IV.1) OPIS IV.1.1) Tryb udzielenia zamówienia: Licytacja elektroniczna IV.1.2) Zamawiający żąda wniesienia wadium: Nie
Informacja na temat wadium
IV.1.3) Przewiduje się udzielenie zaliczek na poczet wykonania zamówienia: Nie
Należy podać informacje na temat udzielania zaliczek:
IV.1.4) Wymaga się złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych: Nie
Dopuszcza się złożenie ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia do ofert katalogów elektronicznych:
Nie
Informacje dodatkowe:
IV.1.5.) Wymaga się złożenia oferty wariantowej: Nie
Dopuszcza się złożenie oferty wariantowej
Nie
Złożenie oferty wariantowej dopuszcza się tylko z jednoczesnym złożeniem oferty zasadniczej:
Nie
IV.1.6) Przewidywana liczba wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do udziału w postępowaniu (przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne) Liczba wykonawców
Przewidywana minimalna liczba wykonawców
Maksymalna liczba wykonawców
Kryteria selekcji wykonawców:
IV.1.7) Informacje na temat umowy ramowej lub dynamicznego systemu zakupów: Umowa ramowa będzie zawarta:
Czy przewiduje się ograniczenie liczby uczestników umowy ramowej:
Przewidziana maksymalna liczba uczestników umowy ramowej:
Informacje dodatkowe:
Zamówienie obejmuje ustanowienie dynamicznego systemu zakupów:
Adres strony internetowej, na której będą zamieszczone dodatkowe informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów:
Informacje dodatkowe:
W ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów dopuszcza się złożenie ofert w formie katalogów elektronicznych:
Przewiduje się pobranie ze złożonych katalogów elektronicznych informacji potrzebnych do sporządzenia ofert w ramach umowy ramowej/dynamicznego systemu zakupów:
IV.1.8) Aukcja elektroniczna Przewidziane jest przeprowadzenie aukcji elektronicznej (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem) Nie Należy podać adres strony internetowej, na której aukcja będzie prowadzona:
Należy wskazać elementy, których wartości będą przedmiotem aukcji elektronicznej: Przewiduje się ograniczenia co do przedstawionych wartości, wynikające z opisu przedmiotu zamówienia: Nie Należy podać, które informacje zostaną udostępnione wykonawcom w trakcie aukcji elektronicznej oraz jaki będzie termin ich udostępnienia:
Informacje dotyczące przebiegu aukcji elektronicznej:
Jaki jest przewidziany sposób postępowania w toku aukcji elektronicznej i jakie będą warunki, na jakich wykonawcy będą mogli licytować (minimalne wysokości postąpień):
Informacje dotyczące wykorzystywanego sprzętu elektronicznego, rozwiązań i specyfikacji technicznych w zakresie połączeń:
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w aukcji elektronicznej:
Informacje o liczbie etapów aukcji elektronicznej i czasie ich trwania:
Czas trwania:
Czy wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu:
Warunki zamknięcia aukcji elektronicznej:
IV.2) KRYTERIA OCENY OFERT IV.2.1) Kryteria oceny ofert: IV.2.2) Kryteria Kryteria | Znaczenie |
Cena | 100,00 |
IV.2.3) Zastosowanie procedury, o której mowa w art. 24aa ust. 1 ustawy Pzp (przetarg nieograniczony)
Nie IV.3) Negocjacje z ogłoszeniem, dialog konkurencyjny, partnerstwo innowacyjne IV.3.1) Informacje na temat negocjacji z ogłoszeniem Minimalne wymagania, które muszą spełniać wszystkie oferty:
Przewidziane jest zastrzeżenie prawa do udzielenia zamówienia na podstawie ofert wstępnych bez przeprowadzenia negocjacji
Nie Przewidziany jest podział negocjacji na etapy w celu ograniczenia liczby ofert:
Nie Należy podać informacje na temat etapów negocjacji (w tym liczbę etapów):
Informacje dodatkowe
IV.3.2) Informacje na temat dialogu konkurencyjnego Opis potrzeb i wymagań zamawiającego lub informacja o sposobie uzyskania tego opisu:
Informacja o wysokości nagród dla wykonawców, którzy podczas dialogu konkurencyjnego przedstawili rozwiązania stanowiące podstawę do składania ofert, jeżeli zamawiający przewiduje nagrody:
Wstępny harmonogram postępowania:
Podział dialogu na etapy w celu ograniczenia liczby rozwiązań:
Należy podać informacje na temat etapów dialogu:
Informacje dodatkowe:
IV.3.3) Informacje na temat partnerstwa innowacyjnego Elementy opisu przedmiotu zamówienia definiujące minimalne wymagania, którym muszą odpowiadać wszystkie oferty:
Podział negocjacji na etapy w celu ograniczeniu liczby ofert podlegających negocjacjom poprzez zastosowanie kryteriów oceny ofert wskazanych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
Informacje dodatkowe:
IV.4) Licytacja elektroniczna Adres strony internetowej, na której będzie prowadzona licytacja elektroniczna:
http://aukcje.um.warszawa.pl
Adres strony internetowej, na której jest dostępny opis przedmiotu zamówienia w licytacji elektronicznej:
http://www.strazmiejska.waw.pl
Wymagania dotyczące rejestracji i identyfikacji wykonawców w licytacji elektronicznej, w tym wymagania techniczne urządzeń informatycznych:
W licytacji może wziąć udział osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej oraz podmioty te występujące wspólnie, o ile spełniają warunki określone w ustawie oraz ogłoszeniu o zamówieniu. Wykonawca, pobiera ze wskazanej w ogłoszeniu o zamówieniu strony internetowej http://www.strazmiejska.waw.pl wzór wniosku. Następnie, w przypadku zainteresowania udziałem w licytacji elektronicznej, składa wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wraz z załącznikami - między innymi: Oświadczeniem Wykonawcy, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do Ogłoszenia. Złożenie wniosku jednocześnie oznacza akceptację warunków licytacji i wzoru umowy. Zamawiający, po weryfikacji nadesłanych wniosków, informuje Wykonawców o wyniku kwalifikacji. Zamawiający przekaże zakwalifikowanym Wykonawcom zaproszenie do udziału w licytacji elektronicznej. Zaproszenie zostanie przekazane drogą elektroniczną na adres wskazany we wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji. Treść zaproszenia zawierać będzie adres strony internetowej, na której odbywać się będzie licytacja oraz parametry licytacji elektronicznej takie jak: data i godzina otwarcia, czas trwania i warunki zamknięcia licytacji. Za pośrednictwem operatora platformy do zakwalifikowanych do udziału w licytacji wykonawców przekazywana jest informacja o sposobie rejestracji na platformie licytacyjnej. Informacja ta przekazywana jest na wskazane we wnioskach Wykonawców adresy e-mail. Po otrzymaniu informacji Wykonawca rejestruje się na platformie aukcyjnej pod adresem http://aukcje.um.warszawa.pl postępując zgodnie z przekazaną procedurą rejestracji. Operator platformy aukcyjnej przekaże zakwalifikowanym przez Zamawiającego Wykonawcom informację o sposobie rejestracji na platformie aukcyjnej. W trakcie rejestracji Wykonawca otrzyma kod dostępu do platformy aukcyjnej. Otrzymany kod dostępu Wykonawca będzie musiał zmienić na nowy - określony przez siebie. Komputer użytkownika powinien spełniać następujące wymagania: posiadać zainstalowany system operacyjny wspierany przez producenta tego systemu (Windows 7/Windows 8/Windows 10 bądź nowszy), być wyposażony w procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz i posiadać co najmniej 1 GB pamięci RAM (są to wymagania jakie powinien spełnić komputer z systemem Windows 7), posiadać zainstalowaną przeglądarkę internetową wspieraną przez jej producenta: Microsoft Internet Explorer w wersji co najmniej IE10 albo Mozilla Firefox, posiadać połączenie z siecią Internet o przepustowości nie mniejszej niż 128 kb/s. Zgodnie z art. 77 ustawy, od momentu otwarcia do momentu zamknięcia licytacji, Zamawiający i Wykonawcy przekazują wnioski, oświadczenia i inne informacje drogą elektroniczną, za pomocą platformy, na której prowadzona jest licytacja.
Sposób postępowania w toku licytacji elektronicznej, w tym określenie minimalnych wysokości postąpień:
W trakcie licytacji wykonawca podaje cenę brutto (z VAT) za wykonanie całego zamówienia. W toku licytacji elektronicznej Zamawiający na bieżąco przekazuje wszystkim Wykonawcom informacje o pozycji składanych przez nich ofert, liczbie Wykonawców biorących udział w licytacji, także o cenach złożonych przez nich ofert, z tym, że do momentu zamknięcia licytacji elektronicznej nie ujawnia informacji umożliwiających identyfikację Wykonawców. Cena ofertowa winna obejmować wszystkie koszty i składniki wraz z narzutami, niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia w zakresie objętym Ogłoszeniem o zamówieniu oraz wzorem umowy. Zamawiający nie zapewnia zwolnienia Wykonawcy z żadnych podatków, opłat, ani nie będzie zwracał żadnych kar należnych z jakiegokolwiek tytułu, cen transportu, czynności, usług, świadczeń, opłat, ceł, podatków itp., których nie przewidziano w Opisie. Ryzyko konieczności wykonania wszelkich prac towarzyszących, mogących pojawić się w trakcie realizacji zamówienia, ryzyko związane ze zmianami kursów walut, ceł itp., obciąża Wykonawcę i należy uwzględnić je w cenie oferty. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która zawierać będzie, w chwili zamknięcia licytacji elektronicznej, najniższą cenę brutto realizacji całego zamówienia. Wykonawca, który zaproponował najniższą cenę brutto realizacji przedmiotowego zamówienia, zostaje zwycięzcą licytacji elektronicznej. Do wzięcia udziału w licytacji nie jest wymagane posiadanie bezpiecznego podpisu elektronicznego weryfikowanego za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu. Minimalna wysokość postąpień - 500, 00 zł.
Informacje o liczbie etapów licytacji elektronicznej i czasie ich trwania:
licytacja jednoetapowa Czas trwania: 15 minut
Wykonawcy, którzy nie złożyli nowych postąpień, zostaną zakwalifikowani do następnego etapu: Nie
Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej:
Data:
2018-02-06 godzina:
11:00:00 Termin otwarcia licytacji elektronicznej:
19.02.2018
Termin i warunki zamknięcia licytacji elektronicznej:
Zamawiający otworzy licytację elektroniczną 19.02.2018 r. o godzinie 11:00. Zamawiający ustala czas trwania licytacji na 15 minut. Gdy nie zostanie złożona żadna oferta lub, gdy w ciągu 3 minut od złożenia oferty przez jednego z Wykonawców nie zostanie złożona żadna inna oferta, jednakże nie wcześniej niż po upływie 15 minut od otwarcia licytacji. Ostateczny termin otwarcia licytacji Zamawiający poda w zaproszeniu do udziału w licytacji elektronicznej.
Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, albo ogólne warunki umowy, albo wzór umowy:
§ 1 1. Przedmiotem umowy jest sukcesywna dostawa i sprzedaż materiałów eksploatacyjnych do urządzeń wielofunkcyjnych, w asortymencie i ilości, wyspecyfikowanych w formularzu cenowym, którego poświadczona za zgodność z oryginałem kserokopia stanowi Załącznik Nr 1 do umowy. 2. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru od Zamawiającego zużytych materiałów eksploatacyjnych w celu recyklingu lub utylizacji zgodnie z zapisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2018r. poz.21). Wykonawca zobowiązany jest przedstawić na żądanie zamawiającego zezwolenie na zbieranie odpadów i prowadzenie ich przetwarzania. § 2 1. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży przedmiotu umowy, a Zamawiający zobowiązuje się do odbioru i zapłaty umówionej ceny. 2. Przedmiot umowy będzie realizowany sukcesywnie na podstawie zamówień jednostkowych, składanych do Wykonawcy drogą elektroniczną pod adres……………….. lub faksem pod nr ……………………………………………… 3. Termin dostawy nie może być dłuższy niż 7 dni kalendarzowych, od dnia złożenia zamówienia. 4. Przedmiot umowy dostarczany będzie do miejsca wskazanego w zamówieniu na terenie Warszawy, na koszt i ryzyko Wykonawcy. 5. Jeżeli w trakcie odbioru zostaną stwierdzone: 1) braki ilościowe, Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia brakujących ilości towaru, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze od dnia poinformowania Wykonawcy o stwierdzonych brakach, 2) wady jakościowe, Wykonawca jest zobowiązany do wymiany wadliwego towaru na wolny od wad, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze od dnia poinformowania Wykonawcy o stwierdzonych wadach, 3) braki asortymentowe, Wykonawca jest zobowiązany do dostarczenia towaru w prawidłowym asortymencie, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze od dnia poinformowania Wykonawcy o stwierdzonych brakach. 6. Oferowane równoważne materiały eksploatacyjne muszą posiadać wydajność nie gorszą niż materiały eksploatacyjne podane przez Zamawiającego. 7. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć materiały eksploatacyjne „wysokowydajne", tzn.: materiały o maksymalnej, dostępnej na rynku pojemności zasobnika dla danego urzą-dzenia. Dostarczone materiały eksploatacyjne (wraz ze wszystkimi elementami wchodzą-cymi w ich skład) muszą być fabrycznie nowe bez śladów używania i uszkodzenia, pełnowartościowe, nieregenerowane i niefabrykowane, opakowane hermetycznie. Dostarczone materiały eksploatacyjne muszą być materiałami odpowiadającymi parametrom techniczno - eksploatacyjnym wskazanych urządzeń zgodnie z wymogami producenta tych urządzeń. Dostarczone materiały muszą posiadać gwarancję producenta do momentu wyczerpania ładunku barwiącego. 8. Materiały eksploatacyjne, w których zostały użyte znaki towarowe można zastąpić produktami o parametrach równoważnych. Oferowane produkty równoważne muszą posiadać wydajność nie gorszą niż materiały podane przez Zamawiającego. Oferowane równoważne materiały eksploatacyjne nie mogą powodować ograniczeń funkcji i możliwości sprzętu oraz zaniżać jakości wydruku w stosunku do materiałów oryginalnych. W przypadku, kiedy produkt oryginalny posiada wbudowany układ scalony, produkt równoważny powinien posiadać analogiczny element działający w ten sam sposób. W przypadku awarii urządzenia drukującego, kopiującego, której przyczyną będzie użycie materiału równoważnego, Wykonawca jest zobowiązany do zwrotu kosztów naprawy sprzętu. 9. Materiały eksploatacyjne równoważne będą: 1) produktami fabrycznie nowymi, 2) produktami nie regenerowanymi, 3) wytworzonymi seryjnie w cyklu produkcyjnym, zgodnym z normą ISO 9001 lub normami równoważnymi, 4) opakowanymi hermetycznie, 5) nie noszącymi śladów użytkowania, 6) zapewniały jakość wydruku co najmniej taką, jak materiał zalecany przez producenta sprzętu, 7) nie ograniczały pełnej współpracy z programem sprzętu, monitorującym stan zasobników z tuszem lub tonerem, 8) nie naruszały w żadnym stopniu praw patentowych ani innej własności intelektualnej, 9) posiadały aktualną gwarancję producenta nie krótszą niż 2 lata, 10) które nie będą materiałami eksploatacyjnymi napełnianymi powtórnie lub skopiowanymi, w sposób naruszający prawo polskie lub UE, 11) produktami dopuszczonymi do eksploatacji przez producenta tego urządzenia. 10. Wszystkie oferowane materiały eksploatacyjne muszą być opatrzone znakiem firmowym producenta, etykietą zawierającą numer katalogowy, kod kreskowy, listę modeli sprzętu, do których jest przeznaczony oraz termin ważności. Każdy musi posiadać swój indywidualny i unikalny numer seryjny zaszyty w elektronice tonera oraz datę przydatności do użycia, która nie może być krótsza niż 24 miesiące od daty dostawy potwierdzonej protokołem zdawczo - odbiorczym podpisanym przez strony. 11. Jeżeli w trakcie trwania umowy Zamawiający stwierdzi, iż wydajność, jakość lub niezawodność dostarczonych produktów odbiega na niekorzyść od parametrów produktu zalecanego przez producenta urządzenia, do którego materiał jest przeznaczony lub jeżeli produkt nie sygnalizuje we właściwy sposób stanu zużycia tonera, zażąda od Wykonawcy zamiany materiału oferowanego na materiał nowy. 12. Pod pojęciem „fabrycznie nowe” Zamawiający rozumie materiały eksploatacyjne wykonane z nowych elementów, wytworzone jako nowy nieregenerowany, nieuzupełniany produkt, z fabrycznie nowymi zabezpieczeniami, bez śladów uszkodzenia, w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo/nazwą producenta, nazwą (typ/symbol) produktu, posiadające wszelkie zabezpieczenia szczelności zbiorników z tonerem. Przy ich produkcji wykorzystane było 100% nowych części (żadna z części np. kaseta, bęben światłoczuły, obudowa, listwa podająca, listwa zbierająca, wałek magnetyczny, głowica drukująca, toner, atrament, tusz, śrubki, sprężynki oraz pozostałe części, nie były wykorzystywane w formie pierwotnej w całości lub części w innym produkcie). Materiały nie mogą mieć śladów używania i uszkodzenia, nie mogą być regenerowane, prefabrykowane. 13. W przypadku trzeciej reklamacji danego typu materiału eksploatacyjnego Zamawiający może żądać dostaw materiałów zalecanych przez producenta. 14. W przypadku, gdy w trakcie trwania umowy Zamawiający stwierdzi, że dostarczone materiały eksploatacyjne nie posiadają właściwości materiałów oryginalnych, takich jak bieżąca sygnalizacja stanu zużycia tonera na: panelu drukarki, wydruku strony konfiguracyjnej drukarki oraz z poziomu oprogramowania zarządzającego drukarką, Wykonawca na żądanie Zamawiającego w terminie 3 dni roboczych wymieni wadliwy produkt na spełniający powyższe wymogi. 15. W przypadku uszkodzenia sprzętu spowodowanego wadliwością dostarczonych materiałów eksploatacyjnych, Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu kosztów naprawy oraz kosztów ekspertyzy przeprowadzonej przez serwis producenta sprzętu. § 3 1. Wykonawca udziela gwarancji na dostarczane w ramach niniejszej umowy materiały eksploatacyjne do momentu wyczerpania środka barwiącego, nie dłużej niż 12 miesięcy od daty zakupu. 2. W okresie gwarancji Wykonawca gwarantuje prawidłową pracę materiałów eksploatacyjnych, przy zachowaniu odpowiednich warunków ich przechowywania i eksploatacji. 3. W przypadku wad materiału eksploatacyjnego, uniemożliwiających prawidłowe użytkowanie urządzenia, Wykonawca gwarantuje: 1) wymianę wadliwego materiału eksploatacyjnego na nowy, wolny od wad; 2) zwrot kosztów naprawy urządzenia (bez względu na to, czy jest ono jeszcze objęte gwarancją producenta), jeśli bezpośrednią przyczyną awarii jest zastosowanie materiału eksploatacyjnego dostarczonego przez Wykonawcę. 4. Procedura reklamacyjna rozpoczyna się w chwili dostarczenia wadliwego produktu do siedziby Zamawiającego. 5. Wykonawca dołoży należytej staranności, by rozpatrzenie zasadności reklamacji, a tym samym wymiana materiału eksploatacyjnego na nowy, wolny od wad, odbyło się w możliwie najkrótszym terminie, który nie przekroczy 14 dni od daty złożenia przez Zamawiającego reklamacji. 6. Zamawiający będzie składał reklamacje na piśmie faksem na nr …………………………. lub emailem na adres:………………………………………………………………………. 7. Gwarancja obejmuje uszkodzenia mechaniczne materiału eksploatacyjnego stwierdzone podczas odbioru dostawy przez przedstawiciela Zamawiającego, o którym mowa w § 7 ust.1. 8. Gwarancja obejmuje opakowanie i oznakowanie materiału eksploatacyjnego niezgodne z wymogami określonymi w § 2 ust. 10, stwierdzone w trakcie dostawy lub w terminie późniejszym, nawet po podpisaniu protokołu odbioru przez przedstawicieli stron. 9. Gwarancja obejmuje zaistnienie sytuacji, o której mowa w § 2 ust. 11, 12 i 14. § 4 1. Należność za wykonanie całości przedmiotu umowy strony ustalają na kwotę netto w wysokości ................................... zł (słownie: .........................................................) co stanowi brutto ................................... zł (słownie: ....................................................…) w tym należny podatek VAT w kwocie ................................... zł (słownie:………………………………….). 2. Zamawiający zobowiązuje się płacić za przedmiot umowy według cen jednostkowych netto wymienionych w formularzu cenowym plus należny podatek VAT. 3. Ceny jednostkowe netto plus należny podatek VAT, określone w formularzu cenowym są stałe i nie ulegają zmianie przez cały okres obowiązywania umowy. 4. Wartość umowy określona w ust. 1 może ulec zmniejszeniu, w przypadku konieczności wycofania przez Zamawiającego urządzeń z użytkowania, do których niniejszą umową dostarczane są materiały eksploatacyjne. Strony uzgadniają, że liczba materiałów eksploatacyjnych w wyniku zmniejszenia dostaw nie może być mniejsza niż 30% od liczby określonej w każdej pozycji Załącznika nr 1. § 5 1. Zapłata nastąpi po dostarczeniu przedmiotu umowy do miejsca dostawy, przelewem na konto bankowe Wykonawcy wskazane w fakturze, w terminie 21 dni kalendarzowych od daty jej dostarczenia do Straży Miejskiej m.st. Warszawy/Płatnikowi. 2. Za dzień zapłaty uważa się dzień obciążenia rachunku Straży Miejskiej m.st. Warszawy/Płatnika. 3. Termin uważa się za zachowany, jeżeli obciążenie rachunku Straży Miejskiej m.st. Warszawy/Płatnika nastąpiło w ostatnim dniu upływu terminu. 4. Straż Miejska m.st. Warszawy/Płatnik zapłaci Wykonawcy odsetki ustawowe za każdy dzień opóźnienia w terminie zapłaty. § 6 1. Wszelka korespondencja w sprawach wynikających z niniejszej umowy kierowana będzie przez Wykonawcę na adres: Straż Miejska m.st. Warszawy, 01-170 Warszawa, ul. Młynarska 43/45. 2. Fakturę, o której mowa w § 5 należy wystawić na: Miasto Stołeczne Warszawa, Plac Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa, NIP: 525-22-48-481, natomiast płatnikiem i odbiorcą faktury jest Straż Miejska m.st. Warszawy z siedzibą: 01-170 Warszawa, ul. Młynarska 43/45. 3. Wszelkie zobowiązania i uprawnienia wynikające z niniejszej umowy w imieniu m.st. Warszawy realizuje Straż Miejska m.st. Warszawy. § 7 1. Osobą odpowiedzialną za koordynację realizacji umowy, wykonującą wszelkie czynności z niej wynikające, w tym uprawnioną do podpisywania protokołów odbioru, dokumentów reklamacyjnych oraz wskazaną do kontaktów ze strony Zamawiającego jest: ………………………………………………………………………………………………. 2. Wszelkie obowiązki wynikające z umowy, obciążające Zamawiającego, realizuje właściwy Zastępca Komendanta. 3. Osobą odpowiedzialną za realizację niniejszej umowy po stronie Wykonawcy jest: ……………………………………………………………………………………………… § 8 1. W przypadku odstąpienia Zamawiającego od umowy z przyczyn, za które odpowiada Wykonawca lub odstąpienia Wykonawcy od umowy bez winy Zamawiającego, Wykonawca będzie zobowiązany do zapłaty kary umownej w wysokości 10 % kwoty całkowitej brutto określonej w § 4 ust. 1. 2. W przypadku odstąpienia Wykonawcy od umowy z przyczyn, za które odpowiada Zamawiający lub odstąpienia Zamawiającego od umowy bez winy Wykonawcy, Straż Miejska m.st. Warszawy/Płatnik, będzie zobowiązana do zapłaty kary umownej w wysokości 10 % kwoty całkowitej brutto, określonej w § 4 ust. 1. 3. Wykonawca jest zobowiązany do zapłaty Straży Miejskiej m.st. Warszawy/Płatnikowi kary umownej za opóźnienie w terminie dostawy w wysokości 0,5 % wartości brutto opóźnionej części dostawy za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia. 4. Za przekroczenie terminu w usunięciu braków i wad określonych w § 2 ust. 5, Wykonawca zapłaci Straży Miejskiej m.st. Warszawy/Płatnikowi karę umowną w wysokości 0,5 % wartości brutto za każdy dzień opóźnienia danej partii towaru,której wada dotyczy. 5. Za opóźnienie w rozpatrzeniu reklamacji, Wykonawca zapłaci Straży Miejskiej m.st. Warszawy/Płatnikowi karę umowną w wysokości 200 zł za każdy dzień opóźnienia liczoną od upływu terminu, o którym mowa w § 3 ust. 5. 6. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 5% całkowitej kwoty brutto określonej w § 4 ust. 1, w przypadku uszkodzenia sprzętu spowodowanego wadliwością dostarczonych materiałów eksploatacyjnych, niezależnie od obowiązku określonego w treści § 2 ust. 15. 7. Kara umowna, określona w ust. 1, 5 i 6 zostanie zapłacona przez Wykonawcę na podstawie wystawionej przez Straż Miejską m.st. Warszawy/Płatnika noty księgowej, w terminie 7 dni od daty jej dostarczenia do Wykonawcy. 8. Kara umowna, określona w ust. 3 i 4 zostanie potrącona przez Straż Miejską m.st. Warszawy/Płatnika z należności za przedmiot umowy, na podstawie noty księgowej lub w przypadku braku takiej możliwości, zostanie zapłacona przez Wykonawcę na podstawie wystawionej przez Straż Miejską m.st. Warszawy/Płatnika noty księgowej, w terminie 7 dni od daty jej dostarczenia do Wykonawcy. 9. Maksymalna łączna kwota kar umownych określonych w niniejszej umowie nie może przekroczyć 35% całkowitego wynagrodzenia brutto określonego w § 4 ust. 1. 10. Zapłata kar umownych nie wyłącza prawa do dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych za poniesioną szkodę. § 9 1. Zamawiający może odstąpić od umowy ze skutkiem natychmiastowym, jeżeli: 1) zostanie ogłoszona upadłość Wykonawcy; 2) wykonawca przystąpił do likwidacji swojej firmy z wyjątkiem likwidacji przeprowadzonej w celu przekształcenia lub restrukturyzacji; 3) wykonawca nie będzie wykonywał przedmiotu umowy z wymaganą starannością oraz realizował ją niewłaściwie i niezgodnie z jej zapisami, a wezwania Zamawiającego do należytego wykonania tych czynności będą nieskuteczne; 4) wykonawca z własnej winy przerwał świadczenie dostaw i w ciągu 7 dni roboczych nie rozpoczął świadczenia pomimo pisemnego wezwania przez Zamawiającego. 2. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, lub dalsze wykonanie umowy może zagrozić istotnemu interesowi bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwu publicznemu, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od dnia powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. 3. W przypadku o którym mowa w ust. 1 i 2, Wykonawca może żądać jedynie wynagrodzenia należnego mu z tytułu wykonania części umowy. 4. Odstąpienie od umowy powinno nastąpić w formie pisemnej z podaniem uzasadnienia. 5. W przypadku odstąpienia od umowy przez którąkolwiek ze stron, bez względuna przyczynę i tryb odstąpienia, kary umowne określone w § 8 ust. 1, 3, 4, 5 i 6 utrzymują się. § 10 Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania zakazu cesji, tj. zakazu przenoszenia przez Wykonawcę jakichkolwiek praw lub obowiązków wynikających z niniejszej umowy na osoby trzecie, dokonywania obciążeń tych praw w jakiejkolwiek formie, a także poprzez ustanowienie zastawu czy objęcia umową poręczenia bez wcześniejszej pisemnej zgody Zamawiającego. § 11 W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy Kodeks Cywilny. § 12 Spory wynikłe na tle wykonania niniejszej Umowy, strony zobowiązują się rozstrzygać polubownie. W razie braku porozumienia, spory rozstrzygał będzie Sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego. § 13 Umowa obowiązuje od dnia zawarcia do dnia 31 grudnia 2018 r. § 14 1. Wszelkie zmiany treści umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. 2. Umowę sporządzono w 2 jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze Stron. 3. Integralną część umowy stanowi: 1) załącznik nr 1 – kserokopia formularza cenowego, 2) załącznik nr 2 - oświadczenie Wykonawcy, 3) załącznik nr 3- kserokopia oferty Wykonawcy.
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy:
Zamawiający nie żąda wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Informacje dodatkowe:
IV.5) ZMIANA UMOWY Przewiduje się istotne zmiany postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy: Tak Należy wskazać zakres, charakter zmian oraz warunki wprowadzenia zmian:
Zmiany zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 3 do Ogłoszenia (równocześnie zamieszczonym w sekcji IV - pkt 4 Ogłoszenia). Wszelkie zmiany treści umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności. Wartość umowy określona w § 4 ust. 1 umowy może ulec zmniejszeniu, w przypadku konieczności wycofania przez Zamawiającego urządzeń z użytkowania, do których niniejszą umową dostarczane są materiały eksploatacyjne. Strony uzgadniają, że liczba materiałów eksploatacyjnych w wyniku zmniejszenia dostaw nie może być mniejsza niż 30% od liczby określonej w każdej pozycji Załącznika nr 1 do umowy. IV.6) INFORMACJE ADMINISTRACYJNE IV.6.1) Sposób udostępniania informacji o charakterze poufnym (jeżeli dotyczy): Środki służące ochronie informacji o charakterze poufnym IV.6.2) Termin składania ofert lub wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu: Data:
, godzina:
,
Skrócenie terminu składania wniosków, ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia (przetarg nieograniczony, przetarg ograniczony, negocjacje z ogłoszeniem):
Nie Wskazać powody:
Język lub języki, w jakich mogą być sporządzane oferty lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu
>
IV.6.3) Termin związania ofertą: do:
okres w dniach:
(od ostatecznego terminu składania ofert)
IV.6.4) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej oraz niepodlegających zwrotowi środków z pomocy udzielonej przez państwa członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA), które miały być przeznaczone na sfinansowanie całości lub części zamówienia: Nie IV.6.5) Przewiduje się unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki służące sfinansowaniu zamówień na badania naukowe lub prace rozwojowe, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane Nie IV.6.6) Informacje dodatkowe: Po zamknięciu licytacji elektronicznej, w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego, Wykonawca, który został zwycięzcą licytacji elektronicznej ma obowiązek przekazać Zamawiającemu sporządzony formularz cenowy (w formie pisemnej). Ceny jednostkowe w formularzu cenowym mają zostać określone tak, aby łączna cena zamówienia brutto była równa lub nie wyższa niż cena oferty, która wygrała licytację elektroniczną. Wszystkie ceny muszą być wyrażone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Integralną częścią niniejszego ogłoszenia są: 1) wzór wniosku o dopuszczenie do udziału w licytacji elektronicznej - załącznik nr 1 do ogłoszenia, 2) wzór oświadczenia Wykonawcy - załącznik nr 2 do ogłoszenia, 3) wzór umowy - załącznik nr 3 do ogłoszenia. Powyższe załączniki są dostępne na stronie internetowej Zamawiającego pod adresem: http://www.strazmiejska.waw.pl