Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem.
Opis przedmiotu przetargu: Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem, realizowanego przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niepołomicach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Zakres zamówienia obejmuje V części. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na wykonanie poszczególnych zadań według poniższego podziału: Część I - Profesjonalne sprzątanie, Część II - Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, Część III - Profesjonalne fryzjerstwo i stylizacja paznokci, Część IV - Sprzedawca, handlowiec, fakturzysta z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz terminali płatniczych, Część V - Obsługa wózków widłowych z obsługą programu magazynowego, z rozszerzeniem o tematykę związaną z pracą w magazynie.
Niepołomice: Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem.
Numer ogłoszenia: 455242 - 2013; data zamieszczenia: 07.11.2013
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej , ul. Piękna 1, 32-005 Niepołomice, woj. małopolskie, tel. 12 28 11 172, faks 12 28 11 259.
Adres strony internetowej zamawiającego:
sekretariat@mgops-niepolomice.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie i przeprowadzenie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem..
II.1.2) Rodzaj zamówienia:
usługi.
II.1.4) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem, realizowanego przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niepołomicach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Zakres zamówienia obejmuje V części. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na wykonanie poszczególnych zadań według poniższego podziału: Część I - Profesjonalne sprzątanie, Część II - Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, Część III - Profesjonalne fryzjerstwo i stylizacja paznokci, Część IV - Sprzedawca, handlowiec, fakturzysta z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz terminali płatniczych, Część V - Obsługa wózków widłowych z obsługą programu magazynowego, z rozszerzeniem o tematykę związaną z pracą w magazynie..
II.1.6) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej:
tak, liczba części: 5.
II.1.8) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej:
nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Zakończenie: 31.12.2013.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.2) ZALICZKI
III.3) WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW
III. 3.1) Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie formułuje szczegółowych wymagań w tym zakresie, ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy PZP.
III.3.2) Wiedza i doświadczenie
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuw szczególności: - przeprowadzili w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną usługę polegającą na przeprowadzeniu minimum 50 godzin kursu zawodowego o tematyce wskazanej w danej części zamówienia, tzn. części na którą zostanie złożona oferta, wraz z podaniem wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz, których usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, że usługi te zostały wykonane lub są wykonywane należycie. Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku: Zamawiający uzna, że warunek ten został spełniony, gdy Wykonawca wykaże te usługi w Wykazie wykonanych usług, oraz załączy dowody, że zostały one wykonane lub są wykonywane należycie.
III.3.3) Potencjał techniczny
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie formułuje szczegółowych wymagań w tym zakresie, ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy PZP.
III.3.4) Osoby zdolne do wykonania zamówienia
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie formułuje szczegółowych wymagań w tym zakresie, ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy PZP.
III.3.5) Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunkuZamawiający nie formułuje szczegółowych wymagań w tym zakresie, ocena spełnienia warunku dokonana zostanie na podstawie złożonego oświadczenia w zakresie art. 22 ust. 1 ustawy PZP.
III.4) INFORMACJA O OŚWIADCZENIACH LUB DOKUMENTACH, JAKIE MAJĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ NIEPODLEGANIA WYKLUCZENIU NA PODSTAWIE ART. 24 UST. 1 USTAWY
III.4.1) W zakresie wykazania spełniania przez wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy, oprócz oświadczenia o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu należy przedłożyć:
- wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie;
III.4.2) W zakresie potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 ustawy, należy przedłożyć:
- oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia;
- aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- wykonawca powołujący się przy wykazywaniu spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasoby innych podmiotów, które będą brały udział w realizacji części zamówienia, przedkłada także dokumenty dotyczące tego podmiotu w zakresie wymaganym dla wykonawcy, określonym w pkt III.4.2.
III.4.3) Dokumenty podmiotów zagranicznych
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada:
III.4.3.1) dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że:
- nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
- nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert;
III.4.4) Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej
- lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów albo informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej;
SEKCJA IV: PROCEDURA
IV.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia:
przetarg nieograniczony.
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT
IV.2.1) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
IV.4) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
IV.4.1)
Adres strony internetowej, na której jest dostępna specyfikacja istotnych warunków zamówienia:
sekretariat@mgops-niepolomice.pl
Specyfikację istotnych warunków zamówienia można uzyskać pod adresem:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niepołomicach ul. Piękna 1 32-005 Niepołomice.
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert:
15.11.2013 godzina 09:00, miejsce: Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niepołomicach ul. Piękna 1 32-005 Niepołomice pokój nr 3.
IV.4.5) Termin związania ofertą:
okres w dniach: 30 (od ostatecznego terminu składania ofert).
IV.4.16) Informacje dodatkowe, w tym dotyczące finansowania projektu/programu ze środków Unii Europejskiej:
Realizowany projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POKL 2007-2013, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji..
IV.4.17) Czy przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia:
nie
ZAŁĄCZNIK I - INFORMACJE DOTYCZĄCE OFERT CZĘŚCIOWYCH
CZĘŚĆ Nr:
1
NAZWA:
Profesjonalne sprzątanie.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu profesjonalnego sprzątania, według następujących wytycznych: Liczba uczestników: 3, Czas trwania: 60 godzin dydaktycznych, w 95% składający się z praktyki Cel szkolenia: zapoznanie się z problematyką utrzymania czystości, przygotowanie do sprzątania, czyszczenia, konserwacji i dezynfekcji pomieszczeń. Zakres programowy szkolenia: 1. Zagadnienie wstępne, etyka zawodu, przepisy BHP. 2. Problematyka utrzymania czystości. - czym jest sprzątanie profesjonalne, - rola personelu sprzątającego, - rozpoznawanie i charakterystyka występujących zanieczyszczeń, 3. Rodzaje i typy podłóg: drewniane, sztuczne, ceramiczne, gres, kamienne, dywanowe 4. Środki chemiczne ich rodzaje i zastosowanie: - skala pH, - środki alkaliczne, - środki kwaśne, - różnice między chemią popularną a profesjonalną (koncentraty), - przygotowanie roztworów roboczych, 5. Podstawowe technologie sprzątania. - ręczne technologie sprzątania posadzek, - maszynowe technologie sprzątania posadzek, - sprzątanie sanitariatów, - mycie powierzchni szklanych, 6. Sprzątanie profesjonalne. - zasady sprzątania pomieszczeń biurowych, - zabezpieczanie i utrzymywanie czystości na posadzkach z tworzyw sztucznych, - czyszczenie dywanów i wykładzin, - konserwacja i czyszczenie posadzek kamiennych, 7. Organizacja procesów sprzątania w zależności od rodzaju obiektu. - dobór kadry sprzątającej, - zastosowanie odpowiedniej technologii, - dobór maszyn i urządzeń, - dobór środków chemicznych, - zasady prowadzenia szkolenia obiektowego, 8. Rodzaje obiektów i specyfika ich sprzątania. - pomieszczenia biurowe, - obiekty przemysłowe, - obiekty służby zdrowia, - hipermarkety, 9. Zapobieganie nadmiernym zabrudzeniom w sprzątanych obiektach. - ciągi czyszczące, - oddziaływanie na użytkownika w celu zachęcenia go do stałego utrzymywania czystości..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 31.12.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr:
2
NAZWA:
Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu opiekuna osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, według następujących wytycznych: Liczba uczestników: 4 osoby Czas trwania; 100 godzin dydaktycznych. Teoria: 30 godzin. Praktyka: 70 godzin. Cel szkolenia: Oferta ma być skierowana do osób, które chcą nabyć wiedzę i kwalifikacje z zakresu opieki nad osobą starszą, chorą, niepełnosprawną. Zakres programowy szkolenia: Moduł I - zakres tematyczny: 1. Zagadnienia wstępne, etyka zawodu, przepisy BHP, 2. Starzenie się - fizjologia starości, 3. Pielęgnacja i higiena osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, 4. Specyfika przebiegu schorzeń podeszłego wieku - wybrane schorzenia: Parkinson, Alzheimer, cukrzyca, zwyrodnienia stawów, demencje starcze, 5. Wiadomości o lekach, 6. Dietetyka i żywienie, jako profilaktyka zdrowia, Moduł II - zakres tematyczny: 1. Sytuacje zagrażające życiu, 2. Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku, 3. Sposoby ewakuacji w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia, 4. Ogólne zasady udzielania pierwszej pomocy, 5. Udzielania pomocy osobom nieprzytomnym, 6. Pierwsza pomoc w zatrzymaniu oddechu, 7. Zakrztuszenie, omdlenie, atak serca, epilepsja, krwotok wewnętrzny i zewnętrzny, oparzenia o odmrożenia, urazy kręgosłupa, urazy brzucha i klatki piersiowej. Moduł III - zakres programowy: 1. Rola i zadania opiekuna, 2. Wzrost samoświadomości i postawy komunikacji, 3. Psychologiczne aspekty funkcjonowania osób starszych, 4. Starość, jako etap rozwoju. 5. Jakość życia osób w podeszłym wieku i ich postawy wobec własnej starości, 6. Organizacja czasu wolnego osobom starszym. Moduł IV - zakres programowy: 1. Specyfika działania opiekuńczo-rehabilitacyjnego u osób w wieku podeszłym, 2. Usprawnienie osób starszych na tle ogólnych problemów geriatrii, 3. Charakterystyka zmian zachodzących w układzie ruchu, - problemy wynikające z unieruchomienia, - problemy samoobsługi, 4. Elementy rehabilitacji, przykładowe ćwiczenia - jak zapobiegać odleżynom oraz skutkom długotrwałego unieruchomienia, utrzymanie aktywności, sprawności fizycznej..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 31.12.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr:
3
NAZWA:
Profesjonalne fryzjerstwo i stylizacja paznokci.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu profesjonalnego fryzjerstwa i stylizacji paznokci według następujących wytycznych: Liczba uczestników: 1, Czas trwania: 100 godzin dydaktycznych, Cel szkolenia: podniesienie kwalifikacji uczestnika, przygotowanie do profesjonalnego wykonywania zawodu fryzjera - stylisty oraz nabycie praktycznych umiejętności w zakresie manicure i pedicure. Zakres programowy szkolenia: 1. Zagadnienia wstępne, etyka zawodu, przepisy BHP. 2. Nowoczesne techniki strzyżenia włosów. 3. Najnowsze trendy we fryzjerstwie. 4. Strzyżenie asymetryczne damsko-męskie. - cięcia geometryczne, - planowanie fryzury w bryle, - stopniowanie włosów i cieniowanie. 5. Koloryzacja i dekoloryzacja włosów. - koloryzacja ombre, - regeneracja włosów zniszczonych, 6. Trwała zmiana formy. 7. Koki i upięcia. - upięcia klasyczne, - fryzury ślubne i wieczorowe, 8. Trwałe prostowanie włosów. 9. Manicure: - wskazania i przeciwskazania do manicure, - choroby paznokci, - nadawanie kształtu paznokciom, - techniki wycinania skórek, - zabieg parafinowy na dłonie, - manicure biologiczny, mechaniczny, francuski, tradycyjny, przy użyciu frezarki, - manicure japoński, - manicure hybrydowy, - zdobienie paznokci..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 31.12.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr:
4
NAZWA:
Sprzedawca, handlowiec, fakturzysta z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz terminali płatniczych..
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu sprzedawcy, handlowca, fakturzysty z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz terminali płatniczych, według następujących wytycznych: Liczba uczestników: 2, Czas trwania: 88 godzin, Cel szkolenia: nabycie niezbędnej wiedzy teoretycznej i praktycznej w zakresie prowadzenia sprzedaży przy użyciu urządzeń komputerowych, kas fiskalnych oraz terminala płatniczego. Zakres programowy szkolenia: 1. Zagadnienia wstępne, etyka zawodu, przepisy BHP. 2. Obsługa kas fiskalnych i terminala płatniczego - 16 h zajęć praktycznych, - rodzaje i zastosowanie urządzeń fiskalnych, - opis techniczny i zasada działania kasy fiskalnej, - programowanie kas fiskalnych, - praktyczne ćwiczenia sprzedaży z zastosowaniem kas fiskalnych, - kasy fiskalne, jako szczególna forma dokumentacji sprzedaży - omówienie ustawy, - terminal płatniczy - zastosowanie, rodzaje, zasada działania 3. Przepisy prawne związane z zawodem sprzedawcy - 8 h zajęć teoretycznych, - przegląd aktów prawnych - omówienie, - odpowiedzialność sprzedawcy, kasjera. 4. Elementy towaroznawstwa handlowego - 8 h zajęć teoretycznych, a) klasyfikacja rodzajowa i systematyka towarów, - istota kodowania towarów, - kodowanie towarów w Polsce i świecie, b) czynniki determinujące, jakość towarów, - cykl życia towarów, - zmiany jakościowe w towarach w funkcji czasu, - czynniki działające destrukcyjnie na towary, c) Ochrona, jakość towarów w transporcie i magazynowaniu, - narażenia magazynowe i transportowe, - zasady przechowywania wybranych grup towarowych, - kontrola warunków klimatycznych, 5. Dokumentacja handlowa i magazynowa - 20 h zajęć praktycznych, a) obliczenia i wypełnianie dokumentacji na blankietach związanej ze sprzedażą oraz gospodarką magazynową, b) dokumentacja związana z dostawą, - zamówienia, oferty, umowy, - przyjmowanie zwrotów zakupionego towaru - protokół, c) dokumentacja związana ze sprzedażą, - faktury, rachunki, paragony, - podstawowe zasady sporządzania faktur, - stawki podatku VAT - ćwiczenia w obliczaniu, - doliczania zadanego narzutu, - udzielania rabatu, - reklamacje i zwroty - dokumenty korygujące, d) dokumentacja magazynowa, - sporządzanie arkuszy spisowych - protokoły, prace inwentaryzacyjne, 6. Zasady BHP w jednostce handlowej, organizacja zapotrzebowania i przyjmowania dostaw towarów - 8 h zajęć teoretycznych, - zasady BHP w jednostce handlowej, - organizacja zapotrzebowania i przyjmowania dostaw towarów, - rodzaje magazynów, - lokalizacja magazynów, - gospodarka opakowaniami, - gospodarka transportowa, - organizacja i technika składowania towarów, - zabezpieczenie i ochrona magazynu, - ubezpieczenie magazynu i towaru, 7. Zastosowanie programu komputerowego w obsłudze transakcji handlowych - 20 h zajęć praktycznych, - ewidencja kontrahentów, - ewidencja towarów, cen i marż, - rejestr sprzedaży i zakupów, - wystawienie faktur i innych dokumentów związanych z rejestracją operacji handlowych, - kontrola stanów magazynowych, 8. Marketing, sprzedaż i obsługa klienta, 8 h zajęć teoretycznych - elementy marketingu, - cechy dobrego sprzedawcy, - praca z klientem, - rozmowa sprzedażowa, - sposób wyrażania się, - stosunek do klienta, - załatwianie reklamacji, - walka o klienta, - rodzaje nabywców, - proces decyzyjny nabywcy, - sposób obchodzenia się z towarem, podkreślany szczególnie podczas jego prezentowania i demonstrowania, - obsługa trudnego klienta, - skuteczna komunikacja z klientami, - rola wyglądu w zawodzie sprzedawcy..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 31.12.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
CZĘŚĆ Nr:
5
NAZWA:
Obsługa wózków widłowych z obsługą programu magazynowego, z rozszerzeniem o tematykę związaną z pracą w magazynie.
1) Krótki opis ze wskazaniem wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie i przeprowadzenie kursu obsługi wózków widłowych z obsługą programu magazynowego, według następujących wytycznych: Liczba uczestników: 2, Czas trwania: 148 godzin dydaktycznych, Cel szkolenia: nabycie umiejętności oraz uprawnień do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z rozszerzeniem o tematykę związaną z pracą w magazynie. Zakres programowy szkolenia: 1. Zagadnienie wstępne, etyka zawodu, przepisy BHP, 2. Obsługa wózków jezdniowych podnośnikowych, - typy stosowanych wózków jezdniowych podnośnikowych, - budowa wózka, - czynności operatora przy obsłudze wózków przed podjęciem pracy i po jej zakończeniu, - czynności kierowcy w czasie pracy, - wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa, - wiadomości z zakresu BHP, - wiadomości o dozorze technicznym, - informacje na temat bezpiecznej wymiany butli gazowych w wózkach jezdniowych, - praktyczna nauka jazdy, - bezpieczna wymiana butli gazowej 3. Przepisy prawne związane z zawodem. 4. Elementy towaroznawstwa handlowego. - klasyfikacja rodzajowa i systematyka towarów, - czynniki determinujące, jakość towarów, - ochrona, jakości towarów w transporcie i magazynowaniu, 5. Dokumentacja handlowa i magazynowa, - dokumentacja związana z dostawą, - dokumentacja związana ze sprzedażą, - dokumentacja magazynowa, 6. Zasady BHP w jednostce handlowej, organizacja zapotrzebowania i przyjmowania dostaw towarów, - zasady BHP w jednostce handlowej, - organizacja zapotrzebowania i przyjmowania dostaw towarów, - rodzaje magazynów, - lokalizacja magazynów, - gospodarka opakowaniami, - gospodarka transportowa, - organizacja i technika składowania towarów, - zabezpieczenie i ochrona magazynu, - ubezpieczenie magazynu i towaru, 7. Zastosowanie programu komputerowego w obsłudze transakcji handlowych, - nabycie umiejętności wystawiania faktur, - ewidencja kontrahentów, - ewidencja towarów, cen i marż, - rejestr sprzedaży i zakupów, - wystawianie faktur i innych dokumentów związanych z rejestracją operacji handlowych, - kontrola stanów magazynowych. 8. Obsługa kas fiskalnych, - rodzaje i zastosowanie urządzeń fiskalnych, - opis techniczny i zasada działania kasy fiskalnej, - programowanie kas fiskalnych, - praktyczne ćwiczenia sprzedaży z zastosowaniem kas fiskalnych, - kasy fiskalne, jako szczególna forma dokumentacji sprzedaży - omówienie ustawy..
2) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.
3) Czas trwania lub termin wykonania:
Zakończenie: 31.12.2013.
4) Kryteria oceny ofert:
najniższa cena.
Niepołomice: Zorganizowanie kursów zawodowych dla uczestników projektu Żyjemy obok, siebie, zacznijmy żyć razem.
Numer ogłoszenia: 500418 - 2013; data zamieszczenia: 04.12.2013
OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Usługi
Zamieszczanie ogłoszenia:
obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy:
zamówienia publicznego.
Czy zamówienie było przedmiotem ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych:
tak, numer ogłoszenia w BZP: 455242 - 2013r.
Czy w Biuletynie Zamówień Publicznych zostało zamieszczone ogłoszenie o zmianie ogłoszenia:
nie.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Piękna 1, 32-005 Niepołomice, woj. małopolskie, tel. 12 28 11 172, faks 12 28 11 259.
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO:
Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego:
Zorganizowanie kursów zawodowych dla uczestników projektu Żyjemy obok, siebie, zacznijmy żyć razem..
II.2) Rodzaj zamówienia:
Usługi.
II.3) Określenie przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest zorganizowanie kursów zawodowych dla uczestników projektu systemowego Żyjemy obok siebie, zacznijmy żyć razem, realizowanego przez Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niepołomicach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji. Zakres zamówienia obejmuje V części. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych na wykonanie poszczególnych zadań według poniższego podziału: Część I - Profesjonalne sprzątanie, Część II - Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych, Część III - Profesjonalne fryzjerstwo i stylizacja paznokci, Część IV - Sprzedawca, handlowiec, fakturzysta z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz terminali płatniczych, Część V - Obsługa wózków widłowych z obsługą programu magazynowego, z rozszerzeniem o tematykę związaną z pracą w magazynie..
II.4) Wspólny Słownik Zamówień (CPV):
80.50.00.00-9.
SEKCJA III: PROCEDURA
III.1) TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Przetarg nieograniczony
III.2) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE
Zamówienie dotyczy projektu/programu finansowanego ze środków Unii Europejskiej:
tak, projekt/program: EFS w ramach POKL 2007-2013, Działanie 7.1 Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji..
SEKCJA IV: UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
Część NR:
1
Nazwa:
Zorganizowanie kursu pn. Profesjonalne sprzątanie
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
28.11.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
2.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Małopolskie Centrum Współpracy, Edukacji i Doradztwa, {Dane ukryte}, 31-464 Kraków, kraj/woj. małopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 3000,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
7200,00
Oferta z najniższą ceną:
7200,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
7200,00
Waluta:
PLN.
Część NR:
2
Nazwa:
Kurs zawodowy pn. Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
28.11.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
4.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
1.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- KAPP s.c Magdalena Niedźwiecka-Miśkowiec, Małgorzata Szeląg, {Dane ukryte}, 31-055 Kraków, kraj/woj. małopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 3800,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
4000,00
Oferta z najniższą ceną:
4000,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
6000,00
Waluta:
PLN.
Część NR:
4
Nazwa:
Zorganizowanie kursu pn. Sprzedawca, handlowiec, fakturzysta z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz terminali płatniczych
IV.1) DATA UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
28.11.2013.
IV.2) LICZBA OTRZYMANYCH OFERT:
5.
IV.3) LICZBA ODRZUCONYCH OFERT:
2.
IV.4) NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
- Małopolskie Centrum Współpracy, Edukacji i Doradztwa, {Dane ukryte}, 31-464 Kraków, kraj/woj. małopolskie.
IV.5) Szacunkowa wartość zamówienia
(bez VAT): 2800,00 PLN.
IV.6) INFORMACJA O CENIE WYBRANEJ OFERTY ORAZ O OFERTACH Z NAJNIŻSZĄ I NAJWYŻSZĄ CENĄ
Cena wybranej oferty:
7040,00
Oferta z najniższą ceną:
7040,00
/ Oferta z najwyższą ceną:
7040,00
Waluta:
PLN.
Dane postępowania
ID postępowania BZP/TED: | 45524220130 |
---|---|
ID postępowania Zamawiającego: | |
Data publikacji zamówienia: | 2013-11-06 |
Rodzaj zamówienia: | usługi |
Tryb& postępowania [PN]: | Przetarg nieograniczony |
Czas na realizację: | 46 dni |
Wadium: | - |
Oferty uzupełniające: | NIE |
Oferty częściowe: | TAK |
Oferty wariantowe: | NIE |
Przewidywana licyctacja: | NIE |
Ilość części: | 5 |
Kryterium ceny: | 0% |
WWW ogłoszenia: | sekretariat@mgops-niepolomice.pl |
Informacja dostępna pod: | Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Niepołomicach ul. Piękna 1 32-005 Niepołomice |
Okres związania ofertą: | 30 dni |
Kody CPV
80500000-9 | Usługi szkoleniowe |
Wyniki
Nazwa części | Wykonawca | Data udzielenia | Wartość |
---|---|---|---|
Zorganizowanie kursu pn. Profesjonalne sprzątanie | Małopolskie Centrum Współpracy, Edukacji i Doradztwa Kraków | 2013-12-04 | 7 200,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-12-04 Dotyczy cześci nr: 1 Kody CPV: 805000009 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 7 200,00 zł Minimalna złożona oferta: 7 200,00 zł Ilość złożonych ofert: 2 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 1 Minimalna złożona oferta: 7 200,00 zł Maksymalna złożona oferta: 7 200,00 zł | |||
Kurs zawodowy pn. Opiekun osób starszych, chorych i niepełnosprawnych | KAPP s.c Magdalena Niedźwiecka-Miśkowiec, Małgorzata Szeląg Kraków | 2013-12-04 | 4 000,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-12-04 Dotyczy cześci nr: 2 Kody CPV: 805000009 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 4 000,00 zł Minimalna złożona oferta: 4 000,00 zł Ilość złożonych ofert: 4 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 1 Minimalna złożona oferta: 4 000,00 zł Maksymalna złożona oferta: 6 000,00 zł | |||
Zorganizowanie kursu pn. Sprzedawca, handlowiec, fakturzysta z obsługą komputera, kas fiskalnych oraz terminali płatniczych | Małopolskie Centrum Współpracy, Edukacji i Doradztwa Kraków | 2013-12-04 | 7 040,00 |
Barometr Ryzyka NadużyćRaport końcowy na temat potencjalnego ryzyka nadużyć dla wskazanej części wyniku postępowania przetargowego. Data udzielenia: 2013-12-04 Dotyczy cześci nr: 4 Kody CPV: 805000009 Ilość podmiotów składających się na wykonawcę: 1 Kwota oferty w PLN: 7 040,00 zł Minimalna złożona oferta: 7 040,00 zł Ilość złożonych ofert: 5 Ilość ofert odrzuconych przez zamawiającego: 2 Minimalna złożona oferta: 7 040,00 zł Maksymalna złożona oferta: 7 040,00 zł |