Budowa amfiteatru i sceny z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym, infrastrukturą i zagospodarowanie terenu w m-ci Polańczyk
Opis przedmiotu przetargu: Charakterystyka inwestycji - przewidywane zestawienie powierzchni: - kubatura projektowanego budynku cz. socjalna: 155,00m3, - kubatura projektowanego budynku cz. techniczna: 155,00m3, - pow. użytkowa budynku socjalnego: 37,92m2, - pow. użytkowa budynku technicznego: 38,94m2, - pow. zabudowy widowni-amfiteatru: 362,73m2, - pow. zabudowy sceny ze schodkami: 122,98m2, - pow. zabudowy budynku socjalnego: 47,02m2, - pow. zabudowy budynku technicznego: 47,02m2 - Powierzchnia proj. drogi wewnętrznej i placu: 479,98m2, - Powierzchnia proj. chodników i dojść: 341,19m2 - Powierzchnia drogi dojazdowej: 873m2.
Rozwiązanie przestrzenne bryły budynku Projektuje się budowę widowni amfiteatralnej, sceny i zaplecza techniczno-socjalnego. Projektowane dwa podobne do siebie budynki po obu stronach sceny będą jednokondygnacyjne bez podpiwniczenia. Pomiędzy budynkami projektuje się prostokątna scenę o wymiarach 10,0x12,0m, a budynki rozplanowane są na rzucie prostokąta, z jedna ścianą od strony widowni w kształcie łuku. Scena i budynki będą przekryte dachem o kształcie łuku. Obiekt będzie funkcjonował sezonowo, w okresie letnim, także pogodną wiosna i wczesna jesienią.
Projektowane instalacje wewnętrzne w budynkach - wodno-kanalizacyjna - elektryczna - ogrzewanie (tylko by nie dopuścić do przemarzania w budynku w okresie zimy)
Instalacja wody zimnej Woda pitna dla pokrycia zaopatrzenia w wodę dla budowy amfiteatru wraz ze scena i zapleczem zostanie doprowadzona z projektowanej nitki wody zimnej , punkt A na planie sytuacyjnym. Projektowana średnica podłączenia do budynku d= 32 PE . Przed wejściem do projektowanego budynku z zewnętrznej sieci do pom. sanitarnego , w studzience wodomierzowej zamontowano zestaw wodomierzowy wyposażony w wodomierz skrzydełkowy dn=20mm oraz zawór anty skażeniowy i dwa zawory odcinające. Po przejściu przez ścianę zewnętrzną wodę zimna doprowadzono do wszystkich przyborów sanitarnych. Prowadzenie rur w płytkich bruzdach (po wykonaniu ścian) , a zakrycie bruzd poprzez zamurowanie zaprawa cementowa na siatce metalowej. Minimalna odległość przewodu wodociągowego od przewodów elektrycznych przy układaniu równoległym winna wynosić co najmniej 0.5m w miejscach skrzyżowań 0.05m. Nie prowadzić przewodów nad przewodami elektrycznymi. Zaprojektowano wykonanie instalacji z rur miedzianych.
Instalacja wody ciepłej. Wodę ciepłą zaprojektowano z przepływowego podgrzewacza elektrycznego wody min. o mocy 5 KW szt.2. Podgrzewacz zlokalizowano w pom. sanitarnym w kabinie prysznicowej . Dla umywalek przewiduje się miejscowe podgrzewacze wody.
Instalacja kanalizacji sanitarnej. Ścieki sanitarne z projektowanego budynku odprowadzono do projektowanej kanalizacji sanitarnej poprzez pompownie ścieków. Zaprojektowano kanalizacje sanitarna zagłębioną pod posadzka parteru. Podłączenie poszczególnych odpływów z zastosowaniem trójników. Spadki podejść minimum 2%. Dla zapewnienia prawidłowej pracy instalacji zaprojektowano pion wentylacyjny jako przedłużenie pionu spustowego numer 1, który należy zakończyć rura wywiewna ponad dachem budynku. Zaprojektowano wykonanie kanalizacji sanitarnej z rur PVC kanalizacyjnych.
Projektowana widownia Na naturalnym stoku projektuje się widownie amfiteatralna na gruncie. Widownia jest przewidziana dla około 500 osób, nawierzchnia będzie wykończona kostka betonowa na zagęszczonym gruncie i piasku., ławki z siedziskami z profili PCV drewnopodobnych.
Zaplecze sanitarne ogólnodostępne Planuje się ustawienie przenośnych kabin sanitarnych w ilości 10 szt. wzdłuż osobnego ciągu pieszego, w pobliżu parkingu.
Projektowany przyłącz wody zimnej Wodę zimna do projektowanego zaplecza doprowadzono z projektowanej nitki wodociągowej ,której trasa biegnie powyżej planowanego obiektu. Zaprojektowano wykonanie przyłącza z rur PE 100 szereg SDR17 na ciśnienie 1.0MPa o średnicy 32mm. Na rurze za miejscem włączenia należy zamontować zasuwę wodociągowa odcinająca miękkouszczelniona z kielichami gwintowanymi z trzpieniem w oryginalnej obudowie, zakończenie trzpienia należy umieścić w skrzynce ulicznej, a miejsce montażu oznakować trwale za pomocą tabliczki orientacyjnej zamocowanej do elementu związanego z podłożem.
Projektowana kanalizacja sanitarna. Zaprojektowano przyłącz z projektowanego zaplecza do projektowanej sieci sanitarnej poprzez przepompownię ścieków. Z uwagi na warunki terenowe , podłączenie grawitacyjne do kanalizacji sanitarnej jest niemożliwe. Lokalizacja przepompowni w rejonie zaplecza , obok drogi dojazdowej. Teren należy ogrodzić. Rurociąg tłoczny z przepompowni poprowadzono do studzienki rozprężnej a następnie już grawitacyjnie do projektowanej studzienki. Komunikacja na działce
- dojazd, parking i dojście od projektowanego zespołu uzdrowiskowego (inwestor uzyskał pozwolenie na budowę), - obiekt będzie funkcjonować we wspólnym z uzdrowiskiem układzie komunikacyjnym, - dodatkowo projektuje się drogę dojazdową i plac manewrowy przy scenie, - projektuje się je jako utwardzone, wykonane z kostki betonowej gr. 8cm układanej na podsypce piaskowo-cementowej grubości 3cm i podbudowie zasadniczej z kruszywa łamanego lub naturalnego, zagęszczonego mechanicznie gr. 30cm, ułożonego na warstwie pospółki gr. 15 cm, również. stabilizowanej mechanicznie, - przy projektowanej drodze i placu układać krawężniki betonowe, a od strony skarpy korytko zbierające wodę, - ciągi piesze i chodniki na terenie kompleksu uzdrowiskowo-rekreacyjnego przy amfiteatrze projektuje się jako utwardzone, wykonane z kostki brukowej o grubości 6cm lub płyt tarasowych, układane na zagęszczonym piasku o grubości 3cm, podłożu z podsypki Żwirowej grubości 20cm, spoiny wypełnić piaskiem ostrym, wzdłuż ciągów pieszych ułożyć obrzeża trawnikowe lub palisady (na większym spadku terenu), osadzane na betonie.
Zieleń i otoczenie Wykonać i pielęgnować trawnik na terenie niezabudowanym. Od strony drogi i ciągu pieszego przy kabinach sanitarnych oraz w pobliżu przepompowni ścieków posadzić drzewa mieszane i krzewy z zastosowaniem gatunków rodzimych odpowiadających lokalnym warunkom siedliskowym, jednak w przewadze powinny to być gatunki nie zrzucające liści, Dobór roślin należy prowadzić bardzo starannie, pod okiem doświadczonego w tym zakresie projektanta.
Linie kablowe Dla zasilania proj. latami oświetleniowych terenu projektuje się linię wykonaną kablem ziemnym nn typu YAKYżo 5x16. Kabel wyprowadzić od proj. złącza ZZ na budynku techniczno-magazynowym. Projektuje się następujące odcinki: - od złącza ZZ do proj. słupa nr 1, - od złącza ZZ do proj. słupa nr 7 poprzez słupy nr 2-6, - od słupa nr 2 do słupa nr 12 poprzez słupy hr 8 - 12.
1.9.2. Latarnie oświetleniowe Do oświetlenia terenu zaprojektowano słupy aluminiowe na fundamentach prefabrykowanych typu F. Do połączenia kabli zewnętrznych i umieszczenia zabezpieczenia oprawy, projektuje się tabliczkę. Oprawy wewnątrz słupa zasilić jednofazowo przewodem typu YDYżo.
1.9.3. Układ zasilająco - sterujący Zasilanie i sterowanie proj. oświetlenia, zaprojektowano z rozdzielni TG budynku. W układzie podstawowym, w polot. 2 przewidziano sterowanie automatyczne (programator dobowy połączony szeregowo z wyłącznikiem zmierzchowym).
1.10. Opis budowy przyłącza do przepompowni ścieków Dla zasilania I sterowania proj. przepompowni zaprojektowano dwie linie kablowe ziemne: - zasilanie kablem YKY 5x4 mm2, - sterowanie kablem YKY 5x1,5 mm2,
Ochrona przeciwporażeniowa W proj. sieci oświetlenia i zasilania przepompowni należy zastosować układ sieciowy TN-C-S. Ochronie podlegają slupy i oprawy oświetleniowe obudowy metalowe w przepompowni. W złączu ZZ wykonać dodatkowe uziemienie przewodu neutralnego. Uziom wykonać poziomy z bednarki FeZn 30x4, Rmax= 30 omów. Ochronę zrealizowano przez szybkie wyłączenie przez zastosowaniu wyłączników przeciwporażeniowych i nadprądowych (jako zabezp. rezerwowe).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa) i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.
Wynagrodzenie za powyższe zadanie ma charakter kosztorysowy. Przed złożeniem ofert Zamawiający zaleca wizję lokalną terenu budowy. Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych orzeczeń, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane orzeczenia własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami.
Polańczyk: Budowa amfiteatru i sceny z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym, infrastrukturą i zagospodarowanie terenu w m-ci Polańczyk
Numer ogłoszenia: 129641 - 2013; data zamieszczenia: 01.07.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku , ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie, tel. 013 4692118.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.esolina.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa amfiteatru i sceny z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym, infrastrukturą i zagospodarowanie terenu w m-ci Polańczyk.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Charakterystyka inwestycji - przewidywane zestawienie powierzchni: - kubatura projektowanego budynku cz. socjalna: 155,00m3, - kubatura projektowanego budynku cz. techniczna: 155,00m3, - pow. użytkowa budynku socjalnego: 37,92m2, - pow. użytkowa budynku technicznego: 38,94m2, - pow. zabudowy widowni-amfiteatru: 362,73m2, - pow. zabudowy sceny ze schodkami: 122,98m2, - pow. zabudowy budynku socjalnego: 47,02m2, - pow. zabudowy budynku technicznego: 47,02m2 - Powierzchnia proj. drogi wewnętrznej i placu: 479,98m2, - Powierzchnia proj. chodników i dojść: 341,19m2 - Powierzchnia drogi dojazdowej: 873m2.
Rozwiązanie przestrzenne bryły budynku Projektuje się budowę widowni amfiteatralnej, sceny i zaplecza techniczno-socjalnego. Projektowane dwa podobne do siebie budynki po obu stronach sceny będą jednokondygnacyjne bez podpiwniczenia. Pomiędzy budynkami projektuje się prostokątna scenę o wymiarach 10,0x12,0m, a budynki rozplanowane są na rzucie prostokąta, z jedna ścianą od strony widowni w kształcie łuku. Scena i budynki będą przekryte dachem o kształcie łuku. Obiekt będzie funkcjonował sezonowo, w okresie letnim, także pogodną wiosna i wczesna jesienią.
Projektowane instalacje wewnętrzne w budynkach - wodno-kanalizacyjna - elektryczna - ogrzewanie (tylko by nie dopuścić do przemarzania w budynku w okresie zimy)
Instalacja wody zimnej Woda pitna dla pokrycia zaopatrzenia w wodę dla budowy amfiteatru wraz ze scena i zapleczem zostanie doprowadzona z projektowanej nitki wody zimnej , punkt A na planie sytuacyjnym. Projektowana średnica podłączenia do budynku d= 32 PE . Przed wejściem do projektowanego budynku z zewnętrznej sieci do pom. sanitarnego , w studzience wodomierzowej zamontowano zestaw wodomierzowy wyposażony w wodomierz skrzydełkowy dn=20mm oraz zawór anty skażeniowy i dwa zawory odcinające. Po przejściu przez ścianę zewnętrzną wodę zimna doprowadzono do wszystkich przyborów sanitarnych. Prowadzenie rur w płytkich bruzdach (po wykonaniu ścian) , a zakrycie bruzd poprzez zamurowanie zaprawa cementowa na siatce metalowej. Minimalna odległość przewodu wodociągowego od przewodów elektrycznych przy układaniu równoległym winna wynosić co najmniej 0.5m w miejscach skrzyżowań 0.05m. Nie prowadzić przewodów nad przewodami elektrycznymi. Zaprojektowano wykonanie instalacji z rur miedzianych.
Instalacja wody ciepłej. Wodę ciepłą zaprojektowano z przepływowego podgrzewacza elektrycznego wody min. o mocy 5 KW szt.2. Podgrzewacz zlokalizowano w pom. sanitarnym w kabinie prysznicowej . Dla umywalek przewiduje się miejscowe podgrzewacze wody.
Instalacja kanalizacji sanitarnej. Ścieki sanitarne z projektowanego budynku odprowadzono do projektowanej kanalizacji sanitarnej poprzez pompownie ścieków. Zaprojektowano kanalizacje sanitarna zagłębioną pod posadzka parteru. Podłączenie poszczególnych odpływów z zastosowaniem trójników. Spadki podejść minimum 2%. Dla zapewnienia prawidłowej pracy instalacji zaprojektowano pion wentylacyjny jako przedłużenie pionu spustowego numer 1, który należy zakończyć rura wywiewna ponad dachem budynku. Zaprojektowano wykonanie kanalizacji sanitarnej z rur PVC kanalizacyjnych.
Projektowana widownia Na naturalnym stoku projektuje się widownie amfiteatralna na gruncie. Widownia jest przewidziana dla około 500 osób, nawierzchnia będzie wykończona kostka betonowa na zagęszczonym gruncie i piasku., ławki z siedziskami z profili PCV drewnopodobnych.
Zaplecze sanitarne ogólnodostępne Planuje się ustawienie przenośnych kabin sanitarnych w ilości 10 szt. wzdłuż osobnego ciągu pieszego, w pobliżu parkingu.
Projektowany przyłącz wody zimnej Wodę zimna do projektowanego zaplecza doprowadzono z projektowanej nitki wodociągowej ,której trasa biegnie powyżej planowanego obiektu. Zaprojektowano wykonanie przyłącza z rur PE 100 szereg SDR17 na ciśnienie 1.0MPa o średnicy 32mm. Na rurze za miejscem włączenia należy zamontować zasuwę wodociągowa odcinająca miękkouszczelniona z kielichami gwintowanymi z trzpieniem w oryginalnej obudowie, zakończenie trzpienia należy umieścić w skrzynce ulicznej, a miejsce montażu oznakować trwale za pomocą tabliczki orientacyjnej zamocowanej do elementu związanego z podłożem.
Projektowana kanalizacja sanitarna. Zaprojektowano przyłącz z projektowanego zaplecza do projektowanej sieci sanitarnej poprzez przepompownię ścieków. Z uwagi na warunki terenowe , podłączenie grawitacyjne do kanalizacji sanitarnej jest niemożliwe. Lokalizacja przepompowni w rejonie zaplecza , obok drogi dojazdowej. Teren należy ogrodzić. Rurociąg tłoczny z przepompowni poprowadzono do studzienki rozprężnej a następnie już grawitacyjnie do projektowanej studzienki. Komunikacja na działce
- dojazd, parking i dojście od projektowanego zespołu uzdrowiskowego (inwestor uzyskał pozwolenie na budowę), - obiekt będzie funkcjonować we wspólnym z uzdrowiskiem układzie komunikacyjnym, - dodatkowo projektuje się drogę dojazdową i plac manewrowy przy scenie, - projektuje się je jako utwardzone, wykonane z kostki betonowej gr. 8cm układanej na podsypce piaskowo-cementowej grubości 3cm i podbudowie zasadniczej z kruszywa łamanego lub naturalnego, zagęszczonego mechanicznie gr. 30cm, ułożonego na warstwie pospółki gr. 15 cm, również. stabilizowanej mechanicznie, - przy projektowanej drodze i placu układać krawężniki betonowe, a od strony skarpy korytko zbierające wodę, - ciągi piesze i chodniki na terenie kompleksu uzdrowiskowo-rekreacyjnego przy amfiteatrze projektuje się jako utwardzone, wykonane z kostki brukowej o grubości 6cm lub płyt tarasowych, układane na zagęszczonym piasku o grubości 3cm, podłożu z podsypki Żwirowej grubości 20cm, spoiny wypełnić piaskiem ostrym, wzdłuż ciągów pieszych ułożyć obrzeża trawnikowe lub palisady (na większym spadku terenu), osadzane na betonie.
Zieleń i otoczenie Wykonać i pielęgnować trawnik na terenie niezabudowanym. Od strony drogi i ciągu pieszego przy kabinach sanitarnych oraz w pobliżu przepompowni ścieków posadzić drzewa mieszane i krzewy z zastosowaniem gatunków rodzimych odpowiadających lokalnym warunkom siedliskowym, jednak w przewadze powinny to być gatunki nie zrzucające liści, Dobór roślin należy prowadzić bardzo starannie, pod okiem doświadczonego w tym zakresie projektanta.
Linie kablowe Dla zasilania proj. latami oświetleniowych terenu projektuje się linię wykonaną kablem ziemnym nn typu YAKYżo 5x16. Kabel wyprowadzić od proj. złącza ZZ na budynku techniczno-magazynowym. Projektuje się następujące odcinki: - od złącza ZZ do proj. słupa nr 1, - od złącza ZZ do proj. słupa nr 7 poprzez słupy nr 2-6, - od słupa nr 2 do słupa nr 12 poprzez słupy hr 8 - 12.
1.9.2. Latarnie oświetleniowe Do oświetlenia terenu zaprojektowano słupy aluminiowe na fundamentach prefabrykowanych typu F. Do połączenia kabli zewnętrznych i umieszczenia zabezpieczenia oprawy, projektuje się tabliczkę. Oprawy wewnątrz słupa zasilić jednofazowo przewodem typu YDYżo.
1.9.3. Układ zasilająco - sterujący Zasilanie i sterowanie proj. oświetlenia, zaprojektowano z rozdzielni TG budynku. W układzie podstawowym, w polot. 2 przewidziano sterowanie automatyczne (programator dobowy połączony szeregowo z wyłącznikiem zmierzchowym).
1.10. Opis budowy przyłącza do przepompowni ścieków Dla zasilania I sterowania proj. przepompowni zaprojektowano dwie linie kablowe ziemne: - zasilanie kablem YKY 5x4 mm2, - sterowanie kablem YKY 5x1,5 mm2,
Ochrona przeciwporażeniowa W proj. sieci oświetlenia i zasilania przepompowni należy zastosować układ sieciowy TN-C-S. Ochronie podlegają slupy i oprawy oświetleniowe obudowy metalowe w przepompowni. W złączu ZZ wykonać dodatkowe uziemienie przewodu neutralnego. Uziom wykonać poziomy z bednarki FeZn 30x4, Rmax= 30 omów. Ochronę zrealizowano przez szybkie wyłączenie przez zastosowaniu wyłączników przeciwporażeniowych i nadprądowych (jako zabezp. rezerwowe).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa) i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.
Wynagrodzenie za powyższe zadanie ma charakter kosztorysowy. Przed złożeniem ofert Zamawiający zaleca wizję lokalną terenu budowy. Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych orzeczeń, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane orzeczenia własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami..
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 45.21.23.00-9, 45.33.00.00-9, 45.31.00.00-3, 45.23.32.20-7.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 15.06.2014.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Kwota wadium wymagana do wzięcia udziału w postępowaniu: 30 000,00 zł (słownie złotych: trzydzieści tysięcy złotych). Dopuszczalne formy wadium (art. 45 ust. 6): - Pieniądz (przelew na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego) nr rachunku: PBS O/Lesko 64 8642 1012 2003 1206 0654 0002
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
- gwarancjach bankowych,
- gwarancjach ubezpieczeniowych,
- poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2007 r. Nr 42, poz. 275)
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna, że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek jeżeli wykażą, że wykonali w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej jedno zamówienie na roboty budowlane o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto, którego przedmiotem była budowa budynku użyteczności publicznej. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę wykazu.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna że Wykonawcy spełniają niniejszy warunek na podstawie oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne z art. 22 ust.1. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na podstawie złożonego przez Wykonawcę oświadczenia, zgodnie z formułą spełnia / nie spełnia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawioną nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3.2)
- zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
1) formularz ofertowy,
2) oświadczenie wykonawcy o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu określonych w art. 22 ust. 1 ustawy,
3) szczegółowy kosztorys ofertowy,
4) dokumenty, z których wynika prawo do reprezentowania wykonawcy (pełnomocnictwo), o ile prawo to nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w następującym zakresie:
1) termin realizacji zamówienia może ulec zmianie w następujących sytuacjach:
a) niesprzyjających warunków atmosferycznych,
warunki zmiany: - wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego o braku możliwości prowadzenia robót budowlanych z uwagi na złe warunki atmosferyczne,
- jednoczesny braku możliwości realizacji innych robót, niezależnych od warunków atmosferycznych,
b) w przypadku braków lub wad dokumentacji projektowej: warunki zmiany:
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru lub kierownika budowy o konieczności usunięcia błędów lub wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót,
- dokonanie zmian w dokumentacji lub usunięcie błędów przez projektanta,
2) wynagrodzenie wykonawcy określone w umowie może ulec zmianom w przypadku:
a) zmniejszenia zakresu robót lub pominięcia robót, o wartość niewykonanych robót warunki zmiany:
- jeżeli Zamawiający uzna, że zmniejszenie zakresu robót lub pominięcie robót nie wpłynie na prawidłową realizację przedmiotu umowy,
- wpis w dzienniku budowy inspektora nadzoru inwestorskiego o możliwości (zasadności) rezygnacji z robót lub pominięcia robót,
- zgodność proponowanych zmian w zakresie robót do wykonania lub pominięcia z uzyskanymi pozwoleniami uzgodnieniami i opiniami jeżeli były wymagane przez odrębne przepisy.
2. Wszelkie zmiany niniejszej umowy mogą być dokonywane jedynie w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.przetargi.esolina.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
16.07.2013 godzina 10:00, miejsce: Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 11.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś- Ukraina 2007-2013, Tytuł projektu: Polańczyk i Schidnycja - wykorzystajmy nasz wspólny potencjał turystyczny i kulturalny, w celu poprawy konkurencyjności regionu Bieszczad..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Polańczyk: Budowa amfiteatru i sceny z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym, infrastrukturą i zagospodarowanie terenu w m-ci Polańczyk
Numer ogłoszenia: 327074 - 2013; data zamieszczenia: 13.08.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 129641 - 2013r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, 38-610 Polańczyk, woj. podkarpackie, tel. 013 4692118, faks.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Budowa amfiteatru i sceny z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym, infrastrukturą i zagospodarowanie terenu w m-ci Polańczyk.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Charakterystyka inwestycji - przewidywane zestawienie powierzchni: - kubatura projektowanego budynku cz. socjalna: 155,00m3, - kubatura projektowanego budynku cz. techniczna: 155,00m3, - pow. użytkowa budynku socjalnego: 37,92m2, - pow. użytkowa budynku technicznego: 38,94m2, - pow. zabudowy widowni-amfiteatru: 362,73m2, - pow. zabudowy sceny ze schodkami: 122,98m2, - pow. zabudowy budynku socjalnego: 47,02m2, - pow. zabudowy budynku technicznego: 47,02m2 - Powierzchnia proj. drogi wewnętrznej i placu: 479,98m2, - Powierzchnia proj. chodników i dojść: 341,19m2 - Powierzchnia drogi dojazdowej: 873m2.
Rozwiązanie przestrzenne bryły budynku Projektuje się budowę widowni amfiteatralnej, sceny i zaplecza techniczno-socjalnego. Projektowane dwa podobne do siebie budynki po obu stronach sceny będą jednokondygnacyjne bez podpiwniczenia. Pomiędzy budynkami projektuje się prostokątna scenę o wymiarach 10,0x12,0m, a budynki rozplanowane są na rzucie prostokąta, z jedna ścianą od strony widowni w kształcie łuku. Scena i budynki będą przekryte dachem o kształcie łuku. Obiekt będzie funkcjonował sezonowo, w okresie letnim, także pogodną wiosna i wczesna jesienią.
Projektowane instalacje wewnętrzne w budynkach - wodno-kanalizacyjna - elektryczna - ogrzewanie (tylko by nie dopuścić do przemarzania w budynku w okresie zimy)
Instalacja wody zimnej Woda pitna dla pokrycia zaopatrzenia w wodę dla budowy amfiteatru wraz ze scena i zapleczem zostanie doprowadzona z projektowanej nitki wody zimnej , punkt A na planie sytuacyjnym. Projektowana średnica podłączenia do budynku d= 32 PE . Przed wejściem do projektowanego budynku z zewnętrznej sieci do pom. sanitarnego , w studzience wodomierzowej zamontowano zestaw wodomierzowy wyposażony w wodomierz skrzydełkowy dn=20mm oraz zawór anty skażeniowy i dwa zawory odcinające. Po przejściu przez ścianę zewnętrzną wodę zimna doprowadzono do wszystkich przyborów sanitarnych. Prowadzenie rur w płytkich bruzdach (po wykonaniu ścian) , a zakrycie bruzd poprzez zamurowanie zaprawa cementowa na siatce metalowej. Minimalna odległość przewodu wodociągowego od przewodów elektrycznych przy układaniu równoległym winna wynosić co najmniej 0.5m w miejscach skrzyżowań 0.05m. Nie prowadzić przewodów nad przewodami elektrycznymi. Zaprojektowano wykonanie instalacji z rur miedzianych.
Instalacja wody ciepłej. Wodę ciepłą zaprojektowano z przepływowego podgrzewacza elektrycznego wody min. o mocy 5 KW szt.2. Podgrzewacz zlokalizowano w pom. sanitarnym w kabinie prysznicowej . Dla umywalek przewiduje się miejscowe podgrzewacze wody.
Instalacja kanalizacji sanitarnej. Ścieki sanitarne z projektowanego budynku odprowadzono do projektowanej kanalizacji sanitarnej poprzez pompownie ścieków. Zaprojektowano kanalizacje sanitarna zagłębioną pod posadzka parteru. Podłączenie poszczególnych odpływów z zastosowaniem trójników. Spadki podejść minimum 2%. Dla zapewnienia prawidłowej pracy instalacji zaprojektowano pion wentylacyjny jako przedłużenie pionu spustowego numer 1, który należy zakończyć rura wywiewna ponad dachem budynku. Zaprojektowano wykonanie kanalizacji sanitarnej z rur PVC kanalizacyjnych.
Projektowana widownia Na naturalnym stoku projektuje się widownie amfiteatralna na gruncie. Widownia jest przewidziana dla około 500 osób, nawierzchnia będzie wykończona kostka betonowa na zagęszczonym gruncie i piasku., ławki z siedziskami z profili PCV drewnopodobnych.
Zaplecze sanitarne ogólnodostępne Planuje się ustawienie przenośnych kabin sanitarnych w ilości 10 szt. wzdłuż osobnego ciągu pieszego, w pobliżu parkingu.
Projektowany przyłącz wody zimnej Wodę zimna do projektowanego zaplecza doprowadzono z projektowanej nitki wodociągowej ,której trasa biegnie powyżej planowanego obiektu. Zaprojektowano wykonanie przyłącza z rur PE 100 szereg SDR17 na ciśnienie 1.0MPa o średnicy 32mm. Na rurze za miejscem włączenia należy zamontować zasuwę wodociągowa odcinająca miękkouszczelniona z kielichami gwintowanymi z trzpieniem w oryginalnej obudowie, zakończenie trzpienia należy umieścić w skrzynce ulicznej, a miejsce montażu oznakować trwale za pomocą tabliczki orientacyjnej zamocowanej do elementu związanego z podłożem.
Projektowana kanalizacja sanitarna. Zaprojektowano przyłącz z projektowanego zaplecza do projektowanej sieci sanitarnej poprzez przepompownię ścieków. Z uwagi na warunki terenowe , podłączenie grawitacyjne do kanalizacji sanitarnej jest niemożliwe. Lokalizacja przepompowni w rejonie zaplecza , obok drogi dojazdowej. Teren należy ogrodzić. Rurociąg tłoczny z przepompowni poprowadzono do studzienki rozprężnej a następnie już grawitacyjnie do projektowanej studzienki. Komunikacja na działce
- dojazd, parking i dojście od projektowanego zespołu uzdrowiskowego (inwestor uzyskał pozwolenie na budowę), - obiekt będzie funkcjonować we wspólnym z uzdrowiskiem układzie komunikacyjnym, - dodatkowo projektuje się drogę dojazdową i plac manewrowy przy scenie, - projektuje się je jako utwardzone, wykonane z kostki betonowej gr. 8cm układanej na podsypce piaskowo-cementowej grubości 3cm i podbudowie zasadniczej z kruszywa łamanego lub naturalnego, zagęszczonego mechanicznie gr. 30cm, ułożonego na warstwie pospółki gr. 15 cm, również. stabilizowanej mechanicznie, - przy projektowanej drodze i placu układać krawężniki betonowe, a od strony skarpy korytko zbierające wodę, - ciągi piesze i chodniki na terenie kompleksu uzdrowiskowo-rekreacyjnego przy amfiteatrze projektuje się jako utwardzone, wykonane z kostki brukowej o grubości 6cm lub płyt tarasowych, układane na zagęszczonym piasku o grubości 3cm, podłożu z podsypki Żwirowej grubości 20cm, spoiny wypełnić piaskiem ostrym, wzdłuż ciągów pieszych ułożyć obrzeża trawnikowe lub palisady (na większym spadku terenu), osadzane na betonie.
Zieleń i otoczenie Wykonać i pielęgnować trawnik na terenie niezabudowanym. Od strony drogi i ciągu pieszego przy kabinach sanitarnych oraz w pobliżu przepompowni ścieków posadzić drzewa mieszane i krzewy z zastosowaniem gatunków rodzimych odpowiadających lokalnym warunkom siedliskowym, jednak w przewadze powinny to być gatunki nie zrzucające liści, Dobór roślin należy prowadzić bardzo starannie, pod okiem doświadczonego w tym zakresie projektanta.
Linie kablowe Dla zasilania proj. latami oświetleniowych terenu projektuje się linię wykonaną kablem ziemnym nn typu YAKYżo 5x16. Kabel wyprowadzić od proj. złącza ZZ na budynku techniczno-magazynowym. Projektuje się następujące odcinki: - od złącza ZZ do proj. słupa nr 1, - od złącza ZZ do proj. słupa nr 7 poprzez słupy nr 2-6, - od słupa nr 2 do słupa nr 12 poprzez słupy hr 8 - 12.
1.9.2. Latarnie oświetleniowe Do oświetlenia terenu zaprojektowano słupy aluminiowe na fundamentach prefabrykowanych typu F. Do połączenia kabli zewnętrznych i umieszczenia zabezpieczenia oprawy, projektuje się tabliczkę. Oprawy wewnątrz słupa zasilić jednofazowo przewodem typu YDYżo.
1.9.3. Układ zasilająco - sterujący Zasilanie i sterowanie proj. oświetlenia, zaprojektowano z rozdzielni TG budynku. W układzie podstawowym, w polot. 2 przewidziano sterowanie automatyczne (programator dobowy połączony szeregowo z wyłącznikiem zmierzchowym).
1.10. Opis budowy przyłącza do przepompowni ścieków Dla zasilania I sterowania proj. przepompowni zaprojektowano dwie linie kablowe ziemne: - zasilanie kablem YKY 5x4 mm2, - sterowanie kablem YKY 5x1,5 mm2,
Ochrona przeciwporażeniowa W proj. sieci oświetlenia i zasilania przepompowni należy zastosować układ sieciowy TN-C-S. Ochronie podlegają slupy i oprawy oświetleniowe obudowy metalowe w przepompowni. W złączu ZZ wykonać dodatkowe uziemienie przewodu neutralnego. Uziom wykonać poziomy z bednarki FeZn 30x4, Rmax= 30 omów. Ochronę zrealizowano przez szybkie wyłączenie przez zastosowaniu wyłączników przeciwporażeniowych i nadprądowych (jako zabezp. rezerwowe).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera się w załącznikach nr 1 (dokumentacja projektowa) i nr 2 (specyfikacja techniczna) do SIWZ.
Wynagrodzenie za powyższe zadanie ma charakter kosztorysowy. Przed złożeniem ofert Zamawiający zaleca wizję lokalną terenu budowy. Wszystkie nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SIWZ, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych zamawiającego. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty w oparciu o zastosowanie rozwiązań równoważnych w stosunku do zaprojektowanych, z zachowaniem standardów technicznych i jakościowych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz kosztorysach nakładczych. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. Wykonawca, który zaoferuje produkty oraz urządzenia równoważne wymagające zmiany posiadanych orzeczeń, będzie musiał w ramach wykonania zamówienia w imieniu Zamawiającego, uzyskać wymagane orzeczenia własnym staraniem i kosztem, gwarantując jednocześnie wykonanie zamówienia w terminie wynikającym z SIWZ. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego (art. 30 ust. 5). Obowiązek wykonawcy wykazania równoważności produktu jest obowiązkiem wynikającym z ustawy, który może być spełniony w jakikolwiek sposób pozwalający Zamawiającemu jednoznacznie stwierdzić zgodność oferowanych w ofercie produktów z wymaganiami określonymi w SIWZ, co winno zostać wykazane na etapie składania ofert zawierających produkty równoważne. Zamawiający nie wyrażą zgody, by proponowane w ofercie rozwiązania (urządzenia) równoważne były prototypami.
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7, 45.21.23.00-9, 45.33.00.00-9, 45.31.00.00-3, 45.23.32.20-7.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś- Ukraina 2007-2013, Tytuł projektu: Polańczyk i Schidnycja - wykorzystajmy nasz wspólny potencjał turystyczny i kulturalny, w celu poprawy konkurencyjności regionu Bieszczad.
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
05.08.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Krośnie S. A., {Dane ukryte}, 38-400 Krosno, kraj/woj. podkarpackie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 1327538,52 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
1131837,27
Oferta z najniższą ceną:
1131837,27
/ Oferta z najwyższą ceną:
1380385,95
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 12964120130 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-06-30 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 334 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.esolina.pl |
Informacja dostępna pod: | Urząd Gminy Solina z/s w Polańczyku, ul. Wiejska 2, Polańczyk 38-610 pok. Nr 19 |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45000000-7 | Roboty budowlane | |
45212300-9 | Roboty budowlane w zakresie budowy artystycznych i kulturalnych obiektów budowlanych | |
45233220-7 | Roboty w zakresie nawierzchni dróg | |
45310000-3 | Roboty instalacyjne elektryczne | |
45330000-9 | Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Budowa amfiteatru i sceny z pełnym zapleczem technicznym i sanitarnym, infrastrukturą i zagospodarowanie terenu w m-ci Polańczyk | Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane w Krośnie S. A. Krosno | 2013-08-13 | 1 131 837,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-08-13 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 450000007 452123009 453300009 453100003 452332207 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 1 131 837,00 zł Minimalna złożona oferta: 1 131 837,00 zł Ilość złożonych ofert: 4 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 2 Minimalna złożona oferta: 1 131 837,00 zł Maksymalna złożona oferta: 1 380 386,00 zł |