Remont pionów kablowych w Pawilonie C-1 na terenie AGH w Krakowie
Opis przedmiotu przetargu: Zakres prac, stanowiących przedmiot zamówienia obejmuje m.in.: modernizację szachów kablowych z przynależnymi rozdzielnicami elektrycznymi, wraz z robotami remontowymi ogólnobudowlanymi towarzyszącymi w Pawilonie C1 AGH. Istniejące szachty kablowe i zamontowane w nich tablice rozdzielcze zlokalizowane są na obu końcach korytarzy na poszczególnych kondygnacjach. W ramach niniejszego zamówienia modernizacji ulega szacht kablowy nr 1 i tablice rozdzielcze w całości, szacht nr 2 od piwnicy do 3 piętra.
Kraków: Remont pionów kablowych w Pawilonie C-1 na terenie AGH w Krakowie
Numer ogłoszenia: 215506 - 2013; data zamieszczenia: 05.06.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica , Al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, woj. małopolskie, tel. 012 6173595, faks (012) 6173595, 6173363.
Adres strony internetowej zamawiającego:
www.dzp.agh.edu.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont pionów kablowych w Pawilonie C-1 na terenie AGH w Krakowie.
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
roboty budowlane.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Zakres prac, stanowiących przedmiot zamówienia obejmuje m.in.: modernizację szachów kablowych z przynależnymi rozdzielnicami elektrycznymi, wraz z robotami remontowymi ogólnobudowlanymi towarzyszącymi w Pawilonie C1 AGH. Istniejące szachty kablowe i zamontowane w nich tablice rozdzielcze zlokalizowane są na obu końcach korytarzy na poszczególnych kondygnacjach. W ramach niniejszego zamówienia modernizacji ulega szacht kablowy nr 1 i tablice rozdzielcze w całości, szacht nr 2 od piwnicy do 3 piętra..
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.31.10.00-0, 45.31.57.00-5, 45.45.00.00-6.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
nie.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 30.08.2013.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
1. Oferta musi być zabezpieczona wadium w wysokości: 6 000 PLN (słownie: sześć tysięcy 00/100 PLN) 2. Wadium należy wnieść w terminie do dnia 2013-06-20 do godz. 11:30. 3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach: - pieniądzu - przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego: Pekao S.A. 96 1240 4722 1111 0000 4858 2922 Nr IBAN: PL 96 1240 4722 1111 0000 4858 2922. Nr SWIFT: PKO PP LPW - poręczeniach bankowych, lub poręczeniach Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym; - gwarancjach bankowych; - gwarancjach ubezpieczeniowych - poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuDziałalność prowadzona na potrzeby wykonania przedmiotu zamówienia nie wymaga posiadania specjalnych uprawnień.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający uzna wyżej wymieniony warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że: w ciągu ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie wykonał co najmniej 2 (dwie) realizacje na kwotę minimum 200 000,00 złotych brutto (dwieście tysięcy złotych) każda, polegające na wykonaniu, remoncie lub wymianie instalacji elektrycznych z podaniem daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonych do oferty dokumentów, metodą spełnia/nie spełnia. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z mini stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuWykonawca winien wykazać że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia tj.: a) Osobą która będzie pełnić funkcję kierownika budowy, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie instalacji i urządzeń elektrycznych. b) Osobą która będzie pełnić funkcję kierownika robót, posiadającą uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej. Zamawiający, określając wymogi dla każdej osoby w zakresie posiadanych uprawnień budowlanych, dopuszcza odpowiadające im uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz odpowiadające im uprawnienia wydane obywatelom państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Konferencji Szwajcarskiej, z zastrzeżeniem art. 12a oraz innych przepisów ustawy Prawo budowlane oraz ustawy o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (DzU z 2008 r. nr 63, poz. 394). Wykonawca winien wykazać, że dysponuje lub będzie dysponować - co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia elektryczne w grupie kwalifikacyjnej D w zakresie badań i pomiarów i - co najmniej dwiema osobami posiadającymi uprawnienia elektryczne w grupie kwalifikacyjnej E w zakresie badań i pomiarów Zamawiający dopuszcza połączenie wyżej wskazanych funkcji wskazanych funkcji pod warunkiem spełnienia przez osobę łączącą te funkcje wszystkich warunków wymaganych dla poszczególnych funkcji. Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty wykazu osób - zał. nr 6 oraz oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z mini stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie. Ocenę spełniania warunku udziału w postępowaniu zamawiający przeprowadzi na podstawie załączonego do oferty oświadczenia, metodą spełnia/nie spełnia.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone;
- wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności, oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
III.5) INFORMACJA O DOKUMENTACH POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE DOSTAWY, USŁUGI LUB ROBOTY BUDOWLANE ODPOWIADAJĄ OKREŚLONYM WYMAGANIOM
W zakresie potwierdzenia, że oferowane roboty budowlane, dostawy lub usługi odpowiadają określonym wymaganiom należy przedłożyć:
inne dokumenty
Jeżeli wykonawca, wykazując spełnianie warunków o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy (osób zdolnych do wykonania zamówienia), polega na zasobach innych podmiotów na zasadach określonych w art. 26 ust. 2b ustawy, zamawiający, w celu oceny, czy wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów żąda dokumentów tj: pisemnego zobowiązania podmiotów udostępniających, oddających Wykonawcy do dyspozycji niezbędne zasoby na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia zawierające w szczególności: a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu, b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia, c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem, d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
III.6) INNE DOKUMENTY
Inne dokumenty niewymienione w pkt III.4) albo w pkt III.5)
Formularz oferty. Wypełniony dokument gwarancyjny. Wykaz części zamówienia, które zostaną wykonane przez podwykonawców (jeżeli wykonawca przewiduje ich udział). Kosztorys ofertowy. Wykaz zamiennych, równoważnych materiałów wraz z ich parametrami technicznymi z podaniem ich cen jednostkowych. Zestawienie zamiennych i równoważnych materiałów należy dołączyć do kosztorysu. Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawcy (wykonawców występujących wspólnie), o ile ofertę składa pełnomocnik.
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.3) ZMIANA UMOWY
przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy:
Dopuszczalne zmiany postanowień umowy oraz określenie warunków zmian
1. Wszelkie zmiany umowy wymagają zgody obu Stron i zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności. 2. Zmiany umowy, o których mowa w ust. 1 muszą być dokonywane z zachowaniem przepisu art. 140 ust 3 ustawy Prawo zamówień publicznych stanowiącego: że umowa podlega unieważnieniu w części wykraczającej poza określenie przedmiotu zamówienia zawarte w SIWZ. 3. Dopuszcza się możliwość zmiany ustaleń niniejszej umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy w następującym zakresie: 1) wysokości wynagrodzenia w przypadku: a. zmiany stawki podatku VAT, w odniesieniu do tej części wynagrodzenia, której zmiana dotyczy, b. ograniczenia zakresu prac objętych niniejszą umową w przypadku stwierdzenia braku konieczności wykonywania części zamówienia, ujętych w dokumentacji; c. zmiany zakresu prac objętych niniejszą umową w przypadku zastosowania zmian opisanych w ppkt.3) ; 2) terminu realizacji przedmiotu zamówienia, gdy jest ona spowodowana: a. siłą wyższą - rozumianą jako wystąpienie zdarzenia nadzwyczajnego, zewnętrznego, niemożliwego do przewidzenia i zapobieżenia, którego nie dało się uniknąć nawet przy zachowaniu najwyższej staranności, a które uniemożliwia Wykonawcy wykonanie jego zobowiązania w części lub całości, a w szczególności epidemią stwierdzoną przez uprawnione do tego organy lokalne lub państwowe, klęską żywiołową, strajkiem lub stanem wyjątkowym, b. warunkami pogodowymi uniemożliwiającymi wykonywanie prac zewnętrznych (np. intensywne opady atmosferyczne, powodzie, ekstremalnie wysokie lub niskie temperatury), c. zmiany zakresu prac objętych niniejszą umową w przypadku zastosowania zmian opisanych w pkt.3), d. następstwem okoliczności leżących po stronie Zamawiającego, takich jak: utrudnienia, zawieszenia robót lub przeszkodami dającymi się przypisać Zamawiającemu, e. koniecznością wprowadzenia zmian do dokumentacji projektowej na etapie wykonawstwa robót z przyczyn niezależnych od obu stron, aktualizacją rozwiązań projektowych z uwagi na postęp technologiczny, f. koniecznością wykonania robót dodatkowych wpływających na termin wykonania robót objętych niniejszą umową podstawową, g. następstwem działania organów administracji lub innych podmiotów, związanych z przekroczeniem obowiązujących terminów wydawania lub odmowy wydania decyzji, zezwoleń, uzgodnień, h. następstwem wprowadzania zmian w obowiązujących przepisach prawnych mających wpływ na realizację przedmiotu zamówienia, 3) jakości lub innych parametrów materiałów, zaoferowanych w ofercie, przy czym zmiana taka może być spowodowana: a. niedostępnością na rynku materiałów lub urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót spowodowaną zaprzestaniem produkcji lub przedłużającym się okresem ich dostawy na plac budowy (dłuższym niż przewidywał Zamawiający w wytycznych SIWZ), wycofaniem z rynku tych materiałów lub urządzeń); b. pojawieniem się na rynku materiałów lub urządzeń nowszej generacji pozwalających na: - zaoszczędzenie kosztów realizacji przedmiotu umowy, kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, umożliwiające uzyskanie lepszej jakości robót c. poprawę warunków bezpieczeństwa i eksploatacji w przyszłym obiekcie; d. pojawieniem się technologii wykonania zaprojektowanych robót pozwalającej na: - zaoszczędzenie czasu realizacji inwestycji, zmniejszenie kosztów wykonywanych prac lub kosztów eksploatacji wykonanego przedmiotu umowy, uzyskanie lepszej jakości robót; - poprawę warunków bezpieczeństwa i eksploatacji w przyszłym obiekcie; e. koniecznością zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidzianych rozwiązań groziło niewykonaniem lub wadliwym wykonaniem przedmiotu umowy f. koniecznością zrealizowania projektu przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych/technologicznych niż wskazane w dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót w sytuacji, gdyby zastosowanie przewidywanych rozwiązań groziło nieterminowym wykonaniem przedmiotu umowy, z uwagi na przedłużający się, w stosunku do przewidywanego przez Zamawiającego, proces dostarczenia materiałów i urządzeń na plac budowy; g. koniecznością zrealizowania przedmiotu umowy przy zastosowaniu innych rozwiązań technicznych lub materiałowych ze względu na zmiany obowiązującego prawa; h. koniecznością usunięcia sprzeczności w dokumentacji; i. zmianami rozwiązań technologicznych ujętych w dokumentacji projektowej, spowodowanymi koniecznością wprowadzenia na etapie wykonawstwa robót modyfikacji dokumentacji projektowej podyktowanymi koniecznością racjonalizacji konkretnych rozwiązań technicznych zwiększających walory użytkowe obiektu będącego przedmiotem umowy, o ile ta modyfikacja nie zmieni parametrów inwestycji; 4) osób przewidzianych do realizacji zamówienia przez Strony pod warunkiem, że osoby zaproponowane będą posiadały takie same kwalifikacje jak osoby wskazane w umowie. 5) podwykonawcy, jeżeli podwykonawca nie wykonuje prac z należytą starannością, uległ likwidacji, doszło do rozwiązania umowy łączącej go z Wykonawcą - z zachowaniem trybu postępowania opisanego w §5 pkt.13 do 17 niniejszej umowy. 6) zmiany zakresu części prac powierzonych podwykonawcy w przypadku gdy: - konieczność powierzenia przez Wykonawcę prac podwykonawcy spowodowana jest rozwiązaniem umów o pracę z pracownikami wykonującymi pracę w danej branży w takiej liczbie, która uniemożliwia realizację prac przez Wykonawcę, - wprowadzenie nowego podwykonawcy zapewni lepszą realizację danej części zamówienia, - konieczność powierzenia prac podwykonawcy jest wynikiem zmiany technologii robót lub materiałów, - w przypadku opóźnień zapewni terminową realizację przedmiotu umowy, z zastrzeżeniem trybu opisanego w §5 pkt. 13 do 17. 4. Zmiany przewidziane w umowie mogą być inicjowane przez Zamawiającego oraz przez Wykonawcę. 5. Warunkiem dokonania zmian, o których mowa w ust. 3 jest złożenie wniosku przez stronę inicjującą zamianę zawierającego: opis propozycji zmian, uzasadnienie zmian, obliczenie kosztów zmian zgodnie z zasadami określonymi w ust. 6, jeżeli zmiana będzie miała wpływ na wynagrodzenie wykonawcy, opis wpływu zmiany na termin wykonania umowy. 6. Podstawę obliczenia kosztów zmiany mającej wpływ na wynagrodzenie Wykonawcy stanowić będzie zatwierdzony przez Zamawiającego: - projekt zamienny lub protokół nadzoru autorskiego, jeżeli wynika ona ze zmiany dokumentacji projektowej lub specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, - kosztorys ofertowy opracowany na podstawie cen jednostkowych lub danych wyjściowych do kosztorysowania przyjętych do sporządzenia kosztorysu ofertowego Wykonawcy, a w odniesieniu do nie występujących w kosztorysie ofertowym materiałów i sprzętu według cen jednostkowych zaproponowanych przez Wykonawcę, ale nie wyższych niż średnie ceny SEKOCENBUD dla kwartału poprzedzającego termin wykonania robót budowlanych dla rejonu Małopolski, , a w odniesieniu do materiałów nie występujących ani w kosztorysie ani w SEKOCENBUD, w oparciu o ceny rynkowe jednostkowe tych materiałów. W przypadku wystąpienia którejkolwiek z okoliczności wymienionych w ust. 3 pkt 2 termin zakończenia robót może ulec odpowiedniemu przedłużeniu, nie dłużej jednak niż o okres trwania tych okoliczności.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
www.dzp.agh.edu.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
W siedzibie Zamawiającego, pok. 117, paw. C-2.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
20.06.2013 godzina 11:30, miejsce: W siedzibie Zamawiającego, pok. 117, paw. C-2.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
Łosice: Usługa zorganizowania treningu umiejętności życiowych /społecznych/ podczas wyjazdu szkoleniowego dla 9 wychowanków rodzin zastępczych - beneficjentów ostatecznych projektu /Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim/ realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Numer ogłoszenia: 215862 - 2013; data zamieszczenia: 05.06.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 185352 - 2013r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, ul. Narutowicza 6, 08-200 Łosice, woj. mazowieckie, tel. 0-83 359 05 51, faks 0-83 359 08 60.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Usługa zorganizowania treningu umiejętności życiowych /społecznych/ podczas wyjazdu szkoleniowego dla 9 wychowanków rodzin zastępczych - beneficjentów ostatecznych projektu /Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim/ realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
3.1.Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie treningu umiejętności życiowych /społecznych/ podczas 10-dniowego wyjazdu szkoleniowego dla 9 wychowanków rodzin zastępczych - beneficjentów ostatecznych projektu /Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim/ realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 3.2.Czas trwania usługi: 10 dni, 3.3.Termin wykonania usługi: sierpień 2013r. 3.4.Miejsce zorganizowania usługi: woj. Małopolskie, tereny górskie. 3.5.Temat szkolenia: Trening umiejętności życiowych /społecznych/. 3.6.Czas trwania szkolenia: 15 godz. zegarowych /3 sesje szkoleniowe po 5 godz. każda/ 3.7.Program szkolenia: -Trening postaw i komunikacji interpersonalnej -Adaptacja w nowym środowisku pracy -Radzenie sobie ze stresem i negatywnymi emocjami -Podniesienie poziomu samooceny -Zasady konstruowania celów życiowych -Zwiększenie motywacji do podjęcia pracy -Wypracowanie planu zmiany osobistej 3.8.Usługa organizowana będzie w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VII promocja integracji społecznej, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji, Poddziałanie 7.1.2 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie. 3.9.Usługa obejmuje: zakwaterowanie, wyżywienie, zorganizowanie i przeprowadzenie szkolenia, zorganizowanie uczestnikom czasu wolnego oraz dojazd uczestników z Łosic do miejsca realizacji usługi i z miejsca realizacji usługi do Łosic. 3.10. Wykonawca będący organizatorem usługi zapewni dla uczestników: A)Zakwaterowanie w obiekcie hotelowym lub ośrodku wypoczynkowym, zlokalizowany w województwie małopolskim, w obiekcie położonym blisko terenów górskich umożliwiających odbycie pieszych wycieczek szlakami górskimi. B)Zakwaterowanie uczestników wyjazdu w obiekcie, który poza pełnym zapleczem gastronomicznych, sanitarnym i rekreacyjnym spełnia następujące warunki: -Dysponuje 3 pokojami dla 2 osób oraz 1 pokojem dla 3 osób - dla uczestników wyjazdu z pełnym węzłem sanitarnym, wc, umywalką i natryskiem (/z całodobowym dostępem do ciepłej i zimnej wody/ oraz wyposażonych w pojedyncze łóżka z pościelą /wyklucza się łóżka piętrowe/, szafy ubraniowe, krzesła, stolik, czajnik bezprzewodowy, TV-SAT, radio, talerzyki i sztućce, szklanki lub kubki. -Dysponuje na terenie ośrodka miejscem do zorganizowania ogniska, posiadające miejsce do siedzenia dla każdego uczestnika. -Posiada sprzęt sportowo-rekreacyjny udostępniony dla uczestników wyjazdu bezpłatnie np. wypożyczalnia rowerów, boiska itp. C)Minimum 2 całodzienne wycieczki autokarowe do miejsc typu: Kraków, Wadowice, Inwałd /Park Miniatur/, Zakopane, itp. D)Minimum 2 górskie wycieczki piesze. E)Minimum 2 wyjścia na basen kryty z podgrzewaną wodą. F)Minimum 1 ognisko z pieczeniem kiełbasek, z pieczywem i napojami. G)Kadrę gwarantującą prawidłową organizację i realizację programu usługi. H)Łączny czas zorganizowanych zajęć indywidualnych i grupowych na turnusie w wymiarze nie mniejszym niż 8 godzin dziennie. I)Opiekuna grupy odpowiedzialnego za opiekę i organizację pobytu grupy podczas całego wyjazdu łącznie z dojazdem uczestników do i z miejsca realizacji usługi. J)Trenera, który przeprowadzi z należytą starannością szkolenie. K)Materiały szkoleniowe na własność dla uczestników w postaci: notatnik, długopis, teczka oraz konspekt w formie papierowej. L)Catering podczas sesji szkoleniowych. M)Całodzienne wyżywienie w postaci trzech posiłków: śniadanie, obiad i kolacja z zastrzeżeniem, iż w dniu przyjazdu i w dniu odjazdu oraz w dni wycieczek autokarowych i pieszych Wykonawca zapewni uczestnikom usługi suchy prowiant /np. kanapki/ oraz napoje na czas podróży oraz ciepły posiłek w postaci obiadu. Dodatkowo w dniu przyjazdu uczestników wyjazdu Wykonawca zapewni uczestnikom obiadokolację a w dniu wyjazdu - śniadanie oraz w dni całodziennych wycieczek Wykonawca zapewni obiad dla każdego uczestnika. N)Miejscem przeprowadzenia szkolenia powinien być lokal, wyposażony w salę szkoleniową spełniającą wymogi bhp i dostosowaną do ilości grupy oraz posiadającą zaplecze sanitarne /WC, umywalka/. Sala powinna być wyposażona w sprzęt dydaktyczny: tablicę do pisania lub flipchart, rzutnik multimedialny. 3.11. Inne postanowienia: A)Ubezpieczenie uczestników wyjazdu leży po stronie Zamawiającego. B)Wykonawca zapewni przejazd uczestników wyjazdu. Przejazd nastąpi z Łosic /parking przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Narutowicza 6/ do miejsca realizacji usługi. Powrót w dniu zakończenia usługi z miejsca pobytu do Łosic /parking przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Narutowicza 6/ po wykwaterowaniu. Autokar lub bus, którym będą podróżować uczestnicy wyjazdu winien być sprawny technicznie, z klimatyzacją, posiadać ubezpieczenie OC, NNW oraz aktualne badania techniczne. Autokar lub bus winien być dostępny dla uczestników turnusu minimum 2 razy w ciągu trwania wyjazdu w celu odbycia wycieczek. C)Wykonawca opłaci taksę klimatyczną za wszystkich uczestników, jeśli wymagać będzie tego lokalizacja ośrodka w miejscowości uzdrowiskowej. D)Wykonawca zapewni uczestnikom program kulturalno-oświatowy w postaci: zwiedzania atrakcji turystycznych znajdujących się w pobliżu miejsca położenia ośrodka, zorganizowaniu co najmniej 2 całodziennych wycieczek autokarowych z przewodnikiem, zorganizowaniem min. 2 pieszych wycieczek szlakami górskimi, 2 wyjść na basen, ogniska z pieczeniem kiełbasek z pieczywem i napojami. (Koszty związane z opłatą przewodnika, zakupem biletów i całą organizacją wycieczek pokrywa Wykonawca). 3.12. Wykonawca ponosi pełnią odpowiedzialność za właściwą realizację usług związanych z przebiegiem usługi. 3.13. Zamawiający zastrzega sobie również, iż do obowiązków Wykonawcy będzie należało: A)Niezwłoczne zawiadomienie Zamawiającego o każdym przypadku przerwania wyjazdu przez jego uczestnika, B)Przekazanie Zamawiającemu w ciągu 7 dni od zakończenia usługi następujących dokumentów: -oryginału list obecności, zawierających: imię i nazwisko oraz podpis uczestnika. -dziennik zajęć z przeprowadzonego szkolenia, -list potwierdzających odbiór materiałów szkoleniowych, wyżywienia i cateringu, noclegów oraz list odbioru zaświadczeń o ukończeniu szkolenia, -rejestru wydanych zaświadczeń o ukończeniu szkolenia, -kserokopii zaświadczeń o ukończeniu szkolenia, -nośnika CD/DVD zawierającego zdjęcia dokumentujące przebieg usługi. -Jednego kompletu materiałów i pomocy szkoleniowych do archiwizacji dokumentacji, -faktury za realizację całego zamówienia, C)Wystawienie po zakończeniu usługi jednej zbiorczej faktury dla wszystkich uczestników, której płatnikiem będzie Zamawiający. D)W czasie trwania usługi oznakowania miejsc, z których korzystać będą uczestnicy wyjazdu poprzez umieszczenie plakatów informacyjnych dotyczących projektu, które otrzyma od Zamawiającego po podpisaniu umowy o współfinansowaniu projektu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 3.14. Liczba uczestników i opiekunów może ulec zmianie i tak: A)Jeżeli Zamawiający zgłosi zmniejszenie lub zwiększenie ilości uczestników o nie więcej niż 1 osobę najpóźniej do 1-go dnia przed umownym terminem rozpoczęcia realizacji usługi, to Zamawiający nie poniesie kosztów umownych świadczeń przewidzianych dla uczestników wyjazdu, których nieobecność została zgłoszona. B)Jeżeli Zamawiający zgłosi zmniejszenie lub zwiększenie ilości uczestników o nie więcej niż w osobę w dniu rozpoczęcia wyjazdu szkoleniowego, to Zamawiający Zapłaci umowną cenę świadczeń przewidzianych dla uczestników wyjazdu, których nieobecność została zgłoszona przez Zamawiającego, za pierwszą dobę w ośrodku. C)Jeżeli Zamawiający nie dokona zgłoszenia zmniejszenia lub zwiększenia ilości uczestników, to Zamawiający zapłaci umowną cenę świadczeń przewidzianych dla uczestników wyjazdu, których nieobecność została zgłoszona przez Zamawiającego, za wszystkie dni trwania wyjazdu. 3.15. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty przewidującej odmienny niż określony w SIWZ sposób wykonania zamówienia /oferty wariantowej/. 3.16. Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty częściowej i nie przewiduje zamówień uzupełniających. 3.17.Ofertę należy złożyć na formularzu ofertowym stanowiącym załącznik nr 1 do SIWZ..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.57.00.00-0, 55.24.00.00-4, 92.00.00.00-1.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: Projekt /Szansa Na Lepsze Jutro w Powiecie Łosickim/ realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łosicach, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego PO KL 7.1.2..
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
05.06.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Studium Doskonalenia Zdolności Poznawczych, Stoczek 9, 21-077 Spiczyn, kraj/woj. lubelskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 24750,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
26910,00
Oferta z najniższą ceną:
26910,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
31410,00
Waluta:
PLN.
Kraków: Remont pionów kablowych w Pawilonie C-1 na terenie AGH w Krakowie.
Numer ogłoszenia: 324110 - 2013; data zamieszczenia: 12.08.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 215506 - 2013r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Akademia Górniczo - Hutnicza im. Stanisława Staszica, Al. Mickiewicza 30, 30-059 Kraków, woj. małopolskie, tel. 012 6173595, faks (012) 6173595, 6173363.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Uczelnia publiczna.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Remont pionów kablowych w Pawilonie C-1 na terenie AGH w Krakowie..
II.2) Rodzaj zamówienia:
Roboty budowlane.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Zakres prac, stanowiących przedmiot zamówienia obejmuje m.in.: modernizację szachów kablowych z przynależnymi rozdzielnicami elektrycznymi, wraz z robotami remontowymi ogólnobudowlanymi towarzyszącymi w Pawilonie C1 AGH. Istniejące szachty kablowe i zamontowane w nich tablice rozdzielcze zlokalizowane są na obu końcach korytarzy na poszczególnych kondygnacjach. W ramach niniejszego zamówienia modernizacji ulega szacht kablowy nr 1 i tablice rozdzielcze w całości, szacht nr 2 od piwnicy do 3 piętra...
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
45.31.10.00-0, 45.31.57.00-5, 45.45.00.00-6.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
nie
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
05.07.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
3.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
0.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- PPM ELEKTRO-NAFT Jan Niziołek, {Dane ukryte}, 30-415 Kraków, kraj/woj. małopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 316973,31 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
187650,93
Oferta z najniższą ceną:
187650,93
/ Oferta z najwyższą ceną:
350611,21
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 21550620130 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-06-04 |
Rodzaj zamówienia: | roboty budowlane |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 71 dni |
Wadium: | 1 ZŁ |
Szacowana wartość* | 33 PLN - 50 PLN |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | NIE |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 1 |
Kryterium ceny: | 100% |
WWW ogłoszenia: | www.dzp.agh.edu.pl |
Informacja dostępna pod: | W siedzibie Zamawiającego, pok. 117, paw. C-2 |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
45311000-0 | Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych | |
45315700-5 | Instalowanie stacji rozdzielczych | |
45450000-6 | Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Remont pionów kablowych w Pawilonie C-1 na terenie AGH w Krakowie. | PPM ELEKTRO-NAFT Jan Niziołek Kraków | 2013-08-12 | 187 650,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-08-12 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 453110000 453157005 454500006 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 187 651,00 zł Minimalna złożona oferta: 187 651,00 zł Ilość złożonych ofert: 3 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 0 Minimalna złożona oferta: 187 651,00 zł Maksymalna złożona oferta: 350 611,00 zł |