IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
Wykonawca wnosi wadium w wysokości 10.000 zł (słownie: dziesięćtysięcy złotych). Wadium należy wnieść w formach przewidzianych w art. 45 ust. 6 ustawy, tj.: a) pieniądzu, b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, c) gwarancjach bankowych, d) gwarancjach ubezpieczeniowych, e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275 z późń. zm.). Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert. Wadium w pieniądzu należy wnieść na konto bankowe Zamawiającego Nr 29 1010 1010 0004 1713 9120 0000 z zaznaczeniem „Hala” W przypadku wadium wnoszonego w pieniądzu, jako termin wniesienia wadium przyjęty zostaje termin uznania kwoty na rachunku Zamawiającego. W przypadku wniesienia wadium w formie innej niż pieniądz - oryginał dokumentu potwierdzającego wniesienie wadium należy złożyć przed upływem terminu składania ofert w siedzibie Zamawiającego w sekretariacie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu lub dołączyć do oferty. Niewniesienie wadium w terminie lub w sposób określony w SIWZ spowoduje wykluczenie Wykonawcy na podstawie art. 24 Pzp, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą na podstawie art. 24 ust. 4 Pzp.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Nie
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena | 60,00 |
Przedterminowe zakończenie realizacji zadania | 10,00 |
Samodzielność realizacji zadania | 30,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Załącznik Nr 6 do SIWZ Umowa Nr ZSCKR.071/4/8/2018 zawarta w dniu ….......... 2018 r. pomiędzy Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Studzieńcu, NIP 776 1132523, zwanym dalej „Zamawiającym”, reprezentowanym przez Elżbietę Butajło – Dyrektora Zespołu Szkół z kontrasygnatą Joanny Krasińskiej – Głównej Księgowej Zespołu Szkół a …........................................................................ NIP ….......................... i uprawnionym do wystawiania faktur zwanym dalej „Wykonawcą”, reprezentowanym przez: …................................................................................... - o następującej treści: § 1. PRZEDMIOT UMOWY 1. Wykonawca, który został wybrany w trybie przetargu nieograniczonego art. 39 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.) zobowiązuje się do realizacji zamówienia publicznego pn. Rozbudowa istniejącego budynku szkoły o budynek hali sportowej z niezbędnym zapleczem socjalno-sanitarnym i zagospodarowaniem terenu przewidzianej do realizacji na działce nr 195/1 w Studzieńcu, gm. Sierpc. Etap IV zgodnie z SIWZ oraz ofertą przetargową z dnia ….........2018 r. stanowiących załącznik do niniejszej umowy. 2. Przedmiotem zamówienia jest czwarty etap rozbudowy istniejącego budynku szkoły o budynek hali sportowej z niezbędnym zapleczem socjalno-sanitarnym i zagospodarowaniem terenu przewidzianej do realizacji na działce nr 195/1 w Studzieńcu, gm. Sierpc. Zakres inwestycji jest kontynuacją robót budowlanych wykonanych w poprzednich etapach realizacji. 2. Przedmiot zamówienia IV etapu realizacji wymaga wykonania takich prac, jak: ZAGOSPODAROWANIE TERENU + BRANŻA SANITARNA I. CHODNIK PROJEKTOWANY OD STRONY POŁUDNIOWEJ ZESPOŁU SZKOLNEGO: - powierzchnia chodnika: 62m2 - długość obrzeży: 55mb - chodnik wykonany z kostki betonowej w kolorze piaskowym. Grubość kostki 6cm . wzór starobruk np.: - opis warstw chodnika: • Warstwa ścieralna z kostki betonowej (wzór :starobruk) gr 6cm • Podsypka cementowo-piaskowa 1:4 gr. 3-5 cm • Podbudowa z kamienia łamanego gr. 20cm, warstwa dolna gr. 15cm z frakcji 0/63mm i górna z frakcji 0/31,5mm II. DROGA WEWNĘTRZNA, PLAC, PARKING OD STRONY POŁUDNIOWEJ ZESPOŁU SZKOLNEGO: - powierzchnia utwardzeń: 724m2 - długość krawężników drogowych: 130mb Wymiar krawężnika np.: 12x25x10cm ( dopuszcza się inny wymiar) - droga i miejsca parkingowe wykonane z kostki betonowej w kolorze szarym . - grubość kostki 8cm . kształt prostokąt o wymiarach 10cmx20cm np.: - opis warstw nawierzchni dróg i parkingów: • Warstwa ścieralna z kostki betonowej (wzór : prostokąt o wymiarach 10x20cm) gr 8cm • Podsypka cementowo-piaskowa 1:4 gr. 4 cm • Podbudowa z kamienia łamanego gr. 20cm, warstwa dolna gr. 15cm z frakcji 0/63mm i górna z frakcji 0/31,5mm • Podsypka piaskowa o WP.35 i U>5 Szczegóły dotyczące układu geometrycznego chodników i dróg wewnętrznych i chodników, pokazane są na załącznikach graficznych: Załącznik Nr 1 _ Projekt zagospodarowania terenu – zakres prac do wykonania w IV etapie realizacji obiektu, oznaczonych kolorem czerwonym Załącznik Nr 2 _ Przekroje przez charakterystyczne warstwy chodnikowe i drogowe Załącznik Nr 3 _ Geometria układu drogowego III BRANŻA SANITARNA: Zamówienie obejmuje wykonanie kanalizacji deszczowej zewnętrznej oraz wykonanie inwentaryzacji całej infrastruktury sanitarnej zewnętrznej. 3. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto: 1) oznakowanie i organizację ruchu na czas realizacji robót, 2) opracowanie planu organizacji budowy oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z zapisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2017 r. poz. 1332), 3) utrzymanie obiektu do czasu odbioru bezusterkowego. § 2. TERMIN WYKONANIA UMOWY Strony ustalają, że realizacja przedmiotu umowy nastąpi do dnia ………… sierpnia 2018 r. § 3. OBOWIĄZKI WYKONAWCY 1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania robót objętych niniejszą umową. 2. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania i przekazania przedmiotu umowy zgodnie z terminami ustalonymi w umowie. 3. Wykonawca jest zobowiązany do realizacji robót zgodnie z ofertą z dnia ….......2018 r. zgodnie z wiedzą techniczną, wskazaniami nadzoru inwestorskiego, przepisami Ustawy Prawo budowlane oraz obowiązującymi w Rzeczypospolitej Polskiej normami oraz przepisami BHP i przeciwpożarowymi. 4. Wykonawca jest gospodarzem na terenie prowadzonych robót od daty przejęcia miejsca robót do czasu oddania Inwestorowi na zasadach przewidzianych Prawem Budowlanym, a w szczególności jest zobowiązany do: a) koordynowania jako Wykonawca z przedstawicielem Zamawiającego wszystkich robót objętych niniejszą umową, w taki sposób aby umożliwić bieżącą pracę w remontowanym obiekcie, b) ochrony mienia oraz przestrzegania przepisów przeciwpożarowych na terenie robót i zaplecza socjalnego, c) przestrzegania przepisów oraz nadzoru nad higieną i bezpieczeństwem pracy na terenie robót i zaplecza socjalnego, d) przestrzegania porządku i czystości wymaganych odpowiednimi przepisami, e) pokrycia kosztów energii, zużycia wody oraz odprowadzenia ścieków z miejsca robót; f) przerwania robót na żądanie Zamawiającego oraz zabezpieczenia wykonania robót przed ich zniszczeniem, g) informowania Zamawiającego o istniejących zagrożeniach na miejscu prowadzenia robót. 5. Wykonawca oświadcza i za oświadczenie to bierze pełną odpowiedzialność, że wszyscy pracownicy wykonujący przedmiot umowy i zatrudnieni na terenie robót posiadają: a) odpowiednie do zakresu umowy kwalifikacje zawodowe, b) aktualne badania lekarskie, c) są przeszkoleni w zakresie BHP i przepisów przeciwpożarowych, d) są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków, e) posiadają prawo pracy na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. 6. Wykonawca opracuje projekt organizacji budowy. 7. Wykonawca udziela 60-miesięcznej gwarancji na wbudowane materiały i wykonane roboty objęte przedmiotem umowy. 8. Wykonawca terminowo usunie usterki oraz wady powstałe i stwierdzone podczas kontroli, odbiorów, a także w okresie gwarancji i rękojmi. 9. Wykonawca zgłosi do odbioru poszczególne etapy oraz roboty zanikające lub ulegające zakryciu. 10. Wykonawca przekaże certyfikaty na znak bezpieczeństwa, aprobaty techniczne wbudowanych materiałów, protokoły odbiorów wykonanych etapów robót, protokoły badań, atesty, itp. po zakończeniu robót jak i po zakończeniu każdego etapu robót, zgodnie z wymaganiami norm i obowiązujących przepisów w Rzeczypospolitej Polskiej, 11. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązuje się na własny koszt uporządkować miejsce robót i zlikwidować własne zaplecze. Wykonawca wycofa z miejsca robót wszystkie środki produkcji oraz załogę w terminie nie później niż 5 dni od dnia końcowego odbioru przedmiotu umowy. 12. Wykonawca zapewni Zamawiającemu możliwość stałej kontroli prowadzonych robót i będzie stosował się do wszelkich poleceń i instrukcji inspektorów nadzoru, które będą zgodne z prawem obowiązującym w Rzeczpospolitej Polskiej. § 4. PODWYKONAWSTWO • W przypadku korzystania przez Wykonawcę ze wsparcia ze strony Podwykonawcy jest on zobowiązany złożyć Zamawiającemu projekt umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w ciągu 3 dni od zawarcia umowy z Zamawiającym. • Wykonawca w projekcie umowy z Podwykonawcą ustanawia termin płatności na rzecz Podwykonawcy o 7 dni wcześniejszy niż wynika to z umowy Wykonawcy z Zamawiającym. • Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca przedkładając Zamawiającemu za pośrednictwem Wykonawcy projekt umowy na podwykonawstwo załącza zgodę Wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy. • Zamawiający w terminie 2 dni od przedłożenia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę ew. dalszego Podwykonawcę projektu umowy o podwykonawstwo lub projektu jej zmiany zgłosi ewentualne zastrzeżenia, jeżeli wynikają one z treści art. 143b ust. 3 Pzp. • Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kserokopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia. • Wykonawca, Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kserokopie zawartych umów o podwykonawstwo, których przedmiotem są dostawy lub usługi oraz zmiany tych umów w terminie 7 dni od daty ich zawarcia, przy czym wyłączeniu podlegają umowy, o których mowa w art 143b ust. 8 Pzp. • Wykonawca korzystający ze wsparcia ze strony Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy jest zobowiązany do terminowego regulowania należności stosownie do zawartej umowy o podwykonawstwo. Wykonawca przed podpisaniem aneksu na wykonanie kolejnego etapu prac w kolejnym roku budżetowym przedłoży Zamawiającemu dowody potwierdzające terminową zapłatę wymagalnego wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy za poprzedni etap. • Zamawiający dokonuje bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy, który zawarł umowę na roboty budowlane lub dostawę czy usługi, zaakceptowaną przez Zamawiającego w przypadku, gdy Wykonawca się uchyla od obowiązku zapłaty. Zamawiający w takim przypadku stosuje procedurę przewidzianą w art. 143c ust.1-6 Pzp. • Osoby trzecie udostępniające swój potencjał Wykonawcy na podstawie art. 22a ust. 2 Pzp ponoszą solidarną odpowiedzialność za szkody powstałe w wyniku nieudostępnienia tych zasobów na realizację przedmiotu zamówienia, chyba że za nieudostępnienie tych zasobów nie ponoszą winy. § 5. UBEZPIECZENIE Wykonawca ubezpieczy się w wysokości co najmniej 0,5 mln zł od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej w związku ze zdarzeniami losowymi, jakie mogą wystąpić na placu budowy i przy podpisywaniu umowy przedstawi Zamawiającemu kopię opłaconej polisy. § 6. OBOWIĄZKI ZAMAWIAJĄCEGO Zamawiający zobowiązany jest w szczególności do: 1) zapewnieniu środków na realizację kolejnych etapów inwestycji i terminowych wypłat należności, 2) przekazania Wykonawcy dokumentacji projektowej oraz innych informacji niezbędnych do realizacji umowy, będących w posiadaniu Zamawiającego, 3) przekazania Wykonawcy miejsca wykonywania robót budowlanych, 4) zapewnienia nadzoru inwestorskiego nad realizacją robót budowlanych, 5) czuwania na właściwym przebiegiem realizacji zamówienia, szczególnie w sytuacji korzystania przez Wykonawcę wsparcia ze strony Podwykonawców i dalszych Podwykonawców oraz korzystania z potencjału osób trzecich na podstawie art. 22a ust. 2 Pzp; 6) odbioru należycie wykonanych robót budowlanych. § 7. WPROWADZENIE WYKONAWCY 1. Zamawiający wprowadzi Wykonawcę na miejsce wykonywania robót budowlanych w dniu podpisania umowy. 2. Po wprowadzeniu Wykonawcy na plac budowy odpowiada on w pełni za plac budowy aż do odbioru końcowego zadania. § 8. ORGANIZACJA ROBÓT 1. Przedstawicielem Zamawiającego pełniącego funkcje inspektora nadzoru inwestorskiego jest Pracownia Architektoniczna s.c. Królikowski & Jaworski, al. St. Jachowicza 17a, 09-402 Płock w pełnym zakresie obejmującym roboty ogólnobudowlane, instalacje wodno-kanalizacyjne. 2. Inspektorzy nadzoru inwestorskiego uprawnieni są do wydawania WYKONAWCY poleceń związanych z zapewnieniem prawidłowego wykonania robót budowlanych opisanych w dokumentacji technicznej. 3. Powołuje się kierownika robót budowlanych – ….................... (posiadającego uprawnienia do wykonywania samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie - osoba wskazana w ofercie przetargowej). 4. Kierownik robót działa w granicach umocowania określonego przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2017 r. poz. 1332) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia Zamawiającemu oraz osobom upoważnionym, dostępu na teren budowy oraz do wszystkich miejsc, gdzie są wykonywane roboty budowlane oraz gdzie przewiduje się ich wykonanie. 5. W przypadku gdyby uprawnienia pracownika wskazanego jako kierownik budowy nie obejmowały robót sanitarnych, do kierowania robotami sanitarnymi powołuje się.................................................. § 9. ODBIÓR WYKONANYCH ROBÓT BUDOWLANYCH 1. Wykonawca zgłasza na piśmie wniosek o dokonanie odbiorów: częściowych i końcowego. 2. Razem z wnioskiem o dokonaniu odbioru końcowego robót Wykonawca przekaże Zamawiającemu dokumentację powykonawczą. 3. Zamawiający po pisemnym zgłoszeniu gotowości przez Wykonawcę do odbioru końcowego w ciągu 2 dni powoła przedstawicieli Inwestora i wyznaczy termin rozpoczęcia czynności odbiorowych. 4. Czynności odbiorowe powinny zostać zakończone w ciągu 2 dni od ich rozpoczęcia. 5. Ustalenia dokonane przez przedstawicieli stron powinny być stwierdzone na piśmie i zawierać uzasadnienie. 6. Jeżeli w toku odbioru zostaną stwierdzone wady to Zamawiającemu przysługują następujące uprawnienia: 1) gdy wady nadają się do usunięcia, wówczas może odmówić odbioru do czasu usunięcia wad, 2) gdy wady nie nadają się do usunięcia, wówczas : a) jeżeli nie utrudniają użytkowania obiektu zgodnie z przeznaczeniem Zamawiający może dokonać odbioru, obniżając odpowiednio wynagrodzenie Wykonawcy, b) jeżeli uniemożliwiają użytkowanie obiektu zgodnie z przeznaczeniem, Zamawiający może odmówić odbioru, żądając wykonania umowy po raz drugi lub odstąpić od umowy. 7. Żądając usunięcia stwierdzonych wad lub wykonania umowy po raz drugi, Zamawiający wyznaczy Wykonawcy odpowiedni termin. Wykonawca nie może odmówić usunięcia wad lub wykonania umowy po raz drugi bez względu na wysokość związanych z tym kosztów. 8. W przypadku nieusunięcia przez Wykonawcę zgłoszonej wady lub niewykonania umowy po raz drugi w wyznaczonym terminie, Zamawiający może usunąć wadę w zastępstwie i na koszt Wykonawcy, po uprzednim pisemnym jego zawiadomieniu. 9. Odbiór robót budowlanych zostanie potwierdzony podpisanym przez strony protokołem odbioru. 10. W przypadku niestawiennictwa przedstawicieli jednej ze Stron w wyznaczonym terminie odbioru, druga Strona może dokonać odbioru obiektu samodzielnie. 11. Do czasu zakończenia odbioru końcowego Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wykonane roboty. § 10. UPRAWNIENIA KONTROLNE ZAMAWIAJĄCEGO wynikające z art.29 ust.3 lit. a Pzp 1. Zamawiający zastrzega sobie prawo kontroli w zakresie prawidłowości warunku postawionego Wykonawcy w zakresie zatrudnienia przy realizacji przedmiotu zamówienia pracowników fizycznych na umowę o pracę. 2. Zamawiający wymaga, by pracownicy fizyczni wyznaczeni przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu umowy były zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 1502 z późn. zm.) lub umowy równoważnej dla Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczpospolitej Polskiej i zatrudniającej zgodnie ze swoim prawem pracy. Obowiązek wykazania, że dana umowy jest równoważna z umową o pracę w rozumieniu art. 22 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy spoczywa na Wykonawcy. Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę pracowników fizycznych realizujących przedmiot niniejszej umowy. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do: a) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny, b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów, c) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia. d) W trakcie realizacji zamówienia na każde wezwanie Zamawiającego w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę pracowników fizycznych realizujących przedmiot niniejszej umowy: • oświadczenie Wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy; • zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez Wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy; • poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. 3. Z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w punkcie 1 czynności Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez Wykonawcę kary umownej w wysokości 3000 zł od osoby. Niezłożenie przez Wykonawcę w wyznaczonym przez zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego dowodów w celu potwierdzenia spełnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie Jako niespełnienie przez Wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę pracowników fizycznych realizujących przedmiot niniejszej umowy. 4. W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy lub jej zagraniczny odpowiednik. § 11. WYNAGRODZENIE 1. Wynagrodzenie Wykonawcy zgodnie z ofertą z dnia ................... wynosi netto: .............................zł słownie: ........................................................................, a podatek VAT wynosi .................................... zł słownie: ............................................., czyli brutto (z podatkiem VAT) stanowi to łącznie kwotę.................................... zł słownie .............................................................................................. 2. Kwota wynagrodzenia zawiera wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu niniejszej umowy. 3. Uregulowania należności wobec Wykonawcy Zamawiający dokona przelewem w 2 transzach w ciągu 30 dni od dnia przedłożenia faktury przez Wykonawcę na konto wskazane na fakturze, przy czym pierwsza transza w wysokości 50% należności umownej zostanie przekazana po wykonaniu połowy zamówienia potwierdzonego przez inspektora nadzoru. Do każdej faktury powinien być dołączony protokół odbioru prac potwierdzony przez inspektorów nadzoru. Wystawienie faktury końcowej następuje po przekazaniu Zamawiającemu przedmiotu umowy bez usterek. 4. Za datę zapłaty ustala się dzień, w którym Zamawiający wydał swojemu bankowi polecenie przelewu wynagrodzenia, przy czym w przypadku pierwszej transzy nie nastąpi to wcześniej jak 16 lipca 2018 r. 5. Wykonawca nie może bez zgody Zamawiającego zbyć na rzecz osób trzecich przysługującej wierzytelności z tytułu zapłaty wynagrodzenia. § 12. ZABEZPIECZENIE NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY 1. Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania w 2018 r. części umowy zwane dalej zabezpieczeniem w wysokości 5% ceny (wynagrodzenie brutto) podanej w ofercie w odniesieniu do zadania, tj. ........... zł (słownie: ...............................................................) w formie .............................................................................. 2. Zwrot 70% wartości zabezpieczenia dokonany zostanie w terminie 30 dni od dnia wykonania IV etapu zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. 3. Na zabezpieczenie roszczeń z tytułu gwarancji jakości pozostawiona zostanie kwota 30% wysokości zabezpieczenia, która zostanie zwrócona nie później niż w 15 dniu po upływie 60 miesięcy od zakończenia czynności, o której mowa w p. 2 niniejszego paragrafu. 4. Wykonawca udzieli gwarancji jakości na całość wykonanego zadania, wystawiając dokument gwarancyjny w dacie odbioru końcowego zadania. § 13. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ODSZKODOWAWCZA I KARY UMOWNE 1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną: 1) za nieterminową realizację przedmiotu umowy w wysokości 0,7 % wynagrodzenia umownego za każdy dzień opóźnienia, 2) za odstąpienie od umowy przez Zamawiającego z przyczyn zależnych od Wykonawcy w wysokości 5 % wynagrodzenia umownego. 2. Zamawiający zapłaci Wykonawcy kary umowne z tytułu odstąpienia od umowy z przyczyn zależnych od Zamawiającego z wyjątkiem przyczyn określonych w § 15, w wysokości 5% wynagrodzenia umownego. 1) Za nieterminową realizację faktur Wykonawcy przysługują od Zamawiającego odsetki w wysokości ustawowej. 2) Wykonawcę obciążają kary umowne w wysokości 0,2% wynagrodzenia należnego za zrealizowany etap zamówienia za każdy dzień opóźnienia w przypadku, gdy Wykonawca nie zapłaci wymagalnego wynagrodzenia Podwykonawcy w terminie określonym umową. Regulacja powyższa ma zastosowanie do Podwykonawcy w relacji z dalszym Podwykonawcą. 3) Wykonawcę obciążają kary umowne w wysokości 0,2% wynagrodzenia należnego za zrealizowany etap zamówienia za każdy dzień opóźnienia w przypadku, gdy Wykonawca nie przedłoży w terminie przewidzianym w niniejszej umowie projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, lub projektu jej zmiany; nieprzedłożenia Zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem umowy o podwykonawstwo lub jej zmiany; braku zmiany umowy o podwykonawstwo w zakresie terminu zapłaty. 4. Postanowienia powyższe nie wyłączają odpowiedzialności odszkodowawczej Wykonawcy za wszelkie szkody powstałe z tytułu nienależytego lub nieterminowego wykonywania niniejszej umowy, a w szczególności za wady zmniejszające wartość lub użyteczność przedmiotu umowy w części przewyższającej zabezpieczenia i kary umowne. W przypadku, gdy kary umowne nie pokrywają poniesionej przez Zamawiającego szkody, może on dochodzić odszkodowania na zasadach ogólnych. 5. Zamawiającemu przysługuje prawo odstąpienia od umowy w następujących sytuacjach: 1) zostanie ogłoszona upadłość lub rozwiązanie firmy Wykonawcy, 2) zostanie wydany nakaz zajęcia majątku Wykonawcy, 3) Wykonawca nie rozpoczął realizacji przedmiotu umowy w ciągu 7 dni, licząc od daty przekazania miejsca robót bądź bez uzasadnionych przyczyn nie kontynuuje jej, pomimo pisemnego wezwania Zamawiającego, 4) Wykonawca przerwał realizację robót i przerwa ta trwa dłużej niż 7 dni. 6. Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy sytuacji, gdy Zamawiający zawiadomi Wykonawcę, że wobec zaistnienia uprzednio nieprzewidzianych okoliczności nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań umownych wobec Wykonawcy. 7. W wypadku odstąpienia od umowy Wykonawcę i Zamawiającego obciążają następujące obowiązki szczegółowe: 1) w terminie 7 dni od daty odstąpienia od umowy Wykonawca przy udziale Zamawiającego sporządzi szczegółowy protokół inwentaryzacji robót w toku, według stanu na dzień odstąpienia, 2) Wykonawca zabezpieczy przerwane roboty w zakresie obustronnie uzgodnionym na koszt Strony, z której przyczyny nastąpiło odstąpienie od umowy, 3) Wykonawca sporządzi wykaz tych materiałów, które nie mogą być wykorzystane przez niego do realizacji innych robót nie objętych niniejszą umową, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn niezależnych od niego, 4) Wykonawca zgłosi do dokonania odbioru przez Zamawiającego roboty przerwane oraz roboty zabezpieczające, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca odpowiedzialności nie ponosi oraz niezwłocznie, a najpóźniej w terminie 7 dni usunie z terenu budowy urządzenia zaplecza przez niego dostarczone, 5) Zamawiający w razie odstąpienia od umowy z przyczyn, za które Wykonawca nie odpowiada, obowiązany jest do dokonania odbioru robót przerwanych oraz zapłaty wynagrodzenia za roboty, które zostały wykonane do dnia odstąpienia od umowy. § 14. ZAWIESZENIE WYKONANIA UMOWY 1. Zamawiający ma prawo zawiesić wykonanie umowy w przypadku przejściowego braku środków na sfinansowanie robót budowlanych do czasu ich uzyskania. W takim przypadku Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o zapłatę wynagrodzenia za niewykonaną część przedmiotu umowy. Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonanej części umowy. 2. W przypadku zawieszenia wykonywania umowy: 1) w terminie 14 dni strony sporządzą sprawozdanie ustalające zakres zrealizowanej umowy według stanu na dzień zawieszenia, 2) wynagrodzenie za wykonaną część umowy może być zapłacone według innych zasad niż ustalone w § 11. 3. Zawieszenie i wznowienie wykonania umowy powinno być każdorazowo potwierdzone zmianą umowy. § 15. ODSTĄPIENIE OD UMOWY 1. Odstąpienie od umowy może nastąpić: 1)w przypadku gwałtownego załamania się mechanizmu finansowania zadania przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, 2) w razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy. 2. Oświadczenie Zamawiającego w sprawie odstąpienia powinno być dokonane w formie pisemnej i zawierać uzasadnienie pod rygorem nieważności oświadczenia. 3. Zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W takim przypadku Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy. § 16. SIŁA WYŻSZA 1. Strony nie ponoszą odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie obowiązków wynikających z umowy spowodowane siłą wyższą. Za przypadki siły wyższej uważa się wszelkie nieznane Stronom w chwili zawierania umowy zdarzenia, zaistniałe niezależnie od woli stron, i na których zaistnienie strony nie miały żadnego wpływu jak np. wojna, atak terrorystyczny, pożar, powódź, epidemie, strajki, zarządzenia władz, itp. Strona powołująca się na siłę wyższą powinna zawiadomić drugą stronę na piśmie w terminie 7 dni od zaistnienia zdarzenia stanowiącego przypadek siły wyższej pod rygorem utraty prawa powołania się na siłę wyższą. Fakt zaistnienia siły wyższej powinien być udowodniony dokumentem pochodzącym od właściwego organu administracji publicznej. 2. Opóźnienie lub wadliwe wykonanie całości lub części umowy z powodu siły wyższej, nie stanowi dla Strony dotkniętej siłą wyższą, naruszenia postanowień umowy. § 17. ZMIANY W UMOWIE 1. Zakazuje się zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, za wyjątkiem zaistnienia następujących okoliczności: 1) wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy, skutkujących niemożliwością dotrzymania realizacji przedmiotu umowy, np. wyjątkowo niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, 2) zmian teleadresowych Stron umowy określonych w umowie, 3) zmian osób występujących po stronie Zamawiającego/Wykonawcy, 4) zmniejszenia zakresu rzeczowego zakresu umowy. 2. Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy: 1) zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie, za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności; 2) strona występująca o zmianę postanowień zawartej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia powyższych okoliczności; 3) wniosek o zmianę postanowień zawartej umowy musi być wyrażony na piśmie. 3. Zmiany w umowie dokonywane są na podstawie aneksów. § 18. OSOBY WYZNACZONE DO WYKONANIA UMOWY 1. Do składania oświadczeń woli w związku z realizacją umowy strony wyznaczają osoby wymienione na wstępie umowy. 2. Odwołanie osób wymienionych w pkt 1 oraz wyznaczenie nowych przedstawicieli wymaga pisemnego powiadomienia, bez konieczności zmiany umowy. § 19. DORĘCZENIA 1. Oświadczenia Stron w związku z wykonywaniem umowy kierowane będą na adresy podane na wstępie umowy. 2. Korespondencję uważa się za doręczoną po dwukrotnym awizowaniu listu poleconego. 3. Do odbioru korespondencji za pokwitowaniem mogą zostać upoważnione osoby wyznaczone do wykonania umowy. § 20. INTERPRETACJA UMOWY 1. W przypadku wystąpienia trudności z interpretacją umowy Zamawiający i Wykonawca będą się posiłkować postanowieniami oferty z dnia …........2018 r. i SIWZ. 2. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej SIWZ mają zastosowanie przepisy z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2017 r. poz. 1332), ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.) oraz przepisy ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 2017 r. poz. 459). 3. Spory powstałe na tle realizacji niniejszej umowy będą rozstrzygane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego. § 21. POSTANOWIENIA KOŃCOWE 1. Umowę sporządzono w 2 jednobrzmiących egzemplarzach po 1 egzemplarzu dla Wykonawcy i 1 egzemplarzu dla Zamawiającego. Oferta z dnia …...........2018 r., SIWZ. WYKONAWCA ZAMAWIAJĄCY
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
ZABEZPIECZENIE NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY 1. Wykonawca wniósł zabezpieczenie należytego wykonania w 2018 r. części umowy zwane dalej zabezpieczeniem w wysokości 5% ceny (wynagrodzenie brutto) podanej w ofercie w odniesieniu do zadania, tj. ........... zł (słownie: ...............................................................) w formie .............................................................................. 2. Zwrot 70% wartości zabezpieczenia dokonany zostanie w terminie 30 dni od dnia wykonania IV etapu zamówienia i uznania przez Zamawiającego za należycie wykonane. 3. Na zabezpieczenie roszczeń z tytułu gwarancji jakości pozostawiona zostanie kwota 30% wysokości zabezpieczenia, która zostanie zwrócona nie później niż w 15 dniu po upływie 60 miesięcy od zakończenia czynności, o której mowa w p. 2 niniejszego paragrafu. 4. Wykonawca udzieli gwarancji jakości na całość wykonanego zadania, wystawiając dokument gwarancyjny w dacie odbioru końcowego zadania.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Istotne zmiany do treści niniejszej umowy będą dopuszczalne jedynie w przypadku: 1) wystąpienia okoliczności niezależnych od Wykonawcy, skutkujących niemożliwością dotrzymania realizacji przedmiotu umowy, np. niekorzystnych warunków pogodowych, 2) zmian teleadresowych Stron umowy określonych w umowie, 3) zmian osób występujących po stronie Zamawiającego/Wykonawcy, 4) zmniejszenia zakresu rzeczowego umowy. Określa się następujący tryb dokonywania zmian postanowień umowy: 1) zmiana postanowień zawartej umowy może nastąpić wyłącznie, za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, pod rygorem nieważności; 2) strona występująca o zmianę postanowień zawartej umowy zobowiązana jest do udokumentowania zaistnienia powyższych okoliczności; 3) wniosek o zmianę postanowień zawartej umowy musi być wyrażony na piśmie. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2018-05-21, godzina:
09:45,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
język polski IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: