieżanie, posypywanie piaskiem (w przypadku oblodzenia zapewnienie bezpiecznego użytkowania schodów wejściowych i podwórek) od poniedziałku do niedzieli – sprzątanie interwencyjnie, na wezwanie Zamawiającego w nagłych przypadkach Egzekwowanie przestrzegania obowiązujących u Zamawiającego przepisów BHP i Ppoż. przez pracowników Wykonawcy w trakcie realizacji umowy jest obowiązkiem Wykonawcy. 4. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia sprzętu i wyposażenia oraz środków che-micznych , myjących, czyszczących, dezynfekujących i toaletowych w ilościach niezbędnych do utrzymania obiektów w stałej czystości, a w szczególności: a) białego papieru toaletowego przynajmniej dwuwarstwowego (wielkość rolki dopasowana do zamontowanych w poszczególnych toaletach pojemników) b) wysokiej jakości białych ręczników papierowych w listkach, dopasowanych do zamonto-wanych w poszczególnych toaletach pojemników; c) mydła w płynie (pojemniki typu Merida) - o delikatnym zapachu, nawilżające (nie powodu-jące wysuszenia skóry rąk); d) odświeżaczy powietrza w spray’u - o delikatnym zapachu; e) środków myjących, czyszczących, dezynfekujących, neutralizujących zapachy toalet; f) plastikowych worków na śmieci; g) odkurzaczy z filtrami HEPA i kompletem ssawek. 5. Wykonawca będzie wykonywał wymienione czynności wykorzystując własny sprzęt o wysokim standardzie technicznym oraz własne materiały, środki czystości i środki higie-niczne. Środki czystości powinny posiadać atesty PZH i skutecznie czyścić zabrudzone po-wierzchnie. Wykonawca będzie używał środków odpowiednich do danego rodzaju po-wierzchni oraz środków zapachowych o trwałości co najmniej 72 -godzinnej. Stosowane środki i sprzęt musi cechować najwyższa jakość. Pracownicy Wykonawcy mają obowiązek noszenia jednolitego stroju, uzgodnionego z Zamawiającym oraz identyfikatorów (wykona-nych na koszt Wykonawcy). Wszystkie powierzchnie podane są w m2 Łączna powierzchnia użytkowa obiektów Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Nowogrodzkiej 43, Mariańskiej 5, Nowy Świat 39, Wspólnej 65a, Marszałkowskiej 87 oraz Mokotowskiej 17, Mokotowskiej 55 i Nowolipki 2a: 8433,63 w tym: powierzchnia biurowa: 5414,15 powierzchnia toalet, korytarzy, holi, pomieszczeń gosp., klatek schodowych, wind, piwnic 3019,48 liczba pomieszczeń biurowych i archiwalnych: 290 Łączna powierzchnia podwórek, schodów wejściowych i parkingu: 1106,50 w tym: powierzchnia schodów wejściowych, chodnika i parkingu - ul. Nowogrodzka 43 - 886,50 powierzchnia podwórka, chodnika i schodów wejściowych - ul. Mariańska 5 - 220,00 A. Budynek przy ul. Nowogrodzkiej 43 w Warszawie Piwnica ilość pomieszczeń biurowych 29 powierzchnia pomieszczeń 854,22 powierzchnia toalet 31,95 powierzchnia korytarzy, wind 253,92 łączna powierzchnia w piwnicy 1 140,09 Parter ilość pomieszczeń biurowych: ilość pomieszczeń biurowych: 36 powierzchnia pomieszczeń 529,98 powierzchnia holu 202,15 Sala Obsługi Interesantów 301,40 powierzchnia toalet 26,50 powierzchnia korytarzy: 126,50 łączna powierzchnia na parterze: 1186,53 I piętro ilość pomieszczeń biurowych: 46 powierzchnia pomieszczeń 753,90 powierzchnia kuchni 7,50 powierzchnia magazynu gosp. 25,80 powierzchnia szatni + nagłośn. 14,60 powierzchnia centrali: 8,90 powierzchnia głów. pkt. dystryb. (serwerownia) 14,20 powierzchnia toalet 27,94 powierzchnia korytarzy 192,00 łączna powierzchnia na I piętrze: 1044,84 II piętro ilość pomieszczeń biurowych: 47 powierzchnia pomieszczeń 674,60 powierzchnia schowka 6,80 powierzchnia toalet 32,30 powierzchnia korytarzy 221,10 łączna powierzchnia na II piętrze: 934,80 III piętro ilość pomieszczeń biurowych: 11 powierzchnia pomieszczeń 143,85 powierzchnia toalet 7,50 powierzchnia korytarzy 35,20 łączna powierzchnia na III piętrze: 186,55 Klatki schodowe: powierzchnia klatki „A” 136,80 powierzchnia klatki „B” 141,60 powierzchnia klatki „C” 120,40 łączna powierzchnia klatek: 398,80 Schody wejściowe: powierzchnia schodów 160,00 Parking, chodniki: parking 560,00 chodnik 166,50 łączna powierzchnia: 726,50 Całkowita powierzchnia użytkowa budynku przy ul. Nowogrodzkiej 43 4891,61 w tym: powierzchnia pomieszczeń biurowych i archiwalnych 3257,95 powierzchnia toalet, kuchni, korytarzy, holi, pomieszczeń gosp., schowków, klatek schodowych itp.. 1633,66 całkowita liczba pomieszczeń biurowych i archiwalnych: 169 a ponadto: powierzchnia schodów wejściowych 160,00 powierzchnia parkingu 560,00 powierzchnia chodnika 166,50 B. Budynek przy ul. Mariańskiej 5 w Warszawie – część obiektu użytkowana przez Biuro Administracji i Spraw Obywatelskich w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy. Piwnica ilość pomieszczeń biurowych i archiwalnych : 4 powierzchnia pomieszczeń 71,60 powierzchnia toalet 10,90 powierzchnia korytarzy 20,90 łączna powierzchnia w piwnicy: 103,40 Parter ilość pomieszczeń biurowych: 5 powierzchnia pomieszczeń 99,85 powierzchnia toalet 6,20 powierzchnia korytarzy 79,54 łączna powierzchnia na parterze: 185,59 I piętro ilość pomieszczeń biurowych i archiwalnych: 12 powierzchnia pomieszczeń 254,03 powierzchnia pom. gosp. 8,40 powierzchnia toalet 24,00 powierzchnia korytarzy 161,95 łączna powierzchnia na I piętrze: 448,38 Klatka schodowa powierzchnia klatki schodowej 32,64 Podwórko: powierzchnia podwórka, chodnika i schodów wejściowych: 220,00 Całkowita powierzchnia użytkowa budynku przy ul. Mariańskiej 5 770,01 w tym: pow. pomieszczeń biurowych 425,48 pow. toalet, korytarzy, holi, pomieszczeń gosp., klatek schodowych 344,53 całkowita liczba pomieszczeń biurowych i archiwalnych: 21 a ponadto: powierzchnia podwórka, chodnika i schodów wejściowych: 220,00 C. Budynek przy ul. Wspólnej 65a w Warszawie – część obiektu użytkowana przez Wydziały Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy. Parter ilość pomieszczeń biurowych: 7 powierzchnia pomieszczeń 91,70 powierzchnia toalet 4,14 powierzchnia korytarzy 20,06 łączna powierzchnia na parterze: 115,90 I piętro ilość pomieszczeń biurowych: 10 powierzchnia pomieszczeń 132,81 powierzchnia toalet 8,98 powierzchnia korytarzy 31,31 łączna powierzchnia na I piętrze: 173,10 Klatka schodowa powierzchnia klatki schodowej 24,30 Całkowita powierzchnia użytkowa budynku przy ul. Wspólnej 65 a 313,30 w tym: pow. pomieszczeń biurowych 224,51 pow. toalet, korytarzy, holi, pomieszczeń gosp., klatek schodowych 88,79 całkowita liczba pomieszczeń biurowych : 17 D. Budynek przy ul. Nowy Świat 39 w Warszawie Piwnica piwnica 11,96 łączna powierzchnia w piwnicy 11,96 Parter ilość pomieszczeń biurowych: 8 powierzchnia pomieszczeń 135,94 powierzchnia toalet 6,56 powierzchnia korytarzy,holi 40,94 łączna powierzchnia na parterze 183,44 III piętro ilość pomieszczeń biurowych : 12 powierzchnia pomieszczeń 239,14 magazyn, serwerownia, korytarze, klatki 169,24 powierzchnia toalet 5,53 łączna powierzchnia na III piętrze 413,91 II piętro ilość pomieszczeń biurowych: 15 powierzchnia pomieszczeń 240,48 powierzchnia toalet 18,62 powierzchnia korytarzy, klatek 87,63 łączna powierzchnia na II piętrze: 346,73 Klatka schodowa powierzchnia klatki schodowej i części wspólnej 23,69 Całkowita powierzchnia użytkowa budynku przy ul. Nowy Świat 39 979,73 w tym: pow. pomieszczeń biurowych 615,56 pow. toalet, korytarzy, holi, pomieszczeń gosp.,magazynów, piwnic, serwerowni i klatek schodowych (w tym część wspólna) 364,17 całkowita liczba pomieszczeń biurowych: 35 E. Lokal nr 85 przy ul. Marszałkowskiej 87 wraz z przyległymi korytarzami, toaletami i po-mieszczeniami piwnicznymi Piwnica ilość pomieszczeń: 2 powierzchnia pomieszczeń 12,32 łączna powierzchnia w piwnicy: 12,32 I piętro ilość pomieszczeń biurowych: 12 powierzchnia pomieszczeń 218,84 powierzchnia pom. gosp. 9,72 powierzchnia toalet 3,12 powierzchnia korytarzy 64,91 łączna powierzchnia na I piętrze: 296,59 Całkowita powierzchnia użytkowa lokalu przy ul. Marszałkowskiej 87 308,91 w tym: pow. pomieszczeń biurowych 218,84 pow. toalet, korytarzy, pomieszczeń gosp., pomieszczeń piwnicznych 90,07 całkowita liczba pomieszczeń biurowych 12 F. Lokal przy ul. Mokotowskiej 17 wraz z przyległymi korytarzami, toaletami oraz pomieszczeniami gospodarczymi I piętro ilość pomieszczeń biurowych: 19 powierzchnia pomieszczeń 296,30 powierzchnia pom. gosp. 27,30 powierzchnia toalet 5,80 powierzchnia korytarzy, patio i holu 230,10 łączna powierzchnia na parterze: 559,50 Całkowita powierzchnia użytkowa lokalu przy ul. Mokotowskiej 17 559,50 w tym: pow. pomieszczeń biurowych 296,30 pow. toalet, korytarzy, pomieszczeń gosp., pomieszczeń piwnicznych 263,20 całkowita liczba pomieszczeń biurowych 19 G. Lokal przy ul. Nowolipki 2a wraz z przyległymi korytarzami, klatkami schodowymi i pomieszczeniami gospodarczymi toaletami Piwnica ilość pomieszczeń archiwalnych: 2 powierzchnia pomieszczeń 142,37 powierzchnia toalet 2,90 powierzchnia korytarzy 29,81 łączna powierzchnia na parterze: 175,08 Klatka schodowa powierzchnia klatki schodowej 13,80 Parter powierzchnia pomieszczeń gospodarczych 9,20 powierzchnia korytarzy 10,28 łączna powierzchnia na parterze: 19,48 Całkowita powierzchnia użytkowa lokalu przy ul. Nowolipki 2a 208,36 w tym: pow. pomieszczeń archiwalnych 142,37 pow. toalet, klatek schodowych, korytarzy, pomieszczeń gospodarczych 65,99 całkowita liczba pomieszczeń archiwalnych 2 H. Lokal przy ul. Mokotowskiej 55 wraz z przyległymi korytarzami, toaletami oraz przedsionkami Parter ilość pomieszczeń biurowych: 15 powierzchnia pomieszczeń 233,14 powierzchnia toalet 14,27 powierzchnia korytarzy, przedsionków i holu 75,61 łączna powierzchnia na parterze: 323,02 Klatka schodowa powierzchnia klatki schodowej 79,19 Całkowita powierzchnia użytkowa lokalu przy ul. Mokotowskiej 55 402,21 w tym: pow. pomieszczeń biurowych 233,14 pow. toalet, korytarzy, przedsionków, klatek schodowych 169,07 całkowita liczba pomieszczeń biurowych 15 Łączna powierzchnia okien w obiektach Urzędu m. st. Warszawy Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Nowogrodzkiej 43, Mariańskiej 5, Nowy Świat 39, Wspólnej 65a, Marszałkowskiej 87, Nowolipki 2a oraz Mokotowskiej 17 i Mokotowskiej 55: 1093,35 w tym: ul. Nowogrodzka 43 526,97 ul. Mariańska 5 137,92 ul. Nowy Świat 39 147,51 ul. Wspólna 65a 70,36 ul. Marszałkowska 87 lok. 85 45,00 ul. Mokotowska 17 lok. 35 i 36 75,59 ul. Nowolipki 2a 10,00 ul. Mokotowska 55 80,00 Załącznik nr 2 do umowy nr …………………………………………………………………………………………. z dnia............... Wzór oświadczenia. ……………………………………… ……………………………………., dnia ………………………. (pieczęć zakładu pracy) Oświadczenie Wykonawcy ……………………………………………………………………………………………………………………………………………… (nazwa firmy lub nazwisko i imię osoby reprezentującej firmę) Oświadczam, że: 1. Zobowiązuję się do zapoznania swoich pracowników i/lub podwykonawców – delegowanych do wykonania zadania na terenie Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy, z treścią przekazanych instrukcji w zakresie bhp i ppoż., obowiązujących w Urzędzie Dzielnicy Śródmieście, tj.: „Instrukcja alarmowa postępowania pracowników Urzędu m. st. Warszawy i pracowników ochrony w przypadku napadu, podłożenia ładunku wybuchowego, zagrożenia atakiem bioterrorystycznym, włamania i zdarzeń losowych", „Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego dla budynku Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Nowogrodzkiej 43 w Warszawie" oraz „Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego dla budynku Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy przy ul. Mariańskiej 5 w Warszawie". 2. Odpowiadam za szkolenie swoich pracowników i/lub podwykonawców w zakresie stosowania przepisów bhp i ppoż. 3. Znane mi są wymagania przepisów prawnych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska, jak również wymagania pozostałych przepisów prawnych, które mają zastosowanie przy realizacji prac określonych w umowie. 4. Zapoznałem swoich pracowników i/lub podwykonawców z zagrożeniami związanymi z wykonywanymi zadaniami w tym z wymaganiami z zakresu bhp i ochrony przeciwpożarowej. Podpis Wykonawcy ………………………………………………………………………. Załącznik nr 3 do umowy nr ………………………………… Formularz ofertowy Wynagrodzenie miesięczne za wykonanie czynności określonych w § 1 Umowy: …………………………………….................. zł brutto (słownie: .......................................................), Rodzaj usługi 1 Stawka za 1m2 (PLN brutto) 2 Powierzchnia w m2 3 Stawka podatku VAT (w%) 4 Miesięcznie łącznie (PLN brutto ) 5 (2x3) sprzątanie wewnątrz budynków Urzędu Dzielnicy Śródmieście (w tym inne czynności wymienione w załączniku nr 1 do umowy ) 8 433,63 sprzątanie terenów przyległych (zewnętrznych) 1106,50 Wynagrodzenie miesięczne łącznie (PLN brutto) w tym: Łączne wynagrodzenie: (wynagrodzenie miesięczne brutto x ilość miesięcy świadczenia usługi tj. 12 miesięcy ) ....................... zł brutto
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
1) Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w wysokości 10% maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania zamawiającego wynikającego z umowy, nie później niż na 4 dni poprzedzające dzień zawarcia umowy. 2) Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wniesione w: a) pieniądzu, b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym, a) gwarancjach bankowych, b) gwarancjach ubezpieczeniowych, c) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 3) W przypadku wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy: a) w pieniądzu odpowiednią kwotę (tj. maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania zamawiającego wynikającego z umowy) należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego nr 60 1030 1508 0000 0005 5001 0135 z dopiskiem: zabezpieczenie należytego wykonania umowy: „Sprzątanie obiektów Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy” (znak sprawy ZP- 25/18). b) w przypadku wniesienia zabezpieczenia w formie innej niż w pieniądzu, dokument zabezpieczenia należy złożyć w Wydziale Administracyjno-Gospodarczym Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy dla Dzielnicy Śródmieście ul. Nowogrodzka 43, pokój 120. Dokument ten zostanie przekazany do depozytu w Wydziale Budżetowo-Księgowym Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy dla Dzielnicy Śródmieście. 4) W przypadku wniesienia zabezpieczenia w formie innej niż w pieniądzu, projekt treści dokumentu zabezpieczenia należytego wykonania umowy należy przedstawić Zamawiającemu do akceptacji w ciągu 2 dni roboczych od dnia zamknięcia licytacji. 5) Dokument zabezpieczenia należytego wykonania umowy musi obejmować odpowiedzialność Gwaranta w zakresie: - 100 % zabezpieczenia służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy, w okresie od dnia zawarcia umowy. Dokument zabezpieczenia należytego wykonania umowy nie może ograniczać odpowiedzialności Gwaranta z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy zabezpiecza wszelkiego rodzaju roszczenia Zamawiającego w związku z niewykonaniem lub nienależytym wykonaniem umowy przez Wykonawcę. 6) W przypadku, gdy Wykonawca wnosi zabezpieczenie należytego wykonania umowy w formie gwarancji/poręczenia z treści tych gwarancji/poręczeń musi w szczególności jednoznacznie wynikać zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłaty całej kwoty zabezpieczenia nieodwołalnie i bezwarunkowo, na pierwsze żądanie Zamawiającego zawierające oświadczenie, że zaistniały okoliczności zatrzymania zabezpieczenia należytego wykonania umowy, bez potwierdzania tych okoliczności. 7) Umowa zostanie zawarta w terminie 4 dni od dnia wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w przypadku wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w formie innej niż w pieniądzu w terminie 4 dni od dnia złożenia u Zamawiającego oryginał dokumentu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zgodnie z art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający przewiduje zmiany zawartej umowy w zakresie lokalizacji obiektów, zmniejszenia powierzchni do sprzątania, zmiany godzin sprzątania lub zmniejszenia wynagrodzenia w przypadku zaistnienia jednej z następujących okoliczności, 1) w przypadku zmiany stanu prawnego lub faktycznego, które mają wpływ na treść zawartej umowy; 2) w przypadku wystąpienia wszelkich obiektywnych zmian niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, jeśli taka zmiana leży w interesie publicznym. 3. Warunkiem wprowadzenia istotnych zmian zawartej umowy jest sporządzenie podpisanego przez Strony Protokołu konieczności określającego przyczyny zmiany oraz potwierdzającego wystąpienie okoliczności wymienionej w ust. 2. Protokół konieczności będzie załącznikiem do aneksu zmieniającego niniejszą umowę. 4. Termin powiadomienia o konieczności wprowadzenia zmian w zawartej umowie nie może nastąpić później niż 3 dni od zaistnienia okoliczności uzasadniających zmiany w umowie. 5. W przypadku zmiany: 1) stawki podatku od towarów i usług, 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne – jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę, każda ze Stron może złożyć wniosek o wprowadzenie odpowiednich zmian w zakresie wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 6. Każda ze Stron, w przypadku złożenia wniosku, o którym mowa w ust. 5 przedstawi drugiej ze Stron szczegółowe wyliczenie kosztów wykonania zamówienia przez Wykonawcę. Druga ze Stron może wnieść uwagi do przedstawionego wyliczenia w terminie 7 dni roboczych od ich przedstawienia. 7. W przypadku uznania przez drugą ze Stron wyliczenia kosztów wykonania zamówienia przez Wykonawcę za zasadne, Strony dokonają zmiany umowy w zakresie wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy. 8. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy muszą mieć formę pisemną pod rygorem nieważności. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-08-28, godzina:
10:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
Jezyk polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane IV.6.6) Informacje dodatkowe: KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych przetwarzanych w Urzędzie m.st. Warszawy jest: Prezydent m.st. Warszawy, pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa. 2. Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące sposobu i zakresu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w zakresie działania Urzędu m.st. Warszawy, a także przysługujących Pani/Panu uprawnień, może się Pani/Pan skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie m.st. Warszawy za pomocą adresu iod@um.warszawa.pl. 3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w Wydziale Zamówień Publicznych dla Dzielnicy Śródmieście w trybie licytacji elektronicznej pn.: „Sprzątanie obiektów Urzędu Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy” (znak sprawy ZP- 25/18). 4. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w: a) dokumentacji postępowania prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.). b) rejestrze postępowań o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym na podstawie Zarządzenie Nr 882/2017 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 18 maja 2017 w sprawie wprowadzenia instrukcji obiegu i kontroli dokumentów księgowych i finansowych w urzędach dzielnic m.st. Warszawy. c) ewidencji materiałów oznaczonych klauzulą „tajemnica przedsiębiorstwa” prowadzonej na podstawie Zarządzenie Nr 4439/2010 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 6 kwietnia 2010 r. w sprawie zasad postępowania w Urzędzie m. st. Warszawy z materiałami oznaczonymi klauzulą " Tajemnica przedsiębiorstwa" otrzymanymi od podmiotów zewnętrznych. 5. odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 ze zm.), dalej „ustawa Pzp”; oraz inne podmioty upoważnione na podstawie przepisów ogólnie obowiązujących. 6. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a po tym czasie przez okres oraz w zakresie wymaganym przez przepisy powszechnie obowiązującego prawa, w szczególności ze względu na cele archiwalne w interesie publicznym, cele badań naukowych lub historycznych lub cele statystyczne; 7. obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 8. w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; 9. posiada Pani/Pan: − na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; − na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych *; − na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **; − prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 10. nie przysługuje Pani/Panu: − w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; − prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; − na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. ______________________ − *Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników. − ** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.