IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Przetarg nieograniczony IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Tak
Informacja na temat wadium
1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany wnieść przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości 2.000,00 złotych (słownie: dwa tysiące złotych). 2. Wadium może być wnoszone w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2016 r. poz. 359 i 2260 oraz z 2017 r. poz. 1089). 3. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu ustaloną kwotę należy wpłacić przelewem na konto bankowe Urzędu Gminy w Czarnej: 13 124 0264 3111 1000 0377 81705 bank PEKAO S.A. o/Łańcut. 4. W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu kserokopię wpłaty wadium należy dołączyć do oferty. 5. W przypadku wnoszenia wadium w pozostałych dopuszczalnych formach dokument – wadium należy złożyć w urzędzie Gminy w czarnej w kasie – parter budynku, kserokopię należy dołączyć do oferty. 6. Nie wniesienie wadium w wymaganym terminie oraz wymaganej wysokości i formie skutkuje odrzuceniem oferty Wykonawcy. 7. Złożone poręczenie lub gwarancja muszą zawierać w swojej treści zobowiązanie zgodne z treścią art. 46 ust 4a oraz ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o którym mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana: odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie; nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy; zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy. 8. Niedopuszczalne jest wprowadzanie jakichkolwiek warunków ograniczających Zamawiającemu wypłacenie wadium. 9. Zwrot wadium nastąpi zgodnie z warunkami określonymi w art. 46 ustawy Prawo zamówień publicznych.
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
cena | 60,00 |
gwarancja | 40,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Tak IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
godzina:
Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy będą dokonywane na podstawie art. 144 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych i wymagają dla swej ważności zachowania formy pisemnej. 2. Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, jeżeli konieczność wprowadzenia takiej zmiany wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w ogłoszeniu o zamówieniu lub specy-fikacji istotnych warunków zamówienia w następujących okolicznościach i zakresie: 1) termin realizacji zamówienia może być zmieniony w przypadku, gdy opóźnienie w wykonywaniu przedmiotu umowy spowodowane będzie okolicznością, która wystąpiła z przyczyn niezależnych od Wykonawcy po zawarciu umowy: a) w przypadku powstania wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych unie-możliwiających wykonywanie prac budowlanych lub spełnienie wymogów technologicz-nych, potwierdzonych przez Inspektora nadzoru i udokumentowanych w dzienniku budo-wy; b) w przypadku okresowego wstrzymania robót przez Zamawiającego; c) wystąpienia robót dodatkowych, o których mowa w art. 144 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych; d) wstrzymania robót na okres dłuższy niż 3 tygodnie spowodowany wykryciem na przykład niewybuchów, niewypałów, szczątków ludzkich, wykopalisk archeologicznych, pozostało-ści budowli podziemnych; e) wstrzymania robót budowlanych przez organy administracji publicznej; f) w przypadku zmiany w dokumentacji projektowej o czas niezbędny dla dostosowania się Wykonawcy do takiej zmiany; g) zmiany zakresu rzeczowego zamówienia, gdy ze względów społecznych, gospodarczych w trakcie realizacji inwestycji wystąpią okoliczności powodujące, że niecelowym jest wyko-nanie pełnego zakresu robót zgodnie z dokumentacja projektową; 2) Wykonawca dopuszcza na wniosek Zamawiającego zmianę wartości i zakresu robót, o których mowa w siwz, w przypadku zwiększenia lub zmniejszenia środków finansowych w trakcie rea-lizacji umowy; 3) dopuszcza się za zgodą projektanta zmianę sposobu wykonania poszczególnych robót przy za-chowaniu parametrów oraz możliwość zmiany kwoty wynagrodzenia w przypadku zastosowa-nia materiałów zamiennych, innych technologii lub rozwiązań, gdy zmiana taka jest korzystna dla Zamawiającego lub wpłynie na przyspieszenie terminu zakończenia robót budowlanych; 4) jeżeli zaistnieje możliwość wykonania robót objętych niniejszą umową w terminach krótszych niż wynikające z umowy oraz harmonogramu rzeczowo – finansowego, Zamawiający dopusz-cza zmianę harmonogramu prac oraz płatności w sposób przewidujący skrócenia całości robót i płatności lub poszczególnych etapów robót i płatności; 5) dopuszcza się możliwość zmiany harmonogramu rzeczowo – finansowego jeżeli technologicz-nie uzasadniona będzie inna kolejność realizacji robót niż przyjęta na etapie postępowania przetargowego; 6) jeżeli wystąpią uzasadnione okoliczności mające wpływ na prawidłową realizację przedmiotu umowy Zamawiający dopuszcza zmianę harmonogramu finansowo – rzeczowego robót; 7) sposobu realizacji przedmiotu umowy. Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych rozwiązań technicznych, technologicznych, innych materiałów i urządzeń niż przewidziane w dokumen-tacji, jeżeli spełniony zostanie którykolwiek z poniższych warunków: a) zamienne materiały i urządzenia będą miały nie gorsze parametry techniczne, bez pogor-szenia warunków eksploatacyjnych, b) zmiany te spowodują obniżenie kosztów na eksploatację i konserwację wykonanego przedmiotu umowy bez pogorszenia parametrów technicznych materiałów i urządzeń, c) wynikać będą z konieczności usunięcia błędów w dokumentacji projektowej d) przyjęte w dokumentacji materiały lub urządzenia są niedostępne na rynku, zostały wyco-fane z produkcji. Wprowadzenie powyższych zmian na wniosek Wykonawcy wymaga pisemnej zgody inspekto-ra nadzoru, projektanta i akceptacji Zamawiającego; 8) Zamawiający dopuszcza zmianę wysokości wynagrodzenia ryczałtowego w przypadkach: a) rezygnacji z części robót lub konieczności wykonania robót dodatkowych, o których mowa w art. 144 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych lub konieczności wykonania robót zamiennych, jeżeli będzie to niezbędne dla prawidłowej realizacji przedmiotu umowy. Jako roboty zamienne mogą być traktowane roboty stanowiące modyfikację zamówienia podstawowego a produkt końcowy osiągnięty w wyniku zastosowania robót zamiennych jest zgodny z określonym w zamówieniu podstawowym; b) roboty zamienne i dodatkowe będą wyceniane wg poniższych zasad: wg cen jednostkowych kontraktu (kosztorysu ofertowego Wykonawcy) w formie kosz-torysu sporządzonego metodą uproszczoną, przy zastosowaniu cen jednostkowych oraz nośników cenotwórczych wskazanych w ofercie przetargowej, wyliczonych w następu-jący sposób: R, Kp(R+S), Z (R+S+Kp), ceny materiałów i sprzętu łącznie z kosztami zakupu); roboty dla których nie mogą być zastosowane ceny jednostkowe zawarte w kontrakcie wyceniane będą w formie kosztorysu sporządzonego metodą szczegółową, przy zasto-sowaniu nośników cenotwórczych wskazanych w publikacjach Sekocenbud: stawka roboczogodziny R - minimalna dla województwa podkarpackiego poza mia-stem wojewódzkim, koszty pośrednie Kp (R+S) - minimalne dla województwa podkarpackiego poza miastem wojewódzkim, zysk kalkulacyjny Z (R+S+Kp) - minimalny dla województwa podkarpackiego poza miastem wojewódzkim, ceny jednostkowe sprzętu i materiałów (łącznie z kosztami zakupu) będą przyjmo-wane według zeszytów SEKOCENBUD (jako średnie ceny materiałów i średnie ce-ny najmu sprzętu) za II kwartał 2017 r., a w przypadku ich braku ceny materiałów i sprzętu zostaną przyjęte na poziomie średnich cen rynkowych, w tym również cen dostawców na stronach internetowych, ofert handlowych itp., podstawą do określenia nakładów rzeczowych będą katalogi nakładów rzeczowych zawarte w kalkulacji ryczałtu, a w przypadku ich braku w kolejności odpowiednie pozycje KNR-ów, KNNR-ów, a następnie wycena indywidualna Wykonawcy za-twierdzona przez Inspektora Nadzoru 9) podstawą wprowadzenia zmian, o których mowa w ppkt. 8b) jest protokół konieczności robót zamiennych i/lub dodatkowych zatwierdzony przez Zamawiającego, Inspektora Nadzoru i Wy-konawcę oraz zawarty aneks do umowy. 3. Pozostałe zmiany. 1) możliwość rozwiązania umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia w przypadku wszczęcia postępowania upadłościowego lub otwarcia likwidacji Wykonawcy, 2) wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu zamówienia, w tym również zmiany stawki podatku VAT, 3) w zakresie kluczowego personelu pełniącego funkcje kierownicze na budowie, za uprzednią zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie, akceptującą kandydata na kluczowe stanowisko kierownicze, 4) w zakresie podwykonawstwa, za uprzednią zgodą Zamawiającego: możliwe jest powierzenie podwykonawcom całości lub części robót innej niż wskazana w ofercie Wykonawcy, 5) zmiana umowy w wyniku zaistniałej omyłki pisarskiej lub rachunkowej, 6) w przypadku wystąpienia okoliczności umożliwiających wcześniejsze wykonanie zamówienia, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skrócenia terminu realizacji zamówienia, 4. Wszystkie powyższe postanowienia stanowią katalog zmian, na które Zamawiający może wyrazić zgodę. Nie stanowią one jednak zobowiązania do wyrażenia zgody. 5. Zmiany umowy w rozumieniu art. 144 Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią: 1) zmiany danych związanych z obsługą organizacyjno – administracyjną np. zmiana kont ban-kowych, 2) procedur związanych z uregulowaniem płatności wobec podwykonawców, 3) zmiany osób wskazanych w umowie do kontaktów między Stronami. 6. Warunki dokonywania zmian postanowień umowy: 1) inicjowanie zmian na wniosek wykonawcy lub zamawiającego, 2) uzasadnienie zmiany prawidłową realizacją przedmiotu umowy, 3) forma pisemna pod rygorem nieważności w formie aneksu do umów IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
2017-10-27, godzina:
09:00,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
30 (od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane IV.6.6) Informacje dodatkowe: