Jakubowice Murowane: Szkolenie Obsługa kas fiskalnych- część piąta szkoleń w ramach projektu systemowego Chwytaj szansę


Numer ogłoszenia: 201457 - 2010; data zamieszczenia: 28.07.2010

OGŁOSZENIE O ZAMIARZE ZAWARCIA UMOWY - Usługi

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wólce, Jakubowice Murowane 8, 20-258 Jakubowice Murowane, woj. lubelskie, tel. 81 751 00 87, faks 81 751 00 87 wew. 45 , strona internetowa www.opswolka.pl


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Szkolenie Obsługa kas fiskalnych- część piąta szkoleń w ramach projektu systemowego Chwytaj szansę.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia w zakresie: Obsługa kas fiskalnych dla 4 osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo korzystających z świadczeń pomocy społecznej lub członków ich rodzin, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne, profesjonalne przygotowanie uczestników szkolenia obsługi różnego rodzaju kas fiskalnych i pracy w różnego rodzaju placówkach i firmach handlowych . Program kursu powinien zawierać co najmniej takie zagadnienia jak ; Sprzedaż , reklama i promocja w sprzedaży, techniki sprzedaży, profesjonalna obsługa klienta , prawne aspekty sprzedaży, dokumentowanie sprzedaży, kasy fiskalne - zapisy prawne, budowa, zasady działania, organizacja pracy kasjera, zajęcia praktyczne. Czas trwania kursu min. 25 godzin lekcyjnych przypadające na 1 uczestnika szkolenia w tym zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne oraz egzamin wewnętrzny. Zajęcia powinny być przeprowadzane w dni pracujące od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych. Osoby skierowane na kurs będą posiadały aktualne badania lekarskie . Kurs powinien kończyć się egzaminem wewnętrznym oraz wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych . Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia napoje (zimne i gorące), drobny poczęstunek (np. ciastka, drożdżówki) podczas przerw, oraz jeden gorący posiłek w trakcie każdego dnia szkolenia. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia na własność materiały szkoleniowe wspomagające tematykę szkolenia oraz materiały do robienia notatek (zeszyt i długopis) oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić osobom skierowanym na szkolenie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. W przypadku konieczności dokonania ww. ubezpieczenia poniesiony przez instytucję szkoleniową wydatek na ten cel nie może zostać ujęty w kalkulacji kosztów i jednocześnie nie może mieć wpływu na cenę szkolenia. Wydatek ten będzie stanowił wówczas wkład własny instytucji szkoleniowej. Szkolenie musi być zrealizowane w terminie: sierpień - wrzesień 2010 r., uczestnicy mogą być dołączani do innych grup. Miejsce szkolenia: Miasto Lublin..


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.


II.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy.

SEKCJA III: PROCEDURA


Tryb udzielenia zamówienia:
Zamówienie z wolnej ręki


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 5 ust. 1a ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienie wyboru trybu

    Usługi szkoleniowe należą do usług niepriorytetowych dlatego, też możliwe jest na podstawie art. 5 ust. 1a ustawy prawo zamówień publicznych przeprowadzenie zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki:
    W przypadku zamówień, o których mowa w ust. 1, zamawiający może wszcząć postępowanie w trybie negocjacji bez ogłoszenia lub w trybie zamówienia z wolnej ręki także w innych uzasadnionych przypadkach niż określone odpowiednio w art. 62 ust. 1 lub art. 67 ust. 1, w szczególności jeżeli zastosowanie innego trybu mogłoby skutkować co najmniej jedną z następujących okoliczności:
    1) naruszeniem zasad celowego, oszczędnego i efektywnego dokonywania wydatków;
    2) naruszeniem zasad dokonywania wydatków w wysokości i w terminach wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań;
    3) poniesieniem straty w mieniu publicznym;
    4) uniemożliwieniem terminowej realizacji zadań.
    Art. 5 ust. 1a pkt 1:
    Postępowanie takie jest uzasadnione poprzez poniższe przesłanki: Efektywność - realizacja zamówienia w formie negocjacyjnej w zaistniałej sytuacji jest zasadna ponieważ, ogłoszenie zamówienia publicznego drogą przetargu jest wysoce ryzykowne ze względu na to, że szkolenie organizowane jest dla 4 osób, natomiast koszt takich szkoleń jest niski (według zebranych ofert). Przetarg taki byłby mało atrakcyjny dla potencjalnych wykonawców, gdyż sama procedura przygotowania oferty oraz wystartowania jest związana dla niego z dużym nakładem pracy, który w danej sytuacji nie wiązałby się z wymiernymi zyskami. Ogłoszenie takiego przetargu mogłoby się zakończyć brakiem złożenia oferty, a w rezultacie brakiem rozstrzygnięcia. Podejmując negocjacje z jednym wykonawcą pewne jest zakończenie takiego postępowania podpisaniem umowy. Oszczędność - w podejmowanej drodze negocjacyjnej z jednym wykonawcą dzięki możliwości dołączenia szkolonych osób do innej grupy Zamawiający obniży koszty szkolenia, nie obniżając jakości przeprowadzanego kursu. Celowość- w trakcie realizacji zamówienia publicznego z wolnej ręki w trakcie podejmowanych negocjacji realizowane jest osiągnięcie od Wykonawcy korzystnych warunków dotyczących zakresu programu jaki interesuje Zamawiającego, a także najdogodniejszy termin, wyżywienie oraz wyposażenie w materiały szkoleniowe, co nie byłoby możliwe w drodze przetargu.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA

  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie, ul. Królewska 15, 20-109 Lublin, kraj/woj. lubelskie.


Jakubowice Murowane: Szkolenie Obsługa kas fiskalnych- część piąta szkoleń w ramach projektu systemowego Chwytaj szansę


Numer ogłoszenia: 209779 - 2010; data zamieszczenia: 04.08.2010

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi


Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.


Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.


Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 201457 - 2010r.


Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.

SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY


I. 1) NAZWA I ADRES:
Ośrodek Pomocy Społecznej w Wólce, Jakubowice Murowane 8, 20-258 Jakubowice Murowane, woj. lubelskie, tel. 81 751 00 87, faks 81 751 00 87 wew. 45.


I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.

SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA


II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Szkolenie Obsługa kas fiskalnych- część piąta szkoleń w ramach projektu systemowego Chwytaj szansę.


II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.


II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie usługi szkolenia w zakresie: Obsługa kas fiskalnych dla 4 osób bezrobotnych lub nieaktywnych zawodowo korzystających z świadczeń pomocy społecznej lub członków ich rodzin, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Celem kursu jest teoretyczne i praktyczne, profesjonalne przygotowanie uczestników szkolenia obsługi różnego rodzaju kas fiskalnych i pracy w różnego rodzaju placówkach i firmach handlowych . Program kursu powinien zawierać co najmniej takie zagadnienia jak ; Sprzedaż , reklama i promocja w sprzedaży, techniki sprzedaży, profesjonalna obsługa klienta , prawne aspekty sprzedaży, dokumentowanie sprzedaży, kasy fiskalne - zapisy prawne, budowa, zasady działania, organizacja pracy kasjera, zajęcia praktyczne. Czas trwania kursu min. 25 godzin lekcyjnych przypadające na 1 uczestnika szkolenia w tym zajęcia teoretyczne i zajęcia praktyczne oraz egzamin wewnętrzny. Zajęcia powinny być przeprowadzane w dni pracujące od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych. Osoby skierowane na kurs będą posiadały aktualne badania lekarskie . Kurs powinien kończyć się egzaminem wewnętrznym oraz wydaniem zaświadczenia o jego ukończeniu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 03.02.2006 r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych . Wykonawca zobowiązany jest zapewnić uczestnikom szkolenia napoje (zimne i gorące), drobny poczęstunek (np. ciastka, drożdżówki) podczas przerw, oraz jeden gorący posiłek w trakcie każdego dnia szkolenia. Wykonawca zapewni wszystkim uczestnikom szkolenia na własność materiały szkoleniowe wspomagające tematykę szkolenia oraz materiały do robienia notatek (zeszyt i długopis) oznaczone zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić osobom skierowanym na szkolenie ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków powstałych w związku ze szkoleniem oraz w drodze do miejsca szkolenia i z powrotem. W przypadku konieczności dokonania ww. ubezpieczenia poniesiony przez instytucję szkoleniową wydatek na ten cel nie może zostać ujęty w kalkulacji kosztów i jednocześnie nie może mieć wpływu na cenę szkolenia. Wydatek ten będzie stanowił wówczas wkład własny instytucji szkoleniowej. Szkolenie musi być zrealizowane w terminie: sierpień - wrzesień 2010 r., uczestnicy mogą być dołączani do innych grup. Miejsce szkolenia: Miasto Lublin.


II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.53.00.00-8.

SEKCJA III: PROCEDURA


III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Zamówienie z wolnej ręki


III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE


  • Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
    tak, projekt/program: Projekt systemowy Chwytaj Szansę współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA


IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
03.08.2010.


IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
1.


IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.


IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:

  • Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie, {Dane ukryte}, 20-109 Lublin, kraj/woj. lubelskie.


IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 2400,00 PLN.


IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ


  • Cena wybranej oferty:
    2000,00


  • Oferta z najniższą ceną:
    2000,00
    / Oferta z najwyższą ceną:
    2000,00


  • Waluta:
    PLN.

ZAŁĄCZNIK I


Uzasadnienie udzielenia zamówienia w trybie negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki albo zapytania o cenę


  • 1. Podstawa prawna

    Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienie z wolnej ręki na podstawie art. 5 ust. 1a ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. - Prawo zamówień publicznych.


  • 2. Uzasadnienia wyboru trybu

    Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami.

    Usługi szkoleniowe należą do usług niepriorytetowych dlatego, też możliwe jest na podstawie art. 5 ust. 1a ustawy prawo zamówień publicznych przeprowadzenie zamówienia publicznego w trybie z wolnej ręki:
    W przypadku zamówień, o których mowa w art. 5 ust. 1, zamawiający może wszcząć postępowanie w trybie negocjacji bez ogłoszenia lub w trybie zamówienia z wolnej ręki także w innych uzasadnionych przypadkach niż określone odpowiednio w art. 62 ust. 1 lub art. 67 ust. 1, w szczególności jeżeli zastosowanie innego trybu mogłoby skutkować co najmniej jedną z następujących okoliczności:
    1) naruszeniem zasad celowego, oszczędnego i efektywnego dokonywania wydatków;
    2) naruszeniem zasad dokonywania wydatków w wysokości i w terminach wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań;
    3) poniesieniem straty w mieniu publicznym;
    4) uniemożliwieniem terminowej realizacji zadań.
    Postępowanie takie jest uzasadnione na podstawie Art. 5 ust. 1a pkt 1 poprzez poniższe przesłanki:
    Efektywność - realizacja zamówienia w formie negocjacyjnej w zaistniałej sytuacji jest zasadna ponieważ, ogłoszenie zamówienia publicznego drogą przetargu jest wysoce ryzykowne ze względu na to, że szkolenie organizowane jest dla 4 osób, natomiast koszt takich szkoleń jest niski (według zebranych ofert). Przetarg taki byłby mało atrakcyjny dla potencjalnych wykonawców, gdyż sama procedura przygotowania oferty oraz wystartowania jest związana dla niego z dużym nakładem pracy, który w danej sytuacji nie wiązałby się z wymiernymi zyskami. Ogłoszenie takiego przetargu mogłoby się zakończyć brakiem złożenia oferty, a w rezultacie brakiem rozstrzygnięcia. Podejmując negocjacje z jednym wykonawcą pewne jest zakończenie takiego postępowania podpisaniem umowy.
    Oszczędność - w podejmowanej drodze negocjacyjnej z jednym wykonawcą dzięki możliwości dołączenia szkolonych osób do innej grupy Zamawiający obniży koszty szkolenia, nie obniżając jakości przeprowadzanego kursu.
    Celowość- w trakcie realizacji zamówienia publicznego z wolnej ręki w trakcie podejmowanych negocjacji realizowane jest osiągnięcie od Wykonawcy korzystnych warunków dotyczących zakresu programu jaki interesuje Zamawiającego, a także najdogodniejszy termin, wyżywienie oraz wyposażenie w materiały szkoleniowe, co nie byłoby możliwe w drodze przetargu.

Adres: Jakubowice Murowane 8, 20-258 Jakubowice Murowane
woj. lubelskie
Dane kontaktowe: email: opswolka@poczta.onet.pl
tel: 81 751 00 87
fax: 81 751 00 87 wew. 45
Termin składania wniosków lub ofert:
- brak -
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: 20145720100
ID postępowania Zamawiającego:
Data publikacji zamówienia: 2010-07-27
Rodzaj zamówienia: usługi
Tryb& postępowania [WR]: Zamówienia z wolnej ręki
Czas na realizację: -
Wadium: -
Oferty uzupełniające: NIE
Oferty częściowe: NIE
Oferty wariantowe: NIE
Przewidywana licyctacja: NIE
Ilość części: 1
Kryterium ceny: 100%
WWW ogłoszenia: www.opswolka.pl
Informacja dostępna pod:
Okres związania ofertą: 0 dni
Kody CPV
80530000-8 Usługi szkolenia zawodowego
Wyniki
Nazwa części Wykonawca Data udzielenia Wartość
Szkolenie Obsługa kas fiskalnych- część piąta szkoleń w ramach projektu systemowego Chwytaj szansę Zakład Doskonalenia Zawodowego w Lublinie
Lublin
2010-08-04 2 000,00